34th LJP Pumpkin Run

Age Group Results

October 09, 2021


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-10 11-12 13-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
Women: Top Finishers 1- 8 9-10 11-12 13-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79

5K TIMED

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TARA BOUCK 422 15 10   19:33.8 19:34.8 0:00.9 6:17/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SCOTT PRESTON 477 40 1   17:35.1 17:36.8 0:01.7 5:39/M
Top

Female MASTERS Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PAOLA VAZQUEZ 494 41 53   25:58.1 26:04.2 0:06.1 8:21/M
Top

Male MASTERS Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEREMY KIESER 251 41 3   18:04.1 18:05.5 0:01.4 5:49/M
Top

Female GRAND MASTERS Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KIM ANDRES IRVING TX 417 68 64   27:52.0 27:59.2 0:07.1 8:58/M
Top

Male GRAND MASTERS Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEFF KIRK GRAND PRAIRIE TX 258 60 15   20:31.1 20:34.3 0:03.2 6:36/M
Top

Male Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Unknown Partic. 433 433 195   1:01:36.6 1:02:04.5 0:27.8 19:48/M
Top

Female 8 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JORDAN FOSTER 211 8 166   44:37.8 44:53.0 0:15.1 14:21/M
2 LONDON FOSTER 212 7 172 1:30.5 46:08.3 46:24.0 0:15.6 14:50/M
Top

Male 8 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LEON CROQUEVIELLE 205 8 54   26:03.4 26:04.4 0:01.0 8:23/M
2 CALEB WELSCH GRAND PRAIRIE TX 218 8 82 4:08.8 30:12.2 30:18.0 0:05.8 9:43/M
3 THOMAS MAZET 215 8 86 4:20.6 30:24.1 30:25.2 0:01.1 9:46/M
4 WILLIAM MCPEEK 2026 8 98 6:09.7 32:13.2 32:13.2 10:22/M
5 JACOB FLORES 207 8 156 14:42.2 40:45.7 40:53.2 0:07.5 13:06/M
Top

Female 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KELSY BANKS 223 9 94   31:53.6 31:59.6 0:06.0 10:15/M
2 ANNA SMOTHERS 487 10 113 1:22.0 33:15.6 33:16.3 0:00.6 10:41/M
3 ESTELLE MAZET 214 9 162 12:22.3 44:15.9 44:21.8 0:05.9 14:14/M
4 SAVANNAH VELIZ 244 10 168 13:19.6 45:13.2 45:35.5 0:22.3 14:32/M
Top

Male 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ETHAN CAMPBELL 201 9 96   32:09.3 32:10.5 0:01.2 10:20/M
2 AUSTIN ROSELIUS 185 9 133 4:09.7 36:19.0 36:25.1 0:06.0 11:41/M
Top

Female 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELLA ALBERICI 413 11 19   21:21.4 21:22.8 0:01.3 6:52/M
2 LIYAH BANKS DALLAS TX 224 11 80 8:42.2 30:03.7 30:09.3 0:05.5 9:40/M
3 OLIVIA VINSON 497 11 84 8:55.1 30:16.6 30:39.1 0:22.5 9:44/M
4 ELLA BANKS 222 12 122 13:21.6 34:43.0 34:51.8 0:08.7 11:10/M
Top

Male 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CASYN BRIDGINS 405 12 18   21:10.7 21:12.8 0:02.0 6:48/M
2 GRAHAM JENKINS MIDLOTHIAN TX 447 12 24 1:11.8 22:22.5 22:42.4 0:19.8 7:12/M
3 JACOB WELSCH GRAND PRAIRIE TX 220 11 46 3:58.4 25:09.1 25:11.0 0:01.8 8:05/M
4 MICAH KHERAJ 180 12 71 7:27.7 28:38.5 28:45.0 0:06.4 9:12/M
5 ZACHARY HARDING 247 11 73 7:37.5 28:48.3 28:49.7 0:01.4 9:16/M
6 NATHAN FLORES 209 12 95 10:57.0 32:07.8 32:16.4 0:08.6 10:20/M
7 KASEY LANG 283 11 108 11:40.2 32:51.0 32:59.8 0:08.8 10:34/M
8 RYAN CAMPBELL 202 11 146 16:47.7 37:58.4 38:00.3 0:01.8 12:12/M
Top

Female 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SYDNEY LAVINE 455 14 186   53:49.6 54:23.8 0:34.1 17:18/M
Top

Male 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LUKE SMITH 189 14 7   18:37.1 18:38.0 0:00.9 5:59/M
2 WELDON FALCO 406 14 11 1:33.1 20:10.3 20:13.1 0:02.7 6:29/M
3 DILLON BRUSSOW HURST TX 423 14 17 2:17.4 20:54.6 20:58.4 0:03.7 6:43/M
4 JACK ALBERICI 414 13 23 3:29.8 22:07.0 22:09.5 0:02.4 7:07/M
5 MOSES BURDETT 246 14 41 6:07.4 24:44.6 24:45.9 0:01.3 7:57/M
6 SAMUEL SMOTHERS 489 14 101 13:48.4 32:25.6 32:27.3 0:01.7 10:25/M
7 ZACH SCHAMP 291 13 138 18:18.2 36:55.3 37:18.0 0:22.6 11:52/M
8 GRADY JENKINS MIDLOTHIAN TX 446 14 160 24:54.9 43:32.1 43:32.1 14:00/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAMANTHA PRESAS 409 17 25   22:44.2 22:46.3 0:02.1 7:19/M
2 ASHLEY OLVERA 408 17 32 0:38.0 23:22.3 23:24.7 0:02.4 7:31/M
3 HANNAH BROOKS 402 15 44 2:14.6 24:58.9 25:01.4 0:02.5 8:02/M
4 FRIDA GONZALEZ-OLGIN 174 16 81 7:22.3 30:06.6 30:12.5 0:05.9 9:41/M
5 ALIYAH WILLIAMS 192 16 158 19:22.7 42:07.0 42:15.3 0:08.3 13:33/M
6 JAZLYN WILLIAMS 193 17 178 25:42.1 48:26.4 48:36.4 0:09.9 15:34/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MAKARAN URQUHART 410 16 4   18:18.3 18:20.8 0:02.5 5:53/M
2 CAELEB BRIDGINS 401 18 5 0:07.7 18:26.0 18:29.3 0:03.3 5:56/M
3 COOK ANDERSON 300 15 12 1:52.4 20:10.7 20:12.8 0:02.1 6:29/M
4 LUKE ROBERTSON GRAND PRAIRIE TX 265 15 13 2:05.6 20:24.0 20:27.2 0:03.2 6:34/M
5 JEHLANI CLEMMONS 403 16 36 5:32.5 23:50.9 23:53.4 0:02.5 7:40/M
6 BRYSON EDWARDS GRAND PRARIE TX 538 16 51 7:32.0 25:50.3 25:54.3 0:04.0 8:18/M
7 TOM SCHAMP 290 17 131 17:32.6 35:50.9 36:42.4 0:51.5 11:31/M
8 AMARI MERRITT 184 17 142 19:17.8 37:36.1 50:26.5 12:50.4 12:05/M
9 AUSTIN CAVITT GRAND PRAIRIE TX 203 17 180 32:39.7 50:58.0 51:16.9 0:18.9 16:23/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MAGGIE JOYNER CLEBURNE TX 449 23 22   21:50.8 21:54.3 0:03.4 7:01/M
2 STEPHANIE HINOJOSA 444 23 93 10:01.0 31:51.8 31:57.5 0:05.7 10:14/M
3 DANYELLE MITCHELL 236 21 103 10:37.7 32:28.5 32:35.4 0:06.8 10:26/M
4 MERCEDES OCHOA 286 20 194 38:51.0 1:00:41.8 1:00:41.8 19:31/M
5 CLAUDIA VAZQUEZ 293 21 200 47:24.5 1:09:15.3 1:09:15.3 22:16/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SETH BRENES NORTH RICHLAND HILLS TX 593 20 2   17:53.4 17:54.4 0:01.0 5:45/M
2 MITCHELL HEINOLD 587 23 61 8:52.3 26:45.7 26:58.7 0:12.9 8:36/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ISABELLE KÄSTEL 549 29 65   27:55.9 28:07.5 0:11.6 8:59/M
2 LISA GONSIOREK 250 25 67 0:17.4 28:13.3 28:43.7 0:30.3 9:04/M
3 MCKENZIE BRYAN 585 26 70 0:21.0 28:16.9 28:47.1 0:30.1 9:05/M
4 ARIES PEREZ DALLAS TX 473 28 100 4:21.1 32:17.1 32:21.9 0:04.8 10:23/M
5 BRITTANY DEMPSEY 429 27 112 5:08.7 33:04.7 33:25.3 0:20.6 10:38/M
6 COOPER CARTER 249 26 139 9:21.0 37:16.9 37:50.9 0:33.9 11:59/M
7 LAUREN KRESSE 582 28 150 10:37.7 38:33.6 38:53.5 0:19.9 12:24/M
8 HAILEY LEWIS 456 25 196 34:18.2 1:02:14.1 1:02:44.4 0:30.2 20:01/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACK ARENDT 418 28 6   18:27.7 18:28.9 0:01.1 5:56/M
2 TREVOR TAYLOR 279 26 8 0:23.8 18:51.6 18:54.2 0:02.6 6:04/M
3 GREGORY CHU 543 27 20 3:13.1 21:40.8 21:48.0 0:07.1 6:58/M
4 JORGE VIVES 498 29 58 8:08.1 26:35.8 26:40.4 0:04.5 8:33/M
5 KARL DEMPSEY 430 29 111 14:36.7 33:04.4 33:26.1 0:21.6 10:38/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JORDIN BLACKLOCK IRVING TX 420 32 40   24:24.7 24:36.8 0:12.1 7:51/M
2 RAUCHELLE RICHEY 287 33 77 5:09.8 29:34.5 29:53.9 0:19.3 9:30/M
3 ELIANNA VÁSQUEZ 493 30 79 5:32.6 29:57.3 30:11.2 0:13.9 9:38/M
4 LAUREN AHLBERG 412 32 99 7:50.9 32:15.6 32:36.2 0:20.5 10:22/M
5 MONJA MEMIC BENBROOK TX 284 31 120 10:01.4 34:26.1 34:30.9 0:04.7 11:04/M
6 EILEEN HOEDEBECK 445 30 135 11:58.3 36:23.0 41:12.9 4:49.8 11:42/M
7 MERLIN REYES 262 34 136 11:59.9 36:24.6 36:29.6 0:04.9 11:42/M
8 LISA ROLLINS 481 33 161 19:34.4 43:59.1 44:18.8 0:19.6 14:09/M
9 YOLANDA VIRIDIA MONTES DE OCA LEAL 466 30 167 20:25.6 44:50.3 44:55.8 0:05.5 14:25/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TYLER GANT 584 33 34   23:30.3 23:30.3 7:33/M
2 JOHANNES TRASTER 191 33 45 1:38.5 25:08.8 25:19.7 0:10.8 8:05/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KRISTIN JARRETT GRAND PRAIRIE TX 179 35 55   26:19.9 26:44.2 0:24.2 8:28/M
2 KRISTI BURNS GRAND PRAIRIE TX 280 38 63 1:21.8 27:41.8 27:50.5 0:08.7 8:54/M
3 JOY COOKE GRAND PRAIRIE TX 427 35 68 1:54.2 28:14.2 28:27.8 0:13.6 9:05/M
4 SHANNON SAVINS 486 39 115 7:03.8 33:23.7 33:37.7 0:13.9 10:44/M
5 AMBER RATTRAY 478 38 118 7:32.3 33:52.3 34:13.8 0:21.4 10:53/M
6 JESSICA TRESSA 252 39 144 11:27.3 37:47.3 37:53.6 0:06.3 12:09/M
7 TRACY VELIZ 245 39 169 18:57.0 45:16.9 45:38.9 0:21.9 14:33/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DUSTIN REINERT ARLINGTON TX 479 39 9   19:01.1 19:03.0 0:01.9 6:07/M
2 AARON EILAND 594 38 14 1:27.1 20:28.2 20:32.7 0:04.4 6:35/M
3 RODOLFO ENRIQUEZ 435 35 27 3:51.0 22:52.1 22:57.0 0:04.9 7:21/M
4 PETER MACDONOUGH 458 35 31 4:20.1 23:21.2 23:23.4 0:02.2 7:30/M
5 CHRIS OVALLES 261 35 33 4:27.8 23:28.9 23:32.8 0:03.8 7:33/M
6 BEN SNEED ARLINGTON TX 564 37 38 5:13.1 24:14.2 24:18.2 0:04.0 7:48/M
7 CHAD JARRETT GRAND PRAIRIE TX 178 38 56 7:18.9 26:20.0 26:43.4 0:23.4 8:28/M
8 TROY RICHEY 288 36 76 10:33.2 29:34.3 29:53.5 0:19.2 9:30/M
9 PHIILIP TAYLOR 490 36 89 12:07.1 31:08.2 31:23.4 0:15.1 10:01/M
10 ARTHUR COWSEN 172 39 140 18:27.2 37:28.3 38:04.7 0:36.4 12:03/M
11 BRANDON DREW 431 39 193 41:03.6 1:00:04.7 1:00:35.8 0:31.1 19:19/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TINA BANKS 226 40 83   30:15.5 30:22.1 0:06.5 9:44/M
2 AMY CHELLIN 426 40 117 3:36.7 33:52.2 34:13.7 0:21.4 10:53/M
3 CATHERINE MILIAN 552 44 119 3:44.0 33:59.6 34:31.5 0:31.9 10:56/M
4 KASSIDY GERSTENKORN FORT WORTH TX 440 40 123 4:27.8 34:43.4 35:13.9 0:30.5 11:10/M
5 ELIZABETH KLINGELE 550 42 124 4:43.7 34:59.2 35:11.5 0:12.2 11:15/M
6 BRANDI SAUCEDA 483 43 126 4:51.2 35:06.7 35:16.3 0:09.5 11:17/M
7 CHRISTINA COLLINS 170 43 155 10:18.3 40:33.9 40:54.7 0:20.7 13:02/M
8 MELISSA JONES MANSFIELD TX 548 44 159 13:15.3 43:30.8 43:46.4 0:15.5 13:59/M
9 ANGELES MARTINEZ 461 44 164 14:02.5 44:18.1 44:38.8 0:20.7 14:15/M
10 LUCIA FLORES 208 42 165 14:03.1 44:18.7 44:26.6 0:07.8 14:15/M
11 CRYSTAL FOSTER GRAND PRAIRIE TX 210 40 171 15:52.7 46:08.3 46:23.2 0:14.9 14:50/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 OLIVER DAVILA ARLINGTON TX 173 42 30   23:15.0 23:22.9 0:07.8 7:29/M
2 JAMES KIMBROUGH 234 41 37 0:51.8 24:06.9 24:15.9 0:08.9 7:45/M
3 JUSTIN EILAND 434 42 39 1:07.3 24:22.3 24:26.8 0:04.4 7:50/M
4 DANNY FLORES 206 41 62 4:01.3 27:16.3 27:24.2 0:07.8 8:46/M
5 WILLIAM REYES 263 41 92 8:33.5 31:48.6 31:53.0 0:04.4 10:14/M
6 JOSEPH CONTRERAS DALLAS TX 171 41 102 9:13.4 32:28.4 32:48.1 0:19.6 10:26/M
7 DAMIEN CROQUEVIELLE MANSFIELD TX 595 41 107 9:35.0 32:50.0 32:51.4 0:01.4 10:33/M
8 PIOTR GERSTENKORN FORT WORTH TX 441 41 132 12:36.5 35:51.6 36:23.6 0:32.0 11:32/M
9 MARK PHILLIPS GRAND PRAIRIE TX 475 44 151 15:43.5 38:58.5 39:10.4 0:11.8 12:32/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBIN FORD 281 47 91   31:48.3 31:55.0 0:06.6 10:14/M
2 VALERIE TURNEY 572 47 106 1:01.6 32:50.0 33:13.5 0:23.5 10:33/M
3 JEANIE VINSON 496 46 110 1:05.4 32:53.8 33:16.9 0:23.0 10:34/M
4 SERANA ROBERTSON GRAND PRAIRIE TX 266 48 121 2:38.8 34:27.1 35:01.6 0:34.4 11:05/M
5 SARA MORELAND 467 45 129 3:48.7 35:37.0 35:55.0 0:17.9 11:27/M
6 JENNIFER ROSELIUS 186 49 134 4:31.1 36:19.4 36:25.3 0:05.8 11:41/M
7 TRACY EDWARDS 539 45 176 15:54.5 47:42.8 48:08.4 0:25.5 15:20/M
8 ROXANA CHAVEZ IRVING TX 425 46 179 16:43.9 48:32.3 49:12.3 0:39.9 15:36/M
9 E ALEXANDER GRAND PRAIRIE TX 416 48 187 22:04.0 53:52.3 54:27.3 0:35.0 17:19/M
10 MILLICENT LAVINE GRAND PRAIRIE TX 454 45 188 22:05.5 53:53.9 54:28.8 0:34.8 17:20/M
11 RUTH METCALF 285 45 199 32:14.6 1:04:03.0 1:04:30.5 0:27.4 20:36/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACE JENKINS MIDLOTHIAN TX 448 46 16   20:52.1 21:11.0 0:18.8 6:43/M
2 RAY BANKS DALLAS TX 225 48 28 2:05.8 22:57.9 23:05.8 0:07.9 7:23/M
3 JASON ALBERICI 415 48 29 2:07.1 22:59.3 23:01.9 0:02.6 7:23/M
4 CAMILO NEIRA 470 48 49 4:38.7 25:30.8 25:37.3 0:06.5 8:12/M
5 SEAN MCGRATH MANSFIELD TX 463 49 50 4:50.1 25:42.2 26:05.5 0:23.2 8:16/M
6 MARC STERN 278 45 66 7:12.7 28:04.9 28:15.4 0:10.5 9:01/M
7 FREDDIE WELSCH GRAND PRAIRIE TX 219 46 87 9:55.1 30:47.2 30:52.6 0:05.3 9:54/M
8 ALEX MOORE 237 48 105 11:38.5 32:30.6 32:48.7 0:18.0 10:27/M
9 BRENT MCPEEK 183 48 109 12:01.6 32:53.7 32:55.8 0:02.0 10:34/M
10 MATTHEW MORELAND MIDLOTHIAN TX 589 45 153 19:01.5 39:53.6 40:15.7 0:22.1 12:49/M
11 JAYME JONES 248 46 201 1:04:12.0 1:25:04.2 1:25:04.2 27:21/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BECKY CARUSO DALLAS TX 152 54 69   28:14.2 28:19.1 0:04.8 9:05/M
2 JAMIE MILLER SUNNYVALE TX 464 53 74 0:44.9 28:59.2 29:04.9 0:05.7 9:19/M
3 LAURA RIDDLE GRAND PRAIRIE TX 558 51 137 8:18.2 36:32.5 36:47.0 0:14.5 11:45/M
4 VERONICA LOPEZ Grand Prairie TX 581 52 145 9:39.3 37:53.6 37:55.9 0:02.3 12:11/M
5 KIM CAVITT TX 204 52 163 16:02.6 44:16.9 44:35.8 0:18.9 14:14/M
6 DEBORAH FRAUSTO NORTH RICHLAND HILLS TX 438 53 170 17:16.9 45:31.2 46:07.1 0:35.8 14:38/M
7 CONNIE MORENO GRAND PRAIRIE TX 468 52 192 31:39.0 59:53.3 1:00:17.0 0:23.7 19:15/M
8 CONNIE RILEY IRVING TX 559 52 197 34:25.3 1:02:39.6 1:03:07.7 0:28.1 20:09/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 EDWARD LAM 453 51 26   22:47.3 22:59.4 0:12.1 7:20/M
2 LANCE MILLER SUNNYVALE TX 465 53 42 1:59.4 24:46.7 24:52.5 0:05.8 7:58/M
3 JP GODOY GRAND PRAIRIE TX 545 50 43 2:10.1 24:57.4 25:07.6 0:10.1 8:01/M
4 DAVID LOPEZ GRAND PRAIRIE TX 457 53 47 2:27.3 25:14.6 25:16.9 0:02.3 8:07/M
5 GLENN TURNEY 569 53 57 3:47.6 26:34.9 26:52.2 0:17.2 8:33/M
6 DAVID SMOTHERS 488 51 116 11:03.5 33:50.8 33:53.4 0:02.6 10:53/M
7 BEN SCHAMP 289 52 147 15:33.1 38:20.4 38:37.3 0:16.9 12:20/M
8 LORENZO VELARDE 495 51 149 15:42.5 38:29.8 38:50.2 0:20.4 12:22/M
9 CALVIN STEWART 190 54 190 32:23.4 55:10.7 55:43.9 0:33.2 17:44/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KATHERINE THOMS PANTEGO TX 566 58 78   29:52.6 30:02.9 0:10.3 9:36/M
2 SUZANNE PHILLIPS ARLINGTON TX 554 58 127 5:32.0 35:24.7 35:36.0 0:11.2 11:23/M
3 LESLIE RADKE DUNCANVILLE TX 274 55 128 5:32.7 35:25.3 35:34.4 0:09.1 11:23/M
4 DENISE MCCONNELL GRAND PRAIRIE TX 272 59 152 9:52.9 39:45.5 39:57.0 0:11.4 12:47/M
5 DEBRA ROSE 560 55 174 16:33.6 46:26.2 46:55.8 0:29.5 14:56/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JIMMY SALINAS ARLINGTON TX 561 59 21   21:47.5 21:50.8 0:03.2 7:00/M
2 TERRY BROWN NORTH RICHLAND HILLS TX 55 56 35 1:54.0 23:41.6 23:46.3 0:04.7 7:37/M
3 PATRICK JOYNER 450 55 52 4:03.6 25:51.1 25:54.7 0:03.5 8:19/M
4 NICHOLAS STEED 292 56 59 4:52.2 26:39.7 26:59.9 0:20.1 8:34/M
5 MICHAEL VAUGHAN GRAND PRAIRIE TX 590 58 75 7:37.8 29:25.4 29:33.4 0:07.9 9:28/M
6 JOE KING GRAND PRAIRIE TX 256 57 85 8:33.9 30:21.4 30:31.8 0:10.4 9:46/M
7 HENRY GARCIA 439 55 88 9:10.7 30:58.3 31:10.0 0:11.6 9:57/M
8 HUNG LY GRAND PRAIRIE TX 259 57 114 11:33.6 33:21.2 33:35.8 0:14.5 10:43/M
9 JUAN HERRERA 175 55 173 24:35.7 46:23.3 46:54.2 0:30.8 14:55/M
10 DARRYL TRAMMELL 243 59 175 24:44.7 46:32.2 47:00.6 0:28.3 14:58/M
11 KENDELL KEETER DALLAS TX 255 56 181 29:18.4 51:06.0 51:22.5 0:16.4 16:26/M
12 JAMES KILLOUGH NORTH RICHLAND HILLS TX 452 55 189 32:41.8 54:29.3 55:05.1 0:35.7 17:31/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TRACY STAPP ARLINGTON TX 216 60 104   32:29.7 32:44.9 0:15.1 10:27/M
2 DEBORAH MCVEAN FORT WORTH TX 570 64 130 3:12.9 35:42.7 36:00.0 0:17.2 11:29/M
3 LINDA JACKSON 177 60 185 21:19.2 53:49.0 54:16.4 0:27.3 17:18/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RONALD RADKE 275 63 48   25:27.3 25:29.9 0:02.6 8:11/M
2 FRANK FEHRIBACH NORTH RICHLAND HILLS TX 591 61 125 9:32.6 34:59.9 35:32.7 0:32.7 11:15/M
3 STEVE RUZIC 188 61 143 12:13.1 37:40.4 37:59.1 0:18.6 12:07/M
4 DENISE JONES 232 60 148 12:55.6 38:22.9 38:55.1 0:32.1 12:20/M
5 CLAY BEAUCHAMP HURST TX 419 63 177 22:33.2 48:00.5 48:25.8 0:25.3 15:26/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DEBORAH AARON BURLESON TX 571 68 97   32:12.8 32:24.2 0:11.3 10:21/M
2 LISA MAGERS CLEBURNE TX 459 65 154 7:57.2 40:10.1 40:24.3 0:14.1 12:55/M
3 DEBORAH AARON 540 68 182 20:11.3 52:24.2 52:52.7 0:28.5 16:51/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RICHARD KRESSE MIDLOTHIAN TX 583 69 90   31:19.6 31:39.1 0:19.4 10:04/M
2 MATTHEW SAVINS DESOTO TX 485 65 141 6:16.3 37:35.9 37:48.9 0:13.0 12:05/M
3 NOE MAYORGA JR 462 69 157 9:26.2 40:45.8 40:50.8 0:04.9 13:06/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NANCY SMITH ARLINGTON TX 562 71 183   52:25.6 52:54.4 0:28.8 16:51/M
2 MARYLOU ROYSTON GRAND PRAIRIE TX 482 73 191 6:13.6 58:39.3 59:04.1 0:24.7 18:52/M
3 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 442 74 198 11:18.0 1:03:43.6 1:04:03.5 0:19.8 20:29/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT MCINTOSH GRAND PRAIRIE TX 260 70 60   26:42.9 26:46.7 0:03.7 8:35/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SUSAN ROSSITER 187 75 184   53:48.8 54:16.6 0:27.7 17:18/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BOB TEUTSCH KELLER TX 491 77 72   28:45.7 28:53.9 0:08.1 9:15/M