15th Annual xSIGHTment Run

Age Group Results

June 02, 2012


Results By RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K

Male Overalls Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 BARNABAS KIRUI UNIVERSITY MS 2693 26 1   15:26.1 15:26.1 4:58/M
2 HEINZ SCHWARZKOPF FORT WORTH TX 2719 23 2 0:33.0 15:59.1 15:59.9 5:08/M
3 VIRGILIO MARTINEZ 2759 18 3 0:36.8 16:02.9 16:02.9 5:09/M
Top

Female Overalls Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MELISSA COOK FLOWER MOUND TX 2684 32 6   16:36.1 16:36.1 5:20/M
2 CAROLINE ERLINGSON ARLINGTON TX 2712 25 16 2:35.9 19:12.1 19:12.1 6:10/M
3 JENNY PAMER BELLVILLE OH 2502 31 20 3:11.0 19:47.1 19:48.7 6:22/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JESUS LOPEZ DALLAS TX 2729 46 15   18:40.0 18:40.0 6:00/M
2 JOHN STUDEBAKER HURST TX 2668 50 17 0:52.8 19:32.8 19:35.7 6:17/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LAURA NELSON GRAPEVINE TX 2761 46 28   20:20.0 20:22.0 6:32/M
2 CATHY BUCHANAN FORT WORTH TX 2746 50 29 0:03.3 20:23.4 20:25.5 6:33/M
Top

Age & ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RICK MILLER GRAPEVINE TX 2584 0 66   23:57.3 24:04.6 7:42/M
Top

Age & ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CLARISSA WEDEMEYER COLLEYVILLE TX 2639 0 198   34:15.0 34:37.5 11:01/M
2 MARLEN PARIKH GRAPEVINE TX 2720 216 5:34.9 39:49.9 40:07.2 12:48/M
3 STAR CROSS HALTOM CITY TX 2721 240 15:51.3 50:06.4 50:32.4 16:07/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 NOAH TEPERA KELLER TX 2657 6 130   28:57.9 29:03.3 9:19/M
2 NICK RIEDL FORT WORTH TX 2650 8 164 2:37.5 31:35.4 31:49.8 10:09/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 FAITH BURTON 2755 6 62   23:46.6 23:54.2 7:39/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CADE LEVERETT COLLEYVILLE TX 2740 9 52   23:19.4 23:29.3 7:30/M
2 JOSH STEINLE COLLEYVILLE TX 2716 11 91 2:26.1 25:45.5 25:53.3 8:17/M
3 ANDREW BALOD 2750 11 96 3:05.4 26:24.8 26:38.7 8:29/M
4 EATHAN RIEDL FORT WORTH TX 2653 10 131 5:40.8 29:00.2 29:12.8 9:19/M
5 DALTON THOMAS NRH TX 2666 11 157 7:43.6 31:03.0 31:09.2 9:59/M
6 MATTHEW STARKS HURST TX 2726 9 170 8:48.9 32:08.3 32:54.3 10:20/M
7 CHUCK KRAMER 2772 11 213 15:38.3 38:57.7 39:30.6 12:31/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JAMIE MCCARLEY GRAPEVINE TX 2725 11 114   28:05.8 28:24.7 9:02/M
2 SAMANTHA LOWE SOUTHLAKE TX 2573 11 125 0:35.9 28:41.7 28:45.9 9:13/M
3 MAGGIE TEPERA KELLER TX 2656 9 140 1:27.5 29:33.4 29:40.0 9:30/M
4 WENDY ZIMMERER COLLEYVILLE TX 2733 11 173 4:06.8 32:12.6 32:26.9 10:21/M
5 MORGAN SIMMONS N RICHLAND HILLS TX 2745 11 176 4:09.2 32:15.1 32:26.3 10:22/M
6 NATALIE COOK FLOWER MOUND TX 2707 9 178 4:09.8 32:15.6 32:25.0 10:22/M
7 MORGAN SIMMONS NORTH RICHLAND HILLS TX 2620 11 185 5:15.9 33:21.8 33:54.3 10:43/M
8 DASHA MACMILLAN COLLEYVILLE TX 2681 10 189 5:32.9 33:38.7 33:55.2 10:49/M
9 MARY KRAMER GRAPEVINE TX 2773 11 212 10:51.5 38:57.4 39:30.8 12:31/M
10 ABBY THOMAS NRH TX 2667 10 218 12:40.5 40:46.4 41:13.4 13:06/M
11 GINA OTT COLLEYVILLE TX 2646 9 226 15:02.0 43:07.8 43:18.3 13:52/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 HUNTER SAMSEL GRAPEVINE TX 2607 14 19   19:42.3 19:44.7 6:20/M
2 JEFF WRIGHT FORT WORTH TX 2701 12 72 4:41.3 24:23.7 24:25.7 7:50/M
3 TJ DURKIN COLLEYVILLE TX 2724 14 78 5:06.3 24:48.7 25:04.1 7:58/M
4 TREY WATERS COLLEYVILLE TX 2636 13 88 5:49.9 25:32.2 25:53.3 8:13/M
5 KAGAN CRAWFORD ARLINGTON TX 2675 12 110 7:36.1 27:18.4 28:13.5 8:47/M
6 JIM SQUIRE FORT WORTH TX 2625 14 159 11:32.8 31:15.2 31:25.8 10:03/M
7 KHALEN HARIBHAI GRAPEVINE TX 2662 12 184 13:32.9 33:15.3 33:17.7 10:41/M
8 BRANTLEY HOAG COLLEYVILLE TX 2754 14 209 17:40.8 37:23.2 37:50.1 12:01/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DANIELA WALLS COLLEYVILLE TX 2635 14 79   24:49.0 24:58.7 7:59/M
2 ALLY SHORT COLLEYVILLE TX 2618 14 102 2:11.0 27:00.0 27:07.3 8:41/M
3 SOFIA HADLEY NORTH RICHLAND HILLS TX 2554 14 145 5:11.3 30:00.4 30:04.9 9:39/M
4 JADE KHAN COLLEYVILLE TX 2564 14 151 5:46.1 30:35.2 30:43.6 9:50/M
5 KARA GIPSON FORT WORTH TX 2506 12 174 7:25.2 32:14.3 32:17.2 10:22/M
6 ABBEY GIPSON FORT WORTH TX 2505 14 177 7:26.5 32:15.6 32:20.2 10:22/M
7 CATHERINE OTT COLLEYVILLE TX 2647 12 200 10:14.0 35:03.1 35:13.0 11:16/M
8 ABIGAIL STEINLE COLLEYVILLE TX 2715 13 222 17:15.5 42:04.6 42:24.1 13:32/M
9 MEAGAN MAGEE COLLEYVILLE TX 2714 14 223 17:16.6 42:05.6 42:24.9 13:32/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DAVID STROME GRAPEVINE TX 2627 15 8   16:56.6 16:58.0 5:27/M
2 ALEX ARNOLD KELLER TX 2753 15 11 1:00.8 17:57.4 17:58.6 5:46/M
3 ALEX RIERA SOUTHLAKE TX 2605 16 13 1:37.3 18:33.9 18:37.5 5:58/M
4 RENE ULLOA KANSAS CITY MO 2737 16 24 3:00.0 19:56.6 19:56.6 6:25/M
5 CONNOR MEYER COLLEYVILLE TX 2583 17 25 3:07.9 20:04.5 20:12.6 6:27/M
6 MATT HOWARD COLLEYVILLE TX 2670 17 60 6:47.2 23:43.8 23:45.2 7:38/M
7 MICHAEL WADSWORTH GRAPEVINE TX 2633 15 155 13:51.8 30:48.4 31:16.5 9:54/M
8 KYLE SHORT COLLEYVILLE TX 2617 15 181 15:55.4 32:52.0 33:19.1 10:34/M
9 WILL EIFERT COLLEYVILLE TX 2544 15 203 18:45.2 35:41.8 36:09.0 11:28/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 BROOK BUTZER KELLER TX 2741 17 35   21:41.1 21:42.7 6:58/M
2 CHRISTINE KNOWLTON GRAPEVINE TX 2672 16 46 1:17.1 22:58.2 23:03.9 7:23/M
3 NICOLE WALKER SOUTHLAKE TX 2765 18 69 2:24.9 24:06.0 24:18.3 7:45/M
4 HALEY MCFADDEN GRAPEVINE TX 2580 16 75 2:55.9 24:37.0 24:47.3 7:55/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOE NUNEZ 2747 24 4   16:08.8 16:08.8 5:11/M
2 CONNOR ADAMS COLLEYVILLE TX 2518 20 5 0:24.3 16:33.1 16:34.0 5:19/M
3 JOHN RUSHING PLANO TX 2696 21 14 2:28.4 18:37.2 18:39.0 5:59/M
4 MICHAEL STARKS HURST TX 2728 22 207 19:58.8 36:07.6 36:58.0 11:37/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MERRISSA KUYLEN FORT WORTH TX 2569 23 179   32:19.6 32:53.3 10:23/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MATT SHECHTMAN DALLAS TX 2614 27 9   16:59.8 16:59.8 5:28/M
2 PAUL COPPIN ARLINGTON TX 2540 27 18 2:40.9 19:40.7 19:47.4 6:19/M
3 TRAVIS GIBSON KELLER TX 2551 27 37 4:51.2 21:51.0 22:03.9 7:02/M
4 CHARLES EDISON FORT WORTH TX 2739 27 48 6:08.5 23:08.3 23:22.7 7:26/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOYCE KLOKI FORT WORTH TX. 2732 28 23   19:56.0 19:56.0 6:25/M
2 RACHEL HARP BEDFORD TX 2641 29 27 0:22.2 20:18.2 20:18.2 6:32/M
3 MICHELLE BLANTON KELLER TX 2526 27 77 4:50.1 24:46.1 24:52.6 7:58/M
4 ASHLEY SCOTT CARROLLTON TX 2612 25 119 8:32.7 28:28.7 28:43.2 9:09/M
5 TRACEY CHALLINOR DALLAS TX 2533 25 128 8:55.0 28:51.0 29:02.7 9:17/M
6 HAROUN BUSBY FORT WORTH TX 2689 29 149 10:24.7 30:20.7 30:45.1 9:45/M
7 DONNA HELFER EULESS TX 2558 28 158 11:11.7 31:07.7 31:16.5 10:00/M
8 LAUREN NAGEL ARLINGTON TX 2588 27 225 22:48.6 42:44.6 42:58.7 13:44/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DANE BATZEL ARLINGTON TX 2756 34 10   17:19.1 17:19.1 5:34/M
2 DOUG WENSRICH BEDFORD TX 2735 30 12 1:11.7 18:30.8 18:30.8 5:57/M
3 KENNY CHUNG GRAND PRAIRIE TX 2538 30 47 5:43.4 23:02.5 23:07.8 7:24/M
4 LUIS CARMONA DALLAS TX 2529 31 53 6:07.1 23:26.2 23:29.2 7:32/M
5 CURTIS NAGEL ARLINGTON TX 2587 33 55 6:16.6 23:35.7 23:38.3 7:35/M
6 MIKE BRIGGS PLANO TX 2743 30 64 6:31.6 23:50.7 24:20.9 7:40/M
7 BRANDON WEAVER COLLEYVILLE TX 2698 34 111 10:03.1 27:22.2 27:34.8 8:48/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MELISSA MATHERNE HURST TX 2704 32 112   27:27.1 27:34.2 8:50/M
2 GISELLE BIDOT KELLER TX 2524 33 121 1:05.2 28:32.3 28:40.8 9:10/M
3 LAURA SIMMONS NORTH RICHLAND HILLS TX 2619 31 175 4:47.7 32:14.8 32:25.9 10:22/M
4 DESIREE CORONADO FT. WORTH TX 2671 34 201 7:55.9 35:23.1 35:43.5 11:23/M
5 KATHERINE WEAVER COLLEYVILLE TX 2699 33 208 9:03.5 36:30.7 37:03.3 11:44/M
6 RHONDA MOORE EULESS TX 2770 34 217 12:23.1 39:50.2 40:07.4 12:48/M
7 SABRINA THOMAS-WHITTAKER NRH TX 2665 34 221 14:19.3 41:46.5 42:15.1 13:26/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOE BEISNER IRVING TX 2730 39 7   16:41.4 16:41.4 5:22/M
2 RENE ULLOA KANSAS CITY MO 2736 36 30 3:44.3 20:25.7 20:28.6 6:34/M
3 RYAN SAMSEL GRAPEVINE TX 2606 38 31 3:50.2 20:31.6 20:31.6 6:36/M
4 BRIAN GACNIK KELLER TX 2550 39 87 8:40.4 25:21.8 25:25.8 8:09/M
5 JOHN DIPAOLO BEDFORD TX 2691 39 90 9:00.5 25:41.9 25:50.9 8:15/M
6 JOE RIEDL FORT WORTH TX 2649 36 95 9:41.5 26:22.9 26:34.6 8:29/M
7 JIMMY ARCHIE COLLEYVILLE TX 2683 37 106 10:26.2 27:07.6 27:20.6 8:43/M
8 CHRIS BERTEL KELLER TX 2521 39 107 10:26.4 27:07.8 27:42.8 8:43/M
9 MATT PAMER BELLVILLE OH 2501 36 113 10:45.8 27:27.2 27:36.2 8:50/M
10 BEN CHAIRES WATAUGA TX 2530 39 132 12:19.1 29:00.5 29:05.1 9:19/M
11 MARK TEPERA KELLER TX 2655 36 139 12:51.2 29:32.6 29:39.7 9:30/M
12 HEATH TATSCH FORT WORTH TX 2697 35 146 13:27.4 30:08.8 30:33.9 9:41/M
13 MICHAEL CATILLO EULESS TX 2711 38 152 13:54.6 30:36.0 30:55.3 9:50/M
14 MATT RIEDL FORT WORTH TX 2652 38 191 17:05.0 33:46.4 34:00.1 10:51/M
15 MARK FADDEN COLLEYVILLE TX 2547 38 195 17:26.6 34:08.0 34:38.5 10:59/M
16 JOHN SCHMIDT COLLEYVILLE TX 2610 39 231 28:15.3 44:56.7 45:10.9 14:27/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SUZANNE ST. CLAIR FORT WORTH TX 2722 37 36   21:48.0 21:52.3 7:01/M
2 KELLY CHAIRES WATAUGA TX 2531 36 65 2:03.1 23:51.1 23:57.6 7:40/M
3 KAREN RIEDL FORT WORTH TX 2651 36 97 4:58.5 26:46.6 26:58.6 8:36/M
4 STACY MARCHIORI KELLER TX 2574 39 148 8:29.7 30:17.8 30:30.6 9:44/M
5 ALISON WENSRICH BEDFORD TX 2734 35 162 9:39.2 31:27.3 32:01.8 10:07/M
6 JENNIFER FADDEN COLLEYVILLE TX 2548 39 196 12:21.1 34:09.1 34:37.9 10:59/M
7 ELIZABETH MOONEY IRVING TX 2585 35 205 14:17.3 36:05.3 36:26.1 11:36/M
8 MARIA LOVETT BEDFORD TX 2571 38 220 19:10.8 40:58.9 41:29.3 13:10/M
9 GWEN COMER KELLER TX 2507 35 224 20:41.5 42:29.5 42:54.8 13:40/M
10 ALICIA BEASLEY JUSTIN TX 2688 35 238 28:13.7 50:01.8 50:27.7 16:05/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 FRANK BRANDT TROPHY CLUB TX 2528 42 26   20:06.7 20:09.3 6:28/M
2 HENRY BRANDT COLLEYVILLE TX 2527 42 32 0:35.9 20:42.6 20:46.1 6:39/M
3 PRINCE PANCHEL COLLEYVILLE TX 2596 43 41 2:16.8 22:23.5 22:36.4 7:12/M
4 PAUL PENA NRH TX 2708 43 42 2:17.1 22:23.8 22:26.2 7:12/M
5 CHRIS WEIR FLOWER MOUND TX 2678 44 58 3:31.7 23:38.4 23:46.9 7:36/M
6 CHRIS MORRIS GRAPEVINE TX 2695 40 59 3:36.6 23:43.3 23:50.7 7:38/M
7 RAJIV RAJIAN COLLEYVILLE TX 2602 41 61 3:37.9 23:44.6 23:52.2 7:38/M
8 CRAIG SMITH CARROLLTON TX 2622 41 73 4:21.1 24:27.8 24:31.6 7:52/M
9 ADAM MCCOLLEY IRVING TX 2578 40 92 6:02.9 26:09.6 26:32.0 8:25/M
10 ROB MCKEOWN GRAPEVINE TX 2581 44 141 9:28.2 29:34.9 29:43.2 9:30/M
11 MARK HUSBAND ARLINGTON TX 2560 40 210 17:28.5 37:35.2 37:53.5 12:05/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ELIZABETH LAWRENCE FORT WORTH TX 2570 44 49   23:15.4 23:22.3 7:29/M
2 JULIA FLOWERS WESTLAKE TX 2549 44 57 0:22.6 23:38.0 23:44.1 7:36/M
3 KIMBERLEY PATRICK GRAPEVINE TX 2679 43 76 1:29.7 24:45.1 24:55.3 7:57/M
4 ANA MCCOLLUM COLLEYVILLE TX 2738 44 80 1:36.8 24:52.2 24:58.0 8:00/M
5 LESLIE HARRIS 2762 42 105 3:51.5 27:06.9 27:31.5 8:43/M
6 MELISSA SCHLENKER GRAPEVINE TX 2609 41 108 3:54.6 27:10.0 27:22.1 8:44/M
7 PAMELA GIPSON FORT WORTH TX 2504 44 109 4:02.7 27:18.1 27:20.9 8:47/M
8 KRISTINE HALL COLLEYVILLE TX 2555 44 116 5:06.4 28:21.8 28:42.1 9:07/M
9 JENIFER FAIRBANKS N. RICHLAND HILLS TX 2515 43 118 5:10.8 28:26.2 28:44.3 9:09/M
10 EILEEN PONTAOE SOUTHLAKE TX 2669 43 129 5:39.4 28:54.8 29:25.0 9:18/M
11 PATRICIA ORTIZ NRH TX 2676 40 143 6:28.1 29:43.5 30:02.5 9:33/M
12 SADI LEVERETT 2774 41 154 7:32.6 30:48.0 30:56.8 9:54/M
13 MARSHA MCFADDEN GRAPEVINE TX 2579 43 166 8:21.5 31:36.9 31:58.3 10:10/M
14 LISA JUSTISS COLLEYVILLE TX 2517 43 167 8:29.2 31:44.6 32:02.4 10:12/M
15 CHRIS ROATH ARLINGTON TX 2513 44 172 8:55.2 32:10.6 32:24.0 10:21/M
16 JENNIFER HUSBAND ARLINGTON TX 2561 42 183 9:56.9 33:12.3 33:28.5 10:41/M
17 SHERI RASNAKE FLOWER MOUND TX 2603 43 190 10:23.5 33:38.9 33:52.5 10:49/M
18 AUDRA SQUIRE FORT WORTH TX 2626 41 193 10:48.8 34:04.2 34:27.4 10:57/M
19 PRIYA PANDIT COLLEYVILLE TX 2597 41 204 12:46.5 36:01.9 36:17.9 11:35/M
20 SHERLYNN MCKEOWN GRAPEVINE TX 2582 43 232 21:54.5 45:09.9 45:55.1 14:31/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOHN GARRETT SOUTHLAKE TX 2763 47 33   21:08.5 21:10.5 6:48/M
2 MICHAEL BROWN 2744 48 38 0:48.0 21:56.5 21:58.0 7:03/M
3 MICHAEL GIPSON FORT WORTH TX 2503 45 43 1:15.4 22:23.9 22:27.2 7:12/M
4 JAMES JUSTISS COLLEYVILLE TX 2516 48 82 3:48.8 24:57.3 25:14.4 8:01/M
5 RICHARD SPORN DALLAS TX 2624 48 85 3:57.4 25:05.9 25:12.2 8:04/M
6 MIKE SCHELLEN COLLEYVILLE TX 2608 48 86 4:09.6 25:18.1 25:35.0 8:08/M
7 DANIEL KEENEY COLLEYVILLE TX 2563 48 93 5:02.7 26:11.2 26:17.2 8:25/M
8 RONNIE ARNOLD BEDFORD TX 2718 48 156 9:53.7 31:02.2 31:31.6 9:59/M
9 SHALEN HARIBHAI GRAPEVINE TX 2661 46 211 17:07.6 38:16.1 38:30.3 12:18/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LEANA SLOAN GRAPEVINE TX 2621 49 40   22:11.5 22:12.9 7:08/M
2 MARIE SWANSON FLOWER MOUND TX 2648 49 50 1:05.4 23:16.9 23:26.5 7:29/M
3 TRISH LOWE SOUTHLAKE TX 2572 47 70 2:06.3 24:17.8 24:22.1 7:48/M
4 SIGNORELLI CHRISTINA COLLEYVILLE TX 2537 49 100 4:41.3 26:52.8 27:03.8 8:38/M
5 CRISANN BECKER SOUTHLAKE TX 2520 49 103 4:51.7 27:03.2 27:18.5 8:42/M
6 ANN MCCARLEY GRAPEVINE TX 2577 49 115 5:55.0 28:06.5 28:27.0 9:02/M
7 CHRISTINE OTT COLLEYVILLE TX 2645 47 137 7:02.7 29:14.2 29:24.4 9:24/M
8 MONICAE KUSMAN SOUTHLAKE TX 2713 47 138 7:05.9 29:17.4 29:56.5 9:25/M
9 GINA PARTHUM HOUSTON TX 2598 45 147 7:58.9 30:10.4 30:32.3 9:42/M
10 MAYLI DAVIS COLLEYVILLE TX 2541 47 180 10:19.3 32:30.8 32:54.5 10:27/M
11 MICHELLE CASELLA SOUTHLAKE TX 2751 45 187 11:23.8 33:35.3 33:54.3 10:48/M
12 SARAH NICHOLAS COLLEYVILLE TX 2591 47 192 11:39.8 33:51.3 34:25.9 10:53/M
13 ELIZABETH WEDEMEYER COLLEYVILLE TX 2638 49 197 12:03.2 34:14.7 34:37.5 11:00/M
14 SUZANNE STARKS HURST TX 2727 49 199 12:44.4 34:55.9 35:43.8 11:14/M
15 TARI BAUER COLLEYVILLE TX 2687 48 202 13:26.3 35:37.8 36:09.5 11:27/M
16 BETH BELL EULESS TX 2682 48 227 21:02.2 43:13.7 43:40.3 13:54/M
17 SUSAN MCCUTCHEON NORTH RICHLAND HILLS TX 2508 46 235 26:05.4 48:16.9 48:41.2 15:31/M
18 JOY NEWTON KELLER TX 2509 49 242 29:20.9 51:32.4 51:58.6 16:34/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CHRIS CAMPBELL HURST TX 2742 50 21   19:55.2 19:58.3 6:24/M
2 MARK KERCHO BEDFORD TX 2677 51 22 0:00.6 19:55.9 19:55.9 6:24/M
3 DENNY MAIETTA GRAPEVINE TX 2760 51 34 1:39.7 21:34.9 21:36.7 6:56/M
4 RICK WALKER SOUTHLAKE TX 2766 54 51 3:23.1 23:18.3 23:30.3 7:30/M
5 WILLIAM MCCARLEY GRAPEVINE TX 2576 51 68 4:04.3 23:59.5 24:16.2 7:43/M
6 DALE MASON COLLEYVILLE TX 2575 51 74 4:35.8 24:31.0 24:53.7 7:53/M
7 JOHN ARENZ BEDFORD TX 2519 54 104 7:10.6 27:05.9 27:33.9 8:43/M
8 KC WRIGHT FORT WORTH TX 2700 52 136 9:17.0 29:12.2 29:17.8 9:23/M
9 IRA HANDLER COLLEYVILE TX 2512 50 161 11:30.3 31:25.5 31:40.2 10:06/M
10 ROY WADSWORTH GRAPEVINE TX 2632 53 169 11:54.1 31:49.4 32:17.6 10:14/M
11 JAY BRUNNER HURST TX 2717 51 171 12:14.0 32:09.2 32:31.7 10:20/M
12 MIKE BRITTAIN 2749 51 186 13:35.5 33:30.8 33:57.6 10:46/M
13 RUSTY MURPHY GRAPEVINE TX 2586 51 230 24:18.6 44:13.8 44:35.9 14:13/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KATHRYN KNOWLTON GRAPEVINE TX 2673 50 117   28:25.6 28:41.4 9:08/M
2 JILL SMITH NRH TX 2664 53 124 0:13.1 28:38.7 29:07.3 9:12/M
3 EVELYN LUCCIONI GRAPEVINE TX 2709 53 127 0:21.1 28:46.7 28:57.2 9:15/M
4 MONICA WAITE GRAPEVINE TX 2634 50 133 0:39.9 29:05.5 29:16.8 9:21/M
5 DAWN SHUTTER GRAPEVINE TX 2674 52 135 0:45.0 29:10.6 29:26.0 9:23/M
6 BRIGID HEJL HURST TX 2557 51 144 1:33.9 29:59.5 30:24.2 9:38/M
7 TAMS HENDRICKS GRAPEVINE TX 2692 50 150 1:56.1 30:21.7 30:33.1 9:46/M
8 CAROLINE COOLEY COLLEYVILLE TX 2690 51 153 2:17.1 30:42.7 31:02.9 9:52/M
9 GRACIE NAREY HURST TX 2589 52 206 7:40.8 36:06.4 36:37.4 11:36/M
10 MARY HADLEY NORTH RICHLAND HILLS TX 2553 52 215 10:44.1 39:09.7 39:35.3 12:35/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 TOM ALVEY FLOWER MOUND TX 2514 57 39   22:06.8 22:06.8 7:06/M
2 RICHARD CHANCE COLLEYVILLE TX 2680 58 44 0:30.4 22:37.2 22:41.1 7:16/M
3 JOHN JAYNES 2752 57 63 1:41.8 23:48.6 23:55.0 7:39/M
4 RALPH GEHRKI KELLER TX 2658 59 89 3:25.5 25:32.3 25:41.4 8:13/M
5 TRACY CROSS NORTH RICHLAND HILLS TX 2660 57 98 4:42.4 26:49.2 26:51.9 8:37/M
6 JOHN TUTTLE GRAPEVINE TX 2629 56 142 7:35.2 29:42.0 30:11.3 9:33/M
7 DAVID HARP HURST TX 2642 55 168 9:38.3 31:45.1 32:04.3 10:13/M
8 P MCDONALD KELLER TX 2768 59 241 29:14.4 51:21.2 51:59.0 16:31/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DEBBIE CLARK COLLEYVILLE TX 2685 59 45   22:39.1 22:44.2 7:17/M
2 HELENE WALKER SOUTHLAKE TX 2643 55 71 1:43.2 24:22.4 24:29.5 7:50/M
3 MICHELE HATHORN WATAUGA TX 2556 55 120 5:51.3 28:30.5 28:37.5 9:10/M
4 ELIZABETH NAVA MESA AZ 2764 58 123 5:59.5 28:38.7 29:07.2 9:12/M
5 CYNTHIA SHEPARD COLLEYVILLE TX 2615 57 160 8:37.7 31:16.8 31:26.5 10:03/M
6 DEBORAH MCVEAN FORT WORTH TX 2686 55 194 11:25.2 34:04.3 34:27.2 10:57/M
7 BETTY BESSON NORTH RICHLAND HILLS TX 2523 55 214 16:28.6 39:07.7 39:35.4 12:35/M
8 GINA CALDWELL COLLEYVILLE TX 2767 56 219 18:12.8 40:52.0 41:27.2 13:08/M
9 DENISE PATTERSON FORT WORTH TX 2599 57 236 27:14.6 49:53.8 50:20.4 16:02/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOHN ROSS FORT WORTH TX 2702 64 54   23:30.0 23:31.2 7:33/M
2 PETE CHALLINOR COLLEYVILLE TX 2532 63 56 0:06.0 23:36.0 23:39.8 7:35/M
3 MARK MATHERNE COLLEYVILLE TX 2703 61 67 0:29.0 23:59.0 24:07.6 7:43/M
4 KENDALL BLACK GRAND PRAIRIE TX 2525 63 81 1:23.9 24:53.9 24:57.1 8:00/M
5 MARTY HUGHES COLLEYVILLE TX 2559 62 83 1:29.5 24:59.5 25:23.5 8:02/M
6 JACK ENGRANT EULESS TX 2546 64 84 1:31.1 25:01.1 25:06.1 8:03/M
7 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 2562 62 188 10:08.6 33:38.6 33:46.5 10:49/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RITA CONEJO ARLINGTON TX 2539 63 134   29:07.1 29:13.9 9:22/M
2 GEORGIA GEHRKI KELLER TX 2659 60 229 14:49.7 43:56.8 44:21.1 14:08/M
3 JANINE PECK N. RICHLAND HILLS TX 2510 60 237 20:49.6 49:56.7 50:22.7 16:03/M
4 BETTY VANDIVER NORTH RICHLAND HILLS TX 2511 63 239 20:57.9 50:05.0 50:29.3 16:06/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ED NONNEMACHER EULESS TX 2705 67 94   26:11.9 26:15.5 8:25/M
2 RICHARD SHOLLENBERGER NRH TX 2616 66 122 2:24.7 28:36.6 28:59.4 9:12/M
3 DON KRELL COLLEYVILLE TX 2567 68 126 2:31.1 28:43.0 28:48.9 9:14/M
4 LARRY LYONS 2748 68 163 5:20.3 31:32.3 31:48.5 10:08/M
5 DAVE RIEDL FORT WORTH TX 2654 65 165 5:24.0 31:35.9 31:51.0 10:09/M
6 MIKE WATERS SR. ARLINGTON TX 2637 68 182 6:47.7 32:59.7 33:20.7 10:36/M
7 FRANK MCGINTY FORT WORTH TX 2710 69 228 17:41.3 43:53.2 44:13.8 14:07/M
8 LARRY WILSON HURST TX 2706 69 233 19:00.6 45:12.6 45:37.3 14:32/M
Top

Male 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 BARNEY SNITZ EULESS TX 2623 75 99   26:50.1 26:55.2 8:38/M
2 GARY MILBURN PLANO TX 2731 70 101 0:06.0 26:56.1 27:00.2 8:40/M
Top

Female 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 VIVIAN QUATRO COLLEYVILLE TX 2644 73 234   47:35.1 47:47.9 15:18/M