Unforgotten Heroes 5K & 10K

Age Group Results

May 25, 2015


Results by RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

10K Timed

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JADEN HOPP WATAUGA TX 477 10 6   39:54.9 40:50.3 0:55.3 6:26/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RYAN SHRUM CHATTANOOGA TN 1653 47 1   37:46.4 37:47.1 0:00.6 6:05/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GINA JIMENEZ ARLINGTON TX 480 42 20   46:06.2 46:06.9 0:00.6 7:25/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOHN RUNYON DALLAS TX 1673 50 5   39:53.6 39:54.1 0:00.4 6:25/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ADRIENNE GAMEZ FORT WORTH TX 466 0 156   1:15:36.7 1:16:23.9 0:47.1 12:10/M
Top

Female 14 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KAITLYN MOORE FORT WORTH TX 803 10 55   56:20.4 57:00.3 0:39.9 9:04/M
2 KENDALL MOORE FORT WORTH TX 805 10 56 0:00.2 56:20.7 57:00.6 0:39.9 9:04/M
Top

Male 14 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JUSTIN MILLER FLOWER MOUND TX 14 13 49   54:57.6 54:58.1 0:00.4 8:51/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CECILEE COOK MANSFIELD TX 65 19 36   51:55.1 52:29.3 0:34.2 8:22/M
2 MEGAN LENZ HIGHLAND VILLAGE TX 866 19 80 8:33.2 1:00:28.4 1:01:32.3 1:03.9 9:44/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GREG FEHRIBACH NORTH RICHLAND HILLS TX 460 16 4   39:52.2 39:52.6 0:00.3 6:25/M
2 JUSTIN MARTIN SAGINAW TX 497 17 11 4:11.2 44:03.4 44:03.8 0:00.3 7:06/M
3 PEDRO LAMA-COLON BEDFORD TX 1678 17 59 16:33.2 56:25.4 56:35.8 0:10.4 9:05/M
4 MTASON LENZ HIGHLAND VILLAGE TX 867 15 68 18:53.7 58:46.0 59:50.3 1:04.3 9:28/M
5 SPENCER RIAN ARLINGTON TX 818 18 81 20:41.6 1:00:33.9 1:01:12.6 0:38.7 9:45/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KATELYNN LAW ROANOKE TX 1649 21 89   1:02:18.7 1:02:43.1 0:24.3 10:02/M
2 MELANIE MAGEE HASLET TX 492 24 118 5:10.2 1:07:29.0 1:07:42.8 0:13.8 10:52/M
3 JENNIFER JOHNSON FT WORTH TX 481 23 177 21:42.2 1:24:00.9 1:24:13.8 0:12.8 13:32/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TAYLOR YOWELL FLOWER MOUND TX 1627 24 3   38:54.0 38:54.4 0:00.4 6:16/M
2 NATHAN BASSETTO ARLINGTON TX 64 22 30 11:17.6 50:11.6 50:46.3 0:34.7 8:05/M
3 DANIEL FLORES WEATHERFORD TX 463 23 97 24:23.9 1:03:17.9 1:03:40.8 0:22.8 10:11/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRITTANY SOUSA DALLAS TX 828 28 63   57:01.7 57:11.3 0:09.6 9:11/M
2 LINDSEY BOWERS CARROLLTON TX 429 26 66 1:06.4 58:08.2 58:18.3 0:10.1 9:22/M
3 CHRISSY BURTON BEDFORD TX 435 28 86 4:11.9 1:01:13.6 1:01:34.6 0:20.9 9:51/M
4 LAUREN REED MESQUITE TX 816 26 120 11:00.2 1:08:01.9 1:09:57.8 1:55.8 10:57/M
5 MIA BEST GRANBURY TX 427 28 132 14:41.9 1:11:43.7 1:12:32.6 0:48.9 11:33/M
6 SHANNON MALDONADO WEATHERFORD TX 494 29 133 14:42.2 1:11:44.0 1:12:32.6 0:48.6 11:33/M
7 CAROLANNE DUNAWAY DALLAS TX 454 27 154 18:14.1 1:15:15.9 1:15:34.8 0:18.9 12:07/M
8 MINDY GALLOWAY DALLAS TX 465 27 155 18:14.3 1:15:16.1 1:15:35.1 0:18.9 12:07/M
9 DATTY SURRATT FORNEY TX 1645 27 160 20:06.7 1:17:08.4 1:17:53.3 0:44.8 12:25/M
10 ARIANA MARTINEZ MIDLOTHIAN TX 117 25 173 25:36.4 1:22:38.1 1:23:20.6 0:42.4 13:18/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DENIS NYABERO FORT WORTH TX 810 29 2   38:42.0 38:43.3 0:01.3 6:14/M
2 MAGDALENO ARANA FORT WORTH TX 154 25 9 4:49.4 43:31.4 43:39.1 0:07.6 7:00/M
3 BEN BURTON BEDFORD TX 434 28 23 9:27.1 48:09.1 48:23.6 0:14.4 7:45/M
4 CHRISTOPHER GRESENS II ARLINGTON TX 159 26 28 10:44.6 49:26.7 49:48.1 0:21.4 7:58/M
5 JOBANY CORTINA MIDLOTHIAN TX 115 25 102 25:26.4 1:04:08.4 1:04:50.8 0:42.3 10:20/M
6 JOSEPH BAIRD WICHITA FALLS TX 423 28 153 36:22.3 1:15:04.4 1:15:43.6 0:39.2 12:05/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANITRA BRITTON FORT WORTH TX 42 32 51   55:23.6 56:19.3 0:55.6 8:55/M
2 MORGAN MASSEY GRANBURY TX 1669 34 91 7:12.5 1:02:36.2 1:03:26.3 0:50.1 10:05/M
3 MELISSA MILLER BURLESON TX 801 31 101 8:42.7 1:04:06.4 1:05:21.8 1:15.4 10:19/M
4 AMANDA LONG ARLINGTON TX 491 34 107 9:54.5 1:05:18.2 1:06:15.8 0:57.6 10:31/M
5 SARAH MARTINEZ ARLINGTON TX 879 34 112 10:52.9 1:06:16.6 1:07:31.8 1:15.1 10:40/M
6 COURTNEY HUGHES ARLINGTON TX 478 32 143 18:26.5 1:13:50.1 1:14:35.8 0:45.6 11:53/M
7 CRYSTAL MORENO SAGINAW TX 806 30 176 27:58.7 1:23:22.4 1:23:43.3 0:20.9 13:25/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSH CROW GRAPEVINE TX 450 30 13   44:46.7 44:56.3 0:09.5 7:13/M
2 MICHAEL PIETY FORT WORTH TX 813 31 16 0:34.7 45:21.5 45:23.3 0:01.8 7:18/M
3 JOSHUA LYNN ARLINGTON TX 160 33 38 7:13.4 52:00.2 52:34.8 0:34.6 8:22/M
4 MATT BRAND THE COLONY TX 10 32 62 12:09.4 56:56.2 57:24.8 0:28.6 9:10/M
5 KEVIN TURNBULL MANSFIELD TX 839 32 70 14:06.9 58:53.7 58:59.3 0:05.6 9:29/M
6 JOSE MALDONADO WEATHERFORD TX 493 30 82 15:50.4 1:00:37.2 1:01:25.1 0:47.9 9:46/M
7 TYLER MASSEY GRANBURY TX 1668 33 90 17:47.4 1:02:34.2 1:03:23.3 0:49.1 10:05/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KELLY SENAY ARLINGTON TX 824 37 37   51:56.2 51:58.3 0:02.1 8:22/M
2 MELISSA BOWMAN STEPHENVILLE TX 1618 35 46 1:41.7 53:37.9 53:53.3 0:15.3 8:38/M
3 MARCY PHILLIPS GRAND PRAIRIE TX 60 38 52 3:30.9 55:27.2 55:39.1 0:11.8 8:56/M
4 KELLY MOORE FORT WORTH TX 804 39 57 4:25.7 56:21.9 57:01.8 0:39.9 9:04/M
5 MOLLY ALBART ARLINGTON TX 419 37 60 4:35.2 56:31.5 57:08.1 0:36.6 9:06/M
6 CARISSA BRUNSON BURLESON TX 1689 37 77 8:08.9 1:00:05.2 1:00:24.8 0:19.6 9:41/M
7 NATASHA ROBINSON FORT WORTH TX 821 36 87 9:58.2 1:01:54.4 1:02:23.8 0:29.4 9:58/M
8 MARYBELLE GOMEZ WEATHERFORD TX 470 35 95 11:20.7 1:03:16.9 1:03:40.8 0:23.9 10:11/M
9 SACHA EDWARDS ARLINGTON TX 457 37 122 16:30.1 1:08:26.4 1:09:40.6 1:14.1 11:01/M
10 CHRISTINA BELLER GRAND PRAIRIE TX 426 39 124 16:52.7 1:08:48.9 1:09:00.6 0:11.6 11:05/M
11 JENNIFER BROOKS WAXAHACHIE TX 432 35 129 18:08.5 1:10:04.7 1:10:17.6 0:12.8 11:17/M
12 AMY RANDERMANN ARLINGTON TX 814 38 137 20:32.2 1:12:28.5 1:12:48.3 0:19.8 11:40/M
13 GRACE PARKER ARLINGTON TX 811 39 145 22:00.2 1:13:56.4 1:14:25.1 0:28.6 11:54/M
14 CHERTYL EVERETT ARLINGTON TX 26 39 147 22:12.4 1:14:08.7 1:14:22.6 0:13.8 11:56/M
15 KRISTINA PROVINSTAL FORT WORTH TX 30 38 148 22:12.7 1:14:08.9 1:14:22.8 0:13.8 11:56/M
16 ESMERALDA HORNYAK ARLINGTON TX 148 39 163 26:32.4 1:18:28.7 1:18:42.1 0:13.3 12:38/M
17 LISA MILLER FLOWER MOUND TX 15 39 167 27:40.7 1:19:36.9 1:20:05.6 0:28.6 12:49/M
18 CANDIE GARCIA ARLINGTON TX 468 39 170 29:26.1 1:21:22.4 1:21:34.8 0:12.4 13:06/M
19 JENNIFER NETTNIN ARLINGTON TX 809 39 174 30:47.9 1:22:44.2 1:23:34.3 0:50.1 13:19/M
20 NANCY GARZA MANSFIELD TX 469 38 178 33:37.8 1:25:34.0 1:26:25.1 0:51.1 13:47/M
21 ANGIE PEDROZA KAUFMAN TX 1644 35 181 33:51.5 1:25:47.8 1:26:32.1 0:44.3 13:49/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NOLAN BRETT ARLINGTON TX 430 38 14   45:10.2 45:11.8 0:01.6 7:16/M
2 JOSHUA SWINK GRANBURY TX 833 38 17 0:26.9 45:37.1 45:50.3 0:13.2 7:21/M
3 JOHN BOWMAN STEPHENVILLE TX 1617 37 43 7:11.2 52:21.4 52:37.6 0:16.1 8:26/M
4 JONATHAN MYERS FARMERS BRANCH TX 16 36 45 7:29.2 52:39.4 53:08.8 0:29.4 8:29/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 XANDRA GARANZUAY ADDISON TX 467 41 29   49:58.2 50:05.3 0:07.1 8:03/M
2 HILLARIE VAN ZANTEN KELLER TX 1664 42 32 1:11.4 51:09.7 51:39.6 0:29.9 8:14/M
3 TAMAKI CORELLA ARLINGTON TX 448 42 34 1:46.9 51:45.1 51:49.1 0:03.9 8:20/M
4 SARAH LANE JACKSBORO TX 488 44 71 9:12.9 59:11.2 1:00:17.6 1:06.4 9:32/M
5 KELLY ZACCARIA FORT WORTH TX 845 41 85 11:10.7 1:01:08.9 1:01:27.3 0:18.4 9:51/M
6 MALAIKA WARREN FORT WORTH TX 171 43 88 12:03.4 1:02:01.6 1:02:32.6 0:30.9 9:59/M
7 VERONICA REED DESOTO TX 817 40 92 12:54.3 1:02:52.5 1:03:24.1 0:31.6 10:07/M
8 LEAH BRADY ARLINGTON TX 155 40 104 14:47.9 1:04:46.2 1:05:35.6 0:49.3 10:26/M
9 BOBBI MARRIOT CORINTH TX 496 44 117 17:07.5 1:07:05.7 1:08:01.3 0:55.6 10:48/M
10 ANA ALMENDAREZ ARLINGTON TX 421 41 119 18:01.2 1:07:59.5 1:08:08.8 0:09.3 10:57/M
11 STEPHANIE JOHNSON GRAND PRAIRIE TX 482 40 121 18:28.2 1:08:26.4 1:09:40.6 1:14.1 11:01/M
12 CYNTHIA CHACON ARLINGTON TX 442 40 138 22:51.2 1:12:49.4 1:13:10.8 0:21.3 11:44/M
13 LAURIE LOZANO FORT WORTH TX 27 42 146 24:10.0 1:14:08.2 1:14:22.8 0:14.6 11:56/M
14 JENNIFER SALDANA EULESS TX 822 44 171 32:16.0 1:22:14.2 1:23:19.1 1:04.8 13:15/M
15 KRISTY SHEIKH ARLINGTON TX 883 41 182 35:51.0 1:25:49.2 1:27:14.8 1:25.6 13:49/M
16 GEANA WILDER TUSCALOOSA AL 880 43 184 37:03.4 1:27:01.7 1:28:00.8 0:59.1 14:01/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ADRIAN MORA DALLAS TX 1636 41 7   40:24.7 40:26.3 0:01.6 6:30/M
2 TYLER THOMPSON CARROLLTON TX 835 40 8 0:26.2 40:50.9 40:52.8 0:01.9 6:35/M
3 MICHAEL HUNT KELLER TX 1620 42 19 5:28.2 45:52.9 46:22.8 0:29.9 7:23/M
4 MARK SIMMON ARLINGTO TX 825 44 27 8:25.2 48:49.9 48:57.8 0:07.8 7:52/M
5 DAVID COOK MANSFIELD TX 66 43 35 11:30.1 51:54.9 52:31.8 0:36.9 8:21/M
6 GUY PELLAND MANSFIELD TX 812 44 39 11:37.4 52:02.1 52:07.3 0:05.1 8:23/M
7 BRANDON MILLER FLOWER MOUND TX 13 41 48 14:07.0 54:31.7 54:59.6 0:27.8 8:47/M
8 FRED KEMP 1665 41 64 16:44.0 57:08.8 57:26.9 0:18.1 9:12/M
9 CHRISTOPHER MCALLISTER TROPHY CLUB TX 1625 44 72 18:48.7 59:13.4 59:41.8 0:28.3 9:32/M
10 ERIC FOGLEMAN FORT WORTH TX 464 41 73 18:49.0 59:13.8 59:41.1 0:27.3 9:32/M
11 FRANK MARTINEZ ARLINGTON TX 878 44 96 22:53.1 1:03:17.9 1:04:31.1 1:13.1 10:11/M
12 NIKOLAS HORNYAK ARLINGTON TX 881 40 106 24:38.0 1:05:02.7 1:05:15.8 0:13.1 10:28/M
13 MATTHEW LERBERG ARLINGTON TX 489 41 116 26:17.7 1:06:42.4 1:07:21.1 0:38.6 10:44/M
14 KEVIN RICO ARLINGTON TX 870 42 183 45:32.2 1:25:56.9 1:26:09.8 0:12.8 13:50/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SANDRA STIERMAN GRAND PRAIRIE TX 1650 48 40   52:12.2 52:19.6 0:07.3 8:24/M
2 KAREN WIREMAN SOUTHLAKE TX 843 48 42 0:05.7 52:17.9 52:30.3 0:12.4 8:25/M
3 HEATHER SCOTT ARLINGTON TX 823 45 47 1:31.5 53:43.7 53:54.8 0:11.1 8:39/M
4 SHELLEY JONES LEWISVILLE TX 484 47 83 8:34.7 1:00:46.9 1:01:13.8 0:26.8 9:47/M
5 TRACEY-LYNN CLOUGH ARLINGTON TX 446 49 115 14:30.2 1:06:42.4 1:07:20.8 0:38.4 10:44/M
6 SUSAN LAW ROANOKE TX 1647 45 139 20:43.0 1:12:55.2 1:13:20.8 0:25.6 11:45/M
7 CYNTHIA CROSS ARLINGTON TX 449 48 140 20:55.0 1:13:07.2 1:13:49.1 0:41.8 11:46/M
8 LAURA CONNER BURLESON TX 447 48 141 21:21.5 1:13:33.7 1:14:10.3 0:36.6 11:51/M
9 CHRISTINE MARIE ARLINGTON TX 875 47 144 21:40.5 1:13:52.7 1:14:21.6 0:28.8 11:54/M
10 SANDRA YOUNG GRAND PRAIRIE TX 43 47 152 22:45.9 1:14:58.2 1:15:56.6 0:58.4 12:04/M
11 CORINA CERVANTES ARLINGTON TX 440 45 158 24:50.7 1:17:03.0 1:17:50.6 0:47.6 12:24/M
12 BECKIE FERNANDEZ FORT WORTH TX 170 45 172 30:11.0 1:22:23.2 1:22:54.6 0:31.3 13:16/M
13 SHEILA CAMPBELL SEAGOVILLE TX 1646 47 188 39:16.0 1:31:28.2 1:32:12.3 0:44.1 14:44/M
14 JOYCE WATTERSON ARLINGTON TX 31 46 190 41:05.5 1:33:17.7 1:33:33.6 0:15.8 15:01/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GUADALUPE SANCHEZ WAXAHACHIE TX 51 49 10   43:54.2 43:56.1 0:01.8 7:04/M
2 SEAN GRADY EULESS TX 473 47 12 0:39.4 44:33.7 44:38.3 0:04.6 7:10/M
3 BRADY WOOD DALLAS TX 1672 47 22 3:05.9 47:00.2 47:04.1 0:03.8 7:34/M
4 ROBERT LANE JACKSBORO TX 487 49 24 4:26.4 48:20.7 49:27.6 1:06.8 7:47/M
5 MARTIN GOINS WEATHERFORD TX 1656 49 25 4:42.9 48:37.2 48:40.1 0:02.8 7:50/M
6 ZORAN SMAIC RED OAK TX 1640 47 54 11:40.5 55:34.8 55:42.7 0:07.9 8:57/M
7 NICK MOLINA EULESS TX 802 49 84 16:55.2 1:00:49.5 1:01:38.6 0:49.1 9:48/M
8 CHARLES MESSAMORE GRAND PRAIRIE TX 500 45 105 20:52.9 1:04:47.2 1:05:27.8 0:40.6 10:26/M
9 CRAIG CALHOUN MANSFIELD TX 436 48 108 21:52.4 1:05:46.7 1:06:10.1 0:23.4 10:35/M
10 JOHN CERVANTES ARLINGTON TX 441 47 110 22:03.4 1:05:57.7 1:06:19.1 0:21.3 10:37/M
11 RICHARD JONES LEWISVILLE TX 483 49 125 25:01.5 1:08:55.7 1:09:22.4 0:26.6 11:06/M
12 DANA BOLES KELLER TX 1695 49 127 25:45.4 1:09:39.6 1:10:44.6 1:04.9 11:13/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JULIE GRESENS ARLINGTON TX 158 53 100   1:04:06.4 1:04:28.1 0:21.7 10:19/M
2 KELLY DARK COPPELL TX 453 51 128 5:35.2 1:09:41.6 1:10:01.3 0:19.6 11:13/M
3 DEIDRE SPARKS MANSFIELD TX 829 53 134 7:44.5 1:11:51.0 1:12:51.6 1:00.6 11:34/M
4 MIRIAN TUDOR LEWISVILLE TX 838 53 136 8:12.2 1:12:18.6 1:12:33.1 0:14.4 11:39/M
5 BRENDA CASE ARLINGTON TX 873 54 149 10:07.5 1:14:13.9 1:14:27.6 0:13.6 11:57/M
6 LEIGH KNOX KELLER TX 486 53 151 10:41.3 1:14:47.7 1:15:56.6 1:08.8 12:03/M
7 ROBIN STANDLEY EULESS TX 831 52 164 14:50.5 1:18:56.9 1:19:56.1 0:59.1 12:43/M
8 LISA BONEFTAS ARLINGTON TX 861 53 186 26:02.0 1:30:08.4 1:30:54.6 0:46.1 14:31/M
9 JOY TAYLOR FORT WORTH TX 834 51 192 37:38.0 1:41:44.4 1:42:52.3 1:07.8 16:23/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JIM CASE ARLINGTON TX 874 54 21   46:37.4 46:40.6 0:03.1 7:30/M
2 CHRIS GRESENS ARLINGTON TX 157 53 31 4:24.9 51:02.4 51:22.8 0:20.4 8:13/M
3 ABRAHAM ELIZONDO FORT WORTH TX 1631 51 44 5:59.7 52:37.2 52:46.1 0:08.8 8:28/M
4 RICH TRETA GRAPEVINE TX 836 51 79 13:38.9 1:00:16.4 1:00:46.3 0:29.9 9:42/M
5 JAMES DARK COPPELL TX 452 51 99 17:17.5 1:03:55.0 1:04:13.6 0:18.6 10:18/M
6 DERRICK WILEY ARLINGTON TX 842 52 113 19:44.7 1:06:22.2 1:06:43.1 0:20.9 10:41/M
7 KENNETH BAKER SOUTHLAKE TX 424 52 114 19:54.1 1:06:31.6 1:07:14.8 0:43.2 10:43/M
8 BENJAMIN MCINTOSH DENTON TX 498 52 123 22:01.7 1:08:39.2 1:09:37.1 0:57.8 11:03/M
9 DOUGLAS REED MESQUITE TX 815 52 126 22:48.5 1:09:26.0 1:11:21.8 1:55.8 11:11/M
10 KENNITH R SIMMONS FORT WORTH TX 826 50 142 27:04.4 1:13:41.9 1:14:30.6 0:48.6 11:52/M
11 JOSEPH LENZ ARLINGTON TX 865 53 159 30:27.9 1:17:05.4 1:18:08.8 1:03.4 12:25/M
12 TIM SPARKS MANSFIELD TX 830 52 187 43:43.7 1:30:21.2 1:31:47.3 1:26.1 14:33/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RHEA RICHARDSON ARLINGTON TX 820 58 26   48:46.7 49:52.3 1:05.6 7:51/M
2 EDNA TURNER FARMERS BRANCH TX 17 57 50 6:18.6 55:05.4 55:14.8 0:09.4 8:52/M
3 BRENDA JACOBS FLOWER MOUND TX 479 57 93 14:09.7 1:02:56.5 1:03:31.4 0:34.8 10:08/M
4 JANA LEA ARLINGTON TX 1622 57 109 17:10.6 1:05:57.4 1:06:56.8 0:59.4 10:37/M
5 LYNDA BRIGGS MANSFIELD TX 431 57 150 25:53.7 1:14:40.4 1:15:44.3 1:03.8 12:01/M
6 PATRICIA WITTKOWER FLOWER MOUND TX 844 57 180 36:57.4 1:25:44.2 1:26:15.6 0:31.3 13:48/M
7 TERESA BRYANT JOSHUA TX 433 58 185 38:45.9 1:27:32.6 1:28:40.8 1:08.1 14:06/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KEVIN CAREL ROANOKE TX 437 56 18   45:49.4 45:51.6 0:02.1 7:23/M
2 RANDY WILLIAMS ARLINGTON TX 164 55 33 5:54.2 51:43.6 52:06.3 0:22.6 8:20/M
3 BENNY RUIZ CLEBURNE TX 1654 56 41 6:23.4 52:12.9 52:16.8 0:03.9 8:24/M
4 BRANT MALKEY NORTH RICHLAND HILLS TX 495 58 65 11:28.0 57:17.4 58:05.6 0:48.1 9:13/M
5 JAY BLAKEY KELLER TX 428 57 69 13:00.1 58:49.6 59:19.1 0:29.4 9:28/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PAMELA CARR MANSFIELD TX 438 60 58   56:22.7 56:27.8 0:05.1 9:05/M
2 VICKIE RIGBY CLEBURNE TX 1648 64 67 1:55.8 58:18.5 59:15.1 0:56.6 9:23/M
3 KATYLEEN PUISZIS HURST TX 869 61 76 3:04.2 59:26.9 59:47.1 0:20.1 9:34/M
4 VALERIE CARSON ARLINGTON TX 156 60 103 8:19.4 1:04:42.1 1:05:31.3 0:49.1 10:25/M
5 SUE ANN SOLL ARLINGTON TX 827 60 111 9:52.7 1:06:15.4 1:06:59.1 0:43.6 10:40/M
6 CATHERINE DANNER ARLINGTON TX 1657 62 162 22:05.9 1:18:28.6 1:19:48.6 1:19.9 12:38/M
7 LIZ FLETCHER SOUTHLAKE TX 462 61 169 23:38.7 1:20:01.4 1:21:01.3 0:59.8 12:53/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOHN CARTWRIGHT DENTON TX 439 63 74   59:14.0 59:47.8 0:33.8 9:32/M
2 PAUL SMITH III ARLINGTON TX 871 64 75 0:00.5 59:14.5 59:19.1 0:04.6 9:32/M
3 WILLIAM HOLLIS MIDLOTHIAN TX 476 61 78 1:01.2 1:00:15.2 1:01:11.3 0:56.1 9:42/M
4 JOSE CHECKA ARLINGTON TX 443 62 98 4:14.0 1:03:28.0 1:03:48.9 0:20.9 10:13/M
5 TEDDY VIATOR DALLAS TX 840 63 130 11:10.9 1:10:24.9 1:10:43.1 0:18.1 11:20/M
6 NORMAN DUNHAM MONT BELVIEU TX 455 60 135 13:04.4 1:12:18.4 1:12:35.1 0:16.6 11:39/M
7 TIM BRAND DALLAS TX 11 60 166 20:09.9 1:19:23.9 1:19:52.6 0:28.6 12:47/M
8 LARRY TUCKER GRAND PRAIRIE TX 837 64 189 33:35.1 1:32:49.1 1:34:05.8 1:16.6 14:57/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JANE GRADY SOUTHLAKE TX 471 69 168   1:19:51.0 1:20:35.1 0:44.1 12:51/M
2 PATRICIA VILLIERS ARLINGTON TX 119 66 175 3:16.2 1:23:07.2 1:23:59.8 0:52.6 13:23/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WALTER CASTILLO ARLINGTON TX 25 66 15   45:15.5 45:24.3 0:08.8 7:17/M
2 WILLIAM CUDE LEWISVILLE TX 451 65 53 10:15.4 55:30.9 56:04.6 0:33.6 8:56/M
3 HAROLD BARNTHSON ARLINGTON TX 425 66 165 33:59.9 1:19:15.4 1:19:50.3 0:34.9 12:46/M
Top

Female 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEAN PARK ARLINGTON TX 29 70 131   1:11:09.4 1:11:22.1 0:12.6 11:27/M
2 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 28 74 157 5:09.7 1:16:19.2 1:16:53.3 0:34.1 12:17/M
3 JOAN METZGER FLOWER MOUND TX 868 73 179 14:34.2 1:25:43.7 1:26:15.8 0:32.1 13:48/M
Top

Male 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WAYNE MUNCY SOUTHLAKE TX 808 71 61   56:55.6 57:00.6 0:04.9 9:10/M
2 KEN BREWER ARLINGTON TX 1643 78 94 6:15.9 1:03:11.6 1:03:25.6 0:13.9 10:10/M
3 ROGER GRADY SOUTHLAKE TX 472 70 161 21:26.2 1:18:21.9 1:19:05.8 0:43.8 12:37/M
4 GENE BROCK ARLINGTON TX 862 87 191 37:45.0 1:34:40.7 1:34:47.6 0:06.8 15:15/M