Trophy Club Steeple Run 5K

Overall Finish List

September 04, 2010


Results By RunTIME Racing Services, www.runtimeracingservices.com

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

ANDREW HEMMELGARN JUSTIN TX

152

17

M

***** 15-19

18:57.6

18:58.6

 

6:06/M

2

FROYLAN FRNCO MCKINNEY TX

148

42

M

***** 40-44

19:07.1

19:07.7

0:09.5

6:09/M

3

JACK HASE TROPHY CLUB TX

62

49

M

1 45-49

19:40.7

19:41.5

0:43.1

6:19/M

4

TED HEERS LAKE KIOWA TX

164

52

M

1 50-54

19:53.8

19:54.3

0:56.2

6:24/M

5

JERRY RAPP TROPHY CLUB TX

116

45

M

2 45-49

19:57.6

19:59.0

1:00.0

6:25/M

6

ROD COOPER TROPHY CLUB TX

149

42

M

1 40-44

20:54.5

20:56.9

1:56.9

6:43/M

7

DAVID WINTER TROPHY CLUB TX

25

47

M

3 45-49

21:04.1

21:04.9

2:06.5

6:46/M

8

RICH BERARD PLANO TX

105

40

M

2 40-44

21:42.8

21:44.0

2:45.2

6:59/M

9

JESSICA SMITH TROPHY CLUB TX

100

33

F

***** 30-34

21:43.1

21:43.1

 

6:59/M

10

JOSH DUNN TROPHY CLUB TX

23

17

M

1 15-19

21:57.9

21:59.1

3:00.3

7:03/M

11

JOSEPH DUNN TROPHY CLUB TX

168

13

M

1 13-14

21:58.9

21:59.4

3:01.3

7:04/M

12

HAROLD JANDREAU BEDFORD TX

70

52

M

2 50-54

22:06.0

22:07.8

3:08.4

7:06/M

13

COLLIN CURRY KELLER TX

22

13

M

2 13-14

22:15.9

22:17.4

3:18.3

7:09/M

14

CATHY BUCHANAN FORT WORTH TX

44

48

F

***** 45-49

22:30.7

22:32.2

0:47.6

7:14/M

15

JOHN ROSS FT. WORTH TX

97

63

M

1 60-64

22:58.5

22:59.5

4:00.9

7:23/M

16

KEN JOHNSON TROPHY CLUB TX

110

45

M

4 45-49

22:59.0

23:08.6

4:01.4

7:23/M

17

JOE WHITE COPPER CANYON TX

103

43

M

3 40-44

22:59.3

23:03.9

4:01.7

7:23/M

18

MIKE GOKDON SOUTHLAKE TX

159

50

M

3 50-54

23:11.5

23:14.7

4:13.9

7:27/M

19

JAKE BERARD RICHARDSON TX

166

12

M

1 11-12

23:26.0

23:30.2

4:28.4

7:32/M

20

JEREMY GORDON SOUTHLAKE TX

161

10

M

1 9-10

23:28.3

23:31.4

4:30.7

7:33/M

21

KELLY DORN TROPHY CLUB TX

11

10

F

1 9-10

23:33.5

23:35.2

1:50.4

7:34/M

22

LAUREN CURRY KELLER TX

21

10

F

2 9-10

23:38.9

23:40.2

1:55.8

7:36/M

23

KIM ANDRES IRVING TX

170

57

F

1 55-59

23:52.5

23:53.8

2:09.4

7:40/M

24

PAUL PINEIDER GRAPEVINE TX

128

55

M

1 55-59

24:11.1

24:13.2

5:13.5

7:47/M

25

JOHN WINSTEAD TROPHY CLUB TX

120

49

M

5 45-49

24:15.3

24:24.0

5:17.7

7:48/M

26

JULIA FLOWERS WESTLAKE TX

56

42

F

1 40-44

24:19.0

24:27.7

2:35.9

7:49/M

27

DAVID SEITZ SOUTHLAKE TX

99

45

M

6 45-49

24:31.0

24:34.9

5:33.4

7:53/M

28

TRENT THOMPSON ROANOKE TX

9

18

M

2 15-19

24:42.5

24:44.8

5:44.9

7:57/M

29

TAYLOR GILBERT TROPHY CLUB TX

13

13

M

3 13-14

24:42.7

24:44.9

5:45.1

7:57/M

30

BRYAN GILLHAM TROPHY CLUB TX

112

18

M

3 15-19

24:47.7

24:50.2

5:50.1

7:58/M

31

BROOK MOSES SOUTHLAKE TX

14

10

F

3 9-10

24:52.1

24:52.1

3:09.0

8:00/M

32

TERRY CHALER TROPHY CLUB TX

147

48

M

7 45-49

24:53.0

24:56.2

5:55.4

8:00/M

33

ALAN NORRIS SOUTHLAKE TX

141

48

M

8 45-49

25:02.3

25:10.7

6:04.7

8:03/M

34

MONICA COFFEY FRISCO TX

47

43

F

2 40-44

25:07.0

25:16.0

3:23.9

8:05/M

35

LARRY HUEBEL TROPHY CLUB TX

127

39

M

1 35-39

25:14.3

25:18.4

6:16.7

8:07/M

36

ANNA NACKLEY COLLEYVILLE TX

84

39

F

1 35-39

25:25.0

25:34.1

3:41.9

8:10/M

37

ANNA QUALLS COLLEYVILLE TX

18

11

F

1 11-12

25:33.2

25:39.8

3:50.1

8:13/M

38

NINETTA BOND SOUTHLAKE TX

43

45

F

1 45-49

25:35.8

25:45.7

3:52.7

8:14/M

39

SHANE FENTON TROPHY CLUB TX

53

13

M

4 13-14

25:40.0

25:42.4

6:42.4

8:15/M

40

JORDAN GILBERT TROPHY CLUB TX

12

10

F

4 9-10

25:41.2

25:43.0

3:58.1

8:15/M

41

URSULA ROBERTS TROPHY CLUB TX

157

41

F

3 40-44

26:02.2

26:05.5

4:19.1

8:22/M

42

EMILY OLSON ROANOKE TX

87

27

F

1 25-29

26:04.8

26:09.2

4:21.7

8:23/M

43

JOAN JAMES FRISCO TX

69

41

F

4 40-44

26:06.9

26:16.0

4:23.8

8:24/M

44

GARY DUNLAP KELLER TX

51

56

M

2 55-59

26:18.9

26:23.6

7:21.3

8:27/M

45

SHAUN BLACKWELL TROPHY CLUB TX

42

44

M

4 40-44

26:27.2

26:38.6

7:29.6

8:30/M

46

MATT FENTON TROPHY CLUB TX

54

42

M

5 40-44

27:07.4

27:10.4

8:09.8

8:43/M

47

JORGE TORRES FORT WORTH TX

4

59

M

3 55-59

27:33.9

27:54.0

8:36.3

8:52/M

48

MATTHEW MYERS ROANOKE TX

19

10

M

2 9-10

27:37.1

27:39.3

8:39.5

8:53/M

49

HOLLY BURTON ARLINGTON TX

45

47

F

2 45-49

27:40.8

27:50.5

5:57.7

8:54/M

50

AUSTIN MICHAELIS TROPHY CLUB TX

135

12

M

2 11-12

27:46.2

27:47.7

8:48.6

8:56/M

51

KATHERINE THOMS DENTON TX

102

47

F

3 45-49

27:49.2

27:54.3

6:06.1

8:57/M

52

RALPH NIMERGOOD SOUTHLAKE TX

86

50

M

4 50-54

27:52.6

28:03.7

8:55.0

8:58/M

53

KATHLEEN KIMMEY KELLER TX

75

11

F

2 11-12

27:53.4

27:55.2

6:10.3

8:58/M

54

STEVE KARNATH TROPHY CLUB TX

74

50

M

5 50-54

27:55.1

28:08.5

8:57.5

8:59/M

55

GENE TAYLOR MCADA TROPHY CLUB TX

6

8

M

1 7- 8

27:58.5

28:00.3

9:00.9

9:00/M

56

DREW FAZAKERLEY TROPHY CLUB TX

119

11

M

3 11-12

28:01.2

28:02.3

9:03.6

9:01/M

57

ALLY NORRIS SOUTHLAKE TX

139

16

F

1 15-19

28:13.0

28:21.2

6:29.9

9:04/M

58

HELENE HUCKABA KELLER TX

67

33

F

1 30-34

28:21.3

28:48.8

6:38.2

9:07/M

59

GARY RODGERS KELLER TX

29

31

M

1 30-34

28:22.6

28:38.0

9:25.0

9:07/M

60

ERIC WIEGAND HURST TX

104

31

M

2 30-34

28:25.8

28:32.8

9:28.2

9:08/M

61

RICH BERARD

165

40

M

6 40-44

28:26.7

28:31.1

9:29.1

9:09/M

62

LISA WINTER TROPHY CLUB TX

114

43

F

5 40-44

28:34.5

28:46.2

6:51.4

9:11/M

63

CHRISTIE HUCZEK TROPHY CLUB TX

68

33

F

2 30-34

28:46.7

28:58.1

7:03.6

9:15/M

64

JILL SPENCE TROPHY CLUB TX

126

40

F

6 40-44

28:53.7

28:59.0

7:10.6

9:17/M

65

TERESA ENGLISH TROPHY CLUB TX

118

48

F

4 45-49

29:00.2

29:12.5

7:17.1

9:19/M

66

ELIZABETH MOSES SOUTHLAKE TX

15

12

F

3 11-12

29:00.9

29:07.1

7:17.8

9:19/M

67

CARLYE MINGS COLLEYVILLE TX

83

42

F

7 40-44

29:04.7

29:08.6

7:21.6

9:21/M

68

LAURA BAIRD TROPHY CLUB TX

41

23

F

1 20-24

29:06.1

29:10.3

7:23.0

9:21/M

69

GABRIELLA HINOJOS KELLER TX

146

8

F

1 7- 8

29:15.3

29:17.9

7:32.2

9:24/M

70

ERIKA ETLING TROPHY CLUB TX

158

17

F

2 15-19

29:16.4

29:24.2

7:33.3

9:25/M

71

JENNIFER DUNN ARGYLE TX

52

31

F

3 30-34

29:17.8

29:22.2

7:34.7

9:25/M

72

PAUL MARSHALL TROPHY CLUB TX

156

45

M

9 45-49

29:19.9

29:29.8

10:22.3

9:26/M

73

RAJAN MURALI TROPHY CLUB TX

35

14

M

5 13-14

30:00.6

30:01.8

11:03.0

9:39/M

74

MELANIE KINCHEN TROPHY CLUB TX

155

41

F

8 40-44

30:11.7

30:21.2

8:28.6

9:42/M

75

AMY FELKER TROPHY CLUB TX

111

37

F

2 35-39

30:52.4

31:04.6

9:09.3

9:55/M

76

ETHAN SETSER TROPHY CLUB TX

113

10

M

3 9-10

31:01.6

31:04.0

12:04.0

9:58/M

77

MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX

72

60

M

2 60-64

31:12.5

31:20.3

12:14.9

10:02/M

78

ROCIO MATTA TROPHY CLUB TX

3

36

F

3 35-39

31:19.5

31:32.6

9:36.4

10:04/M

79

BRENT STEPHENS TROPHY CLUB TX

24

51

M

6 50-54

31:20.2

31:31.0

12:22.6

10:05/M

80

WINSTON HERMANN TROPHY CLUB TX

63

10

M

4 9-10

31:23.1

31:25.6

12:25.5

10:05/M

81

MOLLY MOSES SOUTHLAKE TX

16

42

F

9 40-44

31:27.5

31:34.5

9:44.4

10:07/M

82

BRANDON SMITH TROPHY CLUB TX

125

27

M

1 25-29

31:30.9

31:46.5

12:33.3

10:08/M

83

TORY WARNER GRAPEVINE TX

27

17

F

3 15-19

31:59.4

32:17.4

10:16.3

10:17/M

84

BELYNDA WARNER GRAPEVINE TX

28

39

F

4 35-39

31:59.6

32:17.6

10:16.5

10:17/M

85

JESSICA WICHRYK WATAUGA TX

30

26

F

2 25-29

32:02.3

32:09.1

10:19.2

10:18/M

86

SHANNAN CHALER TROPHY CLUB TX

160

43

F

10 40-44

32:05.8

32:15.9

10:22.7

10:19/M

87

CHRIS POYNER TROPHY CLUB TX

90

55

F

2 55-59

32:11.2

32:17.3

10:28.1

10:21/M

88

CURTIS THOMPSON COPPELL TX

169

61

M

3 60-64

33:07.6

33:20.1

14:10.0

10:39/M

89

KAROL CURRAN DALLAS TX

50

54

F

1 50-54

33:23.3

33:26.3

11:40.2

10:44/M

90

JESSICA NIMERGOOD SOUTHLAKE TX

85

18

F

4 15-19

34:10.2

34:21.6

12:27.1

10:59/M

91

WINSTON HERMANN TROPHY CLUB TX

64

39

M

2 35-39

34:14.7

34:23.7

15:17.1

11:00/M

92

LEIGH-ANNA QUALLS COLLEYVILLE TX

20

42

F

11 40-44

34:18.1

34:25.7

12:35.0

11:02/M

93

AMANDA PSENCIK GRAPEVINE TX

26

23

F

2 20-24

34:23.9

34:41.4

12:40.8

11:03/M

94

MISTY DAVIS AUBREY TX

167

34

F

4 30-34

34:24.8

34:35.5

12:41.7

11:04/M

95

KOLLEEN KIBERZ TROPHY CLUB TX

163

38

F

5 35-39

34:37.4

34:43.2

12:54.3

11:08/M

96

KASSI CORNWALL TROPHY CLUB TX

49

35

F

6 35-39

34:51.1

34:56.2

13:08.0

11:12/M

97

JOANNA GAFFORD FT WORTH TX

57

33

F

5 30-34

34:53.0

34:58.0

13:09.9

11:13/M

98

ABBY QUALLS COLLEYVILLE TX

17

9

F

5 9-10

35:35.9

35:42.9

13:52.8

11:26/M

99

KATIE POYNER TROPHY CLUB TX

89

24

F

3 20-24

35:53.7

35:59.9

14:10.6

11:32/M

100

ISAIAH HINOJOS KELLER TX

124

11

M

4 11-12

36:11.2

36:13.9

17:13.6

11:38/M

 

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

101

BILLY GOULD FLOWER MOUND TX

58

12

M

5 11-12

36:16.5

36:37.1

17:18.9

11:40/M

102

SHARON GOULD FLOWER MOUND TX

59

45

F

5 45-49

36:19.0

36:39.1

14:35.9

11:41/M

103

AMY CLINGAN TROPHY CLUB TX

31

44

F

12 40-44

36:21.4

36:36.2

14:38.3

11:41/M

104

KIM HILL TROPHY CLUB TX

162

42

F

13 40-44

36:26.4

36:31.6

14:43.3

11:43/M

105

MARY BETH COLLINS TROPHY CLUB TX

48

28

F

3 25-29

36:38.7

36:44.9

14:55.6

11:47/M

106

CHRIS KELLY TROPHY CLUB TX

153

62

M

4 60-64

37:10.6

37:27.2

18:13.0

11:57/M

107

SHELLY SMITH TROPHY CLUB TX

101

46

F

6 45-49

38:02.3

38:19.5

16:19.2

12:14/M

108

ERICA WORLEY TROPHY CLUB TX

40

39

F

7 35-39

38:30.1

38:44.8

16:47.0

12:23/M

109

ERIKA WIGGINS LEWISVILLE TX

171

33

F

6 30-34

40:21.4

40:40.8

18:38.3

12:58/M

110

ADRIENNE WILLIAMSON FT WORTH TX

106

41

F

14 40-44

40:30.0

40:36.4

18:46.9

13:01/M

111

DAVID GREEN TROPHY CLUB TX

60

12

M

6 11-12

40:53.0

40:56.6

21:55.4

13:09/M

112

JON GUNTER ARLINGTON TX

61

31

M

3 30-34

41:05.8

41:19.1

22:08.2

13:13/M

113

ROBERT KECKLER TROPHY CLUB TX

136

10

M

5 9-10

42:28.8

42:30.9

23:31.2

13:39/M

114

LIZZIE WORLEY TROPHY CLUB TX

39

11

F

4 11-12

42:30.7

42:45.2

20:47.6

13:40/M

115

SARAH MURALI TROPHY CLUB TX

34

11

F

5 11-12

43:08.3

43:23.6

21:25.2

13:52/M

116

JOAN MURALI TROPHY CLUB TX

36

40

F

15 40-44

43:20.1

43:35.0

21:37.0

13:56/M

117

MAXIM TOMAS TROPHY CLUB TX

134

12

M

7 11-12

43:35.4

43:47.3

24:37.8

14:01/M

118

JOHN BURTON ARLINGTON TX

46

57

M

4 55-59

45:39.1

45:49.8

26:41.5

14:41/M

119

SHERI RASNAKE FLOWER MOUND TX

92

41

F

16 40-44

46:07.1

46:23.4

24:24.0

14:50/M

120

KATHY RAWLINGS COLLEYVILLE TX

93

44

F

17 40-44

47:42.7

47:58.9

25:59.6

15:20/M

121

AMELIA GOMEZ

121

35

F

8 35-39

50:16.7

50:41.1

28:33.6

16:10/M

122

MELINA SPEES

123

4

F

1 1- 6

50:17.6

50:42.0

28:34.5

16:10/M

123

GEORGE SPEES

122

40

M

7 40-44

50:18.8

50:43.4

31:21.2

16:10/M

124

KEVIN MOON TROPHY CLUB TX

151

46

M

10 45-49

50:28.1

50:45.5

31:30.5

16:14/M

125

TONY ENGLISH TROPHY CLUB TX

154

48

M

11 45-49

50:30.3

50:45.3

31:32.7

16:14/M

126

JAN HOLMES TROPHY CLUB TX

66

50

F

2 50-54

53:16.3

53:45.7

31:33.2

17:08/M

127

MARIA JOHNSTON DALLAS TX

73

73

F

1 65-99

53:18.7

53:31.3

31:35.6

17:08/M

128

BECKY RITZ TROPHY CLUB TX

95

51

F

3 50-54

53:46.7

54:16.5

32:03.6

17:17/M