Run, Walk, & Roll

Age Group Results

October 13, 2012


Results by RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: 0- 0 1-10 11-14 15-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99
Women: 0- 0 1-10 11-14 15-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

5K Timed

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LANTANA MCGRAW EDMOND OK 319 19 4   21:07.8 21:13.3 6:47/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 TAYLOR BRINKMAN DALLAS TX 315 28 1   19:07.7 19:07.7 6:09/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LEANA SLOAN GRAPEVINE TX 327 50 6   22:17.8 22:19.5 7:10/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOHN RENTMEESTERS HEWITT TX 168 52 8   22:32.5 22:34.2 7:15/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Unknown Partic. 258 258 94   30:34.3 30:47.6 9:50/M
Top

Female 10 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DESTINY INTHAVONG FORT WORTH TX 90 10 109   32:06.1 32:49.2 10:19/M
2 ELIZABETH GAZZAM EULESS TX 63 7 135 1:52.7 33:58.9 34:15.4 10:55/M
3 CAMBRIDGE MATHEWS ROANOKE TX 121 8 153 4:47.4 36:53.5 37:01.7 11:52/M
4 GABRIELLE WALKER 236 8 164 6:18.5 38:24.6 38:36.9 12:21/M
5 KACY MIDDLETON 255 9 175 9:33.9 41:40.1 41:49.7 13:24/M
6 BRENNAN BECICKA SOUTHLAKE TX 243 9 181 11:00.6 43:06.8 43:24.8 13:52/M
7 ISABELLA CAIN EULESS TX 32 9 201 16:37.9 48:44.0 49:01.7 15:40/M
Top

Male 10 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JACK MEYER SOUTHLAKE TX 137 8 5   22:07.5 22:10.4 7:07/M
2 CARSON ANDERSEN SOUTHLAKE TX 11 8 53 5:19.1 27:26.6 27:29.1 8:49/M
3 PEYTON BEHM COPPELL TX 18 9 58 5:37.8 27:45.3 27:48.2 8:55/M
4 JOSEPH LEWIS NORTH RICHLAND HILLS TX 303 5 106 9:16.0 31:23.5 31:41.6 10:05/M
5 TYLER GAZZAM EULESS TX 66 9 138 12:20.0 34:27.6 34:45.0 11:05/M
6 KYLE MIDDLETON 254 7 174 19:25.2 41:32.7 41:42.7 13:21/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SYDNEY RENFRO 256 12 9   22:42.5 22:57.1 7:18/M
2 KENNEDY OLSON 248 12 16 0:33.6 23:16.1 23:29.8 7:29/M
3 ANNA GLOWSKI 252 11 33 2:48.5 25:31.0 26:06.5 8:12/M
4 CAROLINE HERGENRETHER 269 11 34 2:50.6 25:33.1 26:08.9 8:13/M
5 HARLEY MADSEN 257 11 41 3:16.3 25:58.8 26:13.3 8:21/M
6 ASHLEY CARTER DOUBLE OAK TX 309 11 44 3:44.4 26:26.9 27:02.1 8:30/M
7 AMELIA WILSON FLOWER MOUND TX 307 11 54 4:53.8 27:36.3 28:13.3 8:52/M
8 SOPHIA KLINGENSTEIN FLOWER MOUND TX 304 12 55 4:54.2 27:36.7 28:12.8 8:52/M
9 JENNA PARKS KELLER TX 325 14 86 7:10.6 29:53.1 29:53.7 9:37/M
10 KATIE BOOTHE 249 11 92 7:30.3 30:12.8 30:49.2 9:43/M
11 KATHERINE BONNEVIER GRAPEVINE TX 22 12 145 12:13.7 34:56.2 35:16.1 11:14/M
12 FARAH MAVRAKIS ROANOKE TX 124 11 157 14:44.6 37:27.1 37:35.6 12:03/M
13 ADELENA ALEMAN NORTH RICHLAND HILLS TX 4 14 160 14:59.6 37:42.1 37:46.0 12:07/M
14 VALERIE ANDERSON SOUTHLAKE TX 12 11 176 18:58.4 41:40.9 41:43.8 13:24/M
15 AVA AMLONG ROANOKE TX 313 12 204 26:28.6 49:11.1 49:20.2 15:49/M
16 MAKENNA MCGRAW FLOWER MOUND TX 130 11 209 29:56.2 52:38.7 52:53.1 16:55/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SAM RAYBURN 226 14 3   21:07.6 21:11.7 6:47/M
2 MATTHEW SCHULTZ SOUTHLAKE TX 176 12 15 1:58.3 23:05.9 23:08.9 7:25/M
3 TAYLOR BEHM COPPELL TX 19 11 37 4:39.9 25:47.5 25:48.5 8:17/M
4 CARSON MATHEWS ROANOKE TX 122 11 71 7:21.0 28:28.6 28:36.9 9:09/M
5 ROSS SCANIO KELLER TX 322 14 90 9:01.1 30:08.7 30:14.9 9:41/M
6 MORRIS LOREN 270 12 91 9:05.2 30:12.8 30:48.0 9:43/M
7 DANNY LAM GRAPEVINE TX 324 13 141 13:29.3 34:36.9 34:51.0 11:08/M
8 BRYCE MCDONNELL FORT WORTH TX 129 14 166 17:20.0 38:27.6 39:21.8 12:22/M
Top

Female 15 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 BRONWYN WILSON SOUTHLAKE TX 217 17 31   25:26.2 25:47.2 8:11/M
Top

Male 15 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 TANNER BURNS TROPHY CLUB TX 30 15 194   47:07.1 47:33.6 15:09/M
Top

Female 19 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MEAGHAN DAYTON DALALS TX 47 22 10   22:45.5 22:47.8 7:19/M
2 NICOLE WALKER SOUTHLAKE TX 208 19 19 1:02.7 23:48.2 23:54.8 7:39/M
3 COLLEEN BAUER MURPHY TX 16 22 52 4:38.8 27:24.3 27:26.7 8:49/M
4 BRITTANY BERRY NAPLE TX 21 23 62 5:16.5 28:02.0 28:09.1 9:01/M
5 PAIGE HIGGINS SOUTHLAKE TX 87 22 73 5:51.1 28:36.6 28:39.4 9:12/M
6 CHRISTINA FOSHEE NORMAN OK 60 19 84 6:38.7 29:24.2 29:30.2 9:27/M
7 HILARY SMITH DALLAS TX 189 22 96 8:08.2 30:53.7 30:56.4 9:56/M
8 MEGAN GOLLHOFER GRAPEVINE TX 71 21 124 10:34.5 33:20.0 33:27.0 10:43/M
9 LAURA DOUGLAS DENTON TX 49 22 132 11:08.7 33:54.2 34:01.6 10:54/M
10 RACHEL BROWN KELLER TX 28 23 192 22:16.5 45:02.0 45:25.7 14:29/M
11 VALERIE CRANDALL KELLER TX 42 24 196 24:38.3 47:23.8 48:42.6 15:14/M
12 KIM ALZAMORA GRAPEVINE TX 8 23 197 25:09.9 47:55.4 48:53.3 15:24/M
Top

Male 19 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JONATHAN PARKS KELLER TX 326 21 29   25:00.6 25:01.8 8:02/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MY HUYNH FORT WORTH TX 89 29 80   28:58.2 29:41.9 9:19/M
2 JESSICA GRAY PLANO TX 76 26 97 2:05.3 31:03.5 31:30.3 9:59/M
3 NINA SMITH FORT WORTH TX 190 28 102 2:15.1 31:13.3 31:17.7 10:02/M
4 STEPHANIE CAPSHAW PLANO TX 36 29 130 4:54.3 33:52.6 34:17.9 10:53/M
5 GENA MOULDS LEWISVILLE TX 142 26 147 6:14.1 35:12.3 35:41.5 11:19/M
6 JENNIFER DURANCZYK GRAPEVINE TX 51 28 167 9:47.3 38:45.6 39:17.6 12:28/M
7 ABBIE MYERS SPRINGTOWN TX 148 29 169 10:06.6 39:04.9 40:01.4 12:34/M
8 SARAH LILLY EULESS TX 112 27 177 12:46.0 41:44.2 42:00.8 13:25/M
9 KIM WHIPPLE GRAND PRAIRIE TX 214 29 198 19:11.1 48:09.3 48:39.7 15:29/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CHRIS REDMON ARLINGTON TX 164 26 7   22:26.3 22:35.1 7:13/M
2 JUSTIN CRANDALL KELLER TX 40 27 89 7:39.8 30:06.1 31:15.4 9:41/M
3 BEN NOE DALLAS TX 306 29 110 9:41.8 32:08.1 32:17.6 10:20/M
4 CHRISTOPHER CAPSHAW PLANO TX 35 28 131 11:27.3 33:53.6 34:22.2 10:54/M
5 CHRISTOPHER REILLY 263 29 133 11:28.1 33:54.5 34:01.5 10:54/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 AUDREY SPECK DALLAS TX 191 31 47   26:57.5 26:59.6 8:40/M
2 JESSICA HARIG COLLEYVILLE TX 83 32 65 1:06.5 28:04.0 28:07.8 9:01/M
3 SHAUNA FERGUSON COLLEYVILLE TX 320 32 68 1:13.7 28:11.2 28:28.4 9:04/M
4 STEPHANI SANDERS KELLER TX 175 31 75 1:42.1 28:39.6 28:40.8 9:13/M
5 GRETCHEN SEIPP KELLER TX 180 32 88 3:02.9 30:00.4 30:23.3 9:39/M
6 LISA PAIGE SOUTHLAKE TX 152 34 111 5:11.3 32:08.8 33:03.3 10:20/M
7 MONICA STETTLER-KHA COLLEYVILLE TX 194 33 114 5:38.2 32:35.7 33:15.6 10:29/M
8 ANNA ORTH 272 34 119 5:55.9 32:53.4 33:30.2 10:34/M
9 KELLY CANAVAN DALLAS TX 34 33 129 6:45.9 33:43.4 33:49.7 10:50/M
10 KIMBERLY MURPHY AZLE TX 147 34 136 7:03.0 34:00.5 34:16.5 10:56/M
11 RACHEL FULTON RICHARDSON TX 62 31 150 9:08.8 36:06.3 36:47.2 11:36/M
12 CYNTHIA SPEZIA FORT WORTH TX 317 34 165 11:28.2 38:25.7 38:55.3 12:21/M
13 SARAH WILHAM KELLER TX 216 34 168 11:53.7 38:51.2 39:26.1 12:30/M
14 JB SHAW DALLAS TX 184 30 170 12:32.0 39:29.5 39:47.8 12:42/M
15 JENNIFER DOTSON KELLER TX 48 34 207 23:13.4 50:10.9 50:53.4 16:08/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 TONY INTHAVONG FORT WORTH TX 91 32 28   24:52.5 25:36.9 8:00/M
2 CHANDLER FERGUSON DALLAS TX 58 34 30 0:33.0 25:25.5 25:46.5 8:10/M
3 BRIAN PULLEY GRAPEVINE TX 302 33 85 4:40.1 29:32.6 29:45.5 9:30/M
4 GERALD WHIPPLE GRAND PRAIRIE TX 213 30 112 7:19.9 32:12.4 32:45.1 10:21/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JACQUELYN REYFF GRAPEVINE TX 169 38 63   28:03.4 28:18.3 9:01/M
2 GIRLIE KULP NORTH RICHALND HILLS TX 105 38 77 0:50.1 28:53.6 29:12.6 9:17/M
3 JENNIFER PALKO FORT WORTH TX 154 38 78 0:52.8 28:56.3 29:15.3 9:18/M
4 ROBIN GRONINGA KELLER TX 80 36 93 2:27.0 30:30.4 30:47.9 9:48/M
5 ANNABELLA LEWIS NORTH RICHLAND HILLS TX 109 35 105 3:20.0 31:23.4 31:41.4 10:05/M
6 SARAH TYSON FORT WORTH TX 206 36 113 4:29.2 32:32.6 33:03.5 10:28/M
7 KATE WATTS FORT WORTH TX 210 38 116 4:43.8 32:47.2 33:12.5 10:32/M
8 ALLISON DUNCAN SOUTHLAKE TX 50 38 121 5:13.4 33:16.9 33:18.0 10:42/M
9 APRIL ADAMS KELLER TX 3 35 125 5:23.4 33:26.9 34:08.3 10:45/M
10 MICHELE LUNDBERG GRAND PRAIRIE TX 117 37 140 6:32.7 34:36.1 34:52.6 11:08/M
11 LISA GAZZAM EULESS TX 65 39 143 6:42.0 34:45.5 35:01.5 11:10/M
12 CANDI ERDELAC FORT WORTH TX 55 36 171 11:58.2 40:01.6 40:56.1 12:52/M
13 CANDI CARTER 264 36 190 15:44.7 43:48.2 44:04.9 14:05/M
14 CHRISTINA CAIN EULESS TX 31 38 202 20:40.6 48:44.0 49:02.3 15:40/M
15 LOURDES SANTILLAN 224 38 205 21:10.3 49:13.8 49:37.6 15:50/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LEE ROSKOP FORT WORTH TX 173 39 2   19:29.7 19:30.5 6:16/M
2 COLIN MCDEVITT SOUTHLAKE TX 128 37 20 4:22.7 23:52.5 24:13.5 7:40/M
3 VAMSHIDHAR CHAMALA FLOWER MOUND TX 37 37 35 6:10.0 25:39.8 25:51.4 8:15/M
4 MICHAEL AGUIRRE TX TX 245 38 39 6:23.8 25:53.5 26:18.4 8:19/M
5 HEMANTH MANDA CARROLLTON TX 312 35 60 8:25.4 27:55.1 28:06.2 8:59/M
6 CASEY KUPPER FRISCO TX 321 35 69 8:48.2 28:17.9 28:19.8 9:06/M
7 JASON KEENEY FRISCO TX 305 37 72 9:05.6 28:35.3 28:48.0 9:11/M
8 BRETT RENFRO FLOWER MOUND TX 310 37 82 9:32.6 29:02.4 29:40.3 9:20/M
9 HARISH KASUGANTI RICHARDSON TX 96 38 101 11:39.6 31:09.4 31:21.4 10:01/M
10 VINH KHA COLLEYVILLE TX 101 38 115 13:07.5 32:37.2 33:15.3 10:29/M
11 PRAVEEN EKKATI 274 36 152 17:15.1 36:44.9 36:58.3 11:49/M
12 RAJESH PILLAMARI IRVING TX 157 39 162 18:24.1 37:53.9 38:03.7 12:11/M
13 RAY HENKE SOUTHLAKE TX 85 37 163 18:28.0 37:57.7 38:17.6 12:12/M
14 SRINIVAS SURUKUNTI 273 38 182 23:37.7 43:07.4 43:21.5 13:52/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ELIZABETH LAWRENCE NORTH RICHLAND HILLS TX 108 44 21   23:58.4 24:01.1 7:42/M
2 ANNA NACKLEY COLLEYVILLE TX 149 41 24 0:39.2 24:37.6 24:42.6 7:55/M
3 LAURA REITTINGER WACO TX 166 40 48 3:13.6 27:12.0 27:22.1 8:45/M
4 JENNIFER WEISS TROPHY CLUB TX 211 40 64 4:05.1 28:03.6 28:29.7 9:01/M
5 CAROLYNN BAUMAN BEDFORD TX 17 43 67 4:10.8 28:09.3 28:20.1 9:03/M
6 REBECCA CAIN LANTANA TX 33 40 87 6:01.6 30:00.0 30:23.1 9:39/M
7 LISA ENDERT COLLEYVILLE TX 53 42 103 7:17.6 31:16.1 31:48.7 10:03/M
8 PALLAVI REDDY COLLEYVILLE TX 162 42 104 7:18.0 31:16.5 31:49.2 10:03/M
9 TRACEY BUSH COLLEYVILLE TX 331 41 142 10:42.2 34:40.7 35:00.2 11:09/M
10 SHANA BRIDGES ROANOKE TX 25 41 158 13:32.3 37:30.7 37:34.7 12:03/M
11 DEANA MCCORD FORT WORTH TX 127 42 159 13:37.8 37:36.2 38:10.6 12:05/M
12 TERESA MUNDY FORT WORTH TX 146 43 172 17:13.1 41:11.6 41:39.1 13:15/M
13 MELISSA WALKER 237 43 180 18:47.5 42:45.9 42:57.9 13:45/M
14 BETH SEAMSTER KELLER TX 179 43 186 19:28.2 43:26.6 44:09.8 13:58/M
15 LAVANYA SRINIVASAN FLOWER MOUND TX 193 42 191 20:21.8 44:20.3 44:50.7 14:15/M
16 TOBY LEWIS KELLER TX 110 40 199 24:32.1 48:30.5 49:00.0 15:36/M
17 KRISTEN KOSLA KELLER TX 102 40 200 24:34.2 48:32.6 49:00.0 15:36/M
18 ANDREA BECICKA SOUTHLAKE TX 239 43 203 24:47.0 48:45.5 49:06.2 15:41/M
19 KRISTEN AMLONG ROANOKE TX 10 44 206 25:24.1 49:22.5 49:31.6 15:52/M
20 KAREN RENNIE FORT WORTH TX 167 44 211 36:12.6 1:00:11.1 1:00:51.0 19:21/M
21 MICHELLE MARTINI 271 41 212 38:02.6 1:02:01.1 1:02:53.1 19:56/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DAVID THOMPSON BEDFORD TX 201 43 11   22:54.6 22:58.3 7:22/M
2 STEPHEN TREXTER SOUTHLAKE TX 314 41 17 0:26.1 23:20.7 23:23.0 7:30/M
3 MELVYN FOSTER FORT WORTH TX 61 44 23 1:23.6 24:18.2 24:39.9 7:49/M
4 ERICH PALKO FORT WORTH TX 153 42 25 1:48.4 24:43.0 25:03.5 7:57/M
5 GRANT MCCARSON FORT WORTH TX 125 42 46 3:59.6 26:54.2 27:03.6 8:39/M
6 CRAIG DALLE KELLER TX 45 41 49 4:17.7 27:12.3 27:34.1 8:45/M
7 EDWARD LAM GRAPEVINE TX 323 42 50 4:24.2 27:18.8 27:32.6 8:47/M
8 SCOTT GRIGG LEWISVILLE TX 79 40 51 4:28.4 27:23.0 27:38.1 8:48/M
9 BILLY STEVENSON GRAPEVINE TX 276 43 56 4:45.4 27:40.0 27:41.4 8:54/M
10 SCOTT PRYAL FORT WORTH TX 160 42 70 5:24.6 28:19.2 28:29.7 9:06/M
11 MATTHEW TYSON FORT WORTH TX 205 40 127 10:37.5 33:32.1 34:02.5 10:47/M
12 GEORGE GAZZAM EULESS TX 64 42 134 11:03.2 33:57.8 34:15.8 10:55/M
13 SRINIVAS MARAM FRISCO TX 118 40 183 20:13.4 43:08.0 43:21.7 13:52/M
14 BRANDON BECICKA SOUTHLAKE TX 240 44 184 20:18.3 43:12.9 43:32.4 13:53/M
15 MICHAEL REECE 220 42 187 20:33.4 43:28.0 44:16.3 13:59/M
16 RAVIKUMAR BAJJURI IRVING TX 13 40 189 20:49.0 43:43.6 43:56.2 14:03/M
17 DENNIS HERGENRETHER DOUBLE OAK TX 311 43 208 29:20.3 52:14.9 52:53.9 16:48/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JULIA FLOWERS TX TX 244 45 18   23:45.4 23:50.7 7:38/M
2 LILY TAPP SOUTHLAKE TX 196 46 32 1:42.2 25:27.6 25:49.8 8:11/M
3 AMELIA HAHN DECATUR TX 82 49 43 2:19.0 26:04.4 26:14.8 8:23/M
4 LYNDA WILSON SOUTHLAKE TX 218 47 45 2:44.4 26:29.8 26:51.2 8:31/M
5 SHARON SENNA SOUTHLAKE TX 183 49 79 5:11.5 28:56.9 28:58.0 9:18/M
6 CAROL SCHUMM SOUTHLAKE TX 178 46 83 5:33.5 29:18.9 29:30.6 9:25/M
7 SUZANNE STARKS HURST TX 235 49 99 7:19.3 31:04.7 31:16.4 9:59/M
8 LEESA THOMPSON BEDFORD TX 202 49 107 7:50.3 31:35.7 31:39.0 10:09/M
9 CINDY LUMBERT KELLER TX 115 47 126 9:45.9 33:31.3 33:37.2 10:47/M
10 ELIZABETH KUPFERMAN SOUTHLAKE TX 106 48 128 9:49.6 33:35.0 34:00.9 10:48/M
11 CHRISTIE MATHEWS ROANOKE TX 123 45 154 13:08.4 36:53.8 37:01.5 11:52/M
12 DENISE TAYLOR EULESS TX 197 48 155 13:14.7 37:00.1 37:31.6 11:54/M
13 LEANN MOWRER SOUTHLAKE TX 145 49 188 19:54.2 43:39.6 44:17.8 14:02/M
14 MARJORIE BELL 277 48 193 21:51.2 45:36.6 45:44.3 14:40/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JACK BURCIE NRH TX 222 48 12   23:01.0 23:01.0 7:24/M
2 TIMOTHY MCNAMARA DALLAS TX 136 47 27 1:46.2 24:47.2 24:55.4 7:58/M
3 BRUCE KULP NORTH RICHLAND HILLS TX 104 46 36 2:42.8 25:43.8 26:02.7 8:16/M
4 PRATHAP SINGIREDDY LEWISVILLE TX 188 47 148 12:17.5 35:18.5 35:29.6 11:21/M
5 VASAN KRISHNASWAMY FLOWER MOUND TX 103 45 179 18:46.2 41:47.2 42:19.3 13:26/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SUZANNE BARTHEL FLOWER MOUND TX 14 50 118   32:51.6 33:13.3 10:34/M
2 DANIELLE HUGHES 221 54 120 0:03.0 32:54.6 32:56.6 10:35/M
3 JULIE WHITEHEAD FORNEY TX 215 50 122 0:26.9 33:18.5 33:45.6 10:42/M
4 DONNA MCNAMARA DALLAS TX 134 52 137 1:18.1 34:09.7 34:18.5 10:59/M
5 LUCY BROWN GRAPEVINE TX 27 53 161 5:02.1 37:53.7 37:57.0 12:11/M
6 JULIE LILLY FLOWER MOUND TX 111 53 178 8:52.7 41:44.3 42:00.8 13:25/M
7 MERRILEE KUYLEN FORT WORTH TX 107 54 185 10:34.7 43:26.3 44:09.6 13:58/M
8 MARIANNA HAGEN SOUTHLAKE TX 81 51 210 21:04.9 53:56.5 54:35.1 17:21/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RICHARD WALKER SOUTHLAKE TX 209 54 14   23:04.5 23:21.4 7:25/M
2 TED GERHART KELLER TX 67 53 22 1:10.2 24:14.7 24:19.7 7:48/M
3 JIM ROACH SOUTHLAKE TX 170 52 26 1:40.6 24:45.1 24:51.4 7:57/M
4 RALPH NIMERGOOD SOUTHLAKE TX 151 51 42 2:55.7 26:00.2 26:19.0 8:22/M
5 GLENN GILMORE KELLER TX 70 52 59 4:48.9 27:53.4 28:02.8 8:58/M
6 JAY RUNY 229 50 61 4:53.8 27:58.3 28:08.4 9:00/M
7 THOMAS HULTSCH 230 53 76 5:37.1 28:41.6 28:45.9 9:13/M
8 STEVE GRAY MIDLAND TX 77 53 100 8:00.5 31:05.0 31:30.6 10:00/M
9 TERRY PEAVY IRVING TX 155 50 123 10:14.4 33:18.9 33:45.7 10:42/M
10 JACK POND GRAPEVINE TX 158 51 151 13:25.2 36:29.7 36:45.2 11:44/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CYNTHIA SHEPARD COLLEYVILLE TX 185 58 95   30:36.2 30:39.4 9:50/M
2 DEBBIE GRAY MIDLAND TX 74 55 98 0:27.7 31:03.9 31:30.4 9:59/M
3 TERRY GIBBS KELLER TX 68 56 117 2:14.7 32:50.9 33:32.5 10:33/M
4 LIZ FLETCHER 238 58 149 4:45.5 35:21.7 35:39.0 11:22/M
5 TAMMY HIGGINS SOUTHLAKE TX 88 57 173 10:53.9 41:30.1 41:33.4 13:21/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOHN HAYES HURST TX 301 59 13   23:01.6 23:03.3 7:24/M
2 DENNIS SCHEU 234 56 38 2:50.4 25:52.0 26:06.4 8:19/M
3 JACK STUMPF COLLEYVILLE TX 233 59 40 2:55.6 25:57.2 26:13.1 8:21/M
4 JOHN ROMNEY SOUTHLAKE TX 308 56 57 4:42.7 27:44.3 27:45.7 8:55/M
5 VERN LUMBERT KELLER TX 116 58 66 5:03.9 28:05.5 28:11.4 9:02/M
6 GLENN MILLER GRAPEVINE TX 140 59 74 5:36.1 28:37.7 28:41.8 9:12/M
7 LES BROWN KELLER TX 26 55 108 8:51.9 31:53.5 32:17.9 10:15/M
8 ROGER ALZAMORA GRAPEVINE TX 9 56 146 11:58.8 35:00.4 35:57.6 11:15/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 VERDA MCCOMAS GARLAND TX 126 63 144   34:46.2 35:21.3 11:11/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 93 62 139   34:32.1 34:39.0 11:06/M
Top

Female 65 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JANE GRADY SOUTHLAKE TX 72 66 156   37:06.3 37:26.2 11:56/M
2 BEVERLY TOLLIVER FORT WORTH TX 203 73 195 10:09.4 47:15.8 47:43.4 15:12/M
Top

Male 65 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MIKE PRYAL GRAND PRAIRIE TX 159 70 81   29:01.0 29:08.1 9:20/M