9th Resolution Solution

Age Group Results

January 01, 2017


Results By Race Management Systems, Inc.


Men: Top Finishers 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
Women: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79

5K Timed

Top

Female Overalls Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VIRGINIA NEY PEARLAND TX 339 22 9   20:10.60 20:11.39 0:00.79 6:29/M
Top

Male Overalls Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRIS WALLACE NORTH RICHLAND HILLS TX 418 22 1   16:30.28 16:30.94 0:00.66 5:18/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CORA TURNER ALVARADO TX 407 47 16   21:07.11 21:08.66 0:01.55 6:47/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PATRICK SCHUSTER ARLINGTON TX 381 44 4   17:58.87 18:00.28 0:01.41 5:47/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AIMEE LUECK FORT WORTH TX 322 0 230   44:23.23 44:55.12 0:31.89 14:16/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MAYDEN MITCHELL WEATHERFORD TX 445 7 62   26:05.47 26:06.14 0:00.67 8:23/M
2 MADELYN GREENWICH ARLINGTON TX 276 8 86 1:37.37 27:42.84 27:43.77 0:00.93 8:54/M
3 LILY GREENWICH ARLINGTON TX 275 6 123 5:18.72 31:24.19 31:24.58 0:00.39 10:06/M
4 SERENITY JOHNSON JUSTIN TX 305 8 128 5:34.78 31:40.25 31:55.40 0:15.15 10:11/M
5 KATELYNN LAIN FT WORTH TX 320 8 161 8:31.08 34:36.55 34:41.30 0:04.75 11:08/M
6 ZOE DZIVAK NORTH RICHLAND HILLS TX 255 7 168 8:40.62 34:46.09 35:16.19 0:30.10 11:11/M
7 MELANY RAMIREZ FORT WORTH TX 449 7 180 9:37.64 35:43.11 35:44.22 0:01.11 11:29/M
8 BRILEIGH RIPPLE FORT WORTH TX 363 5 249 23:16.90 49:22.37 49:52.39 0:30.02 15:52/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRAHAM JENKINS MIDLOTHIAN TX 472 7 61   26:03.80 26:32.90 0:29.10 8:23/M
2 HUDSON KRUMMELL FORT WORTH TX 315 3 220 16:15.43 42:19.23 43:21.94 1:02.71 13:36/M
3 KADEN WOMACK ROANOKE TX 431 8 239 20:19.50 46:23.30 46:56.14 0:32.84 14:55/M
4 SEAN WILSON GRAND PRAIRIE TX 429 8 263 24:55.27 50:59.07 51:15.64 0:16.57 16:24/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELLA SCHUSTER ARLINGTON TX 379 11 225   42:59.35 43:25.66 0:26.31 13:49/M
2 ERIN SCHNEIDER FT WORTH TX 456 9 247 5:33.00 48:32.35 49:03.17 0:30.82 15:36/M
3 GABI WILSON GRAND PRAIRIE TX 427 11 264 8:39.78 51:39.13 51:55.77 0:16.64 16:36/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CALEB GREENWICH ARLINGTON TX 273 10 34   23:10.23 23:11.06 0:00.83 7:27/M
2 GRADY JENKINS MIDLOTHIAN TX 471 9 42 1:41.23 24:51.46 25:18.35 0:26.89 7:59/M
3 LUKE VINCENT FORT WORTH TX 413 9 48 2:13.70 25:23.93 25:38.43 0:14.50 8:10/M
4 MALACHI WILSON GRAND PRAIRIE TX 428 10 52 2:28.01 25:38.24 25:38.28 0:00.04 8:15/M
5 JACKSON DAVIS MIDLOTHIAN TX 238 10 66 3:09.66 26:19.89 26:24.94 0:05.05 8:28/M
6 LUCAS LONG FORT WORTH TX 492 10 82 4:20.75 27:30.98 27:40.51 0:09.53 8:51/M
7 ROMAN DABA ARLINGTON TX 237 9 132 8:34.93 31:45.16 31:53.70 0:08.54 10:13/M
8 ALEKZANDER DZIVAK NORTH RICHLAND HILLS TX 252 10 255 26:59.06 50:09.29 50:29.40 0:20.11 16:08/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MAITLYNN M MITCHELL WEATHERFORD TX 443 12 118   31:11.98 31:16.07 0:04.09 10:02/M
2 OLIVIA HANKS FORT WORTH TX 280 12 159 3:12.49 34:24.47 34:47.44 0:22.97 11:04/M
3 GEORGIA DUNCAN KELLER TX 248 14 194 7:16.75 38:28.73 38:55.20 0:26.47 12:22/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MICHAEL DINKINS WEATHERFORD TX 244 14 7   19:17.20 19:17.67 0:00.47 6:12/M
2 GABRIEL GREENWICH ARLINGTON TX 274 12 18 1:51.15 21:08.35 21:09.06 0:00.71 6:48/M
3 CARSON SCHNEIDER FT WORTH TX 454 13 46 5:50.09 25:07.29 25:07.72 0:00.43 8:05/M
4 ANDREW ZAHARIS TROPHY CLUB TX 435 13 50 6:12.63 25:29.83 25:32.22 0:02.39 8:12/M
5 CHARLIE FROM JUSTIN TX 264 13 88 9:04.72 28:21.92 28:31.82 0:09.90 9:07/M
6 ADAM HESTER ARLINGTON TX 289 12 93 9:18.36 28:35.56 28:36.05 0:00.49 9:11/M
7 MALCOLM DUNCAN KELLER TX 250 14 199 19:37.58 38:54.78 39:21.13 0:26.35 12:30/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VICTORIA ROSAS FORT WORTH TX 373 16 14   20:58.23 20:58.39 0:00.16 6:45/M
2 MORGAN SCHUSTER ARLINGTON TX 380 15 78 6:18.06 27:16.29 27:18.94 0:02.65 8:46/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JORDAN HAGOOD HUDSON OAKS TX 277 15 5   18:27.08 18:27.17 0:00.09 5:56/M
2 LUNA JUAN 500 19 6 0:01.25 18:28.33 18:29.31 0:00.98 5:56/M
3 JAKE ISMIR 608 16 8 1:19.37 19:46.45 19:47.09 0:00.64 6:21/M
4 JOSHUA SMITH AZLE TX 394 15 19 2:42.76 21:09.84 21:12.48 0:02.64 6:48/M
5 LUKE SMITH AZLE TX 397 15 33 4:40.68 23:07.76 23:09.38 0:01.62 7:26/M
6 AUSTIN DECKER ALEDO TX 240 18 157 15:46.89 34:13.97 34:41.09 0:27.12 11:00/M
7 BEAU BALLARD ALEDO TX 206 16 174 16:35.84 35:02.92 35:33.16 0:30.24 11:16/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMBER JONES DALLAS TX 306 21 148   33:16.42 33:24.42 0:08.00 10:42/M
2 KAYSHA VELAZQUEZ BOULDER CO 442 21 152 0:30.78 33:47.20 33:57.29 0:10.09 10:52/M
3 CHELSEA BARNETT FORT WORTH TX 207 24 203 6:28.36 39:44.78 40:07.95 0:23.17 12:47/M
4 JENNIFER WELCH DECATUR TX 421 21 206 6:31.69 39:48.11 40:24.55 0:36.44 12:48/M
5 KIMBERLY ANTIS DECATUR TX 204 22 256 16:56.26 50:12.68 50:54.00 0:41.32 16:08/M
6 MADISON WELCH MIDLAND TX 423 23 257 17:01.40 50:17.82 50:54.35 0:36.53 16:10/M
7 AUBRI ROPER MCKINNEY TX 368 21 272 27:00.56 1:00:16.98 1:01:16.40 0:59.42 19:23/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROSS GIDEON 628 22 12   20:44.57 20:48.91 0:04.34 6:40/M
2 DANIEL GARCIA RODRIGUEZ FORT WORTH TX 266 21 26 1:44.73 22:29.30 22:31.11 0:01.81 7:14/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAMANTHA AMICK BENBROOK TX 485 29 36   23:49.40 23:55.78 0:06.38 7:39/M
2 LUCY SMITH BEDFORD TX 396 27 55 1:55.73 25:45.13 25:50.31 0:05.18 8:17/M
3 JESSICA SMITH AUSTIN TX 393 29 114 6:31.76 30:21.16 30:26.13 0:04.97 9:46/M
4 ASHLEY JOHNSON JUSTIN TX 301 25 127 7:50.69 31:40.09 31:55.01 0:14.92 10:11/M
5 KATIE RODRIGUEZ FORT WORTHTT TX 366 25 131 7:55.29 31:44.69 31:48.18 0:03.49 10:12/M
6 SOL ROMAN GRAND PAIRIE TX 367 28 173 11:11.22 35:00.62 35:22.93 0:22.31 11:15/M
7 TIFFANY FORD FORT WORTH TX 262 28 209 17:15.33 41:04.73 41:14.34 0:09.61 13:12/M
8 LEAH GANSKE DESOTO TX 453 28 211 17:22.47 41:11.87 41:52.08 0:40.21 13:15/M
9 AMY KILLGORE BURLESON TX 457 28 212 17:25.44 41:14.84 41:23.78 0:08.94 13:15/M
10 KRYSTAL RAMIREZ FORT WORTH TX 448 27 242 23:23.26 47:12.66 47:21.74 0:09.08 15:11/M
11 ELIZABETH THORN WATAUGA TX 404 25 262 26:53.41 50:42.81 51:29.72 0:46.91 16:18/M
12 SARAH RASMUSSEN CROWLEY TX 360 27 267 30:57.58 54:46.98 55:21.13 0:34.15 17:37/M
13 TABATHA HESS FORT WORTH TX 463 29 274 38:15.17 1:02:04.57 1:02:45.43 0:40.86 19:57/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRYAN RUIZ 610 29 2   17:46.00 17:47.98 0:01.98 5:43/M
2 KEVIN KILLGORE BURLESON TX 459 25 75 9:14.15 27:00.15 27:08.36 0:08.21 8:41/M
3 IRVIN RAMIREZ FORT WORTH TX 447 28 216 23:56.53 41:42.53 41:45.25 0:02.72 13:25/M
4 JOSH ROPER MCKINNEY TX 371 25 271 42:13.00 59:59.00 1:00:58.42 0:59.42 19:17/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GABRIELA LEPE FORT WORTH TX 477 33 28   22:46.72 22:49.82 0:03.10 7:19/M
2 CARRY HANSEN NORTHLAKE TX 469 33 57 2:59.31 25:46.03 25:52.86 0:06.83 8:17/M
3 MARENA MCCORBIN BENBROOK TX 493 33 67 3:46.16 26:32.88 26:39.90 0:07.02 8:32/M
4 MALLORY NEEL ALEDO TX 494 33 79 4:35.31 27:22.03 27:29.30 0:07.27 8:48/M
5 LAUREN ALLEN FORT WORTH TX 467 33 85 4:54.79 27:41.51 27:47.63 0:06.12 8:54/M
6 REBECCA LACHANCE BURLESON TX 317 34 109 7:02.70 29:49.42 29:53.98 0:04.56 9:35/M
7 AMBER KAEMMERLING FORT WORTH TX 307 34 193 15:38.91 38:25.63 38:58.05 0:32.42 12:21/M
8 YVETTE SEGURA HASLET TX 387 32 214 18:34.55 41:21.27 41:43.38 0:22.11 13:18/M
9 DALIA DOMINGUEZ DUNCANVILLE TX 245 30 244 25:07.02 47:53.74 48:42.48 0:48.74 15:24/M
10 MELISSA CASTILLO DUNCANVILLE TX 229 32 245 25:31.26 48:17.98 48:51.39 0:33.41 15:32/M
11 CRYSTAL VASQUEZ FORT WORTH TX 408 30 254 27:11.53 49:58.25 50:20.20 0:21.95 16:04/M
12 ERIKA HESS FORT WORTH TX 461 31 275 39:59.79 1:02:46.51 1:03:30.29 0:43.78 20:11/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT MORROW 604 33 3   17:51.78 17:52.47 0:00.69 5:44/M
2 JAKE SMITH AUSTIN TX 391 30 15 3:11.90 21:03.68 21:04.39 0:00.71 6:46/M
3 DEMERY COX 624 32 22 4:24.57 22:16.35 22:20.32 0:03.97 7:10/M
4 STEWART ERICSON BEDFORD TX 258 30 54 7:53.21 25:44.99 25:50.12 0:05.13 8:16/M
5 JONATHAN HESS FORT WORTH TX 462 32 83 9:40.19 27:31.97 27:41.41 0:09.44 8:51/M
6 TANNER LEGGETT 601 33 91 10:33.13 28:24.91 28:45.00 0:20.09 9:08/M
7 ROBERT SEGURA HASLET TX 386 32 202 21:39.13 39:30.91 39:51.66 0:20.75 12:42/M
8 BRYAN GANSKE DESOTO TX 452 33 213 23:26.43 41:18.21 41:57.41 0:39.20 13:17/M
9 CRISTOPHER WOMACK ROANOKE TX 430 33 240 28:32.09 46:23.87 46:57.16 0:33.29 14:55/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CARMEN DESIMONE ARLINGTON TX 242 36 58   25:49.84 26:03.80 0:13.96 8:18/M
2 MICHELLE JACK FORT WORTH TX 297 38 72 1:05.61 26:55.45 27:00.79 0:05.34 8:39/M
3 KELLY SMITH FORT WORTH TX 395 38 84 1:46.20 27:36.04 27:46.29 0:10.25 8:52/M
4 ANGELA RODRIGUEZ CROWLEY TX 365 38 102 3:14.01 29:03.85 29:08.83 0:04.98 9:20/M
5 JESSICA NIEVES GRAND PRAIRIE TX 341 38 105 3:43.09 29:32.93 29:45.09 0:12.16 9:30/M
6 RANDI MITCHELL WEATHERFORD TX 446 39 108 3:56.87 29:46.71 29:51.27 0:04.56 9:34/M
7 MICHAELA DABA ARLINGTON TX 236 36 130 5:54.84 31:44.68 31:53.76 0:09.08 10:12/M
8 TRICIA NULL BURLESON TX 345 37 139 6:45.64 32:35.48 32:52.54 0:17.06 10:29/M
9 CHRISTINE WILLIAMS FORT WORTH TX 425 36 143 6:50.11 32:39.95 32:53.52 0:13.57 10:30/M
10 HEATHER JOHNSON FORT WORTH TX 304 37 155 8:10.22 34:00.06 34:20.53 0:20.47 10:56/M
11 KRISTEN RIPPLE FORT WORTH TX 364 35 167 8:56.20 34:46.04 35:15.46 0:29.42 11:11/M
12 ROBIN DOTY FORT WORTH TX 246 38 228 18:22.18 44:12.02 44:22.35 0:10.33 14:13/M
13 KENDRA ODELL-SMITH ARLINGTON TX 465 37 234 18:56.42 44:46.26 45:03.95 0:17.69 14:24/M
14 TESHA STEARNS IRVING TX 498 38 237 20:04.99 45:54.83 46:41.12 0:46.29 14:46/M
15 KATY NEELY NORTH RICHLAND HILLS TX 479 35 258 24:43.72 50:33.56 51:24.91 0:51.35 16:15/M
16 DARCIA CARTER ARLINGTON TX 486 39 273 35:53.24 1:01:43.08 1:01:43.08 19:51/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BEN JOHNSON FORT WORTH TX 302 37 49   25:24.53 25:45.02 0:20.49 8:10/M
2 LEOBIGILDO MORALES FORT WORTH TX 334 38 60 0:38.95 26:03.48 26:14.54 0:11.06 8:23/M
3 ADAM NOGGLE FORT WORTH TX 460 37 95 3:12.83 28:37.36 29:13.66 0:36.30 9:12/M
4 MIGUEL NIEVES GRAND PRAIRIE TX 342 36 104 4:08.16 29:32.69 29:44.89 0:12.20 9:30/M
5 JAMES FLOOD GRAPEVINE TX 261 38 107 4:18.54 29:43.07 29:49.00 0:05.93 9:33/M
6 DAGAN JOHNSON FORT WORTH TX 303 38 124 6:00.17 31:24.70 31:24.70 10:06/M
7 BENJAMIN DZIVAK NORTH RICHLAND HILLS TX 253 37 125 6:08.65 31:33.18 31:58.18 0:25.00 10:09/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STACIE SJOSTROM ARLINGTON TX 389 42 41   24:50.05 25:01.10 0:11.05 7:59/M
2 CHRISTA LOPEZ FORT WORTH TX 478 42 44 0:03.67 24:53.72 24:57.28 0:03.56 8:00/M
3 AMBER BOSWELL PERRIN TX 220 40 51 0:47.31 25:37.36 25:41.36 0:04.00 8:14/M
4 CALLIE VINCENT FORT WORTH TX 412 40 92 3:39.10 28:29.15 28:43.11 0:13.96 9:10/M
5 BARB KIPPING ROCKWALL TX 474 40 113 5:29.73 30:19.78 30:22.34 0:02.56 9:45/M
6 CAROLE ROPER WYLIE TX 369 43 133 6:56.41 31:46.46 32:43.36 0:56.90 10:13/M
7 AMY ZIMMERMAN COLLINSVILLE TX 439 42 195 13:39.39 38:29.44 38:38.69 0:09.25 12:22/M
8 CYNTHIA CHACON ARLINGTON TX 230 42 198 14:04.37 38:54.42 39:20.72 0:26.30 12:30/M
9 SONJA KELLY MANSFIELD TX 312 44 215 16:33.26 41:23.31 41:44.13 0:20.82 13:18/M
10 AMY SCHUSTER ARLINGTON TX 378 41 226 18:33.30 43:23.35 43:49.63 0:26.28 13:57/M
11 JULIE JACOBSON SAGINAW TX 300 43 227 18:39.61 43:29.66 43:42.55 0:12.89 13:59/M
12 JULIA GRAYLION ARLINGTON TX 272 40 232 19:47.65 44:37.70 46:50.31 2:12.61 14:21/M
13 ANGELA GOODSON ARLINGTON TX 464 41 233 19:56.04 44:46.09 45:03.88 0:17.79 14:24/M
14 MELANIE DUNCAN KELLER TX 251 44 269 30:28.59 55:18.64 56:00.52 0:41.88 17:47/M
15 JENNIFER COX ARLINGTON TX 234 42 270 31:54.22 56:44.27 57:02.04 0:17.77 18:15/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACE JENKINS MIDLOTHIAN TX 473 42 13   20:46.79 21:14.59 0:27.80 6:41/M
2 CRAIG SJOSTROM ARLINGTON TX 388 40 69 5:54.38 26:41.17 26:51.70 0:10.53 8:35/M
3 JOE CAPRA TROPHY CLUB TX 227 40 73 6:11.19 26:57.98 27:03.48 0:05.50 8:40/M
4 MATT MITCHELL WEATHERFORD TX 444 42 80 6:41.11 27:27.90 27:28.80 0:00.90 8:50/M
5 KYE DUNCAN KELLER TX 249 43 268 34:31.19 55:17.98 56:00.25 0:42.27 17:47/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SHELLY BOGDAHN 605 46 71   26:51.18 26:58.68 0:07.50 8:38/M
2 TERESA WILLIS MANSFIELD TX 426 45 81 0:37.93 27:29.11 27:35.67 0:06.56 8:50/M
3 KAREN MARTINEZ 602 48 117 4:11.82 31:03.00 31:16.95 0:13.95 9:59/M
4 MELONEY NORRIS LEWISVILLE TX 344 49 140 5:44.93 32:36.11 32:53.12 0:17.01 10:29/M
5 DEBBIE LAIN FT WORTH TX 319 46 142 5:46.87 32:38.05 32:42.26 0:04.21 10:30/M
6 CHRISTINE KILLGORE BURLESON TX 458 46 144 5:55.59 32:46.77 32:54.92 0:08.15 10:32/M
7 KELLIE PATTERSON 620 48 145 5:58.75 32:49.93 33:02.54 0:12.61 10:33/M
8 ESHANRA COX 626 46 151 6:55.59 33:46.77 33:46.77 10:51/M
9 SUZANNE MCDOLE 622 47 154 7:03.68 33:54.86 34:29.46 0:34.60 10:54/M
10 ALEJANDRA CORDOBA FORT WORTH TX 468 47 172 8:08.88 35:00.06 35:03.70 0:03.64 11:15/M
11 STEPHANIE HENDERSON FORT WORTH TX 286 46 177 8:24.51 35:15.69 35:28.52 0:12.83 11:20/M
12 ANA ORTEGA FORT WORTH TX 348 48 184 9:38.39 36:29.57 36:44.79 0:15.22 11:44/M
13 SONIA STANISZEWSKI FORT WORTH TX 401 45 201 12:31.77 39:22.95 39:47.76 0:24.81 12:39/M
14 LISA WELCH DECATUR TX 422 49 204 12:53.83 39:45.01 40:24.86 0:39.85 12:47/M
15 JOEY KRUMMELL FORT WORTH TX 316 47 224 16:05.49 42:56.67 43:59.92 1:03.25 13:48/M
16 MICHELLE HANKS FORT WORTH TX 279 49 235 18:29.99 45:21.17 45:44.06 0:22.89 14:35/M
17 CRYSTAL SCHNEIDER FT WORTH TX 455 47 246 21:39.39 48:30.57 49:01.61 0:31.04 15:36/M
18 LETTY PENA FORT WORTH TX 354 49 248 22:21.26 49:12.44 49:36.22 0:23.78 15:49/M
19 TAMMY DECKER ALEDO TX 241 45 250 22:32.56 49:23.74 49:52.51 0:28.77 15:53/M
20 SHARON HAGOOD HUDSON OAKS TX 278 49 265 24:56.82 51:48.00 51:55.42 0:07.42 16:39/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAM GASKILL ARLINGTON TX 267 45 10   20:11.50 20:12.95 0:01.45 6:29/M
2 CHRIS ROPER WYLIE TX 370 48 21 1:38.39 21:49.89 21:57.54 0:07.65 7:01/M
3 JON BONNELL 609 46 27 2:33.31 22:44.81 22:46.50 0:01.69 7:19/M
4 MICHAEL ZAHARIS TROPHY CLUB TX 438 49 31 2:41.82 22:53.32 22:55.34 0:02.02 7:21/M
5 JOE KIPPING ROCKWALL TX 475 47 35 3:25.25 23:36.75 23:39.23 0:02.48 7:35/M
6 MIKE VINCENT FORT WORTH TX 414 48 40 4:32.41 24:43.91 24:58.58 0:14.67 7:57/M
7 DANIEL VILLEGAS FORT WORTH TX 410 49 45 4:44.19 24:55.69 24:59.76 0:04.07 8:01/M
8 FRANCISCO ALATORRE NORTHLAKE TX 466 47 56 5:34.47 25:45.97 25:52.99 0:07.02 8:17/M
9 STEVE ELLIOTT MANSFIELD TX 257 47 63 5:58.85 26:10.35 26:20.37 0:10.02 8:25/M
10 DOC WALKER MANSFIELD TX 417 45 74 6:48.07 26:59.57 27:15.98 0:16.41 8:41/M
11 DANIEL ROSALES DALLAS TX 372 46 90 8:12.30 28:23.80 28:25.78 0:01.98 9:08/M
12 MATT VINT GRAND PRAIRIE TX 415 46 106 9:31.03 29:42.53 29:55.38 0:12.85 9:33/M
13 ANDREW DECKER ALEDO TX 239 45 120 11:05.34 31:16.84 31:44.16 0:27.32 10:03/M
14 JEFFREY VERNOR 484 48 134 11:43.56 31:55.06 32:06.31 0:11.25 10:16/M
15 BENJAMIN JACOBSON SAGINAW TX 299 49 146 12:39.89 32:51.39 33:04.54 0:13.15 10:34/M
16 MICHAEL KELLY ARLINGTON TX 311 48 175 14:53.93 35:05.43 36:38.85 1:33.42 11:17/M
17 TONY GANT FORT WORTH TX 265 49 188 16:47.95 36:59.45 37:28.24 0:28.79 11:54/M
18 AMIR KRUMMELL FORT WORTH TX 314 47 219 22:07.32 42:18.82 43:22.34 1:03.52 13:36/M
19 PETER PONCE ARLINGTON TX 357 48 238 25:58.17 46:09.67 46:38.29 0:28.62 14:50/M
20 PETER BLANATARN 607 46 243 27:36.19 47:47.69 48:22.07 0:34.38 15:22/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 FRANCES MCKISSICK IRVING TX 326 54 39   24:43.27 24:47.00 0:03.73 7:57/M
2 COURTNEY ZAHARIS TROPHY CLUB TX 436 54 47 0:25.55 25:08.82 25:11.52 0:02.70 8:05/M
3 MALISSA TREMONT WACO TX 406 51 59 1:12.55 25:55.82 25:57.31 0:01.49 8:20/M
4 REBECCA PEPPERS FORT WORTH TX 495 52 70 1:59.96 26:43.23 26:44.89 0:01.66 8:35/M
5 MARIAN FLINCHBAUGH BENBROOK TX 260 53 116 6:16.28 30:59.55 31:15.22 0:15.67 9:58/M
6 ANN HICKS ARLINGTON TX 292 52 122 6:40.22 31:23.49 31:27.53 0:04.04 10:05/M
7 TRISHA ORTIZ NRH TX 349 53 135 7:39.97 32:23.24 32:49.64 0:26.40 10:25/M
8 DENISE ELLIOTT MANSFIELD TX 256 50 137 7:48.53 32:31.80 32:59.88 0:28.08 10:27/M
9 LAURA CONNER BURLESON TX 233 50 156 9:19.86 34:03.13 34:15.83 0:12.70 10:57/M
10 BRIGETTE POWERS HURST TX 358 52 160 9:48.77 34:32.04 34:47.72 0:15.68 11:06/M
11 ROBIN STANDLEY EULESS TX 611 54 163 9:57.54 34:40.81 35:20.26 0:39.45 11:09/M
12 MOLLY HUSS 612 54 164 10:01.21 34:44.48 34:56.17 0:11.69 11:10/M
13 OLLIE JACKSON NORTH RICHLAND HILLS TX 298 54 165 10:01.51 34:44.78 35:00.93 0:16.15 11:10/M
14 JUDY LOWE GRAFORD TX 321 53 182 11:22.11 36:05.38 36:11.67 0:06.29 11:36/M
15 CHRISTY VERNOR 483 50 183 11:26.98 36:10.25 36:10.25 11:38/M
16 SHARON GJERTSEN FT WORTH TX 270 51 185 12:07.24 36:50.51 36:56.51 0:06.00 11:51/M
17 SANDRA VINT GRAND PRAIRIE TX 416 50 186 12:09.08 36:52.35 37:05.32 0:12.97 11:51/M
18 LISA HOLLEY IRVING TX 294 51 223 18:12.52 42:55.79 43:31.48 0:35.69 13:48/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEVE COHEN COPPELL TX 232 52 17   21:08.21 21:09.26 0:01.05 6:48/M
2 ROBERT BLACK ARLINGTON TX 216 54 20 0:23.23 21:31.44 21:33.01 0:01.57 6:55/M
3 JAVIER PENA FORT WORTH TX 353 50 23 1:09.67 22:17.88 22:22.46 0:04.58 7:10/M
4 MARTIN GOINS N RICHLAND HILLS TX 618 50 29 1:40.53 22:48.74 22:51.94 0:03.20 7:20/M
5 HENRYK WOZNICZKA FORT WORTH TX 482 54 37 3:03.69 24:11.90 24:19.41 0:07.51 7:47/M
6 JAMES SMITH AZLE TX 392 53 89 7:15.27 28:23.48 28:32.15 0:08.67 9:08/M
7 JON TREMONT WACO TX 405 52 97 7:38.02 28:46.23 28:51.47 0:05.24 9:15/M
8 SCOTT MURACH BENBROOK TX 335 54 100 7:47.21 28:55.42 29:02.61 0:07.19 9:18/M
9 JASON MEADOR ARLINGTON TX 328 52 101 7:55.32 29:03.53 29:24.53 0:21.00 9:20/M
10 DAVID JEFFERS FORT WORTH TX 470 53 110 8:46.25 29:54.46 30:00.77 0:06.31 9:37/M
11 TOM AMON 627 50 112 9:08.71 30:16.92 30:59.01 0:42.09 9:44/M
12 STEVE NEWLAND KELLER TX 338 54 171 13:48.11 34:56.32 35:14.90 0:18.58 11:14/M
13 ROB HICKS ARLINGTON TX 293 51 179 14:30.79 35:39.00 35:58.18 0:19.18 11:28/M
14 JOHN GJERTSEN FT WORTH TX 269 52 192 17:13.94 38:22.15 38:28.11 0:05.96 12:20/M
15 ROBERT HOLLEY IRVING TX 295 53 221 21:19.36 42:27.57 43:03.53 0:35.96 13:39/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NANCY MCCANN NEWARK TX 324 55 38   24:24.24 24:28.74 0:04.50 7:51/M
2 BRENDA JACOBS FLOWER MOUND TX 489 58 96 4:16.97 28:41.21 28:47.90 0:06.69 9:13/M
3 ROBIN GRADY ARLINGTON TX 487 55 136 8:05.16 32:29.40 32:41.13 0:11.73 10:27/M
4 SUSAN SMITH SOUTHLAKE TX 399 56 150 9:09.99 33:34.23 33:39.62 0:05.39 10:48/M
5 MARION OSWALD COCOA BEACH FL 351 59 158 9:56.20 34:20.44 34:29.63 0:09.19 11:02/M
6 SHERRY R. BROWN FORT WORTH TX 224 58 189 12:44.32 37:08.56 37:41.48 0:32.92 11:56/M
7 PENNY BEISCH ARLINGTON TX 214 56 197 14:25.55 38:49.79 39:39.78 0:49.99 12:29/M
8 GRACIELA MORALES SAGINAW TX 440 55 205 15:22.94 39:47.18 39:57.37 0:10.19 12:48/M
9 TERESA BARNETT FORT WORTH TX 209 58 210 16:45.18 41:09.42 41:32.60 0:23.18 13:14/M
10 DI ANN SANCHEZ EULESS TX 376 55 222 18:31.21 42:55.45 43:19.80 0:24.35 13:48/M
11 GIZELLA OPPERMAN FORT WORTH TX 347 58 251 25:07.20 49:31.44 49:55.17 0:23.73 15:55/M
12 L HATHAWAY ARLINGTON TX 283 57 260 26:12.40 50:36.64 50:36.64 16:16/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RICH COX 625 57 25   22:19.00 22:19.00 7:11/M
2 PATRICK HERGENROTHER MANSFIELD TX 287 56 32 0:47.63 23:06.63 23:10.18 0:03.55 7:26/M
3 RICHARD STINGLEY FORT WORTH TX 403 55 43 2:33.85 24:52.85 24:57.34 0:04.49 8:00/M
4 STEVE HAYES SOUTHLAKE TX 284 56 68 4:16.31 26:35.31 26:59.70 0:24.39 8:33/M
5 TERRY BAY FORT WORTH TX 213 58 76 4:47.77 27:06.77 27:14.24 0:07.47 8:43/M
6 BRENT BURNS GRANBURY TX 225 59 98 6:28.84 28:47.84 29:34.57 0:46.73 9:15/M
7 KEVIN LONG FORT WORTH TX 491 57 121 8:59.75 31:18.75 31:30.28 0:11.53 10:04/M
8 GENE OPPERMAN FORT WORTH TX 346 57 126 9:17.20 31:36.20 31:50.64 0:14.44 10:10/M
9 TERRY BEISCH ARLINGTON TX 215 57 196 16:13.23 38:32.23 39:22.64 0:50.41 12:23/M
10 MICHAEL KELLER LEWISVILLE TX 310 59 217 19:33.23 41:52.23 42:08.61 0:16.38 13:28/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KIM ANDRES IRVING TX 203 63 53   25:44.50 25:48.50 0:04.00 8:16/M
2 PAMELA CAMPBELL FORT WORTH TX 226 60 129 5:58.40 31:42.90 32:00.12 0:17.22 10:12/M
3 JANET DRAKE ARLINGTON TX 247 63 138 6:50.26 32:34.76 32:46.13 0:11.37 10:28/M
4 CHRIS KERR ARLINGTON TX 313 63 149 7:35.97 33:20.47 33:34.14 0:13.67 10:43/M
5 CAROL STANK SAGINAW TX 402 60 170 9:11.25 34:55.75 35:16.96 0:21.21 11:14/M
6 KIM BLAKE HURST TX 217 62 176 9:23.33 35:07.83 35:23.33 0:15.50 11:17/M
7 DEBRA AITON MIDLOTHIAN TX 201 61 200 13:14.96 38:59.46 39:33.09 0:33.63 12:32/M
8 DEBRA MENENDEZ FRISCO TX 329 63 236 20:04.55 45:49.05 45:58.44 0:09.39 14:44/M
9 LORI WARREN WATAUGA TX 419 60 261 24:58.16 50:42.66 51:29.90 0:47.24 16:18/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DON NELSON 613 61 11   20:42.34 20:43.25 0:00.91 6:39/M
2 CHARLIE HART ARLINGTON TX 282 60 24 1:36.21 22:18.55 22:21.25 0:02.70 7:10/M
3 GLENN SMITH MANSFIELD TX 390 61 30 2:10.12 22:52.46 22:59.07 0:06.61 7:21/M
4 MIKE PICARD PLANO TX 355 63 87 7:10.10 27:52.44 27:57.36 0:04.92 8:58/M
5 JOHN CARTWRIGHT DENTON TX 228 64 94 7:54.03 28:36.37 28:49.78 0:13.41 9:12/M
6 STAN AITON MIDLOTHIAN TX 202 61 103 8:22.27 29:04.61 29:38.25 0:33.64 9:21/M
7 WALTER NICKS GRAND PRAIRIE TX 340 63 141 11:53.94 32:36.28 32:48.54 0:12.26 10:29/M
8 DAN JACOBS FLOWER MOUND TX 490 60 178 14:55.83 35:38.17 35:53.86 0:15.69 11:27/M
9 FRANK HECK FORT WORTH TX 285 61 191 17:33.46 38:15.80 38:39.03 0:23.23 12:18/M
10 GARY SCHEPF IRVING TX 377 61 231 23:47.44 44:29.78 44:59.19 0:29.41 14:18/M
11 DOUGLAS WELLS ARLINGTON TX 424 60 259 29:52.22 50:34.56 51:05.02 0:30.46 16:16/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 POKSU BINGER 499 66 64   26:14.55 26:16.68 0:02.13 8:26/M
2 LINDA SCOTT WEATHERFORD TX 384 67 218 15:46.53 42:01.08 42:35.57 0:34.49 13:31/M
3 CARMEN FLORES 621 69 229 17:59.13 44:13.68 44:35.43 0:21.75 14:13/M
4 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 268 69 241 20:57.07 47:11.62 47:28.51 0:16.89 15:10/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOHN ROSS FORT WORTH TX 480 69 65   26:17.31 26:22.02 0:04.71 8:27/M
2 SCOTT MCKISSICK IRVING TX 327 68 99 2:36.78 28:54.09 28:56.95 0:02.86 9:18/M
3 GEORGE OSWALD COCOA BEACH FL 350 65 111 3:41.71 29:59.02 30:07.61 0:08.59 9:38/M
4 DAVID DZIVAK TACOMA WA 254 69 147 6:43.11 33:00.42 33:19.78 0:19.36 10:37/M
5 NICHOLAS MONTROLL BENBROOK TX 332 68 153 7:33.16 33:50.47 34:31.34 0:40.87 10:53/M
6 DOUG WEISS IRVING TX 420 65 162 8:21.77 34:39.08 34:55.07 0:15.99 11:08/M
7 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 615 67 190 10:52.65 37:09.96 37:20.60 0:10.64 11:57/M
8 DONALD BARNETT FORT WORTH TX 208 67 208 14:31.04 40:48.35 41:10.85 0:22.50 13:07/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SUSAN FORTIN 617 72 252   49:50.81 50:39.05 0:48.24 16:01/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LEON MINTON WILLOW PARK TX 331 71 77   27:11.59 27:13.53 0:01.94 8:44/M
2 RICK JOHNSON 619 70 119 4:04.70 31:16.29 31:30.29 0:14.00 10:03/M
3 RUSS GAMBER 623 73 166 7:33.27 34:44.86 34:58.90 0:14.04 11:10/M
4 DAVE RIEDL FORT WORTH TX 361 70 169 7:41.56 34:53.15 34:58.95 0:05.80 11:13/M
5 MIKE FORTIN 616 72 253 22:44.23 49:55.82 50:39.25 0:43.43 16:03/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARY KAPLAN SUNRISE BEACH TX 308 77 181   35:53.00 35:56.26 0:03.26 11:32/M
2 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 325 75 207 4:27.92 40:20.92 40:50.87 0:29.95 12:58/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KENNETH BREWER ARLINGTON TX 221 79 115   30:25.91 30:34.01 0:08.10 9:47/M
2 DAVID GORDON 614 75 187 6:31.22 36:57.13 37:09.44 0:12.31 11:53/M
3 AL VINCENT ARLINGTON TX 411 79 266 22:14.94 52:40.85 53:02.75 0:21.90 16:56/M