Run Rock and Roll 5K

Overall Finish List

November 21, 2009


Results by RunTIME Racing Services. www.runtimeracingservices.com

Place

Name City

Bib No

Age

Age Group

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

JONATHAN SWIATOCHA KELLER TX

141

17

***** M 15-18

16:26.6

16:26.6

 

5:18/M

2

DAVY SWIATOCHA KELLER TX

142

15

1 M 15-18

16:31.7

16:31.7

0:05.1

5:20/M

3

TAYLOR LIVELY LAKE DALLAS TX

172

17

2 M 15-18

17:20.3

17:20.5

0:00.2

0:53.7

5:35/M

4

DAKOTA SIEBER HALTOM CITY TX

29

17

3 M 15-18

17:26.3

17:26.8

0:00.5

0:59.7

5:37/M

5

TAYLOR GILL HALTOM CITY TX

32

19

1 M 19-24

17:30.6

17:30.6

1:04.0

5:39/M

6

ALEXANDER JOHANSSON SOUTHLAKE TX

189

15

4 M 15-18

18:13.1

18:13.6

0:00.5

1:46.5

5:53/M

7

COLTEN DICKERMAN HALTOM CITY TX

30

18

5 M 15-18

18:35.8

18:36.8

0:01.0

2:09.2

6:00/M

8

RAMSEY TIMMERMAN WESTLAKE TX

154

15

6 M 15-18

19:45.2

19:45.8

0:00.6

3:18.6

6:22/M

9

DAVID CHASE SOUTHLAKE TX

182

44

***** M 40-44

19:46.9

19:49.8

0:02.9

3:20.3

6:23/M

10

DAN STRONG FORT WORTH TX

160

26

1 M 25-29

20:12.7

20:14.0

0:01.3

3:46.1

6:31/M

11

PAUL PENA NRH TX

27

41

1 M 40-44

20:26.5

20:27.0

0:00.5

3:59.9

6:35/M

12

FIONA GREEN KELLER TX

175

45

***** F 45-49

21:02.6

21:03.0

0:00.3

 

6:47/M

13

MASON STARKS HURST TX

136

14

1 M 11-14

21:11.7

21:11.9

0:00.2

4:45.1

6:50/M

14

PETER ZANELLA TROPHY CLUB TX

77

39

1 M 35-39

21:46.2

21:49.6

0:03.3

5:19.6

7:01/M

15

JAMES O'SHEA SOUTHLAKE TX

171

53

1 M 50-54

22:12.0

22:14.4

0:02.3

5:45.4

7:10/M

16

THOMAS MURRAY SOUTHLAKE TX

180

43

2 M 40-44

22:21.8

22:26.3

0:04.4

5:55.2

7:13/M

17

CONNOR CHASE SOUTHLAKE TX

183

14

2 M 11-14

22:23.6

22:27.4

0:03.8

5:57.0

7:13/M

18

JOHN STUDEBAKER HURST TX

200

48

1 M 45-49

22:24.0

22:27.2

0:03.2

5:57.4

7:14/M

19

JENNIFER BATES SOUTHLAKE TX

46

35

1 F 35-39

22:34.9

22:36.6

0:01.7

1:32.2

7:17/M

20

MIEK DOUD GRAPEVINE TX

178

61

1 M 60-64

22:47.4

22:56.8

0:09.3

6:20.8

7:21/M

21

SEAN SHOPE GRAPEVINE TX

181

39

2 M 35-39

22:50.7

22:53.9

0:03.2

6:24.1

7:22/M

22

TIM SAMUELS NORTH RICHLAND HILLS TX

57

36

3 M 35-39

23:22.2

23:31.8

0:09.5

6:55.6

7:32/M

23

ALAN MOLLOY FORT WORTH TX

162

46

2 M 45-49

23:37.5

23:39.3

0:01.7

7:10.9

7:37/M

24

CLIFF FREEMAN DENTON TX

78

27

2 M 25-29

23:54.0

24:01.9

0:07.8

7:27.4

7:43/M

25

ETHAN SIEBER HALTOM CITY TX

28

12

3 M 11-14

23:57.4

23:58.8

0:01.4

7:30.8

7:44/M

26

VALERIE GRAVES GRAPEVINE TX

199

35

2 F 35-39

23:59.8

24:05.5

0:05.7

2:57.2

7:44/M

27

STANTON COKER KELLER TX

67

40

3 M 40-44

24:03.6

24:16.3

0:12.7

7:37.0

7:45/M

28

LISA CULOTTA LEWISVILLE TEXAS

44

49

***** F 45-49

24:05.1

24:07.6

0:02.5

3:02.5

7:46/M

29

SIMON BRAMLEY SOUTHLAKE TX

116

41

4 M 40-44

24:06.3

24:14.7

0:08.4

7:39.7

7:46/M

30

MICHAEL PRATT SOUTHLAKE TX

45

36

4 M 35-39

24:14.2

24:19.7

0:05.5

7:47.6

7:49/M

31

SCOT BATES SOUTHLAKE TX

47

40

5 M 40-44

24:15.6

24:17.6

0:02.0

7:49.0

7:49/M

32

LAURIN BEVAN THOMAS SOUTHLAKE TX

177

41

1 F 40-44

24:21.1

24:31.6

0:10.4

3:18.5

7:51/M

33

RYAN WALLACE FORT WORTH TX

109

29

3 M 25-29

24:29.0

24:37.7

0:08.7

8:02.4

7:54/M

34

BRENT CLARY GRAPEVINE TX

161

24

2 M 19-24

24:30.1

24:34.3

0:04.2

8:03.5

7:54/M

35

ROBERT ARENDS KELLER TX

117

48

3 M 45-49

24:41.2

24:49.7

0:08.5

8:14.6

7:58/M

36

ELIZABETH COTY-SMITH ARGYLE TX

163

47

1 F 45-49

24:53.2

24:58.9

0:05.7

3:50.5

8:02/M

37

COREY TIMMERMAN WESTLAKE TX

155

17

1 F 15-18

24:59.6

25:06.3

0:06.6

3:57.0

8:04/M

38

MIKE SANDERS SOUTHLAKE TX

197

49

4 M 45-49

25:01.8

25:27.1

0:25.3

8:35.2

8:04/M

39

ELIZABETH LAWRENCE NORTH RICHLAND HILLS TX

91

41

2 F 40-44

25:06.8

25:11.5

0:04.7

4:04.1

8:06/M

40

DANNY OGLE NORTH RICHLAND HILLS TX

198

59

1 M 55-59

25:12.3

25:37.3

0:25.0

8:45.7

8:08/M

41

MIKE GORDON SOUTHLAKE TX

192

49

5 M 45-49

25:18.4

25:20.0

0:01.6

8:51.8

8:10/M

42

STRONG LINDSAY FORT WORTH TX

159

28

1 F 25-29

25:23.6

25:32.3

0:08.6

4:21.0

8:11/M

43

MATTHEW SCHULTZ SOUTHLAKE TX

100

9

1 M 1-10

25:32.9

25:35.0

0:02.0

9:06.3

8:14/M

44

CASEY TIMMERMAN WESTLAKE TX

156

17

2 F 15-18

25:32.9

25:39.0

0:06.0

4:30.3

8:14/M

45

TAYLOR BRAUN WESTLAKE TX

147

15

3 F 15-18

25:33.0

25:39.1

0:06.1

4:30.3

8:15/M

46

JOSEPH SIEBER HALTOM CITY TX

31

43

6 M 40-44

25:34.5

25:35.7

0:01.1

9:07.9

8:15/M

47

MATT ALBENCE ROANOKE TX

137

39

5 M 35-39

25:40.7

25:51.3

0:10.6

9:14.1

8:17/M

48

JACOB GORDON SOUTHLAKE TX

191

12

4 M 11-14

25:47.7

25:48.5

0:00.8

9:21.1

8:19/M

49

JORGE TORRES BEDFORD TX

92

59

2 M 55-59

25:50.9

26:10.4

0:19.5

9:24.3

8:20/M

50

ADDISYN GREEN SOUTHLAKE TX

130

9

1 F 1-10

26:04.0

26:12.4

0:08.3

5:01.4

8:25/M

51

RYAN FELLERS PLANO TX

74

24

3 M 19-24

26:07.3

26:15.2

0:07.8

9:40.7

8:25/M

52

JEREMY GORDON SOUTHLAKE TX

190

9

2 M 1-10

26:11.2

26:12.3

0:01.1

9:44.6

8:27/M

53

KEVIN KORDISH FORT WORTH TX

185

43

7 M 40-44

26:16.4

26:17.8

0:01.4

9:49.8

8:28/M

54

MICHAEL AGUIRRE NORTH RICHLAND HILLS TX

114

36

6 M 35-39

26:30.0

26:39.4

0:09.4

10:03.4

8:33/M

55

AMANDA STEVENS SOUTHLAKE TX

49

25

2 F 25-29

26:43.4

27:15.1

0:31.7

5:40.7

8:37/M

56

ERIC MUNGER KELLER TX

146

41

8 M 40-44

26:48.2

26:58.3

0:10.0

10:21.6

8:39/M

57

BILLY BRUMLEY RICHARDSON TX

63

65

1 M 65-69

26:53.0

26:59.8

0:06.7

10:26.4

8:40/M

58

CHANDLER FERGUSON DALLAS TX

93

32

1 M 30-34

26:53.2

27:09.1

0:15.9

10:26.6

8:40/M

59

LEAH SWANSON SOUTHLAKE TX

51

34

1 F 30-34

27:02.9

27:13.8

0:10.8

6:00.3

8:43/M

60

BRIAN COOPER FORT WORTH TX

98

48

6 M 45-49

27:06.7

27:13.3

0:06.6

10:40.1

8:45/M

61

GARRETT KRALL COLLEYVILLE TX

152

23

4 M 19-24

27:07.4

27:12.0

0:04.6

10:40.8

8:45/M

62

GREG KRALL COLLEYVILLE TX

22

50

2 M 50-54

27:07.7

27:12.5

0:04.8

10:41.1

8:45/M

63

LAUREN MESENBRINK SOUTHLAKE TX

127

9

2 F 1-10

27:07.8

27:14.0

0:06.1

6:05.2

8:45/M

64

GARY PETTY SOUTHLAKE TX

103

48

7 M 45-49

27:11.2

27:22.1

0:10.9

10:44.6

8:46/M

65

BRYAN GLUECK TROPHY CLUB TX

83

38

7 M 35-39

27:46.6

27:50.6

0:04.0

11:20.0

8:57/M

66

MAI SHARAF COLLEYVILLE TX

85

39

3 F 35-39

27:48.7

27:53.7

0:05.0

6:46.0

8:58/M

67

LAURA BEIRNE SAINT JOSEPH MN

158

30

2 F 30-34

27:49.1

27:59.3

0:10.1

6:46.5

8:58/M

68

SHANE PLATT SOUTHLAKE TX

170

41

9 M 40-44

27:50.2

27:53.8

0:03.6

11:23.6

8:59/M

69

HARRISON PLATT SOUTHLAKE TX

169

10

3 M 1-10

27:50.9

27:52.9

0:02.0

11:24.3

8:59/M

70

PARKER PLATT LEWISVILLE TX

41

11

5 M 11-14

28:00.3

28:14.7

0:14.4

11:33.7

9:02/M

71

TARIRO ZENDA LEWISVILLE TX

42

11

1 F 11-14

28:13.9

28:15.9

0:02.0

7:11.2

9:06/M

72

LEANNE NEWBERN KELLER TX

106

31

3 F 30-34

28:15.9

28:21.0

0:05.1

7:13.3

9:07/M

73

PAUL STARKS HURST TX

135

48

8 M 45-49

28:40.4

28:53.6

0:13.2

12:13.8

9:15/M

74

ANIDA DUARTE FRISCO TX

59

30

4 F 30-34

28:41.2

28:48.3

0:07.1

7:38.5

9:15/M

75

SANDRA GUTHRIE HURST TX

186

39

4 F 35-39

28:45.5

28:48.2

0:02.7

7:42.9

9:16/M

76

JACKIE BALLARD

446

44

3 F 40-44

29:19.4

29:31.7

0:12.2

8:16.8

9:27/M

77

SHARON SENNA SOUTHLAKE TX

70

46

2 F 45-49

29:26.5

29:33.0

0:06.4

8:23.9

9:30/M

78

JANET BLACK SOUTHLAKE TX

48

50

1 F 50-54

29:29.5

29:42.9

0:13.3

8:26.9

9:31/M

79

BRIAN STOCKARD BEDFORD TX

58

25

4 M 25-29

29:47.9

29:57.8

0:09.8

13:21.3

9:36/M

80

TAMMY COKER KELLER TX

68

31

5 F 30-34

30:01.2

30:14.3

0:13.0

8:58.6

9:41/M

81

LAUREN HENDRICKSON NORTH RICHLAND HILLS TX

115

28

3 F 25-29

30:17.6

30:26.9

0:09.2

9:15.0

9:46/M

82

CATIE COSGROVE COLLEYVILLE TX

174

25

4 F 25-29

30:28.7

30:44.5

0:15.8

9:26.0

9:50/M

83

SUZANNE STARKS HURST TX

134

47

3 F 45-49

30:45.5

30:56.9

0:11.3

9:42.9

9:55/M

84

BILLY WATSON FORT WORTH Texas

447

41

10 M 40-44

30:52.9

31:06.1

0:13.2

14:26.3

9:57/M

85

LILY MESENBRINK SOUTHLAKE TX

126

9

3 F 1-10

31:01.1

31:08.8

0:07.7

9:58.4

10:00/M

86

MICHELLE MESENBRINK SOUTHLAKE TX

125

41

4 F 40-44

31:03.3

31:10.9

0:07.5

10:00.7

10:01/M

87

TRACEY BUSH EULESS TX

54

38

5 F 35-39

31:34.3

31:52.5

0:18.1

10:31.7

10:11/M

88

CORBIN FORD SOUTHLAKE TX

194

7

4 M 1-10

31:40.4

31:52.2

0:11.8

15:13.8

10:13/M

89

MICHELLE CASELLA SOUTHLAKE TX

88

42

5 F 40-44

32:03.5

32:18.2

0:14.7

11:00.8

10:20/M

90

LOUISE MOLINAR BEDFORD TX

107

46

4 F 45-49

32:05.5

32:20.2

0:14.7

11:02.9

10:21/M

91

MARANATHA MCLEAN COLLEYVILLE TX

95

22

1 F 19-24

32:10.8

32:24.5

0:13.6

11:08.2

10:23/M

92

KAROL CURRAN DALLAS TX

3

53

2 F 50-54

32:24.0

32:25.1

0:01.1

11:21.3

10:27/M

93

TAYLOR LINDSEY KELLER TX

69

19

5 M 19-24

32:40.7

32:53.1

0:12.4

16:14.1

10:32/M

94

KIM PIERCE GRAPEVINE TX

52

42

6 F 40-44

32:48.9

33:07.5

0:18.6

11:46.3

10:35/M

95

KIM BOOKER ROANOKE TX

133

44

7 F 40-44

32:54.1

33:04.8

0:10.7

11:51.4

10:37/M

96

KIRK MYERS GLENDALE CA

79

33

2 M 30-34

33:00.9

33:25.9

0:25.0

16:34.3

10:39/M

97

ELAINE SHIELDS KELLER TX

82

31

6 F 30-34

33:25.9

33:42.3

0:16.3

12:23.3

10:47/M

98

SHAUN MCGREGOR KELLER TX

81

45

9 M 45-49

33:26.8

33:43.3

0:16.5

17:00.2

10:47/M

99

MISHA LOZANO IRVING TX

62

34

7 F 30-34

33:40.3

33:47.2

0:06.9

12:37.6

10:52/M

100

KARA MCDONALD GRAPEVINE TX

445

42

8 F 40-44

33:41.4

34:00.8

0:19.4

12:38.8

10:52/M

 

Place

Name City

Bib No

Age

Age Group

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

101

KELLY ROBERTS GRAPEVINE TX

16

38

6 F 35-39

33:44.1

33:58.8

0:14.7

12:41.4

10:53/M

102

NICOLE SCHULTZ SOUTHLAKE TX

99

36

7 F 35-39

34:29.2

34:32.7

0:03.5

13:26.5

11:07/M

103

ALEX SCHULTZ SOUTHLAKE TX

101

8

5 M 1-10

34:29.6

34:32.7

0:03.0

18:03.0

11:07/M

104

KATARINA SCOTT LEWISVILLE TX

40

10

4 F 1-10

34:50.7

34:53.3

0:02.6

13:48.1

11:14/M

105

GINA FRANKS DALLAS TX

13

25

5 F 25-29

34:57.1

35:08.7

0:11.6

13:54.4

11:16/M

106

MEEGAN WEEKS AUBREY TX

10

35

8 F 35-39

35:19.2

35:32.8

0:13.5

14:16.6

11:24/M

107

PAULA ZALUCKI SOUTHLAKE TX

167

46

5 F 45-49

35:32.2

35:40.0

0:07.8

14:29.5

11:28/M

108

KELLEY STEVENSON GRAPEVINE TX

53

45

6 F 45-49

35:41.6

36:02.8

0:21.2

14:38.9

11:31/M

109

BARBARA LEITNER LEWISVILLE TX

12

39

9 F 35-39

35:43.0

35:57.1

0:14.1

14:40.4

11:31/M

110

LORI TUTT KELLER TX

1

40

9 F 40-44

35:50.9

36:06.0

0:15.1

14:48.2

11:34/M

111

JACK POND GRAPEVINE TX

66

48

10 M 45-49

35:56.5

36:03.6

0:07.0

19:29.9

11:35/M

112

KEVIN DOODY COLLEYVILLE TX

112

8

6 M 1-10

35:59.0

36:05.0

0:06.0

19:32.4

11:36/M

113

KATHY DOODY COLLEYVILLE TX

111

51

3 F 50-54

35:59.3

36:05.2

0:05.9

14:56.6

11:36/M

114

KEVIN DOODY COLLEYVILLE TX

113

51

3 M 50-54

35:59.3

36:05.1

0:05.8

19:32.7

11:36/M

115

ADAM SMITH TROPHY CLUB TX

173

35

8 M 35-39

36:28.8

36:44.2

0:15.4

20:02.2

11:46/M

116

LUKE LARSEN

26

11

6 M 11-14

36:41.1

36:48.4

0:07.3

20:14.5

11:50/M

117

MARYBETH ALBENCE ROANOKE TX

140

40

10 F 40-44

36:46.9

36:46.9

15:44.2

11:52/M

118

FRANK JACKSON THE WOODLANDS TX

165

40

11 M 40-44

36:48.5

36:54.3

0:05.8

20:21.9

11:52/M

119

ASHLEY MORRIS KELLER TX

84

26

6 F 25-29

37:21.1

37:23.4

0:02.3

16:18.5

12:03/M

120

DAN STEVENS SOUTHLAKE TX

50

27

5 M 25-29

37:34.0

38:06.8

0:32.8

21:07.4

12:07/M

121

AMY COOK KELLER TX

105

42

11 F 40-44

38:07.9

38:12.5

0:04.6

17:05.3

12:18/M

122

ELIZABETH HARWOOD HURST TX

176

42

12 F 40-44

38:16.1

38:36.1

0:20.0

17:13.5

12:21/M

123

ROB ACKLEY KELLER TX

94

31

3 M 30-34

38:29.7

38:46.8

0:17.1

22:03.1

12:25/M

124

LEE SELLERS KELLER TX

7

74

1 M 70-74

38:54.4

39:05.6

0:11.2

22:27.8

12:33/M

125

TANAKA ZENDA LEWISVILLE TX

43

9

5 F 1-10

41:56.5

41:58.6

0:02.1

20:53.8

13:32/M

126

ANGEL KING GRAPEVINE TX

56

32

8 F 30-34

42:27.0

42:47.7

0:20.7

21:24.3

13:42/M

127

BECKY FIKE MESQUITE TX

71

44

13 F 40-44

42:29.2

42:53.0

0:23.7

21:26.6

13:42/M

128

GINNY ENDRESS DALLAS TX

75

43

14 F 40-44

42:29.8

42:53.3

0:23.5

21:27.1

13:42/M

129

CARSON GREEN SOUTHLAKE TX

131

6

7 M 1-10

43:40.3

43:46.6

0:06.3

27:13.7

14:05/M

130

KATHLEEN ROSE GRAPEVINE TX

104

42

15 F 40-44

44:09.9

44:31.1

0:21.2

23:07.3

14:15/M

131

PAM THWEATT GRAPEVINE TX

55

38

10 F 35-39

44:15.7

44:36.8

0:21.0

23:13.1

14:16/M

132

TRACEY LARSEN

25

45

7 F 45-49

44:24.7

44:39.7

0:15.0

23:22.0

14:19/M

133

DANA BRAUN WESTLAKE TX

148

43

16 F 40-44

44:25.8

44:33.3

0:07.5

23:23.2

14:20/M

134

BECKY ROGERS WESTLAKE TX

157

40

17 F 40-44

44:26.0

44:33.2

0:07.2

23:23.4

14:20/M

135

JULIE TIMMERMAN WESTLAKE TX

153

44

18 F 40-44

44:26.2

44:33.4

0:07.1

23:23.6

14:20/M

136

PHILLIP WILLIS KELLER TX

73

46

11 M 45-49

49:04.4

49:27.3

0:22.8

32:37.8

15:50/M

137

RENE BOGARD-CORNISH KELLER TX

72

45

8 F 45-49

49:04.8

49:27.1

0:22.3

28:02.2

15:50/M

138

JENNY LAIBLE FRISCO TX

9

38

11 F 35-39

49:49.9

50:07.6

0:17.7

28:47.3

16:04/M

139

LENA RUCKEL SOUTHLAKE TX

8

29

7 F 25-29

49:50.2

50:07.9

0:17.7

28:47.5

16:05/M

140

THELMA SELLERS KELLER TX

6

76

1 F 75-99

49:55.8

50:08.2

0:12.4

28:53.2

16:06/M

141

LETTICIA HOWLAND GRAPEVINE TX

14

35

12 F 35-39

54:14.2

54:32.6

0:18.3

33:11.6

17:30/M

142

MATT ELKINS DENTON TX

97

39

9 M 35-39

54:34.7

54:54.8

0:20.1

38:08.1

17:36/M

143

BREESE ELKINS DENTON TX

96

39

13 F 35-39

54:52.3

55:11.2

0:18.9

33:49.6

17:42/M