Run For Rescue

Age Group Results

April 12, 2014


Results By RunTIME Racing Services, www.run-time.com

5K Timed

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JESSICA SMITH TROPHY CLUB TX 2722 36 1   19:36.2 19:36.3 6:18/M
 

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CHRIS CAMPBELL HURST TX 1643 52 2   19:45.7 19:48.6 6:21/M
 

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 FRANCES MCKISSICK IRVING TX 1534 51 12   21:47.4 21:51.1 7:00/M
 

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DAVID CHASE SOUTHLAKE TX 1605 48 3   20:20.2 20:24.6 6:32/M
 

Female Age or ID Unprovided

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DORIS BREIER COLLEYVILLE TX 1649 157   37:33.2 37:55.1 12:04/M
 

Male 10 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JARRON CARMODY ROANOKE TX 1488 10 22   23:16.8 23:18.3 7:29/M
2 GAVIN CASEY COLLEYVILLE TX 1403 9 26 0:07.6 23:24.4 23:25.1 7:31/M
3 MATTHEW BOWER IRVING TX 1482 10 34 1:05.7 24:22.5 24:23.8 7:50/M
4 BENJAMIN BOWER IRVING TX 1479 7 75 4:46.4 28:03.2 28:04.3 9:01/M
5 NICHOLAS CHIAPPETTO KELLER TX 1596 8 117 8:16.6 31:33.4 31:38.3 10:09/M
6 MATTHEW CHIAPPETTO KELLER TX 1597 9 147 11:36.4 34:53.2 34:57.8 11:13/M
7 ETHAN HOOD HURST TX 1510 8 191 26:03.9 49:20.7 49:21.3 15:52/M
 

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 BRENNA CASEY COLLEYVILLE TX 1401 12 6   20:54.7 20:56.1 6:43/M
2 RIMA TOURE SOUTHLAKE TX 1576 11 25 2:27.5 23:22.3 23:22.3 7:31/M
3 EMILY WALTON KELLER TX 1581 14 42 4:10.7 25:05.4 25:06.8 8:04/M
4 ELIZABETH GILLAN COLLEYVILLE TX 1406 14 62 6:28.7 27:23.4 27:26.6 8:48/M
5 MADELINE GILLAN COLLEYVILLE TX 1407 14 63 6:39.7 27:34.4 27:37.1 8:52/M
6 COLLEEN CASEY COLLEYVILLE TX 1402 14 79 7:35.7 28:30.4 28:32.8 9:10/M
 

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JACOB ISMIR FORT WORTH TX 1513 13 7   21:10.2 21:11.1 6:48/M
2 KALIL BELL GRAPEVINE TX 2709 11 8 0:16.5 21:26.7 21:28.8 6:54/M
3 ERIC GORDON KELLER TX 1602 11 9 0:17.7 21:27.9 21:28.1 6:54/M
4 CODY MCCAULEY GRAPEVINE TX 1526 13 10 0:30.3 21:40.5 21:42.6 6:58/M
5 THOMAS BERGERON SHADY SHORES TX 1471 13 14 0:56.2 22:06.4 22:07.8 7:06/M
6 ADAM WACHTEL GRAPEVINE TX 1654 13 20 1:50.0 23:00.2 23:01.8 7:24/M
7 ANTONIO FLORCRUZ SOUTHLAKE TX 1501 11 88 8:06.2 29:16.4 29:19.0 9:25/M
8 COLETON CROCKETT FT. WORTH TX 1441 11 158 16:24.3 37:34.5 37:57.6 12:05/M
9 ENDASHAW BOSTON HURST TX 1443 12 174 21:08.0 42:18.2 49:16.6 13:36/M
 

Female 15 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ALISON ESPARZA SOUTHLAKE TX 1641 16 5   20:37.2 20:38.0 6:38/M
2 MADISON SCHUMM SOUTHLAKE TX 2721 16 18 2:04.5 22:41.7 22:42.8 7:18/M
3 ASHLEY RIGGINS HURST TX 1466 15 97 9:20.2 29:57.4 29:59.6 9:38/M
 

Male 15 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SAM CRENSHAW 1610 18 15   22:11.9 22:13.3 7:08/M
2 ETHAN HARDY KELLER TX 1508 15 53 4:33.0 26:45.0 26:47.8 8:36/M
3 WESLEY MITCHELL ARLINGTON TX 1536 15 54 4:35.9 26:47.8 26:47.8 8:37/M
4 PEDRO LAMA-COLON BEDFORD TX 1606 16 90 7:16.0 29:27.9 29:36.6 9:28/M
5 STEPHEN GREER GRAPEVINE TX 1465 16 96 7:45.2 29:57.2 29:59.8 9:38/M
6 HUNTER STOVALL RICHLAND HILLS TX 2724 15 101 8:06.2 30:18.2 30:24.3 9:45/M
7 DYLAN STOVALL RICHLAND HILLS TX 2723 16 124 9:49.7 32:01.7 32:03.3 10:18/M
8 TROY KINGSTON SOUTHLAKE TX 1521 16 134 10:59.0 33:11.0 33:17.8 10:40/M
 

Female 19 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MAGGIE JUDD COLLEYVILLE TX 1411 20 30   23:43.9 23:47.6 7:38/M
2 HOPE MCFARLAND KELLER TX 2716 20 64 3:56.4 27:40.4 27:41.6 8:54/M
3 SARAH ZEMEN GRAPEVINE TX 1588 19 78 4:43.5 28:27.4 28:30.3 9:09/M
4 TYLER GOBER COLLEYVILLE TX 2712 22 106 6:42.8 30:26.7 30:49.1 9:47/M
5 KATLYN ROEMING COLLEYVILLE TX 1414 20 109 6:56.4 30:40.4 30:45.8 9:52/M
6 MALLORY LAYFIELD GRAPEVINE TX 1524 23 120 8:07.2 31:51.2 32:03.5 10:14/M
7 MANDIE BAUER COLLEYVILLE TX 1647 24 122 8:11.5 31:55.4 32:10.1 10:16/M
8 HAYLEY STINE FORT WORTH TX 1572 24 146 11:06.2 34:50.2 35:03.8 11:12/M
9 AMANDA BURAL HURST TX 1486 22 163 14:34.7 38:18.7 38:28.1 12:19/M
10 BAILEY JOHNSON LEWISVILLE TX 1450 24 180 19:47.2 43:31.2 44:30.8 14:00/M
11 SARA WISE GRAPEVINE TX 1469 23 195 26:44.9 50:28.9 50:43.3 16:14/M
12 RENEE AGUILAR ALLEN MO 1448 24 207 33:01.0 56:45.0 58:07.6 18:15/M
 

Male 19 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DAVID PLAENCIA COLLLEYVILLE TX 1614 24 24   23:18.3 23:18.3 7:30/M
2 BRIAN PATE COLLEYVILLE TX 1549 23 37 1:13.6 24:31.9 24:49.3 7:53/M
3 ERIC NIEDERHAUSER DALLAS TX 1412 23 46 2:40.8 25:59.2 26:03.1 8:21/M
4 CALUM FLETCHER COLLEYVILLE TX 1499 19 91 6:10.1 29:28.4 29:33.1 9:28/M
5 JEREMY RIOS LEWISVILLE TX 1453 24 168 16:24.3 39:42.7 40:06.6 12:46/M
 

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 TAYLOR DUNCAN COLLEYVILLE TX 1493 29 13   21:49.0 21:49.6 7:01/M
2 MELONIE SEIDL COLLEYVILLE TX 1432 26 52 4:46.4 26:35.4 26:54.1 8:33/M
3 JENNY GUNDERMAN KELLER TX 1437 28 57 5:06.9 26:55.9 27:29.8 8:39/M
4 KAREN MCCURDY NORTH RICHLAND HILLS TX 1530 28 71 6:10.9 27:59.9 28:16.6 9:00/M
5 NATALIE WEBER TX 1416 29 74 6:14.0 28:03.0 28:09.6 9:01/M
6 JENNA OWEN IRVING TX 1543 29 83 6:53.9 28:42.9 28:45.8 9:14/M
7 THERESA CISSELL 1458 29 140 11:53.5 33:42.5 34:13.1 10:50/M
8 CATIE SMITH ROANOKE TX 1652 29 141 12:12.2 34:01.2 34:20.3 10:56/M
9 DANIELA JONES FORT WORTH TX 1514 27 149 13:23.2 35:12.2 35:29.1 11:19/M
10 ALEX FAZZARI WATAUGA TX 1464 25 198 29:41.4 51:30.4 51:46.5 16:34/M
11 EMILY HORN NRH TX 1425 26 208 34:58.9 56:47.9 57:09.8 18:15/M
12 JENNIFER HOLLIS FT. WORTH TX 1423 25 216 39:19.2 1:01:08.2 1:01:30.1 19:39/M
 

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SHAUN WEBER IRVING TX 1417 28 39   24:50.0 24:56.6 7:59/M
2 LEE HOSLEY FORT WORTH TX 1512 25 47 1:10.4 26:00.5 26:14.1 8:22/M
3 MICHAEL SCHAUT IRVING TX 1560 29 121 7:04.1 31:54.2 31:56.8 10:15/M
4 MICHAEL STINE FORT WORTH TX 1573 25 126 7:25.4 32:15.4 32:28.6 10:22/M
5 MICHAEL BLANCO WATAUGA TX 1462 27 199 26:41.9 51:32.0 51:48.1 16:34/M
6 AYNDI FOSTER ARGYLE TX 1503 27 201 26:48.1 51:38.2 51:51.1 16:36/M
7 TRAVIS HORN NRH TX 1426 27 205 30:31.7 55:21.7 55:43.1 17:48/M
8 TRACE JOHNSON ALLEN TX 1452 28 206 31:54.7 56:44.7 58:07.3 18:15/M
9 ADAM CRILL ARLINGTON TX 1420 29 212 35:30.2 1:00:20.2 1:00:44.6 19:24/M
 

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KIM SMITH NORTH RICHLAND HILLS TX 1655 34 29   23:41.2 23:46.3 7:37/M
2 NATALIE DROOGSMA FT. WORTH TX 1409 32 61 3:40.4 27:21.7 27:28.8 8:48/M
3 GENNA TUCKER COLLEYVILLE TX 1456 34 85 5:31.4 29:12.7 29:28.1 9:23/M
4 BONNIE PANNHOFF SOUTHLAKE TX 1545 34 114 7:43.9 31:25.2 31:28.8 10:06/M
5 JESSICA STALEY COLLEYVILLE TX 1473 33 203 29:16.7 52:58.0 53:16.6 17:02/M
6 ARIANNA JIMENEZ GRAPEVINE TX 1430 31 213 36:41.4 1:00:22.7 1:00:43.8 19:25/M
 

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JASON PENA EULESS TX 2720 32 32   24:08.7 24:17.1 7:46/M
2 OMAR MOORE BEDFORD TX 1537 32 123 7:49.4 31:58.2 32:03.3 10:17/M
3 RYAN GUTH GRAPEVINE TX 1421 31 214 36:14.2 1:00:23.0 1:00:43.6 19:25/M
 

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KIMBERLY WEIMER COLLEYVILLE TX 1586 35 77   28:25.2 28:35.3 9:08/M
2 ROBIN MCCAULEY GRAPEVINE TX 1527 39 84 0:41.5 29:06.7 29:11.6 9:21/M
3 MONICA STETTLER-KHA COLLEYVILLE TX 1570 35 111 2:22.5 30:47.7 31:15.3 9:54/M
4 MARGARET MCKINNON EULESS TX 1532 35 118 3:10.9 31:36.2 32:02.8 10:10/M
5 ELIZABETH COLON BEDFORD TX 1600 39 127 4:02.7 32:27.9 32:37.3 10:26/M
6 ERIKA VIDEIRA KELLER TX 1579 39 165 10:01.3 38:26.5 38:37.1 12:21/M
7 GAIL MEYERS FORT WORTH TX 2718 38 187 19:02.2 47:27.5 47:52.6 15:15/M
8 JANESSA HOOD HURST TX 1511 37 192 21:00.2 49:25.5 49:26.6 15:53/M
 

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RUSSELL HADDOCK FORT WORTH TX 1507 38 19   22:49.0 22:50.8 7:20/M
2 ALVIN BELL GRAPEVINE TX 2708 38 23 0:29.2 23:18.2 23:20.5 7:30/M
3 BRANDON WEAVER COLLEYVILLE TX 1615 36 40 2:02.0 24:51.0 24:56.8 7:59/M
4 ANDY TUCKER COLLEYVILLE TX 1455 35 107 7:40.7 30:29.7 30:45.6 9:48/M
5 VINH KHA COLLEYVILLE TX 1518 39 110 7:58.7 30:47.7 31:15.6 9:54/M
 

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ANNA NACKLEY COLLEYVILLE TX 1540 42 31   24:04.9 24:08.1 7:44/M
2 JENNIFER MCKELLOP ROANOKE TX 1589 42 50 2:21.7 26:26.7 26:37.8 8:30/M
3 SHELLY WALTON KELLER TX 1583 44 89 5:15.4 29:20.4 29:23.8 9:26/M
4 LESLIE HARRIS SOUTHLAKE TX 1656 44 92 5:23.7 29:28.7 29:52.6 9:28/M
5 ALEXANDRIA MCCOMBS COLLEYVILLE TX 1529 40 95 5:33.7 29:38.7 29:49.6 9:32/M
6 SHEILA LEWIS COLLEYVILLE TX 1611 43 105 6:16.7 30:21.7 30:26.6 9:46/M
7 LESLEA TOOPS KERRVILLE TX 1648 42 116 7:28.2 31:33.2 31:38.6 10:09/M
8 CHRISTY NAPIERALSKI COLLEYVILLE TX 1541 40 131 9:02.5 33:07.5 33:43.8 10:39/M
9 BONNIE SMITH COLLEYVILLE TX 1567 40 132 9:02.7 33:07.7 33:43.8 10:39/M
10 KIM CHIAPPETTO KELLER TX 1595 43 148 11:00.4 35:05.4 35:11.5 11:17/M
11 HEATHER ENRIGHT GRAPEVINE TX 1496 42 150 11:52.7 35:57.7 36:01.6 11:34/M
12 MONICA BUSH SOUTHLAKE TX 1487 42 152 12:29.2 36:34.2 36:51.6 11:45/M
13 JUNE CROCKETT FT. WORTH TX 1442 44 159 13:30.2 37:35.2 37:57.8 12:05/M
14 KIM EUBANK BEDFORD TX 1497 42 176 18:24.7 42:29.7 42:39.8 13:40/M
15 TERESA KENNON ARLINGTON TX 1519 43 179 19:07.5 43:12.5 43:36.3 13:53/M
16 JULIE RAY FORT WORTH TX 1557 41 188 23:23.2 47:28.2 47:53.1 15:16/M
17 JUDITH CISSELL DALLAS TX 1457 41 189 25:14.7 49:19.6 49:47.8 15:51/M
18 REBECCA BOSTON HURST TX 1444 43 194 26:22.0 50:27.0 50:48.3 16:13/M
 

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MARK BOWER IRVING TX 1481 44 11   21:46.0 21:47.3 7:00/M
2 JOSHUA WEIMER COLLEYVILLE TX 1585 40 33 2:30.2 24:16.2 24:26.1 7:48/M
3 CHAD PRICE KELLER TX 1653 40 35 2:37.7 24:23.7 24:35.3 7:50/M
4 SCOTT MCCAULEY GRAPEVINE TX 1528 44 38 2:53.7 24:39.7 24:44.1 7:56/M
5 DAVID GILLAN COLLEYVILLE TX 1405 43 48 4:25.7 26:11.7 26:14.6 8:25/M
6 JOEL JUDD COLLEYVILLE TX 1410 40 60 5:35.7 27:21.7 27:28.8 8:48/M
7 LANCE MCKOY COLLEYVILLE TX 2717 42 98 8:17.9 30:03.9 30:08.1 9:40/M
8 BLU PANNHOFF SOUTHLAKE TX 1603 40 112 9:10.2 30:56.2 31:28.8 9:57/M
9 ADAM SMITH ROANOKE TX 1651 40 142 12:15.7 34:01.7 34:20.3 10:56/M
10 CHRIS ENRIGHT GRAPEVINE TX 1495 42 151 14:12.7 35:58.7 36:02.6 11:34/M
 

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ROBIN PEARSON GRAPEVINE TX 1552 48 21   23:08.7 23:09.8 7:26/M
2 SUSAN CASEY COLLEYVILLE TX 1404 46 44 2:35.2 25:44.0 25:46.8 8:16/M
3 GWEN MACGREGOR GRAPEVINE TX 1454 47 49 3:05.8 26:14.6 26:18.0 8:26/M
4 JANET BLACKWELL NORTH RICHLAND HILLS TX 1478 46 51 3:21.4 26:30.1 26:38.3 8:31/M
5 IMELDA PARSONS HALTOM CITY TX 1546 46 68 4:40.6 27:49.4 27:54.3 8:57/M
6 PAULA MCKETHAN COPPELL TX 1531 49 86 6:04.7 29:13.5 29:20.8 9:24/M
7 NANCY GARRETT ROANOKE TX 1593 48 93 6:25.7 29:34.4 29:48.6 9:30/M
8 SHELLEY JONES LEWISVILLE TX 1516 46 108 7:27.4 30:36.2 30:42.1 9:50/M
9 HEIDI KOEHLER ARLINGTON TX 1522 46 153 14:03.0 37:11.7 37:25.1 11:57/M
10 BETH BERGERON SHADY SHORES TX 1470 46 156 14:18.9 37:27.7 37:29.6 12:03/M
11 MARIA INES CASTRO FORT WORTH TX 1489 48 164 15:16.9 38:25.7 38:36.8 12:21/M
12 DEEDEE STEWART COLLEYVILLE TX 1571 49 166 15:45.9 38:54.7 39:09.8 12:30/M
13 MARIA BOWER IRVING TX 1480 47 167 16:13.7 39:22.5 39:33.6 12:39/M
14 CYNTHIA BANIECKI SOUTHLAKE TX 1475 47 173 18:34.2 41:43.0 41:54.8 13:25/M
15 JEANETTE FINK GRTAPEVINE TX 1498 49 175 19:17.2 42:26.0 42:35.1 13:39/M
 

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 FRANZ ZEMEN GRAPEVINE TX 1587 46 4   20:33.4 20:35.8 6:36/M
2 DAVID BUTLER HURST TX 1419 47 36 3:56.7 24:30.2 24:46.8 7:53/M
3 TOM BERGERON SHADY SHORES TX 1472 45 59 6:47.7 27:21.1 27:22.3 8:48/M
4 FRIKKIE SWARDT HASLET TX 1644 49 94 9:05.3 29:38.7 29:41.6 9:32/M
5 NICK MULINA EULESS TX 1646 48 100 9:43.7 30:17.2 30:31.6 9:44/M
6 MICHAEL KINGSTON SOUTHLAKE TX 1520 47 136 12:49.8 33:23.2 33:29.6 10:44/M
7 RICHARD WALTON KELLER TX 1582 47 200 31:03.2 51:36.7 51:40.3 16:35/M
 

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ANN MCCARLEY GRAPEVINE TX 1645 51 43   25:37.0 25:41.3 8:14/M
2 KAREN ROEMING COLLEYVILLE TX 1413 52 119 6:13.7 31:50.7 31:59.6 10:14/M
3 TARI BAUER COLLLEYVILLE TX 1477 50 128 7:01.4 32:38.4 32:53.3 10:30/M
4 PAULA PARTRIDGE BEDFORD TX 1547 54 133 7:32.7 33:09.7 33:17.8 10:40/M
5 NUSI SCURLOCK KELLER TX 1590 53 137 7:56.4 33:33.4 33:47.5 10:47/M
6 CHERYL REHBERG KELLER TX 1594 53 138 7:57.0 33:34.0 33:47.6 10:48/M
7 DELAINE FLETCHER COLLEYVILLE TX 1500 53 143 8:38.4 34:15.4 34:29.6 11:01/M
8 AVA JENKINS KELLER TX 1427 54 155 11:48.9 37:25.9 37:48.8 12:02/M
9 LUCY BROWN GRAPEVINE TX 1485 54 160 12:06.4 37:43.4 38:03.8 12:08/M
10 SARAH HUDSON COLLEYVILLE TX 1608 53 161 12:24.7 38:01.7 38:20.6 12:13/M
11 DENISE SATTLER COLLEYVILLE TX 1440 52 169 14:09.0 39:46.0 40:21.1 12:47/M
12 BETH BELL EULESS TX 1650 50 182 17:59.9 43:36.9 43:43.8 14:01/M
13 ELIZABETH VAN NIMAN SOUTHLAKE TX 1577 52 185 20:08.5 45:45.5 46:04.8 14:43/M
14 BILLIE TICHENOR HURST TX 1575 54 193 24:26.0 50:03.0 50:18.3 16:06/M
15 SHARI HOLLIS FT. WORTH TX 1424 52 215 35:30.7 1:01:07.7 1:01:29.8 19:39/M
 

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOHN CASEY COLLEYVILLE TX 1613 53 16   22:29.7 22:33.1 7:14/M
2 MARK MURPHY FORT WORTH TX 1599 50 17 0:08.7 22:38.4 22:40.3 7:17/M
3 ARTURO FLORCRUZ SOUTHLAKE TX 1502 54 28 1:06.7 23:36.5 23:38.8 7:35/M
4 GIL PLUMB DALLAS TX 1553 52 69 5:21.5 27:51.2 28:02.1 8:57/M
5 HAGAN CHANDLER ARLINGTON TX 1490 53 70 5:26.0 27:55.7 28:05.8 8:59/M
6 ROBERT HODGE FLOWER MOUND TX 1509 52 81 6:08.1 28:37.9 28:47.8 9:12/M
7 LANCE MANDELL 1607 50 99 7:39.4 30:09.2 30:12.6 9:42/M
8 PAUL PATE COLLEYVILLE TX 1550 53 130 10:11.7 32:41.5 32:58.1 10:31/M
9 FREELON PAYTON III ARLINGTON TX 1551 51 171 19:02.9 41:32.7 41:56.3 13:21/M
10 STEVE VAN NIMAN KELLER TX 1578 52 202 30:06.9 52:36.7 52:56.8 16:55/M
 

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ROBERTA MULHOLLAND GRAPEVINE TX 1592 55 58   27:13.5 27:21.3 8:45/M
2 BRENDA JACOBS FLOWER MOUND TX 2714 56 72 0:48.2 28:01.7 28:07.1 9:01/M
3 ANN SPARKS COLLEYVILLE TX 1569 59 102 3:06.0 30:19.5 30:29.3 9:45/M
4 TAMI WEAVER KELLER TX 1584 55 135 5:58.4 33:11.9 33:43.3 10:40/M
5 CHARLOTTE RYAN SOUTHLAKE TX 1559 57 144 7:12.4 34:25.9 34:42.1 11:04/M
6 SHARMIN DEMOSS THE COLONY TX 1492 57 154 10:05.4 37:18.9 37:26.8 12:00/M
7 CHRIS KEIL GRAPEVINE TX 1517 59 178 15:29.2 42:42.7 42:50.8 13:44/M
8 CARA JOHNSON JOPLIN MO 1451 57 181 16:18.2 43:31.7 44:31.1 14:00/M
9 JANET ONEIL FORT WORTH TX 2719 58 184 16:36.9 43:50.4 43:56.1 14:06/M
10 JAN WISE GRAPEVINE TX 1468 55 196 23:20.7 50:34.2 50:48.3 16:16/M
 

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DAVE SATTLER COLLEYVILLE TX 1439 55 27   23:28.0 24:02.8 7:33/M
2 PAUL HUDSON COLLEYVILLE TX 1609 56 41 1:26.2 24:54.2 25:07.1 8:00/M
3 MARK DEMOSS THE COLONY TX 1491 59 56 3:22.0 26:50.0 26:54.6 8:38/M
4 MIKE MULHOLLAND GRAPEVINE TX 1591 58 73 4:33.9 28:02.0 28:09.8 9:01/M
5 DAVID WALLS COLLEYVILLE TX 1580 59 80 5:05.0 28:33.0 28:35.6 9:11/M
6 ALBERT JOHNSON JOPLIN MO 1449 59 82 5:11.7 28:39.7 29:02.8 9:13/M
7 JOHN ARENZ BEDFORD TX 1474 56 104 6:52.7 30:20.7 31:00.3 9:45/M
8 BILL GARDNER GRAPEVINE TX 1657 55 125 8:40.2 32:08.2 32:31.6 10:20/M
9 GARY HOLLIS FT. WORTH TX 1422 58 170 16:20.1 39:48.1 40:05.5 12:48/M
10 BOB STEGER 1461 58 190 25:51.7 49:19.7 49:48.6 15:51/M
11 KARL BRATTIN ARLINGTON TX 1418 59 211 36:49.9 1:00:18.0 1:00:44.1 19:23/M
 

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KAYLEEN PUISZIS HURST TX 1555 60 103   30:19.5 30:26.8 9:45/M
2 MARCIE FUNCHESS HURST TX 1505 64 177 12:10.7 42:30.3 42:39.8 13:40/M
3 LESLIE SCHULZ NORTH RICHLAND HILLS TX 1562 60 204 23:01.9 53:21.5 53:38.8 17:09/M
 

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ROGER PARTRIDGE BEDFORD TX 1548 60 55   26:49.2 26:53.1 8:37/M
2 MARK MCANELLY 1459 60 65 0:54.4 27:43.7 28:11.3 8:55/M
3 CLIFF LAYFIELD GRAPEVINE TX 1523 64 66 0:55.2 27:44.5 27:56.8 8:55/M
4 TROY RAMPY NORTH RICHLAND HILLS TX 1556 62 113 4:33.0 31:22.2 31:39.3 10:05/M
5 FREDDY RAYNER COLLEYVILLE TX 1558 64 115 4:41.4 31:30.7 31:34.8 10:08/M
6 DANNY PRADO GRAPEVINE TX 1554 63 139 6:46.4 33:35.7 33:47.0 10:48/M
 

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LAURIE BOLDEN FT. WORTH TX 1698 65 162   38:08.1 38:20.8 12:16/M
2 CONNIE SYLVESTER COLLEYVILLE TX 1574 67 172 3:34.5 41:42.7 41:54.8 13:25/M
3 NADINE GIVENS IRVING TX 2710 65 197 12:50.8 50:59.0 51:24.1 16:24/M
4 CAROL SHARP COLLEYVILLE TX 1564 68 209 21:10.8 59:19.0 59:31.8 19:04/M
 

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RICHARD SCHOLLENBERGER NORTH RICKLAND HILLS TX 1561 67 76   28:08.2 28:28.6 9:03/M
2 SCOTT MCKISSICK IRVING TX 1535 65 87 1:06.4 29:14.7 29:19.1 9:24/M
3 JIM SHARP COLLEYVILLE TX 1565 68 129 4:30.7 32:39.0 32:50.6 10:30/M
4 DANNY OGLE KELLER TX 1542 67 145 6:35.2 34:43.5 34:57.1 11:10/M
5 NEAL MCKINNON GRAPEVINE TX 1658 66 183 15:35.5 43:43.7 44:09.1 14:03/M
 

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 WAYNE MUNCY SOUTHLAKE TX 1539 70 45   25:51.7 26:05.3 8:19/M
2 CHARLES GERMAN N. RICHLAND HILLS TX 1506 70 67 1:56.3 27:48.0 27:49.8 8:56/M
 

Female 75 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MARY BASSETT COLLEYVILLE TX 1476 79 210   59:19.7 59:31.8 19:04/M
 

Male 75 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DONALD MCCALLUM BEDFORD TX 1525 81 186   47:05.4 47:22.3 15:08/M