Run The Square For PKD

Age Group Results

September 20, 2014


Results By RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: 0- 0 1- 8 9-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1- 8 9-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K Timed

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JAVIER VILCHIS IRVING TX 816 38 1   19:35.6 19:36.0 6:18/M
Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 TAYLOR DUNCAN COLLEYVILLE TX 709 30 4   20:35.7 20:36.2 6:37/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 AL VETERE SOUTHLAKE TX 815 53 6   22:14.4 22:15.4 7:09/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MELINDA DARNELL FORT WORTH TX 707 46 30   25:42.1 25:49.9 8:16/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RON TEER SOUTHLAKE TX 813 0 162   39:48.3 40:16.1 12:48/M
2 Unknown Partic. 625 625 203 9:54.3 49:42.6 49:45.5 15:59/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KATIE ALLEN TROPHY CLUB TX 682 0 90   31:07.5 31:44.0 10:00/M
2 HARRIETT BRENNER SOUTHLAKE TX 695 0 163 8:40.9 39:48.5 40:16.5 12:48/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 HOUSTON HARDING SOUTHLAKE TX 9006 8 146   36:10.5 36:17.8 11:38/M
2 CASY SANFORD 884 7 198 10:47.0 46:57.6 47:14.2 15:06/M
3 LUKE WILSON GRAPEVINE TX 821 6 199 11:02.7 47:13.3 47:14.7 15:11/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ADRIA FOX SOUTHLAKE TX 888 8 25   24:52.4 25:15.4 8:00/M
2 AVERY FRASER SOUTHLAKE TX 608 7 78 5:37.2 30:29.6 30:32.8 9:48/M
3 GRAYSON MCCONNELL SOUTHLAKE TX 765 7 97 6:39.9 31:32.3 31:35.4 10:08/M
4 HAYDEN HARDING 9007 6 143 10:54.0 35:46.4 35:53.5 11:30/M
5 DANIELA AGUILAR SOUTHLAKE TX 681 6 169 16:23.2 41:15.7 41:34.3 13:16/M
6 ANDREA AGUILAR SOUTHLAKE TX 680 8 174 16:57.1 41:49.6 42:08.0 13:27/M
7 ABBY LUND SOUTHLAKE TX 753 8 186 19:16.5 44:08.9 44:28.0 14:11/M
8 ASHLEY PHILLIPS WEATHERFORD TX 602 6 209 26:11.4 51:03.8 51:37.1 16:25/M
9 KEIRA HOWARD 889 8 217 27:57.6 52:50.0 53:11.6 16:59/M
Top

Male 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CARSON ANDERSEN 874 10 31   25:47.3 25:48.8 8:17/M
2 BROCK ZIMMER GRAPEVINE TX 829 10 48 2:16.1 28:03.5 28:05.6 9:01/M
3 NOLAN WILSON GRAPEVINE TX 822 10 79 4:46.6 30:34.0 30:35.0 9:50/M
4 RAMZI OMAR SOUTHLAKE TX 845 10 84 5:00.2 30:47.6 31:09.2 9:54/M
5 SPENCER SCHERGER FORT WORTH TX 854 9 88 5:18.8 31:06.2 31:11.9 10:00/M
6 JACKSON POWER GRAPEVINE TX 846 9 156 13:30.5 39:17.9 39:25.3 12:38/M
7 ADAM PAQUETTE 836 10 161 13:56.1 39:43.4 39:45.1 12:46/M
8 DECLAN RAE SOUTHLAKE TX 793 9 185 17:59.9 43:47.3 43:57.6 14:05/M
Top

Female 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LEIGHTON LESTER 621 10 50   28:17.9 28:18.6 9:06/M
2 KATE COLVIN NRH TX 865 10 52 0:17.6 28:35.6 28:37.4 9:11/M
3 GABBY WALKER SOUTHLAKE TX 866 10 74 2:05.0 30:23.0 30:25.4 9:46/M
4 CAMILA LARRAZABAL SOUTHLAKE TX 745 10 80 2:17.7 30:35.6 30:40.2 9:50/M
5 SYDNEY FRASER 609 9 152 8:58.4 37:16.4 37:20.4 11:59/M
6 LAURA LUND SOUTHLAKE TX 756 10 179 14:23.2 42:41.1 42:53.5 13:43/M
7 MADELINE HANDY SOUTHLAKE TX 731 10 183 14:57.5 43:15.5 43:27.8 13:54/M
8 SOPHIE PLATT SOUTHLAKE TX 875 9 204 21:25.3 49:43.2 49:45.8 15:59/M
9 CLAIRE ESPOSITO 881 10 205 21:25.3 49:43.3 49:45.5 15:59/M
10 KAYLEE YOUNG SOUTHLAKE TX 877 9 206 21:27.8 49:45.7 49:48.4 16:00/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CALEB DAMICO KELLER TX 859 13 14   24:09.3 24:09.3 7:46/M
2 EVAN PAQUETTE 837 13 15 0:05.7 24:15.0 24:16.1 7:48/M
3 MATTHEW SIMS SOUTHLAKE TX 804 13 16 0:08.7 24:18.0 24:19.4 7:49/M
4 DANIEL KAZEWYCH 895 12 22 0:34.1 24:43.4 24:46.0 7:57/M
5 ANTONIO FLORCRUZ SOUTHLAKE TX 715 12 40 3:16.4 27:25.8 27:27.2 8:49/M
6 TRAVIS ALMAND SOUTHLAKE TX 686 14 61 5:10.2 29:19.5 29:32.5 9:26/M
7 WILL RAKES SOUTHLAKE TX 795 11 108 8:21.4 32:30.7 32:39.6 10:27/M
8 LANCE ALMAND SOUTHLAKE TX 685 11 123 9:55.4 34:04.7 34:17.5 10:57/M
9 ADAM MYERS SOUTHLAKE TX 645 13 129 10:21.0 34:30.3 35:00.5 11:06/M
10 CODY GRAHAM WATAUGA TX 720 14 167 16:41.3 40:50.6 40:56.9 13:08/M
11 BRAD LUND SOUTHLAKE TX 754 12 176 18:04.0 42:13.3 42:33.2 13:34/M
12 ZACH LUND SOUTHLAKE TX 758 12 181 18:43.5 42:52.8 43:13.3 13:47/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 AVERY POTTS SOUTHLAKE TX 789 13 76   30:28.9 30:53.0 9:48/M
2 BAILEY MELTON SOUTHLAKE TX 772 12 122 3:33.2 34:02.1 34:14.2 10:57/M
3 ANNALISE GALT SOUTHLAKE TX 876 11 138 4:48.2 35:17.1 35:19.5 11:21/M
4 MAKAYLA TYRRELL 885 11 148 5:50.4 36:19.3 36:21.7 11:41/M
5 ALYSSA IHLE SOUTHLAKE TX 620 12 151 6:33.2 37:02.1 37:09.1 11:54/M
6 ADDIE LOREDO 9002 12 172 11:15.5 41:44.5 41:50.4 13:25/M
7 HALEY PLATT SOUTHLAKE TX 624 13 191 14:26.7 44:55.6 46:13.1 14:27/M
8 KAMBRY COOK 618 14 192 14:27.3 44:56.3 46:13.6 14:27/M
9 AZILI OMAR SOUTHLAKE TX 844 13 202 17:32.8 48:01.7 48:27.8 15:26/M
10 NICOLE PHILLIPS SOUTHLAKE TX 604 12 211 20:36.4 51:05.3 51:38.0 16:26/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 AUDREY LEGG CHOCTAW OK 9014 15 72   30:03.8 30:24.1 9:40/M
2 ADDISON CASSADY KELLER TX 643 17 159 9:28.0 39:31.9 39:49.5 12:42/M
3 ALYSSA PHILLIPS SOUTHLAKE TX 601 15 208 20:58.9 51:02.7 51:35.7 16:25/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 TYLER HODGSON LEWISVILLE TX 735 23 2   20:01.8 20:02.1 6:26/M
2 NICK BARR COPPELL TX 9003 24 11 3:40.7 23:42.5 23:50.6 7:37/M
3 KRIS BATOZ IRVING TX 688 24 32 6:06.6 26:08.4 26:16.8 8:24/M
4 DYLAN SMITH DALLAS TX 806 24 54 8:47.7 28:49.6 28:57.9 9:16/M
5 CRISTOBAL RODRIGUEZ ARLINGTON TX 674 22 189 24:48.6 44:50.5 45:04.1 14:25/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 HALEY BUTTERMORE WICHITA FALLS TX 9016 24 66   29:41.0 29:46.2 9:33/M
2 LORELEI PETERSON COLLEYVILLE TX 637 24 81 0:54.7 30:35.8 30:42.2 9:50/M
3 BIANCA PATTERSON BEDFORD TX 868 24 99 1:54.7 31:35.8 31:37.6 10:09/M
4 LITA SMITH SOUTHLAKE TX 869 23 102 2:00.1 31:41.2 31:43.3 10:11/M
5 SAMANTHA MCEWEN GRAPEVINE TX 768 23 144 6:17.5 35:58.6 36:03.9 11:34/M
6 NIKKI DELANO ARLINGTON TX 666 22 193 15:18.8 44:59.8 45:13.8 14:28/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 GRANT DUNCAN EULESS TX 870 25 3   20:33.9 20:33.9 6:36/M
2 AUSTIN TSCHUDY ADDISON TX 9008 26 9 2:34.4 23:08.3 23:34.5 7:26/M
3 WESLEY WILLIAMS FORT WORTH TX 819 29 10 2:55.0 23:28.9 23:30.8 7:33/M
4 LOUIS PREBEVSEK DALLAS TX 791 28 56 8:17.4 28:51.4 28:52.5 9:17/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KATIE STUPKA KELLER TX 810 28 43   27:40.6 28:05.9 8:54/M
2 DANIELLE NEWBY CARROLLTON TX 880 27 67 2:01.8 29:42.4 29:54.1 9:33/M
3 CAMERON MARTIN TROPHY CLUB TX 761 27 89 3:26.7 31:07.3 31:44.0 10:00/M
4 MAGGY DEWEBER NORTH RICHLAND HILLS TX 708 27 96 3:46.1 31:26.7 31:52.3 10:06/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CRAIG DAMICO KELLER TX 860 33 7   22:40.4 22:40.4 7:17/M
2 MANUEL GALVAN ARLINGTON TX 858 33 23 2:05.3 24:45.8 24:47.2 7:57/M
3 SATYA THAPA TROPHY CLUB TX 677 31 60 6:37.7 29:18.2 29:31.7 9:25/M
4 PRADEEP KUMAR DALLAS TX 671 33 175 19:25.2 42:05.7 42:20.3 13:32/M
5 LEE GARZA 891 31 177 19:52.8 42:33.3 42:41.0 13:41/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KIM SMITH NRH TX 887 34 17   24:21.3 24:25.7 7:50/M
2 DEBORAH OGDEN BEDFORD TX 782 32 83 6:20.1 30:41.5 31:11.6 9:52/M
3 ETOY MASSEY SOUTHLAKE TX 762 33 87 6:41.6 31:02.9 31:12.6 9:59/M
4 TERESA VONBEHREN FORT WORTH TX 850 31 92 7:01.0 31:22.3 31:35.9 10:05/M
5 CLAUDIA RUSSELL KELLER TX 800 33 100 7:17.9 31:39.3 31:47.8 10:11/M
6 MARY RANDALL 892 33 137 10:52.4 35:13.8 35:20.8 11:19/M
7 DORIAN WALLACE FORT WORTH TX 642 30 153 12:58.0 37:19.3 37:31.9 12:00/M
8 LINDSEY GATLIN IRVING TX 717 33 154 13:08.3 37:29.6 37:34.4 12:03/M
9 KATHY TBABA KELLER TX 655 33 155 14:36.9 38:58.3 39:03.6 12:32/M
10 LIZ WHITE FT. WORTH TX 879 34 157 15:03.2 39:24.5 39:37.2 12:40/M
11 MELISSA VILLARROYA ROANOKE TX 678 34 170 17:05.2 41:26.6 41:42.3 13:19/M
12 JENNIFER GARZA 890 32 178 18:12.1 42:33.4 42:41.1 13:41/M
13 ELYSE MCNABB BEDFORD TX 769 34 188 20:23.8 44:45.2 45:15.2 14:23/M
14 MIRANDA WILLIAMS FORT WORTH TX 818 34 194 20:40.2 45:01.5 45:19.7 14:28/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SOUFIANE TEMSAMANI 656 38 5   22:10.3 22:11.6 7:08/M
2 JAMES LUNDAY TROPHY CLUB TX 9010 38 26 2:57.8 25:08.1 25:35.3 8:05/M
3 BRIAN INGRAM SOUTHLAKE TX 737 38 29 3:04.8 25:15.2 25:34.0 8:07/M
4 AMIT DARNULE SOUTHLAKE TX 651 37 38 5:07.3 27:17.6 27:30.1 8:46/M
5 MICHAEL NESTA GRAPEVINE TX 840 35 49 6:01.5 28:11.8 28:25.6 9:04/M
6 BRYAN DOLGIN GRAPEVINE TX 658 39 75 8:13.3 30:23.6 30:38.4 9:46/M
7 RYAN LUUAAS FORT WORTH TX 849 36 93 9:12.5 31:22.8 31:36.3 10:05/M
8 SRINIVAS MOTHUKURI IRVING TX 673 35 133 12:42.4 34:52.8 35:07.9 11:13/M
9 NIRAJ DAVE FLOWER MOUND TX 664 35 158 17:15.6 39:26.0 39:41.4 12:41/M
10 BRIAN FOX NORTH RICHLAND HILLS TX 716 38 216 30:38.6 52:49.0 53:10.6 16:59/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CARMEN BLEVINS HASLET TX 835 35 20   24:30.5 24:32.3 7:53/M
2 SYEFANI SEREBOFF PLANO TX 9009 36 55 4:19.2 28:49.7 28:56.0 9:16/M
3 ALLISON ZIMMER GRAPEVINE TX 828 35 57 4:26.3 28:56.9 29:02.7 9:18/M
4 NICOLE LENOCKER SOUTHLAKE TX 748 35 64 5:07.9 29:38.4 29:46.1 9:32/M
5 LIZ JANBAZ SOUTHLAKE TX 831 37 70 5:25.2 29:55.8 30:00.5 9:37/M
6 MONICA STETTLER-KHA COLLEYVILLE TX 809 35 86 6:18.1 30:48.6 31:15.7 9:54/M
7 VANESA POLETTO DE ARMBRUSTE SOUTHLAKE TX 788 37 101 7:09.3 31:39.8 31:48.6 10:11/M
8 TINA STRAWN FORT WORTH TX 640 37 105 7:47.0 32:17.6 32:29.7 10:23/M
9 KRISTI MAYNOR FRISCO TX 763 35 106 7:49.9 32:20.4 32:59.4 10:24/M
10 AMY DOLGIN GRAPEVINE TX 657 39 114 8:28.1 32:58.7 33:13.4 10:36/M
11 ERIN LEWIS SOUTHLAKE TX 749 36 120 9:31.3 34:01.9 34:39.2 10:56/M
12 KRUSHI DUGGIRALA SOUTHLAKE TX 863 37 168 16:21.0 40:51.5 40:56.2 13:08/M
13 HEATHER FOX 886 39 215 28:18.2 52:48.7 53:10.9 16:59/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JIRI SMETANA SOUTHLAKE TX 805 41 8   23:02.3 23:02.3 7:24/M
2 JUAN NEVAREZ SOUTHLAKE TX 872 43 12 1:01.6 24:04.0 24:05.8 7:44/M
3 ABE TBABA 653 43 18 1:21.4 24:23.7 24:24.5 7:50/M
4 SEAN SHOPE GRAPEVINE TX 878 44 24 1:47.1 24:49.4 24:56.6 7:59/M
5 CLAY CARROLL 852 42 27 2:08.4 25:10.7 25:10.7 8:06/M
6 KUL SHEKHAR KELLER TX 882 40 41 4:35.5 27:37.8 27:39.6 8:53/M
7 MICHAEL LUSKY KELLER TX 847 44 58 5:56.3 28:58.7 29:17.6 9:19/M
8 ERIC HINDMAN SOUTHLAKE TX 733 40 69 6:47.6 29:49.9 29:58.1 9:35/M
9 VINH KHA COLLEYVILLE TX 740 40 71 6:58.8 30:01.1 30:27.9 9:39/M
10 ALLEN MELTON SOUTHLAKE TX 771 44 73 7:14.5 30:16.8 30:28.9 9:44/M
11 CORY POTTS SOUTHLAKE TX 790 40 77 7:26.8 30:29.1 30:53.3 9:48/M
12 SPENCER RAKES SOUTHLAKE TX 794 44 107 9:28.1 32:30.4 32:39.7 10:27/M
13 JEFF SANFORD 883 42 118 10:29.9 33:32.2 33:48.5 10:47/M
14 SCOTT MAYNOR FRISCO TX 764 40 119 10:56.3 33:58.6 34:36.5 10:55/M
15 AMIN OMAR SOUTHLAKE TX 843 41 125 11:05.3 34:07.6 34:33.9 10:58/M
16 SANTIAGO LARRAZABAL SOUTHLAKE TX 746 41 171 18:27.7 41:30.0 41:34.9 13:21/M
17 TRENT HANDY SOUTHLAKE TX 732 40 182 20:12.0 43:14.3 43:27.6 13:54/M
18 STEVE LUND SOUTHLAKE TX 757 44 195 22:00.3 45:02.6 45:27.1 14:29/M
19 MICHEAL TAYLOR ARLINGTON TX 812 43 220 33:39.9 56:42.2 56:42.2 18:14/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 TANIA ASKINS SOUTHLAKE TX 687 42 36   26:28.1 26:31.8 8:31/M
2 JENNIFER TAYLOR FORT WORTH TX 652 40 68 3:14.3 29:42.4 29:54.0 9:33/M
3 SANDRA WILSON GRAPEVINE TX 823 41 85 4:19.9 30:48.0 30:53.8 9:54/M
4 ANGELA FRASER SOUTHLAKE TX 607 40 98 5:05.0 31:33.1 31:36.5 10:09/M
5 SHANTALA DEEPAK FLOWER MOUND TX 665 40 110 6:12.3 32:40.4 32:55.6 10:30/M
6 CYNTHIA MELTON SOUTHLAKE TX 773 44 121 7:33.8 34:01.9 34:14.1 10:56/M
7 JODI REID 631 44 126 7:41.0 34:09.1 34:18.7 10:59/M
8 TAMMARY PASQUARIELLO LA MESA CA 856 44 130 8:04.9 34:33.0 34:42.7 11:07/M
9 AMY OMAR SOUTHLAKE TX 842 40 132 8:09.1 34:37.2 34:59.0 11:08/M
10 MONICA BUSH SOUTHLAKE TX 700 42 142 9:03.9 35:32.1 35:49.8 11:26/M
11 NANCY IHLE SOUTHLAKE TX 830 44 149 9:55.9 36:24.0 36:31.3 11:42/M
12 KRISTY MOUSER 630 44 165 13:32.2 40:00.3 40:11.6 12:52/M
13 MELISSA MCHUGH BURLESON TX 629 41 166 13:32.9 40:01.0 40:12.1 12:52/M
14 LAUREN LOREDO 9001 41 173 15:21.3 41:49.4 41:54.8 13:27/M
15 EMILY LUND SOUTHLAKE TX 755 42 180 16:23.9 42:52.1 43:12.7 13:47/M
16 CARI RAE SOUTHLAKE TX 792 44 184 17:17.8 43:45.9 43:56.2 14:04/M
17 MINDY LUBER SOUTHLAKE TX 873 42 196 19:21.3 45:49.4 46:02.7 14:44/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ALBERT CELIS KELLER TX 701 48 13   24:07.1 24:07.7 7:45/M
2 MICHAEL IHLE SOUTHLAKE TX 867 45 44 3:34.6 27:41.7 27:45.8 8:54/M
3 ERICH KISSICK COLLEYVILLE TX 834 47 46 3:43.0 27:50.2 27:55.7 8:57/M
4 JACK LUNA SOUTHLAKE TX 752 48 51 4:20.7 28:27.9 28:28.6 9:09/M
5 DAVID ALMAND SOUTHLAKE TX 684 46 62 5:13.7 29:20.8 29:33.3 9:26/M
6 JEFF DOBBS 900 49 63 5:24.0 29:31.2 29:44.8 9:29/M
7 DEEPAK JAYANNA FLOWER MOUND TX 668 45 117 9:09.6 33:16.8 33:32.5 10:42/M
8 PAUL PHILLIPS SOUTHLAKE TX 605 45 212 27:00.1 51:07.2 51:39.3 16:26/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LESLEY KISSICK COLLEYVILLE TX 741 47 45   27:48.8 27:54.9 8:56/M
2 LISA LAWSON RHOME TX 672 49 65 1:51.0 29:39.8 29:53.3 9:32/M
3 MONIQUE MURGA KELLER TX 871 45 82 2:47.4 30:36.2 30:48.9 9:50/M
4 LAURIE SOHERGER FORT WORTH TX 853 46 91 3:27.7 31:16.5 31:22.9 10:03/M
5 CHERYL JENSEN TROPHY CLUB TX 738 49 95 3:34.8 31:23.6 31:35.0 10:05/M
6 JUDY CASSADY KELLER TX 644 45 103 4:21.9 32:10.7 32:28.4 10:21/M
7 CHRISTINE TAYLOR FORT WORTH TX 676 46 115 5:10.4 32:59.2 33:14.3 10:36/M
8 CATHY ALMAND SOUTHLAKE TX 683 46 124 6:16.2 34:05.0 34:18.7 10:58/M
9 TRACIE EASEN FORT WORTH TX 712 47 136 7:20.9 35:09.7 35:32.4 11:18/M
10 CINDY LUMBERT KELLER TX 750 49 141 7:41.2 35:30.0 35:36.9 11:25/M
11 MEREDITH PAQUETTE GRAPEVINE TX 839 45 160 11:51.3 39:40.1 39:45.3 12:45/M
12 TERRI SCHROBILGEN SOUTHLAKE TX 679 46 164 12:03.4 39:52.2 39:58.0 12:49/M
13 TAMMY GRAHAM WATAUGA TX 721 48 207 22:14.5 50:03.4 50:17.7 16:06/M
14 STEPHANIE RUSSELL EULESS TX 833 48 213 24:45.0 52:33.8 53:00.8 16:54/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 THOMAS OCKENFELS SOUTHLAKE TX 857 52 19   24:30.0 24:33.7 7:53/M
2 FRIKKIE SWARDT HASLET TX 675 50 35 1:52.2 26:22.3 26:30.7 8:29/M
3 MARCUS MARSDEN ALEDO TX 760 52 104 7:41.6 32:11.7 32:22.8 10:21/M
4 GINO PASQUARIELLO LA MESA CA 855 52 131 10:03.1 34:33.1 34:42.7 11:07/M
5 NICK EASEN HURST TX 711 50 135 10:39.2 35:09.3 35:32.3 11:18/M
6 LES HUDSON FORT WORTH TX 848 54 147 11:45.6 36:15.7 36:36.1 11:39/M
7 ROGER ADAMS GRANBURY TX 897 51 219 28:58.3 53:28.4 53:50.7 17:12/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LISA EFTHYMIOU KELLER TX 713 50 33   26:10.6 26:14.0 8:25/M
2 ANDREANNA MYERS SOUTHLAKE TX 646 50 37 0:31.7 26:42.4 27:12.3 8:35/M
3 YURI MONTANO TROPHY CLUB TX 775 54 47 1:49.0 27:59.7 28:04.3 9:00/M
4 SHARON SENNA SOUTHLAKE TX 803 51 59 3:03.2 29:13.9 29:22.8 9:24/M
5 LAURI KRUMM HURST TX 744 53 116 6:49.7 33:00.4 33:11.0 10:37/M
6 CONNIE LEGG 9015 52 200 21:09.2 47:19.9 49:44.1 15:13/M
7 MICHELLE PHILLIPS SOUTHLAKE TX 603 52 210 24:53.9 51:04.6 51:37.1 16:25/M
8 MARSHE ADAMS GRANBURY TX 898 52 218 27:17.1 53:27.8 53:49.7 17:11/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LARRY ALBRECHT ROCKWALL TX 864 58 28   25:11.9 25:15.1 8:06/M
2 SCOTT STROTZ KELLER TX 851 57 39 2:06.4 27:18.3 27:20.8 8:47/M
3 ROBERT HAAS COLLEYVILLE TX 725 56 42 2:26.1 27:38.0 27:46.0 8:53/M
4 JOE GONZALES CROWLEY TX 667 56 111 7:31.8 32:43.7 32:58.1 10:31/M
5 BRAD CLARK SOUTHLAKE TX 610 58 140 10:09.2 35:21.1 35:41.1 11:22/M
6 WADE MYERS SOUTHLAKE TX 650 55 145 10:49.3 36:01.2 36:33.5 11:35/M
7 JAMIE LEGG 9013 59 201 22:22.6 47:34.5 49:44.2 15:18/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 NANCY HARRIS HEATH TX 614 59 128   34:14.8 34:26.1 11:00/M
2 JACQUELINE CLARK 612 55 139 1:05.4 35:20.2 35:40.8 11:22/M
3 SHERRI RAMPY NORTH RICHLAND HILLS TX 796 56 190 10:36.7 44:51.5 44:59.8 14:25/M
4 ROSANNA EDWARDS 832 55 214 18:19.4 52:34.2 53:01.2 16:54/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 VERN LUMBERT KELLER TX 751 60 94   31:23.4 31:30.1 10:05/M
2 TROY RAMPY NORTH RICHLAND HILLS TX 797 63 109 1:10.2 32:33.6 32:42.1 10:28/M
3 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 739 64 112 1:34.4 32:57.8 33:01.9 10:36/M
4 TOM HARRIS HEATH TX 615 61 113 1:34.7 32:58.1 33:07.4 10:36/M
5 THOMAS SEARS HURST TX 802 62 127 2:50.5 34:13.9 34:24.5 11:00/M
6 GLENN ISRINGHAUS KELLER TX 861 60 150 5:20.1 36:43.5 36:52.3 11:48/M
7 ROB ROBINSON GRAPEVINE TX 798 63 197 15:03.6 46:27.0 46:50.7 14:56/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ROBERT LAY FT WORTH TX 747 67 34   26:21.8 26:32.9 8:28/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 719 67 187   44:20.1 44:26.4 14:15/M
Top

Male 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CARL MUNCY SOUTHLAKE TX 777 70 21   24:40.3 24:43.3 7:56/M
2 JOHN ERICKSON KELLER TX 714 71 53 4:05.6 28:45.9 28:49.8 9:15/M
Top

Female 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SHERRY ROBINSON FORT WORTH TX 799 76 134   34:59.6 35:04.3 11:15/M