Run The Square For PKD

Overall Finish List

September 19, 2015


Results By RunTIME Racing Services www.run-time.com

5K Timed

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOSH BOTTUM SOUTH LAKE TX 132 52 M 1 Top Fin   21:24.4 21:25.7 6:53/M
2 VINCENT BEA 7 47 M 1 Top Fin 0:09.5 21:34.0 21:35.2 6:56/M
3 ANTHONY KELL JUSTIN TX 53 46 M 1 45-49 0:31.5 21:56.0 21:57.5 7:03/M
4 SEAN SHOPE GRAPEVINE TX 149 45 M 2 45-49 0:34.0 21:58.5 22:03.3 7:04/M
5 RILEY PUMPHREY AUSTIN TX 120 26 M 1 25-29 0:42.0 22:06.5 22:12.2 7:06/M
6 KARIJN BURRIDGE SOUTH LAKE TX 148 33 F 1 Top Fin   22:27.8 22:30.8 7:13/M
7 WESLEY WILLIAMS AZLE TX 101 30 M 1 30-34 1:22.4 22:46.9 22:51.4 7:19/M
8 KYLE KOLDE SOUTH LAKE TX 128 48 M 3 45-49 1:41.9 23:06.4 23:07.7 7:26/M
9 ALEXANDER DUQUE SOUTHLAKE TX 41 11 M 1 11-14 1:54.3 23:18.7 23:19.7 7:30/M
10 NATHAN CAVRICH SOUTHLAKE TX 31 39 M 1 35-39 2:03.7 23:28.2 23:35.8 7:33/M
11 ED HEIERMAN KELLER TX 49 53 M 1 50-54 2:29.6 23:54.0 23:58.3 7:41/M
12 NATHAN ALLEN SOUTHLAKE TX 23 11 M 2 11-14 2:30.6 23:55.1 24:02.0 7:41/M
13 STEVEN SCHILLING FORT WORTH TX 82 39 M 2 35-39 3:20.8 24:45.2 24:49.6 7:57/M
14 MATTHEW MORDHORST GRAPEVINE TX 71 42 M 1 40-44 3:23.1 24:47.6 25:03.7 7:58/M
15 MELISSA WATTS KELLER TX 100 25 F 1 25-29 2:36.8 25:04.6 25:09.6 8:04/M
16 CHRIS UNDERWOOD SOUTH LAKE TX 119 39 M 3 35-39 3:46.6 25:11.1 25:22.7 8:06/M
17 PATRICK CUSICK SOUTHLAKE TX 38 45 M 4 45-49 3:54.1 25:18.6 25:20.8 8:08/M
18 ERIN ODONNELL SOUTH LAKE TX 110 10 F 1 9-10 2:54.8 25:22.7 25:28.6 8:09/M
19 CRAIG CROWELL FORT WORTH TX 35 26 M 2 25-29 4:20.3 25:44.7 25:47.9 8:16/M
20 LARRY ALBRECHT ROCKWALL TX 1 59 M 1 55-59 4:27.6 25:52.1 25:56.7 8:19/M
21 JASON ALBAUMS 141 30 M 2 30-34 4:28.4 25:52.9 25:57.2 8:19/M
22 KRISTINE SCHILLACE 11 25 F 2 25-29 3:32.6 26:00.5 26:02.0 8:22/M
23 ANDREW LOSTY FORT WORTH TX 59 39 M 4 35-39 4:47.2 26:11.6 26:16.0 8:25/M
24 JOSEPH CONNER FLOWER MOUND TX 32 30 M 3 30-34 4:59.8 26:24.3 26:31.1 8:29/M
25 CASSY COLBJORNSEN 146 15 F 1 15-19 4:03.4 26:31.3 26:37.1 8:32/M
26 STEPHANIE SMITH SOUTHLAKE TX 166 11 F 1 11-14 4:28.6 26:56.5 27:32.9 8:40/M
27 ANDREANNA MYERS SOUTHLAKE TX 73 51 F 1 Top Fin 4:30.1 26:58.0 27:07.4 8:40/M
28 ADAM STEVENS COLLEYVILLE TX 86 16 M 1 15-19 5:44.4 27:08.9 27:11.4 8:43/M
29 KYLEE CUSICK SOUTHLAKE TX 37 10 F 2 9-10 4:41.7 27:09.6 27:11.3 8:44/M
30 DAVID WATTS KELLER TX 99 57 M 2 55-59 5:56.1 27:20.6 27:25.6 8:47/M
31 JACK ENGLANT EULESS TX 105 67 M 1 65-69 6:05.0 27:29.4 27:33.5 8:50/M
32 MADISON GREGORY FORT WORTH TX 14 20 F 1 20-24 5:29.4 27:57.3 28:02.2 8:59/M
33 JARRETT HALL 15 23 M 1 20-24 6:33.0 27:57.5 28:02.7 8:59/M
34 PAUL STEVENS COLLEYVILLE TX 88 48 M 5 45-49 6:50.0 28:14.5 28:27.5 9:05/M
35 DANNY GIAPIN 144 47 M 6 45-49 7:05.8 28:30.2 28:46.8 9:10/M
36 LACEY PUMPHREY AUSTIN TX 121 27 F 3 25-29 6:04.3 28:32.2 28:37.6 9:10/M
37 ERICKA GARZA SOUTHLAKE TX 47 40 F 1 40-44 6:18.9 28:46.7 29:03.5 9:15/M
38 BILL KANEWSKE SOUTH LAKE TX 126 58 M 3 55-59 7:31.7 28:56.2 28:59.7 9:18/M
39 NICOLE LENOCKER SOUTHLAKE TX 58 36 F 1 35-39 6:36.8 29:04.7 29:10.1 9:21/M
40 SARAH BRUNER FORT WORTH TX 30 38 F 2 35-39 6:39.3 29:07.2 29:28.0 9:22/M
41 DAVID MEYER LEWISVILLE TX 123 57 M 4 55-59 7:50.1 29:14.6 29:17.7 9:24/M
42 MARIE KLOSTERMAN GRAPEVINE TX 114 24 F 2 20-24 6:49.6 29:17.5 29:24.7 9:25/M
43 JOHN ERICKSON KELLER TX 44 72 M 1 70-99 7:53.1 29:17.6 29:23.7 9:25/M
44 TANYA EICHHORST ABILENE TX 42 25 F 4 25-29 6:55.2 29:23.0 29:30.0 9:27/M
45 JOHN DOTY SOUTHLAKE TX 39 50 M 2 50-54 8:08.7 29:33.1 29:35.1 9:30/M
46 EMILY SUDTELGTE FORT WORTH TX 90 25 F 5 25-29 7:07.2 29:35.1 29:41.9 9:31/M
47 MANDY BURT WHITNEY TX 3 33 F 1 30-34 7:11.7 29:39.6 29:51.7 9:32/M
48 KEN BAKER SOUTH LAKE TX 127 52 M 3 50-54 8:39.2 30:03.6 30:13.1 9:40/M
49 JULIAN BRILANTI SOUTHLAKE TX 161 56 M 5 55-59 8:44.7 30:09.2 30:12.9 9:42/M
50 VERN LUMBERT KELLER TX 61 61 M 1 60-64 9:09.5 30:34.0 30:37.9 9:50/M
51 JERRIS BARNES FORT WORTH TX 28 51 F 1 50-54 8:17.2 30:45.1 30:54.3 9:53/M
52 DANE BANE KELLER TX 137 59 M 6 55-59 9:21.5 30:45.9 30:49.8 9:53/M
53 BRIAN FERRELL WATAUGA TX 115 50 M 4 50-54 9:26.2 30:50.7 30:59.8 9:55/M
54 JIM CUSHMAN SOUTHLAKE TX 112 46 M 7 45-49 9:32.8 30:57.3 31:04.6 9:57/M
55 ELLA CUSHMAN SOUTHLAKE TX 111 9 F 3 9-10 8:30.0 30:57.9 31:04.7 9:57/M
56 ROBERT GARCIA ARLINGTON TX 133 47 M 8 45-49 9:52.6 31:17.1 31:18.6 10:04/M
57 WEI DOU PLANO TX 118 42 F 2 40-44 9:03.2 31:31.1 31:37.5 10:08/M
58 WARREN NADEAU TROPHY CLUB TX 76 51 M 5 50-54 10:09.2 31:33.6 31:36.3 10:09/M
59 KACIE OWEN 16 21 F 3 20-24 9:07.2 31:35.1 31:40.0 10:09/M
60 BEATRIZ TERRAZAS SOUTHLAKE TX 91 53 F 2 50-54 9:12.6 31:40.5 31:43.3 10:11/M
61 ZACHARY GRANNA 145 20 M 2 20-24 10:23.0 31:47.5 31:54.2 10:13/M
62 ADAM MYERS SOUTHLAKE TX 72 14 M 3 11-14 10:27.8 31:52.3 32:09.4 10:15/M
63 WADE MYERS SOUTHLAKE TX 75 56 M 7 55-59 10:27.9 31:52.4 32:10.2 10:15/M
64 SHEILA HEIERMAN KELLER TX 50 49 F 1 45-49 9:26.5 31:54.4 32:00.7 10:15/M
65 CYNTHIA MELTON SOUTHLAKE TX 69 44 F 3 40-44 9:27.6 31:55.5 32:02.8 10:16/M
66 BRYAN DOLGIN GRAPEVINE TX 17 40 M 2 40-44 10:34.6 31:59.1 32:08.8 10:17/M
67 PETER BEANLAND SOUTHLAKE TX 29 51 M 6 50-54 10:39.5 32:04.0 32:10.0 10:19/M
68 PATTY MCNAIR KELLER TX 66 59 F 1 55-59 9:43.3 32:11.2 32:27.2 10:21/M
69 ERIN LEWIS SOUTH LAKE TX 138 36 F 3 35-39 9:45.8 32:13.7 32:36.3 10:22/M
70 MIREYA PROULX KELLER TX 79 37 F 4 35-39 9:46.0 32:13.9 32:20.7 10:22/M
71 MONTE THORNBURG FARMERS BRANCH TX 93 33 M 4 30-34 10:51.0 32:15.5 32:29.9 10:22/M
72 JIM CORMIER COLLEYVILLE TX 34 57 M 8 55-59 11:02.8 32:27.3 32:33.4 10:26/M
73 DAVE STROPES SOUTHLAKE TX 89 54 M 7 50-54 11:10.8 32:35.3 32:40.5 10:29/M
74 TERESA FULTON COLLEYVILLE TX 122 61 F 1 60-64 10:14.9 32:42.7 32:48.3 10:31/M
75 JAINA SHAH COLLEYVILLE TX 83 17 F 2 15-19 10:20.0 32:47.9 32:58.4 10:32/M
76 TROY RAMPY NORTH RICHLAND HILLS TX 80 63 M 2 60-64 11:48.6 33:13.1 33:25.3 10:41/M
77 NIKOLETTA SHOCKLEY SOUTHLAKE TX 84 12 F 2 11-14 10:46.7 33:14.5 33:26.1 10:41/M
78 VANESA POLETTO DE ARMBRUSTE SOUTHLAKE TX 78 38 F 5 35-39 10:47.5 33:15.4 33:41.8 10:41/M
79 LINDA SLOCUM SOUTH LAKE TX 113 67 F 1 65-69 12:07.2 34:35.1 34:50.1 11:07/M
80 CHARLOTTE BANKS HURST TX 26 62 F 2 60-64 12:33.1 35:01.0 35:10.6 11:16/M
81 TRACY ROBERTSON COLLEYVILLE TX 109 48 F 2 45-49 12:33.8 35:01.7 35:10.3 11:16/M
82 DIA HODNETT KELLER TX 51 36 F 6 35-39 12:47.7 35:15.6 35:33.2 11:20/M
83 ELIZABETH VAN NIMAN KELLER TX 96 53 F 3 50-54 12:49.5 35:17.3 35:37.1 11:21/M
84 CLAUDIA RUSSELL KELLER TX 81 34 F 2 30-34 12:57.6 35:25.5 35:52.4 11:23/M
85 C DENISE STEVENS COLLEYVILLE TX 87 46 F 3 45-49 13:00.8 35:28.6 35:41.2 11:24/M
86 MICHELLE PITT EULESS TX 77 46 F 4 45-49 13:01.3 35:29.2 35:41.7 11:25/M
87 CINDY LUMBERT KELLER TX 60 50 F 4 50-54 13:17.3 35:45.2 35:49.0 11:30/M
88 PAUL LATHAM FT WORTH TX 57 44 M 3 40-44 14:21.4 35:45.9 36:14.4 11:30/M
89 ANNA KLOSTERMAN GRAPEVINE TX 117 56 F 2 55-59 13:36.4 36:04.2 36:04.2 11:36/M
90 KATIE GEISLER FORT WORTH TX 125 28 F 6 25-29 13:41.9 36:09.8 36:23.8 11:37/M
91 AMY PORTER FLOWER MOUND TX 147 44 F 4 40-44 13:45.0 36:12.9 36:20.2 11:38/M
92 ANGIE GRUVER FORT WORTH TX 124 39 F 7 35-39 13:54.6 36:22.5 36:34.5 11:42/M
93 LAURI KRUMM HURST TX 56 54 F 5 50-54 14:04.4 36:32.3 36:44.2 11:45/M
94 ASHLEY CUSICK SOUTHLAKE TX 36 8 F 1 1- 8 14:12.9 36:40.8 36:42.8 11:47/M
95 AMY GECRGOWLAKES FRISCO TX 134 44 F 5 40-44 14:16.3 36:44.2 36:58.0 11:49/M
96 MEGAN THORNBURG FARMERS BRANCH TX 92 34 F 3 30-34 14:35.3 37:03.2 37:17.3 11:55/M
97 JAZMINE LOPEZ 140 0 F 1 0- 0 14:55.1 37:23.0 37:33.7 12:01/M
98 ZEIDA KON KELLER TX 55 34 F 4 30-34 14:59.6 37:27.5 37:34.7 12:03/M
99 KRISTI MORDHORST GRAPEVINE TX 70 40 M 4 40-44 16:05.7 37:30.1 37:46.1 12:03/M
100 AUSTYN GRIFFITH SOUTHLAKE TX 48 10 F 4 9-10 15:38.5 38:06.4 38:07.8 12:15/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Chip Time Gun Time Pace
101 DANE WILSON SOUTHLAKE TX 20 6 M 1 1- 8 17:49.8 39:14.3 39:20.7 12:37/M
102 NOLAN WILSON SOUTHLAKE TX 22 11 M 4 11-14 17:50.2 39:14.6 39:21.3 12:37/M
103 DAVID MCNAIR KELLER TX 64 62 M 3 60-64 18:39.6 40:04.1 40:19.1 12:53/M
104 LUKE WILSON SOUTHLAKE TX 21 9 M 1 9-10 18:40.5 40:05.0 40:12.1 12:53/M
105 HALEY BADGETT SOUTHLAKE TX 25 7 F 2 1- 8 17:40.4 40:08.3 40:21.8 12:54/M
106 BRANDI BADGETT SOUTHLAKE TX 24 38 F 8 35-39 17:46.5 40:14.3 40:28.0 12:56/M
107 TINA MCKEE TROPHY CLUB TX 63 57 F 3 55-59 18:43.8 41:11.7 41:30.8 13:15/M
108 TERRY MCKEE ROANOKE TX 62 57 M 9 55-59 20:01.2 41:25.7 41:45.5 13:19/M
109 CLAIRE WEBER SOUTH LAKE TX 116 11 F 3 11-14 19:02.8 41:30.6 41:42.1 13:21/M
110 JULISSA LOPEZ 139 0 F 2 0- 0 19:39.7 42:07.6 42:18.0 13:33/M
111 MARIA MYERS SOUTHLAKE TX 74 16 F 3 15-19 21:24.2 43:52.1 44:10.4 14:06/M
112 KENNEDY WHITE SOUTH LAKE TX 130 10 F 5 9-10 21:54.7 44:22.6 44:32.6 14:16/M
113 KAYLEE YOUNG SOUTH LAKE TX 131 10 F 6 9-10 21:56.7 44:24.6 44:33.6 14:17/M
114 LANDON TURK GRAPEVINE TX 94 9 M 2 9-10 23:14.9 44:39.4 44:47.3 14:21/M
115 JASON DUMANCAS GRAPEVINE TX 40 43 M 5 40-44 23:26.4 44:50.9 45:06.0 14:25/M
116 JOHN MCNAIR KELLER TX 65 18 M 2 15-19 24:43.8 46:08.3 46:24.1 14:50/M
117 KIMBERLY BEAUBIEN BEDFORD TX 2 55 F 4 55-59 26:58.2 49:26.1 49:35.3 15:54/M
118 SOPHIA MYERS SOUTH LAKE TX 108 9 F 7 9-10 28:08.0 50:35.9 51:11.4 16:16/M
119 BENNI AMBROSIO SOUTH LAKE TX 107 15 F 4 15-19 28:22.3 50:50.2 51:25.2 16:21/M
120 CHRIS RHOADS IRVING TX 103 52 F 6 50-54 28:52.5 51:20.4 51:50.1 16:30/M
121 ROCKY RHOADS 10 53 M 8 50-54 29:57.3 51:21.8 51:51.1 16:31/M
122 KATIE COPELAND FORT WORTH TX 33 30 F 5 30-34 29:08.9 51:36.8 51:55.8 16:35/M
123 ROBIN STANDLEY EULESS TX 85 53 F 7 50-54 29:09.7 51:37.6 51:56.4 16:36/M
124 KRYSTAL EZERNACK GRAPEVINE TX 45 34 F 6 30-34 29:21.9 51:49.8 51:57.3 16:40/M
125 STEPHANIE LYNCH WHITNEY TX 4 33 F 7 30-34 32:18.5 54:46.4 55:06.0 17:37/M
126 CINDY MCCAGE WHITNEY TX 5 51 F 8 50-54 32:24.0 54:51.9 55:06.1 17:38/M
127 COLLEEN GRANT FORT WORTH TX 143 44 F 6 40-44 32:34.4 55:02.3 55:22.9 17:42/M
128 KIM AYERS 142 49 F 5 45-49 32:35.0 55:02.9 55:23.4 17:42/M
129 MILES WHATCOTT IRVING TX 104 12 M 5 11-14 37:24.1 58:48.6 59:14.7 18:54/M
130 BRENNAN BARNES FORT WORTH TX 27 27 M 3 25-29 37:29.1 58:53.6 59:04.8 18:56/M
131 KRISTIN WHATCOTT 12 38 F 9 35-39 36:38.5 59:06.4 59:32.5 19:00/M
132 MARJEE BRENNAQN IRVING TX 8 58 F 5 55-59 36:38.7 59:06.6 59:31.7 19:00/M
133 KELSEY DAVIS 9 22 F 4 20-24 36:41.1 59:08.9 59:33.8 19:01/M
134 ASHLEY BEUAN TOMAS 135 11 F 4 11-14 37:06.3 59:34.2 59:43.7 19:09/M
135 RUBI CASTILLO GRAPEVINE TX 129 10 F 8 9-10 37:07.4 59:35.3 59:44.6 19:10/M
136 SOPHIE PLATT SOUTH LAKE TX 136 10 F 9 9-10 37:07.4 59:35.3 59:45.3 19:10/M