Reindeer Dash

Age Group Results

December 24, 2013


Results By RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K Timed

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 APRIL REBER 2228 34 12   21:45.4 21:46.6 0:01.2 7:00/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MATT CELONE FLOWER MOUND TX 2041 38 1   17:52.5 17:52.9 0:00.4 5:45/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARIA BURR 2236 40 25   24:13.6 24:15.4 0:01.7 7:47/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RICK ROSALES 2198 41 2   18:36.0 18:36.4 0:00.4 5:59/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Unknown Partic. 1303 1303 42   25:37.6 25:40.9 0:03.2 8:14/M
2 Unknown Partic. 884 884 117 7:13.0 32:50.7 32:54.9 0:04.1 10:33/M
3 Unknown Partic. 34127 34127 177 17:00.5 42:38.1 42:52.9 0:14.7 13:43/M
4 Unknown Partic. 2175 2175 206 27:13.2 52:50.9 53:20.4 0:29.5 16:59/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELENI BROWNE LANTANA TX 2032 5 166   38:46.7 39:04.9 0:18.1 12:28/M
2 EIBHLIN STEELE ARLINGTON TX 2014 8 182 5:03.2 43:50.0 43:58.4 0:08.4 14:06/M
3 KATIE MOONEY COPPELL TX 2107 4 200 11:01.9 49:48.6 50:14.4 0:25.7 16:01/M
4 MIA CELONE FLOWER MOUND TX 2042 7 201 11:37.4 50:24.1 50:41.4 0:17.2 16:12/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DASHIELL BROWNE LANTANA TX 2031 7 52   26:45.9 26:46.6 0:00.7 8:36/M
2 BARRETT HOWARD ARLINGTON TX 2010 8 157 11:22.2 38:08.2 38:13.6 0:05.4 12:16/M
3 CONNLAODH STEELE ARLINGTON TX 2013 7 183 17:06.8 43:52.7 44:01.6 0:08.9 14:06/M
4 MARCELO SEGOVIA ARLINGTON TX 2216 6 209 26:30.3 53:16.2 53:47.1 0:30.9 17:08/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALLIE LYDA FLOWER MOUND TX 2101 10 21   22:59.5 22:59.6 0:00.1 7:23/M
2 AUBREY LYDA FLOWER MOUND TX 2102 9 27 1:23.2 24:22.7 24:23.4 0:00.6 7:50/M
3 ISABEL BROWNE LANTANA TX 2033 9 60 4:55.2 27:54.7 27:55.6 0:00.9 8:58/M
4 HALEY HOLZ COPPELL TX 2082 9 88 7:08.4 30:08.0 30:20.9 0:12.9 9:41/M
5 REAGAN OUSTAD ARLINGTON TX 2111 10 147 12:56.4 35:56.0 35:58.1 0:02.1 11:33/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PRESTON HOWARD ARLINGTON TX 2012 10 9   21:18.9 21:19.9 0:00.9 6:51/M
2 DYLAN RIGGINS GRAND PRAIRIE TX 2115 9 44 4:31.5 25:50.5 25:51.9 0:01.4 8:18/M
3 TAIDHGIN STEELE ARLINGTON TX 2015 10 92 9:04.8 30:23.7 30:33.9 0:10.1 9:46/M
4 NATHAN KOPPEL 2195 10 130 13:35.7 34:54.6 35:08.6 0:13.9 11:13/M
5 HAYDEN RIGGINS GRAND PRAIRIE TX 2116 11 159 16:59.0 38:18.0 38:19.6 0:01.6 12:19/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SHELBY HOBOHN ARLINGTON TX 2180 14 16   22:10.4 22:10.6 0:00.2 7:08/M
2 KYLEIGH CELONE FLOWER MOUND TX 2040 12 28 2:12.5 24:23.0 24:23.6 0:00.6 7:50/M
3 MIRANDA BROOKS 2192 13 129 12:22.5 34:32.9 34:38.1 0:05.1 11:06/M
4 MADISON CASHON 2232 12 133 12:50.8 35:01.2 35:05.6 0:04.4 11:16/M
5 MARIALYSSA MCDAVID 2231 13 149 13:59.0 36:09.5 36:15.1 0:05.6 11:37/M
6 SARAH STAGGS HURST TX 2141 12 162 16:23.8 38:34.2 38:46.6 0:12.4 12:24/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANDREW BALOD COLLEYVILLE TX 2199 12 17   22:20.2 22:20.9 0:00.7 7:11/M
2 JADEN JOHNSON 2188 13 18 0:24.9 22:45.1 22:45.1 7:19/M
3 RYAN OUSTAD ARLINGTON TX 2112 14 97 8:36.8 30:57.0 30:58.6 0:01.6 9:57/M
4 BAYLOR SCHUTTLES 2190 13 114 10:26.9 32:47.1 33:08.1 0:20.9 10:32/M
5 HOLDEN CARROLL WEATHERFORD TX 2037 12 125 11:23.8 33:44.0 34:09.9 0:25.9 10:51/M
6 JESSE PENA PLANO TX 2177 12 207 30:30.7 52:50.9 53:19.9 0:28.9 16:59/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TIFFANI SCHMEISSER GRAND PRAIRIE TX 2128 16 111   32:01.6 32:34.9 0:33.2 10:18/M
2 ABIGAIL CARROLL WEATHERFORD TX 2035 16 121 1:27.0 33:28.7 33:54.1 0:25.4 10:46/M
3 BRITNI FIRKINS MIDLOTHIAN TX 2061 15 171 8:26.2 40:27.9 40:52.1 0:24.2 13:00/M
4 ASHLYN AUSTIN FORT WORTH TX 2172 16 196 16:51.5 48:53.1 49:04.4 0:11.2 15:43/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAMUEL PLOTKOWSKI ARLINGTON TX 2171 18 47   26:16.7 26:25.9 0:09.1 8:27/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CYNDAL SANDERS FORT WORTH TX 2215 22 45   25:51.7 25:57.9 0:06.1 8:19/M
2 ASHLEY FITHIAN KELLER TX 2238 20 77 3:20.7 29:12.4 29:19.4 0:06.9 9:23/M
3 ELIZABETH CAUDILL IRVING TX 2038 24 95 5:01.0 30:52.7 31:26.4 0:33.6 9:55/M
4 AZIA BRANSON KELLER TX 2030 20 123 7:44.5 33:36.2 33:55.4 0:19.1 10:48/M
5 DAMARIS JUAREZ GRAND PRAIRIE TX 2214 24 126 7:58.0 33:49.7 34:04.9 0:15.1 10:52/M
6 KELSEY DRAPKIN CINCINNATI OH 2056 20 134 9:17.7 35:09.4 35:25.1 0:15.7 11:18/M
7 VALERIE WARDEN FORT WORTH TX 2173 20 153 11:35.7 37:27.5 37:38.1 0:10.6 12:03/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOE GAUDET LANTANA TX 2208 23 5   20:26.5 20:27.4 0:00.9 6:34/M
2 KYLE RUDOLPH ARLINGTON TX 2123 22 23 3:22.1 23:48.6 23:48.9 0:00.2 7:39/M
3 LEONEL MOLINA ARLINGTON TX 2105 24 65 7:59.9 28:26.4 28:56.6 0:30.1 9:09/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HEIDI GRAFTON TYLER TX 2070 26 22   23:44.5 23:45.9 0:01.4 7:38/M
2 CATHERINE FRAZIER 2244 29 40 1:50.7 25:35.2 25:41.1 0:05.9 8:14/M
3 MEAGAN SINGLETARY FORT WORTH TX 2219 27 66 4:42.4 28:26.9 28:32.6 0:05.7 9:09/M
4 SHASTA GLASENAPP ARLINGTON TX 2069 25 67 4:45.0 28:29.5 28:33.9 0:04.4 9:10/M
5 SAMANTHA ELLIS BURLESON TX 2060 28 69 4:58.7 28:43.2 28:54.9 0:11.6 9:14/M
6 ALEXANDRA INGLISH IRVING TX 2211 25 98 7:16.2 31:00.7 31:05.6 0:04.9 9:58/M
7 CHAENA LEWIS GRAND PRAIRIE TX 2002 25 104 7:57.1 31:41.6 31:52.1 0:10.4 10:11/M
8 SARAH KELLY IRVING TX 2091 25 106 7:58.7 31:43.2 31:48.4 0:05.1 10:12/M
9 DENISE LUCIO 2176 27 136 11:28.2 35:12.7 35:43.1 0:30.4 11:19/M
10 ANDREA KLOCINSKI ARLINGTON TX 2093 25 138 11:30.5 35:15.0 35:20.4 0:05.4 11:20/M
11 JULANE ARMENDARIZ ARLINGTON TX 2022 28 143 11:57.0 35:41.5 36:17.2 0:35.6 11:28/M
12 BRITTANI WINKLER ARLINGTON TX 2155 26 144 11:59.5 35:44.0 36:19.1 0:35.1 11:29/M
13 ADRIENNE DUNLAP ARLINGTON VA 2057 29 151 12:31.6 36:16.1 36:29.4 0:13.2 11:40/M
14 DENNISE LUCIO PLANO TX 2178 27 175 17:57.4 41:41.9 42:10.6 0:28.7 13:24/M
15 SHAUNA PHILLIPS CEDAR HILL TX 2113 28 187 20:55.0 44:39.5 44:53.1 0:13.6 14:21/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WALTON WARD FORT WORTH TX 2151 29 3   18:52.5 18:53.1 0:00.6 6:04/M
2 JASON FITHIAN KELLER TX 2229 27 4 0:19.7 19:12.2 19:12.6 0:00.4 6:10/M
3 JONATHAN CELONE KELLER TX 2039 28 7 2:18.9 21:11.4 21:12.6 0:01.2 6:49/M
4 RICHARD BRALOW HOUSTON TX 2029 29 13 3:05.2 21:57.7 22:01.1 0:03.4 7:03/M
5 MATT CARROLL ARLINGTON TX 2204 26 35 6:07.9 25:00.4 25:05.1 0:04.6 8:02/M
6 JOHN SIMMONS 2166 26 43 6:46.9 25:39.4 25:47.4 0:07.9 8:15/M
7 STUART FRAZIER 2243 29 49 7:33.5 26:26.0 26:32.6 0:06.6 8:30/M
8 JARED DRAPKIN COPPELL TX 2055 27 71 10:01.6 28:54.1 29:09.4 0:15.2 9:18/M
9 TROY GUESSFORD ARLINGTON TX 2072 29 72 10:02.6 28:55.1 29:10.9 0:15.7 9:18/M
10 JASON GUESSFORD JACKSONVILLE FL 2071 27 75 10:03.1 28:55.6 29:10.9 0:15.2 9:18/M
11 WILLIAM LEWIS TACOMA WA 2005 28 101 12:34.4 31:26.9 31:37.1 0:10.2 10:06/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MICHELL RUEGSEGGER FORT WORTH TX 2124 30 41   25:37.5 25:41.1 0:03.6 8:14/M
2 FELICIA LAFUENTE BURLESON TX 2096 30 48 0:47.7 26:25.2 26:55.1 0:29.9 8:30/M
3 ANGELA GARRISON ARLINGTON TX 2207 33 54 1:40.4 27:18.0 27:20.6 0:02.6 8:47/M
4 STEPHANIE BOUDREAUX BARBOURSVILLE VA 2001 30 107 6:16.5 31:54.0 32:04.5 0:10.4 10:15/M
5 JENNIFER FLEGEL HENDERSON NV 2009 34 109 6:18.6 31:56.2 32:03.9 0:07.7 10:16/M
6 KATHERINE LONGLEY KELLER TX 2099 34 112 6:39.7 32:17.2 32:56.6 0:39.4 10:23/M
7 LAUREN MCMULLEN ARLINGTON TX 2104 31 115 7:12.7 32:50.2 32:54.4 0:04.1 10:33/M
8 AMANDA HERNANDEZ FORT WORTH TX 2006 31 145 10:07.1 35:44.6 36:13.6 0:28.9 11:29/M
9 LAURA CAVANAUGH 2235 31 155 12:03.1 37:40.6 37:50.9 0:10.2 12:07/M
10 AMANDA HABAS ROMEOVILLE IL 2074 31 163 13:02.7 38:40.2 39:16.9 0:36.6 12:26/M
11 LETICIA MACHADO GRAND PRAIRIE TX 2225 33 174 16:00.9 41:38.4 41:47.1 0:08.7 13:23/M
12 SARA RILEY CEDAR HILL TX 2117 31 186 18:46.7 44:24.2 44:38.1 0:13.9 14:17/M
13 AMBER BENSON MIDLOTHIAN TX 2201 31 205 26:48.5 52:26.0 52:50.1 0:24.1 16:52/M
14 MARIA SEGOVIA ARLINGTON TX 2217 34 210 27:39.6 53:17.2 53:48.1 0:30.9 17:08/M
15 JESSICA SHEPLER GRAND PRAIRIE TX 2135 30 211 27:46.2 53:23.7 53:40.4 0:16.6 17:10/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MATTHEW COREN ARLINGTON TX 2048 34 6   20:33.2 20:39.1 0:05.9 6:36/M
2 JARED ROSS ARLINGTON TX 2121 31 10 0:46.0 21:19.2 21:20.6 0:01.4 6:51/M
3 ERICK FRAZIER 2245 33 19 2:21.2 22:54.5 23:02.1 0:07.6 7:22/M
4 KYLE FRAZIER 2246 33 20 2:22.0 22:55.2 23:02.1 0:06.9 7:22/M
5 SHAWN KLAPPROTH 2239 30 26 3:48.3 24:21.5 24:24.9 0:03.4 7:50/M
6 CHIA-WEI SU ARLINGTON TX 2145 34 29 3:54.2 24:27.5 24:31.1 0:03.6 7:52/M
7 TREY HERNANDEZ FORT WORTH TX 2007 33 30 3:54.7 24:28.0 24:57.9 0:29.9 7:52/M
8 JOSÉ COLÓN GRAND PRAIRIE TX 2047 30 62 7:41.2 28:14.5 28:30.9 0:16.4 9:05/M
9 PETE CORTEZ BURLESON TX 2049 31 70 8:20.7 28:54.0 29:24.4 0:30.4 9:18/M
10 ADRIAN ARMENDARIZ ARLINGTON TX 2021 30 96 10:19.5 30:52.7 31:27.1 0:34.4 9:55/M
11 JOSHUA HENDON BEDFORD TX 2080 32 116 12:17.0 32:50.2 32:54.6 0:04.4 10:33/M
12 CHARLES SHEPLER GRAND PRAIRIE TX 2134 31 122 12:56.2 33:29.4 33:45.4 0:15.9 10:46/M
13 ANDREW LEE FORT WORTH TX 2008 32 146 15:13.7 35:46.9 36:16.6 0:29.7 11:30/M
14 BOBBY BENSON MIDLOTHIAN TX 2202 31 204 31:51.5 52:24.7 52:50.6 0:25.9 16:51/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JENNIFER LESKO 2187 35 14   21:57.7 22:00.1 0:02.4 7:03/M
2 WENDY LEE FORT WORTH TX 2097 38 32 2:43.4 24:41.2 25:08.1 0:26.9 7:56/M
3 MELISSA ALTHEN BEDFORD TX 2018 39 37 3:11.2 25:09.0 25:21.1 0:12.1 8:05/M
4 JACQUELINE HUFFMAN ARLINGTON TX 2085 38 89 8:11.2 30:09.0 30:24.9 0:15.9 9:42/M
5 JEANNINE WHITE ARLINGTON TX 2154 38 102 9:33.4 31:31.1 31:47.9 0:16.7 10:08/M
6 YEEVUN JUNG GRAND PRAIRIE TX 2090 35 103 9:33.9 31:31.7 31:48.1 0:16.4 10:08/M
7 AMBER GARRISON 2191 37 128 12:01.4 33:59.2 34:26.6 0:27.4 10:56/M
8 JAMIE MORGAN BRYANT AR 2108 37 172 19:01.9 40:59.7 41:24.9 0:25.1 13:11/M
9 RACHEL JOHNSON MIDLOTHIAN TX 2089 38 195 26:48.4 48:46.2 49:11.6 0:25.4 15:41/M
10 ELIZABETH MOONEY COPPELL TX 2106 36 199 27:50.4 49:48.1 50:14.4 0:26.2 16:01/M
11 KELLY SHEHORN ARLINGTON TX 2133 39 203 29:24.7 51:22.5 51:55.6 0:33.1 16:31/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEVE BUCHANAN WAXAHACHIE TX 2170 37 15   22:01.0 22:07.1 0:06.1 7:05/M
2 JOHN MAYNARD 2185 37 33 2:45.4 24:46.4 24:54.9 0:08.4 7:58/M
3 MARK SCHMEISSER GRAND PRAIRIE TX 2127 36 53 4:45.9 26:46.9 27:19.6 0:32.7 8:36/M
4 NIELS ANDERSON PINEVILLE NC 2182 38 64 6:19.7 28:20.7 28:42.7 0:21.9 9:07/M
5 JASON HOLZ COPPELL TX 2083 39 87 8:06.1 30:07.1 30:20.6 0:13.4 9:41/M
6 ANDREW HABAS COLLEYVILLE TX 2075 37 94 8:25.5 30:26.5 31:01.9 0:35.4 9:47/M
7 JASON ROWE NORTH RICHLAND HILLS TX 2122 39 148 13:58.2 35:59.2 36:21.9 0:22.7 11:34/M
8 BRANDON HOWARD ARLINGTON TX 2011 38 156 16:06.2 38:07.2 38:13.4 0:06.2 12:15/M
9 JOHN DUNCAN INDIANAPOLIS IN 2233 36 190 25:01.2 47:02.3 47:25.4 0:23.1 15:07/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SHAWNA ROBINETTE FORT WORTH TX 2119 42 31   24:38.7 24:40.9 0:02.1 7:55/M
2 CHARLOTTE SWINGLE NRH TX 2146 40 34 0:18.2 24:57.0 25:09.6 0:12.6 8:01/M
3 AMY KOUZNETSOVA WASHINGTON DC 2095 40 56 3:01.2 27:39.9 28:05.6 0:25.6 8:53/M
4 BETTY NINA PINEVILLE NC 2181 40 91 5:44.9 30:23.6 30:50.4 0:26.7 9:46/M
5 MEGAN MITCHELL DESOTO TX 2163 40 108 7:15.4 31:54.1 32:00.9 0:06.7 10:15/M
6 LIZ CROUSE FORT WORTH TX 2050 42 118 8:32.0 33:10.7 33:51.4 0:40.6 10:40/M
7 ANGELA DIKES ARLINGTON TX 2053 43 119 8:38.1 33:16.9 33:25.9 0:08.9 10:42/M
8 KIMBERLY COLLINS BURLESON TX 2045 41 141 10:51.4 35:30.1 35:55.4 0:25.2 11:25/M
9 JULIE BONNER CYPRESS TX 2027 44 164 14:01.9 38:40.6 39:12.4 0:31.7 12:26/M
10 JENNIFER STRONG FORT WORTH TX 2144 43 170 15:33.4 40:12.2 40:37.1 0:24.9 12:56/M
11 JOYLYNN HINTON KILLEEN TX 2081 41 173 16:27.6 41:06.4 41:21.1 0:14.7 13:13/M
12 KATHLEEN WALLIS ARLINGTON TX 2150 40 184 19:26.2 44:05.0 44:13.1 0:08.1 14:10/M
13 JULIE ANDERSON BEDFORD TX 2183 43 192 23:03.6 47:42.3 48:05.5 0:23.2 15:20/M
14 MICHELLE OUSTAD ARLINGTON TX 2110 43 198 24:55.0 49:33.7 49:43.4 0:09.6 15:56/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VLADIMIR KOUZNETSOV WASHINGTON DC 2094 42 11   21:44.2 22:09.9 0:25.6 6:59/M
2 BRIAN AMMON KELLER TX 2019 40 46 4:08.2 25:52.5 25:54.9 0:02.4 8:19/M
3 SAM SWINGLE NRH TX 2147 40 55 5:51.4 27:35.7 27:48.1 0:12.4 8:52/M
4 SCOTT MCDADE FORT WORTH TX 2165 44 82 7:45.6 29:29.9 29:34.4 0:04.4 9:29/M
5 DAVID BROOKS 2230 43 83 7:52.7 29:37.0 29:41.9 0:04.9 9:31/M
6 LOWELL KOPPEL 2194 41 131 13:10.6 34:54.9 35:08.9 0:13.9 11:13/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KAREN WIREMAN SOUTHLAKE TX 2220 47 36   25:03.6 25:10.9 0:07.2 8:03/M
2 RENEE MARRON GRAPEVINE TX 2226 49 68 3:30.5 28:34.2 28:49.1 0:14.9 9:11/M
3 KELLY STOUT NORTH RICHLAND HILLS TX 2143 45 81 4:25.3 29:29.0 29:55.4 0:26.4 9:29/M
4 KATHERINE RAINVILLE ARLINGTON TX 2179 46 93 5:22.5 30:26.2 30:40.1 0:13.9 9:47/M
5 KELLI BINGHAM NEW ORLEANS LA 2203 47 113 7:21.7 32:25.4 32:33.1 0:07.7 10:25/M
6 TERESA BEMAN 2196 49 132 9:56.5 35:00.2 35:30.9 0:30.7 11:15/M
7 SUZANNE STAGGS HURST TX 2142 48 167 13:48.9 38:52.6 38:52.6 12:30/M
8 DEANNA WEAVER ARLINGTON TX 2153 48 179 17:45.5 42:49.2 43:07.9 0:18.7 13:46/M
9 LA BRETT HOMUTH KELLER TX 2084 46 197 24:07.7 49:11.4 49:31.9 0:20.4 15:49/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID FITZPATRICK FORT WORTH TX 2063 47 50   26:34.7 26:36.1 0:01.4 8:33/M
2 MIKE JASSO KELLER TX 2212 45 57 1:07.7 27:42.4 27:55.4 0:12.9 8:54/M
3 JOHN CERVANTES 2227 45 73 2:20.7 28:55.4 29:10.9 0:15.4 9:18/M
4 JIM BEMAN 2197 45 74 2:20.8 28:55.5 29:27.1 0:31.6 9:18/M
5 KERN COLEMAN FORT WORTH TX 2044 47 78 2:42.2 29:16.9 29:20.9 0:04.0 9:25/M
6 JIM MINGE ARLINGTON TX 2223 48 85 3:16.3 29:51.0 30:07.9 0:16.9 9:36/M
7 STEVEN WURTH SOUTHLAKE TX 2158 49 100 4:38.2 31:12.9 31:24.1 0:11.2 10:02/M
8 JEFF LESTER FORT WORTH TX 2098 46 105 5:08.2 31:42.9 32:11.6 0:28.7 10:12/M
9 CHARLES CARROLL WEATHERFORD TX 2036 49 124 7:07.8 33:42.5 34:08.4 0:25.9 10:50/M
10 DAVID JOYAL AZLE TX 2213 49 158 11:42.5 38:17.2 38:26.1 0:08.9 12:19/M
11 STEVEN BROWNE LANTANA TX 2034 46 165 12:10.9 38:45.6 39:03.6 0:17.9 12:28/M
12 MARTIN OUSTAD ARLINGTON TX 2109 49 213 27:35.5 54:10.2 54:20.4 0:10.2 17:25/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PAM STADTHAGEN GRAND PRAIRIE TX 2140 51 51   26:44.1 26:47.1 0:02.9 8:36/M
2 MICHELLE WOLTHUIS OVIEDO FL 2157 50 59 1:03.8 27:48.0 27:48.0 8:56/M
3 MIRIAN TUDOR LEWISVILLE TX 2149 52 61 1:20.0 28:04.2 28:05.4 0:01.1 9:01/M
4 LISA HEDRICK NORTH RICHLAND HILLS TX 2078 51 79 2:35.0 29:19.1 29:45.9 0:26.7 9:26/M
5 BRIGID HEJL HURST TX 2079 52 86 3:19.2 30:03.4 30:16.1 0:12.7 9:40/M
6 NANCY NELSON 2189 51 90 3:34.7 30:18.9 30:35.6 0:16.7 9:45/M
7 TINA SHORES FORT WORTH TX 2136 50 140 8:42.8 35:26.9 35:38.4 0:11.4 11:24/M
8 CINDY BRADFIELD ARLINGTON TX 2028 50 154 10:50.0 37:34.2 38:14.7 0:40.4 12:05/M
9 CHRISTIE WARDEN FORT WORTH TX 2174 50 178 15:56.8 42:41.0 42:52.6 0:11.6 13:43/M
10 TERRI ROBISON GRAND PRAIRIE TX 2120 53 181 16:40.5 43:24.7 43:40.6 0:15.9 13:57/M
11 DEBRA LEWIS GRAND PRAIRIE TX 2003 52 194 21:35.8 48:19.9 48:30.4 0:10.4 15:32/M
12 SUSIE ALCAZAR GRAND PRAIRIE TX 2221 50 202 23:47.5 50:31.7 50:40.6 0:08.9 16:15/M
13 TAMMIE FIRKINS MIDLOTHIAN TX 2062 50 208 26:17.5 53:01.6 53:25.6 0:23.9 17:03/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WILLIAM LEWIS GRAND PRAIRIE TX 2004 54 193   48:16.4 48:27.1 0:10.7 15:31/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRENDA JACOBS 2247 55 63   28:19.7 28:28.2 0:08.4 9:06/M
2 DEBBIE RITTILUECHAI SOUTHLAKE TX 2118 57 120 4:57.7 33:17.5 33:22.6 0:05.1 10:42/M
3 EYVONNE CARTER 2186 58 135 6:51.5 35:11.2 35:20.9 0:09.6 11:19/M
4 PATRICIA FRIEDMAN FLOWER MOUND TX 2066 55 139 6:59.0 35:18.7 35:43.1 0:24.4 11:21/M
5 CAROL HALVERSON ARLINGTON TX 2076 55 142 7:21.5 35:41.2 36:17.1 0:35.9 11:28/M
6 DONNA RANDALL WEATHERFORD TX 2114 56 160 9:58.4 38:18.2 38:26.1 0:07.9 12:19/M
7 CINDY GRISWOLD FORT WORTH TX 2209 57 176 14:13.7 42:33.5 42:45.1 0:11.6 13:41/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GARY DUNLAP SOUTHLAKE TX 2058 59 39   25:21.1 25:34.6 0:13.4 8:09/M
2 STEVE FITHIAN KELLER TX 2237 58 80 3:58.2 29:19.4 29:26.1 0:06.7 9:26/M
3 DENNIS RUSHING OVIEDO FL 2125 57 84 4:28.8 29:50.0 30:08.9 0:18.9 9:36/M
4 MICHAEL GRISWOLD FORT WORTH TX 2210 56 99 5:42.1 31:03.3 31:13.7 0:10.4 9:59/M
5 VINCE HEIMANN ARLINGTON TX 2224 57 137 9:52.8 35:14.0 35:30.9 0:16.9 11:20/M
6 WESLEY GUESSFORD ARLINGTON TX 2073 58 169 14:16.9 39:38.1 39:52.4 0:14.3 12:45/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JENNIE DOE SPRING BRANCH TX 2054 60 212   53:23.9 53:40.1 0:16.1 17:10/M
2 PENNY STAPLETON MIDLOTHIAN TX 2169 62 214 3:44.5 57:08.5 57:35.9 0:27.4 18:22/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANTHONY COLON GARLAND TX 2046 61 8   21:13.4 21:14.6 0:01.1 6:49/M
2 MAX POMM 2184 64 58 6:30.9 27:44.4 27:47.4 0:03.0 8:55/M
3 ERIC WISMAN FORT WORTH TX 2156 61 76 7:42.7 28:56.2 29:00.4 0:04.1 9:18/M
4 DAVID PICKNEY ARLINGTON TX 2222 61 110 10:45.0 31:58.5 32:15.9 0:17.4 10:17/M
5 THOMAS SEARS HURST TX 2132 61 127 12:37.2 33:50.7 34:10.1 0:19.4 10:53/M
6 JOHN SCHMIDT FRISCO TX 2129 61 189 25:09.8 46:23.3 46:40.9 0:17.6 14:55/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 2068 66 180   43:16.0 43:27.4 0:11.4 13:55/M
2 SUSAN FORTIN ARLINGTON TX 2065 69 188 2:44.1 46:00.1 46:27.1 0:26.9 14:47/M
3 JUDITH SCHMIDT FRISCO TX 2130 67 191 4:10.9 47:26.9 47:45.1 0:18.2 15:15/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 THOMAS CONWAY DUNCANVILLE TX 2193 68 24   24:01.2 24:01.4 0:00.1 7:43/M
2 KENDALL BLACK GRAND PRAIRIE TX 2026 65 38 1:18.6 25:19.9 25:21.6 0:01.7 8:08/M
3 DAVID JOHNSON CROWLEY TX 2086 68 150 12:14.4 36:15.7 36:41.1 0:25.4 11:39/M
4 MICHAEL FORTIN ARLINGTON TX 2064 69 152 12:49.9 36:51.1 37:10.1 0:18.9 11:51/M
5 EARVIN STAPLETON MIDLOTHIAN TX 2168 65 185 20:18.0 44:19.2 44:46.1 0:26.9 14:15/M
Top

Female 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARY KAPLAN SUNRISE BEACH TX 2167 74 168   39:35.9 39:37.9 0:01.9 12:44/M
Top

Male 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GEORGE TAYLOR WEST CHESTER OH 2148 75 161   38:30.1 39:12.1 0:41.9 12:23/M