Rangers Labor Day Run

Age Group Results

September 01, 2014


Results by RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-84 85-99
Women: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-84 85-99

5K Timed

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAMES JACKSON DENTON TX 435 47 1   16:53.7 16:54.3 0:00.6 5:26/M
Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JODI THOMPSON GRAPEVINE TX 686 28 8   20:03.0 20:03.3 0:00.3 6:27/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TODD REYNOLDS BENBROOK TX 11 46 3   18:49.9 18:50.5 0:00.5 6:03/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARY ALICO MCKINNEY TX 339 51 12   20:40.2 20:41.0 0:00.8 6:39/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WILL NICHOLSON GRAPEVINE TX 666 0 287   33:40.0 34:07.4 0:27.4 10:50/M
2 UNKNOWN PARTIC. 374 374 513 15:45.6 49:25.6 50:07.5 0:41.9 15:53/M
3 UNKNOWN PARTIC. 375 375 514 15:46.5 49:26.5 50:08.2 0:41.7 15:54/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ETHAN SCHUY IRVING TX 359 8 92   25:48.7 25:51.7 0:02.9 8:18/M
2 ETHAN ROEMISCH BEDFORD TX 355 6 121 0:56.6 26:45.3 26:52.7 0:07.3 8:36/M
3 JORDAN HAMILTON DALLAS TX 110 7 124 1:00.7 26:49.4 26:56.5 0:07.0 8:37/M
4 AUSTIN LYDA FLOWER MOUND TX 658 7 157 2:10.3 27:59.0 28:02.0 0:02.9 9:00/M
5 JAMES JONES WATAUA TX 643 7 283 7:46.7 33:35.5 33:56.1 0:20.6 10:48/M
6 DANTE PRIMAVERA ARLINGTON TX 668 8 298 8:13.9 34:02.6 34:17.7 0:15.0 10:57/M
7 JACOB JONES WATAUGA TX 642 7 356 11:06.0 36:54.7 37:15.1 0:20.4 11:52/M
8 VINNY SLAPA TROPHY CLUB TX 678 6 364 11:19.8 37:08.5 37:13.3 0:04.7 11:56/M
9 MATTHEW JONES WATAUGA TX 646 6 460 16:58.4 42:47.1 43:07.8 0:20.6 13:45/M
10 CARTER MARTIN TOLAR TX 169 7 518 24:29.5 50:18.2 50:55.9 0:37.7 16:10/M
11 TRENTON PARKER GRAND PRAIRIE TX 198 7 540 28:08.0 53:56.7 54:54.0 0:57.2 17:21/M
12 CALVIN GARRETT 310 5 553 32:29.7 58:18.4 59:35.5 1:17.1 18:45/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HALEY BORLAND 308 4 447   41:41.5 42:01.1 0:19.6 13:24/M
2 TYLER BAZAN FRISCO TX 341 8 520 9:09.5 50:51.0 51:20.6 0:29.6 16:21/M
3 SAMANTHA PINEDA BENBROOK TX 298 6 541 12:47.7 54:29.2 55:04.0 0:34.7 17:31/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRAHAM SCHUY IRVING TX 358 10 91   25:48.5 25:51.8 0:03.2 8:18/M
2 CONNOR LANOUE HAMMON OK 463 10 191 3:36.9 29:25.5 29:29.7 0:04.1 9:28/M
3 KYLE BARNES ARLINGTON TX 439 10 196 3:47.0 29:35.5 29:36.7 0:01.1 9:31/M
4 BROCK ZIMMER GRAPEVINE TX 695 10 236 5:36.4 31:25.0 31:52.2 0:27.2 10:06/M
5 DOMINICK PRIMAVERA ARLINGTON TX 300 11 294 8:02.5 33:51.1 34:06.6 0:15.4 10:53/M
6 DAVID THORSEN DALLAS TX 688 10 309 8:51.1 34:39.7 35:12.3 0:32.6 11:08/M
7 JEFF MELLER ARLINGTON TX 177 10 390 12:44.9 38:33.5 38:57.3 0:23.8 12:24/M
8 KELLAR FOSTER ARLINGTON TX 94 10 428 14:28.4 40:17.0 40:39.4 0:22.3 12:57/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALLIE LYDA FLOWER MOUND TX 656 11 19   21:15.8 21:17.1 0:01.3 6:50/M
2 AUBREY LYDA FLOWER MOUND TX 657 9 46 1:58.4 23:14.3 23:16.1 0:01.8 7:28/M
3 RACHEL SUTLIFF GRAPEVINE TX 262 11 64 2:54.6 24:10.5 24:12.6 0:02.1 7:46/M
4 BROOKE NAUMAN FLOWER MOUND TX 663 11 261 11:31.8 32:47.6 32:51.1 0:03.4 10:32/M
5 ERIN O'DONNELL SOUTH LAKE TX 433 9 348 15:20.9 36:36.7 37:34.8 0:58.1 11:46/M
6 KELTON WRIGHT HAMILTON TX 288 9 385 17:04.8 38:20.7 39:02.7 0:42.0 12:20/M
7 LJ PETERSON FRISCO TX 429 9 415 18:27.4 39:43.2 40:17.6 0:34.4 12:46/M
8 LEILA ALASHOOR ARLINGTON TX 423 10 501 25:25.8 46:41.7 46:44.9 0:03.2 15:01/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KYLE PENWARDEN MIDLOTHIAN TX 350 14 10   20:24.3 20:26.9 0:02.6 6:34/M
2 DALTON BRANDON MINEOLA TX 450 14 32 1:52.0 22:16.4 22:18.1 0:01.7 7:10/M
3 RICHARD REYNOLDS BENBROOK TX 215 14 47 2:52.5 23:16.8 23:17.8 0:00.9 7:29/M
4 JONATHAN CANTU DALLAS TX 431 12 49 3:06.4 23:30.8 23:31.4 0:00.6 7:33/M
5 CALEB SARGENT FORT WORTH TX 229 12 56 3:26.8 23:51.1 23:52.8 0:01.6 7:40/M
6 JAMES WILLIAMS MANSFIELD TX 693 12 61 3:41.2 24:05.6 24:13.3 0:07.6 7:45/M
7 MATT REED CELINA TX 669 13 194 9:07.3 29:31.7 29:45.9 0:14.2 9:29/M
8 MICHAEL MCKAY WAXAHACHIE TX 661 13 288 13:17.1 33:41.5 33:44.9 0:03.4 10:50/M
9 JOSHUA HOWELL RED OAK TX 128 12 346 16:06.2 36:30.6 37:07.8 0:37.1 11:44/M
10 BRENDAN BARNES ARLINGTON TX 607 14 388 18:05.1 38:29.5 38:44.1 0:14.6 12:22/M
11 JONATHAN MESSAMORE GRAND PRAIRIE TX 524 13 505 27:19.5 47:43.9 48:30.3 0:46.4 15:21/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 REAGAN ALLEN 370 13 272   33:11.5 33:19.9 0:08.3 10:40/M
2 ALYSSA JAMES ARLINGTON TX 443 12 292 0:34.6 33:46.2 34:05.0 0:18.7 10:51/M
3 BELLE VINTEN FLOWER MOUND TX 273 12 375 4:47.0 37:58.5 38:20.9 0:22.3 12:12/M
4 SAWYER WRIGHT HAMILTON TX 290 13 381 5:00.5 38:12.1 38:53.5 0:41.4 12:17/M
5 EMMA VINTEN FLOWER MOUND TX 274 14 391 5:28.8 38:40.4 39:02.7 0:22.3 12:26/M
6 PAIGE SMITH KELLER TX 250 12 431 7:13.2 40:24.7 40:48.3 0:23.5 12:59/M
7 JAYLA LOHMAN FORT WORTH TX 654 13 504 14:27.3 47:38.8 48:38.7 0:59.8 15:19/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LOGAN ROEMISCH BEDFORD TX 356 15 2   18:38.4 18:39.8 0:01.4 5:59/M
2 NICOLAS FIGUEROA DALLAS TX 337 17 5 1:04.0 19:42.4 19:43.3 0:00.8 6:20/M
3 JUSTIN MARTIN SAGINAW TX 659 17 6 1:06.4 19:44.9 19:45.7 0:00.8 6:21/M
4 SAMUEL GORDON DALLAS TX 635 18 11 1:50.4 20:28.9 20:29.1 0:00.2 6:35/M
5 DEAN DAHLSTEN DALLAS TX 381 19 16 2:30.1 21:08.6 21:09.3 0:00.7 6:48/M
6 JONATHAN AYALA FORT WORTH TX 318 16 25 2:58.8 21:37.2 21:37.5 0:00.3 6:57/M
7 PATRICK LEITO ARLINGTON TX 159 17 57 5:22.2 24:00.6 24:11.7 0:11.0 7:43/M
8 JARRED HOGAN FORT WORTH TX 319 18 115 8:00.8 26:39.2 26:39.6 0:00.3 8:34/M
9 BRADLEY WHITE HASLET TX 282 15 133 8:41.9 27:20.3 27:44.1 0:23.7 8:47/M
10 RALPH MUNOZ DALLAS TX 333 17 177 9:59.8 28:38.3 28:57.6 0:19.3 9:12/M
11 EDWARD ENRIQUEZ ARLINGTON TX 383 17 229 12:34.2 31:12.7 31:14.1 0:01.4 10:02/M
12 PAUL LOCKYER FRISCO TX 653 18 244 13:17.5 31:56.0 32:20.9 0:24.8 10:16/M
13 BROOKS ROBBINS MIDLOTHIAN TX 220 15 275 14:38.8 33:17.2 34:09.0 0:51.7 10:42/M
14 RUBEN DELGADO DALLAS TX 321 16 310 16:05.5 34:43.9 35:01.0 0:17.1 11:10/M
15 EDGAR GRUNADOS DALLAS TX 334 17 418 21:07.9 39:46.3 40:03.9 0:17.5 12:47/M
16 ISMAEL ZUNIGA DALLAS TX 330 17 419 21:08.4 39:46.9 40:04.0 0:17.1 12:47/M
17 JOSE RODRIGUEZ FORT WORTH TX 426 17 471 25:08.8 43:47.3 43:52.9 0:05.6 14:05/M
18 JEREMIAH ESTRELLA KATY TX 626 16 526 33:01.6 51:40.0 52:38.9 0:58.8 16:37/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMANDA PENWARDEN MIDLOTHIAN TX 349 16 78   25:23.2 25:26.4 0:03.1 8:10/M
2 MAYLEEN CANTU DALLAS TX 430 17 99 0:41.1 26:04.4 26:05.0 0:00.6 8:23/M
3 CHELSEA GARNER ARLINGTON TX 633 19 117 1:16.4 26:39.7 26:47.0 0:07.2 8:34/M
4 MICAELA MEAD ARLINGTON TX 395 17 142 2:08.3 27:31.6 27:37.2 0:05.6 8:51/M
5 TAYLOR ALLEN IRVING TX 367 16 276 7:54.2 33:17.4 33:25.9 0:08.4 10:42/M
6 DEISY FIGUREROA DALLAS TX 328 17 329 10:15.3 35:38.6 35:55.2 0:16.5 11:27/M
7 ALEJANDRA GARDUNO DALLAS TX 331 17 330 10:15.4 35:38.6 35:55.0 0:16.3 11:27/M
8 MITZI VAZWUEZ DALLAS TX 320 16 355 11:28.5 36:51.8 37:06.8 0:15.0 11:51/M
9 NIKI WOOD FORT WORTH TX 286 18 372 12:17.4 37:40.7 37:50.4 0:09.7 12:07/M
10 NICOLE CARDOSO DALLAS TX 324 16 414 14:18.9 39:42.2 39:59.4 0:17.1 12:46/M
11 MARIA DEPRO DALLAS TX 322 18 435 15:14.7 40:38.0 40:55.4 0:17.3 13:04/M
12 JOANA HERNANDEZ DALLAS TX 323 16 436 15:15.2 40:38.5 40:55.5 0:17.0 13:04/M
13 CAMILA ROCHA DALLAS TX 332 18 438 15:21.9 40:45.2 41:02.5 0:17.3 13:06/M
14 ESTEPHANY GUZMAN DALLAS TX 326 16 448 16:19.5 41:42.7 42:00.5 0:17.8 13:25/M
15 LILY SPAIN ROANOKE TX 253 15 461 17:26.3 42:49.6 43:14.2 0:24.5 13:46/M
16 BRI'ELLE COCHERAN HAMMON OK 452 15 472 18:40.9 44:04.2 44:08.6 0:04.4 14:10/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANDREW ASHWORTH 304 23 13   20:43.1 20:45.0 0:01.9 6:40/M
2 MATTHEW MORRIS WACO TX 187 24 20 0:33.3 21:16.4 21:17.3 0:00.9 6:50/M
3 CAIN EVANS ARLINGTON TX 86 20 21 0:33.9 21:17.0 21:17.0 6:51/M
4 TAFT ROSE DALLAS TX 369 20 31 1:32.1 22:15.2 22:16.0 0:00.8 7:09/M
5 MITCHELL GARRISON LUBBOCK TX 101 20 36 1:50.3 22:33.4 22:36.3 0:02.8 7:15/M
6 CHAD LEITO ARLINGTON TX 157 23 39 2:07.7 22:50.8 23:02.5 0:11.6 7:21/M
7 CAYLA RICHEY WEATHERFORD TX 216 23 58 3:20.5 24:03.6 24:13.5 0:09.9 7:44/M
8 NICK SHELTON ARLINGTON TX 243 23 65 3:44.6 24:27.7 24:32.9 0:05.2 7:52/M
9 ANDY KOONCE DALLAS TX 360 24 88 4:56.0 25:39.1 25:49.1 0:10.0 8:15/M
10 JOSEPH LAMANNA IV DALLAS TX 391 22 90 5:02.8 25:45.9 26:04.3 0:18.3 8:17/M
11 ANDREW SALAZAR FORT WORTH TX 227 24 100 5:21.5 26:04.6 26:12.4 0:07.8 8:23/M
12 ROBERT PENDRY FORT WORTH TX 531 21 168 7:40.2 28:23.3 28:33.2 0:09.9 9:08/M
13 TYLER STEVENS CRAWFORD TX 257 24 175 7:52.3 28:35.4 28:41.8 0:06.4 9:11/M
14 JAIRO NEVAREZ DALLAS TX 664 20 180 8:05.8 28:48.9 29:00.7 0:11.8 9:16/M
15 CURTIS KNIATT CORINTH TX 649 23 186 8:22.5 29:05.6 29:21.3 0:15.6 9:21/M
16 NATHAN PUGH GRAND PRAIRIE TX 536 24 207 9:09.4 29:52.5 30:08.2 0:15.7 9:36/M
17 WINSTON BORLAND 303 23 212 9:28.3 30:11.4 30:23.1 0:11.6 9:42/M
18 EDWARD CHAHINE ARLINGTON TX 59 23 327 14:43.6 35:26.7 35:56.8 0:30.0 11:24/M
19 PHILIP GRACE BURLESON TX 510 24 417 19:02.0 39:45.1 39:48.6 0:03.4 12:47/M
20 NICHOLAS LAGRASSA ARLINGTON TX 545 23 423 19:17.5 40:00.6 40:51.8 0:51.2 12:52/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALEXA OLSON ARLINGTON TX 529 24 120   26:45.0 26:50.4 0:05.3 8:36/M
2 MARY DOLAN LA CROSSE WI 364 21 127 0:24.8 27:09.8 27:16.7 0:06.9 8:44/M
3 YADIRA HERBERTH TYLER TX 637 24 129 0:27.6 27:12.6 27:16.4 0:03.8 8:45/M
4 MOLLY ADAMS ARLINGTON TX 13 23 138 0:39.9 27:24.9 27:40.3 0:15.4 8:49/M
5 AMBER SMALL NORTH RICHLAND HILLS TX 406 21 218 3:53.3 30:38.3 31:07.0 0:28.7 9:51/M
6 STEPHANIE BROOKS FT. WORTH TX 36 24 221 4:15.4 31:00.4 31:21.5 0:21.0 9:58/M
7 SHELBY MCINTYRE ABILENE TX 175 23 253 5:46.1 32:31.1 33:13.7 0:42.6 10:27/M
8 LESLIE FOSTER FORT WORTH TX 353 23 254 5:46.8 32:31.8 32:41.8 0:10.0 10:27/M
9 MONICA FAVELLA DUNCANVILLE TX 505 23 259 6:01.3 32:46.3 33:21.5 0:35.1 10:32/M
10 STEPHANIE PESINIA DALLAS TX 436 21 260 6:01.5 32:46.5 33:22.5 0:35.9 10:32/M
11 KRISTEN ERIXON DALLAS TX 85 24 301 7:27.3 34:12.3 34:26.3 0:13.9 11:00/M
12 MOLLY SPAIN ROANOKE TX 254 20 313 8:07.1 34:52.1 35:15.7 0:23.6 11:13/M
13 LEXI CARTER AUSTIN TX 361 23 369 10:36.3 37:21.3 37:32.0 0:10.6 12:01/M
14 LAUREN RICE LIPAN TX 470 24 398 12:03.9 38:48.9 39:25.9 0:37.0 12:29/M
15 RACHAEL PALOMINO FORT WORTH TX 196 22 403 12:15.7 39:00.7 39:40.3 0:39.5 12:32/M
16 NICOLE RODRIGUEZ ARLINGTON TX 538 24 465 16:20.0 43:05.0 43:34.8 0:29.7 13:51/M
17 JANET OVALLE FARMERS BRANCH TX 398 23 470 16:52.3 43:37.3 44:26.7 0:49.4 14:01/M
18 ASHLEYCRYSTAL FIRSTLEY EULESS TX 90 24 525 24:49.8 51:34.8 51:34.8 16:35/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GREG THOMPSON GRAPEVINE TX 685 28 9   20:03.1 20:03.4 0:00.3 6:27/M
2 MATTHEW GOODWIN MONT BELVIEU TX 460 29 14 0:54.0 20:57.1 21:00.2 0:03.0 6:44/M
3 COLIN DRAKE FORT WORTH TX 79 29 26 1:48.0 21:51.2 21:54.5 0:03.3 7:02/M
4 MATTHEW LENNARD JACKSONVILLE TX 160 27 33 2:15.4 22:18.5 22:20.9 0:02.4 7:10/M
5 ANDREW CICHON ARLINGTON TX 61 29 51 3:37.3 23:40.5 23:45.8 0:05.3 7:37/M
6 FRANAISCO LOPEZ ARLINGTON TX 345 26 55 3:45.1 23:48.3 23:50.3 0:02.0 7:39/M
7 TRAVIS CROOK NATICK MA 503 29 63 4:06.1 24:09.2 24:21.4 0:12.1 7:46/M
8 BENNY RODRIQUEZ FORT WORTH TX 222 29 71 4:50.1 24:53.3 24:57.8 0:04.4 8:00/M
9 ZACH STERN DALLAS TX 256 28 81 5:22.8 25:25.9 25:38.1 0:12.2 8:10/M
10 KELLY EASTHAM ARLINGTON TX 622 27 86 5:31.6 25:34.7 26:16.3 0:41.5 8:13/M
11 JOE OLSON ARLINGTON TX 530 27 107 6:18.9 26:22.0 26:27.2 0:05.2 8:29/M
12 BRADEN BROWN DALLAS TX 39 26 111 6:27.4 26:30.5 26:39.8 0:09.2 8:31/M
13 BEN REILAND IRVING TX 213 25 144 7:36.0 27:39.2 27:54.3 0:15.1 8:53/M
14 JASON PEREZ AUSTIN TX 532 29 149 7:42.6 27:45.7 28:10.6 0:24.8 8:55/M
15 ADAM CORBELL LUBBOCK TX 380 28 181 8:46.5 28:49.6 29:00.5 0:10.9 9:16/M
16 JOSE HERNANDEZ DALLAS TX 638 26 249 12:12.1 32:15.2 32:27.4 0:12.2 10:22/M
17 JOEL ECKHARDT NORTH RICHLAND HILLS TX 455 26 251 12:15.1 32:18.3 32:36.5 0:18.2 10:23/M
18 BLAKE ROBERSON FRISCO TX 221 26 268 12:55.4 32:58.5 34:05.8 1:07.2 10:36/M
19 CODEY BROOKS TOLAR TX 34 29 303 14:17.3 34:20.5 34:42.1 0:21.6 11:02/M
20 MARCUS RICHEY WEATHERFORD TX 217 29 334 15:51.3 35:54.4 36:40.8 0:46.4 11:33/M
21 JOHN HOCK LITTLE ELM TX 124 27 360 16:56.8 37:00.0 37:59.2 0:59.2 11:54/M
22 ALFONSO GONZALEZ DALLAS TX 634 25 395 18:40.1 38:43.3 39:16.7 0:33.4 12:27/M
23 PABLO CALIXTO WHITE SETTLEMENT TX 54 26 399 18:53.0 38:56.1 39:58.1 1:02.0 12:31/M
24 DANIEL SNYDER ARLINGTON TX 252 29 444 21:31.6 41:34.8 42:27.9 0:53.1 13:22/M
25 DAVID WHITAKER 446 29 454 22:15.9 42:19.0 42:37.9 0:18.8 13:36/M
26 DAVID SCHONES ARLINGTON TX 676 27 466 23:11.2 43:14.3 44:21.0 1:06.6 13:54/M
27 JASON DRYSDALE FRISCO TX 80 28 484 24:51.0 44:54.1 45:23.0 0:28.9 14:26/M
28 ALVIN SHAW GRAND PRAIRIE TX 240 29 542 34:26.3 54:29.4 54:45.8 0:16.4 17:31/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JENNIFER FISH FORT WORTH TX 346 26 131   27:12.9 27:17.9 0:04.9 8:45/M
2 CAMILLE CONLEY CLEBURNE TX 379 28 137 0:11.8 27:24.8 27:48.1 0:23.3 8:49/M
3 JESSICA ROWAN FORT WORTH TX 424 29 139 0:14.0 27:27.0 27:58.4 0:31.4 8:50/M
4 SYBEL SOLORIO FORT WORTH TX 680 29 140 0:15.5 27:28.5 27:58.4 0:29.8 8:50/M
5 MARGARITE MARSHALL CARNEGIE OK 167 27 146 0:27.3 27:40.3 27:47.2 0:06.8 8:54/M
6 KRISTI ROSETTE CLEBURNE TX 402 29 165 1:07.3 28:20.3 28:43.5 0:23.1 9:07/M
7 COURTNEY BRUSH FORT WORTH TX 611 25 171 1:17.1 28:30.1 28:39.2 0:09.1 9:10/M
8 JESSICA IOLA DALLAS TX 130 27 176 1:24.2 28:37.1 29:07.7 0:30.5 9:12/M
9 JUDY LOPEZ TERRELL TX 162 29 185 1:44.4 28:57.3 29:16.6 0:19.2 9:19/M
10 SARA VACANTI NASH TX 410 28 203 2:30.3 29:43.3 30:07.2 0:23.9 9:33/M
11 IVONNE AGUILAR DALLAS TX 336 25 224 3:57.5 31:10.5 31:27.9 0:17.3 10:01/M
12 MARIA BUTLER ARLINGTON TX 444 27 230 4:00.9 31:13.9 32:20.5 1:06.5 10:02/M
13 LAUREN REED MESQUITE TX 351 25 233 4:05.3 31:18.3 31:31.8 0:13.5 10:04/M
14 LOAN NGUYEN EULESS TX 191 29 238 4:14.6 31:27.6 31:34.3 0:06.6 10:07/M
15 DESIREE KULCSAR FT WORTH TX 150 29 241 4:24.3 31:37.2 32:16.9 0:39.6 10:10/M
16 TONYA EASTHAM ARLINGTON TX 623 28 248 4:59.6 32:12.5 32:53.7 0:41.1 10:21/M
17 TARA WOODS FRISCO TX 287 27 266 5:44.6 32:57.6 34:05.6 1:08.0 10:36/M
18 COURTNEY EVANS ARLINGTON TX 87 28 269 5:49.4 33:02.4 33:16.5 0:14.1 10:37/M
19 RACHAL WADE CROWLEY TX 276 28 293 6:37.0 33:50.0 33:56.7 0:06.7 10:53/M
20 KELLIE ALFORD ARLINGTON TX 15 29 300 6:58.8 34:11.8 34:27.2 0:15.4 10:59/M
21 CAROLANNE DUNAWAY GRANBURY TX 81 26 319 7:51.3 35:04.3 35:25.8 0:21.4 11:17/M
22 JAIME EASTMAN IRVING TX 84 26 320 7:53.7 35:06.7 35:39.8 0:33.0 11:17/M
23 ASHLEY PEREZ FLOWER MOUND TX 201 27 326 8:13.3 35:26.3 35:52.4 0:26.0 11:24/M
24 MEGAN CHADWICK DENTON TX 58 29 331 8:27.9 35:40.9 36:24.8 0:43.9 11:28/M
25 CEZZANNE ROWLAND LAWTON OK 225 25 341 9:01.9 36:14.9 36:59.2 0:44.3 11:39/M
26 STEVIE HOCK LITTLE ELM TX 125 26 359 9:46.6 36:59.6 37:59.5 0:59.9 11:54/M
27 ELIZABETH HENNEMAN CROWELL TX 121 27 367 10:02.0 37:15.0 38:13.7 0:58.7 11:59/M
28 ASHLEY BROWN BEDFORD TX 38 25 374 10:44.7 37:57.6 38:53.2 0:55.5 12:12/M
29 KATIE BRIAN TOLAR TX 33 26 397 11:34.2 38:47.2 39:25.1 0:37.9 12:28/M
30 TANNER HARTNETT DALLAS TX 113 26 407 11:59.5 39:12.4 39:22.9 0:10.4 12:36/M
31 REBECCA PUCKETT DENVER CO 208 26 409 12:23.0 39:36.0 40:29.1 0:53.1 12:44/M
32 DIANA LIGHT FORT WORTH TX 521 28 422 12:44.8 39:57.8 41:00.4 1:02.5 12:51/M
33 ALISON MCCULLOUGH GLADEWATER TX 171 28 424 12:50.5 40:03.4 40:23.1 0:19.6 12:53/M
34 HILLARY BROWN LANTANA TX 43 27 440 14:03.1 41:16.1 41:59.5 0:43.3 13:16/M
35 CRYSTAL MENDEZ DALLAS TX 522 28 442 14:09.5 41:22.5 41:54.3 0:31.8 13:18/M
36 COURTNEY SCHONES ARLINGTON TX 675 25 467 16:01.4 43:14.4 44:21.2 1:06.8 13:54/M
37 SHERELLE SHAW GRAND PRAIRIE TX 241 29 474 16:57.3 44:10.3 44:24.6 0:14.3 14:12/M
38 ASHLEY WILLADSEN 438 29 487 18:02.4 45:15.4 45:48.6 0:33.2 14:33/M
39 KRISTA SMALL DALLAS TX 249 29 490 18:12.4 45:25.4 45:45.7 0:20.3 14:36/M
40 CASSIE SMALL LONGVIEW TX 248 29 492 18:29.4 45:42.4 46:02.8 0:20.3 14:42/M
41 COURTNEY CALIXTO WHITE SETTLEMENT TX 53 27 494 18:36.8 45:49.8 46:57.5 1:07.7 14:44/M
42 ELIZABETH BROOKES LUBBOCK TX 377 25 510 21:05.8 48:18.7 48:30.7 0:11.9 15:32/M
43 LINDSAY TRAMMELL RED OAK TX 268 27 524 23:59.9 51:12.9 51:49.4 0:36.5 16:28/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRANDON BARNETT KELLER TX 343 33 17   21:09.0 21:10.7 0:01.7 6:48/M
2 JOSH CROW GRAPEVINE TX 74 30 22 0:12.7 21:21.8 21:24.2 0:02.4 6:52/M
3 HECTOR RIVAS WAXAHACHIE TX 671 32 27 0:43.8 21:52.8 21:56.5 0:03.6 7:02/M
4 EDDY BUSH WEATHERFORD TX 51 34 28 0:45.4 21:54.4 21:59.4 0:05.0 7:03/M
5 BRANDON SADDORIS GLENN HEIGHTS TX 673 30 48 2:10.5 23:19.5 23:23.5 0:04.0 7:30/M
6 DUSTY SARGENT FT WORTH TX 230 34 53 2:38.9 23:48.0 23:49.8 0:01.8 7:39/M
7 MATTHEW MUNNS DALLAS TX 189 34 59 2:55.6 24:04.7 24:12.4 0:07.7 7:44/M
8 CAMERON FELTY 437 31 74 3:55.6 25:04.6 25:37.2 0:32.5 8:04/M
9 JAMES MILBURN HASLET TX 397 32 79 4:14.5 25:23.6 25:28.4 0:04.8 8:10/M
10 DAVIS GEORGE ARLINGTON TX 102 34 98 4:53.6 26:02.6 26:13.6 0:10.9 8:22/M
11 MANUEL GALVAN ARLINGTON TX 508 33 108 5:14.4 26:23.4 26:27.6 0:04.1 8:29/M
12 ANDREW KING ARLINGTON TX 146 34 143 6:28.0 27:37.0 28:15.4 0:38.4 8:53/M
13 BRENT HILL KELLER TX 122 34 145 6:30.6 27:39.6 29:28.4 1:48.7 8:53/M
14 PATRICK DOOLEY MIDLOTHIAN TX 78 30 169 7:14.6 28:23.6 28:39.3 0:15.7 9:08/M
15 BRYAN CLARK WYLIE TX 63 34 205 8:36.5 29:45.5 30:03.2 0:17.6 9:34/M
16 JASON BEAN DALLAS TX 24 33 206 8:38.6 29:47.7 29:58.8 0:11.1 9:35/M
17 ROBERT SIPRASEUTH FORT WORTH TX 540 31 219 9:30.8 30:39.9 30:45.4 0:05.5 9:51/M
18 BRANDON HAWORTH EULESS TX 118 30 222 9:51.6 31:00.6 31:19.7 0:19.0 9:58/M
19 CODY TURNER ROWLETT TX 409 32 265 11:48.3 32:57.4 33:45.2 0:47.8 10:36/M
20 DREW TURNER ROWLETT TX 542 30 267 11:48.6 32:57.6 33:45.4 0:47.7 10:36/M
21 ADAM THARP DALLAS TX 265 31 315 13:50.3 34:59.4 35:46.5 0:47.1 11:15/M
22 JASON SILVIA EULESS TX 405 34 317 13:52.5 35:01.6 35:46.9 0:45.3 11:16/M
23 TRAVIS ROWE PLANO TX 224 30 336 14:45.9 35:55.0 36:23.5 0:28.5 11:33/M
24 BRETT WALTERS BENBROOK TX 280 34 368 16:08.7 37:17.8 38:02.6 0:44.8 11:59/M
25 BRYAN HATFIELD ARLINGTON TX 114 31 400 17:47.4 38:56.5 39:53.0 0:56.5 12:31/M
26 JONATHAN WELLS ARLINGTON TX 412 31 498 25:18.1 46:27.2 47:29.9 1:02.7 14:56/M
27 CALEB WESTAN LUBBOCK TX 340 33 522 29:42.9 50:52.0 51:20.9 0:28.8 16:21/M
28 JOSHUA BROWN LANTANA TX 44 30 536 32:26.2 53:35.2 54:19.7 0:44.5 17:14/M
29 JASON NEAVIN ANNA TX 190 31 548 35:14.7 56:23.8 57:01.3 0:37.4 18:08/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KATRINA PYTEL MANSFIELD TX 400 30 23   21:22.3 22:36.0 1:13.6 6:52/M
2 LEANN JONES AUSTIN TX 515 30 82 4:06.7 25:29.0 25:52.6 0:23.5 8:12/M
3 EMILY BRUCE DALLAS TX 48 32 132 5:50.9 27:13.3 27:19.1 0:05.8 8:45/M
4 VICTORIA DONAHUE BURKBURNETT TX 620 33 151 6:25.9 27:48.3 28:00.0 0:11.7 8:56/M
5 STEFANIE GARCIA HALTOM CITY TX 384 32 153 6:27.3 27:49.7 27:54.6 0:04.8 8:57/M
6 KAREN SEAL LAKE CHARLES LA 539 32 156 6:35.9 27:58.3 28:04.8 0:06.5 9:00/M
7 DEANNE CICHON ARLINGTON TX 62 30 162 6:52.3 28:14.7 28:20.6 0:05.9 9:05/M
8 ALEXIS ALLEN ARLINGTON TX 601 32 166 6:58.6 28:21.0 28:30.0 0:09.0 9:07/M
9 CANDACE FUCHS BURLESON TX 98 32 182 7:29.8 28:52.2 29:32.6 0:40.3 9:17/M
10 KATHERINE HACKER MUENSTER TX 109 30 190 7:59.1 29:21.5 29:27.6 0:06.0 9:26/M
11 ELIZABETH CANTRELL MANSFIELD TX 502 32 197 8:14.7 29:37.0 29:49.0 0:11.9 9:31/M
12 MEG ARNOLD LAKESIDE TX 604 31 208 8:34.2 29:56.6 30:06.1 0:09.4 9:37/M
13 CHRISTIE TURNER ROWLETT TX 541 30 216 9:14.0 30:36.4 31:23.1 0:46.6 9:50/M
14 AIMEE HAWORTH EULESS TX 117 33 223 9:38.7 31:01.1 31:20.6 0:19.5 9:58/M
15 ETOY MASSEY SOUTHLAKE TX 660 33 234 9:57.2 31:19.6 31:39.7 0:20.1 10:04/M
16 GLORIA REYES LUBBOCK TX 469 31 255 11:14.1 32:36.5 33:17.4 0:40.9 10:29/M
17 ANGELA TAYLOR RICHARDSON TX 264 31 273 11:52.5 33:14.9 33:37.0 0:22.0 10:41/M
18 LAURA HALL THE COLONY TX 385 34 284 12:13.1 33:35.5 33:47.2 0:11.7 10:48/M
19 DANIELLE EASTMAN THE COLONY TX 83 30 321 13:45.3 35:07.7 35:41.1 0:33.3 11:17/M
20 CHRISTY ALLEN TOLAR TX 16 34 322 13:45.9 35:08.3 35:34.3 0:26.0 11:18/M
21 ALECIA DOCKERY DENTON TX 76 30 332 14:18.8 35:41.1 36:24.8 0:43.6 11:28/M
22 SAMANTHA LOHMAN FORT WORTH TX 655 33 340 14:39.1 36:01.5 37:01.6 1:00.1 11:35/M
23 EMILY HILL KELLER TX 123 32 361 15:43.9 37:06.3 38:48.5 1:42.2 11:56/M
24 APRIL SLAPA TROPHY CLUB TX 677 33 365 15:47.0 37:09.4 37:14.8 0:05.3 11:57/M
25 SHERRY BETHUNE ARLINGTON TX 376 30 366 15:52.4 37:14.8 38:13.9 0:59.1 11:58/M
26 HEATHER FISK MIDLOTHIAN TX 629 30 377 16:40.0 38:02.4 38:41.7 0:39.3 12:14/M
27 LAUREN BROWN GRAND PRAIRIE TX 47 32 421 18:34.3 39:56.7 40:39.5 0:42.7 12:50/M
28 CANDICE STOUT FORT WORTH TX 408 32 430 19:02.0 40:24.4 41:14.2 0:49.7 12:59/M
29 HEATHER ARNOLD MANSFIELD TX 603 30 443 20:03.6 41:26.0 42:06.0 0:39.9 13:19/M
30 RACHEL PURDUM ARLINGTON TX 209 31 455 21:00.1 42:22.5 43:07.8 0:45.3 13:37/M
31 BARRIE WALTERS BENBROOK TX 279 34 476 22:59.8 44:22.1 45:05.7 0:43.5 14:16/M
32 AMANDA DOOLEY MIDLOTHIAN TX 77 31 480 23:21.3 44:43.7 44:58.6 0:14.9 14:23/M
33 JAMIE FISHER BURLESON TX 91 31 489 23:58.5 45:20.9 45:59.8 0:38.9 14:35/M
34 MARY WELLS ARLINGTON TX 413 32 496 25:04.1 46:26.5 47:30.1 1:03.6 14:56/M
35 JERI GREENE GRAND PRAIRIE TX 342 31 521 29:29.2 50:51.6 51:21.0 0:29.3 16:21/M
36 JESSICA HOWELL RED OAK TX 127 32 529 30:21.4 51:43.8 52:20.0 0:36.2 16:38/M
37 MAGGIE BURNS FORT WORTH TX 50 31 535 32:02.9 53:25.3 54:30.2 1:04.9 17:11/M
38 JENNIFER GALVAN ARLINGTON TX 507 31 545 33:48.0 55:10.4 55:10.4 17:44/M
39 LORI OLAZABA FORT WORTH TX 528 31 546 33:48.1 55:10.5 55:10.5 17:44/M
40 ANGEL MALONE VENUS TX 164 33 547 35:00.7 56:23.1 57:01.1 0:38.0 18:08/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MATTHEW KINGORE DALLAS TX 517 35 7   19:53.4 19:55.5 0:02.0 6:24/M
2 JUSTIN STRICKLAND COLLEGE STATION TX 259 35 15 1:08.2 21:01.6 21:03.2 0:01.5 6:45/M
3 DANTE GONZALEZ FORT WORTH TX 105 37 18 1:20.2 21:13.6 21:13.8 0:00.2 6:49/M
4 PAUL SWIRCZYNSKI MUENSTER TX 263 35 69 4:53.3 24:46.8 24:52.9 0:06.0 7:58/M
5 CHRIS RICHTER MANSFIELD TX 537 36 75 5:20.2 25:13.7 25:32.8 0:19.1 8:06/M
6 CHRIS KNOX FT WORTH TX 651 38 106 6:27.6 26:21.1 26:31.8 0:10.7 8:28/M
7 DAVID PRICE GRAND PRAIRIE TX 534 36 116 6:46.1 26:39.6 26:56.3 0:16.6 8:34/M
8 HARLEY BROWN GRAND PRAIRIE TX 42 36 135 7:27.9 27:21.3 28:03.2 0:41.8 8:48/M
9 BRIAN EVANS ARLINGTON TX 628 36 158 8:07.4 28:00.9 28:13.3 0:12.3 9:00/M
10 MARK TEPERA KELLER TX 473 38 164 8:24.1 28:17.5 28:26.4 0:08.8 9:06/M
11 JASON BLATARIC FORT WORTH TX 30 39 178 8:46.6 28:40.1 29:28.9 0:48.8 9:13/M
12 SCOTT ARNOLD LAKESIDE TX 605 35 204 9:50.2 29:43.6 29:53.3 0:09.6 9:33/M
13 RAMON CASTILLO 421 38 335 16:01.5 35:54.9 37:00.5 1:05.5 11:33/M
14 TIM TYREE JR ARLINGTON TX 270 36 339 16:07.9 36:01.3 36:40.2 0:38.8 11:35/M
15 NICHOLAS SHOEMAKER ROWLETT TX 245 35 345 16:34.9 36:28.3 36:57.1 0:28.7 11:44/M
16 MICHAEL FITZPATRICK ARLINGTON TX 631 37 406 19:17.2 39:10.6 40:05.7 0:55.1 12:36/M
17 JASON JONES 305 35 425 20:10.6 40:04.1 40:23.2 0:19.1 12:53/M
18 IVAN SOTO ARLINGTON TX 407 37 437 20:47.6 40:41.0 41:44.8 1:03.7 13:05/M
19 CHRIS LARANCE FORT WORTH TX 362 36 445 21:44.3 41:37.7 42:10.4 0:32.7 13:23/M
20 NICHOLAS ACORD DESOTO TX 12 35 493 25:55.6 45:49.0 46:41.6 0:52.6 14:44/M
21 ARMANDO OLAZABA FORT WORTH TX 527 37 552 38:23.4 58:16.8 58:16.8 18:44/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOANNA DURAN GRAND PRAIRIE TX 621 35 50   23:39.5 23:41.6 0:02.0 7:36/M
2 LISA SILVIA EULESS TX 246 35 104 2:35.0 26:14.6 26:32.2 0:17.5 8:26/M
3 GRACE PARKER ARLINGTON TX 667 38 110 2:50.2 26:29.8 26:34.5 0:04.7 8:31/M
4 JENNIFER TARKINGTON CARROLLTON TX 683 36 119 3:02.0 26:41.5 27:12.4 0:30.8 8:35/M
5 ANGELA PARRISH HASLET TX 199 37 148 4:04.0 27:43.6 27:51.7 0:08.1 8:55/M
6 KELLIE FISCHER 317 37 179 5:03.4 28:43.0 29:27.6 0:44.5 9:14/M
7 ALLISON ZIMMER GRAPEVINE TX 694 35 237 7:45.7 31:25.3 31:52.2 0:26.9 10:06/M
8 AIMEE COPLEN SPRINGTOWN TX 69 37 239 7:51.4 31:31.0 32:04.6 0:33.5 10:08/M
9 LISA HAMILTON DALLAS TX 111 35 246 8:18.0 31:57.6 32:05.1 0:07.5 10:16/M
10 DESIREE CASTILLO BEDFORD TX 613 36 282 9:52.0 33:31.6 33:51.8 0:20.1 10:47/M
11 LESLIE NICHOLSON GRAPEVINE TX 665 38 286 10:00.3 33:39.9 34:07.4 0:27.5 10:49/M
12 AMBER WALTER ARLINGTON TX 411 37 307 10:47.7 34:27.3 34:58.0 0:30.6 11:05/M
13 RACHEL SCHNEGELBERGER DALLAS TX 347 35 308 10:59.0 34:38.6 34:52.5 0:13.8 11:08/M
14 KRISTI WHITE HASLET TX 283 37 347 12:51.7 36:31.3 36:55.8 0:24.5 11:45/M
15 JOANNA BERG DALLAS TX 338 36 373 14:08.1 37:47.7 38:05.9 0:18.1 12:09/M
16 KIMBERLY COOK SAGINAW TX 422 37 387 14:41.7 38:21.3 38:36.0 0:14.7 12:20/M
17 MITZI CLARK CARROLLTON TX 65 36 458 19:05.1 42:44.7 43:35.8 0:51.1 13:44/M
18 ANITA DE LA ISLA IRVING TX 618 39 459 19:06.1 42:45.6 43:36.7 0:51.0 13:45/M
19 MARLAIN JONES WATAUGA TX 645 37 463 19:20.2 42:59.8 43:22.9 0:23.1 13:49/M
20 JENNIFER FITZPATRICK ARLINGTON TX 630 36 478 20:46.2 44:25.8 45:20.8 0:55.0 14:17/M
21 KELLEY CLARK MIDLOTHIAN TX 64 38 491 21:58.6 45:38.2 46:29.5 0:51.2 14:40/M
22 SHARMA CASTILLO 420 38 530 28:10.5 51:50.1 52:55.3 1:05.2 16:40/M
23 CARRIE GROWALD NORTH RICHLAND HILLS TX 447 39 550 33:11.1 56:50.7 58:00.9 1:10.2 18:16/M
24 SHANNON GARRETT BURLESON TX 100 39 554 34:44.2 58:23.8 59:40.1 1:16.2 18:46/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 THOMAS WHITE KILLEEN TX 544 43 24   21:30.6 21:31.4 0:00.8 6:55/M
2 ERIC ZEISSIG ARLINGTON TX 295 41 29 0:26.2 21:56.8 21:58.2 0:01.4 7:03/M
3 BRADY MCGUINNESS ARLINGTON TX 173 40 43 1:35.8 23:06.4 23:10.6 0:04.2 7:26/M
4 SCOTT PERCIVAL FORT WORTH TX 200 43 62 2:35.3 24:05.9 24:28.7 0:22.7 7:45/M
5 MATT SUTLIFF GRAPEVINE TX 261 42 70 3:17.3 24:47.9 24:50.2 0:02.2 7:58/M
6 SCOTT MILLER ARLINGTON TX 662 44 77 3:50.2 25:20.8 25:25.6 0:04.8 8:09/M
7 NIKLAS NIDLER FLOWER MOUND TX 193 44 136 5:53.8 27:24.4 28:01.0 0:36.5 8:49/M
8 MICHAEL BARNES ARLINGTON TX 301 41 202 8:11.9 29:42.5 29:58.2 0:15.6 9:33/M
9 CHARLES MESSAMORE GRAND PRAIRIE TX 523 44 213 8:44.1 30:14.7 30:35.2 0:20.5 9:43/M
10 RICKY ANDREATTA MINGUS TX 501 44 235 9:50.3 31:20.9 31:47.1 0:26.2 10:05/M
11 ERIC LINK HALTOM CITY TX 354 40 277 11:48.6 33:19.2 33:46.4 0:27.1 10:43/M
12 ERIC JAMES ARLINGTON TX 514 44 291 12:15.0 33:45.6 34:05.0 0:19.3 10:51/M
13 JAMES HUGHES ARLINGTON TX 512 43 312 13:20.2 34:50.8 35:21.3 0:30.5 11:12/M
14 GREGORY HUBBARD ARLINGTON TX 129 44 324 13:44.8 35:15.4 36:04.2 0:48.7 11:20/M
15 EDDIE GIBBONS PLANO TX 314 44 352 15:07.6 36:38.2 37:18.9 0:40.7 11:47/M
16 VICTOR MARQUEZ ARLINGTON TX 394 44 357 15:26.3 36:56.9 38:00.5 1:03.5 11:53/M
17 MATTHEW VINTEN FLOWER MOUND TX 275 40 393 17:10.9 38:41.5 39:04.5 0:22.9 12:26/M
18 TROY VAUGHN LEWISVILLE TX 365 40 396 17:15.3 38:45.9 39:43.7 0:57.8 12:28/M
19 GARY WOODALL 312 44 411 18:09.4 39:40.0 40:26.8 0:46.8 12:45/M
20 JEFF PETERSON FRISCO TX 428 44 416 18:12.8 39:43.4 40:17.4 0:34.0 12:46/M
21 KELLY FOSTER ARLINGTON TX 95 42 429 18:46.4 40:17.0 40:39.3 0:22.2 12:57/M
22 RICHARD SMITH KELLER TX 251 40 432 18:54.6 40:25.2 40:48.5 0:23.2 13:00/M
23 MARIO YBARRA FORT WORTH TX 479 43 457 21:08.7 42:39.3 43:41.7 1:02.4 13:43/M
24 OMAR PINEDA BENBROOK TX 299 41 543 33:33.1 55:03.7 55:03.7 17:42/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KENDA WASHINGTON MARSHALL TX 543 41 83   25:29.9 25:43.8 0:13.9 8:12/M
2 TRICIA HATLEY ARLINGTON TX 116 43 125 1:26.7 26:56.6 27:02.8 0:06.2 8:40/M
3 STEPHANIE ANTKOWIAK ARLINGTON TX 602 40 161 2:38.0 28:07.9 28:15.7 0:07.8 9:02/M
4 STORMY CONWAY SUNDOWN TX 68 42 172 3:00.8 28:30.7 28:41.5 0:10.8 9:10/M
5 LAYNA LANKFORD WEATHERFORD TX 652 44 188 3:39.6 29:09.5 29:13.1 0:03.6 9:22/M
6 HEIDI LASWELL EULESS TX 392 41 210 4:32.6 30:02.6 30:51.1 0:48.5 9:39/M
7 ANGELA PRUITT CROWLEY TX 207 42 220 5:10.2 30:40.1 31:22.2 0:42.0 9:52/M
8 APRILL GRAHAM WAXAHACHIE TX 106 42 227 5:41.3 31:11.2 31:26.1 0:14.8 10:02/M
9 CORINA CERVANTES ARLINGTON TX 614 44 247 6:40.8 32:10.7 32:19.0 0:08.2 10:21/M
10 CINDI CRUMBO FT WORTH TX 617 43 263 7:18.8 32:48.7 33:09.6 0:20.8 10:33/M
11 CHANDRA WALLACE ARLINGTON TX 277 43 279 7:51.5 33:21.4 33:42.7 0:21.3 10:43/M
12 AUDREY WOLFRUM ARLINGTON TX 285 41 289 8:12.0 33:42.0 34:18.1 0:36.1 10:50/M
13 SOFIA NICHOLSON 302 41 299 8:33.0 34:02.9 34:18.3 0:15.4 10:57/M
14 LIBBY REYNA TOLAR TX 214 43 314 9:28.2 34:58.2 35:26.5 0:28.3 11:15/M
15 BRANDY WALLER AZLE TX 278 40 338 10:26.2 35:56.1 36:37.3 0:41.2 11:33/M
16 AIMEE VINTEN FLOWER MOUND TX 272 40 376 12:29.2 37:59.1 38:21.6 0:22.5 12:13/M
17 TERESA MUNDY FORT WORTH TX 188 44 382 12:43.1 38:13.1 38:55.1 0:42.0 12:17/M
18 KIM COLLINS BURLESON TX 66 42 383 12:45.7 38:15.6 38:37.3 0:21.7 12:18/M
19 ANDREA MELLER ARLINGTON TX 176 42 394 13:12.3 38:42.3 39:05.5 0:23.2 12:27/M
20 CINDY TROWBRIDGE 373 44 410 14:09.5 39:39.5 40:14.9 0:35.4 12:45/M
21 CORRINE CHANDLER ARLINGTON TX 60 40 426 14:35.0 40:04.9 40:37.7 0:32.8 12:53/M
22 APRIL JONES GRAND PRAIRIE TX 139 42 433 14:59.7 40:29.6 41:19.2 0:49.5 13:01/M
23 ALICE CANTU ARLINGTON TX 56 41 434 15:04.0 40:33.9 41:10.1 0:36.2 13:02/M
24 PAULA NIDLER FLOWER MOUND TX 194 40 481 19:22.8 44:52.7 45:28.5 0:35.7 14:26/M
25 NOEMI ESPINOZA FORT WORTH TX 625 41 485 19:31.5 45:01.4 45:25.8 0:24.4 14:28/M
26 RACHAEL FERGUSON ALVARADO TX 506 42 486 19:35.5 45:05.4 45:05.4 14:30/M
27 ANA MENDOZA IRVING TX 178 40 499 21:11.0 46:40.9 46:44.6 0:03.6 15:00/M
28 DENISE CRAWFORD MESQUITE TX 71 41 519 24:50.6 50:20.5 50:25.5 0:04.9 16:11/M
29 KELLI CRISWELL DALLAS TX 73 43 533 27:49.9 53:19.8 54:07.8 0:47.9 17:09/M
30 SHARON PARKER GRAND PRAIRIE TX 197 40 539 28:26.3 53:56.2 54:54.0 0:57.7 17:21/M
31 ROBIN PINEDA BENBROOK TX 297 40 544 29:33.8 55:03.7 55:03.7 17:42/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JESUS LOPEZ DALLAS TX 425 48 4   19:20.3 19:21.2 0:00.9 6:13/M
2 DOUG MEADOR FLOWER MOUND TX 396 49 45 3:52.7 23:13.0 23:25.6 0:12.5 7:28/M
3 ALLEN JOHNSON HURST TX 137 45 54 4:27.7 23:48.0 23:52.4 0:04.4 7:39/M
4 FRANK DYLLA EVERETT WA 82 48 68 5:15.4 24:35.7 24:55.4 0:19.7 7:54/M
5 GREGG THORSEN DALLAS TX 689 48 72 5:36.8 24:57.2 25:02.3 0:05.1 8:01/M
6 C.K. KNOX NORTH RICHLAND HILLS TX 518 49 76 6:00.5 25:20.8 25:50.1 0:29.3 8:09/M
7 STEVE REED CELINA TX 670 49 80 6:04.8 25:25.1 25:40.9 0:15.8 8:10/M
8 KEITH FISHER IRVING TX 92 46 113 7:14.9 26:35.2 26:42.4 0:07.1 8:33/M
9 HITOSHI YAMAGUCHI RICHARDSON TX 294 46 114 7:15.2 26:35.5 26:41.0 0:05.4 8:33/M
10 DAVID BRADLEY FORT WORTH TX 31 48 141 8:10.2 27:30.5 27:33.6 0:03.1 8:51/M
11 MICHAEL GILLEY SHREVEPORT LA 357 49 147 8:20.2 27:40.5 27:55.3 0:14.8 8:54/M
12 JOHN KEASLER BURLESON TX 143 47 167 9:01.3 28:21.6 28:37.4 0:15.7 9:07/M
13 KEN GOINS COLLEYVILLE TX 103 45 184 9:35.1 28:55.4 29:16.6 0:21.2 9:18/M
14 RYAN SHARPSTON GARLAND TX 239 47 193 10:10.7 29:31.0 30:15.9 0:44.8 9:29/M
15 JOHN CERVANTES ARLINGTON TX 615 46 195 10:15.0 29:35.3 29:43.4 0:08.1 9:31/M
16 JEFFREY PUGH ARLINGTON TX 535 46 199 10:18.9 29:39.3 29:53.8 0:14.5 9:32/M
17 MICHAEL TUNNELL GRAND PRAIRIE TX 478 45 200 10:19.8 29:40.1 29:50.4 0:10.3 9:32/M
18 DAVE MADINGER MIDLOTHIAN TX 163 47 240 12:15.4 31:35.7 31:48.5 0:12.8 10:09/M
19 JAIME GONZALEZ DALLAS TX 329 45 342 16:58.5 36:18.8 36:36.2 0:17.4 11:40/M
20 KEVIN O'DONNELL SOUTH LAKE TX 432 46 349 17:17.5 36:37.8 37:35.2 0:57.4 11:46/M
21 BRIAN STOUT TERRELL TX 682 45 386 19:00.6 38:20.9 38:51.3 0:30.3 12:20/M
22 JAMES PREWITT GRAND PRAIRIE TX 206 48 452 22:47.3 42:07.6 42:58.0 0:50.3 13:33/M
23 OSLEY COOK CEDAR HILL TX 335 45 515 30:16.6 49:36.9 49:55.3 0:18.3 15:57/M
24 JOSELITO ESTRELLA KATY TX 627 45 528 32:20.1 51:40.4 52:38.6 0:58.1 16:37/M
25 MICHAEL SHAFFER COLLEYVILLE TX 235 49 549 37:17.8 56:38.1 56:49.1 0:10.9 18:13/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DENISE HINRICHS-NAUMAN FLOWER MOUND TX 640 49 30   22:02.8 22:06.5 0:03.7 7:05/M
2 PAMELA OKAZAKI SANGER TX 467 48 103 4:11.0 26:13.8 26:17.7 0:03.8 8:26/M
3 TERESA CRAWLEY MANSFIELD TX 454 47 123 4:44.4 26:47.3 26:50.9 0:03.6 8:37/M
4 CAROLYN JACOBS ROANOKE TX 134 46 126 5:02.5 27:05.3 27:13.3 0:08.0 8:43/M
5 BRONWYN ALLEN IRVING TX 366 49 130 5:10.1 27:12.9 27:19.7 0:06.7 8:45/M
6 TANYA ZIELINSKI GRAPEVINE TX 296 49 159 5:59.5 28:02.3 29:01.8 0:59.5 9:01/M
7 PATTI SHARPSTON GARLAND TX 238 49 192 7:28.1 29:30.9 30:15.9 0:45.0 9:29/M
8 TAMMY EILAND ALLEN TX 382 49 201 7:39.3 29:42.1 29:51.8 0:09.7 9:33/M
9 KIM MEREDITH HICO TX 179 49 245 9:54.1 31:56.9 32:24.2 0:27.2 10:16/M
10 CHERYL JENSEN TROPHY CLUB TX 389 48 257 10:42.0 32:44.8 32:53.3 0:08.5 10:32/M
11 KATHY KANE FRISCO TX 141 49 262 10:45.4 32:48.2 33:06.7 0:18.5 10:33/M
12 STACY CONAWAY FORNEY TX 453 47 285 11:32.9 33:35.7 33:55.0 0:19.2 10:48/M
13 TONEE CRABTREE TOLAR TX 70 49 323 13:06.0 35:08.8 35:34.2 0:25.4 11:18/M
14 SUZIE PURIFOY RICHARDSON TX 210 45 380 16:08.5 38:11.4 38:40.1 0:28.7 12:17/M
15 PAGE WRIGHT HAMILTON TX 289 49 389 16:28.5 38:31.3 39:12.6 0:41.2 12:23/M
16 STEPHANIE RUSSELL EULESS TX 403 48 441 19:17.3 41:20.1 41:59.6 0:39.4 13:17/M
17 CONSTANCE LAMB ALVARADO TX 520 46 450 19:44.5 41:47.3 41:47.3 13:26/M
18 DAPHANY PREWITT GRAND PRAIRIE TX 205 48 451 20:04.0 42:06.9 42:57.5 0:50.6 13:32/M
19 MICHELLE CANTRELL ARLINGTON TX 55 48 453 20:06.2 42:09.0 43:00.8 0:51.8 13:33/M
20 VERONICA YBARRA FORT WORTH TX 480 46 456 20:36.4 42:39.2 43:41.5 1:02.2 13:43/M
21 ELAINE WOODALL 313 49 477 22:20.7 44:23.5 45:11.2 0:47.7 14:16/M
22 ALISON THORSEN DALLAS TX 687 48 506 25:43.6 47:46.4 48:19.0 0:32.6 15:22/M
23 MEL SCRIVNER ARLINGTON TX 233 46 538 31:45.1 53:47.9 54:27.5 0:39.6 17:18/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HERBERT PEREZ FLOWER MOUND TX 202 53 34   22:21.6 22:23.9 0:02.3 7:11/M
2 ARMANDO VILLA CLEBURNE TX 419 51 37 0:18.3 22:39.9 22:41.5 0:01.5 7:17/M
3 MICHAEL CLARK ARLINGTON TX 378 53 38 0:25.9 22:47.6 22:52.6 0:05.0 7:20/M
4 BLADE NORMAN ARLINGTON TX 465 54 41 0:32.5 22:54.1 22:55.1 0:00.9 7:22/M
5 BRENT THOMPSON NORTH RICHLAND HILLS TX 684 51 42 0:33.8 22:55.5 22:59.7 0:04.2 7:22/M
6 PEDRO FRANCO ARLINGTON TX 427 50 44 0:49.5 23:11.2 23:13.8 0:02.6 7:27/M
7 TOMMY JOHNSON FRISCO TX 462 53 67 2:11.0 24:32.7 24:35.6 0:02.8 7:53/M
8 GARY MCDANIEL ARLINGTON TX 464 54 73 2:37.0 24:58.7 25:03.4 0:04.7 8:02/M
9 BOBBY MOORE ARLINGTON TX 183 50 87 3:13.8 25:35.5 26:06.6 0:31.1 8:14/M
10 ERNESTO DIAZ GRAND PRAIRIE TX 619 50 94 3:33.7 25:55.4 26:02.7 0:07.2 8:20/M
11 BRYCE DENSFORD 417 52 101 3:48.3 26:09.9 26:17.8 0:07.9 8:25/M
12 MARK ODELL PRINCETON TX 195 51 102 3:49.9 26:11.5 26:27.1 0:15.5 8:25/M
13 JOE KING GRAND PRAIRIE TX 147 50 112 4:12.4 26:34.1 26:50.6 0:16.4 8:33/M
14 JEFFREY TRANG KELLER TX 477 53 118 4:19.3 26:41.0 26:57.1 0:16.1 8:35/M
15 DAVID BOLGER EULESS TX 608 50 122 4:24.6 26:46.3 27:01.5 0:15.2 8:36/M
16 JOHN BRUSH FORT WORTH TX 612 52 150 5:26.4 27:48.1 27:57.4 0:09.3 8:56/M
17 STEVE NELSON GRAND PRAIRIE TX 441 50 173 6:12.8 28:34.4 29:02.2 0:27.7 9:11/M
18 PAUL KONEN FRISCO TX 148 50 183 6:32.5 28:54.2 28:59.1 0:04.9 9:18/M
19 DOUGLAS REED MESQUITE TX 352 52 189 6:49.3 29:11.0 29:27.2 0:16.2 9:23/M
20 BENJAMIN MCINTOSH DENTON TX 174 52 217 8:16.0 30:37.7 30:57.9 0:20.2 9:51/M
21 KEVIN KANE FRISCO TX 142 52 250 9:55.0 32:16.7 32:35.4 0:18.7 10:23/M
22 ALAN BELL PLAINS TX 26 51 271 10:48.6 33:10.2 33:29.9 0:19.7 10:40/M
23 JEFFREY CONKLIN EULESS TX 67 50 278 10:57.7 33:19.4 34:10.9 0:51.5 10:43/M
24 GENE HUNT FORNEY TX 513 53 296 11:38.1 33:59.8 34:12.8 0:13.0 10:56/M
25 LYNN BOYER ARLINGTON TX 610 50 297 11:40.3 34:02.0 34:18.6 0:16.6 10:57/M
26 TERRY MOORE ARLINGTON TX 184 53 305 12:02.1 34:23.7 34:53.9 0:30.2 11:03/M
27 RONNIE BEAM ARLINGTON TX 23 51 343 13:57.9 36:19.6 36:44.8 0:25.2 11:41/M
28 DANIEL GUERRERO GRAND PRAIRIE TX 440 50 354 14:28.2 36:49.9 37:18.1 0:28.2 11:50/M
29 CLAUD LESLY PALMER TX 161 52 371 15:07.0 37:28.7 38:06.7 0:38.0 12:03/M
30 JIM KLENKE TERRELL TX 648 50 402 16:35.8 38:57.5 39:28.5 0:30.9 12:31/M
31 MARK BERRY SUNNYVALE TX 28 54 404 16:48.4 39:10.1 39:36.3 0:26.2 12:36/M
32 RONNIE ARNOLD BEDFORD TX 344 50 420 17:26.7 39:48.3 40:35.1 0:46.7 12:48/M
33 KEN FRAZIER STEPHENVILLE TX 97 53 509 25:47.5 48:09.2 49:03.7 0:54.5 15:29/M
34 RONN AUSBORNE FORT WORTH TX 606 52 511 26:48.5 49:10.2 50:11.6 1:01.4 15:49/M
35 JOHN GRACE BURLESON TX 509 53 557 37:31.5 59:53.1 1:00:52.5 0:59.3 19:15/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TEENA SCHMALL SAGINAW TX 674 53 97   26:01.9 26:05.0 0:03.0 8:22/M
2 VALERIE JUDICE ARLINGTON TX 140 51 155 1:54.3 27:56.3 28:07.6 0:11.3 8:59/M
3 MICHELLE GREEN CASCADE IA 107 51 198 3:35.9 29:37.9 29:42.3 0:04.3 9:31/M
4 LAURA WILLIAMS MANSFIELD TX 692 51 209 4:00.4 30:02.4 30:14.2 0:11.8 9:39/M
5 MICHELE JOHNSON FRISCO TX 461 51 215 4:18.1 30:20.1 30:27.2 0:07.0 9:45/M
6 JANNA TER MOLEN DALLAS TX 475 52 232 5:16.3 31:18.3 31:49.6 0:31.2 10:04/M
7 JUDY BROWN RED OAK TX 45 53 258 6:43.2 32:45.2 33:25.5 0:40.2 10:32/M
8 LAURIE ELAM ARLINGTON TX 624 52 280 7:26.7 33:28.6 33:47.3 0:18.6 10:46/M
9 JUDY WAYNE MESQUITE TX 281 52 281 7:27.4 33:29.4 33:58.9 0:29.5 10:46/M
10 JANA FANNON MIDLOTHIAN TX 88 53 290 7:42.3 33:44.3 34:19.3 0:35.0 10:51/M
11 DIANNA TRANG KELLER TX 476 53 295 7:54.3 33:56.3 34:29.6 0:33.3 10:55/M
12 LEIGH KNOX KELLER TX 519 52 311 8:47.3 34:49.3 35:21.0 0:31.6 11:12/M
13 ANITA BRIAN TOLAR TX 32 54 316 8:58.9 35:00.9 35:28.8 0:27.9 11:15/M
14 LESLEY SETLIFF DALLAS TX 234 51 350 10:36.0 36:38.0 37:06.9 0:28.9 11:47/M
15 NANCI HOLTSFORD TOLAR TX 126 53 362 11:04.6 37:06.5 37:44.3 0:37.7 11:56/M
16 JEANA OWENS DENTON TX 442 50 363 11:04.9 37:06.9 37:35.0 0:28.0 11:56/M
17 PATTYE HICKS FORT WORTH TX 639 54 384 12:16.3 38:18.2 39:00.9 0:42.6 12:19/M
18 LIZ BERRY SUNNYVALE TX 27 52 405 13:08.4 39:10.4 39:36.7 0:26.3 12:36/M
19 NANCY MICHAEL 372 53 412 13:38.0 39:40.0 40:15.8 0:35.8 12:45/M
20 LINDA BARASCH 371 54 413 13:39.4 39:41.4 40:17.1 0:35.6 12:46/M
21 KIM LEDBETTER FORT WORTH TX 155 51 427 14:09.7 40:11.6 40:38.7 0:27.0 12:55/M
22 DEBORAH GIBBY TROPHY CLUB TX 363 50 446 15:36.6 41:38.5 42:10.8 0:32.2 13:23/M
23 TONI LEE BURLESON TX 393 50 464 17:01.4 43:03.4 44:16.9 1:13.5 13:51/M
24 CINDY GABBERT BEDFORD TX 632 50 475 18:11.8 44:13.8 44:53.4 0:39.6 14:13/M
25 HARRIET FRAZIER STEPHENVILLE TX 96 54 508 22:06.0 48:08.0 49:02.1 0:54.1 15:29/M
26 CATHY JENKINS GRAPEVINE TX 388 54 517 23:48.9 49:50.9 50:22.5 0:31.6 16:01/M
27 DEBBIE RIMERMAN ARLINGTON TX 218 51 537 27:45.4 53:47.4 54:28.1 0:40.7 17:18/M
28 VERONICA LIGHT 418 51 555 32:23.1 58:25.0 59:27.7 1:02.6 18:47/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 THOMAS OKAZAKI SOUTHLAKE TX 468 57 35   22:25.7 22:27.5 0:01.8 7:12/M
2 JOHN HEFFERNAN FORT WORTH TX 120 56 52 1:17.3 23:43.0 23:45.3 0:02.2 7:38/M
3 DAVID LANE ARLINGTON TX 311 57 60 1:39.4 24:05.1 24:11.8 0:06.6 7:45/M
4 STAN AITON MIDLOTHIAN TX 14 59 66 2:02.5 24:28.2 24:44.1 0:15.8 7:52/M
5 RICHARD MCCLINTOCK ARLINGTON TX 434 59 84 3:04.2 25:29.9 25:36.2 0:06.3 8:12/M
6 DOUG BROWN BEDFORD TX 41 58 85 3:04.4 25:30.1 25:42.8 0:12.6 8:12/M
7 LARRY DILLON LONGVIEW TX 504 55 96 3:31.9 25:57.6 26:12.1 0:14.4 8:21/M
8 RANDALL HARRIS CARROLLTON TX 112 55 109 3:58.9 26:24.6 26:34.6 0:09.9 8:29/M
9 OSCAR PEREZ GRAND PRAIRIE TX 203 59 154 5:25.5 27:51.2 28:02.3 0:11.0 8:57/M
10 ROB WHITE FORT WORTH TX 414 56 163 5:49.6 28:15.3 28:25.8 0:10.4 9:05/M
11 ELSTON ECKKHARDT BEDFORD TX 456 56 252 9:52.9 32:18.6 32:36.4 0:17.7 10:23/M
12 DOUGLAS MCCULLOUGH GLADEWATER TX 172 59 256 10:15.0 32:40.8 33:01.3 0:20.5 10:30/M
13 DUSTY KINCHEN ARLINGTON TX 516 55 264 10:29.7 32:55.4 33:29.7 0:34.2 10:35/M
14 RON ODEN ARLINGTON TX 466 57 306 12:01.0 34:26.8 34:58.1 0:31.3 11:04/M
15 TOM ROWE PLANO TX 223 59 337 13:29.4 35:55.1 36:23.4 0:28.2 11:33/M
16 DOUG SLIGHT GRAPEVINE TX 247 59 353 14:22.4 36:48.1 36:59.5 0:11.4 11:50/M
17 LARRY BROWN RED OAK TX 46 56 370 15:00.6 37:26.4 38:06.9 0:40.5 12:02/M
18 DAVE POWELL ARLINGTON TX 204 56 483 22:28.0 44:53.7 45:20.0 0:26.3 14:26/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELIZABETH RUDY ARLINGTON TX 471 56 40   22:51.7 22:52.9 0:01.2 7:21/M
2 BRENDA JACOBS FLOWER MOUND TX 386 56 152 4:57.0 27:48.8 27:56.2 0:07.4 8:56/M
3 SUSAN REECE NORTH RICHLAND HILLS TX 212 59 174 5:43.0 28:34.8 28:44.0 0:09.2 9:11/M
4 LUCILA CONOVER BEDFORD TX 616 55 225 8:19.3 31:11.0 31:18.4 0:07.3 10:02/M
5 VICKI SHELTON PARADISE TX 244 59 243 9:03.9 31:55.7 32:27.8 0:32.1 10:16/M
6 LINDA JONES ARLINGTON TX 644 59 270 10:15.6 33:07.3 33:37.8 0:30.4 10:39/M
7 GREG FURMAN FORT WORTH TX 459 55 325 12:26.1 35:17.8 35:37.9 0:20.0 11:21/M
8 ELAINE BORLAND COLLEYVILLE TX 309 57 449 18:51.8 41:43.6 42:02.8 0:19.2 13:25/M
9 KIM BOSHER WAXAHACHIE TX 609 58 482 22:01.3 44:53.0 45:19.7 0:26.6 14:26/M
10 CHERISE FELTY BIG SPRING TX 325 57 488 22:24.2 45:15.9 45:49.2 0:33.3 14:33/M
11 GAIL KUECKELHAN BURLESON TX 149 58 495 23:06.5 45:58.2 46:36.8 0:38.6 14:47/M
12 LYNN BRYANT FRISCO TX 49 57 507 24:57.1 47:48.8 48:06.0 0:17.1 15:22/M
13 PATTI IRBY FORT WORTH TX 132 58 523 28:17.8 51:09.6 51:35.9 0:26.3 16:27/M
14 CINDY MIDKIFF MANSFIELD TX 180 57 527 28:48.4 51:40.1 51:54.0 0:13.9 16:37/M
15 ROSANNE GRACE BURLESON TX 511 56 556 37:00.8 59:52.5 1:00:52.6 1:00.0 19:15/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHUCK HULETT GRAPEVINE TX 641 61 105   26:14.9 26:21.1 0:06.2 8:26/M
2 DAVID SHANKS DALLAS TX 236 63 128 0:56.0 27:10.9 27:21.1 0:10.1 8:44/M
3 CRAIG FELTY BIG SPRING TX 327 60 160 1:49.2 28:04.1 28:36.0 0:31.8 9:01/M
4 TEDDY VIATOR DALLAS TX 691 62 170 2:13.6 28:28.5 28:38.9 0:10.4 9:09/M
5 STEVE KNIATT CORINTH TX 650 60 187 2:50.8 29:05.7 29:21.1 0:15.3 9:21/M
6 GLENN MILLER GRAPEVINE TX 181 61 214 4:03.9 30:18.8 30:24.9 0:06.1 9:45/M
7 BILL TURNER ROWLETT TX 269 60 242 5:29.6 31:44.5 32:32.9 0:48.3 10:12/M
8 STEVE FLOYD GARLAND TX 93 60 318 8:47.8 35:02.7 36:07.9 1:05.2 11:16/M
9 PAUL MAYNARD DALLAS TX 170 61 333 9:32.8 35:47.7 36:04.9 0:17.2 11:30/M
10 CHESTER GAGEL COLUMBIA SC 99 63 392 12:26.0 38:40.9 39:03.9 0:22.9 12:26/M
11 JOHN SCHMIDT FRISCO TX 231 61 468 17:11.0 43:25.9 43:33.7 0:07.8 13:58/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 J'NEICE BECKCOM FORT WORTH TX 25 62 231   31:17.8 31:26.8 0:09.0 10:04/M
2 KAREN SANDERS BURLESON TX 228 63 344 5:03.0 36:20.8 36:39.2 0:18.3 11:41/M
3 JENNA WILLIAMS BEDFORD TX 415 60 351 5:20.2 36:38.0 37:30.8 0:52.7 11:47/M
4 LOUISE LAMANNA DALLAS TX 390 63 379 6:49.6 38:07.5 38:26.1 0:18.6 12:15/M
5 SANDRA STONEBRAKER AZLE TX 258 62 401 7:38.6 38:56.5 39:58.3 1:01.7 12:31/M
6 DR ARMINDA PEREZ DESOTO TX 399 63 462 11:35.6 42:53.4 43:12.8 0:19.3 13:47/M
7 DEBBY BROWN BEDFORD TX 40 62 469 12:14.7 43:32.6 44:28.1 0:55.4 14:00/M
8 SUSAN SHANKS DALLAS TX 237 60 516 18:22.3 49:40.2 50:03.9 0:23.7 15:58/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHARLES LEE GILMER TX 156 67 93   25:54.7 25:59.1 0:04.3 8:20/M
2 KENDALL BLACK GRAND PRAIRIE TX 29 65 95 0:02.4 25:57.2 25:58.8 0:01.6 8:21/M
3 ROBERT LAY FT WORTH TX 154 67 134 1:26.5 27:21.3 27:41.7 0:20.4 8:48/M
4 COY SHELTON CLEBURNE TX 242 68 211 4:08.8 30:03.5 30:25.0 0:21.4 9:40/M
5 RICHARD CALENBERG EULESS TX 52 67 228 5:17.5 31:12.3 31:19.1 0:06.8 10:02/M
6 JIM HARDIN ROYSE CITY TX 636 66 274 7:22.4 33:17.1 33:35.0 0:17.8 10:42/M
7 LARRY WILLIAMS BEDFORD TX 416 66 302 8:24.2 34:18.9 35:11.6 0:52.7 11:02/M
8 JOHN BROOKS CRANDALL TX 35 68 304 8:26.8 34:21.5 34:48.2 0:26.6 11:03/M
9 DAVID JOHNSON CROWLEY TX 138 68 378 12:11.9 38:06.7 38:28.5 0:21.8 12:15/M
10 RICK FANNON MIDLOTHIAN TX 89 65 500 20:46.3 46:41.0 47:15.5 0:34.4 15:01/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TERRIE BROOKS CRANDALL TX 37 67 226   31:11.1 31:32.9 0:21.7 10:02/M
2 PAMELA BAYER WATAUGA TX 21 67 358 5:47.7 36:58.9 37:30.5 0:31.6 11:53/M
3 CAROLYN MARSHALL HURST TX 166 65 439 10:04.3 41:15.4 41:58.1 0:42.6 13:16/M
4 JUDITH SCHMIDT FRISCO TX 232 67 503 16:19.6 47:30.7 47:48.3 0:17.5 15:16/M
5 JEAN GROCE DUNCANVILLE TX 108 67 534 22:08.9 53:20.1 54:08.7 0:48.6 17:09/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BILL SHIRLEY DALLAS TX 404 71 89   25:44.6 25:45.9 0:01.2 8:16/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BARBARA RINGWALD ABILENE TX 219 74 328   35:31.4 36:12.5 0:41.0 11:25/M
2 DANA GRIGGS ARLINGTON TX 316 71 408 3:47.7 39:19.1 39:41.4 0:22.2 12:39/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAMES THRUSTON DALLAS TX 690 77 473   44:04.5 44:06.7 0:02.2 14:10/M
2 BOBBY WIDENER BURLESON TX 284 75 497 2:22.1 46:26.6 46:49.5 0:22.8 14:56/M
3 LYLE SAUNDERS PLANO TX 368 77 551 13:33.1 57:37.6 58:29.6 0:51.9 18:32/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BEVERLY TOLLIVER FORT WORTH TX 267 75 502   47:00.0 47:42.6 0:42.5 15:07/M
2 BETTY FORSVALL DALLAS TX 457 79 531 5:37.9 52:38.0 53:17.7 0:39.7 16:55/M
Top

Male 80 to 84

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOHN PRITCHETT ARLINGTON TX 315 81 479   44:39.7 45:04.1 0:24.3 14:21/M
2 MURRAY FORSVALL DALLAS TX 458 82 532 7:59.0 52:38.8 53:18.2 0:39.4 16:55/M
Top

Female 85 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AYLA CRAMER ARLINGTON TX 348 92 512   49:17.9 49:58.4 0:40.5 15:51/M