Lake Joe Pool Pumpkin Run 5KT

Age Group Results

October 08, 2011


Results by RunTIME Racing Services. www.run-time.com


Men: 0- 0 1- 8 9-10 11-12 13-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: 0- 0 1- 8 9-10 11-12 13-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

Overall Female Overall Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

ANGELA EUSERY GRAND PRAIRIE TX

2062

43

13

 

20:23.2

20:24.6

0:01.4

6:33/M

 
Top

Overall Male Overall Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

BENSON OSORO DALLAS TX

2237

35

1

 

15:58.9

15:59.0

0:00.1

5:08/M

 
Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

RENEE ICKES MANSFIELD TX

2077

43

90

 

26:23.0

26:51.9

0:28.8

8:29/M

 
Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

LOUIS BRASCO GRAND PRAIRIE TX

2051

40

6

 

17:44.2

17:44.7

0:00.4

5:42/M

 
Top

Overall Female GRAND MASTER Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

TRACY STAPP ARLINGTON TX

2529

50

95

 

26:49.6

27:02.8

0:13.2

8:37/M

 
Top

Overall Male GRAND MASTER Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

THOMAS OKAZAKI SOUTHLAKE TX

2104

54

14

 

20:52.0

20:57.1

0:05.0

6:43/M

 
Top

Age UNPROVIDED

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

Unknown Partic. 2273

2273

131

 

28:45.1

28:59.4

0:14.3

9:15/M

 
Top

Female 1 to 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

CARMEN MERRILL THE COLONY TX

2548

8

177

 

31:12.9

31:32.4

0:19.5

10:02/M

2

SAMANTHA MARTIN SOUTHLAKE TX

2525

7

216

2:41.9

33:54.8

34:46.3

0:51.4

10:54/M

3

TYLER JARVIS THE COLONY TX

2594

7

228

3:01.3

34:14.2

34:21.4

0:07.1

11:00/M

4

ADELINE NORDMOE DALLAS TX

2407

8

232

3:17.4

34:30.3

34:41.1

0:10.8

11:06/M

5

JOHANNA FETTERS ARLINGTON TX

2400

7

233

3:17.5

34:30.4

34:54.8

0:24.4

11:06/M

6

SOPHIA RODRIGUEZ ARLINGTON TX

2236

8

267

5:45.0

36:57.9

38:02.6

1:04.7

11:53/M

7

ADDISYN GARZA MIDLOTHIAN TX

2358

5

280

6:40.4

37:53.3

38:07.0

0:13.7

12:11/M

8

JULIA MARTIN SOUTHLAKE TX

2526

8

283

7:11.0

38:24.0

39:15.1

0:51.1

12:21/M

9

LEIGHA MILLIGAN THE COLONY TX

2591

8

287

7:42.9

38:55.8

39:15.4

0:19.5

12:31/M

10

JADE ZAVALA GRAND PRAIRIE TX

2619

7

322

14:28.4

45:41.3

46:33.4

0:52.1

14:41/M

11

ANNA HUTTAR DUNCANVILLE TX

2349

7

334

16:57.8

48:10.8

50:29.7

2:18.9

15:29/M

12

JOANNA HUTTAR DUNCANVILLE TX

2348

6

341

18:05.3

49:18.2

51:36.8

2:18.6

15:51/M

13

LEILANI QUEZADA GRAND PRAIRIE TX

2601

5

343

19:02.1

50:15.0

50:23.9

0:08.8

16:09/M

14

CARSON CLEAVER FORT WORTH TX

2429

8

356

28:55.2

1:00:08.1

1:01:37.5

1:29.4

19:20/M

 
Top

Male 8 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

LUCAS JOHNSON GRAND PRAIRIE TX

2474

8

119

 

28:10.5

28:32.9

0:22.4

9:03/M

2

ANDREW LUBBERS THE COLONY TX

2616

7

147

1:25.5

29:36.0

29:51.8

0:15.8

9:31/M

3

DOMINIC BOSSE MIDLOTHIAN TX

2326

8

165

2:21.3

30:31.8

31:11.0

0:39.2

9:49/M

4

THOMAS GEELEN GRAND PRAIRIE TX

2527

7

181

3:18.2

31:28.7

31:33.7

0:05.0

10:07/M

5

ISAAC BENNETT DUNCANVILLE TX

2321

8

197

4:00.2

32:10.7

32:23.0

0:12.2

10:21/M

6

HAYDEN BUSTOS MANSFIELD TX

2456

8

198

4:08.1

32:18.6

32:32.5

0:13.9

10:23/M

7

WESLEY PECK THE COLONY TX

2553

6

224

5:58.6

34:09.1

34:53.2

0:44.1

10:59/M

8

JAMES NELSON DALLAS TX

2405

8

296

12:00.6

40:11.1

41:16.1

1:05.0

12:55/M

9

JACKSON MERRILL THE COLONY TX

2547

7

325

18:25.4

46:35.9

46:55.7

0:19.8

14:59/M

10

ETHAN GARRETT (ALLEN) THE COLONY TX

2517

8

326

18:30.8

46:41.3

47:01.6

0:20.2

15:01/M

11

MATTHEW QUEZADA GRAND PRAIRIE TX

2602

8

349

22:45.2

50:55.7

51:03.2

0:07.5

16:22/M

 
Top

Female 9 to 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

SARAH BROOKBY GRAND PRAIRIE TX

2522

9

116

 

27:58.9

28:08.9

0:10.0

9:00/M

2

RACHEL PECK THE COLONY TX

2551

9

122

0:21.9

28:20.8

28:36.5

0:15.7

9:07/M

3

ANNABELLE PECK THE COLONY TX

2552

10

173

2:57.3

30:56.2

31:40.5

0:44.3

9:57/M

4

TAYLOR NORDMOE DALLAS TX

2408

10

182

3:32.2

31:31.1

32:30.4

0:59.2

10:08/M

5

LYDIA RADKE DUNCANVILLE TX

2409

9

201

4:20.6

32:19.5

32:30.1

0:10.6

10:23/M

6

KIMBERLY ROMERO SACHSE TX

2281

9

202

4:26.1

32:25.0

32:29.0

0:04.0

10:25/M

7

HAVEN EMERY CEDAR HILL TX

2342

9

227

6:14.4

34:13.3

34:35.5

0:22.2

11:00/M

8

MEGAN NOVAK GRAND PRAIRIE TX

2520

10

242

6:59.3

34:58.2

35:40.4

0:42.1

11:15/M

9

JENNA WARNEKE GRAND PRAIRIE TX

2565

10

243

7:00.7

34:59.6

35:42.0

0:42.4

11:15/M

10

REBECCA SMITH ARLINGTON TX

2123

10

255

8:07.4

36:06.3

37:08.3

1:02.0

11:36/M

11

CHRISTINA IGBINOVIA MANSFIELD TX

2463

9

316

15:25.7

43:24.6

44:16.7

0:52.1

13:57/M

12

VICTORIA BOSSE MIDLOTHIAN TX

2327

10

319

16:00.9

43:59.8

44:43.2

0:43.3

14:09/M

13

BROOKE QUISENBERRY THE COLONY TX

2566

9

330

19:29.1

47:28.0

48:00.0

0:32.0

15:16/M

 
Top

Male 9 to 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

CADE HENDRICKS GRAND PRAIRIE TX

2510

9

23

 

21:50.9

22:00.2

0:09.3

7:01/M

2

NATHAN DUITSMAN DUNCANVILLE TX

2338

9

26

0:19.7

22:10.6

22:22.0

0:11.4

7:08/M

3

STEPHEN DUITSMAN DUNCANVILLE TX

2337

9

32

1:02.8

22:53.7

23:04.7

0:11.0

7:21/M

4

ELIJAH LYONS GRAND PRAIRIE TX

2503

9

52

2:15.5

24:06.4

24:11.8

0:05.4

7:45/M

5

ANDREW WALTERS DUNCANVILLE TX

2316

10

72

3:24.2

25:15.1

25:27.4

0:12.3

8:07/M

6

ALEX ADAUTO THE COLONY TX

2544

10

84

4:13.4

26:04.3

26:10.8

0:06.5

8:23/M

7

LEO RODRIGUEZ ARLINGTON TX

2235

10

93

4:55.2

26:46.1

27:57.5

1:11.4

8:36/M

8

TABOR ALLEN GRAND PRAIRIE TX

2513

10

107

5:44.8

27:35.7

27:41.6

0:05.9

8:52/M

9

CONALL MCCRIGHT THE COLONY TX

2545

10

125

6:38.1

28:29.0

28:35.8

0:06.7

9:10/M

10

WESTON JOHNSON GRAND PRAIRIE TX

2476

10

130

6:52.8

28:43.7

29:04.6

0:20.9

9:14/M

11

REAGAN MARTIN THE COLONY TX

2536

9

156

8:02.3

29:53.2

30:18.2

0:25.0

9:37/M

12

ANTHONY BIERSCHENIK DALLAS TX

2324

9

163

8:31.7

30:22.6

30:35.9

0:13.3

9:46/M

13

ETHAN PURRINGTON GRAND PRAIRIE TX

2511

10

190

9:59.6

31:50.5

31:56.6

0:06.1

10:14/M

14

ANDREW GEELEN GRAND PRAIRIE TX

2528

9

219

12:11.0

34:01.9

34:07.5

0:05.6

10:56/M

15

CAMEREN BARNES DUNCANVILLE TX

2010

9

288

17:19.3

39:10.2

39:49.6

0:39.4

12:36/M

16

BRANDON HALSEMA THE COLONY TX

2592

9

295

18:17.1

40:08.0

40:52.4

0:44.4

12:54/M

17

ORIOBOSE AKHAROH GRAND PRAIRIE TX

2556

9

328

25:08.5

46:59.4

47:09.0

0:09.6

15:06/M

18

DANIEL QUEZADA GRAND PRAIRIE TX

2600

9

345

28:48.3

50:39.2

50:46.8

0:07.6

16:17/M

 
Top

Female 11 to 12

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

CATHERINE RICHARDSON MANSFIELD TX

2574

12

24

 

22:05.5

22:08.7

0:03.2

7:06/M

2

ALETHEA CARLTON DUNCANVILLE TX

2330

12

27

0:07.9

22:13.4

22:15.8

0:02.4

7:09/M

3

SUEANNE HARMS GRAND PRAIRIE TX

2578

11

79

3:43.8

25:49.3

26:55.2

1:05.9

8:18/M

4

TORI WILLIAMS THE COLONY TX

2535

12

106

5:25.6

27:31.1

27:38.6

0:07.5

8:51/M

5

BRIANA TORRES GRAND PRAIRIE TX

2557

11

128

6:27.6

28:33.1

28:46.1

0:13.0

9:11/M

6

TYAMARA JIMENEZ GRAND PRAIRIE TX

2562

12

138

7:03.9

29:09.4

29:19.4

0:10.0

9:22/M

7

RUTHIE BENNETT DUNCANVILLE TX

2323

12

191

9:48.3

31:53.8

32:31.6

0:37.7

10:15/M

8

EVELYN WALTERS DUNCANVILLE TX

2317

12

192

9:48.6

31:54.1

32:31.8

0:37.7

10:15/M

9

ANARA ICKES MANSFIELD TX

2076

12

215

11:37.0

33:42.5

34:11.5

0:28.9

10:50/M

10

NATALIE CHACON GRAND PRAIRIE TX

2626

12

237

12:44.2

34:49.7

34:56.0

0:06.2

11:12/M

11

EVELYNNE REYES GRAND PRAIRIE TX

2627

12

239

12:49.2

34:54.7

35:00.9

0:06.2

11:13/M

12

ELENA BELL

2593

12

241

12:49.4

34:54.9

34:59.0

0:04.1

11:13/M

13

BELLE HOMER DUNCANVILLE TX

2345

12

246

13:12.5

35:18.0

35:36.8

0:18.7

11:21/M

14

KRISTEN GRISHAM ARLINGTON TX

2032

11

257

14:07.1

36:12.6

36:38.5

0:25.8

11:38/M

15

ROBIN BRNACH GRAND PRAIRIE TX

2561

12

274

15:30.7

37:36.2

37:45.5

0:09.3

12:05/M

16

CHRISTINA BARNES DUNCANVILLE TX

2011

11

284

16:28.8

38:34.3

39:11.0

0:36.7

12:24/M

17

MARIA GUILLEN GRAND PRAIRIE TX

2563

11

285

16:43.4

38:48.9

38:58.2

0:09.3

12:29/M

18

HILLARY ALCALA

2560

11

286

16:43.9

38:49.4

38:58.7

0:09.3

12:29/M

19

KENNEDY STEINMAN MANSFIELD TX

2125

12

332

25:43.9

47:49.4

49:12.8

1:23.4

15:23/M

 
Top

Male 11 to 12

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

ROLAND BROOKBY GRAND PRAIRIE TX

2523

12

21

 

21:41.3

21:50.2

0:08.9

6:58/M

2

MATTHEW LUBBERS THE COLONY TX

2617

11

47

2:17.3

23:58.6

24:14.1

0:15.4

7:42/M

3

JENSEN HENDRICKS GRAND PRAIRIE TX

2509

12

54

2:29.8

24:11.2

24:22.0

0:10.8

7:47/M

4

EVAN MATTHEW DUITSMAN DUNCANVILLE TX

2339

11

71

3:32.9

25:14.3

25:29.3

0:15.0

8:07/M

5

CARLOS ONTIVEROS GRAND PRAIRIE TX

2621

12

74

3:38.7

25:20.0

25:23.9

0:03.9

8:09/M

6

JOHNNY BEAMAN GRAND PRAIRIE TX

2241

11

88

4:40.6

26:21.9

26:26.0

0:04.1

8:28/M

7

JONATHAN GARZA MIDLOTHIAN TX

2360

11

109

5:58.0

27:39.3

27:50.7

0:11.4

8:53/M

8

MICHAEL STERLING GRAND PRAIRIE TX

2585

11

143

7:39.8

29:21.2

29:25.9

0:04.7

9:26/M

9

DANIEL JORDAN ARLINGTON TX

2356

11

155

8:05.8

29:47.2

30:54.7

1:07.5

9:35/M

10

ADRIAN ENRIQUEZ GRAND PRAIRIE TX

2620

12

162

8:41.1

30:22.5

30:34.9

0:12.4

9:46/M

11

CAMDEN CARROLL DUNCANVILLE TX

2413

11

167

8:51.3

30:32.6

30:36.0

0:03.3

9:49/M

12

WILSON VILLALTA GRAND PRAIRIE TX

2597

11

210

11:13.2

32:54.5

32:58.4

0:03.9

10:35/M

13

ZENAS OZOUDE GRAND PRAIRIE TX

2306

12

238

13:13.2

34:54.5

34:57.8

0:03.3

11:13/M

14

CHRIS PAREDES GRAND PRAIRIE TX

2599

11

245

13:27.5

35:08.9

35:09.8

0:00.9

11:18/M

15

WILLIAM CHAVARRIA GRAND PRAIRIE TX

2598

12

262

14:44.4

36:25.7

36:38.3

0:12.6

11:43/M

16

ANGEL JUANES GRAND PRAIRIE TX

2614

12

352

32:01.6

53:43.0

54:14.8

0:31.8

17:16/M

 
Top

Female 13 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

TRACEY OZOUDE GRAND PRAIRIE TX

2307

13

87

 

26:21.7

26:23.7

0:02.0

8:28/M

2

MONICA JOY DUITSMAN DUNCANVILLE TX

2340

14

105

1:02.1

27:23.8

27:59.1

0:35.3

8:48/M

3

ANNA MARSHALL CEDAR HILL TX

2402

13

111

1:29.9

27:51.6

28:17.9

0:26.3

8:57/M

4

COURTNEY SMITH ARLINGTON TX

2124

13

306

15:09.8

41:31.5

42:33.9

1:02.4

13:21/M

5

NYLAH DEPASS GRAND PRAIRIE TX

2625

13

351

25:56.0

52:17.7

53:12.7

0:55.0

16:49/M

 
Top

Male 13 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

ROGER WARD MIDLOTHIAN TX

2480

13

8

 

18:46.5

18:47.7

0:01.2

6:02/M

2

DALE WALTERS DUNCANVILLE TX

2318

14

25

3:23.7

22:10.2

22:18.6

0:08.3

7:08/M

3

HAYDEN HENDRICKS GRAND PRAIRIE TX

2514

14

31

3:56.1

22:42.6

23:02.5

0:19.9

7:18/M

4

JOSHUA COULTER GRAND PRAIRIE TX

2396

14

41

4:48.3

23:34.8

23:43.2

0:08.4

7:35/M

5

JONATHAN TESTARDI DALLAS TX

2313

14

45

4:55.0

23:41.5

23:50.2

0:08.6

7:37/M

6

BEN HOMER DUNCANVILLE TX

2346

13

77

6:44.0

25:30.5

25:46.7

0:16.1

8:12/M

7

DILLON CARROLL DUNCANVILLE TX

2334

13

83

7:14.1

26:00.6

26:03.5

0:02.9

8:22/M

8

SAMMY ROSALES GRAND PRAIRIE TX

2609

14

154

10:55.2

29:41.7

29:51.1

0:09.4

9:33/M

9

ALEXIS DENOVA GRAND PRAIRIE TX

2622

13

350

32:22.9

51:09.4

51:23.0

0:13.6

16:27/M

 
Top

Female 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

ANNA HOLMAN GRAND PRAIRIE TX

2469

16

19

 

21:39.7

21:41.8

0:02.1

6:58/M

2

JORDAN SPENCER GRAND PRAIRIE TX

2353

16

34

1:23.2

23:02.9

23:05.4

0:02.4

7:24/M

3

KAYLIN BARNHARDT MANSFIELD TX

2452

19

37

1:31.4

23:11.2

23:28.9

0:17.7

7:27/M

4

BREANNA WESTBROOK GRAND PRAIRE TX

2477

15

56

2:34.7

24:14.4

24:17.0

0:02.5

7:48/M

5

DAISY VELASQUEZ GRAND PRAIRIE TX

2389

17

57

2:39.0

24:18.7

24:20.9

0:02.1

7:49/M

6

MARIBEL SALAS GRAND PRAIRIE TX

2508

17

58

2:40.7

24:20.5

24:22.9

0:02.4

7:49/M

7

CAROLINA MELLAE GRAND PRAIRE TX

2392

17

64

2:59.6

24:39.3

24:40.8

0:01.5

7:56/M

8

GIULIA PAREDES GRAND PRAIRIE TX

2570

17

73

3:36.8

25:16.6

25:20.5

0:03.9

8:07/M

9

GABBIE RODRIGUEZ GRAND PRAIRIE TX

2437

15

76

3:44.1

25:23.9

25:26.3

0:02.4

8:10/M

10

KIMBERLY ROJAS GRAND PRAIRIE TX

2459

15

80

4:15.3

25:55.1

25:57.5

0:02.4

8:20/M

11

NATALIA GAETA GRAND PRAIRIE TX

2530

15

91

4:47.2

26:26.9

26:29.7

0:02.7

8:30/M

12

JULIA PENNY MANSFIELD TX

2453

19

92

5:00.7

26:40.5

26:58.0

0:17.5

8:34/M

13

NAOMI CARLTON DUNCANVILLE TX

2332

18

100

5:26.1

27:05.8

27:21.8

0:15.9

8:43/M

14

SIERRA ZAMORA GRAND PRAIRIE TX

2386

18

102

5:37.5

27:17.2

27:19.5

0:02.3

8:46/M

15

ALYSSA RAMIREZ GRAND PRAIRES TX

2424

16

117

6:20.8

28:00.5

28:02.9

0:02.4

9:00/M

16

BIANCA ARREDONDO GRAND PRAIRE TX

2394

16

146

7:53.8

29:33.6

29:35.4

0:01.8

9:30/M

17

ADRIANA MARTINEZ GRAND PRAIRIE TX

2606

15

205

11:00.1

32:39.9

32:53.0

0:13.1

10:30/M

18

KYLIE GRISHAM ARLINGTON TX

2072

15

258

14:33.2

36:13.0

36:38.5

0:25.5

11:39/M

19

LINDSAY ENGLAND ARLINGTON TX

2061

19

342

28:24.7

50:04.5

51:34.7

1:30.2

16:06/M

20

KALEIGH STEINMAN MANSFIELD TX

2126

15

355

37:33.6

59:13.4

1:00:45.2

1:31.8

19:02/M

 
Top

Male 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

NICK HERGENROTHER MANSFIELD TX

2589

17

3

 

17:00.1

17:00.1

5:28/M

2

CONNOR MCLAIN MANSFIELD TX

2485

17

4

0:20.9

17:21.0

17:21.0

5:35/M

3

GRAYSON BIRKA ARLINGTON TX

2243

16

5

0:22.7

17:22.8

17:23.4

0:00.5

5:35/M

4

JOSH CARLTON DUNCANVILLE TX

2331

15

7

1:29.1

18:29.3

18:30.3

0:01.0

5:57/M

5

CHRISTIAN RODRIGUEZ GRAND PRAIRIE TX

2388

17

9

2:02.3

19:02.5

19:03.4

0:00.9

6:07/M

6

JESUS SANCHEZ GRAND PRAIRIE TX

2507

16

10

2:06.0

19:06.1

19:08.3

0:02.1

6:08/M

7

ETHAN FORESTER GRAND PRAIRIE TX

2064

17

36

6:10.0

23:10.2

23:17.5

0:07.3

7:27/M

8

BENJAMIN DUITSMAN DUNCANVILLE TX

2341

15

38

6:14.4

23:14.6

23:26.2

0:11.6

7:28/M

9

CHANDLER ROSALES GRAND PRAIRIE TX

2610

15

40

6:32.5

23:32.6

23:42.4

0:09.7

7:34/M

10

JACOB BOSSE MIDLOTHIAN TX

2329

16

42

6:39.6

23:39.8

24:06.1

0:26.3

7:36/M

11

JOSEPH DOUGHERTY IRVING TEXAS

2336

17

44

6:40.8

23:41.0

24:07.8

0:26.8

7:37/M

12

NIKOLAS GARCIA GRAND PRAIRIE TX

2387

18

101

10:16.4

27:16.6

27:19.2

0:02.6

8:46/M

13

DANIEL SAVARESE GRAND PRAIRIE TX

2116

16

121

11:18.2

28:18.3

29:45.1

1:26.7

9:06/M

14

CARLOS CASTRO GRAND PRAIRIE TX

2473

15

149

12:38.6

29:38.7

29:47.9

0:09.1

9:32/M

15

JOEL ROBBINS DUNCANVILLE TX

2311

17

161

13:10.4

30:10.5

30:26.1

0:15.6

9:42/M

16

WILLOWTREE SMITH ARLINGTON TX

2357

18

307

24:32.5

41:32.7

42:35.6

1:02.9

13:21/M

17

THOMAS BOSSE MIDLOTHIAN TX

2328

15

320

26:59.8

43:59.9

44:43.2

0:43.2

14:09/M

18

MALIK DEPASS GRAND PRAIRIE TX

2624

15

337

31:44.4

48:44.5

49:45.4

1:00.9

15:40/M

 
Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

HANNAH CARLTON DUNCANVILLE TX

2333

20

51

 

24:03.8

24:19.0

0:15.2

7:44/M

2

BRIDGET JOINES ARLINGTON TX

2079

20

114

3:51.0

27:54.8

28:30.3

0:35.5

8:58/M

3

CHRISTINA JOINES ARLINGTON TX

2080

22

175

6:59.7

31:03.6

31:39.3

0:35.7

9:59/M

4

NENA VELAZQUEZ DESOTO TX

2301

24

265

12:43.8

36:47.7

37:33.0

0:45.3

11:50/M

5

HOLLY OKRUHLIK ARLINGTON TX

2033

24

271

13:15.9

37:19.8

37:56.0

0:36.2

12:00/M

6

SAMANTHA MOSCONI DUNCANVILLE TX

2096

22

347

26:41.9

50:45.8

51:24.1

0:38.3

16:19/M

 
Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

FORREST LEWTON GRAND PRAIRIE TX

2086

24

2

 

16:08.6

16:08.8

0:00.1

5:11/M

2

RICHARD CARRERA GRAND PRAIRIE TX

2053

21

12

3:53.6

20:02.3

20:04.0

0:01.7

6:26/M

3

SERGIO VIDANA

2458

21

18

5:23.6

21:32.2

21:32.2

6:55/M

4

MICHAEL VAUGHAN GRAND PRAIRE TX

2471

22

53

8:00.3

24:08.9

24:29.0

0:20.0

7:46/M

5

DAVID GARCIA ARLINGTON TX

2069

22

61

8:17.9

24:26.5

24:45.1

0:18.6

7:51/M

6

MARK APPLING ARLINGTON TX

2532

24

142

13:09.0

29:17.7

29:53.7

0:36.0

9:25/M

7

JOSHUA BARNHARDT MANSFIELD TX

2451

21

153

13:32.7

29:41.4

29:59.8

0:18.4

9:33/M

8

ANTHONY PALOMINO ARLINGTON TX

2105

22

275

21:31.5

37:40.2

39:09.9

1:29.7

12:07/M

 
Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

MELANIE PELL DALLAS TX

3489

28

39

 

23:29.1

23:29.1

7:33/M

2

ELLEN DEE WYLIE TX

2433

28

98

3:34.2

27:03.3

27:05.4

0:02.1

8:42/M

3

DANNA MURRELL MANSFIELD TX

2098

29

103

3:49.0

27:18.1

27:40.1

0:21.9

8:47/M

4

BECCA LUCIUS DUNCANVILLE TX

2087

26

104

3:54.0

27:23.1

28:07.6

0:44.5

8:48/M

5

KRISTIN MCNIEL MANSFIELD TX

2575

29

123

4:54.3

28:23.4

29:10.7

0:47.2

9:08/M

6

SANDRA EVANS ARLINGTON TX

2494

29

127

5:00.9

28:30.0

29:36.3

1:06.2

9:10/M

7

MARISSA WARDEN FORT WORTH TX

2605

28

144

5:52.7

29:21.8

30:12.4

0:50.6

9:26/M

8

ASHLEY NICOLLE ARLINGTON TX

2102

29

152

6:11.5

29:40.6

30:03.5

0:22.9

9:32/M

9

KATHLEEN WERNICKE DALLAS TX

2134

27

164

6:56.5

30:25.6

30:52.5

0:26.9

9:47/M

10

ERIN SCHWEITZER FLOWER MOUND TX

2119

29

194

8:27.7

31:56.8

32:12.0

0:15.2

10:16/M

11

STACEY JORDAN SAN ANGELO TX

2083

26

204

9:06.9

32:36.0

33:04.4

0:28.4

10:29/M

12

ELIZABETH WELCH MINEOLA TX

2133

25

211

9:46.5

33:15.6

34:47.6

1:32.0

10:41/M

13

STEPHANIE SCHWARTZ FORT WORTH TX

2118

25

229

10:55.2

34:24.3

34:48.1

0:23.8

11:04/M

14

ALLISON HIMES EULESS TX

2369

27

291

16:05.5

39:34.6

39:52.7

0:18.0

12:43/M

15

BETH OATES FORT WORTH TX

2103

27

303

17:53.0

41:22.1

41:37.4

0:15.3

13:18/M

16

LAUREN NAGEL ARINGTON TX

2274

27

304

17:55.9

41:25.0

41:55.2

0:30.2

13:19/M

17

JENNI BARTZ EULESS TX

2049

28

308

18:32.9

42:02.0

42:26.1

0:24.0

13:31/M

18

COURTNEY FRETTE MANSFIELD TX

2068

27

311

19:16.9

42:46.0

43:43.1

0:57.0

13:45/M

19

COURTNEY MOORE IRVING TX

2095

28

315

19:53.9

43:23.0

44:12.9

0:49.9

13:57/M

20

JULIANA QUEZADA GRAND PRAIRIE TX

2603

26

344

26:52.6

50:21.7

50:30.5

0:08.7

16:11/M

21

RENEE GONZALES GRAND PRAIRIE TX

2261

26

353

32:28.2

55:57.3

56:56.8

0:59.4

17:59/M

 
Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

KELLY EDDLEMON GRAND PRAIRE TX

2492

29

46

 

23:47.8

23:48.9

0:01.0

7:39/M

2

RYAN WILLGER FORT WORTH TX

2135

27

59

0:33.7

24:21.6

24:36.0

0:14.4

7:50/M

3

JOSE ROBLES FORT WORTH TX

2112

28

68

1:11.7

24:59.6

25:06.0

0:06.4

8:02/M

4

MARTIN MARTINEZ GRAND PRAIRIE TX

2371

25

69

1:19.3

25:07.2

25:55.6

0:48.4

8:05/M

5

PIERRE LUCIUS DUNCANVILLE TX

2088

28

89

2:34.4

26:22.2

27:06.5

0:44.3

8:29/M

6

STEVEN JACKSON DALLAS TX

2519

27

140

5:26.9

29:14.7

29:21.3

0:06.5

9:24/M

7

QUINTON DARDEN MANSFIELD TX

2518

26

230

10:39.0

34:26.9

34:37.7

0:10.8

11:04/M

8

LUIS VELAZQUEZ DESOTO TX

2302

27

235

10:52.9

34:40.8

35:25.9

0:45.1

11:09/M

9

ADAM MERCER NORTH RICHLAND HILLS TX

2093

27

244

11:16.0

35:03.8

36:29.1

1:25.3

11:16/M

 
Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

CINDY LOZANO GRAND PRAIRIE TX

2604

32

35

 

23:07.9

23:32.7

0:24.8

7:26/M

2

CAILIN DAUGHERTY BURLESON TX

2250

32

70

2:05.1

25:13.0

25:19.0

0:06.0

8:06/M

3

AUTUMN BALDERSON MANSFIELD TX

2047

32

75

2:13.1

25:21.0

25:35.7

0:14.7

8:09/M

4

JOANNA DURAN GRAND PRAIRIE TX

2308

32

99

3:57.7

27:05.6

27:12.6

0:07.0

8:43/M

5

ANGELA SIMMONS EULESS TX

2629

31

112

4:44.0

27:51.9

28:39.5

0:47.5

8:57/M

6

SHERRY MILLER GRAND PRAIRIE TX

2094

32

118

4:58.6

28:06.5

29:03.4

0:56.9

9:02/M

7

JANICE LANCASTER MANSFIELD TX

2085

33

137

5:55.8

29:03.7

29:05.5

0:01.8

9:20/M

8

ANN DINUBILA FORT WORTH TX

2059

32

160

6:55.1

30:03.0

30:10.1

0:07.1

9:40/M

9

NIKKI SIMON DUNCANVILLE TX

2120

31

168

7:26.5

30:34.4

30:43.7

0:09.3

9:50/M

10

ROBIN SKELLY IRVING TX

2121

31

172

7:39.5

30:47.4

31:36.5

0:49.0

9:54/M

11

BEATRIZ AGUNDIZ ARLINGTON TX

2043

34

193

8:47.8

31:55.7

32:57.4

1:01.6

10:16/M

12

JUANA POWERS DALLAS TX

2276

33

214

10:28.3

33:36.2

34:42.2

1:05.9

10:48/M

13

BEVERLY JARVIS THE COLONY TX

2595

32

222

11:00.2

34:08.1

34:15.6

0:07.5

10:59/M

14

KEISHA DUNLAP EULESS TX

2257

32

223

11:00.8

34:08.7

34:31.5

0:22.8

10:59/M

15

WENDY BRYANT MANSFIELD TX

2052

33

236

11:37.9

34:45.8

35:53.1

1:07.2

11:10/M

16

CINDY NEWTON ARLINGTON TX

2101

32

250

12:32.9

35:40.8

35:59.8

0:18.9

11:28/M

17

BRITTNEY ANDERSON DALLAS TX

2046

32

256

13:02.2

36:10.1

37:22.2

1:12.1

11:38/M

18

KENDAL ECKER

2435

32

268

13:54.7

37:02.6

37:44.2

0:41.6

11:54/M

19

RACHEL DULING BURLESON TX

2255

34

277

14:33.3

37:41.2

38:20.4

0:39.2

12:07/M

20

LESLIE WALLACE GRAND PRAIRIE TX

2131

34

278

14:42.2

37:50.1

38:45.4

0:55.3

12:10/M

21

TYREE LINDSEY MANSFIELD TX

2590

34

300

17:20.2

40:28.1

41:31.3

1:03.2

13:01/M

22

GINGER STEINMAN MANSFIELD TX

2127

34

301

17:25.2

40:33.1

41:56.9

1:23.8

13:02/M

23

KARI CONANT KELLER TX

2426

33

310

19:15.7

42:23.6

43:52.0

1:28.4

13:38/M

24

TINA RESWIK PANTEGO TX

2279

30

314

19:56.8

43:04.7

43:20.4

0:15.7

13:51/M

25

MARIA RUBIO

2564

33

338

25:41.3

48:49.2

48:58.5

0:09.3

15:42/M

26

RAVONNE ALLMON-SMITH GRAND PRAIRIE TX

2045

34

346

27:37.2

50:45.1

51:20.7

0:35.6

16:19/M

27

CARRIE CLEAVER KELLER TX

2428

34

357

37:01.9

1:00:09.8

1:01:38.5

1:28.7

19:20/M

 
Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

MATTHEW HINCE GRAND PRAIRIE TX

2265

32

43

 

23:39.9

23:57.1

0:17.2

7:36/M

2

ANTHONY CISNEROS FORT WORTH TX

2352

34

78

2:06.3

25:46.2

25:48.5

0:02.3

8:17/M

3

KRIS MACREADY GRAND PRAIRIE TX

2089

32

82

2:17.7

25:57.7

26:56.6

0:58.9

8:21/M

4

JOSHUA SMITH FRISCO TX

2289

32

85

2:28.6

26:08.6

26:26.2

0:17.6

8:24/M

5

CURTIS NAGEL ARLINGTON TX

2099

32

96

3:11.5

26:51.4

27:21.2

0:29.8

8:38/M

6

BRIAN SMITH GRAND PRAIRIE TX

2460

30

120

4:34.4

28:14.3

28:32.3

0:18.0

9:05/M

7

BOBBY GHEEN

2436

31

269

13:24.5

37:04.5

37:46.1

0:41.6

11:55/M

8

MATTHEW QUISENBERRY THE COLONY TX

2567

32

331

23:49.9

47:29.8

48:01.2

0:31.4

15:16/M

 
Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

MARY MOORE CEDAR HILL TX

2443

39

60

 

24:23.5

24:26.7

0:03.2

7:50/M

2

ANNA COULTER GRAND PRAIRIE TX

2559

39

151

5:16.4

29:39.9

29:53.2

0:13.3

9:32/M

3

BECKY HERRERA GRAND PRAIRIE TX

2385

36

158

5:30.4

29:53.9

30:19.4

0:25.5

9:37/M

4

JENNIFER CAVANAUGH GRAND PRAIRIE TX

2531

38

199

7:55.2

32:18.7

32:46.7

0:27.9

10:23/M

5

LINSEY JACKSON ARLINGTON TX

2268

39

200

7:55.3

32:18.8

33:17.2

0:58.4

10:23/M

6

LAURA AGUNDIZ ARLINGTON TX

2044

39

206

8:17.5

32:41.0

33:43.9

1:02.9

10:31/M

7

MELISSA SWAIN MANSFIELD TX

2129

38

218

9:35.3

33:58.8

34:26.1

0:27.3

10:55/M

8

DENISE DELUNA ARLINGTON TX

2160

39

226

9:48.8

34:12.3

34:16.2

0:03.9

11:00/M

9

TIFFANY BARNES DUNCANVILLE TX

2012

35

252

11:18.6

35:42.1

36:21.1

0:39.0

11:29/M

10

MELISSA WEAVER BEDFORD TX

2365

35

324

21:42.0

46:05.5

46:59.0

0:53.5

14:49/M

11

BLANCA GRANADO DALLAS TX

2035

38

327

22:19.9

46:43.4

47:09.3

0:25.9

15:01/M

12

JACKIE PETERS ARLINGTON TX

2107

39

359

39:50.6

1:04:14.1

1:04:52.0

0:37.8

20:39/M

 
Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

CARLOS ALVAREZ GRAND PRAIRIE TX

2446

36

20

 

21:41.3

21:42.3

0:01.0

6:58/M

2

SHANNON COULTER GRAND PRAIRIE TX

2395

38

22

0:06.9

21:48.2

21:53.1

0:04.8

7:01/M

3

HOLLAND JACKSON THE COLONY TX

2569

36

62

2:55.9

24:37.2

24:45.3

0:08.0

7:55/M

4

ROBBY POWERS DALLAS TX

2277

35

65

3:00.1

24:41.4

25:41.7

1:00.2

7:56/M

5

JOHN BEWLEY ARLINGTON TX

2242

37

67

3:16.6

24:57.9

26:28.4

1:30.5

8:01/M

6

JEFF PRATER ARLINGTON TX

2380

38

132

7:10.1

28:51.4

29:42.1

0:50.7

9:17/M

7

DAVID DALY GRAND PRAIRIE TX

2057

39

141

7:34.4

29:15.7

29:55.9

0:40.1

9:24/M

8

ERIC DUNLAP GRAND PRAIRIE TX

2256

37

176

9:22.8

31:04.1

31:27.0

0:22.8

9:59/M

9

ERIC PECK THE COLONY TX

2550

39

225

12:27.8

34:09.1

34:53.4

0:44.3

10:59/M

10

JASON DULING BURLESON TX

2254

38

276

15:59.8

37:41.1

38:20.7

0:39.5

12:07/M

11

DAVID GARZA MIDLOTHIAN TX

2359

39

279

16:11.8

37:53.1

38:06.4

0:13.3

12:11/M

12

GENE WEAVER BEDFORD TX

2366

38

323

24:23.6

46:04.9

46:58.5

0:53.6

14:49/M

 
Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

KIMBERELY SALINAS ARLINGTON TX

2114

43

115

 

27:58.7

28:38.1

0:39.4

9:00/M

2

JENNIFER ALLEN GRAND PRAIRIE TX

2515

43

129

0:38.4

28:37.1

28:48.3

0:11.2

9:12/M

3

LAURA RIDDLE GRAND PRAIRIE TX

2109

41

159

1:59.0

29:57.7

30:04.6

0:06.9

9:38/M

4

SHEILA PURRINGTON GRAND PRAIRIE TX

2512

40

166

2:33.2

30:31.9

31:57.1

1:25.2

9:49/M

5

ANGELA PARRISH MANSFIELD TX

2447

42

171

2:46.9

30:45.6

31:25.8

0:40.2

9:53/M

6

ERICA LUBBERS THE COLONY TX

2618

42

178

3:14.5

31:13.2

31:29.3

0:16.1

10:02/M

7

KAREN JOINES ARLINGTON TX

2081

44

183

3:40.4

31:39.1

32:13.8

0:34.7

10:11/M

8

AIMEE VENTURA RED OAK TX

2461

40

184

3:42.2

31:40.9

32:36.5

0:55.6

10:11/M

9

SUSAN WALTERS DUNCANVILLE TX

2319

44

189

3:48.3

31:47.0

32:50.8

1:03.8

10:13/M

10

ROXANNA HARGRAVE GRAND PRAIRIE TX

2073

41

208

4:45.8

32:44.5

32:51.3

0:06.8

10:32/M

11

TAMMY LOFTUS GRAND PRAIRIE TX

2184

40

217

5:58.2

33:56.9

34:17.7

0:20.8

10:55/M

12

TRACY NOVAK GRAND PRAIRIE TX

2521

41

261

8:22.7

36:21.4

37:03.1

0:41.7

11:41/M

13

CATHERINE BOTTRELL-TOMERLIN BURLESON TX

2050

42

282

10:22.5

38:21.2

38:53.9

0:32.7

12:20/M

14

ELIZABETH STECHER MANSFIELD TX

2540

40

299

12:28.7

40:27.4

41:31.3

1:03.9

13:00/M

15

MARION FETTERS ARLINGTON TX

2399

40

302

12:42.7

40:41.4

41:09.6

0:28.2

13:05/M

16

KATHY HUTTAR DUNCANVILLE TX

2350

42

340

21:19.1

49:17.8

51:36.3

2:18.5

15:51/M

 
Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

TIM OLSON FORT WORTH TX

2430

43

11

 

19:12.0

19:12.6

0:00.6

6:10/M

2

RODNEY BATES MIDLOTHIAN TX

2493

42

49

4:49.2

24:01.3

24:09.2

0:07.9

7:43/M

3

JOE BALDERSON MANSFIELD TX

2048

40

66

5:44.3

24:56.4

25:35.7

0:39.3

8:01/M

4

JOSE SR DELEON GRAND PRAIRIE TX

2524

41

81

6:44.9

25:56.9

26:27.0

0:30.1

8:20/M

5

TOM BOYLES SACHSE TX

2419

43

196

12:55.8

32:07.9

32:54.6

0:46.7

10:20/M

6

KEVIN STECHER MANSFIELD TX

2538

41

213

14:12.1

33:24.1

34:28.4

1:04.2

10:44/M

7

JOHN FETTERS ARLINGTON TX

2398

42

231

15:17.2

34:29.2

34:53.9

0:24.7

11:05/M

8

LARS HUTTAR DUNCANVILLE TX

2401

42

335

28:59.1

48:11.2

50:29.8

2:18.6

15:30/M

9

JEFF STEINMAN MANSFIELD TX

2128

40

354

39:08.6

58:20.6

59:47.9

1:27.3

18:45/M

 
Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

ANA STULL GRAND PRAIRIE TX

2372

47

94

 

26:47.7

27:37.6

0:49.9

8:37/M

2

MARIA CRYER ALINTON TX

2448

48

97

0:11.8

26:59.5

27:05.4

0:05.8

8:41/M

3

MINDY RIVERA MANSFIELD TX

2110

46

108

0:48.2

27:35.9

27:53.6

0:17.7

8:52/M

4

YVONNE DILLON MANSFIELD TX

2539

46

126

1:41.9

28:29.6

29:09.2

0:39.6

9:10/M

5

KECIA MCCRIGHT THE COLONY TX

2546

46

179

4:31.9

31:19.6

31:27.0

0:07.4

10:04/M

6

CORINE BEAMAN GRAND PRAIRIE TX

2240

48

195

5:17.9

32:05.6

32:17.6

0:11.9

10:19/M

7

VONDA SPENCER GRAND PRAIRIE TX

2354

45

203

5:39.6

32:27.3

32:46.9

0:19.6

10:26/M

8

LESLIE RADKE DUNCANVILLE TX

2410

45

212

6:31.7

33:19.4

33:30.3

0:10.8

10:43/M

9

CARI MARSHALL CEDAR HILL TX

2403

48

221

7:18.7

34:06.4

35:04.0

0:57.6

10:58/M

10

DENISE HOHULIN DALLAS TX

2343

45

240

8:07.0

34:54.7

35:38.7

0:44.0

11:13/M

11

LISA FLORES GRAND PRAIRIE TX

2063

45

251

8:53.8

35:41.5

35:59.9

0:18.4

11:28/M

12

SUSAN FORSVALL GRAND PRAIRIE TX

2065

45

253

9:03.2

35:50.9

37:20.2

1:29.2

11:31/M

13

MARYK BARNHARDT MANSFIELD TX

2450

45

273

10:39.1

37:26.8

37:52.0

0:25.1

12:02/M

14

KELLY SCHMIDT MANSFIELD TX

2117

45

281

11:32.0

38:19.7

38:53.9

0:34.1

12:19/M

15

SANNA EDDIE ARLINGTON TX

2060

48

292

13:01.5

39:49.2

40:51.8

1:02.6

12:48/M

16

CATHY NELSON DALLAS TX

2406

48

297

13:23.5

40:11.2

41:16.2

1:05.0

12:55/M

17

WANDA BROWNE MANSFIELD TX

2568

46

298

13:36.1

40:23.8

41:00.1

0:36.3

12:59/M

18

SHERRI GOODWIN MANSFIELD TX

2071

46

313

16:02.9

42:50.6

43:24.4

0:33.8

13:46/M

 
Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

JIMMY SALINAS ARLINGTON TX

2115

49

16

 

21:14.6

21:15.6

0:01.0

6:50/M

2

MIKE RYAN

2497

49

28

1:06.7

22:21.3

22:35.1

0:13.8

7:11/M

3

CRAIG CARROLL DUNCANVILLE TX

2335

45

33

1:39.4

22:54.0

22:57.8

0:03.7

7:22/M

4

JEFF WILLIAMS MANSFIELD TX

2136

48

110

6:29.4

27:44.0

28:24.2

0:40.1

8:55/M

5

MIKE VAUGHAN GRAND PRAIRE TX

2470

48

113

6:38.8

27:53.4

28:14.0

0:20.5

8:58/M

6

JESSE CASTANO GRAND PRAIRIE TX

2246

47

148

8:23.4

29:38.0

30:21.0

0:42.9

9:32/M

7

WAYNE MARTIN THE COLONY TX

2543

46

157

8:38.7

29:53.3

30:18.4

0:25.1

9:37/M

8

CLINT FORSVALL GRAND PRAIRIE TX

2066

47

170

9:29.1

30:43.7

32:13.2

1:29.5

9:53/M

9

DAVID RAWLINSON DUNCANVILLE TX

2441

49

185

10:26.5

31:41.1

32:23.9

0:42.7

10:11/M

10

SCOTT HARGRAVE GRAND PRAIRIE TX

2074

46

207

11:29.1

32:43.7

32:51.4

0:07.7

10:31/M

 
Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

EILEEN MARSH MANSFIELD TX

2090

54

124

 

28:24.0

28:57.9

0:33.8

9:08/M

2

DEBBIE DEMITA ARLINGTON TX

2058

52

150

1:15.0

29:39.1

30:02.7

0:23.6

9:32/M

3

DEBORAH MCVEAN FORT WORTH TX

2092

54

186

3:17.9

31:41.9

32:34.2

0:52.2

10:11/M

4

MARTHA TAUZIN MANSFIELD TX

2130

52

187

3:20.0

31:44.1

32:01.8

0:17.7

10:12/M

5

SIOBHAIN BIERSCHENIK DALLAS TX

2325

50

264

8:09.6

36:33.7

37:12.8

0:39.1

11:45/M

6

LISA WILLIAMS THE COLONY TX

2534

50

266

8:31.1

36:55.2

37:40.0

0:44.8

11:52/M

7

SUSAN APPLING ARLINGTON TX

2030

54

272

9:01.4

37:25.4

37:56.0

0:30.5

12:02/M

8

TERESA MCCLELLAN GRAND PRAIRIE TX

2607

51

329

18:37.9

47:01.9

47:56.3

0:54.4

15:07/M

9

CATHY MOSCONI DUNCANVILLE TX

2097

50

348

22:22.3

50:46.4

51:24.5

0:38.1

16:19/M

 
Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

JAMES BARNHART SAGINAW TX

2472

50

15

 

21:11.1

21:11.8

0:00.7

6:49/M

2

PAUL MEYER ARLINGTON TX

2581

51

29

1:10.7

22:21.8

22:40.2

0:18.3

7:11/M

3

DAVID LANE ARLINGTON TX

2499

54

48

2:49.9

24:01.0

24:10.9

0:09.9

7:43/M

4

RONALD RADKE DUNCANVILLE TX

2411

53

50

2:51.4

24:02.5

24:05.5

0:03.0

7:44/M

5

DONALD PERRY GRAND PRAIRIE TX

2106

51

63

3:28.1

24:39.2

24:39.2

7:56/M

6

MARK TESTARDI DALLAS TX

2314

52

135

7:47.5

28:58.6

29:30.3

0:31.7

9:19/M

7

DAVID MARSHALL CEDAR HILL TX

2404

50

136

7:51.5

29:02.6

29:29.9

0:27.3

9:20/M

8

BRAD GRIGGS RED OAK TX

2475

50

139

8:01.4

29:12.5

29:21.5

0:09.0

9:23/M

9

DENNIS WALTERS DUNCANVILLE TX

2320

50

209

11:40.7

32:51.8

33:55.3

1:03.5

10:34/M

10

RAY MOORE THE COLONY TX

2555

53

247

14:19.1

35:30.2

35:36.4

0:06.2

11:25/M

11

TOM BARNHARDT MANSFIELD TX

2449

50

289

18:16.3

39:27.4

40:17.2

0:49.7

12:41/M

12

GREGORY DININGER GRAND PRAIRIE TX

2252

50

290

18:22.2

39:33.3

39:46.4

0:13.1

12:43/M

 
Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

DONNA LANCASTER GRAND PRAIRIE TX

2084

57

133

 

28:57.4

30:04.0

1:06.5

9:19/M

2

BRENDA WALTERS DUNCANVILLE TX

2132

58

220

5:06.2

34:03.7

34:13.1

0:09.4

10:57/M

3

VALLERIE FERGUSON DUNCANVILLE TX

2440

55

249

6:41.4

35:38.8

36:21.4

0:42.5

11:27/M

4

KATHY REID NEVADA TX

2278

59

254

7:01.9

35:59.3

36:36.3

0:37.0

11:34/M

5

OPHELIA CHAN GRAND PRAIRIE TX

2054

56

259

7:16.8

36:14.2

36:42.7

0:28.4

11:39/M

6

KAREN JORDAN SAN ANGELO TX

2082

55

270

8:15.6

37:13.0

38:24.8

1:11.7

11:58/M

 
Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

LYNN TILLER

2431

58

17

 

21:18.1

21:23.1

0:05.0

6:51/M

2

RICHARD KRESSE MIDLOTHIAN TX

2390

59

55

2:55.8

24:13.9

24:20.9

0:07.0

7:47/M

3

PAUL CRANSHAW RED OAK TX

2491

57

86

5:02.9

26:21.0

26:21.8

0:00.8

8:28/M

4

TIMOTHY THURY MANSFIELD TX

2373

59

145

8:11.1

29:29.2

29:29.2

9:29/M

5

MARK APPLING ARLINGTON TX

2031

56

180

10:03.2

31:21.3

31:52.0

0:30.6

10:05/M

6

SCOTT NAYLOR IRVING TX

2100

58

312

21:30.0

42:48.1

43:13.5

0:25.4

13:46/M

7

KEITH ALLEN VALLEY MILLS TX

2488

56

318

22:27.7

43:45.8

44:12.9

0:27.1

14:04/M

 
Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

SUSAN JENKINS ARLINGTON TX

2376

61

234

 

34:39.3

36:13.6

1:34.3

11:08/M

2

LINDA CUNNINGHAM THE COLONY TX

2554

63

248

0:51.6

35:30.9

35:36.7

0:05.8

11:25/M

3

JANIE DELEON GRAND PRAIRIE TX

2462

61

263

1:53.1

36:32.4

36:36.6

0:04.2

11:45/M

4

JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX

2070

64

321

9:38.0

44:17.3

45:03.9

0:46.6

14:14/M

5

VIRGINIA LAMB GRAND PRAIRIE TX

2420

62

358

29:34.2

1:04:13.5

1:05:31.2

1:17.6

20:39/M

 
Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

PHIL CISNEROS HALTOM CITY TX

2055

64

30

 

22:33.0

22:37.9

0:04.9

7:15/M

2

CHARLES KNEELAND FT WORTH TX

2623

64

309

19:30.5

42:03.5

42:47.8

0:44.2

13:31/M

 
Top

Female 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

GLORIA WHITSEL GRAND PRAIRIE TX

2417

66

293

 

39:56.8

40:49.7

0:52.8

12:50/M

2

ELLEN BERGAMI BEDFORD TX

2367

67

333

7:54.5

47:51.4

48:42.0

0:50.6

15:23/M

3

JANET RUHNOW DUNCANVILLE TX

2113

67

336

8:21.9

48:18.7

48:48.3

0:29.6

15:32/M

 
Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

LARRY HOOVER FORT WORTH TX

2486

69

134

 

28:58.4

29:10.1

0:11.6

9:19/M

2

KEITH HUMMER ARLINGTON TX

2500

69

169

1:41.3

30:39.8

30:51.7

0:11.9

9:51/M

3

KEITH WHITSEL GRAND PRAIRIE TX

2416

66

174

2:03.6

31:02.0

31:52.6

0:50.5

9:59/M

 
Top

Female 70 to 74

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

SHERRY ROBINSON FORT WORTH TX

2111

73

188

 

31:45.6

31:58.1

0:12.4

10:13/M

 
Top

Female 75 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

MARGARET THRASH JOSHUA TX

2496

75

305

 

41:31.2

42:03.9

0:32.7

13:21/M

2

BETTY FORSVALL DALLAS TX

2579

76

317

2:10.8

43:42.0

44:01.9

0:19.9

14:03/M

 
Top

Male 75 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

RICHARD FREGOE GRAND PRAIRIE TX

2067

75

294

 

40:00.7

40:42.2

0:41.5

12:52/M

 
Top

Female 80 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

BETTYBOB MASSEY FT WORTH TX

2091

84

339

 

49:11.4

49:44.3

0:32.9

15:49/M

 
Top

Male 80 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Chip Time

Gun Time

Chip Diff

Pace

1

RICHARD WIDENER IRVING TX

2423

84

260

 

36:18.7

36:30.5

0:11.7

11:40/M