Lake Joe Pool Pumpkin Run

Age Group Results

October 13, 2012


Results by RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: 0- 0 1- 8 9-10 11-12 13-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: 0- 0 1- 8 9-10 11-12 13-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

5K Timed

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAURA NELSON 1198 46 11   20:12.5 20:14.6 0:02.1 6:30/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JASON TREVINO DALLAS TX 867 24 1   16:06.4 16:07.8 0:01.3 5:11/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CATHY BUCHANAN FORT WORTH TX 739 50 14   20:38.7 20:41.1 0:02.3 6:38/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MICHAEL FUSSELL ARLINGTON TX 1175 54 7   18:18.9 18:20.6 0:01.6 5:53/M
Top

Female GRAND MASTER Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 POKSU BINGER FORT WORTH TX 732 62 57   24:35.2 24:40.1 0:04.9 7:54/M
Top

Male GRAND MASTER Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DON NELSON GRAPEVINE TX 817 56 8   19:18.7 19:22.6 0:03.8 6:12/M
Top

Female 0 and under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ERICA LUBBERS THE COLONY TX 1056 0 173   31:21.7 31:54.1 0:32.3 10:05/M
Top

Age UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Unknown Partic. 1284 1284 13   20:19.0 20:20.3 0:01.2 6:32/M
2 Unknown Partic. 25120 25120 60 4:20.9 24:40.0 24:43.3 0:03.3 7:56/M
3 Unknown Partic. 1211 1211 258 17:50.3 38:09.4 38:09.4 12:16/M
4 Unknown Partic. 1213 1213 259 17:50.3 38:09.4 38:09.4 12:16/M
5 Unknown Partic. 1318 1318 260 17:51.0 38:10.1 38:10.1 12:16/M
6 Unknown Partic. 1279 1279 261 17:52.0 38:11.1 38:11.1 12:17/M
7 Unknown Partic. 1215 1215 332 26:40.3 46:59.4 47:16.6 0:17.1 15:06/M
8 Unknown Partic. 1057 1057 337 28:08.2 48:27.3 49:10.8 0:43.5 15:35/M
9 Unknown Partic. 2031 2031 360 33:25.1 53:44.2 53:47.8 0:03.6 17:17/M
Top

Female 1 to 8

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KAYLEE VEATH 1099 8 149   30:14.0 30:32.8 0:18.8 9:43/M
2 LANEAH CUMMINS 655 8 181 1:58.4 32:12.5 32:14.5 0:02.0 10:21/M
3 SARAH MORARA ARLINGTON TX 1080 8 182 1:59.1 32:13.2 32:15.3 0:02.1 10:22/M
4 CARLOTA FEDORKO GRAND PRAIRIE TX 758 8 208 4:17.4 34:31.5 34:43.6 0:12.0 11:06/M
5 MELODY GUTZMER GRAND PRAIRIE TX 769 8 212 4:38.1 34:52.2 35:02.8 0:10.6 11:13/M
6 LEILANI QUEZADA GRAND PRAIRIE TX 1253 6 279 10:12.3 40:26.4 41:11.8 0:45.3 13:00/M
7 JAYDIN OSBORNE 1271 8 298 12:49.5 43:03.5 43:16.1 0:12.5 13:51/M
8 ABRIELLA QUEZADA 1254 5 304 13:41.9 43:56.0 44:42.3 0:46.3 14:08/M
9 ADDISON HOLLAND ARLINGTON TX 1225 8 319 15:55.6 46:09.7 47:14.3 1:04.6 14:50/M
10 KYLIE HYMAN 1054 6 326 16:24.1 46:38.2 46:41.6 0:03.3 15:00/M
11 ARIANA RUMSEY 633 8 339 18:29.2 48:43.2 48:52.3 0:09.0 15:40/M
12 BRIANNE BETHUNE 609 7 343 19:00.6 49:14.7 50:47.8 1:33.1 15:50/M
13 RACHEL DILLON 614 8 363 25:37.1 55:51.2 56:21.8 0:30.5 17:57/M
14 KAITLYN SHARPLEY-BOWDISH 635 8 367 25:47.8 56:01.9 56:24.6 0:22.6 18:01/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TYLER FERRIS GRAND PRAIRIE TX 617 7 52   24:27.0 25:08.5 0:41.5 7:52/M
2 LUKE MOORE ARLINGTON TX 814 8 74 1:27.9 25:55.0 26:07.8 0:12.8 8:20/M
3 JACKSON MERRILL THE COLONY TX 1055 8 97 2:57.6 27:24.6 27:25.1 0:00.4 8:49/M
4 THOMAS GEELEN GRAND PRAIRIE TX 625 8 123 4:14.2 28:41.2 28:48.8 0:07.5 9:13/M
5 BRADY ANDERSON MANSFIELD TX 725 7 130 4:37.8 29:04.8 29:15.1 0:10.2 9:21/M
6 BREVAN CARROLL DUNCANVILLE TX 649 8 148 5:39.0 30:06.0 30:07.8 0:01.7 9:41/M
7 ANDREW LUBBERS THE COLONY TX 1046 8 172 6:53.7 31:20.7 31:24.3 0:03.5 10:05/M
8 WESLEY PECK THE COLONY TX 1091 7 185 7:54.0 32:21.0 32:27.8 0:06.7 10:24/M
9 JASON SWANN ARLINGTON TX 1227 8 199 9:08.4 33:35.5 34:37.6 1:02.1 10:48/M
10 REUBEN LIM 626 7 254 13:35.2 38:02.2 38:24.8 0:22.6 12:14/M
11 TREY BETHUNE 612 8 262 14:13.0 38:40.0 40:11.8 1:31.8 12:26/M
12 DIEGO CRUZ GRAND PRAIRIE TX 1262 6 290 17:31.7 41:58.8 42:18.6 0:19.8 13:30/M
13 GRAYSON BINFORD 1260 6 330 22:25.1 46:52.1 47:57.0 1:04.8 15:04/M
14 DYLAN BETHUNE 610 6 335 23:51.9 48:19.0 49:49.6 1:30.6 15:32/M
15 ZANDER ADAMS 1031 6 380 39:18.2 1:03:45.3 1:04:49.3 1:04.0 20:30/M
16 ZACHARY MASHBURN 672 5 384 44:06.6 1:08:33.6 1:09:49.0 1:15.3 22:03/M
Top

Female 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DARA CARROLL DUNCANVILLE TX 652 10 71   25:52.0 26:01.6 0:09.6 8:19/M
2 VICTORIA PIPINICH FORT WORTH TX 831 9 84 0:56.7 26:48.7 26:51.3 0:02.5 8:37/M
3 ISABELLA ROBINSON ARLINGTON TX 843 10 103 1:44.6 27:36.6 27:44.0 0:07.3 8:52/M
4 CARMEN MERRILL THE COLONY TX 1060 9 105 1:56.7 27:48.7 27:50.6 0:01.9 8:56/M
5 LYDIA RADKE DUNCANVILLE TX 681 10 128 3:07.3 28:59.3 29:10.1 0:10.8 9:19/M
6 RACHEL PECK THE COLONY TX 1090 10 145 4:01.0 29:53.0 29:56.1 0:03.0 9:37/M
7 JESSA ADKINS ARLINGTON TX 721 9 197 7:42.3 33:34.4 33:43.3 0:08.9 10:48/M
8 ADELINE NORDMOE DALLAS TX 677 9 203 8:13.0 34:05.0 34:15.3 0:10.2 10:58/M
9 LEIGHA MILLIGAN THE COLONY TX 1062 9 219 9:10.7 35:02.8 35:17.8 0:15.0 11:16/M
10 CIERRA GUERRERO GRAND PRAIRIE TX 1106 10 235 10:19.4 36:11.5 36:22.3 0:10.8 11:38/M
11 LAUREN TATE 1185 10 248 11:15.1 37:07.1 37:07.1 11:56/M
12 ANGELA CHESTER 1035 9 274 14:14.7 40:06.8 40:27.1 0:20.3 12:54/M
13 BROOKE QUISENBERRY THE COLONY TX 1093 10 299 17:25.4 43:17.4 43:27.5 0:10.1 13:55/M
14 MADISON GUTZMER GRAND PRAIRIE TX 767 10 383 39:51.5 1:05:43.5 1:05:53.8 0:10.2 21:08/M
15 LOGAN FITZGERALD DESOTO TX 1236 10 387 49:10.6 1:15:02.6 1:15:02.6 24:08/M
Top

Male 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NATHANIEL DUITSMAN 660 10 31   22:45.5 22:53.8 0:08.3 7:19/M
2 STEPHEN DUITSMAN DUNCANVILLE TX 661 10 34 0:11.2 22:56.7 23:04.8 0:08.0 7:22/M
3 KORBIN LOPEZ THE COLONY TX 1045 10 44 1:10.0 23:55.5 23:57.3 0:01.7 7:41/M
4 JAKE BAXTER 1032 9 45 1:11.2 23:56.8 23:58.3 0:01.5 7:42/M
5 CONALL MCCRIGHT THE COLONY TX 1059 10 76 3:23.5 26:09.1 26:09.8 0:00.7 8:25/M
6 CALEB PERRY 1092 10 79 3:33.3 26:18.9 26:19.3 0:00.4 8:27/M
7 KEMUEL AGOSTO 722 9 82 4:02.2 26:47.8 26:48.6 0:00.7 8:37/M
8 LACAS JOHNSON 1220 9 102 4:48.9 27:34.5 27:38.3 0:03.8 8:52/M
9 DREW MOORE ARLINGTON TX 813 10 119 5:43.4 28:29.0 28:42.8 0:13.8 9:10/M
10 BRANDON HALSEMA THE COLONY TX 1048 10 144 7:07.2 29:52.8 29:54.8 0:02.0 9:36/M
11 BENJAMIN KOCUREK ARLINGTON TX 791 10 146 7:10.4 29:55.9 30:01.3 0:05.3 9:37/M
12 STEVE LARES 1043 10 152 7:42.6 30:28.2 30:30.8 0:02.5 9:48/M
13 NICK BAIR GRAND PRAIRIE TX 607 10 170 8:30.5 31:16.0 31:17.8 0:01.7 10:03/M
14 JACOB HYMAN 1053 9 178 9:00.5 31:46.1 31:47.1 0:00.9 10:13/M
15 ANDREW GEELEN GRAND PRAIRIE TX 622 10 211 12:05.9 34:51.5 34:52.5 0:01.0 11:12/M
16 ANTHONY BIERSCHENK DALLAS TX 640 10 213 12:07.1 34:52.7 35:02.0 0:09.3 11:13/M
17 JAMES NELSON DALLAS TX 674 9 267 16:27.1 39:12.7 39:32.6 0:19.8 12:36/M
18 DANIEL QUEZADA GRAND PRAIRIE TX 1255 10 292 19:21.4 42:07.0 42:49.8 0:42.8 13:33/M
19 MATTHEW QUEZADA GRAND PRAIRIE TX 1252 9 294 19:38.0 42:23.6 43:07.3 0:43.6 13:38/M
20 AUBREY HOLLAND ARLINGTON TX 1224 10 297 20:10.1 42:55.7 44:01.1 1:05.3 13:48/M
21 AIDEN PATE GRAND PRAIRIE TX 629 9 306 21:17.1 44:02.7 45:00.1 0:57.3 14:10/M
22 NICHOLAS KOCUREK ARLINGTON TX 792 9 308 21:24.9 44:10.5 44:16.1 0:05.6 14:12/M
23 WESLEY FERRIS GRAND PRAIRIE TX 618 10 354 28:18.9 51:04.5 51:47.1 0:42.6 16:25/M
24 ZACH SCOTT ARLINGTON TX 1111 10 357 29:11.4 51:56.9 52:46.6 0:49.6 16:42/M
Top

Female 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARIA GUILLEN GRAND PRAIRIE TX 1231 12 47   24:04.4 24:08.1 0:03.6 7:44/M
2 MADELYN SCALISE FRISCO TX 854 11 95 3:17.2 27:21.7 27:54.3 0:32.6 8:48/M
3 CASSIDY LINDELL 802 12 115 4:18.2 28:22.7 28:58.8 0:36.1 9:07/M
4 ALISSA COLE THE COLONY TX 1037 11 118 4:24.4 28:28.9 28:32.5 0:03.6 9:09/M
5 MORIAH THOMAS 688 11 121 4:32.8 28:37.3 28:47.1 0:09.7 9:12/M
6 CLARA WINGUTH ARLINGTON TX 1265 12 159 6:45.4 30:49.9 31:05.3 0:15.3 9:55/M
7 SOPHIA MORARA ARLINGTON TX 1081 12 160 6:46.4 30:50.9 30:53.6 0:02.6 9:55/M
8 ALAYNA RICHTER 1168 11 196 9:27.2 33:31.7 33:59.1 0:27.3 10:47/M
9 TAYLOR NORDMOE DALLAS TX 679 11 207 10:26.0 34:30.5 34:41.1 0:10.5 11:06/M
10 ERIN LOPEZ 1044 11 215 10:50.3 34:54.7 35:09.8 0:15.0 11:13/M
11 ALEXIS COLE THE COLONY TX 1036 11 221 11:02.5 35:07.0 35:09.3 0:02.3 11:17/M
12 KIM GARZA 1288 12 225 11:17.0 35:21.5 35:42.3 0:20.8 11:22/M
13 KYLEE BUCK ARLINGTON TX 740 11 234 12:04.2 36:08.7 36:48.8 0:40.1 11:37/M
14 MAKINLEY EDDLEMON GRAND PRAIRIE TX 753 11 244 12:43.2 36:47.7 36:58.8 0:11.1 11:50/M
15 LUDY CASAS 1230 12 289 17:52.7 41:57.2 42:00.8 0:03.6 13:29/M
16 KIRSTEN ADAMS THE COLONY TX 1030 12 382 39:43.4 1:03:47.9 1:04:51.0 1:03.0 20:31/M
Top

Male 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NAHUM CUMMINS 657 11 26   22:19.9 22:21.6 0:01.7 7:11/M
2 NICHOLAS WROBLEWSKI FRISCO TX 876 11 36 1:11.9 23:31.8 23:33.1 0:01.2 7:34/M
3 JOHNNY BEAMAN 1244 12 39 1:18.1 23:38.0 23:41.1 0:03.0 7:36/M
4 MATTHEW LUBBERS THE COLONY TX 1214 12 43 1:34.1 23:54.0 23:57.5 0:03.5 7:41/M
5 LEO RODRIGUEZ ARLINGTON TX 1151 11 70 3:20.5 25:40.4 25:42.1 0:01.6 8:15/M
6 ANDREW LIMPERT 798 12 93 4:55.0 27:14.9 27:22.8 0:07.9 8:45/M
7 CHRISTIAN SALDANA DALLAS TX 848 12 106 5:36.8 27:56.7 28:01.1 0:04.3 8:59/M
8 CAMDEN CARROLL DUNCANVILLE TX 650 12 151 7:56.1 30:16.0 30:26.0 0:10.0 9:44/M
9 WESTON JOHNSON GRAND PRAIRIE TX 1221 11 187 10:17.6 32:37.5 32:39.6 0:02.0 10:29/M
10 DAKOTA BELL 1228 12 217 12:36.9 34:56.8 34:57.3 0:00.5 11:14/M
11 WILSON VILLALTA GRAND PRAIRIE TX 1237 12 282 18:45.7 41:05.6 41:06.8 0:01.2 13:13/M
Top

Female 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALETHEA CARLTON DUNCANVILLE TX 644 13 23   22:15.5 22:20.6 0:05.0 7:09/M
2 TAMARA ALERAMAWI 1023 13 28 0:15.4 22:31.0 28:59.1 6:28.1 7:14/M
3 ELAINA VOSE 690 14 81 4:30.9 26:46.5 26:52.1 0:05.6 8:36/M
4 ANARA ICKES MANSFIELD TX 1180 13 136 7:04.3 29:19.9 29:54.3 0:34.3 9:26/M
5 KIMBERLY BELL MANSFIELD TX 1232 13 139 7:29.4 29:45.0 29:47.0 0:02.0 9:34/M
6 SOPHIA RADKE DUNCANVILLE TX 683 13 142 7:32.9 29:48.4 29:54.0 0:05.6 9:35/M
7 KEYLA STOREY 1287 14 227 13:23.5 35:39.1 35:39.1 11:28/M
8 MACKENZIE SAENZ GRAND PRAIRIE TX 847 14 278 18:08.5 40:24.0 41:05.3 0:41.3 12:59/M
Top

Male 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TELLA CUMMINS 658 13 12   20:17.1 20:18.8 0:01.7 6:31/M
2 FREDERIK WINGUTH 1267 14 53 4:12.6 24:29.7 24:44.3 0:14.6 7:52/M
3 DILLON CARROLL DUNCANVILLE TX 653 14 54 4:16.4 24:33.5 24:42.6 0:09.0 7:54/M
4 JAVIER SOLIS ARLINGTON TX 1208 14 67 5:04.3 25:21.4 25:38.6 0:17.1 8:09/M
5 RYAN LASTUFKA 665 14 72 5:36.3 25:53.4 25:56.1 0:02.6 8:19/M
6 CHRISTIAN HAWKINS 1268 13 124 8:24.4 28:41.5 28:54.8 0:13.3 9:13/M
7 ADRIAN ENRIQUEZ GRAND PRAIRIE TX 1238 13 193 13:09.7 33:26.8 33:28.6 0:01.7 10:45/M
8 ZACH HIGHTOWER 1159 13 370 36:13.8 56:30.9 56:59.3 0:28.4 18:10/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANNA HUIMAN 1235 17 17   21:49.5 21:52.8 0:03.3 7:01/M
2 EMMA KURZ 794 15 21 0:21.2 22:10.8 22:14.3 0:03.5 7:08/M
3 KIMBERLY ROJAS GRAND PRAIRIE TX 1146 16 50 2:32.9 24:22.4 24:26.1 0:03.6 7:50/M
4 DAISY VELASQUEZ GRAND PRAIRIE TX 1263 18 58 2:46.0 24:35.5 24:38.8 0:03.3 7:54/M
5 ELSIE CUMMINS 654 16 63 3:05.6 24:55.2 25:07.5 0:12.3 8:01/M
6 MARIBEL SALAS GRAND PRAIRIE TX 1285 18 89 5:16.9 27:06.5 27:14.1 0:07.6 8:43/M
7 JULIETA RIOS COPPELL TX 841 18 101 5:44.7 27:34.2 27:36.9 0:02.6 8:52/M
8 GIULIA PAREDES GRAND PRAIRIE TX 1234 18 109 6:18.9 28:08.5 28:16.3 0:07.8 9:03/M
9 ERIN DRINKWATER COPPELL TX 751 17 202 12:00.4 33:49.9 34:46.6 0:56.6 10:52/M
10 MCKENZIE BRYAN 738 17 252 16:05.1 37:54.7 38:16.0 0:21.3 12:11/M
11 COURTNEY SPENCER CARROLLTON TX 1096 17 268 17:31.9 39:21.4 39:53.8 0:32.3 12:39/M
12 MICHAELA EMERSON FT WORTH TX 754 16 285 19:23.7 41:13.2 41:34.8 0:21.5 13:15/M
13 MONICA BIERSCHENK 641 17 322 24:36.6 46:26.2 46:53.5 0:27.3 14:56/M
14 REBECCA WALLE 691 17 323 24:37.1 46:26.6 46:53.8 0:27.1 14:56/M
15 ARIAL SAENZ GRAND PRAIRIE TX 845 15 369 34:36.8 56:26.4 57:08.5 0:42.1 18:09/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSH CARLTON DUNCANVILLE TX 645 16 4   17:28.4 17:30.0 0:01.6 5:37/M
2 ESTEBAN MUNOZ GRAND PRAIRIE TX 1152 17 6 0:10.6 17:39.0 17:40.1 0:01.0 5:41/M
3 JONATHAN SMILIE 684 17 9 2:24.4 19:52.8 19:54.4 0:01.6 6:23/M
4 EFRAIN CEBALLAS 1283 19 18 4:28.1 21:56.5 22:03.8 0:07.2 7:03/M
5 WILLIAM THOMAS 689 16 32 5:19.3 22:47.7 23:00.3 0:12.5 7:20/M
6 JOSIAH HOHULIN DALLAS TX 663 16 37 6:03.6 23:32.0 25:00.1 1:28.0 7:34/M
7 JOSH COULTER GRAND PRAIRIE TX 1170 15 40 6:12.0 23:40.5 24:06.3 0:25.8 7:37/M
8 BENJAMIN DUITSMAN DUNCANVILLE TX 659 16 41 6:12.8 23:41.2 24:32.1 0:50.8 7:37/M
9 JONATHAN TESTARDI DALLAS TX 685 15 42 6:21.1 23:49.5 23:52.6 0:03.0 7:39/M
10 HUMBERTO MARTINEZ 1264 18 62 7:25.8 24:54.2 24:57.3 0:03.1 8:00/M
11 AARON GUTIERREZ GRAND PRAIRIE TX 1144 16 83 9:20.3 26:48.7 26:56.6 0:07.8 8:37/M
12 MASUM ULLAH 1187 16 91 9:39.1 27:07.5 27:11.8 0:04.3 8:43/M
13 CHRISROPHER STRAIT KENNEDALE TX 860 16 241 19:02.0 36:30.5 37:10.6 0:40.1 11:44/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MEGAN BOMBA ARLINGTON TX 1141 24 25   22:18.9 22:36.6 0:17.6 7:10/M
2 CHELSEA SEXTON 1094 24 77 3:57.3 26:16.2 26:43.1 0:26.8 8:27/M
3 MORELLE CUMMINS 656 20 98 5:06.0 27:25.0 27:38.6 0:13.5 8:49/M
4 ALEXA RED WICHITA FALLS TX 838 20 107 5:39.2 27:58.1 28:02.0 0:03.8 9:00/M
5 MARRETTA SANCHEZ WAXAHACHIE TX 851 21 116 6:07.4 28:26.4 28:31.0 0:04.6 9:09/M
6 CHELSEA DICKENSON ARLINGTON TX 750 23 155 8:18.2 30:37.1 31:15.5 0:38.3 9:51/M
7 ANETTE MARTINEZ 806 24 167 8:50.4 31:09.4 31:43.8 0:34.3 10:01/M
8 ADRIAN GUTIERREZ 1163 24 184 10:02.0 32:21.0 32:27.1 0:06.1 10:24/M
9 MIKAYLA COKER ARLINGTON TX 745 22 216 12:37.5 34:56.5 36:06.8 1:10.3 11:14/M
10 JENNIFER WATKINS GRAND PRAIRIE TX 1114 22 377 38:46.2 1:01:05.2 1:02:15.8 1:10.6 19:38/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ERIC OJEDA GRAND PRAIRIE TX 819 20 2   16:42.3 16:43.8 0:01.5 5:22/M
2 JACOB BRADLEY DENTON TX 1188 22 3 0:10.9 16:53.2 16:54.3 0:01.1 5:26/M
3 ANDREW DEVERAUX DALLAS TX 1200 24 5 0:56.1 17:38.5 17:39.8 0:01.3 5:40/M
4 DAVID HOLLOMON ARLINGTON TX 1108 24 24 5:36.3 22:18.7 22:24.3 0:05.6 7:10/M
5 JORGE ZARATO 1196 20 27 5:40.4 22:22.8 22:25.6 0:02.8 7:12/M
6 JORGE VINES 1246 20 86 10:06.9 26:49.3 27:11.6 0:22.3 8:37/M
7 ADRIAN CAMACHO 1204 24 218 18:15.0 34:57.4 37:34.5 2:37.1 11:14/M
8 EVAN ONEAL GRAND PRAIRIE TX 822 22 375 42:56.6 59:39.0 1:00:47.3 1:08.3 19:11/M
9 WRYAN ONEAL GRAND PRAIRIE TX 825 24 378 44:23.6 1:01:05.9 1:02:15.8 1:09.8 19:38/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DENISE TORRES MANSFIELD TX 1206 26 49   24:16.3 24:39.6 0:23.3 7:48/M
2 CHARLA SKAU 636 26 85 2:32.6 26:48.9 26:56.3 0:07.4 8:37/M
3 LACEY PEDIFORD FORT WORTH TX 829 28 113 4:05.9 28:22.3 29:04.1 0:41.8 9:07/M
4 RENEE HESLIN HALTOM CITY TX 779 25 114 4:06.2 28:22.5 29:04.6 0:42.0 9:07/M
5 SAMANTHA DEROGATIS GRAND PRAIRIE TX 749 26 120 4:15.6 28:31.9 28:42.5 0:10.5 9:10/M
6 AMANDA YATCHAK DALLAS TX 1017 27 140 5:31.1 29:47.4 30:27.6 0:40.1 9:35/M
7 VANESSA FOSTER FORT WORTH TX 1241 27 205 10:08.2 34:24.5 35:29.6 1:05.0 11:04/M
8 MELISSA UNGERER 1071 27 231 11:38.1 35:54.4 36:33.3 0:38.8 11:33/M
9 ALEXIS HARRISON IRVING TX 773 28 253 13:39.8 37:56.2 38:06.8 0:10.6 12:12/M
10 LAURA GRIFFIN 712 29 256 13:51.6 38:08.0 38:35.3 0:27.3 12:16/M
11 ADRIENNE WALKER 1209 29 269 15:09.4 39:25.7 40:53.6 1:27.8 12:40/M
12 BROOKE WITT MANSFIELD TX 873 25 293 18:04.1 42:20.5 43:12.1 0:51.6 13:37/M
13 KELLI SANDERS WATAUGA TX 853 29 295 18:07.4 42:23.7 43:14.1 0:50.3 13:38/M
14 LINDSEY BUHLER ARLINGTON TX 741 25 311 20:03.6 44:19.9 45:17.6 0:57.6 14:15/M
15 PRATIBHA SHARMA IRVING TX 1113 25 355 26:51.2 51:07.5 51:29.3 0:21.8 16:26/M
16 TINA CLAY PLANO TX 1121 26 361 29:35.2 53:51.5 54:28.6 0:37.0 17:19/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEFF LLOYD 628 27 38   23:36.7 23:45.3 0:08.6 7:35/M
2 NATHAN JONES FORT WORTH TX 1174 29 61 1:07.8 24:44.5 24:52.8 0:08.3 7:57/M
3 EFRAIN OLVERA FORT WORTH TX 821 28 90 3:30.0 27:06.7 27:21.1 0:14.3 8:43/M
4 MANUEL ZAMORA ARLINGTON TX 878 25 168 7:35.0 31:11.8 31:55.1 0:43.3 10:02/M
5 JUAN GALVAN DALLAS TX 761 26 169 7:36.1 31:12.9 31:42.5 0:29.6 10:02/M
6 EZRA WITT MANSFIELD TX 874 26 288 18:17.5 41:54.2 42:45.6 0:51.3 13:28/M
7 NELSON BENITEZ IRVING TX 729 26 303 20:11.5 43:48.2 43:55.8 0:07.5 14:05/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 APRIL HINCE GRAND PRAIRIE TX 782 32 33   22:50.2 22:53.0 0:02.7 7:21/M
2 JUANA POWERS DALLAS TX 835 34 194 10:39.6 33:29.9 33:48.3 0:18.3 10:46/M
3 LASHAN FANNER CEDAR HILL TX 757 31 214 12:02.8 34:53.0 34:59.1 0:06.0 11:13/M
4 EDITH ALVARADO 724 34 226 12:46.4 35:36.7 35:47.3 0:10.6 11:27/M
5 LACY LAMB GRAND PRAIRIE TX 795 30 230 13:03.5 35:53.8 36:32.8 0:39.0 11:32/M
6 ALI FOSTER 1019 33 240 13:37.0 36:27.3 37:39.3 1:12.0 11:43/M
7 EMMA CHICAS 744 30 242 13:46.6 36:36.9 37:12.3 0:35.3 11:46/M
8 JESSICA SNELSON GRAND PRAIRIE TX 859 31 272 16:56.4 39:46.7 41:13.6 1:26.8 12:47/M
9 NANCY WILWERT LEWISVILLE TX 872 30 286 18:26.2 41:16.5 41:54.3 0:37.8 13:16/M
10 ANNA SWEENEY ARLINGTON TX 862 31 320 23:19.7 46:10.0 47:09.6 0:59.6 14:51/M
11 KELLY SCMIDT FT. WORTH TX 856 33 321 23:19.9 46:10.2 47:10.3 1:00.1 14:51/M
12 STEVI BINFORD DALWORTHINTON GARDENS TX 1259 33 331 24:04.9 46:55.1 47:59.0 1:03.8 15:05/M
13 NICOLE BETHUNE 611 31 336 25:29.4 48:19.7 49:51.3 1:31.6 15:32/M
14 ELIZABETH POND IRVING TX 833 31 351 27:33.2 50:23.4 50:53.8 0:30.3 16:12/M
15 BEKAH ADAMS 1029 31 381 40:56.2 1:03:46.5 1:04:49.8 1:03.3 20:30/M
16 AMY MASHBURN 666 31 386 46:34.4 1:09:24.6 1:10:42.0 1:17.3 22:19/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRIS RICHTER MANSFIELD TX 1167 34 46   24:03.5 24:29.1 0:25.5 7:44/M
2 MATT MORRIS 1063 34 69 1:29.2 25:32.8 25:58.6 0:25.8 8:13/M
3 JAMES DELMARK ARLINGTON TX 748 31 75 1:51.7 25:55.3 26:37.1 0:41.7 8:20/M
4 BRETT ANDERSON MANSFIELD TX 726 34 131 5:01.4 29:04.9 29:15.0 0:10.0 9:21/M
5 BOOKER HAMILTON BRONX NY 771 30 135 5:13.7 29:17.2 29:42.3 0:25.0 9:25/M
6 MATTHEW HINCE GRAND PRAIRIE TX 783 33 138 5:29.7 29:33.3 29:36.6 0:03.3 9:30/M
7 MILTON EVANS GRAND PRAIRE TX 756 32 179 8:04.9 32:08.5 32:24.1 0:15.6 10:20/M
8 REGGIE WILLIAMS CEDAR HILL TX 870 32 190 8:44.2 32:47.7 32:54.1 0:06.3 10:32/M
9 JR COLON EULESS TX 746 30 236 12:11.0 36:14.5 36:55.3 0:40.8 11:39/M
10 BRADFORD BETHUNE 608 31 281 16:33.7 40:37.3 42:08.8 1:31.5 13:04/M
11 MATTHEW QUISENBERRY THE COLONY TX 1161 32 300 19:15.6 43:19.1 43:28.8 0:09.6 13:56/M
12 JOHN HOM IRVING TX 1109 33 312 20:21.4 44:25.0 44:46.1 0:21.0 14:17/M
13 JEFF MATTESON THE COLONY TX 1058 31 317 21:41.1 45:44.7 46:11.0 0:26.3 14:42/M
14 DAVID CRANDALL 1040 34 345 25:27.0 49:30.5 49:54.6 0:24.0 15:55/M
15 ANDREW MASHBURN 667 32 385 44:30.5 1:08:34.1 1:09:49.0 1:14.8 22:03/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MONICA GUERRERO GRAND PRAIRIE TX 1107 38 55   24:33.7 24:45.3 0:11.6 7:54/M
2 LOURDES AGOSTO 723 39 129 4:26.7 29:00.4 29:02.8 0:02.3 9:19/M
3 JANELL NORDMOE DALLAS TX 678 39 134 4:43.3 29:17.0 29:28.1 0:11.1 9:25/M
4 MELISSA GUTZMER GRAND PRAIRIE TX 768 36 141 5:14.2 29:47.9 31:36.3 1:48.3 9:35/M
5 BECKY HERRERA GRAND PRAIRIE TX 713 37 153 5:55.2 30:28.9 30:55.3 0:26.4 9:48/M
6 AMY BURCH MANSFIELD TX 742 37 175 7:03.5 31:37.2 31:47.6 0:10.3 10:10/M
7 SUSAN HAVENS 1052 37 206 9:54.1 34:27.8 34:59.8 0:32.0 11:05/M
8 CHRISTIE SHAW HURST TX 857 37 220 10:31.9 35:05.6 36:03.5 0:57.8 11:17/M
9 ANGELA SANCHEZ GRAND PRAIRIE TX 849 37 222 10:38.6 35:12.3 35:25.3 0:13.0 11:19/M
10 ANDREA PAVLOVSKY MANSFIELD TX 828 37 224 10:43.5 35:17.2 36:09.3 0:52.1 11:21/M
11 KELLY CRABTREE VON POND DALLAS TX 747 35 238 11:50.7 36:24.4 36:55.1 0:30.6 11:42/M
12 LEIGH ANN EDDLEMON GRAND PRAIRIE TX 752 36 245 12:16.5 36:50.2 37:00.8 0:10.6 11:51/M
13 SARA FISCHER MANSFIELD TX 1103 36 247 12:25.0 36:58.7 37:53.8 0:55.0 11:53/M
14 MICHEL KOZUCH MANSFIELD TX 793 36 263 14:12.1 38:45.8 39:41.3 0:55.5 12:28/M
15 RAQUEL GUERRERO FORT WORTH TX 765 35 264 14:12.5 38:46.2 39:13.3 0:27.0 12:28/M
16 MICHELLE TEJADA IRVING TX 864 39 302 19:10.6 43:44.3 48:16.1 4:31.8 14:04/M
17 SANDRA ROBINSON ARLINGTON TX 844 39 309 19:37.4 44:11.1 44:18.8 0:07.7 14:12/M
18 TRISH HILDEBRAND KELLER TX 781 36 328 22:09.6 46:43.3 47:29.3 0:46.0 15:01/M
19 MISTY FERRIS GRAND PRAIRIE TX 616 36 353 26:30.5 51:04.2 51:45.8 0:41.5 16:25/M
20 JENNIFER STOREY 1098 37 356 27:15.1 51:48.8 52:23.8 0:35.0 16:39/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID GUTZMER GRAND PRAIRIE TX 766 37 137   29:22.7 29:33.8 0:11.0 9:27/M
2 JAMES VEATH 1202 39 150 0:51.7 30:14.5 30:33.1 0:18.6 9:43/M
3 ISMAEL ORTEGA WAXAHACHIE TX 827 36 162 1:41.4 31:04.2 31:26.0 0:21.8 9:59/M
4 JAIME BANDA DALLAS TX 727 36 164 1:43.9 31:06.6 31:41.5 0:34.8 10:00/M
5 BEN GODWIN ARLINGTON TX 762 35 210 5:24.8 34:47.5 35:26.1 0:38.5 11:11/M
6 JASON POND DALLAS TX 834 37 239 7:01.9 36:24.7 36:55.6 0:30.9 11:42/M
7 JOSE CABALLERO CEDAR HILL TX 743 37 249 7:46.8 37:09.5 37:33.3 0:23.8 11:57/M
8 RUBIE LIM 627 39 255 8:39.7 38:02.4 38:24.8 0:22.4 12:14/M
9 ANTON PAVLOVSKY MANSFIELD TX 1110 37 273 10:28.9 39:51.7 40:42.3 0:50.6 12:49/M
10 WESLEY SHELTON GRAND PRAIRIE TX 858 35 287 12:10.7 41:33.5 42:15.8 0:42.3 13:22/M
11 MARIO LOPEZ 1181 38 301 14:18.2 43:41.0 44:05.1 0:24.1 14:03/M
12 MICHAEL STRAIT KENNEDALE TX 861 39 318 16:30.9 45:53.7 46:34.3 0:40.6 14:45/M
13 LARRY MATTHEWS JR 809 38 379 32:19.3 1:01:42.1 1:01:55.2 0:13.1 19:50/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MINDI BENNER CEDAR HILL TX 731 40 92   27:14.0 27:19.6 0:05.5 8:45/M
2 KIMBERLY SALINAS 1077 44 94 0:04.2 27:18.3 27:23.6 0:05.3 8:47/M
3 MONICA SCALISE FRISCO TX 855 40 96 0:09.7 27:23.7 27:56.1 0:32.3 8:48/M
4 ANNA COULTER GRAND PRAIRIE TX 1233 40 104 0:34.4 27:48.4 27:58.1 0:09.7 8:56/M
5 ANGIE BOOK GRAND PRAIRIE TX 1155 40 147 2:50.2 30:04.2 30:28.1 0:23.9 9:40/M
6 LAURA RIDDLE GRAND PRAIRIE TX 840 42 154 3:22.2 30:36.2 30:40.6 0:04.3 9:50/M
7 RENEE ICKES MANSFIELD TX 1179 44 163 3:50.4 31:04.4 31:42.5 0:38.1 9:59/M
8 KAY SCOTT 1290 43 166 3:55.3 31:09.4 32:02.7 0:53.3 10:01/M
9 SHAWNTREL VEATH 1100 41 191 5:42.7 32:56.7 33:16.0 0:19.3 10:35/M
10 SHARON SOLIS ARLINGTON TX 1207 44 200 6:26.9 33:40.9 33:58.1 0:17.1 10:50/M
11 LEAH LIMPERT 800 43 209 7:25.1 34:39.2 34:54.3 0:15.1 11:08/M
12 BRENDA THOMPSON-HANEY 865 42 223 8:00.0 35:14.0 35:42.6 0:28.5 11:20/M
13 ANGELA MIDDLETON MANSFIELD TX 1068 41 229 8:33.2 35:47.2 36:05.3 0:18.0 11:30/M
14 AMY PATE GRAND PRAIRIE TX 630 41 237 9:06.4 36:20.4 37:19.3 0:58.8 11:41/M
15 SHARON PETERS GRAND PRAIRIE TX 830 44 265 11:55.7 39:09.7 39:21.6 0:11.8 12:35/M
16 JENNIFER BAYER FORT WORTH TX 1270 40 316 18:26.9 45:41.0 46:22.8 0:41.8 14:41/M
17 KIMBERLY HEATH GRAND PRAIRIE TX 775 43 338 21:24.7 48:38.7 49:35.4 0:56.6 15:38/M
18 NICOLE RUMSEY 634 44 340 21:29.7 48:43.7 48:52.5 0:08.8 15:40/M
19 LEASA MILLIGAN THE COLONY TX 1061 41 359 25:14.7 52:28.7 52:45.1 0:16.3 16:52/M
20 KATHLEEN SHARP 1157 40 368 28:50.4 56:04.4 56:27.1 0:22.6 18:02/M
21 DEANNA DILLON 613 42 373 29:53.7 57:07.7 57:37.8 0:30.0 18:22/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ARNOLFO GONZALEZ DALLAS TX 763 44 48   24:04.7 24:15.0 0:10.3 7:44/M
2 JOSE DE LEON 1261 42 66 1:13.5 25:18.3 25:32.1 0:13.8 8:08/M
3 RAY LAVA 1024 43 110 4:05.7 28:10.4 28:54.8 0:44.3 9:03/M
4 KRIS HUDSON GRAND PRAIRIE TX 785 40 117 4:21.7 28:26.5 28:40.8 0:14.3 9:09/M
5 JERRY BENNER CEDAR HILL TX 730 42 122 4:35.2 28:40.0 28:49.0 0:09.0 9:13/M
6 FREDRIC OSBORNE 1269 40 126 4:43.7 28:48.5 29:03.1 0:14.6 9:16/M
7 DEREK LEE-WO GRAND PRAIRIE TX 797 44 183 8:12.2 32:16.9 32:32.3 0:15.3 10:23/M
8 ERIC PECK THE COLONY TX 1089 40 186 8:16.3 32:21.0 32:27.8 0:06.7 10:24/M
9 RICHARD GUERRERO GRAND PRAIRIE TX 1105 42 228 11:37.2 35:41.9 35:52.3 0:10.3 11:28/M
10 CHRIS TATE TEXARKANA TX 1186 41 246 12:49.9 36:54.7 37:05.8 0:11.1 11:52/M
11 JIM HALSEMA 1051 44 275 16:02.0 40:06.8 40:26.8 0:20.0 12:54/M
12 CORBEN PATE LADERA RANCH CA 631 44 307 20:01.2 44:05.9 45:04.1 0:58.1 14:10/M
13 ROGER DILLON 615 43 372 32:37.0 56:41.7 57:12.3 0:30.5 18:14/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 REGINA STEGMAN ARLINGTON TX 1169 49 35   23:08.3 23:15.3 0:07.0 7:26/M
2 MONICA WILLIAMSON ARLINGTON TX 1078 49 65 1:48.6 24:56.9 25:02.8 0:05.8 8:01/M
3 BARBARA KOCUREK ARLINGTON TX 790 49 78 3:08.4 26:16.7 26:19.6 0:02.8 8:27/M
4 DONNA GAFFNEY GRAND PRAIRIE TX 760 49 99 4:19.7 27:28.0 27:36.8 0:08.8 8:50/M
5 LINDA SEARS ARLINGTON TX 1112 48 132 6:06.9 29:15.2 29:53.5 0:38.3 9:24/M
6 MINDY RIVERA MANSFIELD TX 842 47 143 6:41.6 29:49.9 29:56.3 0:06.3 9:35/M
7 VALERIE JUDICE ARLINGTON TX 788 49 158 7:40.8 30:49.1 31:15.5 0:26.3 9:55/M
8 CORNELIA WINGUTH ARLINGTON TX 1266 46 177 8:36.8 31:45.1 32:03.8 0:18.6 10:13/M
9 LESLIE RADKE DUNCANVILLE TX 680 46 180 9:03.2 32:11.5 32:22.8 0:11.3 10:21/M
10 DENISE HOHULIN DALLAS TX 662 46 188 9:34.6 32:42.9 33:09.3 0:26.4 10:31/M
11 CORINEE BEAMAN 1243 49 195 10:23.4 33:31.7 33:43.0 0:11.3 10:47/M
12 STACIA EMERSON FT WORTH TX 755 49 201 10:35.7 33:44.0 34:04.1 0:20.0 10:51/M
13 CATHY SALAZAR DUNCANVILLE TX 1075 49 204 11:13.6 34:21.9 34:42.8 0:20.8 11:03/M
14 MELANIE SANCHEZ WAXAHACHIE TX 852 47 232 12:48.3 35:56.7 36:26.8 0:30.1 11:33/M
15 CATHY NELSON DALLAS TX 673 49 250 14:06.1 37:14.4 37:34.1 0:19.6 11:58/M
16 SHAUNA VANGEEM MIDLOTHIAN TX 868 47 266 16:03.5 39:11.8 40:22.6 1:10.8 12:36/M
17 RAMONA KATSADAS GRAND PRAIRE TX 789 48 284 18:00.9 41:09.2 41:51.8 0:42.5 13:14/M
18 CAROLINE HOPKINS 784 45 325 23:23.2 46:31.5 47:25.6 0:54.1 14:57/M
19 PATRICE OLIVER GRAND PRAIRIE TX 820 46 344 26:18.9 49:27.2 50:04.6 0:37.3 15:54/M
20 DEEANN SPENCER CARROLLTON TX 1097 49 364 32:43.5 55:51.8 56:24.1 0:32.3 17:57/M
21 STEPHANIE ONEAL GRAND PRAIRIE TX 823 45 376 36:30.8 59:39.1 1:00:48.2 1:09.1 19:11/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BILLY TRAN 1251 47 10   20:09.3 20:09.3 6:29/M
2 LUPE SANCHEZ WAXAHACHIE TX 850 46 16 1:29.1 21:38.5 21:41.8 0:03.3 6:57/M
3 CRAIG CARROLL DUNCANVILLE TX 651 46 30 2:32.1 22:41.4 22:46.3 0:04.8 7:18/M
4 TIMO RAKKOLAINEN ARLINGTON TX 709 46 56 4:25.1 24:34.5 24:39.3 0:04.8 7:54/M
5 STEVE SLATER 1229 47 88 6:47.6 26:56.9 27:06.6 0:09.6 8:40/M
6 CHARLES THOMAS 687 49 108 7:58.6 28:07.9 29:25.6 1:17.6 9:02/M
7 JAMES CUPIT ARLINGTON TX 1142 48 133 9:07.1 29:16.5 29:54.5 0:38.0 9:25/M
8 LYNN BOYER ARLINGTON TX 733 48 189 12:37.0 32:46.4 33:10.0 0:23.6 10:32/M
9 BRIAN ADKINS ARLINGTON TX 720 49 198 13:25.0 33:34.4 33:43.3 0:08.9 10:48/M
10 RENE JIMENEZ GRAND PRAIRIE TX 1218 47 233 15:57.4 36:06.7 36:44.3 0:37.5 11:36/M
11 ERIC WRIGHT 875 47 324 26:17.3 46:26.7 46:40.6 0:13.8 14:56/M
12 STEVEN VANGEEM MIDLOTHIAN TX 869 48 347 29:33.8 49:43.2 50:52.5 1:09.3 15:59/M
13 TROY ONEAL GRAND PRAIRIE TX 824 46 366 35:47.8 55:57.2 57:16.7 1:19.5 17:59/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KIMBERLY GILBERT BURLESON TX 1104 50 87   26:52.2 27:17.8 0:25.6 8:38/M
2 TRACY STAPP ARLINGTON TX 637 51 111 1:21.3 28:13.5 28:21.6 0:08.0 9:04/M
3 SIOBHAIN BIERSCHENK DALLAS TX 642 51 243 9:52.2 36:44.4 37:17.1 0:32.6 11:49/M
4 SANDY SWEET ARLINGTON TX 863 53 280 13:42.9 40:35.2 41:02.6 0:27.4 13:03/M
5 JUDY SAENZ GRAND PRAIRIE TX 846 53 283 14:14.7 41:07.0 41:48.8 0:41.7 13:13/M
6 CATHY MOSCONI DUCANVILLE TX 1022 51 315 18:40.5 45:32.7 46:04.3 0:31.6 14:38/M
7 ROSANA ORNELAS FORT WORTH TX 826 52 327 19:51.0 46:43.2 47:29.5 0:46.3 15:01/M
8 TONYA MAIN HALTOM CITY TX 805 52 341 21:51.5 48:43.7 49:51.1 1:07.3 15:40/M
9 DENISE HALSEMA THE COLONY TX 1050 50 342 22:19.8 49:12.0 50:16.6 1:04.5 15:49/M
10 DELLA CLEVELAND 1240 51 348 22:57.5 49:49.7 50:08.1 0:18.3 16:01/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JIM SALINAS 1076 50 15   21:36.5 21:41.1 0:04.6 6:57/M
2 KENT BRAUER FT. WORTH TX 734 52 22 0:35.4 22:11.9 22:18.6 0:06.6 7:08/M
3 MICHAEL LASTUFKA 664 53 64 3:20.2 24:56.7 25:09.8 0:13.0 8:01/M
4 RONALD RADKE DUNCANVILLE TX 682 54 73 4:17.4 25:53.9 25:59.3 0:05.3 8:19/M
5 MARK TESTARDI DALLAS TX 686 52 125 7:05.7 28:42.2 28:59.3 0:17.0 9:14/M
6 CHRIS CLEVELAND 1239 53 156 9:01.5 30:38.0 30:54.3 0:16.3 9:51/M
7 MIKE HUTCHINS GRAND PRAIRIE TX 1165 51 257 16:32.6 38:09.1 38:31.0 0:21.8 12:16/M
8 LAWERANCE BROWN 737 52 310 22:39.8 44:16.3 44:23.1 0:06.8 14:14/M
9 DANNY MAIN HALTOM CITY TX 804 53 349 28:16.1 49:52.6 50:59.2 1:06.6 16:02/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KIM ANDRES IRVING TX 1027 59 68   25:31.5 25:33.8 0:02.3 8:12/M
2 DONNA LANCASTER GRAND PRAIRIE TX 796 58 127 3:20.9 28:52.4 29:07.8 0:15.4 9:17/M
3 DEBORAH MCVEAN FORT WORTH TX 812 55 174 5:55.1 31:26.7 32:35.0 1:08.3 10:06/M
4 SUSAN APPLING ARLINGTON TX 1258 55 271 14:14.1 39:45.7 40:04.8 0:19.1 12:47/M
5 DOREEN BROWN 735 55 329 21:18.9 46:50.5 46:57.8 0:07.3 15:04/M
6 SANDRA HIERHOLZER MIDLOTHIAN TX 1195 58 334 22:24.4 47:55.9 48:09.3 0:13.4 15:24/M
7 PAULA SEXTON 1095 56 365 30:21.4 55:52.9 56:25.0 0:32.0 17:58/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT MILLER FORT WORTH TX 1026 56 19   21:58.2 22:04.1 0:05.8 7:04/M
2 DAVID LANE ARLINGTON TX 1070 55 29 0:40.2 22:38.5 22:44.8 0:06.3 7:17/M
3 ROD KOEN 1042 57 100 5:33.8 27:32.1 27:32.1 8:51/M
4 EDUARDO RODRIGUEZ FORT WORTH TX 1192 57 112 6:17.2 28:15.5 28:19.8 0:04.3 9:05/M
5 MARK APPLING ARLINGTON TX 1257 57 171 9:19.2 31:17.4 31:36.3 0:18.8 10:04/M
6 BILL SEXTON 1162 56 270 17:42.2 39:40.5 40:12.6 0:32.0 12:45/M
7 GENE GRAFTON GRAND PRAIRIE TX 764 57 277 18:14.2 40:12.5 40:52.1 0:39.6 12:56/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LINDA LOUNDS 803 60 165   31:09.2 31:43.6 0:34.3 10:01/M
2 JANET PLATTNER GRAND PRAIRIE TX 832 60 276 8:58.4 40:07.7 40:32.8 0:25.1 12:54/M
3 KATHLEEN CONSTANT 1038 60 333 16:21.7 47:31.0 48:36.1 1:05.0 15:17/M
4 JESSICA FRASIER LEWISVILLE TX 759 62 374 26:50.4 57:59.7 58:44.3 0:44.5 18:39/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WALTER HARRIS 772 64 20   22:08.4 22:12.8 0:04.3 7:07/M
2 RICHARD KRESSE MIDLOTHIAN TX 1147 60 51 2:17.5 24:26.0 24:40.6 0:14.6 7:51/M
3 ROBERT MCINTOSH GRAND PRAIRIE TX 601 61 59 2:31.4 24:39.8 24:43.3 0:03.5 7:56/M
4 SCOTT MCKISSICK Irving TX 811 64 80 4:36.3 26:44.8 26:49.1 0:04.3 8:36/M
5 BERNIE THESING 1025 61 157 8:37.6 30:46.0 31:30.1 0:44.0 9:54/M
6 GARY COX THE COLONY TX 1039 60 161 8:53.5 31:02.0 31:34.3 0:32.3 9:59/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARIA PAUKEN RED OAK TX 1193 68 350   50:04.2 50:13.6 0:09.3 16:06/M
2 JANET RUHNOW DUNCANVILLE TX 1156 68 352 0:29.7 50:33.9 51:12.1 0:38.1 16:15/M
3 DOROTHY PARKER ARLINGTON TX 1223 66 358 2:17.5 52:21.7 52:44.8 0:23.0 16:50/M
4 SUSAN EDDLEMON 1015 68 371 6:31.7 56:35.9 57:31.6 0:55.6 18:12/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NOEL SUNIGA 1217 65 176   31:37.2 31:51.1 0:13.8 10:10/M
2 DAVID EDDLEMON 1014 69 305 12:24.4 44:01.7 44:57.1 0:55.3 14:09/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 810 71 251   37:20.7 37:49.0 0:28.3 12:00/M
2 JUDITH SHEA 1021 73 291 4:43.7 42:04.5 42:36.6 0:32.1 13:32/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KEITH HUMMER ARLINGTON TX 1191 70 192   33:05.6 33:20.5 0:14.8 10:38/M
2 BOB PAUKEN RED OAK TX 1194 73 313 11:39.5 44:45.2 44:54.1 0:08.8 14:23/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BERNICE HELLMAN 776 78 314   44:50.5 45:08.1 0:17.5 14:25/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAMIAN HELLMAN 777 78 362   55:28.7 55:52.8 0:24.1 17:50/M
Top

Male 80 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RICHARD WIDENDER 1289 85 296   42:32.8 42:58.1 0:25.3 13:41/M
2 BOB HARRISON DUNCANVILLE TX 774 81 346 7:09.8 49:42.6 50:23.3 0:40.6 15:59/M