Lake Joe Pool Pumpkin Run

Age Group Results

October 12, 2013


Results By RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: 0- 0 1- 8 9-10 11-12 13-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: 0- 0 1- 8 9-10 11-12 13-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

5K Timed

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JESSICA SMITH TROPHY CLUB TX 1658 36 3   18:06.2 18:07.3 0:01.1 5:49/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JASON TREVINO DALLAS TX 1389 25 1   16:24.4 16:24.8 0:00.4 5:16/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAURA NELSON GRAPEVINE TX 1687 47 13   20:47.0 24:20.6 3:33.6 6:41/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAMES JACKSON DENTON TX 1683 46 2   16:48.7 16:49.3 0:00.6 5:24/M
Top

Female Grand Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 POKSU BINGER FORT WORTH TX 1313 63 30   23:14.2 23:27.1 0:12.9 7:28/M
Top

Male Grand Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KENT BRAUER FT. WORTH TX 1315 53 19   22:19.0 22:24.4 0:05.4 7:11/M
Top

Female 1 to 8

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KAITLIN PENA ARLINGTON TX 1167 8 192   34:55.4 35:18.6 0:23.1 11:14/M
2 KYLIE HYMAN 1047 7 201 0:28.0 35:23.5 35:57.4 0:33.9 11:23/M
3 JULIE LOWE 1050 8 209 0:45.7 35:41.2 37:20.6 1:39.3 11:28/M
4 AVERY BROWN 1026 8 236 2:23.2 37:18.7 38:04.3 0:45.6 12:00/M
5 ISABELLA CORTEZ 1094 8 258 4:26.7 39:22.2 40:02.1 0:39.8 12:39/M
6 KAITLYN MOELLER 1058 8 269 5:28.0 40:23.4 41:53.1 1:29.6 12:59/M
7 PAYTON SWANN 1160 6 291 7:23.5 42:18.9 42:32.3 0:13.4 13:36/M
8 EMILY GORE 1040 8 315 9:09.0 44:04.5 45:36.9 1:32.3 14:10/M
9 NIKKI BALDERSON MANSFIELD TX 1475 8 321 9:51.8 44:47.2 45:17.6 0:30.3 14:24/M
10 NATALIES HERNANDEZ 1042 6 369 14:53.0 49:48.5 50:01.4 0:12.8 16:01/M
11 MCKENNA QUISENBERRY 1062 7 376 15:35.8 50:31.3 50:50.6 0:19.3 16:15/M
12 LAUREN MIHALOVICH 1056 7 411 23:45.0 58:40.4 59:14.8 0:34.3 18:52/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CALEB GREENWICH ARLINGTON TX 1155 7 65   26:23.0 26:34.6 0:11.6 8:29/M
2 ROLAND RODRIGUEZ ARLINGTON TX 1664 8 154 5:29.2 31:52.2 33:10.6 1:18.3 10:15/M
3 CHRIS EMERY 1119 8 175 7:08.7 33:31.7 33:47.3 0:15.6 10:47/M
4 GRAYSON BINFORD ARLINGTON TX 1151 7 283 15:24.7 41:47.7 43:20.8 1:33.1 13:26/M
5 REUBEN LIM GRAND PRAIRIE TX 1106 8 294 16:08.5 42:31.5 43:00.4 0:28.9 13:40/M
6 CHRISTIAN LOWE 1049 6 303 16:49.2 43:12.2 44:51.6 1:39.3 13:53/M
7 NOAH LOUGHLIN MANSFIELD TX 1626 8 333 19:46.0 46:09.0 47:35.4 1:26.4 14:50/M
8 BRADEN MILLER GRAND PRAIRIE TX 1274 6 348 21:01.7 47:24.7 48:54.8 1:30.1 15:14/M
9 ANDRES HARGRAVE 1100 7 362 22:19.5 48:42.5 49:13.6 0:31.1 15:40/M
10 DOMINIC GONZALEZ ARLINGTON TX 1493 7 424 46:18.1 1:12:41.1 1:12:41.1 23:22/M
Top

Female 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VICTORIA PIPINICH FORT WORTH TX 1678 10 53   25:14.9 25:16.6 0:01.6 8:07/M
2 CARMEN MERRILL THE COLONY TX 1054 10 89 2:46.7 28:01.7 28:14.6 0:12.9 9:01/M
3 KAYLEE VEATH THE COLONY TX 1068 9 90 2:58.2 28:13.2 28:52.6 0:39.4 9:04/M
4 GRACIELA HARGRAVE GRAND PRAIRIE TX 1101 10 187 9:18.2 34:33.2 35:05.6 0:32.4 11:07/M
5 MELODY GUTZMER GRAND PRAIRIE TX 1099 9 207 10:19.2 35:34.2 37:00.3 1:26.1 11:26/M
6 REAGAN OUSTAD 1959 10 230 11:42.9 36:57.8 36:57.8 11:53/M
7 ARIANA RUMSEY GRAND PRAIRIE TX 1110 9 280 16:13.2 41:28.2 41:40.6 0:12.3 13:20/M
8 MORGAN TABOR GRAND PRAIRIE TX 1022 10 297 17:44.7 42:59.7 44:05.6 1:05.9 13:49/M
9 ANGELA CHESTER 1028 10 301 17:51.0 43:06.0 43:35.6 0:29.6 13:52/M
10 EMILY TREVINO ARLINGTON TX 1633 10 309 18:21.2 43:36.2 44:12.6 0:36.4 14:01/M
Top

Male 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALEX MANN 1923 9 38   23:57.9 24:10.1 0:12.1 7:42/M
2 JACKSON MERRILL THE COLONY TX 1055 9 42 0:28.0 24:26.0 24:39.3 0:13.3 7:51/M
3 JJ RICKERT 1109 9 76 2:59.2 26:57.2 27:26.8 0:29.6 8:40/M
4 TYLER RUMSEY GRAND PRAIRIE TX 1112 10 87 3:59.2 27:57.2 28:08.6 0:11.4 8:59/M
5 WILLIAM CUNNINGHAM 1254 10 119 5:25.2 29:23.2 29:42.3 0:19.1 9:27/M
6 JASON SWANN ARLINGTON TX 1159 9 133 6:10.4 30:08.4 30:21.1 0:12.7 9:41/M
7 ANDREW LUBBERS THE COLONY TX 1052 10 172 9:10.0 33:08.0 33:42.6 0:34.6 10:39/M
8 JACOB HYMAN 1045 10 173 9:25.2 33:23.2 33:57.3 0:34.1 10:44/M
9 TREY BETHUNE 1090 9 184 10:33.2 34:31.2 35:56.1 1:24.9 11:06/M
10 PIERCETON VANGURP 1114 9 186 10:34.0 34:31.9 35:56.6 1:24.6 11:06/M
11 HAYDEN MCDONALD ARLINGTON TX 1209 9 214 11:54.5 35:52.5 36:56.4 1:03.9 11:32/M
12 LUKE CORTEZ 1096 10 219 12:18.2 36:16.2 36:58.1 0:41.8 11:40/M
13 NATE FISCAL 1016 9 363 25:01.5 48:59.5 52:01.6 3:02.1 15:45/M
14 ISAAC GONZALEZ ARLINGTON TX 1494 10 367 25:25.7 49:23.7 50:41.8 1:18.1 15:53/M
15 HUDSON HOOPER FRISCO TX 1339 10 414 36:22.0 1:00:20.0 1:00:21.4 0:01.3 19:24/M
Top

Female 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALISSA COLE THE COLONY TX 1031 12 69   26:29.7 26:47.8 0:18.1 8:31/M
2 SARAH BROOKBY GRAND PRAIRIE TX 1092 11 80 1:07.4 27:37.2 27:47.9 0:10.6 8:53/M
3 JASMIN HERNANDEZ 1041 11 86 1:23.2 27:53.0 28:06.1 0:13.1 8:58/M
4 ISABELLA ROBINSON ARLINGTON TX 1529 11 91 1:44.7 28:14.4 28:43.1 0:28.6 9:05/M
5 LYDIA RADKE DUNCANVILLE TX 1129 11 100 2:01.2 28:30.9 28:46.1 0:15.1 9:10/M
6 KAITLYN MENTING 1613 12 105 2:20.2 28:49.9 29:27.1 0:37.1 9:16/M
7 ALEXIS COLE THE COLONY TX 1030 12 132 3:37.5 30:07.3 31:29.1 1:21.8 9:41/M
8 CIERRA GUERRERO GRAND PRAIRIE TX 1231 11 142 4:31.5 31:01.2 31:24.6 0:23.4 9:58/M
9 MAKINLEY EDDLEMON GRAND PRAIRIE TX 1230 12 162 6:09.9 32:39.7 33:03.3 0:23.6 10:30/M
10 KYLEE BUCK ARLINGTON TX 1478 12 203 9:00.7 35:30.5 36:57.4 1:26.8 11:25/M
11 COLLEEN STANEART ARLINGTON TX 1534 12 232 10:35.7 37:05.4 37:56.1 0:50.6 11:55/M
12 CASSIE REYNA 1248 12 300 16:36.0 43:05.7 43:43.4 0:37.6 13:51/M
13 MEGAN MAYNARD 1157 11 345 20:20.2 46:49.9 47:24.1 0:34.1 15:03/M
14 BROOKE QUISENBERRY THE COLONY TX 1060 11 372 23:58.5 50:28.2 50:46.6 0:18.4 16:14/M
15 PEYTON ANDERSON CEDAR HILL TX 1146 12 390 26:32.7 53:02.5 54:19.6 1:17.1 17:03/M
Top

Male 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TRACE MARTIN 1053 11 36   23:55.7 24:13.1 0:17.4 7:41/M
2 ETHAN FELICIANO 1954 12 78 3:11.2 27:06.9 29:38.6 2:31.6 8:43/M
3 TRAVIS MADDOCK ARLINGTON TX 1666 11 79 3:25.0 27:20.7 27:51.1 0:30.4 8:47/M
4 BRENDON ESTEP MIDLOTHIAN TX 1328 12 113 5:11.8 29:07.5 35:35.1 6:27.6 9:22/M
5 HOLDEN HOOPER FRISCO TX 1433 12 155 8:05.7 32:01.4 32:14.6 0:13.1 10:18/M
6 CALEB WHITSON 1071 11 227 12:47.5 36:43.2 37:22.1 0:38.9 11:48/M
7 HUNTER HOFF 1043 11 229 13:00.9 36:56.6 37:21.6 0:24.9 11:53/M
8 KIEKER STEVENS FORT WORTH TX 1655 11 316 20:10.0 44:05.7 44:41.3 0:35.6 14:10/M
Top

Female 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BIANCA GALVAN 1241 13 24   22:50.8 23:06.0 0:15.1 7:21/M
2 ALETHEA CARLTON DUNCANVILLE TX 1116 14 41 1:32.1 24:22.9 24:46.3 0:23.4 7:50/M
3 BRIANA OWENS 1955 13 46 1:54.6 24:45.5 24:57.1 0:11.6 7:57/M
4 CASSIDY LINDELL GRAND PRAIRIE TX 1505 13 97 5:33.6 28:24.5 28:36.4 0:11.9 9:08/M
5 KRISTEN HEIGELE 1243 13 156 9:17.4 32:08.2 32:45.9 0:37.6 10:20/M
6 SOPHIA RADKE DUNCANVILLE TX 1130 14 204 12:41.1 35:31.9 35:47.6 0:15.6 11:25/M
7 OLIVIA HARGRAVE GRAND PRAIRIE TX 1102 13 246 15:08.6 37:59.4 38:31.8 0:32.3 12:13/M
8 DOBORAH KELLER 1123 13 339 23:42.6 46:33.5 46:53.3 0:19.8 14:58/M
Top

Male 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROLAND BROOKBY GRAND PRAIRIE TX 1091 14 14   20:50.4 21:01.3 0:10.9 6:42/M
2 JOHNNY BEAMAN GRAND PRAIRIE TX 1676 13 16 0:37.0 21:27.5 21:38.6 0:11.1 6:54/M
3 ZACHARY EMERY 1120 13 25 2:03.1 22:53.5 23:08.9 0:15.3 7:21/M
4 BRODERICK HOLLINS 1079 14 52 4:20.8 25:11.2 26:27.1 1:15.8 8:06/M
5 TAELOR HAWKINS 1207 14 54 4:28.0 25:18.4 25:41.1 0:22.6 8:08/M
6 TYLER MADDOCK ARLINGTON TX 1667 13 85 6:57.8 27:48.2 28:16.9 0:28.6 8:56/M
7 ANTHONY STEVENS MANSFIELD TX 1656 13 95 7:31.7 28:22.2 28:58.6 0:36.3 9:07/M
8 JOHN MARTINEZ 1621 14 144 10:13.2 31:03.7 31:19.3 0:15.6 9:59/M
9 DAWSON DANIEL FORT WORTH TX 1657 13 261 18:38.0 39:28.5 40:04.1 0:35.6 12:41/M
10 GAVIN ADAMSON GRAND PRAIRIE TX 1256 13 268 19:26.2 40:16.7 40:55.3 0:38.6 12:57/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANNA HOLMAN GRAND PRAIRIE TX 1965 18 18   21:45.9 22:02.1 0:16.1 7:00/M
2 CLAIRE TESTARDI 1132 18 102 6:55.3 28:41.2 29:01.6 0:20.4 9:13/M
3 MAKENNA MADINGER ARLINGTON TX 1509 15 108 7:05.2 28:51.2 29:15.6 0:24.3 9:17/M
4 AUDREY CLAYWOOD GRAND PRAIRIE TX 1650 15 115 7:23.7 29:09.7 31:21.1 2:11.3 9:22/M
5 ANNA MARSHALL CEDAR HILL TX 1948 15 136 8:42.2 30:28.2 30:51.8 0:23.6 9:48/M
6 MARIA PADILLA GRAND PRAIRIE TX 1519 18 157 10:28.7 32:14.7 32:31.1 0:16.3 10:22/M
7 NAOMI KELLER 1125 16 341 24:50.2 46:36.2 46:55.3 0:19.1 14:59/M
8 ASHLEY SANTAMARIA ARLINGTON TX 1283 16 384 30:10.5 51:56.5 53:12.1 1:15.6 16:42/M
9 TERA NORTON MIDLOTHIAN TX 1629 18 385 30:15.5 52:01.5 53:08.3 1:06.8 16:44/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VICTOR DELPRINCIPE ARLINGTON TX 1154 17 7   19:19.9 19:34.8 0:14.9 6:13/M
2 RICKY DELPRINCIPE ARLINGTON TX 1153 17 8 0:12.5 19:32.4 19:46.3 0:13.9 6:17/M
3 JOSHUA CARLTON DUNCANVILLE TX 1118 17 9 0:32.2 19:52.2 20:04.4 0:12.2 6:23/M
4 MARTIN MIRZATE 1057 18 10 0:37.8 19:57.7 20:15.1 0:17.3 6:25/M
5 SEAN DELOACH ARLINGTON TX 1327 16 26 3:34.7 22:54.7 23:15.9 0:21.1 7:22/M
6 RYAN NORTON MIDLOTHIAN TX 1628 17 27 3:37.7 22:57.7 23:13.6 0:15.9 7:23/M
7 COREY LOFTUS GRAND PRAIRIE TX 1149 17 31 4:03.7 23:23.7 23:38.8 0:15.1 7:31/M
8 YONATHAN VASQUEZ GRAND PRAIRIE TX 1652 16 43 5:14.0 24:33.9 24:46.9 0:12.9 7:54/M
9 JONATHAN TESTARDI DALLAS TX 1133 16 45 5:18.8 24:38.7 24:56.8 0:18.1 7:55/M
10 JAVIER SOLIS JR. 1214 15 189 15:20.0 34:40.0 35:22.9 0:42.8 11:09/M
11 JAMES HOLLOMON 1122 16 211 16:24.0 35:43.9 36:02.3 0:18.3 11:29/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RACHEL PHILLIPS DALLAS TX 1663 24 11   20:17.0 20:18.6 0:01.6 6:31/M
2 HANNAH CARLTON DUNCANVILLE TX 1117 22 56 5:21.9 25:38.9 25:52.3 0:13.4 8:15/M
3 BELINDA DAVIS 1187 23 73 6:21.2 26:38.2 27:39.6 1:01.4 8:34/M
4 HANNAH KELLER 1124 21 84 7:22.1 27:39.1 27:59.8 0:20.6 8:53/M
5 REBEKAH KELLER 1126 20 107 8:33.9 28:51.0 29:12.3 0:21.3 9:17/M
6 ALEXA RED MANSFIELD TX 1526 21 123 9:11.7 29:28.7 29:41.1 0:12.4 9:28/M
7 ALEXANDRIA PEREZ 1194 23 134 9:58.5 30:15.5 31:17.6 1:02.1 9:44/M
8 SHELBEY WHEAT 1070 23 141 10:44.2 31:01.2 31:47.9 0:46.6 9:58/M
9 KELSEY TREVINO 1221 22 240 17:23.7 37:40.8 38:28.1 0:47.3 12:07/M
10 EMILY SATINSKY IRVING TX 1373 20 273 20:40.7 40:57.7 41:47.1 0:49.4 13:10/M
11 SARAH SATINSKY IRVING TX 1375 24 274 20:40.7 40:57.8 41:47.6 0:49.8 13:10/M
12 HOLLY STEELE 1537 24 311 23:44.7 44:01.7 45:00.1 0:58.4 14:09/M
13 TAYLANI ONEAL GRAND PRAIRIE TX 1359 22 313 23:47.4 44:04.4 44:34.8 0:30.4 14:10/M
14 KATHERINE RAMOS 1064 22 318 24:01.5 44:18.5 45:35.4 1:16.8 14:15/M
15 SAMANTHA MOSCONI DUNCANVILLE TX 1279 24 340 26:17.7 46:34.7 47:01.8 0:27.1 14:58/M
16 SHAMIRA WEST 1201 23 343 26:25.2 46:42.2 47:45.6 1:03.3 15:01/M
17 ERICA RODRIGUEZ 1177 24 365 28:50.7 49:07.8 49:46.1 0:38.3 15:48/M
18 GABRIELA HERNANDEZ GRAND PRAIRIE TX 1496 23 418 44:37.4 1:04:54.4 1:04:54.4 20:52/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TIM JOHNSTON ADDISON TX 1684 23 15   21:13.5 23:08.6 1:55.1 6:49/M
2 RYAN BROWN GRAND PRAIRIE TX 1317 23 34 2:28.7 23:42.2 24:44.8 1:02.6 7:37/M
3 LUCAS PITMAN 1176 22 101 7:23.7 28:37.2 29:19.1 0:41.9 9:12/M
4 MITCHELL BRAIG IRVING TX 1314 24 216 14:40.7 35:54.2 40:35.9 4:41.6 11:33/M
5 EVAN ONEAL GRAND PRAIRIE TX 1357 23 314 22:50.9 44:04.4 44:34.3 0:29.9 14:10/M
6 MATTHEW RAMOS 1247 24 342 25:24.2 46:37.7 46:55.1 0:17.4 14:59/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DENISE TORRES MANSFIELD TX 1161 27 28   23:05.9 23:38.3 0:32.3 7:25/M
2 ANGELA WALKER DALLAS TX 1393 27 40 1:01.7 24:07.7 24:22.1 0:14.4 7:45/M
3 KERRY SIMONS IRVING TX 1532 26 110 5:47.5 28:53.5 29:05.1 0:11.6 9:17/M
4 NATALIE QUALLS WACO TX 1365 25 165 9:41.0 32:47.0 34:19.3 1:32.3 10:32/M
5 GRACE MANGU 1005 27 180 11:11.2 34:17.2 35:10.1 0:52.8 11:01/M
6 SARAH O'CONNOR WHITNEY TX 1356 29 200 12:10.5 35:16.5 36:49.1 1:32.6 11:20/M
7 SARAH RAY IRVING TX 1367 26 217 12:49.0 35:55.0 40:35.9 4:40.8 11:33/M
8 MISTY THOMISON 1388 28 244 14:47.5 37:53.5 39:53.1 1:59.6 12:11/M
9 CASANDRA VAZQUEZ BEDFORD TX 1390 27 276 17:52.0 40:58.0 42:41.9 1:43.9 13:10/M
10 JAMIE SMITH N RICHLAND HILLS TX 1378 29 317 21:01.7 44:07.7 44:44.6 0:36.8 14:11/M
11 SAMANTHA ADKINS 1181 27 337 23:19.2 46:25.2 47:44.8 1:19.6 14:55/M
12 KARA PARKS 1193 25 344 23:36.7 46:42.7 47:45.6 1:02.8 15:01/M
13 EMILY STIVISON DALLAS TX 1383 28 351 24:30.4 47:36.4 48:39.8 1:03.4 15:18/M
14 RACHEL DURHAM 1486 27 387 29:28.5 52:34.4 53:50.6 1:16.1 16:54/M
15 LATOYA WILMORE 1086 29 417 41:40.0 1:04:46.0 1:06:43.1 1:57.1 20:50/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRIS MALOY ARLINGTON TX 1345 28 6   18:44.3 18:45.3 0:00.9 6:01/M
2 DAVID BARRY DALLAS TX 1312 25 20 3:49.5 22:33.9 22:48.6 0:14.6 7:15/M
3 BLAKE HUGHEY IRVING TX 1340 27 55 6:42.3 25:26.7 30:08.3 4:41.6 8:11/M
4 JACKIE THOMISON FORT WORTH TX 1387 29 93 9:31.8 28:16.2 30:17.8 2:01.6 9:05/M
5 IVAN GUTIERREZ 1947 25 116 10:29.5 29:13.9 29:37.6 0:23.6 9:24/M
6 CHAD MCINTOSH 1233 26 127 11:09.8 29:54.2 29:57.6 0:03.4 9:37/M
7 ADRIAN GUTIERREZ 1174 25 220 17:35.1 36:19.5 36:58.1 0:38.6 11:41/M
8 DEMETRIUS WALTER 1085 28 260 20:39.0 39:23.4 40:37.6 1:14.1 12:40/M
9 EDGAR VAZQUEZ BEDFORD TX 1391 28 277 22:15.0 40:59.4 42:42.8 1:43.4 13:11/M
10 JOSEPH BENSIT 1183 26 288 23:28.1 42:12.5 43:17.3 1:04.8 13:34/M
11 ANDREW GOMEZ IRVING TX 1332 25 406 37:44.6 56:28.9 1:01:11.1 4:42.1 18:09/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SHERRY MILLER GRAND PRAIRIE TX 1275 34 37   23:56.7 24:19.9 0:23.1 7:42/M
2 AMY VITTITOW ARLINGTON TX 1634 32 39 0:09.7 24:06.5 24:18.6 0:12.1 7:45/M
3 SYBLE CRANDELL 1073 33 70 2:35.9 26:32.7 27:17.6 0:44.9 8:32/M
4 CATHINA GUNN DE ROSAS 1121 31 99 4:31.9 28:28.7 28:43.9 0:15.1 9:09/M
5 ERIN PERRY CORSICANA TX 1361 33 124 5:33.7 29:30.4 29:58.1 0:27.6 9:29/M
6 KELLEY STRONA ITASCA TX 1385 31 146 7:11.9 31:08.7 31:42.1 0:33.4 10:01/M
7 CHRISTINE REYNOLDS PLANO TX 1369 31 176 9:35.9 33:32.7 35:05.1 1:32.3 10:47/M
8 KRYSTAL DIXON 1240 32 177 9:35.9 33:32.7 36:12.1 2:39.3 10:47/M
9 KRISTI BURNS GRAND PRAIRIE TX 1258 30 193 11:00.1 34:56.9 36:26.8 1:29.9 11:14/M
10 ESMERALDA SALINAS GRAND PRAIRIE TX 1531 32 197 11:12.1 35:08.9 36:19.3 1:10.3 11:18/M
11 MELODY BAKER 1614 31 205 11:35.2 35:32.0 37:02.9 1:30.8 11:26/M
12 LESLIE CRADER VENUS TX 1481 32 223 12:30.9 36:27.7 38:35.9 2:08.1 11:43/M
13 CASSANDRA ARMENDARIZ 1173 34 239 13:34.0 37:30.7 40:18.9 2:48.1 12:03/M
14 JEANNA BUTCHER 1024 33 248 14:15.7 38:12.5 39:01.3 0:48.8 12:17/M
15 STEPHANIE WOOLDRIDGE GRAND PRAIRIE TX 1294 32 252 14:44.2 38:41.0 40:49.6 2:08.6 12:26/M
16 JALAH LAWRENCE ARLINGTON TX 1504 30 256 15:02.1 38:58.9 39:54.6 0:55.6 12:32/M
17 RACHEL JEANTET 1208 32 284 17:52.2 41:49.0 42:58.8 1:09.7 13:27/M
18 MICHAEL ARCHEY 1202 31 285 17:52.4 41:49.2 42:58.6 1:09.4 13:27/M
19 STEVI BINFORD ARLINGTON TX 1152 34 289 18:19.1 42:15.9 43:49.1 1:33.1 13:35/M
20 CANDACE CRUTCHER 1014 31 296 18:52.1 42:48.9 43:55.1 1:06.1 13:46/M
21 AUTUMN MADDOCK MANSFIELD TX 1506 34 320 20:46.1 44:42.9 45:17.6 0:34.6 14:22/M
22 ASHLEIGH TRIMBLE ARLINGTON TX 1539 32 327 21:30.3 45:27.1 45:27.1 14:37/M
23 MISTY LOWE THE COLONY TX 1051 33 338 22:31.2 46:28.0 48:07.3 1:39.3 14:56/M
24 LINDSEY PLUMLEIGH 1196 30 357 24:14.6 48:11.4 49:11.3 0:59.9 15:30/M
25 THURMESHA WINSTON 1088 31 358 24:20.0 48:16.8 50:13.6 1:56.8 15:31/M
26 LAUREN MILLER IRVING TX 1354 30 368 25:43.9 49:40.7 54:21.8 4:41.1 15:58/M
27 STEPHANIE CARTER MANSFIELD TX 1267 34 395 29:43.4 53:40.2 1:09:59.3 16:19.1 17:15/M
28 JENEVIEVE CROALL ROANOKE TX 1323 31 410 34:38.3 58:35.1 59:43.8 1:08.7 18:50/M
29 RACHEL CRENSHAW 1186 34 419 41:13.5 1:05:10.3 1:06:16.6 1:06.3 20:57/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOAQUIN PEREZ ARLINGTON TX 1360 30 44   24:35.4 24:49.3 0:13.9 7:54/M
2 MICHAEL PERRY CORSICANA TX 1362 30 58 1:13.7 25:49.2 26:16.6 0:27.3 8:18/M
3 OSVALDO RIBOTA 1197 30 68 1:52.5 26:27.9 27:30.6 1:02.6 8:30/M
4 JAMES DELMARK ARLINGTON TX 1324 32 75 2:18.7 26:54.2 27:45.1 0:50.8 8:39/M
5 JUSTIN BAKER 1615 31 81 3:02.3 27:37.7 27:59.4 0:21.6 8:53/M
6 JOHN FLEMING 1039 32 140 6:25.0 31:00.4 32:21.6 1:21.1 9:58/M
7 BILLY STRONA ITASCA TX 1384 31 147 6:34.5 31:10.0 31:43.4 0:33.4 10:01/M
8 JAMES HENSLEY MIDLOTHAIN TX 1270 33 158 7:41.0 32:16.5 32:41.6 0:25.1 10:23/M
9 CHAD LOWE 1048 34 212 11:08.5 35:44.0 37:23.6 1:39.6 11:29/M
10 ART STIVISON DALLAS TX 1382 33 213 11:14.7 35:50.2 36:54.1 1:03.8 11:31/M
11 GABE ROSAS 1131 30 264 15:29.0 40:04.5 40:19.1 0:14.6 12:53/M
12 JOSEPH ADKINS 1180 33 323 20:26.0 45:01.4 46:20.8 1:19.3 14:28/M
13 JASON PLUMLEIGH 1195 34 326 20:45.2 45:20.7 46:20.8 1:00.1 14:35/M
14 JOSE PEREZ 1020 31 364 24:24.7 49:00.2 52:02.1 3:01.8 15:45/M
15 MATTHEW QUISENBERRY 1061 33 375 25:55.2 50:30.7 50:50.6 0:19.8 16:14/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CARRIE GOFF 1189 36 57   25:48.2 26:48.1 0:59.8 8:18/M
2 LEIGH ANN EDDLEMON GRAND PRAIRIE TX 1229 37 71 0:45.0 26:33.2 26:55.4 0:22.1 8:32/M
3 NICOLA HOFF 1044 39 103 2:54.7 28:42.9 29:08.1 0:25.1 9:14/M
4 LOUISE HA NGUYEN 1952 37 137 4:54.2 30:42.5 33:14.1 2:31.6 9:52/M
5 JUANA POWERS DALLAS TX 1523 35 151 5:49.0 31:37.2 32:04.6 0:27.3 10:10/M
6 BECKY HERRERA GRAND PRAIRIE TX 1217 38 152 5:52.0 31:40.2 32:19.1 0:38.9 10:11/M
7 LESLIE CASTILLO 1618 38 160 6:38.2 32:26.5 34:13.9 1:47.3 10:26/M
8 MONICA GUERRERO GRAND PRAIRIE TX 1232 39 161 6:51.2 32:39.5 33:03.4 0:23.8 10:30/M
9 FARRAH HAYES HASLET TX 1268 36 163 6:55.0 32:43.2 48:58.6 16:15.3 10:31/M
10 MARGARET SCHMELZ GRAND PRAIRIE TX 1376 37 206 9:45.4 35:33.7 36:13.1 0:39.4 11:26/M
11 SHARON MCCLURE MIDLOTHIAN TX 1515 39 224 10:40.5 36:28.7 37:18.1 0:49.4 11:44/M
12 STACEY WALTER MIDLOTHIAN TX 1135 36 235 11:29.3 37:17.5 38:07.3 0:49.8 11:59/M
13 ALICIA LINN 1148 39 242 11:59.4 37:47.7 39:06.8 1:19.1 12:09/M
14 JENNA BROWN 1027 36 245 12:11.0 37:59.2 38:45.1 0:45.8 12:13/M
15 VALERIE MARQUEZ GRAND PRAIRIE TX 1006 35 249 12:30.5 38:18.7 39:17.9 0:59.1 12:19/M
16 KATY GONZALEZ ARLINGTON TX 1495 35 263 14:15.9 40:04.2 41:22.3 1:18.1 12:53/M
17 STEPHANIE COOK GRAND PRAIRIE TX 1414 35 272 14:56.2 40:44.4 41:20.3 0:35.9 13:06/M
18 JADE HORN GRAND PRAIRIE TX 1579 36 292 16:32.2 42:20.5 43:26.4 1:05.9 13:37/M
19 JENNY MEYER GARDNER KS 1352 36 299 17:14.0 43:02.2 43:48.6 0:46.3 13:50/M
20 AMY THOMASSON DALLAS TX 1386 37 306 17:34.5 43:22.7 45:29.4 2:06.6 13:57/M
21 RAVONNE ALLMON-SMITH GRAND PRAIRIE TX 1611 36 312 18:14.5 44:02.7 44:46.8 0:44.1 14:10/M
22 KIMBERLY PENA 1168 36 325 19:25.9 45:14.2 45:37.6 0:23.4 14:33/M
23 MONIQUE WILSON 1072 36 328 19:50.2 45:38.4 46:14.8 0:36.3 14:40/M
24 MICHEL KOZUCH 1244 36 352 21:51.2 47:39.5 48:22.9 0:43.3 15:19/M
25 JAMIELYNN AULSTEDT MIDLOTHIAN TX 1671 36 356 22:18.4 48:06.7 49:01.3 0:54.6 15:28/M
26 DANA SHEEHAN 1199 35 373 24:40.0 50:28.2 51:26.1 0:57.9 16:14/M
27 MELISSA GUTZMER GRAND PRAIRIE TX 1098 37 386 26:26.7 52:15.0 55:21.3 3:06.3 16:48/M
28 RORIE-CHANTE SMITH GRAND PRAIRIE TX 1379 37 396 27:55.9 53:44.2 1:09:59.3 16:15.1 17:17/M
29 EBONY EDWARDS 1076 37 399 28:44.7 54:32.9 55:55.1 1:22.1 17:32/M
30 CHRISTI BROWN IRVING TX 1316 37 412 33:16.2 59:04.4 1:03:46.6 4:42.1 19:00/M
31 JAIME DUSTEN 1188 37 420 39:22.5 1:05:10.7 1:06:16.6 1:05.8 20:57/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MICHAEL FANTROY 1620 38 22   22:42.9 23:00.3 0:17.4 7:18/M
2 MATT MORRIS 1059 35 48 2:07.8 24:50.7 25:02.8 0:12.1 7:59/M
3 ROBBY POWERS DALLAS TX 1524 37 49 2:22.8 25:05.8 25:32.6 0:26.8 8:04/M
4 JEREMY GREENWICH 1156 35 66 3:40.2 26:23.1 26:34.8 0:11.7 8:29/M
5 JAMES COOK GRAND PRAIRIE TX 1413 36 88 5:17.0 28:00.0 28:35.9 0:35.9 9:00/M
6 JASON CLAYBROOK GRAND PRAIRIE TX 1651 39 104 6:05.6 28:48.5 30:59.9 2:11.3 9:16/M
7 TIMOTHY MEREMIKWU 1007 35 109 6:10.3 28:53.2 29:43.4 0:50.1 9:17/M
8 IAIN ROBINSON DALLAS TX 1630 35 139 8:02.5 30:45.5 32:36.3 1:50.8 9:53/M
9 LARRY MATTHEWS JR. IRVING TX 1443 39 143 8:19.8 31:02.7 32:27.1 1:24.3 9:59/M
10 TODD YELLS FARMERS BRANCH TX 1396 39 199 12:31.3 35:14.2 36:29.8 1:15.6 11:20/M
11 JASON HYMAN 1046 39 208 12:56.3 35:39.2 36:13.4 0:34.1 11:28/M
12 DAVID GUTZMER GRAND PRAIRIE TX 1097 38 228 14:01.5 36:44.5 38:10.6 1:26.1 11:49/M
13 KEVIN CHESTER 1029 38 247 15:28.0 38:10.9 38:40.8 0:29.8 12:16/M
14 LEONARD CORTEZ 1095 38 259 16:39.3 39:22.2 40:02.3 0:40.1 12:39/M
15 CHRIS DIAZ ARLINGTON TX 1484 39 304 20:34.0 43:16.9 43:16.9 13:55/M
16 TIMOTHY MILLER GRAND PRAIRIE TX 1276 36 349 24:42.5 47:25.4 48:55.6 1:30.1 15:15/M
17 DAVE SHEEHAN 1200 39 374 27:45.3 50:28.2 51:25.9 0:57.6 16:14/M
18 MICHAEL MITCHELL ARLINGTON TX 1580 37 422 45:50.2 1:08:33.1 1:08:33.1 22:03/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MONIQUE GIBSON ARLINGTON TX 1018 43 63   26:05.5 28:11.4 2:05.9 8:23/M
2 KRISTA MEALMAN SPRING HILL KS 1516 44 72 0:29.2 26:34.7 26:58.8 0:24.1 8:33/M
3 VANDY SIHARATH ARLINGTON TX 1953 42 98 2:22.9 28:28.5 31:00.3 2:31.8 9:09/M
4 SHAWNTREL VEATH THE COLONY TX 1069 42 121 3:19.9 29:25.5 30:05.6 0:40.1 9:28/M
5 VALERIE BROOKBY GRAND PRAIRIE TX 1093 43 128 3:49.7 29:55.2 30:07.1 0:11.9 9:37/M
6 LAURA RIDDLE GRAND PRAIRIE TX 1527 43 135 4:14.4 30:19.9 30:29.6 0:09.6 9:45/M
7 CHRISTI MANOLI GRAND PRAIRIE TX 1346 40 153 5:45.0 31:50.5 33:53.6 2:03.1 10:14/M
8 STACY PENNEY MANSFIELD TX 1522 42 167 6:51.5 32:57.0 37:16.4 4:19.3 10:36/M
9 PAULA DIAZ ARLINGTON TX 1485 44 190 8:36.1 34:41.6 35:38.3 0:56.6 11:09/M
10 ANGI JONES ARLINGTON TX 1501 44 198 9:05.5 35:11.0 35:26.9 0:15.8 11:19/M
11 SANDRA ROBINSON ARLINGTON TX 1530 40 202 9:19.7 35:25.2 35:55.1 0:29.8 11:23/M
12 DAWN WOHLTJEN MANSFIELD TX 1545 44 218 9:56.5 36:02.0 36:52.1 0:50.1 11:35/M
13 SHERRI KNOX ARLINGTON TX 1956 42 231 10:56.2 37:01.7 37:18.6 0:16.9 11:54/M
14 LAOISE STANEART ARLINGTON TX 1535 41 233 11:10.2 37:15.7 38:05.6 0:49.9 11:59/M
15 SHELLEY STANFIELD GRAND PRAIRIE TX 1291 41 267 14:11.0 40:16.5 40:55.1 0:38.6 12:57/M
16 STACI BUCK ARLINGTON TX 1479 41 270 14:25.4 40:30.9 41:57.8 1:26.8 13:01/M
17 LORI IWANICKI GRAND PRAIRIE TX 1500 44 275 14:52.4 40:57.9 41:57.3 0:59.4 13:10/M
18 LISA DE LA GARZA GRAND PRAIRIE TX 1482 44 278 14:55.7 41:01.2 42:12.3 1:11.1 13:11/M
19 TERESA LYNN GRAND PRAIRIE TX 1575 41 287 16:05.4 42:10.9 45:14.8 3:03.9 13:34/M
20 TERESA BAILEY DESOTO TX 1311 44 305 17:11.9 43:17.4 43:52.6 0:35.1 13:55/M
21 JIKKE LOUGHLIN MANSFIELD TX 1625 40 336 20:15.9 46:21.4 47:48.8 1:27.4 14:54/M
22 ROXANNA HARGRAVE 1103 43 361 22:35.7 48:41.2 49:13.3 0:32.1 15:39/M
23 AMY SENATO ARLINGTON TX 1169 44 383 25:48.9 51:54.4 53:21.8 1:27.3 16:41/M
24 ANNA ANDERSON CEDAR HILL TX 1145 43 394 27:32.7 53:38.2 54:55.1 1:16.9 17:15/M
25 ALYSHA ALEXANDER GRAND PRAIRIE TX 1001 43 404 29:25.4 55:30.9 56:25.8 0:54.9 17:51/M
26 ANITA CASTILLO GRAND PRAIRIE TX 1259 41 407 30:49.4 56:55.0 58:09.6 1:14.6 18:18/M
27 STEPHANIE WERLEY ARLINGTON TX 1542 44 408 31:30.5 57:36.0 1:00:41.4 3:05.3 18:31/M
28 TARA CAMPBELL THE COLONY TX 1480 43 421 42:27.6 1:08:33.1 1:08:33.1 22:03/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DON ROBERTSON GRAND PRAIRIE TX 1528 40 4   18:26.9 18:27.1 0:00.1 5:56/M
2 ADRIAN MORA DALLAS TX 1277 40 5 0:12.1 18:39.0 19:56.6 1:17.6 6:00/M
3 RAY BANKS 1964 40 12 2:14.8 20:41.7 21:01.9 0:20.1 6:39/M
4 BRIANA WILLIAMS 1234 42 17 3:06.5 21:33.4 21:51.3 0:17.9 6:56/M
5 EDDIE MENTING 1612 41 23 4:21.8 22:48.7 23:25.9 0:37.1 7:20/M
6 CHAD PHILLIPS GRAND PRAIRIE TX 1363 41 77 8:32.5 26:59.5 28:08.8 1:09.3 8:41/M
7 STEVE MADDOCK MANSFIELD TX 1507 43 114 10:42.5 29:09.4 29:44.1 0:34.6 9:22/M
8 PAUL CASTILLO 1617 41 159 13:59.3 32:26.2 34:14.6 1:48.3 10:26/M
9 KRIS HUDSON GRAND PRAIRIE TX 1105 41 168 14:31.0 32:58.0 33:42.8 0:44.8 10:36/M
10 CHAD PENNEY MANSFIELD TX 1521 43 170 14:33.9 33:00.8 37:16.8 4:16.0 10:37/M
11 CHRIS BUTCHER ARLINGTON TX 1013 41 185 16:04.5 34:31.4 35:21.1 0:49.6 11:06/M
12 ERNESTO SANTAMARIA ARLINGTON TX 1284 40 238 19:03.8 37:30.7 38:47.4 1:16.6 12:03/M
13 RUBIE LIM GRAND PRAIRIE TX 1107 40 293 24:03.3 42:30.3 43:00.1 0:29.8 13:40/M
14 ROD HANKS 1077 40 310 25:13.5 43:40.4 45:35.3 1:54.9 14:02/M
15 MICHAEL MCCLURE MIDLOTHIAN TX 1514 43 401 36:10.8 54:37.7 55:29.6 0:51.8 17:34/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GUADULUPE FRIAS GRAND PRAIRIE TX 1246 47 61   26:01.2 26:12.1 0:10.9 8:22/M
2 MARTA RODRIGUEZ GRAND PRAIRIE TX 1282 48 74 0:44.7 26:46.0 27:28.9 0:42.9 8:36/M
3 PATTY FELDMAN-ROSE GRAND PRAIRIE TX 1487 48 94 2:20.2 28:21.4 29:28.1 1:06.6 9:07/M
4 NICOLE RUMSEY GRAND PRAIRIE TX 1111 45 118 3:19.6 29:20.8 29:51.7 0:30.8 9:26/M
5 STEPHANIE ONEAL GRAND PRAIRIE TX 1358 46 138 4:43.8 30:45.0 31:14.1 0:29.0 9:53/M
6 LESLIE RADKE DUNCANVILLE TX 1128 47 166 6:55.4 32:56.7 33:12.3 0:15.6 10:35/M
7 BRENDA WALKER WAXAHACHIE TX 1394 48 179 7:40.8 33:42.0 34:59.6 1:17.6 10:50/M
8 SHARON SOLIS ARLINGTON TX 1213 45 222 10:23.2 36:24.5 37:07.4 0:42.8 11:42/M
9 BECKY WEST SPRINGTOWN TX 1543 49 225 10:33.7 36:34.9 37:52.6 1:17.6 11:45/M
10 CYNDRA TEMPLETON ARLINGTON TX 1009 46 253 12:41.2 38:42.4 39:40.8 0:58.4 12:27/M
11 CYNTHIA PENE 1520 45 279 15:07.0 41:08.2 42:25.6 1:17.4 13:14/M
12 SHAWN JACKSON 1080 45 281 15:29.2 41:30.4 43:02.1 1:31.6 13:21/M
13 LAURA STANDLEE 1220 49 282 15:36.4 41:37.7 42:24.8 0:47.1 13:23/M
14 JAYE SANFORD FORT WORTH TX 1632 46 359 22:29.2 48:30.4 49:10.8 0:40.4 15:36/M
15 TONJA VANCE 1010 48 371 24:23.7 50:25.0 51:19.9 0:54.9 16:13/M
16 SCHWANDA WILMORE 1087 46 391 27:09.7 53:10.9 55:07.8 1:56.8 17:06/M
17 PAULA MCGEE SPRING TX 1350 49 415 34:42.2 1:00:43.5 1:03:03.8 2:20.3 19:31/M
18 JULIE MOORE GRAND PRAIRIE TX 1518 48 423 45:25.7 1:11:27.0 1:11:50.1 0:23.1 22:58/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CORY SHIPPEN ARLINGTON TX 1008 49 29   23:08.2 23:22.4 0:14.1 7:26/M
2 ARNULFO GONZALEZ DALLAS TX 1265 45 35 0:43.7 23:51.9 25:10.1 1:18.1 7:40/M
3 JOSEPH CUNNINGHAM 1253 48 120 6:15.7 29:23.9 29:42.8 0:18.9 9:27/M
4 RENE JIMENEZ 1958 48 174 10:17.4 33:25.7 34:03.3 0:37.6 10:45/M
5 SCOTTY HARGRAVE 1104 48 188 11:25.4 34:33.7 35:05.8 0:32.1 11:07/M
6 SCOTT KAHL MANSFIELD TX 1342 48 226 13:27.4 36:35.7 37:52.6 1:16.9 11:46/M
7 DAVE MADINGER ARLINGTON TX 1508 46 234 14:08.0 37:16.2 37:40.8 0:24.6 11:59/M
8 JODY VAMPOLA 1067 45 370 26:50.5 49:58.7 50:38.6 0:39.9 16:04/M
9 BRUCE HOLLANDER ARLINGTON TX 1338 49 389 29:46.2 52:54.5 54:08.4 1:13.8 17:01/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DONNA GAFFNEY GRAND PRAIRIE TX 1264 50 83   27:38.5 29:03.4 1:24.9 8:53/M
2 LETICIA TRAVIS GRAND PRAIRIE TX 1308 53 111 1:18.7 28:57.2 29:17.6 0:20.3 9:19/M
3 TRACY STAPP ARLINGTON TX 1113 52 126 2:14.0 29:52.5 30:23.1 0:30.6 9:36/M
4 TAMMY HENDERSPN GRAND PRAIRIE TX 1269 51 149 3:53.0 31:31.5 31:56.9 0:25.3 10:08/M
5 CORINE BEAMAN GRAND PRAIRIE TX 1677 50 169 5:19.9 32:58.5 33:40.8 0:42.3 10:36/M
6 TERRI GRIFFITH MIDLOTHIAN TX 1266 54 171 5:27.7 33:06.2 33:31.6 0:25.4 10:39/M
7 JACKIE GONNER ARLINGTON TX 1492 50 181 6:44.7 34:23.2 34:57.1 0:33.8 11:03/M
8 IRENE MCCLELLAN FORT WORTH TX 1689 52 191 7:03.9 34:42.5 35:43.6 1:01.1 11:09/M
9 PAM SKARR 1290 54 194 7:18.7 34:57.2 35:13.1 0:15.9 11:14/M
10 SHELLY HAMEDI ARLINGTON TX 1003 53 250 10:44.4 38:22.9 39:18.1 0:55.1 12:20/M
11 ROBIN LOVEMAN ARLINGTON TX 1004 52 255 11:17.9 38:56.5 39:50.9 0:54.4 12:31/M
12 CARI MARSHALL CEDAR HILL TX 1949 50 257 11:37.0 39:15.5 39:39.4 0:23.8 12:37/M
13 TAMMIE THOMPSON 1292 52 265 12:27.9 40:06.4 46:34.3 6:27.8 12:54/M
14 VALENCIA MCCARTHER WILLS POINT TX 1347 52 286 14:18.2 41:56.7 42:32.1 0:35.4 13:29/M
15 ROBYN HOOVER IOWA PARK TX 1497 50 290 14:38.2 42:16.7 43:27.8 1:11.1 13:35/M
16 CATHY MOSCONI DUNCANVILLE TX 1278 52 322 17:13.4 44:51.9 45:19.3 0:27.4 14:25/M
17 NANCY ARCHEY GRAND PRAIRIE TX 1203 51 350 19:56.9 47:35.4 48:46.1 1:10.6 15:18/M
18 NELLIE BLACK 1075 53 353 20:14.7 47:53.2 49:05.6 1:12.3 15:24/M
19 DEEANN SPENCER CARROLLTON TX 1066 50 354 20:15.7 47:54.2 48:26.1 0:31.9 15:24/M
20 PEGGY COBB MANSFIELD TX 1280 50 355 20:24.7 48:03.2 48:22.6 0:19.4 15:27/M
21 BRENDA BLAIN COLLEYVILLE TX 1688 54 360 20:55.2 48:33.7 49:39.2 1:05.4 15:37/M
22 KATHRYN HUFFER 1499 53 377 22:57.9 50:36.4 51:52.4 1:15.9 16:16/M
23 LINDA JOHNSON 1081 52 379 23:45.9 51:24.4 52:37.3 1:12.9 16:32/M
24 JULIA GLOVER IRVING TX 1331 54 381 24:07.0 51:45.5 52:38.1 0:52.6 16:38/M
25 YOLANDA SANTAMARIA ARLINGTON TX 1285 51 405 28:29.4 56:07.9 57:24.8 1:16.8 18:03/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PAUL MEYER ARLINGTON TX 1685 53 32   23:33.7 23:54.8 0:21.1 7:34/M
2 ROBERT CHAPA ARLINGTON TX 1002 54 33 0:03.2 23:37.0 23:51.1 0:14.1 7:36/M
3 JEFFREY GRIFFITTS WICHITA KS 1334 51 47 1:12.0 24:45.7 25:02.1 0:16.3 7:57/M
4 GERARD RODRIGUEZ GRAND PRAIRIE TX 1281 50 51 1:35.3 25:09.0 25:52.4 0:43.3 8:05/M
5 JACK WAITS 1171 50 59 2:25.0 25:58.8 28:11.9 2:13.1 8:21/M
6 JEFF SHEA DUNCANVILLE TX 1286 51 64 2:40.2 26:13.9 26:30.3 0:16.4 8:26/M
7 DAVID RAWLINSON DUNCANVILLE TX 1366 51 67 2:52.4 26:26.2 26:42.6 0:16.4 8:30/M
8 TONY MARTINEZ MANSFIELD TX 1627 54 82 4:04.2 27:37.9 27:50.6 0:12.6 8:53/M
9 BRUCE DENSFORD GRAND PRAIRIE TX 1665 51 96 4:50.4 28:24.1 28:49.3 0:25.1 9:08/M
10 MARK TESTARDI DALLAS TX 1134 53 112 5:26.4 29:00.2 29:15.1 0:14.9 9:19/M
11 BRIAN BINGHAM COLLEYVILLE TX 1257 52 125 6:10.5 29:44.2 32:07.4 2:23.1 9:34/M
12 XAVIER GUZMAN GRAND PRAIRIE TX 1335 54 164 9:13.2 32:46.9 33:52.3 1:05.4 10:32/M
13 DAN GONNER 1491 51 182 10:49.7 34:23.4 34:57.1 0:33.6 11:03/M
14 BILL SKARR 1289 53 195 11:24.0 34:57.7 35:13.6 0:15.8 11:14/M
15 DAVID HARRIS CEDAR HILL TX 1336 50 196 11:25.4 34:59.2 35:34.1 0:34.9 11:15/M
16 DAVID MARSHALL CEDAR HILL TX 1950 52 241 14:11.2 37:44.9 38:08.9 0:23.9 12:08/M
17 TERRY THOMPSON 1293 54 266 16:33.4 40:07.2 46:35.1 6:27.9 12:54/M
18 GREGORY DINIVOEN GRAND PRAIRIE TX 1682 52 324 21:30.7 45:04.4 45:46.6 0:42.1 14:29/M
19 RONNIE ROYSTER 1084 52 366 25:47.9 49:21.7 49:48.8 0:27.1 15:52/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SUSAN REECE N RICHLAND HILLS TX 1368 58 106   28:50.0 29:25.4 0:35.3 9:16/M
2 TOMMA PRICE OVILLA TX 1525 58 148 2:20.9 31:10.9 32:37.3 1:26.4 10:01/M
3 LINDA JUMPER WAXAHACHIE TX 1341 56 178 4:50.9 33:40.9 34:59.3 1:18.4 10:50/M
4 VALLERIE FERGUSON DUNCANVILLE TX 1329 57 221 7:32.9 36:22.9 36:39.9 0:16.9 11:42/M
5 GAIL BAIN PICKTON TX 1262 55 308 14:45.0 43:35.0 44:19.1 0:44.1 14:01/M
6 PAMELA CARMICHAEL MANSFIELD TX 1322 59 331 17:05.9 45:56.0 47:14.4 1:18.4 14:46/M
7 DANA BALDRIDGE GRAND PRAIRIE TX 1476 59 332 17:16.4 46:06.4 46:54.8 0:48.4 14:49/M
8 CATHLENE HASKIN HOLT MI 1337 55 335 17:23.7 46:13.7 48:41.6 2:27.8 14:52/M
9 BARBARA JONES GRAND PRAIRIE TX 1624 58 347 18:23.9 47:13.9 48:20.6 1:06.6 15:11/M
10 ESTHER LAFUENTE DESOTO TX 1344 55 409 29:03.4 57:53.5 59:30.1 1:36.6 18:37/M
11 CYNTHIA JAQUEZ 1162 58 413 30:56.6 59:46.7 1:00:13.8 0:27.1 19:13/M
12 CINDY WIER GRAND PRAIRIE TX 1544 56 416 33:34.4 1:02:24.4 1:04:42.5 2:18.1 20:04/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID LANE JR 1607 56 21   22:35.4 22:52.8 0:17.4 7:16/M
2 MARK SCHMELZ GRAND PRAIRIE TX 1377 55 60 3:25.1 26:00.5 27:09.1 1:08.6 8:22/M
3 CHRISTOPHER STEELE 1536 56 129 7:20.8 29:56.2 30:49.8 0:53.6 9:37/M
4 JAMES MCCLELLAN NORTH RICHLAND HILLS TX 1348 56 183 11:53.5 34:29.0 35:31.1 1:02.1 11:05/M
5 REFUGIO OROZCO GRAND PRAIRIE TX 1255 57 215 13:17.9 35:53.4 35:53.4 11:32/M
6 FRANK HECK FORT WORTH TX 1559 58 237 14:45.1 37:20.6 37:32.2 0:11.6 12:00/M
7 ANDREW BLACK 1074 57 271 18:00.5 40:36.0 41:48.6 1:12.6 13:03/M
8 MARK SATINSKY IRVING TX 1374 56 382 29:15.5 51:51.0 52:43.6 0:52.6 16:40/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRANDY HAGGAR 1951 62 243   37:47.9 39:03.6 1:15.6 12:09/M
2 DARCY ANDERSON GRAND PRAIRIE TX 1310 60 298 5:14.0 43:02.0 43:48.3 0:46.3 13:50/M
3 KATHLEEN CONSTANT 1032 61 346 9:15.0 47:03.0 47:39.4 0:36.3 15:08/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RICHARD KRESSE MIDLOTHIAN TX 1661 61 50   25:06.7 25:27.9 0:21.1 8:04/M
2 TIMOTHY THURY MANSFIELD TX 1538 61 92 3:08.9 28:15.7 28:28.4 0:12.6 9:05/M
3 TEDDY VIATOR DALLAS TX 1392 61 122 4:20.2 29:26.9 29:46.1 0:19.1 9:28/M
4 GARY COX THE COLONY TX 1034 61 130 4:50.2 29:57.0 30:42.9 0:45.9 9:38/M
5 JIM MCCANN ARLINGTON TX 1512 63 131 4:50.5 29:57.2 30:27.4 0:30.1 9:38/M
6 ESTEBAN JAQUEZ GRAND PRAIRIE TX 1163 60 388 27:28.6 52:35.4 53:02.6 0:27.1 16:54/M
7 GARY WILHELM 1395 64 397 28:39.7 53:46.5 54:07.4 0:20.9 17:17/M
8 TED RAGLAND 1211 60 402 29:44.2 54:50.9 56:10.3 1:19.3 17:38/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PATRICIA VILLERS 1011 65 254   38:52.7 39:51.3 0:58.6 12:30/M
2 GLORIA WHITSEL GRAND PRAIRIE TX 1961 68 262 0:53.0 39:45.8 41:49.6 2:03.8 12:47/M
3 ELAINE WOODS ARLINGTON TX 1546 65 295 3:49.7 42:42.4 43:58.1 1:15.6 13:44/M
4 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 1330 66 319 5:49.7 44:42.4 45:10.3 0:27.9 14:22/M
5 LADINE NOBLES 1082 66 330 6:53.0 45:45.7 47:41.8 1:56.1 14:43/M
6 GLORIA WILLIAMS 1012 65 380 12:41.7 51:34.5 52:29.6 0:55.1 16:35/M
7 BECA DELOACH IRVING TX 1325 69 392 14:18.5 53:11.2 55:03.1 1:51.8 17:06/M
8 LINDA MCCLURE MIDLOTHIAN TX 1513 68 400 15:44.0 54:36.7 55:28.8 0:52.1 17:33/M
9 SUSAN EDDLEMON GRAND PRAIRIE TX 1261 69 403 16:30.7 55:23.4 55:53.1 0:29.6 17:48/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JERRY MCWILLIAMS GRAND PRAIRIE TX 1210 67 62   26:02.2 27:09.9 1:07.6 8:22/M
2 SCOTT MCKISSICK IRVING TX 1351 65 117 3:13.7 29:16.0 29:34.4 0:18.3 9:25/M
3 KEITH WHITSEL GRAND PRAIRIE TX 1960 68 150 5:30.7 31:33.0 32:32.9 0:59.9 10:09/M
4 CHARLES KNEELAND FORT WORTH TX 1690 66 251 12:27.0 38:29.2 39:42.1 1:12.8 12:22/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID EDDLEMON GRAND PRAIRIE TX 1260 70 329   45:42.7 46:10.9 0:28.1 14:42/M
2 JIM HAYDEN 1963 73 334 0:27.4 46:10.2 48:14.3 2:04.1 14:51/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SHERRY ROBINSON FORT WORTH TX 1631 75 210   35:42.2 36:07.6 0:25.4 11:29/M
2 JUDITH SHEA DUNCANVILLE TX 1287 76 307 7:43.2 43:25.4 43:51.1 0:25.6 13:58/M
3 MYRNA GARDNER 1962 75 398 18:10.7 53:53.0 55:56.6 2:03.6 17:20/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARVIN HERRING FORT WORTH TX 1668 75 145   31:07.5 31:20.9 0:13.3 10:00/M
2 CLYDE DELOACH IRVING TX 1326 77 393 22:04.4 53:11.9 55:03.3 1:51.3 17:06/M
Top

Male 80 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GENE BROCK 1477 85 302   43:09.0 43:23.9 0:14.8 13:52/M
2 JACK GRAY 1333 84 378 7:51.7 51:00.7 51:21.6 0:20.9 16:24/M