Southlake Kiwanis Run For Kids 5K Timed

Age Group Results

May 08, 2010


Results by RunTIME Racing Services. www.runtimeracingservices.com


Men: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Overall Female Overall Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

FIONA GREEN KELLER TX

782

45

17

20:44.5

20:45.4

 

6:40/M

 
Top

Overall Male Overall Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

KIPLIMO CHEMIRMIR

806

26

1

15:57.4

15:58.0

 

5:08/M

 
Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

LEANA SLOAN GRAPEVINE TX

576

47

19

21:02.0

21:03.1

 

6:46/M

 
Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

THOMAS OKAZAKI SOUTHLAKE TX

754

53

11

19:49.0

19:49.0

 

6:22/M

 
Top

Age UNPROVIDED

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

Unknown Partic. 827

827

52

24:10.2

25:51.3

 

7:46/M

2

Unknown Partic. 724

724

73

25:28.1

25:45.5

1:17.9

8:11/M

3

Unknown Chip: ABNOCCB

5001

199

36:02.3

36:32.9

11:52.1

11:35/M

 
Top

Female 1 to 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

ADDISYN GREEN SOUTHLAKE TX

792

9

54

24:18.8

24:22.5

 

7:49/M

2

JAYME HERNANDEZ

755

9

94

26:51.5

26:52.7

2:32.6

8:38/M

3

LAUREN MESENBRINK SOUTHLAKE TX

649

10

124

28:35.6

28:44.3

4:16.7

9:11/M

4

REAGAN ISBELL COLLEYVILLE TX

703

9

131

28:50.4

29:09.5

4:31.5

9:16/M

5

LILY MESENBRINK SOUTHLAKE TX

650

10

145

29:40.4

29:49.9

5:21.6

9:32/M

6

AUBREY PARR SOUTHLAKE TX

505

9

169

31:22.5

31:29.0

7:03.6

10:05/M

7

BROOKE GILLETT SOUTHLAKE TX

719

6

204

36:32.5

36:59.5

12:13.7

11:45/M

8

BROOKE GILLETT

810

7

227

42:24.7

43:07.4

18:05.9

13:38/M

9

OLIVIA JEFFERSON GRAPEVINE TX

513

7

229

42:25.6

43:09.2

18:06.7

13:38/M

10

AVA GRACE KIRCHMER

819

8

236

48:16.8

48:59.8

23:58.0

15:31/M

 
Top

Male 1 to 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

MATTHEW SCHULTZ SOUTHLAKE TX

562

10

41

23:30.9

23:34.1

 

7:33/M

2

JEREMY GORDON SOUTHLAKE TX

790

10

59

24:39.8

24:46.8

1:08.8

7:56/M

3

LUKE DARRAH SOUTHLAKE TX

622

8

108

27:45.6

27:58.7

4:14.6

8:55/M

4

HARRISON PLATT SOUTHLAKE TX

796

10

125

28:36.1

28:42.9

5:05.2

9:12/M

5

LUKE HIBBARD SOUTHLAKE TX

631

10

132

28:53.9

29:09.1

5:23.0

9:17/M

6

ALEX SCHULTZ SOUTHLAKE TX

563

8

156

30:38.9

30:45.3

7:08.0

9:51/M

7

GRANT ISBELL COLLEYVILLE TX

704

7

194

35:29.2

35:48.9

11:58.3

11:25/M

8

NATHANIEL JEFFERSON GRAPEVINE TX

512

10

203

36:29.5

36:55.3

12:58.5

11:44/M

9

ANDREW KEELER FORT WORTH TX

510

6

224

42:13.8

42:51.9

18:42.9

13:34/M

10

CAMPBELL PARRISH SOUTHLAKE TX

878

6

226

42:17.8

43:01.4

18:46.8

13:36/M

11

TREVOR LOUCKS ROANOKE TX

726

7

235

46:38.3

47:07.8

23:07.4

15:00/M

12

AUDREY ISBELL COLLEYVILLE TX

705

5

240

52:16.4

52:55.7

28:45.4

16:48/M

 
Top

Female 11 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

SARAHY VAN DEN DYSSEL SOUTHLAKE TX

502

14

33

22:35.9

22:37.3

 

7:16/M

2

ANNA POPKIN COLLEYVILLE TX

698

13

61

24:46.6

25:00.4

2:10.7

7:58/M

3

SAVANNA SMITH TROPHY CLUB TX

530

12

89

26:25.7

26:29.4

3:49.8

8:30/M

4

JORDAN SMITH

773

13

165

30:59.0

31:38.6

8:23.0

9:58/M

5

ANNA CRAFTON SOUTHLAKE TX

514

11

181

32:42.8

32:49.0

10:06.9

10:31/M

6

KAYLYNN JONES FT WORTH TX

511

11

223

42:03.8

42:23.4

19:27.9

13:31/M

 
Top

Male 11 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

CONNOR HENDRICKSON SOUTHLAKE TX

749

14

10

19:39.8

19:41.7

 

6:19/M

2

JOHN KEMPS SOUTHLAKE TX

557

13

16

20:35.4

20:36.5

0:55.6

6:37/M

3

SEBASTIAN ROMEO KELLER TX

504

14

21

21:25.5

21:25.9

1:45.7

6:53/M

4

CURT POPKIN COLLEYVILLE TX

697

11

23

21:28.4

21:30.4

1:48.6

6:54/M

5

JACOB GORDON SOUTHLAKE TX

791

12

35

22:50.9

22:57.4

3:11.1

7:21/M

6

CHAD LAYTON DECATUR TX

658

14

67

25:05.8

25:11.4

5:26.0

8:04/M

7

HAYDEN EICHENSEER TROPHY CLUB TX

618

11

69

25:09.4

25:14.3

5:29.6

8:05/M

8

ANDREW COURTOIS SOUTHLAKE TX

509

13

90

26:33.0

27:05.9

6:53.2

8:32/M

9

SAM KEMPS SOUTHLAKE TX

558

11

147

29:53.6

29:56.4

10:13.8

9:37/M

10

CARSON GREEN SOUTHLAKE TX

507

11

216

39:58.9

40:01.1

20:19.1

12:51/M

11

BLOISE SKERRILL

805

11

217

39:59.0

40:01.3

20:19.2

12:51/M

12

BROCK THORNE SOUTHLAKE TX

713

13

237

50:18.1

50:51.4

30:38.3

16:10/M

 
Top

Female 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

BRIANDA WILBUR N. RICHLAND HILLS TX

777

15

66

25:03.0

25:06.5

 

8:03/M

2

LISA PARKER BOYD TX

568

19

160

30:45.4

31:06.9

5:42.4

9:53/M

3

KATIE DACHNIWSKY

817

17

200

36:18.4

36:52.9

11:15.4

11:40/M

4

KATIE DOODY COLLEYVILLE TX

596

19

210

37:09.7

37:20.6

12:06.7

11:57/M

5

KATHERINE FRIEND NORTH RICHLAND HILLS TX

524

15

213

37:41.2

37:45.3

12:38.2

12:07/M

 
Top

Male 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

JONATHAN SWIATOCHA KELLER TX

714

17

2

16:09.0

16:09.0

 

5:12/M

2

DAVY SWIATOCHA KELLER TX

715

16

3

16:25.8

16:26.5

0:16.8

5:17/M

3

BEN GOLESTAN

756

15

4

17:05.1

17:05.1

0:56.1

5:30/M

4

NATE SULLIVAN SOUTHLAKE TX

708

15

5

17:47.3

17:47.8

1:38.3

5:43/M

5

REGEN HATCHER SOUTHLAKE TX

716

15

6

17:47.4

17:47.4

1:38.4

5:43/M

6

JOSEPH HALE GRAPEVINE TX

615

17

8

19:00.9

19:02.5

2:51.9

6:07/M

7

TAYLOR LINDSEY KELLER TX

522

19

99

26:55.9

27:05.3

10:46.9

8:39/M

 
Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

JILL JURENA ROANOKE TX

646

22

135

29:03.9

29:34.0

 

9:20/M

2

MEGAN BUSBY GRAPEVINE TX

588

23

150

30:23.1

30:29.9

1:19.2

9:46/M

3

ERICA WARNER DECATUR TX

553

24

159

30:44.5

31:06.7

1:40.6

9:53/M

4

ASHLEY DAVIS

747

24

185

33:40.5

34:08.5

4:36.6

10:50/M

 
Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

DAVID JONES FRISCO TX

537

24

9

19:13.2

19:16.0

 

6:11/M

2

DAVID BRANNEN CARROLLTON TX

539

24

55

24:19.2

24:34.3

5:06.0

7:49/M

3

MARK MECCA GRAPEVINE TX

587

23

77

25:45.2

25:53.0

6:32.0

8:17/M

4

BAKER MORGAN CARROLLTON TX

542

23

92

26:47.7

27:02.3

7:34.5

8:37/M

 
Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

MEGAN KRUEGER KELLER TX

549

29

38

23:20.7

23:24.1

 

7:30/M

2

BRIANA BERG HUGO MN

638

26

57

24:33.7

24:54.1

1:13.0

7:54/M

3

ALISON SANBURG FORT WORTH TX

579

27

76

25:32.2

25:44.5

2:11.5

8:13/M

4

MELANIE WHITE DALLAS TX

675

29

95

26:51.7

27:30.5

3:31.0

8:38/M

5

BRENDA MINER DECATUR TX

647

28

119

28:23.5

28:36.5

5:02.8

9:08/M

6

ANDREA STOVALL FORT WORTH TX

608

29

128

28:44.2

29:06.5

5:23.5

9:14/M

7

LAURA WEIR HURST TX

636

29

141

29:29.5

29:43.5

6:08.8

9:29/M

8

CARRI MECCA COPPELL TX

518

26

152

30:23.7

30:32.0

7:03.0

9:46/M

9

LANI NORMAN ROANOKE TX

633

27

158

30:44.1

31:13.8

7:23.4

9:53/M

10

TARA ALLRED BOYD TX

567

26

163

30:55.1

31:15.9

7:34.4

9:56/M

11

AMANDA LAWRENCE CARROLLTON TX

613

27

172

31:53.5

32:11.6

8:32.8

10:15/M

12

SHAUNA FERGUSON

803

29

174

31:58.0

32:18.5

8:37.3

10:17/M

13

CHRISTINA PHILLIPS

748

25

186

33:40.8

34:08.8

10:20.1

10:50/M

14

CARRIE BARTON FORT WORTH TX

581

27

193

35:10.7

35:21.3

11:50.0

11:18/M

15

ELLEN TUCKER SOUTHLAKE TX

682

26

196

35:34.6

35:53.2

12:13.9

11:26/M

16

RACHEL KUNTSCHIK ARLINGTON TX

620

29

219

41:08.9

42:49.7

17:48.2

13:14/M

 
Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

RANDY WHITE BEDFORD TX

760

28

18

20:52.7

21:21.3

 

6:43/M

2

REECE NORRIS

804

29

32

22:27.9

22:48.1

1:35.2

7:13/M

3

BEN AMBUEHL CARROLLTON TX

538

29

42

23:33.6

23:48.0

2:40.8

7:34/M

4

BRIAN CALHOON CARROLLTON TX

541

27

44

23:39.7

23:44.9

2:46.9

7:36/M

5

MATT CROCKER ARLINGTON TX

619

29

49

24:02.3

25:42.1

3:09.5

7:44/M

6

CHRIS NORMAN ROANOKE TX

632

27

53

24:13.5

24:43.8

3:20.8

7:47/M

7

JUSTIN CLARK

788

25

58

24:35.2

24:45.4

3:42.4

7:54/M

8

CASEY SCOTT CARROLLTON TX

544

26

65

25:01.9

25:07.3

4:09.2

8:03/M

9

TIM SCHWAB MCKINNEY TX

639

27

81

25:56.5

26:19.4

5:03.8

8:20/M

10

SEAN SMITH FORT WORTH TX

738

26

82

25:57.8

26:03.0

5:05.0

8:21/M

11

DAVID WATSON

770

28

93

26:50.0

27:20.8

5:57.2

8:38/M

12

ADAM WOOD

808

25

167

31:12.8

31:31.1

10:20.0

10:02/M

 
Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

JAIME HIREMATH KELLER TX

722

31

45

23:42.1

23:46.2

 

7:37/M

2

ANITA JOHNSON NORTH RICHLAND HILLS TX

573

34

72

25:19.1

25:24.9

1:37.0

8:08/M

3

FAWN ROHRER TROPHY CLUB TX

570

32

80

25:52.6

25:57.5

2:10.5

8:19/M

4

VERONICA POAGE FORT WORTH TX

609

32

91

26:38.6

27:01.0

2:56.5

8:34/M

5

ELIZABETH DUBBS DALLAS TX

575

30

116

28:06.6

28:45.5

4:24.5

9:02/M

6

AMY GAYLER BURLESON TX

623

33

117

28:07.6

28:13.7

4:25.5

9:02/M

7

JENNIFER NELSON

784

33

120

28:23.8

28:36.6

4:41.7

9:08/M

8

HELENE HUCKABA FORT WORTH TX

764

32

121

28:31.1

28:44.4

4:49.0

9:10/M

9

KIMBERLY SMITH SAGINAW TX

536

32

137

29:15.0

29:26.4

5:32.9

9:24/M

10

RANDA GARNER

772

31

153

30:27.3

30:58.3

6:45.2

9:47/M

11

ERIKA SEARS HUTTO TX

642

33

173

31:54.4

32:12.2

8:12.3

10:15/M

12

JILL DAY

759

30

183

33:21.6

33:29.2

9:39.5

10:43/M

13

HOLLY BRANTON

741

30

187

34:02.4

34:30.1

10:20.3

10:57/M

14

AMANDA JONES FT WORTH TX

589

31

190

34:10.8

34:30.3

10:28.7

10:59/M

15

MAY HOANG SOUTHLAKE TX

641

31

191

34:45.5

35:14.1

11:03.4

11:10/M

16

ANGELA TISCHNER FT WORTH TX

591

31

208

36:57.4

37:15.9

13:15.3

11:53/M

17

JOANNA GAFFORD

746

33

218

40:04.4

40:32.2

16:22.3

12:53/M

18

PATRICIA TAYLOR BEDFORD TX

651

30

222

41:42.6

42:04.7

18:00.5

13:25/M

 
Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

ROBERT SOLLEY FORT WORTH TX

737

31

47

23:50.6

23:55.3

 

7:40/M

2

ANDREW DUBA DALLAS TX

614

31

56

24:33.6

24:57.1

0:43.0

7:54/M

3

LEE STANLEY GRAPEVINE TX

586

33

62

24:48.9

24:56.6

0:58.3

7:58/M

4

CHANDLER FERGUSON COLLEYVILLE TX

801

32

64

25:01.2

25:21.0

1:10.6

8:03/M

5

COLIN SANBURG FORT WORTH TX

580

30

75

25:31.8

25:44.4

1:41.2

8:12/M

6

CASEY KUPPER

818

32

101

27:26.0

27:45.2

3:35.4

8:49/M

7

JARROD DICKEY

758

30

107

27:42.4

27:50.1

3:51.8

8:54/M

8

RYAN JONES FORT WORTH TX

590

34

138

29:15.5

29:35.5

5:24.9

9:24/M

9

IAN WEIR HURST TX

628

31

182

33:01.7

33:19.3

9:11.1

10:37/M

10

CARLOS MENDEZ IRVING TX

582

34

230

44:18.1

44:51.6

20:27.5

14:15/M

11

JOSE RUIZ IRVING TX

578

32

231

44:57.6

45:31.3

21:07.0

14:27/M

 
Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

JANICE CASPER ROWLETT TX

601

36

29

22:10.7

22:12.9

 

7:08/M

2

ANNA NACKLEY COLLEYVILLE TX

574

38

70

25:11.7

25:21.9

3:01.0

8:06/M

3

LIZZY KLOIBER DENTON TX

552

36

96

26:54.3

26:57.8

4:43.6

8:39/M

4

TINA KRAUSS ROANOKE TX

809

38

100

27:04.1

27:32.1

4:53.4

8:42/M

5

MAI SHARAF COLLEYVILLE TX

534

39

122

28:32.1

28:37.7

6:21.4

9:10/M

6

PAIGE WHITMIRE SOUTHLAKE TX

551

35

127

28:42.5

29:07.4

6:31.8

9:14/M

7

SHELLEY MARSHALL NRH TX

525

39

143

29:37.4

29:50.8

7:26.7

9:31/M

8

ERIN TAYLOR FRISCO TX

606

35

144

29:38.0

29:47.9

7:27.3

9:32/M

9

NICOLE SCHULTZ SOUTHLAKE TX

561

37

155

30:38.2

30:45.2

8:27.5

9:51/M

10

GRETA PARR SOUTHLAKE TX

554

39

170

31:24.2

31:31.0

9:13.5

10:06/M

11

KELLY ROBERTS GRAPEVINE TX

767

39

179

32:36.3

32:58.2

10:25.6

10:29/M

12

ANGELA MILLER FORT WORTH TX

644

37

180

32:41.3

32:47.6

10:30.6

10:31/M

13

LEZLEIGH KLEIBRINK GRAPEVINE TX

765

36

197

35:36.6

35:57.3

13:25.9

11:27/M

14

SHANNON MASSEY KELLER TX

572

38

233

46:30.6

47:11.5

24:19.9

14:57/M

 
Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

JASON COUCH SOUTHLAKE TX

600

37

7

19:00.1

19:01.0

 

6:07/M

2

DAVE BRASNICK

780

39

12

19:54.5

19:56.7

0:54.4

6:24/M

3

PETER ZANELLA SOUTHLAKE TX

515

39

24

21:44.2

22:02.2

2:44.1

6:59/M

4

SEAN SHOPE GRAPEVINE TX

721

39

31

22:21.0

22:39.6

3:20.9

7:11/M

5

LOUIE SULLINS COLLEYVILLE TX

523

35

34

22:37.1

22:48.2

3:37.0

7:16/M

6

DAVID BALACH KELLER TX

594

39

39

23:28.5

23:30.0

4:28.4

7:33/M

7

JASON KRUSE

768

39

48

23:52.5

24:21.9

4:52.4

7:40/M

8

GREAR HURT IRVING TX

686

39

79

25:47.9

26:26.1

6:47.8

8:17/M

9

MICHAEL AGUIRRE NORTH RICHLAND HILLS TX

593

36

98

26:54.3

26:55.7

7:54.2

8:39/M

10

RUSSELL RICE ALVORD TX

546

38

112

27:50.7

28:15.3

8:50.6

8:57/M

11

JASON WHITMIRE SOUTHLAKE TX

550

35

126

28:40.0

29:07.3

9:39.9

9:13/M

12

JAY LAYTON DECATUR TX

657

38

136

29:09.2

29:22.7

10:09.1

9:22/M

13

VINCENT GO ARLINGTON TX

635

39

142

29:30.2

29:57.4

10:30.1

9:29/M

14

KEVIN KLEIBRINK

766

37

201

36:22.6

36:44.2

17:22.5

11:42/M

15

JAVIER CALDERA IRVING TX

566

35

232

44:58.3

45:31.3

25:58.2

14:28/M

 
Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

KRISTINE HINOJOS KELLER TX

736

44

26

22:04.7

22:06.6

 

7:06/M

2

MELISSA EICHENSEER TROPHY CLUB TX

617

43

30

22:10.9

22:15.2

0:06.2

7:08/M

3

LAURIE KEMPS SOUTHLAKE TX

556

43

50

24:05.2

24:08.9

2:00.5

7:45/M

4

KIMI HALL

776

44

68

25:08.0

25:34.4

3:03.3

8:05/M

5

GINNY LANE SOUTHLAKE TX

720

42

74

25:29.9

25:53.9

3:25.2

8:12/M

6

ELIZABETH LAWRENCE FORT WORTH TX

559

42

78

25:47.7

25:54.5

3:43.0

8:17/M

7

SHELLY VALFORTE COLLEYVILLE TX

571

42

103

27:32.7

27:37.7

5:28.0

8:51/M

8

SHANNON DARRAH SOUTHLAKE TX

621

44

110

27:47.2

28:00.4

5:42.5

8:56/M

9

KELLY NEWELL EULESS TX

645

41

123

28:34.8

28:40.3

6:30.1

9:11/M

10

MICHELLE MESENBRINK SOUTHLAKE TX

648

42

146

29:44.5

29:53.7

7:39.8

9:34/M

11

PAULA SHOPE GRAPEVINE TX

723

43

164

30:57.3

31:16.9

8:52.6

9:57/M

12

CHRISTIN STONE

733

40

171

31:27.4

31:48.7

9:22.7

10:07/M

13

SHEILA CRAFTON SOUTLAKE TX

610

42

184

33:23.9

33:38.4

11:19.2

10:44/M

14

JULIE LUEBBERT ROANOKE TX

584

41

192

35:09.9

35:20.9

13:05.2

11:18/M

15

PATTY JEFFERSON GRAPEVINE TX

592

40

205

36:34.2

37:00.6

14:29.5

11:45/M

16

ELIZABETH PARRISH SOUTHLAKE TX

643

42

206

36:37.1

37:01.3

14:32.4

11:46/M

17

LESLIE FERRY ROANOKE TX

753

42

214

38:19.6

38:34.4

16:14.9

12:19/M

18

DANA LOUCKS ROANOKE TX

725

40

234

46:38.1

47:07.5

24:33.4

15:00/M

 
Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

DAVID CHASE SOUTHLAKE TX

807

44

15

20:19.5

20:23.7

 

6:32/M

2

THOMAS MURRAY SOUTHLAKE TX

826

43

22

21:25.8

21:30.2

1:06.3

6:53/M

3

LYNN ARNN N. RICHLAND HILLS TX

799

42

46

23:48.2

24:00.6

3:28.7

7:39/M

4

STANTON COKER KELLER TX

521

40

60

24:44.2

24:47.3

4:24.7

7:57/M

5

GREG LAPIERRE

762

41

88

26:23.5

26:53.2

6:04.0

8:29/M

6

BING TSAY IRVING TX

685

43

97

26:54.3

27:31.9

6:34.8

8:39/M

7

STEVE ISBELL COLLEYVILLE TX

702

40

130

28:50.4

29:09.4

8:30.9

9:16/M

8

GREG WINDHAM SOUTHLAKE TX

739

44

149

29:55.5

30:07.1

9:36.0

9:37/M

9

DONOVAN SMITH TROPHY CLUB TX

531

40

176

32:13.5

32:25.5

11:54.0

10:22/M

10

LUTHER FRIEND NORTH RICHLAND HILLS TX

681

42

189

34:06.3

34:10.8

13:46.8

10:58/M

11

RICHARD KEELER FORT WORTH TX

583

41

225

42:14.7

42:52.5

21:55.2

13:35/M

12

TODD PARRISH SOUTHLAKE TX

879

42

239

50:58.1

51:43.0

30:38.6

16:23/M

 
Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

KAT SPARKS GRAPEVINE TX

630

47

40

23:29.4

23:32.5

 

7:33/M

2

SUE HILTON KELLER TX

687

47

84

26:07.4

26:13.0

2:38.0

8:24/M

3

ANN MCCARLEY GRAPEVINE TX

540

47

85

26:12.0

26:28.8

2:42.6

8:25/M

4

CRISANN BECKER SOUTHLAKE TX

727

47

109

27:46.2

27:56.3

4:16.8

8:56/M

5

PATRICIA ORTIZ N. RICHLAND HILLS TX

595

46

113

27:53.5

28:02.6

4:24.1

8:58/M

6

ROSLYN WINTERHALTER

785

47

133

28:54.4

29:29.2

5:25.0

9:18/M

7

ELAINE MECCA DALLAS TX

519

49

151

30:23.3

30:31.6

6:53.9

9:46/M

8

KARY BARTON

761

47

157

30:42.4

30:48.2

7:13.0

9:52/M

9

GERI CARDWELL

694

48

161

30:47.7

30:51.9

7:18.3

9:54/M

10

LINDA PARKER BOYD TX

569

46

162

30:54.3

31:15.3

7:24.9

9:56/M

11

JULIE POPKIN COLLEYVILLE TX

699

45

188

34:05.1

34:21.5

10:35.7

10:58/M

12

JEAN HAYWOOD

787

47

195

35:30.5

36:08.3

12:01.1

11:25/M

13

SHERRY LAYTON DECATUR TX

656

45

211

37:11.4

37:25.7

13:42.0

11:57/M

14

SHELLY SMITH TROPHY CLUB TX

528

46

212

37:16.7

37:28.7

13:47.3

11:59/M

15

ANN DACHNIWSKY

816

45

215

38:48.9

39:23.2

15:19.5

12:29/M

16

DANNA WALTERS EULESS TX

710

46

220

41:12.6

41:21.5

17:43.2

13:15/M

17

SUZI THORNE SOUTHLAKE TX

711

48

238

50:26.8

51:03.5

26:57.4

16:13/M

 
Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

JACK HASE TROPHY CLUB TX

678

49

13

20:05.2

20:06.8

 

6:27/M

2

MARK KERCHO ARLINGTON TEXAS

781

49

14

20:19.3

20:20.3

0:14.0

6:32/M

3

TRE MONTIGUE IRVING TX

634

46

20

21:23.1

21:24.7

1:17.8

6:53/M

4

MIKE GORDON SOUTHLAKE TX

789

49

37

23:04.2

23:10.8

2:59.0

7:25/M

5

ROBERT ARENDS KELLER TX

763

48

43

23:39.4

23:40.5

3:34.1

7:36/M

6

SHAUN MCGREGOR KELLER TX

612

45

63

24:57.1

25:03.9

4:51.8

8:01/M

7

STEVE KEMPS SOUTHLAKE TX

555

45

71

25:17.4

25:20.3

5:12.1

8:08/M

8

DAVID CARMAN KELLER TX

692

47

86

26:17.8

26:41.4

6:12.6

8:27/M

9

RALPH NIMERGOOD SOUTHLAKE TX

696

48

105

27:34.8

27:42.5

7:29.6

8:52/M

10

DAVID BARAN SOUTHLAKE TX

800

48

111

27:49.8

28:29.5

7:44.5

8:57/M

11

JAY CRANE N. RICHLAND HILLS TX

605

45

115

28:05.6

28:18.4

8:00.3

9:02/M

12

CURT GARNER EULESS TX

611

49

129

28:49.4

28:59.2

8:44.2

9:16/M

13

GENE WINTERHALTER

814

48

134

28:54.5

29:29.0

8:49.3

9:18/M

14

STEVE SHELVEY IRVING TX

526

45

139

29:20.7

29:37.2

9:15.4

9:26/M

15

GABE HENDRICKSON SOUTHLAKE TX

750

45

154

30:37.7

31:09.5

10:32.4

9:51/M

16

MICHAEL SMITH

774

47

166

30:59.3

31:38.7

10:54.1

9:58/M

17

RANDALL HALL

775

49

175

31:58.6

32:25.7

11:53.3

10:17/M

18

DANNY WALTERS EULESS TX

709

47

221

41:12.8

41:21.5

21:07.6

13:15/M

19

DOUG MCKELVEY SOUTHLAKE TX

585

45

242

55:04.5

55:04.5

34:59.3

17:42/M

 
Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

LAURIE LUKANICH

717

50

27

22:04.9

22:07.1

 

7:06/M

2

DEBBY EADS

821

51

104

27:34.4

27:44.3

5:29.5

8:52/M

3

CHARLZANN MITCHELL DALLAS TX

730

53

114

28:04.2

28:42.6

5:59.3

9:01/M

4

KAREN NORES HURST TX

535

54

140

29:26.2

29:37.5

7:21.3

9:28/M

5

KATHY DOODY COLLEYVILLE TX

597

51

148

29:54.8

30:05.4

7:49.9

9:37/M

6

BARBARA DYER HIGHLAND VILLAGE TX

529

50

177

32:29.2

32:59.7

10:24.3

10:27/M

7

JANICE KIMBALL FARMERS BRANCH TX

527

53

178

32:30.6

33:01.5

10:25.7

10:27/M

8

ROBIN HAMMESFAHR GRAPEVINE TX

637

53

202

36:27.7

37:09.8

14:22.8

11:43/M

9

TONDA RICE BRIDGEPORT TN

532

54

243

56:15.4

56:50.9

34:10.5

18:05/M

 
Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

HAROLD JANDREAU BEDFORD TX

677

51

25

21:48.3

21:51.3

 

7:01/M

2

JAY JONES EULESS TX

602

50

28

22:07.1

22:09.8

0:18.8

7:07/M

3

DAVID MARTIN HURST TX

793

52

36

22:52.8

22:56.3

1:04.5

7:21/M

4

PAUL PINEIDER GRAPEVINE TX

688

54

102

27:28.1

27:44.3

5:39.8

8:50/M

5

ROB HIBBARD SOUTHLAKE TX

629

51

118

28:22.0

28:37.8

6:33.7

9:07/M

6

MICHAEL JEFFERSON GRAPEVINE TX

877

52

228

42:25.1

43:09.7

20:36.8

13:38/M

 
Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

KIM ANDRES IRVING TX

757

57

51

24:08.5

24:10.2

 

7:46/M

2

ANNIE LIND LEWISVILLE TX

565

55

209

37:00.9

37:03.8

12:52.4

11:54/M

 
Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

RALPH GEHRKI KELLER TX

778

57

87

26:21.7

26:39.0

 

8:28/M

2

DALE REVERCOMB BENBROOK TX

732

59

106

27:39.8

27:46.0

1:18.0

8:53/M

3

VERN LUMBERT KELLER TX

564

55

198

35:55.8

35:58.1

9:34.0

11:33/M

4

GAYLON RICE BRIDGEPORT TX

533

59

244

56:15.8

56:51.7

29:54.1

18:05/M

 
Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

LINDA HAWKS SOUTHLAKE TX

655

64

207

36:57.3

37:35.7

 

11:53/M

 
Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX

735

60

168

31:21.2

31:25.8

 

10:05/M

 
Top

Female 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

PHYLLIS HITE COLLEYVILLE TX

701

66

241

52:49.0

53:28.1

 

16:59/M

 
Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

CHARLES GERMAN NORTH RICHLAND HILLS TX

707

66

83

26:05.5

26:07.2

 

8:23/M