GE Marathon- HALF

Age Group Results

April 27, 2013


Results by RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: 0- 0 1-15 16-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: 0- 0 1-15 16-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

Half Marathon

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAVITA CHELIMO FORT WORTH TX 1365 29 16   1:33:39.7 1:33:41.7 0:02.0 7:09/M
2 CHRISTINE HICKSON NORTH RICHLAND HILLS TX 1481 33 24 4:34.8 1:38:14.6 1:38:56.9 0:42.3 7:30/M
3 COLLEEN BARANOWSKI LEWISVILLE TX 1855 35 25 4:35.1 1:38:14.8 1:38:17.1 0:02.3 7:30/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AGUSTIN HERNANDEZ IRVING TX TX 1894 42 1   1:11:31.6 1:11:32.5 0:00.9 5:27/M
2 EDGAR MARTINEZ FORT WORTH TX 1924 18 2 6:12.3 1:17:43.9 1:17:45.5 0:01.6 5:56/M
3 STEPHEN VRSKA AUBREY TX 1836 29 3 6:56.2 1:18:27.8 1:18:29.3 0:01.5 5:59/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RACHEL HAIR 1434 202   2:03:31.3 2:04:54.5 1:23.1 9:25/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DANIEL MAUSER COPPELL TX 1543 0 201   2:03:25.9 2:05:29.6 2:03.7 9:25/M
Top

Male 15 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CONNOR BRANTLEY FORT WORTH TX 1746 15 4   1:21:37.0 1:21:39.1 0:02.1 6:14/M
2 NATHAN GOODE KELLER TX 1453 12 190 40:29.4 2:02:06.5 2:03:05.0 0:58.4 9:19/M
Top

Female 16 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HALEY JANESE DALLAS TX 1497 18 237   2:07:06.6 2:07:47.1 0:40.5 9:42/M
2 STEPHANIE GARZA SAN ANTONIO TX 1445 19 288 6:33.8 2:13:40.4 2:14:55.1 1:14.6 10:12/M
3 REBECCA GALAT THE COLONY TX 1805 18 466 36:01.0 2:43:07.6 2:44:55.8 1:48.2 12:27/M
4 HOPE MCFARLAND FORT WORTH TX 1551 19 510 47:15.6 2:54:22.2 2:55:57.4 1:35.1 13:18/M
Top

Male 16 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KENDALL WOLF DALLAS TX 1736 19 71   1:49:16.0 1:49:52.2 0:36.1 8:20/M
2 JESUS VERGARA IRVING TX 1709 18 130 7:44.7 1:57:00.7 1:57:02.6 0:01.8 8:55/M
3 LANCE RHODES BROWNWOOD TX 1628 18 296 25:17.1 2:14:33.1 2:14:53.1 0:19.9 10:16/M
4 CALEB MANN CYPRESS TX 1815 17 318 27:34.7 2:16:50.7 2:18:43.6 1:52.8 10:26/M
5 ROBERTO VARELA SAN ANTONIO TX 1705 19 391 39:36.3 2:28:52.3 2:30:06.6 1:14.3 11:21/M
6 BRAYDEN GOODE KELLER TX 1452 17 463 53:02.8 2:42:18.9 2:45:36.9 3:18.0 12:23/M
7 VICTOR CORNEJO IRVING TX 1376 16 556 1:32:09.0 3:21:25.0 3:21:27.4 0:02.3 15:22/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ADRIENNE O'REILLY IRVING TX 1788 21 83   1:51:35.9 1:54:10.7 2:34.7 8:31/M
2 JEN FARLOW HOUSTON TX 1419 24 106 2:42.6 1:54:18.6 1:55:14.1 0:55.4 8:43/M
3 HANNAH DIRICKSON LEWISVILLE TX 1873 23 114 3:05.3 1:54:41.2 1:55:27.8 0:46.6 8:45/M
4 TIFFANY CROSS ROYSE CITY TX 1204 24 155 7:10.5 1:58:46.5 1:59:10.4 0:23.8 9:04/M
5 DANIELA FERNANDEZ DALLAS TX 1424 20 167 7:59.7 1:59:35.7 2:02:55.5 3:19.7 9:07/M
6 KRISTINA MANSER DALLAS TX 1922 22 196 11:27.5 2:03:03.4 2:04:05.6 1:02.1 9:23/M
7 ASHLEY CONDRIN GRAPEVINE TX 1370 22 233 15:02.8 2:06:38.8 2:09:01.6 2:22.7 9:40/M
8 LINDSAY THORNTON DALLAS TX 1696 24 244 16:48.0 2:08:23.9 2:09:46.2 1:22.2 9:48/M
9 ALICE BRETSNYDER MANCHESTER MO 1861 23 271 20:13.9 2:11:49.9 2:13:35.2 1:45.3 10:03/M
10 RAEGAN MESSINGER IRVING TX 1558 23 299 23:04.7 2:14:40.7 2:18:09.5 3:28.8 10:16/M
11 LAURA GEILICH RICHARDSON TX 1883 22 310 23:52.6 2:15:28.5 2:16:32.6 1:04.0 10:20/M
12 LEAH FORTNER IRVING TX 1431 24 329 26:35.4 2:18:11.3 2:21:37.9 3:26.5 10:32/M
13 KATRINA MORTON WAXAHACHIE TX 1934 24 349 28:42.2 2:20:18.1 2:23:46.7 3:28.5 10:42/M
14 MELINDA STONE DENTON TX 1680 22 353 30:14.5 2:21:50.4 2:24:14.2 2:23.8 10:49/M
15 GWEN BOWMAN WHITE SULPHUR SPRINGS WV 1333 20 357 30:50.5 2:22:26.5 2:24:36.1 2:09.6 10:52/M
16 PRISCILA DELGADILLO WAXAHACHIE TX 1872 23 360 32:06.1 2:23:42.1 2:27:10.7 3:28.6 10:58/M
17 WENDY BYH MIDLOTHIAN TX 1864 24 365 32:43.1 2:24:19.1 2:27:47.3 3:28.2 11:00/M
18 CHELSIE DANIELS FORT WORTH TX 1388 23 367 33:21.3 2:24:57.2 2:28:21.1 3:23.8 11:03/M
19 ERIKA EDEN WYNTER DALLAS TX 1409 22 384 35:32.0 2:27:08.0 2:28:00.6 0:52.6 11:13/M
20 APRIL PRICE IRVING TX 1616 21 413 39:28.3 2:31:04.3 2:32:52.7 1:48.3 11:31/M
21 JESI JOHNS ANNA TX 1905 24 469 52:08.6 2:43:44.5 2:51:02.6 7:18.0 12:29/M
22 EMILY PRASLICKA DALLAS TX 1615 24 472 53:03.7 2:44:39.7 2:48:44.9 4:05.2 12:34/M
23 ELIZABETH CAUDILL IRVING TX 1358 23 496 58:35.4 2:50:11.4 2:51:56.9 1:45.4 12:59/M
24 DANIELLE RENFROW KINGWOOD TX 1625 24 497 59:03.0 2:50:39.0 2:53:02.4 2:23.4 13:01/M
25 AMANDA QUINTANILLA GALVESTON TX 1620 24 512 1:02:49.0 2:54:24.9 2:57:26.8 3:01.8 13:18/M
26 TARYN SOLOMON DALLAS TX 1676 24 550 1:24:03.4 3:15:39.4 3:17:44.8 2:05.4 14:55/M
27 SARA FOWLER IRVING TX 1435 24 573 2:04:11.3 3:55:47.2 4:01:07.2 5:20.0 17:59/M
28 ROBYN SCHMIDT COPPELL TX 1649 24 575 2:05:34.8 3:57:10.8 4:00:20.9 3:10.0 18:05/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VICTOR CORDOVA IRVING TX 1375 23 12   1:32:18.3 1:32:22.0 0:03.7 7:02/M
2 ALEC MIRAMONTES DALLAS TX 1562 21 33 8:39.8 1:40:58.1 1:41:31.8 0:33.7 7:42/M
3 AUSTIN FILSINGER IRVING TX 1802 23 34 8:39.8 1:40:58.1 1:41:09.0 0:10.8 7:42/M
4 SANTIAGO FERNANDEZ DALLAS TX 1425 23 35 8:56.7 1:41:15.1 1:41:29.9 0:14.8 7:43/M
5 BUCK O'BRIEN DALLAS TX 1821 24 39 9:44.5 1:42:02.8 1:44:59.5 2:56.6 7:47/M
6 JAMIN KNOWLTON SLATINGTON PA 1509 22 41 11:57.8 1:44:16.1 1:44:30.0 0:13.8 7:57/M
7 VAMSI DALIPARTHI IRVING TX 1386 22 48 12:43.8 1:45:02.1 1:46:50.4 1:48.2 8:01/M
8 ANTONIO VALERIANO 1232 20 62 15:20.7 1:47:39.0 1:49:25.1 1:46.0 8:13/M
9 SABINO ARELLANO ALVARADO TX 1853 24 104 21:48.2 1:54:06.6 1:54:13.2 0:06.6 8:42/M
10 ADRIAN HILL KILLEEN TX 1758 24 148 26:18.8 1:58:37.1 2:00:46.6 2:09.4 9:03/M
11 JOSHUA ELIAS AUSTIN TX 1413 24 216 32:59.8 2:05:18.2 2:09:41.9 4:23.7 9:33/M
12 ISAAC DIMAS 4660 23 234 34:31.5 2:06:49.8 2:10:20.5 3:30.7 9:40/M
13 SAMIR MAZHARUDDIN RICHARDSON TX 1546 23 252 37:11.7 2:09:30.0 2:12:40.3 3:10.3 9:53/M
14 COLIN BYRNE IRVING TX 1345 22 274 39:57.6 2:12:15.9 2:17:08.7 4:52.8 10:05/M
15 CODY STEVENS HUNTSVILLE TX 1831 21 309 42:52.6 2:15:10.9 2:19:12.4 4:01.5 10:19/M
16 SCOTT SALHANICK COPPELL TX 1640 24 561 1:50:53.0 3:23:11.3 3:26:22.7 3:11.4 15:30/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TIFFANY REEVES FORT WORTH TX 1825 29 57   1:45:59.4 1:46:57.3 0:57.8 8:05/M
2 ANDREA FERNANDEZ DALLAS TX 1423 25 78 5:09.7 1:51:09.2 1:54:28.9 3:19.6 8:29/M
3 THERESA PRISCO DALLAS TX 1619 28 99 7:32.8 1:53:32.3 1:54:17.2 0:44.9 8:40/M
4 JENNA LAUGHLIN ALLEN TX 1522 29 105 8:09.1 1:54:08.6 1:55:19.9 1:11.3 8:42/M
5 LISA FRITZ LEWISVILLE TX 1437 28 116 9:33.4 1:55:32.9 1:56:03.8 0:30.8 8:49/M
6 CASSANDRE CANALES GRAPEVINE TX 1348 26 131 11:06.1 1:57:05.5 1:57:54.0 0:48.4 8:56/M
7 JEANETTE SOCKET BEDFORD TX 1674 28 144 12:17.4 1:58:16.9 1:59:14.5 0:57.6 9:01/M
8 ANNA KUCHINA SAN DIEGO CA 1515 27 176 14:28.6 2:00:28.0 2:02:03.9 1:35.9 9:11/M
9 MARY EVANS FORT WORTH TX 1417 28 178 14:52.3 2:00:51.7 2:01:51.2 0:59.5 9:13/M
10 REBECCA WARMINSKI WHITE DEER TX 1715 28 206 17:59.6 2:03:59.0 2:05:29.8 1:30.8 9:27/M
11 JACKIE MURPHREE DECATUR TX 1820 26 222 19:30.4 2:05:29.8 2:11:01.6 5:31.7 9:34/M
12 JILL CRISMAN SHREVEPORT LA 1381 27 281 26:58.9 2:12:58.4 2:14:24.6 1:26.2 10:09/M
13 ROXANNA MORROW FORT HOOD TX 1818 27 294 28:29.9 2:14:29.4 2:17:20.6 2:51.2 10:15/M
14 KYLA HAMMOND ROCKWALL TX 1754 28 312 29:37.8 2:15:37.3 2:16:09.3 0:32.0 10:21/M
15 CLAIRE SIMMONS IRVING TX 1660 27 317 30:50.0 2:16:49.5 2:18:26.4 1:36.9 10:26/M
16 LACEY DESHOTELS IRVING TX 1397 27 328 32:11.7 2:18:11.2 2:21:37.9 3:26.7 10:32/M
17 JEANEEN DYREK DALLAS TX 1408 28 335 32:51.3 2:18:50.8 2:20:53.0 2:02.2 10:35/M
18 LAURA DAVIS SAGINAW TX 1391 27 363 37:49.6 2:23:49.1 2:24:48.9 0:59.7 10:58/M
19 LYNDSEY KELLY DECATUR TX 1906 29 383 40:51.9 2:26:51.4 2:31:26.2 4:34.7 11:12/M
20 NANCY TORRES IRVING TX 1782 25 407 44:24.9 2:30:24.4 2:32:26.5 2:02.1 11:28/M
21 LEAH SANCHEZ DALLAS TX 1642 26 410 44:58.8 2:30:58.3 2:34:44.2 3:45.8 11:31/M
22 TONYA GRIZZLE SPRING TX 1465 28 414 45:21.5 2:31:21.0 2:34:22.7 3:01.6 11:33/M
23 EMILY CURTIS FORT WORTH TX 1385 26 420 46:49.7 2:32:49.2 2:36:54.2 4:05.0 11:39/M
24 CARLY CHADICK DALLAS TX 1361 28 423 46:53.5 2:32:53.0 2:34:32.0 1:38.9 11:40/M
25 KAWAI HELENBOLT IRVING TX 1479 28 431 48:27.7 2:34:27.2 2:36:30.8 2:03.6 11:47/M
26 DIANE HADDEN FORT WORTH TX 1469 27 435 49:23.5 2:35:22.9 2:36:15.0 0:52.1 11:51/M
27 ERIKA HOLLOMON COPPELL TX 1761 26 447 53:46.3 2:39:45.7 2:41:57.7 2:12.0 12:11/M
28 RACHEL WILSON SAN ANTONIO TX 1731 28 459 55:04.5 2:41:04.0 2:44:41.3 3:37.3 12:17/M
29 KIM NGUYEN IRVING TX 1839 28 467 57:10.3 2:43:09.8 2:45:14.0 2:04.2 12:27/M
30 SARA NEW FT WORTH TX 1582 26 486 1:02:10.1 2:48:09.6 2:51:56.4 3:46.8 12:50/M
31 AIMEE LANTER RICHLAND HILLS TX 1916 26 491 1:03:25.3 2:49:24.7 2:52:44.4 3:19.6 12:55/M
32 ASHLEY WALDRON IRVING TX 1711 25 498 1:04:42.6 2:50:42.0 2:58:02.6 7:20.5 13:01/M
33 AMBER WEITNER ALLEN TX 1718 26 515 1:10:14.4 2:56:13.9 2:57:34.0 1:20.1 13:26/M
34 SARAH HARDWICK MCKINNEY TX 1475 26 522 1:13:56.0 2:59:55.5 3:05:01.4 5:05.8 13:43/M
35 RENEE KINSEY MCKINNEY TX 1908 27 527 1:15:47.3 3:01:46.8 3:01:46.8 13:52/M
36 ASHLEY CARLISLE FRISCO TX 1351 27 539 1:22:15.1 3:08:14.5 3:11:30.9 3:16.3 14:21/M
37 KATHY WALLIS LAFAYETTE TX 1713 28 551 1:30:12.2 3:16:11.7 3:18:35.2 2:23.5 14:58/M
38 SHANNON LABREE LEWISVILLE TX 1517 25 567 1:42:15.7 3:28:15.1 3:30:19.0 2:03.8 15:53/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT SEGIEN IRVING TX 1653 26 8   1:28:21.4 1:28:28.6 0:07.2 6:44/M
2 RAOUL TCHEUKO FT HOOD TX 1833 27 9 3:00.8 1:31:22.2 1:31:23.4 0:01.2 6:58/M
3 SPENCER SIMMONS BENBROOK TX 1661 28 13 3:58.7 1:32:20.1 1:32:28.2 0:08.1 7:03/M
4 TYLER HAIR BENBROOK TX 1471 28 15 4:46.4 1:33:07.8 1:33:15.6 0:07.7 7:06/M
5 NIKOLAY BURNAEVSKIY IRVING TX 1342 27 36 13:07.6 1:41:29.1 1:42:32.6 1:03.5 7:44/M
6 JONATHAN CELONE FORT WORTH TX 1360 28 38 13:38.1 1:41:59.5 1:42:16.4 0:16.9 7:47/M
7 ROBERT MOORE HOOVER AL 1932 26 54 17:16.5 1:45:37.9 1:45:45.7 0:07.8 8:03/M
8 WILLIAM DIRICKSON LEWISVILLE TX 1874 29 81 22:54.7 1:51:16.1 1:52:02.8 0:46.7 8:29/M
9 LUKE GORDON DALLAS TX 1457 26 82 23:02.7 1:51:24.1 1:56:36.7 5:12.6 8:30/M
10 NATHAN FARLOW HOUSTON TX 1420 25 107 25:57.3 1:54:18.7 1:55:14.1 0:55.4 8:43/M
11 BRENT MCMULLEN IRVING TX 1553 25 149 30:17.0 1:58:38.5 1:59:17.9 0:39.4 9:03/M
12 KYLE WHELAN ROANOKE TX 1722 26 172 31:43.4 2:00:04.8 2:02:23.2 2:18.4 9:10/M
13 UILLEAM MACPHEE HOUSTON TX 1919 29 207 35:47.1 2:04:08.6 2:04:53.9 0:45.3 9:28/M
14 JOEL HALL SHREVEPORT LA 1052 26 208 36:03.5 2:04:24.9 2:05:51.9 1:26.9 9:29/M
15 AARON TURRUBIARTE DENTON TX 1834 25 221 37:08.2 2:05:29.6 2:11:02.2 5:32.6 9:34/M
16 PETER THOMPSON KILLEEN TX 1780 25 230 38:12.6 2:06:34.0 2:09:34.8 3:00.7 9:39/M
17 NICHOLAS TRUSO DALLAS TX 1702 26 231 38:17.1 2:06:38.6 2:09:34.9 2:56.3 9:40/M
18 ALBERT GILLISPIE LUBBOCK TX 1752 25 242 39:44.9 2:08:06.3 2:08:50.2 0:43.9 9:46/M
19 ANDREW ALEXANDER LEWISVILLE TX 1302 28 283 44:55.6 2:13:17.0 2:18:23.4 5:06.3 10:10/M
20 BRANDON PRASLICKA WAXAHACHIE TX 1614 27 319 48:31.6 2:16:53.0 2:20:59.9 4:06.9 10:26/M
21 EDMUND LARD 1241 29 386 58:51.0 2:27:12.4 2:30:03.5 2:51.0 11:14/M
22 SAMER A. FALLOUH DALLAS TX 1791 28 398 1:00:54.4 2:29:15.8 2:30:08.7 0:52.9 11:23/M
23 AARON SANCHEZ DALLAS TX 1641 27 411 1:02:36.9 2:30:58.3 2:34:44.2 3:45.8 11:31/M
24 CHASE SANDER HOUSTON TX 1643 26 416 1:03:43.7 2:32:05.1 2:32:35.5 0:30.3 11:36/M
25 AYAN DEB BARMAN IRVING TX 1392 27 425 1:04:33.7 2:32:55.1 2:36:53.7 3:58.5 11:40/M
26 PAUL BETIK COPPELL TX 1322 29 451 1:11:34.1 2:39:55.6 2:43:06.8 3:11.1 12:12/M
27 EUGENIO RAMOS IRVING TX 1774 26 454 1:11:57.5 2:40:18.9 2:42:17.8 1:58.8 12:14/M
28 TYSON MONCRIEF IRVING TX 1564 29 476 1:17:52.0 2:46:13.5 2:49:24.7 3:11.2 12:41/M
29 ANTOINE FOSSALUZZA IRVING TX 1133 26 482 1:19:08.1 2:47:29.6 2:48:58.4 1:28.8 12:47/M
30 PIYUSH SRIVASTAVA IRVING TX 1677 28 493 1:21:46.4 2:50:07.9 2:55:06.0 4:58.1 12:59/M
31 JOHN SMITH 1208 28 536 1:36:57.4 3:05:18.8 3:10:07.0 4:48.1 14:08/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DESIREE SHADLE FLOWER MOUND TX 1655 34 59   1:47:15.6 1:50:38.5 3:22.9 8:11/M
2 DILLIANA STEWART IRVING TX 1233 33 67 1:16.9 1:48:32.6 1:49:06.0 0:33.4 8:17/M
3 MISSY CHEATHAM COLLEYVILLE TX 1364 32 68 1:27.3 1:48:43.0 1:49:33.5 0:50.5 8:18/M
4 JULIE SCHULZE KELLER TX 1651 34 88 5:07.4 1:52:23.1 1:53:13.7 0:50.5 8:34/M
5 MONICA SANDOVAL FORT WORTH TX 1645 34 118 8:25.9 1:55:41.6 1:55:51.7 0:10.0 8:49/M
6 JESSICA TONDRE TROPHY CLUB TX 1697 33 126 9:19.1 1:56:34.8 1:57:20.7 0:45.9 8:53/M
7 LAURA PARSONS IRVING TX 1937 34 140 10:36.9 1:57:52.5 1:58:59.4 1:06.8 8:59/M
8 ALISE WILLIAMSON DENVER CO 1728 31 157 11:37.0 1:58:52.7 2:00:29.7 1:36.9 9:04/M
9 CHRISTINA LITTLE LONGVIEW TX 1533 30 166 12:18.8 1:59:34.5 2:01:06.7 1:32.2 9:07/M
10 KAT KADEN CARROLLTON TX 1504 31 197 15:50.9 2:03:06.6 2:04:41.7 1:35.0 9:23/M
11 LIZZIE KYLE SOUTHLAKE TX 1516 34 199 15:58.9 2:03:14.6 2:04:03.4 0:48.8 9:24/M
12 JENNIFER JOHNSON FLOWER MOUND TX 1500 31 204 16:41.5 2:03:57.2 2:04:48.1 0:50.9 9:27/M
13 GINGER GRUBER CROWLEY TX 1466 34 205 16:42.8 2:03:58.5 2:06:54.4 2:55.8 9:27/M
14 LINDSAY MCNARY TROPHY CLUB TX 1554 30 249 21:52.2 2:09:07.9 2:10:17.0 1:09.1 9:51/M
15 JACQUELINE COWEN BEDFORD TX 1377 31 277 25:13.6 2:12:29.2 2:13:24.9 0:55.6 10:06/M
16 CARRIE CARSON KELLER TX 1354 34 278 25:23.3 2:12:39.0 2:13:42.0 1:02.9 10:07/M
17 KIMBERLY MILLIGAN LEWISVILLE TX 1561 32 284 26:04.9 2:13:20.6 2:16:21.8 3:01.2 10:10/M
18 LAURA MONROY IRVING TX 1565 30 306 27:50.8 2:15:06.5 2:16:16.1 1:09.6 10:18/M
19 PATRICIA BLAKE FORT WORTH TX 1325 33 316 29:14.9 2:16:30.5 2:19:52.2 3:21.6 10:25/M
20 LINDSEY HUGHLETT ARLINGTON TX 1493 31 320 29:56.5 2:17:12.2 2:19:30.1 2:17.8 10:28/M
21 JENNIFER FUESTER-REYNOLDS COLLEYVILLE TX 1438 34 331 31:07.8 2:18:23.5 2:20:25.3 2:01.8 10:33/M
22 SARAH POLLAN DALLAS TX 1823 34 345 32:43.7 2:19:59.4 2:22:51.3 2:51.8 10:41/M
23 HAILEY NGUYEN SACHSE TX 1935 34 347 32:51.9 2:20:07.6 2:23:47.3 3:39.6 10:41/M
24 MEREDITH JUMP TULSA OK 1503 33 358 35:34.1 2:22:49.8 2:23:27.2 0:37.4 10:54/M
25 LARONDA GRAF QUEEN CITY TX 1461 31 389 41:06.1 2:28:21.8 2:31:34.7 3:12.9 11:19/M
26 KIMBERLY WEIMER COLLEYVILLE TX 1838 34 404 42:55.1 2:30:10.8 2:31:07.7 0:56.8 11:27/M
27 SANDI PIERCE MAGNOLIA TX 1605 34 417 45:22.3 2:32:38.0 2:32:59.5 0:21.4 11:39/M
28 SARAH STEWARD-LINDSEY HOUSTON TX 1678 31 427 46:16.1 2:33:31.8 2:37:32.2 4:00.4 11:43/M
29 OMI CHUNG MCKINNEY TX 1366 31 428 47:03.6 2:34:19.3 2:35:44.4 1:25.1 11:46/M
30 AMANDA PETTIT IRVING TX 1602 31 429 47:08.8 2:34:24.5 2:37:41.3 3:16.7 11:47/M
31 KATHRYN REID ALLEN TX 1624 33 430 47:08.8 2:34:24.5 2:37:41.2 3:16.6 11:47/M
32 AMBER FUNK FORT WORTH TX 1439 34 440 50:56.4 2:38:12.1 2:41:33.4 3:21.2 12:04/M
33 WHITNEY EHLO IRVING TX 1411 32 441 50:58.7 2:38:14.4 2:41:15.0 3:00.5 12:04/M
34 ALISHA BURTON KATY TX 1344 33 446 52:25.1 2:39:40.8 2:42:41.5 3:00.7 12:11/M
35 LAVERNA CULLOP MANSFIELD TX 1383 32 448 52:32.7 2:39:48.4 2:41:30.8 1:42.4 12:11/M
36 KARLA BARLEY 1215 34 453 52:46.1 2:40:01.8 2:42:40.6 2:38.8 12:12/M
37 KATRINA JOYNER SAN ANTONIO TX 1502 31 460 53:55.2 2:41:10.9 2:44:48.1 3:37.1 12:18/M
38 AMBER SAAL KELLER TX 1639 31 485 1:00:53.3 2:48:09.0 2:51:55.8 3:46.7 12:50/M
39 TIFFANY KNOWLTON IRVING TX 1510 32 487 1:01:01.0 2:48:16.7 2:52:13.4 3:56.6 12:50/M
40 CHRISTINA CARR EULESS TX 1353 30 492 1:02:35.0 2:49:50.7 2:53:29.6 3:38.8 12:57/M
41 BRITTEN WHEELER ARDMORE OK 1720 30 502 1:05:27.6 2:52:43.3 2:54:38.8 1:55.4 13:10/M
42 AMY REYNOLDS ARLINGTON TX 1627 34 505 1:06:30.4 2:53:46.1 2:58:33.5 4:47.4 13:15/M
43 MUFYN PRICE FRISCO TX 1939 33 506 1:06:34.8 2:53:50.5 2:58:33.7 4:43.2 13:16/M
44 BETHANY ERWIN GARLAND TX 1876 32 509 1:07:05.2 2:54:20.9 2:59:50.7 5:29.8 13:18/M
45 KAREN ARMOUR DALLAS TX 1307 32 516 1:09:59.2 2:57:14.9 3:01:37.8 4:22.9 13:31/M
46 MAYRA BALDERAS DALLAS TX 1309 30 517 1:10:00.0 2:57:15.6 3:03:05.6 5:49.9 13:31/M
47 JENNIFER POWELL IRVING TX 1611 33 528 1:14:31.9 3:01:47.6 3:04:56.5 3:08.9 13:52/M
48 SHANNONMARIE BROWN DUNCANVILLE TX 1336 32 529 1:15:04.9 3:02:20.6 3:07:31.4 5:10.8 13:54/M
49 MANISONE NORKEO DALLAS TX 1587 32 532 1:15:48.6 3:03:04.3 3:06:48.3 3:44.0 13:58/M
50 HEATHER PRICE GRAPEVINE TX 1617 33 535 1:18:02.8 3:05:18.4 3:06:20.0 1:01.6 14:08/M
51 MARIE JIMENEZ 4665 32 541 1:23:21.6 3:10:37.3 3:14:23.7 3:46.3 14:32/M
52 ERIN WILLIAMS FT WORTH TX 1726 33 549 1:28:03.2 3:15:18.9 3:18:19.0 3:00.0 14:54/M
53 NINA DECK 4651 33 577 2:32:17.4 4:19:33.1 4:24:18.6 4:45.5 19:48/M
54 MARIA SEGOVIA ARLINGTON TX 1654 34 578 2:32:29.5 4:19:45.2 4:24:37.4 4:52.1 19:49/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID BIELAMOWICZ DALLAS TX 1859 30 7   1:27:32.8 1:27:35.8 0:02.9 6:41/M
2 CHAD MOOSE ARLINGTON TX 1569 32 17 6:35.7 1:34:08.5 1:34:32.3 0:23.8 7:11/M
3 ROBERT TRACY DALLAS TX 1699 34 20 9:04.9 1:36:37.8 1:37:06.6 0:28.8 7:22/M
4 JOSE CARDOZA DALLAS TX 1747 34 21 9:07.9 1:36:40.8 1:36:44.5 0:03.7 7:22/M
5 PAUL HANSEN DALLAS TX 1888 32 27 11:53.2 1:39:26.0 1:40:12.4 0:46.3 7:35/M
6 AARON COY LUBBOCK TX 1378 32 29 12:32.8 1:40:05.6 1:40:47.7 0:42.0 7:38/M
7 DAVID HARDISON DALLAS TX 1889 34 40 16:07.4 1:43:40.3 1:44:08.4 0:28.1 7:54/M
8 BRADLEY WILKERSON DALLAS TX 1724 30 44 17:03.9 1:44:36.8 1:45:49.9 1:13.1 7:59/M
9 DANIEL KIERNAN JUSTIN TX 1907 33 52 17:49.5 1:45:22.4 1:45:52.1 0:29.7 8:02/M
10 CRAIG LITTLE LONGVIEW TX 1534 33 56 18:19.7 1:45:52.5 1:46:06.6 0:14.0 8:05/M
11 JEFF MOSS TULSA OK 1573 32 87 24:46.2 1:52:19.1 1:52:59.4 0:40.3 8:34/M
12 JAIME BURGOA DALLAS TX 1340 30 90 24:51.2 1:52:24.0 1:52:59.1 0:35.0 8:34/M
13 RYAN WALLACE KILLEEN TX 1712 32 113 27:00.4 1:54:33.3 1:55:23.0 0:49.7 8:44/M
14 TYLER LINK IRVING TX 1532 34 120 28:17.1 1:55:50.0 1:58:12.0 2:21.9 8:50/M
15 DUSTIN TONDRE TROPHY CLUB TX 1781 32 125 29:01.0 1:56:33.8 1:57:21.0 0:47.1 8:53/M
16 JACOB JOHNSON FORT WORTH TX 1499 30 136 30:02.6 1:57:35.5 1:59:24.1 1:48.6 8:58/M
17 MICHAEL CAVAZOS LONGVIEW TX 1749 30 143 30:43.2 1:58:16.0 1:58:51.9 0:35.8 9:01/M
18 BRENNER LOWE MCGREGOR TX 1814 31 154 31:13.2 1:58:46.1 2:00:34.0 1:47.9 9:04/M
19 JAMES BRADY FT. HOOD TX 1860 34 160 31:26.2 1:58:59.1 1:59:49.0 0:49.9 9:05/M
20 JESSE HINOJOSA 1205 34 179 33:23.6 2:00:56.4 2:01:25.5 0:29.0 9:13/M
21 SHANE SHUTTLESWORTH LUBBOCK TX 1659 33 181 33:28.2 2:01:01.0 2:01:44.8 0:43.8 9:14/M
22 KENDRICK SMITH DALLAS TX 1690 34 187 34:16.7 2:01:49.5 2:05:10.0 3:20.4 9:18/M
23 QUENTIN MCCART IRVING TX 1547 31 200 35:50.0 2:03:22.9 2:07:58.7 4:35.8 9:25/M
24 SUBIN RAJBHANDARI IRVING TX 1790 30 217 37:46.3 2:05:19.1 2:11:17.6 5:58.5 9:34/M
25 COREY HIPP CORINTH TX 1486 30 226 38:43.1 2:06:15.9 2:08:40.3 2:24.3 9:38/M
26 CHRIS RECTOR LAMPASAS TX 1776 34 227 38:44.7 2:06:17.6 2:07:14.7 0:57.1 9:38/M
27 AARON FAVARA FT WORTH TX 1421 33 243 40:48.2 2:08:21.0 2:11:13.1 2:52.0 9:47/M
28 ERICK GRIMALDI IRVING TX 1464 31 250 41:37.7 2:09:10.6 2:10:20.0 1:09.4 9:51/M
29 MATT CHEATHAM COLLEYVILLE TX 1363 33 273 44:41.8 2:12:14.6 2:13:14.1 0:59.4 10:05/M
30 RYAN EMMITTE GRAPEVINE TX 1414 30 276 44:53.3 2:12:26.1 2:13:24.9 0:58.8 10:06/M
31 CARLTON WHEELER PLANO TX 1784 30 286 45:57.6 2:13:30.5 2:16:50.9 3:20.4 10:11/M
32 ANDREW ALBRIGHT FARMERS BRANCH TX 1792 30 409 1:03:19.3 2:30:52.2 2:35:06.8 4:14.6 11:30/M
33 VICTOR BANUELOS IRVING TX 1311 31 424 1:05:20.1 2:32:53.0 2:34:32.2 1:39.2 11:40/M
34 COREY NKOSI DALLAS TX 1586 33 432 1:07:06.5 2:34:39.4 2:34:51.7 0:12.3 11:48/M
35 ALEX TAN IRVING TX 1234 32 436 1:09:20.2 2:36:53.0 2:39:26.7 2:33.6 11:58/M
36 JOHN HIX GREENVILLE TX 1760 34 450 1:12:21.5 2:39:54.3 2:43:33.9 3:39.5 12:12/M
37 JOCK SISOUKRAJ FORT WORTH TX 1662 31 490 1:21:18.0 2:48:50.9 2:52:34.7 3:43.7 12:53/M
38 ANDREW KNOWLTON IRVING TX 1508 31 500 1:24:00.9 2:51:33.7 2:55:31.0 3:57.3 13:05/M
39 TIFFANY THOMSON CORINTH TX 1694 31 501 1:24:50.5 2:52:23.4 2:53:50.3 1:26.9 13:09/M
40 YOUNG IM COPPELL TX 1495 31 558 1:54:07.5 3:21:40.4 3:24:50.7 3:10.3 15:23/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CORA HOUSE ABILENE TX 1811 37 94   1:52:34.2 1:52:44.8 0:10.5 8:35/M
2 JENNIFER GRIFFIN KELLER TX 1462 35 101 1:22.2 1:53:56.4 1:54:38.8 0:42.4 8:41/M
3 KAREN MCMAHON COPPELL TX 1817 37 111 1:55.8 1:54:30.0 1:55:45.5 1:15.4 8:44/M
4 ROXANNA PATTERSON COPPELL TX 1598 37 138 5:13.1 1:57:47.3 1:59:37.5 1:50.1 8:59/M
5 MELISSA ORTIZ FORT WORTH TX 1591 37 159 6:22.3 1:58:56.5 1:59:19.7 0:23.2 9:04/M
6 SARAH HIGGISTON SOUTHLAKE TX 1482 38 180 8:24.5 2:00:58.8 2:04:16.9 3:18.0 9:14/M
7 KATHERENE HOUGH DALLAS TX 1810 38 183 8:43.6 2:01:17.8 2:02:44.5 1:26.6 9:15/M
8 JESSICA BINKLEY CEDAR HILL TX 1324 35 185 8:56.6 2:01:30.8 2:04:34.5 3:03.6 9:16/M
9 TARA MASON GRAPEVINE TX 1076 36 193 10:03.8 2:02:38.0 2:03:03.0 0:25.0 9:21/M
10 ROHINI MEHTA COPPELL TX 1555 37 194 10:21.8 2:02:56.0 2:03:14.2 0:18.1 9:23/M
11 HELEN YANG FORT WORTH TX 1787 35 214 12:38.7 2:05:12.9 2:06:25.3 1:12.3 9:33/M
12 SANDRA MCEWAN CORINTH TX 1550 36 229 13:56.0 2:06:30.3 2:08:08.3 1:38.0 9:39/M
13 CATHERINE MORPHIS DALLAS TX 1570 35 239 15:09.8 2:07:44.1 2:07:50.4 0:06.3 9:45/M
14 AMY HOKANSON LANTANA TX 1488 36 240 15:14.1 2:07:48.4 2:08:37.9 0:49.4 9:45/M
15 LYNN KRESTA IRVING TX 1911 39 262 18:03.5 2:10:37.7 2:12:13.0 1:35.2 9:58/M
16 STACY BRAZIEL LEWISVILLE TX 1334 36 272 19:33.4 2:12:07.7 2:12:52.2 0:44.5 10:05/M
17 MEENU RAINA IRVING TX 1940 38 287 21:00.7 2:13:35.0 2:17:09.0 3:33.9 10:11/M
18 LARA SARAH 4661 36 305 22:29.3 2:15:03.6 2:17:54.4 2:50.7 10:18/M
19 NIKE CLOW ALLEN TX 1869 39 308 22:33.6 2:15:07.8 2:18:36.1 3:28.2 10:18/M
20 SHEREE CASTLEBERRY MINEOLA TX 1356 38 334 26:16.5 2:18:50.7 2:23:20.8 4:30.0 10:35/M
21 AMANDA FLORIO GRAND PRAIRIE TX 1429 35 341 26:58.3 2:19:32.5 2:23:11.4 3:38.9 10:39/M
22 TRISH KNIGHT ROANOKE TX 1507 39 343 27:03.8 2:19:38.1 2:21:57.1 2:19.0 10:39/M
23 CONSTANCE LANGE 4650 39 344 27:19.8 2:19:54.1 2:22:46.0 2:51.9 10:40/M
24 NICOLE HIGHAM COLLEYVILLE TX 1483 38 354 29:27.4 2:22:01.7 2:27:34.3 5:32.5 10:50/M
25 MEGAN SMITH BEDFORD TX 1670 36 362 31:12.9 2:23:47.2 2:25:36.1 1:48.8 10:58/M
26 AMIE GILMORE CARROLLTON TX 1447 36 369 32:30.3 2:25:04.6 2:25:42.4 0:37.7 11:04/M
27 KIM VOGT COPPELL TX 1783 38 370 32:36.3 2:25:10.6 2:27:40.0 2:29.3 11:04/M
28 LEANN MAXWELL BENBROOK TX 1544 35 372 32:48.3 2:25:22.5 2:27:15.0 1:52.5 11:05/M
29 BRIDGET BARNES KELLER TX 1857 35 379 33:51.3 2:26:25.6 2:31:05.9 4:40.3 11:10/M
30 KATHERINE JARRETT COLLEYVILLE TX 1812 37 392 36:19.8 2:28:54.1 2:33:41.0 4:46.9 11:21/M
31 HOLLY SHEPHERD CARROLLTON TX 1657 39 397 36:36.2 2:29:10.5 2:30:05.6 0:55.1 11:23/M
32 NICOLE TERCERO DALLAS TX 1224 36 403 37:31.0 2:30:05.2 2:34:04.6 3:59.4 11:27/M
33 SANDRA CASTRO IRVING TX 1357 37 408 37:54.7 2:30:28.9 2:32:24.6 1:55.7 11:29/M
34 TAMARA KENLEY FORT WORTH TX 1506 39 412 38:28.4 2:31:02.7 2:33:28.2 2:25.5 11:31/M
35 TIFFANY HARDAWAY IRVING TX 1474 37 422 40:15.7 2:32:49.9 2:35:42.9 2:53.0 11:39/M
36 MICHELLE MURRAY CARROLLTON TX 1576 37 434 42:14.5 2:34:48.7 2:38:20.6 3:31.8 11:48/M
37 ANNE TRACY DALLAS TX 1698 37 438 44:55.5 2:37:29.7 2:40:38.8 3:09.0 12:01/M
38 AIMEE REEVES KELLER TX 1623 39 439 45:09.7 2:37:44.0 2:41:06.3 3:22.3 12:02/M
39 KIMBERL ALLEN FLOWER MOUND TX 1304 36 444 46:15.1 2:38:49.4 2:40:39.6 1:50.1 12:07/M
40 ALYSON LAMBRECHT IRVING TX 1519 35 455 47:50.2 2:40:24.5 2:46:22.7 5:58.2 12:14/M
41 ELYSE ANDERS IRVING TX 1793 35 473 52:33.6 2:45:07.8 2:49:01.5 3:53.6 12:36/M
42 AMY HOGAN SOUTHLAKE TX 1809 38 481 54:42.7 2:47:17.0 2:50:38.6 3:21.6 12:46/M
43 CATHY DELGADILLO GRAND PRAIRIE TX 1393 38 489 56:13.6 2:48:47.9 2:51:05.0 2:17.1 12:52/M
44 RACHEL MOORE BEDFORD TX 1567 37 494 57:34.3 2:50:08.6 2:52:15.8 2:07.2 12:59/M
45 DIANE PAVIA FLOWER MOUND TX 1599 38 503 1:00:16.2 2:52:50.5 2:54:53.8 2:03.2 13:11/M
46 CHRISTINA CLEMMONS MIDLOTHIAN TX 1750 38 524 1:07:37.2 3:00:11.5 3:06:08.5 5:57.0 13:45/M
47 SONYA FINCH GRINNELL IA 1428 36 531 1:09:49.0 3:02:23.2 3:02:39.7 0:16.4 13:55/M
48 SRILATHA KANDI IRVING TX 1505 37 547 1:22:26.5 3:15:00.8 3:19:07.7 4:06.9 14:52/M
49 PRAVEENA GOTTIPATI IRVING TX 1459 37 548 1:22:26.9 3:15:01.1 3:19:08.6 4:07.4 14:53/M
50 ELIZABETH CHAVEZ FRISCO TX 1362 39 562 1:31:34.2 3:24:08.5 3:26:03.4 1:54.9 15:34/M
51 CINDY PENNELL LEWISVILLE TX 1600 35 563 1:33:49.6 3:26:23.9 3:30:10.8 3:46.9 15:45/M
52 MARTINELLA DRYBURGH LEWISVILLE TX 1403 37 564 1:34:11.4 3:26:45.7 3:31:08.2 4:22.5 15:46/M
53 EMMA DROMGOOLE SAN ANTONIO TX 1402 38 569 1:37:05.9 3:29:40.2 3:33:58.3 4:18.1 16:00/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MATT GARRETT ARLINGTON TX 1882 36 5   1:26:11.3 1:26:14.7 0:03.4 6:34/M
2 MATTHEW MORPHIS DALLAS TX 1571 38 19 9:12.7 1:35:24.0 1:35:29.9 0:05.9 7:17/M
3 OMAR BERUMENE PLANO TX 1321 39 28 13:23.9 1:39:35.2 1:41:00.4 1:25.1 7:36/M
4 RICARDO CORTINAS ARLINGTON TX 1870 36 30 14:11.5 1:40:22.8 1:41:37.7 1:14.8 7:39/M
5 KUDAKWASHE CHIRUME GRAMD PRAIRIE TX 1866 37 47 18:40.6 1:44:51.9 1:45:34.4 0:42.5 8:00/M
6 CASEY MURRELL IRVING TX 1577 39 50 19:04.6 1:45:15.9 1:45:22.9 0:07.0 8:02/M
7 BEN BROWN FORT WORTH TX 1335 37 63 21:45.3 1:47:56.6 1:49:24.3 1:27.7 8:14/M
8 ALESSANDRO GONCALVES AUSTIN TX 1450 39 64 21:56.5 1:48:07.8 1:50:06.1 1:58.2 8:15/M
9 BRIAN RAYGON MANOR TX 1775 35 66 22:05.5 1:48:16.8 1:49:17.9 1:01.0 8:15/M
10 RYAN MURRY KELLER TX 1578 39 73 23:42.9 1:49:54.2 1:50:37.3 0:43.0 8:23/M
11 DANIEL DEMARCO GRAND PRAIRIE TX 1394 39 74 23:50.6 1:50:01.9 1:51:07.1 1:05.2 8:24/M
12 CARLOS SANCHEZ IRVING TX 1778 35 79 24:59.7 1:51:11.0 1:51:28.7 0:17.6 8:29/M
13 ROBERTO MORENO 1849 38 86 25:58.9 1:52:10.2 1:53:17.1 1:06.9 8:33/M
14 MATT GRAY FRISCO TX 1886 39 89 26:12.3 1:52:23.6 1:53:07.2 0:43.6 8:34/M
15 MATTHEW BERNETT NRG TX 1319 39 92 26:22.2 1:52:33.5 1:53:09.3 0:35.8 8:35/M
16 DEAN BARANOWSKI LEWISVILLE TX 1856 37 96 26:45.5 1:52:56.8 1:53:05.9 0:09.0 8:37/M
17 STEVE ORTIZ FORT WORTH TX 1593 37 100 27:29.9 1:53:41.2 1:54:04.9 0:23.7 8:40/M
18 PAUL LINDSTROM RED OAK TX 1531 36 112 28:21.7 1:54:33.0 1:55:17.1 0:44.0 8:44/M
19 JOHN HELT WYLIE TX 1846 37 115 28:36.5 1:54:47.8 1:56:25.4 1:37.6 8:45/M
20 JEFF COOLEY MCKINNEY TX 1373 37 119 29:32.3 1:55:43.6 1:56:26.5 0:42.8 8:50/M
21 RYAN PRICE GRAPEVINE TX 1618 36 127 30:23.8 1:56:35.1 1:57:32.8 0:57.6 8:54/M
22 JUAN MEDINA LEWISVILLE TX 1767 37 129 30:43.8 1:56:55.1 1:58:10.3 1:15.1 8:55/M
23 JEREMY MAYES ADDISON TX 1545 35 141 31:47.0 1:57:58.3 2:00:15.6 2:17.3 9:00/M
24 RANDALL PATE TOMBALL TX 1595 36 156 32:36.4 1:58:47.7 1:59:05.0 0:17.3 9:04/M
25 STEVEN NOVAK 1167 39 161 32:50.6 1:59:01.9 2:00:17.6 1:15.7 9:05/M
26 CHAD CASCADDAN WYLIE TX 1355 36 170 33:46.8 1:59:58.1 2:01:36.2 1:38.0 9:09/M
27 KEVIN AHERN CARROLLTON TX 1300 35 173 34:00.3 2:00:11.6 2:00:33.5 0:21.9 9:10/M
28 GENE KIM 1226 38 174 34:13.4 2:00:24.7 2:01:55.8 1:31.0 9:11/M
29 JAY WEIMER COLLEYVILLE TX 1837 39 175 34:14.5 2:00:25.8 2:01:23.0 0:57.2 9:11/M
30 TOMAS CARDOZA DALLAS TX 1748 36 177 34:39.6 2:00:50.9 2:06:41.9 5:51.0 9:13/M
31 BRADLEY WILTSHIRE IRVING TX 1732 38 209 38:14.4 2:04:25.7 2:05:41.9 1:16.1 9:29/M
32 MICHAEL SLEDZ MANOR TX 1830 38 215 39:06.0 2:05:17.3 2:11:15.9 5:58.6 9:33/M
33 SCOTT FINLEY FRISCO TX 1803 36 220 39:17.5 2:05:28.8 2:06:13.3 0:44.5 9:34/M
34 DANIEL HOWELL WATAUGA TX 1899 36 236 40:49.3 2:07:00.6 2:07:10.7 0:10.1 9:41/M
35 JASON PFARDRESCHER MCKINNEY TX 1603 37 253 43:22.3 2:09:33.6 2:11:36.2 2:02.6 9:53/M
36 BEN ZAVALA IRVING TX 1740 39 256 44:00.3 2:10:11.6 2:12:08.5 1:56.9 9:56/M
37 DAMIAN MAHONEY MANCHESTER MO 1920 35 270 45:38.5 2:11:49.8 2:13:35.2 1:45.4 10:03/M
38 JASON WHITMIRE SOUTHLAKE TX 4657 38 280 46:39.7 2:12:51.0 2:14:56.9 2:05.8 10:08/M
39 VINCE LIM THIAM HOCK IRVING TX 1529 36 290 47:31.4 2:13:42.7 2:16:18.0 2:35.3 10:12/M
40 SREENI PRABHALA IRVING TX 1613 37 302 48:39.5 2:14:50.8 2:18:51.5 4:00.7 10:17/M
41 SAMUEL SANDOVAL FORT WORTH TX 1646 38 313 49:46.3 2:15:57.6 2:19:09.7 3:12.1 10:22/M
42 GILDARDO ROCHA IRVING TX 1629 35 323 51:30.3 2:17:41.6 2:19:12.0 1:30.3 10:30/M
43 TRAE SMULLEN IRVING TX 1672 36 350 54:39.5 2:20:50.8 2:24:16.6 3:25.7 10:45/M
44 CODY WOOD CORINTH TX 1737 37 364 58:00.0 2:24:11.3 2:27:07.9 2:56.6 11:00/M
45 ISMAEL ORTEGA WAXAHACHIE TX 1590 36 366 58:41.8 2:24:53.1 2:28:40.7 3:47.6 11:03/M
46 TODD GILMORE CARROLLTON TX 1448 36 368 58:52.8 2:25:04.1 2:25:42.4 0:38.3 11:04/M
47 ROB DAVIS COPPELL TX 1801 35 373 59:23.4 2:25:34.7 2:30:51.2 5:16.4 11:06/M
48 GREG BURRIS ARLINGTON TX 1343 38 377 59:39.9 2:25:51.2 2:28:37.7 2:46.5 11:08/M
49 BROOKS WALTER 1237 35 387 1:01:24.5 2:27:35.8 2:29:30.7 1:54.9 11:15/M
50 CHAD BERKLEY 1216 36 452 1:13:50.1 2:40:01.4 2:42:40.3 2:38.8 12:12/M
51 SETH WEBSTER BEDFORD TX 1717 36 504 1:27:05.1 2:53:16.4 2:57:07.0 3:50.5 13:13/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LORI WILSON SEFFNER FL 1225 41 32   1:40:41.2 1:40:44.2 0:03.0 7:41/M
2 LIDIA BOWERS MURPHY TX 1331 42 46 4:01.7 1:44:42.9 1:45:12.4 0:29.4 7:59/M
3 LORI ANTONE SOUTHLAKE TX 1852 42 80 10:33.5 1:51:14.7 1:52:03.6 0:48.8 8:29/M
4 LAURIE CRAIN DENTON TX 1379 44 102 13:16.6 1:53:57.8 1:54:10.8 0:13.0 8:42/M
5 SHIONA SCHWEITZER COPPELL TX 1217 42 110 13:48.8 1:54:30.0 1:55:45.5 1:15.4 8:44/M
6 ANGELA KREBBS IRVING TX 1514 40 122 15:21.0 1:56:02.2 1:56:34.2 0:31.9 8:51/M
7 TIFFNEY NAPOLI FLOWER MOUND TX 1580 43 123 15:34.5 1:56:15.7 1:57:48.4 1:32.7 8:52/M
8 ADRIANA ENGELS COLLEYVILLE TX 1415 43 128 15:56.3 1:56:37.5 1:57:34.4 0:56.9 8:54/M
9 LORI HOSTETLER CARROLLTON TX 1762 40 132 16:25.4 1:57:06.6 1:57:47.9 0:41.2 8:56/M
10 SOPHIA HOLMES DENTON TX 1490 41 145 17:37.2 1:58:18.4 1:58:31.3 0:12.8 9:01/M
11 LAURA BANDEL FLOWER MOUND TX 1310 44 238 26:45.7 2:07:26.9 2:07:52.4 0:25.5 9:43/M
12 REBECCA MILLIGAN PLANO TX 1669 41 248 28:23.5 2:09:04.7 2:10:15.8 1:11.0 9:51/M
13 REBECCA JACKSON HURST TX 1901 40 258 29:34.4 2:10:15.6 2:11:54.2 1:38.5 9:56/M
14 MARIELA CAWTHON IRVING TX 1359 41 275 31:42.9 2:12:24.1 2:15:37.1 3:13.0 10:06/M
15 STACEY FERRY N. CALDWELL NJ 1426 41 300 34:04.3 2:14:45.5 2:16:04.8 1:19.3 10:17/M
16 MINDI BENNER CEDAR HILL TX 1318 40 301 34:06.8 2:14:48.0 2:17:40.3 2:52.3 10:17/M
17 JOY GRIFFIN ARLINGTON TX 1463 40 307 34:25.6 2:15:06.8 2:18:36.8 3:29.9 10:18/M
18 TONI-ANNE THOMPSON WAYNE NJ 1692 42 325 37:14.9 2:17:56.1 2:19:15.1 1:19.0 10:31/M
19 PAULA KORZENIEWSKI KYLE TX 1513 40 338 38:24.9 2:19:06.1 2:21:30.2 2:24.1 10:37/M
20 LISA POLLOCK DALLAS TX 1610 44 356 41:32.0 2:22:13.2 2:22:54.2 0:41.0 10:51/M
21 KERI MILAM DENTON TX 1930 43 371 44:38.9 2:25:20.1 2:25:36.3 0:16.1 11:05/M
22 JILL LANDRY RICHARDSON TX 1520 44 376 45:04.9 2:25:46.1 2:29:17.2 3:31.1 11:07/M
23 KAREN NICHOLS IRVING TX 1584 43 380 45:46.1 2:26:27.3 2:30:06.0 3:38.6 11:10/M
24 JENNIFER LEFFORGE COPPELL TX 1525 42 396 48:28.4 2:29:09.6 2:31:01.0 1:51.4 11:23/M
25 TRACI RODNEY GRAPEVINE TX 1631 44 399 48:36.6 2:29:17.8 2:33:01.6 3:43.8 11:23/M
26 ASHLEY HEAD PLANO TX 1892 43 400 48:43.7 2:29:24.9 2:31:49.5 2:24.6 11:24/M
27 KIM KIEU RICHARDSON TX 1763 42 406 49:39.8 2:30:21.0 2:30:56.2 0:35.2 11:28/M
28 SHANNAH HAYLEY PLANO TX 1891 41 421 52:08.7 2:32:49.9 2:33:12.8 0:22.9 11:39/M
29 JUDITH DAVIS FRISCO TX 1390 44 433 54:05.8 2:34:47.0 2:38:03.4 3:16.3 11:48/M
30 ROXANN KRAUTKRAMER GRAPEVINE TX 1910 43 461 1:01:06.8 2:41:48.0 2:46:04.7 4:16.7 12:21/M
31 MICHELLE RANZER PROSPER TX 1941 40 477 1:05:57.9 2:46:39.1 2:51:52.2 5:13.1 12:43/M
32 BRENDA THOMPSON-HANEY RED OAK TX 1693 43 478 1:06:18.7 2:46:59.9 2:51:51.6 4:51.7 12:44/M
33 KRISTINE RICHARDSON BURLESON TX 1942 43 479 1:06:21.3 2:47:02.5 2:50:45.3 3:42.8 12:44/M
34 SHELLY WALTON FORT WORTH TX 1714 43 511 1:13:43.2 2:54:24.4 2:55:59.1 1:34.7 13:18/M
35 SABINA NAZELROD FLOWER MOUND TX 1581 41 513 1:14:36.7 2:55:17.9 2:55:45.2 0:27.3 13:22/M
36 MARLA DUMOULIN NORTHLAKE TX 1405 43 521 1:19:06.8 2:59:48.0 3:03:34.3 3:46.2 13:43/M
37 AMY POWERS MIDLOTHIAN TX 1773 40 523 1:19:30.2 3:00:11.4 3:06:08.3 5:56.9 13:45/M
38 RENEA LENTS CELINA TX 1528 44 525 1:19:39.5 3:00:20.7 3:05:23.6 5:02.9 13:45/M
39 LISA PALLA TROPHY CLUB TX 1594 44 526 1:20:46.4 3:01:27.6 3:01:57.4 0:29.7 13:50/M
40 JEANNETTE FINCH IRVING TX 1427 41 530 1:21:42.0 3:02:23.2 3:02:39.6 0:16.3 13:55/M
41 DONNA HENRY PLANO TX 1480 43 542 1:29:58.8 3:10:40.0 3:13:15.9 2:35.9 14:33/M
42 LISA SANDIFER IRVING TX 1644 43 572 1:55:25.1 3:36:06.3 3:39:51.6 3:45.3 16:29/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHARLES LEE IRVING TX 1524 43 11   1:31:54.4 1:31:57.0 0:02.5 7:01/M
2 SCOTT BURK KELLER TX 1341 43 23 6:17.4 1:38:11.8 1:38:54.1 0:42.3 7:29/M
3 SCOTT STARKS 4656 44 26 7:10.3 1:39:04.8 1:40:17.0 1:12.1 7:33/M
4 MIGUEL MOSQUEDA LIVINGSTON TX 1770 42 31 8:36.0 1:40:30.5 1:40:35.2 0:04.6 7:40/M
5 JAMES RONEY DALLAS TX 1634 44 37 9:46.6 1:41:41.0 1:41:59.9 0:18.8 7:45/M
6 DANIEL HERNANDEZ FORT WORTH TX 1895 43 43 12:38.0 1:44:32.5 1:44:37.3 0:04.7 7:58/M
7 GIANLUIGI BERTON ROVEREDO IN PIANO 1320 41 49 13:11.8 1:45:06.3 1:45:17.7 0:11.3 8:01/M
8 RAY VINSON LUCAS TX 1221 41 61 15:26.8 1:47:21.3 1:47:23.3 0:01.9 8:11/M
9 MATHEW CLIBEK 4654 44 72 17:28.0 1:49:22.5 1:49:31.3 0:08.8 8:21/M
10 TODD BOWERS MURPHY TX 1332 42 84 20:10.5 1:52:04.9 1:52:43.0 0:38.0 8:33/M
11 CRAIG SMITH CARROLLTON TX 1665 42 91 20:30.6 1:52:25.1 1:52:53.8 0:28.7 8:34/M
12 PETER ZANELLA TROPHY CLUB TX 1739 42 93 20:39.5 1:52:34.0 1:53:09.3 0:35.3 8:35/M
13 SEAN SHOPE GRAPEVINE TX 4659 42 95 20:39.9 1:52:34.4 1:53:09.4 0:35.0 8:35/M
14 BILL WISINSKI IRVING TX 1451 40 97 21:12.7 1:53:07.2 1:53:21.7 0:14.4 8:38/M
15 AKIHIRO YOSHIDA 1239 43 103 22:04.5 1:53:59.0 1:54:46.9 0:47.9 8:42/M
16 NAGENDRA SHIVAKUMAR IRVING TX 1658 43 134 25:33.3 1:57:27.8 1:58:55.3 1:27.5 8:58/M
17 JEFF SNOOK BEDFORD TX 1673 42 137 25:44.4 1:57:38.9 1:58:51.3 1:12.3 8:58/M
18 ED HAYNES FLOWER MOUND TX 1756 41 142 26:20.7 1:58:15.2 1:59:21.8 1:06.5 9:01/M
19 BRIAN ZITEK ARLINGTON TX 1741 43 146 26:26.9 1:58:21.4 2:00:41.4 2:19.9 9:02/M
20 PEDRO FRANCO IRVING TX 1878 43 150 26:44.4 1:58:38.9 1:58:47.1 0:08.2 9:03/M
21 DAVID THOMPSON BEDFORD TX 1688 44 158 26:59.0 1:58:53.5 2:01:20.1 2:26.5 9:04/M
22 TATE TEFERTILLER N RICHLAND HILLS TX 1687 42 162 27:13.9 1:59:08.4 2:00:19.3 1:10.8 9:05/M
23 STEVE MUELLER IRVING TX 1082 40 165 27:38.0 1:59:32.5 2:00:06.7 0:34.1 9:07/M
24 JASON FOSHEE EULESS TX 1432 43 186 29:53.5 2:01:48.0 2:04:59.7 3:11.7 9:17/M
25 MIKE HELMER DUNCANVILLE TX 1757 42 188 29:56.6 2:01:51.1 2:04:54.7 3:03.5 9:18/M
26 JERRY BENNER CEDAR HILL TX 1317 42 195 31:08.5 2:03:03.0 2:05:54.6 2:51.6 9:23/M
27 JEFFREY THORNOCK FLOWER MOUNT TX 1695 43 211 32:52.7 2:04:47.2 2:05:50.5 1:03.3 9:31/M
28 JOHN WHEELER 1207 41 218 33:27.0 2:05:21.5 2:05:43.7 0:22.2 9:34/M
29 RICHARD GOODE KELLER TX 1454 42 219 33:29.4 2:05:23.9 2:06:22.2 0:58.3 9:34/M
30 RON ANDERSON HOUSTON TX 1794 44 228 34:25.3 2:06:19.7 2:07:59.8 1:40.0 9:38/M
31 MICHAEL OLIVE HOUSTON TX 1589 41 259 38:28.9 2:10:23.4 2:12:26.2 2:02.7 9:57/M
32 JOHN JEFFERSON III IRVING TX 1902 43 266 39:21.1 2:11:15.5 2:13:25.5 2:09.9 10:01/M
33 ERIC BARNES ALLEN TX 1314 41 285 41:31.8 2:13:26.2 2:15:29.2 2:02.9 10:11/M
34 JEFF PETERSON FRISCO TX 4653 43 315 44:29.2 2:16:23.7 2:18:03.3 1:39.6 10:24/M
35 KEE SOURJOHN HURST TX 1779 42 322 45:40.8 2:17:35.3 2:17:35.3 10:30/M
36 ROBERT THOMPSON WAYNE NJ 1691 42 324 46:01.2 2:17:55.7 2:19:14.8 1:19.1 10:31/M
37 BRANDT SMITH COPPELL TX 1663 43 337 47:07.3 2:19:01.7 2:21:15.3 2:13.5 10:36/M
38 DAN HIPPMAN ARLINGTON TX 1487 42 340 47:31.8 2:19:26.3 2:21:17.4 1:51.0 10:38/M
39 WESLEY BUMGARNER KELLER TX 1337 42 381 54:37.7 2:26:32.2 2:30:34.9 4:02.7 11:11/M
40 BRIAN HAASE FRISCO TX 1468 40 393 57:09.9 2:29:04.4 2:31:06.7 2:02.3 11:22/M
41 JAMES ASHABRANNER FLOWER MOUND TX 1308 43 395 57:14.0 2:29:08.5 2:32:42.4 3:33.8 11:23/M
42 SCOTT WHITE WYLIE TX 1723 40 402 57:57.0 2:29:51.5 2:32:08.0 2:16.4 11:26/M
43 BRUCE GARDNER MCKINNEY TX 1442 44 418 1:00:44.7 2:32:39.2 2:33:00.6 0:21.4 11:39/M
44 RANDY HALL NORTH RICHLAND HILLS TX 1472 41 462 1:10:13.4 2:42:07.8 2:45:45.5 3:37.7 12:22/M
45 ALEXANDER DUMOULIN NORTHLAKE TX 1404 41 464 1:10:39.9 2:42:34.4 2:46:21.0 3:46.6 12:24/M
46 PAUL GALAT THE COLONY TX 1804 42 465 1:11:12.7 2:43:07.2 2:44:55.7 1:48.5 12:27/M
47 AMIT JOSHI PLANO TX 1501 43 470 1:12:26.5 2:44:20.9 2:49:32.9 5:12.0 12:32/M
48 SCOTT KOENIG ARLINGTON TX 1511 40 484 1:16:02.2 2:47:56.7 2:53:08.9 5:12.1 12:49/M
49 SCOTT HOLMES IRVING TX 1489 42 488 1:16:41.8 2:48:36.3 2:52:43.4 4:07.0 12:52/M
50 MICHAEL TRESIDDER BEDFORD TX 1700 40 495 1:18:14.6 2:50:09.1 2:52:16.4 2:07.2 12:59/M
51 KERRY DECK 4652 43 576 2:47:38.4 4:19:32.9 4:24:18.9 4:46.0 19:48/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LORI DIXON HASLET TX 1399 48 121   1:55:50.7 1:57:27.6 1:36.9 8:50/M
2 SUSAN SMITH ARLINGTON TX 1671 45 169 3:55.4 1:59:46.2 2:00:23.2 0:36.9 9:08/M
3 KAREN WIREMAN SOUTHLAKE TX 1485 46 191 6:26.0 2:02:16.8 2:02:26.4 0:09.5 9:20/M
4 JULIA SMITH IRVING TX 1667 48 210 8:39.7 2:04:30.5 2:06:35.7 2:05.2 9:30/M
5 KRIS CONDRIN LEWISVILLE TX 1371 47 232 10:48.0 2:06:38.8 2:09:01.5 2:22.7 9:40/M
6 LISA KEYS-BLAIR FRISCO TX 1813 46 247 13:02.5 2:08:53.3 2:10:16.5 1:23.2 9:50/M
7 SUSAN SUMNERS DENTON TX 1682 49 254 13:50.3 2:09:41.1 2:10:53.9 1:12.8 9:54/M
8 JULIE LANG KELLER TX 1915 47 257 14:24.6 2:10:15.3 2:11:54.3 1:38.9 9:56/M
9 DONNA C BENAVIDEZ ANNA TX 1858 47 268 15:34.4 2:11:25.2 2:13:19.0 1:53.8 10:01/M
10 VIKKI BURKHOLDER MESQUITE TX 1798 48 282 17:24.5 2:13:15.3 2:14:58.1 1:42.7 10:10/M
11 JENNIE MCEUEN BURLESON TX 1549 45 291 18:01.9 2:13:52.7 2:16:12.6 2:19.9 10:13/M
12 JOVITA SANTIAGO IRVING TX 1647 45 336 23:05.6 2:18:56.4 2:22:20.8 3:24.4 10:36/M
13 KIM HILL IRVING TX 1759 47 378 30:33.5 2:26:24.3 2:30:07.4 3:43.1 11:10/M
14 CARLENE SMITH KELLER TX 1664 48 390 32:43.9 2:28:34.7 2:31:39.0 3:04.3 11:20/M
15 KAREN AMBLER FLOWER MOUND TX 1305 47 401 33:43.6 2:29:34.4 2:30:02.3 0:27.8 11:25/M
16 MARY HERRING NORTH RICHLAND HILLS TX 1897 46 443 42:26.4 2:38:17.2 2:42:35.7 4:18.5 12:04/M
17 CYNTHIA DENBOW GRAND PRAIRIE TX 1395 49 449 44:00.4 2:39:51.2 2:40:20.3 0:29.1 12:12/M
18 LAURA CHURCH COLLEYVILLE TX 1867 46 468 47:33.6 2:43:24.4 2:47:42.5 4:18.0 12:28/M
19 TRACEY WALKER BURLESON TX 1240 46 480 51:11.9 2:47:02.7 2:50:45.3 3:42.5 12:44/M
20 MIRIAM CARD IRVING TX 1350 47 508 58:18.7 2:54:09.4 2:57:46.0 3:36.5 13:17/M
21 LISA POWERS FLOWER MOUND TX 1612 48 514 59:27.7 2:55:18.4 2:55:45.4 0:26.9 13:22/M
22 LASHUNDRA RUNNELS GRAND PRAIRIE TX 1827 47 546 1:18:39.5 3:14:30.3 3:19:32.8 5:02.5 14:50/M
23 CRYSTAL WINSLOW IRVING TX 1733 47 554 1:24:10.4 3:20:01.2 3:22:35.7 2:34.5 15:15/M
24 CHIMENE MERGENS CRESSON TX 1768 49 557 1:25:46.1 3:21:36.8 3:26:24.3 4:47.4 15:23/M
25 SUZANNE GARZA SAN ANTONIO TX 1446 47 565 1:31:00.4 3:26:51.2 3:32:09.8 5:18.5 15:47/M
26 STEPHANIE DANBOM COPPELL TX 1387 47 574 2:01:18.5 3:57:09.3 4:00:19.7 3:10.4 18:05/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 J CRUZ MENDEZ LONGVIEW TX 1557 46 6   1:27:25.5 1:27:38.8 0:13.2 6:40/M
2 JOE CISTULLI DALLAS TX 1799 47 18 7:11.2 1:34:36.7 1:34:51.7 0:14.9 7:13/M
3 KEVIN LYONS FLOWER MOUND TX 1918 45 22 9:17.9 1:36:43.4 1:36:52.3 0:08.9 7:23/M
4 LEE WARCHESLK 1168 48 55 18:19.7 1:45:45.3 1:46:03.5 0:18.1 8:04/M
5 MAKOTO SHIRAI IRVING TX 1829 46 58 19:23.0 1:46:48.6 1:47:22.5 0:33.9 8:09/M
6 DEVIN BEAZLEY CARROLLTON TX 1744 48 65 20:45.3 1:48:10.9 1:48:39.1 0:28.2 8:15/M
7 ROBERT LANE JACKSBORO TX 1913 47 70 21:37.3 1:49:02.9 1:50:32.2 1:29.3 8:19/M
8 TRENT VAUGHN FLOWER MOUND TX 1708 45 75 22:51.1 1:50:16.7 1:51:42.0 1:25.2 8:25/M
9 TONY ESCUETA GRAND PRAIRIE TX 1877 47 77 23:22.3 1:50:47.8 1:51:31.3 0:43.4 8:27/M
10 TAYLOR TANG COPPELL TX 1684 48 98 25:57.1 1:53:22.7 1:53:58.5 0:35.8 8:39/M
11 TEIICHIRO TAKAHASHI YOKOHAMA 1218 47 109 27:01.0 1:54:26.6 1:55:00.3 0:33.7 8:44/M
12 PHIL DURHAM IRVING TX 1875 48 117 28:11.6 1:55:37.1 1:56:43.2 1:06.1 8:49/M
13 JIMMY MCCAMMON GRAND PRAIRIE TX 1927 48 139 30:26.5 1:57:52.1 1:58:16.5 0:24.4 8:59/M
14 JIM GLEASON DALLAS TX 1885 47 147 30:57.5 1:58:23.1 1:58:46.5 0:23.4 9:02/M
15 HUMBERTO VALERIANO ALAMOGORDO NM 1704 46 151 31:15.5 1:58:41.1 2:00:27.2 1:46.1 9:03/M
16 MARK DYER IRVING TX 1407 48 153 31:18.7 1:58:44.3 1:59:23.0 0:38.6 9:03/M
17 BOB VANDERCOOK MCKINNEY TX 1835 46 189 34:36.4 2:02:01.9 2:02:23.1 0:21.1 9:18/M
18 PLACIDO ROCHA NETO ARACATUBA 1630 47 192 34:54.6 2:02:20.1 2:02:50.8 0:30.6 9:20/M
19 RICHARD GONZALEZ RED OAK TX 1734 49 213 37:37.7 2:05:03.2 2:05:17.7 0:14.5 9:32/M
20 GUODI BAO DALLAS TX 1312 47 235 39:32.7 2:06:58.3 2:09:42.9 2:44.6 9:41/M
21 ALEX HUANG IRVING TX 1492 45 241 40:26.6 2:07:52.1 2:10:36.4 2:44.2 9:45/M
22 ALAN DAVIS GRAND PRAIRIE TX 1389 49 255 42:23.5 2:09:49.0 2:11:50.5 2:01.4 9:54/M
23 JOHN BURKE IRVING TX 1863 47 267 43:57.4 2:11:23.0 2:13:16.7 1:53.6 10:01/M
24 EFRAIN VALERIANO IRVING TX 1703 49 269 44:00.7 2:11:26.2 2:14:48.9 3:22.6 10:02/M
25 STEPHEN LACY TROPHY CLUB TX 1518 46 289 46:15.1 2:13:40.7 2:15:55.8 2:15.1 10:12/M
26 BRIAN ADKINS IRVING TX 1850 48 304 47:28.6 2:14:54.2 2:17:49.1 2:54.8 10:17/M
27 JEFF GRACE FLOWER MOUND TX 1753 46 321 50:07.3 2:17:32.9 2:20:08.5 2:35.5 10:29/M
28 JORGE CRUZ 1212 45 327 50:33.2 2:17:58.7 2:19:29.3 1:30.5 10:31/M
29 LYNDON MOOREHEAD MURPHY TX 1568 49 330 50:52.7 2:18:18.2 2:19:46.2 1:27.9 10:33/M
30 RENE GARZA SAN ANTONIO TX 1444 46 351 53:36.3 2:21:01.9 2:22:16.0 1:14.1 10:45/M
31 RICHARD GALEMORE KELLER TX 1440 46 382 59:08.7 2:26:34.2 2:30:37.1 4:02.9 11:11/M
32 SANDRO MAGALHAES 1844 47 405 1:02:54.8 2:30:20.4 2:35:00.1 4:39.7 11:28/M
33 RONALD MENDELSOHN ARLINGTON TX 1556 46 519 1:30:46.0 2:58:11.6 3:02:38.7 4:27.1 13:35/M
34 MARK LINDBERG ARLINGTON TX 1530 47 533 1:35:48.5 3:03:14.1 3:07:34.1 4:20.0 13:59/M
35 MANIVANNAN RATHINAM IRVING TX 1621 45 553 1:52:35.3 3:20:00.8 3:22:35.7 2:34.9 15:15/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 THERESA MARKKO ROWLETT TX 1923 53 76   1:50:47.0 1:51:16.8 0:29.8 8:27/M
2 JULIE STARKEY IRVING TX 1223 50 135 6:46.8 1:57:33.8 1:59:04.6 1:30.8 8:58/M
3 SHARI ROGERS LEWISVILLE TX 1633 51 212 14:13.4 2:05:00.4 2:06:28.4 1:28.0 9:32/M
4 TERRI TARZI PLANO TX 1685 51 260 19:38.4 2:10:25.5 2:13:56.1 3:30.6 9:57/M
5 CAROLINE MANN CYPRESS TX 1816 51 263 20:19.0 2:11:06.0 2:12:59.0 1:52.9 10:00/M
6 AUTUMN KRAUS IRVING TX 1909 50 265 20:23.5 2:11:10.5 2:12:20.8 1:10.2 10:00/M
7 SHAWN KRONENBERGER SUWANEE GA 1912 50 295 23:43.5 2:14:30.5 2:16:21.9 1:51.4 10:16/M
8 MARY HAROKOPUS MCKINNEY TX 1890 52 297 23:48.0 2:14:35.0 2:18:15.7 3:40.6 10:16/M
9 JANET BATISTE ABILENE TX 1795 53 355 31:16.7 2:22:03.7 2:22:14.5 0:10.7 10:50/M
10 TERI HACKATHORN ROUND ROCK TX 1887 51 375 34:52.2 2:25:39.3 2:28:57.7 3:18.4 11:07/M
11 LOUISE WESTON-FERRILL DENTON TX 1719 54 385 36:22.8 2:27:09.9 2:30:30.8 3:20.9 11:13/M
12 SUZANNE PETRO SALADO TX 1938 51 388 36:52.6 2:27:39.6 2:29:31.4 1:51.7 11:16/M
13 MAUREEN FALCONER ROUND ROCK TX 1418 54 437 46:17.3 2:37:04.4 2:40:53.2 3:48.8 11:59/M
14 MINNIE SUSTAITA MIDLAND TX 1832 52 442 47:27.6 2:38:14.6 2:41:55.0 3:40.3 12:04/M
15 BARBARA SAETZ ROCKWALL TX 1943 52 445 48:49.0 2:39:36.1 2:40:29.8 0:53.7 12:10/M
16 ROBBIE CISNEROS-SMITH GRAPEVINE TX 1868 50 457 49:57.1 2:40:44.1 2:45:10.6 4:26.4 12:16/M
17 LORI TROTTER MCKINNEY TX 1701 52 475 55:05.9 2:45:52.9 2:47:27.8 1:34.8 12:39/M
18 LAURIE BOOKER TEXARKANA TX 1330 50 499 1:00:10.1 2:50:57.1 2:54:05.2 3:08.0 13:02/M
19 ROBERTA MULHOLLAND GRAPEVINE TX 1819 54 534 1:14:31.2 3:05:18.2 3:06:19.7 1:01.4 14:08/M
20 CARLA CAISSE IRVING TX 1865 53 538 1:16:14.1 3:07:01.2 3:12:08.6 5:07.4 14:16/M
21 BRENDA GUSTAFSON BUDA TX 1467 54 545 1:22:50.0 3:13:37.0 3:15:03.2 1:26.1 14:46/M
22 CYNTHIA SCHUMACHER OVILLA TX 1652 53 560 1:32:05.1 3:22:52.2 3:28:03.5 5:11.3 15:28/M
23 SHARON MATLOCK ALLEN TX 1925 54 571 1:43:15.2 3:34:02.2 3:39:28.2 5:26.0 16:20/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LEO RUIZ LONGVIEW TX 1636 50 10   1:31:29.4 1:31:43.0 0:13.6 6:59/M
2 MANUEL CASTRO 55565 54 14 1:00.5 1:32:30.0 1:32:30.0 7:03/M
3 JOSE VALERIANO 1231 51 163 27:40.4 1:59:09.8 2:00:55.9 1:46.0 9:05/M
4 FELIX LOZANO DALLAS TX 1917 51 164 27:56.6 1:59:26.0 2:00:36.5 1:10.4 9:07/M
5 THOM GARBER CLEBURNE TX 1881 52 171 28:33.4 2:00:02.8 2:00:57.1 0:54.3 9:09/M
6 DAVID ARMENDARIZ BEDFORD TX 1306 51 198 31:45.1 2:03:14.5 2:04:11.1 0:56.6 9:24/M
7 MICHAEL RUSSO FORT WORTH TX 1637 54 223 34:37.7 2:06:07.1 2:08:52.7 2:45.5 9:37/M
8 MICHAEL BOONE 1206 50 245 37:07.7 2:08:37.2 2:10:52.5 2:15.3 9:49/M
9 ROGER SANTONE ARGYLE TX 1828 53 246 37:14.8 2:08:44.2 2:09:08.6 0:24.4 9:49/M
10 MARK MORRISON DALLAS TX 1933 53 261 38:58.7 2:10:28.1 2:11:01.0 0:32.8 9:57/M
11 ROBERT PICKERING TROPHY CLUB TX 1604 53 264 39:40.4 2:11:09.8 2:14:27.0 3:17.1 10:00/M
12 WAYNE BULLOCK IRVING TX 1862 52 292 42:43.3 2:14:12.8 2:16:38.9 2:26.1 10:14/M
13 JEFF ERTS EULESS TX 1416 52 303 43:22.8 2:14:52.3 2:15:13.0 0:20.6 10:17/M
14 RANDY HENDRICKSEN CROWLEY TX 1807 52 314 44:37.7 2:16:07.1 2:19:19.8 3:12.7 10:23/M
15 RICHARD GLAESS RICHLAND HILLS TX 1449 51 333 47:09.3 2:18:38.7 2:22:16.5 3:37.8 10:34/M
16 SIMON FOO DALLAS TX 1430 51 339 47:44.3 2:19:13.8 2:22:53.0 3:39.1 10:37/M
17 BERNIE BECK JR ADDISON TX 1316 54 359 51:45.0 2:23:14.5 2:23:25.2 0:10.7 10:56/M
18 STEVE SUMNERS DENTON TX 1681 50 394 57:37.9 2:29:07.3 2:30:20.6 1:13.3 11:22/M
19 JEFF GARTLAND TROPHY CLUB TX 1443 53 419 1:01:19.4 2:32:48.8 2:36:54.0 4:05.1 11:39/M
20 KERMIT HILL IRVING TX 1898 50 426 1:01:55.6 2:33:25.0 2:35:17.7 1:52.7 11:42/M
21 JESSE SAETZ ROCKWALL TX 4649 54 456 1:09:13.3 2:40:42.8 2:41:36.4 0:53.5 12:15/M
22 JAMES BOOKER TEXARKANA TX 1329 54 458 1:09:32.6 2:41:02.0 2:44:10.0 3:07.9 12:17/M
23 RUBEN MARTINEZ DALLAS TX 1766 51 483 1:16:10.1 2:47:39.6 2:53:08.8 5:29.2 12:47/M
24 HUGH CARD IRVING TX 1349 52 507 1:22:29.6 2:53:59.0 2:57:35.2 3:36.1 13:16/M
25 GARY SOLOMON DALLAS TX 1675 54 559 1:51:16.3 3:22:45.7 3:24:51.0 2:05.2 15:28/M
26 TIM MARKS SULPHUR SPRINGS TX 1537 52 570 1:58:37.7 3:30:07.1 3:35:16.8 5:09.7 16:02/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JANICE CRANDALL GRAPEVINE TX 1380 56 293   2:14:17.1 2:18:00.9 3:43.8 10:15/M
2 JANET MARSHALL MESQUITE TX 1538 59 346 5:46.9 2:20:04.1 2:20:32.8 0:28.7 10:41/M
3 MARY MIELKE FLOWER MOUND TX 1928 58 352 6:59.1 2:21:16.2 2:23:37.6 2:21.3 10:47/M
4 LINDA GARCIA DONNA TX 1441 56 474 31:02.1 2:45:19.3 2:47:36.9 2:17.6 12:37/M
5 ELAYNE BARBER AUSTIN TX 1313 57 540 54:15.1 3:08:32.3 3:09:58.3 1:26.0 14:23/M
6 PATRICIA WITTKOWER FLOWER MOUND TX 1735 55 544 57:26.0 3:11:43.2 3:15:25.3 3:42.0 14:37/M
7 KATHY PHELPS ARLINGTON TX 1772 55 552 1:03:51.8 3:18:09.0 3:21:43.9 3:34.9 15:07/M
8 SAMINA JINNAH 1904 57 579 2:40:04.7 4:54:21.9 4:54:42.1 0:20.2 22:27/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RICK ALLEN CARROLLTON TX 1743 55 42   1:44:28.3 1:45:00.2 0:31.9 7:58/M
2 JB BATISTE ABILENE TX 1796 56 45 0:08.6 1:44:36.9 1:44:47.7 0:10.7 7:59/M
3 ROSS HATCH BENBROOK TX 1478 58 51 0:51.6 1:45:19.9 1:46:09.4 0:49.5 8:02/M
4 BILL SANTINI HIGHLAND VILLAGE TX 1648 56 108 9:53.2 1:54:21.5 1:55:53.6 1:32.0 8:43/M
5 ALLEN EHLERS IRVING TX 1410 55 124 11:59.5 1:56:27.8 1:58:20.8 1:52.9 8:53/M
6 JAY BLAKEY KELLER TX 1326 55 168 15:08.6 1:59:36.9 2:01:23.5 1:46.5 9:07/M
7 HELIO ROSENTAL EULESS TX 1826 56 184 16:53.7 2:01:22.0 2:03:25.3 2:03.2 9:15/M
8 RAY PATEL IRVING TX 1596 56 279 28:17.6 2:12:45.9 2:16:23.1 3:37.2 10:08/M
9 MATTHEW BETZ GRAND PRAIRIE TX 1323 57 298 30:09.1 2:14:37.4 2:14:44.6 0:07.1 10:16/M
10 PAUL GEILICH RICHARDSON TX 1884 55 311 31:00.2 2:15:28.5 2:16:32.5 1:04.0 10:20/M
11 KEITH WAITE MCKINNEY TX 1710 55 520 1:13:57.3 2:58:25.6 3:02:51.9 4:26.3 13:37/M
12 MAHAMUD JINNA 1903 57 537 1:21:35.7 3:06:04.0 3:06:22.4 0:18.4 14:12/M
13 DAMON MATLOCK SR. ALLEN TX 1926 58 555 1:35:40.8 3:20:09.1 3:25:35.4 5:26.2 15:16/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARIA BARRON ARLINGTON TX 1315 61 224   2:06:14.1 2:07:51.4 1:37.3 9:38/M
2 MARIA WALBERG FLOWER MOUND TX 1214 62 251 3:03.7 2:09:17.8 2:09:45.4 0:27.6 9:52/M
3 WINNIE WAT LEWISVILLE TX 1716 60 342 13:21.3 2:19:35.5 2:23:35.6 4:00.1 10:39/M
4 JEANNE ANN CUNNINGHAM TYLER TX 1384 61 348 13:57.3 2:20:11.5 2:24:29.0 4:17.5 10:42/M
5 BETSY ANDERSON HOUSTON TX 1851 64 374 19:23.4 2:25:37.6 2:29:28.6 3:51.0 11:06/M
6 BERTA ALLEN CONVERSE TX 1303 62 566 1:21:02.6 3:27:16.7 3:31:35.2 4:18.5 15:49/M
7 THERESA MOONEY AUSTIN TX 1931 61 568 1:23:17.6 3:29:31.7 3:34:07.6 4:35.8 15:59/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEVEN SEGIEN COLLEYVILLE TX 1238 60 60   1:47:18.4 1:47:44.8 0:26.4 8:11/M
2 TIM AIRHART BROKEN ARROW OK 1301 60 85 4:50.3 1:52:08.8 1:52:46.8 0:38.0 8:33/M
3 WILLIAM CUDE LEWISVILLE TX 1382 63 133 9:56.7 1:57:15.1 1:59:40.3 2:25.2 8:57/M
4 WILLIAM MARSHALL MESQUITE TX 1539 60 152 11:25.2 1:58:43.6 1:59:00.2 0:16.5 9:03/M
5 DON WILKINSON PARSONS KS 1725 64 182 13:54.5 2:01:12.9 2:01:32.2 0:19.2 9:15/M
6 BRUCE HILL FRISCO TX 1484 64 203 16:38.4 2:03:56.8 2:04:14.0 0:17.1 9:27/M
7 ROBERT MARTINEZ IRVING TX 1541 63 225 18:57.2 2:06:15.7 2:07:21.5 1:05.8 9:38/M
8 MARK HAMMOND ROCKWALL TX 1755 60 361 36:27.2 2:23:45.7 2:24:18.4 0:32.7 10:58/M
9 HAL CARLSON, PLANO TX 1352 62 415 44:03.7 2:31:22.2 2:33:23.2 2:01.0 11:33/M
10 JAMES MURPHY CARROLLTON TX 1575 61 471 57:17.4 2:44:35.8 2:50:04.3 5:28.4 12:33/M
11 BOB MYNSTER COPPELL TX 4664 63 518 1:10:31.4 2:57:49.8 3:00:00.4 2:10.6 13:34/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARIA FUENTES KALMAN DALLAS TX 1879 69 326   2:17:56.2 2:18:09.9 0:13.6 10:31/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LUIS REYES HOUSTON TX 1626 65 53   1:45:22.4 1:45:23.5 0:01.0 8:02/M
2 TED WILSON ARLINGTON TX 1169 66 332 33:09.6 2:18:32.1 2:18:57.2 0:25.1 10:34/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOAN METZGER FLOWER MOUND TX 1559 71 543   3:11:43.1 3:15:25.5 3:42.3 14:37/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DUSTIN CONNIFF 1372 71 69   1:48:58.9 1:49:12.8 0:13.8 8:19/M