Hot Hatch Chile Run, Walk, & Roll

Age Group Results

August 24, 2013


Results By RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: 0- 0 1-10 11-14 15-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99
Women: 0- 0 1-10 11-14 15-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

5K Timed

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LIZZY DUENES VALLEY MILLS TX 2784 16 6   21:20.1 21:31.8 6:52/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 BRYAN WALES LITTLE ELM TX 2242 32 1   18:56.0 19:06.9 6:05/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 FIONA GREEN KELLER TX 2780 48 10   21:48.4 21:59.7 7:01/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JEFF BISHOP SOUTHLAKE TX 202 53 5   21:17.9 21:31.2 6:51/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MARK MEDINA 2756 227   45:30.8 46:09.2 14:38/M
Top

Female 10 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JORDAN MCCONNELL SOUTHLAKE TX 725 9 103   31:12.2 31:25.8 10:02/M
2 STEPHANIE SMITH SOUTHLAKE TX 395 9 104 0:01.1 31:13.3 31:26.0 10:02/M
3 GABRIELLE WALKER SOUTHLAKE TX 450 9 105 0:06.0 31:18.2 31:31.5 10:04/M
4 KAMDYN MOODY JUSTIN TX 731 10 168 5:16.0 36:28.2 36:46.6 11:44/M
5 KYLEE DELONG JUSTIN TX 661 10 169 5:19.2 36:31.4 36:50.1 11:45/M
6 GRAYSON MCCONNELL SOUTHLAKE TX 724 6 193 8:39.6 39:51.8 40:05.4 12:49/M
7 JESSICA ROBERTS THE COLONY TX 302 8 208 10:25.7 41:37.9 41:49.6 13:23/M
8 MARISSA WHEAT 2343 10 215 12:04.8 43:17.0 43:59.6 13:55/M
9 LAUREN BOWER 2355 10 231 14:35.4 45:47.6 46:14.9 14:43/M
10 SARAH ARENCIBIA KELLER TX 2316 10 245 15:25.6 46:37.8 46:59.9 14:59/M
11 ADELINE FIELDS 595 8 266 20:36.0 51:48.2 52:21.4 16:39/M
12 ELEANOR FIELDS KELLER TX 597 6 268 20:46.5 51:58.7 52:33.9 16:43/M
Top

Male 10 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CARSON ANDERSEN SOUTHLAKE TX 616 9 75   28:20.3 28:39.5 9:07/M
2 PARKER SILFIES 2373 8 82 0:54.9 29:15.2 29:28.3 9:24/M
3 TANNER MARTIN 2401 10 102 2:46.5 31:06.9 31:31.2 10:00/M
4 JUSTIN WU WESTLAKE TX 2260 8 223 16:09.5 44:29.8 44:49.7 14:18/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ELIZABETH GILLAN COLLEYVILLE TX 677 13 77   28:36.0 28:51.5 9:12/M
2 MADELINE GILLAN COLLEYVILLE TX 678 13 128 4:12.4 32:48.5 33:04.3 10:33/M
3 MICHELLE WU WESTLAKE TX 2263 11 138 5:07.6 33:43.6 34:02.7 10:50/M
4 HAYDEN STRAWHECKER 2368 11 189 10:49.3 39:25.3 39:46.1 12:40/M
5 LAUREN MARTIN 2402 12 199 11:43.6 40:19.7 40:45.8 12:58/M
6 JENNIFER WALLING HASLET TX 2777 14 246 18:18.6 46:54.7 47:34.4 15:05/M
7 BREE BOUSQUET ARLINGTON TX 633 11 262 22:48.1 51:24.1 51:53.4 16:32/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 BEN DELEMOS SOUTHLAKE TX 2323 12 27   24:26.4 24:40.0 7:51/M
2 KIE REYNOLDS GRAPEVINE TX 764 14 44 1:31.7 25:58.1 26:25.4 8:21/M
3 MATTHEW SCHULTZ SOUTHLAKE TX 777 13 46 1:35.8 26:02.2 26:14.0 8:22/M
4 FREDERICK OWEN HURST TX 747 12 79 4:18.7 28:45.2 29:34.1 9:15/M
5 TRENT ATKINSON NORTH RICHLAND HILLS TX 618 11 133 8:44.2 33:10.6 33:21.9 10:40/M
Top

Female 15 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DIANA PARK HASLET TX 2769 17 98   30:42.6 31:04.9 9:52/M
2 JUVELYN OWEN HURST TX 749 17 158 4:47.0 35:29.6 36:11.6 11:25/M
3 BAILEY GREEN ARLINGTON TX 685 18 260 20:40.5 51:23.2 51:53.1 16:31/M
4 MELISSA RINEHART 2757 16 264 20:52.4 51:35.1 52:08.1 16:35/M
Top

Male 15 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SAM RAYBURN 2352 15 7   21:34.2 21:46.6 6:56/M
2 BEN FILLMORE FT WORTH TX 668 16 30 3:04.1 24:38.3 24:55.4 7:55/M
3 JUSTIN COOPERMAN 2351 15 141 12:37.9 34:12.1 34:24.6 11:00/M
4 BRENT BOUSQUET ARLINGTON TX 634 18 261 29:49.4 51:23.6 51:53.2 16:31/M
Top

Female 19 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 STEPHANIE SIGISMONDI KELLER TX 781 23 89   29:38.9 29:56.8 9:32/M
2 MALLORY LAYFIELD GRAPEVINE TX 717 23 123 2:45.9 32:24.8 32:47.2 10:25/M
3 SIENA MORGAN COLLEYVILLE TX 734 22 191 9:50.1 39:29.0 39:42.0 12:42/M
4 RACHEL REYNOLDS ARLINGTON TX 608 24 225 15:14.6 44:53.5 45:19.9 14:26/M
5 RACHEL BROWN KELLER TX 640 24 241 16:34.6 46:13.5 46:36.4 14:52/M
6 TIFFANY MESKE LEWISVILLE TX 602 23 265 22:07.2 51:46.1 52:21.7 16:39/M
Top

Male 19 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOHN OWEN HURST TX 748 21 20   23:16.7 23:57.1 7:29/M
2 OSCAR HERNANDEZ FORT WORTH TX 249 20 70 4:47.0 28:03.8 28:16.3 9:01/M
3 THOMAS REED DALLAS TX 758 23 78 5:24.8 28:41.6 28:59.7 9:13/M
4 SWAPNIL YADAV IRVING TX 2265 22 174 13:33.4 36:50.1 37:18.1 11:51/M
5 WILL REYNOLDS ARLINGTON TX 609 24 224 21:36.4 44:53.2 45:19.9 14:26/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KELSEY COX AUBREY TX 653 27 13   22:45.2 22:57.0 7:19/M
2 AMBER HILL IRVING TX 698 25 25 1:24.8 24:10.1 24:29.2 7:46/M
3 LAUREN SINGER COLLEYVILLE TX 783 25 80 5:59.9 28:45.2 29:29.9 9:15/M
4 LAUREN GROTEWIEL DALLAS TX 688 25 90 6:59.4 29:44.7 30:02.8 9:34/M
5 LAURA KLAUS DALLAS TX 711 29 91 6:59.7 29:45.0 30:03.1 9:34/M
6 LISA BENTON ROANOKE AZ 628 29 96 7:42.5 30:27.8 30:44.0 9:47/M
7 ASHLEY TAYLOR EULESS TX 797 25 120 9:33.4 32:18.6 32:40.5 10:23/M
8 CRYSTAL COLEMAN MIDLOTHIAN TX 651 29 132 10:24.6 33:09.8 34:02.7 10:40/M
9 NICOLE BUSSE HASLET TX 643 28 140 11:11.8 33:57.0 34:19.7 10:55/M
10 ELIZABETH LOPEZ HALTOM CITY TX 719 28 149 12:18.2 35:03.4 38:24.4 11:16/M
11 AMIE WYMAN FORT WORTH TX 2276 25 179 15:07.4 37:52.6 38:07.6 12:11/M
12 LESLIE DYER ARLINGTON TX 662 26 181 15:31.5 38:16.8 38:16.8 12:18/M
13 MORGAN EWERS DALLAS TX 667 28 210 19:51.3 42:36.6 43:03.2 13:42/M
14 JACKQUELIN GRIDER RICE TX 686 26 218 20:59.6 43:44.9 43:44.9 14:04/M
15 DORA SUAREZ WATAUGA TX 793 26 228 22:46.5 45:31.8 46:10.9 14:38/M
16 HUONG NGUYEN EULESS TX 604 25 237 23:27.6 46:12.9 46:51.5 14:51/M
17 KRISTEN ZILLIGEN AUSTIN TX 2269 27 250 25:51.6 48:36.8 48:56.4 15:38/M
18 CHRISTINA HILL FORT WORTH TX 699 29 255 27:03.9 49:49.1 50:23.0 16:01/M
19 JENNIFER KREYKES BEDFORD TX 715 27 263 28:45.7 51:30.9 52:09.8 16:34/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KEVIN COX AUBREY TX 654 28 33   25:15.7 25:28.0 8:07/M
2 BRIAN HARDIN FORT WORTH TX 694 25 95 4:58.3 30:14.0 30:31.6 9:43/M
3 NATHAN BRIGUGLIO FORT WORTH TX 638 25 124 7:13.7 32:29.5 32:48.5 10:27/M
4 CLINT COLEMAN MIDLOTHIAN TX 650 28 131 7:53.4 33:09.2 34:02.7 10:40/M
5 KEVIN KEIM DALLAS TX 708 25 135 8:03.9 33:19.7 33:47.6 10:43/M
6 COLE GALYON DALLAS TX 674 26 136 8:10.7 33:26.5 33:54.6 10:45/M
7 KEVIN HILL FORT WORTH TX 700 29 183 13:56.0 39:11.7 39:45.3 12:36/M
8 MATTHEW GRIDER RICE TX 687 27 219 18:29.2 43:44.9 43:44.9 14:04/M
9 TYLER RINEHART SOUTHLAKE TX 768 29 232 20:34.9 45:50.6 46:21.7 14:44/M
10 KYLE HAMMOND NORTH RICHLAND HILLS TX 692 26 242 20:58.2 46:13.9 46:36.8 14:52/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SARAH MUCKIAN GRAPEVINE TX 736 34 12   22:28.8 22:42.8 7:13/M
2 KIM SMITH NORTH RICHLAND HILLS TX 369 33 22 1:28.2 23:57.0 24:11.3 7:42/M
3 JACQUELINE DELONG JUSTIN TX 660 33 109 9:08.0 31:36.8 31:55.2 10:10/M
4 MONICA STETTLER-KHA COLLEYVILLE TX 790 34 111 9:23.1 31:51.9 32:34.0 10:14/M
5 GINA JONES JUSTIN TX 615 32 117 9:42.9 32:11.7 32:37.8 10:21/M
6 KATIE RYAN SOUTHLAKE TX 774 31 152 12:37.1 35:05.9 35:32.6 11:17/M
7 LISA JONES ROANOKE TX 707 32 153 12:47.7 35:16.5 35:54.7 11:20/M
8 CHRISSY HORNBERGER FORT WORTH TX 701 30 157 12:57.8 35:26.6 35:44.1 11:24/M
9 CHRISTY HERNANDEZ GRAND PRAIRIE TX 697 32 159 13:11.0 35:39.8 36:03.3 11:28/M
10 DANA KLEMENT MUENSTER TX 713 34 165 13:38.9 36:07.7 36:27.2 11:37/M
11 LEA ELLIOTT GRAND PRAIRIE TX 664 31 170 14:04.1 36:32.9 37:01.3 11:45/M
12 ASHLEY MOODY JUSTIN TX 730 31 178 14:39.7 37:08.5 37:27.3 11:56/M
13 KRISTIN BROWN SOUTHLAKE TX 639 33 180 15:45.5 38:14.3 38:41.0 12:18/M
14 KATRINA BARBA ALTUS OK 621 32 204 18:27.8 40:56.6 41:27.2 13:10/M
15 JAMIE NORRIS WEATHERFORD TX 744 33 230 23:18.8 45:47.6 46:22.7 14:43/M
16 DAWN NGUYEN EULESS TX 603 34 239 23:44.1 46:12.9 46:51.7 14:51/M
17 LAURA HALL DALLAS TX 691 33 259 28:33.3 51:02.1 51:45.5 16:25/M
18 KIM PETTY FT WORTH TX 607 31 270 29:53.5 52:22.3 52:47.3 16:50/M
19 ANABEL HERNANDEZ FORT WORTH TX 2783 32 277 31:39.4 54:08.2 54:46.4 17:24/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 HANS MITCHELL BEDFORD TX 729 30 2   19:55.6 20:07.0 6:24/M
2 JOSEPH JESSUP TROPHY CLUB TX 705 33 8 1:45.0 21:40.6 21:52.6 6:58/M
3 MITCHELL OTEY HASLET TX 287 33 32 4:53.5 24:49.1 25:07.5 7:59/M
4 MATT KOOS GRAPEVINE TX 714 30 45 6:06.3 26:01.9 26:16.8 8:22/M
5 AARON WALLACE FORT WORTH TX 2766 33 48 6:17.2 26:12.8 26:32.8 8:25/M
6 GARY BARNARD COLLEYVILLE TX 622 30 74 8:24.5 28:20.1 28:36.6 9:07/M
7 STEVE ZILLIGEN FORT WORTH TX 2270 34 93 9:59.0 29:54.6 30:13.8 9:37/M
8 HARRISON ULRICH THE COLONY TX 440 32 107 11:37.2 31:32.8 31:45.2 10:08/M
9 JOSHUA DAVIS ROANOKE TX 658 32 108 11:39.8 31:35.4 32:36.8 10:09/M
10 JASON LOPEZ HALTOM CITY TX 720 31 130 13:11.7 33:07.3 36:28.5 10:39/M
11 BENJAMIN LETTIERE GRAPEVINE TX 718 34 134 13:18.7 33:14.3 33:39.8 10:41/M
12 RYAN NORTHCUTT KELLER TX 2781 31 144 14:37.5 34:33.1 35:10.0 11:07/M
13 BRIAN BARBA ALTUS OK 620 32 205 21:01.1 40:56.7 41:27.1 13:10/M
14 AARON PETTY FT WORTH TX 606 31 269 32:25.7 52:21.3 52:46.8 16:50/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SUZANNE ST. CLAIR FORT WORTH TX 2378 38 11   22:04.2 22:16.1 7:06/M
2 MARIAN SMITH FORT WORTH TX 788 35 23 2:04.8 24:09.0 24:24.0 7:46/M
3 MARCIA FOSTER 2387 39 41 3:48.9 25:53.1 26:08.8 8:19/M
4 MARTINA SANDERS HASLET TX 775 36 58 5:16.6 27:20.8 27:34.2 8:47/M
5 KELLY ZACCARIA KELLER TX 2268 39 60 5:20.6 27:24.8 27:39.2 8:49/M
6 TERRI BARTLETT SOUTHLAKE TX 192 37 73 6:13.8 28:18.0 28:47.2 9:06/M
7 STEPHANIE MCAULIFF RHOME TX 723 37 84 7:21.9 29:26.1 29:43.8 9:28/M
8 STEPHANIE MORRISS KELLER TX 735 35 85 7:23.9 29:28.1 29:41.3 9:28/M
9 JACQUELYN REYFF GRAPEVINE TX 763 39 87 7:28.8 29:33.0 30:00.8 9:30/M
10 JILLIAN BOYD NORTH RICHLAND HILLS TX 637 35 113 9:51.2 31:55.4 32:16.8 10:16/M
11 REBEKAH BOS FT WORTH TX 2288 37 145 12:31.5 34:35.7 34:55.3 11:07/M
12 TAMARA MARTIN 2380 36 147 12:47.3 34:51.5 35:15.9 11:12/M
13 ANITA PLUTO-ELLIOTT 2384 37 151 13:01.5 35:05.7 35:45.3 11:17/M
14 CHRISTY NAPIERALSKI COLLEYVILLE TX 739 39 160 13:38.1 35:42.3 36:07.2 11:29/M
15 MISTY YANT RHOME TX 2266 35 171 14:30.9 36:35.1 36:58.3 11:46/M
16 TONYA STEPHENS 2754 36 176 14:59.1 37:03.3 37:23.9 11:55/M
17 KIM AMOS NORTH RICHLAND HILLS TX 2277 35 177 15:02.4 37:06.6 37:48.3 11:56/M
18 NATALIE ALLEN 2381 35 186 17:19.9 39:24.1 40:02.5 12:40/M
19 AMANDA FOSTER IRVING TX 671 35 196 17:59.7 40:03.9 40:51.2 12:53/M
20 MEREDITH GRADY SOUTHLAKE TX 681 35 201 18:40.9 40:45.1 41:29.2 13:06/M
21 JENNIFER JENKINSON ARGYLE TX 703 35 202 18:49.5 40:53.7 41:20.3 13:09/M
22 NANCY STRICKLAND THE COLONY TX 439 39 207 19:32.3 41:36.5 41:48.9 13:23/M
23 STEPHANIE MCMILLAN FORT WORTH TX 728 38 212 20:45.6 42:49.8 43:24.6 13:46/M
24 NICOLE WHEAT 2335 35 216 21:25.1 43:29.3 44:11.6 13:59/M
25 ELIZABETH MOONEY COPPELL TX 732 36 217 21:29.0 43:33.2 44:14.9 14:00/M
26 ALLISON BOWER II KELLER TX 635 36 233 23:46.8 45:51.0 46:18.7 14:45/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CHRIS BARTLETT SOUTHLAKE TX 124 35 3   20:38.6 20:50.2 6:38/M
2 CARLOS HERNANDEZ GRAND PRAIRIE TX 696 39 4 0:17.0 20:55.6 21:19.1 6:44/M
3 JACOB WHEAT ALVARADO TX 2342 35 21 2:40.1 23:18.7 23:34.7 7:30/M
4 ROB LAY SOUTHLAKE TX 2356 39 42 5:14.8 25:53.4 26:06.2 8:19/M
5 AARON HANNAH FORT WORTH TX 693 39 43 5:18.2 25:56.9 26:11.3 8:20/M
6 MICHAEL AGUIRRE NORTH RICHLAND HILLS TX 2765 39 49 5:35.8 26:14.5 26:30.5 8:26/M
7 JERRY PRICHARD GRAPEVINE TX 754 39 53 6:06.6 26:45.3 27:04.4 8:36/M
8 CODY KLEMENT MUENSTER TX 712 36 63 6:59.7 27:38.3 27:57.1 8:53/M
9 RICHARD BOWER II KELLER TX 636 37 99 10:18.2 30:56.8 31:24.2 9:57/M
10 JASON ROWE IRVING TX 773 39 110 11:07.4 31:46.0 32:10.4 10:13/M
11 VINH KHA COLLEYVILLE TX 709 39 112 11:13.6 31:52.3 32:34.0 10:15/M
12 TREVOR STRAWHECKER 2370 39 188 18:46.3 39:24.9 39:45.9 12:40/M
13 AARON MARTIN 2403 38 198 19:31.5 40:10.1 40:36.1 12:55/M
14 RYAN GRADY SOUTHLAKE TX 683 39 213 22:11.7 42:50.3 43:34.3 13:46/M
15 TOM NGUYEN EULESS TX 605 37 238 25:34.3 46:12.9 46:51.4 14:51/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LISA NELSON SOUTHLAKE TX 740 44 39   25:42.9 25:55.1 8:16/M
2 SHANNON BARRON LEWISVILLE TX 93 43 40 0:04.1 25:47.0 26:02.4 8:17/M
3 CAROLYNN BAUMAN BEDFORD TX 624 44 54 1:05.4 26:48.4 27:00.2 8:37/M
4 SOPHIE CURTIS 2364 43 64 1:56.8 27:39.7 27:54.1 8:53/M
5 BELYNDA WARNER GRAPEVINE TX 2249 42 66 2:08.3 27:51.3 28:16.0 8:57/M
6 EILEEN PONTAOE SOUTHLAKE TX 753 44 69 2:13.6 27:56.5 28:21.2 8:59/M
7 KRISTI CURB SOUTHLAKE, TX 656 40 71 2:24.8 28:07.7 28:20.5 9:02/M
8 LAURA REITTINGER WACO TX 761 41 72 2:31.1 28:14.1 28:35.7 9:05/M
9 KATHY BOOHER FORT WORTH TX 631 43 92 4:07.0 29:50.0 30:09.3 9:36/M
10 SHELLY WALTON FORT WORTH TX 2245 43 94 4:27.9 30:10.9 30:24.2 9:42/M
11 NICOLE SCHULTZ SOUTHLAKE TX 778 40 97 4:46.8 30:29.7 30:45.2 9:48/M
12 CINDI CRUMBO FT WORTH TX 655 42 118 6:34.7 32:17.7 32:33.4 10:23/M
13 ANGELA TREXLER SOUTHLAKE TX 2240 42 125 6:49.1 32:32.0 33:18.2 10:28/M
14 LAURA STEARNS 2760 41 142 8:33.3 34:16.3 34:37.7 11:01/M
15 TERESA MUNDY FORT WORTH TX 737 43 163 10:12.9 35:55.9 36:32.5 11:33/M
16 ANA ORTEGA FORT WORTH TX 745 44 164 10:22.6 36:05.5 36:34.4 11:36/M
17 BELINDA TISCARENO IRVING TX 2232 43 194 14:12.7 39:55.7 40:43.1 12:50/M
18 SUZANNE HAY KELLER TX 2770 40 195 14:13.9 39:56.9 40:37.2 12:50/M
19 AMY SISK BURLESON TX 784 44 200 14:46.3 40:29.3 40:56.3 13:01/M
20 SONIA STANISZEWSKI FORT WORTH TX 789 42 203 15:11.9 40:54.8 41:37.8 13:09/M
21 ANDREA BECICKA SOUTHLAKE TX 2786 44 248 22:11.0 47:54.0 48:13.8 15:24/M
22 KIM EUBANK HURST TX 665 42 251 23:11.3 48:54.3 49:32.0 15:43/M
23 IRIS NEVAREZ 2394 41 254 23:42.1 49:25.1 50:03.9 15:53/M
24 MAJIK LUSK BEDFORD TX 2359 44 257 24:22.5 50:05.4 50:25.7 16:06/M
25 TRACEY ARRIAGA KELLER TX 2322 43 273 27:23.9 53:06.9 53:57.0 17:04/M
26 LORI VILLALON 2320 41 274 27:24.7 53:07.6 53:57.4 17:05/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 AARON FERRELL HASLET TX 2775 40 15   22:48.0 23:01.7 7:20/M
2 STEPHEN TREXLER SOUTHLAKE TX 2241 42 19 0:18.7 23:06.7 23:20.4 7:26/M
3 TATE TEFERTILLER N RICHLAND HILLS TX 798 42 24 1:21.1 24:09.1 24:23.2 7:46/M
4 ANDY CURTIS 2363 44 28 1:38.5 24:26.5 24:40.5 7:51/M
5 MARCELO CASTANEDA FRISCO TX 647 40 36 2:38.1 25:26.1 25:43.7 8:11/M
6 LAURENT GREZARD 2379 44 38 2:49.3 25:37.3 25:50.8 8:14/M
7 JUAN NEVAREZ 2391 42 47 3:22.4 26:10.4 26:47.2 8:25/M
8 LYLE WHITSETT SOUTHLAKE TX 2256 42 55 4:02.5 26:50.5 27:11.0 8:38/M
9 DENNIS KIM PLANO TX 710 43 62 4:48.8 27:36.9 28:07.2 8:52/M
10 SCOTT PRYAL FORT WORTH TX 756 43 67 5:03.5 27:51.5 28:06.8 8:57/M
11 DAVID GILLAN COLLEYVILLE TX 676 43 76 5:47.8 28:35.8 28:52.1 9:11/M
12 KIRK LOVE DALLAS TX 250 40 100 8:12.6 31:00.6 31:38.2 9:58/M
13 JOAKIM ROOS EULESS TX 2325 43 137 10:55.4 33:43.4 34:00.3 10:50/M
14 STEVE WORSTER IRVING TX 458 43 155 12:31.0 35:19.0 35:48.3 11:21/M
15 CHAD NORRIS SAGINAW TX 743 41 220 20:59.9 43:47.9 45:11.4 14:05/M
16 HORACE WU WESTLAKE TX 2259 43 222 21:41.5 44:29.5 44:49.5 14:18/M
17 HECTOR ARENCIBIA KELLER TX 2315 43 244 23:49.3 46:37.3 46:59.4 14:59/M
18 BRYAN SCHREPEL GRAPEVINE TX 776 41 249 25:32.5 48:20.5 49:08.0 15:32/M
19 MICHAEL DELLINGER BENBROOK TX 659 42 278 33:09.8 55:57.8 56:24.4 17:59/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KAREN WIREMAN SOUTHLAKE TX 2257 46 31   24:42.8 24:57.5 7:57/M
2 SUSAN FILLMORE FT WORTH TX 669 47 50 1:35.6 26:18.4 26:35.2 8:27/M
3 LAURA DARBY NORTH RICHLAND HILLS TX 657 47 81 4:12.0 28:54.8 29:12.1 9:18/M
4 RHONDA FOULDS JUSTIN TX 672 49 115 7:20.5 32:03.3 32:18.7 10:18/M
5 TERRA THOMPSON EULESS TX 2226 46 121 7:35.9 32:18.7 32:40.5 10:23/M
6 RENEE MARRON GRAPEVINE TX 2334 48 126 8:00.6 32:43.4 33:27.1 10:31/M
7 TONIA CASPER GRAPEVINE TX 646 46 127 8:05.4 32:48.2 33:13.2 10:33/M
8 REBECCA WARNICK FORT WORTH TX 2250 49 139 9:03.2 33:46.0 34:00.8 10:51/M
9 TANYA ZIELINSKI GRAPEVINE TX 459 48 143 9:48.4 34:31.3 34:31.3 11:06/M
10 JULIE SIZEMORE KELLER TX 785 45 154 10:34.8 35:17.7 36:02.0 11:21/M
11 JANE BAGWELL SOUTHLAKE TX 619 45 162 11:12.8 35:55.6 36:43.7 11:33/M
12 KELLY SWINGLE COLLEYVILLE TN 795 47 167 11:44.3 36:27.1 36:50.0 11:43/M
13 GEORGIA SMILEY COPPELL TX 786 49 173 11:58.9 36:41.7 37:12.8 11:48/M
14 CHERYL SMITHERMAN 2767 46 209 17:09.1 41:52.0 42:31.7 13:28/M
15 JENNIFER JENNINGS FORT WORTH TX 704 45 211 17:55.4 42:38.3 43:25.6 13:43/M
16 BETH BELL EULESS TX 625 49 214 18:13.6 42:56.5 43:13.6 13:48/M
17 AMY BOLAM IRVING TX 629 46 234 21:09.9 45:52.7 46:24.7 14:45/M
18 ANGELA MANDELL 2328 45 236 21:27.3 46:10.1 46:35.7 14:51/M
19 AMY BARTLE FORT WORTH TX 623 47 252 24:23.8 49:06.6 49:47.7 15:47/M
20 HEATHER MCINTYR-FROUD FAYETTEVILLE AR 599 49 272 28:03.4 52:46.3 53:21.3 16:58/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SEAN GRADY SOUTHLAKE TX 684 45 9   21:47.3 22:03.5 7:00/M
2 ALBERT CELIS KELLER TX 648 47 26 2:23.0 24:10.4 24:21.3 7:46/M
3 BILL EVANS IRVING TX 666 45 29 2:46.9 24:34.3 24:50.9 7:54/M
4 BRADY RAYBURN KELLER TEXAS 2774 49 106 9:37.5 31:24.9 31:41.2 10:06/M
5 STEVEN OWEN HURST TX 750 46 114 10:15.5 32:02.9 32:49.7 10:18/M
6 KEVIN HAFT 2763 46 116 10:19.4 32:06.7 32:26.7 10:19/M
7 JAY BOOHER FORT WORTH TX 630 46 119 10:30.4 32:17.8 32:38.5 10:23/M
8 LANCE MANDELL COLLEYVILLE TX 2327 49 235 24:21.8 46:09.1 46:35.1 14:50/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CRISTINA SIGNORELLI COLLEYVILLE TX 782 51 65   27:40.5 28:03.0 8:54/M
2 JANICE TIMS KELLER TX 800 51 86 1:52.4 29:32.9 29:56.7 9:30/M
3 KIM WESTBERRY KELLER TX 2785 51 156 7:40.6 35:21.1 35:44.9 11:22/M
4 KIM WESTBERRY 2385 51 185 11:43.1 39:23.6 40:02.6 12:40/M
5 KIM FANCHER 2377 50 187 11:43.7 39:24.2 40:12.4 12:40/M
6 DEBBIE BELLANCA HASLET TX 626 50 221 16:47.5 44:28.0 44:50.4 14:18/M
7 ANGELA CAMERON FORT WORTH TX 645 51 253 21:44.2 49:24.7 49:54.1 15:53/M
8 RENEE BOURGEOIS FORT WORTH TX 632 50 271 24:46.6 52:27.1 53:18.7 16:52/M
9 TONI GIRARD 2376 51 275 25:34.1 53:14.6 53:50.7 17:07/M
10 KAREN ADAMS FORT WORTH TX 612 50 280 29:57.3 57:37.8 58:22.9 18:32/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ARTURO FLORCRUZ SOUTHLAKE TX 670 53 14   22:46.5 22:59.0 7:19/M
2 JOHN RENTMEESTERS HEWITT TX 762 53 16 0:14.5 23:01.0 23:13.2 7:24/M
3 MIKE RYAN COLLEYVILLE TX 2390 51 17 0:18.4 23:04.9 23:29.6 7:25/M
4 JACK STUMPF COLLEYVILLE TX 2358 50 18 0:19.2 23:05.7 23:18.6 7:25/M
5 JIM ROACH SOUTHLAKE TX 769 53 35 2:34.6 25:21.1 25:41.3 8:09/M
6 STEVEN HAYES SOUTHLAKE TX 2309 53 52 3:49.7 26:36.2 26:56.1 8:33/M
7 TED GERHART KELLER TX 675 54 57 4:07.3 26:53.8 27:11.6 8:39/M
8 CHRIS LILLY KELLER TX 2772 51 68 5:08.6 27:55.2 28:09.1 8:59/M
9 GERARDO MORGAN COLLEYVILLE TX 733 51 122 9:37.8 32:24.3 32:37.8 10:25/M
10 MARK REYNOLDS GRAPEVINE TX 765 53 184 16:26.2 39:12.7 39:42.1 12:36/M
11 LLOYD ORTEGA FORT WORTH TX 746 51 247 24:16.4 47:02.9 47:31.3 15:07/M
12 LOWELL ADAMS FT WORTH TX 613 51 279 34:51.1 57:37.6 58:22.5 18:32/M
13 BILLY WILLIAMS FT WORTH TX 2285 53 281 34:54.7 57:41.2 58:22.6 18:33/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DEBBIE DYSON IRVING TX 663 56 61   27:32.2 27:52.8 8:51/M
2 KAYLEEN PUISZIS HURST TX 757 59 88 2:02.9 29:35.1 29:53.8 9:31/M
3 MARY STROM FORT WORTH TX 792 57 150 7:32.0 35:04.3 35:29.9 11:17/M
4 STEFI HARDIN SOUTHLAKE TX 695 56 175 9:30.6 37:02.8 37:20.5 11:54/M
5 NANCY PIEPHO FORT WORTH TX 752 58 197 12:37.3 40:09.5 40:28.1 12:55/M
6 ROSE FIEROH 2326 58 258 22:40.1 50:12.3 50:48.3 16:08/M
7 YVONNE MENNINGA KELLER TX 601 58 276 26:07.0 53:39.2 54:15.2 17:15/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOHN ROMNEY SOUTHLAKE TX 771 57 37   25:34.5 25:52.0 8:13/M
2 PAUL HUTSON EULESS TX 702 57 56 1:16.5 26:51.1 27:14.9 8:38/M
3 MICHAEL WHITE ROANOKE TX 2289 55 129 7:22.9 32:57.5 33:28.2 10:36/M
4 TERRY MCKEE COLLIERVILLE TN 727 55 161 10:20.6 35:55.2 36:18.4 11:33/M
5 PHIL SMILEY COPPELL TX 787 55 172 11:01.0 36:35.6 37:06.8 11:46/M
6 STEWART MENNINGA KELLER TX 600 59 240 20:38.8 46:13.3 46:48.8 14:52/M
7 RICK BUTCHER SOUTHLAKE TX 644 56 267 26:15.6 51:50.2 52:14.7 16:40/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MARCIE FUNCHESS HURST TX 673 63 256   50:00.0 50:37.7 16:05/M
2 DOREEN RINEHART SOUTHLAKE TX 766 60 282 9:55.8 59:55.8 1:00:29.1 19:16/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CLIFF LAYFIELD GRAPEVINE TX 716 64 51   26:35.8 26:57.4 8:33/M
2 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 706 63 148 8:21.8 34:57.7 35:18.0 11:14/M
3 ALAN STROM FORT WORTH TX 791 61 190 12:51.8 39:27.6 39:53.9 12:41/M
Top

Female 65 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SHERRY ROBINSON FORT WORTH TX 770 75 146   34:43.3 34:57.5 11:10/M
2 ROSALEE HACKER SOUTHLAKE TX 689 66 166 1:25.7 36:09.0 36:51.8 11:37/M
3 JANE GRADY SOUTHLAKE TX 680 67 192 4:55.3 39:38.6 40:23.9 12:45/M
4 BEVERLY TOLLIVER FORT WORTH TX 2235 74 226 10:12.7 44:56.0 45:33.6 14:27/M
5 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 679 66 229 10:51.9 45:35.2 46:10.2 14:39/M
Top

Male 65 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOHN ROSS FT WORTH TX 772 66 34   25:20.2 25:31.5 8:09/M
2 JARRELL COLLIER TROPHY CLUB TX 652 67 59 2:01.7 27:22.0 27:34.9 8:48/M
3 WAYNE MUNCY SOUTHLAKE TX 2311 69 83 4:02.8 29:23.0 29:56.7 9:27/M
4 MICHAEL PRYAL GRAND PRAIRIE TX 755 71 101 5:40.8 31:01.0 31:14.9 9:58/M
5 ROGER GRADY SOUTHLAKE TX 682 68 182 13:44.1 39:04.4 39:37.2 12:34/M
6 KIE MUZYKA SOUTHLAKE TX 738 72 206 16:04.9 41:25.1 41:52.7 13:19/M
7 NORMAN RINEHART SOUTHLAKE TX 767 70 243 21:12.6 46:32.8 47:04.4 14:58/M