27th Haltom Stampede

Age Group Results

February 09, 2013


Results By RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: 0- 0 1-13 14-19 20-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-69 70-99
Women: 0- 0 1-13 14-19 20-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-69 70-99

5K Timed

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MAGALY SOTO ARLINGTON TX 1258 36 5 19:40.7 19:41.3 6:19/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 KALEB RITCHEY KELLER TX 1241 17 1 18:05.1 18:05.6 5:49/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 LAURA NELSON GRAPEVINE TX 1263 47 8 20:14.0 20:15.2 6:30/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 DAVID HOLTSFORD LIPAN TX 1240 51 3 18:59.0 19:00.0 6:06/M
Top

Female Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CATHY BUCHANAN FORT WORTH TX 1045 50 13 20:49.0 20:51.0 6:42/M
Top

Male Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CHARLIE HART ARLINGTON TX 1075 56 16 21:02.2 21:03.5 6:46/M
Top

Male AGE OR ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Unknown Partic. 4493 4493 123 31:28.6 31:56.4 10:07/M
Top

Female 1 to 13

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 TARA WYNNE GRANBURY TX 1274 13 47 24:38.4 24:40.8 7:55/M
2 TIFFANY WYNNE GRANBURY TX 1272 10 78 27:31.2 27:33.7 8:51/M
3 ABIGAIL CORMIER NRH TX 1055 10 114 30:20.9 30:34.5 9:45/M
4 JUSTINE TRAVIS ROANOKE TX 1020 12 145 34:32.8 34:57.8 11:06/M
5 SYDNEY REARDON ROANOKE TX 1276 8 173 37:31.2 37:45.5 12:04/M
6 AURORA JUAREZ-JACINTO HASLET TX 1250 11 200 44:16.7 44:33.8 14:14/M
7 JENNIFER BELMONTE HALTOM CITY TX 1002 12 221 47:39.2 47:56.2 15:19/M
8 AVERY TRAVIS ROANOKE TX 1017 9 236 51:00.0 51:24.5 16:24/M
9 IRIS MCGINNIS FORT WORTH TX 1099 12 250 58:54.6 59:17.6 18:56/M
Top

Male 13 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CASON HUNWICK KELLER TX 1084 13 12 20:43.9 20:45.8 6:40/M
2 JOSEPH TILLER ARGYLE TX 1225 11 15 21:00.1 21:00.4 6:45/M
3 JACOB HUNWICK KELLER TX 1217 13 17 21:07.6 21:09.7 6:47/M
4 JACOB ISMIR FORT WORTH TX 1270 12 56 25:28.2 25:28.5 8:11/M
5 TYLER FEASTER JOSHUA TX 1228 7 125 31:38.3 31:42.5 10:10/M
6 DAKOTA CLARK WATAUGA TX 1256 13 127 32:03.6 32:10.7 10:18/M
7 KYLE TRAVIS EULESS TX 1021 11 147 34:35.5 35:00.2 11:07/M
8 NICKLAUS STRATEN SPRINGTOWN TX 1142 10 153 35:16.3 35:27.5 11:20/M
9 JADEN VIRAMONTES FORT WORTH TX 1214 7 163 36:11.8 36:20.3 11:38/M
10 JACK COZAD WATAUGA TX 1173 10 179 39:01.5 39:11.7 12:33/M
11 ZACHARY BARDWELL WATAUGA TX 1163 11 186 39:42.8 39:47.5 12:46/M
12 XAVIER JUAREZ-JACINTO HASLET TX 1251 9 192 42:17.7 42:35.0 13:36/M
Top

Female 14 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CHRISTINA HEATH NRH TX 1279 14 101 29:15.3 29:37.6 9:24/M
2 MIRANDA REED FORT WORTH TX 1268 18 174 37:41.0 37:55.2 12:07/M
3 ANNDREA VILLALOBOS HALTOM CITY TX 1277 17 203 44:34.7 44:49.5 14:20/M
Top

Male 14 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CODY PETERSON KELLER TX 1114 15 7 20:09.0 20:09.8 6:29/M
2 BRANDON RENFROE JOSHUA TX 1212 16 9 20:33.8 20:34.5 6:36/M
3 MATT HALL ALEDO TX 1074 14 48 24:56.9 25:04.2 8:01/M
4 KCI COULSON FORT WORTH TX 1033 14 82 27:45.7 27:59.3 8:55/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 SHANDRA MOORE ROANOKE TX 1104 27 18 21:08.7 21:09.8 6:48/M
2 AMANDA KEICHLINE WEATHERFORD TX 1090 22 30 22:19.5 22:21.5 7:11/M
3 TIFFANY VANZANT HALTOM CITY TX 1152 26 51 25:16.2 25:18.0 8:07/M
4 TIFFANY CROSS ROYSE CITY TX 1206 24 83 27:49.2 27:51.7 8:57/M
5 JESSICA EISENHUTH FORT WORTH TX 1246 28 105 29:35.2 29:44.3 9:31/M
6 ANNIE REEL HURST TX 1010 25 106 29:50.0 29:55.5 9:36/M
7 ALEX REED ABILENE TX 1116 21 109 29:56.0 30:05.8 9:37/M
8 HEIDI TAYLOR BEDFORD TX 1259 28 112 30:19.3 30:43.5 9:45/M
9 ANDYE MOORE FORT WORTH TX 1201 24 113 30:19.9 30:41.5 9:45/M
10 CANDACE SATTERWHITE HURST TX 1011 25 117 30:27.2 30:32.8 9:47/M
11 YESENIA ALANIZ HALTOM CITY TX 1198 21 124 31:28.7 31:56.2 10:07/M
12 LAUREN HINZ DENTON TX 1081 29 126 31:58.4 32:13.7 10:17/M
13 SHANNON OCHS ROANOKE TX 1107 29 130 32:18.4 32:33.5 10:23/M
14 CORTNEY COOPER FORT WORTH TX 1171 29 132 32:50.7 33:00.3 10:33/M
15 SARAH POTTINGER KELLER TX 1115 22 133 33:12.3 33:19.4 10:41/M
16 KATE COWLE BEDFORD TX 1059 22 134 33:12.5 33:19.7 10:41/M
17 ELIZABETH LOPEZ HALTOM CITY TX 1202 28 135 33:20.1 33:36.3 10:43/M
18 SARAH HEINRICHS ARLINGTON TX 1266 25 141 34:08.0 34:12.5 10:59/M
19 ASHLEY FREEMAN CARROLLTON TX 1267 24 150 35:04.9 35:09.4 11:17/M
20 EMILY KASPER HALTOM CITY TX 1087 25 152 35:15.7 35:28.0 11:20/M
21 ADRIENNE WALKER NRH TX 1179 29 162 36:10.8 36:20.3 11:38/M
22 EMILY WILLIAMS HALTOM CITY TX 1153 20 166 36:24.6 36:46.5 11:42/M
23 VERONICA ZUNIGA WATAUGA TX 1197 21 182 39:08.5 39:14.0 12:35/M
24 SAMANTHA WOODCOCK HALTOM CITY TX 1203 24 183 39:23.1 39:47.2 12:40/M
25 ANGELA WAGGONER NRH TX 1177 22 189 41:59.2 42:05.2 13:30/M
26 JENNIFER MARTIN FORT WORTH TX 1006 29 193 42:22.5 42:35.5 13:37/M
27 MARIA VIRAMONTES FORT WORTH TX 1213 24 198 44:05.8 44:14.5 14:10/M
28 ANNIE SOUVANNARATH FORT WORTH TX 1138 29 201 44:20.2 44:27.7 14:15/M
29 SHELLY FROST NRH TX 1067 29 230 49:23.2 49:44.0 15:53/M
30 LOREN HENRY OVILLA TX 1181 23 243 54:27.9 54:56.3 17:30/M
31 JORDAN CONSTANTINE FORT WORTH TX 1187 22 253 1:00:49.4 1:01:10.5 19:33/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 DAKOTA SIEBER HALTOM CITY TX 1136 20 6 20:03.5 20:04.5 6:27/M
2 JUAN BUSTAMANTE NRH TX 1281 27 10 20:38.3 20:39.5 6:38/M
3 JAKE VANZANT HALTOM CITY TX 1151 27 25 21:55.8 21:55.8 7:03/M
4 MATT CHUTCHIAN GRAND PRAIRIE TX 1160 25 35 22:55.2 22:56.7 7:22/M
5 ANDRE MCCLANE ARLINGTON TX 1096 26 45 24:21.6 24:31.7 7:50/M
6 ROBERT ZACHOW DENTON TX 1157 24 49 25:03.2 25:13.9 8:03/M
7 BRANDON REED ABILENE TX 1117 21 61 25:51.9 26:01.4 8:19/M
8 LANCE CASTILLO FORT WORTH TX 1161 24 72 27:08.0 27:18.7 8:43/M
9 MITCHELL HODGES OVILLA TX 1182 23 73 27:12.4 27:33.0 8:45/M
10 GERMAN ANGEL FORT WORTH TX 1167 22 103 29:28.1 29:34.2 9:28/M
11 JUSTIN SOLIS FORT WORTH TX 1137 26 119 30:29.0 30:54.7 9:48/M
12 RYAN URAN KELLER TX 1012 23 138 33:40.9 33:47.2 10:50/M
13 CHASE HENRY OVILLA TX 1078 26 142 34:15.9 34:41.0 11:01/M
14 ALEJANDRO PADRON FORT WORTH TX 1230 23 197 44:05.4 44:14.3 14:10/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MEGHAN HENNESSEY FORT WORTH TX 1248 30 31 22:22.2 22:25.2 7:12/M
2 DORY THAYER NORTH RICHLAND HILLS TX 1146 32 57 25:34.6 25:43.7 8:13/M
3 JAMIE GUDMESTAD HASLET TX 1072 34 110 30:05.8 30:34.0 9:40/M
4 MARIA BUSTAMANTE NRH TX 1280 30 111 30:18.6 30:35.3 9:45/M
5 JESSICA CAMPOS HALTOM CITY TX 1186 33 155 35:22.2 35:30.9 11:22/M
6 JESSICA CLARK WATAUGA TX 1049 31 160 35:54.2 36:02.0 11:33/M
7 YADIRA HERNANDEZ FORT WORTH TX 1005 34 164 36:16.4 36:23.0 11:40/M
8 SUSAN GRIFFITH HALTOM CITY TX 1071 32 167 36:36.7 36:41.0 11:46/M
9 LUCY PASCASIO FORT WORTH TX 1111 34 170 36:43.2 36:47.0 11:48/M
10 KATHERINE WEAVER COLLEYVILLE TX 1262 34 181 39:08.0 39:35.2 12:35/M
11 ROXANNE WOODCOCK HALTOM CITY TX 1204 31 184 39:24.8 39:48.7 12:40/M
12 LACI PATTERSON FORT WORTH TX 1264 31 190 42:09.9 42:40.1 13:33/M
13 ANDREA PARROT-ONDARZA FORT WORTH TX 1009 34 222 47:43.2 47:59.8 15:21/M
14 KRISTIN CARROLL FORT WORTH TX 1236 32 240 52:00.9 52:17.5 16:43/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JUSTIN FROST FORT WORTH TX 1200 32 69 26:39.7 27:01.0 8:34/M
2 DUSTIN MILES FORT WORTH TX 1265 34 81 27:39.5 28:05.0 8:53/M
3 ADAM WALKER NRH TX 1178 31 93 28:32.2 28:54.8 9:10/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JENELLE VINCEL GORDON TX 1222 38 29 22:11.6 22:14.0 7:08/M
2 STACY BARTON N RICHLAND HILLS TX 1040 38 55 25:25.9 25:28.9 8:10/M
3 JESSICA RICHARDSON HALTOM CITY TX 1121 37 97 28:47.7 28:56.0 9:15/M
4 JESSICA BAKER ARGYLE TX 1168 36 99 29:12.5 29:18.0 9:23/M
5 AMY BRUCE WATAUGA TX 1170 35 104 29:31.5 30:02.5 9:29/M
6 DENISE PANICE HALTOM CITY TX 1110 35 107 29:51.1 30:02.7 9:36/M
7 KRISTINA KYNARD NORTH RICHLAND HILLS TX 1095 39 122 31:23.9 31:33.2 10:05/M
8 STACIE KUHLMAN WATAUGA TX 1176 35 146 34:33.9 34:43.5 11:07/M
9 ANGELA JERNIGAN-BROWN WATAUGA TX 1254 35 168 36:39.9 36:48.3 11:47/M
10 AMBER COZAD WATAUGA TX 1172 35 180 39:06.7 39:16.8 12:34/M
11 KALLIE RITCHEY KELLER TX 1242 36 185 39:32.1 39:47.4 12:43/M
12 ELSA VILLALOBOS HALTOM CITY TX 1013 36 195 43:09.7 43:24.5 13:52/M
13 ARLENE JOHNSON FORT WORTH TX 1086 35 196 43:27.0 43:42.2 13:58/M
14 KEO SAYAVONG KELLER TX 1131 39 210 45:45.7 46:00.9 14:43/M
15 HEATHER MERRYMAN NRH TX 1007 38 211 46:02.9 46:16.0 14:48/M
16 REBECCA HOBBS ROANOKE TX 1016 35 246 55:00.9 55:28.5 17:41/M
17 MELISSA RODRIGUEZ FORT WORTH TX 1195 37 252 1:00:49.0 1:01:09.5 19:33/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 SERGIO HERNANDEZ GRANBURY TX 1209 38 2 18:18.0 18:19.2 5:53/M
2 AARON FERRELL HASLET TX 1252 39 43 24:02.1 24:05.1 7:44/M
3 RICKY CISNEROS FORT WORTH TX 1048 37 67 26:30.3 26:34.0 8:31/M
4 BRANDON HUMBLES ARLINGTON TX 1083 35 98 29:03.4 29:11.2 9:20/M
5 CHRIS BROWN WATAUGA TX 1255 36 115 30:22.9 30:31.2 9:46/M
6 BRANDON WEAVER COLLEYVILLE TX 1261 35 191 42:10.3 42:40.8 13:34/M
7 ADAM HOBBS ROANOKE TX 1015 36 247 55:03.2 55:28.5 17:42/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 HELLEN OBANDO HALTOM CITY TX 1106 40 71 27:04.8 27:07.5 8:42/M
2 LISA DIMMITT FORT WORTH TX 1061 40 80 27:37.5 27:43.5 8:53/M
3 OLGA HERRERA HALTOM CITY TX 1191 42 84 27:56.3 28:02.7 8:59/M
4 GRETCHEN STOELTJE FORT WORTH TX 1141 43 87 28:19.0 28:24.0 9:06/M
5 MARY JO MOORE WEATHERFORD TX 1223 44 131 32:21.4 32:27.3 10:24/M
6 JENNIFER CRYER MANSFIELD TX 1060 43 136 33:29.7 33:39.8 10:46/M
7 CAROLYN COPELAND SPRINGTOWN TX 1054 43 154 35:21.3 35:32.5 11:22/M
8 ELIZA ANN MARGENAU NRH TX 1180 42 156 35:22.7 35:31.2 11:22/M
9 JULIE UNDERWOOD AUSTIN TX 1150 41 177 38:17.1 38:44.2 12:19/M
10 DEBBIE HEATH NRH TX 1175 42 178 38:25.2 38:56.0 12:21/M
11 SHANNON RUCKER FORT WORTH TX 1129 40 187 40:11.9 40:23.0 12:55/M
12 SOUPANI THANPRATHIT HALTOM CITY TX 1145 41 199 44:12.8 44:20.3 14:13/M
13 MODESTA JUAREZ-JACINTO HASLET TX 1249 41 205 45:04.2 45:22.0 14:29/M
14 SAM TRAN HALTOM CITY TX 1149 41 214 46:25.7 46:41.1 14:55/M
15 JONNIE ROACH SANGER TX 1123 42 218 46:38.7 46:59.9 15:00/M
16 REBECCA CORYEA EULESS TX 1057 42 223 48:08.7 48:37.7 15:29/M
17 REBECCA TRAVIS ROANOKE TX 1023 40 235 50:59.5 51:24.5 16:24/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 PAUL PENA NRH TX 1232 44 11 20:40.8 20:41.7 6:39/M
2 MICHAEL HUNWICK KELLER TX 1218 42 14 20:57.7 21:00.5 6:44/M
3 TADD WYNNE GRANBURY TX 1273 42 20 21:14.7 21:16.2 6:50/M
4 CHAD PETERSON KELLER TX 1113 41 26 22:01.2 22:03.0 7:05/M
5 MICHAEL SANCHEZ FORT WORTH TX 1130 42 34 22:46.6 22:47.5 7:19/M
6 CHRIS ROACH SANGER TX 1122 44 44 24:15.3 24:25.2 7:48/M
7 MAURY TILLER ARGYLE TX 1224 43 46 24:29.2 24:32.2 7:52/M
8 PHILLIP GANT FORT WORTH TX 1068 43 91 28:26.4 28:31.2 9:09/M
9 MICHAEL KELLY ARLINGTON TX 1091 44 116 30:27.2 30:38.7 9:47/M
10 MATTHEW TRAVIS ROANOKE TX 1022 41 148 34:48.7 35:12.8 11:11/M
11 DAN TRAVIS EULESS TX 1018 42 220 47:18.2 47:43.5 15:13/M
12 TONY SHIPKA BEDFORD TX 1134 44 224 48:08.7 48:38.0 15:29/M
13 JOSE ANGEL ONDARZA FORT WORTH TX 1008 44 228 49:07.7 49:23.5 15:48/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 FIONA GREEN KELLER TX 1226 48 22 21:34.6 21:36.1 6:56/M
2 GUADALUPE FRIAS FORT WORTH TX 1066 46 66 26:28.7 26:34.4 8:31/M
3 TERRI GREENWELL ARLINGTON TX 1260 49 74 27:15.0 27:40.0 8:46/M
4 TRISHA ORTIZ N. RICHLAND HILLS TX 1108 49 96 28:46.7 28:58.0 9:15/M
5 TRACEY BROOKS RHOME TX 1043 48 120 30:30.6 30:41.2 9:48/M
6 RHONDA SCHWARTZ FORT WORTH TX 1257 49 169 36:40.0 36:48.5 11:47/M
7 MYOUNG KIM KELLER TX 1092 47 175 37:50.0 37:58.1 12:10/M
8 SUSAN MCCUTCHEON NRH TX 1025 47 188 41:05.9 41:17.5 13:13/M
9 JAMIE TRAVIS EULESS TX 1019 45 217 46:35.5 47:00.2 14:59/M
10 PAM WOOTEN ALEDO TX 1238 49 219 46:52.6 47:07.8 15:04/M
11 RINDI TRAINER NRH TX 1030 45 239 51:59.4 52:15.5 16:43/M
12 JOY NEWTON KELLER TX 1026 49 248 55:05.8 55:20.2 17:43/M
13 NANCY CARIKER-MOON BEDFORD TX 1278 46 251 1:00:15.4 1:00:35.0 19:22/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 DARREN HAYUNGA FORT WORTH TX 1076 46 4 19:13.2 19:14.8 6:11/M
2 WESLEY NEAL 1216 49 21 21:28.7 21:31.5 6:54/M
3 JEFF BREESE FRISCO 1229 48 23 21:36.0 21:39.5 6:57/M
4 WAYNE VOGELSBURG KELLER TX 1239 49 36 23:00.0 23:04.2 7:24/M
5 MIKE DIMMITT FORT WORTH TX 1062 46 95 28:41.7 28:47.1 9:13/M
6 KERN COLEMAN FORT WORTH TX 1052 46 102 29:16.2 29:25.2 9:25/M
7 DOUGLAS CORMIER NRH TX 1056 46 143 34:17.7 34:32.2 11:01/M
8 JON KORTE GRAPEVINE TX 1094 46 231 49:26.4 49:47.2 15:54/M
9 STEVE MCGINNIS FORT WORTH TX 1100 48 249 58:54.2 59:17.2 18:56/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 FRANCES MCKISSICK IRVING TX 1101 50 27 22:08.8 22:12.4 7:07/M
2 SUSAN TORPY WEATHERFORD TX 1037 53 52 25:17.1 25:51.6 8:08/M
3 KIM KASPER HALTOM CITY TX 1088 54 76 27:21.6 27:34.4 8:48/M
4 SUZANNE STARKS HURST TX 1139 50 118 30:27.6 30:38.9 9:47/M
5 PAULETTE CLARK WATAUGA TX 1253 50 139 33:42.7 33:50.3 10:50/M
6 DEBBIE LUDWICK HALTOM CITY TX 1192 53 161 35:54.7 36:04.0 11:33/M
7 SYLVIA CABRERA FORT WORTH TX 1233 50 204 44:57.3 45:04.4 14:27/M
8 TRACEE WAGGONER NRH TX 1032 54 225 48:16.0 48:32.3 15:31/M
9 LINDI ANDREWS NRH TX 1001 50 227 49:05.7 49:23.5 15:47/M
10 TRACY HENRY OVILLA TX 1079 53 242 54:27.7 54:56.0 17:30/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ALAN KEEFER FORT WORTH TX 1089 52 19 21:14.0 21:15.2 6:50/M
2 CHRIS KOBOS PLANO TX 1093 54 33 22:42.1 22:42.9 7:18/M
3 ROBERT KIECHLINE WEATHERFORD TX 1210 50 38 23:10.5 23:12.5 7:27/M
4 STEVE NEWLAND KELLER TX 1215 50 68 26:34.9 26:44.9 8:33/M
5 DAVID ROSCHE FORT WORTH TX 1126 50 86 28:17.5 28:24.0 9:06/M
6 ANDREW TRAN HALTOM CITY TX 1148 51 100 29:14.0 29:17.5 9:24/M
7 MITCHELL SHERRY FORT WORTH TX 1133 54 128 32:04.9 32:14.2 10:19/M
8 SCOTT JOHNSON ARLINGTON TX 1165 50 149 35:00.9 35:11.5 11:15/M
9 LEWIS WILLIAMS HALTOM CITY TX 1155 53 165 36:24.3 36:46.5 11:42/M
10 MICHAEL SPRAKER ROANOKE TX 1275 50 172 37:31.0 37:45.5 12:04/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 PRISCILLA REESE ARLINGTON TX 1118 55 53 25:19.0 25:21.9 8:08/M
2 KIM ANDRES IRVING TX 1196 59 64 26:15.4 26:18.9 8:26/M
3 CARON TESKE BURLESON TX 1243 57 94 28:37.6 28:49.3 9:12/M
4 DEBORAH MCVEAN FORT WORTH TX 1193 56 121 31:04.4 31:22.2 9:59/M
5 DARLENE GATES FLOWER MOUND TX 1069 59 129 32:09.7 32:19.3 10:20/M
6 BARBARA FOLEY WATAUGA TX 1065 58 209 45:45.2 46:00.4 14:43/M
7 JEAN ROWELL FORT WORTH TX 1128 55 212 46:09.6 46:20.7 14:50/M
8 JANIECE ROPER BOYD TX 1125 57 213 46:24.3 46:51.4 14:55/M
9 DENISE PATTERSON FORT WORTH TX 1027 57 233 49:31.3 49:44.4 15:55/M
10 ILA WILLIAMS HALTOM CITY TX 1154 55 238 51:57.3 52:20.2 16:42/M
11 KATRINA DAUGHERTY NRH TX 1024 57 241 52:02.0 52:16.0 16:44/M
12 VICKI BAILEY WATAUGA TX 1183 58 254 1:00:50.1 1:01:10.7 19:34/M
13 DIANNA DAVIS WATAUGA TX 1166 56 255 1:01:09.0 1:01:29.7 19:40/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 NICK CASTILLO FORT WORTH TX 1046 55 28 22:09.9 22:11.1 7:07/M
2 JOHN HEFFERNAN FORT WORTH TX 1077 55 37 23:07.8 23:10.0 7:26/M
3 DAVE KIEL FORT WORTH TX 1244 56 40 23:13.9 23:17.2 7:28/M
4 ART TORPY WEATHERFORD TX 1036 56 75 27:15.8 27:32.5 8:46/M
5 PHILIP NULL FORT WORTH TX 1208 57 88 28:20.0 28:24.8 9:07/M
6 MATT WILLIAMS HALTOM CITY TX 1156 55 90 28:23.7 28:27.5 9:08/M
7 DAVID WOOTEN ALEDO TX 1237 55 140 34:02.2 34:16.5 10:57/M
8 ART CAMACHO HALTOM CITY TX 1185 56 158 35:41.0 35:43.8 11:28/M
9 EFREN MARTINEZ NRH TX 1164 57 171 36:48.7 36:56.0 11:50/M
10 TIM PIERCE NRH TX 1199 58 208 45:21.7 45:42.7 14:35/M
11 TONY LENNOX FORT WORTH TX 1034 57 232 49:28.3 49:41.0 15:54/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 POKSU BINGER FORT WORTH TX 1211 63 39 23:11.3 23:14.0 7:27/M
2 MARIA BARRON ARLINGTONTX TX 1039 61 60 25:51.7 25:56.2 8:19/M
3 TAWANIE MCCLANE ARLINGTON TX 1097 61 151 35:11.0 35:26.0 11:19/M
4 CARMEN FLORES HALTOM CITY TX 1162 66 176 38:07.8 38:25.7 12:15/M
5 DEBORAH MELANCON KELLER TX 1103 61 194 43:09.4 43:32.9 13:52/M
6 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 1271 65 202 44:21.7 44:32.0 14:16/M
7 MARION SYKORA KENNEDALE TX 1143 60 207 45:21.2 45:48.5 14:35/M
8 BETTY VANDIVER NRH TX 1031 64 226 48:19.7 48:32.7 15:32/M
9 JANINE PECK NRH TX 1028 61 234 49:31.7 49:45.0 15:55/M
10 SHIRLEY PAVLAK BEDFORD TX 1112 60 244 54:37.8 55:01.5 17:34/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 SKEETER HOGUE ALLEN OK 1082 66 24 21:48.4 21:50.0 7:01/M
2 CRAIG HUBBS FORT WORTH TX 1205 64 32 22:35.5 22:36.0 7:16/M
3 ROBERT BENSON DALLAS TX 1042 63 41 23:25.4 23:28.7 7:32/M
4 JOHN ROSS FORT WORTH TX 1127 65 42 23:48.7 23:50.5 7:39/M
5 KENDALL BLACK GRAND PRAIRIE TX 1221 64 50 25:10.2 25:14.0 8:06/M
6 JACK ENGLANT EULESS TX 1064 64 54 25:23.1 25:27.6 8:10/M
7 SCOTT MCKISSICK IRVING TX 1102 64 58 25:38.8 25:40.7 8:15/M
8 ROBERT STITES ARLINGTON TX 1140 64 59 25:50.3 25:54.0 8:18/M
9 PHIL CISNEROS HALTOM CITY TX 1047 66 62 26:01.2 26:05.7 8:22/M
10 DICK HARTNETT FORT WORTH TX 1220 65 63 26:02.3 26:07.8 8:22/M
11 RALPH GEHRKI KELLER TX 1234 60 65 26:20.9 26:29.5 8:28/M
12 RON GURLEY KELLER TX 1073 62 70 27:02.5 27:34.0 8:42/M
13 DENNIS NOVAK FORT WORTH TX 1105 60 77 27:27.6 27:38.2 8:50/M
14 STEPHEN BROWN LEWISVILLE TX 1044 66 79 27:34.1 27:39.5 8:52/M
15 TED WILSON ARLINGTON TX 1207 66 85 28:13.4 28:16.3 9:04/M
16 ED NONNEMACHER EULESS TX 1219 68 89 28:20.9 28:26.2 9:07/M
17 RICHARD SHOLLENBERGER NRH TX 1135 66 92 28:30.9 28:43.0 9:10/M
18 MICHAEL POLANSKY FORT WORTH TX 1245 61 144 34:26.7 34:34.2 11:04/M
19 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 1247 63 157 35:36.1 35:43.8 11:27/M
20 WILLIAM SYKORA KENNEDALE TX 1144 66 206 45:20.8 45:48.5 14:35/M
Top

Female 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 SHERRY ROBINSON FORT WORTH TX 1124 74 137 33:35.2 33:40.3 10:48/M
2 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 1098 71 159 35:51.0 36:05.8 11:32/M
3 THERESA SHED RHOME GA 1132 70 215 46:26.4 46:36.7 14:56/M
4 THELMA SELLERS KELLER TX 1235 79 237 51:16.7 51:39.0 16:29/M
Top

Male 70 & over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MARVIN HERRING FORT WORTH TX 1080 75 108 29:54.8 29:59.7 9:37/M
2 LEE SELLERS KELLER TX 1227 78 216 46:34.7 47:18.5 14:58/M
3 RONNIE ROCKETT FORT WORTH TX 1035 70 229 49:15.5 49:28.8 15:50/M
4 JACK GRAY FORT WORTH TX 1190 83 245 54:50.5 55:05.5 17:38/M