23rd Haltom Stampede 5K

Age Group Results

February 14, 2009


Results By RunTIME Racing Services, www.runtimeracingservices.com


Men: 0- 0 1- 7 8-10 11-13 14-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1- 7 8-10 11-13 14-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

MOLLY TUCKER SOUTHLAKE TEXAS

261

12

11

19:13.0

19:13.7

0:00.7

6:11/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

CRAIG LUTZ RAINBOW TX

327

16

1

15:48.0

15:48.6

0:00.5

5:05/M

 
Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

FIONA GREEN KELLER TX

272

44

14

20:06.0

20:06.0

6:28/M

 
Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

JEFF GARBER LEWISVILLE TX

262

44

6

17:51.8

17:51.8

5:44/M

 
Top

Overall Female Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

KIM ANDRES IRVING TEXAS

258

55

63

24:17.8

24:20.3

0:02.5

7:48/M

 
Top

Overall Male Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

MICHAEL FUSSELL ARLINGTON TX

298

51

9

18:45.7

18:46.9

0:01.1

6:02/M

 
Top

Female 1 to 7

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

KAITLYN SKILES CLEBURNE TX

216

7

190

33:27.1

33:50.7

0:23.6

10:45/M

 
Top

Female 8 to 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

LIZETH MERAZ HALTOM CITY TEXAS

232

9

88

25:59.1

26:06.0

0:06.9

8:21/M

2

SARAH ALSABBAHEEN FORT WORTH TX

245

8

130

29:12.5

29:19.8

0:07.3

9:23/M

3

BREON SHELLY FORT WORTH TX

153

10

145

30:07.2

30:12.2

0:05.0

9:41/M

4

BOJANA IVANIC FORT WORTH TX

146

10

207

35:38.2

35:50.4

0:12.2

11:27/M

5

JAMIE MCCARLEY GRAPEVINE TX

292

8

210

36:30.1

36:45.8

0:15.6

11:44/M

6

DESTINY JONES FORT WORTH TX

147

10

239

40:17.1

40:22.4

0:05.2

12:57/M

7

ADRIANA PEREZ FORT WORTH TX

168

10

251

45:28.2

45:37.8

0:09.5

14:37/M

8

KAYLA REED TX

204

9

254

45:33.0

45:51.0

0:18.0

14:39/M

9

KAITLIN RICHARDS ARLINGTON TX

185

9

257

46:08.2

46:41.2

0:33.0

14:50/M

 
Top

Male 8 to 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

GARRET GUINN WATAUGA TX

226

10

39

22:28.3

22:32.4

0:04.0

7:13/M

2

CONNOR BINKLEY MANSFIELD TEXAS

266

9

115

28:31.6

28:37.2

0:05.6

9:10/M

3

BRAYSON TUCK FORT WORTH TX

165

10

125

29:02.0

29:05.6

0:03.6

9:20/M

4

DYLAN HOLLAND FORT WORTH TX

148

10

163

31:16.6

31:25.9

0:09.3

10:03/M

5

HOPE TAIT FORT WORTH TX

181

10

180

32:41.9

32:45.6

0:03.7

10:31/M

6

CLINT FORD FORT WORTH TX

166

10

247

43:02.9

43:06.1

0:03.2

13:50/M

7

CEASAR MENDOZA KELLER TX

100

8

249

44:15.3

44:22.2

0:06.9

14:14/M

8

ZACHARY LOMAN WHITE SETTLEMENT TX

169

10

276

50:33.6

50:37.2

0:03.6

16:15/M

 
Top

Female 11 to 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

CHRISTINA GALDEANO FORT WORTH TX

161

12

120

28:46.9

28:53.2

0:06.3

9:15/M

2

BAILEY WHITEHEAD CLEBURNE TX

129

12

149

30:01.5

30:24.2

0:22.7

9:39/M

3

CHEYANNE MOORE CLEBURNE TX

128

12

157

30:35.9

31:01.0

0:25.0

9:50/M

4

ALLISON ENGLISH CLEBURNE TX

218

11

159

30:56.7

31:15.8

0:19.1

9:57/M

5

KLOE HEPP FORT WORTH TX

156

11

179

32:38.5

32:43.8

0:05.2

10:30/M

6

AMELIA RUHMANN FORT WORTH TX

145

11

181

32:44.3

32:48.2

0:03.9

10:32/M

7

JESSICA SOLIS CLEBURNE TX

136

11

202

35:14.0

35:36.3

0:22.3

11:20/M

8

WHITNEY DUNN HALTOM CITY TEXAS

222

11

221

37:47.9

37:53.7

0:05.8

12:09/M

9

JACQUELINE TORRES CLEBURNE TX

214

11

224

37:47.4

38:19.1

0:31.7

12:09/M

10

CORRINA JOHNSTON CLEBURNE TX

217

11

226

38:26.8

38:46.2

0:19.4

12:21/M

11

MARITSSA DIAZ GRANDVIEW TX

364

11

227

38:15.9

38:47.2

0:31.2

12:18/M

12

KRYSTAL SMITH FORT WORTH TX

174

11

252

45:32.3

45:37.8

0:05.4

14:38/M

13

EMILY BRADFUTE WHITE SETTLEMENT TX

180

11

253

45:37.6

45:47.6

0:10.0

14:40/M

14

RAECHEL SMITH WHITE SETTLEMENT TX

149

12

269

48:48.0

48:58.4

0:10.3

15:41/M

15

MICHELLE THOMSON CLEBURNE TX

134

11

270

48:46.3

49:16.1

0:29.8

15:41/M

16

SABRINEA FINCHER CLEBURNE TX

131

12

271

48:47.5

49:17.2

0:29.7

15:41/M

17

CHEYANNE JORDAN LIPAN TX

177

11

277

50:39.9

50:58.8

0:18.9

16:17/M

 
Top

Male 11 to 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

ADAN BANDA CLEBURNE TX

130

12

34

21:38.1

22:02.9

0:24.8

6:57/M

2

AARON WEBB

365

12

44

22:25.6

22:51.4

0:25.8

7:12/M

3

CODY GENTRY FORT WORTH TX

152

11

45

22:53.3

22:56.3

0:02.9

7:21/M

4

CONNOR MOORE FORT WORTH TX

160

12

47

23:03.7

23:06.9

0:03.2

7:25/M

5

VLADIMIR BUCKHOLT FORT WORTH TX

167

12

60

24:06.5

24:17.4

0:10.8

7:45/M

6

RODRIGO RICARD

326

13

78

25:26.8

25:31.2

0:04.3

8:11/M

7

JOSEPH PAEZ CLEBURNE TX

133

11

89

25:41.9

26:06.2

0:24.3

8:15/M

8

CHASE DUNN HALTOM CITY TX

221

13

112

28:22.9

28:28.8

0:05.9

9:07/M

9

DAKOTA LUNA TX

201

11

127

29:03.4

29:06.6

0:03.2

9:20/M

10

STEVAN MARTINEZ CLEBURNE TX

213

11

132

28:54.4

29:26.6

0:32.2

9:18/M

11

ISRAEL TIJERINA FORT WORTH TX

150

11

138

29:47.4

29:51.2

0:03.8

9:35/M

12

JAMES CORONADO FORT WORTH TX

162

12

139

29:48.9

29:52.1

0:03.2

9:35/M

13

RICHARD JUAREZ FORT WORTH TX

157

11

142

29:51.4

29:55.2

0:03.8

9:36/M

14

DEREK WILLIAMS GRANBURY TX

289

13

158

31:00.7

31:09.8

0:09.1

9:58/M

15

JERIN ROLLER CLEBURNE TX

132

12

168

31:21.2

31:44.6

0:23.4

10:05/M

16

ANDREW SAITIS FORT WORTH TX

334

11

173

28:06.5

32:02.0

3:55.4

9:02/M

17

MATHEW GUTHRIE FORT WORTH TX

171

11

198

34:54.2

35:05.3

0:11.1

11:13/M

18

TYLER REED FORT WORTH TEXAS

203

12

200

35:22.7

35:32.5

0:09.8

11:22/M

19

MASON MOLINAR FORT WORTH TX

158

11

203

35:28.4

35:38.3

0:09.8

11:24/M

20

VICTOR LE HALTOM CITY TX

251

11

243

40:40.3

40:43.0

0:02.7

13:05/M

21

JOEL GARCIA CLEBURNE TX

366

12

245

37:27.6

41:37.8

4:10.1

12:03/M

22

TYLER HERLEIN FORT WORTH TX

175

11

274

50:29.1

50:34.0

0:04.8

16:14/M

23

CHRISTOPHER WALTERS EULESS TX

111

13

283

55:07.0

55:29.2

0:22.1

17:43/M

 
Top

Female 14 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

CATIE HOOPER BURLESON TX

26

15

53

23:49.4

23:51.9

0:02.5

7:39/M

2

ELIZABETH MAHONEY FORT WORTH TX

125

16

175

31:49.2

32:03.5

0:14.3

10:14/M

3

SERVIN ANDREIN HALTOM CITY TX

363

15

219

37:17.4

37:27.4

0:10.0

11:59/M

4

DANIELA MURILLO HALTOM CITY TX

362

14

220

37:26.1

37:36.3

0:10.2

12:02/M

5

NATALIE TELLER EULESS TX

112

14

282

55:07.0

55:29.2

0:22.1

17:43/M

 
Top

Male 14 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

KEITH KOTAR WEATHERFORD TX

269

18

3

17:15.4

17:16.6

0:01.1

5:33/M

2

CESAR MERAZ HALTOM CITY TX

231

14

12

19:23.3

19:26.1

0:02.8

6:14/M

3

DAKOTA SIEBER HALTOM CITY TX

68

16

20

20:33.4

20:36.0

0:02.6

6:36/M

4

JOHNNY RINEHART FORT WORTH TX

33

15

21

20:33.3

20:37.5

0:04.2

6:36/M

5

NATHAN CONROY LUBBOCK TX

306

17

28

20:48.5

21:08.2

0:19.7

6:41/M

6

JUSTIN ALVAREZ FORT WORTH TX

323

15

79

25:28.7

25:33.9

0:05.2

8:11/M

7

CHRIS WHITE FORT WORTH TX

124

18

156

30:42.3

30:56.9

0:14.6

9:52/M

8

ALEXANDER PARKER FLOWER MOUND TX

279

16

162

31:11.0

31:19.4

0:08.4

10:02/M

9

FELIPE MENDOZA KELLER TX

101

14

214

36:56.9

37:05.2

0:08.3

11:53/M

10

MATTHEW MARIONI KELLER TX

296

14

215

36:57.2

37:06.3

0:09.1

11:53/M

 
Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

MICHELLE CRAIG ARLINGTON TX

282

24

77

25:10.7

25:31.1

0:20.3

8:06/M

2

CRISTEN UNDERWOOD KELLER TX

138

20

108

27:43.1

28:00.9

0:17.8

8:55/M

3

KIMBERLY WEISNER ARLINGTON TX

259

20

235

39:50.3

40:03.2

0:12.9

12:48/M

4

OLIVIA WISE ARLINGTON TEXAS

260

24

236

39:51.0

40:03.9

0:12.9

12:49/M

 
Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

DANIEL RUSSEY FORT WORTH TX

12

22

10

18:53.0

19:09.1

0:16.1

6:04/M

2

RUSSELL WHITE BEDFORD TX

7

24

30

21:14.1

21:17.2

0:03.1

6:50/M

3

BEN BARNARD HALTOM CITY TX

80

21

41

22:27.7

22:33.8

0:06.1

7:13/M

4

DAIEL ZAMORA FORT WORTH TX

349

20

80

25:29.1

25:34.6

0:05.4

8:12/M

5

TREI STURDIVANT KELLER TX

198

22

84

25:32.8

25:46.5

0:13.7

8:13/M

6

JUSTIN PRICE KELLER TX

256

22

197

34:40.8

34:54.5

0:13.7

11:09/M

7

RANDOL PARSONS HALTOM CITY TX

250

23

232

39:23.3

39:29.4

0:06.1

12:40/M

 
Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

RENEE KOCHIS DALLAS TX

8

29

67

24:47.9

24:50.5

0:02.6

7:58/M

2

AMY TREVINO ARLINGTON TX

230

27

93

26:18.7

26:29.0

0:10.3

8:27/M

3

SOPHIE DRAFFIN ARLINGTON TX

17

28

102

27:09.6

27:29.3

0:19.7

8:44/M

4

SALINA JOHNSON HALTOM CITY TX

286

27

230

38:50.7

39:07.8

0:17.1

12:29/M

5

JULIE WHITE BEDFORD TX

141

27

242

40:00.4

40:34.9

0:34.5

12:52/M

6

KAREN KUBENKA HOUSTON TX

35

29

244

40:55.0

41:12.5

0:17.5

13:09/M

7

DANA REED TX

205

29

255

45:44.1

46:02.1

0:18.0

14:42/M

8

NIKKIE MARTINEZ FORT WORTH TX

82

29

264

48:18.9

48:50.5

0:31.6

15:32/M

9

MARY PRESCOTT HASLET TX

121

26

265

48:30.1

48:51.3

0:21.2

15:36/M

10

SANDRA VILLALBA FORT WORTH TX

81

29

268

48:23.4

48:55.9

0:32.5

15:33/M

11

BROOKE FOUGHT HALTOM CITY TX

88

26

286

55:14.4

55:48.7

0:34.3

17:46/M

 
Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

CLINT BELL DALLAS TX

107

29

2

16:20.6

16:21.4

0:00.8

5:15/M

2

JOSH TERRY ADDISON TX

360

28

7

18:13.9

18:14.8

0:00.9

5:51/M

3

JASON MERRIMAN WATAUGA TX

254

26

31

21:39.1

21:39.1

6:58/M

4

RANDY WHITE BEDFORD TX

142

26

42

22:32.0

22:34.9

0:02.8

7:15/M

5

JOSHUA BUNCH HALTOM CITY TX

49

25

52

23:24.5

23:35.5

0:11.0

7:31/M

6

IGOR UZELAC

288

28

59

23:59.1

24:11.3

0:12.2

7:43/M

7

BRIAN CROSS FORT WORTH TX

197

29

75

25:12.9

25:26.5

0:13.5

8:06/M

8

JOSEPH TREVINO ARLINGTON TX

229

27

121

28:43.1

28:53.8

0:10.7

9:14/M

9

JASON DENNIS BENBROOK TX

91

29

136

29:11.1

29:37.0

0:25.9

9:23/M

10

JESSE FOUGHT HALTOM CITY TX

87

27

285

55:13.3

55:48.6

0:35.2

17:45/M

11

JAY LEASK

187

28

288

59:33.3

1:00:14.9

0:41.5

19:09/M

 
Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

LISA NESTA FORT WORTH TEXAS

302

33

23

20:41.7

20:45.2

0:03.5

6:39/M

2

EVA CONTRERAS FORT WORTH TEXAS

300

34

27

20:56.9

21:00.0

0:03.1

6:44/M

3

MARIAN FORD FORT WORTH TX

10

30

38

22:20.9

22:24.9

0:04.0

7:11/M

4

MICHELLE MOSS COLLEYVILLE TX

45

34

118

28:27.0

28:50.7

0:23.7

9:09/M

5

JAZZ HUDSON AZLE TX

28

33

144

29:21.4

29:59.7

0:38.2

9:26/M

6

BETSEY MELE BENBROOK TEXAS

200

30

151

30:21.0

30:35.9

0:14.9

9:46/M

7

LORENZA GONZALEZ KELLER TX

99

32

192

34:16.6

34:24.0

0:07.3

11:01/M

8

ELIZABETH GANDARA KELLER TX

324

34

196

34:40.1

34:48.1

0:08.0

11:09/M

9

TABITHA ROGERS FORT WORTH TX

172

30

225

38:28.6

38:43.2

0:14.6

12:22/M

10

CARYN WHITMORE FORT WORTH TX

117

30

250

44:49.4

45:11.9

0:22.5

14:25/M

11

AMANDA ROSE FORT WORTH TX

83

31

266

48:21.4

48:53.1

0:31.7

15:33/M

12

ANTARES ALLEMAN

186

34

289

59:33.4

1:00:15.8

0:42.4

19:09/M

 
Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

MARK MILLER CARROLTON TX

74

30

5

17:37.0

17:38.3

0:01.3

5:40/M

2

JEREMY NELSON GRAPEVINE TX

189

31

8

18:31.5

18:33.0

0:01.5

5:57/M

3

MARK KEETON MINERAL WELLS TX

15

33

46

22:45.9

22:58.1

0:12.2

7:19/M

4

LUCIANO GARCIA DUNCANVILLE TX

3

32

81

25:35.5

25:40.2

0:04.7

8:14/M

5

GREG ESPINOZA WATAUGA TX

355

34

85

25:40.3

25:46.6

0:06.2

8:15/M

6

MICHAEL BRENT HALTOM CITY TX

34

30

119

28:34.3

28:51.4

0:17.1

9:11/M

7

TOM WHITMORE FORT WORTH TX

116

32

123

28:49.2

28:59.2

0:09.9

9:16/M

8

ANTHONY CISNEROS FORT WORTH TX

277

32

124

28:40.5

29:04.7

0:24.2

9:13/M

9

FRED KEMP FORT WORTH TX

280

33

154

30:17.5

30:50.1

0:32.6

9:44/M

 
Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

CORA TURNER ALVARADO TX

299

39

15

20:06.8

20:09.1

0:02.3

6:28/M

2

GWEN MORAVEC JOSHUA TX

253

38

90

26:19.6

26:21.6

0:02.0

8:28/M

3

SONIA GUZMAN FORT WORTH TX

246

35

98

27:03.3

27:09.2

0:05.8

8:42/M

4

SHELLY MOSS DALLAS TX

351

39

110

27:49.3

28:08.2

0:18.9

8:57/M

5

CAROLENA FUENTES ALEDO TX

336

39

122

27:16.0

28:56.0

1:40.0

8:46/M

6

HELLEN OBANDO HALTOM CITY TX

43

36

129

29:05.1

29:17.1

0:12.0

9:21/M

7

KIMBERLY WADE FORT WORTH TX

297

35

150

30:19.3

30:34.2

0:14.9

9:45/M

8

AMY NAUKAM FORT WORTH TX

97

36

155

30:45.8

30:56.3

0:10.5

9:53/M

9

LISA DIMMIT FORT WORTH TX

143

36

161

31:05.6

31:16.3

0:10.7

10:00/M

10

JULIE THOMPSON HURST TX

19

35

169

31:26.4

31:44.9

0:18.5

10:06/M

11

JENNIFER HOLLAND FORT WORTH TX

290

38

171

31:36.2

31:47.7

0:11.4

10:10/M

12

SONYA CISNEROS CROWLEY TX

291

37

193

34:02.3

34:26.0

0:23.7

10:57/M

13

DEANNA ROWLETT HALTOM CITY TX

330

39

199

34:43.8

35:10.7

0:26.8

11:10/M

14

VALERIE MYERS FORT WORTH TX

335

36

206

31:53.8

35:49.3

3:55.5

10:15/M

15

NICKI RUSSEY FORT WORTH TX

65

36

212

36:34.1

36:57.1

0:22.9

11:45/M

16

JOHNENE VARDIMAN HALTOM CITY TX

4

36

228

38:36.5

38:58.5

0:21.9

12:25/M

17

CRYSTLE GUTHRIE FORT WORTH TX

170

36

237

39:49.3

40:04.7

0:15.4

12:48/M

18

KRISTI MCCULLOUGH DALLAS TX

354

35

241

40:11.9

40:30.8

0:18.8

12:55/M

19

SUZANNE FLORES ARLINGTON TX

184

39

246

41:31.9

42:04.5

0:32.6

13:21/M

 
Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

LOUIS BRASCO GRAND PRAIRIE TX

6

38

4

17:21.2

17:22.3

0:01.1

5:35/M

2

JACOB ROTHBERGER FORT WORTH TX

353

36

36

22:11.5

22:18.8

0:07.3

7:08/M

3

CESAR GONZALEZ KELLER TX

98

36

74

25:18.6

25:25.4

0:06.8

8:08/M

4

JOSE PAEZ CLEBURNE TX

135

37

95

25:53.0

26:38.7

0:45.7

8:19/M

5

MICHAEL BODINGER WATAUGA TX

2

38

167

31:19.7

31:42.6

0:22.9

10:04/M

6

HECTOR JIMENEZ HALTOM CITY TX

210

35

185

32:34.9

33:12.5

0:37.5

10:28/M

7

AUSTIN GATES NRH TX

52

39

209

36:01.6

36:19.0

0:17.4

11:35/M

8

DALE CLINE NRH TX

284

38

248

43:05.9

43:45.7

0:39.8

13:51/M

9

RUSS WELCH FORT WORTH TX

164

36

275

50:05.4

50:36.1

0:30.7

16:06/M

10

CHRISTOPHER MIRANDA FORT WORTH TX

212

36

281

52:20.3

52:52.1

0:31.8

16:50/M

 
Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

SANDRA RICAUD IRVING TX

20

44

22

20:38.7

20:40.2

0:01.5

6:38/M

2

KIMBERLY DAVIS HURST TX

257

44

99

26:50.9

27:13.9

0:22.9

8:38/M

3

SUE MORRIS KELLER TX

72

43

164

31:05.1

31:26.4

0:21.3

10:00/M

4

AMBER WALLACE ARLINGTON TX

209

40

186

32:36.5

33:12.6

0:36.1

10:29/M

5

LISA LOFTON KELLER TX

95

40

188

33:05.0

33:26.8

0:21.8

10:38/M

6

TONJA JOHNSON FORT WORTH TX

114

40

217

36:50.2

37:23.0

0:32.8

11:51/M

7

PATRICIA HENRY HALTOM CITY TX

249

44

222

37:48.0

37:59.0

0:11.0

12:09/M

8

REBECCA VALDES FORT WORTH TX

236

42

229

38:45.9

38:58.7

0:12.8

12:28/M

9

LISA NORRIS COLLEYVILLE TX

333

43

256

45:48.9

46:19.9

0:30.9

14:44/M

10

BRIGETTE POWERS HURST TX

73

44

258

46:40.4

46:55.8

0:15.4

15:00/M

11

JILL KOESTER HURST TX

16

44

259

46:41.2

46:57.3

0:16.1

15:01/M

12

NANCY PARRISH FORT WORTH TX

11

41

260

47:02.8

47:38.2

0:35.3

15:07/M

13

DANNA WALTERS EULESS TX

110

44

263

47:58.0

48:19.5

0:21.5

15:25/M

14

ROBIN BARRON FORT WORTH TX

21

42

273

49:23.5

49:48.0

0:24.5

15:53/M

 
Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

DENNIS HESTER KELLER TEXAS

241

41

16

20:10.9

20:12.3

0:01.4

6:29/M

2

PAUL PENA NRH TX

54

40

26

20:56.0

20:57.9

0:01.9

6:44/M

3

MITCH KENT SOUTHLAKE TX

237

42

43

22:31.8

22:35.8

0:04.0

7:14/M

4

MARK HOOPER BURLESON TX

25

44

49

23:15.7

23:18.7

0:02.9

7:29/M

5

CHARLES KENNEDY NRH TX

51

41

51

23:15.1

23:31.5

0:16.4

7:29/M

6

GERARDO CASTILLO DALLAS TX

361

40

54

23:55.5

23:58.2

0:02.6

7:41/M

7

KEITH RINEHART FORT WORTH TX

31

40

55

23:54.9

23:59.6

0:04.6

7:41/M

8

KEN SIMMONS FORT WORTH TX

233

44

83

25:30.8

25:45.7

0:14.9

8:12/M

9

FRANK MOLINAR FORT WORTH TX

159

42

103

27:19.3

27:30.4

0:11.0

8:47/M

10

STEVE BINKLEY MANSFIELD TEXAS

265

42

114

28:30.6

28:36.7

0:06.1

9:10/M

11

GUS VARGAS SAGINAW TX

219

44

116

28:24.4

28:40.9

0:16.4

9:08/M

12

DOUGLAS STUDEBAKER FORT WORTH TX

247

44

133

28:52.8

29:29.2

0:36.4

9:17/M

13

MIKE DIMMIT FORT WORTH TX

144

42

152

30:25.3

30:36.9

0:11.6

9:47/M

 
Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

GAYLE SEEFELDT NRH TX

270

47

32

21:37.3

21:39.2

0:01.9

6:57/M

2

FRANCES MCKISSICK IRVING TEXAS

348

46

37

22:17.4

22:19.6

0:02.2

7:10/M

3

CATHY BUCHANAN FORT WORTH TX

5

46

56

23:58.9

24:05.1

0:06.2

7:42/M

4

ANN MCCARLEY GRAPEVINE TX

293

46

68

24:49.4

24:55.2

0:05.8

7:59/M

5

IVONNE PARKER FLOWER MOUND TX

281

45

86

25:45.5

25:53.9

0:08.4

8:17/M

6

MARTA WHITE BEDFORD TX

79

47

87

25:44.7

25:57.0

0:12.3

8:16/M

7

CHERYL GORICK KELLER TX

127

48

109

27:43.5

28:01.3

0:17.8

8:55/M

8

JOANN GROPE FORT WORTH TX

331

45

113

28:13.2

28:33.3

0:20.1

9:04/M

9

PATRICIA ORTIZ NORTH RICHLAND HILLS TX

228

45

128

28:57.7

29:11.8

0:14.0

9:19/M

10

DEBBIE GILMAN LIPAN TX

151

48

146

30:10.6

30:15.2

0:04.5

9:42/M

11

MARIA NEGRETE HALTOM CITY TX

352

49

170

31:41.7

31:47.5

0:05.8

10:11/M

12

SUSAN CLARK SAGINAW TX

106

48

172

31:30.6

31:49.8

0:19.2

10:08/M

13

CAROLYN MILLER WATAUGA TX

255

46

187

33:09.0

33:16.1

0:07.1

10:40/M

14

KELLY BRADSHAW NRH TX

234

46

191

33:56.1

34:13.9

0:17.8

10:55/M

15

BRENDA SINDERS FLOWER MOUND TX

23

47

195

34:09.0

34:30.4

0:21.3

10:59/M

16

CINDY JORDAN LIPAN TX

176

48

204

35:25.6

35:43.9

0:18.2

11:23/M

17

JOAN CLARK BENBROOK TX

154

49

205

35:37.5

35:48.6

0:11.1

11:27/M

18

PATTI BUNCH HALTOM CITY TX

48

46

223

37:33.8

38:12.7

0:38.9

12:04/M

19

PAIGE SHOEMAKER ARLINGTON TX

359

46

287

59:22.5

59:51.3

0:28.8

19:05/M

 
Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

DON BORGER AZLE TX

274

47

13

19:58.3

20:00.2

0:01.9

6:25/M

2

TODD MORRIS KELLER TX

71

46

40

22:27.0

22:33.0

0:05.9

7:13/M

3

MIKE AHEARN EULESS TX

248

47

58

24:04.4

24:09.2

0:04.7

7:44/M

4

WAYNE VOGELSBURG KELLER TX

211

45

64

24:16.9

24:24.1

0:07.2

7:48/M

5

DOUG GROPE FORT WORTH TX

301

48

73

25:08.1

25:24.5

0:16.4

8:05/M

6

DANNY WALTERS EULESS TX

109

45

107

27:47.8

27:57.4

0:09.5

8:56/M

7

BRIAN COOPER HALTOM CITY TX

108

47

137

29:28.3

29:39.9

0:11.6

9:28/M

8

DAVID MCDONALD FORT WORTH TX

305

47

166

31:17.8

31:35.4

0:17.6

10:04/M

9

SEAN MAHONEY FORT WORTH TX

126

45

174

31:49.2

32:03.4

0:14.1

10:14/M

10

STEVE METCALFE BURLESON TX

27

47

177

32:01.0

32:21.7

0:20.6

10:18/M

11

JAY MORGAN BELTON TX

36

46

201

35:11.6

35:33.8

0:22.2

11:19/M

12

WILLIAM MCCARLEY GRAPEVINE TX

294

47

211

36:30.5

36:46.0

0:15.5

11:44/M

13

KENNETH RUELAS FORT WORTH TX

278

47

233

39:12.8

39:52.1

0:39.2

12:36/M

14

R. JAY BRADSHAW NRH TX

235

47

262

47:24.8

47:49.6

0:24.8

15:14/M

15

BEAMON HUBERT HALTOM CITY TX

275

48

284

55:13.1

55:48.4

0:35.2

17:45/M

 
Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

PRISCILLA REESE ARLINGTON TX

295

51

91

26:16.0

26:22.4

0:06.4

8:27/M

2

MICHELE HATHORN WATAUGA TX

70

52

96

26:36.4

26:44.1

0:07.7

8:33/M

3

DEBORAH MCVEAN FORT WORTH TEXAS

194

52

106

27:33.5

27:56.6

0:23.1

8:52/M

4

VICKIE SMITH AZLE TX

59

50

182

32:36.1

32:52.7

0:16.6

10:29/M

5

LAURIE BURKE KELLER TX

22

53

183

32:36.4

32:57.4

0:21.0

10:29/M

6

DEBBIE RUSSEY FORT WORTH TX

14

52

213

36:37.3

37:00.8

0:23.4

11:46/M

7

NANETTE SLEDGE KELLER TX

55

51

240

39:56.2

40:30.2

0:34.0

12:50/M

8

PEGGY RANDAL LIPAN TX

179

50

280

51:43.4

52:02.1

0:18.7

16:38/M

9

CINDY RUSSELL

350

51

290

1:00:56.7

1:01:39.5

0:42.7

19:36/M

 
Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

THOMAS OKAZAKI SOUTHLAKE TX

18

52

17

20:14.4

20:14.4

6:30/M

2

BRIAN POLANSKY LITTLE ROCK ARK

264

50

24

20:48.0

20:49.4

0:01.4

6:41/M

3

KEITH BURGESS-JACKSON FORT WORTH Texas

287

51

25

20:49.9

20:51.6

0:01.7

6:42/M

4

HAROLD JANDREAU BEDFORD TX

37

50

29

21:09.4

21:12.7

0:03.3

6:48/M

5

DON NELSON GRAPEVINE TX

188

53

33

21:39.9

21:41.8

0:01.9

6:58/M

6

FRED JOHNSON KELLER TX

94

51

48

22:58.7

23:07.5

0:08.8

7:23/M

7

JON NORRIS CROWLEY TX

304

50

69

24:38.6

24:58.1

0:19.4

7:55/M

8

WES MOORE BURLESON TX

328

50

104

27:19.2

27:34.3

0:15.0

8:47/M

9

MATT WILLIAMS HALTOM CITY TX

38

51

105

27:41.5

27:53.1

0:11.6

8:54/M

10

ABRAHAM MENCHACA HALTOM CITY TX

358

51

126

28:57.3

29:05.8

0:08.5

9:19/M

11

TOM HATHORN WATAUGA TX

69

52

131

29:14.4

29:22.2

0:07.8

9:24/M

12

PHILLIP CLARK SAGINAW TX

105

52

143

29:39.8

29:59.1

0:19.3

9:32/M

13

EFREN MARTINEZ NRH TX

67

53

178

32:11.8

32:27.9

0:16.1

10:21/M

14

JOEL HORTON SOUTHLAKE TX

29

53

184

32:50.5

33:04.3

0:13.8

10:33/M

15

DAVID CLARK BENBROOK TX

155

50

189

33:28.5

33:40.2

0:11.7

10:46/M

16

DAVID WOOTEN ALEDO TX

268

51

208

35:35.8

35:55.7

0:19.8

11:26/M

 
Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

DEB MELANCON KELLER TX

115

57

117

28:38.8

28:48.3

0:09.4

9:12/M

2

LEE BELL HALTOM CITY TX

85

58

153

30:25.8

30:45.0

0:19.2

9:47/M

3

MARY RESENDEZ WATAUGA TX

227

59

231

39:10.0

39:22.8

0:12.8

12:36/M

4

CONNIE KELSEY HALTOM CITY TX

120

58

267

48:32.6

48:53.6

0:21.0

15:36/M

5

RITA CASTILLO FORT WORTH TX

84

58

279

51:29.0

51:59.9

0:30.9

16:33/M

 
Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

RONNIE FELLERS STEPHENVILLE TX

63

56

18

20:15.9

20:17.9

0:02.0

6:31/M

2

JOHN BALL GRAND PRAIRIE TX

276

56

19

20:31.8

20:34.1

0:02.3

6:36/M

3

ROBERT HENSON DALLAS TX

357

59

35

22:08.5

22:11.9

0:03.4

7:07/M

4

GARY ROLLWAGE ARLINGTON TX

285

56

66

24:37.7

24:42.6

0:04.9

7:55/M

5

RALPH GEHRKI KELLER TX

303

56

72

25:14.1

25:22.0

0:07.9

8:07/M

6

DANNY OGLE NORTH RICHLAND HILLS TX

356

58

82

25:15.6

25:40.4

0:24.7

8:07/M

7

CHARLES SEEFELDT NRH TX

271

57

94

26:31.8

26:35.8

0:04.0

8:32/M

8

TEMPLE COWELL HALTOM CITY TX

64

58

134

29:24.8

29:30.8

0:06.0

9:27/M

9

RODNEY SMITH AZLE TX

58

57

141

29:37.7

29:54.8

0:17.1

9:31/M

10

MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX

329

59

176

31:55.2

32:05.1

0:09.9

10:16/M

11

MIKE MCKENNA NORTH RICHLAND HILLS TX

239

55

194

34:10.4

34:26.1

0:15.7

10:59/M

 
Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

TONI MCKENNA NORTH RICHLAND HILLS TX

238

63

148

30:03.9

30:19.6

0:15.6

9:40/M

2

GLENNA JENNINGS HURST TX

224

62

160

31:11.5

31:16.1

0:04.6

10:02/M

 
Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

JOHN ROSS FORT WORTH TX

44

61

50

23:16.3

23:19.9

0:03.5

7:29/M

2

EDDIE LARGE FORT WORTH TEXAS

223

61

57

24:06.8

24:09.0

0:02.2

7:45/M

3

RICHARD SHOLLENBERGER NRH TX

113

62

61

24:12.4

24:17.6

0:05.2

7:47/M

4

SCOTT MCKISSICK IRVING TEXAS

322

60

62

24:15.7

24:17.9

0:02.2

7:48/M

5

JACK ENGLANT EULESS TEXAS

190

60

65

24:22.5

24:31.1

0:08.5

7:50/M

6

ROBERT STITES ARLINGTON TX

1

60

70

24:57.9

25:01.1

0:03.2

8:01/M

7

ED NONNEMKACHER EULESS TX

263

64

71

24:58.2

25:05.6

0:07.4

8:02/M

8

STEPHEN P. BROWN LEWISVILLE TX

192

62

92

26:15.1

26:23.2

0:08.1

8:26/M

9

DJ KEEBLER HALTOM CITY TX

86

62

100

27:21.5

27:25.2

0:03.7

8:48/M

10

BRANTLEY JENNINGS HURST TX

225

62

135

29:27.1

29:32.4

0:05.3

9:28/M

11

COACH CISNEROS HALTOM CITY TX

244

62

216

36:53.0

37:17.5

0:24.4

11:52/M

 
Top

Female 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

JUDY BARTON FORT WORTH TEXAS

193

65

238

39:50.4

40:12.3

0:21.9

12:48/M

 
Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

GARY MILBURN PLANO TX

267

67

97

26:38.2

26:47.3

0:09.0

8:34/M

2

TIM COOK FLOWER MOUND TX

24

68

101

27:23.2

27:27.6

0:04.4

8:48/M

3

MIKE PRYAL GRAND PRAIRIE TX

325

66

111

28:23.7

28:28.8

0:05.0

9:08/M

4

FRANK MCGINTY BEDFORD TX

283

66

147

29:57.8

30:17.8

0:20.0

9:38/M

5

DON WAKEMAN BURLESON TX

96

69

165

31:20.8

31:35.1

0:14.3

10:05/M

 
Top

Female 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

NANCY RAITZ ARLINGTON TX

56

79

272

49:16.4

49:29.5

0:13.1

15:50/M

 
Top

Male 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

BARNEY SNITZ EULESS TEXAS

191

71

76

25:20.7

25:29.7

0:08.9

8:09/M

2

JOE MCCREARY AZLE TX

57

75

140

29:45.5

29:52.2

0:06.7

9:34/M

3

LOVELL BOLLE ARLINGTON TEXAS

195

78

218

36:48.1

37:25.1

0:36.9

11:50/M

4

LEE SELLERS KELLER TX

62

74

234

39:13.4

39:56.8

0:43.4

12:37/M

5

OLE LORENZETTI FORT WORTH TX

39

73

261

47:11.0

47:46.2

0:35.2

15:10/M

6

JORIS JUREVICS FORT WORTH Texas

308

71

278

51:22.9

51:22.9

16:31/M