FWRC Watermelon Run

Age Group Results

August 11, 2013


Results by RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TRACIE AKERHIELM 227 30 4   19:08.8 19:10.0 0:01.1 3:50/K
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 IVAN HERNANDEZ 99 15 1   17:12.0 17:12.0 3:26/K
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAURA NELSON GRAPEVINE TX 445 47 15   20:45.0 20:45.0 4:09/K
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSE LOYOLA STEPHENVILLE TX 92 43 7   19:47.5 19:49.1 0:01.5 3:57/K
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KAYLA TYNE 182 172   40:51.6 41:25.5 0:33.8 8:10/K
Top

Female 14 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MADDIE VONDRA Fort Worth TX 27 14 22   21:36.6 21:37.0 0:00.3 4:19/K
2 ANDREA ACUNA 94 11 36 2:19.9 23:56.6 23:57.5 0:00.8 4:47/K
3 AALIYAH CONTRERAS FT. WORTH TX 354 12 67 5:33.9 27:10.6 27:16.2 0:05.6 5:26/K
4 MARIANA VILLAFRANCO 102 14 107 10:30.9 32:07.6 32:08.7 0:01.1 6:25/K
5 MONIQUE COOPER JUSTIN TX 174 14 131 12:43.0 34:19.7 34:26.5 0:06.7 6:52/K
6 ABBY JOHNSON 60 5 188 22:47.7 44:24.3 44:37.0 0:12.6 8:53/K
7 KARLI PEREIRA 116 13 204 31:54.9 53:31.5 53:31.5 10:42/K
Top

Male 14 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WYATT ELLISON FORT WORTH TX 333 14 9   19:50.0 19:50.8 0:00.8 3:58/K
2 JAMES BOSWELL 115 14 10 0:00.1 19:50.2 19:50.5 0:00.3 3:58/K
3 ALEX LOYOLA STEPHENVILLE TX 97 9 41 4:33.9 24:23.9 24:30.0 0:06.0 4:53/K
4 JEFFREY ELLIS 45 14 104 11:42.4 31:32.5 31:33.5 0:01.0 6:18/K
5 JOSH LAMB 222 14 179 21:36.1 41:26.2 41:39.0 0:12.8 8:17/K
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAISY MARTINEZ FT. WORTH TX 401 17 30   23:11.1 23:11.7 0:00.6 4:38/K
2 ANDREA ARZOLA 184 15 38 0:52.7 24:03.8 24:04.0 0:00.1 4:49/K
3 ADELIE GONZALEZ FT. WORTH TX 159 16 54 1:54.5 25:05.6 25:06.0 0:00.3 5:01/K
4 VICTORIA ALMANZA GRAND PRAIRIE TX 443 16 59 2:21.2 25:32.3 25:35.3 0:03.0 5:06/K
5 STEPHANIE ISLAS 163 16 60 2:30.2 25:41.3 25:41.5 0:00.1 5:08/K
6 SARAH GORDON 112 16 63 3:10.7 26:21.8 26:22.0 0:00.1 5:16/K
7 DAJI FREE 50 15 94 6:26.7 29:37.8 29:38.2 0:00.3 5:55/K
8 ALLIE BAIRD 214 18 100 7:49.6 31:00.7 31:04.5 0:03.7 6:12/K
9 MEGAN THOMAS 101 15 106 8:40.0 31:51.1 31:52.0 0:00.8 6:22/K
10 KATIE EASLEY 323 15 125 10:49.3 34:00.4 34:06.6 0:06.1 6:48/K
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GEORGE RICHARDSON 58 15 2   18:41.7 18:41.7 3:44/K
2 JESUS MOTA 156 16 3 0:17.7 18:59.5 18:59.5 3:48/K
3 VICTOR ROSALES FORT WORTH TX 113 17 5 1:00.2 19:42.0 19:42.0 3:56/K
4 DEMAR BERKLEY 100 17 8 1:08.2 19:50.0 19:50.0 3:58/K
5 CARTER VANAMBURG 161 15 12 1:11.4 19:53.1 19:53.5 0:00.3 3:59/K
6 BRIAN GUENTHER 151 16 16 2:04.2 20:46.0 20:46.7 0:00.7 4:09/K
7 BEN SUMMERS Fort Worth TX 84 15 17 2:06.2 20:48.0 20:48.0 4:10/K
8 CASEY CIPRIANO 39 15 20 2:38.2 21:20.0 21:20.0 4:16/K
9 JOSE MURAVEZ 356 17 43 5:46.1 24:27.9 24:28.0 0:00.1 4:53/K
10 BEN LAMB 219 16 46 5:52.8 24:34.6 24:35.5 0:00.9 4:55/K
11 STEPHEN SAIN 70 15 71 8:53.3 27:35.1 27:38.5 0:03.4 5:31/K
12 MAX REAGAN 85 15 146 18:09.0 36:50.8 36:55.2 0:04.4 7:22/K
13 ALEC KNAPPENBERGER 122 17 167 21:41.5 40:23.3 40:28.0 0:04.6 8:05/K
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ADRIANA HENDERSON 413 23 45   24:30.5 24:35.2 0:04.7 4:54/K
2 LAUREN O'NEILL 200 20 92 4:58.6 29:29.1 29:33.5 0:04.4 5:54/K
3 KELSEY TREVINO 349 22 152 13:12.3 37:42.8 37:53.2 0:10.4 7:32/K
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KYLE BLAND 379 23 35   23:48.6 23:51.2 0:02.6 4:46/K
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAVITA CHELIMO FORT WORTH TX 396 29 6   19:46.3 19:46.6 0:00.3 3:57/K
2 STACEY KAMROWSKI FORT WORTH TX 397 27 57 5:23.2 25:09.5 25:11.1 0:01.5 5:02/K
3 SHASTA GLASENAPP ARLINGTON TX 195 25 64 7:00.9 26:47.2 26:49.3 0:02.1 5:21/K
4 LACI JENKINS BENBROOK TX 168 29 65 7:06.1 26:52.5 26:56.7 0:04.2 5:22/K
5 DAISEY HENSON 360 26 72 7:51.6 27:38.0 27:51.7 0:13.7 5:32/K
6 STEPHANIE CARPENTER 254 28 83 8:39.4 28:25.7 28:31.5 0:05.7 5:41/K
7 AMANDA LOCKHART 386 26 89 9:20.2 29:06.5 29:10.1 0:03.5 5:49/K
8 CRYSTAL HEREDIA 367 27 90 9:24.0 29:10.3 29:10.3 5:50/K
9 DALIA GARCIA IRVING TX 49 28 102 11:24.2 31:10.6 31:21.1 0:10.5 6:14/K
10 REBECA GARCIA IRVING TX 55 29 112 13:02.1 32:48.4 32:58.2 0:09.7 6:34/K
11 CLEVETEZ RUIZ 405 26 120 14:08.2 33:54.5 34:08.5 0:14.0 6:47/K
12 KATE ROGERS 253 27 127 14:23.6 34:09.9 34:19.3 0:09.4 6:50/K
13 AMANDA BALINA-AYERS 339 26 130 14:33.3 34:19.7 34:32.8 0:13.1 6:52/K
14 CAITLIN MCKENNA SAGINAW TX 425 29 138 15:52.2 35:38.6 35:51.0 0:12.4 7:08/K
15 SAMANTHA PICONE FORT WORTH TX 402 28 142 16:39.6 36:25.9 36:29.0 0:03.0 7:17/K
16 DUSTY HANSON BENBROOK TX 415 29 144 17:01.0 36:47.3 37:07.7 0:20.3 7:21/K
17 ANDREA KLOCINSKI ARLINGTON TX 342 25 154 18:15.0 38:01.3 38:03.2 0:01.9 7:36/K
18 LAURA BARTEE 314 27 173 21:09.1 40:55.5 41:10.2 0:14.7 8:11/K
19 COURTNEY BRANHAM BURLESON TX 418 29 185 24:12.2 43:58.5 44:18.5 0:20.0 8:48/K
20 TARA JOHNSON 66 29 190 24:40.7 44:27.1 44:40.0 0:12.9 8:53/K
21 MICHELLE BUSBY 139 28 205 38:33.1 58:19.4 58:30.3 0:10.8 11:40/K
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JONATHAN CELONE FORT WORTH TX 158 28 27   22:14.5 22:16.0 0:01.5 4:27/K
2 MATT CARROLL ARLINGTON TX 340 25 62 3:46.8 26:01.3 26:03.2 0:01.9 5:12/K
3 PAUL VASQUEZ 138 29 78 5:53.1 28:07.6 28:12.7 0:05.1 5:37/K
4 ANDREW HEREDIA 363 27 85 6:19.3 28:33.8 28:41.5 0:07.6 5:43/K
5 RAFAEL RAMIREZ TX 194 26 86 6:38.9 28:53.4 28:54.5 0:01.0 5:47/K
6 SIAMAK CHABOKROW 256 28 91 7:03.7 29:18.2 29:23.7 0:05.5 5:52/K
7 JUSTIN BLACKMON 433 29 121 11:40.1 33:54.6 34:58.3 1:03.6 6:47/K
8 MARCUS AYERS 341 26 128 11:56.6 34:11.1 34:29.2 0:18.1 6:50/K
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LORRAINE DEICHERT MANSFIELD TX 403 32 51   24:49.6 24:51.5 0:01.8 4:58/K
2 LAURA DROMGOOLE 228 33 77 3:13.7 28:03.3 28:08.2 0:04.8 5:37/K
3 STEPHANIE DOYLE 279 34 80 3:21.9 28:11.6 28:18.7 0:07.1 5:38/K
4 STEPHANIE CANO 428 31 84 3:39.4 28:29.0 28:36.0 0:06.9 5:42/K
5 BRENDA WHITE WINDOM TX 292 31 123 9:08.3 33:58.0 34:05.5 0:07.5 6:48/K
6 REGAN PEREIRA 119 34 129 9:26.9 34:16.6 34:20.5 0:03.8 6:51/K
7 KIMBERLY FIELDS FORT WORTH TX 466 32 135 9:58.4 34:48.1 34:53.2 0:05.1 6:58/K
8 AMIE LEWIS 229 30 137 10:46.5 35:36.1 35:39.8 0:03.6 7:07/K
9 MARIA AZIERE RHOME TX 91 34 149 12:21.1 37:10.8 37:17.3 0:06.5 7:26/K
10 ESMERALDA RUIZ KELLER TX 458 33 151 12:46.9 37:36.6 38:22.5 0:45.8 7:31/K
11 RATTANA MAO 422 34 153 13:11.1 38:00.8 38:43.0 0:42.2 7:36/K
12 MELISSA TIJERINA 470 33 155 13:22.6 38:12.3 38:22.5 0:10.1 7:38/K
13 STEPHANIE JONES CLEBURNE TEXAS 172 31 156 13:27.2 38:16.8 38:29.7 0:12.8 7:39/K
14 BIANCA WRIGHT 330 31 157 13:32.9 38:22.6 38:32.2 0:09.6 7:40/K
15 SUSAN WHITENER 218 33 162 14:25.0 39:14.7 39:23.5 0:08.8 7:51/K
16 CASSIE GONZALES 260 31 186 19:24.2 44:13.8 44:23.7 0:09.9 8:51/K
17 ALICE CHASE 40 34 198 24:43.5 49:33.2 49:47.8 0:14.6 9:55/K
18 LESLEE HENNING 431 30 199 24:48.3 49:38.0 49:38.0 9:56/K
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WILLIAM VORVA FORT WORTH TX 390 34 21   21:28.0 21:30.7 0:02.7 4:18/K
2 KRIS HENNING 430 34 42 2:56.0 24:24.0 25:27.6 1:03.6 4:53/K
3 DUSTIN JOHNSON 61 30 189 22:58.3 44:26.3 44:39.7 0:13.3 8:53/K
4 RANDALL CHASE 41 34 197 28:03.7 49:31.7 49:46.8 0:15.1 9:54/K
5 JUSTIN SCHMID 177 33 206 36:52.7 58:20.7 58:30.8 0:10.1 11:40/K
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARIA MARTINEZ FORT WORH TX 399 36 18   21:00.3 21:01.5 0:01.1 4:12/K
2 EVA CONTRERAS FORT WORTH TX 359 38 24 0:48.2 21:48.6 21:51.7 0:03.1 4:22/K
3 MARIA BURR FORT WORTH TX 424 39 44 3:28.9 24:29.3 24:34.0 0:04.6 4:54/K
4 STEVE PEREIRA 120 35 53 4:01.7 25:02.1 25:02.1 5:00/K
5 GUADALUPE IZADORE 202 36 68 6:10.4 27:10.8 27:18.0 0:07.1 5:26/K
6 SHIRLEY EASLEY CLEBURNE TX 316 39 98 9:26.4 30:26.8 30:32.5 0:05.6 6:05/K
7 MARIA CASTILLO FORT WORTH TX 224 35 103 10:10.7 31:11.1 31:14.2 0:03.1 6:14/K
8 CHERRI MOORE FORT WORTH TX 411 39 113 11:51.8 32:52.2 32:58.6 0:06.3 6:34/K
9 CELESTE CLARK 269 37 141 15:03.1 36:03.5 36:13.5 0:10.0 7:13/K
10 CHARLOTTE GRIMSLEY 377 36 147 15:53.5 36:53.9 36:58.6 0:04.6 7:23/K
11 BLOSSOM ORTEZ FORT WORTH TX 412 35 150 16:29.1 37:29.5 37:36.2 0:06.7 7:30/K
12 FLORENCE VASQUEZ 137 39 158 17:32.8 38:33.2 38:33.2 7:43/K
13 SHEARON DANIELS 410 39 170 19:43.9 40:44.3 40:49.7 0:05.4 8:09/K
14 ANA CORLEY 186 35 174 20:09.9 41:10.3 41:23.2 0:12.8 8:14/K
15 VERONICA HOCKING 142 35 178 20:15.5 41:15.9 41:22.7 0:06.7 8:15/K
16 HEIDI MARTIN 121 39 182 21:35.4 42:35.8 42:43.2 0:07.4 8:31/K
17 MARIE QUEVEDO 239 38 187 23:15.4 44:15.8 44:25.2 0:09.3 8:51/K
18 SHANDRA SESSIONS 244 38 193 25:07.6 46:08.0 46:19.2 0:11.2 9:14/K
19 JOY CURFMAN CROWLEY TX 307 36 195 26:31.5 47:31.9 47:38.3 0:06.3 9:30/K
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALEX CASTILLO BENBROOK TX 439 36 14   20:23.3 20:24.3 0:01.0 4:05/K
2 RICKY CISNEROS FORT WORTH TX 150 38 52 4:30.3 24:53.7 24:54.8 0:01.1 4:59/K
3 CURTIS CHILDERS N RICHLAND HILLS TX 57 39 114 12:56.4 33:19.8 33:22.3 0:02.5 6:40/K
4 RAY RUIZ 448 35 118 13:27.2 33:50.6 35:14.0 1:23.3 6:46/K
5 ANDREW WHITE 289 35 124 13:35.4 33:58.7 34:05.5 0:06.7 6:48/K
6 CODY HARWELL 190 39 166 19:39.5 40:02.9 40:15.3 0:12.3 8:00/K
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHELSEA CLEAVER 334 41 32   23:28.2 23:28.7 0:00.5 4:42/K
2 MALAIKA WARREN FORT WORTH TX 372 41 79 4:40.5 28:08.7 28:12.7 0:04.0 5:38/K
3 SANDY RIVERA ARLINGTON TX 392 41 88 5:32.2 29:00.4 29:03.6 0:03.1 5:48/K
4 ANN RUTHART BURLESON TX 7 42 96 6:53.3 30:21.5 30:26.7 0:05.2 6:04/K
5 SILUIA LUEVANO 469 44 116 10:11.8 33:40.0 33:45.5 0:05.5 6:44/K
6 JENNIFER BARTEE 309 40 117 10:15.1 33:43.3 33:55.8 0:12.5 6:45/K
7 BECKIE FERNANDEZ BENBROOK TX 362 43 145 13:19.2 36:47.4 36:52.0 0:04.5 7:21/K
8 JULIE VAN BUSKIRK 149 42 160 15:23.9 38:52.1 39:06.7 0:14.6 7:46/K
9 BAMBI MILLER 170 43 165 16:26.4 39:54.7 40:07.7 0:13.0 7:59/K
10 JOYLYNN HINTON 183 40 169 17:14.5 40:42.8 40:48.0 0:05.2 8:08/K
11 GINAL LARDOINA-LEWIS 414 40 180 18:45.8 42:14.0 42:30.3 0:16.2 8:27/K
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARTIN CONTRERAS 285 41 19   21:19.2 21:25.3 0:06.1 4:16/K
2 BRIAN PHILLIPS ALEDO TX 173 44 26 0:36.0 21:55.2 21:55.3 0:00.1 4:23/K
3 JUAN CASTILLO FORT WORTH TX 429 41 31 1:52.5 23:11.7 23:14.4 0:02.6 4:38/K
4 JEROME MERLAU CEDAR HILL TX 26 44 66 5:37.6 26:56.8 27:06.0 0:09.1 5:23/K
5 JEROME DOYLE 272 40 73 6:19.8 27:39.0 27:47.0 0:07.9 5:32/K
6 PATRICK HOISINGTON 166 43 76 6:35.9 27:55.2 27:59.0 0:03.8 5:35/K
7 HECTOR QUEVEDO 242 42 81 6:59.2 28:18.4 28:27.2 0:08.7 5:40/K
8 GABRIELE GONSADEZ 209 41 82 7:02.3 28:21.6 28:29.2 0:07.6 5:40/K
9 DAVID BAIRD 210 43 101 9:42.7 31:01.9 31:05.7 0:03.8 6:12/K
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANGELA EASERY 189 45 23   21:39.6 21:41.1 0:01.5 4:20/K
2 LOURDES ELLIS ALEDO TX 42 45 48 2:59.8 24:39.4 24:40.0 0:00.5 4:56/K
3 LYNDA PARRA FORT WORTH TX 395 47 74 6:05.7 27:45.3 27:48.5 0:03.1 5:33/K
4 TRACEY BROOKS RHOME TX 226 48 97 8:44.6 30:24.2 30:30.0 0:05.7 6:05/K
5 CARMELITA TRIGGS GODLEY TX 344 46 105 10:01.7 31:41.3 31:44.2 0:02.8 6:20/K
6 ANNE ELLISON FORT WORTH TX 326 48 110 11:06.0 32:45.6 32:50.8 0:05.2 6:33/K
7 MARTHA LACKEY 262 47 132 12:44.2 34:23.8 34:32.5 0:08.6 6:53/K
8 ISABEL ZAMARRIPA 436 46 134 12:57.2 34:36.8 34:42.3 0:05.5 6:55/K
9 CHANGLAN ZHANG DALLAS TX 23 47 136 13:21.2 35:00.8 35:03.3 0:02.5 7:00/K
10 RODNEY CORNISH 343 46 139 14:20.7 36:00.3 36:03.0 0:02.6 7:12/K
11 KAREN TOOMER CROWLEY TX 282 48 140 14:22.6 36:02.2 37:30.0 1:27.8 7:12/K
12 KAREN BEECH GRAPEVINE TX 427 48 148 15:19.3 36:58.9 37:11.3 0:12.3 7:24/K
13 LAURA STANDLEE 347 49 163 17:48.2 39:27.8 39:38.7 0:10.8 7:53/K
14 KRISTY PENNOCK 306 48 175 19:33.2 41:12.8 41:29.0 0:16.1 8:14/K
15 DEBORAH KENNARD 77 45 176 19:33.2 41:12.8 41:17.2 0:04.3 8:14/K
16 JUDI WILLIAMS 231 46 191 23:34.8 45:14.4 45:24.5 0:10.0 9:03/K
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RAMON JUAREZ FT. WORTH TX 400 49 25   21:49.7 21:50.5 0:00.7 4:22/K
2 KENNEY ALMANZA 442 45 47 2:45.2 24:34.9 24:37.7 0:02.7 4:55/K
3 MARK SUMMERS Fort Worth TX 90 46 61 4:01.7 25:51.4 25:53.5 0:02.0 5:10/K
4 STEPHEN TRIGGS Godley TX 346 45 111 10:56.1 32:45.8 32:48.5 0:02.6 6:33/K
5 DAVID VAN BUSKIRK 147 45 161 17:02.4 38:52.1 39:06.7 0:14.6 7:46/K
6 LAUREL RENNARD 17 45 168 18:46.3 40:36.0 40:39.5 0:03.4 8:07/K
7 MIKE MARK 169 47 181 20:46.0 42:35.7 42:43.1 0:07.3 8:31/K
8 RUSSELL WILLIAMS 233 45 192 23:25.0 45:14.7 45:24.0 0:09.2 9:03/K
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAURIE UNDERWOOD GAINESVILLE TX 225 53 39   24:11.6 24:13.0 0:01.3 4:50/K
2 LISA DANNA NORTH RICHLAND HILLS TX 252 54 50 0:37.8 24:49.4 24:51.1 0:01.6 4:58/K
3 LISA MARTIN 373 51 99 6:25.2 30:36.9 30:42.3 0:05.4 6:07/K
4 KELLYE BUSSEY CLEBURNE TX 311 52 109 8:03.6 32:15.3 32:21.5 0:06.1 6:27/K
5 ELSA ZAMARRIPA 468 51 171 16:36.0 40:47.7 42:16.0 1:28.2 8:09/K
6 TERRY CARLILE 376 51 184 19:44.5 43:56.2 44:09.0 0:12.8 8:47/K
7 ELIZABETH GARBER CLEBURNE TX 447 54 200 25:33.9 49:45.6 50:04.2 0:18.6 9:57/K
8 WANDA HARRIS 409 53 203 27:41.5 51:53.1 52:03.3 0:10.1 10:23/K
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DENNY MAIETTA GRAPEVINE TX 467 52 29   22:30.7 22:56.0 0:25.2 4:30/K
2 DALE GLEITZ 394 52 33 1:03.1 23:33.8 23:35.7 0:01.8 4:43/K
3 HUBERT FOSTER 329 54 40 1:44.8 24:15.6 24:21.0 0:05.3 4:51/K
4 RANDY DRECHSEZ 193 52 49 2:10.7 24:41.4 24:47.6 0:06.1 4:56/K
5 MICHAEL BLECKER ALEDO TX 43 52 56 2:38.7 25:09.4 25:09.5 0:00.0 5:02/K
6 RON HARMON 25 53 126 11:37.4 34:08.1 34:12.3 0:04.1 6:50/K
7 THOM GARBER CLEBURNE TX 446 52 201 27:16.1 49:46.9 50:04.5 0:17.6 9:57/K
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CYNTHIA LYLE 387 56 87   28:55.7 28:59.2 0:03.5 5:47/K
2 CAROL STANK SAGINAW TX 175 57 119 4:56.9 33:52.7 34:02.8 0:10.1 6:46/K
3 DONNA RANDALL WEATHERFORD TX 157 56 159 9:51.5 38:47.3 38:58.0 0:10.7 7:45/K
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DON NELSON GRAPEVINE TX 270 57 13   20:20.2 20:21.5 0:01.2 4:04/K
2 MANNY FIGLIA FORT WORTH TX 250 57 28 1:55.9 22:16.1 22:17.5 0:01.3 4:27/K
3 NICK CASTILLO FORT WORTH TX 16 56 37 3:37.6 23:57.9 23:58.7 0:00.8 4:47/K
4 PAUL GERBA 79 57 75 7:32.8 27:53.1 27:55.5 0:02.4 5:35/K
5 BOB PENNOCK 297 57 177 20:53.1 41:13.4 41:29.5 0:16.1 8:15/K
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CLEONE SMITH 280 63 122   33:56.7 34:04.7 0:08.0 6:47/K
2 DEBBIE TIMMERMANN 249 60 194 12:11.2 46:08.0 46:19.2 0:11.2 9:14/K
3 SAUNDRA ASANTE FORT WORTH TX 465 61 202 17:54.9 51:51.7 52:08.7 0:17.0 10:22/K
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KENDALL BLACK GRAND PRAIRIE TX 185 64 58   25:23.2 25:26.0 0:02.7 5:05/K
2 SCOTT MCKISSICK IRVING TX 162 64 69 1:52.4 27:15.6 27:18.0 0:02.3 5:27/K
3 MAXX POMM DALLAS TX 22 63 95 4:56.7 30:19.9 30:23.0 0:03.0 6:04/K
4 MICHAEL POLANSKY FORT WORTH TX 76 62 115 8:02.1 33:25.3 33:32.0 0:06.6 6:41/K
5 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 432 63 133 9:11.9 34:35.2 34:39.0 0:03.7 6:55/K
6 PHIL HATTON ARLINGTON TX 473 62 196 22:50.6 48:13.9 48:29.5 0:15.6 9:39/K
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LYNDA KELLEY 247 68 164   39:39.0 39:49.8 0:10.8 7:56/K
2 CARMEN FLORES HALTOM CITY TX 21 66 183 3:13.3 42:52.3 43:03.2 0:10.9 8:34/K
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID DOMINGUEZ 28 65 11   19:50.2 19:50.2 3:58/K
2 LARRY LICHNOVSKY ARLINGTON TX 406 65 34 3:56.8 23:47.1 23:49.0 0:01.8 4:45/K
3 JOHN ROSS FORT WORTH TX 24 66 55 5:18.5 25:08.8 25:10.8 0:02.0 5:02/K
4 DAVE RIEDL FORT WORTH TX 438 66 93 9:39.1 29:29.4 29:31.7 0:02.3 5:54/K
Top

Female 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 223 72 143   36:32.2 36:37.0 0:04.8 7:18/K
Top

Male 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KEN BREWER ARLINGTON TX 216 76 70   27:30.1 27:33.2 0:03.1 5:30/K
2 CHARLES CLINES NRH TX 361 71 108 4:42.8 32:12.9 32:24.7 0:11.8 6:26/K
3 ERNEST LACROIX 141 94 207 30:50.5 58:20.7 58:30.3 0:09.6 11:40/K