7th Annual FIRECRACKER 5000

Age Group Results

July 04, 2015


Results by RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

5K Timed

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELIZABETH NORTHERN FORT WORTH TX 1859 27 2   17:13.1 17:13.3 0:00.2 5:32/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NATHANIEL GILES FORT WORTH TX 1857 20 1   17:12.3 17:13.1 0:00.7 5:32/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GINA JIMENEZ ARLINGTON TX 1971 42 23   21:46.8 21:49.3 0:02.5 7:00/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JON HYAMS ARLINGTON TX 2166 43 4   18:26.4 18:27.6 0:01.1 5:56/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RYAN CHAPPELL ARLINGTON TX 1829 0 276   39:11.4 39:55.8 0:44.3 12:36/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HALLE ANNE STALLINGS FORT WORTH TX 2062 7 239   35:31.7 35:34.8 0:03.1 11:25/M
2 SAMANTHA CASTILLO HALTOM CITY TX 1897 8 301 6:57.9 42:29.6 42:30.1 0:00.4 13:40/M
3 SYDNEY SMITH FORT WORTH TX 2056 7 304 7:49.8 43:21.6 43:41.6 0:19.9 13:56/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CORBIN MURRAY MANSFIELD TX 2145 8 122   28:43.3 28:46.8 0:03.5 9:14/M
2 HECTOR RUIZ FORT WORTH TX 2112 7 185 3:29.6 32:12.9 33:52.6 1:39.6 10:21/M
3 JOAQUIN ROMERO FORT WORTH TX 1862 7 193 3:49.6 32:32.9 34:09.6 1:36.6 10:28/M
4 MATTHEW RUIZ FORT WORTH TX 2111 6 212 4:49.2 33:32.6 33:32.6 10:47/M
5 JEFFREY BROWN MANSFIELD TX 1882 7 219 5:11.7 33:55.1 34:19.3 0:24.2 10:54/M
6 ADEN HARRIS VENUS TX 1951 8 220 5:14.7 33:58.1 33:58.6 0:00.4 10:55/M
7 JIMMY NACKLEY COLLEYVILLE TX 2009 7 266 9:04.9 37:48.2 37:55.0 0:06.7 12:09/M
8 JOSHUA MARTINEZ CROWLEY TX 2172 5 310 15:46.8 44:30.2 44:30.2 14:19/M
9 LOGAN WOLTMANN MANSFIELD TX 2088 7 335 20:53.3 49:36.7 49:50.3 0:13.6 15:57/M
10 PRESLEY WOLTMANN MANSFIELD TX 2089 6 336 20:53.8 49:37.2 49:50.8 0:13.6 15:57/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANDRIA HARRIS VENUS TX 1952 9 112   28:12.8 28:13.1 0:00.2 9:04/M
2 LACY GREEN WESTLAKE TX 2130 11 118 0:23.6 28:36.4 28:42.9 0:06.5 9:12/M
3 MADALYN ROSS MANSFIELD TX 2045 11 121 0:26.0 28:38.8 28:41.8 0:03.0 9:12/M
4 KARA RANKIN PONDER TX 2147 10 201 4:30.0 32:42.8 32:43.8 0:01.0 10:31/M
5 EMMA STEWART ARLINGTON TX 2068 9 227 6:14.7 34:27.6 34:47.8 0:20.2 11:05/M
6 ELLA STEWART ARLINGTON TX 2067 9 228 6:15.3 34:28.1 34:47.8 0:19.7 11:05/M
7 JULIA RAWLINGS NORTH RICHLAND HILLS TX 2032 11 234 7:05.0 35:17.8 35:53.6 0:35.7 11:21/M
8 LIZBETH ARTEAGA FORT WORTH TX 2182 9 257 8:33.4 36:46.2 36:52.2 0:05.9 11:49/M
9 MEGHAN FALLON FORT WORTH TX 1914 11 264 9:34.6 37:47.4 38:08.6 0:21.1 12:09/M
10 AUDREY WOLFE MANSFIELD TX 2086 11 279 12:30.3 40:43.2 40:47.1 0:03.8 13:06/M
11 TATUM MURRAY MANSFIELD TX 2144 11 286 13:09.9 41:22.7 41:25.9 0:03.2 13:18/M
12 JANA MARTINEZ CROWLEY TX 2171 9 299 14:12.5 42:25.4 42:26.1 0:00.7 13:38/M
13 SAMANTHA ANN GARCIA BLUE MOUND TX 1921 10 324 18:44.2 46:57.1 47:21.3 0:24.2 15:06/M
14 CARLY BITLER GRANBURY TX 1836 11 331 20:24.5 48:37.4 49:24.6 0:47.2 15:38/M
15 CHRISTINA DAVIS MANSFIELD TX 2124 10 352 32:22.1 1:00:34.9 1:01:25.8 0:50.8 19:28/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ADAM SCHROEDER FORT WORTH TX 2156 10 41   23:50.7 23:52.2 0:01.5 7:40/M
2 LUKE DANIELS MANSFIELD TX 1802 10 177 7:41.5 31:32.3 31:32.3 10:08/M
3 CARSON STEWART ARLINGTON TX 2066 10 184 8:19.2 32:09.9 32:30.6 0:20.6 10:20/M
4 BRANDON ARTEAGA FORT WORTH TX 2183 10 221 10:11.1 34:01.8 34:03.3 0:01.5 10:56/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALYSSA WIESE KELLER TX 2200 13 255   36:33.4 36:37.2 0:03.7 11:45/M
2 HAYDEN FLOWERS WESTLAKE TX 2126 12 288 5:15.2 41:48.7 41:55.0 0:06.2 13:26/M
3 NIA DANIELS MANSFIELD TX 1803 12 351 24:00.2 1:00:33.7 1:01:24.8 0:51.1 19:28/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOEL JEFFERS ALEDO TX 1832 14 3   17:25.2 17:25.8 0:00.6 5:36/M
2 ALEX MILLS SUGAR LAND TX 2169 14 11 2:32.9 19:58.1 20:00.1 0:01.9 6:25/M
3 DALTON LAWING ARLINGTON TX 2139 14 12 2:36.0 20:01.2 20:02.1 0:00.8 6:26/M
4 LUCAS MARLAR FORT WORTH TX 2187 14 16 3:30.8 20:56.1 20:56.1 6:44/M
5 ANDREW BALOD COLLEYVILLE TX 2176 14 18 3:51.9 21:17.1 21:20.3 0:03.2 6:51/M
6 CAMPBELL ROBINSON FT WORTH TX 2037 14 35 6:02.7 23:28.0 23:39.3 0:11.3 7:33/M
7 CONNOR FALLON FORT WORTH TX 1912 14 37 6:05.8 23:31.0 23:33.9 0:02.8 7:34/M
8 ETHAN RIEDL FORT WORTH TX 2094 13 38 6:09.1 23:34.4 23:38.6 0:04.2 7:35/M
9 CHRIS OROZCO FORT WORTH TX 2017 14 46 6:51.1 24:16.3 24:20.1 0:03.7 7:48/M
10 GIOVANNI FLYGARE SAN ANGELO TX 2128 12 111 10:43.6 28:08.8 28:24.3 0:15.5 9:03/M
11 BRODY CANTWELL STERLING VA 1889 12 190 15:01.5 32:26.7 32:35.6 0:08.8 10:26/M
12 ADRIEN LITTLE FORT WORTH TX 2099 13 271 20:54.1 38:19.3 38:50.3 0:31.0 12:19/M
13 JONATHAN MARTINEZ CROWLEY TX 2173 12 291 24:27.9 41:53.1 41:53.6 0:00.4 13:28/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JULIA TORRES FORT WORTH TX 1861 19 22   21:43.7 21:45.6 0:01.9 6:59/M
2 TIFFANY DANG NORTH RICHLAND HILLS TX 1903 19 51 2:37.4 24:21.1 24:42.1 0:21.0 7:50/M
3 LEXI ASSENHEIMER SOUTHLAKE TX 1870 19 109 6:17.1 28:00.8 28:09.3 0:08.4 9:00/M
4 CAITLIN SOLOSKO FLOWER MOUND TX 2057 17 136 7:30.2 29:13.9 29:30.8 0:16.9 9:24/M
5 SARAH PERNA AZLE TX 2186 17 137 7:30.9 29:14.6 29:24.8 0:10.2 9:24/M
6 MELANIE MAGEE HASLET TX 2141 15 141 7:47.1 29:30.8 29:38.7 0:07.8 9:29/M
7 ALLIE JEFFERS ALEDO TX 1831 19 152 8:07.8 29:51.6 29:58.2 0:06.6 9:36/M
8 LEIGH BETH RAWLINGS NORTH RICHLAND HILLS TX 2034 15 200 10:59.1 32:42.8 33:17.2 0:34.3 10:31/M
9 SAMANTHA GUERRERO HALTOM CITY TX 1945 15 247 14:22.2 36:05.9 36:31.2 0:25.2 11:36/M
10 ISABEL NACKLEY COLLEYVILLE TX 2008 15 267 16:04.9 37:48.6 37:56.1 0:07.5 12:09/M
11 RYLEIGH KRIER NORTH RICHLAND HILLS TX 2136 17 283 19:26.8 41:10.6 41:26.3 0:15.7 13:14/M
12 SARA KOPENEC NORTH RICHLAND HILLS TX 2135 17 284 19:27.2 41:10.9 41:26.7 0:15.7 13:14/M
13 BRIANNA LENTZ ARGYLE TX 1986 16 326 25:35.9 47:19.6 47:43.1 0:23.4 15:13/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CAMPBELL KOCH SAGINAW TX 1980 15 6   18:47.9 18:49.8 0:01.9 6:02/M
2 THOMAS PEPPERS FORT WORTH TX 2202 18 8 0:36.1 19:24.0 19:26.6 0:02.5 6:14/M
3 RICHARD REYNOLDS BENBROOK TX 2199 15 9 0:44.2 19:32.2 19:33.1 0:00.9 6:17/M
4 QUENTIN YUND CRAWFORDSVILLE IN 2091 15 19 2:33.3 21:21.3 21:24.7 0:03.3 6:52/M
5 DYLAN DERAUD GRAPEVINE TX 1849 15 24 3:19.6 22:07.6 22:15.1 0:07.5 7:07/M
6 JAKE BLACKWELL ARGYLE TX 2119 18 48 5:30.9 24:18.9 24:26.3 0:07.4 7:49/M
7 JOSHUA DANIELS MANSFIELD TX 1801 16 53 5:35.5 24:23.4 24:37.7 0:14.2 7:50/M
8 NICK AUTREY BURLESON TX 1826 18 86 7:51.5 26:39.5 27:22.1 0:42.6 8:34/M
9 CADEN STEWART ARLINGTON TX 2065 16 174 12:38.2 31:26.2 31:46.8 0:20.6 10:06/M
10 JAECOB SCHULTZ AZLE TX 2104 15 225 15:36.2 34:24.2 34:36.8 0:12.6 11:04/M
11 TRISTAN BLACKWELL ARGYLE TX 2120 16 327 28:33.1 47:21.1 47:44.6 0:23.5 15:14/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAUREN BERETICH FORT WORTH TX 1876 23 88   26:52.5 27:02.7 0:10.2 8:38/M
2 KAITLAN BERETICH FORT WORTH TX 1875 23 90 0:00.5 26:53.0 27:03.2 0:10.2 8:39/M
3 LEAH RAY ALEDO TX 1833 21 91 0:01.2 26:53.7 27:00.6 0:06.8 8:39/M
4 AIMEE LANCASTER WESTWORTH VILLAGE TX 1981 24 107 0:59.7 27:52.2 28:21.9 0:29.7 8:58/M
5 ELISE CANEVASCINI FORT WORTH TX 1888 22 128 2:07.9 29:00.4 29:30.1 0:29.7 9:19/M
6 PAYTON NALLY NORTH RICHLAND HILLS TX 2010 22 129 2:08.2 29:00.7 29:15.4 0:14.7 9:19/M
7 DANIA A RODRIGUEZ FORT WORTH TX 2040 24 142 2:38.8 29:31.3 30:20.7 0:49.3 9:29/M
8 LAUREL STEIN GRANBURY TX 1845 24 167 4:09.1 31:01.6 31:12.8 0:11.2 9:58/M
9 ANA LOPEZ FORT WORTH TX 1995 24 170 4:14.1 31:06.6 31:15.1 0:08.5 10:00/M
10 CELESTE RONDINARO FORT WORTH TX 1815 23 233 8:08.4 35:00.9 35:40.9 0:40.0 11:15/M
11 BRENDA MARTINEZ MANSFIELD TX 1999 20 249 9:22.8 36:15.3 36:20.3 0:05.0 11:39/M
12 DEANNA MARIE GONZALES CEDAR HILL TX 1931 21 282 14:11.6 41:04.1 41:12.7 0:08.6 13:12/M
13 KARILY GARCIA ARLINGTON TX 2101 23 341 26:55.2 53:47.7 53:47.7 17:18/M
14 FELICIA RONDINARO FORT WORTH TX 1816 21 350 31:36.9 58:29.4 59:10.9 0:41.5 18:48/M
15 ALI AUTREY BURLESON TX 1824 21 353 34:38.9 1:01:31.4 1:02:15.7 0:44.2 19:47/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ADAM JEFFERS ALEDO TX 1830 21 57   24:34.9 24:37.4 0:02.5 7:54/M
2 SERGEI LAY FORT WORTH TX 1984 22 59 0:18.7 24:53.7 24:54.9 0:01.2 8:00/M
3 TIBURCIO SANCHEZ HALTOM TX 2049 21 127 4:24.7 28:59.7 29:14.7 0:15.0 9:19/M
4 KEVIN WATSON GRANBURY TX 1847 24 163 6:15.4 30:50.3 31:03.6 0:13.2 9:55/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALEXA ROYSTON FORT WORTH TX 2152 25 27   22:50.4 22:52.4 0:02.0 7:21/M
2 SARA ANAIS MARTINEZ FORT WORTH TX 2142 29 54 1:35.1 24:25.6 24:35.3 0:09.7 7:51/M
3 AIMEE KLIEWER ARLINGTON TX 2132 28 56 1:41.5 24:31.9 24:38.1 0:06.1 7:53/M
4 MEREDITH SALMORAN WAXAHACHIE TX 2174 25 65 2:25.2 25:15.7 25:21.2 0:05.5 8:07/M
5 LUCIA LARA FORT WORTH TX 2137 25 149 6:54.2 29:44.6 30:19.6 0:34.9 9:34/M
6 JENNIFER TUCKER NORTH RICHLAND HILLS TX 2073 28 160 7:44.5 30:34.9 31:04.9 0:30.0 9:50/M
7 JESSICA C RODRIGUEZ FORT WORTH TX 2042 29 164 8:02.3 30:52.8 31:41.7 0:48.8 9:55/M
8 HOLLY OWEN RIVER OAKS TX 2021 25 180 8:51.2 31:41.7 31:57.7 0:16.0 10:11/M
9 JULIANNA NICKSON ABILENE TX 2014 29 187 9:24.2 32:14.7 32:53.2 0:38.5 10:22/M
10 AMANDA FLOREZ ARLINGTON TX 2115 25 207 10:08.2 32:58.7 33:22.2 0:23.5 10:36/M
11 MICAELA STEIN GRANBURY TX 1846 25 251 13:27.6 36:18.1 36:31.8 0:13.7 11:40/M
12 TRICIA LANGEHENNIG WAXAHACHIE TX 1820 27 254 13:42.4 36:32.8 36:38.8 0:05.9 11:45/M
13 MARICELA LARA FORT WORTH TX 2138 29 289 18:59.6 41:50.1 42:24.8 0:34.7 13:27/M
14 ASHLEY WENTH GRANBURY TX 1848 25 292 19:05.6 41:56.1 42:10.3 0:14.2 13:29/M
15 REBEKAH SPRINGER KATY TX 2060 27 293 19:06.1 41:56.6 42:53.1 0:56.4 13:29/M
16 NURIT GARCIA FORT WORTH TX 2114 25 294 19:22.0 42:12.5 42:21.2 0:08.7 13:34/M
17 POLLY HEANG FORT WORTH TX 1958 29 314 22:27.6 45:18.1 45:41.6 0:23.4 14:34/M
18 SARAH RASMUSSEN CROWLEY TX 2148 26 321 23:40.5 46:31.0 46:43.9 0:12.9 14:57/M
19 AMANDA SMITH NORTH RICHLAND HILLS TX 2054 28 347 33:53.8 56:44.2 57:34.2 0:49.9 18:15/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SERGIO SALDIVAR FORT WORTH TX 2095 25 26   22:38.4 22:47.9 0:09.5 7:17/M
2 JOSH LANCASTER WESTWORTH VILLAGE TX 1982 28 40 1:00.1 23:38.6 23:47.6 0:08.9 7:36/M
3 JORDAN LENTZ ARGYLE TX 1987 25 47 1:40.3 24:18.8 24:26.3 0:07.5 7:49/M
4 STEVEN AUSTIN SAGINAW TX 1806 27 70 2:57.7 25:36.2 25:38.3 0:02.1 8:14/M
5 PETER DANG HURST TX 1902 25 139 6:48.2 29:26.7 29:48.0 0:21.2 9:28/M
6 RAUL SALVADOR FORT WORTH TX 2154 25 150 7:06.4 29:44.9 30:19.8 0:34.9 9:34/M
7 NEAL SPRINGER KATY TX 2059 27 165 8:20.4 30:58.8 32:25.8 1:26.9 9:57/M
8 TANNER VIERTEL FORT WORTH TX 1851 29 226 11:48.6 34:27.1 34:51.1 0:24.0 11:05/M
9 JACOB SMITH NORTH RICHLAND HILLS TX 2055 28 346 34:04.7 56:43.2 57:33.5 0:50.2 18:14/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 REBECCA MOUSEL FORT WORTH TX 2006 31 92   27:02.6 27:04.6 0:01.9 8:42/M
2 AMBER JOHNSON WEATHERFORD TX 1972 32 96 0:20.2 27:22.8 27:37.3 0:14.5 8:48/M
3 GRACIE ARENAS LEANDER TX 2177 33 103 0:46.3 27:48.9 27:59.0 0:10.0 8:56/M
4 FABY RODRIGUEZ BURLESON TX 2041 33 143 2:35.9 29:38.6 30:07.6 0:29.0 9:32/M
5 GLORIA CRUZ 2205 34 189 5:18.5 32:21.1 33:35.8 1:14.7 10:24/M
6 TARA AHEL FORT WORTH TX 2097 30 202 5:43.9 32:46.6 33:24.6 0:38.0 10:32/M
7 JENNIFER FRARER FORT WORTH TX 2098 30 203 5:44.2 32:46.8 33:24.9 0:38.1 10:32/M
8 MISTI HARRIS VENUS TX 1953 34 216 6:41.9 33:44.6 33:55.6 0:11.0 10:51/M
9 AMANDA HALE WEATHERFORD TX 2131 34 217 6:43.9 33:46.5 34:20.0 0:33.4 10:51/M
10 MARISOL CABELLO FORT WORTH TX 2107 34 232 7:50.1 34:52.7 35:21.4 0:28.7 11:13/M
11 RITA HAYNES FORT WORTH TX 1808 31 274 11:40.8 38:43.4 38:57.4 0:14.0 12:27/M
12 LUZ ROMERO FORT WORTH TX 2151 32 275 12:08.4 39:11.1 39:22.1 0:11.0 12:36/M
13 HANH NGUYEN GRAND PRAIRIE TX 2011 33 315 18:25.4 45:28.1 45:46.3 0:18.2 14:37/M
14 ASHLEY HAHN ARLINGTON TX 1947 30 330 20:47.1 47:49.7 48:19.4 0:29.7 15:23/M
15 BRIANNE WOLTMANN MANSFIELD TX 2087 34 334 22:33.8 49:36.4 49:50.6 0:14.1 15:57/M
16 LAURA HANNA ROANOKE TX 1950 34 345 29:10.4 56:13.1 58:40.7 2:27.6 18:05/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSHUA LYNN ARLINGTON TX 2140 33 45   24:09.4 24:15.4 0:06.0 7:46/M
2 J. ANGEL SALDIVAR FORT WORTH TX 2047 34 67 1:12.3 25:21.8 25:34.1 0:12.3 8:09/M
3 MICHAEL ST. GERMAIN FORT WORTH TX 2159 31 79 1:59.9 26:09.3 26:14.6 0:05.2 8:25/M
4 MICHAEL CUPP FORT WORTH TX 1901 32 87 2:31.4 26:40.8 27:02.3 0:21.4 8:34/M
5 LOGAN LUTHER FORT WORTH TX 1814 34 113 4:16.4 28:25.8 28:44.6 0:18.7 9:08/M
6 ROBERT ALT HALTOM CITY TX 2180 34 114 4:18.9 28:28.4 28:57.8 0:29.4 9:09/M
7 ANDREW AHEL FORT WORTH TX 2096 31 131 4:54.4 29:03.8 29:41.3 0:37.4 9:20/M
8 JIM CHAPPELL ARLINGTON TX 1828 30 178 7:24.5 31:33.9 32:18.6 0:44.6 10:09/M
9 DONMARK NICKSON ABILENE TX 2013 33 186 8:04.3 32:13.8 32:53.1 0:39.2 10:22/M
10 WILL NORTHERN FORT WORTH TX 1860 31 224 10:07.2 34:16.7 34:31.6 0:14.8 11:01/M
11 JON GONZALEZ DALLAS TX 1933 32 317 21:26.4 45:35.8 45:54.8 0:19.0 14:39/M
12 SCOTT NGUYEN GRAND PRAIRIE TX 2012 33 337 26:00.1 50:09.6 50:28.3 0:18.7 16:08/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOANNA VELASQUEZ FORT WORTH TX 2076 35 36   23:29.3 23:31.8 0:02.5 7:33/M
2 KELLY ROUSE MANSFIELD TX 2108 36 72 2:10.9 25:40.2 25:46.3 0:06.1 8:15/M
3 MELISSA DIAZ FORT WORTH TX 1807 38 83 3:02.4 26:31.8 26:45.1 0:13.3 8:32/M
4 KATHRYN OTWELL FORT WORTH TX 2020 37 105 4:22.0 27:51.4 28:18.1 0:26.7 8:57/M
5 MARYKATHRYN THARALDSON FORT WORTH TX 2070 38 125 5:27.0 28:56.3 29:09.3 0:13.0 9:18/M
6 YENISET ABAD MANSFIELD TX 1865 38 135 5:42.0 29:11.3 29:22.3 0:11.0 9:23/M
7 KRISTINA PROVINSAL FT WORTH TX 2030 38 138 5:51.6 29:20.9 29:31.1 0:10.1 9:26/M
8 CHERYL LOFTIS-EVERETT ARLINGTON TX 1993 39 140 5:58.2 29:27.5 29:37.7 0:10.1 9:28/M
9 ANDIE SMITH LEWISVILLE TX 1817 37 148 6:14.1 29:43.4 30:03.4 0:20.0 9:33/M
10 CARA GARZA FORT WORTH TX 1923 38 153 6:23.0 29:52.3 30:31.6 0:39.2 9:36/M
11 LAURA RAWLINGS NORTH RICHLAND HILLS TX 2033 39 161 7:18.1 30:47.5 31:21.6 0:34.1 9:54/M
12 STEPHANIE RUIZ FORT WORTH TX 2153 37 171 7:46.5 31:15.8 31:24.3 0:08.5 10:03/M
13 TARA CANTWELL STERLING VA 1890 37 191 8:57.4 32:26.7 32:36.0 0:09.2 10:26/M
14 KELLY SMITH FORT WORTH TX 2158 36 199 9:12.0 32:41.4 32:50.6 0:09.1 10:31/M
15 AIMEE COPLEN SPRINGTOWN TX 1898 38 208 9:40.9 33:10.2 33:33.6 0:23.3 10:40/M
16 RAQUEL ELY FORT WORTH TX 1910 39 213 10:04.0 33:33.3 33:47.8 0:14.5 10:47/M
17 SIERRA HANFT FORT WORTH TX 1949 36 215 10:13.1 33:42.5 34:15.3 0:32.8 10:50/M
18 LEANNA ANDREWS ARLINGTON TX 2163 35 237 12:01.7 35:31.1 36:03.1 0:31.9 11:25/M
19 JENNIFER KELLY FORT WORTH TX 1973 35 262 13:46.2 37:15.6 37:46.7 0:31.1 11:59/M
20 KIESHA WILBURN ROCKVILLE CENTRE NY 1835 39 307 20:20.6 43:49.9 44:19.1 0:29.1 14:05/M
21 RAQUEL PEREZ FORT WORTH TX 2103 38 322 23:07.6 46:37.0 50:57.1 4:20.1 14:59/M
22 PRISCILLA COLLINS HALTOM CITY TX 1841 36 332 25:34.9 49:04.2 49:47.9 0:43.7 15:47/M
23 BELINDA HERNANDEZ BLUE MOUND TX 1960 38 343 30:50.2 54:19.6 54:44.7 0:25.1 17:28/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RAHSAAN WEAVER STERLING VA 2080 38 10   19:37.6 19:41.4 0:03.8 6:18/M
2 CHAUNCEY RAIDEN KILLEEN TX 2146 37 14 0:40.1 20:17.7 20:18.8 0:01.1 6:31/M
3 CHRIS WIDERSTROM FORT WORTH TX 2082 36 20 1:43.7 21:21.3 21:24.3 0:03.0 6:52/M
4 HOMERO VILLARREAL FORT WORTH TEXAS 2197 37 68 5:46.0 25:23.6 25:39.3 0:15.7 8:10/M
5 MIKE GARZA FORT WORTH TX 1924 38 77 6:26.2 26:03.9 26:43.6 0:39.7 8:23/M
6 JORGE ABAD MANSFIELD TX 1864 35 100 7:56.7 27:34.3 27:45.3 0:11.0 8:52/M
7 JEREMY MOORE FORT WORTH TX 2004 35 183 12:25.1 32:02.7 32:18.4 0:15.7 10:18/M
8 JOSE ROMERO FORT WORTH TX 1863 36 192 12:55.2 32:32.9 32:32.9 10:28/M
9 ANDREW KING ARLINGTON TX 1979 35 223 14:32.0 34:09.6 34:48.1 0:38.5 10:59/M
10 KEVIN FALLON FORT WORTH TX 1913 38 265 18:09.9 37:47.5 38:08.8 0:21.3 12:09/M
11 TIM TYREE JR ARLINGTON TX 2074 37 273 19:04.2 38:41.8 39:20.1 0:38.2 12:26/M
12 DENNIS WILBURN ROCKVILLE CENTRE NY 1834 38 306 24:11.6 43:49.2 44:18.1 0:28.9 14:05/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ESTEFANA ROSALES FORT WORTH TX 2195 42 31   23:11.3 23:12.6 0:01.2 7:27/M
2 DANA MANNING DOUBLE OAK TX 1997 42 52 1:10.7 24:22.1 24:48.6 0:26.4 7:50/M
3 PAULETTE MOSS WAXAHACHIE TX 2005 44 58 1:39.5 24:50.8 24:55.1 0:04.2 7:59/M
4 PAM EASON ARLINGTON TX 1908 44 82 3:19.7 26:31.1 26:54.8 0:23.7 8:32/M
5 MARA TOWNSLEY FORT WORTH TX 2072 41 104 4:39.1 27:50.5 28:17.9 0:27.4 8:57/M
6 MICHELLE SHILLING FORT WORTH TX 2051 40 124 5:38.7 28:50.1 29:17.6 0:27.4 9:16/M
7 APRILL GRAHAM WAXAHACHIE TX 1934 43 133 5:56.3 29:07.7 29:20.5 0:12.7 9:22/M
8 MELINDA ALONZO HALTOM CITY TX 1867 41 134 5:57.6 29:08.9 29:33.9 0:24.9 9:22/M
9 KIM AUTREY BURLESON TX 1825 40 169 7:52.7 31:04.1 31:47.2 0:43.1 9:59/M
10 SHANNA BRIGGS FORT WORTH TX 1881 42 173 8:14.3 31:25.7 31:53.7 0:28.0 10:06/M
11 SILVIA FLYGARE SAN ANGELO TX 2129 43 194 9:22.3 32:33.6 32:48.9 0:15.2 10:28/M
12 AMY FOSTER FORT WORTH TX 1917 43 222 10:54.2 34:05.6 34:38.6 0:32.9 10:58/M
13 STEPHANIE MOORE WAXAHACHIE TX 1821 41 241 12:30.8 35:42.2 35:47.2 0:05.0 11:29/M
14 TINA PHAN ARLINGTON TX 2029 44 243 12:47.2 35:58.5 36:01.6 0:03.0 11:34/M
15 SONIA STANISZEWSKI FORT WORTH TX 2064 44 258 13:45.8 36:57.2 37:32.9 0:35.7 11:53/M
16 LAURIE LOZANO FORT WORTH TX 1996 42 261 13:57.4 37:08.8 37:19.9 0:11.1 11:56/M
17 ANNA NACKLEY COLLEYVILLE TX 2007 44 268 14:38.3 37:49.7 37:56.7 0:07.0 12:10/M
18 ARLEEN BROOKS ARLINGTON TX 1840 43 308 20:41.0 43:52.3 44:35.8 0:43.5 14:06/M
19 CLAUDIA VARELA CROWLEY TX 2160 42 316 22:20.7 45:32.1 45:53.1 0:21.0 14:38/M
20 CARLETTE STONE FORT WORTH TX 1843 44 344 31:23.3 54:34.7 55:18.7 0:43.9 17:33/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SERGIO HERNANDEZ GRANBURY TX 2164 41 5   18:40.7 18:42.3 0:01.6 6:00/M
2 CREG ARNOLD HASLET TX 1868 44 15 1:44.6 20:25.3 20:27.3 0:01.9 6:34/M
3 JEFF CAMPBELL GRAND PRAIRIE TX 1887 40 21 2:50.3 21:31.1 21:33.6 0:02.5 6:55/M
4 VALENTIN JAUREGUI FORT WORTH TX 2181 44 25 3:47.6 22:28.3 22:32.3 0:04.0 7:13/M
5 JIM HART HASLET TX 1955 44 33 4:40.0 23:20.7 23:28.8 0:08.1 7:30/M
6 DEREK SMITH FORT WORTH TX 2157 44 55 5:46.7 24:27.5 24:32.0 0:04.5 7:52/M
7 STEVE WALKER SUMMERVILLE SC 2078 41 60 6:15.9 24:56.7 25:09.9 0:13.2 8:01/M
8 DAVID DREZ FORT WORTH TX 1905 41 61 6:18.1 24:58.8 25:13.1 0:14.2 8:02/M
9 BRENT WIESE KELLER TX 2201 42 62 6:19.3 25:00.1 25:02.6 0:02.5 8:02/M
10 ADAM VINCZE FORT WORTH TX 2204 44 80 7:32.1 26:12.8 26:29.3 0:16.5 8:25/M
11 ROBERT SCHULTZ AZLE TX 2105 44 119 9:57.9 28:38.6 28:51.1 0:12.4 9:12/M
12 MICHAEL SOLOSKO FLOWER MOUND TX 2058 44 156 11:25.2 30:05.9 30:22.8 0:16.9 9:40/M
13 LEONARD BESERRA CROWLEY TX 1877 43 205 14:16.1 32:56.8 33:18.3 0:21.5 10:35/M
14 SAM STEWART ARLINGTON TX 2069 41 229 15:47.5 34:28.2 34:48.1 0:19.9 11:05/M
15 JASON RAWLINGS NORTH RICHLAND HILLS TX 2031 42 236 16:39.5 35:20.2 35:56.8 0:36.6 11:22/M
16 TOM STALLINGS FORT WORTH TX 2063 44 238 16:50.8 35:31.6 35:35.4 0:03.8 11:25/M
17 ELIUD JIMENEZ NORTH RICHLAND HILLS TX 1970 41 287 23:07.3 41:48.1 42:11.3 0:23.2 13:26/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TRACEY HART HASLET TX 1956 46 95   27:22.7 27:36.1 0:13.4 8:48/M
2 SHARON O'DONNELL AZLE TX 2016 46 97 0:02.7 27:25.5 39:35.3 12:09.8 8:49/M
3 KELLIE PATTERSON ARLINGTON TX 2025 46 117 1:12.9 28:35.6 28:47.1 0:11.5 9:11/M
4 SHELLEY JONES LEWISVILLE TX 2109 47 123 1:25.4 28:48.2 29:00.2 0:12.0 9:16/M
5 LYNDA PARRA FORT WORTH TX 2192 49 130 1:40.1 29:02.8 30:00.3 0:57.4 9:20/M
6 RANELL GASTON RED OAK TX 1818 48 132 1:44.1 29:06.9 29:10.8 0:03.9 9:21/M
7 BILLIE JO LOBDELL DECATUR TX 1991 48 158 2:52.2 30:14.9 30:23.1 0:08.1 9:43/M
8 KIM HULTS WAXAHACHIE TX 1819 47 162 3:26.8 30:49.6 30:54.8 0:05.2 9:55/M
9 FREINDE MILLS SUGAR LAND TX 2168 47 181 4:19.5 31:42.2 32:10.7 0:28.5 10:12/M
10 SANDRA HOUSE WATAUGA TX 2190 49 188 4:56.1 32:18.8 32:36.9 0:18.1 10:23/M
11 ALISON WISE FORT WORTH TX 2084 49 196 5:11.4 32:34.1 32:44.8 0:10.7 10:28/M
12 JANET WONDERO MANSFIELD TX 2090 46 197 5:15.5 32:38.2 32:45.2 0:07.0 10:30/M
13 GENICE DANIELS MANSFIELD TX 1804 46 198 5:18.4 32:41.1 33:28.8 0:47.7 10:31/M
14 ANA ORTEGA FORT WORTH TX 2018 46 206 5:35.9 32:58.6 33:30.6 0:32.0 10:36/M
15 MARVA ALLEN SAN ANTONIO TX 1866 47 250 8:54.2 36:17.0 36:42.6 0:25.6 11:40/M
16 SUZANNE MCDOLE MANSFIELD TX 2203 46 269 10:32.6 37:55.3 38:17.3 0:22.0 12:12/M
17 NOELLE HERNDON BURLESON TX 1961 48 280 13:37.8 41:00.6 41:17.3 0:16.7 13:11/M
18 JULIA FLOWERS WESTLAKE TX 2127 47 290 14:27.7 41:50.4 41:56.9 0:06.5 13:27/M
19 TONY PARRIS MANSFIELD TX 2024 48 295 14:50.8 42:13.6 42:22.1 0:08.5 13:34/M
20 DEBRA PEARSON WEATHERFORD TX 2028 47 305 16:26.0 43:48.7 44:15.0 0:26.2 14:05/M
21 JOYCE WATTERSON ARLINGTON TX 2079 46 329 20:19.2 47:41.9 47:54.8 0:12.8 15:20/M
22 BETH SMALTZ MANSFIELD TX 2053 46 339 24:22.1 51:44.8 52:47.8 1:03.0 16:38/M
23 TINA LENTZ ARGYLE TX 1989 45 342 26:52.9 54:15.6 55:04.6 0:48.9 17:27/M
24 DARLA BULLS WAXAHACHIE TX 1883 48 348 29:29.1 56:51.8 57:30.9 0:39.1 18:17/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TODD REYNOLDS BENBROOK TX 2198 47 7   19:22.3 19:23.3 0:00.9 6:14/M
2 PHILLIP LENTZ ARGYLE TX 1988 49 28 3:31.0 22:53.4 23:00.6 0:07.2 7:21/M
3 GERARDO ARTEAGA FORT WORTH TX 2184 46 34 3:58.5 23:20.8 23:23.1 0:02.2 7:30/M
4 TROY LOBDELL DECATUR TX 1992 46 39 4:12.5 23:34.9 23:42.7 0:07.7 7:35/M
5 SCOTT HURST FORT WORTH TX 1966 46 74 6:26.2 25:48.6 26:19.1 0:30.5 8:18/M
6 PAUL DERAUD GRAPEVINE TX 1850 47 81 7:03.7 26:26.1 26:33.6 0:07.4 8:30/M
7 DAN VILLEGAS FORT WORTH TX 2077 47 85 7:16.6 26:39.0 26:51.3 0:12.3 8:34/M
8 TOM AMON FORT WORTH TX 2188 49 106 8:29.8 27:52.2 28:21.8 0:29.6 8:58/M
9 RICHARD JONES LEWISVILLE TX 2110 49 116 9:09.4 28:31.8 28:43.8 0:12.0 9:10/M
10 JOHN KELLY FORT WORTH TX 1974 47 159 11:04.3 30:26.7 30:38.6 0:11.8 9:47/M
11 CLAY TOWNSLEY FORT WORTH TX 2071 45 175 12:03.9 31:26.3 31:53.8 0:27.5 10:06/M
12 DAVID DANIELS LIBERTYVILLE IL 2123 47 240 16:12.9 35:35.3 36:18.1 0:42.7 11:26/M
13 CHRISTOPHER HUNT MANSFIELD TX 1965 46 260 17:44.1 37:06.5 37:52.7 0:46.2 11:56/M
14 JIM HORN GRANBURY TX 1963 49 309 24:36.6 43:59.0 44:42.8 0:43.8 14:09/M
15 BRYAN EASON ARLINGTON TX 1907 47 318 26:22.2 45:44.6 46:09.1 0:24.4 14:42/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MINDY COFFMAN FORT WORTH TX 2122 53 71   25:39.3 25:45.8 0:06.4 8:15/M
2 SUSAN KNAPP FORT WORTH TX 2134 54 73 0:01.1 25:40.5 25:54.2 0:13.7 8:15/M
3 GUY LEONA HOUSTON TX 2178 52 147 4:03.8 29:43.2 29:47.3 0:04.1 9:33/M
4 JOANN GROPE FORT WORTH TX 1941 52 154 4:17.3 29:56.7 30:12.8 0:16.1 9:37/M
5 TERESA ESTRADA FORT WORTH TX 2125 51 195 6:54.7 32:34.1 32:52.6 0:18.5 10:28/M
6 CHERYL GORICK KELLER TX 2194 54 210 7:36.0 33:15.4 33:33.1 0:17.6 10:41/M
7 DEEDY GONZALES CEDAR HILL TX 1932 54 231 9:09.8 34:49.2 34:51.6 0:02.3 11:12/M
8 GERI GERADS AZLE TX 1926 52 245 10:20.3 35:59.7 48:08.2 12:08.4 11:34/M
9 KRISTI PINTSCH WAXAHACHIE TX 1823 50 256 10:54.2 36:33.6 36:39.6 0:05.9 11:45/M
10 MOLLY HUSS GRAND PRAIRIE TX 1968 53 263 11:54.3 37:33.7 38:03.9 0:30.2 12:04/M
11 LORRAINE CRAWFORD FORT WORTH TX 1899 50 281 15:23.2 41:02.6 41:54.8 0:52.2 13:12/M
12 KIMBERLY POWERS GRANBURY TX 1838 51 297 16:37.0 42:16.3 43:03.3 0:46.9 13:35/M
13 CHRISTIE WARDEN FORT WORTH TX 2113 51 312 19:03.4 44:42.8 45:13.6 0:30.7 14:22/M
14 MONICA LEAL ARLINGTON TX 2102 50 325 21:37.1 47:16.5 51:39.0 4:22.4 15:12/M
15 DEBBIE ROBINSON MANSFIELD TX 2038 54 328 21:46.0 47:25.4 47:42.4 0:17.0 15:15/M
16 DI ANN SANCHEZ EULESS TX 2048 53 333 23:30.7 49:10.1 49:25.3 0:15.2 15:49/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MAXIMILIANO GARIBAY FORT WORTH TX 1922 54 13   20:01.4 20:03.3 0:01.9 6:26/M
2 ZACK GILES FORT WORTH TX 2165 50 29 3:01.0 23:02.5 23:15.3 0:12.8 7:24/M
3 RAYMOND VICK IRVING TX 2161 52 43 3:53.4 23:54.8 23:59.8 0:05.0 7:41/M
4 DAVID BORUNDA CROWLEY TX 1811 54 44 3:54.9 23:56.4 24:20.2 0:23.7 7:42/M
5 DAVID CABRAL FORT WORTH TX 2193 54 49 4:18.7 24:20.2 26:53.4 2:33.2 7:49/M
6 DAVID JEFFERS ALEDO TX 2106 52 50 4:19.1 24:20.6 24:22.9 0:02.3 7:49/M
7 BUD HILL IRVING TX 2179 53 64 5:09.9 25:11.3 25:15.8 0:04.4 8:06/M
8 GREG KNAPP FORT WORTH TX 2133 54 78 6:03.8 26:05.3 26:20.3 0:15.0 8:23/M
9 GEORGE ASSENHEIMER SOUTHLAKE TX 1869 51 110 7:59.6 28:01.1 28:09.3 0:08.2 9:01/M
10 MARC GERADS AZLE TX 1927 52 115 8:29.7 28:31.2 28:31.2 9:10/M
11 SAMUEL MARTINEZ MANSFIELD TX 2000 54 120 8:37.3 28:38.8 28:43.3 0:04.5 9:12/M
12 PHILIP AUTREY BURLESON TX 1827 51 168 11:02.2 31:03.7 31:46.5 0:42.7 9:59/M
13 KENNITH R SIMMONS FORT WORTH TX 2052 50 172 11:22.2 31:23.7 31:38.1 0:14.3 10:05/M
14 RICHARD CAHILL MANSFIELD TX 1886 51 176 11:24.8 31:26.3 31:35.1 0:08.7 10:06/M
15 HERMAN KEPP FORT WORTH TX 1809 51 179 11:36.1 31:37.6 31:51.1 0:13.4 10:10/M
16 BOB BESGROVE FT WORTH TX 1878 50 182 11:45.3 31:46.8 31:58.3 0:11.5 10:13/M
17 GARY ESTES II CLEBURNE TX 1911 54 248 16:09.1 36:10.6 36:32.3 0:21.7 11:38/M
18 JORGE GUITERREZ FORT WORTH TX 2100 50 277 19:10.6 39:12.1 39:42.3 0:30.2 12:36/M
19 JERRY REILLY SOUTHLAKE TX 2035 51 285 21:10.1 41:11.6 41:47.8 0:36.2 13:15/M
20 LLOYD ORTEGA FORT WORTH TX 2019 53 296 22:14.1 42:15.6 42:48.1 0:32.4 13:35/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BEVERLY DEHART FORT WORTH TX 2092 58 63   25:07.2 25:10.1 0:02.8 8:05/M
2 TAMMY ROONEY TYLER TX 2044 57 93 2:06.0 27:13.3 27:17.2 0:03.8 8:45/M
3 MARY STAFFELD BENBROOK TX 2061 55 108 2:48.8 27:56.0 27:59.8 0:03.7 8:59/M
4 LYNETTE FRANKLIN FORT WORTH TX 1918 56 246 10:53.8 36:01.1 36:31.3 0:30.2 11:35/M
5 EILEEN MARSH MANSFIELD TX 1998 57 252 11:12.8 36:20.1 36:35.2 0:15.1 11:41/M
6 SUSAN HURST FORT WORTH TX 1967 58 272 13:25.4 38:32.7 39:02.4 0:29.7 12:23/M
7 GLORIA VALLEJO HALTOM CITY TX 2075 59 300 17:19.4 42:26.7 42:30.2 0:03.5 13:39/M
8 TERRI SAMBRANO FORT WORTH TX 2155 57 320 21:18.2 46:25.4 46:53.6 0:28.1 14:55/M
9 PATTI IRBY FORT WORTH TX 1969 58 349 32:05.7 57:12.9 57:50.7 0:37.7 18:24/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHARLIE HART ARLINGTON TX 1954 58 17   20:56.9 20:57.9 0:01.0 6:44/M
2 JIM ELY FORT WORTH TX 1909 55 30 2:10.4 23:07.3 23:11.3 0:04.0 7:26/M
3 ALEX GONZALES CEDAR HILL TX 1930 55 32 2:15.5 23:12.4 23:13.8 0:01.3 7:28/M
4 DOUG GROPE FORT WORTH TX 1935 55 69 4:32.0 25:28.9 25:36.3 0:07.3 8:11/M
5 JAMES STEIN GRANBURY TX 1844 57 75 4:57.6 25:54.6 26:10.3 0:15.7 8:20/M
6 ALAN TURNER WAXAHACHIE TX 2175 58 89 5:55.9 26:52.8 26:57.6 0:04.7 8:38/M
7 ROB WHITE FORT WORTH TX 2081 57 94 6:20.8 27:17.8 27:27.8 0:10.0 8:46/M
8 DARRELL THOMPSON ARLINGTON TX 1810 55 144 8:42.6 29:39.6 30:33.6 0:53.9 9:32/M
9 CHRIS O'DONNELL AZLE TX 2015 57 155 9:08.0 30:05.0 42:14.1 12:09.1 9:40/M
10 RICARDO E RODRIGUEZ FORT WORTH TX 2043 57 253 15:29.2 36:26.2 37:14.1 0:47.8 11:43/M
11 DAVID WOOTEN BENBROOK TX 2185 57 278 18:46.7 39:43.7 40:02.3 0:18.6 12:46/M
12 MARL WILHELM FORT WORTH TX 2083 58 319 25:03.6 46:00.6 46:22.3 0:21.7 14:47/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SUSAN REECE N RICHLAND HILLS TX 2149 60 126   28:58.0 29:25.1 0:27.1 9:19/M
2 CHRIS KERR ARLINGTON TX 1977 62 204 3:57.3 32:55.3 33:08.7 0:13.3 10:35/M
3 VICKI SHELTON PARADISE TX 2050 60 218 4:54.2 33:52.2 34:14.7 0:22.5 10:53/M
4 JANET OWEN RIVER OAKES TX 2022 63 235 6:20.8 35:18.8 35:35.6 0:16.7 11:21/M
5 RUBY REED MANSFIELD TX 1805 63 303 13:34.0 42:32.0 43:20.6 0:48.6 13:41/M
6 MARY VIRGINIA HALLAK FORT WORTH TX 1948 64 311 15:34.8 44:32.8 45:01.6 0:28.7 14:19/M
7 VICTORIA BORUNDA DALLAS TX 1812 61 340 22:53.3 51:51.3 52:30.6 0:39.2 16:40/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RUSTY KENNEDY MANSFIELD TX 1975 62 101   27:38.1 27:44.8 0:06.7 8:53/M
2 WAYNE MORRIS LAWTON OK 2143 62 145 2:01.8 29:39.9 29:58.1 0:18.1 9:32/M
3 MAX FALLS 2196 62 157 2:33.7 30:11.8 30:19.6 0:07.7 9:42/M
4 MARK GLASMIRER ARLINGTON TX 1928 60 244 8:20.5 35:58.6 36:23.3 0:24.7 11:34/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 POKSU BINGER FORT WORTH TX 1879 65 42   23:52.8 23:57.2 0:04.3 7:40/M
2 TONI MCKENNA NORTH RICHLAND HILLS TX 2002 69 230 10:42.2 34:35.0 34:52.3 0:17.2 11:07/M
3 PAMELA BAYER WATAUGA TX 1874 67 270 14:21.3 38:14.2 38:31.9 0:17.7 12:18/M
4 CARMEN FLORES HALTOM CITY TX 2189 68 313 21:07.2 45:00.1 45:14.6 0:14.5 14:28/M
5 JANICE BURKS GRANBURY TX 1885 69 338 26:21.9 50:14.8 50:27.9 0:13.1 16:09/M
6 BARBARA BRENNAN FORT WORTH TX 1880 68 354 41:00.4 1:04:53.2 1:05:20.6 0:27.3 20:52/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LARRY LICHNOVSKY ARLINGTON TX 1990 67 66   25:16.9 25:21.8 0:04.9 8:07/M
2 BOB LAY FORT WORTH TX 1983 68 76 0:39.1 25:56.1 26:02.6 0:06.5 8:20/M
3 LARRY FLINN FORT WORTH TX 1916 67 98 2:08.8 27:25.8 27:35.6 0:09.7 8:49/M
4 EDDIE LARGE FORT WORTH TEXAS 2170 67 99 2:09.5 27:26.5 27:31.1 0:04.6 8:49/M
5 IAN RODGER BURLESON TX 2039 67 151 4:30.1 29:47.1 29:54.3 0:07.2 9:35/M
6 DAVE RIEDL FORT WORTH TX 2093 68 166 5:43.1 31:00.1 31:04.8 0:04.7 9:58/M
7 JOHN DAVIS FORT WORTH TX 1904 66 323 21:26.8 46:43.8 46:54.1 0:10.2 15:01/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEAN PARK ARLINGTON TX 2023 70 209   33:12.6 33:21.9 0:09.3 10:41/M
2 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 2001 74 242 2:36.5 35:49.1 36:06.8 0:17.7 11:31/M
3 TOSHIKO GALLOWAY HURST TX 1920 73 259 3:47.3 36:59.9 37:07.0 0:07.0 11:54/M
4 ROBIN POWERS FORT WORTH TX 1839 71 298 9:04.3 42:16.9 43:04.1 0:47.1 13:35/M
5 ELIZABETH MENDENHALL SPRINGTOWN TX 2003 70 302 9:19.2 42:31.8 43:03.3 0:31.4 13:40/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CARL GALLOWAY HURST TX 1919 70 84   26:37.8 26:42.1 0:04.2 8:34/M
2 RAYMOND RODRIGUEZ FORT WORTH TX 2150 71 146 3:05.0 29:42.8 30:10.6 0:27.7 9:33/M
3 KIMBLE HOWARD TYLER TX 1964 72 211 6:50.3 33:28.2 33:36.2 0:07.9 10:46/M
4 ARTHUR SALAZAR NORTH RICHLAND HILLS TX 2046 70 214 7:03.9 33:41.8 33:42.3 0:00.5 10:50/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KEN BREWER ARLINGTON TX 2167 78 102   27:47.1 27:52.6 0:05.5 8:56/M