GHS Fillie Trot 5K

Age Group Results

January 29, 2011


Results By RunTIME Racing Services, www.runtimeracingservices.com


Men: 0- 0 1-11 12-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-99
Women: 0- 0 1-11 12-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-99

Overall Female Overall Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

PAYTON BROWN DOUBLE OAK TX

173

12

12

20:21.5

20:21.5

 

6:33/M

 
Top

Overall Male Overall Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

ALEX HUTTO GRAPEVINE TX

755

18

1

18:04.5

18:04.5

 

5:49/M

 
Top

Female 11 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

VALERIE HART CARROLLTON TX

180

11

29

22:59.7

23:01.6

 

7:23/M

2

JENA ARNETT HEWITT TX

169

11

37

23:26.6

23:26.6

0:26.8

7:32/M

3

HEATHER CARPENTER GRAPEVINE TX

242

11

45

24:09.6

24:12.7

1:09.8

7:46/M

4

MALLORY PITTMAN BARTONVILLE TX

189

11

53

25:20.4

25:22.1

2:20.6

8:09/M

5

MEREDITH ST. JOHN GRAPEVINE TX

826

10

54

25:20.9

25:20.9

2:21.2

8:09/M

6

ERICA WILSON LANTANA TX

200

10

58

25:33.2

25:34.6

2:33.4

8:13/M

7

JAMIE MCCARLEY GRAPEVINE TX

473

10

69

27:04.5

27:16.1

4:04.7

8:42/M

8

ASHLYN LERMA HIGHLAND VILLAGE TX

461

10

85

28:44.6

28:44.6

5:44.8

9:14/M

9

ALLIE WILSON LANTANA TX

198

7

167

37:16.1

37:16.1

14:16.4

11:59/M

10

MELANIE URRUTIA COLLEYVILLE TX

589

11

183

40:22.8

40:22.8

17:23.0

12:59/M

 
Top

Male 11 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

RICHARD BRIDGEMAN COPPELL TX

172

11

19

21:43.9

21:43.9

 

6:59/M

2

BARRETT BOOKOUT HIGHLAND VILLAGE TX

171

9

32

23:04.2

23:04.2

1:20.2

7:25/M

3

COLLIN JOHNSON FLOWER MOUND TX

182

11

34

23:14.3

23:14.3

1:30.3

7:28/M

4

TANNER PATTON FLOWER MOUND TX

188

9

35

23:24.6

23:24.6

1:40.7

7:31/M

5

JUAN PABLO RODRIGUEZ COPPELL TX

192

10

44

24:03.4

24:03.4

2:19.5

7:44/M

6

KATHERINE ROQUEBERT HIGHLAND VILLAGE TX

193

10

48

24:20.8

24:22.0

2:36.9

7:49/M

7

ALEX JOHNSON GRAPEVINE TX

452

11

49

24:25.8

24:25.8

2:41.9

7:51/M

8

JOSEPH TILLER LEWISVILLE TX

872

9

55

25:21.7

25:27.2

3:37.8

8:09/M

9

HUNTER PATTON FLOWER MOUND TX

187

9

70

27:12.1

27:12.1

5:28.2

8:45/M

10

ANDY WILDING GRAPEVINE TX

796

10

79

28:30.2

28:30.2

6:46.3

9:10/M

11

NICK WILSON LANTANA TX

199

8

114

31:44.5

31:44.5

10:00.6

10:12/M

12

TAYLOR SUTFLIFF GRAPEVINE TX

148

9

116

31:59.7

32:02.8

10:15.7

10:17/M

13

ALEX HARRIS HIGHLAND VILLAGE TX

179

11

118

32:05.8

32:05.8

10:21.8

10:19/M

14

BENJAMIN VIETH GRAPEVINE TX

151

9

126

33:02.3

33:17.4

11:18.3

10:37/M

15

ZACHARIAH VIETH GRAPEVINE TX

152

11

142

34:22.0

34:36.6

12:38.0

11:03/M

16

JACK PROUDFOOT BOYD TX

2144

9

149

35:17.2

36:18.6

13:33.2

11:21/M

17

JEREMIAH MCGHEE GRAPEVINE TX

478

10

185

40:39.7

40:42.7

18:55.8

13:04/M

18

THOMAS SMITH COLLEYVILLE TX

887

11

196

44:24.8

44:35.5

22:40.9

14:17/M

19

KEVIN CLUTTERBUCK GRAPEVINE TX

837

9

199

44:44.3

45:04.2

23:00.3

14:23/M

20

JACOB BATES SOUTHLAKE TX

223

10

208

47:49.6

48:29.3

26:05.6

15:23/M

21

NATHANAEL HAGY ROANOKE TX

286

6

212

52:05.6

53:38.7

30:21.7

16:45/M

22

JACOB BENZICK COLLEYVILLE TX

228

8

224

1:05:53.7

1:06:34.9

44:09.8

21:11/M

23

JACKSON BENZICK COLLEYVILLE TX

229

4

225

1:05:58.7

1:06:39.6

44:14.8

21:13/M

 
Top

Female 12 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

GAIRY NATIVIDAD DENTON TX

186

13

13

20:29.0

20:29.0

 

6:35/M

2

BEATRICE CRUMP FLOWER MOUND TX

177

13

23

22:22.9

22:22.9

1:53.9

7:12/M

3

MELISSA MORALES COPPER CANYON TX

185

14

26

22:41.6

22:41.6

2:12.6

7:18/M

4

MEGAN HOFFMAN FLOWER MOUND TX

295

13

47

24:19.7

24:23.6

3:50.7

7:49/M

5

WHITNEY WOODS SOUTHLAKE TX

824

13

52

25:10.2

25:17.0

4:41.2

8:06/M

6

NATASHA ROQUEBERT HIGHLAND VILLAGE TX

194

14

60

25:53.8

25:53.8

5:24.8

8:19/M

7

ALI STONECIPHER COPPELL TX

195

13

72

27:21.5

27:23.2

6:52.5

8:48/M

8

MIRANDA ROBERTS SOUTHLAKE TX

559

15

80

28:33.3

28:44.5

8:04.3

9:11/M

9

AMELIA AHNER SOUTHLAKE TX

898

15

82

28:34.2

28:45.4

8:05.2

9:11/M

10

MADISON KIRKHUFF COLLEYVILLE TX

808

15

96

30:17.4

30:53.1

9:48.4

9:44/M

11

ALEX VIETH GRAPEVINE TX

153

13

133

33:54.3

34:01.8

13:25.3

10:54/M

12

AVERY ROBERTSON COLLEYVILLE TX

564

12

147

35:11.8

35:50.6

14:42.8

11:19/M

13

CARLY WILLIKY COLLEYVILLE TX

716

15

148

35:12.1

35:50.2

14:43.1

11:19/M

14

HANNAH KIRKHUFF COLLEYVILLE TX

809

15

179

39:34.4

40:11.3

19:05.4

12:43/M

15

LAUREN MCCARLEY GRAPEVINE TX

472

14

192

42:42.4

43:26.5

22:13.4

13:44/M

16

RACHEL SMITH GRAPEVINE TX

147

13

210

48:58.1

49:06.2

28:29.1

15:45/M

17

DALY YOUNG GRAPEVINE TX

155

13

211

48:58.6

49:06.3

28:29.6

15:45/M

18

HANNAH OVINGTON GRAPEVINE TX

499

12

215

52:23.9

53:44.1

31:54.9

16:51/M

 
Top

Male 12 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

ADAM STEELE FLOWER MOUND TX

582

15

6

19:37.7

19:37.7

 

6:18/M

2

EVAN LERMA HIGHLAND VILLAGE TX

462

14

10

20:12.6

20:12.6

0:34.9

6:30/M

3

ZACH VINEYARD FLOWER MOUND TX

196

12

11

20:19.2

20:19.2

0:41.5

6:32/M

4

IAN PUTNAM

2153

14

20

21:54.9

21:54.9

2:17.2

7:03/M

5

TYLER JENNINGS HIGHLAND VILLAGE TX

181

12

24

22:23.3

22:23.3

2:45.6

7:12/M

6

JOSEPH FEENEY FLOWER MOUND TX

178

13

25

22:34.3

22:34.3

2:56.6

7:15/M

7

ALEC BLAIR FLOWER MOUND TX

170

12

27

22:41.9

22:41.9

3:04.2

7:18/M

8

NATE HOPPE KELLER TX

877

12

30

23:01.6

23:01.6

3:23.9

7:24/M

9

SCOTT WATERMAN FLOWER MOUND TX

197

13

33

23:10.0

23:10.0

3:32.3

7:27/M

10

ALDEN BIRD GRAPEVINE TX

829

15

43

24:02.6

24:08.3

4:24.9

7:44/M

11

MATTHEW WILDING GRAPEVINE TX

797

12

65

26:40.6

26:42.7

7:02.9

8:34/M

12

NOAH RAY HIGHLAND VILLAGE TX

191

12

67

26:47.8

26:49.1

7:10.1

8:37/M

13

AARON KING FLOWER MOUND TX

183

14

138

34:10.7

34:12.9

14:33.0

10:59/M

 
Top

Female 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

KAITLYN BURNHAM GRAPEVINE TX

836

18

46

24:13.6

24:19.9

 

7:47/M

2

SAVANNAH JOHNSON COLLEYVILLE TX

451

17

93

29:20.1

29:28.4

5:06.4

9:26/M

3

LACEY LUTTRELL COLLEYVILLE TX

804

18

111

31:28.3

31:38.4

7:14.6

10:07/M

4

SAVANNAH MCLEMORE HURST TX

819

17

180

39:34.8

40:11.0

15:21.1

12:43/M

 
Top

Male 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

JOSEPH DONEGAN GRAPEVINE TX

862

17

2

18:14.2

18:14.2

 

5:52/M

2

GAGE REIGELMAN GRAPEVINE TX

895

17

4

19:12.1

19:12.1

0:57.9

6:10/M

3

CHANDLER DAVIS

2167

17

5

19:25.3

19:25.3

1:11.1

6:15/M

4

SHAWN FOSTER FRISCO TX

2154

16

8

19:53.8

19:53.8

1:39.6

6:24/M

5

PRESTON ROSE GRAPEVINE TX

815

17

9

20:05.3

20:10.4

1:51.1

6:27/M

6

STEPHEN PIERCE NORTH RICHLAND HILLS TX

545

16

16

21:18.6

21:21.9

3:04.4

6:51/M

7

STEVEN FRANKLIN COLLEYVILLE TX

270

18

28

22:58.0

22:58.0

4:43.8

7:23/M

8

CHARLES CRUMP FLOWER MOUND TX

174

18

31

23:03.8

23:03.8

4:49.6

7:25/M

9

JACOB WILKINSON GRAPEVINE TX

715

17

40

23:43.9

23:49.8

5:29.7

7:38/M

10

JANAN PIGRENET GRAPEVINE TX

878

18

63

26:29.9

26:35.9

8:15.7

8:31/M

11

DYLAN WELCH COLLEYVILLE TX

598

17

68

27:02.0

27:13.3

8:47.8

8:42/M

12

CORY NICHOLS GRAPEVINE TX

805

18

83

28:41.5

28:51.6

10:27.3

9:13/M

13

DREW BOEHMER GRAPEVINE TX

232

19

92

29:19.6

29:28.2

11:05.4

9:26/M

14

JOSHUA PERKINS GRAPEVINE TX

803

18

112

31:29.2

31:38.7

13:15.0

10:07/M

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

SHANDRA MOORE ROANOKE TX

488

25

62

26:04.7

26:09.1

 

8:23/M

2

BRIANA GARZA GRAPEVINE TX

275

28

84

28:43.8

29:24.5

2:39.0

9:14/M

3

ASHLEY RAINEY DENTON TX

550

25

105

30:48.6

30:57.9

4:43.8

9:54/M

4

JESSICA ODORIZZI LUBBOCK TX

496

24

113

31:39.6

32:18.4

5:34.8

10:11/M

5

RAE MINYARD COLLEYVILLE TX

799

22

119

32:06.5

32:20.8

6:01.7

10:19/M

6

JEANNA FERGUSON DALLAS TX

802

25

120

32:06.7

32:20.9

6:01.9

10:19/M

7

ASHLEY TESSEM CORINTH TX

585

26

132

33:37.4

34:03.5

7:32.6

10:49/M

8

SHAINA SINGH FT. WORTH TX

575

25

134

34:00.7

34:39.9

7:56.0

10:56/M

9

MONICA ALLEN AZLE TX

876

27

135

34:00.7

34:40.0

7:56.0

10:56/M

10

MELISSA BROWNING COLLEYVILLE TX

239

23

139

34:16.7

35:09.8

8:11.9

11:01/M

11

LAUREN ARNING FORT WORTH TX

812

23

141

34:17.4

35:09.6

8:12.6

11:01/M

12

ANNA RAY FRISCO TX

551

27

157

36:23.4

36:57.2

10:18.6

11:42/M

13

JOSLYN CRAIN THE COLONY TX

257

27

158

36:31.8

37:08.2

10:27.1

11:45/M

14

NATALIE MCDANIEL COPPELL TX

477

26

164

36:53.3

37:18.0

10:48.6

11:52/M

15

STACI ARCHER ARLINGTON TX

221

27

175

39:05.7

39:39.7

13:00.9

12:34/M

16

AMY CHITTENDEN NORTH RICHLAND HILLS TX

246

29

188

40:52.6

41:14.4

14:47.9

13:08/M

17

NATASHA MURRAY GRAPEVINE TX

489

27

204

47:20.3

50:06.9

21:15.5

15:13/M

 
Top

Male 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

WILL CARTER FORT WORTH TX

883

25

14

20:38.4

20:41.2

 

6:38/M

2

ZACH ALLEN DALLAS TX

217

24

21

22:19.8

24:44.5

1:41.4

7:11/M

3

DAVID DAUBERT DALLAS TX

2156

25

57

25:31.8

25:36.8

4:53.4

8:12/M

4

KRIS MINYARD

2169

23

76

27:56.0

33:29.9

7:17.6

8:59/M

5

RYAN JONE BEDFORD TX

454

26

88

29:00.7

31:26.9

8:22.3

9:19/M

6

CHRIS QUALLS FORT WORTH TX

813

25

140

34:17.0

35:09.5

13:38.6

11:01/M

7

CHRIS CRAIN THE COLONY TX

258

28

159

36:32.0

37:07.3

15:53.6

11:45/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

AMY JOHNSON GRAPEVINE TX

453

38

66

26:47.3

27:06.0

 

8:37/M

2

STARLENE STRINGER KELLER TX

900

37

90

29:10.1

29:15.3

2:22.8

9:23/M

3

SARAH GALE KELLER TX

272

34

107

30:51.5

30:57.1

4:04.2

9:55/M

4

STEPHANIE LANEY EULESS TX

459

30

144

34:37.9

36:10.8

7:50.6

11:08/M

5

NIKKI PATTON FLOWER MOUND TX

860

38

145

34:44.3

35:00.8

7:57.0

11:10/M

6

STEPHANIE SMITH MANSFIELD TX

578

39

146

35:05.1

35:26.4

8:17.8

11:17/M

7

REBECCA LASS EULESS TX

460

32

153

35:30.0

35:42.6

8:42.7

11:25/M

8

TU ANH QUACH DALLAS TX

548

31

154

35:47.0

36:21.7

8:59.7

11:30/M

9

ABBY LILLY IRVING TX

464

36

169

37:36.7

38:15.2

10:49.4

12:05/M

10

TISHA WATSON KELLER TX

597

37

170

37:58.2

38:50.9

11:10.9

12:12/M

11

VICTORIA CLARY EULESS TX

247

34

172

38:05.8

38:16.8

11:18.5

12:15/M

12

RHONDA GREER GRANDVIEW TX

280

35

174

38:59.2

39:37.2

12:11.9

12:32/M

13

JILL COLTART BEDFORD TX

249

34

176

39:27.4

40:06.8

12:40.1

12:41/M

14

JULIE MCGHEE GRAPEVINE TX

479

38

186

40:40.1

40:43.0

13:52.8

13:05/M

15

BRANDY HUGHES MIDLOTHIAN TX

300

36

193

42:59.8

44:09.8

16:12.5

13:49/M

16

SHELLY RAY BEDFORD TX

552

36

197

44:30.5

46:03.6

17:43.2

14:19/M

17

JENN THOMPSON GRAPEVINE TX

586

39

201

46:49.3

47:20.0

20:02.0

15:03/M

18

JENNIFER MARINO MCKINNEY TX

470

38

209

48:48.1

49:30.3

22:00.8

15:41/M

19

KARIE HAGY ROANOKE TX

285

34

213

52:06.6

53:38.7

25:19.3

16:45/M

20

KATRINA LEA ROANOKE TX

833

38

217

54:25.0

54:59.7

27:37.7

17:30/M

21

CRISTI PAULK FLOWER MOUND TX

540

39

220

56:44.5

57:42.6

29:57.2

18:15/M

22

LAVONDA BRADSHAW NORTH RICHLAND HILLS TX

236

37

222

58:50.9

59:36.8

32:03.6

18:55/M

23

SHARI FEASTER GRAND PRAIRIE TX

266

33

228

1:10:16.7

1:11:04.9

43:29.4

22:36/M

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

CSONGOR BIBZA SOUTHALKE TX

230

34

17

21:24.2

21:28.2

 

6:53/M

2

SAM BEAVER FORT WORTH TX

225

35

39

23:38.0

23:45.2

2:13.8

7:36/M

3

PAUL FILOSI FRISCO TX

740

37

42

24:00.8

25:16.6

2:36.6

7:43/M

4

MATT SUTLIFF GRAPEVINE TX

149

39

51

25:02.1

25:04.8

3:37.9

8:03/M

5

ADAM STOVALL GRAPEVINE TX

785

31

75

27:53.7

28:40.3

6:29.5

8:58/M

6

JOHN SCHMIDT GRAPEVINE TX

565

38

87

28:54.6

29:32.2

7:30.4

9:18/M

7

CHRIS HILL TROPHY CLUB TX

2157

34

95

29:58.7

30:42.6

8:34.5

9:38/M

8

JOHN CAMPBELL FORT WORTH TX

240

39

103

30:36.4

31:01.3

9:12.2

9:50/M

9

JESUS RICO GRAPEVINE TX

555

38

123

32:14.4

32:58.5

10:50.2

10:22/M

10

ADRIAN PROYDFOOT BOYD TX

2143

39

151

35:18.1

36:19.2

13:53.9

11:21/M

11

QUINCY BROWN CEDAR HILL TX

238

39

194

42:59.9

44:10.0

21:35.7

13:49/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

LAURA NELSON GRAPEVINE, TX

492

45

15

21:09.5

21:09.5

 

6:48/M

2

PAMELA TOELLE Fort Worth TX

861

47

59

25:45.2

25:47.2

4:35.7

8:17/M

3

KIM WILDING GRAPEVINE TX

798

43

64

26:40.5

26:42.7

5:31.0

8:34/M

4

LIZ YOUNG GRAPEVINE TX

154

46

78

28:27.8

28:37.9

7:18.3

9:09/M

5

KAY SCOTT BEDFORD TX

2171

41

81

28:33.6

29:36.3

7:24.1

9:11/M

6

CONNIE SINGLETARY COLLEYVILLE TX

576

47

91

29:13.8

29:23.6

8:04.3

9:24/M

7

DELANA NADING FLOWER MOUND TX

491

48

99

30:22.1

30:32.9

9:12.6

9:46/M

8

KATHERINE THOMS DENTON TX

587

47

104

30:40.7

30:49.8

9:31.2

9:52/M

9

DAWN COCHRAN COLLEYVILLE TX

248

44

108

31:04.5

31:22.8

9:55.0

9:59/M

10

ANDREA SCULLION SOUTHLAKE TX

570

41

121

32:07.8

32:19.9

10:58.3

10:20/M

11

LEEANN GROUNDS SACHSE TX

282

45

125

32:57.8

33:24.1

11:48.3

10:36/M

12

LEEANN FLORA GRAPEVINE TX

267

49

128

33:17.9

33:41.1

12:08.4

10:42/M

13

JEANNIE MINYARD COLLEYVILLE TX

800

45

130

33:19.3

33:33.4

12:09.8

10:43/M

14

MARLA ALDRIDGE GRAPEVINE TX

215

44

131

33:27.8

34:18.9

12:18.3

10:45/M

15

EVONNE LUDDEKE ARLINGTON TX

467

44

137

34:04.7

34:49.3

12:55.2

10:57/M

16

ROSEMARY DIMAGGIO MANSFIELD TX

264

42

150

35:17.7

35:39.8

14:08.2

11:21/M

17

SHEILA SPRUCE GRAPEVINE TX

581

45

160

36:34.7

37:01.7

15:25.2

11:45/M

18

BETH ADCOCK NORTH RICHLAND HILLS TX

893

48

161

36:37.8

36:50.8

15:28.3

11:46/M

19

DEENA SCHULTZ HALTOM CITY TX

568

42

162

36:38.1

37:28.9

15:28.6

11:47/M

20

MELISSA VANDRIE FORT WORTH TX

590

42

163

36:38.6

37:28.8

15:29.1

11:47/M

21

KARLA WARD COLLEYVILLE TX

2158

49

166

37:11.4

37:47.1

16:01.9

11:57/M

22

KRYSTAL MCCURE COLLEYVILLE TX

476

43

171

37:58.5

38:50.7

16:49.0

12:12/M

23

MICHELLE URRUTIA COLLEYVILLE TX

588

42

182

40:22.2

40:22.2

19:12.7

12:59/M

24

KATHY HANSEN BEDFORD TX

288

49

187

40:51.1

41:23.0

19:41.6

13:08/M

25

JESSICA LEVENBERG KELLER TX

463

47

189

41:33.5

42:36.8

20:24.0

13:22/M

26

MALATHA MIZER EULESS TX

487

40

190

41:33.8

41:47.0

20:24.3

13:22/M

27

DEBORAH LITTLEJOHN ALVARADO TX

465

46

191

42:22.1

42:54.3

21:12.6

13:37/M

28

CHERYL WHITE SOUTHLAKE TX

600

49

200

45:57.4

46:28.8

24:47.9

14:46/M

29

JULIE SCHMITZ BEDFORD TX

566

47

203

47:19.8

50:06.6

26:10.3

15:13/M

30

BARBARA ROONEY COLLEYVILLE TX

858

47

206

47:34.1

48:10.6

26:24.6

15:18/M

31

BLANCA WARD COPPELL TX

595

45

214

52:12.9

53:38.5

31:03.4

16:47/M

32

SARA GRAVES RIVER OAKS TX

278

46

221

58:50.9

59:36.7

37:41.4

18:55/M

33

UMA BENZICK COLLEYVILLE TX

226

41

226

1:06:20.4

1:07:02.0

45:10.9

21:20/M

34

CALLIE MANLEY HASLET TX

469

40

227

1:10:15.1

1:11:05.0

49:05.6

22:35/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

FROYLAN FRANCO MC KINNEY TX

2155

42

7

19:50.8

19:52.2

 

6:23/M

2

SCOTT SANDERSEN FLOWER MOUND TX

864

45

36

23:24.8

23:35.1

3:34.0

7:31/M

3

ROLAND WIDMANN GRAPEVINE TX

871

43

38

23:27.0

23:33.5

3:36.1

7:32/M

4

JOE WHITE COPPER CANYON TX

599

43

50

24:54.2

25:01.3

5:03.4

8:00/M

5

MAURY TILLER LEWISVILLE TX

873

41

56

25:22.6

25:28.2

5:31.7

8:09/M

6

CRAIG CASNER GRAND PRAIRIE TX

2151

44

71

27:16.8

27:38.3

7:25.9

8:46/M

7

WILL ALDRIDGE GRAPEVINE TX

216

46

73

27:41.1

28:32.2

7:50.3

8:54/M

8

JAMES OVINGTON GRAPEVINE TX

500

45

74

27:48.4

28:13.3

7:57.6

8:56/M

9

MOUHIB HELOU GRAPEVINE TX

292

40

77

28:02.8

28:41.7

8:11.9

9:01/M

10

CHARLES CRUMP FLOWER MOUND TX

176

46

89

29:00.8

29:20.9

9:10.0

9:19/M

11

WILLIAM MCCARLEY GRAPEVINE TX

471

49

94

29:42.9

29:54.7

9:52.1

9:33/M

12

SCOTT WICKE GRAPEVINE TX

806

46

97

30:17.7

30:41.5

10:26.8

9:44/M

13

TOMMY BRADFORD COLLEYVILLE TX

234

46

100

30:24.6

30:38.3

10:33.7

9:46/M

14

ANDREW HALL KELLER TX

287

40

102

30:35.6

31:23.4

10:44.8

9:50/M

15

MARK JONES FRISCO TX

456

43

106

30:49.6

31:41.4

10:58.8

9:55/M

16

JIM YOUNG GRAPEVINE TX

156

46

109

31:10.4

31:20.5

11:19.5

10:01/M

17

RUSS RAY LEWISVILLE TX

865

44

115

31:58.7

32:58.3

12:07.8

10:17/M

18

CRAIG MINYARD COLLEYVILLE TX

801

47

129

33:19.2

33:34.3

13:28.3

10:43/M

19

SCOTT WOODS SOUTHLAKE TX

825

40

136

34:04.3

34:41.1

14:13.5

10:57/M

20

DAVID RUML CARROLLTON TX

2160

43

143

34:36.7

35:49.4

14:45.8

11:08/M

21

CHRIS ROBERTSON COLLEYVILLE TX

563

43

173

38:25.9

39:33.4

18:35.0

12:21/M

22

JOE ROONEY COLLEYVILLE TX

859

46

205

47:32.2

48:10.1

27:41.4

15:17/M

23

SCOT BATES SOUTHLAKE TX

224

42

207

47:49.1

48:29.2

27:58.3

15:23/M

24

THERESA GALLAGHER HURST TX

832

43

218

54:25.5

54:59.9

34:34.7

17:30/M

25

BILL PAULK FLOWER MOUND TX

541

41

219

56:44.0

57:42.7

36:53.1

18:15/M

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

MIRIAM CHIAVERINI FLOWER MOUND TX

869

52

61

26:02.5

26:08.8

 

8:22/M

2

EDITH MILLER GRAPEVINE TX

483

51

98

30:19.0

30:30.8

4:16.5

9:45/M

3

JANICE CRANDALL GRAPEVINE TX

259

54

110

31:22.2

32:25.6

5:19.7

10:05/M

4

EILEEN STENG COLLEYVILLE TX

807

50

124

32:20.1

33:27.8

6:17.6

10:24/M

5

GLENNA JENNINGS HURST TX

870

64

127

33:03.1

33:05.5

7:00.6

10:38/M

6

DEBRA WALLACE ARGYLE TX

592

52

152

35:24.4

36:26.6

9:21.9

11:23/M

7

JUDY ARNING COLLEYVILLE TX

811

55

155

35:47.8

36:10.3

9:45.3

11:30/M

8

KATHY ROBERTS SOUTHLAKE TX

558

50

165

37:02.4

37:45.7

10:59.9

11:54/M

9

NEROSA MACARAEG LEWISVILLE TX

831

58

178

39:33.9

40:00.3

13:31.4

12:43/M

10

DONNA MILLER FORT WORTH TX

486

54

184

40:23.2

40:56.2

14:20.7

12:59/M

11

BRADA WILSON ARGYLE TX

717

54

198

44:31.5

45:39.6

18:29.0

14:19/M

12

THERESA CLUTTERBUCK GRAPEVINE TX

838

51

223

1:03:36.6

1:04:14.9

37:34.1

20:27/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

CHRIS PHELAN GARLAND TX

161

54

3

18:47.3

18:47.3

 

6:02/M

2

DENNIS MAIETTA GRAPEVINE TX

468

50

18

21:31.8

21:31.8

2:44.5

6:55/M

3

HAROLD JANDREAU BEDFORD TX

450

52

22

22:22.7

22:23.8

3:35.4

7:12/M

4

PATRICK WHEELER DALLAS TX

2152

53

41

23:51.6

23:55.0

5:04.2

7:40/M

5

MIKE GIBSON IRVING TX

159

55

86

28:53.7

29:16.8

10:06.4

9:17/M

6

STEVE ROBERTS HURST TX

556

50

101

30:31.2

31:31.1

11:43.9

9:49/M

7

ROBERT ROBERTS SOUTHLAKE TX

557

52

117

32:00.4

32:42.9

13:13.0

10:17/M

8

CLARENCE CATANACH EULESS TX

863

58

122

32:08.1

32:39.5

13:20.8

10:20/M

9

ALAN GREER COLLEYVILLE TX

279

50

156

36:05.2

36:53.9

17:17.8

11:36/M

10

STEVE ARNING COLLEYVILLE TX

810

55

168

37:16.2

37:37.7

18:28.8

11:59/M

11

ED MACARAEG LEWISVILLE TX

830

58

177

39:33.5

40:00.3

20:46.2

12:43/M

12

SCOTT PHILLIPS HURST TX

544

52

181

40:10.4

41:05.6

21:23.1

12:55/M

13

ROGER ALZAMORA GRAPEVINE TX

220

55

195

43:45.4

44:08.1

24:58.1

14:04/M

14

CLINT MILLER GRAPEVINE TX

484

57

202

47:13.0

48:26.5

28:25.7

15:11/M

15

JOE ALLEN COLLEYVILLE TX

218

51

216

53:47.8

54:16.0

35:00.5

17:18/M