GHS Fillie Trot

Age Group Results

January 26, 2013


Results By Race Management Systems, Inc.


Men: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

5K T

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DAPHNEY STANFORD COLLEYVILLE TX 915 18 13   20:07.9 20:09.1 6:28/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ALEX CLEVELAND EULESS TX 918 16 1   17:32.5 17:32.6 5:38/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LISA KUEHNE FRISCO TX 833 43 23   21:40.9 21:46.6 6:58/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ROBERTO FLOR GRAPEVINE TX 802 47 8   19:15.0 19:19.1 6:11/M
Top

Female Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 YOLANDA HOPPING FLOWER MOUND TX 823 50 59   23:40.2 23:45.3 7:37/M
Top

Male Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JACK HASE TROPHY CLUB TX 818 51 20   21:08.5 21:12.1 6:48/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Unknown Partic. 3960 3960 169   34:10.2 34:55.6 10:59/M
2 Unknown Partic. 961 961 185 2:46.2 36:56.4 37:27.4 11:53/M
3 JEFF ARRINGTON ARLINGTON TX 928 0 191 4:07.7 38:17.9 38:43.8 12:19/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 AMANDA COY GRAPEVINE TX 967 8 156   31:34.2 31:43.8 10:09/M
2 JORDAN MCCONNELL SOUTHLAKE TX 845 8 157 0:00.2 31:34.4 31:52.8 10:09/M
3 GRAYSON MCCONNELL SOUTHLAKE TX 844 3 175 4:13.0 35:47.2 36:14.6 11:30/M
4 GABRIELLE WALKER SOUTHLAKE TX 899 8 206 8:49.0 40:23.2 40:49.1 12:59/M
5 LAILA WILSON GRAPEVINE TX 732 5 212 13:09.5 44:43.7 45:50.8 14:23/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RYAN LIGHT GRAPEVINE TX 847 8 76   26:08.3 26:10.2 8:24/M
2 BROCK ZIMMER GRAPEVINE TX 966 8 79 0:10.4 26:18.7 26:47.6 8:27/M
3 SEAN FERRIS GRAPEVINE TX 768 8 129 3:36.9 29:45.2 29:45.2 9:34/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RACHEL SUTLIFF GRAPEVINE TX 720 10 51   23:16.9 23:19.8 7:29/M
2 BAYLEE NORRIS THE COLONY TX 955 10 99 4:46.2 28:03.2 28:04.6 9:01/M
3 BRIANNA DE ANDA GRAPEVINE TX 712 10 114 5:29.7 28:46.7 28:49.9 9:15/M
4 EMELINE MANGHAM GRAPEVINE TX 741 9 161 9:46.2 33:03.2 33:17.6 10:38/M
5 LIZETTE VIETH GRAPEVINE TX 725 9 162 9:48.7 33:05.7 33:30.6 10:38/M
6 NATALIE MAI GRAPEVINE TX 715 9 168 10:52.7 34:09.7 34:47.3 10:59/M
7 MACY HETISIMER GRAPEVINE TX 821 9 170 10:56.5 34:13.4 34:51.3 11:00/M
8 TRINITY HERNANDEZ GRAPEVINE TX 734 9 178 12:46.0 36:02.9 36:06.3 11:35/M
9 MEGAN WILDING GRAPEVINE TX 731 10 202 16:34.7 39:51.7 40:57.9 12:49/M
10 STEPHANIE SMITH SOUTHLAKE TX 887 9 205 17:01.2 40:18.2 40:35.3 12:57/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DERIAN NEUMANN GRAPEVINE TX 853 11 49   23:11.9 23:24.6 7:27/M
2 WALKER ST JOHN GRAPEVINE TX 912 9 52 0:05.3 23:17.2 23:19.1 7:29/M
3 ANDREW BALOD COLLEYVILLE TX 736 11 61 0:42.0 23:53.9 23:58.6 7:41/M
4 LUCAS POOLE GRAPEVINE TX 745 10 80 3:07.2 26:19.2 26:23.1 8:28/M
5 MICHAEL GENSHEIMER COLLEYVILLE TX 740 10 88 3:55.7 27:07.7 27:10.3 8:43/M
6 AIDAN POOLE GRAPEVINE TX 744 9 108 5:22.3 28:34.2 28:37.4 9:11/M
7 DANIEL COWLEY COLLEYVILLE TX 950 10 110 5:23.5 28:35.5 28:42.3 9:11/M
8 LOGAN KING KELLER TX 943 11 117 6:01.0 29:13.0 29:25.8 9:24/M
9 BENJAMIN VIETH GRAPEVINE TX 722 11 133 6:46.7 29:58.7 30:11.8 9:38/M
10 NOLAN CLEMENTS EULESS TX 737 9 155 8:15.5 31:27.5 31:31.1 10:07/M
11 DIEGO DEANDA GRAPEVINE TX 713 11 174 12:07.3 35:19.2 35:23.1 11:21/M
12 LEVI MAY GRAPEVINE TX 910 9 219 25:57.5 49:09.5 49:59.6 15:48/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LAUREN EDWARDS COLLEYVILLE TX 739 14 33   22:04.9 22:53.1 7:06/M
2 ASHLEY MAY GRAPEVINE TX 759 14 40 0:36.7 22:41.7 22:43.3 7:18/M
3 EMILY DAINES COLLEYVILLE TX 923 14 41 0:37.0 22:41.9 22:43.4 7:18/M
4 LAUREN LACY COLLEYVILLE TX 756 14 42 0:37.0 22:42.0 22:43.3 7:18/M
5 CATHERINE LU COLLEYVILLE TX 758 14 43 0:38.0 22:43.0 22:45.4 7:18/M
6 RACHAEL PIUS COPPELL TX 862 13 44 0:40.2 22:45.2 23:00.6 7:19/M
7 MELANIE URRUTIA COLLEYVILLE TX 916 13 74 3:51.7 25:56.7 26:44.8 8:20/M
8 EMILY WALTON FORT WORTH TX 900 12 90 5:29.7 27:34.7 27:45.6 8:52/M
9 KATHERINE BONNEVIER GRAPEVINE TX 787 12 95 5:40.0 27:45.0 28:10.1 8:55/M
10 SARAH IVEN COLLEYVILLE TX 826 12 104 6:14.0 28:18.9 28:26.1 9:06/M
11 CLAIRE NOORHASAN SOUTHLAKE TX 857 12 149 8:53.8 30:58.7 31:07.4 9:57/M
12 ELISABETH ADKINS SOUTHLAKE TX 769 12 153 9:14.2 31:19.2 31:27.8 10:04/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 NICK KRAUS GRAPEVINE TX 755 14 26   21:47.2 21:49.9 7:00/M
2 MATTHEW WILDING GRAPEVINE TX 730 14 27 0:02.8 21:50.0 21:50.1 7:01/M
3 JOHN PHILLIPS FLOWER MOUND TX 930 13 30 0:14.2 22:01.4 22:10.6 7:05/M
4 DAVID HAYWORTH GRAPEVINE TX 709 13 34 0:18.0 22:05.2 22:19.4 7:06/M
5 BEAU BISHOP KELLER TX 784 13 46 1:06.6 22:53.9 22:56.3 7:21/M
6 ZACH VIETH GRAPEVINE TX 726 13 68 3:17.4 25:04.7 25:28.3 8:04/M
7 ANDY WILDING GRAPEVINE TX 727 12 69 3:17.9 25:05.2 25:09.8 8:04/M
8 JOSH STEINLE COLLEYVILLE TX 888 12 72 3:46.9 25:34.2 26:06.3 8:13/M
9 GAGE ANDERSON FLOWER MOUND TX 773 13 73 4:07.2 25:54.4 26:29.1 8:20/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 SKYLER SIMON GRAPEVINE TX 884 15 14   20:20.0 20:21.1 6:32/M
2 BROOKE SMYTH COLLEYVILLE TX 919 17 15 0:03.9 20:23.9 20:25.3 6:33/M
3 BAILEY BLALOCK PLANO TX 786 15 37 2:03.7 22:23.7 22:25.1 7:12/M
4 SARAH MILLER HURST TX 917 15 39 2:14.9 22:34.9 22:37.1 7:15/M
5 DANIELA WALLS COLLEYVILLE TX 766 15 48 2:41.7 23:01.7 23:04.1 7:24/M
6 JESSIE BURDETTE GRAPEVINE TX 788 16 75 5:39.7 25:59.7 26:22.9 8:21/M
7 BAILEY STEPHENSON COLLEYVILLE TX 890 17 118 8:53.7 29:13.7 29:58.4 9:24/M
8 MEGAN PRIDGEON NRH TX 865 17 204 19:43.7 40:03.7 40:47.1 12:53/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RILEY GONZALES HURST TX 807 15 2   18:19.2 18:19.8 5:53/M
2 SAM CRENSHAW GRAPEVINE TX 751 17 3 0:01.9 18:21.2 18:21.6 5:54/M
3 KIRBY SIMON GRAPEVINE TX 764 17 4 0:43.5 19:02.7 19:02.8 6:07/M
4 HAYDEN MURPHY GRAPEVINE TX 762 15 5 0:44.7 19:04.0 19:04.6 6:08/M
5 SHAWN FOSTER COLLEYVILLE TX 962 18 6 0:53.2 19:12.5 19:13.6 6:10/M
6 JEREMY MILLER COLLEYVILLE TX 760 16 7 0:53.5 19:12.7 19:14.9 6:10/M
7 KAMERON KITTRELL COLLEYVILLE TX 754 15 10 1:11.2 19:30.4 19:32.6 6:16/M
8 HUNTER SAMSEL GRAPEVINE TX 880 15 11 1:18.2 19:37.4 19:38.4 6:18/M
9 KYLE BROZOVICH COLLEYVILLE TX 750 15 12 1:20.7 19:39.9 19:41.1 6:19/M
10 ALDEN BIRD GRAPEVINE TX 749 17 16 2:11.0 20:30.2 20:32.1 6:35/M
11 CASON SEARLE COLLEYVILLE TX 882 17 22 2:56.2 21:15.4 21:23.1 6:50/M
12 MULIE GRIBBONS COLLEYVILLE TX 753 15 29 3:40.5 21:59.7 22:01.8 7:04/M
13 STEPHEN GREER GRAPEVINE TX 752 15 32 3:43.2 22:02.5 22:05.6 7:05/M
14 MICHAEL WADSWORTH GRAPEVINE TX 765 16 47 4:35.0 22:54.2 22:57.4 7:22/M
15 LALO BERMEA GRAPEVINE TX 926 18 64 6:00.2 24:19.5 24:20.9 7:49/M
16 ALEX CANTU GRAPEVINE TX 942 15 66 6:31.2 24:50.5 25:02.6 7:59/M
17 NOLAN BARNES HURST TX 748 15 81 8:07.5 26:26.7 26:30.3 8:30/M
18 ADAM CRANDALL GRAPEVINE TX 794 16 115 10:42.4 29:01.7 29:09.1 9:20/M
19 BLAKE NAVA COLLEYVILLE TX 924 18 147 12:28.5 30:47.7 31:32.6 9:54/M
20 BRANDON ALEXANDER COLLEYVILLE TX 925 19 148 12:28.7 30:47.9 31:32.3 9:54/M
21 CHRISTIAN ROBERTSON COLLEYVILLE TX 876 18 159 14:37.5 32:56.7 33:51.9 10:35/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DYANA BULLINGER DENTON TX 953 24 124   29:32.7 30:20.3 9:30/M
2 ALEX REED ABILENE TX 866 21 132 0:23.5 29:56.2 30:14.1 9:37/M
3 BERKELEY MENGWASSER BEDFORD TX 846 23 139 0:32.0 30:04.7 30:50.6 9:40/M
4 ALYSSA BIGGERS NORTH RICHLAND HILLS TX 947 20 187 8:02.2 37:34.9 38:13.1 12:05/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JESSE LOMELI GRAPEVINE TX 835 23 9   19:22.7 19:28.4 6:14/M
2 RYAN SMITH GRAPEVINE TX 886 21 18 1:22.2 20:44.9 20:51.6 6:40/M
3 BRANDON REED ABILENE TX 867 21 98 8:38.2 28:00.9 28:19.3 9:00/M
4 STEVE MEAD NORTH RICHLAND HILLS TX 946 20 131 10:32.7 29:55.4 30:33.6 9:37/M
5 TYLER ALJOE COLLEYVILLE TX 772 24 154 12:01.7 31:24.5 32:45.1 10:06/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MINDY WOODSON 906 26 116   29:08.7 30:11.1 9:22/M
2 BECCA ROGERS SHERMAN TX 957 26 125 0:24.7 29:33.4 30:21.1 9:30/M
3 MARLIE TIPPEN EULESS TX 701 27 135 0:54.2 30:02.9 30:17.6 9:39/M
4 MELISSA PANCOAST FLOWER MOUND TX 858 29 199 9:36.0 38:44.7 39:22.6 12:27/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 HALL CHAPMAN GRAPEVINE TX 791 28 140   30:16.9 30:53.3 9:44/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JESSICA GONZALEZ LEWISVILLE TX 808 30 102   28:12.4 28:24.3 9:04/M
2 KARISSA MATHIS FORT WORTH TX 706 30 126 1:21.5 29:33.9 29:57.3 9:30/M
3 JESSICA HARIG COLLEYVILLE TX 817 33 127 1:21.7 29:34.2 29:51.9 9:30/M
4 JESSICA LYNN GRAPEVINE TX 841 34 138 1:50.7 30:03.2 31:05.3 9:40/M
5 ESMERALDA MATA FORT WORTH TX 843 34 151 2:53.2 31:05.7 31:53.6 10:00/M
6 ALICE RIGDON DALLAS TX 871 31 164 5:00.0 33:12.5 33:43.9 10:41/M
7 ADRIA RUST CARROLLTON TX 878 30 177 7:37.2 35:49.7 36:13.9 11:31/M
8 TRACI MAI GRAPEVINE TX 716 33 201 11:31.2 39:43.7 40:20.3 12:46/M
9 NOELLE CLARKE GRAPEVINE TX 711 33 213 16:31.4 44:43.9 45:51.1 14:23/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 GARRETT POOL GRAPEVINE TX 939 30 53   23:28.4 23:34.6 7:33/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ASHLEY PRIDE DALLAS TX 956 35 38   22:30.0 22:33.6 7:14/M
2 NICOLE HIGHAM COLLEYVILLE TX 822 38 101 5:42.0 28:12.0 28:22.1 9:04/M
3 CHRISTI WEEMS DENTON TX 902 38 112 6:13.2 28:43.2 29:05.6 9:14/M
4 SHELLY CHAPMAN GRAPEVINE TX 792 36 141 7:47.4 30:17.4 30:53.9 9:44/M
5 KRISTINA KYNARD NORTH RICHLAND HILLS TX 834 39 165 10:57.7 33:27.7 33:51.1 10:45/M
6 SHAWN ZEIGLER DENTON TX 937 39 182 14:01.9 36:31.9 37:13.6 11:45/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MARCELO FRIZZO EULESS TX 803 37 19   20:56.9 21:01.6 6:44/M
2 RYAN SAMSEL GRAPEVINE TX 935 39 25 0:46.7 21:43.7 21:54.4 6:59/M
3 PAUL FILOSI CRESSON TX 963 39 67 3:56.0 24:52.9 25:19.8 8:00/M
4 MICHAEL MAUPIN FORT WORTH TX 743 35 85 5:52.7 26:49.7 26:55.4 8:37/M
5 CHRISTOPHER BINOVI FLOWER MOUND TX 944 37 87 6:02.7 26:59.7 27:40.1 8:41/M
6 SANDRO TAVARES IRVING TX 894 37 111 7:42.9 28:39.9 28:53.3 9:13/M
7 SEAN ZEIGLER DENTON TX 907 39 184 15:43.5 36:40.5 37:22.1 11:47/M
8 CARLOS GOMEZ DALLAS TX 733 38 214 23:47.0 44:44.0 45:51.1 14:23/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KAREN SOMOANO LEWISVILLE TX 965 44 60   23:53.2 24:00.1 7:41/M
2 MARCY ANDERSON FLOWER MOUND TX 774 40 86 2:57.9 26:51.2 27:25.8 8:38/M
3 LORI STEINLE COLLEYVILLE TX 889 41 89 3:25.0 27:18.3 27:54.2 8:47/M
4 CASSIE BEENY EULESS TX 951 40 92 3:43.7 27:36.9 27:51.6 8:52/M
5 CAROL VIETH GRAPEVINE TX 723 41 93 3:48.1 27:41.4 27:55.6 8:54/M
6 SHELLY WALTON FORT WORTH TX 901 43 106 4:39.2 28:32.5 28:44.1 9:10/M
7 LEAH THOMAS GRAPEVINE TX 721 44 107 4:39.7 28:33.0 28:46.9 9:11/M
8 KELLI PHILLIPS FLOWER MOUND TX 929 40 122 5:31.2 29:24.5 29:37.1 9:27/M
9 MARGARET FERRIS GRAPEVINE TX 767 44 130 5:57.9 29:51.2 30:20.1 9:36/M
10 ERRYN CARAN PROSPER TX 940 41 144 6:43.7 30:36.9 30:41.1 9:50/M
11 ANGELA HETISIMER GRAPEVINE TX 820 42 171 10:22.2 34:15.4 34:52.8 11:01/M
12 CINDY STOVALL COLLEYVILLE TX 707 44 181 12:38.7 36:31.9 37:22.8 11:45/M
13 MICHELLE URRUTIA COLLEYVILLE TX 932 44 183 12:41.7 36:34.9 37:24.9 11:45/M
14 LISA HALL SOUTHLAKE TX 814 43 208 17:26.2 41:19.4 41:39.1 13:17/M
15 KELLY ENGLISH GRAPEVINE TX 799 44 210 19:26.2 43:19.5 44:16.3 13:56/M
16 MAGGIE MAY GRAPEVINE TX 911 42 216 24:00.4 47:53.7 48:43.6 15:24/M
17 JONNIE ROACH SANGER TX 873 42 217 24:15.7 48:09.0 48:31.9 15:29/M
18 UMA BENZICK COLLEYVILLE TX 913 43 221 31:33.9 55:27.2 56:44.3 17:50/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ARTHUR BENZICK COLLEYVILLE TX 783 44 21   21:15.2 21:15.2 6:50/M
2 EDWARD GONZALES HURST TX 806 42 24 0:28.5 21:43.7 21:54.6 6:59/M
3 CHRIS MORRIS GRAPEVINE TX 851 40 50 1:58.2 23:13.4 23:18.6 7:28/M
4 MATT SUTLIFF GRAPEVINE TX 719 41 55 2:13.8 23:29.0 23:29.0 7:33/M
5 CHRIS ROACH SANGER TX 872 44 65 3:17.8 24:33.0 24:52.1 7:54/M
6 GREG HARPER GRAPEVINE TX 936 43 103 7:03.3 28:18.5 28:39.8 9:06/M
7 ROBERT COWLEY COLLEYVILLE TX 954 43 113 7:28.7 28:43.9 28:51.4 9:14/M
8 DEREK VIETH GRAPEVINE TX 724 41 163 11:52.2 33:07.4 33:32.1 10:39/M
9 JAMES ENGLISH GRAPEVINE TX 798 44 211 22:04.5 43:19.7 44:16.4 13:56/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DANA GIBSON GRAPEVINE TX 804 48 63   24:13.7 24:20.4 7:47/M
2 DEBORAH JOHNSTON COPPELL TX 702 48 70 0:54.4 25:08.2 25:58.6 8:05/M
3 LISA HENNESSY TROPHY CLUB TX 714 46 77 2:02.2 26:15.9 27:01.6 8:26/M
4 KIM WILDING GRAPEVINE TX 729 45 84 2:27.7 26:41.5 26:55.9 8:35/M
5 LAURA SALAMONE GRAPEVINE TX 879 45 96 3:36.2 27:49.9 28:03.6 8:57/M
6 CONNIE SINGLETARY COLLEYVILLE TX 885 49 121 5:06.4 29:20.2 29:41.8 9:26/M
7 MICHELLE CASELLA SOUTHLAKE TX 790 45 128 5:31.2 29:44.9 30:29.1 9:34/M
8 BRANDI JONES COLLEYVILLE TX 829 48 134 5:48.7 30:02.4 30:12.9 9:39/M
9 RONDA HAYWORTH GRAPEVINE TX 819 45 150 6:46.2 30:59.9 31:14.8 9:58/M
10 CINDY LUMBERT KELLER TX 838 47 160 8:47.2 33:00.9 33:12.1 10:37/M
11 MELONEY NORRIS THE COLONY TX 968 45 179 11:55.7 36:09.4 36:26.1 11:37/M
12 SARAH NICHOLAS COLLEYVILLE TX 856 48 186 12:55.2 37:08.9 37:27.4 11:56/M
13 SHANNON MCCONNELL SOUTHLAKE TX 914 45 195 14:09.9 38:23.7 38:59.8 12:21/M
14 MONICA PHILLIPS HURST TX 860 47 196 14:16.7 38:30.4 39:42.8 12:23/M
15 PAIGE APPLEGATE WESTLAKE TX 778 45 197 14:24.7 38:38.5 39:21.1 12:25/M
16 ANGELA COLBERT SOUTHLAKE TX 793 49 218 24:49.2 49:03.0 49:34.1 15:46/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MICHAEL BROWN SOUTHLAKE TX 938 49 17   20:36.4 20:38.8 6:37/M
2 ROBERTO ARAMIL EULESS TX 780 48 31 1:25.7 22:02.2 22:02.2 7:05/M
3 WALTER BOWSER KELLER TX 952 45 36 1:44.5 22:21.0 22:26.3 7:11/M
4 MIKE KANE GRAPEVINE TX 832 47 54 2:52.2 23:28.7 24:07.6 7:33/M
5 PETE ANDERSON FLOWER MOUND TX 775 46 57 2:57.7 23:34.2 24:08.1 7:35/M
6 RICHARD STEPHENSON COLLEYVILLE TX 892 48 105 7:50.5 28:27.0 29:00.6 9:09/M
7 DAVID RUML CARROLLTON TX 964 45 166 12:54.7 33:31.2 33:56.6 10:47/M
8 CHRIS ROBERTSON COLLEYVILLE TX 875 45 173 14:38.2 35:14.7 36:15.6 11:20/M
9 BRYAN RICE FORT WORTH TX 869 47 180 15:39.3 36:15.8 36:43.0 11:39/M
10 JOHN APPLEGATE WESTLAKE TX 776 45 198 18:03.8 38:40.2 39:23.4 12:26/M
11 CHRIS WILDING GRAPEVINE TX 728 45 203 19:20.0 39:56.4 41:02.8 12:50/M
12 PETER GOLDEN EULESS TX 805 48 215 24:19.5 44:55.9 45:26.1 14:27/M
13 SHERRI FISHER BEDFORD TX 801 48 220 29:29.7 50:06.2 50:32.8 16:07/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DEBORAH SIMON GRAPEVINE TX 883 51 82   26:29.7 26:35.6 8:31/M
2 RENEE MORRIS COLLEYVILLE TX 852 51 91 1:07.0 27:36.7 28:09.1 8:52/M
3 LISA FARNSWORTH SOUTHLAKE TX 800 51 152 4:40.5 31:10.2 31:19.8 10:01/M
4 MAUREEN PRIDGEON NRH TX 864 50 167 7:31.2 34:00.9 34:44.6 10:56/M
5 CONNIE RICE LANTANA TX 870 50 172 8:40.7 35:10.4 35:51.6 11:18/M
6 CAREY EBERT COLLEYVILLE TX 796 52 192 11:49.0 38:18.7 38:46.8 12:19/M
7 LYNDA AGNEW COLLEYVILLE TX 771 52 222 36:19.5 1:02:49.2 1:03:59.8 20:12/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JOHN STUDEBAKER HURST TX 893 51 28   21:54.2 21:58.8 7:03/M
2 JEFF BARNHART GRAPEVINE TX 782 50 35 0:12.0 22:06.2 22:10.1 7:06/M
3 KEN POYNTER DOUBLE OAK TX 863 52 45 0:57.2 22:51.4 22:53.3 7:21/M
4 JACK STUMPF COLLEYVILLE TX 931 50 58 1:43.5 23:37.7 23:48.8 7:36/M
5 RICK MILLER GRAPEVINE TX 761 51 62 2:17.5 24:11.7 24:15.3 7:47/M
6 TONY SMITH IRVING TX 958 52 78 4:23.0 26:17.2 26:43.8 8:27/M
7 JIM KANE SOUTHLAKE TX 831 50 83 4:39.5 26:33.7 27:13.3 8:32/M
8 STEVE NEWLAND KELLER TX 854 50 94 5:48.0 27:42.2 28:15.4 8:54/M
9 WILLIAM BISHOP KELLER TX 785 50 100 6:13.3 28:07.5 28:15.4 9:02/M
10 BRIAN EDWARDS COLLEYVILLE TX 738 50 109 6:41.0 28:35.2 29:24.3 9:11/M
11 LES HUDSON KELLER TX 824 53 119 7:22.7 29:16.9 29:41.6 9:25/M
12 RICK JONES COLLEYVILLE TX 830 51 136 8:08.7 30:02.9 30:13.3 9:39/M
13 STEVE ROBERTS ARLINGTON TX 874 52 137 8:08.7 30:03.0 30:35.6 9:40/M
14 SCOTT MILLER GRAPEVINE TX 849 51 143 8:35.0 30:29.2 31:51.6 9:48/M
15 ROY WADSWORTH GRAPEVINE TX 898 54 146 8:48.7 30:43.0 31:18.1 9:53/M
16 LAMONT HAMILTON COLLEYVILLE TX 815 54 188 15:57.2 37:51.4 38:57.8 12:10/M
17 KENT MOFFER GRAPEVINE TX 850 51 189 16:13.7 38:07.9 39:30.3 12:15/M
18 JAVIER LUEVANO COLLEYVILLE TX 933 52 190 16:15.5 38:09.7 39:11.3 12:16/M
19 R. SCOTT PHILLIPS HURST TX 861 54 200 16:53.0 38:47.2 39:59.6 12:28/M
20 GREG BIGGERS 948 50 207 18:36.2 40:30.4 41:07.3 13:01/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KATHY MILLER COLLEYVILLE TX 848 57 123   29:27.4 29:36.1 9:28/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 FILLIE FRAN GRAPEVINE TX 934 57 56   23:29.7 23:36.1 7:33/M
2 VERN LUMBERT KELLER TX 839 58 97 4:31.0 28:00.7 28:09.4 9:00/M
3 DAVID SNAVELY DODGE CITY KS 927 56 194 14:50.0 38:19.7 38:45.4 12:19/M
4 GARY AGNEW COLLEYVILLE TX 770 56 223 39:44.0 1:03:13.7 1:04:24.3 20:20/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 BONNIE ANDERSON GRAPEVINE TX 941 61 193   38:19.2 38:40.3 12:19/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JACK ENGLANT EULESS TX 797 64 71   25:30.5 25:37.6 8:12/M
2 JOHN CARTWRIGHT DENTON TX 789 60 120 3:48.4 29:18.9 30:04.3 9:25/M
3 RON GURLEY KELLER TX 809 62 142 4:49.4 30:19.9 30:55.3 9:45/M
4 TOMMY LOUT NEVADA TX 836 62 158 7:17.5 32:48.0 32:59.8 10:33/M
5 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 828 63 176 10:19.2 35:49.7 36:10.8 11:31/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 URSULA RHODE SOUTHLAKE TX 868 68 209   42:43.2 43:31.1 13:44/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 CHARLIE SINK CLEBURNE TX 949 66 145   30:39.2 31:07.4 9:51/M