GHS Fillie Trot 10K

Age Group Results

January 29, 2011


Results By RunTIME Racing Services, www.runtimeracingservices.com


Men: 0- 0 1-11 12-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-99
Women: 0- 0 1-11 12-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

ELIZABETH SCHATTLE COPPER CANYON TX

210

14

15

40:04.7

40:04.7

 

6:27/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

JONATHON SWIATOCHA KELLER TX

821

18

1

28:11.2

28:11.2

 

4:32/M

 
Top

Female 11 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

EMILY BATES SOUTHLAKE TX

726

7

95

1:10:31.7

1:10:47.4

 

11:21/M

 
Top

Male 12 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

LOGAN HENDRIX FLOWER MOUND TX

204

14

3

29:58.9

29:58.9

 

4:50/M

2

COLBY CALDWELL ALEDO TX

202

14

6

34:25.2

34:25.2

4:26.3

5:33/M

3

MAX BABBIDGE FLOWER MOUND TX

201

13

8

36:06.8

36:06.8

6:07.9

5:49/M

4

DREW SANDERSON FLOWER MOUND TX

209

14

9

36:28.7

36:28.7

6:29.7

5:52/M

5

DAVID ROQUEBERT HIGHLAND VILLAGE TX

207

12

10

37:32.2

37:32.2

7:33.3

6:03/M

6

JACKSON FOUNTAIN ARGYLE TX

203

14

11

37:57.6

37:57.6

7:58.6

6:07/M

7

JAMESON MCGHEE GRAPEVINE TX

761

12

36

47:16.8

47:18.8

17:17.8

7:37/M

 
Top

Male 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

TRAVIS GIBSON GRAPEVINE TX

745

17

2

29:34.0

29:40.9

 

4:46/M

2

COLBY KUEHLER ARGYLE TX

205

16

5

34:05.9

34:05.9

4:31.9

5:29/M

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

ALI LUEK DALLAS TX

164

25

16

40:14.9

40:20.2

 

6:29/M

2

CHRISTINA HERUBIN FORT WORTH TX

752

23

23

44:10.3

44:27.1

3:55.4

7:07/M

3

MEGAN MUSAR DALLAS TX

764

26

59

51:35.3

51:47.5

11:20.4

8:18/M

4

ASHLEY SCOTT PLANO TX

778

24

60

51:35.3

51:47.8

11:20.4

8:18/M

5

LINDSAY ROBBINS SACHSE TX

775

27

94

1:09:59.8

1:10:59.1

29:44.9

11:16/M

 
Top

Male 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

JASON GULLETT AUSTIN TX

747

27

29

46:16.6

46:35.9

 

7:27/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

MARIAN FORD FORT WORTH TX

2142

32

25

44:46.7

44:46.7

 

7:13/M

2

ANNA NACKLEY COLLEYVILLE TX

765

39

40

47:33.6

47:47.1

2:46.9

7:39/M

3

JAMIE HALLIBURTON GRAPEVINE TX

835

33

44

48:11.1

48:34.8

3:24.4

7:46/M

4

STACEY PRINCE GRAPEVINE TX

772

32

53

50:35.2

51:33.0

5:48.5

8:09/M

5

TERRI BARTLETT SOUTHLAKE TX

724

35

54

50:39.9

51:09.8

5:53.2

8:09/M

6

JAMIE HINKLE GRAPEVINE TX

753

35

65

53:30.8

54:31.6

8:44.1

8:37/M

7

TIFFANY KARAM IRVING TX

2150

30

66

53:43.5

53:58.5

8:56.8

8:39/M

8

NANCY HENKES HAMILTON TX

868

30

67

54:01.4

54:57.8

9:14.7

8:42/M

9

ANNA SHEARER FLOWER MOUND TX

779

37

69

54:12.5

55:11.4

9:25.8

8:44/M

10

BRITTANY CRIMMINGS ALEDO TX

736

36

75

56:06.7

57:04.3

11:20.0

9:02/M

11

CAROL VIETH GRAPEVINE TX

157

39

76

56:20.0

56:38.6

11:33.3

9:04/M

12

MEREDITH LYONS ROANOKE TX

820

31

77

56:36.5

57:18.6

11:49.8

9:07/M

13

KIM CREAVEN SOUTHLAKE TX

735

37

78

57:02.1

57:43.7

12:15.4

9:11/M

14

SARAH SPILLER IRVING TX

168

39

79

57:15.1

58:32.1

12:28.4

9:13/M

15

AMY JANTZEN PLANO TX

756

34

80

58:13.0

58:19.6

13:26.3

9:22/M

16

STACY BOWD IRVING TX

881

31

85

1:00:32.3

1:01:35.1

15:45.6

9:45/M

17

KELLY ETHRIDGE LEWISVILLE TX

738

32

92

1:06:58.3

1:09:16.3

22:11.6

10:47/M

18

JENNIFER BATES SOUTHLAKE TX

725

36

96

1:10:32.7

1:10:48.5

25:46.0

11:21/M

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

MICHUEL MONTGOMERY DALLAS TX

165

36

21

42:37.7

42:40.8

 

6:52/M

2

CHRIS GRUSHKOWSKY IRVING TX

746

38

27

46:00.2

46:24.1

3:22.5

7:24/M

3

JEREMY STUBBS KELLER TX

786

36

28

46:04.9

46:15.9

3:27.2

7:25/M

4

MARK HENKES HAMILTON TX

866

30

31

46:48.1

47:45.6

4:10.4

7:32/M

5

JASON WEIMER MURPHY TX

790

39

35

47:13.7

48:02.2

4:36.0

7:36/M

6

ROB MCGHEE GRAPEVINE TX

762

38

37

47:17.1

47:19.2

4:39.4

7:37/M

7

JAMES EMERY CEDAR HILL TX

856

35

38

47:23.6

47:28.2

4:45.9

7:38/M

8

JACK EASDALE THE COLONY TX

2173

38

42

47:51.6

52:25.3

5:13.9

7:42/M

9

WALKER NICHOLS DALLAS TX

766

30

58

51:33.3

51:46.6

8:55.6

8:18/M

10

JACOB WARREN KELLER TX

789

30

61

51:38.2

52:31.7

9:00.5

8:19/M

11

WESLEY KIRK NORTH RICHLAND HILLS TX

2145

38

73

55:28.8

55:42.7

12:51.1

8:56/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

DANA GIBSON GRAPEVINE TX

744

46

26

45:33.8

45:38.5

 

7:20/M

2

JULIA FLOWERS WESTLAKE TX

741

43

32

46:48.5

47:01.5

1:14.6

7:32/M

3

LIZSETTE WYGLE FLOWER MOUND TX

794

42

34

46:55.0

47:03.6

1:21.1

7:33/M

4

MARGARET POWERS GRAPEVINE TX

892

49

43

47:54.6

48:13.4

2:20.7

7:43/M

5

AMY POLCARI DALLAS TX

771

45

46

48:36.8

48:53.3

3:02.9

7:50/M

6

LISA ENDERT COLLEYVILLE TX

737

40

48

49:37.7

49:52.4

4:03.9

7:59/M

7

NINETTA BOND MD SOUTHLAKE TX

731

45

51

50:28.6

50:43.3

4:54.7

8:08/M

8

ANN MCCARLEY GRAPEVINE TX

759

48

52

50:32.6

50:49.8

4:58.8

8:08/M

9

KRISTINE HALL COLLEYVILLE TX

749

43

55

51:14.7

51:32.0

5:40.8

8:15/M

10

LORENE ROBERTS

2172

49

56

51:17.4

52:13.8

5:43.6

8:15/M

11

MINDY MCCLURE COLLEYVILLE TX

760

40

62

52:45.0

53:04.5

7:11.2

8:30/M

12

MELANIE MCNAMARA FLOWER MOUND TX

763

47

68

54:04.7

54:25.2

8:30.9

8:42/M

13

N SMITH FLOWER MOUND TX

783

40

70

54:22.4

55:21.0

8:48.6

8:45/M

14

JAMIE SHAW TROPHY CLUB TX

166

47

74

55:36.2

55:56.9

10:02.3

8:57/M

15

SHELLY BESTARD GRAPEVINE TX

730

45

81

58:25.0

58:41.5

12:51.2

9:24/M

16

COURTNEY NOELL GRAPEVINE TX

767

41

83

59:16.7

59:40.5

13:42.8

9:33/M

17

SONIA THWAITES COLLEYVILLE TX

901

42

86

1:01:06.4

1:01:22.0

15:32.5

9:50/M

18

TRACEY DAILEY GRAPEVINE TX

2149

48

87

1:01:32.4

1:02:02.1

15:58.5

9:55/M

19

REBECCA BUSKER GRAPEVINE TX

734

46

89

1:04:08.9

1:06:26.3

18:35.1

10:20/M

20

CAROL EZELL GRAPEVINE TX

739

44

90

1:04:09.2

1:06:26.3

18:35.3

10:20/M

21

DANA LEEDS SPRING TX

758

40

93

1:09:28.4

1:10:10.4

23:54.5

11:11/M

22

PAIGE SHUMAN HURST TX

782

42

98

1:17:02.3

1:17:55.0

31:28.4

12:24/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

KEN HALL COLLEYVILLE TX

748

46

4

32:48.0

32:48.0

 

5:17/M

2

JEFF GARBER LEWISVILLE TX

742

45

7

34:39.1

34:39.1

1:51.1

5:35/M

3

KYLE MESSERSCHMITT DALLAS TX

897

48

12

39:03.8

39:03.8

6:15.8

6:17/M

4

ARTHUR BENZICK COLLEYVILLE TX

728

42

13

39:35.1

39:41.9

6:47.1

6:22/M

5

STEPHEN PERRY FLOWER MOUND TX

874

44

14

39:37.8

39:44.3

6:49.8

6:23/M

6

SEAN GRADY EULESS TX

884

43

18

40:34.2

40:37.7

7:46.2

6:32/M

7

DOUG NOELL GRAPEVINE TX

768

41

19

41:05.8

41:11.2

8:17.8

6:37/M

8

JAVIER ROQUEBERT HIGHLAND VILLAGE TX

208

48

20

42:10.8

42:18.5

9:22.8

6:47/M

9

DAVID ROBBINS SACHSE TX

774

40

24

44:45.6

44:49.8

11:57.6

7:12/M

10

ROB VERVER GRAPEVINE TX

788

49

30

46:36.1

46:46.7

13:48.1

7:30/M

11

FAUSTO RAMOS PLANO TX

773

43

33

46:52.2

46:58.4

14:04.2

7:33/M

12

RICHARD WYGLE FLOWER MOUND TX

795

46

39

47:27.0

47:35.6

14:39.0

7:38/M

13

MICHAEL SMITH COPPELL TX

167

47

45

48:34.2

48:50.3

15:46.2

7:49/M

14

PAUL GROCOTT GRAPEVINE TX

2148

45

47

49:35.2

50:03.9

16:47.2

7:59/M

15

ALEX RODRIGUEZ FLOWER MOUND TX

776

41

50

49:53.8

50:00.9

17:05.8

8:02/M

16

JOHN WARD COPPELL TX

596

47

63

53:26.2

53:39.1

20:38.2

8:36/M

17

HAROLD HARDISTER GRAPEVINE TX

751

43

71

55:11.0

55:39.2

22:23.0

8:53/M

18

DONNY BROWN HALTOM CITY TX

733

41

72

55:18.8

55:51.8

22:30.8

8:54/M

19

KEN VANOVER BURLESON TX

787

42

97

1:17:01.2

1:17:53.8

44:13.2

12:24/M

 
Top

Female 50 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

MARCY GOODWIN GRAPEVINE TX

2162

52

84

1:00:01.0

1:03:34.5

 

9:40/M

 
Top

Male 50 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Time Back

Pace

1

JOHN BALL GRAND PRAIRIE TX

875

58

17

40:25.3

40:28.6

 

6:30/M

2

RANDY WOLF GRAPEVINE TX

894

54

22

42:54.9

42:58.8

2:29.6

6:54/M

3

DANNY OGLE NORTH RICHLAND HILLS TX

822

60

41

47:33.8

47:43.0

7:08.4

7:39/M

4

JESSE SAENZ GRAPEVINE TX

777

53

49

49:46.1

50:26.2

9:20.8

8:01/M

5

MEL HENKES BEDFORD TX

867

56

57

51:20.0

52:16.3

10:54.7

8:16/M

6

JEFF GENECOV DALLAS TX

743

51

64

53:30.5

53:38.8

13:05.1

8:37/M

7

RICK FOGLE COLLEYVILLE TX

823

60

82

58:44.9

59:12.8

18:19.6

9:27/M

8

MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX

757

61

88

1:02:37.2

1:02:49.6

22:11.8

10:05/M

9

MICHAEL KERBER DALLAS TX

899

51

91

1:06:20.9

1:06:29.6

25:55.6

10:41/M