Dorothy's Dash

Age Group Results

November 14, 2015


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com

5K Timed

Female OVERALL Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELIZABETH RENEAU ARGYLE TX 291 15 14   18:40.8 18:42.9 0:02.0 6:00/M
 

Male OVERALL Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CARTER MOATES 1387 15 1   16:25.8 16:26.3 0:00.4 5:17/M
 

Female MASTERS Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACKIE RIEMENSCHNEIDER-MCCR 1417 43 34   21:21.6 21:23.2 0:01.5 6:52/M
 

Male MASTERS Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JORG PFLUGI 286 41 9   18:05.2 18:05.2 5:49/M
 

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRISTYNA ANTILLON 1272 0 349   46:47.2 46:57.8 0:10.6 15:03/M
 

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Unknown Partic. 502 502 40   21:45.3 21:46.1 0:00.8 7:00/M
2 Unknown Partic. 519 519 114 4:15.4 26:00.8 26:24.2 0:23.4 8:22/M
3 Unknown Partic. 2389 2389 134 5:33.0 27:18.3 27:28.0 0:09.6 8:47/M
4 Unknown Partic. 1930 1930 268 15:15.8 37:01.2 37:01.2 11:54/M
 

Female 9 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RILEY OLSEN 1398 9 188   30:49.6 30:58.0 0:08.4 9:55/M
2 SATO KOBUKAI 1362 8 250 4:16.0 35:05.7 35:14.7 0:09.0 11:17/M
3 TESSA HAZZARD 1341 9 258 4:47.6 35:37.2 35:59.2 0:21.9 11:27/M
4 EMILY LAM 1366 6 275 6:40.3 37:29.9 38:09.4 0:39.4 12:03/M
5 OLA WOZNIAK 1472 9 288 7:47.1 38:36.8 38:58.9 0:22.1 12:25/M
6 KAITLYN YOST 1031 9 326 11:01.4 41:51.0 42:57.3 1:06.2 13:27/M
7 OLIVIA YOST 1032 6 328 11:04.0 41:53.6 43:00.2 1:06.5 13:28/M
8 ASHLEY CHRISTMAN 1307 7 373 21:31.7 52:21.4 53:26.4 1:04.9 16:50/M
9 EMMA CHRISTMAN 1308 5 377 22:12.1 53:01.8 54:07.2 1:05.4 17:03/M
 

Male 9 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAKU KERANEN 1358 9 55   22:50.6 22:55.0 0:04.3 7:21/M
2 OKKO KERANEN 1357 7 80 0:52.3 23:43.0 23:47.2 0:04.2 7:38/M
3 PATRICK SULLIVAN 1264 9 123 3:45.2 26:35.9 26:46.0 0:10.1 8:33/M
4 JACKSON DE LUCA 1492 9 136 4:32.8 27:23.4 27:41.1 0:17.6 8:48/M
5 MAX LYBBERT 1050 8 164 5:51.4 28:42.0 29:34.8 0:52.8 9:14/M
6 A.J. PARKER 287 9 171 6:23.8 29:14.4 29:37.1 0:22.7 9:24/M
7 KIPTON GRAHAM 2396 6 189 7:59.3 30:50.0 31:08.4 0:18.4 9:55/M
8 LINCOLN COOPER 1026 6 317 17:59.1 40:49.7 41:46.9 0:57.1 13:07/M
9 DEVON ROBIDOUX 1419 9 345 23:17.5 46:08.1 46:23.0 0:14.8 14:50/M
 

Female 10 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CLAIRE READER 1414 13 43   21:58.1 21:59.8 0:01.6 7:04/M
2 MAYA SKOCZYLAS 1437 12 59 1:01.1 22:59.2 23:01.1 0:01.8 7:23/M
3 ROSALYN OLIVARES 1280 12 95 2:30.2 24:28.3 24:31.4 0:03.0 7:52/M
4 KIRA WYGLE 1473 12 97 2:32.1 24:30.2 24:32.7 0:02.4 7:53/M
5 GABRIELLA EYEINGTON 1090 14 125 4:45.5 26:43.7 27:33.8 0:50.1 8:35/M
6 BROOKE HAZZARD 1340 12 133 5:19.9 27:18.1 27:27.9 0:09.8 8:47/M
7 HAYLEY EPPS 1323 12 147 5:52.0 27:50.2 27:59.9 0:09.7 8:57/M
8 AUDREY CARROL 1047 10 151 5:56.1 27:54.3 28:52.1 0:57.7 8:58/M
9 JULIA WOZNIAK 1471 11 179 7:51.7 29:49.8 29:51.5 0:01.6 9:35/M
10 ABBY WEKLAR 1483 10 191 8:53.3 30:51.4 30:59.7 0:08.2 9:55/M
11 ADDISON GUNN 271 10 192 8:53.4 30:51.5 31:00.5 0:08.9 9:55/M
12 ARIANNE VAN DER STUYF 1452 13 194 8:57.5 30:55.7 31:04.3 0:08.6 9:56/M
13 REGAN FENE CORINTH TX 511 10 199 9:15.2 31:13.3 31:19.7 0:06.4 10:02/M
14 SUSAN EDWARDS CELINA TX 528 10 203 9:21.5 31:19.6 31:20.3 0:00.6 10:04/M
15 MARIA LODDEKE FLOWER MOUND TX 521 11 209 9:37.4 31:35.6 32:12.0 0:36.4 10:09/M
16 ANNE SMRSTIK DOUBLE OAK TX 533 11 246 12:40.1 34:38.3 36:26.6 1:48.3 11:08/M
17 ANUSHA SENGUPTA 1430 10 264 14:15.8 36:14.0 36:14.3 0:00.3 11:39/M
18 MILADY HOLLAS 1488 12 270 15:15.0 37:13.1 37:22.5 0:09.4 11:58/M
19 PILAR CUADROS-ARIAS 1314 13 286 16:16.6 38:14.7 38:18.4 0:03.6 12:18/M
20 VICTORIA OLSEN 1400 10 291 16:46.0 38:44.2 38:52.7 0:08.4 12:27/M
21 MOLLY SULLIVAN 1263 11 296 17:03.0 39:01.2 39:13.7 0:12.5 12:33/M
22 MEGAN DAMICO 1258 11 311 18:02.4 40:00.5 40:12.1 0:11.5 12:52/M
23 ABIGAIL YOST 1030 11 325 19:50.7 41:48.8 42:55.6 1:06.8 13:26/M
24 JULIA READER 1415 10 337 21:40.3 43:38.5 44:10.0 0:31.5 14:02/M
25 KENDALL MILLER 1384 13 350 24:49.3 46:47.5 47:24.5 0:36.9 15:03/M
26 ABBY MILLER 1382 10 357 25:49.6 47:47.8 48:29.1 0:41.3 15:22/M
27 NOEL BAUER 1486 10 393 43:25.0 1:05:23.2 1:06:20.7 0:57.5 21:01/M
 

Male 10 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DANIEL HAIR 1038 14 20   20:33.0 20:36.3 0:03.2 6:36/M
2 JACK HARPOLE FLOWER MOUND TX 515 13 22 0:11.7 20:44.7 20:46.8 0:02.1 6:40/M
3 BRAYDEN ANNIS 2388 10 36 0:58.6 21:31.6 21:32.4 0:00.7 6:55/M
4 THOR GUSTAFSON 1493 14 37 0:59.9 21:32.9 21:34.3 0:01.3 6:55/M
5 RICARDO OLIVARES 1279 10 53 2:06.5 22:39.5 22:42.8 0:03.3 7:17/M
6 TOMMY WARD 281 14 64 2:37.3 23:10.3 23:12.2 0:01.8 7:27/M
7 NATHAN HOKANSON 1348 13 76 3:04.4 23:37.4 23:50.9 0:13.5 7:36/M
8 RYAN WEKLAR 1485 12 94 3:50.0 24:23.0 24:28.8 0:05.8 7:50/M
9 DYLAN PATEL 264 11 99 4:15.1 24:48.1 24:50.9 0:02.7 7:58/M
10 ETHAN KEITHLY FLOWER MOUND TX 1353 10 104 4:25.9 24:59.0 25:14.9 0:15.9 8:02/M
11 HIROTO KOBUKAI 1361 11 109 5:11.5 25:44.5 25:46.1 0:01.6 8:16/M
12 CHRISTOPHER HARTIGAN 1335 14 122 5:54.1 26:27.1 26:41.0 0:13.8 8:30/M
13 JOSEPH RABNER 1040 12 124 6:06.6 26:39.6 26:54.4 0:14.7 8:34/M
14 OLIVER SKOCZYLAS 1438 11 152 7:24.0 27:57.0 27:58.5 0:01.5 8:59/M
15 MATHEW SAND 1083 13 155 7:42.4 28:15.5 28:31.2 0:15.7 9:05/M
16 ROCCO COOPER 1027 11 158 7:51.5 28:24.6 28:47.6 0:23.0 9:08/M
17 MAJOR BRIGNON 1248 10 165 8:13.0 28:46.0 28:46.0 0:00.0 9:15/M
18 JULIAN THOMPSON 1271 13 176 8:50.7 29:23.7 30:16.0 0:52.2 9:27/M
19 XANDER LYBBERT 1051 10 215 11:24.1 31:57.2 32:51.8 0:54.6 10:16/M
20 BRADY OWENS 1402 11 223 11:49.6 32:22.6 32:26.3 0:03.7 10:24/M
21 MAXI CUADROS 1313 10 287 17:43.0 38:16.0 38:19.6 0:03.6 12:18/M
22 ANIKETH SUBRAMANIAN 1009 10 332 21:47.6 42:20.7 42:54.3 0:33.6 13:37/M
 

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SKYLAR MCCAULEY FLOWER MOUND TX 507 16 51   22:34.3 22:36.9 0:02.5 7:15/M
2 MADELIENE MCMILLAN SOUTHLAKE TX 295 17 86 1:16.8 23:51.2 23:53.4 0:02.2 7:40/M
3 MALLORY HARPOLE FLOWER MOUND TX 517 15 98 2:09.3 24:43.7 24:47.9 0:04.1 7:57/M
4 CAILEY DESHAZO 1089 15 144 5:02.2 27:36.6 27:36.6 8:52/M
5 MELANIE MORALES 1053 16 170 6:30.1 29:04.5 29:08.1 0:03.6 9:21/M
6 JANIE BALLARD 1291 19 240 11:07.0 33:41.4 33:45.9 0:04.4 10:50/M
7 CELINA VILLANUEVA COPPELL TX 526 17 365 28:25.4 50:59.8 51:25.1 0:25.3 16:24/M
8 LINDSEY WAWCZAK 1460 19 395 43:52.1 1:06:26.5 1:07:06.6 0:40.1 21:22/M
 

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CALEB HUGHES FLOWER MOUND TX 298 16 3   17:03.5 17:03.5 5:29/M
2 CALEB ALLISON ARGYLE TX 290 18 4 0:04.7 17:08.2 17:09.2 0:00.9 5:31/M
3 PAUL ANDERSON ARGYLE TX 293 15 5 0:11.1 17:14.6 17:15.7 0:01.1 5:32/M
4 BEN LAMONT BARTONVILLE TX 292 18 10 1:06.6 18:10.1 18:11.6 0:01.5 5:50/M
5 STEELE FISHER FLOWER MOUND TX 514 16 11 1:11.1 18:14.6 18:15.5 0:00.9 5:52/M
6 BRAX SHAW 1434 16 12 1:18.8 18:22.3 18:23.3 0:01.0 5:54/M
7 EDDIE MARCOE 1373 15 13 1:19.6 18:23.1 18:23.6 0:00.5 5:55/M
8 RYAN RICHTER 278 16 15 1:49.7 18:53.2 18:58.9 0:05.6 6:04/M
9 BRIAN WAWCZAK 1459 15 29 4:08.4 21:11.9 21:17.5 0:05.6 6:49/M
10 CARTER HENRY 282 15 31 4:16.1 21:19.6 21:20.9 0:01.2 6:51/M
11 RAYOMAND BAM FLOWER MOUND TX 299 16 33 4:17.6 21:21.1 21:22.0 0:00.8 6:52/M
12 SAM DOMINGUEZ 1321 16 74 6:31.2 23:34.7 23:36.5 0:01.8 7:35/M
13 ALEX ADAMS 1286 15 92 7:16.9 24:20.4 24:34.7 0:14.3 7:49/M
14 CHRISTOPHER WILLIAMS FLOWER MOUND TX 513 19 294 21:55.6 38:59.1 39:05.2 0:06.1 12:32/M
15 DAVID HOCK 1346 19 386 38:53.3 55:56.8 56:57.3 1:00.5 17:59/M
 

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LEEANN WELLS 1487 20 38   21:34.2 21:36.2 0:01.9 6:56/M
2 ASHLEY CONDRIN GRAPEVINE TX 2379 25 73 1:58.3 23:32.6 23:41.7 0:09.1 7:34/M
3 CARLY SCHUTJER 1056 29 111 4:15.0 25:49.3 26:48.1 0:58.7 8:18/M
4 ABIGAIL ASHLEY 2380 26 196 9:26.2 31:00.5 32:23.2 1:22.7 9:58/M
5 SINEAD SHIRLEY 1246 25 202 9:42.9 31:17.2 31:39.5 0:22.3 10:04/M
6 HANNAH JOHNSTON 2378 25 220 10:39.5 32:13.8 32:23.3 0:09.4 10:22/M
7 KELLIE APFEL 1044 29 221 10:44.9 32:19.2 32:37.7 0:18.5 10:23/M
8 ASHLEY VAN DER STUYF 1454 21 235 11:44.5 33:18.8 33:26.5 0:07.7 10:42/M
9 ALYSSA VAN DER STUYF 1451 25 236 11:48.7 33:23.0 33:31.2 0:08.2 10:44/M
10 CHRISTI MOSLEY 1242 25 241 12:11.4 33:45.6 34:12.9 0:27.2 10:51/M
11 ALEXANDRIA VAN DER STUYF 1450 22 253 13:35.2 35:09.5 35:17.7 0:08.1 11:18/M
12 HEATHER HARP 1094 25 271 15:43.5 37:17.8 38:02.5 0:44.7 11:59/M
13 MALERIE DAINES 1048 29 280 16:11.3 37:45.6 38:04.9 0:19.3 12:08/M
14 ABBY CRUMLY 1239 20 282 16:12.8 37:47.1 38:10.6 0:23.5 12:09/M
15 DONNA SCHNELL 1429 20 290 17:09.1 38:43.4 39:02.9 0:19.5 12:27/M
16 ARLEEN FRIAS 257 26 339 22:37.9 44:12.2 44:35.6 0:23.4 14:13/M
17 SAMANTHA ROSALES 1228 23 353 25:50.0 47:24.3 48:12.4 0:48.1 15:14/M
 

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 COLE ATICHISON 2395 22 2   16:44.8 16:46.0 0:01.2 5:23/M
2 JACK GRUBNER 1332 21 6 0:49.3 17:34.1 17:35.3 0:01.1 5:39/M
3 TYLER CURBO DENTON TX 294 28 7 1:02.2 17:47.0 17:49.8 0:02.8 5:43/M
4 DAMIAN BLACK 1294 29 17 3:17.2 20:02.1 20:03.6 0:01.5 6:26/M
5 JAKE VANDERVAATE FLOWER MOUND TX 1097 21 30 4:30.8 21:15.7 21:21.9 0:06.2 6:50/M
6 EDDIE MANZANARES 1077 27 44 5:26.3 22:11.2 22:39.4 0:28.2 7:08/M
7 THOMAS ROOKLIDGE 1421 25 81 6:59.7 23:44.5 24:04.4 0:19.9 7:38/M
8 CARLOS REYES 2377 26 143 10:51.4 27:36.2 28:57.7 1:21.4 8:52/M
9 PREDHIL KUMAR KORAPATTIYAR RAMASUR 1233 26 308 23:00.6 39:45.4 40:17.4 0:31.9 12:47/M
10 ERIC FRIAS 258 28 340 27:27.4 44:12.2 44:35.9 0:23.6 14:13/M
11 CHRISTOPHER KROHN 1224 24 352 30:38.5 47:23.3 48:10.6 0:47.2 15:14/M
 

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMY GARY 2392 35 18   20:04.6 20:07.0 0:02.4 6:27/M
2 LAURA WEISZ 1463 34 23 0:41.6 20:46.2 20:50.3 0:04.0 6:41/M
3 AMY CHILTON 1305 33 24 0:45.9 20:50.5 20:53.1 0:02.5 6:42/M
4 CARRIE FAKHRI 1325 38 28 1:02.8 21:07.4 21:12.2 0:04.8 6:47/M
5 DANIELA ARIAS 1290 37 42 1:45.1 21:49.7 21:52.7 0:02.9 7:01/M
6 DESIREE SHADLE 1432 37 49 2:26.9 22:31.5 22:45.5 0:13.9 7:14/M
7 LAUREN FRYE 1058 34 54 2:42.8 22:47.4 22:49.7 0:02.3 7:20/M
8 LINDSEY ROBINSON 1252 32 61 2:57.3 23:01.9 23:05.3 0:03.4 7:24/M
9 AMBER ARNOLD 1247 35 62 2:57.3 23:01.9 23:05.5 0:03.5 7:24/M
10 MELANIE SUFFREDIN 1447 33 63 3:03.8 23:08.4 23:20.9 0:12.5 7:26/M
11 KATHY STUCKER 1499 36 70 3:23.8 23:28.4 24:17.1 0:48.7 7:33/M
12 SHELLIE RABNER 1042 36 71 3:24.7 23:29.3 23:43.8 0:14.5 7:33/M
13 MADDIE GREJDA 1232 39 77 3:34.6 23:39.2 23:43.5 0:04.3 7:36/M
14 AMBER SCHNAPP 1428 39 79 3:36.4 23:41.0 23:46.1 0:05.1 7:37/M
15 EDYTA WOZNIAK 1470 38 89 4:00.3 24:04.9 24:23.6 0:18.6 7:44/M
16 HEATHER WALOSKI 1456 37 90 4:03.2 24:07.8 24:14.8 0:07.0 7:45/M
17 ASHLIE KINGCAID FORT WORTH TX 1360 34 121 6:21.1 26:25.7 26:50.7 0:25.0 8:30/M
18 KARINA REINDERS 1416 35 140 7:27.8 27:32.4 27:40.2 0:07.8 8:51/M
19 MICHELE LANGENBERG 1367 38 148 7:45.7 27:50.3 28:30.9 0:40.6 8:57/M
20 ASPEN CARROL 1046 35 149 7:47.2 27:51.8 28:49.6 0:57.7 8:57/M
21 JENNIFER CRAIN MCKINNEY TX 1074 32 153 7:59.5 28:04.1 28:49.4 0:45.2 9:01/M
22 AMY HOKANSON 1347 39 157 8:16.7 28:21.3 28:35.1 0:13.7 9:07/M
23 SHASWATI SENGUPTA 1431 37 160 8:27.4 28:32.0 28:36.8 0:04.7 9:10/M
24 EMILY TEUSCHER FLOWER MOUND TX 1057 32 161 8:27.9 28:32.5 28:50.1 0:17.5 9:10/M
25 RIBEKA PIMENTEL 1055 31 168 8:52.7 28:57.3 29:14.8 0:17.4 9:19/M
26 BECKY MAXWELL 1377 34 173 9:12.5 29:17.1 29:38.2 0:21.1 9:25/M
27 ASHLEY DAVIDSON 1317 30 175 9:17.2 29:21.8 29:38.2 0:16.3 9:26/M
28 JENNA SCHAUT 1260 31 177 9:25.3 29:29.9 29:44.8 0:14.8 9:29/M
29 ERIN OVERSTREET 1064 38 195 10:51.6 30:56.2 31:01.6 0:05.4 9:57/M
30 VICKIE GRAT 1093 38 201 11:10.1 31:14.7 32:06.7 0:52.0 10:03/M
31 KALPANA RAMAN 1007 37 207 11:29.7 31:34.3 32:08.0 0:33.6 10:09/M
32 JODI LYBBERT 1049 36 217 11:52.8 31:57.4 32:52.5 0:55.1 10:16/M
33 SAHAR KHOSHKAR 1359 32 225 12:22.5 32:27.1 32:50.7 0:23.6 10:26/M
34 KATIE PHAM 1409 36 228 12:32.1 32:36.7 32:48.2 0:11.5 10:29/M
35 LEANNE MINER 1052 30 239 13:32.5 33:37.1 33:56.0 0:18.9 10:49/M
36 MANDY BRIGNON 1249 37 257 15:23.9 35:28.5 35:58.8 0:30.2 11:24/M
37 MONICA MANZANARES 1078 30 274 17:22.0 37:26.6 38:13.3 0:46.7 12:02/M
38 SUZANNE DAVIS 1318 30 276 17:25.8 37:30.4 38:09.4 0:38.9 12:03/M
39 ROBYN HOLLAS 1489 39 279 17:35.8 37:40.4 37:50.3 0:09.8 12:07/M
40 CLAIRISSA COOPER 1024 36 285 18:02.4 38:07.0 39:08.6 1:01.5 12:15/M
41 SARA LEYSTER 1062 36 305 19:18.9 39:23.5 40:27.6 1:04.1 12:40/M
42 LACI SWARVAR 1020 36 309 19:46.4 39:51.0 40:18.2 0:27.2 12:49/M
43 LEN GRAUNKE 1014 36 310 19:50.0 39:54.6 40:22.2 0:27.6 12:50/M
44 RENEE DAWSON 1240 34 316 20:41.5 40:46.1 41:12.9 0:26.7 13:06/M
45 MEAGAN GILLELAND 1076 31 322 21:31.2 41:35.8 42:23.1 0:47.3 13:22/M
46 STEPHANIE YOST FLOWER MOUND TX 1033 39 327 21:47.4 41:52.0 42:58.0 1:05.9 13:28/M
47 DELORIS PARKER 1244 39 330 21:50.9 41:55.5 42:21.3 0:25.8 13:29/M
48 LAUREN WILDE 1464 31 363 28:42.6 48:47.2 49:23.7 0:36.4 15:41/M
49 TATIANA LUCY LEWISVILLE TX 289 33 372 32:14.6 52:19.2 52:25.7 0:06.5 16:49/M
50 MELISSA CHRISTMAN 1309 37 374 32:18.9 52:23.5 53:28.3 1:04.8 16:51/M
51 AMY PRATHER 1251 39 388 35:53.4 55:58.0 56:49.5 0:51.5 18:00/M
52 JULIE HEGGORD 2397 34 391 37:29.7 57:34.3 58:28.1 0:53.7 18:31/M
 

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSE ORTIZ 2394 33 8   17:59.4 18:00.4 0:01.0 5:47/M
2 CHRIS CRAIN 1073 30 32 3:20.4 21:19.8 21:48.4 0:28.5 6:51/M
3 JOHN HILDEBRAND 1344 34 39 3:35.2 21:34.6 21:47.4 0:12.8 6:56/M
4 BRIAN MASSEY 1375 35 45 4:18.0 22:17.4 22:20.1 0:02.7 7:10/M
5 PAUL DREW 1322 39 57 4:51.8 22:51.2 22:59.9 0:08.7 7:21/M
6 PETER RABNER 1041 37 72 5:30.2 23:29.6 23:44.0 0:14.3 7:33/M
7 SCOT GARY 2391 36 88 5:57.3 23:56.7 24:14.7 0:18.0 7:42/M
8 DAVID ZAMBRANO 1477 39 117 8:05.6 26:05.0 26:26.1 0:21.1 8:23/M
9 STEVEN WILDE 1465 32 128 8:57.1 26:56.5 27:21.6 0:25.0 8:40/M
10 RICKEY LUSTER 1370 32 145 9:39.6 27:39.0 28:02.3 0:23.2 8:53/M
11 PAUL KRASILNICK FLOWER MOUND TX 534 30 162 10:35.0 28:34.5 29:14.3 0:39.8 9:11/M
12 ANDY MAXWELL 1376 34 181 12:06.9 30:06.3 30:27.6 0:21.2 9:41/M
13 FAHIM CHOWDHURY 1306 37 210 13:42.6 31:42.0 31:54.0 0:11.9 10:12/M
14 SRINIVAS MOTHUKURI 1234 36 218 13:58.5 31:57.9 32:28.9 0:31.0 10:16/M
15 SATYA THAPA 1236 32 226 14:33.8 32:33.2 33:05.5 0:32.2 10:28/M
16 MICHAEL SCHAUT IRVING TX 1261 31 261 17:40.8 35:40.2 35:56.0 0:15.7 11:28/M
17 JUSTIN COOPER 1025 37 318 22:52.5 40:51.9 41:47.9 0:56.0 13:08/M
18 BRYAN LEYSTER 1061 37 335 24:53.7 42:53.1 43:57.7 1:04.6 13:47/M
19 DANNY HARVOT 1337 30 390 38:22.5 56:22.0 57:23.9 1:01.9 18:07/M
 

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALEXANDRA BIKMAN 1045 46 66   23:22.0 24:19.8 0:57.8 7:31/M
2 SARI MARGIT HELLMAN 1374 45 84 0:27.0 23:49.0 23:56.3 0:07.2 7:39/M
3 KATARINA KERANEN 1356 45 96 1:07.3 24:29.3 24:33.7 0:04.4 7:52/M
4 ANGELA ROBERTS 1227 40 102 1:34.9 24:56.9 25:08.6 0:11.6 8:01/M
5 SARA OLSEN 1399 45 108 2:21.2 25:43.2 25:50.6 0:07.3 8:16/M
6 DAILYN VALDEZ 1449 40 112 2:28.6 25:50.6 28:58.6 3:07.9 8:18/M
7 NOELLE GRIFFITH FLOWER MOUND TX 1059 48 115 2:41.9 26:03.9 26:18.7 0:14.8 8:23/M
8 DAWNE PETERS-ZLINSKY 1408 48 126 3:29.3 26:51.3 27:00.1 0:08.7 8:38/M
9 AMANDA WARING FLOWER MOUND TX 504 45 131 3:50.2 27:12.2 27:27.7 0:15.5 8:45/M
10 KIMBERLY JACKSON 1016 47 135 4:00.7 27:22.7 27:46.5 0:23.8 8:48/M
11 MELISSA HASSAN 2399 42 141 4:10.9 27:32.9 27:43.9 0:11.0 8:51/M
12 MABLE MURRAY 1005 40 142 4:12.3 27:34.3 28:17.9 0:43.6 8:52/M
13 GERRYVEL DEVEYRA 1013 48 146 4:24.0 27:46.0 28:05.3 0:19.2 8:56/M
14 CHRISTINE RICHTER 277 47 150 4:31.3 27:53.3 28:11.6 0:18.2 8:58/M
15 SUNDRA CAZARES FLOWER MOUND TX 1022 45 163 5:15.9 28:37.9 28:52.6 0:14.7 9:12/M
16 BRITNEY COX 272 40 178 6:17.4 29:39.4 29:55.5 0:16.0 9:32/M
17 THERESA PIERCE 1259 45 183 6:57.7 30:19.7 30:30.4 0:10.6 9:45/M
18 KIMBERLY VANDERVAATE FLOWER MOUND TX 1098 47 185 7:00.4 30:22.4 31:13.1 0:50.7 9:46/M
19 NICOLE EYEINGTON 1091 42 186 7:02.1 30:24.1 31:15.7 0:51.6 9:46/M
20 JENNY SPINDLER 1442 47 193 7:31.0 30:53.0 31:11.8 0:18.8 9:56/M
21 BARBARA DAVIS FLOWER MOUND TX 1087 47 198 7:50.0 31:12.0 31:57.9 0:45.9 10:02/M
22 LISA RANDALL 1413 46 204 8:00.6 31:22.6 31:39.4 0:16.8 10:05/M
23 KATRINA SKOCZYLAS 1436 42 214 8:32.1 31:54.1 32:17.0 0:22.9 10:15/M
24 LISA VINEYARD 2384 46 216 8:35.3 31:57.3 32:09.6 0:12.2 10:16/M
25 JOAN HARTIGAN 1336 48 224 9:01.6 32:23.6 32:55.0 0:31.4 10:25/M
26 GAYLA WARD 1457 46 230 9:15.7 32:37.7 32:44.4 0:06.7 10:29/M
27 STEPHANIE CALKINS 1303 46 244 11:08.9 34:30.9 34:56.9 0:25.9 11:06/M
28 DENISE SCHEETZ 2386 43 245 11:13.4 34:35.4 35:04.5 0:29.0 11:07/M
29 TRACI ERB DOUBLE OAK TX 530 49 249 11:33.5 34:55.5 35:30.1 0:34.6 11:14/M
30 GINA RIOS 1418 48 252 11:44.2 35:06.2 35:18.9 0:12.7 11:17/M
31 CARREN SMRSTIK DOUBLE OAK TX 532 45 254 11:50.6 35:12.6 37:01.2 1:48.6 11:19/M
32 VANGIE BROTHERS 1301 44 255 11:51.2 35:13.2 35:45.5 0:32.2 11:19/M
33 KIMBERLEE WELCH 1011 46 260 12:16.7 35:38.7 36:33.7 0:55.0 11:27/M
34 MELINDA WATSON 1010 44 265 13:09.3 36:31.3 37:25.3 0:53.9 11:45/M
35 JENNIFER OWENS 1403 46 269 13:48.1 37:10.1 37:26.4 0:16.2 11:57/M
36 WENDY WALLACE 279 42 272 13:57.4 37:19.4 37:48.8 0:29.4 12:00/M
37 MALA SABLOK 1423 42 273 13:59.3 37:21.3 37:39.7 0:18.4 12:01/M
38 SHANTALA DEEPAK 1230 41 277 14:14.3 37:36.3 38:05.9 0:29.6 12:05/M
39 TIEN-TIEN HSIEH 1351 41 278 14:16.0 37:38.0 38:17.7 0:39.6 12:06/M
40 VICKI HAYNES 1495 45 281 14:24.0 37:46.0 38:47.0 1:00.9 12:09/M
41 JANIA COLOM 2400 42 283 14:40.1 38:02.1 38:21.8 0:19.7 12:14/M
42 PATTY SCHULZ 263 48 297 15:41.6 39:03.6 39:30.8 0:27.1 12:33/M
43 ANNIE SULLIVAN 1262 45 298 15:41.8 39:03.8 39:15.9 0:12.1 12:33/M
44 MARY GIGLIO 1329 47 300 15:46.7 39:08.7 39:44.8 0:36.1 12:35/M
45 RHONDA CARPENTER 1254 48 302 15:55.1 39:17.1 39:27.9 0:10.7 12:38/M
46 KAMINI RAGHUNATHAN 1006 42 307 16:20.7 39:42.7 40:16.6 0:33.8 12:46/M
47 LYNN REILLY 1095 45 314 16:58.2 40:20.2 41:04.5 0:44.3 12:58/M
48 MAGGIE MANDRI 1371 41 320 17:52.5 41:14.5 41:40.6 0:26.0 13:15/M
49 MELANIE CARR FLOWER MOUND TX 1267 45 341 21:13.4 44:35.4 44:35.4 14:20/M
50 DEENA HAND 1333 48 342 22:31.8 45:53.8 46:16.2 0:22.4 14:45/M
51 LISA ROBIDOUX 1420 44 344 22:41.6 46:03.6 46:19.6 0:16.0 14:48/M
52 RENEE MASSENGILL 1276 47 346 23:08.1 46:30.1 46:55.7 0:25.6 14:57/M
53 AMANDA MILLER 1383 43 351 23:26.5 46:48.5 47:25.4 0:36.9 15:03/M
54 KAREN SPENCE 1440 46 356 24:25.6 47:47.6 48:26.3 0:38.6 15:22/M
55 VERONICA GARCIA 1036 44 368 27:58.0 51:20.0 52:15.1 0:55.0 16:30/M
56 COURTNEY LOPEZ 1039 41 369 28:00.4 51:22.4 52:15.8 0:53.4 16:31/M
57 IRMA MONSERRAT 1017 41 370 28:43.8 52:05.8 52:34.2 0:28.4 16:45/M
58 LOUELLA SMITH 1019 41 371 28:45.8 52:07.8 52:36.4 0:28.5 16:45/M
59 ANN VULPITTA 1253 42 378 29:55.7 53:17.7 54:09.8 0:52.0 17:08/M
60 COLETTE MCCARTY LEWISVILLE TX 1378 45 385 32:32.6 55:54.6 56:35.4 0:40.7 17:58/M
61 BELINDA DONASHEY 1496 49 396 44:59.7 1:08:21.7 1:08:21.7 21:59/M
 

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRET WILSON 1086 47 16   19:47.0 19:48.9 0:01.8 6:22/M
2 MIKE RICHTER 276 48 21 0:48.0 20:35.1 20:40.6 0:05.4 6:37/M
3 BRANDON WILSON FLOWER MOUND TX 501 44 27 1:20.2 21:07.3 21:10.7 0:03.4 6:47/M
4 WOSCLECH FEVENDRER FLOWER MOUND TX 508 41 35 1:44.4 21:31.5 21:39.4 0:07.9 6:55/M
5 CHRIS HOFFMAN 275 44 41 1:58.9 21:46.0 22:06.1 0:20.0 7:00/M
6 DWAYNE SMITH 1068 43 46 2:33.7 22:20.8 22:25.1 0:04.3 7:11/M
7 MIKE MOATES 1388 49 48 2:41.6 22:28.7 22:30.9 0:02.2 7:13/M
8 SHAWN SHADLE 1433 42 50 2:47.0 22:34.1 22:47.3 0:13.2 7:15/M
9 MARCELO FERRER FLOWER MOUND TX 285 45 52 2:48.2 22:35.3 22:42.4 0:07.1 7:16/M
10 JANI LEHTI 1369 41 56 3:03.8 22:50.9 22:55.5 0:04.6 7:21/M
11 BILL VESTERMAN 1085 46 60 3:12.3 22:59.4 22:59.4 7:23/M
12 JEFF MATTHEWS LEWISVILLE TX 300 42 69 3:39.1 23:26.2 23:32.2 0:05.9 7:32/M
13 PATRICK BRANN 2381 40 75 3:47.9 23:35.0 23:41.2 0:06.2 7:35/M
14 LEVI SPEARS 1500 42 78 3:52.2 23:39.3 24:24.3 0:45.0 7:36/M
15 MICHAEL WAWCZAK 1461 45 82 3:59.3 23:46.3 23:52.3 0:05.9 7:39/M
16 TIM MASSENGILL 1277 47 83 4:00.8 23:47.9 23:57.2 0:09.2 7:39/M
17 GAURANG PANDYA 1404 46 91 4:27.5 24:14.6 24:31.2 0:16.5 7:48/M
18 BRIAN HARPOLE FLOWER MOUND TX 516 46 100 5:01.4 24:48.5 24:52.7 0:04.1 7:58/M
19 ED HAYNES FLOWER MOUND TX 523 43 106 5:31.3 25:18.4 25:26.3 0:07.9 8:08/M
20 JOHN DONAGHEY 1001 44 107 5:52.8 25:39.9 26:29.0 0:49.0 8:15/M
21 MATT SMITH 1096 43 116 6:16.8 26:03.9 26:53.6 0:49.7 8:23/M
22 ULLAS CHADAGA 1304 41 119 6:28.6 26:15.7 26:49.4 0:33.7 8:26/M
23 NIKLAS NIDLER FLOWER MOUND TX 1393 45 120 6:37.5 26:24.6 26:30.5 0:05.9 8:29/M
24 DAVID HEXTER 1491 44 137 7:37.2 27:24.3 27:41.7 0:17.3 8:49/M
25 CHRISTOPHER BINOVI FLOWER MOUND TX 524 40 139 7:39.3 27:26.4 27:45.5 0:19.0 8:49/M
26 RICH WEKLAR BARTINVILLE TX 1484 44 159 8:41.3 28:28.4 28:42.3 0:13.9 9:09/M
27 ARNIE PARKER 1406 46 172 9:28.7 29:15.8 29:38.6 0:22.8 9:24/M
28 KEITH GRAHAM 1331 43 190 11:04.0 30:51.1 31:09.9 0:18.8 9:55/M
29 ANDREW DOLL IOWA CITY IA 1274 47 197 11:18.3 31:05.4 31:52.2 0:46.8 10:00/M
30 ADAM LODDEKE FLOWER MOUND TX 522 40 208 11:48.1 31:35.2 32:11.9 0:36.7 10:09/M
31 STEPHEN KEITHLY FLOWER MOUND TX 1354 40 213 12:04.7 31:51.8 32:08.7 0:16.9 10:14/M
32 JIM DONEGAN 1222 48 231 13:21.3 33:08.4 33:43.3 0:34.9 10:39/M
33 ERIK LASALLE 1368 45 234 13:29.9 33:16.9 34:13.7 0:56.7 10:42/M
34 PETER SKOCZYLAS 1439 40 237 13:40.6 33:27.7 33:49.2 0:21.5 10:45/M
35 YASUHIRO KOBUKAI 1363 41 251 15:18.9 35:06.0 35:15.3 0:09.3 11:17/M
36 VANCE HAZZARD 1342 47 259 15:50.7 35:37.8 35:59.4 0:21.6 11:27/M
37 CEZARY WOZNIAK 1469 41 295 19:14.0 39:01.0 39:23.2 0:22.1 12:33/M
38 DANNY CAZZOLA 1498 43 303 19:31.4 39:18.5 40:30.1 1:11.6 12:38/M
39 EDUARDO SAN MIGUEL 1043 41 319 21:08.1 40:55.2 41:49.8 0:54.6 13:09/M
40 TODD YOST 1034 40 329 22:06.8 41:53.8 43:00.4 1:06.5 13:28/M
41 ANANTH SUBRAMANIAN 1008 46 331 22:30.7 42:17.8 42:51.0 0:33.1 13:36/M
42 KEITH LUCY DOUBLE OAK TX 535 43 354 27:51.5 47:38.6 52:25.9 4:47.2 15:19/M
43 TIP SPENCE 1441 46 355 27:59.9 47:47.0 48:26.4 0:39.4 15:22/M
44 CRAIG MURRAY 1004 49 362 28:45.3 48:32.4 49:27.3 0:54.9 15:36/M
45 GREG VILLANUEVA COPPELL TX 527 43 366 31:12.8 50:59.9 51:25.6 0:25.7 16:24/M
46 TOM CHRISTMAN 1310 46 375 33:13.8 53:00.9 54:07.5 1:06.6 17:03/M
 

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BARBARA WARD LEWISVILLE TX 284 54 68   23:25.6 23:34.1 0:08.5 7:32/M
2 SANDY ERICKSON 1324 50 113 2:32.1 25:57.7 26:01.7 0:03.9 8:21/M
3 IVONNE MAXWELL FLOWER MOUND TX 296 52 118 2:46.6 26:12.2 26:21.0 0:08.7 8:25/M
4 ANN HANDREN 1334 56 127 3:26.5 26:52.1 27:00.4 0:08.2 8:38/M
5 CAROLE WOODWARD 1468 57 129 3:39.2 27:04.8 27:04.8 8:42/M
6 SANDRA LANCASTER 1482 54 154 4:49.8 28:15.4 28:33.7 0:18.2 9:05/M
7 BEATRICE ALBACETE 1288 51 156 4:51.1 28:16.7 28:37.5 0:20.7 9:05/M
8 CAROLYN MARRIOTT 262 54 166 5:25.1 28:50.7 29:35.6 0:44.9 9:16/M
9 FRANKI SALDIVAR 1427 51 169 5:33.7 28:59.3 29:49.1 0:49.7 9:19/M
10 MARY O'MEARA 1401 57 182 6:52.9 30:18.6 30:59.5 0:40.9 9:45/M
11 CECILIA MCKEE 1003 54 184 6:56.2 30:21.8 31:16.3 0:54.4 9:46/M
12 BARBARA STARKEY 1445 59 200 7:49.0 31:14.7 31:56.2 0:41.4 10:03/M
13 COLLEEN HOLDEN 1350 51 205 7:58.0 31:23.6 31:33.3 0:09.6 10:05/M
14 JANE PRAUGHT FLOWER MOUND TX 1411 59 211 8:16.6 31:42.2 32:16.8 0:34.6 10:12/M
15 LISA MEEGAN 1381 51 212 8:18.9 31:44.5 31:44.5 10:12/M
16 LISA TAYLOR FLOWER MOUND TX 509 50 219 8:40.9 32:06.6 32:13.3 0:06.7 10:19/M
17 CATHY DANIELS 1315 57 222 8:56.2 32:21.8 32:43.0 0:21.2 10:24/M
18 SYLVIA WYMER 1476 51 229 9:11.4 32:37.1 32:49.4 0:12.3 10:29/M
19 MARY MCMAHON 1380 58 233 9:50.6 33:16.3 33:48.3 0:32.0 10:42/M
20 JODI KAUFMAN 1480 51 238 10:08.3 33:34.0 33:45.8 0:11.8 10:48/M
21 LOAN COLLVER 1311 57 242 10:46.1 34:11.7 34:19.4 0:07.7 10:59/M
22 DEBRA WALLACE ARGYLE TX 1455 57 247 11:18.2 34:43.8 35:08.2 0:24.3 11:10/M
23 HARY DELEON 1012 56 262 12:36.4 36:02.0 36:28.0 0:25.9 11:35/M
24 LINDA ADAMS 1287 57 266 13:19.8 36:45.5 36:58.8 0:13.3 11:49/M
25 SANDRA PENNEY 1029 52 284 14:38.6 38:04.3 39:05.9 1:01.6 12:14/M
26 TAMARA WILSON 1466 51 289 15:13.1 38:38.7 38:44.6 0:05.8 12:25/M
27 DENISE HOLCOMBE 1349 51 293 15:25.0 38:50.6 39:13.0 0:22.4 12:29/M
28 JULIE NOVAIS 1395 50 301 15:47.8 39:13.4 39:46.7 0:33.2 12:37/M
29 LISA PETRO 1282 53 304 15:55.4 39:21.0 39:40.1 0:19.0 12:39/M
30 NANNETTE SIMMONS 1479 59 306 16:01.4 39:27.0 39:56.7 0:29.7 12:41/M
31 JUDY KING DENTON TX 520 55 312 16:45.8 40:11.4 40:39.2 0:27.7 12:55/M
32 STACI GILLEY 1330 55 313 16:54.0 40:19.7 41:02.7 0:43.0 12:58/M
33 DEVONNA EADDY FLOWER MOUND TX 529 51 333 19:04.5 42:30.1 42:59.0 0:28.8 13:40/M
34 TONI MOFFITT 1390 51 336 19:54.5 43:20.1 43:55.7 0:35.5 13:56/M
35 CHERIE PEMBERTON 273 57 338 20:28.5 43:54.2 44:21.8 0:27.6 14:07/M
36 LORI BORREGO 1299 55 347 23:19.8 46:45.4 47:25.7 0:40.2 15:02/M
37 SHELIA OHALLORAN 1397 52 348 23:19.9 46:45.5 47:25.6 0:40.1 15:02/M
38 JACKIE BARCELLONA 1292 55 359 24:51.4 48:17.0 49:00.8 0:43.7 15:32/M
39 NANCY KROHN 1365 55 361 24:52.7 48:18.3 49:01.2 0:42.8 15:32/M
40 LALAINE HENRY 1015 51 367 27:42.5 51:08.1 51:35.9 0:27.8 16:26/M
41 MARGARET MULCAHY 1226 55 376 29:35.7 53:01.3 54:05.4 1:04.1 17:03/M
42 VIVIAN ASHFORD 2398 59 379 30:13.2 53:38.9 54:21.8 0:42.9 17:15/M
43 JOANIE SACKETT 1425 51 383 32:15.0 55:40.6 56:24.0 0:43.4 17:54/M
44 LOUANN MIX LEWISVILLE TX 1385 54 384 32:28.3 55:53.9 56:34.5 0:40.6 17:58/M
45 MARGARET HOCK 1223 53 387 32:31.7 55:57.4 56:58.1 1:00.7 17:59/M
46 ANN WAWCZAK 1458 52 394 42:59.5 1:06:25.1 1:07:06.5 0:41.3 21:21/M
 

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANDREW LILES PLANO TX 288 52 19   20:30.0 20:32.2 0:02.1 6:35/M
2 KEN POYNTER DOUBLE OAK TX 1410 55 25 0:22.9 20:52.9 20:56.5 0:03.5 6:43/M
3 MICHAEL SAND 1084 53 47 1:54.3 22:24.3 22:34.6 0:10.2 7:12/M
4 TONY LITTLETON ARGYLE TX 283 51 58 2:26.1 22:56.1 23:00.6 0:04.4 7:22/M
5 JAMES HEEVWAGEN FLOWER MOUND TX 512 54 65 2:44.8 23:14.8 23:24.2 0:09.4 7:28/M
6 ART VAN DER STUYF 1453 50 67 2:54.3 23:24.3 23:31.3 0:06.9 7:31/M
7 FRIKKIE SWARDT HASLET TX 1235 51 85 3:19.6 23:49.6 23:55.1 0:05.4 7:39/M
8 DAMON SIMMONS 1478 58 87 3:25.8 23:55.8 24:08.5 0:12.7 7:41/M
9 JEFF GOODMAN HICKORY CREEK TX 274 53 93 3:51.3 24:21.4 24:29.0 0:07.6 7:50/M
10 SCOTT BOOTH 1297 53 101 4:20.0 24:50.0 25:06.3 0:16.3 7:59/M
11 GREG CONDON 2393 53 105 4:36.7 25:06.7 25:13.4 0:06.6 8:04/M
12 SCOTT SPINDLER 1443 50 130 6:36.3 27:06.3 27:25.1 0:18.8 8:43/M
13 PEDRO MORALES 1054 51 132 6:45.2 27:15.2 27:18.7 0:03.4 8:46/M
14 ANDREW WYMER 1475 51 180 9:32.8 30:02.8 30:16.0 0:13.2 9:39/M
15 STEPHEN HEICHELHEIM FLOWER MOUND TX 510 51 206 11:03.3 31:33.3 31:39.8 0:06.4 10:09/M
16 RAMAN SRIVATS 1444 51 227 12:03.7 32:33.7 32:46.7 0:12.9 10:28/M
17 JOE MCMAHON 1379 59 232 12:46.2 33:16.2 33:48.8 0:32.5 10:42/M
18 INDY KAAZ 1002 52 243 13:49.5 34:19.5 35:13.4 0:53.9 11:02/M
19 GREG ERB DOUBLE OAK TX 531 51 248 14:24.7 34:54.7 35:29.7 0:34.9 11:13/M
20 JIM MOLL 1391 56 263 15:41.7 36:11.7 36:44.6 0:32.9 11:38/M
21 FRANK DANIELS 1316 56 267 16:16.1 36:46.1 37:06.8 0:20.6 11:49/M
22 JESSE DRIVER 1490 56 321 20:56.8 41:26.8 42:02.2 0:35.4 13:19/M
23 CHARLIE OHALLORAN 1396 56 323 21:13.0 41:43.0 42:24.3 0:41.3 13:25/M
24 CARL THUNEM 1448 58 324 21:17.0 41:47.0 42:11.7 0:24.7 13:26/M
25 RICKY ARREDONDO 1273 51 334 22:06.0 42:36.0 42:44.8 0:08.7 13:42/M
26 CAREY HOCK 1345 58 343 25:28.7 45:58.7 47:13.7 1:15.0 14:47/M
27 JON BARCELLONA 1293 55 358 27:46.8 48:16.8 49:00.8 0:44.0 15:31/M
28 DAVID KROHN 1364 53 360 27:47.2 48:17.2 49:00.6 0:43.3 15:32/M
29 JEFF SACKETT 1424 52 389 35:44.0 56:14.0 56:58.2 0:44.1 18:05/M
 

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LUCIE KENDALL 1275 65 256   35:26.6 35:35.8 0:09.2 11:24/M
2 NOLENE BORGE 1298 69 292 3:24.0 38:50.6 39:12.3 0:21.7 12:29/M
3 PREETA WEED 1462 62 299 3:41.3 39:07.9 40:08.1 1:00.2 12:35/M
4 DENISE WOODS 1467 61 315 5:03.3 40:29.9 40:54.3 0:24.3 13:01/M
5 MARIANNE LANOUE BEDFORD TX 1494 61 381 18:55.5 54:22.1 54:56.9 0:34.8 17:29/M
6 RUTH GRAF 1092 60 382 20:01.0 55:27.6 56:19.9 0:52.2 17:50/M
7 MARY ROMESZEWSKI 280 64 397 33:27.2 1:08:53.8 1:10:04.9 1:11.1 22:09/M
 

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TOM ALVEY FLOWER MOUND TX 1081 61 26   21:06.8 21:09.2 0:02.4 6:47/M
2 CARLOS ALVIRA 1082 62 103 3:51.3 24:58.2 24:58.2 8:02/M
3 MARK COLLVER 1312 60 110 4:39.3 25:46.1 25:53.4 0:07.3 8:17/M
4 TERRY NORTH FLOWER MOUND TX 1394 66 138 6:18.2 27:25.0 27:36.1 0:11.1 8:49/M
5 STEPHEN BROWN LEWISVILLE TX 1302 69 167 7:45.9 28:52.7 29:06.9 0:14.1 9:17/M
6 JOHN FITCH 2390 65 187 9:21.4 30:28.2 30:58.5 0:30.2 9:48/M
 

Female 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KATHIE GERDES 1328 75 380   53:46.3 54:25.3 0:39.0 17:17/M
 

Male 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WILL FERSON FLOWER MOUND TX 1326 75 174   29:20.9 29:22.8 0:01.8 9:26/M
2 PAUL PETERS 1407 73 364 20:03.8 49:24.8 49:40.2 0:15.4 15:53/M
3 GENE MOORE 1278 72 392 30:23.2 59:44.2 1:00:51.4 1:07.1 19:12/M