Flying Hawks CC Invitational

October 10, 2015


Results by RunTIME Racing Services

Overall Finish List - Girls

4A & UNDER JV WOMEN-3200M

 

Qualifying Teams: 0 Individuals: 0

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Qualifier

1

1

2258

ELISE WELCH Ursuline Academy

12:45.9

3:59/K

2

(< 5)

134

EMILY SCHUMACHER Bethesda Christian

12:57.8

4:03/K

3

2

2243

MARIE MEYER Ursuline Academy

13:12.4

4:08/K

4

3

2236

BRYNN JASPERSEN Ursuline Academy

13:24.3

4:11/K

5

4

2248

KARI POMPEO Ursuline Academy

13:49.9

4:19/K

6

5

2255

SARAH STUECHELI Ursuline Academy

14:01.5

4:23/K

7

6

2218

SARAH KATE BACH Ursuline Academy

14:09.0

4:25/K

8

7

2262

REBECCA WILDMAN Ursuline Academy

14:11.4

4:26/K

9

(> 7)

2214

MARA ACOSTA Ursuline Academy

14:14.5

4:27/K

10

(> 7)

2221

VICTORIA CABALLERO Ursuline Academy

14:18.6

4:28/K

11

(> 7)

2252

LANA SADLOWSKI Ursuline Academy

14:19.4

4:28/K

12

(> 7)

2235

LAUREN HORNER Ursuline Academy

14:26.3

4:31/K

13

(> 7)

2246

FRANCES PEREZ Ursuline Academy

14:40.6

4:35/K

14

(> 7)

2238

EMILY LAND Ursuline Academy

14:44.1

4:36/K

15

(> 7)

2253

KATIE SCHAFFLER Ursuline Academy

14:53.8

4:39/K

16

(> 7)

2250

EMILY REESE Ursuline Academy

14:59.5

4:41/K

17

(> 7)

2240

SOPHIA LOVE Ursuline Academy

15:00.5

4:41/K

18

8

404

LITZY CONTRERAS Cristo Rey Dallas

15:14.1

4:46/K

19

(< 5)

1543

SARAH ALBERT Liberty Christian (Argyle)

15:17.3

4:47/K

20

(> 7)

2239

GINA LECCA Ursuline Academy

15:19.5

4:47/K

21

(> 7)

2260

MADDIE WHISLER Ursuline Academy

15:20.3

4:48/K

22

(> 7)

2224

MICHELLE COSTA Ursuline Academy

15:22.1

4:48/K

23

9

2126

CARLIE BARNES Southwest Christian (Fort Worth)

15:32.3

4:51/K

24

(> 7)

2217

JOHANA ALVARADO Ursuline Academy

15:34.0

4:52/K

25

(> 7)

2223

LIBBY COLLINS Ursuline Academy

15:35.9

4:52/K

26

(> 7)

2215

ANYA AGARWAL Ursuline Academy

15:37.2

4:53/K

27

(> 7)

2216

STERLING ALPERT Ursuline Academy

15:40.9

4:54/K

28

(< 5)

132

TAYLOR EDMUNDS Bethesda Christian

15:41.5

4:54/K

29

(> 7)

2259

LAUREN WHISLER Ursuline Academy

15:42.2

4:54/K

30

(> 7)

2251

LAUREN REESE Ursuline Academy

16:02.6

5:01/K

31

10

2132

KIRSTEN MCFARLAN Southwest Christian (Fort Worth)

16:03.6

5:01/K

32

11

408

MARICRUZ MACIAS Cristo Rey Dallas

16:09.6

5:03/K

33

(< 5)

131

HAILEY BROWN Bethesda Christian

16:13.9

5:04/K

34

12

2131

SKYLER MCALISTER Southwest Christian (Fort Worth)

16:18.3

5:06/K

35

(> 7)

2230

KENDRICK HAWKINS Ursuline Academy

16:21.1

5:07/K

36

13

2127

RACHEL BRASHER Southwest Christian (Fort Worth)

16:23.6

5:07/K

37

(< 5)

133

RACHEL GRUENBAUM Bethesda Christian

16:25.8

5:08/K

38

(< 5)

1627

ALISON INFANTE-HERNANDEZ Mineral Wells

16:27.0

5:08/K

39

(> 7)

2231

NIKKA HAYES Ursuline Academy

16:27.2

5:08/K

40

(> 7)

2226

ANNIE DORSEY Ursuline Academy

16:32.7

5:10/K

41

(> 7)

2261

SYDNEY WHITE Ursuline Academy

16:41.5

5:13/K

42

14

409

ANGELICA PENA Cristo Rey Dallas

16:57.8

5:18/K

43

15

407

BRIANA JAQUEZ Cristo Rey Dallas

17:01.0

5:19/K

44

(> 7)

2222

CORRIE CLARK Ursuline Academy

17:01.3

5:19/K

45

16

406

HAZZEL GARCIA Cristo Rey Dallas

17:02.8

5:19/K

46

(> 7)

2245

MONICA OLIVER Ursuline Academy

17:06.0

5:21/K

47

(> 7)

2257

KATIE TUTTLE Ursuline Academy

17:07.3

5:21/K

48

(> 7)

2220

LINDSAY BRAUN Ursuline Academy

17:07.6

5:21/K

49

(< 5)

1545

KELSEY NORDLAND Liberty Christian (Argyle)

17:12.8

5:23/K

50

(> 7)

2256

LINDSEY SWOPE Ursuline Academy

17:16.0

5:24/K

51

(> 7)

2249

BRI PRESTON Ursuline Academy

17:40.4

5:31/K

52

17

2129

HEATHER HARATSIS Southwest Christian (Fort Worth)

18:00.7

5:38/K

53

(> 7)

2244

CAROLINE MURRAY Ursuline Academy

18:38.4

5:49/K

54

18

2125

EMMA BANNEN Southwest Christian (Fort Worth)

18:43.4

5:51/K

55

19

2130

MADI HOFFMAN Southwest Christian (Fort Worth)

18:43.9

5:51/K

56

20

405

EMELYN ESTRADA Cristo Rey Dallas

18:57.3

5:55/K

57

(> 7)

2254

NATALIE SHERRILL Ursuline Academy

19:19.8

6:02/K

58

(< 5)

931

BRITTANY DUNN FW Harmony School Innovation MS

19:37.0

6:08/K

59

(> 7)

2241

CELINE MANALANSAN Ursuline Academy

21:52.2

6:50/K