6th Annual UNFORGOTTEN HEROES 5K & 10K

Age Group Results

May 27, 2019


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: Top Finishers 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74

5K TIMED

Top

Female OVERALL Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MADISON LARSEN ALEDO TX 191 11 4   19:57.0 19:57.4 0:00.3 6:25/M
Top

Male OVERALL Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LUCAS HERRMANN DALLAS TX 444 18 1   18:43.1 18:44.2 0:01.1 6:01/M
Top

Female MASTERS Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANGELA EUSERY GRAND PRAIRIE TX 156 51 15   22:37.5 22:40.6 0:03.1 7:16/M
Top

Male MASTERS Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 FELIPE LOPEZ ARLINGTON TX 44 45 9   21:57.2 22:00.4 0:03.1 7:03/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAEDYN PRICE GRANBURY TX 237 8 32   24:56.5 25:01.6 0:05.0 8:01/M
2 OLIVIA GARZA FORT WORTH TX 38 1 105 5:30.5 30:27.1 31:35.4 1:08.3 9:47/M
3 ABIGAIL GARZA FORT WORTH TX 36 3 106 5:30.9 30:27.5 31:35.4 1:07.8 9:47/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSH FINK ALEDO TX 157 8 43   25:54.1 25:59.3 0:05.1 8:20/M
2 MADDOX MURRY ALEDO TX 219 8 45 0:30.7 26:24.9 26:25.2 0:00.3 8:29/M
3 AXEL ALVAREZ ARLINGTON TX 452 8 69 2:08.1 28:02.3 28:25.7 0:23.3 9:01/M
4 SHELDON CONNELL FLOWER MOUND TX 139 8 97 4:12.7 30:06.9 30:36.3 0:29.3 9:41/M
5 JACK LESKI ARLINGTON TX 192 8 146 7:53.6 33:47.8 34:19.7 0:31.9 10:52/M
6 SEAN LESKI ARLINGTON TX 194 8 149 8:09.5 34:03.7 34:35.8 0:32.1 10:57/M
7 MADD BAKER BEDFORD TX 110 8 210 14:02.8 39:57.0 40:13.0 0:15.9 12:51/M
8 ALLAN REYES IRVING TX 470 7 211 14:09.8 40:04.0 40:04.0 12:53/M
9 BLAKE BINA ARLINGTON TX 1 6 236 18:17.3 44:11.5 44:42.5 0:31.0 14:12/M
10 BENJAMIN WILLEY FRISCO TX 481 6 292 31:32.5 57:26.7 58:18.8 0:52.1 18:28/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MICAH NEAL ALEDO TX 433 10 5   20:04.7 20:05.4 0:00.7 6:27/M
2 MAYDEN MITCHELL WEATHERFORD TX 211 10 18 2:44.6 22:49.3 22:50.2 0:00.8 7:20/M
3 SOFIA BRANDENBURG ALEDO TX 127 11 21 2:59.5 23:04.2 23:05.1 0:00.9 7:25/M
4 MYKEL MURRY ALEDO TX 220 11 23 3:29.8 23:34.5 23:35.4 0:00.9 7:35/M
5 KAYLEIGH PRICE GRANBURY TX 238 11 37 5:29.2 25:33.9 25:33.9 8:13/M
6 TENLEY HEUGATTER ARLINGTON TX 177 9 50 6:48.0 26:52.7 26:54.2 0:01.5 8:38/M
7 PEYTON BOWER FORT WORTH TX 73 10 78 8:26.9 28:31.6 28:33.8 0:02.1 9:10/M
8 GABRIELLE MOORE ARLINGTON TX 398 10 118 11:42.2 31:46.9 31:46.9 10:13/M
9 AILYN LOPEZ ARLINGTON TX 42 10 145 13:42.1 33:46.8 34:17.9 0:31.1 10:51/M
10 ZOE GUEVARA ARLINGTON TX 167 9 252 26:38.1 46:42.8 46:45.3 0:02.4 15:01/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LINCOLN TUIN FORT WORTH TX 275 10 8   21:02.6 21:03.7 0:01.0 6:46/M
2 SEBASTIAN ZAMORA VENUS TX 439 9 51 5:53.8 26:56.4 26:57.7 0:01.2 8:40/M
3 JOSHUA DAVIS MIDLOTHIAN TX 442 9 93 8:41.6 29:44.3 30:02.5 0:18.2 9:34/M
4 MATT BAKER BEDFORD TX 111 10 157 13:21.5 34:24.1 34:40.9 0:16.7 11:04/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 IVANNA ROBINSON ARLINGTON TX 18 13 24   23:36.9 23:40.6 0:03.6 7:35/M
2 MIRAVEL MENDIOLA MCKINNEY TX 209 12 64 4:08.6 27:45.5 27:55.9 0:10.3 8:55/M
3 KAELYN GODFREY FORT WORTH TX 76 14 70 4:27.8 28:04.7 28:07.6 0:02.8 9:01/M
4 AUDREY BOWER FORT WORTH TX 71 13 89 5:46.1 29:23.0 29:25.0 0:02.0 9:27/M
5 KATELYN SHACKELFORD JOSHUA TX 257 13 101 6:40.4 30:17.3 30:24.7 0:07.3 9:44/M
6 EMMA BRANDENBURG ALEDO TX 126 14 129 8:50.8 32:27.7 32:31.9 0:04.1 10:26/M
7 EMILY VALDEZ VENUS TX 25 13 182 13:00.2 36:37.1 36:38.8 0:01.7 11:46/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LOCHLAN MESSETT FLOWER MOUND TX 469 12 22   23:11.5 23:13.7 0:02.2 7:27/M
2 JACKSON DAVIS MIDLOTHIAN TX 443 12 28 1:24.6 24:36.1 24:54.0 0:17.9 7:55/M
3 VANCE TUIN FORT WORTH TX 276 12 47 3:21.4 26:32.9 26:43.2 0:10.3 8:32/M
4 ANDREW SELF HURST TX 473 12 48 3:23.8 26:35.3 26:56.2 0:20.9 8:33/M
5 CHRISTIAN LOPEZ ARLINGTON TX 43 14 133 9:46.5 32:58.0 33:29.1 0:31.0 10:36/M
6 IMMANUEL MOORE ARLINGTON TX 399 12 270 26:28.7 49:40.2 49:40.2 15:58/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 FELICIA MARTIN ARLINGTON TX 14 15 13   22:19.5 22:22.4 0:02.8 7:11/M
2 MADISON HAND WEATHERFORD TX 169 15 25 1:32.8 23:52.4 23:56.7 0:04.3 7:40/M
3 EMILY FORDAN CEDAR HILL TX 159 15 73 5:59.7 28:19.3 28:22.2 0:02.9 9:06/M
4 MARIANA MEDINA GRAND PRAIRIE TX 65 19 103 8:06.0 30:25.5 30:43.1 0:17.5 9:47/M
5 JORDYNN CONNELL FLOWER MOUND TX 458 17 121 9:48.4 32:07.9 32:37.1 0:29.1 10:20/M
6 DAKOTA RANKIN ARLINGTON TX 240 19 176 13:11.4 35:30.9 35:58.4 0:27.5 11:25/M
7 MADISON JOHNSON MIDLOTHIAN TX 185 17 234 21:28.1 43:47.7 44:15.7 0:28.0 14:05/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AARON BATZER MANSFIELD TX 116 15 3   19:40.0 19:40.1 0:00.0 6:19/M
2 GRAYSON PICKETT ARGYLE TX 234 15 6 1:08.7 20:48.8 20:50.1 0:01.2 6:41/M
3 BLAKE POPE PROSPER TX 409 16 10 2:23.5 22:03.6 22:05.9 0:02.3 7:05/M
4 RAFAEL ESPINAL ARLINGTON TX 99 17 33 5:38.3 25:18.4 25:22.0 0:03.6 8:08/M
5 JARED MARTINEZ KELLER TX 199 15 38 5:54.5 25:34.6 25:47.5 0:12.9 8:13/M
6 JEREMY ANSLEY HALTOM CITY TX 107 19 52 7:17.4 26:57.5 27:03.7 0:06.2 8:40/M
7 TRE LAJESSE ARLINGTON TX 55 18 74 8:42.3 28:22.3 28:46.1 0:23.7 9:07/M
8 LANDRY PEUGH ARLINGTON TX 372 17 115 11:57.8 31:37.8 31:43.6 0:05.7 10:10/M
9 HECTOR ROMERO FORT WORTH TX 40 17 166 15:10.1 34:50.2 35:59.3 1:09.1 11:12/M
10 EMMANUEL GACHERU MCKINNEY TX 80 16 242 25:15.0 44:55.1 45:31.3 0:36.2 14:27/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DEVIN CLARK DALLAS TX 133 24 56   27:19.1 27:39.6 0:20.4 8:47/M
2 BELICIA MENDIOLA MCKINNEY TX 207 23 63 0:25.0 27:44.1 27:54.3 0:10.1 8:55/M
3 SEKORA SANTIAGO GRAND PRAIRIE TX 252 23 192 11:16.1 38:35.2 38:44.9 0:09.7 12:24/M
4 MARGARET GACHERU MCKINNEY TX 82 22 228 15:56.7 43:15.9 43:52.2 0:36.3 13:54/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SEAN DELOACH 430 22 34   25:23.5 25:33.2 0:09.7 8:10/M
2 REID STARR DALLAS TX 266 23 39 0:14.2 25:37.7 25:46.9 0:09.1 8:14/M
3 PEDRO RIVERA WATAUGA TX 472 23 57 2:02.1 27:25.6 27:38.5 0:12.8 8:49/M
4 PEDRO RAMOS MINERAL WELLS TX 494 23 180 10:37.1 36:00.6 36:25.1 0:24.5 11:35/M
5 RISHI TALATI COPPELL TEXAS 428 20 214 15:18.4 40:41.9 41:52.6 1:10.7 13:05/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TENASIA PAGANO ROWLETT TX 70 29 119   31:49.8 32:23.8 0:34.0 10:14/M
2 CRISTHIAN PEREZ GRAND PRAIRIE TX 228 25 134 1:15.7 33:05.5 34:10.7 1:05.1 10:38/M
3 NOHEMI MENDEZ HOUSTON TX 206 27 147 1:59.3 33:49.1 34:32.0 0:42.8 10:52/M
4 EMILY HENDRICKS ARLINGTON TX 174 27 186 5:56.8 37:46.6 37:56.0 0:09.4 12:09/M
5 J LIN MCCALLUM ARLINGTON TX 203 27 190 6:22.0 38:11.8 38:32.2 0:20.3 12:17/M
6 LANAE ISHMAN-SCHWARZ DALLAS TX 181 27 213 8:38.1 40:28.0 41:24.7 0:56.7 13:01/M
7 JULIET GACHERU MCKINNEY TX 81 27 240 13:04.2 44:54.0 45:30.6 0:36.6 14:26/M
8 SARAH COCKFIELD ARLINGTON TX 137 26 294 26:02.1 57:51.9 59:09.1 1:17.2 18:36/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ZACHARY SHIRLEY PLANO TX 419 28 7   20:57.9 21:01.1 0:03.2 6:44/M
2 MICHAEL SANCHEZ DALLAS TX 251 25 19 1:56.2 22:54.1 23:14.0 0:19.9 7:22/M
3 ANTHONY HERNANDEZ ARLINGTON TX 175 27 29 3:52.6 24:50.6 24:56.1 0:05.5 7:59/M
4 MIKE DONNELLY DALLAS TX 148 27 40 4:42.6 25:40.5 25:49.5 0:08.9 8:15/M
5 DAMIAN MORENO DALLAS TX 218 28 61 6:40.4 27:38.3 28:14.6 0:36.3 8:53/M
6 RICARDO PEREZ DALLAS TX 98 28 162 13:43.5 34:41.4 34:41.4 11:09/M
7 ESTEVAN ESCARSEGA HURST TX 154 29 245 24:10.0 45:08.0 45:28.4 0:20.4 14:31/M
8 DRAKE COCKFIELD ARLINGTON TX 136 26 254 25:48.3 46:46.2 46:46.2 15:02/M
9 ANDREW CARTER ARLINGTON TX 51 29 287 34:31.2 55:29.1 56:44.2 1:15.1 17:50/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NATALIE SMITH GRAND PRAIRIE TX 264 33 36   25:30.9 25:36.3 0:05.3 8:12/M
2 TABITHA CEBRUN LEWISVILLE TX 434 30 72 2:38.3 28:09.3 28:09.3 9:03/M
3 MONICA MARTINEZ ARLINGTON TX 200 31 81 3:14.7 28:45.7 28:53.7 0:08.0 9:15/M
4 STEPHANIE LUKAT KENNEDALE TX 466 34 91 4:00.4 29:31.4 29:50.7 0:19.3 9:29/M
5 RACHEL THIEL BURLESON TX 31 33 92 4:10.2 29:41.1 29:54.5 0:13.3 9:33/M
6 AGA RYBICKA IRVING TX 378 33 94 4:16.6 29:47.6 29:50.3 0:02.7 9:35/M
7 MARTHA GONZALEZ FORT WORTH TX 77 31 98 4:36.6 30:07.6 30:15.6 0:07.9 9:41/M
8 REBECCA HADDOCK ARLINGTON TX 52 33 132 7:12.6 32:43.6 33:52.0 1:08.4 10:31/M
9 VANESSA SUAREZ ARLINGTON TX 269 33 140 7:58.0 33:29.0 34:20.2 0:51.1 10:46/M
10 KARY NOWLIN COLLEYVILLE TX 224 32 144 8:12.9 33:43.9 34:09.5 0:25.6 10:50/M
11 JENNIFER SHACKELFORD JOSHUA TX 256 33 167 9:23.5 34:54.5 34:54.5 11:13/M
12 JESSICA HUFFER MANSFIELD TX 27 34 226 17:36.5 43:07.5 44:05.8 0:58.2 13:52/M
13 ELIZABETH ANDREWS MANSFIELD TX 26 30 227 17:36.6 43:07.6 44:06.1 0:58.4 13:52/M
14 KATHLEEN CANNON ARLINGTON TX 131 33 243 19:24.2 44:55.1 45:04.5 0:09.3 14:27/M
15 KATIE CHRISTMAN DALLAS TX 132 33 257 21:55.8 47:26.7 48:23.9 0:57.1 15:15/M
16 WENDY ZEPEDA IRVING TX 418 32 261 23:38.5 49:09.5 49:22.7 0:13.2 15:48/M
17 SHERYL RATLIFF BURLESON TX 241 30 264 23:50.7 49:21.7 50:02.6 0:40.9 15:52/M
18 LAUREN DEGUCHI DESOTO TX 144 30 285 29:04.6 54:35.6 55:15.5 0:39.8 17:33/M
19 ALLISON CARTER ARLINGTON TX 50 31 286 29:57.6 55:28.6 56:44.1 1:15.5 17:50/M
20 STACIE ANDERSON ARLINGTON TX 106 32 290 30:04.5 55:35.5 55:43.8 0:08.3 17:52/M
21 EMILY WILLEY FRISCO TX 483 34 293 31:55.8 57:26.8 58:19.0 0:52.1 18:28/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 OSCAR VAZQUEZ AZLE TX 479 32 2   18:49.3 18:50.8 0:01.4 6:03/M
2 CARLOS CHAVEZ DALLAS TX 457 30 54 8:26.2 27:15.5 27:28.1 0:12.5 8:46/M
3 JOSEPH BAIRD WICHITA FALLS TX 108 32 87 10:24.1 29:13.5 29:13.5 9:24/M
4 JOHN THIEL BURLESON TX 30 31 125 13:23.1 32:12.5 32:25.8 0:13.2 10:21/M
5 CHRIS WHITE ARLINGTON TX 288 33 136 14:18.8 33:08.2 33:50.6 0:42.3 10:39/M
6 JONATHAN SUAREZ ARLINGTON TX 268 32 139 14:38.7 33:28.0 34:19.4 0:51.3 10:46/M
7 STEPHEN BAIRD HURST TX 109 34 152 15:17.0 34:06.3 34:06.3 10:58/M
8 JOSEPH MADDOX COMBINE TX 197 32 253 27:54.3 46:43.7 47:02.9 0:19.2 15:01/M
9 MICHAEL PAGANO ROWLETT TX 68 31 281 33:21.8 52:11.2 52:47.0 0:35.8 16:47/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ASHLEIGH PRICE GRANBURY TX 236 36 77   28:27.9 28:32.9 0:04.9 9:09/M
2 NORMA RODRIGUEZ VENUS TX 440 37 85 0:33.4 29:01.3 29:02.8 0:01.4 9:20/M
3 COURTNEY CAMERON FORT WORTH TX 75 36 107 2:18.0 30:45.9 30:45.9 9:53/M
4 DIETRA MOORE ARLINGTON TX 401 35 120 3:24.4 31:52.4 31:52.4 10:15/M
5 WHITNEY MITCHELL WATAUGA TX 34 37 175 7:01.6 35:29.6 36:29.8 1:00.1 11:25/M
6 AMANDA LONG ARLINGTON TX 56 38 185 9:02.8 37:30.7 37:58.8 0:28.0 12:03/M
7 KRISTIN BURKHALTER KELLER TX 130 36 189 9:42.6 38:10.6 38:33.1 0:22.5 12:16/M
8 JAMIE JOHNSON MIDLOTHIAN TX 184 38 201 11:04.0 39:32.0 39:59.9 0:27.8 12:43/M
9 ANGELICA GARZA FORT WORTH TX 37 37 221 13:49.5 42:17.5 43:26.5 1:09.0 13:36/M
10 LINDSAY YORK JUSTIN TX 35 37 224 14:08.1 42:36.1 43:36.5 1:00.4 13:42/M
11 TASHA PALMER MESQUITE TX 227 35 246 16:51.8 45:19.8 45:55.3 0:35.5 14:34/M
12 MARISOL WELCH ARLINGTON TX 480 36 262 20:42.2 49:10.2 49:22.5 0:12.3 15:49/M
13 DIANNA SMITH MANSFIELD TX 261 37 265 20:53.9 49:21.9 50:02.4 0:40.5 15:52/M
14 MARIA RIVERA ARLINGTON TX 471 35 267 21:02.7 49:30.6 49:43.9 0:13.3 15:55/M
15 KATHLEEN REMINGTON EULESS TX 243 36 271 21:42.0 50:10.0 51:08.3 0:58.3 16:08/M
16 HAZEL BAKER BEDFORD TX 92 39 279 23:37.2 52:05.2 52:21.2 0:16.0 16:45/M
17 KENDRA BINA ARLINGTON TX 2 36 284 25:41.5 54:09.4 54:40.6 0:31.1 17:25/M
18 KRISTEN BASTA LEWISVILLE TX 114 36 299 31:48.3 1:00:16.3 1:00:44.4 0:28.1 19:23/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRIAN ZAHM FORT WORTH TX 397 36 27   24:14.2 24:22.8 0:08.6 7:48/M
2 NILE MURRY ALEDO TX 221 36 42 1:38.8 25:53.1 25:53.4 0:00.3 8:19/M
3 LUIS DELEON GRAND PRAIRIE TX 460 39 46 2:12.5 26:26.7 26:31.0 0:04.2 8:30/M
4 TIM DINGMAN NORTH RICHLAND HILLS TX 413 37 65 3:37.2 27:51.5 29:08.8 1:17.3 8:57/M
5 ADAM NOGGLE FORT WORTH TX 223 39 99 5:54.8 30:09.1 30:56.2 0:47.0 9:42/M
6 RAUL GARZA FORT WORTH TX 39 36 104 6:12.0 30:26.3 31:35.4 1:09.1 9:47/M
7 ADAM JENSEN HALTOM CITY TX 183 37 126 8:04.0 32:18.2 33:09.3 0:51.0 10:23/M
8 ANDREW BATTS FORT WORTH TX 454 39 127 8:04.6 32:18.9 33:33.2 1:14.3 10:23/M
9 JONATHAN PICARD MCKINNEY TX 231 37 148 9:43.1 33:57.4 34:11.7 0:14.3 10:55/M
10 DEREK SMITH FORT WORTH TX 384 39 174 11:07.9 35:22.1 35:54.8 0:32.6 11:22/M
11 KUNAL SURYAWALA NAPLES FL 437 37 204 15:27.5 39:41.7 40:52.2 1:10.4 12:46/M
12 STEVEN JONES GRAND PRAIRIE TX 435 36 207 15:40.0 39:54.3 40:42.5 0:48.2 12:50/M
13 GABRIEL MOORE ARLINGTON TX 400 36 266 25:14.8 49:29.0 49:40.6 0:11.5 15:55/M
14 JUSTIN DEVINE FORT WORTH TX 146 35 268 25:23.0 49:37.3 50:34.8 0:57.4 15:57/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GUILLERMINA SUAREZ MANSFIELD TX 477 42 20   22:57.4 22:59.6 0:02.2 7:23/M
2 KATY HARDAWAY ARLINGTON TX 170 40 35 2:31.4 25:28.8 25:44.7 0:15.8 8:11/M
3 KELLY HUGHEY BENBROOK TX 78 43 55 4:18.2 27:15.7 27:22.8 0:07.1 8:46/M
4 DONNA FREEMAN ONALASKA TX 163 44 60 4:32.0 27:29.4 27:32.5 0:03.0 8:50/M
5 RANDI MITCHELL WEATHERFORD TX 212 41 67 4:58.2 27:55.7 28:07.0 0:11.3 8:59/M
6 SHELI BOWER FORT WORTH TX 74 40 79 5:40.1 28:37.6 28:45.3 0:07.7 9:12/M
7 CRISTINA LAJESSE ARLINGTON TX 54 42 86 6:06.7 29:04.1 29:27.0 0:22.8 9:21/M
8 AMIE FORDAN CEDAR HILL TX 158 41 95 6:51.2 29:48.6 29:51.7 0:03.0 9:35/M
9 INGRID DELEON GRAND PRAIRIE TX 459 44 100 7:13.3 30:10.7 30:15.5 0:04.7 9:42/M
10 TANA SEWARD TROPHY CLUB TX 255 40 102 7:27.6 30:25.0 30:48.8 0:23.8 9:47/M
11 KINDLE TUIN FORT WORTH TX 274 44 109 8:10.4 31:07.9 31:19.1 0:11.2 10:00/M
12 AIDE VALDEZ VENUS TX 24 42 111 8:25.0 31:22.4 31:24.7 0:02.3 10:05/M
13 DINAH MOONEY HALTOM CITY TX 215 40 112 8:32.4 31:29.9 32:20.3 0:50.4 10:07/M
14 LEAH BRADY ARLINGTON TX 49 44 124 9:12.6 32:10.0 32:32.4 0:22.3 10:21/M
15 SACHA DODSON OTTAWA KS 404 40 130 9:33.0 32:30.4 32:58.0 0:27.6 10:27/M
16 SHELLEY CONNELL FLOWER MOUND MD 140 44 159 11:32.6 34:30.0 35:00.2 0:30.1 11:06/M
17 CRYSTAL IVEY FORT WORTH TX 465 41 169 12:10.6 35:08.1 35:08.1 11:18/M
18 EVANGELINE VELASQUEZ ARLINGTON TX 63 44 173 12:15.6 35:13.1 36:07.2 0:54.1 11:19/M
19 KRISTY GRAF ARLINGTON TX 164 42 183 13:46.0 36:43.5 36:51.0 0:07.5 11:48/M
20 JESSICA DIAZ IRVING TX 93 42 187 14:53.3 37:50.8 38:05.2 0:14.4 12:10/M
21 MELANIE BATTS FORT WORTH TX 455 40 195 15:50.0 38:47.5 38:47.5 12:28/M
22 EDNA COURTNEY SOUTHKAKE TX 441 41 200 16:26.5 39:23.9 39:36.9 0:12.9 12:40/M
23 AMELIA WHITE ARLINGTON TX 287 41 215 17:55.2 40:52.7 41:35.0 0:42.3 13:08/M
24 CATHERINE LI-GODBEY CEDAR HILL TX 96 40 219 19:03.9 42:01.4 42:18.1 0:16.7 13:31/M
25 ANGELA ZAHM FORT WORTH TX 295 43 275 28:04.5 51:01.9 51:55.7 0:53.7 16:24/M
26 CHRIS WATSON COVINGTON TX 285 40 276 28:08.9 51:06.3 51:35.0 0:28.6 16:26/M
27 TINA ROSS FORT WORTH TX 247 43 280 29:10.7 52:08.1 53:06.9 0:58.8 16:46/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRIAN EVANS ARLINGTON TX 12 41 12   22:15.3 22:17.7 0:02.4 7:09/M
2 RYAN SEWARD TROPHY CLUB TX 254 40 117 9:31.3 31:46.7 32:10.9 0:24.2 10:13/M
3 COY BOWER FORT WORTH TX 72 40 122 9:52.7 32:08.0 32:14.4 0:06.3 10:20/M
4 STEVE FORDAN CEDAR HILL TX 160 42 128 10:05.9 32:21.2 32:41.2 0:19.9 10:24/M
5 JOHN MALVERN DESOTO TX 408 43 158 12:14.3 34:29.6 35:29.4 0:59.8 11:05/M
6 JAMES SONDOTA MCKINNEY TX 83 42 217 19:33.5 41:48.8 42:25.3 0:36.4 13:26/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JENNIFER SWOFFORD ARLINGTON TX 406 45 26   24:09.1 24:18.7 0:09.6 7:46/M
2 ANGELICA REECE MANSFIELD TX 1004 45 41 1:36.6 25:45.7 25:47.5 0:01.8 8:17/M
3 SOFIA ALVAREZ ARLINGTON TX 41 45 108 6:54.9 31:04.1 31:59.3 0:55.2 9:59/M
4 THERESA BROWN DALLAS TX 449 46 116 7:34.0 31:43.2 31:56.0 0:12.8 10:12/M
5 BETH RANKIN ARLINGTON TX 239 46 141 9:25.3 33:34.5 34:01.7 0:27.2 10:48/M
6 LISA VINEYARD FLOWER MOUND TX 432 49 142 9:26.5 33:35.7 34:28.3 0:52.5 10:48/M
7 JANET LESKI ARLINGTON TX 193 45 150 9:55.0 34:04.2 34:36.1 0:31.9 10:57/M
8 SHELLY MASON ARLINGTON TX 58 46 155 10:01.7 34:10.9 34:34.3 0:23.4 10:59/M
9 HEATHER HARDING ARLINGTON TX 173 48 181 11:58.0 36:07.1 36:50.1 0:42.9 11:37/M
10 KIMBERLY COLLINS BURLESON TX 138 46 202 15:23.0 39:32.2 40:35.6 1:03.4 12:43/M
11 NORMA LOPEZ ARLINGTON TX 45 46 206 15:42.3 39:51.4 40:22.8 0:31.3 12:49/M
12 JENNIFER FORDAN HERMAN FLEMING ISLAND FL 161 49 235 19:44.5 43:53.7 44:27.8 0:34.1 14:07/M
13 SAMANTHA COATS GRANDVIEW TX 134 45 277 26:57.7 51:06.8 51:35.4 0:28.5 16:26/M
14 CONNIE COCHRAN KELLER TX 135 49 278 27:44.5 51:53.7 52:42.5 0:48.8 16:41/M
15 TIA SIMMONS CEDAR HILL TX 103 48 288 31:24.5 55:33.7 57:28.6 1:54.9 17:52/M
16 SHERRIE DOBBINS GRAND PRAIRIE TX 102 49 289 31:25.9 55:35.1 57:28.3 1:53.1 17:52/M
17 MINDY EICHORST WATAUGA TX 153 46 296 34:02.1 58:11.3 59:12.3 1:01.0 18:43/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ART GARCIA ARLINGTON TX 462 48 11   22:05.6 22:13.3 0:07.6 7:06/M
2 ALEX ROMO ARLINGTON TX 246 46 17 0:43.6 22:49.3 22:54.2 0:04.9 7:20/M
3 CHRIS LESHINSKI DUNCANVILLE TX 423 46 30 2:48.0 24:53.6 24:56.1 0:02.4 8:00/M
4 FORREST PEUGH ARLINGTON TX 371 48 49 4:33.9 26:39.5 26:43.0 0:03.4 8:34/M
5 PEDRO RIVERA GRAND PRAIRIE TX 66 46 62 5:34.0 27:39.6 27:47.4 0:07.7 8:53/M
6 SERGIO ALVAREZ ARLINGTON TX 450 47 66 5:46.9 27:52.5 28:15.4 0:22.8 8:58/M
7 BOBBY SMITH DENTON TX 260 47 82 6:43.8 28:49.4 28:49.4 9:16/M
8 ARNEL NODADO ARLINGTON TX 421 47 90 7:20.3 29:25.9 29:51.5 0:25.5 9:28/M
9 JOSEPH WHITE ARLINGTON TX 289 46 114 9:26.7 31:32.3 31:32.3 10:08/M
10 IVAN MASON ARLINGTON TX 57 46 156 12:05.5 34:11.2 34:34.8 0:23.6 10:59/M
11 DARYL ROBINSON ARLINGTON TX 17 49 178 13:37.1 35:42.7 36:47.1 1:04.4 11:29/M
12 JESSE STACY MANSFIELD TX 265 48 218 19:43.8 41:49.4 42:48.4 0:59.0 13:27/M
13 MICHAEL WINSOR GRAND PRAIRIE TX 291 49 238 22:41.4 44:47.0 45:42.3 0:55.2 14:24/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DORA MENDIOLA MCKINNEY TX 208 54 151   34:05.4 34:16.2 0:10.7 10:58/M
2 ROBIN BARR HASLET TX 113 51 170 1:04.6 35:10.1 36:04.6 0:54.4 11:18/M
3 LISA WOMACK ARLINGTON TX 292 53 193 4:30.7 38:36.2 39:01.4 0:25.2 12:25/M
4 SECORA MARTINEZ GRAND PRAIRIE TX 202 53 194 4:33.5 38:39.0 38:49.0 0:10.0 12:26/M
5 SUSAN HAIL ARLINGTON TX 168 53 196 4:52.6 38:58.1 39:33.7 0:35.6 12:32/M
6 ELIZABETH HERNANDEZ IRVING TX 95 53 208 5:49.3 39:54.7 40:12.2 0:17.4 12:50/M
7 GAYL HARDIE BEDFORD TX 172 52 216 7:33.4 41:38.9 42:09.1 0:30.2 13:23/M
8 DENISE PICKENS BENBROOK TX 233 50 225 8:57.2 43:02.7 43:19.1 0:16.4 13:50/M
9 IVONNE BIEDERSTED ARLINGTON TX 13 50 229 9:16.3 43:21.7 44:26.1 1:04.3 13:56/M
10 MELANIE SANCHEZ PALMER TX 250 54 230 9:18.0 43:23.4 43:47.0 0:23.5 13:57/M
11 MICHELLE PAGANO DALLAS TX 69 52 247 11:19.8 45:25.2 46:00.2 0:34.9 14:36/M
12 SANDRA PERKINS YOUNG GRAND PRAIRIE TX 16 51 263 15:10.6 49:16.1 50:17.8 1:01.6 15:50/M
13 KATHEIRNE GREEN ARLINGTON TX 94 52 298 24:15.2 58:20.6 58:39.3 0:18.6 18:45/M
14 APRIL PACKER LEWISVILLE TX 226 50 301 34:55.4 1:09:00.9 1:09:47.4 0:46.5 22:11/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DANIEL VILLEGAS FORT WORTH TX 279 51 58   27:27.5 27:40.8 0:13.3 8:50/M
2 JOHN WATKINS MANSFIELD TX 283 51 59 0:01.2 27:28.7 27:54.1 0:25.3 8:50/M
3 STEVEN ONG ARLINGTON TX 225 53 83 1:30.6 28:58.2 29:13.5 0:15.3 9:19/M
4 RAYMOND BARR HASLET TX 112 53 171 7:43.9 35:11.4 36:05.8 0:54.3 11:19/M
5 LABIB BASTA LEWISVILLE TX 115 50 300 32:49.8 1:00:17.4 1:00:45.6 0:28.2 19:23/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PREEH TALATI COPPELL TEXAS 429 58 71   28:07.2 28:07.2 9:02/M
2 TARRI MILLER ARLINGTON TX 15 57 96 1:56.8 30:04.1 31:00.0 0:55.9 9:40/M
3 CAROLINE BISHOP COLLEYVILLE TX 119 55 113 3:23.4 31:30.7 31:48.5 0:17.8 10:08/M
4 ARLENE JOHNSON ARLINGTON TX 53 55 123 4:02.7 32:10.0 32:32.0 0:22.0 10:21/M
5 SUZANNE PHILLIPS ARLINGTON TX 230 56 131 4:32.0 32:39.3 33:39.1 0:59.8 10:30/M
6 VALERIE JUDICE ARLINGTON TX 187 55 135 4:59.6 33:06.9 34:07.7 1:00.8 10:39/M
7 ELLEN MATHISON ARLINGTON TX 467 58 161 6:32.6 34:39.9 34:53.8 0:13.9 11:08/M
8 DEBBIE LUDWICK HALTOM CITY TX 195 59 188 9:58.3 38:05.6 38:12.3 0:06.6 12:15/M
9 MARIANNE FOLEY MIDLOTHIAN TX 488 56 197 10:52.6 38:59.9 39:13.9 0:14.0 12:32/M
10 MICHELE BOIRE MIDLOTHIAN TX 124 59 222 14:13.4 42:20.7 42:44.7 0:23.9 13:37/M
11 DI ANN SANCHEZ EULESS TX 249 57 237 16:07.1 44:14.4 44:39.7 0:25.3 14:13/M
12 JAICE MOORE FORT WORTH TX 216 57 248 17:54.3 46:01.5 46:30.0 0:28.4 14:48/M
13 TRAYCE ALLEN ALEDO TX 105 57 251 18:15.3 46:22.5 46:30.0 0:07.4 14:55/M
14 LISA WILKINS ALLEN TX 290 57 269 21:31.0 49:38.3 50:38.1 0:59.8 15:58/M
15 JEANNETTE HOPKINS CEDAR HILL TX 464 57 273 22:36.3 50:43.6 51:15.2 0:31.6 16:18/M
16 DEBRA REMINGTON ALVARADO TX 242 55 297 30:04.1 58:11.3 59:12.6 1:01.2 18:43/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 THOMAS MADDEN DALLAS TX 196 57 14   22:27.3 22:31.3 0:04.0 7:13/M
2 ROBERT CHAPA ARLINGTON TX 431 59 31 2:29.0 24:56.3 24:59.1 0:02.8 8:01/M
3 OMAR MARTINEZ KELLER TX 201 56 68 5:33.5 28:00.8 28:14.8 0:13.9 9:00/M
4 JEFF GOODMAN HICKORY CREEK TX 341 57 153 11:40.3 34:07.6 34:40.0 0:32.3 10:58/M
5 KEITH HEUGATTER ARLINGTON TX 176 55 163 12:16.6 34:43.9 34:50.0 0:06.1 11:10/M
6 PATRICK ALCORN DALLAS TX 67 55 172 12:45.6 35:12.9 35:47.3 0:34.4 11:19/M
7 RICK SELF HURST TX 474 57 209 17:29.2 39:56.5 40:18.7 0:22.2 12:50/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LISA DEGUCHI DESOTO TX 145 60 110   31:08.5 31:12.0 0:03.5 10:01/M
2 LESLIE HILL GRAPEVINE TX 179 64 138 2:08.5 33:17.0 34:23.6 1:06.6 10:42/M
3 EVA K ROGOWSKI DESOTO TX 245 60 199 8:12.7 39:21.2 39:24.9 0:03.7 12:39/M
4 MAUREEN SMITH ARLINGTON TX 263 63 205 8:37.1 39:45.6 39:45.6 12:47/M
5 BARBARA JONES GRAND PRAIRIE TX 186 63 223 11:27.4 42:35.9 43:23.8 0:47.8 13:42/M
6 ANITA TURNER GRAND PRAIRIE TX 277 61 239 13:39.0 44:47.5 45:26.8 0:39.2 14:24/M
7 KAY VINEY ADDISON TX 281 64 259 16:51.7 48:00.2 48:39.6 0:39.4 15:26/M
8 KAREN HILL COPPELL TX 178 63 274 19:35.3 50:43.8 51:53.4 1:09.6 16:18/M
9 VICTORIA BOICE ARLINGTON TX 123 61 295 27:02.4 58:10.9 59:02.2 0:51.2 18:42/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID LANE ARLINGTON TX 422 62 16   22:42.1 22:46.9 0:04.7 7:18/M
2 ROBERT HOWELL DALLAS TX 180 62 75 5:41.3 28:23.5 28:37.6 0:14.1 9:08/M
3 DANNY FREEMAN ONALASKA TX 162 63 88 6:34.1 29:16.3 29:28.3 0:12.0 9:25/M
4 JAY BLAKEY KELLER TX 120 61 143 10:56.5 33:38.7 34:26.4 0:47.6 10:49/M
5 DAN JACOBS FLOWER MOUND TX 182 62 164 12:02.4 34:44.6 35:29.1 0:44.5 11:10/M
6 ROBERT WAGNER COLLEYVILLE TX 282 60 220 19:25.4 42:07.6 42:33.3 0:25.6 13:33/M
7 KEVIN SMITH VENUS TX 262 62 231 20:51.7 43:33.9 44:47.3 1:13.4 14:00/M
8 TIM LANCASTER AUSTIN TX 189 61 233 21:02.4 43:44.6 44:30.7 0:46.1 14:04/M
9 SUNI TALATI COPPELL TEXAS 427 63 244 22:14.4 44:56.6 46:07.2 1:10.5 14:27/M
10 GARY SALYER TROUP TX 248 62 255 24:14.7 46:56.9 47:41.3 0:44.4 15:05/M
11 STEVEN YANCEY ARLINGTON TX 293 63 258 25:01.5 47:43.7 49:02.2 1:18.5 15:21/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JANET DRAKE ARLINGTON TX 151 66 179   35:59.5 36:26.6 0:27.1 11:34/M
2 PAMELA MARLEY FORT WORTH TX 198 67 232 7:38.3 43:37.9 44:40.6 1:02.7 14:01/M
3 LYNN THOMAS GRAND PRAIRIE TX 270 67 282 16:29.4 52:28.9 53:19.4 0:50.4 16:52/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MICHAEL MCKENNA NORTH RICHLAND HILLS TX 204 65 76   28:27.6 28:27.6 9:09/M
2 MIKE PICARD PLANO TX 232 66 80 0:13.1 28:40.7 28:55.7 0:14.9 9:13/M
3 CALVIN KIMBROUGH FORT WORTH TX 188 65 84 0:32.3 28:59.9 29:26.7 0:26.8 9:19/M
4 JOE BRUNER ARLINGTONI TX 128 67 184 9:01.2 37:28.8 37:58.5 0:29.6 12:03/M
5 MIKE MOORE FORT WORTH TX 217 65 191 10:02.7 38:30.3 38:42.0 0:11.7 12:23/M
6 MICHAEL LANGLEY ADDISON TX 190 65 260 20:12.1 48:39.7 48:39.7 15:39/M
7 JAMES COPELAND GRAND PRAIRIE TX 142 66 291 27:33.5 56:01.1 56:53.5 0:52.3 18:01/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RANDA DILLON GRAND PRAIRIE TX 461 71 177   35:40.0 36:25.5 0:45.4 11:28/M
2 TONI MCKENNA NORTH RICHLAND HILLS TX 205 73 241 9:14.9 44:54.9 45:28.5 0:33.5 14:26/M
3 BETSY VENEZIANO CARROLLTON TX 278 74 249 10:34.5 46:14.6 46:32.5 0:17.9 14:52/M
4 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 463 71 256 11:31.6 47:11.7 47:23.6 0:11.8 15:10/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DON GRIMES LANTANA TX 166 74 53   27:07.0 27:12.9 0:05.9 8:43/M
2 TED WILSON ARLINGTON TX 414 72 160 7:31.5 34:38.5 34:51.0 0:12.5 11:08/M
3 DAVID JOHNSON CROWLEY TX 1002 73 203 12:26.1 39:33.2 40:37.6 1:04.4 12:43/M
4 FELIPE LOPEZ BROWNSVILLE TX 405 74 250 19:12.5 46:19.6 47:08.8 0:49.2 14:54/M
5 LARRY BOWLIN KENNEDALE TX 125 71 283 25:55.4 53:02.4 53:02.4 17:03/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT MODEROW IRVING TX 213 76 44   26:08.3 26:14.2 0:05.8 8:24/M
2 JOHN DAVIS DESOTO TX 143 75 165 8:39.3 34:47.7 34:57.0 0:09.2 11:11/M
3 JAMES BURKHALTER ARLINGTON TX 129 76 198 13:12.2 39:20.5 39:42.1 0:21.5 12:39/M
4 DAN WOOD ARLINGTON TEXAS TX 1001 78 212 14:09.4 40:17.8 40:58.9 0:41.1 12:57/M
5 GARY MIDDLETON ARLINGTON TX 210 77 272 24:13.3 50:21.6 50:59.6 0:37.9 16:11/M
Top

Male 80 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KEN BREWER ARLINGTON TX 456 82 137   33:09.2 33:23.4 0:14.2 10:40/M
2 GEORGE HARDCASTLE GAINESVILLE TX 171 83 154 1:01.2 34:10.4 34:22.5 0:12.1 10:59/M
3 FREDERIC HURD GRAND PRAIRIE TX 500 81 168 1:48.6 34:57.9 34:57.9 11:14/M
4 LYLE SAUNDERS PLANO TX 253 81 302 39:15.1 1:12:24.3 1:13:31.9 1:07.5 23:17/M