24th Annual FWRC Labor Day Run

Age Group Results

August 30, 2019


Results By RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: Top Finishers 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
Women: Top Finishers 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79

10K TIMED

Top

Female Overalls Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHERYL SERENA LAS CRUCES NM 949 34 8   43:13.1 43:13.7 0:00.5 6:58/M
Top

Male Overalls Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRYAN RUIZ FORT WORTH TX 1746 32 1   36:21.3 36:21.3 5:52/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMANI TERRELL FORT WORTH TX 1740 40 10   44:57.1 44:57.2 0:00.1 7:15/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID LYNN ABILENE TX 911 59 2   40:03.3 40:03.9 0:00.6 6:28/M
Top

Female Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRACE CALDERON FORT WORTH TX 1768 58 25   50:59.0 51:27.0 0:27.9 8:13/M
Top

Male Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AGUSTIN ORTIZ FORT WORTH TX 1891 57 15   46:56.2 46:59.0 0:02.7 7:34/M
Top

Female Senior Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CATHY TURNER HUDSON OAKS TX 962 60 65   1:00:22.3 1:00:34.4 0:12.1 9:44/M
Top

Male Senior Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LUPE RODRIGUEZ 1000 66 18   49:19.6 49:24.7 0:05.0 7:57/M
Top

Female 14 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACQUELINE NAVA BURLESON TX 925 14 157   1:30:42.7 1:31:32.6 0:49.9 14:38/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 EDITH VALDEZ GRANBURY TX 1899 17 11   45:02.1 45:03.4 0:01.2 7:16/M
2 LAUREN HAMMER FORT WORTH TX 1873 16 20 4:22.2 49:24.4 49:34.8 0:10.4 7:58/M
3 ELIZABETH SHADOW FORT WORTH TX 952 17 39 9:12.7 54:14.8 54:34.6 0:19.7 8:45/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ERIC REYES FORT WORTH TX 936 15 5   41:46.7 41:49.3 0:02.5 6:44/M
2 DAVID SAWYER WEATHERFORD TX 976 16 45 13:34.7 55:21.4 55:29.2 0:07.7 8:56/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 REBEKAH COVEY FORT WORTH TX 861 24 28   51:41.8 51:43.7 0:01.8 8:20/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRISTOPHER GARDELINE ANCHORAGE AK 882 21 17   48:26.4 49:16.0 0:49.5 7:49/M
2 ANTHONY CORNEAU LOPEZ FORT WORTH TX 860 23 26 2:47.1 51:13.6 51:15.6 0:02.0 8:16/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEPHANIE CALDERON 1769 28 29   52:02.8 52:31.9 0:29.1 8:24/M
2 KRISTIN HOUSE RICHLAND HILLS TX 893 25 36 1:52.5 53:55.3 54:28.5 0:33.1 8:42/M
3 MADELINE JOHNSON HICO TX 901 27 75 10:07.0 1:02:09.9 1:02:18.6 0:08.7 10:01/M
4 WHITNEY STUARD IRVING TX 958 25 89 12:14.9 1:04:17.7 1:04:46.9 0:29.1 10:22/M
5 JULIA POGUE 1743 27 92 12:23.6 1:04:26.5 1:04:34.3 0:07.8 10:24/M
6 TAYLOR GRIFFIN FORT WORTH TX 1871 25 99 13:58.0 1:06:00.8 1:06:42.6 0:41.7 10:39/M
7 ABBIE NORKETT WATAUGA TX 927 25 102 14:45.5 1:06:48.3 1:08:45.8 1:57.4 10:46/M
8 GRACE BRANNON BURLESON TX 851 26 112 16:34.9 1:08:37.7 1:09:26.5 0:48.7 11:04/M
9 JULIA NAVA BURLESON TX 926 25 118 19:02.1 1:11:05.0 1:11:55.1 0:50.1 11:28/M
10 MEGAN WILLIAMS FORT WORTH TX 968 28 123 21:34.2 1:13:37.0 1:14:17.3 0:40.2 11:52/M
11 ALLI FORRESTER FORT WORTH TX 878 25 126 23:22.9 1:15:25.7 1:15:58.7 0:32.9 12:10/M
12 KATHLEEN. JOBE FORT WORTH TX 1881 29 128 24:07.4 1:16:10.3 1:30:39.1 14:28.8 12:17/M
13 HAILIE NORMAN 1754 25 156 37:19.9 1:29:22.8 1:29:35.7 0:12.9 14:25/M
14 PAIGE BACSIK GRAND PRAIRIE TX 843 29 168 49:44.7 1:41:47.5 1:42:16.4 0:28.8 16:25/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID RORICK KELLER TX 940 28 7   42:03.1 42:04.2 0:01.0 6:47/M
2 WILLIAM LONG FORT WORTH TX 1886 28 68 18:44.3 1:00:47.5 1:01:25.0 0:37.4 9:48/M
3 RAUL DOPORTO FORT WORTH TX 1866 25 78 20:31.7 1:02:34.9 1:02:58.9 0:24.0 10:05/M
4 RYAN PAPENMEIER FORT WORTH TX 1893 25 85 21:55.5 1:03:58.7 1:04:44.4 0:45.7 10:19/M
5 CARLOS MARTINEZ RHOME TX 912 29 149 41:39.0 1:23:42.2 1:24:15.6 0:33.4 13:30/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAMANTHA AMICK BENBROOK TX 838 32 14   46:46.8 46:52.0 0:05.2 7:33/M
2 KRISTIN JARRETT GRAND PRAIRIE TX 898 33 33 6:13.3 53:00.2 53:40.8 0:40.5 8:33/M
3 JAEL EVANS FORT WORTH TX 876 31 37 7:13.0 53:59.9 54:39.9 0:39.9 8:42/M
4 ANGELICA ARRIAGA NORTH RICHLAND HILLS TX 1864 30 53 11:14.1 58:01.0 58:06.7 0:05.6 9:21/M
5 KACEE ANDERSON FORT WORTH TX 839 34 60 12:27.0 59:13.9 59:52.2 0:38.2 9:33/M
6 RACHEL LEGER FORT WORTH TX 910 30 100 19:38.9 1:06:25.8 1:06:42.9 0:17.0 10:43/M
7 EMILY DAW FORT WORTH TX 868 32 127 28:47.9 1:15:34.8 1:15:34.8 12:11/M
8 SARA HAWTHORNE EULESS TX 1875 31 129 29:40.2 1:16:27.1 1:16:46.4 0:19.2 12:20/M
9 FRANCIS COCHRAN ARLINGTON TX 857 33 150 37:16.6 1:24:03.5 1:24:24.2 0:20.7 13:33/M
10 SANDI MCSPADDEN SAGINAW TX 914 33 159 44:05.9 1:30:52.8 1:31:47.0 0:54.1 14:39/M
11 LYDIA HUDSON FORT WORTH TX 894 32 161 44:29.6 1:31:16.5 1:32:33.8 1:17.3 14:43/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MATTHEW ROTH FORT WORTH TX 941 33 59   58:55.6 59:03.5 0:07.9 9:30/M
2 RYAN WILLIAMS FORT WORTH TX 969 31 122 14:39.3 1:13:34.9 1:14:15.4 0:40.5 11:52/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALEXANDRA GORMAN NORTH RICHLAND HILLS TX 886 37 24   50:54.4 50:58.4 0:03.9 8:13/M
2 MELISSA SEIWERT FORT WORTH TX 948 37 63 8:48.3 59:42.7 1:00:21.8 0:39.0 9:38/M
3 NAARA ANDRADE FORT WORTH TX 840 37 67 9:51.3 1:00:45.8 1:00:47.7 0:01.9 9:48/M
4 JESSICA GONZALEZ ARLINGTON TX 1870 37 72 10:35.7 1:01:30.2 1:01:59.1 0:28.9 9:55/M
5 COREEN FEHR 1744 39 77 11:35.2 1:02:29.7 1:02:45.9 0:16.1 10:05/M
6 VANESSA ODOM FORT WORTH TX 930 37 80 11:48.5 1:02:42.9 1:03:22.7 0:39.7 10:07/M
7 BERNICE GARCIA NORTH RICHLAND HILLS TX 881 35 81 12:30.6 1:03:25.1 1:03:27.0 0:01.8 10:14/M
8 SARAH LASSEN FORT WORTH TX 907 37 82 12:35.9 1:03:30.4 1:03:42.9 0:12.4 10:15/M
9 BETH HART FORT WORTH TX 1874 39 94 13:54.6 1:04:49.1 1:04:49.1 10:27/M
10 CHERYL SCHWARZER BURLESON TX 1897 37 108 17:02.0 1:07:56.5 1:08:42.8 0:46.2 10:57/M
11 ANN GUNTER FORT WORTH TX 888 37 113 18:10.7 1:09:05.2 1:09:43.2 0:38.0 11:09/M
12 AMANDA BERUMEN SAGINAW TX 848 38 115 19:03.3 1:09:57.8 1:10:04.8 0:07.0 11:17/M
13 SYBLE CRANDELL LEWISVILLE TX 862 39 121 22:17.2 1:13:11.7 1:13:26.9 0:15.2 11:48/M
14 SARA DWYER KELLER TX 874 37 130 25:35.1 1:16:29.6 1:16:55.4 0:25.8 12:20/M
15 JESSICA MONCADA WATAUGA TX 1890 38 132 26:30.5 1:17:25.0 1:17:40.9 0:15.8 12:29/M
16 ANNA BALLARD KELLER TX 844 36 160 40:03.8 1:30:58.3 1:31:53.2 0:54.9 14:40/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID ADJEI MANSFIELD TX 1736 39 4   40:16.6 40:16.8 0:00.1 6:30/M
2 MATTHEW SINCLAIR FORT WORTH TX 955 39 27 11:14.9 51:31.5 51:41.4 0:09.8 8:19/M
3 CHAD JARRETT GRAND PRAIRIE TX 897 35 34 12:44.8 53:01.5 53:40.8 0:39.2 8:33/M
4 MIKE GILE WILLOW PARK TX 1747 38 43 14:49.6 55:06.2 55:48.0 0:41.7 8:53/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARIA MARTINEZ 1726 42 13   45:53.5 45:57.2 0:03.7 7:24/M
2 CRISSA SIGL FORT WORTH TX 953 42 46 9:42.6 55:36.1 56:01.4 0:25.2 8:58/M
3 JENNIFER GALLAGHER FORT WORTH TX 880 42 49 10:21.3 56:14.8 56:38.6 0:23.8 9:04/M
4 CRISTINA LAJESSE ARLINGTON TX 1883 42 54 12:17.9 58:11.4 58:40.2 0:28.7 9:23/M
5 MELISSA DIAZ FORT WORTH TX 872 42 57 12:50.6 58:44.1 58:58.6 0:14.4 9:28/M
6 KIM EVANS ARLINGTON TX 877 44 91 18:29.4 1:04:22.9 1:05:13.3 0:50.4 10:23/M
7 EMILY SEIDEL GRANBURY TX 947 40 106 21:51.7 1:07:45.2 1:08:08.0 0:22.8 10:56/M
8 KELLY SMITH FORT WORTH TX 1731 40 109 22:20.0 1:08:13.5 1:08:35.1 0:21.5 11:00/M
9 BECKY PEWITT BURLESON TX 933 40 142 33:51.4 1:19:44.9 1:20:16.9 0:32.0 12:52/M
10 MARIA GOMEZ FORT WORTH TX 885 41 148 37:46.5 1:23:40.0 1:24:13.0 0:33.0 13:30/M
11 ANDREA GARCIA FORT WORTH TX 1868 42 162 45:32.7 1:31:26.2 1:32:12.5 0:46.2 14:45/M
12 LATONYA JOHN ARLINGTON TX 900 43 167 55:52.6 1:41:46.1 1:42:15.6 0:29.5 16:25/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CLAYTON GREER FORT WORTH TX 980 41 3   40:05.9 40:12.4 0:06.4 6:28/M
2 MARK MILLER CARROLLTON TX 915 41 9 4:12.4 44:18.4 44:20.4 0:02.0 7:09/M
3 TIM MUNETSI FORT WORTH TX 919 43 12 5:30.4 45:36.4 46:01.7 0:25.3 7:21/M
4 HENRY SILVENNOINEN ALLEN TX 1898 41 21 10:14.9 50:20.9 50:36.4 0:15.5 8:07/M
5 SCOTT WARD FORT WORTH TX 966 44 30 12:01.9 52:07.8 52:46.9 0:39.0 8:24/M
6 MIGUEL VALERO FORT WORTH TX 1900 40 35 13:30.6 53:36.6 54:36.4 0:59.8 8:39/M
7 BERNARD NYAKUNDI ARLINGTON TX 929 43 40 14:13.6 54:19.6 54:31.1 0:11.5 8:46/M
8 EMILIO CRUCES TAYLOR TX 865 44 42 14:32.8 54:38.8 55:08.9 0:30.0 8:49/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SHELBY HENRY ARLINGTON TX 890 48 19   49:20.6 49:37.7 0:17.1 7:57/M
2 VERONICA GIORDANO FORT WORTH TX 1869 49 50 7:34.8 56:55.5 57:00.8 0:05.3 9:11/M
3 DIANE BRYANT FORT WORTH TX 853 47 58 9:32.1 58:52.8 59:08.6 0:15.7 9:30/M
4 GLORIA ARREDONDO FORT WORTH TX 842 45 69 11:30.5 1:00:51.1 1:01:26.5 0:35.3 9:49/M
5 MARY LEASMAN FORT WORTH TX 1884 49 71 11:56.3 1:01:16.9 1:01:57.8 0:40.8 9:53/M
6 DEBBIE CRUCES TAYLOR TX 864 48 73 12:12.6 1:01:33.3 1:02:09.3 0:35.9 9:56/M
7 ERIKA DEVENNEY SPRINGTOWN TX 1735 46 87 14:47.7 1:04:08.3 1:04:22.8 0:14.4 10:21/M
8 DELISA ALDRIDGE ARLINGTON TX 836 49 98 16:30.2 1:05:50.9 1:06:50.4 0:59.5 10:37/M
9 KELLY ZACCARIA AUBREY TX 972 45 105 17:42.9 1:07:03.5 1:07:27.1 0:23.5 10:49/M
10 STEPHANIE HOANG SOUTHLAKE TX 1877 49 116 20:55.3 1:10:16.0 1:10:21.0 0:04.9 11:20/M
11 ALEXA NAVA BURLESON TX 924 45 119 21:44.5 1:11:05.2 1:11:55.3 0:50.0 11:28/M
12 LESLIE DEBONA MIDLOTHIAN TX 869 49 134 28:13.6 1:17:34.3 1:18:14.6 0:40.2 12:31/M
13 BRENDA THOMPSON-HANEY RED OAK TX 960 49 135 28:13.7 1:17:34.3 1:18:14.3 0:40.0 12:31/M
14 KODI REED BURLESON TX 935 47 143 30:25.1 1:19:45.8 1:20:17.6 0:31.7 12:52/M
15 KAY SCOTT LEIGHTON 1756 49 151 34:52.5 1:24:13.2 1:24:56.7 0:43.4 13:35/M
16 JEN ALFORD ALVARADO TX 837 46 154 38:31.1 1:27:51.8 1:28:40.5 0:48.6 14:10/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRYON HAMMER FORT WORTH TX 1872 46 6   41:52.9 42:03.4 0:10.4 6:45/M
2 ANDRIEN WANG KELLER TX 964 48 16 6:31.5 48:24.5 48:24.5 7:48/M
3 JONATHAN HEDDITCH 1745 47 23 8:40.4 50:33.4 50:38.5 0:05.1 8:09/M
4 GEORGE MYDELL IRVING TX 922 47 52 15:54.3 57:47.3 58:00.5 0:13.1 9:19/M
5 JIM ANANI DALLAS TX 1863 46 66 18:39.8 1:00:32.7 1:00:48.3 0:15.5 9:46/M
6 RODOLFO ARREDONDO FORT WORTH TX 841 45 70 19:02.5 1:00:55.5 1:01:27.0 0:31.5 9:50/M
7 LOUIE MUGA FORT WORTH TX 918 48 114 27:33.8 1:09:26.8 1:09:49.8 0:23.0 11:12/M
8 RICKY BRYANT FORT WORTH TX 855 47 120 30:34.7 1:12:27.7 1:12:44.1 0:16.3 11:41/M
9 ALBERTO NAVA BURLESON TX 923 45 158 48:57.5 1:30:50.4 1:31:40.4 0:49.9 14:39/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARYBETH CRANE SOUTHLAKE TX 863 50 56   58:33.7 58:38.5 0:04.8 9:27/M
2 CHERYL JENSEN TROPHY CLUB TX 1879 53 88 5:40.7 1:04:14.4 1:04:37.9 0:23.4 10:22/M
3 PENNY WILBANKS ARLINGTON TX 967 51 96 6:27.1 1:05:00.9 1:05:47.2 0:46.3 10:29/M
4 ALEASE D BODENSTAB FORT WORTH TX 850 52 131 18:14.9 1:16:48.6 1:17:46.9 0:58.3 12:23/M
5 SHARON BANKS GRAND PRAIRIE TX 845 51 164 35:18.6 1:33:52.3 1:34:22.0 0:29.7 15:08/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEVEN CRYE FORT WORTH TX 866 51 22   50:27.4 50:29.2 0:01.8 8:08/M
2 EDWARD MARX COLLEYVILLE TX 1887 54 32 2:30.8 52:58.2 53:17.3 0:19.0 8:33/M
3 BRIAN BROWNELL TROPHY CLUB TX 852 50 47 5:30.5 55:57.9 56:34.4 0:36.4 9:01/M
4 MARTIN GOINS WEATHERFORD TX 884 53 61 9:01.1 59:28.5 59:32.9 0:04.4 9:35/M
5 JOHN ROSS FORT WORTH TX 1733 50 64 9:26.6 59:54.0 1:00:02.8 0:08.8 9:40/M
6 WILLIAM MORGAN FORT WORTH TX 917 52 74 11:21.9 1:01:49.3 1:02:02.7 0:13.4 9:58/M
7 TODD GEORGE EULESS TX 883 50 101 16:17.4 1:06:44.8 1:07:08.9 0:24.1 10:46/M
8 MIKE DONNELLY GRANBURY TX 873 53 104 16:31.5 1:06:58.9 1:07:07.0 0:08.1 10:48/M
9 DONALD NORMAN BURLESON TX 1755 54 165 43:32.1 1:33:59.5 1:34:17.5 0:18.0 15:10/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 FRANCES MCKISSICK IRVING TX 1888 57 41   54:37.6 54:51.3 0:13.7 8:49/M
2 ARACELI DESMARAIS EULESS TX 871 58 44 0:36.4 55:14.1 55:14.1 8:55/M
3 DENISE PADFIELD FORT WORTH TX 931 58 62 4:54.2 59:31.8 59:43.0 0:11.1 9:36/M
4 YVONNE MILORD FORT WORTH TX 916 57 83 9:04.3 1:03:42.0 1:04:05.2 0:23.2 10:16/M
5 ARLENE JOHNSON ARLINGTON TX 1882 55 117 16:11.4 1:10:49.1 1:11:17.7 0:28.6 11:25/M
6 BRIGID HEJL HURST TX 889 58 141 25:01.5 1:19:39.1 1:20:02.3 0:23.1 12:51/M
7 CAROL MURRAY FORT WORTH TX 920 59 152 29:55.4 1:24:33.0 1:25:15.8 0:42.7 13:38/M
8 MARTHA ANTLEY KELLER TX 1779 55 169 1:01:10.7 1:55:48.4 1:55:48.4 18:41/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT CHAPA ARLINGTON TX 1865 59 38   54:00.7 54:02.0 0:01.3 8:43/M
2 JOHN LEIGHTON BEDFORD TX 1885 58 86 10:01.6 1:04:02.3 1:04:32.7 0:30.3 10:20/M
3 DAVE PAPENMEIER FORT WORTH TX 1892 57 93 10:32.0 1:04:32.7 1:05:18.4 0:45.6 10:25/M
4 BURTON SHADOW FORT WORTH TX 950 56 140 25:07.4 1:19:08.1 1:19:52.3 0:44.2 12:46/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DIANNA SULSER DENISON TX 959 62 90   1:04:20.2 1:04:29.2 0:08.9 10:23/M
2 BRENDA JACOBS FLOWER MOUND TX 896 61 97 0:51.3 1:05:11.5 1:05:30.0 0:18.5 10:31/M
3 PATRICIA WITTKOWER FLOWER MOUND TX 970 61 111 4:09.8 1:08:30.1 1:09:01.6 0:31.4 11:03/M
4 GINGER TRIMBLE KNOX FORT WORTH TX 961 63 137 13:29.0 1:17:49.3 1:18:32.5 0:43.1 12:33/M
5 IRENE WOODS TX 1753 62 138 13:57.8 1:18:18.0 1:18:50.8 0:32.8 12:38/M
6 NINA BIRCHER 974 64 139 14:12.0 1:18:32.3 1:19:15.0 0:42.6 12:40/M
7 KIM BLAKE HURST TX 849 64 144 16:01.4 1:20:21.6 1:21:08.8 0:47.1 12:58/M
8 LAURA HIGGINBOTHAM ARLINGTON TX 1876 62 145 16:52.7 1:21:13.0 1:21:32.5 0:19.5 13:06/M
9 CAROL STANK SAGINAW TX 957 63 146 17:32.2 1:21:52.4 1:22:14.2 0:21.7 13:12/M
10 SYLVIA HERNANDEZ ARLINGTON TX 891 63 155 24:17.8 1:28:38.1 1:29:04.8 0:26.6 14:18/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACK BRYANT AZLE TX 854 64 48   56:13.3 56:23.2 0:09.8 9:04/M
2 JOHNNY HUKILL AZLE TX 895 63 51 0:45.1 56:58.4 57:08.5 0:10.1 9:11/M
3 THOMAS KERR FORT WORTH TX 903 64 55 2:07.5 58:20.8 58:31.1 0:10.3 9:25/M
4 ALLEN VYCE 1723 62 103 10:37.2 1:06:50.5 1:06:57.6 0:07.1 10:47/M
5 WALLY WALLACE HUDSON OAKS TX 1901 63 133 21:15.2 1:17:28.6 1:18:08.5 0:39.9 12:30/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VICKIE SCIRE BEDFORD TX 946 68 163   1:33:43.8 1:34:22.6 0:38.8 15:07/M
2 JEANETTE COCHARO ARLINGTON TX 856 66 166 4:06.2 1:37:50.0 1:38:20.0 0:30.0 15:47/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JIM SANSONE ARLINGTON TX 1896 69 31   52:22.2 52:24.0 0:01.7 8:27/M
2 JAMES SINCLAIR FORT WORTH TX 954 67 107 15:28.0 1:07:50.2 1:08:04.2 0:13.9 10:56/M
3 ROBERT GRANTHAM BRIDGEPORT TX 887 69 124 22:45.5 1:15:07.8 1:15:31.7 0:23.8 12:07/M
4 MAURO SANTILLAN FORT WORTH TX 944 68 125 22:57.9 1:15:20.2 1:15:48.0 0:27.7 12:09/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LINDA LANDRUM FORT WORTH TX 906 73 79   1:02:37.3 1:02:40.4 0:03.1 10:06/M
2 TELA ISIK SAGINAW TX 1878 74 147 20:08.8 1:22:46.2 1:23:27.8 0:41.6 13:21/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LANNY NORMAN BEDFORD TX 928 71 76   1:02:11.2 1:02:24.1 0:12.8 10:02/M
2 BOB LAY FORT WORTH TX 908 72 84 1:36.0 1:03:47.3 1:04:07.8 0:20.5 10:17/M
3 BOB BAUERSCHMIDT GRAPEVINE TX 847 71 95 2:42.8 1:04:54.0 1:05:04.5 0:10.4 10:28/M
4 JACK ENGLANT EULESS TX 1867 71 110 6:03.7 1:08:15.0 1:08:23.5 0:08.5 11:00/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOAN METZGER FLOWER MOUND TX 1889 78 153   1:26:03.5 1:26:35.0 0:31.4 13:53/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARVIN DENNIS FORT WORTH TX 870 76 136   1:17:38.4 1:18:02.9 0:24.4 12:31/M