11th Annual Firecracker 5000

Age Group Results

July 04, 2019


Results By RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: Top Finishers 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99
Women: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99

5K Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRACIE MORRIS ALEDO TX 1481 17 6   18:32.1 18:33.4 0:01.3 5:58/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WHIT DENNIS FORT WORTH TX 1193 17 1   16:03.2 16:04.6 0:01.3 5:10/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CECE MCCASLAND ARGYLE TX 1291 42 52   23:24.9 23:26.3 0:01.4 7:31/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CASEY RUSSELL FORT WORTH TX 1363 43 23   20:55.7 21:00.7 0:04.9 6:44/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MICHELE BOIRE MIDLOTHIAN TX 1164 0 292   43:32.1 43:46.3 0:14.1 14:00/M
2 LAUREN DEGUCHI DESOTO TX 1448 0 346 13:59.4 57:31.5 58:07.9 0:36.3 18:30/M
Top

Female 8 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAEDYN PRICE GRANBURY TX 1467 8 80   25:34.8 25:41.1 0:06.3 8:13/M
2 LIYAH BANKS DALLAS TX 1438 8 150 4:15.4 29:50.2 29:52.4 0:02.2 9:36/M
3 CASEY DRAIN DESOTO TX 1451 5 223 10:06.2 35:41.1 35:43.0 0:01.9 11:28/M
4 LYDIA MCKEE FORT WORTH TX 1117 7 237 11:05.4 36:40.3 37:00.2 0:19.9 11:47/M
5 MADELINE CHOY HURST TX 1434 6 271 15:05.5 40:40.3 41:17.8 0:37.5 13:05/M
6 DANA BUNCH FORT WORTH TX 1126 7 289 17:16.8 42:51.7 43:38.5 0:46.8 13:47/M
7 SOPHIA ODONALD FORT WORTH TX 1131 7 333 27:48.1 53:22.9 54:07.3 0:44.3 17:10/M
8 AMY NYAKUNDI ARLINGTON TX 1326 8 347 32:35.3 58:10.1 58:19.4 0:09.2 18:42/M
9 HALEY KAEMMERLING FORT WORTH TX 1252 6 352 36:06.4 1:01:41.2 1:02:08.1 0:26.9 19:50/M
Top

Male 8 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSH FINK ALEDO TX 1208 8 79   25:34.5 25:40.5 0:06.0 8:13/M
2 OLIVER CHOY HURST TX 1435 8 98 1:10.6 26:45.1 27:21.9 0:36.7 8:36/M
3 JUMA KINCHEN ARLINGTON TX 1259 7 158 4:40.1 30:14.6 30:24.7 0:10.1 9:43/M
4 GAVIN GARCIA FORT WORTH TX 1215 7 175 6:14.2 31:48.7 32:14.1 0:25.3 10:14/M
5 HANSEL REYES GRAND PRAIRIE TX 1504 6 187 7:04.0 32:38.5 32:43.5 0:04.9 10:30/M
6 TRAVIS KAEMMERLING FORT WORTH TX 1253 8 275 15:26.5 41:01.0 41:26.1 0:25.0 13:11/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 COURTNEY DRAIN DESOTO TX 1453 10 30   21:36.0 21:38.1 0:02.0 6:57/M
2 SOFIA BRANDENBURG ALEDO TX 1166 11 43 0:45.3 22:21.3 22:22.7 0:01.3 7:11/M
3 EMMY STRATHMEYER FORT WORTH TX 1506 10 72 3:49.4 25:25.4 25:28.2 0:02.7 8:10/M
4 KAYLEIGH PRICE GRANBURY TX 1468 11 74 3:51.4 25:27.4 25:29.8 0:02.3 8:11/M
5 JERSEY MCCASLAND ARGYLE TX 1293 10 83 4:18.3 25:54.3 25:55.5 0:01.1 8:20/M
6 HALLIE COLLINS AZLE TX 1447 10 110 5:36.8 27:12.8 27:32.0 0:19.1 8:45/M
7 JENNA JACOBSEN MIDLOTHIAN TX 1241 10 114 5:44.7 27:20.7 27:24.8 0:04.0 8:47/M
8 TENLEY HEUGATTER ARLINGTON TX 1238 9 151 8:15.0 29:51.0 29:53.6 0:02.5 9:36/M
9 AVERY BOLLIER JUSTIN TX 1489 9 280 19:54.9 41:31.0 41:50.6 0:19.5 13:21/M
10 KHLOE PALOS FORT WORTH TX 1133 10 323 27:57.5 49:33.6 50:14.6 0:41.0 15:56/M
11 SOPHIE BARRERA FORT WORTH TX 1428 10 332 31:08.3 52:44.4 52:55.2 0:10.8 16:57/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LINCOLN TUIN FORT WORTH TX 1400 10 26   21:19.3 21:21.3 0:01.9 6:51/M
2 DYLAN TILLIS DUNCANVILLE TX 1473 9 44 1:03.8 22:23.2 22:24.4 0:01.1 7:12/M
3 ISAAC SALDIVAR SPRINGTOWN TX 1364 10 61 3:06.0 24:25.3 24:27.4 0:02.1 7:51/M
4 BECKETT MCCASLAND ARGYLE TX 1290 9 71 4:02.5 25:21.8 25:23.2 0:01.3 8:09/M
5 SHELDON CONNELL FLOWER MOUND TX 1181 9 86 4:46.2 26:05.6 26:54.7 0:49.1 8:23/M
6 MAXX TAPIA DUNCANVILLE TX 1471 11 120 6:10.0 27:29.4 27:31.1 0:01.7 8:50/M
7 GUS MENDOLA COPPELL TX 1308 10 164 9:26.8 30:46.1 30:53.4 0:07.2 9:54/M
8 NOAH RAMIREZ-LAY FORT WORTH TX 1105 10 179 10:36.6 31:56.0 32:18.0 0:21.9 10:16/M
9 CALEB MCKEE FORT WORTH TX 1113 10 217 13:46.5 35:05.9 35:24.1 0:18.2 11:17/M
10 MAX SMITH FORT WORTH TX 1381 9 243 16:04.4 37:23.7 37:45.9 0:22.1 12:01/M
11 DYLAN OUSLEY CELINA TX 1139 10 245 16:14.8 37:34.2 37:37.1 0:02.9 12:05/M
12 JEREMY NYAKUNDI ARLINGTON TX 1328 11 279 20:04.1 41:23.5 41:32.2 0:08.7 13:18/M
13 MATTHEW SOLARES IRVING TX 1516 10 330 30:05.9 51:25.3 51:53.2 0:27.9 16:32/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 EVA JACOBSEN MIDLOTHIAN TX 1240 12 42   22:19.6 22:21.7 0:02.0 7:11/M
2 LILY MCKEE FORT WORTH TX 1116 14 142 6:48.7 29:08.4 29:21.5 0:13.1 9:22/M
3 CALIANA LOPEZ ARLINGTON TX 1459 14 182 9:50.3 32:09.9 32:39.7 0:29.7 10:20/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACK FINK ALEDO TX 1207 12 16   20:23.2 20:25.4 0:02.1 6:33/M
2 OSTAN HERNANDEZ FORT WORTH TX 1236 13 25 0:47.1 21:10.3 21:14.1 0:03.7 6:48/M
3 MASON NUTT ALEDO TX 1496 12 38 1:33.0 21:56.3 21:58.0 0:01.7 7:03/M
4 HUDSON SCHEFFLER BENBROOK TX 1111 13 51 2:58.4 23:21.7 23:24.7 0:03.0 7:30/M
5 TAIT MCCAIN EULESS TX 1137 12 56 3:28.1 23:51.3 23:53.8 0:02.4 7:40/M
6 VANCE TUIN FORT WORTH TX 1401 12 70 4:57.7 25:21.0 25:26.1 0:05.1 8:09/M
7 TREY WARNER ALEDO TX 1411 12 95 6:15.9 26:39.2 26:41.2 0:02.0 8:34/M
8 INDE ATWOOD FORT WORTH TX 1155 13 127 7:27.5 27:50.8 28:29.4 0:38.6 8:57/M
9 FERNIE CANO-LAY FORT WORTH TX 1102 12 176 11:27.9 31:51.2 32:12.9 0:21.7 10:14/M
10 ALEXANDER CARWHEEL HASLET TX 1511 13 228 15:26.5 35:49.8 35:58.2 0:08.3 11:31/M
11 MICHAEL CARTMILL-LAY FORT WORTH TX 1103 12 268 19:46.1 40:09.4 40:31.0 0:21.6 12:55/M
12 ANTONIO CANO-LAY FORT WORTH TX 1101 13 287 22:21.5 42:44.8 43:06.7 0:21.9 13:44/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HAVEN SIZEMORE BEDFORD TX 1377 18 20   20:33.5 20:35.8 0:02.3 6:36/M
2 AMARIS MCCASLAND ARGYLE TX 1289 15 28 0:53.6 21:27.1 21:28.6 0:01.4 6:54/M
3 AUBRIE YARBROUGH KELLER TX 1477 18 48 2:20.0 22:53.5 23:03.4 0:09.9 7:21/M
4 HANNAH BERGESTUEN FORT WORTH TX 1160 17 73 4:52.1 25:25.6 25:39.1 0:13.5 8:10/M
5 KATY MCMICHAEL WEATHERFORD TX 1304 19 185 11:54.3 32:27.8 32:45.5 0:17.6 10:26/M
6 JULIANA LIGHTSEY KATY TX 1277 15 210 14:14.4 34:47.9 35:14.4 0:26.4 11:11/M
7 JESSIE SEE ROANOKE TX 1371 19 247 17:12.0 37:45.5 38:18.4 0:32.9 12:08/M
8 GENESIS CARWHEEL HASLET TX 1509 16 290 22:43.1 43:16.6 43:51.5 0:34.9 13:55/M
9 JORDYNN CONNELL FLOWER MOUND TX 1182 15 313 25:56.7 46:30.2 47:50.3 1:20.0 14:57/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NATE WILLIAMS FORT WORTH TX 1475 17 2   17:17.0 17:18.2 0:01.1 5:33/M
2 CALEB SCHEFFLER BENBROOK TX 1109 16 5 1:12.0 18:29.0 18:30.5 0:01.5 5:57/M
3 BROCK YARBROUGH KELLER TX 1478 15 7 1:31.6 18:48.6 18:49.9 0:01.2 6:03/M
4 ETHAN TURNER FORT WORTH TX 1402 16 8 1:33.0 18:50.1 18:51.9 0:01.8 6:03/M
5 NOAH SCHEFFLER BENBROOK TX 1112 16 9 1:35.3 18:52.3 18:54.6 0:02.3 6:04/M
6 MYKEL SMITH, JR FORT WORTH TX 1382 16 10 1:45.5 19:02.6 19:03.2 0:00.6 6:07/M
7 ISAAC CUPP BENBROOK TX 1107 15 14 2:59.9 20:17.0 20:19.1 0:02.1 6:31/M
8 DESMOND MERRITT 1432 17 15 3:00.4 20:17.4 20:50.1 0:32.7 6:31/M
9 RANDY RANGEL NORTH RICHLAND HILLS TX 1342 17 18 3:13.3 20:30.4 20:34.4 0:04.0 6:35/M
10 ETHAN PUTMAN BEDFORD TX 1339 18 19 3:13.9 20:31.0 20:33.7 0:02.7 6:36/M
11 ANGEL MADRIGAL FORT WORTH TX 1461 16 22 3:34.1 20:51.1 20:56.5 0:05.3 6:42/M
12 OWEN GARRETT ENNIS TX 1218 15 33 4:27.5 21:44.5 21:49.2 0:04.7 6:59/M
13 COOPER BALL ENNIS TX 1156 16 36 4:34.3 21:51.4 21:56.3 0:04.9 7:02/M
14 JONATHAN CUPP BENBROOK TX 1108 17 41 5:01.4 22:18.5 22:20.7 0:02.2 7:10/M
15 KALEB BERRY DUNCANVILLE TX 1429 15 46 5:23.7 22:40.7 22:43.5 0:02.8 7:17/M
16 ANTHONY EELLS SAGINAW TX 1202 19 62 7:24.3 24:41.3 24:54.1 0:12.7 7:56/M
17 MALIK THOMPSON NORTH RICHLAND HILLS TX 1472 16 63 7:34.5 24:51.6 24:55.3 0:03.7 7:59/M
18 KEVIN BERRY DUNCANVILLE TX 1431 18 104 9:38.3 26:55.3 30:13.6 3:18.2 8:39/M
19 COLTON DAVIS WEATHERFORD TX 1186 19 190 15:22.1 32:39.2 32:57.0 0:17.8 10:30/M
20 DREW HENSON WATAUGA TX 1235 15 250 20:36.2 37:53.2 38:59.5 1:06.2 12:11/M
21 KYRAN NOBLE MANSFIELD TX 1323 16 326 33:12.3 50:29.4 50:29.4 16:14/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VIRGINIA WALLACE BENBROOK TX 1409 24 11   19:13.9 19:15.5 0:01.5 6:11/M
2 LAUREN LEACH WEATHERFORD TX 1270 24 57 4:41.8 23:55.8 24:04.4 0:08.5 7:41/M
3 STEPHANY SERVIN FORT WORTH TX 1469 21 146 10:09.6 29:23.6 29:34.3 0:10.7 9:27/M
4 MARIA ZAMARRIPA BENBROOK TX 1479 21 156 10:54.8 30:08.7 30:19.7 0:10.9 9:41/M
5 NASRIN SANIEE BEDFORD TX 1365 24 233 16:56.8 36:10.7 36:31.6 0:20.8 11:38/M
6 ANDREA BUNCH FORT WORTH TX 1124 24 240 17:39.8 36:53.8 37:38.0 0:44.2 11:52/M
7 MACIE ALLISON CLEBURNE TX 1444 20 253 19:00.7 38:14.7 38:35.6 0:20.8 12:18/M
8 MADELINE EVARISTO SAGINAW TX 1203 22 345 38:12.6 57:26.6 58:03.6 0:36.9 18:28/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WYATT ELLISON FORT WORTH TX 1492 20 12   19:24.5 19:29.2 0:04.6 6:14/M
2 JAMES WALKER FORT WORTH TX 1406 23 27 2:01.0 21:25.5 21:27.9 0:02.3 6:53/M
3 MATTHEW DICKERSON FORT WORTH TX 1449 20 49 3:29.2 22:53.8 23:03.1 0:09.3 7:21/M
4 THOMAS EVARISTO SAGINAW TX 1204 22 64 5:27.5 24:52.1 25:27.0 0:34.9 8:00/M
5 MICHAEL MORETTA NORTH RICHLAND HILLS TX 1465 20 167 11:27.7 30:52.3 39:34.1 8:41.8 9:55/M
6 PEDRO RAMOS MINERAL WELLS TX 1340 23 225 16:22.7 35:47.2 36:07.5 0:20.3 11:30/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRANDI DAVIS FORT WORTH TX 1185 26 21   20:36.3 20:37.8 0:01.4 6:37/M
2 KATHERINE LONG ARLINGTON TX 1278 29 77 4:56.7 25:33.1 25:46.0 0:12.9 8:13/M
3 MEGAN JONES QUEENS NY 1246 29 130 7:28.0 28:04.4 28:16.7 0:12.3 9:01/M
4 MARIANA MEDINA GRAND PRAIRIE TX 1120 29 188 12:02.2 32:38.6 32:44.1 0:05.5 10:30/M
5 CARLY KINCHEN ARLINGTON TX 1258 26 205 13:46.5 34:22.8 34:45.8 0:22.9 11:03/M
6 KATIE SPRIGGS FORT WORTH TX 1385 29 214 14:22.9 34:59.3 35:26.5 0:27.1 11:15/M
7 DAISEE REY FORT WORTH TX 1343 25 227 15:12.9 35:49.3 36:14.3 0:25.0 11:31/M
8 CHELSEA TIBBITTS FORT WORTH TX 1502 29 229 15:25.9 36:02.3 36:16.4 0:14.1 11:35/M
9 RUTH MILLER FORT WORTH TX 1312 26 258 17:57.6 38:34.0 39:04.4 0:30.3 12:24/M
10 REBECCA PITTSER BEDFORD TX 1335 25 272 20:05.4 40:41.8 41:09.8 0:28.0 13:05/M
11 CATHY TINKER HASLET TX 1395 29 283 21:14.3 41:50.7 42:38.8 0:48.1 13:27/M
12 KERRIE ESQUIVEL SAGINAW TX 1127 25 288 22:11.7 42:48.1 43:44.0 0:55.8 13:46/M
13 KAYLA MCMILLAN WEATHERFORD TX 1306 27 312 25:52.2 46:28.6 46:59.0 0:30.4 14:56/M
14 EBONEY CASEY DRAIN DESOTO TX 1445 28 316 26:40.3 47:16.6 47:21.3 0:04.6 15:12/M
15 LAUREN MCMICHAEL WEATHERFORD TX 1305 25 317 27:35.1 48:11.5 48:28.4 0:16.9 15:30/M
16 KELSEY SHAIL NORTH RICHLAND HILLS TX 1123 27 318 27:44.4 48:20.8 49:05.3 0:44.5 15:32/M
17 AMANDA PALOS FORT WORTH TX 1132 28 334 32:48.7 53:25.0 54:08.6 0:43.5 17:11/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VIRGILIO MARTINEZ WAXAHACHIE TX 1288 25 3   17:49.2 17:50.4 0:01.1 5:44/M
2 AARON ST. JOHN FORT WORTH TX 1484 27 13 2:26.4 20:15.7 20:21.5 0:05.8 6:31/M
3 JOSUE AGUADO FORT WORTH TX 1440 28 35 4:00.6 21:49.9 21:59.3 0:09.3 7:01/M
4 LUKE SHANKS DALLAS TX 1373 28 100 9:01.0 26:50.3 27:10.7 0:20.4 8:38/M
5 ETHAN ANGELL JOSHUA TX 1150 29 105 9:10.8 27:00.1 27:28.0 0:27.9 8:41/M
6 CRUZ ROCHA FORT WORTH TX 1355 29 215 17:10.2 34:59.5 35:26.6 0:27.1 11:15/M
7 CHARLES DRAIN DESOTO TX 1452 29 222 17:48.7 35:38.0 35:42.2 0:04.2 11:27/M
8 THOMAS GINSBURG FORT WORTH TX 1134 28 321 31:27.1 49:16.4 49:25.2 0:08.7 15:50/M
9 JONATHAN KIRKLAND FORT WORTH TX 1261 26 336 35:56.1 53:45.4 54:30.6 0:45.2 17:17/M
10 CHRISTOPHER ODONALD FORT WORTH TX 1129 29 337 36:29.3 54:18.6 55:04.3 0:45.7 17:28/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SUSANNE SKOGLUND KENNEDALE TX 1424 33 60   24:16.6 24:22.9 0:06.3 7:48/M
2 DANIELLE GINES ARLINGTON TX 1223 34 101 2:36.0 26:52.6 26:52.6 8:38/M
3 MARLIE MCCAIN EULESS TX 1136 33 122 3:19.3 27:35.9 27:40.9 0:04.9 8:52/M
4 BRITTANY SCHREURS MANSFIELD TX 1367 32 136 4:35.2 28:51.8 29:00.5 0:08.7 9:17/M
5 GLENDA GUZMAN HURST TX 1229 31 137 4:38.0 28:54.6 29:34.8 0:40.1 9:18/M
6 MOLLY RUSCH GRAND PRAIRIE TX 1362 34 147 5:16.6 29:33.2 30:05.2 0:31.9 9:30/M
7 LILLIE HARRISON FORT WORTH TX 1231 30 178 7:36.0 31:52.7 32:35.8 0:43.1 10:15/M
8 KATY RHODES BURLESON TX 1345 30 254 14:00.8 38:17.5 39:05.1 0:47.6 12:19/M
9 LAURA VALENZUELA FORT WORTH TX 1403 34 255 14:03.2 38:19.9 38:57.8 0:37.9 12:19/M
10 SHAWNNA DOTY FORT WORTH TX 1196 33 259 14:21.8 38:38.5 44:42.9 6:04.4 12:25/M
11 KARY NOWLIN FORT WORTH TX 1325 32 261 14:28.7 38:45.3 39:19.4 0:34.1 12:28/M
12 PATRICIA CASTRO FORT WORTH TX 1177 30 263 14:56.6 39:13.2 45:17.8 6:04.5 12:37/M
13 KIMBERLY ALZAMORA FORT WORTH TX 1144 30 294 19:23.9 43:40.5 44:04.0 0:23.5 14:02/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOHNMICHAEL GONZALES FORT WORTH TX 1225 32 40   22:03.3 22:03.3 7:05/M
2 RICCARDO ZAPPA MANSFIELD TX 1500 33 58 1:54.2 23:57.5 24:00.5 0:02.9 7:42/M
3 JASON MURPHY FORT WORTH TX 1321 31 67 3:02.7 25:06.0 25:09.0 0:03.0 8:04/M
4 CHASE ANGELL BURLESON TX 1148 34 82 3:44.1 25:47.4 26:13.3 0:25.8 8:17/M
5 DERRICK FEINMAN FORT WORTH TX 1205 34 99 4:44.0 26:47.3 27:07.9 0:20.6 8:37/M
6 BRIAN FRANK FORT WORTH TX 1519 31 109 5:09.0 27:12.3 31:02.4 3:50.1 8:45/M
7 CLAY COLLINS AZLE TX 1446 32 111 5:09.6 27:12.9 27:32.3 0:19.3 8:45/M
8 LOREN ALLISTON QUEENS NY 1143 31 131 6:01.2 28:04.5 28:16.9 0:12.3 9:01/M
9 MICHAEL FIELD BEDFORD TX 1206 30 212 12:47.7 34:51.0 35:19.3 0:28.3 11:12/M
10 AARON ASHLOCK HALTOM CITY TX 1153 33 231 14:04.0 36:07.3 37:01.1 0:53.7 11:37/M
11 MICHAEL ALGER BEDFORD TX 1442 34 251 16:06.8 38:10.1 39:04.9 0:54.8 12:16/M
12 EDGAR BARRERA FORT WORTH TX 1426 33 264 17:17.8 39:21.1 39:33.0 0:11.9 12:39/M
13 WILL KIRKLAND MOORE SC 1262 30 338 32:27.7 54:31.0 54:31.0 17:32/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DANAY SLAUGHTER CLEBURNE TX 1470 39 65   24:55.9 25:07.8 0:11.8 8:01/M
2 REBECCA MOUSEL FORT WORTH TX 1320 35 90 1:18.6 26:14.6 26:19.8 0:05.2 8:26/M
3 TOSHINEDA LANKSTON HATTIESBURG MS 1267 36 108 2:15.6 27:11.5 27:30.2 0:18.6 8:44/M
4 ELIZABETH MOORE FORT WORTH TX 1462 36 152 4:57.5 29:53.5 30:13.7 0:20.1 9:37/M
5 JENNIFER MENDOLA COPPELL TX 1309 39 163 5:49.9 30:45.9 30:53.4 0:07.4 9:53/M
6 KATRINA BANKS DALLAS TX 1437 37 168 6:08.8 31:04.8 31:09.1 0:04.3 9:59/M
7 CJ JOHNSON BURLESON TX 1245 37 172 6:27.6 31:23.6 31:37.5 0:13.8 10:05/M
8 AMY ALLEN RICHLAND HILLS TX 1443 38 201 9:11.8 34:07.8 34:42.9 0:35.0 10:58/M
9 REBECCA MACY PROVIDENCE VILLAGE TX 1284 37 230 11:11.2 36:07.2 36:31.6 0:24.3 11:37/M
10 LAUREN BARKSDALE FORT WORTH TX 1157 35 232 11:11.5 36:07.5 37:00.5 0:53.0 11:37/M
11 JENNIFER VILLA MESQUITE TX 1404 37 234 11:28.7 36:24.7 36:54.0 0:29.3 11:42/M
12 KRISTINE CHOY HURST TX 1433 38 273 15:45.8 40:41.8 41:19.5 0:37.7 13:05/M
13 AMBER KAEMMERLING FORT WORTH TX 1251 37 277 16:12.8 41:08.8 41:34.2 0:25.3 13:14/M
14 ALMA ALARCON SAN ANTONIO TX 1142 36 296 19:07.9 44:03.9 45:02.6 0:58.6 14:10/M
15 MARIA GASCA FORT WORTH TX 1220 35 302 20:05.0 45:01.0 45:01.0 14:28/M
16 MICHELLE PARONG SAGINAW TX 1334 37 309 21:27.5 46:23.5 47:11.3 0:47.8 14:55/M
17 CHRISTON OUSLEY CELINA TX 1138 37 322 24:21.3 49:17.3 49:24.5 0:07.1 15:51/M
18 GENA BARTEK IRVING TX 1158 39 354 39:02.2 1:03:58.1 1:03:58.1 20:34/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RICHARD GARCIA FORT WORTH TX 1216 38 4   18:20.6 18:20.6 5:54/M
2 SCOTT EBBERT FORT WORTH TX 1454 36 17 2:03.5 20:24.2 20:25.7 0:01.5 6:34/M
3 MARK MENDOLA COPPELL TX 1310 39 31 3:15.5 21:36.1 21:41.2 0:05.0 6:57/M
4 TYLER MOORE FORT WORTH TX 1463 36 50 5:00.6 23:21.3 23:40.2 0:18.8 7:30/M
5 BOB ROBBINS VIRGINIA BEACH VA 1350 35 66 6:40.8 25:01.5 25:08.8 0:07.2 8:03/M
6 JORDAN THARP ARLINGTON TX 1498 37 84 7:40.4 26:01.1 26:17.1 0:16.0 8:22/M
7 CHRIS SCHREURS MANSFIELD TX 1368 36 115 9:03.8 27:24.5 27:32.8 0:08.3 8:49/M
8 PHILLIP EBY FORT WORTH TX 1455 35 117 9:06.8 27:27.5 27:47.6 0:20.1 8:50/M
9 TIM CHOY HURST TX 1436 39 141 10:46.7 29:07.4 29:44.1 0:36.6 9:22/M
10 SILVIO LOPEZ ARLINGTON TX 1501 37 183 13:49.7 32:10.4 32:40.2 0:29.8 10:21/M
11 SHELDON SHIPPEY SAGINAW TX 1507 35 235 18:04.1 36:24.8 36:53.9 0:29.0 11:42/M
12 JUSTIN MCKEE FORT WORTH TX 1115 39 238 18:19.9 36:40.6 37:00.5 0:19.9 11:47/M
13 MARK ALGER BEDFORD TX 1441 35 260 20:19.7 38:40.4 39:34.6 0:54.1 12:26/M
14 JUSTIN DEVINE FORT WORTH TX 1194 35 335 35:10.2 53:30.9 54:17.7 0:46.8 17:12/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JESSICA JACOBSEN MIDLOTHIAN TX 1242 44 119   27:28.9 27:33.7 0:04.8 8:50/M
2 KINDLE TUIN FORT WORTH TX 1399 44 160 2:59.2 30:28.1 30:33.4 0:05.2 9:48/M
3 AMY ROBINSON AZLE TX 1353 44 161 3:00.8 30:29.7 30:36.4 0:06.6 9:48/M
4 TRACY MCCLUNG HURST TX 1295 40 195 5:38.0 33:06.9 33:36.2 0:29.3 10:39/M
5 COURTNEY MCDONALD HURST TX 1296 41 213 7:22.3 34:51.2 35:31.1 0:39.8 11:12/M
6 HEIDI MCKEE FORT WORTH TX 1114 40 218 7:38.4 35:07.3 35:25.4 0:18.0 11:17/M
7 KELLY SMITH FORT WORTH TX 1380 40 244 9:55.9 37:24.8 37:46.7 0:21.8 12:02/M
8 SHELLEY CONNELL FLOWER MOUND TX 1183 44 249 10:22.2 37:51.1 37:51.1 12:10/M
9 TARA WILLIAMS FORT WORTH TX 1412 40 274 13:27.9 40:56.8 41:27.6 0:30.8 13:10/M
10 CHRISTINA LAMBERT PROSPER TX 1265 42 278 13:50.5 41:19.4 41:48.8 0:29.3 13:17/M
11 ANGELA LOVELL WHITESBORO TX 1282 42 306 18:12.1 45:41.0 46:27.2 0:46.1 14:41/M
12 SHANNON BUCHANAN FORT WORTH TX 1170 40 307 18:21.0 45:49.9 45:49.9 14:44/M
13 MARY GOLDEN FORT WORTH TX 1224 43 331 24:28.7 51:57.6 51:57.6 16:42/M
14 CHRISTINA ROSS FORT WORTH TX 1359 43 343 28:37.3 56:06.2 56:52.3 0:46.0 18:02/M
15 JUANITA STEWART BLUE MOUND TX 1421 42 353 35:40.2 1:03:09.1 1:03:59.4 0:50.3 20:18/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHAD BOWLIN KENNEDALE TX 1420 44 24   21:04.8 21:10.2 0:05.3 6:46/M
2 GRANT MCCASLAND ARGYLE TX 1292 42 59 3:11.6 24:16.5 24:21.0 0:04.5 7:48/M
3 DOMINIC LORENZ HURST TX 1460 40 75 4:22.8 25:27.7 25:43.2 0:15.4 8:11/M
4 ALEX STUCKY GRAPEVINE TX 1389 42 81 4:35.1 25:40.0 25:48.0 0:08.0 8:15/M
5 BENARD NYAKUNDI ARLINGTON TX 1327 43 85 4:58.6 26:03.4 26:11.6 0:08.1 8:23/M
6 RYAN JONES WATAUGA TX 1247 44 88 5:04.5 26:09.4 26:25.1 0:15.7 8:25/M
7 BRANDON LAMBERT PROSPER TX 1458 44 133 7:05.4 28:10.3 28:41.4 0:31.0 9:03/M
8 MATT SCHEFFLER BENBROOK TX 1110 40 148 8:34.1 29:39.0 29:50.1 0:11.1 9:32/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KAREN KIRK FORT WORTH TX 1260 46 116   27:26.5 27:42.9 0:16.4 8:49/M
2 DIANE BRYANT FORT WORTH TX 1168 47 124 0:11.5 27:38.1 27:47.5 0:09.4 8:53/M
3 DIANA ANDRO ARLINGTON TX 1147 49 126 0:15.9 27:42.4 27:55.4 0:12.9 8:54/M
4 HEATHER SIZEMORE BEDFORD TX 1378 48 166 3:25.3 30:51.8 31:14.5 0:22.6 9:55/M
5 NANCY FRANCO FORT WORTH TX 1210 45 192 5:31.6 32:58.1 33:22.0 0:23.8 10:36/M
6 JENNIFER LIGHTSEY KATY TX 1276 47 211 7:21.5 34:48.0 35:14.5 0:26.5 11:11/M
7 JULIA LEONARD BENBROOK TX 1272 48 219 7:44.8 35:11.3 36:09.3 0:58.0 11:19/M
8 AUDRA SQUIRE FORT WORTH TX 1386 48 266 12:16.0 39:42.5 40:10.6 0:28.0 12:46/M
9 MELISSA KANODE WEATHERFORD TX 1254 48 267 12:28.1 39:54.6 39:54.6 12:50/M
10 RACHEL RAMOS FORT WORTH TX 1341 48 285 14:55.1 42:21.6 43:28.4 1:06.8 13:37/M
11 PATRICIA BURNS BURLESON TX 1172 45 293 16:08.6 43:35.2 44:07.2 0:32.0 14:01/M
12 BILLIE NOBLE MANSFIELD TX 1322 48 327 23:24.7 50:51.2 50:51.2 16:21/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RAY BANKS DALLAS TX 1439 46 29   21:29.9 21:32.9 0:02.9 6:54/M
2 STEPHEN GARRETT ENNIS TX 1219 47 37 0:25.3 21:55.2 21:58.4 0:03.1 7:03/M
3 ADRIAN BENAVIDES MINERAL WELLS TX 1159 47 39 0:32.6 22:02.6 22:05.8 0:03.2 7:05/M
4 ANTHONY LOPEZ FORT WORTH TX 1280 46 45 1:03.8 22:33.7 22:37.6 0:03.8 7:15/M
5 KEVIN BERRY DUNCANVILLE TX 1430 45 47 1:19.1 22:49.0 23:52.3 1:03.2 7:20/M
6 VINCENT CONLEY ARLINGTON TX 1180 45 55 2:16.0 23:46.0 23:57.9 0:11.9 7:39/M
7 JESSE RIVAS KELLER TX 1490 46 68 3:47.7 25:17.7 25:32.2 0:14.4 8:08/M
8 WILLIAM BRACKETT FORT WORTH TX 1165 49 78 4:04.0 25:33.9 26:02.6 0:28.6 8:13/M
9 MICHAEL LEONARD BENBROOK TX 1273 48 87 4:38.5 26:08.4 26:22.6 0:14.1 8:24/M
10 GERARDO GALLO DESOTO TX 1213 49 92 4:49.6 26:19.5 26:32.1 0:12.5 8:28/M
11 PAUL LATHAM FT WORTH TX 1269 48 93 4:51.4 26:21.4 26:34.6 0:13.2 8:28/M
12 PEDRO RIVERA GRAND PRAIRIE TX 1121 46 94 5:04.5 26:34.5 26:34.5 8:33/M
13 ANTHONY ANDRO ARLINGTON TX 1146 49 97 5:11.1 26:41.0 26:53.2 0:12.1 8:35/M
14 JACE OUSLEY CELINA TX 1140 47 121 6:00.4 27:30.4 27:36.4 0:06.0 8:51/M
15 MICHAEL SOLARES IRVING TX 1515 46 135 6:55.8 28:25.7 28:48.7 0:23.0 9:08/M
16 RICK BRYANT FORT WORTH TX 1169 47 138 7:25.3 28:55.3 29:04.2 0:08.9 9:18/M
17 BRYAN LIGHTSEY KATY TX 1275 48 143 7:41.0 29:10.9 29:37.2 0:26.3 9:23/M
18 BRIAN HARDING GRAPEVINE TX 1135 48 153 8:25.4 29:55.4 30:01.5 0:06.1 9:37/M
19 BRETT ALLISON CLEBURNE TX 1505 49 155 8:37.7 30:07.6 30:23.7 0:16.0 9:41/M
20 SONNY REY FORT WORTH TX 1344 48 157 8:42.7 30:12.7 30:37.6 0:24.9 9:43/M
21 GREG CARWHEEL HASLET TX 1510 48 329 29:53.0 51:23.0 51:51.4 0:28.3 16:31/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SANDRA STIERMAN GRAND PRAIRIE VT 1388 52 96   26:39.3 26:43.3 0:03.9 8:34/M
2 LONNA LEACH WEATHERFORD TX 1271 53 128 1:12.2 27:51.6 28:00.5 0:08.9 8:57/M
3 MARIA WALKER FORT WORTH TX 1407 54 139 2:22.5 29:01.9 29:05.7 0:03.8 9:20/M
4 LYNDA PARRA FORT WORTH TX 1513 53 154 3:17.9 29:57.3 30:04.7 0:07.3 9:38/M
5 LINDA FRAZIER WEATHERFORD TX 1499 54 162 3:54.3 30:33.7 31:17.5 0:43.8 9:49/M
6 SUE DUNCAN FORT WORTH TX 1199 52 181 5:28.2 32:07.6 32:21.0 0:13.4 10:20/M
7 SANDRA HOUSE WATAUGA TX 1487 53 193 6:20.2 32:59.6 33:18.9 0:19.3 10:36/M
8 VALERIE POPE BEDFORD TX 1338 50 197 6:44.5 33:23.9 33:57.7 0:33.7 10:44/M
9 CARMEN MORETTA NORTH RICHLAND HILLS TX 1464 52 206 7:48.4 34:27.8 43:09.8 8:42.0 11:05/M
10 SANDY DEMSKIE MELISSA TX 1192 50 276 14:27.5 41:06.9 41:23.1 0:16.2 13:13/M
11 KAREN BURNS-LANE BURLESON TX 1173 51 291 16:48.3 43:27.7 44:00.2 0:32.4 13:58/M
12 BECCA HENSON WATAUGA TX 1234 53 315 19:59.8 46:39.2 47:42.6 1:03.4 15:00/M
13 PAULETTE SEE ROANOKE TX 1372 50 325 23:28.5 50:07.9 50:46.0 0:38.0 16:07/M
14 ANGELA CARWHEEL HASLET TX 1508 51 328 24:18.6 50:58.0 51:30.5 0:32.5 16:23/M
15 APRIL PACKER LEWISVILLE TX 1332 50 355 37:58.3 1:04:37.7 1:05:59.6 1:21.9 20:47/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAMON CUPP BENBROOK TX 1106 50 32   21:43.9 21:45.8 0:01.8 6:59/M
2 ANCEL YARBROUGH KELLER TX 1476 53 53 1:42.9 23:26.9 23:37.0 0:10.1 7:32/M
3 ALLEN JOHNSON HURST TX 1244 50 91 4:33.8 26:17.8 26:22.3 0:04.4 8:27/M
4 TROND BERGESTUEN FORT WORTH TX 1161 52 107 5:23.7 27:07.7 27:21.3 0:13.5 8:43/M
5 CHRIS SIZEMORE BEDFORD TX 1376 50 165 9:07.0 30:51.0 31:13.5 0:22.5 9:55/M
6 DANNY KOONCE FORT WORTH TX 1263 52 177 10:08.1 31:52.1 32:04.9 0:12.7 10:15/M
7 JOE RALPH MARTINEZ FORT WORTH TX 1287 52 180 10:12.2 31:56.2 32:11.5 0:15.3 10:16/M
8 RICK PITTSER ARLINGTON TX 1336 52 189 10:55.1 32:39.1 33:06.0 0:26.8 10:30/M
9 CHRIS ATWOOD FORT WORTH TX 1154 51 198 11:43.9 33:27.9 34:07.1 0:39.1 10:45/M
10 MIKE DONNELLY GRANBURY TX 1450 53 200 12:10.5 33:54.5 34:09.2 0:14.7 10:54/M
11 ANDREW DEMSKIE MELISSA TX 1191 51 208 12:52.2 34:36.2 34:53.3 0:17.1 11:08/M
12 ARTHUR OLIVER FORT WORTH TX 1330 52 298 22:42.0 44:26.0 44:45.0 0:19.0 14:17/M
13 KENNITH R SIMMONS FORT WORTH TX 1375 54 311 24:42.9 46:26.9 46:52.1 0:25.2 14:56/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CATHY BUCHANAN FORT WORTH TX 1485 57 54   23:31.1 23:34.8 0:03.6 7:34/M
2 GERI GERADS AZLE TX 1222 56 129 4:30.1 28:01.2 28:08.0 0:06.7 9:01/M
3 KATHERINE THOMS PANTEGO TX 1393 56 169 7:36.9 31:08.0 31:24.4 0:16.4 10:01/M
4 TRISHA ORTIZ NRH TX 1331 56 242 13:36.8 37:08.0 37:40.9 0:32.9 11:56/M
5 DEBBIE LUDWICK HALTOM CITY TX 1283 59 248 14:15.5 37:46.6 37:59.2 0:12.5 12:09/M
6 JAICE MOORE FORT WORTH TX 1316 57 300 21:03.5 44:34.6 45:08.7 0:34.0 14:20/M
7 MARGARET DEMPSEY FORT WORTH TX 1190 56 310 22:52.6 46:23.7 47:11.5 0:47.7 14:55/M
8 MARY MARTIN FORT WORTH TX 1286 56 314 23:04.1 46:35.3 47:14.8 0:39.5 14:59/M
9 MELINDA LONG ARLINGTON TX 1279 57 319 24:54.6 48:25.7 49:27.5 1:01.7 15:34/M
10 ANNE JOHNS COLLEYVILLE TX 1243 59 344 33:19.6 56:50.7 57:31.3 0:40.5 18:16/M
11 MAIA JOURDE BEDFORD TX 1249 58 348 35:26.1 58:57.3 59:35.2 0:37.9 18:57/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MAXIMILIANO. GARIBAY FORT WORTH TX 1217 58 34   21:48.0 21:51.2 0:03.2 7:01/M
2 F ALLEN LARSEN DALLAS TX 1268 59 89 4:24.0 26:12.0 26:26.8 0:14.8 8:25/M
3 CHARLES DAY ROANOKE TX 1187 55 103 5:05.4 26:53.4 27:06.6 0:13.1 8:39/M
4 DAVID CABRAL FORT WORTH TX 1514 58 113 5:31.2 27:19.2 27:26.8 0:07.5 8:47/M
5 JOSEPH RUFF FORT WORTH TX 1360 56 203 12:28.5 34:16.6 34:33.2 0:16.6 11:01/M
6 KEITH HEUGATTER ARLINGTON TX 1237 55 207 12:42.6 34:30.6 34:49.3 0:18.6 11:06/M
7 GARY HOLLOMAN FORT WORTH TX 1239 58 224 13:58.3 35:46.4 35:54.4 0:08.0 11:30/M
8 SHANNON DURHAM BEDFORD TX 1483 55 226 14:01.0 35:49.0 37:01.2 1:12.2 11:31/M
9 AUSTIN JOURDE FORT WORTH TX 1248 58 239 15:01.1 36:49.1 37:27.2 0:38.1 11:50/M
10 JEFF HOUSE WATAUGA TX 1488 55 282 19:48.9 41:36.9 41:57.1 0:20.2 13:23/M
11 JEFF WRIGHT AZLE TX 1413 55 341 33:55.0 55:43.0 56:26.9 0:43.8 17:55/M
12 KURT WRIGHT BEDFORD TX 1414 59 350 37:09.7 58:57.7 59:35.9 0:38.2 18:57/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAYNE ROBBINS FORT WORTH TX 1351 60 134   28:18.8 28:31.8 0:13.0 9:06/M
2 BEVERLY DEHART FORT WORTH TX 1189 62 144 0:57.3 29:16.1 29:23.4 0:07.3 9:25/M
3 LISA DEGUCHI DESOTO TX 1188 60 170 2:59.9 31:18.7 31:22.2 0:03.5 10:04/M
4 BARBARA WYATT FORT WORTH TX 1416 64 171 3:04.0 31:22.8 31:39.4 0:16.5 10:05/M
5 GINGER TRIMBE KNOX FORT WORTH TX 1474 63 196 5:03.2 33:22.0 33:40.5 0:18.4 10:44/M
6 EILEEN MARSH MANSFIELD TX 1285 61 204 6:03.3 34:22.1 34:31.9 0:09.7 11:03/M
7 PAMELA LEWIS FORT WORTH TX 1274 64 220 6:56.4 35:15.2 35:32.6 0:17.3 11:20/M
8 CAROL STANK SAGINAW TX 1387 63 256 10:08.5 38:27.3 38:58.9 0:31.6 12:22/M
9 PHYLLIS MOORE ARLINGTON TX 1318 64 297 15:51.3 44:10.2 45:05.8 0:55.6 14:12/M
10 SHERI WRIGHT BEDFORD TX 1415 60 349 30:38.6 58:57.4 59:35.7 0:38.3 18:57/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 EUGENE LUGO GRAPEVINE TX 1491 63 69   25:19.0 25:24.1 0:05.1 8:08/M
2 BRAD NOWLIN FORT WORTH TX 1324 61 102 1:33.9 26:52.9 26:56.7 0:03.8 8:38/M
3 CHARLIE HART ARLINGTON TX 1232 62 106 1:46.9 27:05.9 27:12.8 0:06.8 8:43/M
4 TERRY BAY FORT WORTH TX 1495 61 125 2:19.9 27:38.9 27:52.8 0:13.8 8:53/M
5 ROBERT ROBBINS FORT WORTH TX 1352 60 149 4:28.4 29:47.4 30:00.2 0:12.7 9:35/M
6 PAUL RUMMELL HASLET TX 1361 63 209 9:20.5 34:39.6 35:35.6 0:56.0 11:08/M
7 WALLY WALLACE WEATHERFORD TX 1410 63 262 13:40.4 38:59.5 40:08.7 1:09.2 12:32/M
8 ROGER ALZAMORA FORT WORTH TX 1145 63 299 19:11.3 44:30.3 44:53.9 0:23.5 14:19/M
9 BOB WAGNER COLLEYVILLE TX 1405 60 308 21:04.3 46:23.4 46:58.3 0:34.9 14:55/M
10 STEVEN YANCEY ARLINGTON TX 1417 63 342 30:44.5 56:03.5 56:58.5 0:54.9 18:01/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 POKSU BINGER FORT WORTH TX 1482 69 76   25:28.9 25:35.7 0:06.8 8:11/M
2 NANCY MCNAMARA-EBERSOLE COLLEYVILLE TX 1307 65 194 7:35.8 33:04.8 39:23.1 6:18.3 10:38/M
3 BONNIE WALLACE WEATHERFORD TX 1408 68 202 8:43.0 34:12.0 34:45.5 0:33.5 11:00/M
4 JANET DRAKE ARLINGTON TX 1198 66 241 11:33.5 37:02.5 37:33.6 0:31.1 11:54/M
5 MARY HYATT LINDALE TX 1456 69 270 15:01.4 40:30.4 43:24.3 2:53.9 13:01/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MICHAEL MCKENNA NORTH RICHLAND HILLS TX 1302 65 112   27:16.8 27:31.1 0:14.3 8:46/M
2 WAY MO LAWTON OK 1480 66 140 1:50.0 29:06.9 29:37.3 0:30.4 9:21/M
3 LAWRENCE GRANT FORT WORTH TX 1227 68 159 2:59.4 30:16.2 30:51.8 0:35.6 9:44/M
4 MICHAEL SULLIVAN DALLAS TX 1391 67 173 4:10.9 31:27.7 31:36.8 0:09.1 10:07/M
5 MAURO SANTILLAN FORT WORTH TX 1366 68 191 5:27.5 32:44.3 34:02.4 1:18.0 10:32/M
6 ROBERT GRANTHAM BRIDGEPORT TX 1228 69 221 8:16.0 35:32.8 36:23.2 0:50.3 11:26/M
7 CRAIG EBERSOLE COLLEYVILLE TX 1200 65 236 9:16.2 36:33.1 41:03.2 4:30.0 11:45/M
8 MIKE MOORE FORT WORTH TX 1317 65 252 10:55.3 38:12.1 38:23.3 0:11.1 12:17/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LINDA LANDRUM FORT WORTH TX 1266 73 145   29:21.7 29:27.4 0:05.7 9:26/M
2 RANDA DILLON GRAND PRAIRIE TX 1195 71 216 5:43.7 35:05.5 35:40.8 0:35.3 11:17/M
3 JEAN PARK ARLINGTON TX 1503 74 246 8:13.9 37:35.6 37:45.7 0:10.0 12:05/M
4 TERESA BLACKWELL FT WORTH TX 1163 70 281 12:10.8 41:32.5 41:56.1 0:23.6 13:21/M
5 CONNIE MCGOUGH MANSFIELD TX 1299 70 284 12:53.0 42:14.7 42:36.4 0:21.6 13:35/M
6 TONI MCKENNA NORTH RICHLAND HILLS TX 1303 73 301 15:30.4 44:52.2 45:06.9 0:14.7 14:26/M
7 KAREN COBY HATFIELD MA 1178 70 303 15:40.9 45:02.6 46:05.9 1:03.3 14:29/M
8 BARBARA SUCHER RICHARDSON TX 1390 74 324 20:29.0 49:50.7 50:42.2 0:51.5 16:01/M
9 LINDA PAPONETE ARLINGTON TX 1494 71 340 25:32.1 54:53.9 55:56.0 1:02.1 17:39/M
10 SHERRIE RIEDL FORT WORTH TX 1349 73 351 32:06.4 1:01:28.2 1:01:49.7 0:21.5 19:46/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT SULLIVAN WATAUGA TX 1493 73 118   27:28.2 27:34.5 0:06.3 8:50/M
2 LARRY MCGOUGH MANSFIELD TX 1300 74 123 0:09.1 27:37.4 27:45.2 0:07.8 8:53/M
3 CARL GALLOWAY HURST TX 1214 74 132 0:38.3 28:06.5 28:14.0 0:07.5 9:02/M
4 BOB LAY FORT WORTH TX 1104 72 174 4:01.9 31:30.1 31:51.9 0:21.8 10:08/M
5 LARRY FLINN FORT WORTH TX 1486 71 186 5:06.5 32:34.7 32:34.7 10:28/M
6 DAVE RIEDL FORT WORTH TX 1348 72 257 11:05.2 38:33.5 38:49.3 0:15.8 12:24/M
7 JOHN EDWARDS CEDAR HILL TX 1201 72 305 18:03.2 45:31.4 46:24.2 0:52.7 14:38/M
8 LARRY BOWLIN KENNEDALE TX 1422 71 320 21:39.7 49:07.9 49:15.5 0:07.6 15:48/M
9 PAUL RENFRO ARLINGTON TX 1497 72 339 27:08.7 54:37.0 55:40.9 1:03.9 17:34/M
Top

Female 75 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOYCE HIGHTOWER HALTOM CITY 1512 77 265   39:24.0 40:10.8 0:46.7 12:40/M
2 SHERRY ROBINSON FORT WORTH TX 1354 80 286 3:20.7 42:44.7 42:52.2 0:07.5 13:44/M
3 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 1423 78 295 4:23.5 43:47.5 44:21.7 0:34.2 14:05/M
Top

Male 75 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KEN BREWER ARLINGTON TX 1167 82 184   32:26.1 32:37.7 0:11.6 10:26/M
2 VICTOR HEGEMANN BEDFORD TX 1233 79 199 1:02.1 33:28.3 33:36.8 0:08.5 10:46/M
3 DAN WOOD ARLINGTON TEXAS TX 1518 78 269 8:02.9 40:29.0 41:56.1 1:27.0 13:01/M
4 ERNEST LACROIX FORT WORTH TX 1264 99 304 12:37.0 45:03.1 46:06.4 1:03.2 14:29/M