16th Annual Dorothy's Dash

Age Group Results

November 09, 2019


Results By Race Management Systems, Inc.


Men: Top Finishers 0- 0 1- 9 10-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: Top Finishers 1- 9 10-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

5K Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KYLIE BROWN DENTON TX 455 13 17   19:56.8 19:56.9 0:00.1 6:25/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TRUETT TRIPLET 680 17 1   16:56.1 16:57.5 0:01.4 5:27/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SARA OLSEN 599 49 56   24:24.3 24:28.4 0:04.0 7:51/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEVE ZINECKER 684 49 12   19:23.9 19:26.9 0:03.0 6:14/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Unknown Partic. 664 664 46   23:47.3 24:02.5 0:15.1 7:39/M
2 ROBERT DAVIS GARLAND TX 676 81 4:04.1 27:51.4 28:16.9 0:25.4 8:57/M
3 Unknown Partic. 665 665 88 4:57.2 28:44.6 28:58.5 0:13.8 9:14/M
4 Unknown Partic. 663 663 191 15:51.4 39:38.8 39:53.5 0:14.7 12:45/M
5 Unknown Partic. 673 673 218 21:36.2 45:23.6 45:44.4 0:20.8 14:36/M
6 Unknown Partic. 672 672 219 21:37.1 45:24.5 45:45.0 0:20.5 14:36/M
7 SRIKANTH MOOLI 589 0 230 23:10.0 46:57.4 47:06.6 0:09.1 15:06/M
8 Unknown Partic. 1577 1577 231 23:19.5 47:06.8 47:06.8 15:09/M
9 Unknown Partic. 674 674 241 27:20.2 51:07.6 51:20.8 0:13.1 16:26/M
10 Unknown Partic. 1579 1579 257 32:36.1 56:23.5 56:45.1 0:21.6 18:08/M
Top

Female 9 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MOLLY MCGLADE 286 8 237   48:41.6 49:22.3 0:40.7 15:39/M
2 ELIZABETH PORTTEUS 318 8 252 5:32.2 54:13.8 54:51.4 0:37.6 17:26/M
3 SHEFALI BANDLA 404 9 264 8:54.0 57:35.6 57:35.6 18:31/M
4 LILLIAN TRICE 320 9 271 10:56.1 59:37.7 1:00:14.2 0:36.4 19:10/M
5 EDEN MUSLER 592 7 272 15:24.9 1:04:06.6 1:04:49.8 0:43.2 20:37/M
Top

Male 9 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LOGAN SMITH DENTON TX 466 8 32   21:23.3 21:24.7 0:01.3 6:53/M
2 ABHINAV CHANDRAN LEWISVILLE TX 456 9 42 1:21.0 22:44.4 22:45.2 0:00.8 7:19/M
3 KIERAN DODD 515 8 65 4:31.9 25:55.3 25:59.5 0:04.1 8:20/M
4 ADAM KOPPEL 560 9 108 8:27.3 29:50.7 30:00.0 0:09.3 9:36/M
5 TYLER MAXWELL 579 7 129 11:08.3 32:31.7 32:38.8 0:07.1 10:27/M
6 GRAYSON GILBREATH 281 8 147 12:36.8 34:00.2 34:00.2 10:56/M
7 WILLIAM JOHNSON FLOWER MOUND TX 548 8 193 18:35.0 39:58.4 40:15.7 0:17.2 12:51/M
8 RIKER MURCHEK 422 8 235 26:35.8 47:59.2 48:35.1 0:35.8 15:26/M
9 ARYAN MUKUNDH 407 5 239 28:33.2 49:56.6 50:11.6 0:15.0 16:03/M
10 ELIJAH PORTEUS 316 6 250 32:32.1 53:55.5 54:33.5 0:37.9 17:20/M
Top

Female 10 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JASMEET BRAICH FLOWER MOUND TX 461 13 20   20:08.0 20:08.1 0:00.1 6:28/M
2 ALIVIA SPANGLER 467 12 28 0:48.2 20:56.2 20:56.7 0:00.4 6:44/M
3 GABBY KAISER 464 11 40 2:34.3 22:42.3 22:42.9 0:00.6 7:18/M
4 HANNAH LAW 681 11 41 2:35.9 22:44.0 22:45.8 0:01.8 7:19/M
5 ABBY WEKLAR 634 14 51 3:57.3 24:05.4 24:06.0 0:00.6 7:45/M
6 LUCY STENNING 471 13 53 4:02.6 24:10.6 24:12.6 0:01.9 7:46/M
7 JASPREET BRIACH 670 14 54 4:04.6 24:12.7 24:13.9 0:01.2 7:47/M
8 EMILY LAM 447 10 60 5:01.2 25:09.3 25:10.4 0:01.1 8:05/M
9 MASON YEATTS 661 12 78 7:19.5 27:27.5 27:30.2 0:02.6 8:50/M
10 ALLYSON EPPING 523 12 79 7:22.5 27:30.6 27:33.3 0:02.7 8:51/M
11 AVERY SCHROEDER 617 13 82 7:51.6 27:59.6 28:13.2 0:13.6 9:00/M
12 KAIA DAVISON 442 11 90 8:41.5 28:49.5 28:50.6 0:01.1 9:16/M
13 ANDY CAMPBELL 498 11 94 9:00.3 29:08.3 29:13.8 0:05.5 9:22/M
14 ANELISE JOHNSON 546 12 113 10:26.7 30:34.7 30:37.1 0:02.3 9:50/M
15 ASHLEY SANCHEZ-ORSINI 655 11 166 15:44.9 35:53.0 36:04.6 0:11.5 11:32/M
16 KENZIE BAKER 296 11 169 15:57.5 36:05.5 36:18.0 0:12.4 11:36/M
17 TANISHA MAKAM 481 11 188 19:01.6 39:09.6 39:11.6 0:02.0 12:35/M
18 LUCY METNITZER 449 10 195 20:28.7 40:36.8 40:41.3 0:04.5 13:03/M
19 LYNDSEY BOYER 416 13 197 21:24.0 41:32.1 41:57.9 0:25.8 13:21/M
20 KELLY DAVIS 440 10 224 25:44.8 45:52.8 45:54.2 0:01.3 14:45/M
21 CAROLINE TIPPETT 627 13 240 30:59.3 51:07.4 51:20.9 0:13.5 16:26/M
22 ISHA CHEBROLU 476 11 247 32:26.6 52:34.7 52:36.8 0:02.1 16:54/M
Top

Male 10 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TREVOR RIZZO 465 13 11   19:17.7 19:17.8 0:00.1 6:12/M
2 MATTHEW STUBENAZY 468 13 13 0:23.1 19:40.9 19:41.3 0:00.4 6:19/M
3 CHRISTIAN CONDENSA 462 14 22 1:06.0 20:23.8 20:24.1 0:00.3 6:33/M
4 LOCHLAN MESSETT FLOWER MOUND TX 459 12 26 1:18.6 20:36.3 20:36.9 0:00.5 6:37/M
5 JONATHAN FRIESS 685 12 29 1:39.3 20:57.0 20:59.6 0:02.5 6:44/M
6 ETHAN HIGH FLOWER MOUND TX 457 12 33 2:37.6 21:55.4 21:55.7 0:00.3 7:03/M
7 HAYES IACOMINI FLOWER MOUND TX 444 11 55 4:55.4 24:13.1 24:16.8 0:03.6 7:47/M
8 ELLIOT CARRIER FLOWER MOUND TX 434 10 89 9:31.4 28:49.1 28:52.3 0:03.1 9:16/M
9 ANEESH RAGHUNATHAN 411 11 107 10:29.6 29:47.4 30:01.4 0:13.9 9:35/M
10 ESHAAN KULKARNI 565 12 137 13:45.4 33:03.2 33:07.1 0:03.8 10:38/M
11 PIERCE JOHNSON 470 10 158 15:27.9 34:45.6 34:47.9 0:02.2 11:10/M
12 RYAN ABBOTT 182 11 171 17:09.5 36:27.3 36:35.9 0:08.5 11:43/M
13 KEN KAWATSUJI 446 10 201 22:53.1 42:10.8 42:16.3 0:05.4 13:34/M
14 VISHNU BANDLA 405 12 263 38:17.9 57:35.6 57:35.6 18:31/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ABIGAIL DEWALL 654 17 24   20:31.3 20:33.3 0:01.9 6:36/M
2 MAKAYLA MONAHAN 588 15 39 2:08.8 22:40.1 22:42.1 0:02.0 7:17/M
3 MIA SCOTT 678 17 49 3:32.1 24:03.5 24:05.6 0:02.0 7:44/M
4 KIRA BELL 690 15 50 3:33.9 24:05.3 24:06.9 0:01.6 7:45/M
5 CAMPBELL TIPPETT FLOWER MOUND TX 626 16 84 7:42.5 28:13.8 28:33.3 0:19.5 9:04/M
6 ISABELLA LASALLE FLOWER MOUND TX 571 15 155 14:04.6 34:36.0 35:18.8 0:42.8 11:08/M
7 DANIELLE DAVIS 438 15 222 25:10.3 45:41.7 46:04.9 0:23.1 14:41/M
8 KENDEL KRUTSCH FLOWER MOUND TX 563 19 267 38:28.5 58:59.9 59:54.3 0:54.4 18:58/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NICHOLAS ANDERSON 641 15 2   17:08.4 17:09.9 0:01.5 5:31/M
2 MARQUISE TRIPLET 679 17 3 0:05.9 17:14.4 17:15.4 0:01.0 5:32/M
3 DREW MCLAUGHLIN 583 15 4 0:07.9 17:16.4 17:18.3 0:01.9 5:33/M
4 RYAN WEKLAR BARTONVILLE TX 636 16 5 0:16.0 17:24.5 17:26.0 0:01.5 5:36/M
5 TRAYTON ACOSTA 653 18 6 1:04.4 18:12.9 18:14.7 0:01.8 5:51/M
6 MAJOR CARUTHERS 500 15 7 1:16.7 18:25.1 18:26.4 0:01.3 5:55/M
7 ANDERSEN WOOD FLOWER MOUND TX 638 16 9 1:30.6 18:39.0 18:40.4 0:01.3 6:00/M
8 DANIEL RISBERG 1599 15 23 3:22.1 20:30.6 20:31.8 0:01.2 6:35/M
9 EVAN ROLISON 656 15 72 9:31.4 26:39.9 26:52.1 0:12.2 8:34/M
10 NICHOLAS BOWEN 414 17 116 13:54.8 31:03.2 31:03.2 9:59/M
11 KYLE BUHR 417 18 133 15:36.2 32:44.7 32:44.7 10:32/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TAYLOR BURNS 497 27 80   27:49.1 27:56.3 0:07.2 8:57/M
2 BETHANY OBER 288 25 92 1:15.2 29:04.4 29:22.9 0:18.5 9:21/M
3 LAUREN COUSEY 184 27 99 1:26.0 29:15.2 29:34.3 0:19.1 9:24/M
4 KRISTEN JUETT FLOWER MOUND TX 551 28 109 2:23.1 30:12.3 31:03.6 0:51.3 9:43/M
5 SEAN MARCHE 475 24 141 5:38.8 33:28.0 33:53.3 0:25.3 10:46/M
6 SARA OWINGS 315 26 238 22:06.4 49:55.6 50:26.7 0:31.0 16:03/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TURNER BECKER 677 20 8   18:26.4 18:28.7 0:02.2 5:56/M
2 JOSEPH SMRSTIK 651 20 63 7:12.1 25:38.5 37:01.8 11:23.2 8:15/M
3 VIVEK PATEL 659 29 100 10:49.1 29:15.6 29:33.2 0:17.6 9:24/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CANDIDA KNIGHT 652 34 43   22:47.0 22:50.6 0:03.6 7:20/M
2 JESSICA MESSETT FLOWER MOUND TX 458 39 52 1:20.7 24:07.7 24:15.2 0:07.5 7:45/M
3 ALEXA GOODMAN 532 37 59 2:14.9 25:02.0 25:10.2 0:08.2 8:03/M
4 SHIREE SANKELLA 614 39 74 4:17.0 27:04.0 27:12.6 0:08.6 8:42/M
5 MARISA KABELLO FLOWER MOUND TX 284 38 87 5:55.9 28:42.9 29:01.2 0:18.2 9:14/M
6 LAUREN SETLIFF 293 34 102 6:33.8 29:20.8 29:37.9 0:17.1 9:26/M
7 LAUREN REBER FLOWER MOUND TX 430 38 105 6:39.9 29:26.9 29:41.0 0:14.1 9:28/M
8 SHANDY SARCHET 615 36 114 8:02.2 30:49.2 30:55.9 0:06.7 9:55/M
9 MELINDA WILKINSON 294 36 117 8:17.5 31:04.5 31:23.9 0:19.4 9:59/M
10 TIERNEY HUBBARD 545 34 123 8:43.3 31:30.4 31:35.5 0:05.1 10:08/M
11 REKHA NARAYANA 596 36 124 8:46.9 31:33.9 31:42.6 0:08.7 10:09/M
12 ISSA MALDONADO 285 38 127 9:08.0 31:55.0 32:12.3 0:17.2 10:16/M
13 RACHEL BAKER 486 38 128 9:16.8 32:03.9 32:09.8 0:05.9 10:18/M
14 ASHLEY SHAMBO LEWISVILLE TX 618 32 134 9:59.0 32:46.1 32:50.9 0:04.8 10:32/M
15 ANDREA FUNKEN 529 32 143 11:03.1 33:50.1 34:18.7 0:28.5 10:53/M
16 PAMELA VELIZ 630 37 151 11:34.4 34:21.4 34:25.7 0:04.3 11:03/M
17 JESSE TAYLOR 454 33 153 11:39.1 34:26.1 34:40.9 0:14.7 11:04/M
18 JASMINE JOHNSON 469 37 157 11:56.7 34:43.7 34:47.6 0:03.8 11:10/M
19 BECKY MAXWELL 578 38 162 12:52.9 35:40.0 35:47.2 0:07.2 11:28/M
20 SHARON BAKER 297 38 170 13:27.4 36:14.5 36:26.5 0:12.0 11:39/M
21 CHELSY WINGATE 401 35 172 14:25.7 37:12.7 37:47.9 0:35.1 11:58/M
22 KIMBERLY MARTIN 575 37 173 14:25.8 37:12.9 37:38.3 0:25.4 11:58/M
23 ALICE FORD 187 32 175 14:35.9 37:22.9 37:37.4 0:14.4 12:01/M
24 TINA DAVIS 298 37 176 14:40.0 37:27.1 37:44.9 0:17.8 12:03/M
25 KYLIE LUPHER FLOWER MOUND TX 473 31 181 15:08.4 37:55.4 38:23.1 0:27.7 12:12/M
26 SWATHI SINGAM 619 36 187 16:12.9 38:59.9 39:08.1 0:08.2 12:32/M
27 HARIPRIYA KOTHANDAN 562 39 190 16:46.2 39:33.2 39:43.1 0:09.8 12:43/M
28 MARY JOHNSON FLOWER MOUND TX 547 39 194 17:11.5 39:58.5 40:15.5 0:16.9 12:51/M
29 ERIN KINGSLEY 418 37 207 20:13.6 43:00.6 43:26.3 0:25.7 13:50/M
30 JO HATCHER 539 39 210 20:24.5 43:11.5 44:03.0 0:51.5 13:53/M
31 STEPHANIE ROSTEET 611 39 213 20:52.7 43:39.8 44:02.3 0:22.5 14:02/M
32 SEJAL PATEL 658 35 217 21:31.8 44:18.8 44:37.3 0:18.4 14:15/M
33 YAMINI KRISHNAN 406 38 226 24:01.3 46:48.3 47:01.5 0:13.1 15:03/M
34 MIRANDA PORTEUS 317 34 253 31:27.1 54:14.2 54:52.3 0:38.1 17:26/M
35 KELLY MUSLER 593 38 273 41:31.5 1:04:18.6 1:05:02.7 0:44.1 20:41/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSE GONZALES 1578 35 10   19:03.0 19:03.0 6:08/M
2 JOSHUA HUBBARD 544 34 14 0:44.9 19:47.9 19:51.9 0:04.0 6:22/M
3 ANDREW MIZE 1576 35 15 0:48.6 19:51.6 19:55.4 0:03.7 6:23/M
4 DAMIAN BLACK 491 33 30 2:05.8 21:08.8 21:09.8 0:01.0 6:48/M
5 DEAN ROMANS 669 31 34 2:59.9 22:02.9 22:05.1 0:02.2 7:05/M
6 MIKE BRIZENDINE 495 39 38 3:29.6 22:32.6 22:39.4 0:06.7 7:15/M
7 DANIEL FUNKEN FLOWER MOUND TX 530 35 57 5:30.7 24:33.7 24:40.5 0:06.8 7:54/M
8 RUBEN VELIZ 631 32 64 6:36.7 25:39.7 25:44.5 0:04.8 8:15/M
9 NEIL CAMPBELL 499 39 93 10:05.1 29:08.1 29:14.9 0:06.8 9:22/M
10 ZAYNE SARCHET 616 36 115 11:46.8 30:49.8 30:54.7 0:04.9 9:55/M
11 ADAM TANPLEE 426 39 120 12:09.4 31:12.4 31:45.2 0:32.8 10:02/M
12 DAVID SKELTON 425 35 126 12:39.3 31:42.3 32:15.6 0:33.3 10:12/M
13 ANDY MAXWELL 577 38 130 13:29.7 32:32.7 32:39.0 0:06.3 10:28/M
14 DAVID MATHEWS 421 36 136 13:56.9 32:59.9 33:34.1 0:34.2 10:36/M
15 ANDREW LUPHER FLOWER MOUND TX 472 37 182 18:54.5 37:57.5 38:24.8 0:27.3 12:12/M
16 MATTHEW MUSLER 595 39 275 45:17.0 1:04:20.0 1:05:03.4 0:43.4 20:41/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SUNDRA CAZARES FLOWER MOUND TX 501 49 76   27:21.1 27:35.4 0:14.3 8:48/M
2 JOANNA GRELLE FLOWER MOUND TX 534 40 77 0:05.5 27:26.6 27:31.6 0:05.0 8:49/M
3 DEBBIE PROULX 649 42 85 0:53.4 28:14.5 28:34.9 0:20.3 9:05/M
4 VICTORIA COUSINS FLOWER MOUND TX 437 44 97 1:50.5 29:11.6 29:17.3 0:05.7 9:23/M
5 TRISH RANIERI 291 48 101 1:57.2 29:18.3 29:33.1 0:14.7 9:25/M
6 KIM THOMASON 625 42 111 3:02.1 30:23.2 30:37.0 0:13.8 9:46/M
7 MAIBRITT DURBY FLOWER MOUND TX 521 44 118 3:46.9 31:08.0 31:31.2 0:23.2 10:01/M
8 CARALYN TAYLOR FLOWER MOUND TX 452 47 122 4:06.8 31:27.9 31:34.2 0:06.2 10:07/M
9 SARAH LAW 682 43 125 4:18.4 31:39.5 31:42.3 0:02.8 10:11/M
10 RENETA SALDANNA 1584 46 138 5:47.4 33:08.5 33:27.3 0:18.7 10:39/M
11 HOLLY GILBREATH 282 43 144 6:29.1 33:50.2 33:50.2 10:53/M
12 KALPANA RAMAN 413 41 145 6:31.7 33:52.9 34:09.2 0:16.3 10:53/M
13 AMY MALLOUF 574 49 148 6:40.6 34:01.7 34:14.4 0:12.6 10:56/M
14 ISABEL VAN WART 683 42 152 7:04.6 34:25.7 34:52.7 0:26.9 11:04/M
15 REBEKAH CALLAHAN 428 42 163 8:21.8 35:42.9 35:58.6 0:15.7 11:29/M
16 TIEN-TIEN HSIEH 443 45 180 10:33.5 37:54.6 37:59.6 0:05.0 12:11/M
17 JAMIE CICCO FLOWER MOUND TX 505 43 183 10:44.2 38:05.3 38:23.9 0:18.6 12:15/M
18 SAMANTHA MURCHEK 424 44 184 10:44.6 38:05.7 38:41.8 0:36.0 12:15/M
19 GERTRUDE METNITZER 448 47 196 13:18.2 40:39.3 40:44.1 0:04.8 13:04/M
20 ROSALYN TIPPETT FLOWER MOUND TX 628 47 198 14:19.4 41:40.5 42:07.1 0:26.6 13:24/M
21 VALERIE KRUTSCH FLOWER MOUND TX 564 48 199 14:24.5 41:45.6 42:42.4 0:56.7 13:25/M
22 DURA ACHILLE 183 49 208 15:41.5 43:02.6 43:24.0 0:21.4 13:50/M
23 SMITHA MAKAM 480 43 212 16:10.4 43:31.5 43:51.9 0:20.4 14:00/M
24 SUMA SRINIVAS 482 47 214 16:28.2 43:49.3 44:10.7 0:21.4 14:05/M
25 CHRISTY CRAWSHAW 666 46 223 18:27.0 45:48.1 46:18.7 0:30.5 14:44/M
26 NIKKI COLE 508 48 228 19:30.5 46:51.7 47:17.7 0:26.0 15:04/M
27 TRICIA DAVIS 441 49 254 27:56.6 55:17.7 55:41.1 0:23.4 17:47/M
28 COLETTE MCCARTY FLOWER MOUND TX 432 49 261 29:50.0 57:11.1 57:27.8 0:16.7 18:23/M
29 MADHURI BANDLA 402 41 262 30:14.4 57:35.5 57:35.5 18:31/M
30 MAAHANI GARIMELLA 687 40 268 31:40.9 59:02.0 59:27.7 0:25.7 18:59/M
31 RAJITHA ANDAPALLY 484 46 269 31:42.3 59:03.4 59:28.8 0:25.4 18:59/M
32 ELEANOR TRICE 319 40 270 32:16.5 59:37.6 1:00:14.1 0:36.5 19:10/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARK MILLER CARROLLTON TX 586 41 16   19:52.8 19:54.3 0:01.5 6:23/M
2 LOWELL KOPPEL 561 46 18 0:04.9 19:57.8 20:06.9 0:09.1 6:25/M
3 FRANK PUGSLEY 675 40 19 0:07.8 20:00.6 20:03.8 0:03.2 6:26/M
4 BOB EPPING FLOWER MOUND TX 299 47 25 0:41.0 20:33.8 20:36.4 0:02.5 6:36/M
5 CHRIS RISBERG 1598 46 31 1:19.4 21:12.3 21:15.5 0:03.2 6:49/M
6 CHRIS HOFFEN 543 48 35 2:27.0 22:19.9 22:29.4 0:09.5 7:11/M
7 STEVE CICCO FLOWER MOUND TX 507 41 36 2:29.8 22:22.6 22:34.1 0:11.4 7:12/M
8 RICH WEKLAR BARTONVILLE TX 635 48 37 2:36.0 22:28.8 22:36.4 0:07.6 7:13/M
9 BRENNAN MCKINLAY 582 40 47 3:56.4 23:49.2 23:55.5 0:06.3 7:39/M
10 ED HAYNES 671 47 48 4:08.2 24:01.0 24:09.7 0:08.6 7:43/M
11 MARC GALINDO 189 40 61 5:25.6 25:18.4 25:39.7 0:21.3 8:08/M
12 MATTHEW ROSTEET 610 40 62 5:45.2 25:38.1 25:59.9 0:21.8 8:15/M
13 ANDREW DODD DOUBLE OAK TX 514 46 66 6:05.3 25:58.1 26:02.5 0:04.4 8:21/M
14 MATT FRIESS 686 47 68 6:22.6 26:15.4 26:15.4 8:26/M
15 VENKAT GUNDA 535 49 69 6:25.3 26:18.1 26:25.7 0:07.6 8:27/M
16 DAVID DOWNS 517 49 73 6:57.0 26:49.8 26:55.0 0:05.2 8:37/M
17 CHRISTOPHER MELVILLE 585 48 83 8:08.9 28:01.7 29:09.3 1:07.6 9:01/M
18 ERIK LASALLE FLOWER MOUND TX 570 49 95 9:17.1 29:09.9 29:53.9 0:44.0 9:22/M
19 KURT SCHERF 648 48 96 9:18.0 29:10.8 29:26.0 0:15.1 9:23/M
20 GREG HENDERSON LEWISVILLE TX 541 49 106 9:48.8 29:41.6 29:52.6 0:11.0 9:33/M
21 MURALIDHAR KANNAN 555 44 112 10:32.3 30:25.1 30:34.4 0:09.2 9:47/M
22 SIDDABAHULA KAIYAN 691 43 131 12:40.1 32:32.9 32:43.3 0:10.4 10:28/M
23 MATT TRICKLE LEWISVILLE TX 474 45 140 13:32.6 33:25.4 33:51.2 0:25.8 10:45/M
24 CHRISTOPHER BINOVI 490 44 159 15:12.6 35:05.4 35:17.1 0:11.7 11:17/M
25 ANIL DUBEY 519 45 164 15:53.7 35:46.5 35:55.6 0:09.1 11:30/M
26 JULIO SANCHEZ 613 42 165 15:59.3 35:52.1 36:04.8 0:12.6 11:32/M
27 SRINIVA VENKATESHAIAH 483 48 203 23:02.4 42:55.2 43:19.1 0:23.9 13:48/M
28 SRIKANTH RAGHUNATHAN 412 44 215 24:14.2 44:07.0 44:22.0 0:14.9 14:11/M
29 MUKUNDH PARTHASARATHY 409 45 227 26:56.3 46:49.1 47:01.8 0:12.7 15:03/M
30 TODD TIPPETT 629 47 233 27:29.8 47:22.6 47:49.4 0:26.7 15:14/M
31 NAVEEN BANDLA 403 45 265 37:47.6 57:40.4 57:40.4 18:33/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEPHANIE ELMER FLOWER MOUND TX 639 57 58   24:37.6 24:41.6 0:03.9 7:55/M
2 SALLY PECK 289 56 86 3:47.4 28:25.1 28:33.4 0:08.3 9:08/M
3 KAREN HARTZ KELLER TX 538 58 119 6:32.0 31:09.7 31:20.3 0:10.6 10:01/M
4 TAMMY DIXON FLOWER MOUND TX 513 52 121 6:37.9 31:15.5 31:26.8 0:11.2 10:03/M
5 KIM SINGLETON 620 55 132 7:55.4 32:33.1 32:43.9 0:10.7 10:28/M
6 MICHELLE O'REAR 314 50 139 8:35.4 33:13.1 33:37.5 0:24.4 10:41/M
7 KELLEY BURKE 496 55 149 9:26.1 34:03.8 34:16.1 0:12.2 10:57/M
8 BRANDI EWOLDT 644 55 160 10:59.9 35:37.5 36:04.3 0:26.7 11:27/M
9 SANDY LANCASTER FLOWER MOUND TX 569 58 168 11:24.0 36:01.7 36:13.5 0:11.7 11:35/M
10 JENNIFER OWENS 602 50 174 12:43.2 37:20.8 37:50.6 0:29.7 12:00/M
11 LORI SPRAGUE FLOWER MOUND TX 621 59 185 13:30.3 38:08.0 38:16.9 0:08.9 12:16/M
12 BRENDA BARTH 667 52 186 13:59.0 38:36.6 39:06.7 0:30.1 12:25/M
13 CHRISTY LARGENT 643 56 200 17:12.8 41:50.4 42:01.2 0:10.7 13:27/M
14 MARY GIGLIO 531 51 204 18:17.5 42:55.2 43:18.8 0:23.6 13:48/M
15 TONYA HENDERSON 542 50 205 18:17.6 42:55.3 43:05.6 0:10.3 13:48/M
16 DEVONNA EADDY 522 55 206 18:18.4 42:56.0 43:06.1 0:10.0 13:48/M
17 SUMANA CHEBROLU 478 50 232 22:41.1 47:18.7 47:39.6 0:20.8 15:13/M
18 MARIA BRANSON 494 55 242 26:41.6 51:19.3 52:13.0 0:53.6 16:30/M
19 SHANNON SUMMERLIN 624 54 245 27:43.1 52:20.7 52:38.1 0:17.3 16:50/M
20 MARY DULL 520 55 246 27:55.4 52:33.0 52:50.4 0:17.3 16:54/M
21 MARGARET MULCAHY 590 59 248 28:03.5 52:41.1 52:51.5 0:10.3 16:56/M
22 DONNA JUETT FLOWER MOUND TX 550 59 249 29:13.2 53:50.9 54:42.8 0:51.9 17:19/M
23 TAMMY RIVES 607 59 255 30:54.9 55:32.6 55:41.4 0:08.8 17:51/M
24 LOUANN MIX 433 58 260 32:32.5 57:10.2 57:27.6 0:17.4 18:23/M
25 STEPHANIE ZAFIRDIS 295 50 266 33:38.7 58:16.4 58:39.5 0:23.1 18:44/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KEN RYDER 612 52 21   20:19.8 20:22.0 0:02.1 6:32/M
2 BILL BENTZ 488 51 27 0:22.8 20:42.7 20:43.6 0:00.8 6:39/M
3 , MARTINEZ 576 56 45 2:46.5 23:06.4 23:11.1 0:04.7 7:26/M
4 MARK IACOMINI FLOWER MOUND TX 445 51 67 5:43.6 26:03.4 26:09.0 0:05.5 8:23/M
5 KEVIN HAFT 536 52 70 6:04.1 26:24.0 26:31.3 0:07.3 8:29/M
6 JOHN SMRSTIK 650 50 75 6:47.0 27:06.9 38:29.8 11:22.8 8:43/M
7 JON GOOD 283 50 91 8:34.5 28:54.3 29:10.0 0:15.6 9:18/M
8 JEFF GOODMAN HICKORY CREEK TX 533 57 103 9:03.6 29:23.5 29:27.1 0:03.6 9:27/M
9 RANDY FIKE 526 59 104 9:05.0 29:24.9 29:28.3 0:03.4 9:27/M
10 SRIVATS RAMAN FLOWER MOUND TX 605 55 142 13:09.9 33:29.7 33:41.9 0:12.1 10:46/M
11 DAMON LISS 420 52 146 13:33.3 33:53.2 34:25.4 0:32.2 10:54/M
12 RANDY RIVES 606 59 154 14:15.1 34:34.9 34:45.2 0:10.3 11:07/M
13 SHANNON HAWK 540 57 178 17:15.1 37:35.0 37:57.1 0:22.1 12:05/M
14 ANDY JUETT FLOWER MOUND TX 549 58 189 19:03.3 39:23.2 40:14.5 0:51.3 12:40/M
15 HIMANSHU NIGAM 597 58 209 22:48.4 43:08.3 43:15.9 0:07.6 13:52/M
16 RAVI MAKAM 479 50 211 23:06.1 43:26.0 43:50.6 0:24.5 13:58/M
17 JEFF DAVIS 439 53 221 25:20.8 45:40.7 46:05.2 0:24.5 14:41/M
18 BRIAN BARTH 668 53 225 26:11.5 46:31.3 47:00.7 0:29.3 14:57/M
19 RON MURCHEK 423 52 236 27:40.1 47:59.9 48:35.7 0:35.8 15:26/M
20 BOB BRANSON 493 59 243 30:59.4 51:19.3 52:13.4 0:54.1 16:30/M
21 KUMAR CHEBROLU 477 50 244 31:57.7 52:17.6 52:42.3 0:24.6 16:49/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANN HANDREN FLOWER MOUND TX 311 60 98   29:14.7 29:22.8 0:08.0 9:24/M
2 TRUDY CLELAND FLOWER MOUND TX 436 69 110 1:06.6 30:21.4 30:27.7 0:06.3 9:46/M
3 REBECCA BELKNAP 487 61 192 10:32.9 39:47.7 40:09.3 0:21.6 12:48/M
4 MCATEER, RONEY 609 63 202 13:35.3 42:50.1 43:00.0 0:09.8 13:46/M
5 DORIS AGUIRRE 427 60 234 18:12.0 47:26.8 47:41.9 0:15.0 15:15/M
6 KIM FIKE 525 60 251 24:55.7 54:10.5 54:14.4 0:03.9 17:25/M
7 ANITA CICCO 504 69 259 27:54.8 57:09.6 57:26.5 0:16.8 18:23/M
8 MARY ROMASZEWSKI 608 68 276 42:51.0 1:12:05.8 1:12:34.0 0:28.1 23:11/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JON LEHR 572 61 44   23:03.6 23:04.9 0:01.3 7:25/M
2 PATRICK HANDREN 312 60 71 3:34.1 26:37.7 26:45.8 0:08.1 8:34/M
3 JOHN FITCH FLOWER MOUND TX 527 69 135 9:52.4 32:56.0 33:23.2 0:27.1 10:35/M
4 JACK MCATEER FLOWER MOUND TX 580 64 156 11:38.9 34:42.5 34:53.1 0:10.5 11:09/M
5 BOB DENNINGER HIGHLAND VILLAGE TX 511 66 161 12:35.5 35:39.1 35:45.3 0:06.2 11:28/M
6 BRIAN WATTS 640 62 167 12:54.3 35:57.9 36:16.9 0:19.0 11:34/M
7 JIM MOLL 587 60 179 14:38.4 37:42.0 37:57.2 0:15.1 12:07/M
8 JACK WILSON FLOWER MOUND TX 637 67 220 22:22.8 45:26.4 45:48.9 0:22.4 14:37/M
Top

Female 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SANDRA COLE FLOWER MOUND TX 509 75 229   46:52.5 47:17.6 0:25.1 15:04/M
2 MARILYN DRINJAK 518 77 256 9:21.8 56:14.3 56:31.3 0:16.9 18:05/M
3 LINDA MUSLER 594 70 274 17:27.0 1:04:19.6 1:05:02.9 0:43.3 20:41/M
Top

Male 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WILL FERSON FLOWER MOUND TX 524 79 150   34:16.4 34:18.0 0:01.6 11:01/M
2 GLENN BODINSON 492 77 177 3:15.6 37:32.1 37:37.7 0:05.6 12:04/M
3 JAMES DAVIS 1600 80 216 9:53.1 44:09.6 44:28.2 0:18.6 14:12/M
4 ROBERT CICCO 506 70 258 22:49.8 57:06.3 57:26.9 0:20.5 18:22/M