5th Annual UNFORGOTTEN HEROES 5K & 10K

Age Group Results

May 28, 2018


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: Top Finishers 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

5K Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KEIRA FADLEY IRVING TX 220 12 12   22:29.6 22:30.4 0:00.7 7:14/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AGUSTIN HERNANDEZ IRVING TX 1722 45 1   18:15.2 18:16.6 0:01.3 5:52/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMIE FORDAN CEDAR HILL TX 221 40 34   25:42.3 26:22.4 0:40.1 8:16/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ADRIAN MORA DALLAS TX 1723 44 4   20:08.4 20:10.8 0:02.4 6:28/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Unknown Partic. 71684 71684 365   52:03.7 53:32.3 1:28.6 16:44/M
Top

Female 8 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TENLEY HEUGATTER ARLINGTON TX 257 8 63   28:40.3 28:46.7 0:06.3 9:13/M
2 ANABELLA REYNA FT WORTH TX 1708 8 97 1:41.6 30:22.0 30:53.8 0:31.8 9:46/M
3 MCKENNA KING ARLINGTON TX 1744 6 360 22:56.7 51:37.0 52:47.9 1:10.8 16:36/M
Top

Male 8 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KAIDEN FADLEY IRVING TX 219 8 22   24:27.4 24:28.4 0:00.9 7:52/M
2 JACOB TERRA DALLAS TX 1677 8 142 9:27.7 33:55.1 34:17.5 0:22.3 10:54/M
3 AXEL ALVAREZ ARLINGTON TX 157 7 157 10:46.0 35:13.4 35:57.9 0:44.4 11:19/M
4 BENNETT WILLIAMS FT WORTH TX 48 5 196 12:57.0 37:24.5 37:43.4 0:18.9 12:02/M
5 BALTAZAR ZEPEDA DENTON TX 133 8 204 13:32.5 38:00.0 38:22.7 0:22.7 12:13/M
6 CAMDEN HARVEY ARLINGTON TX 1749 7 207 13:37.1 38:04.5 39:17.9 1:13.4 12:14/M
7 KASEN LANG GRAND PRAIRIE TX 290 7 220 14:52.9 39:20.3 39:38.6 0:18.3 12:39/M
8 MADDOX HAMILTON FORT WORTH TX 97 8 284 20:35.8 45:03.2 45:07.2 0:03.9 14:29/M
9 TANNER HOPKINS MANSFIELD TX 265 7 332 24:55.7 49:23.1 49:45.7 0:22.6 15:53/M
10 AIDAN KLEIN ARLINGTON TX 281 7 352 26:17.1 50:44.5 52:08.4 1:23.8 16:19/M
11 WESTON KING ARLINGTON TX 1743 8 392 31:16.0 55:43.4 56:54.2 1:10.8 17:55/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PEYTON BOWER FORT WORTH TX 94 9 76   29:33.4 29:42.2 0:08.8 9:30/M
2 GABRIELLE MOORE ARLINGTON TX 87 9 127 3:13.5 32:46.9 32:49.8 0:02.9 10:32/M
3 SADEY HUGHEY BENBROOK TX 99 10 179 6:56.3 36:29.7 36:38.5 0:08.8 11:44/M
4 JOCELYN BATES ARLINGTON TX 7 10 239 10:34.2 40:07.6 41:06.4 0:58.7 12:54/M
5 JENNA BATES ARLINGTON TX 6 9 240 10:34.8 40:08.3 41:06.7 0:58.4 12:54/M
6 VICTORIA VARGAS ALVARADO TX 411 11 253 11:47.8 41:21.2 41:34.8 0:13.5 13:18/M
7 CAROLINE TIPPETT FLOWER MOUND TX 398 11 258 12:20.0 41:53.4 42:38.0 0:44.6 13:28/M
8 SOPHIE BANE GRAND PRAIRIE TX 1799 9 288 15:38.2 45:11.6 45:12.8 0:01.1 14:32/M
9 ADDISON BAXTER GRAND PRAIRIE TX 170 9 302 16:28.8 46:02.2 47:09.5 1:07.3 14:48/M
10 SALLY RODRIGUEZ ROANOKE TX 127 10 306 16:50.0 46:23.4 47:44.4 1:21.0 14:55/M
11 CARLY ROE ARLINGTON TX 347 9 324 18:42.6 48:16.0 48:45.5 0:29.5 15:31/M
12 ALYNNE GAETA WYLIE TX 57 9 354 21:17.2 50:50.6 51:24.0 0:33.4 16:21/M
13 TRINITY GOTTLIEB ARLINGTON TX 239 11 381 24:47.7 54:21.1 56:16.6 1:55.4 17:29/M
14 CAMERON VILLALBA IRVING TX 80 10 417 29:37.8 59:11.3 59:35.3 0:24.0 19:02/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRADY JENKINS MIDLOTHIAN TX 272 11 13   22:46.1 22:59.1 0:13.0 7:19/M
2 GAVIN STRANGE SOUTHLAKE TX 381 10 39 3:31.6 26:17.7 26:40.7 0:22.9 8:27/M
3 TRAVIS EVERETT ARLINGTON TX 218 11 44 4:20.5 27:06.6 27:08.0 0:01.3 8:43/M
4 ANDREW SELF HURST TX 101 11 50 4:42.0 27:28.2 27:55.1 0:26.8 8:50/M
5 BRANDT WILLIAMS FT WORTH TX 49 10 56 4:56.5 27:42.6 27:54.1 0:11.4 8:54/M
6 GRAHAM JENKINS MIDLOTHIAN TX 1612 9 89 7:24.0 30:10.1 30:25.7 0:15.5 9:42/M
7 ALEXANDER TERRA DALLAS TX 1676 10 125 9:59.4 32:45.5 33:08.1 0:22.5 10:32/M
8 MARCUS BECK EULESS TX 173 9 150 12:01.4 34:47.5 35:43.8 0:56.3 11:11/M
9 AARON MORALES FORT WORTH TX 1726 10 173 13:18.1 36:04.3 36:52.6 0:48.3 11:36/M
10 AIDEN EVERETT ARLINGTON TX 216 9 227 16:55.7 39:41.8 39:43.9 0:02.0 12:46/M
11 CARLOS DIAZ ARLINGTON TX 481 9 245 17:35.6 40:21.7 41:05.2 0:43.4 12:58/M
12 SEAN VIA ARLINGTON TX 414 10 341 27:08.1 49:54.2 51:23.4 1:29.1 16:03/M
13 IMMANUEL MOORE ARLINGTON TX 88 11 361 29:05.0 51:51.2 51:53.5 0:02.3 16:40/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AUDREY BOWER FORT WORTH TX 93 12 65   28:49.0 28:54.0 0:05.0 9:16/M
2 CAMPBELL TIPPETT FLOWER MOUND TX 397 14 103 1:58.8 30:47.8 31:31.8 0:43.9 9:54/M
3 EMILY FORDAN CEDAR HILL TX 222 14 112 2:36.5 31:25.5 32:06.7 0:41.1 10:06/M
4 LIBBY HELMER FORT WORTH TX 254 12 177 7:38.0 36:27.0 37:13.0 0:46.0 11:43/M
5 ANA CASTELLANOS DALLAS TX 194 13 235 11:10.7 39:59.7 40:52.7 0:53.0 12:51/M
6 SKYLAR SAUCEDO ARLINGTON TX 1740 14 290 16:24.2 45:13.2 46:02.5 0:49.3 14:32/M
7 NATACHA GORDON IRVING TX 78 13 292 16:31.8 45:20.8 45:48.7 0:27.8 14:35/M
8 TAYLOR PATTON HALTOM CITY TX 331 13 308 17:39.0 46:28.0 46:50.1 0:22.0 14:56/M
9 MACKENZIE HARDGROVE VENUS TX 244 12 424 31:35.9 1:00:24.9 1:01:33.9 1:08.9 19:25/M
10 ANGELINA SILVA ALVARADO TX 363 14 428 45:40.0 1:14:29.0 1:15:16.3 0:47.3 23:57/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRAYSON PICKETT ARGYLE TX 335 14 11   22:14.5 22:16.3 0:01.7 7:09/M
2 ANDREW BANE GRAND PRAIRIE TX 1797 14 14 0:33.5 22:48.1 22:50.7 0:02.6 7:20/M
3 AARON GOTTLIEB ARLINGTON TX 236 14 59 6:00.3 28:14.8 28:33.7 0:18.8 9:05/M
4 JOSEPH ZEPEDA DENTON TX 134 12 77 7:19.7 29:34.3 29:57.7 0:23.4 9:30/M
5 ELI BATES ARLINGTON TX 5 13 87 7:54.6 30:09.2 31:07.5 0:58.3 9:42/M
6 GIOVANNI REYNA FT WORTH TX 1709 12 96 8:06.7 30:21.3 30:53.9 0:32.6 9:46/M
7 SAMUEL MORALES FORT WORTH TX 1728 13 119 9:52.2 32:06.7 32:55.3 0:48.5 10:19/M
8 COREY LUEDEMANN KELLER TX 304 12 120 9:57.7 32:12.3 32:13.2 0:00.9 10:21/M
9 CALEB WEBER FORT WORTH TX 1688 12 242 17:59.1 40:13.7 41:13.6 0:59.8 12:56/M
10 TOM GAETA WYLIE TX 59 12 285 22:49.7 45:04.3 45:40.3 0:36.0 14:29/M
11 WILLIAM BAKER BEDFORD TX 166 14 419 36:57.0 59:11.6 59:16.7 0:05.1 19:02/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BROOKLYN WITZEL ARLINGTON TX 436 18 72   29:11.5 29:44.8 0:33.3 9:23/M
2 ISABELLA CASTELLANOS DALLAS TX 195 16 237 10:54.7 40:06.3 40:59.2 0:52.9 12:54/M
3 SARAH BANE GRAND PRAIRIE TX 1798 15 286 15:54.0 45:05.6 45:12.5 0:06.9 14:30/M
4 TIFFANY TRAN ARLINGTON TX 405 15 309 17:18.6 46:30.1 46:53.6 0:23.4 14:57/M
5 NICOLE NGUYEN ARLINGTON TX 324 15 311 17:19.5 46:31.0 46:54.0 0:23.0 14:57/M
6 PENELOPE RIVERA FORT WORTH TX 1792 16 409 28:48.7 58:00.2 58:09.6 0:09.4 18:39/M
7 MICHKA GORDON IRVING TX 77 15 420 30:00.1 59:11.7 59:35.6 0:23.9 19:02/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ERIC ESPINAL ARLINGTON TX 213 15 2   18:51.8 18:53.0 0:01.1 6:04/M
2 RAFAEL ESPINAL ARLINGTON TX 214 16 25 6:03.7 24:55.5 25:05.3 0:09.8 8:01/M
3 PHILLIP TRAN ARLINGTON TX 404 15 30 6:28.6 25:20.4 25:43.1 0:22.7 8:09/M
4 CHASE BYARS GRAND PRAIRIE TX 135 17 90 11:19.1 30:10.9 30:30.9 0:19.9 9:42/M
5 ERIC CARDONA FORT WORTH TX 1787 16 109 12:18.5 31:10.4 31:19.1 0:08.7 10:01/M
6 ARMANDO SIERRA SEAGOVILLE TX 360 15 165 16:43.4 35:35.2 36:17.7 0:42.4 11:26/M
7 JOSHUA POWELL HASLET TX 1760 18 246 21:54.0 40:45.8 41:40.5 0:54.7 13:06/M
8 TIMOTHY SCHWARTZ JR ARLINGTON TX 43 15 289 26:20.5 45:12.4 46:02.0 0:49.6 14:32/M
9 JEREMIAH POWELL HASLET TX 72 15 293 26:39.5 45:31.3 46:25.9 0:54.6 14:38/M
10 DALTON LAWING ARLINGTON TX 1757 17 299 27:07.6 45:59.4 46:00.7 0:01.3 14:47/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MORGAN BARNHART GRAPEVINE TX 1706 24 53   27:31.3 27:40.4 0:09.0 8:51/M
2 HALEY SMITH FLOWER MOUND TX 366 23 58 0:42.1 28:13.5 29:19.3 1:05.7 9:04/M
3 LORENA RAMOS MINERAL WELLS TX 341 23 101 3:06.3 30:37.7 31:29.8 0:52.1 9:51/M
4 SHAYNA FUENTES KELLER TX 225 24 121 4:46.5 32:17.9 32:29.4 0:11.4 10:23/M
5 SERENA GEORGE GRAPEVINE TX 230 22 129 5:26.5 32:57.9 34:03.3 1:05.3 10:36/M
6 HAILEY CALFEE JOSHUA TX 191 21 130 5:32.6 33:04.0 33:07.1 0:03.1 10:38/M
7 HAYLEE BREWER COLLEGE STATION TX 185 22 159 7:44.2 35:15.6 35:52.9 0:37.3 11:20/M
8 JESSICA MCCANN WAXAHACHIE TX 309 20 349 22:56.1 50:27.5 51:29.5 1:02.0 16:13/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 FERNANDO MONDRAGON ARLINGTON TX 1761 24 6   21:28.5 21:50.3 0:21.7 6:54/M
2 ANDREW CANTWELL FORT WORTH TX 1746 22 17 1:53.7 23:22.3 23:36.3 0:14.0 7:31/M
3 REYMUNDO SIERRA SEAGOVILLE TX 361 21 31 3:53.2 25:21.8 25:55.6 0:33.8 8:09/M
4 EVAN CAMPBELL ARLINGTON TX 1001 23 61 6:58.1 28:26.6 29:48.6 1:22.0 9:09/M
5 PEDRO RIVERA JR WATAUGA TX 1793 22 91 8:46.9 30:15.5 30:23.5 0:08.0 9:44/M
6 PEDRO RAMOS MINERAL WELLS TX 343 22 133 12:00.7 33:29.3 34:13.9 0:44.6 10:46/M
7 HAYDEN CHAPMAN ARLINGTON TX 196 24 144 12:38.9 34:07.4 35:09.8 1:02.3 10:58/M
8 CODY DODDS ADDISON TX 483 23 300 24:31.3 45:59.9 47:27.1 1:27.2 14:47/M
9 ALEX ANDERSON GRAND PRAIRIE TX 158 21 377 31:49.6 53:18.2 54:25.5 1:07.2 17:08/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAMANTHA AGUILERA NORTH RICHLAND HILLS TX 156 29 37   26:10.4 26:12.7 0:02.2 8:25/M
2 AMBER FELLERS ARLINGTON TX 138 26 54 1:29.3 27:39.8 28:14.1 0:34.2 8:53/M
3 STEVIE RAE KRIEGER ARLINGTON TX 287 26 71 2:57.5 29:07.9 30:26.6 1:18.6 9:22/M
4 TARA KNEAFSEY THE COLONY TX 286 25 74 3:19.3 29:29.8 29:41.9 0:12.0 9:29/M
5 MOLLY RAE ARLINGTON TX 53 26 82 3:40.2 29:50.7 30:39.8 0:49.0 9:36/M
6 STEPHANIE BLAIR MCKINNEY TX 179 29 83 3:45.6 29:56.0 30:07.0 0:11.0 9:37/M
7 MARIANA MEDINA DALLAS TX 1790 28 99 4:17.2 30:27.7 30:36.1 0:08.4 9:47/M
8 CRYSTAL CHEN PLANO TX 104 25 134 7:24.1 33:34.5 33:46.0 0:11.4 10:48/M
9 KATIE HALL ARLINGTON TX 111 29 187 10:49.4 36:59.9 37:26.4 0:26.4 11:54/M
10 JESSICA CHRISTIAN THE COLONY TX 1015 25 189 10:58.5 37:09.0 37:20.0 0:10.9 11:57/M
11 YURI MARTINEZ ALVARADO TX 1737 28 190 10:59.0 37:09.4 37:12.8 0:03.3 11:57/M
12 JOY CAO DALLAS TX 103 25 200 11:22.1 37:32.6 37:45.2 0:12.6 12:04/M
13 SELENA RUIZ FORT WORTH TX 352 28 218 13:07.1 39:17.6 39:59.0 0:41.4 12:38/M
14 ALYSSA GALLOWAY ARLINGTON TX 54 27 256 15:34.9 41:45.4 42:15.5 0:30.0 13:25/M
15 CASEY SALO-BETZ ARLINGTON TX 353 27 259 15:52.7 42:03.2 42:57.2 0:54.0 13:31/M
16 CHELSEY RUSTENHAVEN ARLINGTON TX 40 27 260 15:53.8 42:04.3 43:07.7 1:03.4 13:32/M
17 MIREYA CHAVEZ HALTOM CITY TX 197 29 387 28:41.6 54:52.1 56:07.8 1:15.6 17:39/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALEX GONZALES DALLAS TX 105 26 3   19:07.7 19:08.4 0:00.7 6:09/M
2 JOSE RIVERA MANSFIELD TX 1735 26 21 5:13.4 24:21.2 24:24.5 0:03.3 7:50/M
3 STEPHEN KELLY ARLINGTON TX 142 29 26 5:48.8 24:56.5 25:05.9 0:09.3 8:01/M
4 RON SMITH ARLINGTON TX 370 29 32 6:25.2 25:32.9 25:39.4 0:06.4 8:13/M
5 DAMIAN MORENO FRISCO TX 320 27 42 7:33.9 26:41.6 27:45.2 1:03.6 8:35/M
6 CARLOS CHAVEZ WATAUGA TX 1788 29 43 7:40.6 26:48.3 26:55.8 0:07.4 8:37/M
7 OLAMILEKAN MABAYOJE FORT WORTH TX 51 25 73 10:06.1 29:13.8 30:04.8 0:50.9 9:24/M
8 STEVEN HARVEY THE COLONY TX 248 29 75 10:22.9 29:30.7 29:42.8 0:12.1 9:29/M
9 KYLE GERADS FORT WORTH TX 231 26 111 12:17.7 31:25.4 31:47.3 0:21.9 10:06/M
10 JONATHON DAVIS ARLINGTON TX 1016 28 122 13:13.1 32:20.8 33:32.5 1:11.6 10:24/M
11 STEPHEN BISACCA HALTOM CITY TX 177 29 385 35:41.5 54:49.2 56:04.7 1:15.4 17:38/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NATALIE SMITH GRAND PRAIRIE TX 369 32 24   24:44.3 24:49.5 0:05.2 7:57/M
2 MALLORY DAVIS ARLINGTON TX 1017 30 79 4:58.7 29:43.0 30:57.6 1:14.5 9:33/M
3 RACHEL THIEL BURLESON TX 393 32 98 5:40.9 30:25.2 30:45.7 0:20.5 9:47/M
4 KELLEY HALL ARLINGTON TX 112 33 113 6:45.5 31:29.9 31:54.7 0:24.8 10:07/M
5 JESSICA VANDYKE BEDFORD TX 36 33 141 9:09.6 33:53.9 34:19.7 0:25.7 10:54/M
6 RACHEL MARTIN WISTER OK 1732 31 153 10:13.4 34:57.7 35:30.5 0:32.7 11:14/M
7 STEPHANIE MONTOYA KENNEDALE TX 315 33 176 11:24.3 36:08.7 36:46.6 0:37.9 11:37/M
8 VANESSA SUAREZ ARLINGTON TX 383 32 182 11:57.2 36:41.6 37:58.8 1:17.1 11:48/M
9 AMY SIGLER ROANOKE TX 128 31 194 12:37.7 37:22.0 38:41.7 1:19.7 12:01/M
10 AMANDA NAUL FORT WORTH TX 52 31 208 13:20.2 38:04.6 38:04.6 12:14/M
11 MARY HALE ARLINGTON TX 22 32 254 16:39.7 41:24.0 42:22.3 0:58.2 13:19/M
12 RENEE KOUBA BEN WHEELER TX 1624 34 264 17:57.5 42:41.8 42:46.4 0:04.5 13:43/M
13 CASEY SHARP KELLER TX 115 32 267 18:12.1 42:56.5 43:23.9 0:27.3 13:48/M
14 KRIMSON GARZA WAXAHACHIE TX 228 31 314 22:14.2 46:58.6 47:30.3 0:31.7 15:06/M
15 ERICA HOPKINS MANSFIELD TX 264 34 333 24:40.6 49:25.0 49:48.1 0:23.1 15:53/M
16 BRITTAIN KLING ARLINGTON TX 284 33 359 26:51.5 51:35.9 52:46.9 1:11.0 16:35/M
17 DIETRA MOORE ARLINGTON TX 85 34 363 27:16.0 52:00.4 52:03.3 0:02.8 16:43/M
18 LAILA WHITMAN ARLINGTON TX 430 31 364 27:17.0 52:01.3 53:31.8 1:30.4 16:44/M
19 TIFFANY SPENCER GRAND PRAIRIE TX 374 31 391 30:42.1 55:26.4 56:32.1 1:05.6 17:49/M
20 DANIELLE GINES ARLINGTON TX 496 33 401 32:23.0 57:07.4 58:03.2 0:55.7 18:22/M
21 VICKI COONROD MAYPEARL TX 204 33 404 32:48.5 57:32.8 58:36.4 1:03.6 18:30/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARCO LEZA ARLINGTON TX 1020 33 5   21:01.3 21:06.4 0:05.0 6:45/M
2 URIEL CORRILLO EULESS TX 1741 34 64 7:40.3 28:41.6 28:44.7 0:03.0 9:13/M
3 JOSEPH BARNETT WYLIE TX 167 32 123 11:42.5 32:43.8 32:50.3 0:06.5 10:31/M
4 PEDRO MOYA MINERAL WELLS TX 321 33 138 12:49.4 33:50.7 34:15.1 0:24.3 10:53/M
5 TONY VANDYKE BEDFORD TX 37 33 140 12:51.9 33:53.2 34:19.1 0:25.8 10:54/M
6 CORY BATES ARLINGTON TX 4 34 154 14:02.8 35:04.2 36:04.0 0:59.7 11:17/M
7 RAFAEL NAVARRO FORT WORTH TX 322 31 164 14:30.3 35:31.6 36:13.1 0:41.4 11:25/M
8 JONATHAN SUAREZ ARLINGTON TX 382 31 181 15:40.1 36:41.5 37:58.0 1:16.5 11:48/M
9 JOHN THIEL BURLESON TX 392 30 195 16:21.6 37:22.9 37:44.5 0:21.5 12:01/M
10 RYAN BYARS GRAND PRAIRIE TX 137 33 198 16:26.8 37:28.2 37:48.2 0:20.0 12:03/M
11 CHAD GALLOWAY ARLINGTON TX 55 33 268 22:04.5 43:05.8 43:36.6 0:30.7 13:51/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KENDA MORALES BURLESON TX 319 36 27   25:01.5 25:13.1 0:11.6 8:03/M
2 MARICELA ALEGRIA MANSFIELD TX 1011 38 38 1:12.5 26:14.0 26:16.5 0:02.4 8:26/M
3 HYEREE KIM PLANO TX 280 39 67 3:56.5 28:58.0 29:23.7 0:25.6 9:19/M
4 SHELI BOWER FORT WORTH TX 95 39 80 4:42.1 29:43.7 29:52.3 0:08.5 9:33/M
5 MARCIA REYNA FT WORTH TX 1711 38 106 6:03.3 31:04.9 31:38.4 0:33.4 9:59/M
6 VANESSA MESTA DENTON TX 132 38 136 8:37.8 33:39.3 34:03.2 0:23.9 10:49/M
7 JESSICA NIEVES GRAND PRAIRE TX 325 39 149 9:43.5 34:45.1 35:15.7 0:30.5 11:10/M
8 JULIANNE HELDT ARLINGTON TX 252 36 151 9:47.1 34:48.7 35:13.7 0:25.0 11:11/M
9 LINDSEY LERMA PANTEGO TX 295 37 152 9:48.3 34:49.8 35:14.3 0:24.5 11:12/M
10 IMELDA MORALES FORT WORTH TX 1727 39 174 11:04.6 36:06.2 36:55.1 0:48.9 11:36/M
11 LAKECIA WILLIAMS DALLAS TX 74 38 193 12:20.1 37:21.7 37:25.5 0:03.7 12:01/M
12 MELINA MESTA MIAMI FL 131 37 206 12:58.9 38:00.5 38:23.6 0:23.0 12:13/M
13 RACHEL HARVEY ARLINGTON TX 1748 35 209 13:03.2 38:04.7 39:18.6 1:13.8 12:14/M
14 VALERIE MARQUEZ DALLAS TX 107 39 219 14:16.1 39:17.7 39:34.8 0:17.1 12:38/M
15 KRISTIN BURKHALTER KELLER TX 189 35 223 14:28.7 39:30.3 40:01.8 0:31.5 12:42/M
16 KRISTI BURNS GRAND PRAIRIE TX 190 35 224 14:33.2 39:34.8 39:52.7 0:17.9 12:43/M
17 REBECCA ROE ARLINGTION TX 348 38 234 14:55.1 39:56.7 40:26.4 0:29.7 12:50/M
18 RENĂ©E BATES ARLINGTON TX 12 35 241 15:10.0 40:11.6 41:10.6 0:59.0 12:55/M
19 DIANA BYARS GRAND PRAIRIE TX 136 38 244 15:16.6 40:18.2 40:37.9 0:19.7 12:57/M
20 TASHALY PLUMMER DUNCANVILLE TX 1 38 248 15:51.4 40:52.9 40:56.4 0:03.4 13:08/M
21 DANA THOMPSON LITTLE ELM TX 69 36 263 17:37.2 42:38.8 42:56.4 0:17.6 13:43/M
22 LISA PETERSON DALLAS TX 333 39 279 19:22.3 44:23.9 45:34.2 1:10.3 14:16/M
23 JAMIE JOHNSON MIDLOTHIAN TX 274 37 325 23:21.7 48:23.3 49:34.8 1:11.5 15:33/M
24 STEPHANIE VIA ARLINGTON TX 415 36 342 24:54.0 49:55.6 51:23.9 1:28.3 16:03/M
25 CATHERINE LI-GODBEY CEDAR HILL TX 296 39 348 25:15.9 50:17.5 50:21.5 0:03.9 16:10/M
26 JEN GAETA WYLIE TX 58 36 355 25:49.1 50:50.6 51:23.9 0:33.2 16:21/M
27 NAKIMA ISLER SOUTHLAKE TX 270 36 379 29:09.5 54:11.1 54:51.5 0:40.3 17:25/M
28 VANNESSA MARLEY WYLIE TX 62 37 384 29:38.4 54:40.0 55:31.5 0:51.5 17:35/M
29 HAZEL BAKER BEDFORD TX 165 38 418 34:10.0 59:11.6 59:16.5 0:04.8 19:02/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LUIS ANDRADE DALLAS TX 1733 36 8   21:49.6 21:54.6 0:04.9 7:01/M
2 GABRIEL MOORE ARLINGTON TX 86 35 126 10:56.9 32:46.5 32:50.1 0:03.5 10:32/M
3 RENE TELLO FARMERS BRANCH TX 1675 36 158 13:23.9 35:13.5 35:35.7 0:22.1 11:19/M
4 JOHN VITTAS NORTH RICHLAND HILLS TX 421 36 228 17:52.7 39:42.3 40:08.8 0:26.4 12:46/M
5 SAMUEL GAKUI MCKINNEY TX 1754 35 231 18:00.8 39:50.5 40:51.5 1:01.0 12:48/M
6 JONATHAN LUDLOW FLINT TX 302 37 247 18:58.8 40:48.5 42:04.3 1:15.7 13:07/M
7 CARLOS SILVA ALVARADO TX 364 35 282 23:07.9 44:57.5 44:57.5 14:27/M
8 JODY HAMILTON FORT WORTH TX 96 39 283 23:13.2 45:02.8 45:07.1 0:04.2 14:29/M
9 CHRIS GOTTLIEB ARLINGTON TX 237 38 382 32:31.8 54:21.5 56:16.4 1:54.9 17:29/M
10 JOHN KLING ARLINGTON TX 285 35 393 33:53.9 55:43.6 56:54.6 1:11.0 17:55/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DONNA FREEMAN ONALASKA TX 1019 43 52   27:29.8 27:31.7 0:01.8 8:50/M
2 CHERYL LOFTIS-EVERETT ARLINGTON TX 298 42 69 1:36.1 29:06.0 29:11.3 0:05.3 9:21/M
3 TONYA ARMS FORT WORTH TX 1012 43 70 1:36.3 29:06.2 29:10.9 0:04.7 9:21/M
4 MICHELLE BECK EULESS TX 174 42 155 7:35.6 35:05.5 36:02.0 0:56.4 11:17/M
5 EVELYN MCKINNON FORT WORTH TX 84 41 160 7:51.4 35:21.3 35:45.9 0:24.6 11:22/M
6 JODI VICAN DALLAS TX 416 41 168 8:18.9 35:48.8 36:28.2 0:39.3 11:31/M
7 KELLY HUGHEY BENBROOK TX 98 42 178 8:59.7 36:29.6 36:38.4 0:08.8 11:44/M
8 EVANGELINE VELASQUEZ ARLINGTON TX 1683 43 180 9:07.2 36:37.0 37:28.8 0:51.7 11:46/M
9 JENNIFER STAFFORD WICHITA FALLS TX 377 44 202 10:18.3 37:48.2 38:46.9 0:58.7 12:09/M
10 IRMA GONZALES MELISSA TX 234 40 212 11:02.1 38:31.9 39:03.4 0:31.4 12:23/M
11 AUDREY COATS HURST TX 203 41 217 11:44.0 39:13.9 40:23.6 1:09.6 12:37/M
12 DEANN PRICE MANSFIELD TX 339 42 249 13:30.2 41:00.1 41:24.5 0:24.4 13:11/M
13 GRISELDA BLANCO ARLINGTON TX 180 43 261 14:40.3 42:10.2 43:06.2 0:56.0 13:34/M
14 GIOVANNA DE LA ORTA PARDO EULESS TX 1002 40 270 15:45.8 43:15.7 43:25.6 0:09.9 13:54/M
15 STEPHANIE GORDON IRVING TX 79 41 280 17:01.4 44:31.3 45:00.3 0:29.0 14:19/M
16 BRANDY STRANGE SOUTHLAKE TX 380 44 281 17:03.3 44:33.2 45:05.1 0:31.9 14:19/M
17 SHELLEY BAXTER GRAND PRAIRIE TX 172 44 298 18:26.4 45:56.3 47:04.0 1:07.7 14:46/M
18 ANGELA ZAHM FORT WORTH TX 437 42 372 24:48.1 52:17.9 52:24.5 0:06.5 16:49/M
19 DEBRA BEASLEY KELLER TX 63 40 374 25:13.9 52:43.8 53:19.4 0:35.6 16:57/M
20 LATONYA JOHN ARLINGTON TX 26 42 399 29:18.4 56:48.3 58:15.5 1:27.1 18:16/M
21 ROBYN RUTLEDGE WAXAHACHIE TX 67 43 406 30:11.5 57:41.4 59:05.5 1:24.1 18:33/M
22 JOLYN SCHWARTZ ARLINGTON TX 41 41 414 31:22.7 58:52.5 59:40.5 0:48.0 18:56/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACE JENKINS MIDLOTHIAN TX 273 43 7   21:30.9 21:44.0 0:13.0 6:55/M
2 FELIPE LOPEZ ARLINGTON TX 300 44 18 1:54.8 23:25.8 23:27.6 0:01.8 7:32/M
3 GERALD YOUNG ARLINGTON TX 125 40 81 8:14.4 29:45.3 29:47.3 0:01.9 9:34/M
4 ALFREDO MORALES BURLESON TX 318 41 86 8:34.4 30:05.4 30:16.0 0:10.6 9:40/M
5 JACOB MARLEY WYLIE TX 60 41 100 9:01.5 30:32.5 30:32.5 9:49/M
6 CHRIS PETTIT GRAND PRAIRIE TX 334 42 104 9:27.4 30:58.4 32:32.3 1:33.8 9:57/M
7 JULIO REYNA FT WORTH TX 1710 40 135 12:08.3 33:39.3 34:13.6 0:34.3 10:49/M
8 STEVE FORDAN CEDAR HILL TX 223 41 139 12:20.1 33:51.1 34:34.9 0:43.7 10:53/M
9 REYMUNDO SIERRA SEAGOVILLE TX 362 41 169 14:21.8 35:52.8 36:36.8 0:44.0 11:32/M
10 BRIAN WILLIAMS FT WORTH TX 50 40 197 15:56.4 37:27.4 37:46.5 0:19.1 12:03/M
11 MATT EVERETT ARLINGTON TX 217 43 226 18:08.4 39:39.4 40:50.6 1:11.2 12:45/M
12 JAMES SONDOTA MCKINNEY TX 372 41 250 19:31.2 41:02.2 42:03.8 1:01.6 13:12/M
13 TIM SCHWARTZ ARLINGTON TX 42 41 294 24:04.7 45:35.7 46:24.2 0:48.4 14:39/M
14 CHRIS SIGLER ROANOKE TX 129 40 322 26:38.2 48:09.1 49:32.6 1:23.5 15:29/M
15 BROCK KLEIN ARLINGTON TX 283 40 356 29:44.8 51:15.8 52:39.3 1:23.4 16:29/M
16 PABLO SERNA BEDFORD TX 1662 42 408 36:16.0 57:47.0 58:20.9 0:33.9 18:35/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CYNDI CAVAZOS BEDFORD TX 468 45 41   26:39.1 27:02.0 0:22.8 8:34/M
2 LADONNA THORNE ARLINGTON TX 11 49 57 1:34.3 28:13.4 28:20.2 0:06.8 9:04/M
3 DIANA ANDRO ARLINGTON TX 162 48 84 3:20.8 29:59.9 30:37.6 0:37.6 9:38/M
4 TAMAKI CORELLA ARLINGTON TX 206 45 93 3:38.3 30:17.4 31:10.3 0:52.9 9:44/M
5 SUSAN STEVENS PLANO TX 379 48 147 7:50.6 34:29.8 35:07.5 0:37.7 11:05/M
6 SHEILA RAWLINS LANCASTER TX 122 47 161 8:47.9 35:27.0 36:21.5 0:54.4 11:24/M
7 SHELLY MASON ARLINGTON TX 28 45 166 9:05.9 35:45.1 36:56.8 1:11.7 11:30/M
8 SHARI WARREN AZLE TX 424 47 172 9:21.0 36:00.1 36:21.2 0:21.0 11:35/M
9 CRYSTAL TATUM MANSFIELD TX 387 46 216 12:22.0 39:01.2 39:08.9 0:07.7 12:33/M
10 JENNIFER CALFEE JOSHUA TX 192 47 230 13:06.5 39:45.6 39:48.7 0:03.0 12:47/M
11 MONICA VELASCO DALLAS TX 413 48 238 13:28.3 40:07.4 40:59.9 0:52.4 12:54/M
12 ROSALYN TIPPETT FLOWER MOUND TX 399 45 265 16:15.3 42:54.4 43:37.0 0:42.5 13:48/M
13 MARY SMITH KELLER TX 368 45 266 16:15.6 42:54.7 43:17.6 0:22.8 13:48/M
14 JENNIFER HUSBAND ARLINGTON TX 268 48 329 22:32.8 49:12.0 50:06.0 0:53.9 15:49/M
15 SHERRIE DOBBINS GRAND PRAIRIE TX 151 48 358 24:53.1 51:32.3 52:46.5 1:14.1 16:34/M
16 LISA ZAVALA IRVING TX 439 47 388 28:20.5 54:59.6 56:26.5 1:26.8 17:41/M
17 CHERYL WAKELAND MANSFIELD TX 422 49 411 31:23.2 58:02.3 59:10.0 1:07.7 18:40/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ART GARCIA ARLINGTON TX 226 47 10   22:07.6 22:42.5 0:34.9 7:07/M
2 ALEX ROMO ARLINGTON TX 349 45 16 1:11.1 23:18.8 23:26.4 0:07.6 7:30/M
3 MICHAEL HOLMES GRAND PRAIRIE TX 66 45 20 2:03.3 24:10.9 24:18.6 0:07.6 7:46/M
4 PHILIP TATUM MANSFIELD TX 388 46 23 2:30.6 24:38.3 24:40.9 0:02.6 7:55/M
5 KEN AGNEW DALLAS TX 1795 48 29 3:09.7 25:17.3 25:22.5 0:05.2 8:08/M
6 NEAL NEWMAN FORT WORTH TX 323 48 33 3:30.3 25:37.9 25:37.9 8:14/M
7 ANTHONY ANDRO ARLINGTON TX 161 48 49 5:19.3 27:26.9 28:03.6 0:36.6 8:49/M
8 DARNELL REESE FT WORTH TX 1707 47 51 5:21.0 27:28.6 28:13.3 0:44.6 8:50/M
9 EDDIE THOMPSON CEDARHILL TX 394 47 60 6:14.0 28:21.6 28:33.1 0:11.4 9:07/M
10 PEDRO RIVERA GRAND PRAIRIE TX 1791 45 66 6:48.7 28:56.3 29:05.3 0:08.9 9:18/M
11 JAMES BUCK DALLAS TX 187 45 85 7:54.5 30:02.1 30:21.4 0:19.2 9:39/M
12 ARNEL NODAD Arlington TX 1720 46 105 8:54.2 31:01.8 31:46.9 0:45.0 9:58/M
13 SAMUEL DINALLO WYLIE TX 56 45 114 9:25.7 31:33.3 31:33.3 10:09/M
14 DENNIS KIM PLANO TX 279 47 115 9:34.4 31:42.1 32:07.2 0:25.1 10:12/M
15 IGNACIO SUAREZ IRVING TX 1005 47 146 12:14.2 34:21.9 34:31.9 0:10.0 11:03/M
16 IVAN MASON ARLINGTON TX 9 45 167 13:37.9 35:45.5 36:57.1 1:11.6 11:30/M
17 JACKIE DAMICO FLOWER MOUND TX 1786 45 188 14:53.2 37:00.8 37:35.5 0:34.6 11:54/M
18 TODD TIPPETT FLOWER MOUND TX 400 45 201 15:35.5 37:43.1 38:27.7 0:44.6 12:08/M
19 EDMUND JOHNSTON MANSFIELD TX 276 47 205 15:52.7 38:00.3 38:56.5 0:56.1 12:13/M
20 MICHAEL WINSOR GRAND PRAIRIE TX 434 48 287 22:58.8 45:06.4 46:18.5 1:12.1 14:30/M
21 GIANG TRAN ARLINGTON TX 403 45 321 26:00.8 48:08.5 48:32.4 0:23.9 15:29/M
22 MARK HUSBAND KENNEDALE TX 269 46 328 27:03.7 49:11.4 50:05.1 0:53.7 15:49/M
23 PETER PONCE ARLINGTON TX 338 49 339 27:39.2 49:46.8 50:33.5 0:46.7 16:00/M
24 SPENCER WARD GRAND PRAIRIE TX 155 48 344 28:00.7 50:08.3 50:30.2 0:21.8 16:07/M
25 JEFF VAN CLEAVE FORT WORTH TX 410 49 425 38:23.0 1:00:30.6 1:01:58.3 1:27.7 19:27/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VELMA GARCIA GRAND PRAIRIE TX 227 52 116   31:45.9 32:01.4 0:15.5 10:13/M
2 LISA RIVERA AZLE TX 345 52 171 4:13.8 35:59.7 36:22.2 0:22.5 11:34/M
3 CHRISTINE ROOK FARMERS BRANCH TX 350 54 175 4:22.2 36:08.1 37:19.3 1:11.1 11:37/M
4 SUSAN HAIL ARLINGTON TX 243 52 183 4:57.7 36:43.7 37:24.7 0:41.0 11:48/M
5 ALEASE BODENSTAB FORT WORTH TX 182 51 211 6:25.5 38:11.4 39:36.9 1:25.5 12:17/M
6 KAREN WILSON PLANO TX 1692 52 222 7:40.0 39:25.9 40:01.8 0:35.8 12:40/M
7 LAURI JENSEN-CAMPEU ARLINGTON TX 1755 51 229 7:57.1 39:43.0 40:46.2 1:03.1 12:46/M
8 VALERIE HUDSON COLLEYVILLE TX 152 53 233 8:10.6 39:56.6 40:52.4 0:55.8 12:50/M
9 RHONDA BRADFORD WAXAHACHIE TX 70 51 262 10:49.8 42:35.8 43:35.1 0:59.3 13:42/M
10 LISA BRANAM FORT WORTH TX 1014 52 269 11:24.2 43:10.1 43:10.1 13:53/M
11 SANDRA GARZA FORT WORTH TX 229 50 274 12:24.0 44:10.0 44:27.7 0:17.7 14:12/M
12 CYNDRA TEMPLETON ARLINGTON TX 123 50 312 15:01.3 46:47.2 47:30.8 0:43.5 15:03/M
13 BERTHA ZARAZUA ALLEN TX 438 52 318 15:29.5 47:15.5 48:05.5 0:50.0 15:12/M
14 LUANNE HAYS MIDLOTHIAN TX 250 54 327 17:10.0 48:56.0 50:09.9 1:13.9 15:44/M
15 MARILYN CHEUVRONT ARLINGTON TX 200 53 334 17:45.7 49:31.7 50:04.0 0:32.3 15:55/M
16 TINA MCCANN WAXAHACHIE TX 310 52 350 18:42.6 50:28.5 51:30.9 1:02.4 16:14/M
17 BRENDA WARD GRAND PRAIRIE TX 154 52 367 20:18.1 52:04.1 52:24.0 0:19.9 16:45/M
18 CHERYL COMBES FORT WORTH TX 65 50 375 20:58.5 52:44.4 53:20.6 0:36.1 16:57/M
19 SHARON ANDERSON GRAND PRAIRIE TX 160 54 378 21:55.2 53:41.2 54:24.8 0:43.5 17:16/M
20 DANA HOLBROOK ARLINGTON TX 141 51 389 23:14.1 55:00.1 55:35.8 0:35.7 17:41/M
21 ROCHELLE ROSS BEDFORD TX 351 51 402 25:21.5 57:07.5 58:03.4 0:55.9 18:22/M
22 LISA MARSHALL ARLINGTON TX 307 52 413 26:35.0 58:21.0 59:41.3 1:20.3 18:46/M
23 ALISON PORTER DALLAS TX 120 53 416 27:20.2 59:06.2 59:23.3 0:17.1 19:00/M
24 DANIELLA DAPOLITO ARLINGTON TX 207 51 423 28:38.7 1:00:24.7 1:01:33.5 1:08.8 19:25/M
25 VERNA GARCIA MIDLOTHIAN TX 71 52 427 39:44.0 1:11:29.9 1:11:29.9 22:59/M
26 MICHELLE THOMPSON MANSFIELD TX 144 51 430 44:51.7 1:16:37.7 1:17:17.3 0:39.6 24:38/M
27 SANDY BAILEY GRAND PRAIRIE TX 164 53 432 49:54.9 1:21:40.8 1:22:39.5 0:58.6 26:16/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID CHASE SOUTHLAKE TX 1751 52 9   21:53.3 21:58.8 0:05.5 7:02/M
2 RICHARD SPORN DALLAS TX 376 54 48 5:25.7 27:19.1 27:24.8 0:05.6 8:47/M
3 KEITH HEUGATTER ARLINGTON TX 256 54 110 9:26.6 31:20.0 31:26.7 0:06.7 10:05/M
4 SHAWN CAMPBELL ARLINGTON TX 1756 50 128 11:01.3 32:54.7 33:57.9 1:03.2 10:35/M
5 JAVIER RODRIGUEZ FORT WORTH TX 39 53 143 12:03.6 33:57.0 34:10.5 0:13.4 10:55/M
6 SHANNON DURHAM ADDISON TX 1003 54 145 12:17.8 34:11.2 35:13.6 1:02.4 10:59/M
7 JORGE GUTIERREZ FORT WORTH TX 1753 53 148 12:47.3 34:40.7 35:30.3 0:49.5 11:09/M
8 REMON RAWLINS LANCASTER TX 121 51 156 13:18.4 35:11.8 36:06.0 0:54.2 11:19/M
9 JOE RALPH MARTINEZ FORT WORTH TX 308 51 163 13:38.2 35:31.5 35:49.0 0:17.4 11:25/M
10 BRIAN HARRISON FT WORTH TX 245 50 213 16:41.9 38:35.3 38:42.8 0:07.5 12:24/M
11 GREG SPIVEY ARLINGTON TX 375 51 252 19:24.9 41:18.3 41:34.4 0:16.1 13:17/M
12 ROBERT BAXTER GRAND PRAIRIE TX 171 51 273 21:41.1 43:34.4 44:43.0 1:08.5 14:01/M
13 SERGIO RODRIGUEZ FORT WORTH TX 1022 50 305 24:24.4 46:17.8 46:30.3 0:12.4 14:53/M
14 BRAD HAYS MIDLOTHIAN TX 249 53 319 25:39.4 47:32.7 48:46.7 1:13.9 15:17/M
15 NICK ZAVALA IRVING TX 440 53 390 33:07.8 55:01.2 56:27.6 1:26.4 17:41/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LETICIA TRAVIS ARLINGTON TX 406 57 117   31:59.8 32:09.7 0:09.9 10:17/M
2 DEBBIE LUDWICK HALTOM CITY TX 303 58 170 3:59.1 35:58.9 36:02.9 0:04.0 11:34/M
3 D BERNARD TROPHY CLUB TX 175 56 184 4:46.2 36:46.0 37:17.7 0:31.7 11:49/M
4 KATHI HINE LEWISVILLE TX 259 56 225 7:38.8 39:38.6 40:25.3 0:46.6 12:45/M
5 BARBARA HALL ARLINGTON TX 110 57 232 7:55.5 39:55.3 40:22.0 0:26.6 12:50/M
6 TERI WEBER FORT WORTH TX 428 56 243 8:14.6 40:14.4 41:14.8 1:00.4 12:56/M
7 TERRI FLORENCE ARLINGTON TX 489 55 278 12:19.2 44:19.0 44:51.4 0:32.4 14:15/M
8 MARIA HOLLAND GRAND PRAIRIE TX 263 56 295 13:38.8 45:38.6 46:24.8 0:46.2 14:40/M
9 SHELLY DOUGLASS ARLINGTON TX 106 58 297 13:41.3 45:41.1 45:41.1 14:41/M
10 DI ANN SANCHEZ EULESS TX 355 56 317 15:15.5 47:15.3 48:06.3 0:50.9 15:12/M
11 CINDY STEPHENSON ARLINGTON TX 378 57 330 17:13.4 49:13.2 50:26.5 1:13.2 15:50/M
12 EVELINA ROWAN ARLINGTON TX 1023 55 331 17:14.9 49:14.7 50:20.3 1:05.6 15:50/M
13 CATHY SCHUSTER PANTEGO TX 148 58 335 17:33.8 49:33.6 50:02.4 0:28.8 15:56/M
14 KATHY WILLIAMSON NORTH RICHLAND HILLS TX 433 58 346 18:15.4 50:15.2 50:50.9 0:35.7 16:09/M
15 AIDA DONE ARLINGTON TX 208 56 362 19:55.3 51:55.1 52:43.9 0:48.8 16:42/M
16 JANELLE HOLDER ARLINGTON TX 262 55 369 20:08.6 52:08.4 52:21.2 0:12.7 16:46/M
17 CARLA MORGAN ARLINGTON TX 38 56 376 20:49.9 52:49.7 54:11.2 1:21.4 16:59/M
18 YVETTE JOHNSON SOUTHLAKE TX 275 57 380 22:11.4 54:11.2 54:52.1 0:40.8 17:25/M
19 SUE KENNEDY ARLINGTON TX 278 58 398 24:43.8 56:43.6 57:09.3 0:25.7 18:14/M
20 MICHELLE SELF HURST TX 102 56 403 25:30.7 57:30.5 58:59.5 1:28.9 18:29/M
21 OSIRIS VELAZQUEZ DALLAS TX 1794 59 410 26:00.7 58:00.5 58:08.6 0:08.0 18:39/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT CHAPA ARLINGTON TX 1731 58 19   24:00.9 24:02.1 0:01.2 7:43/M
2 BARNEY BARNHART GRAPEVINE TX 1705 55 40 2:19.3 26:20.2 26:28.3 0:08.0 8:28/M
3 TONY RECTOR KELLER TX 1021 57 45 3:06.3 27:07.3 27:14.2 0:06.9 8:43/M
4 ROBERT DAVIS GARLAND TX 1738 59 55 3:40.1 27:41.0 28:20.3 0:39.2 8:54/M
5 ROLAND CLUBB CASTLE ROCK CO 202 57 62 4:37.5 28:38.5 28:51.2 0:12.7 9:12/M
6 ALBERTO GOMEZ DALLAS TX 1789 59 88 6:08.6 30:09.5 30:09.5 9:42/M
7 ROBERTO PALOMO ARLINGTON TX 330 57 94 6:17.6 30:18.5 31:10.4 0:51.9 9:45/M
8 DAVID SMITH FLOWER MOUND TX 365 56 102 6:43.7 30:44.6 31:48.7 1:04.1 9:53/M
9 ALLEN BRANAM FORT WORTH TX 1013 55 192 13:16.2 37:17.2 37:43.4 0:26.2 11:59/M
10 RICK SELF HURST TX 359 56 221 15:23.1 39:24.0 40:00.3 0:36.3 12:40/M
11 ERIC PETERSON MANSFIELD TX 332 55 236 16:04.7 40:05.6 41:21.1 1:15.4 12:53/M
12 JEFF GOODMAN HICKORY CREEK TX 235 56 251 17:13.8 41:14.7 41:43.9 0:29.1 13:15/M
13 PAUL SCHORN GRAND PRAIRIE TX 1703 57 313 22:53.8 46:54.7 48:08.8 1:14.1 15:05/M
14 KEVIN SMITH MIDLOTHIAN TX 116 57 316 23:04.0 47:04.9 48:14.4 1:09.5 15:08/M
15 MICHAEL NAPIER SACHSE TX 126 57 337 25:40.1 49:41.0 51:00.3 1:19.2 15:59/M
16 DARYL HOLDER ARLINGTON TX 261 58 370 28:07.9 52:08.8 52:21.7 0:12.9 16:46/M
17 FERNANDO REYES AZLE TX 1704 57 373 28:38.3 52:39.2 52:44.9 0:05.6 16:56/M
18 FRED ANDERSON GRAND PRAIRIE TX 159 55 386 30:49.3 54:50.2 55:57.3 1:07.1 17:38/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MAUREEN SMITH ARLINGTON TX 1669 62 275   44:10.9 45:30.1 1:19.1 14:12/M
2 IVONNE MESTA DENTON TX 130 63 277 0:00.8 44:11.7 44:36.0 0:24.3 14:12/M
3 BARBARA JONES GRAND PRAIRIE TX 277 62 291 1:05.6 45:16.5 46:12.0 0:55.5 14:33/M
4 MARY PINA CEDAR HILL TX 337 62 301 1:49.7 46:00.6 47:13.4 1:12.7 14:47/M
5 KAREN HILL COPPELL TX 258 62 351 6:31.5 50:42.4 52:05.3 1:22.8 16:18/M
6 KAY VINEY ADDISON TX 418 63 353 6:36.2 50:47.1 50:47.1 16:20/M
7 CARON SPEARS GRAND PRAIRIE TX 153 61 366 7:52.8 52:03.8 52:23.2 0:19.4 16:44/M
8 LEA OTTE CEDAR HILL TX 328 64 395 11:53.4 56:04.3 57:04.5 1:00.1 18:02/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID LANE ARLINGTON TX 289 61 15   23:08.0 23:12.1 0:04.1 7:26/M
2 ROBERT HOWELL DALLAS TX 266 61 35 2:47.8 25:55.9 25:58.0 0:02.1 8:20/M
3 CHARLIE HART ARLINGTON TX 246 61 68 5:51.5 28:59.6 29:13.0 0:13.4 9:19/M
4 RAFAEL ESPINAL ARLINGTON TX 215 60 78 6:30.4 29:38.5 30:11.3 0:32.7 9:32/M
5 RON HARVEY DENTON TX 247 60 95 7:10.6 30:18.7 30:45.3 0:26.5 9:45/M
6 BOB CARROLL ARLINGTON TX 193 63 108 8:01.8 31:09.9 31:15.4 0:05.5 10:01/M
7 DANNY FREEMAN ONALASKA TX 1018 62 118 8:52.7 32:00.8 32:52.6 0:51.8 10:17/M
8 MIKE BARNETT WYLIE TX 168 60 124 9:35.9 32:44.0 32:50.3 0:06.2 10:32/M
9 SCOTT WEBER FORT WORTH TX 427 62 203 14:41.1 37:49.2 38:50.4 1:01.2 12:10/M
10 GARY PINA CEDAR HILL TX 336 62 271 20:12.8 43:20.9 44:33.8 1:12.8 13:56/M
11 MIKE MOORE FORT WORTH TX 317 64 276 21:03.5 44:11.5 45:08.8 0:57.3 14:12/M
12 RICHARD WAKELAND MANSFIELD TX 423 62 307 23:16.9 46:25.0 47:32.2 1:07.1 14:55/M
13 NORMAN DUNHAM DAYTON TX 212 63 323 25:07.7 48:15.8 48:46.0 0:30.2 15:31/M
14 FRANK HECK FORT WORTH TX 251 62 326 25:22.3 48:30.4 49:29.1 0:58.6 15:36/M
15 MIKE LANGLEY ADDISON TX 291 64 338 26:34.1 49:42.2 50:48.4 1:06.2 15:59/M
16 GARY SALYER TROUP TX 354 60 345 27:01.2 50:09.3 50:09.3 16:08/M
17 ALAN WILLIAMSON NORTH RICHLAND HILLS TX 432 63 347 27:07.1 50:15.2 50:50.1 0:34.9 16:09/M
18 KEVIN SMITH VENUS TX 367 61 368 28:56.9 52:05.0 53:12.6 1:07.6 16:45/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 POKSU BINGER FORT WORTH TX 176 68 36   25:58.8 26:02.4 0:03.6 8:21/M
2 DORIS LODICS ARLINGTON TX 297 66 137 7:44.1 33:42.9 33:53.3 0:10.4 10:50/M
3 JANET DRAKE ARLINGTON TX 211 65 199 11:32.6 37:31.4 38:13.1 0:41.6 12:04/M
4 PATRICIA VILLIERS ARLINGTON TX 1745 69 296 19:40.1 45:39.0 45:57.7 0:18.7 14:41/M
5 PAM MARLEY WYLIE TX 61 66 383 28:40.7 54:39.5 55:31.8 0:52.2 17:34/M
6 LIZ WATKINS GRAND PRAIRIE TX 425 69 405 31:38.5 57:37.3 58:37.5 1:00.1 18:32/M
7 EILEEN DAUGIRDA ARLINGTON TX 145 68 415 32:55.1 58:53.9 59:24.0 0:30.1 18:56/M
8 MISSY ROTH FORT WORTH TX 1759 66 421 33:33.9 59:32.7 1:00:23.0 0:50.2 19:09/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARK BLENDEN COLLEYVILLE TX 181 69 47   27:17.1 27:39.0 0:21.9 8:46/M
2 KENDALL BLACK GRAND PRAIRIE TX 178 69 107 3:52.6 31:09.8 31:19.9 0:10.0 10:01/M
3 HENRY MACFARLAND LEWISVILLE TX 305 68 191 9:54.1 37:11.3 37:58.4 0:47.1 11:57/M
4 CHARLES CHERRY KENNEDALE TX 198 69 214 11:28.3 38:45.4 38:59.7 0:14.2 12:28/M
5 SCOTT TAYLOR GRAPEVINE TX 389 66 215 11:42.2 38:59.4 40:23.5 1:24.0 12:32/M
6 ANTONIO LOPEZ FORT WORTH TX 299 69 304 18:46.4 46:03.6 46:53.5 0:49.9 14:48/M
7 EDWARD DRAKE ARLINGTON TX 210 69 320 20:29.5 47:46.6 48:30.0 0:43.3 15:22/M
8 SCOTT MCKISSICK IRVING TX 312 69 407 30:24.5 57:41.7 57:50.4 0:08.7 18:33/M
9 LARRY MARSHALL ARLINGTON TX 306 67 412 31:03.0 58:20.1 59:40.7 1:20.5 18:45/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MICHELE LOPEZ FORT WORTH TX 301 70 257   41:51.7 42:41.3 0:49.6 13:27/M
2 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 232 70 315 5:08.1 46:59.8 47:49.8 0:49.9 15:06/M
3 JUDITH LEWIS ARLINGTON TX 146 71 336 7:43.1 49:34.8 50:02.4 0:27.6 15:56/M
4 LINDA PAPONETTE 292 70 371 10:26.0 52:17.8 53:35.3 1:17.5 16:49/M
5 IRMA ANGUIANO AZLE TX 163 71 397 14:30.9 56:22.7 56:47.8 0:25.1 18:07/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SKEETER HOGUE ALLEN OK 260 72 28   25:16.6 25:25.1 0:08.5 8:07/M
2 RICK JOHNSON BURLESON TX 1739 71 46 1:56.6 27:13.3 27:54.7 0:41.4 8:45/M
3 BOB TEUTSCH KELLER TX 391 74 92 4:59.9 30:16.5 30:26.1 0:09.5 9:44/M
4 LARRY FLINN FORT WORTH TX 1004 70 131 7:51.2 33:07.8 33:39.8 0:31.9 10:39/M
5 MIGUEL TELLO FORT WORTH TX 390 72 132 8:01.0 33:17.7 33:39.3 0:21.6 10:42/M
6 NOEL SUNIGA ARLINGTON TX 386 71 186 11:33.8 36:50.5 36:54.2 0:03.7 11:51/M
7 DENNIS TRUCKENBROD FORT WORTH TX 407 71 210 12:52.3 38:08.9 39:40.8 1:31.8 12:16/M
8 VANCE PAGE ARLINGTON TX 329 70 303 20:45.8 46:02.4 46:36.7 0:34.2 14:48/M
9 JIM BOUGHTON ARLINGTON TX 184 72 310 21:14.2 46:30.9 47:19.2 0:48.2 14:57/M
10 ALLEN KLEIN 282 71 357 26:05.8 51:22.5 52:46.5 1:24.0 16:31/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 311 77 255   41:33.9 42:35.3 1:01.3 13:22/M
2 DARLENE TOWNSEND GRAND PRAIRIE TX 402 79 426 20:50.3 1:02:24.2 1:03:02.1 0:37.9 20:04/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAN WOOD ARLINGTON TX 1698 77 185   36:46.9 37:34.7 0:47.8 11:49/M
2 JAMES BURKHALTER ARLINGTON TX 188 75 272 6:34.9 43:21.9 43:53.0 0:31.1 13:56/M
3 NORMAN RINEHART SOUTHLAKE TX 1730 75 340 13:05.7 49:52.6 50:56.5 1:03.8 16:02/M
4 BOBBY WIDENER BURLESON TX 431 79 343 13:08.8 49:55.7 51:00.3 1:04.6 16:03/M
5 WALTER FOSTER EULESS TX 139 76 431 39:51.4 1:16:38.3 1:17:18.0 0:39.6 24:38/M
Top

Female 80 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARGARET LENZ ARLINGTON TX 293 88 394   55:44.6 57:14.7 1:30.0 17:55/M
Top

Male 80 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 FREDERIC HURD GRAND PRAIRIE TX 267 80 162   35:29.1 35:29.1 11:25/M
2 RICHARD LENZ ARLINGTON TX 294 90 396 20:35.7 56:04.9 57:35.2 1:30.3 18:02/M
3 JOHN PRITCHETT ARLINGTON TX 340 84 400 21:27.3 56:56.5 58:34.0 1:37.5 18:18/M
4 AL VINCENT ARLINGTON TX 417 80 422 24:26.0 59:55.2 1:01:10.8 1:15.6 19:16/M
5 LYLE SAUNDERS PLANO TX 358 80 429 39:43.4 1:15:12.5 1:16:33.7 1:21.2 24:11/M