5th Annual UNFORGOTTEN HEROES 5K & 10K

Age Group Results

May 28, 2018


Results By RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: Top Finishers 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: Top Finishers 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74

10K TIimed

Top

Female OVERALLS Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MELISSA FLETCHER ARLINGTON TX 89 53 4   43:08.6 43:34.5 0:25.9 6:57/M
Top

Male OVERALLS Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LUKE JOHNSON BURLESON TX 1701 14 1   40:40.3 40:41.4 0:01.0 6:33/M
Top

Female MASTERS Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LEANA SLOAN GRAPEVINE TX 1667 56 13   48:51.4 48:53.6 0:02.2 7:52/M
Top

Male MASTERS Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TROY PICKETT ARGYLE TX 1655 46 2   41:34.6 41:35.9 0:01.2 6:42/M
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MALINALY DAVILA IRVING TX 476 0 74   1:07:42.6 1:08:03.4 0:20.7 10:54/M
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KATE MARAVEC BURLESON TX 1700 13 52   1:04:06.6 1:04:16.8 0:10.1 10:19/M
2 TACOYA RAWLINS ARLINGTON TX 31 9 155 27:49.3 1:31:55.9 1:32:05.0 0:09.1 14:48/M
3 MARIANNA KOUBA BEN WHEELER TX 1623 10 171 36:03.9 1:40:10.5 1:40:14.4 0:03.8 16:08/M
Top

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DEACON BAKER BEDFORD TX 447 10 18   49:49.9 49:54.3 0:04.4 8:01/M
2 ADAM HESTER ARLINGTON TX 1715 13 25 5:37.0 55:26.9 55:29.1 0:02.2 8:56/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MEGAN PETITT ARLINGTON TX 1734 16 117   1:18:32.2 1:18:36.9 0:04.7 12:39/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DALTON LAWING ARLINGTON TX 1757 17 7   45:59.4 46:00.7 0:01.3 7:24/M
2 ZACHARY BOWEN ARLINGTON TX 456 17 14 2:57.6 48:57.1 49:08.6 0:11.5 7:53/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SIERRA EIDSON DALLAS TX 487 24 35   58:34.7 58:45.2 0:10.5 9:26/M
2 ABBIE NORKETT NORTH RICHLAND HILLS TX 1648 23 42 1:33.7 1:00:08.4 1:00:18.0 0:09.5 9:41/M
3 KELSEY BUSSEY CLEBURNE TX 1007 24 113 18:30.9 1:17:05.6 1:17:53.1 0:47.4 12:25/M
4 KATIE KENNY LEAWOOD KS 1618 23 123 22:06.8 1:20:41.5 1:22:08.5 1:27.0 13:00/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAMES STURGEON ARLINGTON TX 1671 20 50   1:03:24.3 1:03:41.4 0:17.0 10:13/M
2 DAN KLONOWSKI FORT WORTH TX 1621 23 72 4:09.6 1:07:34.0 1:08:09.4 0:35.4 10:53/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TIFFANY LLOYD ALLEN TX 1630 29 66   1:06:23.9 1:06:45.5 0:21.6 10:41/M
2 ALEXANDRIA MECHALSKE FORT WORTH TX 1637 28 94 5:20.9 1:11:44.8 1:12:43.0 0:58.1 11:33/M
3 JACLYN TURNAGE WEATHERFORD TX 1681 29 95 5:43.9 1:12:07.9 1:12:58.5 0:50.6 11:37/M
4 ERIKA RODRIGUEZ FORT WORTH TX 47 28 103 7:46.8 1:14:10.8 1:14:21.6 0:10.8 11:57/M
5 DYLAN FIELD ARLINGTON TX 2 25 115 11:19.4 1:17:43.4 1:18:36.6 0:53.2 12:31/M
6 AMY FRERICHS ARLINGTON TX 3 25 154 25:17.3 1:31:41.2 1:32:34.3 0:53.0 14:46/M
7 ELIZABETH ANDREWS MANSFIELD TX 444 29 169 32:44.0 1:39:08.0 1:40:07.2 0:59.1 15:58/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TYLER HODGSON LEWISVILLE TX 1608 27 9   47:19.7 47:21.1 0:01.4 7:37/M
2 ABDUL-AZIZ AOUDA ARLINGTON TX 445 27 20 5:09.0 52:28.7 52:30.6 0:01.8 8:27/M
3 MATTHEW GREGG ALLEN TX 500 27 85 22:03.7 1:09:23.5 1:10:14.6 0:51.1 11:10/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LINDSAY BURT ARLINGTON TX 1714 33 10   47:31.4 47:37.4 0:05.9 7:39/M
2 JADE OKWORI ARLINGTON TX 82 33 36 11:38.6 59:10.1 59:25.9 0:15.8 9:32/M
3 LISA GRUBBS MANSFIELD TX 20 32 40 12:16.6 59:48.1 1:01:22.6 1:34.5 9:38/M
4 KO'RESHIA WOODS DESOTO TX 1694 30 58 17:52.1 1:05:23.5 1:05:44.2 0:20.6 10:32/M
5 CYNDI TREVINO FLOWER MOUND TX 1680 34 98 25:51.7 1:13:23.1 1:14:07.7 0:44.5 11:49/M
6 DEENA MINTER DALLAS TX 1642 33 100 26:13.8 1:13:45.3 1:14:11.8 0:26.4 11:53/M
7 DIANA RODRIGUEZ FORT WORTH TX 46 32 101 26:14.2 1:13:45.7 1:13:57.1 0:11.4 11:53/M
8 KRYSTAL ANDRADE ALVARADO TX 442 33 108 28:22.3 1:15:53.8 1:16:11.0 0:17.2 12:13/M
9 LYDIA DELEON MCKINNEY TX 480 31 110 29:07.0 1:16:38.4 1:17:09.3 0:30.8 12:20/M
10 JAIMEE HILLIARD FORT WORTH TX 1607 34 128 34:20.3 1:21:51.8 1:22:51.2 0:59.4 13:11/M
11 REBECCA HADDOCK ARLINGTON TX 21 32 132 35:12.1 1:22:43.6 1:24:01.8 1:18.2 13:19/M
12 JESIREE DRISKELL ABILENE TX 485 33 136 39:21.6 1:26:53.1 1:27:30.5 0:37.3 13:59/M
13 RANDI TORO ARLINGTON TX 1679 30 143 41:59.4 1:29:30.9 1:30:20.1 0:49.2 14:25/M
14 LINDA OMOTOYO ARLINGTON TX 76 32 148 43:30.9 1:31:02.4 1:31:22.8 0:20.3 14:40/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSH CROW EULESS TX 474 33 5   43:55.4 44:00.2 0:04.8 7:04/M
2 DAN RUNZHEIMER ARLINGTON TX 1716 34 12 4:38.5 48:33.9 48:39.5 0:05.5 7:49/M
3 STEVEN ARNOTT ARLINGTON TX 446 32 15 5:20.1 49:15.6 49:28.8 0:13.1 7:56/M
4 RICHARD HATTAWAY PLANO TX 1603 31 44 17:21.0 1:01:16.5 1:02:07.0 0:50.5 9:52/M
5 CHRISTOPHER GERADS IRVING TX 493 31 56 21:07.4 1:05:02.8 1:05:24.3 0:21.4 10:28/M
6 ROB NICHOLS FORT WORTH TX 1010 33 60 21:34.3 1:05:29.7 1:06:30.3 1:00.6 10:33/M
7 MICHAEL LUDLOW FORT WORTH TX 1029 31 76 23:58.4 1:07:53.8 1:07:53.8 10:56/M
8 SEAN HALE ARLINGTON TX 23 32 78 24:09.3 1:08:04.8 1:09:02.6 0:57.8 10:58/M
9 CARLOS FUENTES FORT WORTH TX 44 31 96 28:44.8 1:12:40.2 1:12:40.2 11:42/M
10 NAP LEIVA FORT WORTH TX 45 31 133 39:34.6 1:23:30.0 1:23:40.8 0:10.7 13:27/M
11 JERAD CASTILLO FORT WORTH TX 467 33 152 47:34.6 1:31:30.0 1:32:42.3 1:12.2 14:44/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAIME STEPHENS ARLINGTON TX 33 38 62   1:05:48.5 1:06:40.5 0:52.0 10:36/M
2 ANNE POWELL HASLET TX 73 37 88 4:18.0 1:10:06.5 1:11:00.7 0:54.2 11:17/M
3 MARY KINUTHIA MCKINNEY TX 1752 35 90 4:34.5 1:10:23.0 1:10:23.0 11:20/M
4 ERIKA CROW ARLINGTON TX 16 36 114 11:20.1 1:17:08.6 1:18:01.4 0:52.8 12:25/M
5 AMANDA LONG ARLINGTON TX 1631 37 116 12:23.4 1:18:11.9 1:18:50.2 0:38.3 12:35/M
6 ANDREA DELEON FORT WORTH TX 479 35 126 16:00.6 1:21:49.1 1:22:37.4 0:48.3 13:10/M
7 JONI SMITH DURANT OK 1668 39 130 16:40.9 1:22:29.4 1:23:26.7 0:57.2 13:17/M
8 SARA BORDEN GRANBURY TX 455 37 134 18:18.2 1:24:06.8 1:24:49.4 0:42.6 13:33/M
9 TERRI STURGEON ARLINGTON TX 1672 39 141 22:27.2 1:28:15.8 1:28:32.1 0:16.3 14:13/M
10 MARIA YORK ARLINGTON TX 1695 37 146 24:31.6 1:30:20.2 1:30:20.2 14:33/M
11 LORI OLAZABA FORT WORTH TX 1650 35 147 25:01.8 1:30:50.4 1:31:35.7 0:45.3 14:38/M
12 STEPHANIE RAWLINS ARLINGTON TX 30 38 156 26:07.4 1:31:55.9 1:32:04.9 0:09.0 14:48/M
13 LARISSA WHEELER ARLINGTON TX 35 36 168 32:57.9 1:38:46.4 1:40:09.7 1:23.3 15:54/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SCOTT CHADWICK FLOWER MOUND TX 469 36 16   49:28.0 49:33.3 0:05.3 7:58/M
2 FELIX CANO CARROLLTON TX 463 37 17 0:05.1 49:33.1 49:35.9 0:02.7 7:59/M
3 BRIAN ZAHM FORT WORTH TX 1696 35 19 1:24.5 50:52.5 50:58.1 0:05.5 8:11/M
4 JONATHAN MULLINS DESOTO TX 117 36 21 3:14.9 52:43.0 52:51.6 0:08.6 8:29/M
5 JOHN BRIGGS MANSFIELD TX 14 37 30 6:29.8 55:57.9 57:35.7 1:37.8 9:01/M
6 COY BOWER FORT WORTH TX 100 39 73 18:07.7 1:07:35.8 1:07:43.0 0:07.2 10:53/M
7 JARRYD GUERRERO ABILENE TX 1601 35 137 37:44.4 1:27:12.4 1:27:49.4 0:37.0 14:03/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STACY BARTON WEATHERFORD TX 450 43 31   57:11.3 57:27.1 0:15.8 9:12/M
2 MOLLY ALBART ARLINGTON TX 1025 40 39 2:18.1 59:29.4 1:00:22.7 0:53.2 9:35/M
3 JULIE KANER DALLAS TX 1616 44 46 4:37.3 1:01:48.6 1:02:04.5 0:15.8 9:57/M
4 MARIA C GARCIA ARLINGTON TX 492 41 61 8:34.3 1:05:45.6 1:06:33.3 0:47.6 10:35/M
5 HEATHER JACKSON FORT WORTH TX 1611 44 67 9:27.0 1:06:38.3 1:06:58.5 0:20.1 10:44/M
6 ALMA HERNANDEZ FORT WORTH TX 1604 40 70 9:53.6 1:07:04.9 1:07:04.9 10:48/M
7 CECILIA HONG HASLET TX 1609 41 82 12:03.2 1:09:14.5 1:09:24.1 0:09.5 11:09/M
8 LEAH BRADY ARLINGTON TX 13 43 92 14:30.2 1:11:41.5 1:12:34.0 0:52.5 11:33/M
9 MARĂ­A BONATI DAVIS ARLINGTON TX 453 40 106 17:55.3 1:15:06.6 1:16:10.1 1:03.4 12:06/M
10 DIANA EMAH GRAND PRAIRIE TX 75 41 107 17:58.1 1:15:09.4 1:15:27.9 0:18.4 12:06/M
11 SACHA EDWARDS FORT WORTH TX 486 40 111 19:27.8 1:16:39.1 1:17:26.1 0:47.0 12:21/M
12 STEPHANIE COLLINS MANSFIELD TX 471 43 112 19:28.5 1:16:39.8 1:17:27.0 0:47.1 12:21/M
13 JOANN ACOSTA IRVING TX 81 43 118 22:06.8 1:19:18.1 1:19:34.6 0:16.5 12:46/M
14 DI WARNER ARLINGTON TX 1718 43 120 22:33.6 1:19:44.9 1:20:12.8 0:27.8 12:50/M
15 NICOLE ESCALANTE ARLINGTON TX 1027 43 127 24:39.4 1:21:50.7 1:22:33.2 0:42.4 13:11/M
16 JAYME WOOD WEATHERFORD TX 1693 42 131 25:18.8 1:22:30.1 1:23:27.4 0:57.3 13:17/M
17 MARIA GOMEZ FORT WORTH TX 498 40 145 32:50.3 1:30:01.6 1:30:11.8 0:10.1 14:30/M
18 ANITA VALADEZ ARLINGTON TX 34 40 157 35:36.2 1:32:47.5 1:34:01.7 1:14.1 14:56/M
19 DEDREA OLLISON ARLINGTON TX 91 44 163 38:58.5 1:36:09.8 1:36:38.6 0:28.8 15:29/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARK MILLER CARROLLTON TX 1641 40 6   45:21.3 45:25.4 0:04.1 7:18/M
2 CLAY LAWSON FORT WORTH TX 1626 40 24 9:28.8 54:50.1 55:01.0 0:10.9 8:50/M
3 KEB ROBERTS MANSFIELD TX 1659 41 48 17:21.5 1:02:42.8 1:03:28.1 0:45.2 10:06/M
4 ERIC BAYONA FORT WORTH TX 451 44 80 23:19.7 1:08:41.0 1:09:24.1 0:43.0 11:04/M
5 KELLY TARVER ARLINGTON TX 1721 43 91 26:02.0 1:11:23.4 1:11:25.1 0:01.7 11:30/M
6 CORY BORDEN CLEBURNE TX 454 44 105 29:31.8 1:14:53.1 1:15:16.0 0:22.9 12:04/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GWEN MORAVEC BURLESON TX 1699 47 28   55:48.5 55:58.1 0:09.5 8:59/M
2 HILLARIE VAN ZANTEN KELLER TX 1682 45 29 0:08.0 55:56.5 56:07.9 0:11.3 9:00/M
3 LYNNE LOWDER DALLAS TX 1725 45 38 3:29.2 59:17.8 59:25.8 0:08.0 9:33/M
4 PAM EASON ARLINGTON TX 1736 47 45 5:37.3 1:01:25.9 1:02:07.7 0:41.8 9:53/M
5 LAURA PYLE ARLINGTON TX 29 48 47 6:47.5 1:02:36.1 1:02:36.1 10:05/M
6 TONIA CLARK DUNCANVILLE TX 470 47 57 9:32.8 1:05:21.4 1:06:00.1 0:38.6 10:31/M
7 KALISHA LEE COLLEYVILLE TX 1629 47 69 11:04.0 1:06:52.6 1:07:05.6 0:13.0 10:46/M
8 JACQUELINE NIVET DALLAS TX 1646 48 81 13:09.3 1:08:57.9 1:09:38.4 0:40.5 11:06/M
9 PETRIECE CULBERSON PLANO TX 475 49 87 13:36.3 1:09:24.9 1:09:59.4 0:34.5 11:11/M
10 LUCI JENKINS GILMER TX 1613 45 93 15:53.2 1:11:41.7 1:12:09.1 0:27.3 11:33/M
11 ARIANE ARAUJO COLLEYVILLE TX 1713 49 97 17:00.9 1:12:49.4 1:12:49.4 11:44/M
12 JENNIFER KRAMER SHALLOWATER TX 1028 49 159 38:08.8 1:33:57.3 1:34:34.1 0:36.7 15:08/M
13 LETICIA ROBERTSON FORT WORTH TX 32 45 162 38:32.9 1:34:21.5 1:35:44.8 1:23.2 15:12/M
14 GINA WHEEL MANSFIELD TX 92 48 164 40:22.0 1:36:10.6 1:36:38.7 0:28.1 15:29/M
15 GIANNA VENTURI PLANO TX 1684 46 165 40:24.3 1:36:12.9 1:36:30.3 0:17.4 15:29/M
16 MARGARET PARKS RICHARDSON TX 1652 47 167 41:42.5 1:37:31.1 1:38:10.6 0:39.4 15:42/M
17 LAURIE LEWIS ARLINGTON TX 27 46 172 47:03.8 1:42:52.4 1:44:05.1 1:12.7 16:34/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SEKINO TORU PLANO TX 1724 48 3   42:09.2 42:11.3 0:02.1 6:47/M
2 MICHAEL HUNT KELLER TX 1610 45 8 4:10.7 46:19.9 46:30.9 0:10.9 7:28/M
3 RICARDO CASTELLANOS DALLAS TX 466 49 37 17:06.6 59:15.8 59:27.8 0:11.9 9:32/M
4 WILLIAM BRACKETT FORT WORTH TX 458 48 71 25:04.1 1:07:13.4 1:07:31.3 0:17.9 10:49/M
5 JOSEPH WHITE ARLINGTON TX 1690 45 75 25:41.8 1:07:51.0 1:08:54.8 1:03.7 10:56/M
6 CHRIS DIKES ARLINGTON TX 482 48 79 26:28.0 1:08:37.2 1:08:55.1 0:17.8 11:03/M
7 CHAD EDWARDS ARLINGTON TX 17 45 138 45:41.0 1:27:50.3 1:28:58.4 1:08.1 14:09/M
8 MARTIN EVANS PLANO TX 488 49 166 54:04.7 1:36:13.9 1:36:30.1 0:16.1 15:30/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LYNN BRONDER GRAND PRAIRIE TX 459 54 49   1:03:18.1 1:03:57.5 0:39.3 10:12/M
2 CARRIE ANNE MARTINEZ GRAND PRAIRIE TX 1633 50 86 6:05.4 1:09:23.6 1:10:36.3 1:12.6 11:10/M
3 LETICIA ANDRADE ALVARADO TX 443 51 122 17:10.0 1:20:28.2 1:20:45.0 0:16.8 12:57/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARTIN GOINS WEATHERFORD TX 497 52 27   55:43.2 55:58.2 0:15.0 8:58/M
2 DANIEL VILLEGAS FORT WORTH TX 1686 50 34 2:37.9 58:21.1 59:11.7 0:50.6 9:24/M
3 ALEC CAMERON FORT WORTH TX 462 54 51 7:46.6 1:03:29.8 1:04:18.3 0:48.5 10:13/M
4 JIM STEVENS PLANO TX 1670 50 68 10:55.4 1:06:38.6 1:07:17.1 0:38.5 10:44/M
5 DANNY KOONCE FORT WORTH TX 1622 51 77 12:21.1 1:08:04.3 1:08:32.6 0:28.3 10:58/M
6 JOHN WATKINS MANSFIELD TX 1687 50 84 13:39.2 1:09:22.4 1:10:08.3 0:45.9 11:10/M
7 BRUCE MCCANN WAXAHACHIE TX 1635 54 99 17:41.1 1:13:24.3 1:14:11.2 0:46.9 11:49/M
8 DONNIE CAMPBELL ARLINGTON TX 1009 54 119 23:36.9 1:19:20.1 1:20:44.5 1:24.3 12:47/M
9 BURTON SHADOW FORT WORTH TX 1663 54 125 26:03.7 1:21:46.9 1:22:41.5 0:54.6 13:10/M
10 KENNITH R SIMMONS FORT WORTH TX 1664 53 139 32:18.8 1:28:02.0 1:28:54.9 0:52.8 14:11/M
11 JACQUELINE OCKLEBERRY ARLINGTON TX 1649 54 153 35:55.5 1:31:38.7 1:32:06.8 0:28.1 14:45/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 FRANCES MCKISSICK IRVING TX 1636 56 22   52:44.6 52:51.9 0:07.3 8:30/M
2 GERI GERADS AZLE TX 494 55 54 11:33.6 1:04:18.2 1:04:38.4 0:20.1 10:21/M
3 VERONICA SCHORN GRAND PRAIRIE TX 1661 58 102 21:04.1 1:13:48.7 1:14:45.4 0:56.6 11:53/M
4 THERESE KANTAR GRANGER IN 1750 57 160 41:12.9 1:33:57.5 1:34:52.9 0:55.4 15:08/M
5 TERESA BRUNZ FT WORTH TX 460 59 170 47:25.1 1:40:09.7 1:40:14.5 0:04.7 16:08/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 FERNANDO HERNANDEZ DALLAS TX 1747 56 11   48:24.6 48:27.5 0:02.9 7:48/M
2 JOEL ZARAZUA ALLEN TX 1697 55 26 7:11.2 55:35.8 56:25.3 0:49.4 8:57/M
3 DAVID LUNINGHAM MANSFIELD TX 1632 56 32 9:34.9 57:59.5 58:41.7 0:42.2 9:20/M
4 RANDALL SWINDELL IRVING TX 1674 55 43 12:09.2 1:00:33.8 1:01:58.9 1:25.0 9:45/M
5 PAUL RANDO LANTANA TX 1657 59 53 15:48.4 1:04:13.0 1:04:22.6 0:09.6 10:20/M
6 KENNETH BAKER SOUTHLAKE TX 1006 55 64 17:48.1 1:06:12.7 1:06:12.7 10:40/M
7 MARTIN T MARTINEZ GRAND PRAIRIE TX 1634 57 83 20:55.8 1:09:20.4 1:10:33.4 1:13.0 11:10/M
8 MARC GERADS AZLE TX 495 55 109 27:46.9 1:16:11.5 1:16:33.5 0:21.9 12:16/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RUTH PAYNE DESOTO TX 1653 63 59   1:05:24.1 1:05:44.7 0:20.6 10:32/M
2 DIANNA SULSER DENISON TX 1673 61 65 0:58.0 1:06:22.2 1:06:28.6 0:06.3 10:41/M
3 LYNDA BRIGGS MANSFIELD TX 15 60 140 22:51.1 1:28:15.3 1:29:36.9 1:21.6 14:13/M
4 LUANN THOMAS FORT WORTH TX 1678 62 142 23:10.5 1:28:34.7 1:29:51.7 1:17.0 14:16/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TOM DUFFY GRAND PRAIRIE TX 1729 60 33   58:10.1 58:44.1 0:34.0 9:22/M
2 JAY BLAKEY KELLER TX 452 60 124 23:02.9 1:21:13.0 1:21:47.3 0:34.3 13:05/M
3 STEPHEN PHILLIPS ARLINGTON TX 1654 62 129 24:01.9 1:22:12.0 1:22:30.6 0:18.6 13:14/M
4 TOM BUSSEY CLEBURNE TX 1008 61 151 33:02.2 1:31:12.3 1:31:54.4 0:42.0 14:41/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KIM ANDRES IRVING TX 1719 65 41   59:50.8 1:00:02.2 0:11.4 9:38/M
2 SANDIE CANO NIPOMO CA 464 65 150 31:13.0 1:31:03.8 1:31:41.1 0:37.3 14:40/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVE GOODRICH POOLVILLE TX 499 67 23   53:09.9 53:18.5 0:08.5 8:34/M
2 TEDDY VIATOR DALLAS TX 1685 66 89 17:08.6 1:10:18.6 1:10:34.6 0:16.0 11:19/M
3 HAROLD BARNTHSON ARLINGTON TX 449 69 161 41:03.1 1:34:13.0 1:34:47.5 0:34.4 15:10/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARE MONTE ARLINGTON TX 1643 70 121   1:20:14.0 1:21:10.5 0:56.5 12:55/M
2 BARBARA SUCHER RICHARDSON TX 1717 73 149 10:48.8 1:31:02.9 1:31:56.1 0:53.2 14:40/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BOB LAY FORT WORTH TX 1627 71 55   1:04:47.1 1:05:03.2 0:16.1 10:26/M
2 JIM SKIBO CEDAR HILL TX 1666 71 135 21:17.6 1:26:04.7 1:26:31.8 0:27.1 13:52/M
3 JAMES RUNZHEIMER ARLINGTON TX 1660 72 158 28:35.2 1:33:22.3 1:33:29.0 0:06.7 15:02/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WALLY CAPPS FARMERS BRANCH TX 465 77 63   1:06:07.8 1:06:14.8 0:07.0 10:39/M
Top

Male 80 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KENNETH BREWER ARLINGTON TX 1026 81 104   1:14:45.7 1:15:02.1 0:16.4 12:02/M
2 CHARLES KEY DALLAS TX 1619 86 144 15:14.8 1:30:00.6 1:30:11.5 0:10.9 14:30/M