2nd Annual Run4Elise 5K

Age Group Results

April 07, 2018


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99
Women: Top Finishers 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

5K Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JESSICA SMITH TROPHY CLUB TX 2107 40 4   20:07.1 20:10.1 0:03.0 6:28/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANTONIO FLORCRUZ SOUTHLAKE TX 1870 15 1   19:11.6 19:13.8 0:02.1 6:10/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MAX HATCHER HURST TX 1884 0 18   22:44.5 22:44.5 7:19/M
2 Unknown Partic. 2136 2136 29 1:22.3 24:06.9 24:22.7 0:15.8 7:45/M
3 Unknown Partic. 15092 15092 68 3:55.8 26:40.4 27:02.6 0:22.2 8:34/M
4 Unknown Partic. 2133 2133 200 20:07.1 42:51.6 43:03.6 0:11.9 13:47/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SARAH RAHN KELLER TX 2063 8 72   26:51.5 26:52.7 0:01.2 8:38/M
2 CHARLEY ROSS KELLER TX 1925 4 205 17:34.0 44:25.6 45:06.3 0:40.6 14:17/M
3 AVERY ROSS KELLER TX 1923 7 207 17:43.3 44:34.9 45:02.0 0:27.0 14:20/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DALTON FUNK SOUTHLAKE TX 2017 6 169   36:09.9 36:21.2 0:11.3 11:37/M
2 LOGAN AGREN SOUTHLAKE TX 2166 7 191 3:38.1 39:48.0 40:00.4 0:12.4 12:48/M
3 AIDEN STEINKE KELLER TX 1862 6 195 5:45.8 41:55.8 42:20.4 0:24.6 13:29/M
4 BROOKS GWYNN WESTLAKE TX 1937 7 199 6:00.6 42:10.5 42:20.8 0:10.3 13:34/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MIRABEL RODGERS SOUTHLAKE TX 1932 9 71   26:50.6 26:51.8 0:01.2 8:38/M
2 IZZY SCHWARTZ KELLER TX 1915 10 118 4:03.6 30:54.2 30:55.3 0:01.0 9:56/M
3 CLAIR ULIASZ FLOWER MOUND TX 1917 10 119 4:03.8 30:54.5 30:55.5 0:01.0 9:56/M
4 HALEY HERNANDEZ SOUTHLAKE TX 2026 10 125 4:25.6 31:16.2 31:18.5 0:02.2 10:03/M
5 EMILY HERNANDEZ SOUTHLAKE TX 2025 10 126 4:26.1 31:16.8 31:19.1 0:02.2 10:03/M
6 RYLIE HART SOUTHLAKE TX 2116 9 128 4:35.5 31:26.2 31:35.4 0:09.2 10:06/M
7 CALLIE FURICH GRAPEVINE TX 2019 11 164 9:03.0 35:53.7 35:56.0 0:02.3 11:32/M
8 AINSLEY FUNK SOUTHLAKE TX 2016 10 167 9:16.6 36:07.2 36:19.2 0:11.9 11:37/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRADLEY CONWELL SOUTHLAKE TX 2160 10 39   24:38.3 24:44.9 0:06.5 7:55/M
2 GAVIN STRANGW SOUTHLAKE TX 2078 10 67 2:00.7 26:39.1 26:45.4 0:06.2 8:34/M
3 EVAN O'DONNELL SOUTHLAKE TX 2057 9 73 2:13.7 26:52.1 26:59.1 0:07.0 8:38/M
4 ALEXANDER BOECK SOUTHLAKE TX 1993 11 90 3:30.7 28:09.1 28:09.1 9:03/M
5 MAXIUMS WILLIAMSON SOUTHLAKE TX 2131 11 91 3:33.7 28:12.0 28:15.2 0:03.1 9:04/M
6 ANDREW BOECK SOUTHLAKE TX 1994 11 158 10:35.1 35:13.4 35:14.7 0:01.2 11:19/M
7 DONNELLY RODGERS SOUTHLAKE TX 1930 11 161 10:36.4 35:14.8 35:14.8 11:20/M
8 JOSHUA JANNING SOUTHLAKE TX 1946 9 178 13:21.5 37:59.9 38:18.0 0:18.0 12:13/M
9 ALAN DENG SOUTHLAKE TX 1936 10 179 13:30.0 38:08.4 38:08.4 12:16/M
10 GAGE GWYNN WESTLAKE TX 1938 10 180 13:30.5 38:08.9 38:16.0 0:07.0 12:16/M
11 EVAN ROBSON SOUTHLAKE TX 2066 11 186 14:05.4 38:43.8 38:44.8 0:01.0 12:27/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CARLY WALTER SOUTHLAKE TX 2092 12 12   21:52.6 21:55.3 0:02.7 7:02/M
2 ALEXANDRA WALSH SOUTHLAKE TX 2089 12 13 0:00.6 21:53.3 21:55.7 0:02.4 7:02/M
3 ERIN O'DONNELL SOUTHLAKE TX 2056 12 14 0:02.2 21:54.9 21:54.9 7:03/M
4 ERIKA MARTINEZ SOUTHLAKE TX 2040 13 20 1:10.1 23:02.7 23:04.4 0:01.6 7:24/M
5 TYLER CASEY SOUTHLAKE TX 2000 14 30 2:16.2 24:08.8 24:14.2 0:05.3 7:46/M
6 SOFIA GREENBERG SOUTHKAKE TX 1889 12 31 2:17.9 24:10.6 24:26.5 0:15.8 7:46/M
7 LAUREN LUND SOUTHLAKE TX 2039 14 34 2:29.0 24:21.7 24:22.7 0:01.0 7:50/M
8 CHELSEA HERRERA HEATH TX 2163 13 53 3:43.4 25:36.1 25:40.0 0:03.9 8:14/M
9 ISABELLA WOODS SOUTHLAKE TX 2100 13 54 3:43.9 25:36.5 25:41.2 0:04.6 8:14/M
10 KATENCE PUTCHINSKI ROCKWALL TX 2164 13 56 3:44.7 25:37.3 25:40.7 0:03.3 8:14/M
11 KATELYN BROWN FLOWER MOUND TX 1997 14 59 4:00.8 25:53.4 25:56.5 0:03.0 8:19/M
12 BROOKE CHERRY SOUTHLAKE TX 2128 13 61 4:13.5 26:06.1 26:06.1 8:24/M
13 TATUM JANNING SOUTHLAKE TX 1947 12 64 4:32.8 26:25.4 26:41.7 0:16.3 8:30/M
14 CATE LANNEN SOUTHLAKE TX 2178 13 82 5:27.9 27:20.6 27:30.2 0:09.5 8:47/M
15 KATIE BAEK SOUTHLAKE TX 1987 14 96 6:24.9 28:17.6 28:21.4 0:03.8 9:06/M
16 GRACE SCHNEIDER SAGINAW TX 2121 14 109 8:12.4 30:05.1 30:06.9 0:01.8 9:40/M
17 RILEY DAFFERN SAGINAW TX 1872 14 110 8:12.5 30:05.1 30:06.9 0:01.8 9:40/M
18 HALLE SUMMITT DENTON TX 2081 14 137 10:24.0 32:16.7 32:27.1 0:10.4 10:23/M
19 RILEY FRANCIS SOUTHLAKE TX 2175 14 156 12:55.1 34:47.7 34:50.8 0:03.0 11:11/M
20 PRESLIE WEILERT SOUTHLAKE TX 2098 12 174 15:48.3 37:41.0 37:57.5 0:16.5 12:07/M
21 RYLEY MARTINEZ FORT WORTH TX 2042 12 175 15:50.5 37:43.2 37:59.4 0:16.2 12:08/M
22 KAT CHINN SOUTHLAKE TX 2005 12 177 16:06.1 37:58.7 38:15.4 0:16.6 12:12/M
23 ARRIANNAH CROSS FORT WORTH TX 1914 13 193 18:45.4 40:38.1 40:43.6 0:05.5 13:04/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TINO ROSS 2139 12 5   20:46.5 20:51.3 0:04.7 6:41/M
2 VANCE AMOS SOUTHLAKE TX 1983 13 11 0:56.3 21:42.8 21:42.8 6:59/M
3 EMMIT PHALEN SOUTHLAKE TX 1920 13 16 1:15.9 22:02.4 22:16.3 0:13.8 7:05/M
4 NICHOLAS JAIME NORTH RICHLAND HILLS TX 1832 13 28 3:15.7 24:02.2 24:05.2 0:03.0 7:44/M
5 CAM WALTER SOUTHLAKE TX 2091 14 37 3:46.6 24:33.2 24:33.2 7:54/M
6 TOMMY CHAN SOUTHLAKE TX 2002 12 45 4:28.8 25:15.3 25:16.9 0:01.5 8:07/M
7 BILAL SAADI SOUTHLAKE TX 1975 13 52 4:49.5 25:36.1 25:38.6 0:02.5 8:14/M
8 EVAN WATTS SOUTHLAKE TX 2157 13 58 5:05.9 25:52.4 26:26.1 0:33.6 8:19/M
9 JACOB HARGREAVES SOUTHLAKE TX 2104 14 65 5:45.1 26:31.7 26:53.2 0:21.5 8:32/M
10 ALEX PATTON SOUTHLAKE TX 2182 14 70 6:00.9 26:47.4 27:11.2 0:23.8 8:37/M
11 DARIS HART SOUTHLAKE TX 2118 13 77 6:16.4 27:02.9 27:05.3 0:02.3 8:42/M
12 TANNER WIGGINS NORTH RICHLAND HILLS TX 2126 13 97 7:32.6 28:19.1 28:19.1 9:06/M
13 COLIN ROBSON SOUTHLAKE TX 2065 13 98 7:33.5 28:20.1 28:20.1 9:07/M
14 DANIEL HENRICKS SOUTHLAKE TX 2023 14 108 9:16.2 30:02.7 30:23.1 0:20.4 9:39/M
15 BRYANT HARGREAVES SOUTHLAKE TX 2103 14 114 9:20.1 30:06.7 30:27.7 0:21.0 9:41/M
16 SAMUEL JENSEN MCKINNEY TX 1902 12 143 12:17.1 33:03.7 33:12.1 0:08.4 10:38/M
17 JOSHUA SHAFER SOUTHLAKE TX 2185 12 147 12:35.5 33:22.0 33:23.7 0:01.6 10:44/M
18 ETHAN PHAN SOUTHLAKE TX 2062 13 183 17:36.3 38:22.8 38:32.0 0:09.1 12:20/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMELIA BIRD (WARREN) ROCKWALL TX 1992 15 19   22:53.8 22:56.5 0:02.7 7:21/M
2 SYDNEY FAWKS DALLAS TX 2159 17 25 0:35.6 23:29.4 23:35.2 0:05.8 7:33/M
3 CAITLIN MERTZ SOUTHLAKE TX 1858 17 36 1:28.9 24:22.7 24:31.6 0:08.8 7:50/M
4 RABEA PAPKE SOUTHLAKE TX 2060 18 69 3:49.0 26:42.8 26:46.7 0:03.9 8:35/M
5 BAILEY MORROW ROCKWALL TX 2053 15 84 4:38.1 27:31.9 27:42.5 0:10.6 8:51/M
6 SARAH NGUYEN SOUTHLAKE TX 2054 17 103 6:42.7 29:36.5 29:38.4 0:01.8 9:31/M
7 GABRIELLE KILPATRICK SOUTHLAKE TX 2138 16 106 6:48.1 29:41.9 29:50.6 0:08.7 9:33/M
8 SAMANTHA TATUM GRAPEVINE TX 2084 17 135 8:56.9 31:50.7 31:56.8 0:06.1 10:14/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 REID CIESIOLKA ROANOKE TX 1879 16 3   19:43.2 19:45.0 0:01.8 6:20/M
2 COOPER FAWKS DALLAS TX 2158 15 23 3:33.3 23:16.5 23:22.4 0:05.8 7:29/M
3 CLARK IRWIN HASLET TX 2029 15 27 4:18.7 24:01.9 24:07.7 0:05.7 7:43/M
4 CHRISTINA KARL SOUTHLAKE TX 2032 16 79 7:20.1 27:03.3 27:07.2 0:03.8 8:42/M
5 COLE WALTER SOUTHLAKE TX 2093 16 140 13:19.1 33:02.3 33:21.5 0:19.1 10:37/M
6 JAKE EUDALY COLLEYVILLE TX 1828 16 141 13:19.5 33:02.7 33:06.3 0:03.5 10:37/M
7 JUSTIN SCHULZ GRAPEVINE TX 1861 16 165 16:12.7 35:55.9 36:15.9 0:20.0 11:33/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALICE CHURCH FT WORTH TX 1850 24 150   33:54.0 34:11.9 0:17.8 10:54/M
2 MARY SHIRLEY PFLUGERVILLE TX 1827 23 157 1:03.1 34:57.1 35:16.2 0:19.0 11:14/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHUCK HOTALING FLOWER MOUND TX 1906 23 8   21:16.9 21:21.4 0:04.5 6:50/M
2 MILES MILLET SOUTHLAKE TX 2050 22 33 2:57.8 24:14.7 24:22.1 0:07.3 7:48/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NARA JENKINS FORT WORTH TX 1845 29 201   43:11.7 43:35.0 0:23.2 13:53/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DYLAN BREWER SOUTHLAKE TX 2109 26 2   19:41.4 19:56.5 0:15.0 6:20/M
2 RYAN KING GRAPEVINE TX 2036 28 17 3:02.3 22:43.8 23:01.8 0:17.9 7:18/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NATALIE NG SOUTHLAKE TX 2130 32 15   22:00.7 22:02.3 0:01.6 7:04/M
2 TRACY MORALES SOUTHLAKE TX 2052 31 38 2:36.9 24:37.7 24:41.1 0:03.4 7:55/M
3 CHRISSY PENNINGTON COLLEYVILLE TX 1960 30 104 7:36.8 29:37.6 29:54.9 0:17.3 9:31/M
4 NICOLE WEGNER HALTOM CITY TX 2097 33 151 12:09.0 34:09.7 34:15.4 0:05.6 10:59/M
5 RAMYA ANNAM ROANOKE TX 1985 31 171 14:55.2 36:56.0 37:09.9 0:13.9 11:53/M
6 KELLY POLLOW RED OAK TX 1896 34 190 17:45.1 39:45.9 40:04.2 0:18.2 12:47/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALAN SIVAKUMARAN GRAPEVINE TX 1911 33 47   25:18.7 25:23.8 0:05.0 8:08/M
2 JEFF DIGATI FRISCO TX 2110 30 66 1:16.3 26:35.1 26:48.0 0:12.9 8:33/M
3 MARK ZAHRADNIK GRAPEVINE TX 2188 34 107 4:30.8 29:49.6 29:58.0 0:08.4 9:35/M
4 ANTHONY JOHNSON WAXAHACHIE TX 1894 34 131 6:12.0 31:30.8 31:50.8 0:19.9 10:08/M
5 JOHN PENNINGTON ROANOKE TX 2114 33 145 7:48.6 33:07.4 33:25.1 0:17.7 10:39/M
6 BRYAN ROSS KELLER TX 1924 34 202 18:59.9 44:18.7 45:02.7 0:44.0 14:15/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMY BENSON HASLET TX 2170 39 41   24:48.2 24:53.2 0:05.0 7:58/M
2 TRACY AGREN SOUTHLAKE TX 2167 36 62 1:25.7 26:13.9 26:25.2 0:11.2 8:26/M
3 AMANDA LONG ROCKWALL TX 2038 39 121 6:23.0 31:11.2 31:21.5 0:10.3 10:02/M
4 COURTNEY GILES KELLER TX 1829 38 123 6:24.6 31:12.8 31:26.5 0:13.7 10:02/M
5 JENNIFER JOHNSON WAXAHACHIE TX 1895 35 127 6:35.4 31:23.6 31:43.9 0:20.2 10:05/M
6 DESIREE WHISMAN COLLEYVILLE TX 1903 39 144 8:16.3 33:04.5 33:17.6 0:13.0 10:38/M
7 SARAH HENRY SAN ANGELO TX 2176 35 159 10:25.3 35:13.5 35:32.7 0:19.1 11:19/M
8 CARRIE STEINKE KELLER TX 1864 36 196 17:07.7 41:55.9 42:20.4 0:24.5 13:29/M
9 SHELLEY ROSS KELLER TX 1926 35 203 19:33.6 44:21.8 45:06.0 0:44.1 14:16/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PETER DYER KELLER TX 1929 37 10   21:39.0 22:01.7 0:22.7 6:58/M
2 OSCAR JORDAN ROANOKE TX 1833 39 32 2:35.7 24:14.7 24:21.4 0:06.7 7:48/M
3 ANDREW SMITH SCURRY TX 2074 36 51 3:55.4 25:34.4 25:37.2 0:02.7 8:13/M
4 DAVID HART SOUTHLAKE TX 2119 39 60 4:17.6 25:56.6 26:04.2 0:07.6 8:20/M
5 IAN CAREAGA ROANOKE TX 1927 38 95 6:37.7 28:16.7 28:16.7 9:05/M
6 DANE WATTS SOUTHLAKE TX 2156 38 133 10:00.5 31:39.5 32:13.2 0:33.7 10:11/M
7 GEOFFREY FUNK SOUTHLAKE TX 2018 39 168 14:30.0 36:09.0 36:20.7 0:11.7 11:37/M
8 AUSTIN CLINE CARROLLTON TX 1851 36 170 14:59.7 36:38.7 36:52.9 0:14.1 11:47/M
9 PAUL STEINKE KELLER TX 1865 36 197 20:18.0 41:57.0 42:23.1 0:26.1 13:29/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TYSON TAYLOR SOUTHLAKE TX 1912 40 43   25:08.3 25:11.1 0:02.7 8:05/M
2 HEATHER JAMES HOUSTON TX 2030 42 46 0:09.7 25:18.0 25:18.0 8:08/M
3 MAGGIE SHAFFER ROANOKE TX 1835 41 93 3:07.3 28:15.6 28:28.1 0:12.4 9:05/M
4 KIMBERLY BROWN FLOWER MOUND TX 1998 44 115 5:16.1 30:24.5 30:28.5 0:04.0 9:46/M
5 ERICA SWETT SOUTHLAKE TX 1965 40 122 6:03.1 31:11.4 31:21.0 0:09.6 10:02/M
6 KAREN TADLOCK SOUTHLAKE TX 2082 42 136 6:44.5 31:52.8 31:55.9 0:03.0 10:15/M
7 ELYSE JENSEN MCKINNEY TX 1901 42 142 7:54.9 33:03.2 33:12.0 0:08.7 10:38/M
8 TESSA MARTINEZ FORT WORTH TX 2043 40 154 9:31.3 34:39.6 35:02.3 0:22.7 11:08/M
9 JILL SCHWARTZ KELLER TX 1916 41 172 11:53.6 37:02.0 37:07.4 0:05.4 11:54/M
10 ELIZABETH JANNING SOUTHLAKE TX 1944 42 181 13:00.7 38:09.0 38:26.9 0:17.9 12:16/M
11 ANNE TRAN KELLER TX 2088 44 182 13:04.8 38:13.1 38:33.1 0:19.9 12:17/M
12 TRINA GWYNN WESTLAKE TX 1939 44 206 19:26.1 44:34.4 44:44.7 0:10.2 14:20/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARK MILLER CARROLLTON TX 1952 40 7   21:08.7 21:11.4 0:02.6 6:48/M
2 MONIL SHAH SOUTHLAKE TX 1955 40 21 1:56.2 23:05.0 23:09.3 0:04.3 7:25/M
3 JASON JANNING SOUTHLAKE TX 1945 44 49 4:13.3 25:22.1 25:28.3 0:06.2 8:09/M
4 JON CONWELL SOUTHLAKE TX 2161 43 50 4:19.0 25:27.8 25:36.2 0:08.4 8:11/M
5 PETE MCMAHON COPPELL TX 1868 42 74 5:45.8 26:54.6 27:15.9 0:21.3 8:39/M
6 CHUCK FURLICH GRAPEVINE TX 2020 44 89 6:58.2 28:07.0 28:09.4 0:02.3 9:02/M
7 JAVIER JAIME NORTH RICHLAND HILLS TX 1831 43 94 7:07.6 28:16.4 28:25.3 0:08.8 9:05/M
8 JEF TINGLEY DALLAS TX 1898 42 111 8:56.3 30:05.1 30:26.0 0:20.9 9:40/M
9 RYAN MARTINEZ FORT WORTH TX 2041 41 132 10:29.2 31:38.0 32:01.2 0:23.2 10:10/M
10 RAAMAKRISHNA SIRGAZHI BABU KELLER TX 2073 41 166 14:52.0 36:00.8 36:05.3 0:04.5 11:35/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VICTORIA REPICE SOUTHLAKE TX 2064 47 26   23:33.0 23:46.0 0:12.9 7:34/M
2 ANA GREENBERG SOUTHKAKE TX 1886 45 35 0:49.0 24:22.0 24:37.9 0:15.9 7:50/M
3 SHANNON PUTCHINSKI ROCKWALL TX 2165 47 76 3:25.0 26:58.1 27:09.8 0:11.7 8:40/M
4 JENNIFER HIBBS GRAPEVINE TX 2027 46 80 3:42.8 27:15.9 27:26.6 0:10.6 8:46/M
5 CYNTHIA WILSON DALLAS TX 2137 47 100 4:54.0 28:27.1 28:27.1 9:09/M
6 MICHELLE ROJAS DALLAS TX 2067 45 116 7:08.1 30:41.1 30:48.0 0:06.8 9:52/M
7 HEATHER WALLACE SOUTHLAKE TX 2125 47 130 7:54.5 31:27.5 31:38.8 0:11.3 10:07/M
8 TONYA WALTER SOUTHLAKE TX 2095 49 146 9:42.6 33:15.7 33:34.6 0:18.9 10:41/M
9 ANDREA MILLER SOUTHLAKE TX 2048 45 148 10:05.9 33:39.0 34:01.4 0:22.4 10:49/M
10 MICHELE CICCONE SOUTHLAKE TX 1972 46 149 10:07.2 33:40.2 33:44.2 0:04.0 10:50/M
11 ANGELA LANCE TROPHY CLUB TX 2113 47 153 10:55.8 34:28.9 34:36.5 0:07.5 11:05/M
12 ANGELA LANCE TROPHY CLUB TX 1834 47 155 11:13.7 34:46.7 34:53.9 0:07.1 11:11/M
13 ELIZABETH PHAN SOUTHLAKE TX 2061 48 185 15:06.4 38:39.5 38:48.8 0:09.3 12:26/M
14 AIMEI WU SOUTHLAKE TX 1943 47 189 16:10.1 39:43.2 39:43.2 12:46/M
15 EMILY SUMMITT DENTON TX 2080 45 194 17:18.7 40:51.7 41:02.9 0:11.1 13:08/M
16 JOY LESCZYNSKI SOUTHLAKE TX 1941 45 204 20:50.9 44:24.0 44:34.7 0:10.7 14:17/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRIS MORRIS GRAPEVINE TX 1953 45 24   23:19.8 23:24.7 0:04.9 7:30/M
2 RICHARD ASHCROFT FORNEY TX 1899 48 57 2:31.5 25:51.4 26:04.3 0:12.9 8:19/M
3 ERIC WALTER SOUTHLAKE TX 2094 48 63 2:54.3 26:14.1 26:33.5 0:19.3 8:26/M
4 REX BUNNELL ARGYLE TX 2120 49 99 5:02.9 28:22.8 28:34.8 0:11.9 9:07/M
5 STEVEN DEGRAPPO SOUTHLAKE TX 2012 47 139 9:41.4 33:01.3 33:10.7 0:09.3 10:37/M
6 COREY BROUSSARD REDONDO BEACH CA 1996 46 162 12:16.1 35:36.0 36:00.1 0:24.1 11:27/M
7 WILLIAM DOWNS FLOWER MOUND TX 2102 48 184 15:03.6 38:23.5 38:44.8 0:21.3 12:21/M
8 MICHAEL LESCZYNSKI SOUTHLAKE TX 1942 47 198 18:46.8 42:06.7 42:17.8 0:11.0 13:32/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELIZABETH LAWRENCE NORTH RICHLAND HILLS TX 1951 50 40   24:44.9 24:48.5 0:03.6 7:57/M
2 DANA GAGE NORTH RICHLAND HILLS TX 2134 54 92 3:28.5 28:13.4 28:45.4 0:31.9 9:04/M
3 LYDIA BARNES GRAPEVINE TX 1989 54 112 5:20.6 30:05.5 30:13.5 0:08.0 9:40/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GREG JESENSKY PLANO TX 1950 54 9   21:17.1 21:20.9 0:03.7 6:51/M
2 KENT CHAN SOUTHLAKE TX 2001 51 55 4:19.8 25:36.9 25:39.0 0:02.1 8:14/M
3 ERIC LANNEN SOUTHLAKE TX 2179 52 81 6:03.5 27:20.6 27:30.2 0:09.5 8:47/M
4 STEPHEN JUNKER DALLAS TX 2031 54 83 6:06.1 27:23.2 27:30.3 0:07.0 8:48/M
5 KEVIN O'DONNELL SOUTHLAKE TX 2058 50 101 7:31.1 28:48.3 28:55.3 0:07.0 9:16/M
6 MIGUEL MORALES SAN ANTONIO TX 2051 52 124 9:59.0 31:16.1 31:21.1 0:04.9 10:03/M
7 ARTHUR ATCHISON SOUTHLAKE TX 1847 53 129 10:09.5 31:26.6 31:38.9 0:12.2 10:06/M
8 STEVE MERIMONTI GRAPEVINE TX 2047 52 138 11:18.3 32:35.4 32:57.5 0:22.0 10:29/M
9 DON WALKER FORT WORTH TX 1837 52 152 13:10.5 34:27.6 34:35.2 0:07.6 11:05/M
10 DAVID WATSON SOUTHLAKE TX 2123 53 173 16:06.0 37:23.1 37:36.6 0:13.4 12:01/M
11 BILL CHINN SOUTHLAKE TX 2003 50 176 16:40.1 37:57.2 38:15.0 0:17.7 12:12/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SHERRI BREWER SOUTHLAKE TX 2108 57 88   28:06.3 28:24.8 0:18.5 9:02/M
2 JACKIE PENNINGTON FORT WORTH TX 1961 59 105 1:34.2 29:40.6 29:57.4 0:16.8 9:32/M
3 KAREN TESTA KELLER TX 1877 57 117 2:37.4 30:43.8 30:53.0 0:09.2 9:53/M
4 BETTINA TATUM GRAPEVINE TX 2083 57 134 3:44.0 31:50.3 31:56.7 0:06.3 10:14/M
5 BECKY HOWARD LANTANA TX 2028 55 187 10:54.1 39:00.4 39:18.2 0:17.7 12:32/M
6 MINDY PETERSON GRAPEVINE TX 1859 55 192 12:21.3 40:27.7 40:27.7 13:00/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOHN WINSTEAD TROPHY CLUB TX 1958 56 6   20:49.6 20:53.8 0:04.2 6:42/M
2 JACK HASE TROPHY CLUB TX 1905 57 22 2:19.1 23:08.7 23:10.9 0:02.1 7:26/M
3 GREG WALSH SOUTHLAKE TX 2090 58 42 4:11.9 25:01.6 25:05.1 0:03.5 8:03/M
4 BARNEY BARNHART GRAPEVINE TX 1948 55 48 4:30.9 25:20.5 25:25.9 0:05.4 8:09/M
5 ALAN NORRIS SOUTHLAKE TX 2055 56 75 6:06.4 26:56.1 27:04.1 0:07.9 8:40/M
6 ARTURO FLORCRUZ SOUTHLAKE TX 1871 57 85 6:46.6 27:36.3 27:42.4 0:06.1 8:52/M
7 KENNETH BAKER SOUTHLAKE TX 2169 55 113 9:16.8 30:06.5 30:21.0 0:14.5 9:41/M
8 MIKE LAFAVERS SOUTHLAKE TX 2037 58 160 14:24.2 35:13.9 35:28.9 0:15.0 11:19/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HELENE WALKER SOUTHLAKE TX 1957 61 78   27:03.2 27:07.6 0:04.4 8:42/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KEN MERTE SOUTHLAKE TX 1909 64 44   25:11.1 25:14.0 0:02.8 8:06/M
2 DOUG KEEFFE GRAPEVINE TX 1907 62 86 2:32.1 27:43.3 27:52.1 0:08.8 8:55/M
Top

Female 65 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRISTINE BASSANO FLOWER MOUND TX 1904 66 87   28:00.8 28:06.8 0:06.0 9:00/M
2 BARBARA STOTLER EULESS TX 2077 66 163 7:45.1 35:46.0 35:54.1 0:08.1 11:30/M
Top

Male 65 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BOB TEUTSCH KELLER TX 1913 74 102   28:55.9 29:01.8 0:05.9 9:18/M
2 JIM THEISEN MANSFIELD TX 1956 68 120 2:12.9 31:08.8 31:12.9 0:04.0 10:01/M
3 PAUL FOXCROFT SAN ANGELO TX 2122 77 188 10:31.1 39:27.0 39:58.7 0:31.7 12:41/M