32nd Annual Haltom Stampede

Age Group Results

February 10, 2018


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 0- 0 1- 9 10-13 14-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74
Women: Top Finishers 1- 9 10-13 14-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99

5K Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SANDIE NATHAN GRAPEVINE TX 1930 38 4   19:52.3 19:53.5 0:01.2 6:23/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PETER JAROS 2518 20 1   17:58.3 17:58.3 0:00.0 5:47/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAURA NELSON GRAPEVINE TX 2546 52 23   23:07.5 23:09.5 0:01.9 7:26/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SERGIO HERNANDEZ GRANBURY TX 2531 43 3   19:37.2 19:37.8 0:00.6 6:18/M
Top

Female Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SANDRA STIERMAN GRAND PRAIRIE TX 1958 51 27   23:45.8 23:48.2 0:02.4 7:38/M
Top

Male Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GREG JESENSKY PLANO TX 1900 54 6   20:38.9 20:40.7 0:01.7 6:38/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANTONIO LUNA 2548 126   36:48.9 36:51.5 0:02.5 11:50/M
2 Unknown Partic. 2504 2504 205 15:57.4 52:46.4 52:55.7 0:09.3 16:58/M
Top

Female 9 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MIKAYLA POWERS FORT WORTH TX 1937 7 78   29:28.0 29:38.3 0:10.3 9:28/M
2 DELANEY THOMAS FORT WORTH TX 1843 9 141 8:53.6 38:21.6 38:34.5 0:12.8 12:20/M
3 CAMILA DELATORRE FORT WORTH TX 1152 7 145 9:08.2 38:36.2 38:36.2 12:25/M
4 AILEEN LARA HALTOM CITY 1803 9 149 10:30.8 39:58.9 40:15.5 0:16.6 12:51/M
5 MARISA RANGEL 1994 8 154 10:48.9 40:16.9 40:32.3 0:15.4 12:57/M
6 VIOLET TREVINO 1812 9 155 10:49.4 40:17.4 40:20.7 0:03.3 12:57/M
7 MAKAYLA MOSS COLLEYVILLE TX 1928 5 162 11:54.7 41:22.7 41:49.9 0:27.2 13:18/M
8 LEAH NUNEZ 1991 7 173 14:37.4 44:05.5 44:20.7 0:15.2 14:10/M
9 LILLY KENEFICK KELLER TX 1909 9 188 17:40.9 47:08.9 47:29.4 0:20.5 15:09/M
10 PAOLA BRAGA FORT WORTH TX 1855 6 210 24:25.7 53:53.8 54:19.0 0:25.2 17:20/M
Top

Male 9 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KENDALL LOWE N RICHLND HLS TX 1915 9 28   23:46.0 23:50.4 0:04.4 7:39/M
2 LUKE JENNINGS WATAUGA TX 1898 6 92 7:32.8 31:18.9 31:22.7 0:03.7 10:04/M
3 MICHEAL TREVINO 1810 8 133 13:37.5 37:23.6 37:36.3 0:12.6 12:01/M
4 TRISTIAN ROBINSON WATAUGA TX 1841 8 135 13:38.8 37:24.9 37:32.5 0:07.6 12:02/M
5 JUAN CARLOS 1996 9 150 16:18.9 40:04.9 40:41.2 0:36.2 12:53/M
6 ALEX GARCIA 1986 9 153 16:28.8 40:14.8 40:14.8 12:56/M
7 SANTIAGO RODRIGUEZ 1989 7 170 19:46.9 43:32.9 43:45.1 0:12.2 14:00/M
8 TRAVIS KAEMMERLING FORT WORTH TX 1825 7 179 21:00.1 44:46.1 45:01.1 0:14.9 14:24/M
Top

Female 10 to 13

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMELIA FAVOUR DALLAS TX 1874 13 15   21:52.7 21:53.2 0:00.5 7:02/M
2 RYLEE ROBINSON WATAUGA TX 1839 11 46 4:31.7 26:24.4 26:31.9 0:07.5 8:29/M
3 PAULINA BARCO-DAVALOS WATAUGA TX 2539 11 48 4:47.2 26:39.9 26:41.2 0:01.3 8:34/M
4 KAYLEE ROBLES HALTOM CITY 1376 11 67 6:26.2 28:18.9 28:24.0 0:05.0 9:06/M
5 HANNAH VICE HURST TX 2514 13 74 7:10.5 29:03.2 29:25.0 0:21.7 9:20/M
6 SERENITY TREVINO 1811 10 88 9:18.2 31:10.9 31:14.0 0:03.1 10:01/M
7 ABIGAIL DELATORRE FORT WORTH TX 1151 11 112 11:30.4 33:23.1 33:24.2 0:01.0 10:44/M
8 VALERIA MURRILLO 1987 11 127 14:56.3 36:49.0 37:05.4 0:16.3 11:50/M
9 ROBBIE COZAD WATAUGA TX 1832 11 143 16:34.6 38:27.3 38:33.6 0:06.3 12:22/M
10 ALYNA CARRASCO FORT WORTH TX 1999 10 171 22:04.8 43:57.5 44:18.3 0:20.7 14:08/M
11 GLORIA MOODY 1993 11 176 22:38.7 44:31.4 44:47.4 0:16.0 14:19/M
12 CLAIR KENEFICK KELLER TX 1907 13 190 25:57.7 47:50.4 48:13.4 0:23.0 15:23/M
13 KAROL MCDUFFIE HALTOM CITY TX 1350 12 206 31:35.0 53:27.7 53:48.2 0:20.5 17:11/M
14 ELIZABETH MCDUFFIE HALTOM CITY TX 1134 10 216 33:07.6 55:00.3 55:20.9 0:20.5 17:41/M
Top

Male 10 to 13

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KELLER ASHLEY FORT WORTH TX 1157 11 22   23:04.6 23:04.8 0:00.2 7:25/M
2 OWEN MARTIN BURLESON TX 1922 11 72 5:43.0 28:47.6 29:07.2 0:19.5 9:15/M
3 COREY LUEDEMANN KELLER TX 1917 12 80 6:31.1 29:35.8 29:39.0 0:03.2 9:31/M
4 JOSE SANCHEZ 2536 10 93 8:15.7 31:20.3 31:20.3 10:05/M
5 NOA ASSELIN 1988 12 125 13:40.8 36:45.4 36:48.0 0:02.5 11:49/M
6 JULIAN RUEDA NORTH RICHLAND HILLS TX 1137 10 130 13:59.7 37:04.4 37:09.4 0:05.0 11:55/M
7 SEAN KENEFICK KELLER TX 1910 10 187 23:57.3 47:02.0 47:22.5 0:20.5 15:07/M
8 GRAYSON EBYCZEK 2505 13 201 29:09.4 52:14.0 52:16.1 0:02.1 16:48/M
Top

Female 14 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAVANNAH THOMAS FORT WORTH TX 1845 17 147   39:36.4 39:49.3 0:12.8 12:44/M
2 MAYA CARRASCO FORT WORTH TX 1146 14 168 3:40.0 43:16.5 43:38.2 0:21.6 13:55/M
3 AURORA JUAREZ-JACINTO 1801 16 175 4:54.2 44:30.7 44:38.1 0:07.3 14:19/M
Top

Male 14 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAKE ISMIR FORT WORTH TX 1896 17 2   18:24.6 18:24.6 5:55/M
2 JORDAN HAGOOD HUDSON OAKS TX 2509 16 5 1:54.8 20:19.4 20:19.9 0:00.4 6:32/M
3 OMAR ALASSI 2547 17 12 3:04.5 21:29.1 21:29.8 0:00.6 6:54/M
4 MATTHEW STARKS HURST TX 1143 15 20 4:23.6 22:48.2 22:48.2 7:20/M
5 GAUGE PHELPS HALTOM CITY TX 2000 14 29 5:21.9 23:46.5 23:49.3 0:02.7 7:39/M
6 JEREMY ANSLEY 2542 18 54 8:30.5 26:55.1 27:08.1 0:12.9 8:39/M
7 HECTOR MADRIGAL 1982 15 68 9:55.4 28:20.1 28:22.3 0:02.2 9:07/M
8 JACK COZAD WATAUGA TX 1831 14 105 14:03.1 32:27.7 32:31.0 0:03.3 10:26/M
9 MAX THOMAS FORT WORTH TX 1844 14 108 14:14.3 32:39.0 32:57.0 0:18.0 10:30/M
Top

Female 19 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 REGINA STIERMAN GRAND PRAIRIE TX 1957 19 50   26:48.4 26:52.8 0:04.3 8:37/M
2 CAITLYN LATHAM ARLINGTON TX 1836 24 158 14:06.5 40:54.9 41:06.2 0:11.3 13:09/M
Top

Male 19 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARTIN SANDOVAL HALTOM CITY TX 1949 20 21   23:01.2 23:05.5 0:04.2 7:24/M
2 TRAVIS WAY ALEDO TX 1974 20 36 1:23.0 24:24.3 24:24.9 0:00.6 7:51/M
3 OSVALDO RETANA HALTOM CITY TX 1943 22 59 4:43.1 27:44.4 28:10.2 0:25.7 8:55/M
4 JASON HAMMON ARLINGTON TX 1889 21 109 9:47.8 32:49.0 32:58.2 0:09.1 10:33/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DANIELLE OTTO FORT WORTH TX 1934 28 45   26:07.5 26:10.3 0:02.8 8:24/M
2 KELLIE MARRIOTT FORT WORTH TX 1920 26 57 1:21.1 27:28.6 27:32.2 0:03.6 8:50/M
3 PAIGE MILLER HALTOM CITY TX 1367 29 81 3:37.3 29:44.8 29:59.6 0:14.8 9:34/M
4 STEPHANIE DEBORD FT. WORTH TX 1868 28 90 5:09.1 31:16.6 31:24.4 0:07.7 10:03/M
5 NANCY MILLER HALTOM CITY TX 1366 28 124 10:21.8 36:29.3 36:43.8 0:14.4 11:44/M
6 HALTOM MICHELLE COPPELL TX 1927 27 128 10:44.1 36:51.6 36:58.2 0:06.5 11:51/M
7 MICHELLE SPENCE HALTOM CITY TX 1955 28 142 12:17.2 38:24.7 38:35.6 0:10.8 12:21/M
8 ELISE LALAMA HALTOM CITY TX 1912 27 151 14:04.9 40:12.4 40:21.1 0:08.6 12:56/M
9 DAYSI DOMEBO WICHITA TX 1814 27 156 14:44.8 40:52.3 41:07.8 0:15.5 13:08/M
10 JESSICA HERMES WATAUGA TX 1834 25 157 14:46.9 40:54.5 41:06.4 0:11.9 13:09/M
11 VALERIA MERAZ-RUBIO FORT WORTH TX 1805 25 163 15:42.0 41:49.5 42:06.6 0:17.0 13:27/M
12 LAURA BEAN SOUTHLAKE TX 1827 29 172 17:56.9 44:04.4 44:16.0 0:11.5 14:10/M
13 PRISCILLA BRANNON HALTOM CITY TX 1293 26 195 23:39.5 49:47.0 49:54.4 0:07.3 16:00/M
14 SARAH BARNETTE HALTOM CITY TX 1159 28 196 23:40.4 49:47.9 49:53.1 0:05.2 16:00/M
15 TIFFANY PORTALES HALTOM CITY TX 1375 29 197 23:41.0 49:48.5 49:53.8 0:05.3 16:01/M
16 KOURTNI STARN HALTOM CITY TX 1382 26 222 30:24.7 56:32.2 56:37.7 0:05.5 18:11/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEPHEN MEAD NORTH RICHLAND HILLS TX 1142 25 32   24:03.6 24:13.7 0:10.1 7:44/M
2 SERGIO SANCHEZ 2540 26 39 0:35.8 24:39.4 24:45.3 0:05.8 7:56/M
3 CHRIS MCALEER FORT WORTH TX 2501 26 47 2:22.9 26:26.5 26:26.5 8:30/M
4 BRANDON RAMSEY FORT WORTH TX 2526 29 62 3:53.7 27:57.3 28:13.1 0:15.7 8:59/M
5 RYAN URAN HALTOM CITY TX 1822 28 107 8:26.2 32:29.8 32:43.1 0:13.3 10:27/M
6 CHRIS HALTOM COPPELL TX 1886 28 212 30:00.9 54:04.5 54:11.5 0:07.0 17:23/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CANDICE WARREN HASLET TX 1972 33 43   25:30.0 25:32.2 0:02.2 8:12/M
2 MERRICK BEAN SOUTHLAKE TX 1828 33 55 1:36.8 27:06.9 27:11.9 0:05.0 8:43/M
3 CARO KAUFFMAN DENTON TX 1904 32 71 3:09.2 28:39.2 28:40.9 0:01.7 9:13/M
4 RYAN RAMSEY FORT WORTH TX 1940 30 85 4:50.8 30:20.8 30:34.8 0:13.9 9:45/M
5 VIRGINIA CARDOSA FORT WORTH TX 1399 30 119 9:07.8 34:37.9 34:54.5 0:16.6 11:08/M
6 CLARISSA CAGE 1985 33 120 9:23.5 34:53.5 35:03.4 0:09.9 11:13/M
7 AMBER RAMSEY 1808 33 137 12:12.6 37:42.6 38:00.8 0:18.1 12:07/M
8 YADIRA HERNANDEZ 1420 33 164 16:19.7 41:49.7 42:06.6 0:16.8 13:27/M
9 GLENNA HARRIS 1417 31 166 17:10.9 42:40.9 42:59.2 0:18.3 13:43/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSE SANCHEZ 2537 33 9   21:03.1 21:07.3 0:04.2 6:46/M
2 CARL CAGE FORT WORTH TX 1317 33 13 0:33.1 21:36.2 21:39.2 0:02.9 6:57/M
3 ALAN SIVAKUMARAN GRAPEVINE TX 1953 33 14 0:41.9 21:45.0 21:46.4 0:01.3 7:00/M
4 JOSH DOMEBO WICHITA TX 1815 31 60 6:48.3 27:51.5 27:57.2 0:05.7 8:57/M
5 RYAN BEAN SOUTHLAKE TX 1829 33 61 6:51.8 27:54.9 28:00.4 0:05.4 8:58/M
6 JEFF LASSETER ARLINGTON TX 1913 31 84 8:50.9 29:54.0 30:08.9 0:14.9 9:37/M
7 TORY WARREN HASLET TX 1973 34 102 10:54.2 31:57.4 32:00.4 0:03.0 10:16/M
8 AARON ASHLOCK HALTOM CITY TX 1847 32 111 12:12.8 33:15.9 33:24.6 0:08.6 10:41/M
9 TYLER REEVES DENTON TX 1942 31 129 15:49.3 36:52.5 36:54.4 0:01.9 11:51/M
10 CODY ROBINSON 1838 33 134 16:20.8 37:23.9 37:32.2 0:08.3 12:01/M
11 MIGUEL SILGUERO GRAND PRAIRIE TX 1952 33 199 30:33.7 51:36.9 52:01.6 0:24.7 16:35/M
12 RUSSELL WHITE GRAND PRAIRIE TX 1977 33 200 30:36.1 51:39.2 52:04.5 0:25.2 16:36/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAMIE COLE TROPHY CLUB TX 1862 38 18   22:12.7 22:15.8 0:03.0 7:08/M
2 CORI URAN HALTOM CITY TX 1821 36 34 2:03.7 24:16.5 24:28.6 0:12.1 7:48/M
3 AMANDA JENNINGS WATAUGA TX 1897 35 52 4:38.9 26:51.7 26:55.9 0:04.2 8:38/M
4 JENNIFER FINCHER PROSPER TX 1875 39 91 9:05.7 31:18.5 31:24.6 0:06.0 10:04/M
5 KELLY HURST WATAUGA TX 1148 37 103 9:58.1 32:10.9 32:32.0 0:21.0 10:21/M
6 JAMIE BOLIN FORT WORTH TX 1853 35 123 14:02.9 36:15.6 36:15.6 11:39/M
7 AMBER COZAD WATAUGA TX 1830 35 169 21:15.1 43:27.8 43:46.2 0:18.3 13:58/M
8 AMBER KAEMMERLING FORT WORTH TX 1824 35 181 22:34.3 44:47.1 45:01.7 0:14.5 14:24/M
9 JANESSA ASHLEY FORT WORTH TX 1156 38 186 24:40.5 46:53.3 46:59.2 0:05.8 15:05/M
10 LINDSAY GRIFFS FORT WORTH TX 1133 37 218 33:04.8 55:17.5 55:29.1 0:11.6 17:47/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ARMANDO CERDA 1859 39 10   21:04.9 21:08.4 0:03.4 6:46/M
2 SCOTT MALLUE EULESS TX 1918 37 11 0:10.8 21:15.8 21:16.7 0:00.9 6:50/M
3 SEAN POWERS FORT WORTH TX 1936 38 82 8:40.0 29:44.9 29:55.3 0:10.3 9:34/M
4 JOHN DEBORD FORT WORTH TX 1867 36 95 10:19.9 31:24.8 31:32.5 0:07.7 10:06/M
5 ANDRES RUIZ FORT WORTH TX 1809 38 110 12:03.5 33:08.5 33:24.5 0:16.0 10:39/M
6 CHAD STEWART BEDFORD TX 1956 38 116 13:16.6 34:21.6 34:32.8 0:11.2 11:03/M
7 JASON AUSTIN GRAND PRAIRIE TX 1848 37 122 14:48.2 35:53.1 35:53.1 11:32/M
8 ROCIO NAVA HALTOM CITY TX 1136 35 215 33:53.6 54:58.6 55:21.0 0:22.4 17:40/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANNA MARTIN BURLESON TX 1921 43 73   28:48.9 29:08.3 0:19.4 9:16/M
2 HEATHER WIGINTON HALTOM CITY TX 1978 42 86 1:42.8 30:31.7 30:35.1 0:03.3 9:49/M
3 RAQUEL FOSTER THE COLONY TX 1876 42 89 2:24.5 31:13.4 31:26.5 0:13.1 10:02/M
4 JESSICA RICHARDSON HALTOM CITY TX 1944 42 100 3:03.0 31:51.9 32:03.9 0:12.0 10:14/M
5 CHRISTINE ROBERTS GRAPEVINE TX 1945 43 117 5:36.8 34:25.7 34:29.1 0:03.4 11:04/M
6 STACIE KUHLMAN WATAUGA TX 1835 40 136 8:39.9 37:28.8 37:47.2 0:18.4 12:03/M
7 FLORA DELATORRE FORT WORTH TX 1153 43 144 9:44.2 38:33.1 38:34.2 0:01.1 12:24/M
8 MARIA AMARO 1981 41 148 11:09.4 39:58.3 40:05.5 0:07.2 12:51/M
9 BECKY TATE ROANOKE TX 1963 42 160 12:20.8 41:09.7 41:17.7 0:08.0 13:14/M
10 TOMMIE MICHELLE MOSS COLLEYVILLE TX 1929 43 161 12:32.7 41:21.6 41:49.8 0:28.2 13:18/M
11 MINDI MCBROOM HALTOM CITY TX 1140 42 167 13:55.8 42:44.7 42:51.1 0:06.4 13:44/M
12 BEATRIZ ESPINOZA FORT WORTH TX 1823 44 182 16:16.9 45:05.8 45:23.8 0:18.0 14:30/M
13 KRISTEN KENEFICK KELLER TX 1908 43 192 19:16.0 48:04.9 48:27.6 0:22.7 15:27/M
14 JEANNINE GUY FORT WORTH TX 1885 41 198 22:34.3 51:23.2 51:39.4 0:16.2 16:31/M
15 ELSA VILLALOBOS FORT WORTH TX 1995 41 214 25:19.6 54:08.5 54:08.5 17:24/M
16 HEATHER DOYLE HURST TX 1870 42 220 27:22.6 56:11.5 56:21.4 0:09.8 18:04/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRIAN VICE HURST TX 2513 42 75   29:04.1 29:26.6 0:22.5 9:21/M
2 ED LUGO NORTH RICHLAND HILLS TX 1846 42 76 0:08.4 29:12.5 29:12.5 9:23/M
3 MIKE ASHLEY FORT WORTH TX 1158 40 185 17:47.9 46:52.1 46:58.3 0:06.2 15:04/M
4 CHRIS KENEFICK KELLER TX 1906 43 191 18:59.9 48:04.1 48:27.7 0:23.6 15:27/M
5 JOSHUA BRANNON HALTOM CITY TX 1292 40 194 20:41.7 49:45.8 49:53.9 0:08.1 16:00/M
6 CAIO BRAGA FORT WORTH TX 1854 44 209 24:49.1 53:53.2 54:18.5 0:25.3 17:20/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SARAH LANE JACKSBORO TX 2523 47 64   28:01.9 28:23.5 0:21.6 9:01/M
2 ANN RUTHART BURLESON TX 1947 46 99 3:49.5 31:51.4 32:05.4 0:13.9 10:14/M
3 DANIELLE TUCKIER HALTOM CITY TX 1967 49 132 9:18.0 37:19.9 37:45.8 0:25.8 12:00/M
4 DEANNA STULTS FORT WORTH TX 1842 45 140 10:04.3 38:06.2 38:25.3 0:19.0 12:15/M
5 CARA GARETT 1407 46 165 14:13.7 42:15.6 42:32.6 0:16.9 13:35/M
6 PETRA HERRERA-C FORT WORTH TX 1147 47 174 16:11.0 44:12.9 44:34.6 0:21.7 14:13/M
7 ANTONIA RAMIREZ FORT WORTH TX 1807 47 177 16:30.0 44:31.9 44:47.1 0:15.2 14:19/M
8 MODESTA JUAREZ- JACINTO 1462 46 208 25:34.6 53:36.5 53:46.6 0:10.1 17:14/M
9 ALICIA MALPASS FORT WORTH TX 1919 46 211 26:01.7 54:03.6 54:18.2 0:14.6 17:23/M
10 JANA SIMMOMS 1139 46 219 27:17.5 55:19.4 55:29.0 0:09.6 17:47/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSE LOYOLA STEPHENVILLE TX 2532 47 8   20:53.4 20:55.5 0:02.0 6:43/M
2 ED HAYNES FLOWER MOUND TX 2538 46 24 2:17.0 23:10.4 23:13.3 0:02.8 7:27/M
3 CHRIS MORRIS GRAPEVINE TX 2545 45 25 2:31.0 23:24.4 23:28.0 0:03.5 7:31/M
4 SALVATORE DEANGELIS 2535 47 26 2:33.8 23:27.3 23:34.2 0:06.9 7:32/M
5 TODD GEORGE ARLINGTON TX 1879 48 63 7:08.0 28:01.4 28:08.3 0:06.8 9:01/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LORI SCOTT FORT WORTH TX 1826 52 58   27:29.2 27:33.8 0:04.5 8:50/M
2 ANN HICKS ARLINGTON TX 1893 53 113 6:02.5 33:31.7 33:35.8 0:04.1 10:47/M
3 ALISON JOHNSON 2510 50 118 7:07.6 34:36.8 34:48.3 0:11.4 11:08/M
4 TAMMY DIXON FLOWER MOUND TX 1869 51 183 18:44.4 46:13.6 46:32.9 0:19.3 14:52/M
5 GENEVA HOPKINS HALTOM CITY TX 1326 54 189 20:03.5 47:32.8 47:52.6 0:19.8 15:17/M
6 SHARON HAGOOD HUDSON OAKS TX 2508 50 204 25:08.4 52:37.7 52:47.1 0:09.4 16:55/M
7 KRISTI HARRIS HALTOM CITY TX 1322 51 221 28:48.5 56:17.7 56:36.7 0:19.0 18:06/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JERRY BROWN 2543 52 19   22:39.9 22:42.0 0:02.1 7:17/M
2 DANIEL VILLEGAS FORT WORTH TX 1969 50 40 2:03.5 24:43.4 24:45.7 0:02.2 7:57/M
3 ROBERT LANE JACKSBORO TX 2522 52 41 2:39.2 25:19.2 25:40.6 0:21.4 8:08/M
4 STEVE STIERMAN GRAND PRAIRIE TX 1959 53 42 2:45.6 25:25.5 25:30.3 0:04.7 8:10/M
5 CURTIS LINSCOTT ARLINGTON TX 2544 52 53 4:13.5 26:53.4 26:59.0 0:05.6 8:39/M
6 BRENT JOHNSON 2511 50 106 9:48.7 32:28.7 32:41.6 0:12.9 10:26/M
7 ROB HICKS ARLINGTON TX 1894 52 138 15:05.8 37:45.7 37:50.8 0:05.1 12:08/M
8 CURTIS MCMILLEN 1135 50 159 18:21.9 41:01.8 41:24.8 0:23.0 13:11/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CATHY BUCHANAN FORT WORTH TX 2534 55 70   28:38.6 28:39.9 0:01.3 9:12/M
2 SUZANNE STARKS HURST TX 1145 55 79 0:51.7 29:30.3 29:34.2 0:03.9 9:29/M
3 ADELISA GRACE WALKER ALLEN TX 1971 57 94 2:45.9 31:24.5 31:28.6 0:04.0 10:06/M
4 DEBBIE LUDWICK HALTOM CITY TX 1916 58 121 6:51.6 35:30.3 35:42.3 0:12.0 11:25/M
5 TERESA BRUNZ FT WORTH TX 1856 59 139 9:23.1 38:01.7 38:12.0 0:10.2 12:13/M
6 SUSAN HALTOM COPPELL TX 1888 58 213 25:26.6 54:05.2 54:12.6 0:07.3 17:23/M
7 PENNY MAYNOR FORT WORTH TX 1347 56 217 26:27.3 55:05.9 55:25.7 0:19.8 17:43/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID HOLTSFORD LIPAN TX 2533 56 7   20:47.5 20:48.2 0:00.7 6:41/M
2 CHRIS KOBOS PLANO TX 1911 59 30 3:00.1 23:47.6 23:49.9 0:02.3 7:39/M
3 ROBERT KEICHLINE WEATHERFORD TX 1905 55 31 3:12.3 23:59.9 24:02.4 0:02.4 7:43/M
4 KENDALL SHOWS 2541 58 33 3:26.1 24:13.6 24:14.4 0:00.7 7:47/M
5 ROBERT HAGOOD HUDSON OAKS TX 2507 57 49 6:00.5 26:48.1 26:56.3 0:08.2 8:37/M
6 PAUL STARKS HURST TX 1144 56 98 11:01.9 31:49.4 31:53.6 0:04.2 10:14/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 N. CASTANEDA COLLEYVILLE TX 1858 60 131   37:09.5 37:14.6 0:05.0 11:57/M
2 VICKI MARTIN FORT WORTH TX 1923 64 146 2:08.4 39:17.9 39:31.1 0:13.2 12:38/M
3 DEBORAH MCVEAN FORT WORTH TX 2515 61 152 3:04.9 40:14.4 40:40.0 0:25.5 12:56/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRADLEY GARDNER FORT_WORTH TX 2521 60 16   21:52.8 21:56.8 0:04.0 7:02/M
2 CHARLIE HART ARLINGTON TX 1890 61 17 0:07.3 22:00.1 22:00.5 0:00.3 7:04/M
3 PATRICK WHEELER DALLAS TX 2527 60 35 2:29.8 24:22.7 24:25.3 0:02.6 7:50/M
4 NICK CASTILLO FT WORTH TX 2529 60 38 2:39.3 24:32.2 24:33.3 0:01.1 7:53/M
5 BRYAN DAY 2512 60 44 3:50.7 25:43.5 25:49.2 0:05.6 8:16/M
6 STEVE MCDANIEL TX 1141 62 77 7:23.5 29:16.3 29:17.5 0:01.2 9:25/M
7 EFREN MARTINEZ 1998 62 101 10:00.6 31:53.4 32:01.6 0:08.2 10:15/M
8 MATT WILLIAMS SAGINAW TX 1979 60 115 11:58.9 33:51.7 34:02.9 0:11.1 10:53/M
9 STEVE HALTOM COPPELL TX 1887 63 207 31:39.1 53:32.0 53:39.5 0:07.5 17:13/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LINDA SCOTT WEATHERFORD TX 1950 68 180   44:46.4 45:05.6 0:19.2 14:24/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACK ENGLANT 1984 69 56   27:23.2 27:29.4 0:06.2 8:48/M
2 JACK SMITH FORT WORTH TX 1954 68 66 0:42.7 28:05.9 28:11.4 0:05.5 9:02/M
3 TEDDY VIATOR DALLAS TX 1968 66 83 2:28.7 29:51.9 30:01.2 0:09.2 9:36/M
4 CHUCK URAN HALTOM CITY TX 1820 65 178 17:18.7 44:41.9 44:58.4 0:16.4 14:22/M
5 ROBERT DAUGHERTY FORT WORTH TX 1866 67 202 24:55.9 52:19.1 52:42.0 0:22.8 16:49/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 1881 70 184   46:30.0 46:43.5 0:13.4 14:57/M
2 SHERYL WOODS HALTOM CITY TX 1980 70 193 2:04.4 48:34.5 48:53.1 0:18.6 15:37/M
3 SUSAN CUMMINGS HALTOM CITY TX 1865 71 203 5:56.3 52:26.4 52:52.6 0:26.2 16:52/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LARRY LICHNOVSKY ARLINGTON TX 1914 70 37   24:29.0 24:30.1 0:01.0 7:52/M
2 ROBERT MODEROW IRVING TX 2530 74 51 2:22.1 26:51.2 26:54.2 0:03.0 8:38/M
3 BOB TEUTSCH KELLER TX 1964 73 65 3:33.5 28:02.6 28:07.4 0:04.8 9:01/M
4 RICHARD SHOLLENBERGER NORTH RICHLAND HILLS TX 1951 71 69 4:05.9 28:35.0 28:47.3 0:12.3 9:11/M
5 JOHN ROSS 1983 70 87 6:14.5 30:43.5 30:54.0 0:10.4 9:53/M
6 LEON MINTON WILLOW PARK TX 2524 72 96 7:14.2 31:43.2 31:54.7 0:11.4 10:12/M
7 ED FARRAR HALTOM CITY TX 1873 72 97 7:19.0 31:48.0 31:58.9 0:10.9 10:14/M
8 TED WILSON ARLINGTON TX 2528 71 104 7:58.3 32:27.3 32:39.8 0:12.4 10:26/M
Top

Female 75 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARY KAPLAN SUNRISE BEACH TX 1903 78 114   33:40.9 33:44.4 0:03.4 10:50/M