9/11 Heroes Run

Age Group Results

September 09, 2018


Results By RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: Top Finishers 1-12 13-18 19-25 26-30 31-38 39-45 46-55 56-65 66-99
Women: Top Finishers 1-12 13-18 19-25 26-30 31-38 39-45 46-55 56-65 66-99

5K Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ISABEL BORREGO GARLAND TX 340 17 2   19:46.2 19:47.2 0:00.9 6:21/M
2 KRISTI BRADLEY DALLAS TX 320 34 6 1:31.2 21:17.5 21:21.7 0:04.2 6:51/M
3 WENDY CRUZ ARLINGTON TX 113 21 7 1:39.4 21:25.7 25:20.9 3:55.1 6:53/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID LEGAULT IRVING TX 59 34 1   19:24.7 19:25.2 0:00.4 6:14/M
2 JOSEPH GRIMM DALLAS TX 157 30 3 0:35.1 19:59.9 20:00.3 0:00.4 6:26/M
3 MIGUEL PETTUS-WAKEFIELD SOUTHKAKE TX 330 18 4 0:39.4 20:04.2 20:04.2 6:27/M
Top

Female 12 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ADELINE NIBBS ROCKWALL TX 306 9 207   52:52.4 53:36.4 0:44.0 17:00/M
2 AVA ROGERS ROCKWALL TX 236 8 213 1:14.8 54:07.2 54:31.1 0:23.8 17:24/M
3 EMELY MORALES DALLAS TX 205 8 232 9:54.1 1:02:46.5 1:03:08.4 0:21.8 20:11/M
Top

Male 12 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRADY JENKINS MIDLOTHIAN TX 168 11 11   21:59.4 22:00.4 0:01.0 7:04/M
2 TANNER HUTH KEMP TX 165 12 19 1:08.5 23:07.9 23:08.3 0:00.3 7:26/M
3 GRAHAM JENKINS MIDLOTHIAN TX 169 9 20 1:15.3 23:14.7 23:16.1 0:01.3 7:28/M
4 BENJAMIN BOWER PLANO TX 317 12 37 2:47.7 24:47.1 24:50.4 0:03.2 7:58/M
5 COEN WHITNEY DALLAS TX 280 11 38 2:51.0 24:50.5 24:50.5 7:59/M
6 MAX MCILHANEY COLLEYVILLE TX 361 11 46 3:28.7 25:28.1 25:28.7 0:00.6 8:11/M
7 KIERAN TYRRELL MCKINNEY TX 374 9 52 3:47.7 25:47.1 25:47.1 8:17/M
8 NATHAN LEE LAVON TX TX 358 11 73 6:31.5 28:30.9 28:33.4 0:02.4 9:10/M
9 JAMIE LEE LAVON TX TX 357 9 75 7:08.5 29:07.9 29:10.0 0:02.0 9:22/M
10 WILL LAMONT DALLAS TX 179 8 77 7:22.7 29:22.2 29:42.8 0:20.6 9:27/M
11 JACKSON MORRIS CORINTH TX 325 12 79 7:34.2 29:33.6 29:38.3 0:04.7 9:30/M
12 RYAN MORRIS CORINTH TX 324 10 92 8:14.8 30:14.3 30:18.6 0:04.3 9:43/M
13 HARRISON LAMONT DALLAS TX 178 7 137 14:30.5 36:29.9 36:51.0 0:21.1 11:44/M
14 JOHN LAMONT DALLAS TX 327 4 138 14:33.0 36:32.4 36:54.5 0:22.0 11:45/M
15 MICHAEL PALAHICKY DALLAS TX 219 7 165 17:01.3 39:00.8 39:36.3 0:35.5 12:32/M
16 THOMAS EGAN PLANO TX 129 7 175 18:06.6 40:06.0 40:40.2 0:34.1 12:54/M
17 RAYMON HUERTA DALLAS TX 163 12 190 23:43.3 45:42.7 46:14.4 0:31.6 14:42/M
18 CHRISTOPHER SUSTARICH MCKINNEY TX 337 7 194 24:55.7 46:55.2 47:20.7 0:25.5 15:05/M
19 CHARLIE SUSTARICH MCKINNEY TX 336 10 195 25:00.6 47:00.1 47:24.9 0:24.8 15:07/M
20 BRANDON NIBBS ROCKWALL TX 307 9 208 30:55.5 52:55.0 53:36.3 0:41.3 17:01/M
21 EMILIO MORALES DALLAS TX 206 1 210 31:36.4 53:35.9 54:07.5 0:31.6 17:14/M
22 FERNANDO MORALES DALLAS TX 207 7 230 40:37.0 1:02:36.4 1:03:09.4 0:32.9 20:08/M
Top

Female 13 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SIENNA COLLINS SALTILLO TX 346 17 8   21:26.9 21:32.6 0:05.7 6:54/M
2 JACQUELIN LABERTEAUX CARENCRO LA 354 17 25 2:27.2 23:54.1 23:54.8 0:00.6 7:41/M
3 ILEANA FLORES 304 13 83 8:22.7 29:49.6 29:50.8 0:01.1 9:35/M
4 KATIA QUINTANILLA SUNNYVALE TX 228 16 111 11:58.2 33:25.2 33:39.4 0:14.2 10:45/M
5 CORINNE QUINTANILLA SUNNYVALE TX 227 15 131 14:19.2 35:46.1 35:59.7 0:13.5 11:30/M
6 KRISLYNN KELSO FRISCO TX 172 18 141 15:25.9 36:52.8 36:58.3 0:05.5 11:51/M
7 DELIA LUNA CELINA TX 187 15 150 15:49.9 37:16.8 37:37.4 0:20.5 11:59/M
8 LAUREN ATTEBERRY DALLAS TX 51 17 198 28:29.1 49:56.1 49:59.1 0:03.0 16:03/M
Top

Male 13 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MATTHEW BOWER PLANO TX 316 14 9   21:27.4 21:29.4 0:02.0 6:54/M
2 ERICK CRUZ ARLINGTON TX 111 16 36 3:15.4 24:42.8 24:45.7 0:02.8 7:57/M
3 BRANDON LEE LAVON TX TX 355 14 41 3:49.7 25:17.1 25:18.9 0:01.7 8:08/M
4 JAKE ANNETT DALLAS TX 86 17 72 7:01.5 28:28.9 28:43.6 0:14.7 9:09/M
5 ELIJAH BURROW ARLINGTON TX 62 16 105 10:30.0 31:57.4 32:05.8 0:08.4 10:16/M
6 MICHAEL ORTEGA IRVING TX 301 15 106 10:37.8 32:05.2 32:07.3 0:02.1 10:19/M
7 RYDER ASHLOCK ROYSE CITY TX 90 13 109 11:46.4 33:13.8 33:23.5 0:09.7 10:41/M
8 ISAIHA LUNA CELINA TX 188 14 145 15:41.6 37:09.0 37:29.6 0:20.6 11:57/M
9 XAVIER LUNA CELINA TX 190 14 146 15:42.2 37:09.6 37:29.7 0:20.1 11:57/M
10 TREVOR BORNE GARLAND TX 97 17 172 18:21.3 39:48.8 40:20.9 0:32.1 12:48/M
11 WYATT ASHLOCK ROYSE CITY TX 91 17 180 19:36.0 41:03.4 41:23.1 0:19.7 13:12/M
12 MALIK NIBBS ROCKWALL TX 309 16 184 22:00.3 43:27.7 44:08.9 0:41.1 13:58/M
Top

Female 19 to 25

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MOLLY LYNCH DALLAS TX 421 23 56   26:20.0 26:30.2 0:10.1 8:28/M
2 FRANCHESA RAMOS GARLAND TX 293 24 126 9:15.4 35:35.5 35:56.0 0:20.4 11:26/M
3 REBEKAH RODRIGUZE FORT WORTH TX 286 22 127 9:15.8 35:35.8 37:12.5 1:36.6 11:26/M
4 VALERIA ORTIZ LAREDO TX 214 22 197 21:26.3 47:46.4 48:06.0 0:19.6 15:22/M
5 SAVANNAH PARTEE FLOWER MOUND TX 223 22 217 27:52.9 54:12.9 54:53.6 0:40.6 17:26/M
Top

Male 19 to 25

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DANIEL FERNANDEZ BEDFORD TX 139 25 14   22:09.7 22:14.4 0:04.7 7:07/M
2 CAMERON CRUZ SACHSE TX 110 22 16 0:23.8 22:33.6 22:37.3 0:03.7 7:15/M
3 SCOTT ROBINSON MESQUITE TX 234 19 18 0:37.0 22:46.7 22:55.8 0:09.0 7:19/M
4 XAVIER CALDERON GARLAND TX 342 24 49 3:26.6 25:36.4 25:43.7 0:07.3 8:14/M
5 HENRY HOLTZER DALLAS TX 7 22 55 4:10.0 26:19.7 26:30.5 0:10.8 8:28/M
6 CHASE PRUITT GARLAND TX 226 22 61 4:59.6 27:09.3 27:23.3 0:13.9 8:44/M
7 ANIKET PATEL DALLAS TX 34 22 62 5:03.2 27:13.0 27:19.5 0:06.4 8:45/M
8 CONNER MCCARTHY DALLAS TX 195 25 71 6:19.0 28:28.7 29:09.4 0:40.6 9:09/M
9 ZACHERY DAVIS MCKINNEY TX 116 23 82 7:38.8 29:48.6 30:08.2 0:19.6 9:35/M
10 ALDO BALBUENA GRAND PRAIRIE TX 93 21 84 7:45.6 29:55.3 30:02.7 0:07.3 9:37/M
11 ANGEL FABELA LEWISVILLE TX 78 22 96 8:27.3 30:37.0 30:42.1 0:05.0 9:51/M
12 DREW CRUZJ SACHSE TX 114 24 121 12:56.7 35:06.5 35:48.0 0:41.5 11:17/M
13 JOHN PALACIOS PHARR TX 217 25 159 15:41.1 37:50.9 38:01.4 0:10.5 12:10/M
14 CETH LUNA ARLINGTON TX 63 20 160 16:17.4 38:27.2 38:34.0 0:06.8 12:22/M
15 EMILIANO RENTERIA FORT WORTH TX 80 24 203 29:51.3 52:01.1 52:30.2 0:29.1 16:44/M
Top

Female 26 to 30

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRITTANY LEE DALLAS TX 183 27 13   22:06.2 22:08.6 0:02.3 7:06/M
2 LISA CHILDRESS DALLAS TX 32 29 26 1:53.2 23:59.5 24:10.0 0:10.5 7:43/M
3 AUTUMN THOMAS DALLAS TX 329 26 29 2:02.6 24:08.9 24:14.7 0:05.8 7:46/M
4 CINDY RIVAS DALLAS TX 42 27 33 2:19.8 24:26.1 24:26.1 7:51/M
5 CELESTE PEREZ IRVING TX 224 28 50 3:33.0 25:39.3 26:34.5 0:55.2 8:15/M
6 AMBER WILLIAMSON FORT WORTH TX 284 30 76 7:04.0 29:10.2 30:44.3 1:34.0 9:23/M
7 KRYSTLE GRIMM DALLAS TX 158 30 102 9:16.9 31:23.2 31:29.1 0:05.9 10:05/M
8 NICOLE FORD RICHARDSON TX 142 29 115 11:30.9 33:37.1 33:49.8 0:12.6 10:49/M
9 STEPHANIE MEIER DALLAS TX 198 28 118 12:31.9 34:38.2 34:38.2 11:08/M
10 LAURA HATTON FORT WORTH TX 283 30 130 13:39.4 35:45.7 37:21.9 1:36.1 11:30/M
11 MARTHA PIERCE SAGINAW TX 12 29 133 13:50.1 35:56.4 36:06.8 0:10.3 11:33/M
12 AMANDA TRAVIS RICHARDSON TX 252 27 140 14:38.6 36:44.9 37:11.3 0:26.4 11:49/M
13 MARGARET FEIRING DALLAS TX 135 28 142 14:59.3 37:05.6 38:01.8 0:56.1 11:55/M
14 SAMANTHA CAPPO GRAPEVINE TX 29 27 148 15:09.7 37:16.0 37:32.2 0:16.1 11:59/M
15 PRISCILLA GONZALEZ DALLAS TX 155 26 200 28:08.6 50:14.9 50:46.7 0:31.7 16:09/M
16 ANGELINA GILES GARLAND TX 148 26 224 37:53.7 1:00:00.0 1:00:32.7 0:32.6 19:18/M
17 WENDY VELAZQUES DALLAS TX 56 26 227 37:56.2 1:00:02.4 1:00:11.9 0:09.4 19:18/M
18 MAYRA MORALES DALLAS TX 209 30 231 40:32.2 1:02:38.4 1:03:08.4 0:29.9 20:08/M
Top

Male 26 to 30

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT DYER LITTLE ELM TX 262 28 23   23:51.7 24:25.8 0:34.1 7:40/M
2 MATT HYLAND DALLAS TX 166 26 34 0:34.8 24:26.6 24:31.0 0:04.4 7:51/M
3 MATTHEW FEIRING DALLAS TX 136 28 35 0:35.7 24:27.5 25:22.5 0:55.0 7:52/M
4 JONATHAN BATES DALLAS TX 94 28 59 2:50.2 26:41.9 27:22.3 0:40.4 8:35/M
5 JARID SCARAFIOTTI DALLAS TX 242 28 65 3:40.3 27:32.0 27:53.3 0:21.2 8:51/M
6 MATTHEW TANNER DALLAS TX 251 30 119 10:46.5 34:38.3 34:38.3 11:08/M
7 HEATH MORRIS FRISCO TX 211 29 139 12:51.6 36:43.3 36:46.1 0:02.7 11:48/M
8 CHASE CAPPO GRAPEVINE TX 28 28 147 13:23.9 37:15.6 37:32.2 0:16.5 11:59/M
9 NICOLAS BEUKE GRANBURY TX 95 30 220 33:41.1 57:32.9 58:26.0 0:53.1 18:30/M
10 BRICE DOTSON DALLAS TX 121 30 221 33:41.9 57:33.6 58:25.9 0:52.2 18:30/M
Top

Female 31 to 38

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAMI TAILLAC DALLAS TX 282 38 57   26:25.6 26:30.7 0:05.0 8:30/M
2 HANNAH WOOD DALLAS TX 77 33 69 1:58.5 28:24.2 28:24.2 9:08/M
3 JENNIFER TORO FORT WORTH TX 65 33 80 3:11.7 29:37.4 29:48.6 0:11.2 9:31/M
4 TERCERA JONES DALLAS TX 52 31 103 5:10.4 31:36.1 31:44.2 0:08.0 10:10/M
5 NATALY ARCHUNDRA DALLAS TX 299 32 116 7:44.4 34:10.1 34:28.6 0:18.5 10:59/M
6 EMILY DRISCOLL PLANO TX 349 34 122 8:42.5 35:08.2 35:42.4 0:34.2 11:18/M
7 ERIKA BOBO DALLAS TX 2 38 124 8:46.6 35:12.3 35:14.0 0:01.6 11:19/M
8 MELISSA LUNA CELINA TX 189 35 151 10:51.6 37:17.3 37:37.4 0:20.0 11:59/M
9 LISA CHEN DALLAS TX 102 32 154 10:58.6 37:24.3 37:37.4 0:13.0 12:02/M
10 KIMBERLY BROWN WHITE SETTLEMENT TX 18 37 164 12:16.4 38:42.1 38:58.9 0:16.7 12:27/M
11 JESSICA PALAHICKY DALLAS TX 218 37 166 12:35.7 39:01.3 39:36.6 0:35.2 12:33/M
12 WENDY MCILHANEY COLLEYVILLE TX 362 38 167 12:39.3 39:05.0 39:07.0 0:02.0 12:34/M
13 NADIA KELSO FRISCO TX 173 32 169 12:59.3 39:25.0 39:31.1 0:06.0 12:40/M
14 MELISSA EGAN PLANO TX 128 37 177 13:45.0 40:10.7 40:47.4 0:36.7 12:55/M
15 LAQUITA SIMPSON FORT WORTH TX 285 36 193 19:30.9 45:56.6 46:34.7 0:38.0 14:46/M
16 JENNIFER SUSTARICH MCKINNEY TX 338 32 196 20:40.5 47:06.2 47:31.3 0:25.0 15:09/M
17 DAMORIS NIBBS ROCKWALL TX 305 37 206 26:25.0 52:50.7 53:36.1 0:45.3 16:59/M
18 CHRISTA ROGERS ROCKWALL TX 238 34 214 27:41.7 54:07.4 54:31.2 0:23.7 17:24/M
19 BRITTANY FLAKE MANSFIELD TX 141 38 219 28:46.5 55:12.1 55:56.6 0:44.4 17:45/M
Top

Male 31 to 38

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DANIEL ALMONACI PRINCETON TX 83 37 10   21:38.0 21:40.7 0:02.7 6:57/M
2 WALTER AVALOS EULESS TX 92 31 12 0:25.4 22:03.5 22:17.1 0:13.6 7:05/M
3 VINCENT BROWN GRANBURY TX 98 36 15 0:43.4 22:21.4 22:26.4 0:05.0 7:11/M
4 ALISTAIR TYRRELL MCKINNEY TX 373 36 27 2:30.1 24:08.2 24:13.1 0:04.9 7:46/M
5 SHANE PALAHICKY DALLAS TX 221 37 42 3:41.1 25:19.1 25:56.2 0:37.0 8:08/M
6 JAIME BUSTILLOS DALLAS TX 341 37 45 3:45.8 25:23.8 25:35.9 0:12.0 8:10/M
7 ADOLFO RAMIREZ MANSFIELD TX 13 34 51 4:07.9 25:45.9 25:49.0 0:03.0 8:17/M
8 MARK BRADLEY DALLAS TX 321 37 60 5:20.2 26:58.2 27:03.3 0:05.0 8:40/M
9 EVAN HOTTMAN ARLINGTON TX 162 33 66 5:58.7 27:36.8 27:40.3 0:03.5 8:52/M
10 ARNALDO RIVERA IRVING TX 232 35 89 8:33.5 30:11.5 30:19.7 0:08.1 9:42/M
11 JONATHAN HESS DALLAS TX 6 35 90 8:33.5 30:11.6 30:23.6 0:12.0 9:42/M
12 JAMES MORRIS CORINTH TX 323 36 91 8:35.7 30:13.7 30:18.6 0:04.8 9:43/M
13 ERIC GARCIA ARLINGTON TX 9 32 94 8:42.5 30:20.6 30:24.2 0:03.5 9:45/M
14 JOSE ROBLES FORT WORTH TX 235 33 95 8:56.6 30:34.6 30:53.6 0:19.0 9:50/M
15 ZACHARY PRYOR RUSSELLVILLE AR 367 37 98 9:11.4 30:49.5 34:41.6 3:52.0 9:55/M
16 BRIAN CONNERLY RUSSELLVILLE AR 347 34 99 9:12.1 30:50.1 34:41.9 3:51.7 9:55/M
17 LUKE MORGAN COPPERAS COVE TX 364 34 107 10:35.1 32:13.2 32:28.4 0:15.2 10:22/M
18 MICHAEL WELCH HURST TX 335 34 155 15:49.2 37:27.3 37:33.2 0:05.9 12:03/M
19 IVAN TORO FORT WORTH TX 64 32 178 19:06.8 40:44.8 40:57.2 0:12.4 13:06/M
20 CHARLES VERNER DALLAS TX 57 32 188 23:01.6 44:39.7 44:56.8 0:17.1 14:21/M
21 CARLOS CRUZ FORT WORTH TX 79 38 204 30:23.6 52:01.6 52:29.5 0:27.9 16:44/M
22 ERIC FRENCH MESQUITE TX 350 34 205 30:26.7 52:04.7 52:31.9 0:27.1 16:45/M
23 SALVADOR FLORES IRVING TX 302 37 223 38:09.9 59:48.0 59:55.8 0:07.8 19:14/M
24 MICHAEL ROGERS ROCKWALL TX 239 33 229 40:30.7 1:02:08.7 1:02:33.2 0:24.4 19:59/M
25 FERNANDO MORALES DALLAS TX 208 31 233 41:08.7 1:02:46.8 1:03:09.1 0:22.2 20:11/M
Top

Female 39 to 45

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HALLIE LAMONT DALLAS TX 177 40 32   24:25.1 24:46.2 0:21.0 7:51/M
2 SHANNA MONAHAN PLANO TX 203 40 43 0:54.4 25:19.6 25:36.9 0:17.2 8:08/M
3 TARA WILLIAMS DALLAS TX 376 44 70 3:59.1 28:24.3 28:49.8 0:25.4 9:08/M
4 MICHELLE DICKSON DALLAS TX 120 40 81 5:20.6 29:45.8 29:59.3 0:13.5 9:34/M
5 ALTHEA ROLLER FORT WORTH TX 420 42 113 9:01.4 33:26.6 33:54.2 0:27.6 10:45/M
6 LESLIE ASHLOCK ROYSE CITY TX 89 41 117 9:45.6 34:10.8 34:20.7 0:09.8 10:59/M
7 LAURA GALVAN RED OAK TX 146 40 125 11:00.1 35:25.3 35:46.1 0:20.7 11:23/M
8 DENNA BURROW ARLINGTON TX 61 40 129 11:19.4 35:44.6 35:54.7 0:10.1 11:29/M
9 HOLLIE ETHEREDGE FORT WORTH TX 20 44 153 12:55.4 37:20.6 37:36.7 0:16.1 12:00/M
10 LANA COOK WHITE SETTLEMENT TX 19 42 163 14:11.3 38:36.5 38:53.5 0:16.9 12:25/M
11 BRIDGET ASHEIM KELLER TX 88 43 179 16:37.3 41:02.5 41:40.5 0:37.9 13:12/M
12 ELISHA BRADFORD FORT WORTH TX 8 40 181 16:50.7 41:15.9 41:33.3 0:17.3 13:16/M
13 SHELBY DUNCAN FLOWER MOUND TX 124 41 216 29:47.7 54:12.9 54:52.6 0:39.7 17:26/M
14 MARY ANDERSON DALLAS TX 49 44 226 35:36.4 1:00:01.6 1:00:10.9 0:09.2 19:18/M
Top

Male 39 to 45

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACE JENKINS MIDLOTHIAN TX 170 43 5   20:59.8 21:00.8 0:01.0 6:45/M
2 ROBERT KUETHER BEDFORD TX 176 41 31 3:10.5 24:10.4 24:15.5 0:05.1 7:46/M
3 ERIC ANDERS AUBREY TX 84 39 44 4:20.5 25:20.3 25:37.0 0:16.6 8:09/M
4 JOSE ARTEAGA JUSTIN TX 87 45 48 4:33.9 25:33.7 26:29.0 0:55.2 8:13/M
5 CHAD WHITNEY DALLAS TX 41 44 53 4:54.4 25:54.2 26:04.0 0:09.7 8:20/M
6 TRACE JOHANNESEN ROCKWALL TX 60 40 64 6:31.5 27:31.3 27:44.8 0:13.4 8:51/M
7 BRANDON NUSSBAUM DENTON TX 212 45 85 9:01.7 30:01.6 30:10.2 0:08.6 9:39/M
8 CHARLES LEE LAVON TX TX 356 40 101 9:52.4 30:52.3 31:15.1 0:22.8 9:55/M
9 WILLIAM LAMONT DALLAS TX 180 40 114 12:33.7 33:33.6 33:54.1 0:20.5 10:47/M
10 AARON DICKEY ROWLETT TX 119 43 135 15:15.0 36:14.9 36:28.1 0:13.2 11:39/M
11 ROBERT €ŚMARTY MARTINEZ III SAN ANTONIO TX 359 43 144 16:09.0 37:08.9 37:16.5 0:07.6 11:56/M
12 RENE VALDEZ DALLAS TX 253 40 171 18:35.8 39:35.6 40:01.0 0:25.3 12:44/M
13 ROBERTO HERNANDEZ DALLAS TX 160 41 209 32:12.2 53:12.0 53:43.4 0:31.3 17:06/M
14 MATT SYPOWICZ ALLEN TX 250 45 218 33:42.4 54:42.2 55:09.9 0:27.7 17:35/M
Top

Female 46 to 55

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LISA FELDT DALLAS TX 137 50 17   22:41.2 22:42.5 0:01.3 7:18/M
2 SANDRA STIERMAN GRAND PRAIRIE TX 247 51 30 1:27.9 24:09.1 24:10.5 0:01.4 7:46/M
3 AMY LINDGREN FRISCO TX 185 49 58 3:49.6 26:30.8 26:40.7 0:09.8 8:31/M
4 SHERALYN DEAVER CORINTH TX 117 50 63 4:48.4 27:29.6 27:31.8 0:02.1 8:50/M
5 MARIA BOWER PLANO TX 315 51 67 4:57.9 27:39.1 27:46.0 0:06.9 8:53/M
6 PAULA DAY DALLAS TX 289 51 88 7:30.2 30:11.4 30:23.7 0:12.3 9:42/M
7 KERRY MAGUIRE DALLAS TX 192 54 97 8:01.9 30:43.1 30:52.5 0:09.3 9:53/M
8 STACIE BALL PLANO TX 319 48 120 12:06.4 34:47.6 34:55.6 0:08.0 11:11/M
9 KAREN MORENO SAN ANTONIO TX 363 47 143 14:26.4 37:07.6 37:15.9 0:08.3 11:56/M
10 TINA LAZAROU ROWLETT TX 182 54 149 14:35.0 37:16.2 37:39.2 0:22.9 11:59/M
11 BARBARA CRUZ SACHSE TX 109 52 152 14:39.0 37:20.2 38:05.3 0:45.1 12:00/M
12 FRANCISCA PALACIOS PHARR TX 215 51 158 15:09.5 37:50.7 38:01.2 0:10.4 12:10/M
13 SUSAN LAW WATAUGA TX 181 48 162 15:51.4 38:32.6 38:51.6 0:18.9 12:23/M
14 DEANNE WITHERSPOON MCKINNEY TX 258 54 168 16:27.8 39:09.0 39:26.9 0:17.9 12:35/M
15 MARILYN EDWARDS RED OAK TX 127 50 173 17:10.7 39:51.9 39:54.2 0:02.3 12:49/M
16 MELISSA CAMPOS ARLINGTON TX 100 48 182 19:37.0 42:18.2 42:25.9 0:07.6 13:36/M
17 LAURA RODRIGUEZ FORNEY TX 311 51 185 21:41.7 44:22.9 44:39.8 0:16.9 14:16/M
18 EMILY GOLINSKI DENTON TX 154 52 186 21:46.1 44:27.3 44:46.5 0:19.2 14:18/M
19 IDA ROBINSON MESQUITE TX 233 55 187 21:49.0 44:30.2 44:39.9 0:09.6 14:19/M
20 BETH BELL EULESS TX 339 54 189 22:18.8 45:00.0 45:16.3 0:16.3 14:28/M
21 VICTORIA JONES DESOTO TX 308 55 199 27:23.3 50:04.5 50:49.8 0:45.2 16:06/M
22 DAWN MERCER SANGER TX 67 48 201 27:50.1 50:31.3 51:22.5 0:51.1 16:15/M
23 JULIE GRAHAM GARLAND TX 156 46 228 37:24.3 1:00:05.5 1:00:37.3 0:31.7 19:19/M
24 BETH RAUCH ARLINGTON TX 230 47 235 40:59.0 1:03:40.2 1:04:31.6 0:51.3 20:28/M
Top

Male 46 to 55

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BEN CREIGHTON DALLAS TX 287 53 21   23:26.4 23:29.8 0:03.4 7:32/M
2 JAVIER ROQUEBERT HIGHLAND VILLAGE TX 241 55 22 0:20.8 23:47.3 23:52.6 0:05.3 7:39/M
3 JAMES CULLY MCKINNEY TX 115 52 24 0:26.3 23:52.8 23:54.5 0:01.7 7:40/M
4 BRIAN BERRYMAN DALLAS TX 328 49 28 0:41.7 24:08.2 24:13.4 0:05.2 7:46/M
5 MARK BOWER PLANO TX 314 48 39 1:36.1 25:02.5 25:05.7 0:03.1 8:03/M
6 JEREMY MICHIELS DALLAS TX 199 46 40 1:43.7 25:10.2 25:12.9 0:02.7 8:06/M
7 PAUL SMITH DESOTO TX 245 49 47 2:06.9 25:33.4 25:33.4 8:13/M
8 WILL JOHNSON ARLINGTON TX 11 46 54 2:30.0 25:56.5 25:59.2 0:02.7 8:20/M
9 KIRK FORSHT PLANO TX 322 47 68 4:18.4 27:44.9 27:49.3 0:04.4 8:55/M
10 KEVIN MAGUIRE DALLAS TX 193 55 86 6:38.7 30:05.2 30:14.2 0:09.0 9:40/M
11 JUAN RODRIGUEZ FORNEY TX 312 49 87 6:41.8 30:08.3 30:24.1 0:15.8 9:41/M
12 BRYAN MILLER IRVING TX 200 49 93 6:50.9 30:17.4 30:36.4 0:19.0 9:44/M
13 ROBERT FELDT DALLAS TX 138 53 104 8:24.2 31:50.7 31:58.4 0:07.7 10:14/M
14 EDGARDO RAMOS GARLAND TX 229 52 128 12:09.5 35:35.9 35:56.0 0:20.1 11:26/M
15 TIM SAMPEY CLINTON TOWNSHIP MI 369 54 134 12:35.2 36:01.7 36:12.8 0:11.0 11:35/M
16 CHRISTOPHER KING IRVING TX 175 55 156 14:04.8 37:31.3 37:48.7 0:17.3 12:04/M
17 JOE PALACIOS PHARR TX 216 54 157 14:23.2 37:49.6 38:01.5 0:11.8 12:10/M
18 JOHN CRUZ SACHSE TX 112 54 174 16:25.5 39:52.0 40:50.6 0:58.6 12:49/M
19 KENNITH R SIMMONS FORT WORTH TX 244 53 176 16:39.8 40:06.3 40:28.7 0:22.4 12:54/M
20 KEITH GARDNER LEWISVILLE TX 291 47 191 22:18.7 45:45.1 46:28.1 0:42.9 14:43/M
21 MARK DUNCAN FLOWER MOUND TX 123 48 215 30:45.5 54:11.9 54:51.6 0:39.6 17:25/M
22 STEVE MARTIN DALLAS TX 53 52 225 36:33.6 1:00:00.1 1:00:09.9 0:09.8 19:18/M
Top

Female 56 to 65

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TERESA COPP CARROLLTON TX 107 57 100   30:51.4 30:58.2 0:06.7 9:55/M
2 BETSY PALMER CARROLLTON TX 222 57 108 1:41.6 32:33.0 32:46.4 0:13.3 10:28/M
3 CYNTHIA LYLE ARLINGTON TX 191 61 112 2:34.8 33:26.3 33:40.8 0:14.5 10:45/M
4 LORI SWINDAL CARROLLTON TX 249 56 123 4:18.9 35:10.4 35:26.8 0:16.4 11:18/M
5 CHERYL ENDRES DALLAS TX 132 62 132 4:58.9 35:50.4 36:10.6 0:20.2 11:31/M
6 MARIA FERNANDEZ BEDFORD TX 140 62 192 14:55.5 45:47.0 46:10.8 0:23.8 14:43/M
7 SHIRLEY SNELL PLANO TX 21 62 202 20:49.1 51:40.6 52:28.3 0:47.6 16:37/M
8 KATHY ALLEN DALLAS TX 81 65 212 22:49.8 53:41.3 54:18.2 0:36.8 17:16/M
9 CINDY HUSE TULSA OK 164 61 234 32:44.6 1:03:36.1 1:04:10.3 0:34.2 20:27/M
Top

Male 56 to 65

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DEAN LAZARON ROWLETT TX 300 56 74   29:00.8 29:22.0 0:21.2 9:19/M
2 JEFF PETERS DALLAS TX 225 59 110 4:17.4 33:18.2 33:25.0 0:06.7 10:42/M
3 ANTHONY SEMENTO GRAPEVINE TX 243 56 136 7:27.6 36:28.4 36:43.6 0:15.1 11:44/M
4 ALLEN ATTEBERRY DALLAS TX 50 58 161 9:30.5 38:31.4 38:34.6 0:03.2 12:23/M
Top

Female 66 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BETSY VENEZIANO CARROLLTON TX 375 73 183   42:18.9 42:27.3 0:08.4 13:36/M
2 TRUDY LINDGREN PROSPER TX 318 74 222 15:16.5 57:35.4 57:35.4 18:31/M
Top

Male 66 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PHIL JASKOVIAK MCKINNEY TX 167 68 78   29:27.8 29:31.9 0:04.0 9:28/M
2 CHARLES KEY DALLAS TX 174 86 170 10:02.2 39:30.1 39:32.4 0:02.2 12:42/M
3 RAY ALLEN DALLAS TX 82 66 211 24:12.9 53:40.8 54:19.0 0:38.1 17:15/M