4th Unforgotten Heroes 5K & 10K

Age Group Results

May 29, 2017


Results By RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: Top Finishers 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

5K Timed

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KELLEE MCCANN NEWARK TX 898 21 10   19:27.3 19:30.9 0:03.6 6:15/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOHN VALENTINE ARLINGTON TX 1100 25 1   16:12.8 16:15.2 0:02.4 5:13/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SPARKLE PLENTY DALLAS TX 945 51 17   21:13.3 21:15.4 0:02.0 6:49/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID RIDEN OKLAHOMA CITY OK 1130 42 2   16:48.6 16:52.1 0:03.5 5:24/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Unknown Partic. 1114 1114 155   29:44.9 29:50.4 0:05.4 9:34/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MADELYN GREENWICH ARLINGTON TX 185 8 82   25:56.3 25:59.6 0:03.3 8:20/M
2 GABRIELLE MOORE ARLINGTON TX 115 8 222 6:36.2 32:32.6 38:45.1 6:12.5 10:28/M
3 M'KINLEY MORRIS WYLIE TX 923 5 235 7:21.6 33:17.9 34:15.5 0:57.5 10:42/M
4 PEYTON BOWER FORT WORTH TX 100 8 310 11:19.4 37:15.8 38:09.2 0:53.4 11:59/M
5 KAMILLE RAGSDALE HURST TX 959 7 520 30:30.0 56:26.4 57:09.2 0:42.7 18:09/M
6 MACY MULLINAX MIDLOTHIAN TX 927 8 540 35:09.7 1:01:06.0 1:03:00.8 1:54.7 19:39/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRAHAM JENKINS MIDLOTHIAN TX 1861 8 33   22:55.2 23:23.7 0:28.5 7:22/M
2 KENDALL LOWE NORTH RICHLAND HILLS TX 886 8 49 1:06.5 24:01.7 24:07.9 0:06.2 7:43/M
3 CARSON BROOK ARLINGTON TX 232 7 161 6:54.6 29:49.9 31:22.5 1:32.5 9:35/M
4 KIMBALL REINWAND ARLINGTON TX 107 8 196 8:41.0 31:36.3 31:39.1 0:02.8 10:10/M
5 ZACHARY GONZALEZ NORTH RICHLAND HILLS TX 1879 3 262 11:39.1 34:34.3 34:45.5 0:11.1 11:07/M
6 BENNETT WILLIAMS FORT WORTH TX 43 4 325 15:04.6 37:59.8 38:13.4 0:13.6 12:13/M
7 DREW CURTIS SPRINGFIELD MO 262 7 348 16:08.9 39:04.1 40:53.1 1:49.0 12:34/M
8 ELIJAH CORNELL NORTH RICHLAND HILLS TX 168 7 397 19:00.7 41:56.0 42:20.8 0:24.8 13:29/M
9 IMMANUEL MOORE ARLINGTON TX 116 8 460 26:10.1 49:05.3 55:20.9 6:15.5 15:47/M
10 JACK FORD PANTEGO TX 1 6 492 29:14.7 52:09.9 53:36.2 1:26.3 16:46/M
11 AUSTIN SMITH MANSFIELD TX 1610 7 501 30:15.9 53:11.1 53:27.4 0:16.2 17:06/M
12 AIDEN MCKENZIE ARLINGTON TX 1888 7 525 34:04.7 57:00.0 58:33.1 1:33.1 18:20/M
13 COBY MULLINAX MIDLOTHIAN TX 926 4 545 40:01.6 1:02:56.9 1:04:52.0 1:55.1 20:14/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DESIREE REINWAND ARLINGTON TX 106 11 57   24:31.8 24:35.2 0:03.3 7:53/M
2 MJ NOVELLI ROANOKE TX 1086 10 70 0:47.8 25:19.7 25:21.4 0:01.6 8:08/M
3 AUDREY BOWER FORT WORTH TX 98 11 80 1:23.1 25:55.0 26:47.7 0:52.6 8:20/M
4 HANNAH KUTHE MANSFILED TX 868 9 137 4:28.6 29:00.5 29:24.9 0:24.4 9:19/M
5 GISELLE SUAREZ CROWLEY TX 1134 10 140 4:30.3 29:02.2 29:03.8 0:01.6 9:20/M
6 VICTORIA TUPY MIDLOTHIAN TX 1640 11 183 6:23.0 30:54.9 32:30.7 1:35.8 9:56/M
7 EMILY DAVIS ROANOKE TX 266 9 215 7:50.3 32:22.1 32:32.2 0:10.0 10:24/M
8 KATE DIETRICH FLOWER MOUND TX 1855 11 217 7:51.6 32:23.5 32:24.8 0:01.3 10:25/M
9 MIRAVEL MENDIOLA MCKINNEY TX 910 10 218 7:52.6 32:24.4 32:50.1 0:25.7 10:25/M
10 MARY MCCLURE FORT WORTH TX 901 10 220 7:53.3 32:25.2 33:33.2 1:08.0 10:25/M
11 ELLA WOODY NORTH RICHLAND HILLS TX 197 10 259 9:59.2 34:31.0 34:39.4 0:08.3 11:06/M
12 RILEY KING KELLER TX 860 10 274 10:37.9 35:09.8 36:46.8 1:37.0 11:18/M
13 KATELYN SHACKELFORD JOSHUA TX 1128 11 279 10:55.5 35:27.3 36:20.6 0:53.3 11:24/M
14 CLARA SMITH BURLESON TX 1117 9 289 11:28.2 36:00.0 36:19.0 0:18.9 11:35/M
15 SADEY HUGHEY FORT WORTH TX 103 9 315 12:52.0 37:23.9 38:17.4 0:53.5 12:01/M
16 KALIYAH RAGSDALE HURST TX 957 9 318 12:56.3 37:28.2 38:10.7 0:42.5 12:03/M
17 SAMANTHA DAVIS BEDFORD TX 267 9 332 13:33.9 38:05.8 39:10.0 1:04.2 12:15/M
18 MCKENNA RENFRO ARLINGTON TX 156 10 378 16:07.4 40:39.3 42:25.3 1:45.9 13:04/M
19 SALLY RODRIGUEZ ROANOKE TX 975 9 446 21:55.5 46:27.4 47:44.5 1:17.1 14:56/M
20 ESTHER AGUIRRE BURLESON TX 199 11 450 22:35.3 47:07.2 48:41.3 1:34.1 15:09/M
21 VIVIAN VALLECILLO LITTLE ELM TX 166 10 462 24:56.1 49:28.0 50:01.6 0:33.5 15:54/M
22 KAMARA RAGSDALE HURST TX 958 9 519 31:49.8 56:21.6 57:04.2 0:42.5 18:07/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MALACHI LEIGH-JONES ARLINGTON TX 877 9 22   21:39.6 21:41.3 0:01.7 6:58/M
2 GRADY JENKINS MIDLOTHIAN TX 1860 10 27 0:48.7 22:28.3 22:54.1 0:25.7 7:13/M
3 MALACHI WILSON GRAND PRAIRIE TX 1653 10 43 2:01.5 23:41.1 23:42.8 0:01.6 7:37/M
4 DANTE PRIMAVERA ARLINGTON TX 950 11 47 2:16.6 23:56.2 25:04.5 1:08.2 7:42/M
5 ETHAN GONZALEZ KENNEDALE TX 815 10 63 3:30.1 25:09.7 25:21.1 0:11.4 8:05/M
6 ERIK JR MARTINEZ MANSFIELD TX 1143 10 74 3:52.0 25:31.6 25:33.1 0:01.5 8:12/M
7 BARRETT HOWARD ARLINGTON TX 840 11 75 4:03.4 25:43.0 25:58.4 0:15.4 8:16/M
8 ELI BATZER MANSFIELD TX 136 11 123 6:43.3 28:22.9 28:28.6 0:05.6 9:07/M
9 ANTHONY RAINEY CARROLLTON TX 161 10 132 7:05.5 28:45.1 29:17.5 0:32.4 9:15/M
10 ANDREW SELF HURST TX 997 10 138 7:21.5 29:01.1 30:00.4 0:59.3 9:20/M
11 LOGAN LAWSON WYLIE TX 876 9 144 7:28.2 29:07.8 30:05.2 0:57.4 9:22/M
12 BRANDT WILLIAMS FORT WORTH TX 44 9 166 8:19.1 29:58.7 30:07.3 0:08.6 9:38/M
13 CHRISTIAN GOMEZ FORT WORTH TX 811 10 178 8:57.6 30:37.2 30:43.2 0:06.0 9:51/M
14 NATHAN AGUIRRE BURLESON TX 201 9 231 11:25.8 33:05.5 33:56.8 0:51.3 10:38/M
15 GAVIN MORGAN ARLINGTON TX 920 9 250 12:05.4 33:45.0 33:58.5 0:13.4 10:51/M
16 GANNON HOWARD ARLINGTON TX 841 9 355 17:57.6 39:37.2 39:52.6 0:15.4 12:44/M
17 CHARLIE DIETRICH FLOWER MOUND TX 1854 9 358 18:02.7 39:42.3 39:44.0 0:01.6 12:46/M
18 DEACON BAKER BEDFORD TX 213 9 459 27:10.8 48:50.4 50:30.7 1:40.3 15:42/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELLIE DAVIDSON ARLINGTON TX 139 12 23   21:39.6 21:42.7 0:03.1 6:58/M
2 VALERIE GREER JOSHUA TX 820 14 45 2:11.5 23:51.1 23:52.9 0:01.8 7:40/M
3 HOLLYN GAFFNER ALEDO TX 296 14 147 7:38.1 29:17.8 29:42.2 0:24.3 9:25/M
4 AUBREY SCHUMAN JOSHUA TX 992 13 167 8:23.1 30:02.8 30:08.7 0:05.9 9:39/M
5 MORGAN BRASEL WEATHERFORD TX 230 13 211 10:28.3 32:08.0 32:32.4 0:24.4 10:20/M
6 EMILY FORDAN CEDAR HILL TX 295 13 221 10:52.1 32:31.7 32:51.5 0:19.7 10:27/M
7 BROOKE BOHANON NORTH RICHLAND HILLS TX 226 13 359 18:04.2 39:43.8 40:03.5 0:19.7 12:46/M
8 ALEXIS SILVIA MANSFIELD TX 158 12 370 18:32.7 40:12.4 41:58.4 1:46.0 12:56/M
9 HAYDEN QUINONES BURLESON TX 955 14 422 23:10.3 44:49.9 46:02.5 1:12.6 14:25/M
10 EMILIA STALLINS ARLINGTON TX 1621 13 470 28:38.6 50:18.2 50:50.6 0:32.3 16:10/M
11 RAFAELLA GHIO GRAND PRAIRIE TX 802 13 477 29:12.6 50:52.3 51:57.2 1:04.9 16:21/M
12 MARISSA ZARAZUA GRAND PRAIRIE TX 1144 14 484 29:45.9 51:25.5 52:04.4 0:38.9 16:32/M
13 EMILY SILVIA MANSFIELD TX 160 14 521 34:54.7 56:34.3 57:45.1 1:10.8 18:11/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ERIC ESPINAL ARLINGTON TX 140 14 6   18:48.3 18:50.5 0:02.2 6:03/M
2 PRESTON HOWARD ARLINGTON TX 842 13 7 0:19.1 19:07.4 19:08.9 0:01.5 6:09/M
3 GABRIEL GREENWICH ARLINGTON TX 183 13 16 2:12.8 21:01.1 21:03.5 0:02.3 6:45/M
4 ADAM HESTER ARLINGTON TX 143 12 20 2:42.4 21:30.8 21:37.1 0:06.3 6:55/M
5 JOSEPH AGUIRRE BURLESON TX 200 13 31 4:00.0 22:48.3 23:38.7 0:50.4 7:20/M
6 DOMINICK PRIMAVERA ARLINGTON TX 951 14 35 4:13.2 23:01.5 24:10.2 1:08.6 7:24/M
7 JACOB ALEXANDER 122 12 54 5:29.2 24:17.5 24:19.8 0:02.3 7:48/M
8 AIDAN KEARNEY SANGER TX 1125 14 55 5:33.7 24:22.0 24:34.9 0:12.8 7:50/M
9 AARON BATZER MANSFIELD TX 135 13 58 6:04.7 24:53.0 24:55.6 0:02.5 8:00/M
10 FUSTON POWELL WEATHERFORD TX 948 12 65 6:23.6 25:12.0 25:16.1 0:04.1 8:06/M
11 NICK RIEDL FORT WORTH TX 1871 13 97 7:51.4 26:39.7 26:55.4 0:15.7 8:34/M
12 ELI BATES ARLINGTON TX 178 12 104 8:08.3 26:56.7 27:00.5 0:03.8 8:40/M
13 CHRISTOPHER J MENDOZA ANNA TX 1863 13 106 8:13.8 27:02.1 27:38.3 0:36.1 8:42/M
14 SHANE REINWAND ARLINGTON TX 108 13 108 8:21.5 27:09.8 27:12.5 0:02.7 8:44/M
15 ELI BANKS ARLINGTON TX 105 12 118 9:08.0 27:56.4 27:58.9 0:02.5 8:59/M
16 VICTOR VALLECILLO LITTLE ELM TX 165 12 202 12:59.8 31:48.1 32:22.2 0:34.0 10:14/M
17 CALEN WOODY NORTH RICHLAND HILLS TX 196 12 260 15:43.1 34:31.4 34:40.0 0:08.5 11:06/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RACHEL MORRISON NEDERLAND TX 1892 17 26   22:10.8 22:14.4 0:03.6 7:08/M
2 CAYLA BARDERE ARLINGTON TX 216 15 36 1:02.9 23:13.7 23:19.4 0:05.6 7:28/M
3 HOLLY HIGGS DENTON TX 830 17 88 4:06.9 26:17.8 26:58.4 0:40.6 8:27/M
4 MARIA RODRIGUEZ FORT WORTH TX 974 17 139 6:51.2 29:02.1 29:02.1 9:20/M
5 DEANNA SWINDELL IRVING TX 1626 18 156 7:34.6 29:45.4 30:03.4 0:17.9 9:34/M
6 MACKENZIE WILLIAMS FORT WORTH TX 46 16 173 8:09.1 30:19.9 30:28.4 0:08.4 9:45/M
7 PEYTON ARATA TROPHY CLUB TX 208 16 291 13:54.3 36:05.1 36:43.3 0:38.2 11:36/M
8 KAYSAN QUINONES BURLESON TX 956 15 423 22:39.4 44:50.2 46:02.8 1:12.6 14:25/M
9 CAITLIN SILVIA MANSFIELD TX 159 18 503 31:27.3 53:38.1 55:24.4 1:46.2 17:15/M
10 MIA SCHULZE KELLER TX 990 18 536 37:57.1 1:00:07.9 1:01:36.4 1:28.4 19:20/M
11 JACKIE RODRIGUEZ FORT WORTH TX 973 15 537 38:45.7 1:00:56.5 1:02:46.2 1:49.7 19:36/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NOAH BATZER MANSFIELD TX 137 16 11   20:02.4 20:06.6 0:04.1 6:26/M
2 JACK BROWN NRH TX 236 16 13 0:19.3 20:21.7 20:26.4 0:04.6 6:33/M
3 IAN REESE CEDAR HILL TX 964 16 21 1:33.1 21:35.6 21:39.0 0:03.4 6:56/M
4 RAFAEL ESPINAL ARLINGTON TX 141 15 56 4:24.1 24:26.6 24:32.6 0:06.0 7:51/M
5 MATTHEW SCHUMAN JOSHUA TX 993 17 114 7:28.9 27:31.4 27:37.1 0:05.7 8:51/M
6 IVAN AVELAR FORT WORTH TX 209 19 190 11:17.9 31:20.3 31:56.0 0:35.6 10:05/M
7 TIMOTHY MCCLURE FORT WORTH TX 904 18 219 12:22.5 32:25.0 33:33.5 1:08.5 10:25/M
8 JADEN CHUNG MANSFIELD TX 1852 15 375 20:28.2 40:30.7 41:58.9 1:28.1 13:01/M
9 CETH LUNA ARLINGTON TX 887 18 401 22:08.1 42:10.6 44:52.8 2:42.2 13:34/M
10 HAYDEN HIGGS DENTON TX 829 19 487 31:28.2 51:30.7 52:12.4 0:41.7 16:34/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BETHANY ROACH ABILENE TX 971 22 89   26:23.7 26:51.9 0:28.2 8:29/M
2 BERNADETTE DAVIS GRAND PRAIRIE TX 1885 23 90 0:03.8 26:27.6 27:32.3 1:04.7 8:30/M
3 MICHELLE TADLOCK FORT WORTH TX 194 22 121 1:50.0 28:13.7 28:29.1 0:15.4 9:04/M
4 MICAELA MENDIOLA MCKINNEY TX 909 22 122 1:56.6 28:20.3 28:46.2 0:25.8 9:07/M
5 BAYLEE SMITHSON FORT WORTH TX 1614 20 185 4:32.1 30:55.9 31:47.8 0:51.9 9:56/M
6 PAIGE STIERMAN GRAND PRAIRIE TX 1092 24 229 6:31.4 32:55.1 33:24.5 0:29.3 10:35/M
7 LAUREN CROOK ARLINGTON TX 66 24 242 7:04.6 33:28.3 33:44.4 0:16.1 10:46/M
8 RAYVEN SMITH BEDFORD TX 1175 21 261 8:08.6 34:32.3 36:29.6 1:57.3 11:06/M
9 ITZEL DELGADO ARLINGTON TX 1135 22 329 11:38.0 38:01.8 38:05.1 0:03.3 12:13/M
10 BREANN DIAZ MANSFIELD TX 272 20 361 13:20.1 39:43.8 40:55.1 1:11.2 12:46/M
11 BRITTANY WRIGHT GRANDVIEW TX 82 21 408 16:30.8 42:54.6 44:14.8 1:20.2 13:48/M
12 ALICIA J ZARAZUA GRAND PRAIRIE TX 1659 21 429 18:43.0 45:06.7 45:43.3 0:36.5 14:30/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SHANE SNYDER ARLINGTON TX 70 23 4   18:04.5 18:07.1 0:02.5 5:49/M
2 FORREST DAVIS GRAND PRAIRIE TX 1886 23 91 8:23.5 26:28.1 27:32.6 1:04.4 8:31/M
3 ALEX ANDESON GRAND PRAIRIE TX 205 20 467 31:56.4 50:01.0 51:02.0 1:01.0 16:05/M
4 HUNTER HIGGS DENTON TX 831 24 486 33:25.9 51:30.5 52:12.2 0:41.6 16:34/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HEATHER RIDEN OKLAHOMA CITY OK 1129 28 18   21:18.0 21:22.2 0:04.1 6:51/M
2 JENNIFER AKPABIO ARLINGTON TX 65 29 119 6:40.5 27:58.6 28:13.1 0:14.4 9:00/M
3 MOLLY ADAMS ARLINGTON TX 64 25 124 7:06.5 28:24.5 28:40.4 0:15.9 9:08/M
4 ELIZABETH GOOGE DALLAS TX 816 28 131 7:21.4 28:39.4 28:59.0 0:19.5 9:13/M
5 HEATHER SANDFORD GRAPEVINE TX 984 27 136 7:41.7 28:59.8 29:54.2 0:54.4 9:19/M
6 SAMMIE PHILLIPS NORTH RICHLAND HILLS TX 942 26 162 8:31.9 29:50.0 31:22.6 1:32.6 9:36/M
7 ERIKA HERNANDEZ FORT WORTH TX 826 26 168 8:48.9 30:06.9 30:14.5 0:07.5 9:41/M
8 ROSAISELA RIVAS ARLINGTON TX 969 29 174 9:03.7 30:21.7 30:32.8 0:11.1 9:46/M
9 KATY PHILLIPS ARLINGTON TX 6 29 203 10:32.4 31:50.5 32:28.8 0:38.3 10:14/M
10 DAISY LOPEZ FORT WORTH TX 60 25 208 10:45.9 32:04.0 33:56.0 1:51.9 10:19/M
11 CATHY VALLEJO HALTOM CITY TX 62 25 212 10:53.7 32:11.7 34:03.6 1:51.9 10:21/M
12 KRISTEN CULBERTSON ARLINGTON TX 67 25 241 12:10.2 33:28.3 33:44.3 0:16.0 10:46/M
13 KATIE STOUT FORT WORTH TX 1136 26 268 13:31.7 34:49.7 35:20.9 0:31.1 11:12/M
14 SARA MACIAS FORT WORTH TX 61 25 302 15:40.6 36:58.6 38:50.2 1:51.5 11:53/M
15 NGAIMUANCHING GUITE FT WORTH TX 1140 25 334 16:54.2 38:12.2 38:43.9 0:31.6 12:17/M
16 CHELSEA GALBRAITH GRAND PRAIRIE TX 68 25 342 17:17.2 38:35.2 38:51.7 0:16.5 12:24/M
17 SARAH HOPP RICHLAND HILLS TX 147 29 403 21:02.4 42:20.4 44:13.1 1:52.6 13:37/M
18 SARAH RASMUSSEN CROWLEY TX 962 28 472 29:23.3 50:41.4 52:18.9 1:37.5 16:18/M
19 MELISSA D ZARAZUA GRAND PRAIRIE TX 1663 28 480 29:58.7 51:16.7 51:57.4 0:40.6 16:29/M
20 HEATHER VAUGHN GRAND PRAIRIE TX 1641 27 488 30:23.6 51:41.6 52:58.5 1:16.8 16:37/M
21 JESSICA LAIR IRVING TX 870 26 495 30:53.3 52:11.4 53:06.0 0:54.6 16:47/M
22 DAISY LOPEZ FORT WORTH TX 59 25 510 33:20.1 54:38.1 56:30.6 1:52.5 17:34/M
23 JESSICA FERGUSON GRAND PRAIRIE TX 25 27 552 54:44.3 1:16:02.3 1:16:07.3 0:04.9 24:27/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BENJAMIN PACE DALLAS TX 935 26 3   17:31.5 17:34.5 0:03.0 5:38/M
2 CODY HOFFMANN ARLINGTON TX 835 26 34 5:29.6 23:01.1 23:10.2 0:09.0 7:24/M
3 MARK HOWELL DALLAS TX 12 28 77 8:13.2 25:44.7 25:51.8 0:07.1 8:16/M
4 PATRICK CROWLEY FORT WORTH TX 261 25 78 8:16.9 25:48.4 26:25.5 0:37.1 8:18/M
5 ISAAC SALAS SAGINAW TX 981 29 101 9:15.6 26:47.1 28:36.0 1:48.8 8:37/M
6 NICOLAS LONG GRAND PRAIRIE TX 193 25 116 10:14.5 27:46.1 28:01.9 0:15.8 8:56/M
7 ISAAC ROBLES ARLINGTON TX 119 26 237 15:49.9 33:21.4 34:01.8 0:40.4 10:43/M
8 JARED JACOBS FLOWER MOUND TX 847 26 254 16:31.8 34:03.3 34:48.0 0:44.6 10:57/M
9 JOHN THIEL FORT WORTH TX 14 29 286 18:16.1 35:47.7 37:19.1 1:31.4 11:30/M
10 CORY LONG NORTH RICHLAND HILLS TX 172 28 305 19:31.2 37:02.8 38:02.3 0:59.5 11:54/M
11 MICHAEL OGUNLEYE GRAND PRAIRIE TX 934 29 311 19:45.7 37:17.3 38:00.9 0:43.6 11:59/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JODI THOMPSON GRAPEVINE TX 1635 31 19   21:19.7 22:03.9 0:44.2 6:51/M
2 RENEE BATES ARLINGTON TX 179 34 41 2:21.3 23:41.0 23:50.4 0:09.3 7:37/M
3 CLARA MARTINEZ ARLINGTON TX 894 32 62 3:44.6 25:04.4 25:30.3 0:25.9 8:04/M
4 STEPHANIE MULLINAX MIDLOTHIAN TX 928 31 99 5:20.8 26:40.6 28:34.4 1:53.7 8:34/M
5 INELDA INEJO ARLINGTON TX 1118 33 100 5:24.1 26:43.9 26:59.3 0:15.3 8:35/M
6 KRISTIN WALKER BURLESON TX 1645 31 115 6:22.2 27:42.0 28:07.8 0:25.7 8:54/M
7 NATALIE SMITH GRAND PRAIRIE TX 1612 31 128 7:15.4 28:35.2 29:12.6 0:37.4 9:11/M
8 SHELBY MCCALEB WATAUGA TX 897 30 143 7:45.9 29:05.7 30:13.4 1:07.7 9:21/M
9 STEPHANIE JARRETT ARLINGTON TX 5 34 171 8:53.6 30:13.3 31:01.3 0:47.9 9:43/M
10 RACHELLE DINWIDDIE ARLINGTON TX 273 32 179 9:17.8 30:37.6 32:25.9 1:48.3 9:51/M
11 RACHEL THIEL FORT WORTH TX 15 31 186 9:37.4 30:57.2 32:26.4 1:29.1 9:57/M
12 ELIZABETH SANTANA BURLESON TX 1138 30 206 10:40.2 31:59.9 32:02.7 0:02.7 10:17/M
13 DIETRA MOORE ARLINGTON TX 113 33 226 11:15.8 32:35.6 38:50.0 6:14.4 10:29/M
14 MELODIE MORRIS WYLIE TX 922 30 238 12:04.5 33:24.2 34:22.1 0:57.8 10:44/M
15 BONNIE WOODY NORTH RICHLAND HILLS TX 195 31 271 13:39.3 34:59.0 35:21.4 0:22.4 11:15/M
16 JENNIFER SHACKELFORD JOSHUA TX 1602 31 277 14:07.3 35:27.0 36:25.9 0:58.8 11:24/M
17 PENNY PETROSIAN ARLINGTON TX 124 30 297 15:29.8 36:49.5 37:50.0 1:00.4 11:50/M
18 HAILEY ADAIR DALLAS TX 1051 30 313 15:58.0 37:17.7 37:32.7 0:15.0 11:59/M
19 SKYLAR CHASTAIN ARLINGTON TX 247 30 321 16:30.4 37:50.2 39:13.1 1:22.9 12:10/M
20 AMI SOUTHARD DALLAS TX 1865 34 338 17:08.8 38:28.6 38:43.2 0:14.6 12:22/M
21 AMANDA NAUL FORT WORTH TX 69 30 343 17:15.6 38:35.3 38:51.6 0:16.2 12:24/M
22 DAWN STANLEY MIDLOTHIAN TX 1622 34 367 18:36.0 39:55.7 41:38.3 1:42.5 12:50/M
23 KELLY RAGSDALE HURST TX 960 30 369 18:38.8 39:58.5 40:42.0 0:43.4 12:51/M
24 JAMIE SIEBERT ARLINGTON TX 1608 33 373 19:06.9 40:26.7 42:28.8 2:02.1 13:00/M
25 SARAH COBLE MANSFIELD TX 254 33 406 21:29.0 42:48.8 43:20.4 0:31.6 13:46/M
26 TESHANIA LANGSTON MESQUITE TX 873 30 420 23:18.3 44:38.1 48:32.0 3:53.9 14:21/M
27 NUBIA COLMENARES ARLINGTON TX 180 33 427 23:45.6 45:05.3 46:31.0 1:25.7 14:30/M
28 ESMERALDA I ZARAZUA GRAND PRAIRIE TX 1661 30 430 23:47.0 45:06.7 45:43.7 0:36.9 14:30/M
29 NICOLE SHIPLEY ARLINGTON TX 75 33 456 26:48.7 48:08.5 49:39.2 1:30.6 15:29/M
30 JAMIE FISHER BURLESON TX 81 34 474 29:22.4 50:42.2 52:01.7 1:19.5 16:18/M
31 ANGELA BIXBY ARLINGTON TX 224 31 497 31:03.0 52:22.8 54:10.9 1:48.1 16:50/M
32 RANDI SCHMIDLING WATAUGA TX 988 30 513 33:55.2 55:14.9 55:19.6 0:04.6 17:46/M
33 TIFFANY SPENCER GRAND PRAIRIE TX 1619 30 518 35:01.0 56:20.7 58:21.8 2:01.0 18:07/M
34 MISTY BROWN FORT WORTH TX 238 34 535 38:04.5 59:24.3 1:00:45.6 1:21.3 19:06/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GREG THOMPSON GRAPEVINE TX 1142 31 5   18:33.0 18:35.7 0:02.7 5:58/M
2 CHASE WADE NORTH RICHLAND HILLS TX 1877 31 29 3:57.6 22:30.6 22:37.5 0:06.8 7:14/M
3 ROY GONZALES ELECTRA TX 813 30 30 4:08.3 22:41.4 22:43.1 0:01.7 7:18/M
4 JONATHAN SUAREZ ARLINGTON TX 1625 30 48 5:23.9 23:57.0 24:14.3 0:17.2 7:42/M
5 KALEB KLEIN DALLAS TX 865 30 51 5:36.2 24:09.2 24:18.8 0:09.5 7:46/M
6 DUSTIN LAWSON WYLIE TX 875 31 52 5:38.6 24:11.6 25:11.2 0:59.5 7:47/M
7 MICHAEL ALGER BEDFORD TX 1053 32 72 6:49.8 25:22.8 26:04.9 0:42.1 8:09/M
8 LEO HERNANDEZ FORT WORTH TX 827 32 126 9:58.6 28:31.7 28:38.9 0:07.2 9:10/M
9 DAN OGLE NORTH RICHLAND HILLS TX 1119 33 133 10:21.1 28:54.2 29:40.6 0:46.4 9:18/M
10 HOMERO LLANAS ARLINGTON TX 881 34 142 10:31.1 29:04.2 29:15.5 0:11.3 9:21/M
11 MARK ALGER BEDFORD TX 1052 33 177 12:02.4 30:35.4 31:17.1 0:41.6 9:50/M
12 BEN SNEED ARLINGTON TX 1616 33 180 12:05.2 30:38.2 32:26.7 1:48.4 9:51/M
13 CAMERON LAKEY CROWLEY TX 871 30 232 14:35.1 33:08.2 34:18.4 1:10.2 10:39/M
14 BRANDON HITT ARLINGTON TX 186 34 284 17:05.7 35:38.8 36:18.3 0:39.5 11:27/M
15 ERIC PETROSIAN ARLINGTON TX 123 31 298 18:16.9 36:49.9 37:50.3 1:00.4 11:50/M
16 JASON PORTER MESQUITE TX 946 30 419 26:04.4 44:37.4 48:30.9 3:53.4 14:21/M
17 JONATHAN RODRIGUEZ ARLINGTON TX 181 33 428 26:33.0 45:06.1 46:31.5 1:25.4 14:30/M
18 MATTHEW FORD PANTEGO TX 2 32 493 33:37.5 52:10.5 53:36.9 1:26.4 16:46/M
19 NICK SMITH MANSFIELD TX 1613 34 502 34:38.6 53:11.7 53:27.8 0:16.1 17:06/M
20 MARSHALL DANNER ARLINGTON TX 1133 33 529 39:33.6 58:06.7 58:15.2 0:08.5 18:41/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MELISSA BARRETT CHANDLER TX 219 36 67   25:16.8 25:24.5 0:07.7 8:07/M
2 MARICELA ALEGRíA MANSFIELD TX 1900 37 73 0:07.9 25:24.7 25:27.5 0:02.8 8:10/M
3 HYEREE KIM PLANO TX 857 38 111 2:03.6 27:20.4 28:11.2 0:50.8 8:47/M
4 ERIKA PAGE ARLINGTON TX 936 38 127 3:18.2 28:35.0 28:54.6 0:19.6 9:11/M
5 SHELI BOWER FORT WORTH TX 101 38 149 4:05.0 29:21.8 30:16.2 0:54.4 9:26/M
6 GARA HILL ARLINGTON TX 3 36 154 4:26.9 29:43.7 30:32.0 0:48.2 9:33/M
7 JESSICA NIEVES GRAND PRAIRIE TX 26 38 160 4:32.6 29:49.4 30:10.6 0:21.1 9:35/M
8 DINAH MOONEY HALTOM CITY TX 917 38 164 4:38.4 29:55.2 31:19.1 1:23.8 9:37/M
9 JACQUI HAYNES NORTH RICHLAND HILLS TX 824 36 170 4:56.5 30:13.3 30:34.3 0:21.0 9:43/M
10 HOLLIE TEAGUE ROANOKE TX 1631 37 201 6:30.8 31:47.6 32:45.8 0:58.2 10:13/M
11 CRYSTAL IVEY ARLINGTON TX 1107 39 216 7:06.4 32:23.2 32:59.0 0:35.8 10:25/M
12 TURI CURRY N RICHLAND HILLS TX 92 35 245 8:12.9 33:29.7 34:21.5 0:51.8 10:46/M
13 ELIZABETH SIEBENALER N RICHLAND HILLS TX 93 35 246 8:13.1 33:29.9 34:21.7 0:51.7 10:46/M
14 MEREDITH WALKER GRAND PRAIRIE TX 7 36 272 9:42.7 34:59.5 35:48.5 0:48.9 11:15/M
15 AMY BANKS ARLINGTON TX 104 37 273 9:47.6 35:04.4 35:17.6 0:13.1 11:17/M
16 NORA DE LEON ARLINGTON TX 271 37 283 10:16.1 35:32.9 36:13.2 0:40.3 11:26/M
17 ANN GREENWICH ARLINGTON TX 182 38 293 11:03.3 36:20.1 36:58.3 0:38.2 11:41/M
18 SUSIE MCMAHAN BEDFORD TX 905 37 333 12:50.0 38:06.8 39:10.5 1:03.7 12:15/M
19 SYLVIA MULCADY FORT WORTH TX 154 39 350 13:53.0 39:09.8 40:56.3 1:46.4 12:35/M
20 JAMIE JOHNSON GRAND PRAIRIE TX 850 36 363 14:29.5 39:46.3 40:02.8 0:16.5 12:47/M
21 APRIL MATHIS MANSFIELD TX 151 36 379 15:26.7 40:43.5 42:29.2 1:45.6 13:06/M
22 APRIL SANDERS MESQUITE TX 1060 36 381 15:31.4 40:48.2 41:08.0 0:19.8 13:07/M
23 CRYSTAL QUINONES BURLESON TX 954 37 432 19:51.3 45:08.1 46:20.9 1:12.7 14:31/M
24 CATHERINE LI-GODBEY CEDAR HILL TX 880 38 454 22:45.8 48:02.6 49:43.8 1:41.1 15:27/M
25 HAZEL BAKER BEDFORD TX 214 37 461 23:58.8 49:15.6 50:56.1 1:40.4 15:50/M
26 VANNESSA MARLEY WYLIE TX 891 36 471 25:20.7 50:37.5 51:28.0 0:50.5 16:17/M
27 JENNIFER SHUMATE IRVING TX 1606 39 479 25:49.3 51:06.1 51:29.9 0:23.8 16:26/M
28 GIOVANNA MUIR WYLIE TX 924 39 482 26:01.0 51:17.8 52:08.0 0:50.1 16:29/M
29 DAHLIA GOMEZ FORT WORTH TX 812 37 515 31:01.0 56:17.8 57:18.0 1:00.2 18:06/M
30 REBECCA HICKLIN ARLINGTON TX 828 39 531 33:14.0 58:30.8 1:00:01.9 1:31.1 18:49/M
31 CRISTINA GONZALEZ GRAND PRAIRIE TX 1858 39 550 40:52.9 1:06:09.7 1:06:45.8 0:36.1 21:16/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DANIEL ALMONACI PRINCETON TX 202 35 9   19:26.2 19:32.2 0:06.0 6:15/M
2 MARK MILLER CARROLLTON TX 915 39 15 1:31.9 20:58.1 21:01.5 0:03.3 6:45/M
3 JACKY HAGGARD BEDFORD TX 58 39 64 5:43.5 25:09.7 27:10.4 2:00.6 8:05/M
4 JEREMY GREENWICH ARLINGTON TX 190 39 69 5:53.0 25:19.2 25:59.4 0:40.2 8:08/M
5 RYAN NAVARRO FORT WORTH TX 930 36 79 6:28.4 25:54.6 26:47.6 0:52.9 8:20/M
6 AARON ROBINSON DALLAS TX 972 35 86 6:44.4 26:10.7 26:21.3 0:10.6 8:25/M
7 CHARLIE HUMPHREYS HOUSTON TX 843 35 87 6:50.4 26:16.6 26:43.0 0:26.3 8:27/M
8 RYAN BEOKEMA NRH TX 223 35 94 7:06.5 26:32.7 29:39.8 3:07.0 8:32/M
9 KEVIN BEEM BEDFORD PA 222 35 95 7:06.6 26:32.9 27:00.7 0:27.8 8:32/M
10 GERALD YOUNG ARLINGTON TX 127 39 109 7:47.7 27:13.9 27:19.2 0:05.2 8:45/M
11 TRAVIS GARNETT ARLINGTON TX 299 35 120 8:46.2 28:12.4 28:23.0 0:10.5 9:04/M
12 JASON WALKER GRAND PRAIRIE TX 1894 39 150 9:57.9 29:24.1 30:12.7 0:48.6 9:27/M
13 BRANDON HILL ARLINGTON TX 1887 37 157 10:20.1 29:46.4 30:35.8 0:49.4 9:34/M
14 JEFFREY YOUNG ARLINGTON TX 1067 37 158 10:21.0 29:47.3 31:21.1 1:33.8 9:35/M
15 JAMES MORGAN ARLINGTON TX 921 37 163 10:28.9 29:55.1 30:08.2 0:13.1 9:37/M
16 ADAM JENSEN HALTOM CITY TX 848 35 176 11:04.0 30:30.2 31:55.0 1:24.7 9:48/M
17 CALVIN MULLINAX MIDLOTHIAN TX 925 36 191 11:57.0 31:23.3 33:16.1 1:52.8 10:05/M
18 BRAD SIEBERT ARLINGTON TX 1607 37 192 12:01.4 31:27.6 34:21.1 2:53.4 10:07/M
19 NICK ANAGNOSTIS NORTH RICHLAND HILLS TX 203 37 197 12:10.1 31:36.4 33:08.8 1:32.4 10:10/M
20 ROBERT MATHIS MANSFIELD TX 152 37 223 13:07.2 32:33.5 34:18.8 1:45.2 10:28/M
21 ERIC CHASTAIN ARLINGTON TX 246 37 239 13:58.5 33:24.7 34:43.4 1:18.6 10:44/M
22 WADE WOODY NORTH RICHLAND HILLS TX 198 39 270 15:32.1 34:58.4 35:20.4 0:21.9 11:15/M
23 BRENDON LOWE NORTH RICHLAND HILLS TX 885 38 278 16:01.0 35:27.2 35:35.6 0:08.3 11:24/M
24 ANDREW KING ARLINGTON TX 83 37 316 17:57.8 37:24.0 38:45.4 1:21.3 12:02/M
25 RAUL TOLEDO ARLINGTON TX 110 38 320 18:17.0 37:43.3 39:27.3 1:44.0 12:08/M
26 BRIAN WILLIAMS FORT WORTH TX 45 39 326 18:33.7 38:00.0 38:13.7 0:13.6 12:13/M
27 JASON SUGGS MANSFIELD TX 42 39 341 19:06.5 38:32.7 38:47.3 0:14.5 12:23/M
28 COY BOWER FORT WORTH TX 99 38 353 20:02.1 39:28.4 40:22.7 0:54.3 12:41/M
29 JAMES WAGNER MANSFIELD TX 1644 37 392 22:16.7 41:43.0 43:21.3 1:38.2 13:25/M
30 RYAN CURRY N RICHLAND HILLS TX 91 38 395 22:28.7 41:54.9 42:19.7 0:24.8 13:28/M
31 BART CORNELL NORTH RICHLAND HILLS TX 167 37 396 22:28.8 41:55.0 42:19.9 0:24.8 13:29/M
32 CHRIS SIGLER ROANOKE TX 1609 39 424 25:29.0 44:55.3 46:15.3 1:20.0 14:27/M
33 AARON SILVIA PANTEGO TX 157 38 442 26:53.1 46:19.3 47:59.0 1:39.6 14:54/M
34 WILFORD GARCIA GRAND PRAIRIE TX 1055 39 509 35:11.5 54:37.7 56:04.6 1:26.9 17:34/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GUILLERMINA SUAREZ MANSFIELD TX 1132 40 50   24:04.8 24:06.8 0:02.0 7:44/M
2 KELLI WATLING PROSPER TX 1647 42 66 1:11.0 25:15.8 25:39.0 0:23.2 8:07/M
3 ANGELICA REECE MANSFIELD TX 1131 43 83 1:57.2 26:02.0 26:04.3 0:02.2 8:22/M
4 AMBER BOSWELL PERRIN TX 228 41 105 2:52.9 26:57.7 27:04.6 0:06.9 8:40/M
5 KELLY HUGHEY FORT WORTH TX 102 41 110 3:13.5 27:18.3 28:12.7 0:54.4 8:47/M
6 DELILAH CABRERA KELLER TX 94 43 169 6:07.3 30:12.1 30:25.0 0:12.9 9:43/M
7 ALY LAYMAN FORT WORTH TX 1126 43 194 7:23.8 31:28.6 33:06.0 1:37.4 10:07/M
8 KIMBERLY PERRY ARLINGTON TX 941 40 210 8:02.4 32:07.2 32:28.7 0:21.4 10:20/M
9 NORMA LOPEZ ARLINGTON TX 74 44 214 8:11.3 32:16.1 32:38.5 0:22.3 10:23/M
10 JESSICA BEGGS WICHITA FALLS TX 52 44 224 8:29.5 32:34.3 32:55.5 0:21.2 10:28/M
11 MONIKA COHEN SOUTHLAKE TX 255 43 233 9:08.3 33:13.1 36:04.4 2:51.2 10:41/M
12 KIMBERLY COLLINS BURLESON TX 257 44 240 9:22.4 33:27.2 34:37.6 1:10.4 10:45/M
13 SHELLY DAVIS ROANOKE TX 268 40 244 9:24.2 33:29.0 33:40.7 0:11.6 10:46/M
14 JODI VICAN DALLAS TX 1847 40 252 9:51.1 33:55.9 34:12.9 0:17.0 10:54/M
15 TERRI SCOTT FORT WORTH TX 97 41 265 10:36.7 34:41.5 34:54.2 0:12.7 11:09/M
16 AUDREY COATS HURST TX 252 40 295 12:34.0 36:38.8 37:41.5 1:02.7 11:47/M
17 JAMES SONDOTA MCKINNEY TX 1617 40 306 13:00.2 37:05.0 38:07.5 1:02.5 11:55/M
18 DLANA MCALISTER HURST TX 896 40 317 13:19.8 37:24.6 38:41.5 1:16.9 12:02/M
19 ZOILA SWINDELL IRVING TX 1628 44 319 13:28.4 37:33.2 38:39.9 1:06.7 12:04/M
20 JEN SWOFFORD ARLINGTON TX 29 43 322 13:47.8 37:52.6 38:27.0 0:34.3 12:11/M
21 TAMMY KING KELLER TX 861 42 323 13:48.4 37:53.2 39:30.7 1:37.5 12:11/M
22 JENNIFER CURTIS SPRINGFIELD MO 263 40 349 15:00.0 39:04.8 40:53.8 1:48.9 12:34/M
23 SHARON MCCLURE MIDLOTHIAN TX 903 42 371 16:08.0 40:12.8 41:55.1 1:42.2 12:56/M
24 CYNDI HAGGARD BEDFORD TX 57 41 399 17:55.2 42:00.0 43:56.9 1:56.9 13:30/M
25 SABRINA VALLECILLO LITTLE ELM TX 164 40 416 20:05.6 44:10.4 44:44.1 0:33.7 14:12/M
26 AUDRA DEAN ARLINGTON TX 96 40 417 20:19.1 44:23.9 44:38.2 0:14.3 14:16/M
27 MONICA THOMAS FORT WORTH TX 1065 43 431 21:02.4 45:07.2 46:51.3 1:44.1 14:30/M
28 CHARITY PRICE DENTON TX 949 43 433 21:12.9 45:17.7 45:40.6 0:22.9 14:34/M
29 CANDIE GARCIA MANSFIELD TX 1088 41 440 21:50.9 45:55.7 47:15.9 1:20.1 14:46/M
30 LOLA KUKU EULESS TX 866 42 452 23:22.0 47:26.8 47:38.6 0:11.8 15:15/M
31 ADRIANNA LEYVA ROANOKE TX 879 42 508 30:14.7 54:19.5 55:34.7 1:15.1 17:28/M
32 JENNY CARGILL ARLINGTON TX 243 43 511 30:35.9 54:40.7 56:36.7 1:55.9 17:35/M
33 LESLY MCKENZIE ARLINGTON TX 1889 43 526 32:55.3 57:00.1 58:33.1 1:33.0 18:20/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ADRIAN MORA DALLAS TX 1106 43 8   19:10.7 19:16.8 0:06.0 6:10/M
2 PAUL CHISHALA ARLINGTON TX 251 43 12 1:04.3 20:15.0 20:20.8 0:05.7 6:31/M
3 JACE JENKINS MIDLOTHIAN TX 1862 42 14 1:19.3 20:30.0 20:55.4 0:25.3 6:35/M
4 FELIPE LOPEZ ARLINGTON TX 73 43 24 2:41.7 21:52.4 21:55.5 0:03.1 7:02/M
5 ALEX ROMO ARLINGTON TX 977 44 28 3:19.0 22:29.8 22:34.9 0:05.1 7:14/M
6 JOSHUA SWINK GRANBURY TX 1893 40 44 4:31.1 23:41.8 25:23.2 1:41.3 7:37/M
7 PEDRO RIVERA GRAND PRAIRIE TX 970 44 76 6:33.3 25:44.0 25:49.2 0:05.2 8:16/M
8 FRED KEMP NRH TX 853 41 93 7:20.4 26:31.1 29:38.2 3:07.0 8:32/M
9 MICHAEL HOLMES GRAND PRAIRIE TX 1859 44 96 7:27.4 26:38.2 26:58.0 0:19.8 8:34/M
10 CRAIG SJOSTROM ARLINGTON TX 1110 40 103 7:45.1 26:55.8 27:08.5 0:12.6 8:39/M
11 DAVID STRAWN ALAMEDA CA 1624 43 112 8:11.1 27:21.8 27:35.2 0:13.3 8:48/M
12 ANDY TRAN ARLINGTON TX 1637 43 113 8:18.9 27:29.6 27:34.5 0:04.8 8:50/M
13 JACOB MARLEY WYLIE TX 889 40 129 9:25.2 28:36.0 29:22.9 0:46.9 9:12/M
14 JAMES BUCK DALLAS TX 1846 44 130 9:28.5 28:39.2 28:56.4 0:17.1 9:13/M
15 CHARLES KUTHE MANSFIELD TX 867 41 145 9:59.6 29:10.3 29:34.4 0:24.0 9:23/M
16 OSARETIN OKORO ARLINGTON TX 1058 44 228 13:42.9 32:53.6 33:13.2 0:19.5 10:34/M
17 JAMES MULCADY FORT WORTH TX 153 40 230 13:49.6 33:00.4 34:59.7 1:59.3 10:37/M
18 CODY METZ HURST TX 912 43 304 17:50.4 37:01.2 38:18.8 1:17.6 11:54/M
19 FREDERICK TORRES GRAND PRAIRIE TX 1066 40 445 27:15.9 46:26.7 47:14.5 0:47.7 14:56/M
20 RYAN RAINEY CARROLLTON TX 162 42 464 30:31.4 49:42.2 51:43.0 2:00.8 15:59/M
21 CHRIS RIMMER BURLESON TX 968 43 549 45:15.9 1:04:26.6 1:04:53.7 0:27.1 20:43/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ARACELI ROSALES ARLINGTON TX 979 45 60   25:03.1 25:30.5 0:27.3 8:03/M
2 ANGELA MIDDLETON MANSFIELD TX 913 46 227 7:48.5 32:51.6 33:03.8 0:12.2 10:34/M
3 ROBIN BARR HASLET TX 218 49 243 8:25.6 33:28.8 33:59.6 0:30.8 10:46/M
4 JENNIFER TUPY MIDLOTHIAN TX 1639 48 248 8:33.5 33:36.6 35:12.2 1:35.6 10:48/M
5 SHELLEY JONES LEWISVILLE TX 170 49 253 8:53.7 33:56.8 34:25.7 0:28.8 10:55/M
6 TINA PHAN ARLINGTON TX 1882 46 257 9:25.1 34:28.2 34:34.7 0:06.5 11:05/M
7 JENNIFER TODD ARLINGTON TX 30 46 282 10:25.3 35:28.4 35:57.0 0:28.5 11:24/M
8 NICOLE ARATA TROPHY CLUB TX 207 46 290 11:01.6 36:04.7 36:42.9 0:38.1 11:36/M
9 CORINA CERVANTES ARLINGTON TX 47 47 303 11:55.8 36:58.9 38:20.6 1:21.7 11:53/M
10 AMY BROOK ARLINGTON TX 231 47 307 12:02.9 37:06.0 38:39.2 1:33.1 11:56/M
11 JEANETTE PEREZ FORT WORTH TX 940 46 309 12:09.2 37:12.3 37:40.0 0:27.7 11:58/M
12 SHAWNNA NELSON-HOFF BURLESON TX 932 45 336 13:24.6 38:27.8 39:03.7 0:35.9 12:22/M
13 TRACY WOLF COLLEYVILLE TX 1655 47 346 13:56.8 38:59.9 40:31.4 1:31.5 12:32/M
14 MELISSA CAMPOS ARLINGTON TX 241 47 366 14:49.5 39:52.6 42:34.6 2:41.9 12:49/M
15 MARIA TORRES GRAND PRAIRIE TX 1636 46 374 15:25.9 40:29.1 41:17.1 0:48.0 13:01/M
16 ALYSHA ALEXANDER GRAND PRAIRIE TX 121 47 382 15:45.2 40:48.4 42:11.4 1:23.0 13:07/M
17 CRYSTAL TATUM MANSFIELD TX 1629 45 386 15:55.4 40:58.5 41:41.8 0:43.3 13:10/M
18 CHRISTY MORRISON NEDERLAND TX 1890 45 388 16:13.3 41:16.4 43:04.3 1:47.9 13:16/M
19 SHELI GODBOLD EULESS TX 809 49 389 16:13.7 41:16.9 41:56.6 0:39.6 13:16/M
20 JOLIE GOLDSTON IRVING TX 810 45 390 16:14.0 41:17.1 41:57.0 0:39.8 13:16/M
21 TAMELA FOLEY CARROLLTON TX 294 45 394 16:49.9 41:53.0 42:30.6 0:37.6 13:28/M
22 ANNA PIEL ARLINGTON TX 27 45 404 17:21.8 42:24.9 42:58.7 0:33.7 13:38/M
23 MELISSA THOMAS ARLINGTON TX 1634 48 413 18:44.3 43:47.4 44:27.6 0:40.1 14:05/M
24 JANET SELLERS LONGVIEW TX 999 47 421 19:42.8 44:45.9 46:11.4 1:25.4 14:23/M
25 SUSAN LAW WATAUGA TX 874 47 425 19:53.4 44:56.5 45:51.4 0:54.9 14:27/M
26 MARIE ARNOULT MANSFIELD TX 1850 46 444 21:20.0 46:23.1 47:51.1 1:27.9 14:55/M
27 MELISSA BRAKE GRANDVIEW TX 79 48 473 25:38.9 50:42.0 52:01.8 1:19.8 16:18/M
28 TIFFINY EVANS CEDAR HILL TX 291 49 478 26:02.7 51:05.8 51:30.7 0:24.8 16:26/M
29 ESTHER GHIO GRAND PRAIRIE TX 801 48 485 26:22.6 51:25.7 52:28.7 1:03.0 16:32/M
30 ZENOBIA AZIZ CEDAR HILL TX 210 48 491 27:03.4 52:06.5 53:01.6 0:55.1 16:45/M
31 SHERRIE DOBBINS GRAND PRAIRIE TX 275 47 494 27:07.9 52:11.0 53:07.2 0:56.1 16:47/M
32 DAWN MERCER JUSTIN TX 911 46 514 30:30.8 55:33.9 56:47.7 1:13.8 17:52/M
33 JANINA JEWELL EULESS TX 849 48 527 32:23.8 57:26.9 59:02.6 1:35.7 18:28/M
34 MARY DIXON ARLINGTON TX 274 48 530 33:10.6 58:13.8 59:34.4 1:20.6 18:43/M
35 SHARON SCHULZE KELLER TX 991 47 539 36:02.3 1:01:05.4 1:02:33.3 1:27.9 19:38/M
36 LISA TEAL FRISCO TX 1632 47 544 36:58.9 1:02:02.0 1:03:38.6 1:36.5 19:57/M
37 KAREN MARTIN FORT WORTH TX 893 47 546 38:20.3 1:03:23.5 1:05:18.1 1:54.6 20:23/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NEAL NEWMAN FORT WORTH TX 1057 47 32   22:48.6 24:36.2 1:47.6 7:20/M
2 TRAVIS COMBS WEATHERFORD TX 1884 48 38 0:33.1 23:21.7 23:51.9 0:30.2 7:30/M
3 CORY SCHWENN RHOME TX 996 45 53 1:24.6 24:13.3 24:32.0 0:18.7 7:47/M
4 MARIO REYES MANSFIELD TX 28 47 68 2:30.3 25:19.0 25:26.3 0:07.3 8:08/M
5 PHILIP TATUM MANSFIELD TX 1630 45 71 2:32.2 25:20.9 25:20.9 8:09/M
6 GRAYSON TOPERZER GARLAND TX 76 47 187 8:24.0 31:12.6 31:59.3 0:46.7 10:02/M
7 TIM SELLERS LONGVIEW TX 1601 48 189 8:29.7 31:18.3 32:43.8 1:25.4 10:04/M
8 DENNIS KIM PLANO TX 855 46 193 8:39.4 31:28.0 32:41.4 1:13.3 10:07/M
9 JOHN DOYLE FRISCO TX 280 48 275 12:29.0 35:17.6 35:17.6 11:21/M
10 JASON CARGILL ARLINGTON TX 242 46 327 15:11.6 38:00.2 39:39.6 1:39.3 12:13/M
11 JOHN ROMPF ARLINGTON TX 978 47 331 15:16.6 38:05.2 38:17.0 0:11.7 12:15/M
12 ANDY DUFFEY CORINTH TX 285 47 339 15:40.0 38:28.6 40:06.0 1:37.4 12:22/M
13 JOHN CURTIS SPRINGFIELD MO 264 48 347 16:14.8 39:03.4 40:53.1 1:49.6 12:33/M
14 RON NEAL COLLEYVILLE TX 1121 45 362 16:56.6 39:45.2 40:45.0 0:59.8 12:47/M
15 DONNIE FISHER ARLINGTON TX 71 48 380 17:59.0 40:47.6 41:34.5 0:46.8 13:07/M
16 TROY BRAKE GRANDVIEW TX 80 48 407 20:05.3 42:53.9 44:14.7 1:20.8 13:47/M
17 MICHAEL WINSOR GRAND PRAIRIE TX 1654 47 410 20:27.5 43:16.1 44:12.6 0:56.4 13:55/M
18 MICHAEL MCCLURE MIDLOTHIAN TX 902 47 411 20:33.3 43:22.0 45:05.6 1:43.6 13:57/M
19 PETER PONCE ARLINGTON TX 49 48 434 22:31.4 45:20.0 47:04.6 1:44.5 14:35/M
20 GARY WOODALL MIDLOTHIAN TX 1657 47 457 25:27.6 48:16.2 49:49.7 1:33.4 15:31/M
21 OMAR YOUNIS PANTEGO TX 16 48 548 41:27.7 1:04:16.3 1:04:51.8 0:35.4 20:40/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAURA NELSON GRAPEVINE TX 1848 51 25   22:07.6 22:10.2 0:02.5 7:07/M
2 REGINA SANDOVAL ARLINGTON TX 985 50 102 4:41.4 26:49.0 27:14.7 0:25.6 8:37/M
3 VALERIE JUDICE ARLINGTON TX 851 53 198 9:30.5 31:38.2 32:41.8 1:03.6 10:10/M
4 PAM DAWSON ARLINGTON TX 269 50 200 9:35.1 31:42.7 32:28.4 0:45.6 10:12/M
5 STEPHANIE ONEAL GRAND PRAIRIE TX 1059 50 255 12:03.8 34:11.4 35:06.1 0:54.7 10:59/M
6 JOANN KITCHENS GRAND PRAIRIE TX 862 50 269 12:43.7 34:51.4 35:23.1 0:31.7 11:12/M
7 LOURDES FRANCO ARLINGTON TX 128 51 314 15:15.6 37:23.2 37:52.9 0:29.6 12:01/M
8 SUZANNE PHILLIPS ARLINGTON TX 943 54 328 15:52.6 38:00.2 39:57.9 1:57.6 12:13/M
9 JACQUELINE OCKLEBERRY ARLINGTON TX 117 53 344 16:28.9 38:36.5 39:04.3 0:27.8 12:25/M
10 SHARON GJERTSEN FT WORTH TX 806 51 345 16:35.9 38:43.5 38:56.6 0:13.1 12:27/M
11 IRENE SUAREZ ARLINGTON TX 50 52 354 17:25.3 39:32.9 41:16.2 1:43.2 12:43/M
12 ANGELA EVANS MANSFIELD TX 290 53 360 17:36.2 39:43.8 40:55.2 1:11.3 12:46/M
13 NANCY DIETRICH FLOWER MOUND TX 1856 52 364 17:39.1 39:46.7 39:50.8 0:04.0 12:47/M
14 VICKI RODRIQUEZ NORTH RICHLAND HILLS TX 976 51 376 18:30.6 40:38.2 41:17.2 0:39.0 13:04/M
15 LESLIE FISHER ARLINGTON TX 72 50 383 18:41.2 40:48.9 41:34.9 0:45.9 13:07/M
16 LISA HOLLEY IRVING TX 836 51 393 19:36.4 41:44.0 42:20.5 0:36.4 13:25/M
17 KATIE MYERS ARLINGTON TX 87 53 436 23:24.7 45:32.4 46:41.9 1:09.5 14:38/M
18 MARILYN HARRIS MESQUITE TX 823 54 443 24:11.9 46:19.5 50:13.0 3:53.5 14:54/M
19 SHARON ANDERSON GRAND PRAIRIE TX 204 53 466 27:44.9 49:52.5 50:53.8 1:01.2 16:02/M
20 BERTHA A ZARAZUA GRAND PRAIRIE TX 1660 51 481 29:09.6 51:17.2 51:56.9 0:39.7 16:29/M
21 BRENDA WARD GRAND PRAIRIE TX 1646 51 489 29:34.9 51:42.6 52:38.7 0:56.1 16:37/M
22 ELIZABETH COTHRAN MESQUITE TX 260 51 532 36:24.0 58:31.7 1:00:02.4 1:30.7 18:49/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GARRY MORRISON NEDERLAND TX 1891 54 42   23:41.1 23:44.5 0:03.4 7:37/M
2 ABRAHAM ELIZONDO WESTWORTH VILLAGE TX 1137 53 59 1:20.3 25:01.5 25:11.4 0:09.9 8:03/M
3 STEVEN STIERMAN GRAND PRAIRIE TX 1091 52 81 2:15.1 25:56.3 26:07.2 0:10.9 8:20/M
4 RAYMOND BARR HASLET TX 217 51 98 2:59.0 26:40.2 27:11.1 0:30.9 8:34/M
5 JOEL ZARAZUA GRAND PRAIRIE TX 1662 54 107 3:21.5 27:02.6 27:38.5 0:35.8 8:42/M
6 GREG SPIVEY ARLINGTON TX 1620 50 141 5:23.0 29:04.2 29:12.4 0:08.2 9:21/M
7 RANDALL SWINDELL IRVING TX 1627 54 146 5:30.3 29:11.5 29:29.4 0:17.9 9:23/M
8 NICK MOLINA EULESS TX 916 51 159 6:07.8 29:48.9 30:06.4 0:17.5 9:35/M
9 TOM DAWSON ARLINGTON TX 270 51 165 6:14.9 29:56.1 30:41.3 0:45.1 9:37/M
10 DAVID TUPY MIDLOTHIAN TX 1638 50 184 7:14.1 30:55.2 32:37.6 1:42.3 9:56/M
11 RAYMOND VICK IRVING TX 1642 53 188 7:33.4 31:14.5 31:35.3 0:20.8 10:03/M
12 CHRIS BROOK ARLINGTON TX 233 53 199 8:00.7 31:41.8 33:13.8 1:32.0 10:11/M
13 RICHARD JONES LEWISVILLE TX 169 51 209 8:24.1 32:05.2 32:34.3 0:29.0 10:19/M
14 BOB DIETRICH FLOWER MOUND TX 1853 53 234 9:35.5 33:16.6 33:20.9 0:04.2 10:42/M
15 DAVID HENRY ARLINGTON TX 118 52 236 9:40.1 33:21.3 34:01.5 0:40.1 10:43/M
16 PATRICK LACAILLE FORT WORTH TX 869 51 251 10:09.5 33:50.6 35:13.9 1:23.3 10:53/M
17 JIM HORN USA TX 839 51 263 10:53.6 34:34.7 36:24.3 1:49.5 11:07/M
18 JOHN GJERTSEN FT WORTH TX 805 53 324 14:12.2 37:53.4 38:07.0 0:13.6 12:11/M
19 ROBERT HOLLEY IRVING TX 837 53 405 19:00.4 42:41.6 43:18.3 0:36.7 13:43/M
20 ROB GHIO GRAND PRAIRIE TX 803 50 414 20:08.4 43:49.5 44:53.9 1:04.4 14:05/M
21 RODGER DEWBERRY ARLINGTON TX 48 52 458 24:58.0 48:39.1 50:24.2 1:45.1 15:39/M
22 JEFF BOHANON NORTH RICHLAND HILLS TX 227 53 507 30:36.5 54:17.6 56:09.0 1:51.3 17:27/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NANCY MCCANN NEWARK TX 899 56 61   25:03.1 25:13.0 0:09.8 8:03/M
2 TARRI MILLER ARLINGTON TX 24 55 125 3:27.0 28:30.2 29:27.2 0:57.0 9:10/M
3 JANA FANNON MIDLOTHIAN TX 292 55 195 6:31.2 31:34.4 32:55.9 1:21.5 10:09/M
4 CHERYL WHITE SOUTHLAKE TX 1649 56 204 6:54.0 31:57.2 32:17.7 0:20.4 10:16/M
5 RENITA FERMAN MIDLOTHIAN TX 293 58 264 9:35.2 34:38.3 36:32.1 1:53.7 11:08/M
6 ELLEN MATHISON ARLINGTON TX 1056 56 267 9:42.0 34:45.2 35:22.2 0:36.9 11:10/M
7 LINDA QUICK CROWLEY TX 953 56 280 10:24.5 35:27.7 36:37.4 1:09.7 11:24/M
8 JANET RICKMAN FORT WORTH TX 967 58 294 11:33.6 36:36.8 36:59.7 0:22.9 11:46/M
9 MARY HILL NRH TX 834 56 330 13:00.4 38:03.6 38:17.2 0:13.5 12:14/M
10 KATHY WILIAMSON NORTH RICHLAND HILLS TX 1651 57 368 14:53.7 39:56.9 41:46.7 1:49.7 12:50/M
11 DI ANN SANCHEZ EULESS TX 982 55 377 15:35.3 40:38.5 41:07.2 0:28.7 13:04/M
12 DAWN CAULEY ARLINGTON TX 244 57 409 18:02.4 43:05.6 43:51.5 0:45.9 13:51/M
13 TERIE CAMPBELL SOUTHLAKE TX 240 57 455 23:04.8 48:08.0 48:38.5 0:30.4 15:29/M
14 CINDY STEPHENSON ARLINGTON TX 1623 56 496 27:19.4 52:22.6 54:11.2 1:48.5 16:50/M
15 SHERRY BUNN BLUFF DALE TX 239 56 517 31:17.3 56:20.5 58:20.9 2:00.3 18:07/M
16 KAREN RENFRO ARLINGTON TX 155 57 522 31:32.5 56:35.7 57:45.4 1:09.7 18:12/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT CHAPA ARLINGTON TX 1883 57 39   23:22.1 23:23.8 0:01.6 7:31/M
2 DENNY MAIETTA NORTH RICHLAND HILLS TX 1849 56 40 0:04.5 23:26.6 23:35.0 0:08.3 7:32/M
3 RAFAEL ESPINAL ARLINGTON TX 142 59 92 3:06.8 26:29.0 26:32.6 0:03.6 8:31/M
4 STEVE BEGGS WICHITA FALLS TX 53 55 225 9:13.3 32:35.5 32:55.8 0:20.3 10:29/M
5 RICK SELF HURST TX 998 55 249 10:17.0 33:39.1 35:18.5 1:39.3 10:49/M
6 CHRIS WADE ARLINGTON TX 1878 56 256 10:57.6 34:19.8 34:49.1 0:29.3 11:02/M
7 BERT QUICK CROWLEY TX 952 56 281 12:05.7 35:27.9 36:37.8 1:09.9 11:24/M
8 STANLEY FERRELL ARLINGTON TX 1072 55 292 12:49.2 36:11.3 37:01.2 0:49.8 11:38/M
9 JOEY HIGGS DENTON TX 832 56 385 17:35.0 40:57.1 43:15.6 2:18.4 13:10/M
10 MICHAEL NAPIER SACHSE TX 929 56 387 17:39.1 41:01.2 42:17.7 1:16.5 13:11/M
11 KEITH SHULL MIDLOTHIAN TX 1604 57 400 18:43.1 42:05.3 42:47.4 0:42.1 13:32/M
12 JIM DRELL KELLER TX 284 56 523 33:34.3 56:56.4 57:55.0 0:58.6 18:18/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRIS KERR ARLINGTON TX 854 64 247   33:34.1 34:03.2 0:29.1 10:48/M
2 MARIA GARCIA ARLINGTON TX 129 61 258 0:54.6 34:28.7 34:58.2 0:29.5 11:05/M
3 TRUDY COKER MIDLOTHIAN TX 256 64 299 3:15.9 36:50.1 38:11.9 1:21.8 11:51/M
4 JANET DRAKE ARLINGTON TX 282 64 300 3:17.8 36:51.9 37:22.2 0:30.3 11:51/M
5 PATTY DUNN ARLINGTON TX 286 60 308 3:32.3 37:06.5 37:49.0 0:42.5 11:56/M
6 LYDIA DARNELL CROWLEY TX 265 63 337 4:54.3 38:28.5 38:38.2 0:09.7 12:22/M
7 SHEILA SHULL MIDLOTHIAN TX 1605 64 340 4:57.1 38:31.2 39:13.3 0:42.0 12:23/M
8 PATSY BOYETT BEDFORD TX 56 62 398 8:25.9 42:00.0 43:57.6 1:57.5 13:30/M
9 MARY MORALES ARLINGTON TX 918 62 415 10:34.5 44:08.6 44:46.1 0:37.4 14:11/M
10 KAY VINEY ADDISON TX 1643 62 438 12:13.7 45:47.9 46:40.4 0:52.5 14:43/M
11 RUTH PATTERSON CORPUS CHRISTI TX 1864 64 475 17:09.6 50:43.7 52:28.5 1:44.7 16:18/M
12 CARON SPEARS GRAND PRAIRIE TX 1618 60 490 18:26.5 52:00.6 52:55.8 0:55.1 16:43/M
13 BETTY GARTON ROANOKE TX 300 62 506 20:43.0 54:17.1 55:32.2 1:15.1 17:27/M
14 PATTI IRBY FORT WORTH TX 844 60 547 29:50.4 1:03:24.6 1:05:18.4 1:53.8 20:23/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SCOTT LESTER BURLESON TX 878 60 37   23:14.9 23:26.7 0:11.8 7:28/M
2 ROBERT HOWELL DALLAS TX 13 60 84 2:47.9 26:02.8 26:09.7 0:06.8 8:22/M
3 DOUG MCCANN NEWARK TX 1087 61 117 4:35.6 27:50.5 28:00.7 0:10.2 8:57/M
4 JOSE CHECKA ARLINGTON TX 249 64 153 6:20.8 29:35.7 31:56.1 2:20.3 9:31/M
5 AL HOLLIS MIDLOTHIAN TX 54 63 207 8:47.6 32:02.5 33:37.6 1:35.0 10:18/M
6 DAN JACOBS FLOWER MOUND TX 846 60 288 12:44.6 35:59.5 36:28.5 0:28.9 11:34/M
7 MARK GLASMIRE ARLINGTON TX 807 62 296 13:28.6 36:43.5 37:02.4 0:18.9 11:48/M
8 GARY PINA CEDAR HILL TX 944 61 301 13:43.2 36:58.1 37:17.3 0:19.2 11:53/M
9 FRANK HECK FORT WORTH TX 825 61 335 15:05.6 38:20.5 38:42.6 0:22.1 12:20/M
10 NEAL GRANT SPRINGTOWN TX 817 63 351 16:04.6 39:19.5 40:37.5 1:17.9 12:39/M
11 MIKE LANGLEY ADDISON TX 872 63 437 22:31.9 45:46.8 46:40.4 0:53.6 14:43/M
12 VINCE DUMAS FLOWER MOUND TX 1102 62 447 23:23.8 46:38.7 47:06.0 0:27.3 15:00/M
13 FRANK HOPP RICHLAND HILLS TX 146 60 448 23:37.5 46:52.4 48:45.1 1:52.6 15:04/M
14 GARY SCHEPF IRVING TX 986 62 449 23:47.5 47:02.4 47:58.9 0:56.5 15:07/M
15 ALAN WILLIAMSON NORTH RICHLAND HILLS TX 1652 62 465 26:36.4 49:51.3 51:41.0 1:49.6 16:02/M
16 JAMES COPELAND GRAND PRAIRIE TX 258 64 468 26:49.8 50:04.7 51:10.7 1:06.0 16:06/M
17 KEVIN SMITH VENUS TX 1611 60 500 29:39.6 52:54.5 54:41.1 1:46.6 17:01/M
18 GERALD GREEN ARLINGTON TX 819 62 551 44:22.7 1:07:37.6 1:08:25.0 0:47.4 21:45/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DORIS LODICS ARLINGTON TX 1127 65 151   29:30.6 29:42.4 0:11.8 9:29/M
2 JA NEICE BECKCOM FORT WORTH TX 221 65 205 2:28.2 31:58.9 32:10.6 0:11.7 10:17/M
3 MICHELE LOPEZ FORT WORTH TX 883 69 352 9:52.2 39:22.8 40:52.3 1:29.4 12:39/M
4 TERESA HOLLIS MIDLOTHIAN TX 55 65 356 10:08.8 39:39.5 41:14.5 1:35.0 12:45/M
5 PATRICIA VILLIERS ARLINGTON TX 125 68 412 14:15.6 43:46.2 44:49.5 1:03.3 14:04/M
6 MISSY ROTH FORT WORTH TX 980 65 439 16:22.4 45:53.0 47:19.3 1:26.2 14:45/M
7 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 804 69 441 16:42.1 46:12.7 46:55.1 0:42.3 14:51/M
8 LYNN THOMAS GRAND PRAIRIE TX 1633 65 451 17:43.0 47:13.7 47:59.8 0:46.1 15:11/M
9 CHRIS WOODYARD BEDFORD TX 1658 67 463 20:03.7 49:34.3 50:13.3 0:38.9 15:56/M
10 GLORIA WILLIAMS GRAND PRAIRIE TX 126 69 469 20:34.9 50:05.6 51:28.4 1:22.8 16:06/M
11 PAM MARLEY FORT WORTH TX 890 65 483 21:47.8 51:18.5 52:08.3 0:49.7 16:30/M
12 PEGGY BAILEY GODLEY TX 212 66 504 24:18.1 53:48.7 54:46.6 0:57.8 17:18/M
13 DOLORES CHAVEZ FORT WORTH TX 248 65 516 26:48.5 56:19.2 57:18.3 0:59.1 18:06/M
14 CAROLYN MARSHALL HURST TX 892 67 528 27:57.0 57:27.7 59:03.3 1:35.6 18:28/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVE NEELY DENTON TX 931 65 148   29:18.4 29:32.7 0:14.3 9:25/M
2 JOSEPH BROWN CARROLLTON TX 237 66 152 0:12.3 29:30.8 31:04.3 1:33.5 9:29/M
3 JIM THEISEN MANSFIELD TX 1093 67 172 0:56.7 30:15.1 30:21.0 0:05.8 9:44/M
4 LARRY FLINN FORT WORTH TX 1099 69 175 1:07.2 30:25.6 30:35.4 0:09.8 9:47/M
5 CHARLES CHERRY KENNEDALE TX 250 68 266 5:25.3 34:43.7 34:55.2 0:11.5 11:10/M
6 VANCE PAGE ARLINGTON TX 937 69 372 11:05.9 40:24.3 40:44.0 0:19.7 12:59/M
7 RICH KELLY EULESS TX 852 66 384 11:36.1 40:54.6 41:17.8 0:23.2 13:09/M
8 ANTONIO LOPEZ FORT WORTH TX 882 68 402 13:01.0 42:19.4 43:37.7 1:18.2 13:36/M
9 WALT SCHMICK ARLINGTON TX 987 67 524 27:38.2 56:56.6 57:54.6 0:57.9 18:18/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEAN PARK ARLINGTON TX 938 72 287   35:57.2 36:06.7 0:09.4 11:34/M
2 LAKEISHA DAVIS GRAPEVINE TX 95 71 312 1:20.4 37:17.7 37:47.8 0:30.1 11:59/M
3 CONNIE MORENO DALLAS TX 919 70 391 5:33.6 41:30.9 43:12.9 1:42.0 13:21/M
4 JANICE SNYDER DALLAS TX 1063 70 541 25:10.1 1:01:07.3 1:02:12.5 1:05.2 19:39/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DON GRIMES LANTANA TX 821 71 46   23:54.0 23:56.7 0:02.6 7:41/M
2 WADE THOMAS ARLINGTON TX 1845 74 85 2:12.8 26:06.9 26:10.6 0:03.7 8:24/M
3 BILL SHIRLEY DALLAS TX 1094 74 134 5:03.7 28:57.7 29:00.7 0:02.9 9:19/M
4 PEDRO RAMOS MINERAL WELLS TX 1112 71 135 5:05.3 28:59.3 29:20.6 0:21.2 9:19/M
5 BILL WEAVER FT WORTH TX 1648 73 181 6:45.8 30:39.8 31:00.0 0:20.1 9:51/M
6 DAVE RIEDL FORT WORTH TX 1869 70 213 8:21.6 32:15.6 32:31.9 0:16.3 10:22/M
7 DAVID JOHNSON CROWLEY TX 1141 71 276 11:24.6 35:18.6 36:29.0 1:10.3 11:21/M
8 PHILLIP JACKSON NORTH RICHLAND HILLS TX 845 71 365 15:56.9 39:51.0 40:04.7 0:13.6 12:49/M
9 ED BECKCOM FORT WORTH TX 220 74 426 21:09.0 45:03.1 46:38.8 1:35.7 14:29/M
10 FELIPE LOPEZ ARLINGTON TX 1145 72 453 23:38.3 47:32.3 47:54.8 0:22.5 15:17/M
11 LARRY BAILEY GODLEY TX 211 71 505 29:55.5 53:49.6 54:47.8 0:58.1 17:18/M
12 JOHN L ERICKSON KELLER TX 289 74 512 31:00.2 54:54.3 56:17.0 1:22.7 17:39/M
13 EDWARD POULTER FRISCO TX 947 70 543 38:07.0 1:02:01.1 1:03:38.0 1:36.9 19:56/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 900 76 357   39:41.8 40:23.1 0:41.3 12:46/M
2 DEOKKEE KIM PLANO TX 856 75 534 19:23.8 59:05.6 59:58.5 0:52.8 19:00/M
3 BONNIE SCHULZE KELLER TX 989 75 538 21:22.7 1:01:04.5 1:02:33.0 1:28.5 19:38/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAN WOOD ARLINGTON TX 1656 76 285   35:39.3 36:19.2 0:39.9 11:28/M
2 GARY MIDDLETON MANSFIELD TX 1774 75 418 8:47.9 44:27.2 45:02.5 0:35.3 14:18/M
3 BOBBY WIDENER BURLESON TX 1650 78 476 15:05.8 50:45.1 51:40.3 0:55.1 16:19/M
4 KUMTONG KIM PLANO TX 858 77 533 23:08.3 58:47.6 59:54.1 1:06.4 18:54/M
Top

Female 80 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARGARET LENZ ARLINGTON TX 148 87 498   52:48.2 54:44.2 1:55.9 16:59/M
Top

Male 80 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KEN BREWER ARLINGTON TX 1851 80 182   30:44.1 30:57.5 0:13.4 9:53/M
2 GENE BROCK ARLINGTON TX 1083 89 435 14:46.2 45:30.4 45:42.3 0:11.9 14:38/M
3 RICHARD LENZ ARLINGTON TX 149 89 499 22:06.3 52:50.5 54:45.9 1:55.3 16:59/M
4 OMAR PEDROZA FORT WORTH TX 939 86 542 30:54.4 1:01:38.6 1:03:34.1 1:55.4 19:49/M