4th Unforgotten Heroes 5K & 10K

Age Group Results

May 29, 2017


Results By RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
Women: Top Finishers 0- 0 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79

10K Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VANESSA ROBINSON FORT WORTH TX 1798 35 9   43:14.7 44:17.4 1:02.7 6:58/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TROY PICKETT ARGYLE TX 1788 45 1   39:21.8 39:24.2 0:02.3 6:20/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GINA JIMENEZ ARLINGTON TX 1881 44 11   44:04.3 44:10.0 0:05.7 7:06/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAM GASKILL ARLINGTON TX 188 46 5   41:34.4 41:38.6 0:04.2 6:42/M
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELIZABETH AMU TX 1876 0 233   2:05:13.3 2:06:11.3 0:58.0 20:10/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BILLY RAY CEDAR HILL TX 1792 0 52   53:05.4 53:27.3 0:21.9 8:33/M
Top

Male 14 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CALEB GREENWICH ARLINGTON TX 189 11 13   44:29.6 44:32.2 0:02.6 7:10/M
2 GRAYSON PICKETT ARGYLE TX 1787 13 46 7:24.7 51:54.3 51:56.8 0:02.4 8:21/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELIZABETH SHADOW FORT WORTH TX 1806 15 35   49:26.3 49:36.7 0:10.4 7:58/M
2 SARAH BENNETT TORONTO ON 1670 19 96 10:02.9 59:29.2 59:46.1 0:16.8 9:35/M
3 TRINITY STALLINS ARLINGTON TX 1816 16 192 28:54.4 1:18:20.8 1:18:52.7 0:31.9 12:37/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DALTON LAWING ARLINGTON TX 1103 16 2   40:50.8 40:53.0 0:02.1 6:35/M
2 JACK NEAL COLLEYVILLE TX 1120 16 21 5:22.6 46:13.4 46:16.8 0:03.3 7:27/M
3 ETHAN RIEDL FORT WORTH TX 1870 15 28 6:15.5 47:06.3 47:22.2 0:15.8 7:35/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MIKO ANDERSON GRAMD PRAIRIE TX 1665 23 25   46:37.3 46:44.5 0:07.1 7:30/M
2 CHARLOTTE COLLYER COLLEYVILLE TX 1690 20 51 6:09.7 52:47.0 53:03.6 0:16.5 8:30/M
3 DEVIN CLARK DALLAS TX 1686 22 78 10:39.1 57:16.5 57:51.1 0:34.6 9:13/M
4 COURTNEY TADDONIO ARLINGTON TX 1820 24 83 11:17.3 57:54.7 59:25.9 1:31.2 9:19/M
5 CRISTINA PALAMINO EL PASO TX 1880 24 97 13:01.1 59:38.4 1:00:51.8 1:13.4 9:36/M
6 FAITH WHITELEY ARLINGTON TX 1836 20 125 16:21.8 1:02:59.1 1:04:29.4 1:30.2 10:09/M
7 ARIEL HERRERA DALLAS TX 34 22 156 23:34.2 1:10:11.5 1:10:29.9 0:18.3 11:18/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANDREW CASTURELL FORT WORTH TX 1109 21 22   46:18.8 46:32.9 0:14.1 7:27/M
2 CHRISTOPHER HERNANDEZ DALLAS TX 33 23 90 12:35.5 58:54.3 59:12.6 0:18.2 9:29/M
3 PATRICK LARSEN LEWISVILLE TX 1763 24 147 21:59.8 1:08:18.7 1:08:39.3 0:20.6 11:00/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARISSA JACOBS FLOWER MOUND TX 1747 29 16   45:20.3 45:27.8 0:07.5 7:18/M
2 BRITTNEY BURNETT MIDLOTHIAN TX 1677 26 56 8:28.3 53:48.6 53:57.1 0:08.5 8:40/M
3 TERESA DUNN ARLINGTON TX 1707 28 102 14:56.5 1:00:16.8 1:00:55.5 0:38.7 9:42/M
4 MONICA MARTINEZ ARLINGTON TX 112 29 113 16:19.6 1:01:39.9 1:02:33.1 0:53.2 9:56/M
5 BROOKE NOTTINGHAM FORT WORTH TX 1780 26 127 17:43.6 1:03:03.9 1:04:42.7 1:38.7 10:09/M
6 LAURA DAVIS NORTH RICHLAND HILLS TX 177 25 173 28:37.7 1:13:58.0 1:14:56.5 0:58.4 11:55/M
7 MICHELLE MARTINEZ GREENVILLE TX 111 25 190 32:18.9 1:17:39.2 1:18:34.9 0:55.7 12:30/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRIAN TAYLOR LEWISVILLE TX 1822 28 4   41:27.7 42:12.1 0:44.4 6:40/M
2 WILL BRYANT JOSHUA TX 1115 25 37 8:10.4 49:38.1 49:53.6 0:15.5 8:00/M
3 HESTON ANDREWS ARLINGTON TX 1068 29 89 17:12.9 58:40.6 1:00:55.1 2:14.5 9:27/M
4 JORDAN WHITELEY ARLINGTON TX 1837 27 114 20:29.7 1:01:57.4 1:03:27.7 1:30.2 9:59/M
5 JOSE CERVANTES ARLINGTON TX 130 29 139 25:36.6 1:07:04.3 1:08:05.4 1:01.0 10:48/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JULIE SANDOVAL ARLINGTON TX 11 32 19   45:53.3 45:56.9 0:03.6 7:23/M
2 AMANDA LOCKHART GRAND PRAIRIE TX 1897 30 58 8:55.0 54:48.3 54:57.1 0:08.7 8:49/M
3 JUDITH ESPINOSA FORT WORTH TX 1711 33 61 9:31.2 55:24.5 55:38.4 0:13.9 8:55/M
4 STACI CLEVERLEY FORT WORTH TX 1687 32 100 14:07.1 1:00:00.4 1:00:21.2 0:20.8 9:40/M
5 ASHLEY FORD PANTEGO TX 9 31 110 15:04.0 1:00:57.3 1:01:37.2 0:39.9 9:49/M
6 MINDY WOODSON FARMERS BRANCH TX 1840 30 116 16:09.4 1:02:02.7 1:03:36.3 1:33.6 9:59/M
7 ASHLEY NICOLLE ARLINGTON TX 1777 34 121 16:35.9 1:02:29.2 1:02:55.9 0:26.6 10:04/M
8 CHRISTINE EVANS ARLINGTON TX 1070 34 126 17:10.4 1:03:03.7 1:03:53.8 0:50.0 10:09/M
9 AMANDA GOFF ARLINGTON TX 1724 30 129 17:38.0 1:03:31.3 1:03:36.4 0:05.1 10:14/M
10 KATIE GOFF ARLINGTON TX 1725 33 130 17:38.4 1:03:31.7 1:03:36.6 0:04.9 10:14/M
11 JESSICA LYNN GRAPEVINE TX 1075 30 132 18:17.6 1:04:10.9 1:05:44.9 1:34.0 10:20/M
12 JENNIFER LYNN GRAPEVINE TX 1074 30 134 18:46.4 1:04:39.7 1:06:13.9 1:34.1 10:25/M
13 SHAKAYLA GILES IRVING TX 1722 32 155 24:12.7 1:10:06.0 1:10:47.4 0:41.3 11:17/M
14 ERICA MCNEELY FORT WORTH TX 1771 30 171 27:58.5 1:13:51.9 1:14:48.6 0:56.7 11:54/M
15 AMY SIGLER ROANOKE TX 1807 30 174 28:08.4 1:14:01.7 1:15:20.5 1:18.7 11:55/M
16 JESIREE DRISKELL ABILENE TX 1703 32 176 28:11.0 1:14:04.3 1:14:45.5 0:41.2 11:56/M
17 DANIELLE HALL JUSTIN TX 1736 33 191 31:53.9 1:17:47.2 1:17:55.0 0:07.7 12:32/M
18 ALEJANDRA SUESS DALLAS TX 39 31 203 33:59.8 1:19:53.1 1:20:44.3 0:51.1 12:52/M
19 JENNIFER SARTIN ARLINGTON TX 1803 32 211 39:05.9 1:24:59.2 1:26:15.6 1:16.4 13:41/M
20 NICOLE ESTERS GLENN HEIGHTS TX 1712 33 221 43:56.0 1:29:49.3 1:30:13.4 0:24.0 14:28/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSH CROW EULESS TX 1694 32 3   41:19.1 41:27.0 0:07.9 6:39/M
2 GARY PINA DUNCANVILLE TX 1789 33 23 5:02.3 46:21.4 46:30.5 0:09.1 7:28/M
3 PRADEEP RAGHUWANSHI ARLINGTON TX 1079 33 33 7:07.5 48:26.6 51:02.4 2:35.7 7:48/M
4 WILL DONAHUE FORT WORTH TX 1702 30 40 9:04.9 50:24.0 50:30.7 0:06.7 8:07/M
5 RICHARD TIJERINA DALLAS TX 40 32 41 9:44.2 51:03.3 51:27.5 0:24.2 8:13/M
6 SAUL GARCIA ARLINGTON TX 134 30 45 10:35.0 51:54.1 51:54.1 8:21/M
7 STEVEN ARNOTT ARLINGTON TX 1667 31 50 11:23.3 52:42.4 53:36.3 0:53.9 8:29/M
8 MICHAEL JOSEPH DALLAS TX 1116 31 65 14:24.3 55:43.5 56:20.1 0:36.6 8:58/M
9 MARKUS IMPOLA DALLAS TX 1744 30 135 24:18.6 1:05:37.7 1:06:22.3 0:44.5 10:34/M
10 JARRYD GUERRERO ABILENE TX 1734 34 175 32:45.1 1:14:04.2 1:14:45.8 0:41.5 11:56/M
11 TAYLOR MCNEELY FORT WORTH TX 1772 31 205 39:11.6 1:20:30.8 1:21:27.7 0:56.9 12:58/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMIE FORDAN CEDAR HILL TX 1716 39 34   48:33.9 48:42.6 0:08.6 7:49/M
2 KENDA MORALES BURLESON TX 1078 35 43 2:52.3 51:26.2 52:39.3 1:13.0 8:17/M
3 TRACI RANDERMANN ARLINGTON TX 1898 37 47 3:36.3 52:10.3 53:05.7 0:55.4 8:24/M
4 LESLIE JACOBS CLAYTON MO 1746 38 60 6:43.3 55:17.2 55:29.5 0:12.3 8:54/M
5 SASHEEN COOPER WEATHERFORD TX 1692 38 66 7:33.1 56:07.1 57:18.0 1:10.9 9:02/M
6 SARAH BRUNER FORT WORTH TX 1676 39 88 9:54.9 58:28.9 58:52.3 0:23.4 9:25/M
7 SARA BORDEN GRANBURY TX 1673 36 92 10:26.9 59:00.8 1:00:32.2 1:31.3 9:30/M
8 SACHA EDWARDS ARLINGTON TX 1708 39 117 13:31.7 1:02:05.7 1:02:33.2 0:27.5 10:00/M
9 SARAH CANINGTON HALTOM CITY TX 1680 36 124 14:14.4 1:02:48.3 1:04:01.8 1:13.5 10:07/M
10 MARIA YORK ARLINGTON TX 1841 36 158 22:06.9 1:10:40.9 1:11:39.6 0:58.7 11:23/M
11 DONNA MORELAND CARROLLTON TX 1776 37 168 24:12.4 1:12:46.3 1:13:19.3 0:32.9 11:43/M
12 TRICIA NULL LEWISVILLE TX 1781 38 179 25:36.0 1:14:10.0 1:14:31.8 0:21.8 11:57/M
13 MILISSA CRIST ALLEN TX 1104 39 184 26:46.6 1:15:20.5 1:16:27.3 1:06.8 12:08/M
14 LANAE RAINEY CARROLLTON TX 163 39 194 29:50.7 1:18:24.6 1:18:57.8 0:33.1 12:37/M
15 STACEY FRANTZ BURLESON TX 32 39 195 29:59.6 1:18:33.6 1:19:58.1 1:24.5 12:39/M
16 MIREYA HANSEN GALVESTON TX 1073 39 206 32:21.2 1:20:55.1 1:22:39.0 1:43.8 13:02/M
17 ANNE JOHNSON FARMERS BRANCH TX 1748 39 214 36:44.8 1:25:18.8 1:26:56.9 1:38.1 13:44/M
18 JESSICA NIELSON NORTH RICHLAND HILLS TX 1778 37 215 37:14.3 1:25:48.3 1:26:09.2 0:20.8 13:49/M
19 CATHERINE RODRIGUEZ ROWLETT TX 1899 39 231 1:02:25.3 1:50:59.3 1:51:51.2 0:51.8 17:52/M
20 IZEHI AGBOAYE ARLINGTON TX 1664 36 234 1:16:46.2 2:05:20.2 2:06:18.7 0:58.4 20:11/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MILTON EVANS GRAND PRAIRE TX 1071 37 49   52:22.2 52:29.3 0:07.0 8:26/M
2 MIGUEL SALGADO MANSFIELD TX 1874 36 55 1:15.2 53:37.5 53:57.2 0:19.6 8:38/M
3 BRANDON GARDNER FORT WORTH TX 84 37 62 3:03.5 55:25.8 56:27.8 1:01.9 8:55/M
4 DAVID HUCKABAY ARLINGTON TX 18 37 94 6:48.9 59:11.1 59:17.0 0:05.9 9:32/M
5 RENE TELLO FARMERS BRANCH TX 1824 35 163 18:54.6 1:11:16.8 1:12:33.2 1:16.3 11:29/M
6 THOMPAN CHANTHAMANY HASLET TX 1683 37 165 19:12.8 1:11:35.0 1:13:14.1 1:39.0 11:32/M
7 JOHN TUNISON FARMERS BRANCH TX 1831 37 182 22:48.8 1:15:11.0 1:16:43.6 1:32.5 12:06/M
8 ERIC SMITH ARLINGTON TX 1082 35 213 32:37.8 1:25:00.1 1:26:16.9 1:16.7 13:41/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SUZANNE ST. CLAIR COLLEYVILLE TX 1815 42 29   47:17.3 47:26.1 0:08.8 7:37/M
2 KARA SESSUMS BROOKLYN NY 38 41 36 2:19.1 49:36.5 51:00.3 1:23.8 7:59/M
3 CLAIRE STRAWN ALAMEDA CA 1817 40 53 6:10.7 53:28.0 53:38.4 0:10.4 8:37/M
4 STACIE SJORSTOM ARLINGTON TX 1111 40 63 8:11.7 55:29.0 55:42.7 0:13.6 8:56/M
5 LISA ESCOBEDO ARLINGTON TX 90 42 67 8:54.3 56:11.6 56:40.3 0:28.6 9:03/M
6 STACY BARTON N RICHLAND HILLS TX 1669 42 68 8:59.8 56:17.2 56:32.7 0:15.5 9:04/M
7 JULIE KANER DALLAS TX 1752 43 74 9:30.6 56:48.0 56:55.7 0:07.7 9:09/M
8 CRISSA SIGL FORT WORTH TX 1080 40 76 9:34.3 56:51.7 57:14.8 0:23.1 9:09/M
9 MARIA C GARCIA ARLINGTON TX 1718 40 87 11:09.4 58:26.8 58:51.3 0:24.5 9:25/M
10 HEATHER REBURN KELLER TX 1793 44 95 11:58.8 59:16.2 1:00:05.8 0:49.5 9:33/M
11 SOFIA ALVAREZ ARLINGTON TX 144 43 101 12:45.2 1:00:02.5 1:01:44.2 1:41.6 9:40/M
12 TRACI MABRY MONTGOMERY TX 1766 41 106 13:23.6 1:00:40.9 1:01:53.5 1:12.5 9:46/M
13 STEPHANIE COLLINS-MATTHEWS GRAND PRAIRIE TX 1689 42 111 13:52.0 1:01:09.4 1:01:36.0 0:26.5 9:51/M
14 VERONICA FORT ARLINGTON TX 1717 42 118 14:56.4 1:02:13.8 1:02:28.7 0:14.9 10:01/M
15 SUMER JORDAN ARLINGTON TX 1749 40 123 15:30.8 1:02:48.1 1:04:02.2 1:14.1 10:07/M
16 MARIA GOMEZ FORT WORTH TX 1727 40 136 18:37.6 1:05:55.0 1:06:08.4 0:13.4 10:37/M
17 ERICA ROGERS MCKINNEY TX 1872 40 146 21:01.3 1:08:18.6 1:08:52.2 0:33.5 11:00/M
18 LYNELLE KUNST MANSFIELD TX 86 44 148 21:32.6 1:08:50.0 1:09:58.5 1:08.5 11:05/M
19 LEAH BRADY ARLINGTON TX 8 42 149 21:46.1 1:09:03.4 1:09:41.2 0:37.7 11:07/M
20 JENNIFER RODRIGUEZ ARLINGTON TX 1799 41 153 22:41.4 1:09:58.7 1:12:05.3 2:06.5 11:16/M
21 JILLIAN MANNING ALVARADO TX 36 40 154 22:45.6 1:10:02.9 1:11:28.0 1:25.1 11:17/M
22 LEAH LINDSEY HURST TX 1765 43 186 28:30.3 1:15:47.6 1:17:00.4 1:12.8 12:12/M
23 CYNTHIA CHACON ARLINGTON TX 1682 42 193 31:07.1 1:18:24.4 1:18:56.0 0:31.6 12:37/M
24 EVANGELINE VELASQUEZ ARLINGTON TX 41 42 201 32:04.7 1:19:22.0 1:19:40.4 0:18.4 12:47/M
25 CELESTE FORD BENBROOK TX 1715 41 209 34:39.7 1:21:57.1 1:22:40.0 0:42.9 13:12/M
26 ANGELA COMER GRAND PRAIRIE TX 1691 44 210 36:23.4 1:23:40.7 1:24:04.8 0:24.0 13:28/M
27 KANDY ROSS LEWISVILLE TX 1873 44 218 40:59.9 1:28:17.2 1:28:29.7 0:12.5 14:13/M
28 KAREN SMIRMAUL ARLINGTON TX 1812 41 232 1:17:54.5 2:05:11.8 2:06:11.0 0:59.1 20:10/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT WATLING PROSPER TX 1835 42 8   43:12.1 43:14.6 0:02.4 6:57/M
2 RYLAND HOLMES GRAND PRAIRIE TX 191 42 30 4:39.9 47:52.1 47:56.8 0:04.7 7:42/M
3 ALFREDO MORALES BURLESON TX 1077 40 64 12:22.4 55:34.6 56:48.1 1:13.5 8:57/M
4 JOSEPH WHITE ARLINGTON TX 1108 44 105 17:14.4 1:00:26.5 1:00:57.4 0:30.8 9:44/M
5 JOSHUA ODERBERG ARLINGTON TX 19 40 128 20:14.3 1:03:26.4 1:03:32.1 0:05.7 10:13/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GABBY TRAXLER SAN ANTONIO TX 1829 46 32   48:02.8 48:08.6 0:05.7 7:44/M
2 ZANN HOLST DOUBLE OAK TX 1742 46 81 9:42.2 57:45.0 58:47.8 1:02.7 9:18/M
3 ZANA DUFFEY CORINTH TX 1704 45 85 10:10.2 58:13.1 58:34.6 0:21.5 9:22/M
4 JULIA FELLERS DENTON TX 1714 46 133 16:22.4 1:04:25.3 1:04:46.8 0:21.4 10:22/M
5 AMY HILL EULESS TX 1868 46 151 21:23.8 1:09:26.7 1:11:07.6 1:40.8 11:11/M
6 ANGELINA SCOTT MANSFIELD TX 1804 45 159 22:42.1 1:10:44.9 1:11:05.6 0:20.6 11:23/M
7 KODI REED BURLESON TX 1795 45 160 22:44.0 1:10:46.9 1:11:07.4 0:20.5 11:24/M
8 LISA DENLAY CHICO CA 1699 49 170 25:23.7 1:13:26.5 1:14:24.3 0:57.8 11:50/M
9 MELONEY NORRIS LEWISVILLE TX 1779 49 180 26:16.9 1:14:19.7 1:14:42.2 0:22.4 11:58/M
10 SHERRY R. BROWN FORT WORTH TX 1674 49 187 28:28.3 1:16:31.1 1:17:58.3 1:27.1 12:19/M
11 JANICE TAYLOR FORT WORTH TX 21 47 216 38:03.3 1:26:06.1 1:26:37.4 0:31.2 13:52/M
12 JENNIFER KRAMER SHALLOWATER TX 1758 48 219 41:25.6 1:29:28.5 1:29:33.0 0:04.5 14:24/M
13 TINA WILLIAMS GLENN HEIGHTS TX 1838 45 220 41:45.0 1:29:47.9 1:30:11.9 0:23.9 14:27/M
14 LORI TADDONIO ARLINGTON TX 1821 48 224 46:26.2 1:34:29.1 1:35:59.5 1:30.4 15:13/M
15 TRACY ASHLEY FORT WORTH TX 17 47 227 51:05.3 1:39:08.2 1:39:41.1 0:32.8 15:58/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SEAN GRADY EULESS TX 1730 49 7   42:07.8 42:10.6 0:02.8 6:47/M
2 ALEX MUNOZ HASLET TX 1096 47 15 2:25.1 44:33.0 44:38.6 0:05.6 7:10/M
3 MARK SIMMONS ARLINGTON TX 1809 46 42 9:06.8 51:14.6 51:59.4 0:44.7 8:15/M
4 BILL GUTIERREZ BRYAN TX 1735 48 57 12:06.6 54:14.5 54:33.5 0:19.0 8:44/M
5 KEITH FISHER IRVING TX 1867 49 70 14:23.0 56:30.9 56:40.8 0:09.9 9:06/M
6 DANIEL VILLEGAS FORT WORTH TX 1833 49 73 14:34.6 56:42.5 56:56.3 0:13.8 9:08/M
7 RAY LAVA ARLINGTON TX 1896 47 77 14:59.0 57:06.8 58:07.0 1:00.1 9:12/M
8 CHRIS DIKES ARLINGTON TX 1701 47 104 18:17.7 1:00:25.6 1:00:53.1 0:27.5 9:44/M
9 CARLOS UGARTE FORT WORTH TX 1832 49 109 18:47.5 1:00:55.3 1:01:40.7 0:45.4 9:49/M
10 JOHN WATKINS MANSFIELD TX 1834 49 120 20:14.8 1:02:22.6 1:02:47.7 0:25.0 10:03/M
11 CEDRIC THOMPSON FORT WORTH TX 1825 45 164 29:19.6 1:11:27.5 1:13:06.3 1:38.8 11:30/M
12 JOHN CERVANTES ARLINGTON TX 51 49 166 29:43.8 1:11:51.6 1:12:19.0 0:27.4 11:34/M
13 ARNEL NODADO ARLINGTON TX 1084 45 183 33:09.2 1:15:17.0 1:15:43.1 0:26.0 12:07/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PATRICIA RODRIGUEZ CARROLLTON TX 1800 51 48   52:18.3 54:17.5 1:59.2 8:25/M
2 LIZ BOLTON CANTON TX 1069 50 54 1:14.5 53:32.9 53:40.8 0:07.8 8:37/M
3 BARBARA KOCUREK ARLINGTON TX 1757 54 84 5:43.3 58:01.7 58:13.9 0:12.1 9:21/M
4 GWEN MACGREGOR GRAPEVINE TX 1098 50 86 6:00.1 58:18.5 58:27.8 0:09.3 9:23/M
5 AUTUMN KRAUS IRVING TX 1759 54 93 6:50.7 59:09.1 59:23.3 0:14.2 9:31/M
6 DENISE LOPEZ ARLINGTON TX 145 50 98 7:31.1 59:49.5 1:01:31.3 1:41.7 9:38/M
7 CHERYL JENSEN TROPHY CLUB TX 1895 51 138 14:44.7 1:07:03.1 1:07:55.7 0:52.6 10:48/M
8 KORENE KUBALA FORT WORTH TX 35 50 167 19:38.6 1:11:57.0 1:12:46.0 0:49.0 11:35/M
9 LAURA CONNER BURLESON TX 31 50 196 26:18.4 1:18:36.8 1:19:57.9 1:21.1 12:39/M
10 LORI SKJONG-NILSEN BURLESON TX 1811 52 197 26:19.7 1:18:38.1 1:20:06.4 1:28.3 12:40/M
11 MARY CRUSE FORT WORTH TX 1695 50 198 26:20.0 1:18:38.4 1:20:06.1 1:27.7 12:40/M
12 LAURA CHURCH COLLEYVILLE TX 1684 50 200 26:34.1 1:18:52.4 1:20:19.6 1:27.1 12:42/M
13 ANDREA NICHOLSON BURLESON TX 37 52 217 34:26.1 1:26:44.5 1:28:06.0 1:21.5 13:58/M
14 MARCHETA GARDNER FRISCO TX 1719 53 223 42:02.5 1:34:20.9 1:35:10.1 0:49.1 15:11/M
15 KARI RACHEL ARLINGTON TX 1790 54 230 54:06.8 1:46:25.2 1:47:56.3 1:31.0 17:08/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JESUS LOPEZ DALLAS TX 1105 51 6   41:54.3 42:00.6 0:06.3 6:45/M
2 MICHAEL MOON ARGYLE TX 1076 50 12 2:24.3 44:18.6 44:25.9 0:07.2 7:08/M
3 ROBERT BLACK ARLINGTON TX 187 54 14 2:36.1 44:30.4 44:34.4 0:04.0 7:10/M
4 TERRY BROWN NRH TX 1675 51 26 4:46.1 46:40.4 46:46.8 0:06.4 7:31/M
5 BART BURGER GRAND PRAIRIE TX 1089 52 39 8:16.9 50:11.2 50:25.9 0:14.7 8:05/M
6 MARTIN GOINS WEATHERFORD TX 1726 51 44 9:58.0 51:52.3 52:07.3 0:14.9 8:21/M
7 ALEC CAMERON FORTH WORTH TX 1679 53 69 14:29.8 56:24.1 57:00.8 0:36.6 9:05/M
8 KENNITH R SIMMONS FORT WORTH TX 1808 52 82 15:54.8 57:49.1 58:06.3 0:17.2 9:19/M
9 JOHN HILL IRVING TX 1741 54 108 18:48.1 1:00:42.4 1:00:56.7 0:14.2 9:46/M
10 BURTON SHADOW SHADOW FORT WORTH TX 1805 53 140 25:12.9 1:07:07.2 1:07:23.6 0:16.3 10:48/M
11 BILL TILLOTSON ARLINGTON TX 1828 54 172 32:01.8 1:13:56.1 1:14:39.4 0:43.2 11:54/M
12 MATT PEDEN FLOWER MOUND TX 1783 50 199 36:52.1 1:18:46.4 1:19:49.5 1:03.1 12:41/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LEANA SLOAN GRAPEVINE TX 1081 55 18   45:46.9 45:49.5 0:02.5 7:22/M
2 JANA RYAN KELLER TX 1139 57 31 2:11.2 47:58.2 48:04.6 0:06.4 7:43/M
3 BETSY KAMINSKY HUDSON OAKS TX 1750 56 91 13:08.2 58:55.2 59:16.2 0:21.0 9:29/M
4 BRENDA JACOBS FLOWER MOUND TX 1745 59 115 16:11.6 1:01:58.6 1:02:29.8 0:31.2 9:59/M
5 DEBBIE DEMITA ARLINGTON TX 1698 58 122 16:42.6 1:02:29.6 1:02:56.0 0:26.4 10:04/M
6 PATRICIA WITTKOWER FLOWER MOUND TX 1839 59 177 28:17.9 1:14:04.8 1:14:45.7 0:40.8 11:56/M
7 GLORIA PEDROZA FORT WORTH TX 1784 58 178 28:22.4 1:14:09.3 1:15:27.6 1:18.2 11:56/M
8 BETH HARRISON FORT WORTH TX 1737 55 185 29:53.0 1:15:40.0 1:16:11.2 0:31.2 12:11/M
9 MIRIAN TUDOR LEWISVILLE TX 1830 55 189 30:53.4 1:16:40.4 1:17:25.0 0:44.6 12:21/M
10 LYNDA CROFT SOUTHLAKE TX 1693 56 202 33:57.7 1:19:44.6 1:20:15.5 0:30.8 12:50/M
11 VICTORIAB BOICE ARLINGTON TX 1672 59 226 50:39.8 1:36:26.8 1:37:53.7 1:26.8 15:32/M
12 CATHY SCHUSTER PANTEGO TX 20 57 228 53:24.1 1:39:11.1 1:39:44.5 0:33.4 15:58/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID HAGUE EULESS TX 1097 56 10   43:20.8 43:29.7 0:08.8 6:59/M
2 PEDRO FRANCO ARLINGTON TX 131 56 17 2:07.4 45:28.3 45:32.3 0:04.0 7:19/M
3 MARK OLATEJU GARLAND TX 1782 55 24 3:13.2 46:34.1 46:43.5 0:09.3 7:30/M
4 MAXIMILIANO GARIBAY FORT WORTH TX 1720 55 27 3:35.4 46:56.3 47:02.9 0:06.6 7:33/M
5 NORMAN KAMINSKY HUDSON OAKS TX 1751 59 59 11:42.1 55:03.0 55:24.2 0:21.1 8:52/M
6 IRA TIFFENBERG SOUTHLAKE TX 1827 58 75 13:28.3 56:49.2 57:17.6 0:28.3 9:09/M
7 JAY BLAKEY KELLER TX 1671 59 119 19:00.6 1:02:21.5 1:03:14.2 0:52.7 10:02/M
8 MIKE HUTCHINS GRAND PRAIRIE TX 192 55 142 23:56.9 1:07:17.8 1:08:10.0 0:52.1 10:50/M
9 DANNY ROBINSON CROWLEY TX 1085 58 144 24:13.3 1:07:34.2 1:08:17.5 0:43.2 10:53/M
10 DEREK CLARK DALLAS TX 1685 55 161 27:48.6 1:11:09.5 1:12:09.1 0:59.6 11:27/M
11 JOSEPH LENZ ARLINGTON TX 150 55 212 41:38.8 1:24:59.7 1:25:44.3 0:44.5 13:41/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CATHERINE DANNER ARLINGTON TX 1696 64 20   46:13.1 47:01.2 0:48.1 7:27/M
2 SUE ANN SOLL ARLINGTON TX 1814 62 157 24:10.7 1:10:23.8 1:10:36.0 0:12.1 11:20/M
3 ATHENA JONES FORT WORTH TX 85 62 204 34:02.5 1:20:15.7 1:21:25.1 1:09.4 12:55/M
4 JEANETTE COCHARO ARLINGTON TX 1688 64 222 44:01.5 1:30:14.6 1:31:41.0 1:26.4 14:32/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEPHEN PHILLIPS ARLINGTON TX 1786 61 137   1:06:46.7 1:07:01.9 0:15.2 10:45/M
2 NORMAN DUNHAM DAYTON TX 1706 62 207 14:34.5 1:21:21.3 1:21:56.5 0:35.2 13:06/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LINDA KELLY DALLAS TX 1753 65 38   49:54.6 50:01.8 0:07.1 8:02/M
2 VICKIE RIGBY Cleburne TX 1113 66 99 9:59.8 59:54.4 1:00:31.2 0:36.7 9:39/M
3 LOUISE LAMANNA DALLAS TX 1760 65 143 17:38.7 1:07:33.3 1:07:44.1 0:10.7 10:53/M
4 EILEEN DAUGIRDA ARLINGTON TX 1697 67 229 49:16.8 1:39:11.5 1:39:45.3 0:33.8 15:58/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAUL GARCIA ARLINGTON TX 133 67 71   56:34.9 56:40.1 0:05.1 9:07/M
2 MARK BLENDEN COLLEYVILLE TX 1095 68 72 0:02.1 56:37.1 57:07.1 0:30.0 9:07/M
3 JACK ENGLANT EULESS TX 1710 69 79 1:06.6 57:41.5 57:52.7 0:11.2 9:17/M
4 DAVE RAMSEY LIPAN TX 1791 68 103 3:45.6 1:00:20.6 1:00:30.8 0:10.2 9:43/M
5 TONY SYMANOVICH ARLINGTON TX 1819 68 107 4:07.1 1:00:42.0 1:01:07.0 0:25.0 9:46/M
6 PAUL SMITH III ARLINGON TX 1813 66 131 7:04.3 1:03:39.2 1:04:14.4 0:35.2 10:15/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BARBARA SUCHER RICHARDSON TX 1818 72 225   1:34:50.9 1:36:30.8 1:39.8 15:16/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BOB LAY FORT WORTH TX 1764 70 80   57:42.2 57:59.9 0:17.6 9:17/M
2 STEPHEN BARTER BENBROOK TX 1668 70 112 3:40.1 1:01:22.3 1:01:59.2 0:36.8 9:53/M
3 JIMMY HUNN BENBROOK TX 1743 70 145 10:24.1 1:08:06.4 1:08:17.4 0:11.0 10:58/M
4 JIM SKIBO CEDAR HILL TX 1810 70 152 11:46.2 1:09:28.4 1:10:02.9 0:34.5 11:11/M
5 MIGUEL TELLO FT WORTH TX 1823 71 162 13:34.2 1:11:16.5 1:12:32.5 1:16.0 11:29/M
6 JAMES RUNZHEIMER ARLINGTON TX 1801 71 169 15:06.6 1:12:48.8 1:13:01.3 0:12.4 11:43/M
7 JANE GRADY SOUTHLAKE TX 1728 71 181 17:19.2 1:15:01.5 1:15:29.9 0:28.3 12:05/M
8 ROGER GRADY SOUTHLAKE TX 1729 72 188 18:56.1 1:16:38.3 1:17:06.7 0:28.3 12:20/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOAN METZGER FLOWER MOUND TX 1773 75 208   1:21:22.8 1:22:03.5 0:40.7 13:06/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOHN ESCHLE ARLINGTON TX 1090 76 141   1:07:08.3 1:07:19.2 0:10.9 10:49/M
2 JAMES THRUSTON DALLAS TX 1826 79 150 2:09.5 1:09:17.8 1:09:23.8 0:05.9 11:09/M