Texas Rangers Labor Day Weekend Run

Age Group Results

September 04, 2017


Results By Race Management Systems, Inc.


Men: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 80-99

5K Timed

Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GABRIEL ZAMBRANO FORT WORTH TX 488 23 1   15:28.4 15:28.9 0:00.4 4:58/M
Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JENNIFER CHOPP YPSILANTI MI 188 36 19   22:07.6 22:21.6 0:13.9 7:07/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VESKO RAJOVIC PLANO TX 528 44 4   16:46.7 16:46.9 0:00.1 5:23/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SANDRA STIERMAN GRAND PRAIRIE TX 440 50 40   23:58.3 24:00.3 0:02.0 7:42/M
Top

AGE, or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAIME BOUCHAN 644 61   24:58.1 25:01.0 0:02.9 8:02/M
2 AIDRIAN VASQUEZ 639 103 2:25.6 27:23.7 27:34.3 0:10.5 8:48/M
3 DANNY PALLAS 525 109 2:42.3 27:40.4 28:03.0 0:22.5 8:54/M
4 DAVID PARKER 646 147 4:07.1 29:05.2 29:05.2 9:21/M
5 Unknown Partic. 526 526 296 11:10.7 36:08.9 36:56.1 0:47.1 11:37/M
6 Unknown Partic. 527 527 348 14:09.8 39:08.0 39:54.8 0:46.8 12:35/M
7 Unknown Partic. 338 338 378 16:10.3 41:08.4 41:55.4 0:46.9 13:14/M
Top

AGE, or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAURA RIDDLE RIDDLE GRAND PRAIRIE TX 404 0 241   33:30.2 33:37.7 0:07.4 10:46/M
2 KRYSTA SYKES 645 262 0:38.9 34:09.2 34:54.5 0:45.3 10:59/M
3 KRISTINA DELAPENA 500 331 4:44.8 38:15.0 38:22.2 0:07.1 12:18/M
4 CAITLYN GILCREASE BOSSIER CITY LA 243 0 407 10:13.1 43:43.4 44:00.8 0:17.4 14:03/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DYLAN LEHR DALLAS TX 325 8 65   25:20.2 25:31.9 0:11.6 8:09/M
2 CASEN PRICE MCALESTER OK 380 5 498 30:18.7 55:38.9 56:47.0 1:08.1 17:53/M
3 SAWYER VASQUEZ CARROLLTON TX 466 7 537 37:19.3 1:02:39.6 1:03:40.9 1:01.3 20:09/M
4 GRAYSON WHITMIRE PROSPER TX 576 7 540 37:53.2 1:03:13.4 1:03:32.5 0:19.0 20:20/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELLIE POPE PROSPER TX 631 8 145   29:03.2 29:08.6 0:05.4 9:20/M
2 M'KINLEY MORRIS WYLIE TX 359 6 227 3:35.4 32:38.6 32:59.3 0:20.6 10:30/M
3 SIENA VASQUEZ CARROLLTON TX 548 8 535 33:30.9 1:02:34.1 1:03:35.5 1:01.3 20:07/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JORDAN ASHLEY BENTON AR 130 11 33   23:13.5 23:14.2 0:00.7 7:28/M
2 PARKER NOFFZ FLOWER MOUND TX 518 10 59 1:38.5 24:52.1 24:53.1 0:01.0 8:00/M
3 LOGAN LAWSON WYLIE TX 321 9 166 6:50.3 30:03.8 30:23.8 0:20.0 9:40/M
4 HUNTER WHITECOTTON GOLDEN TX 482 10 185 7:28.1 30:41.6 30:43.4 0:01.7 9:52/M
5 ALEX HOLCOMB BARKSDALE AFB LA 286 9 235 9:47.9 33:01.5 33:27.2 0:25.7 10:37/M
6 CHASE HEIMBUCH CELINA TX 278 9 297 12:59.7 36:13.2 36:25.3 0:12.0 11:39/M
7 NOLAN HEIMBUCH CELINA TX 561 11 358 16:46.9 40:00.4 40:12.4 0:12.0 12:52/M
8 AUSTIN HUCKABEE COPPERAS COVE TX 56 9 393 18:46.6 42:00.2 42:04.2 0:03.9 13:30/M
9 KEILEN HARMON DENTON TX 265 11 402 19:37.1 42:50.6 42:51.1 0:00.5 13:46/M
10 COLTON TUTT CLEBURNE TX 457 10 409 20:45.0 43:58.5 44:27.4 0:28.9 14:08/M
11 CAMERON JACKSON ROYCE CITY TX 305 11 412 21:06.3 44:19.9 44:22.4 0:02.5 14:15/M
12 CARSON DAVIS AMARILLO TX 200 10 449 26:17.5 49:31.0 50:49.4 1:18.4 15:55/M
13 BENJAMIN ARISTA FORT WORTH TX 123 9 452 26:39.5 49:53.0 50:57.5 1:04.5 16:02/M
14 CADEN REEVES GRAND PRAIRIE TX 389 10 512 34:58.5 58:12.0 58:16.1 0:04.0 18:43/M
15 HUDSON WHITMIRE PROSPER TX 577 9 539 39:59.1 1:03:12.6 1:03:31.4 0:18.8 20:19/M
16 NOAH SAMBROSKEY 499 11 541 40:50.8 1:04:04.3 1:04:35.5 0:31.2 20:36/M
17 CONNOR QUIMBEY FLOWER MOUND TX 5 11 543 41:22.1 1:04:35.6 1:05:09.7 0:34.0 20:46/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AVERY ANDERSON FLOWER MOUND TX 611 10 51   24:34.8 24:35.3 0:00.4 7:54/M
2 MAYA WINTERBURN 618 11 77 1:16.7 25:51.5 25:52.3 0:00.8 8:19/M
3 DELANIE SHIFLETT DENTON TX 421 11 142 4:25.7 29:00.6 29:00.9 0:00.3 9:19/M
4 BLAIR NEUMAYER DALLAS TX 364 10 174 5:53.5 30:28.4 30:34.9 0:06.5 9:48/M
5 KATE ASHLEY BENTON AR 131 9 321 12:49.0 37:23.9 37:34.2 0:10.3 12:01/M
6 EMMA HOLCOMB BARKSDALE AFB LA 287 11 387 17:13.2 41:48.1 42:14.4 0:26.3 13:26/M
7 GRACE KENDZIERSKI CARROLLTON TX 596 9 533 37:06.7 1:01:41.6 1:02:16.3 0:34.7 19:50/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BLAKE POPE PROSPER TX 630 14 14   21:02.7 21:03.8 0:01.1 6:46/M
2 NOAH TEPERA KELLER TX 447 12 20 1:09.5 22:12.3 22:12.4 0:00.0 7:08/M
3 ADAM HESTER ARLINGTON TX 657 12 34 2:11.2 23:14.0 23:17.4 0:03.3 7:28/M
4 ARMANDO SIERRA SEAGOVILLE TX 74 14 35 2:27.6 23:30.3 24:19.5 0:49.2 7:33/M
5 A.J. FLORES ROYSE CITY TX 228 13 41 2:56.2 23:59.0 24:20.7 0:21.6 7:43/M
6 HUNTER MEADOWS 656 13 81 5:11.6 26:14.3 26:18.0 0:03.6 8:26/M
7 SETH RENEAU AMARILLO TX 398 14 120 7:12.2 28:15.0 29:32.1 1:17.1 9:05/M
8 TREY QUIMBEY FLOWER MOUND TX 8 13 425 24:38.0 45:40.8 46:11.9 0:31.1 14:41/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACEE DUNKINS 530 14 25   22:52.2 22:53.0 0:00.8 7:21/M
2 JADE PARKER 647 12 136 6:00.2 28:52.4 28:56.2 0:03.8 9:17/M
3 CHLOE HACKER LINDSAY TX 508 14 177 7:38.1 30:30.4 30:56.8 0:26.4 9:48/M
4 JADA BINDER LINDSAY TX 504 14 179 7:38.4 30:30.7 30:57.1 0:26.4 9:48/M
5 ANNIE ANDERLE LINDSAY TX 502 14 180 7:38.6 30:30.9 30:57.1 0:26.2 9:48/M
6 CAROLINE SIMPSON DENTON TX 83 14 289 12:57.7 35:50.0 35:50.0 0:00.0 11:31/M
7 KYLIE WINTERBURN 634 13 293 13:06.4 35:58.7 36:09.2 0:10.5 11:34/M
8 GRACE ESQUIBEL PROSPER TX 222 12 320 14:31.3 37:23.6 37:34.0 0:10.4 12:01/M
9 CATHERINE SIMPSON DENTON TX 423 14 404 19:59.2 42:51.4 42:51.9 0:00.5 13:47/M
10 ADDISON STEPPE GRAND PRAIRIE TX 437 12 508 34:50.1 57:42.4 59:14.6 1:32.2 18:33/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LUKE HERNANDEZ SACHSE TX 544 15 8   18:34.3 18:34.3 5:58/M
2 PARKER HARMON DENTON TX 267 15 49 5:55.8 24:30.2 24:30.8 0:00.6 7:53/M
3 BRYXXTON RAMIREZ ROCKWALL TX 385 15 72 7:04.6 25:39.0 25:45.4 0:06.4 8:15/M
4 NICK BRODA NORTHVILLE MI 155 17 84 7:41.3 26:15.7 26:38.3 0:22.6 8:26/M
5 CORBIN GILDON TEXARKANA TX 540 17 99 8:38.0 27:12.4 27:16.8 0:04.4 8:45/M
6 JOSHUA RITCH OLATHE KS 405 19 117 9:27.1 28:01.5 28:25.6 0:24.1 9:01/M
7 SEAN RENEAU AMARILLO TX 397 17 151 10:41.4 29:15.8 30:32.5 1:16.6 9:24/M
8 BRETT AMBROSE ARLINGTON TX 523 17 165 11:24.2 29:58.6 30:02.2 0:03.6 9:38/M
9 GABRIEL ARISTA FORT WORTH TX 124 19 436 29:32.1 48:06.5 49:12.3 1:05.8 15:28/M
10 ELIAS DIAZ DALLAS TX 591 17 499 37:31.2 56:05.6 56:53.2 0:47.6 18:02/M
11 GRANT STEPPE GRAND PRAIRIE TX 438 15 511 39:37.5 58:11.9 58:15.8 0:03.9 18:43/M
12 DYLANN RUSSEL HALLSVILLE TX 412 18 527 41:37.3 1:00:11.7 1:00:48.9 0:37.2 19:21/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALYSSA DAVIS AMARILLO TX 199 15 158   29:23.8 30:38.1 1:14.3 9:27/M
2 MARY FISHER 522 15 178 1:06.6 30:30.5 30:56.9 0:26.4 9:48/M
3 CIERA TAYLOR DURANT OK 445 19 282 5:53.0 35:16.9 35:38.9 0:22.0 11:20/M
4 MEGAN HARMON DENTON TX 266 15 290 6:26.4 35:50.2 35:50.3 0:00.0 11:31/M
5 YESENIA SILVA DALLAS TX 603 17 346 9:40.2 39:04.0 39:51.8 0:47.7 12:34/M
6 MACY RUTHART BURLESON TX 414 19 350 9:50.8 39:14.7 39:31.1 0:16.4 12:37/M
7 KATELYN RENEAU AMARILLO TX 393 15 447 20:06.4 49:30.3 50:49.0 1:18.7 15:55/M
8 MADI HORNE HALLSVILLE TX 297 17 528 30:48.9 1:00:12.8 1:00:50.3 0:37.5 19:21/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACK GRUBNER FLOWER MOUND TX 259 22 9   18:36.4 18:37.2 0:00.7 5:59/M
2 MARTIN ANDRADE DALLAS TX 531 24 24 4:15.0 22:51.5 22:53.7 0:02.2 7:21/M
3 REYMUNDO SIERRA SEAGOVILLE TX 76 20 74 7:07.6 25:44.1 26:31.3 0:47.2 8:16/M
4 DEREK CRANK DALLAS TX 194 24 80 7:26.1 26:02.5 26:27.7 0:25.1 8:22/M
5 JEREMY VEINE FORT WORTH TX 73 24 131 10:07.1 28:43.6 29:35.2 0:51.6 9:14/M
6 TOOMY MONK FORT WORTH TX 71 24 153 10:40.2 29:16.6 29:16.6 9:25/M
7 PEDRO RIVERA GRAND PRARIE TX 609 21 272 16:00.4 34:36.8 35:21.8 0:44.9 11:08/M
8 SAM HODDE DALLAS TX 285 24 322 18:54.3 37:30.7 37:41.8 0:11.1 12:03/M
9 ERIN JONES HOUSTON TX 310 24 432 28:45.2 47:21.7 47:21.7 15:14/M
10 MICHAEL ARISTA FORT WORTH TX 127 23 435 29:28.4 48:04.9 49:11.0 1:06.1 15:27/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 REBECCA CALLOWAY FORT WORTH TX 68 24 133   28:46.8 29:36.9 0:50.1 9:15/M
2 JULIE BRADY WICHITA FALLS TX 583 22 148 0:18.8 29:05.6 30:17.1 1:11.5 9:21/M
3 MARITEL RICHARD ROANOKE TX 601 24 190 2:17.0 31:03.8 32:15.6 1:11.7 9:59/M
4 SHANNNON TRINH ARLINGTON TX 496 24 215 3:19.7 32:06.5 32:33.3 0:26.7 10:19/M
5 LEA PFEIFFER HALTOM CITY TX 375 21 251 5:07.4 33:54.3 35:01.9 1:07.6 10:54/M
6 ABBY HEARD SAN ANTONIO TX 276 22 287 6:52.3 35:39.1 35:45.2 0:06.0 11:28/M
7 EMILY DWORKIN DALLAS TX 557 22 292 7:07.8 35:54.7 36:22.5 0:27.8 11:33/M
8 AMANDA MCELHANEY ENNIS TX 342 24 317 8:22.0 37:08.9 37:51.1 0:42.2 11:56/M
9 ASHLEY VANCE YANTIS TX 462 20 351 10:28.5 39:15.3 39:27.2 0:11.9 12:37/M
10 SOPHANY THACH TEAGUE TX 448 23 372 11:58.5 40:45.3 41:57.7 1:12.3 13:06/M
11 JESSICA CADENA WAXAHACHIE TX 84 24 380 12:22.4 41:09.3 42:02.2 0:52.9 13:14/M
12 GABRIELLE UHLES DALLAS TX 459 23 434 19:08.3 47:55.1 48:05.0 0:09.8 15:24/M
13 JULIE THOMPSON DALLAS TX 449 21 479 23:13.5 52:00.3 52:00.3 16:43/M
14 JESSICA KOONCE BROWNWOOD TX 65 23 491 24:55.7 53:42.5 54:22.6 0:40.1 17:16/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ED RODRIGUEZ 529 25 2   16:32.1 16:32.4 0:00.3 5:19/M
2 JASON TREVINO DALLAS TX 655 29 3 0:12.1 16:44.2 16:44.8 0:00.6 5:23/M
3 MATTHEW BARBER FARMERS BRANCH TX 142 26 13 4:21.5 20:53.7 20:54.7 0:01.0 6:43/M
4 WILL BRYANT JOSHUA TX 159 25 17 5:26.9 21:59.0 22:02.2 0:03.1 7:04/M
5 HUNTER HOWE FORT WORTH TX 69 25 27 6:24.6 22:56.8 23:48.3 0:51.5 7:22/M
6 OSCAR LAZARKY FORT WORTH TX 46 27 28 6:25.6 22:57.8 23:01.3 0:03.5 7:23/M
7 MICHAEL NAVRKAL FORNEY TX 361 29 32 6:40.0 23:12.2 23:13.3 0:01.1 7:28/M
8 RUBEN GARCIA WASHINGTON DC 238 29 46 7:54.2 24:26.3 24:32.8 0:06.5 7:51/M
9 EVAN RICHARD KELLER TX 600 25 62 8:31.7 25:03.9 26:15.6 1:11.7 8:03/M
10 CARLOS CHAVEZ GRAND PRAIRIE TX 607 29 95 10:23.0 26:55.1 27:37.3 0:42.1 8:39/M
11 SCOTT HUNSAKER ARLINGTON TX 304 28 104 10:54.4 27:26.5 27:33.7 0:07.1 8:49/M
12 BRANDON RICHARD ROANOKE TX 599 27 116 11:29.3 28:01.4 29:12.3 1:10.8 9:01/M
13 VIET DAO GRAND PRAIRIE TX 555 29 119 11:37.7 28:09.8 28:44.1 0:34.2 9:03/M
14 JAIME MUNIZ DALLAS TX 360 28 134 12:17.8 28:49.9 28:58.3 0:08.3 9:16/M
15 ZACHARY COX DALLAS TX 506 28 140 12:27.4 28:59.6 29:38.1 0:38.5 9:19/M
16 ALEJO DIAZ TEAGUE TX 208 25 169 13:45.9 30:18.0 31:31.0 1:12.9 9:45/M
17 YAN-LESLIE SEUNG FORT WORTH TX 574 28 191 14:33.5 31:05.6 31:40.2 0:34.5 10:00/M
18 ANTHONY STUFFLEBEAN GRANBURY TX 72 26 199 14:51.7 31:23.8 32:13.5 0:49.6 10:05/M
19 JASON SENG 76014 TX 495 25 216 15:35.5 32:07.7 32:33.2 0:25.5 10:20/M
20 DALTON SMITH DURANT OK 426 27 265 17:41.1 34:13.2 34:30.7 0:17.5 11:00/M
21 COREY LETTS SURF CITY NC 567 28 301 19:49.8 36:21.9 36:21.9 11:41/M
22 RON LOPEZ SAN ANTONIO TX 330 25 325 21:00.0 37:32.1 37:32.1 12:04/M
23 DANIEL BARTEL FRIENDSWOOD TX 145 29 360 23:31.7 40:03.9 41:07.9 1:04.0 12:53/M
24 BRADLEY WARLICK WEATHERFORD TX 606 29 427 29:34.3 46:06.5 47:03.4 0:56.9 14:49/M
25 CHANCE HALLUM BROWNWOOD TX 62 25 429 30:07.0 46:39.1 47:19.0 0:39.8 15:00/M
26 JOHN BRUCE FORT WORTH TX 552 27 444 32:52.7 49:24.8 50:21.4 0:56.5 15:53/M
27 MELVIN HILL CARROLLTON TX 90 29 461 34:06.9 50:39.0 51:37.7 0:58.7 16:17/M
28 PABLO CAILXTO WHITE SETTLEMENT TX 164 29 523 43:08.4 59:40.6 1:00:59.6 1:19.0 19:11/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMARA SAUCEDO RICHARDSON TX 547 28 48   24:28.5 24:38.6 0:10.1 7:52/M
2 BECKY PROPP FORT WORTH TX 384 27 98 2:39.2 27:07.7 27:17.5 0:09.7 8:43/M
3 SUSAN SU FT. WORTH, TX 76102 TX 491 26 114 3:32.4 28:01.0 29:04.0 1:03.0 9:01/M
4 KRISTYNA UHLES DALLAS TX 460 26 118 3:33.3 28:01.8 28:07.4 0:05.6 9:01/M
5 CAPRI CHAPA ABILENE TX 185 29 130 4:14.7 28:43.2 29:06.7 0:23.4 9:14/M
6 KRISTIE SERRANO IRVING TX 420 25 132 4:15.7 28:44.2 28:45.7 0:01.5 9:14/M
7 BRIANNA NIELSEN NEW YORK NY 572 27 135 4:23.8 28:52.3 28:54.1 0:01.7 9:17/M
8 AMBER ARRIS CARROLLTON TX 503 26 150 4:38.8 29:07.3 29:25.5 0:18.1 9:22/M
9 JAIMIE HIBBS ARLINGTON TX 511 25 159 4:59.1 29:27.6 30:12.9 0:45.2 9:28/M
10 ANH NGO FORT WORTH TX 571 27 192 6:37.2 31:05.8 31:39.7 0:33.9 10:00/M
11 JESSICA KIRCHNER HIGHLAND VILLAGE TX 91 27 202 7:18.7 31:47.3 32:15.4 0:28.1 10:13/M
12 JASMINE LAZARKY FORT WORTH TX 45 27 210 7:32.4 32:00.9 32:08.1 0:07.2 10:17/M
13 KATY RHODES BURLESON TX 30 28 214 7:38.0 32:06.5 33:02.4 0:55.8 10:19/M
14 AMBERLY HAWKINS MOUNT CALM TX 271 26 224 8:05.7 32:34.2 32:50.2 0:15.9 10:28/M
15 MARISELA CADENA WAXAHACHIE TX 86 29 228 8:10.4 32:38.9 33:31.8 0:52.8 10:30/M
16 JULIE SMITH GRAPEVINE TX 604 29 268 9:55.8 34:24.3 34:43.8 0:19.5 11:04/M
17 TIFFANY MOORE WHITE OAK TX 356 26 273 10:12.6 34:41.1 34:58.4 0:17.2 11:09/M
18 CANDACE CAVALLO BEDFORD TX 181 27 298 11:46.9 36:15.4 37:02.0 0:46.5 11:39/M
19 STACY WRIGHT BURLESON TX 115 29 302 11:53.9 36:22.4 37:13.7 0:51.2 11:42/M
20 MARIANA MEDINA GRAND PRAIRIE TX 608 27 315 12:38.0 37:06.5 37:06.5 11:56/M
21 JESSICA COBB ITALY TX 191 29 316 12:39.9 37:08.5 37:50.8 0:42.3 11:56/M
22 LAUREN GRYDER MANSFIELD TX 560 28 332 13:53.6 38:22.1 39:16.9 0:54.8 12:20/M
23 RAE-ANN HUGHES NORTH RICHLAND HILLS TX 70 25 357 15:22.7 39:51.2 40:43.0 0:51.8 12:49/M
24 REGAN ALBRIGHT ARLINGTON TX 119 28 359 15:32.1 40:00.6 40:21.6 0:20.9 12:52/M
25 STEPHANIE MEEHAN ALVARADO TX 29 26 362 15:37.7 40:06.2 41:12.3 1:06.1 12:54/M
26 ERICA PERRY IRVING TX 373 27 375 16:21.7 40:50.2 41:20.3 0:30.1 13:08/M
27 ELIZABETH DOMINGUEZ GEORGETOWN TX 214 28 408 19:23.8 43:52.3 44:06.8 0:14.4 14:06/M
28 STEPHANI HORTON MANSFIELD TX 299 27 443 24:52.1 49:20.6 50:14.9 0:54.3 15:52/M
29 PAIGE SMITH DURANT OK 430 26 465 26:33.4 51:01.9 51:18.2 0:16.2 16:24/M
30 LISA HENSS FORT WORTH TX 80 29 490 29:04.5 53:33.1 57:31.8 3:58.6 17:13/M
31 KATE DAVIS RED OAK TX 203 26 495 30:45.6 55:14.2 55:26.9 0:12.7 17:46/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROY GONZALES ELECTRA TX 252 31 12   20:39.6 20:41.5 0:01.9 6:38/M
2 DUSTIN LAWSON WYLIE TX 320 31 39 3:02.2 23:41.8 24:03.3 0:21.4 7:37/M
3 COLE STEVENS NORTHLAKE TX 439 33 47 3:47.0 24:26.7 25:25.7 0:59.0 7:51/M
4 ROBERT RHEIN DALLAS TX 403 33 63 4:29.2 25:08.8 25:10.1 0:01.2 8:05/M
5 BRYAN HENSS FORT WORTH TX 79 30 68 4:50.1 25:29.7 29:27.3 3:57.5 8:12/M
6 NOEL ORONA 524 30 70 4:55.3 25:35.0 25:35.0 8:14/M
7 RAMSEY RODRIGUEZ SAN ANTONIO TX 98 31 76 5:07.6 25:47.3 26:12.3 0:25.0 8:17/M
8 RYAN BAILEY ARLINGTON TX 138 32 89 6:02.6 26:42.2 26:43.8 0:01.6 8:35/M
9 CURTIS RENEAU AMARILLO TX 391 34 90 6:03.8 26:43.4 27:59.7 1:16.3 8:35/M
10 SERGIO RODRIGUEZ EULESS TX 3 32 92 6:07.6 26:47.3 27:00.8 0:13.5 8:37/M
11 KYLE KIRCHNER HIGHLAND VILLAGE TX 92 31 93 6:12.6 26:52.2 27:19.9 0:27.6 8:38/M
12 JOSH HORTON MANSFIELD TX 298 31 112 7:19.2 27:58.8 28:53.1 0:54.2 9:00/M
13 BENJAMIN WILSON PLANO TX 484 31 123 7:47.5 28:27.2 28:52.2 0:25.0 9:09/M
14 PATRICK ROBERTS MANSFIELD TX 407 30 139 8:17.5 28:57.2 29:08.8 0:11.6 9:19/M
15 CARL HOLLOWED DUNCANVILLE TX 293 34 170 9:39.7 30:19.3 30:34.2 0:14.8 9:45/M
16 BRUCE BIEGEL EULESS TX 150 33 211 11:21.3 32:01.0 32:48.0 0:47.0 10:18/M
17 CHASE PASKERT GRAND PRAIRIE TX 371 31 243 12:55.8 33:35.4 34:16.3 0:40.9 10:48/M
18 JORDAN DICKEY DALLAS TX 209 33 248 13:09.6 33:49.2 33:58.9 0:09.6 10:52/M
19 DEREK WRIGHT BURLESON TX 113 31 276 14:16.4 34:56.1 35:47.6 0:51.5 11:14/M
20 NESTOR GALICIA GARLAND TX 594 33 330 17:11.9 37:51.5 38:59.8 1:08.2 12:10/M
21 MARIO ALTAMIRANO GRAND PRAIRIE TX 120 34 335 18:06.9 38:46.5 39:13.4 0:26.8 12:28/M
22 JOSE TORRES GLENN HEIGHTS TX 454 33 382 20:38.9 41:18.6 41:38.5 0:19.9 13:17/M
23 MARK PRICE MCALESTER OK 382 33 383 20:57.0 41:36.6 42:47.3 1:10.7 13:23/M
24 CHRIS WILSON COPPELL TX 640 30 384 21:06.0 41:45.7 42:38.1 0:52.3 13:25/M
25 DANIEL BEALL ATLANTA TX 551 32 388 21:12.3 41:52.0 42:05.4 0:13.4 13:28/M
26 JOSEPH ELKINS FORT WORTH TX 77 30 389 21:12.5 41:52.2 45:49.5 3:57.3 13:28/M
27 ZACHARY COX DALLAS TX 505 30 397 21:41.1 42:20.7 43:00.3 0:39.5 13:37/M
28 MIGUEL CARDOZA DALLAS TX 172 31 401 22:10.8 42:50.5 42:50.5 13:46/M
29 BRYAN HATFIELD ARLINGTON TX 268 34 406 22:44.7 43:24.3 44:18.3 0:54.0 13:57/M
30 RICHARD HANKS ARLINGTON TX 543 33 431 26:38.5 47:18.2 48:29.0 1:10.8 15:13/M
31 JONATHAN GORDEN NORTH RICHLAND HILLS TX 59 32 439 27:50.3 48:29.9 49:11.5 0:41.6 15:35/M
32 SETH HATTON FORT WORTH TX 270 34 468 30:38.8 51:18.4 51:54.8 0:36.3 16:30/M
33 BEN HOOPER FORT WORTH TX 82 31 504 36:26.9 57:06.6 57:06.6 18:22/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KRISTIN WARNER LITTLE ROCK AR 472 30 42   24:16.4 24:18.1 0:01.6 7:48/M
2 FELICIA CORTEZ BURLESON TX 24 33 45 0:08.7 24:25.2 24:28.0 0:02.8 7:51/M
3 TRISTA PREDA BENBROOK TX 379 32 52 0:18.8 24:35.3 25:08.6 0:33.2 7:54/M
4 KATE CORNWELL DALLAS TX 192 33 128 4:23.8 28:40.2 29:09.7 0:29.4 9:13/M
5 RACHEL RENEAU AMARILLO TX 396 33 155 5:02.2 29:18.7 30:32.6 1:13.9 9:25/M
6 NORMA HOLLOWED DUNCANVILLE TX 294 34 171 6:03.1 30:19.6 30:34.8 0:15.1 9:45/M
7 MELISA OPORTO PLANO TX 368 30 194 6:53.4 31:09.8 31:32.7 0:22.8 10:01/M
8 STEPHANIE GALLO DALLAS TX 236 32 204 7:33.1 31:49.6 32:30.6 0:40.9 10:14/M
9 JESSICA BRINER WEATHERFORD TX 154 33 218 8:00.0 32:16.5 32:39.9 0:23.4 10:23/M
10 JENNIFER SAULS ROWLETT TO 75089 TX 494 32 222 8:11.7 32:28.2 33:30.2 1:02.0 10:26/M
11 MELODIE MORRIS WYLIE TX 358 31 229 8:27.0 32:43.5 33:04.3 0:20.7 10:31/M
12 STEFANI MCCANN CROWLEY TX 28 34 240 9:10.2 33:26.7 34:35.2 1:08.4 10:45/M
13 LINDSEY DICKEY DALLAS TX 210 32 247 9:32.6 33:49.1 33:58.8 0:09.6 10:52/M
14 JAMIE PRICE MCALESTER OK 381 34 252 9:37.9 33:54.4 35:02.3 1:07.8 10:54/M
15 GRICELDA MATOS GARLAND TX 75043 TX 492 33 254 9:39.2 33:55.7 34:58.9 1:03.2 10:54/M
16 MIRANDA CAMPANILE DALLAS TX 166 34 258 9:42.7 33:59.2 34:56.3 0:57.1 10:56/M
17 CLARA TORRES GLENN HEIGHTS TX 453 31 269 10:09.1 34:25.6 34:45.1 0:19.5 11:04/M
18 DIANE CHACON GRAND PRAIRIE TX 588 30 275 10:37.3 34:53.8 35:02.2 0:08.3 11:13/M
19 SHAUNA HUTCHENS JOSHUA TX 26 30 278 10:50.8 35:07.3 36:12.9 1:05.6 11:17/M
20 HEATHER WRIGHT BURLESON TX 114 30 300 12:05.3 36:21.7 37:13.4 0:51.6 11:41/M
21 MELISSA CADENA WAXAHACHIE TX 87 31 303 12:07.8 36:24.3 37:17.1 0:52.7 11:42/M
22 JAMIE ESQUIBEL PROSPER TX 224 34 324 13:15.1 37:31.6 37:55.8 0:24.1 12:04/M
23 ASHTYN HAYNES WEATHERFORD TX 273 30 328 13:24.3 37:40.8 38:55.4 1:14.5 12:07/M
24 LIZ DANIEL FLOWER MOUND TX 197 33 345 14:47.5 39:04.0 39:15.5 0:11.4 12:34/M
25 BETH LACROIX LEWISVILLE TX 317 33 347 14:49.0 39:05.5 39:16.8 0:11.2 12:34/M
26 COURTNEY CALIXTO WHITE SELLTEMENT TX 165 30 356 15:27.4 39:43.8 41:02.5 1:18.6 12:46/M
27 BROOKE BEALL ATLANTA TX 550 33 385 17:29.2 41:45.7 41:58.2 0:12.4 13:25/M
28 MEAGAN BEAUCHAMP LINDEN TX 532 31 391 17:38.1 41:54.6 42:06.9 0:12.3 13:28/M
29 TARYN STALEY ARLINGTON TX 636 31 398 18:20.7 42:37.2 42:37.2 13:42/M
30 MELISSA ARP GRAND PRAIRIE TX 129 32 417 20:29.2 44:45.7 44:58.0 0:12.2 14:23/M
31 VANESSA TAYLOR MCKINNEY TX 109 34 419 20:38.5 44:55.0 45:36.0 0:41.0 14:27/M
32 STACY PEPPER PAMPA TX 372 31 423 21:21.8 45:38.3 46:10.5 0:32.2 14:40/M
33 CHRISTINA BETZER GRAPEVINE TX 582 33 426 21:37.5 45:54.0 47:16.4 1:22.4 14:46/M
34 REBECCA COTTEN DENTON TX 193 34 457 25:54.5 50:11.0 51:42.6 1:31.6 16:08/M
35 TARA HOLLIS EVERMAN TX 292 33 460 26:13.2 50:29.7 51:14.8 0:45.1 16:14/M
36 LORI STELZER PLANO TX 436 32 466 26:49.5 51:06.0 51:21.7 0:15.7 16:26/M
37 ARACELI HILL CARROLLTON TX 89 31 475 27:28.8 51:45.3 52:43.3 0:58.0 16:38/M
38 CASSIE SMALL FRIENDSWOOD TX 424 32 485 28:21.1 52:37.6 53:41.8 1:04.2 16:55/M
39 KRISTA SMALL DALLAS TX 425 32 486 28:21.1 52:37.6 53:41.7 1:04.0 16:55/M
40 KRISTINA WEATHERHEAD ARLINGTON TX 475 32 489 28:59.4 53:15.9 54:04.0 0:48.1 17:07/M
41 MEREDITH HAWKINS IRVING TX 272 33 500 32:19.3 56:35.7 57:58.3 1:22.5 18:12/M
42 MEDLEY BUTTERFIELD HURST TX 161 34 505 33:02.4 57:18.9 58:03.5 0:44.6 18:25/M
43 STEPHANIE GOODWIN PLANO TX 559 31 518 34:18.3 58:34.7 59:35.6 1:00.9 18:50/M
44 BROOKE ELLIOTT CALERA OK 218 31 524 35:34.9 59:51.4 1:00:53.3 1:01.9 19:15/M
45 ASHLEY CASSANOVA FORT WORTH TX 179 30 542 39:58.7 1:04:15.2 1:04:15.2 20:40/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LUIS ROJAS FLOWER MOUND TX 653 35 5   18:00.0 18:00.5 0:00.5 5:47/M
2 ALFONZO GONZALES 654 37 6 0:06.8 18:06.8 18:08.1 0:01.2 5:49/M
3 DANIEL ALMONACI PRINCETON TX 501 36 10 1:54.8 19:54.8 20:00.9 0:06.0 6:24/M
4 SHAWN KOZLOWSKI NORTH LITTLE ROCK AR 316 35 11 2:11.5 20:11.6 20:12.9 0:01.3 6:29/M
5 SCOTT MALLUE EULESS TX 332 37 15 3:33.3 21:33.4 21:36.2 0:02.8 6:56/M
6 GEORGE GUNDLING COPPELL TX 261 36 16 3:38.5 21:38.5 21:43.0 0:04.5 6:57/M
7 EVAN CHOPP YPSILANTI MI 187 35 18 4:06.1 22:06.1 22:21.7 0:15.6 7:06/M
8 JOSH JOHNSON ST PAUL TX 513 36 21 4:16.2 22:16.2 22:19.0 0:02.7 7:10/M
9 PHONG LE EULESS TX 322 37 36 5:30.9 23:30.9 23:33.7 0:02.8 7:33/M
10 JESUS GUTIERREZ IRVING TX 264 35 43 6:21.0 24:21.0 24:29.8 0:08.7 7:50/M
11 FERNANDO MARTINEZ WEATHERFORD TX 336 36 64 7:18.6 25:18.6 25:42.2 0:23.5 8:08/M
12 MARCUS GONZALEZ IRVING TX 255 37 67 7:28.4 25:28.5 25:30.4 0:01.9 8:11/M
13 JUAN ESPARZA DALLAS TO 75212 TX 493 38 73 7:39.1 25:39.1 26:41.6 1:02.4 8:15/M
14 GREG ESQUIBEL PROSPER TX 223 37 97 9:05.3 27:05.3 27:29.5 0:24.2 8:43/M
15 MATT SWAIM BURLESON TX 443 36 137 10:56.5 28:56.6 29:09.6 0:13.0 9:18/M
16 DAVID KOGOWSKI GARDEN CITY MI 315 38 163 11:48.6 29:48.6 29:57.9 0:09.2 9:35/M
17 JOSH MCCANN CROWLEY TX 27 36 186 12:44.5 30:44.5 31:53.1 1:08.6 9:53/M
18 LUIS CADENA WAXAHACHIE TX 85 36 187 12:52.7 30:52.8 31:46.1 0:53.3 9:55/M
19 BRETT LOXTERMAN FARMERS BRANCH TX 331 37 189 13:03.4 31:03.5 31:17.1 0:13.6 9:59/M
20 BRENT HILL KELLER TX 563 37 213 14:03.0 32:03.1 32:32.0 0:28.9 10:18/M
21 DOUG WEDEMEYER CARROLLTON TX 476 38 223 14:28.4 32:28.5 32:37.5 0:09.0 10:26/M
22 BRYAN CLARK WYLIE TX 189 37 239 15:10.8 33:10.8 33:36.6 0:25.8 10:40/M
23 CODY BOWEN JOSHUA TX 23 38 257 15:59.1 33:59.1 35:04.7 1:05.5 10:56/M
24 STEVEN ALANIZ HASLET, TX 76052 TX 117 39 264 16:13.1 34:13.2 34:22.6 0:09.4 11:00/M
25 GABE JONES DALLAS TX 595 39 274 16:43.9 34:44.0 34:44.0 11:10/M
26 DOUG KIM DALLAS TX 41 38 280 17:11.6 35:11.6 36:08.3 0:56.6 11:19/M
27 BRANDON HITT ARLINGTON TX 284 35 299 18:20.8 36:20.9 36:44.2 0:23.2 11:41/M
28 HOMER GRIGSBY PFLUGERVILLE TX 258 35 343 21:00.3 39:00.3 39:08.8 0:08.4 12:32/M
29 BRANDON BARBEE ROCKWALL TX 140 38 400 24:47.4 42:47.5 43:26.1 0:38.6 13:45/M
30 ROBERT LIPTAK EULESS TX 328 37 482 34:11.2 52:11.2 53:23.2 1:11.9 16:47/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEPHANIE SMITH DALLAS TX 431 35 29   23:01.2 23:02.7 0:01.5 7:24/M
2 ALEXANDRA PRIDDY NORTH RICHLAND HILLS TX 383 35 31 0:08.7 23:09.9 23:12.3 0:02.3 7:27/M
3 LAURA RILEY FLOWER MOUND TX 633 39 38 0:36.7 23:37.9 23:39.1 0:01.2 7:36/M
4 MELISSA BARRETT CHANDLER TX 144 36 55 1:43.4 24:44.7 24:51.3 0:06.5 7:57/M
5 KATIE SMITH ARLINGTON TX 428 39 87 3:35.4 26:36.7 26:45.2 0:08.5 8:33/M
6 HYEREE KIM PLANO TX 625 38 113 4:58.0 27:59.3 28:53.2 0:53.9 9:00/M
7 BRIANNE GARRETT FORNEY TX 240 35 144 6:01.4 29:02.7 29:19.6 0:16.9 9:20/M
8 EMILY BRUCE DALLAS TX 158 35 146 6:03.0 29:04.3 29:10.7 0:06.4 9:21/M
9 COURTNEY HUGHES ARLINGTON TX 303 35 156 6:20.8 29:22.1 30:11.2 0:49.1 9:27/M
10 SEEMA AHLUWALIA IRVING TX 116 35 212 9:01.4 32:02.7 32:11.3 0:08.6 10:18/M
11 STEFANIE GARCIA FORT WORTH TX 239 35 231 9:47.8 32:49.0 33:01.7 0:12.6 10:33/M
12 KAT GRUCH IRVING TX 260 36 242 10:31.0 33:32.3 33:52.3 0:19.9 10:47/M
13 MELISSA WILLIAMS BURLESON TX 31 36 256 10:57.8 33:59.1 35:04.3 1:05.2 10:56/M
14 DENNA BURROW ARLINGTON TX 585 39 260 11:04.2 34:05.5 34:13.0 0:07.5 10:58/M
15 TONIA ALANIZ HASLET, TX 76052 TX 118 38 263 11:11.3 34:12.6 34:21.8 0:09.2 11:00/M
16 NEIL PIERCE 520 39 266 11:12.1 34:13.4 34:22.8 0:09.3 11:00/M
17 TERI SANCHEZ JOSHUA TX 415 38 271 11:31.7 34:33.0 35:27.1 0:54.1 11:07/M
18 MANDY WHITECOTTON GOLDEN TX 483 36 294 12:58.8 36:00.0 36:02.4 0:02.3 11:35/M
19 HOLLY FOWLER WHITE SETTLEMENT TX 233 35 306 13:40.4 36:41.7 37:28.9 0:47.1 11:48/M
20 HEESANG GIL PLANO TX 622 38 307 13:49.8 36:51.0 37:46.4 0:55.3 11:51/M
21 ANDREA GOODPASTURE RICHARDSON TX 256 39 334 15:37.4 38:38.7 38:52.3 0:13.6 12:25/M
22 SHANTA PARNELL GARLAND TX 545 38 344 16:01.2 39:02.5 39:49.6 0:47.1 12:33/M
23 KATE DENNING HAMILTON TX 206 39 364 17:10.8 40:12.1 40:45.7 0:33.6 12:56/M
24 JENNIFER DYE FORT WORTH TX 216 35 369 17:17.4 40:18.7 41:00.5 0:41.7 12:57/M
25 CHERYL GILDON TEXARKANA TX 539 38 373 17:44.4 40:45.7 41:36.1 0:50.3 13:06/M
26 MEGAN HERNANDEZ KELLER TX 509 35 377 17:52.4 40:53.7 41:14.0 0:20.3 13:09/M
27 LYNDSEY LEACH FAIRVIEW TX 628 35 390 18:52.4 41:53.7 42:06.6 0:12.9 13:28/M
28 EMILY HILL KELLER TX 564 35 392 18:56.1 41:57.3 42:26.1 0:28.7 13:29/M
29 STEPHANIE HUCKABEE COPPERAS COVE TX 57 39 394 18:59.0 42:00.2 42:04.6 0:04.3 13:30/M
30 DALANA BARBEE ROCKWALL TX 141 35 399 19:44.2 42:45.5 43:23.8 0:38.3 13:45/M
31 ALANNA TRAVIS FRISCO TX 455 36 420 22:15.8 45:17.0 45:46.0 0:29.0 14:34/M
32 MARY ARISTA FORT WORTH TX 126 36 441 26:03.2 49:04.4 50:08.9 1:04.5 15:47/M
33 LAURA HATTON FORT WORTH TX 269 37 467 28:17.0 51:18.3 51:54.7 0:36.4 16:30/M
34 JAMIE LIPTAK EULESS TX 327 37 483 29:10.0 52:11.3 53:23.3 1:12.0 16:47/M
35 AMANDA REEVES GRAND PRAIRIE TX 387 35 509 34:41.6 57:42.8 59:14.2 1:31.3 18:33/M
36 KATISHA RENEAU AMARILLO TX 394 37 526 37:08.2 1:00:09.5 1:01:31.6 1:22.1 19:20/M
37 PAMELA KENDZIERSKI CARROLLTON TX 597 38 545 41:40.5 1:04:41.8 1:05:16.1 0:34.3 20:48/M
38 JENNIFER ATKINS EULESS TX 132 35 547 1:06:50.4 1:29:51.7 1:31:09.7 1:18.0 28:53/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KIRAN GYR RICHARDSON TX 542 40 7   18:18.1 18:19.2 0:01.1 5:53/M
2 GREGORY CARTER ROWLETT TX 176 42 69 7:13.4 25:31.5 25:36.5 0:05.0 8:12/M
3 JUSTUS PETERS GLEN ROSE TX 613 41 82 7:56.7 26:14.9 27:00.8 0:45.9 8:26/M
4 JEREMY STUBBS SOUTHLAKE TX 637 42 85 8:10.1 26:28.2 26:44.0 0:15.8 8:31/M
5 GORMAN GREEN DALLAS TX 257 44 100 8:57.6 27:15.7 27:19.4 0:03.6 8:46/M
6 MICHAEL LEHR DALLAS TX 326 41 110 9:27.2 27:45.3 27:57.2 0:11.9 8:55/M
7 BRIAN HERRERA FORT WORTH TX 562 44 115 9:43.0 28:01.1 29:07.7 1:06.6 9:01/M
8 JAMES STELZER PLANO TX 435 44 138 10:39.0 28:57.1 29:13.2 0:16.0 9:19/M
9 KERI WILLIAMS DALLAS TX 40 41 143 10:42.5 29:00.7 29:04.8 0:04.1 9:19/M
10 RUSTY MILLIMAN FORT WORTH TX 350 44 173 12:07.8 30:25.9 30:46.4 0:20.5 9:47/M
11 SCOTT DRAKE CARROLLTON TX 621 42 176 12:11.5 30:29.6 31:01.7 0:32.1 9:48/M
12 RENE ARANDA EL PASO TX 122 43 182 12:17.2 30:35.3 30:59.0 0:23.7 9:50/M
13 VINCENT SANCHEZ ARLINGTON TX 416 44 183 12:18.1 30:36.2 31:47.0 1:10.7 9:50/M
14 JOHNNIE ARP GRAND PRAIRIE TX 128 41 196 12:58.5 31:16.6 31:28.8 0:12.2 10:03/M
15 REYMUNDO SIERRA SEAGOVILLE TX 75 41 207 13:37.5 31:55.6 32:44.1 0:48.5 10:16/M
16 JEREMY REDIG DALLAS TX 36 43 209 13:41.8 32:00.0 32:00.0 10:17/M
17 JOSE ROBLES FORT WORTH TX 649 41 217 13:51.4 32:09.5 32:14.7 0:05.1 10:20/M
18 THOMAS MANOR CARROLLTON TX 333 44 230 14:27.3 32:45.4 33:39.2 0:53.7 10:32/M
19 CRAIG STRICKER MCKINNEY TX 442 43 234 14:43.0 33:01.1 34:05.7 1:04.6 10:37/M
20 DAVID WALKER DALLAS TX 39 43 246 15:26.6 33:44.7 33:49.4 0:04.7 10:51/M
21 ALAN ELMORE LONGVIEW TX 219 42 249 15:32.3 33:50.4 33:59.8 0:09.3 10:53/M
22 GERALDO GARCIA FORT WORTH TX 237 40 333 20:17.5 38:35.6 38:48.7 0:13.0 12:24/M
23 RANDALL DENNING HAMILTON TX 207 41 365 21:55.0 40:13.1 40:46.5 0:33.4 12:56/M
24 CHAD RENEAU AMARILLO TX 390 40 371 22:23.8 40:41.9 41:58.3 1:16.3 13:05/M
25 SHANNON TEAGUE DUNCANVILLE TX 38 43 381 22:56.6 41:14.7 42:00.0 0:45.2 13:15/M
26 JOHN BENNETT MCKINNEY TX 149 42 424 27:20.2 45:38.3 46:13.9 0:35.5 14:40/M
27 MICHAEL MCFADDEN MERKEL TX 343 44 502 38:25.3 56:43.4 57:33.2 0:49.7 18:14/M
28 CHAD TAYLOR MCKINNEY TX 106 40 514 40:09.7 58:27.9 59:11.9 0:44.0 18:48/M
29 SHANNON HOLLIS FORT WORTH TX 291 42 516 40:13.9 58:32.0 59:13.1 0:41.0 18:49/M
30 JAIME CHICAS AZLE TX 186 44 522 41:21.6 59:39.8 1:00:59.6 1:19.8 19:11/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARISOL FLORES ROYSE CITY TX 230 41 91   26:44.6 27:07.7 0:23.1 8:36/M
2 TONYA ARMS FORT WORTH TX 676 43 111 1:14.1 27:58.7 28:04.2 0:05.4 9:00/M
3 REBECCA HEIMBUCH CELINA TX 279 41 127 1:43.6 28:28.2 28:40.0 0:11.8 9:09/M
4 JENNIFER KING KELLER TX 314 42 141 2:15.4 29:00.0 30:03.3 1:03.3 9:19/M
5 TINA POPE PROSPER TX 632 42 154 2:32.8 29:17.4 29:22.9 0:05.5 9:25/M
6 AMY MOORE ARLINGTON TX 355 43 208 5:11.4 31:56.0 32:12.7 0:16.7 10:16/M
7 TONI MCLEMORE DURANT OK 344 40 236 6:17.7 33:02.3 33:24.0 0:21.7 10:37/M
8 LISA BARNHILL ROCKWALL TX 143 42 237 6:21.4 33:06.0 33:13.1 0:07.0 10:39/M
9 GRISELDA BLANCO ARLINGTON TX 535 42 255 7:13.2 33:57.8 34:05.0 0:07.2 10:55/M
10 AMY YOUNG NORTH RICHLAND HILLS TX 58 40 279 8:22.8 35:07.4 35:34.6 0:27.2 11:17/M
11 JAIME HEARD LUBBOCK TX 277 42 286 8:49.8 35:34.4 35:40.2 0:05.8 11:26/M
12 STACY VANCE YANTIS TX 463 44 288 9:04.5 35:49.1 36:00.4 0:11.3 11:31/M
13 KERSTIN MAREK MCKINNEY TX 103 41 311 10:15.1 36:59.7 37:25.1 0:25.3 11:54/M
14 SHELLEY BAXTER GRAND PRAIRIE TX 580 44 339 12:08.5 38:53.1 39:35.7 0:42.6 12:30/M
15 REBECCA RITCH OLATHE KS 406 42 370 13:35.6 40:20.2 41:02.9 0:42.7 12:58/M
16 ELIZABETH CANTU DALLAS TX 587 40 374 14:04.9 40:49.5 41:17.0 0:27.5 13:07/M
17 ERIKA HOLCOMB BARKSDALE AFB LA 288 40 386 15:03.0 41:47.6 42:13.9 0:26.2 13:26/M
18 MELINDA HESTER RHOME TX 282 43 396 15:34.0 42:18.6 42:39.8 0:21.2 13:36/M
19 HEATHER EVANS AMARILLO TX 226 42 403 16:06.7 42:51.3 43:12.1 0:20.8 13:47/M
20 MORGAN DUNGAN GAINESVILLE TX 592 40 445 22:41.2 49:25.8 49:52.5 0:26.7 15:53/M
21 RACHEL WALTER DENTON TX 470 44 446 22:42.7 49:27.3 50:25.1 0:57.7 15:54/M
22 MONICA DEMIER ARLINGTON TX 556 44 451 22:49.0 49:33.6 50:31.4 0:57.8 15:56/M
23 CAROLINA HILLEY DALLAS TX 565 41 473 24:58.2 51:42.8 52:30.7 0:47.9 16:37/M
24 ALMA AGUIRRE-FLORES DALLAS TX 549 42 474 24:59.8 51:44.4 52:32.7 0:48.3 16:38/M
25 ERIN PFEIFFER HALTOM CITY TX 374 44 497 28:48.3 55:32.9 56:48.4 1:15.5 17:51/M
26 JENNY CARGILL ARLINGTON TX 174 43 501 29:53.0 56:37.6 57:42.0 1:04.4 18:12/M
27 AUBRI WARD ABILENE TX 471 43 503 29:59.1 56:43.7 57:32.9 0:49.2 18:14/M
28 CATHERINE HOLLIS FORT WORTH TX 290 42 517 31:47.7 58:32.3 59:13.2 0:40.8 18:49/M
29 CHARITY DAVIS AMARILLO TX 201 43 525 33:24.9 1:00:09.5 1:01:31.7 1:22.2 19:20/M
30 DRUELLA PARKERS 497 44 534 35:15.7 1:02:00.3 1:02:37.2 0:36.8 19:56/M
31 HOLLY VASQUEZ CARROLLTON TX 465 42 536 35:53.6 1:02:38.2 1:03:40.9 1:02.7 20:08/M
32 DANA WHITMIRE PROSPER TX 575 43 538 36:26.8 1:03:11.4 1:03:30.9 0:19.4 20:19/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROB HURLEY KELLER TX 566 47 44   24:21.4 24:25.2 0:03.7 7:50/M
2 LEIF ANDERSON FLOWER MOUND TX 612 47 57 0:24.3 24:45.8 24:49.4 0:03.6 7:57/M
3 STEPHEN KRAUS DALLAS TX 626 49 66 1:04.1 25:25.6 25:37.4 0:11.8 8:10/M
4 DANIEL DUFRESNE MCKINNEY TX 215 49 79 1:31.8 25:53.2 26:01.3 0:08.0 8:19/M
5 PEDRO RIVERA GRAND PRAIRIE TX 610 45 94 2:33.6 26:55.1 28:16.7 1:21.6 8:39/M
6 WILLIAM CHAVEZ EULESS TX 554 47 107 3:11.8 27:33.2 27:59.0 0:25.8 8:52/M
7 SCOTT CHAMBERS WINDERMERE FL 184 45 124 4:05.9 28:27.3 28:34.8 0:07.4 9:09/M
8 JAY DAN GUMM DESOTO TX 34 46 157 5:01.1 29:22.5 29:26.4 0:03.8 9:27/M
9 TODD GEORGE ARLINGTON TX 241 48 161 5:16.1 29:37.5 29:47.3 0:09.7 9:31/M
10 BOBBY EVANS AMARILLO TX 225 46 162 5:23.3 29:44.8 30:05.5 0:20.7 9:34/M
11 DENNIS KIM PLANO TX 624 47 164 5:34.3 29:55.8 30:49.1 0:53.3 9:37/M
12 WILLIAM CRANK DALLAS TX 195 45 172 6:03.1 30:24.6 30:50.6 0:26.0 9:46/M
13 MARK NEUMAYER DALLAS TX 366 46 175 6:07.6 30:29.1 30:35.4 0:06.3 9:48/M
14 JAMES SIMMS WYLIE TX 635 47 219 7:56.0 32:17.5 33:01.6 0:44.1 10:23/M
15 STEPHEN SMOOT CLEBURNE TX 432 49 238 8:46.7 33:08.2 34:03.5 0:55.3 10:39/M
16 TOM BAYNES BOWIE TX 581 46 244 9:14.9 33:36.4 33:51.9 0:15.5 10:48/M
17 JOHN CERVANTES ARLINGTON TX 537 49 259 9:42.5 34:04.0 34:48.9 0:44.9 10:57/M
18 MICHAEL QUIMBEY FLOWER MOUND TX 7 45 310 12:31.4 36:52.9 37:23.9 0:31.0 11:51/M
19 CHRIS CLARK SULPHUR SPRINGS TX 190 46 312 12:43.3 37:04.8 37:16.3 0:11.5 11:55/M
20 LUKE HAYNES WEATHERFORD TX 275 49 329 13:19.4 37:40.9 38:55.3 1:14.4 12:07/M
21 EDDIE JOHNSTON ARLINGTON TX 309 47 337 14:30.1 38:51.5 39:44.2 0:52.7 12:30/M
22 WAYNE WHITMIRE PROSPER TX 578 48 354 15:02.5 39:23.9 39:43.0 0:19.0 12:40/M
23 JASON CARGILL ARLINGTON TX 173 47 379 16:47.7 41:09.1 42:15.3 1:06.2 13:14/M
24 MICHAEL PUGH DALLAS TX 35 49 416 20:15.4 44:36.9 44:36.9 14:20/M
25 JOSE MONGE MCKINNEY TX 104 49 418 20:33.3 44:54.8 45:35.8 0:41.0 14:26/M
26 ALBERT GONZALEZ FORT WORTH TX 253 46 440 24:17.1 48:38.6 49:39.6 1:01.0 15:38/M
27 VLADIMIR MARKOVIC WAXAHACHIE TX 334 45 450 25:11.7 49:33.2 50:30.9 0:57.6 15:56/M
28 JAMES MAREK MCKINNEY TX 102 46 455 25:39.9 50:01.4 50:42.3 0:40.9 16:05/M
29 JIM GALLEY GRANBURY TX 235 48 459 26:06.0 50:27.4 50:38.3 0:10.9 16:13/M
30 JOHN LIRA BURLESON TX 112 46 470 26:59.0 51:20.5 52:11.6 0:51.1 16:30/M
31 BRIAN FRANCIS DALLAS TX 33 45 471 27:04.0 51:25.4 52:14.2 0:48.8 16:32/M
32 OSLEY COOK CEDARHILL TX 590 48 507 33:10.2 57:31.6 58:21.3 0:49.7 18:30/M
33 DAVID ROBINSON AMARILLO TX 408 49 546 1:05:18.3 1:29:39.7 1:30:57.8 1:18.0 28:50/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 REBECCA TAYLOR WYLIE TX 446 47 58   24:50.2 24:50.2 7:59/M
2 SHELBY HENRY ARLINGTON TX 280 46 71 0:46.9 25:37.1 26:24.0 0:46.8 8:14/M
3 BRIGID ROSE SOUTHLAKE TX 410 49 126 3:37.6 28:27.8 29:05.5 0:37.7 9:09/M
4 KARI POLK ABILENE TX 377 47 160 4:47.1 29:37.4 30:00.5 0:23.1 9:31/M
5 MICHELE FIEGEL BOWIE TX 593 46 203 6:57.2 31:47.4 32:02.8 0:15.4 10:13/M
6 COLLEEN NEUMAYER DALLAS TX 365 46 225 7:46.7 32:36.9 32:44.3 0:07.3 10:29/M
7 GINA QUIMBEY FLOWER MOUND TX 6 47 233 8:03.3 32:53.6 33:25.9 0:32.3 10:34/M
8 SANDY MCDONALD ROCKWALL TX 341 46 245 8:51.0 33:41.2 33:58.4 0:17.2 10:50/M
9 DEBORAH ELMORE LONGVIEW TX 220 47 250 9:01.2 33:51.4 34:00.3 0:08.8 10:53/M
10 MELISSA CAMPOS ARLINGTON TX 586 47 253 9:05.0 33:55.2 34:01.8 0:06.5 10:54/M
11 LAURA GONZALEZ FORT WORTH TX 254 45 277 10:06.0 34:56.2 35:56.8 1:00.6 11:14/M
12 ANN RUTHART BURLESON TX 413 46 284 10:33.8 35:24.0 35:41.0 0:16.9 11:23/M
13 TERESA KEEL DURANT OK 311 48 285 10:35.9 35:26.2 35:47.3 0:21.1 11:24/M
14 KRISTEN JONES 677 46 291 11:00.6 35:50.8 36:12.0 0:21.2 11:31/M
15 CORINA CERVANTES ARLINGTON TX 536 47 327 12:47.4 37:37.6 38:29.7 0:52.0 12:06/M
16 DONNA HORNE HALLSVILLE TX 295 48 336 14:00.6 38:50.8 39:13.6 0:22.7 12:29/M
17 JAMIE RAZEY HAYSVILLE KS 386 49 405 18:21.2 43:11.4 44:11.6 1:00.1 13:53/M
18 DELTINA DIXON ARLINGTON TX 538 46 413 19:31.4 44:21.6 44:28.9 0:07.3 14:16/M
19 TERI ROGERS FRISCO TX 409 48 421 20:29.6 45:19.8 45:49.0 0:29.1 14:34/M
20 EILEEN ACKLEY MCKINNEY TX 108 48 453 25:08.4 49:58.6 50:42.6 0:43.9 16:04/M
21 MARISA MCCANN ARLINGTON TX 340 48 458 25:36.3 50:26.5 50:37.4 0:10.9 16:13/M
22 AMY BEAMAN COLLEYVILLE TX 146 48 462 25:48.9 50:39.1 51:12.3 0:33.1 16:17/M
23 CHERYL WAKELAND MANSFIELD TX 468 48 476 26:55.5 51:45.7 52:47.8 1:02.1 16:38/M
24 KAROL MONGE MCKINNEY TX 105 46 513 33:37.6 58:27.8 59:11.3 0:43.5 18:48/M
25 MOIRA MARTIN 498 45 544 39:45.4 1:04:35.7 1:04:35.7 20:46/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID BRADLEY LEWISVILLE TX 152 51 37   23:37.6 23:40.8 0:03.1 7:36/M
2 JOSEPH BENCIVENGA ANNAPOLIS MD 534 50 50 0:54.1 24:31.8 24:39.7 0:07.9 7:53/M
3 DANIEL VILLEGAS FORT WORTH TX 605 50 60 1:19.3 24:57.0 25:09.4 0:12.4 8:01/M
4 CURTIS LINSCOTT ARLINGTON TX 659 52 75 2:09.4 25:47.1 25:48.2 0:01.1 8:17/M
5 RICHARD SPORN DALLAS TX 433 54 78 2:15.6 25:53.2 25:57.3 0:04.1 8:19/M
6 TIM MOORE ARLINGTON TX 357 54 121 4:37.4 28:15.1 28:32.2 0:17.0 9:05/M
7 DAVID MCADAM GRAND PRARIE TX 658 50 125 4:49.7 28:27.3 28:49.7 0:22.3 9:09/M
8 DAVID DAVIS AMARILLO TX 202 51 129 5:03.9 28:41.5 29:56.9 1:15.3 9:13/M
9 TED BEAMAN COLLEYVILLE TX 148 50 205 8:15.0 31:52.7 32:25.6 0:32.9 10:15/M
10 JOE MARTINEZ FORT WORTH TX 517 50 220 8:43.2 32:20.8 32:46.1 0:25.2 10:24/M
11 ROBERT BAXTER GRAND PRAIRIE TX 579 50 221 8:49.3 32:27.0 33:10.8 0:43.7 10:26/M
12 DAVID DEJARNETT N. RICHLAND HILLS TX 204 50 283 11:45.4 35:23.1 35:37.5 0:14.4 11:23/M
13 JOHN GJERTSEN FORT WORTH TX 248 53 313 13:27.7 37:05.4 37:11.3 0:05.9 11:55/M
14 JOHNNY HORNE HALLSVILLE TX 296 50 338 15:14.8 38:52.5 39:15.3 0:22.8 12:30/M
15 RODGER DEWBERRY ARLINGTON TX 619 52 463 27:20.1 50:57.8 51:56.0 0:58.1 16:23/M
16 JIM BYBEE FORT WORTH TX 162 54 493 30:47.0 54:24.7 57:48.5 3:23.8 17:30/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANNE ZOELLICK EASTLAND TX 489 52 54   24:41.5 24:43.4 0:01.9 7:56/M
2 MARY HIBBS ARLINGTON TX 512 54 56 0:04.0 24:45.6 25:31.6 0:46.0 7:57/M
3 TONYA HESS LINDSAY TX 510 50 108 2:52.4 27:33.9 28:01.7 0:27.7 8:52/M
4 COLLEEN MONROE SOUTHLAKE TX 353 50 122 3:45.3 28:26.8 29:05.4 0:38.6 9:09/M
5 LYNDA PARRA FORT WORTH TX 616 51 167 5:28.0 30:09.6 30:12.1 0:02.5 9:42/M
6 SUSAN FORSVALL PLANO TX 232 51 188 6:16.3 30:57.8 31:05.6 0:07.8 9:57/M
7 LINDA BEAMAN HURST TX 147 54 206 7:13.4 31:54.9 32:27.2 0:32.3 10:15/M
8 MICHELE JOHNSON FRISCO TX 307 54 226 7:56.3 32:37.8 32:46.9 0:09.0 10:29/M
9 CHAREAN WILLIAMS ARLINGTON TX 651 52 304 11:46.1 36:27.6 36:55.1 0:27.4 11:43/M
10 LAURIE SHEELY 652 54 305 11:46.8 36:28.3 36:55.4 0:27.1 11:44/M
11 SHARON GJERTSEN FORT WORTH TX 249 52 318 12:32.8 37:14.3 37:20.1 0:05.7 11:58/M
12 LISA GARRISON LEANDER TX 14 53 323 12:49.8 37:31.3 38:01.2 0:29.9 12:04/M
13 ANGELINA CANAVA OKLAHOMA CITY OK 169 53 326 12:54.3 37:35.9 37:51.3 0:15.4 12:05/M
14 RACHEL HAMBLEY JOSHUA TX 25 52 341 14:14.0 38:55.5 39:52.3 0:56.8 12:31/M
15 MAGGIE DEJARNETT M.RICHLAND HILLS TX 205 52 342 14:15.6 38:57.1 39:11.5 0:14.3 12:31/M
16 LISA BRANNON CAMPBELL TX 153 51 353 14:42.0 39:23.5 39:41.1 0:17.6 12:40/M
17 MICHELLE NEWSOME DALLAS TX 570 51 367 15:33.3 40:14.9 40:56.6 0:41.7 12:56/M
18 MICHELLE VANWINKLE RHOME TX 464 50 395 17:36.9 42:18.4 42:39.8 0:21.4 13:36/M
19 STACY SCHROEDER MIDLAND TX 67 50 428 21:56.1 46:37.6 47:18.9 0:41.3 14:59/M
20 BETH BELL EULESS TX 533 53 437 23:25.9 48:07.5 48:58.2 0:50.7 15:28/M
21 STEPHANI HORTON TELL CITY IN 300 52 442 24:39.1 49:20.6 50:15.0 0:54.4 15:52/M
22 KRISTY GEPHART IREDELL TX 242 51 469 26:37.0 51:18.5 51:54.5 0:36.0 16:30/M
23 DENISE CAMPBELL LEWISVILLE TX 167 53 487 28:26.4 53:07.9 53:48.6 0:40.6 17:05/M
24 SHELIA BYBEE FORT WORTH TX 163 53 492 29:35.8 54:17.4 57:49.7 3:32.3 17:27/M
25 LISA WHEELER HALTOM CITY TX 481 51 496 30:50.2 55:31.7 56:47.8 1:16.0 17:51/M
26 CINDY HALLUM BROWNWOOD TX 64 51 531 36:07.2 1:00:48.8 1:01:30.9 0:42.1 19:33/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PAUL WILSON EULESS TX 485 59 22   22:24.8 22:25.8 0:01.0 7:12/M
2 TOMMY JOHNSON FRISCO TX 308 56 23 0:09.7 22:34.6 22:37.5 0:02.9 7:15/M
3 THOMAS MADDEN DALLAS TX 648 55 30 0:40.0 23:04.9 23:07.8 0:02.9 7:25/M
4 DAVID CABRAL FORT WORTH TX 615 56 53 2:11.4 24:36.3 24:38.4 0:02.0 7:55/M
5 STEVE BRODA NORTHVILLE MI 156 55 83 3:50.7 26:15.6 26:38.2 0:22.6 8:26/M
6 MICHAEL ZOELLICK EASTLAND TX 490 55 101 4:52.4 27:17.3 27:44.2 0:26.8 8:46/M
7 RICKEY GILCREASE BOSSIER CITY LA 245 59 106 5:06.4 27:31.3 27:38.8 0:07.5 8:51/M
8 DAN NABERHAUS ARLINGTON TX 569 55 149 6:41.2 29:06.0 29:11.4 0:05.3 9:21/M
9 DOUGLAS REED MESQUITE TX 573 55 195 8:45.6 31:10.5 32:05.4 0:54.9 10:01/M
10 ANTHONY HUNTOON GRAPEVINE TX 623 55 198 8:52.6 31:17.5 31:30.4 0:12.8 10:04/M
11 RALPH BLAKLEY PLANO TX 9 55 261 11:42.7 34:07.6 34:37.6 0:30.0 10:58/M
12 RUBEN CANAVA OKLAHOMA CITY OK 170 58 267 11:49.8 34:14.7 34:29.8 0:15.1 11:00/M
13 MICHAEL DISHMAN MANSFIELD TX 213 56 281 12:50.6 35:15.4 35:32.0 0:16.5 11:20/M
14 JOSEPH LENZ ARLINGTON TX 42 56 349 16:47.6 39:12.5 40:13.1 1:00.5 12:36/M
15 DAVID POWELL ARLINGTON TX 378 59 414 21:58.5 44:23.4 44:49.8 0:26.4 14:16/M
16 RAY BLAKLEY CARROLLTON TX 10 57 430 24:33.3 46:58.2 47:28.0 0:29.8 15:06/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LEANNE GILCREASE BOSSIER CITY LA 244 55 105   27:29.6 27:31.9 0:02.3 8:50/M
2 DENISE SMITH BOSWELL OK 427 58 232 5:19.6 32:49.2 33:05.7 0:16.4 10:33/M
3 DEBBIE LUDWICK HALTOM CITY TX 568 57 295 8:32.4 36:02.0 36:09.3 0:07.3 11:35/M
4 TERESA HICKS ABILENE TX 283 57 308 9:21.8 36:51.4 37:24.9 0:33.4 11:51/M
5 JAYNIE FLORES DALLAS TX 229 58 352 11:48.3 39:17.9 39:29.6 0:11.7 12:38/M
6 ROBIN STANDLEY EULESS TX 434 55 363 12:38.9 40:08.5 41:11.7 1:03.2 12:54/M
7 KELLY MONROE GRAND PRAIRIE TX 354 55 368 12:46.2 40:15.8 40:22.3 0:06.5 12:57/M
8 KAREN TUTT CLEBURNE TX 458 58 410 16:30.1 43:59.7 44:29.0 0:29.3 14:09/M
9 DI ANN SANCHEZ EULESS TX 602 55 422 17:56.1 45:25.7 45:58.6 0:32.9 14:36/M
10 MAGDALENA ARISTA FORT WORTH TX 125 55 456 22:41.2 50:10.8 51:15.7 1:04.8 16:08/M
11 HOPE RM PARSLEY SUNNYVALE TX 370 57 464 23:31.6 51:01.2 51:23.4 0:22.2 16:24/M
12 REBECCA CHAISSON WEATHERFORD TX 553 58 484 24:49.6 52:19.2 53:16.3 0:57.0 16:49/M
13 PAM ANDREWPP ARLINGTON TX 121 55 488 25:46.2 53:15.8 54:03.8 0:48.0 17:07/M
14 JUDY DARWIN RED OAK TX 198 57 494 27:44.0 55:13.6 55:26.5 0:12.8 17:45/M
15 FELICIA COOK CEDARHILL TX 589 55 506 30:01.6 57:31.2 58:21.1 0:49.8 18:30/M
16 DEBRA NETTLES FORT WORTH TX 363 56 510 30:38.3 58:07.9 58:39.6 0:31.7 18:41/M
17 SHERYL WESTBROOK MIDLOTHIAN TX 480 58 520 31:24.6 58:54.2 59:45.2 0:51.0 18:56/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ACENSION FIERRO SMITHVILLE TX 227 60 26   22:56.6 22:57.9 0:01.2 7:22/M
2 FREDDY ROGERS DALLAS TX 37 60 86 3:32.3 26:28.9 26:32.2 0:03.2 8:31/M
3 MICHAEL BROWN EASTLAND TX 157 60 102 4:21.9 27:18.5 27:44.3 0:25.7 8:47/M
4 ERNEST DISHMAN GRANBURY TX 212 61 152 6:19.4 29:16.1 29:40.4 0:24.3 9:25/M
5 DAVE CARTER DUNCANVILLE TX 175 63 168 7:21.3 30:18.0 30:22.7 0:04.7 9:45/M
6 MICHAEL WAYNE MESQUITE TX 474 60 184 7:41.5 30:38.1 30:43.5 0:05.3 9:51/M
7 EDWARD LEAL WILMER TX 323 63 193 8:11.9 31:08.6 31:13.8 0:05.2 10:01/M
8 STEPHEN PHILLIPS ARLINGTON TX 519 61 200 8:44.8 31:41.4 31:50.7 0:09.2 10:11/M
9 ALLEN SERRANO SANGER TX 419 60 314 14:09.6 37:06.3 37:18.9 0:12.6 11:56/M
10 MARK GLASMIRE ARLINGTON TX 250 62 319 14:26.0 37:22.6 37:44.9 0:22.2 12:01/M
11 RICHARD WAKELAND MANSFIELD TX 469 61 366 17:18.2 40:14.8 41:15.2 1:00.3 12:56/M
12 GARY SCHEPF IRVING TX 418 62 433 24:27.3 47:24.0 48:26.6 1:02.6 15:14/M
13 DANNY RENEAU AMARILLO TX 392 62 448 26:34.0 49:30.7 50:48.2 1:17.5 15:55/M
14 MICK WESTBROOK MIDLOTHIAN TX 479 63 519 35:56.4 58:53.1 59:45.3 0:52.2 18:56/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PAM CASEY HURST TX 178 61 376   40:51.0 41:04.2 0:13.2 13:08/M
2 RACHEL CARTER DUNCANVILLE TX 177 62 411 3:11.5 44:02.5 44:05.0 0:02.4 14:10/M
3 DEBRA MENENDEZ FRISCO TX 346 63 415 3:42.4 44:33.5 44:50.7 0:17.2 14:19/M
4 VICKI BLAKLEY PLANO TX 11 64 438 7:35.4 48:26.5 48:57.2 0:30.7 15:34/M
5 LEEANN AUSEC ARLINGTON TX 133 62 472 10:40.9 51:31.9 52:16.6 0:44.6 16:34/M
6 MARLA RENEAU AMARILLO TX 395 60 532 20:06.6 1:00:57.6 1:02:18.0 1:20.4 19:36/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ARLO HOME 642 68 181   30:32.7 30:37.4 0:04.6 9:49/M
2 ROBERT CHAMBERS FORT MYERS FL 183 69 197 0:44.5 31:17.3 31:25.3 0:07.9 10:04/M
3 TEDDY VIATOR DALLAS TX 467 65 201 1:11.3 31:44.0 31:48.8 0:04.7 10:12/M
4 GREGG GLEICHERT GRAND PRAIRIE TX 541 69 270 3:55.8 34:28.5 34:51.6 0:23.1 11:05/M
5 BOB SILVERMAN HURST TX 422 68 340 8:21.4 38:54.2 39:06.5 0:12.3 12:30/M
6 ANDY NELSON GRAND PRAIRIE TX 362 66 361 9:32.1 40:04.9 40:59.9 0:55.0 12:53/M
7 RON SCHROEDER MIDLAND TX 66 68 529 30:15.0 1:00:47.8 1:01:30.2 0:42.4 19:33/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TRUDY BRILL CARROLLTON TX 584 65 309   36:51.8 37:24.0 0:32.2 11:51/M
2 SANDRA STONEBRAKER AZLE TX 441 65 355 2:50.3 39:42.2 41:01.1 1:18.9 12:46/M
3 PEGGY BAILEY GODLEY TX 137 66 477 15:01.5 51:53.4 52:52.9 0:59.4 16:41/M
4 KANDY FONTAINE MCKINNEY TX 101 65 515 21:37.5 58:29.4 59:13.0 0:43.6 18:48/M
5 ESTELA WOODS NORTH RICHLAND HILLS TX 487 68 521 22:25.0 59:16.8 59:16.8 19:03/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHARLES LEE TYLER TX 324 70 88   26:37.7 26:40.7 0:03.0 8:34/M
2 BILL ACKLEY MCKINNEY TX 107 70 454 23:21.1 49:58.8 50:42.8 0:43.9 16:04/M
3 LARRY BAILEY GODLEY TX 136 71 478 25:16.0 51:53.7 52:53.4 0:59.6 16:41/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SALLY BRANTLEY CANYON TX 61 70 530   1:00:48.5 1:01:30.4 0:41.9 19:33/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WALLY CAPPS FARMERS BRANCH TX 171 76 96   26:58.3 27:03.4 0:05.1 8:40/M
Top

Male 80 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RICHARD LENZ ARLINGTON TX 44 89 481   52:06.5 53:06.0 0:59.5 16:45/M
Top

Female 80 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARGARET LENZ ARLINGTON TX 43 87 480   52:04.6 53:06.2 1:01.6 16:45/M