5th Annual Some Like It Cold

Age Group Results

December 16, 2017


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 1- 6 7- 8 9-10 11-12 13-15 16-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
Women: Top Finishers 1- 6 7- 8 9-10 11-12 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 70-74 75-79

5K Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAYCEE HIGGINS 538 14 10   21:38.6 21:39.7 0:01.0 6:57/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AUSTIN CHRISTMAS WEATHERFORD TX 1503 17 1   17:34.2 17:35.8 0:01.5 5:39/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JULIE KENDRO FORT WORTH TX 1582 59 23   25:39.2 25:47.7 0:08.5 8:15/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MOHAMMAD HAMOURI 528 45 2   17:45.8 17:46.5 0:00.7 5:42/M
Top

Female Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KAYE KAUFFMAN BURLESON TX 1516 60 48   28:10.9 28:16.3 0:05.4 9:03/M
Top

Male Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRIS KOBOS PLANO TX 1339 58 22   25:37.6 25:38.9 0:01.3 8:14/M
Top

Female 6 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AUSTYN PEREZ 1260 6 116   36:10.3 36:29.1 0:18.7 11:38/M
2 KENLEY PARSONS 1256 5 125 1:24.8 37:35.1 37:42.4 0:07.2 12:05/M
3 MOLLY HELM 1196 5 147 2:11.8 38:22.2 38:33.8 0:11.6 12:20/M
4 ELEANOR VAZQUEZ BENBROOK TX 1302 6 167 4:35.6 40:46.0 40:58.0 0:12.0 13:06/M
5 AUDREY DAVENPORT 1167 5 168 4:44.2 40:54.6 41:06.0 0:11.4 13:09/M
6 HAILEY BRAVO 1140 6 170 5:34.0 41:44.4 42:02.1 0:17.6 13:25/M
7 MADISON BROOKSHIER 1142 6 202 12:27.1 48:37.5 48:59.4 0:21.9 15:38/M
8 ELENA BLOSE BENBROOK TX 1133 6 209 13:31.1 49:41.5 49:47.5 0:05.9 15:59/M
9 ALLANA SCANLON 1281 6 220 16:07.8 52:18.2 52:58.9 0:40.6 16:49/M
10 KATE HERRICK 1197 6 222 16:22.1 52:32.5 52:53.9 0:21.3 16:54/M
11 BAILEY GUNTHER 1192 6 239 25:45.8 1:01:56.2 1:02:37.6 0:41.4 19:55/M
Top

Male 6 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ZANDER SEDLAK 531 6 81   32:15.4 32:29.7 0:14.2 10:22/M
2 RYLAND MATHEISON 1241 6 129 5:23.2 37:38.6 37:58.6 0:20.0 12:06/M
3 OAKLEY THOMAS 1295 6 187 13:34.8 45:50.3 46:36.4 0:46.1 14:44/M
4 ALEXANDER WESTBROOK MANSFIELD TX 1438 6 210 17:49.9 50:05.4 50:36.0 0:30.6 16:06/M
5 ANDREW SANDOVAL FORT WORTH TX 1279 5 216 19:01.5 51:17.0 51:30.7 0:13.7 16:29/M
6 CHANCE JOHNSON ROANOKE TX 1514 6 235 22:44.7 55:00.2 55:37.1 0:36.9 17:41/M
Top

Female 7 to 8

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BROOKLYN MATHIESON BENBROOK TX 1242 8 87   33:13.8 33:35.3 0:21.5 10:41/M
2 ZOEY MALONE BENBROOK TX 1240 8 90 0:20.8 33:34.6 33:49.1 0:14.4 10:48/M
3 RYLEIGH PEARSON 1258 7 108 2:08.0 35:21.9 35:33.1 0:11.2 11:22/M
4 KLARISSA LOMAS 1234 7 112 2:23.3 35:37.1 36:04.5 0:27.3 11:27/M
5 MCKINZIE BROOKSHIER BENBROOK TX 1143 8 131 4:26.0 37:39.9 38:04.6 0:24.7 12:06/M
6 MADILYNN SCHWALIE 1283 7 137 4:34.3 37:48.1 38:01.7 0:13.5 12:09/M
7 JENNIFER TORRES FORT WORTH TX 1488 8 157 6:25.7 39:39.6 39:45.7 0:06.1 12:45/M
8 NAYELLI ORDONEZ 1475 8 175 10:22.1 43:36.0 43:51.6 0:15.6 14:01/M
9 TAYLOR WARREN 1306 7 182 12:16.6 45:30.4 45:44.3 0:13.8 14:38/M
10 LILY HUTYRA 1205 7 195 14:20.3 47:34.1 47:45.4 0:11.2 15:18/M
11 KATIE KOVARIK 1220 7 197 15:03.1 48:17.0 48:26.0 0:09.0 15:32/M
12 MAREAH SAINZ 1277 7 199 15:05.8 48:19.7 48:59.7 0:40.0 15:32/M
13 AVA LITTLE 1231 7 200 15:08.4 48:22.3 49:06.2 0:43.9 15:33/M
14 NAOMI CARO 1154 8 203 15:30.6 48:44.4 48:53.3 0:08.8 15:40/M
15 BAY BRADSHAW 1136 7 204 15:30.9 48:44.8 48:53.9 0:09.0 15:40/M
16 MADDY BLOCKER BENBROOK TX 1132 7 208 15:49.5 49:03.3 49:12.8 0:09.5 15:46/M
17 KATHYN GRAHAM 1189 8 218 18:11.2 51:25.1 51:42.4 0:17.3 16:32/M
18 AVERY DIX 1172 8 219 18:34.7 51:48.6 51:56.8 0:08.2 16:39/M
19 MAGNOLIA PETERSON 1262 7 224 21:03.3 54:17.1 54:20.5 0:03.3 17:27/M
20 JULIA FOX 1184 7 229 21:17.1 54:30.9 54:53.5 0:22.5 17:31/M
21 LILLY TAYLOR 1294 7 232 21:22.1 54:35.9 54:39.6 0:03.6 17:33/M
22 ELIZABETH BROWN N RICHLND HLS TX 1321 8 237 25:12.9 58:26.7 59:02.1 0:35.3 18:47/M
Top

Male 7 to 8

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 OWEN ATKINS FORT WORTH TX 1125 7 15   24:57.8 25:04.7 0:06.9 8:01/M
2 PHILLIP MCFADDEN BENBROOK TX 1245 7 36 2:06.5 27:04.3 27:16.7 0:12.4 8:42/M
3 SEBATIAN GARCIA 1464 8 42 2:59.2 27:57.0 28:01.8 0:04.7 8:59/M
4 DANIEL BERNAL FORT WORTH TX 1456 7 43 2:59.5 27:57.3 28:01.8 0:04.4 8:59/M
5 EVAN ENDSLEY 1182 7 51 4:02.3 29:00.1 29:14.0 0:13.9 9:19/M
6 GRIFFIN WOMACK 1311 8 65 6:06.1 31:03.9 31:07.0 0:03.0 9:59/M
7 JOSH FINK ALEDO TX 86 7 69 6:31.4 31:29.2 31:48.6 0:19.4 10:07/M
8 WILLIAM BRAVO BENBROOK TX 1141 8 71 6:48.3 31:46.1 31:48.3 0:02.2 10:13/M
9 LIAM PRICE 1266 8 73 6:56.6 31:54.4 31:57.8 0:03.4 10:15/M
10 AYDEN BRUCK 1150 7 77 7:09.1 32:06.9 32:31.8 0:24.8 10:19/M
11 TAYLOR BOBO 1135 7 82 7:18.1 32:15.9 32:41.4 0:25.4 10:22/M
12 SETH JAMES 1208 8 88 8:32.6 33:30.4 33:36.8 0:06.3 10:46/M
13 CHAD JAMES 1207 8 91 8:37.8 33:35.6 33:42.5 0:06.8 10:48/M
14 ZACHERY ROWAN 1270 8 95 9:08.6 34:06.4 34:25.0 0:18.5 10:58/M
15 NASH BRANNON 1139 8 99 9:32.1 34:29.9 34:34.1 0:04.1 11:05/M
16 WYATT RADFORD 1267 7 103 9:57.1 34:54.9 35:02.4 0:07.4 11:13/M
17 CALEB FENTON FORT WORTH TX 1327 7 117 11:28.3 36:26.1 37:17.4 0:51.3 11:43/M
18 DAVID VALLEJO 1491 7 121 11:55.5 36:53.3 36:57.3 0:03.9 11:52/M
19 JORGE CALDERON 1459 7 124 12:33.3 37:31.1 37:52.6 0:21.5 12:04/M
20 JAMES SCHWALIE 1282 7 138 12:50.6 37:48.4 38:01.7 0:13.2 12:09/M
21 DREW BALDOBINO 1126 7 151 13:51.5 38:49.3 39:15.1 0:25.8 12:29/M
22 MARCUS SAINZ 1276 7 155 14:16.4 39:14.2 39:52.8 0:38.6 12:37/M
23 RYDER CARTRETTE 1156 7 164 15:17.2 40:15.0 40:31.1 0:16.1 12:57/M
24 BLAKE JAMES 1206 8 165 15:36.6 40:34.4 40:40.8 0:06.3 13:03/M
25 JESUS RICO 1482 8 184 20:36.8 45:34.6 46:00.5 0:25.9 14:39/M
26 JACOB MOSER 1252 8 191 21:41.1 46:38.9 46:47.5 0:08.5 15:00/M
27 ELIJAH VILLALOBOS BENBROOK TX 1317 8 192 21:42.8 46:40.6 46:49.2 0:08.5 15:00/M
28 BRADY YOUNG BENBROOK TX 1314 8 196 23:09.8 48:07.6 48:27.1 0:19.5 15:28/M
29 FINN RYAN 1272 7 213 25:49.1 50:46.9 51:15.3 0:28.3 16:19/M
30 KYLER PARSONS 1257 8 233 29:48.7 54:46.5 54:57.9 0:11.3 17:37/M
Top

Female 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CARLEY COUCH BENBROOK TX 1161 9 17   24:59.5 25:05.5 0:06.0 8:02/M
2 ADALYN ENDSLEY 1181 9 33 1:57.2 26:56.7 27:03.0 0:06.2 8:40/M
3 MARINA GIRON 1466 10 45 3:10.3 28:09.8 28:15.1 0:05.2 9:03/M
4 DANIELA CALDERA FORT WORTH TX 1458 10 46 3:10.5 28:10.0 28:15.2 0:05.2 9:03/M
5 WENDY BERNAL FORT WORTH TX 1457 10 47 3:10.7 28:10.2 28:15.4 0:05.2 9:03/M
6 KENLEIGH MATHIESON BENBROOK TX 1243 9 92 8:37.1 33:36.6 33:57.4 0:20.8 10:48/M
7 ELLA SHARP 1286 10 118 11:37.1 36:36.6 36:49.7 0:13.0 11:46/M
8 SOPHIA ABODEELY 527 9 120 11:51.8 36:51.3 37:16.2 0:24.8 11:51/M
9 GABBIE DAVILA 1168 10 127 12:36.9 37:36.4 37:54.3 0:17.9 12:05/M
10 MADELINE SHARP 1287 10 139 12:52.0 37:51.5 38:06.2 0:14.7 12:10/M
11 LINDA LOPEZ FORT WORTH TX 1471 10 140 12:53.7 37:53.2 37:58.9 0:05.6 12:11/M
12 MELISSA TORRES FORT WORTH TX 1489 10 143 12:58.8 37:58.3 38:03.9 0:05.5 12:12/M
13 OLIVIA ROSALES 1483 10 150 13:47.9 38:47.4 39:07.7 0:20.3 12:28/M
14 ARIDAY RAMIREZ 1478 10 156 14:23.6 39:23.1 39:45.7 0:22.5 12:40/M
15 JAELYNE MONREAL FORT WORTH TX 1473 10 163 15:13.2 40:12.7 40:19.9 0:07.1 12:56/M
16 CHANTAL ORDONEZ 1474 10 183 20:32.4 45:31.9 45:57.1 0:25.2 14:38/M
17 WENDY TORRES 1490 10 185 20:36.3 45:35.8 46:01.1 0:25.3 14:39/M
18 CHEYENNE ANDERSON 1121 9 217 26:25.2 51:24.7 51:42.2 0:17.5 16:32/M
19 SAMANTHA YODER 1313 10 227 29:27.7 54:27.2 54:51.0 0:23.7 17:30/M
20 GABRIELLE HOWELL 1202 10 231 29:34.3 54:33.8 54:33.8 17:32/M
Top

Male 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRYAN HAILEY CLYDE TX 1424 10 7   20:17.1 20:18.3 0:01.1 6:31/M
2 GERARDO GARCIA 1463 10 16 4:41.2 24:58.4 25:03.4 0:04.9 8:02/M
3 TONY HERRERA 1467 10 27 5:47.8 26:05.0 26:09.5 0:04.5 8:23/M
4 JAX STOCKTON 1291 10 32 6:33.5 26:50.6 26:59.8 0:09.1 8:38/M
5 YAHIR CASAS 1461 9 41 7:30.4 27:47.6 27:51.4 0:03.8 8:56/M
6 DALLAS LATTIN 1469 10 44 7:51.9 28:09.0 28:11.3 0:02.2 9:03/M
7 RAYDEN LIDELL 536 9 55 9:15.7 29:32.9 29:36.1 0:03.2 9:30/M
8 MASON BRUCK FORT WORTH TX 1152 9 60 10:08.6 30:25.8 30:43.6 0:17.8 9:47/M
9 ANDREW EARNEST BENBROOK TX 1179 10 63 10:27.3 30:44.5 30:55.1 0:10.6 9:53/M
10 LINCOLN GABBARD 1187 9 67 11:07.6 31:24.8 31:41.7 0:16.8 10:06/M
11 TRENTIN HORNBECK 1201 9 86 12:42.7 32:59.9 33:18.1 0:18.2 10:36/M
12 BRANDON GONZALES 1188 9 89 13:13.3 33:30.5 33:34.3 0:03.8 10:46/M
13 ALEX PEREZ FORT WORTH TX 1259 9 104 14:42.7 34:59.9 35:18.9 0:19.0 11:15/M
14 ARON VILLA DALLAS TX 1354 9 107 15:02.1 35:19.3 35:44.1 0:24.8 11:21/M
15 DYLAN LONG BENBROOK TX 1235 10 115 15:48.9 36:06.1 36:25.9 0:19.7 11:36/M
16 NATHAN BARRON 1454 10 130 17:21.7 37:38.8 37:58.5 0:19.6 12:06/M
17 NOAH GRYWATCH 1191 10 144 17:45.1 38:02.3 38:19.1 0:16.8 12:14/M
18 BRADY ARNOLD 1123 9 145 17:45.7 38:02.8 38:19.5 0:16.6 12:14/M
19 ELIAS FIERRO 1462 10 149 18:28.8 38:46.0 38:48.3 0:02.2 12:28/M
20 ESTEBAN ORTEGA 1476 10 160 19:32.9 39:50.1 40:09.4 0:19.3 12:48/M
21 MICAH BLOSE 1134 9 171 21:48.5 42:05.7 42:10.1 0:04.4 13:32/M
22 ALEXIS SIDDIQ 1288 9 178 24:04.1 44:21.3 44:33.8 0:12.5 14:16/M
23 CARTER DIX 1173 10 181 25:06.2 45:23.4 45:33.4 0:10.0 14:36/M
24 EATHAN D. TERAN FORT WORTH TX 1487 10 188 25:38.0 45:55.1 46:00.0 0:04.9 14:46/M
25 MICHAEL SAED 1273 10 226 34:05.8 54:23.0 54:34.1 0:11.1 17:29/M
Top

Female 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MAYA COLMENERO GLENN HEIGHTS TX 503 11 13   24:24.0 24:29.4 0:05.4 7:51/M
2 JULISSA ANDRADE DALLAS TX 502 11 56 5:25.6 29:49.6 29:55.6 0:05.9 9:35/M
3 LANA FALKNER FORT WORTH TX 1508 11 74 7:33.7 31:57.7 32:23.0 0:25.3 10:16/M
4 JAYLEEN LOPEZ 1470 11 97 9:42.8 34:06.8 34:26.8 0:20.0 10:58/M
5 ALYSSA VILLA DALLAS TX 1353 11 161 15:34.6 39:58.6 40:25.4 0:26.7 12:51/M
Top

Male 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACK FINK ALEDO TX 84 11 9   20:51.9 20:54.0 0:02.1 6:42/M
2 EMERSON VAZQUEZ BENBROOK TX 1303 11 14 4:03.7 24:55.6 25:01.9 0:06.2 8:01/M
3 CHRISTAN GIRON 1465 11 24 4:53.6 25:45.5 25:49.2 0:03.6 8:17/M
4 LEVI JILEK FORT WORTH TX 1209 11 30 5:56.7 26:48.6 26:59.4 0:10.7 8:37/M
5 JACK ROBERTS FORT WORTH TX 1268 11 68 10:33.1 31:25.0 31:31.4 0:06.4 10:06/M
6 KADE CROSS 1164 11 93 13:01.6 33:53.5 34:02.7 0:09.1 10:54/M
7 YAHIR CASAS 1460 11 102 13:52.8 34:44.7 34:48.9 0:04.1 11:10/M
8 GRANT WALLER FORT WORTH TX 1530 12 105 14:14.8 35:06.8 35:27.6 0:20.8 11:17/M
9 EVAN LONG BENBROOK TX 1236 12 135 16:51.4 37:43.4 37:58.1 0:14.6 12:08/M
10 GRAYSON LITTLEPAGE 1233 11 186 24:54.2 45:46.2 45:56.0 0:09.8 14:43/M
Top

Male 13 to 15

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAMUEL LABRUYERE 1223 14 6   20:15.3 20:15.3 6:31/M
2 RANDY JR. FALKNER FORT WORTH TX 1510 13 31 6:34.0 26:49.3 27:14.1 0:24.7 8:37/M
3 CARTER WOMACK BENBROOK TX 513 13 39 6:56.1 27:11.4 27:18.0 0:06.5 8:44/M
Top

Male 16 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACOB HUNWICK KELLER TX 504 18 5   20:11.2 20:12.3 0:01.1 6:29/M
2 MATTHEW LAVERGNE WEATHERFORD TX 1428 16 8 0:17.8 20:29.1 20:31.0 0:01.9 6:35/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CORAIMA SAENZ 1274 24 111   35:37.1 36:04.3 0:27.2 11:27/M
2 ALEXANDER VALVERDE 1492 23 190 10:33.8 46:10.9 46:34.0 0:23.1 14:51/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CODY JONES RHOME TX 509 23 236   55:14.1 55:14.1 17:46/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SISSY GORTMAKER YANTIS TX 1423 29 18   25:10.2 25:24.8 0:14.6 8:06/M
2 EMMY WELSH FORT WORTH TX 1532 28 54 4:22.4 29:32.6 29:47.3 0:14.7 9:30/M
3 DANNYE MARBURY OKLAHOMA CITY OK 1520 29 64 5:46.6 30:56.9 31:25.7 0:28.8 9:57/M
4 KEAGON RHODES FORT WORTH TX 543 27 100 9:25.1 34:35.3 35:20.2 0:44.9 11:07/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LUKE BENNETT ARLINGTON TX 1501 26 20   25:23.8 25:26.1 0:02.3 8:10/M
2 ERIC HERNANDEZ FORT WORTH TX 1426 25 40 2:12.1 27:35.9 28:04.8 0:28.9 8:52/M
3 STEPHEN CARTRETTE 1157 28 84 7:11.2 32:35.0 32:51.8 0:16.7 10:29/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JUSTINE ONEY FORT WORTH TX 1494 31 162   40:12.4 40:40.2 0:27.7 12:56/M
2 CHARLEE WILLIAMS KYLE TX 79 34 180 4:41.8 44:54.3 45:22.6 0:28.2 14:26/M
3 ASHLEY SAINZ 1275 32 198 8:06.8 48:19.3 48:59.3 0:39.9 15:32/M
4 KAYCIE WALLACE 1305 32 221 12:15.5 52:28.0 53:01.9 0:33.9 16:52/M
5 MEREDITH FOX 1185 31 230 14:18.6 54:31.0 54:53.6 0:22.5 17:32/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSE RAMIREZ 1479 31 3   19:34.7 19:36.4 0:01.7 6:17/M
2 MICAH SCHARCHBURG 1519 30 12 4:01.4 23:36.2 23:41.0 0:04.7 7:35/M
3 BO ONEY FORT WORTH TX 1493 32 28 6:42.9 26:17.7 26:44.4 0:26.7 8:27/M
4 CHAD SHEFFIELD GRAND PRAIRIE TX 1436 30 70 12:03.6 31:38.4 32:08.7 0:30.3 10:10/M
5 RAY SAINZ 1278 33 154 19:39.1 39:13.8 39:53.1 0:39.2 12:37/M
6 JOSE RAMIREZ 1480 31 189 26:35.5 46:10.3 46:33.7 0:23.4 14:51/M
7 MICHAEL WESTBROOK MANSFIELD TX 1439 32 211 30:31.0 50:05.7 50:36.6 0:30.8 16:06/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LEAH HALEY GRANBURY TX 1425 38 37   27:07.8 27:23.4 0:15.6 8:43/M
2 KATIE ATKINS FORT WORTH TX 1124 37 50 1:28.7 28:36.5 28:46.2 0:09.7 9:12/M
3 DARIANA MARTINEZ FORT WORTH TX 1472 35 113 8:32.0 35:39.8 36:02.2 0:22.4 11:28/M
4 JAYME YATES ARLINGTON TX 1108 37 114 8:46.1 35:53.9 36:33.2 0:39.3 11:32/M
5 JANIE DAVILA 1169 38 126 10:27.4 37:35.2 37:53.5 0:18.3 12:05/M
6 ESTELA GARCIA 542 38 128 10:30.0 37:37.9 37:45.6 0:07.7 12:06/M
7 SONIA JUSTL ELLIS ARLINGTON TX 1105 35 133 10:35.6 37:43.4 38:24.3 0:40.9 12:08/M
8 JOYCE PIERCE ARLINGTON TX 1452 36 134 10:35.6 37:43.4 38:24.4 0:41.0 12:08/M
9 AMY GABBARD BENBROOK TX 1186 35 158 12:37.7 39:45.5 40:02.8 0:17.2 12:47/M
10 LACY LITTLE 1232 37 201 21:14.6 48:22.4 49:06.0 0:43.6 15:33/M
11 AMY PETERSON 1261 35 225 27:10.4 54:18.2 54:22.1 0:03.9 17:28/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GREGORIO GARCIA 541 39 19   25:14.7 25:22.0 0:07.3 8:07/M
2 MARK BRANNON 1138 39 101 9:25.7 34:40.4 34:45.8 0:05.3 11:09/M
3 DIEGO ALVIZ FORT WORTH TX 1453 35 110 10:21.7 35:36.4 35:55.8 0:19.4 11:27/M
4 RONIE ROSALES 1484 36 153 13:43.0 38:57.7 39:21.9 0:24.2 12:31/M
5 DAVID SIDDIQ 1289 37 177 19:06.2 44:20.9 44:33.0 0:12.1 14:15/M
6 JORDAN HUTYRA FORT WORTH TX 507 35 194 22:18.2 47:32.9 47:45.2 0:12.2 15:17/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 APRIL BARKER FORT WORTH TX 1497 42 29   26:42.3 26:45.9 0:03.6 8:35/M
2 DAWN JONES FORT WORTH TX 1515 42 62 3:59.7 30:42.1 31:22.1 0:40.0 9:52/M
3 JEAN STRAUGHN JACKSBORO TX 1566 44 72 5:06.8 31:49.2 32:24.7 0:35.5 10:14/M
4 MARIA DAVIS ARLINGTON TX 1103 40 83 5:40.3 32:22.6 33:03.7 0:41.0 10:24/M
5 NOEL HALE ARLINGTON TX 1104 42 136 11:03.1 37:45.5 38:24.4 0:38.9 12:08/M
6 KELLY BALDOBINO 1127 43 159 13:07.4 39:49.7 40:16.4 0:26.6 12:48/M
7 HOLLY STEFFENSRUD ARLINGTON TX 1107 40 212 23:57.8 50:40.2 51:22.3 0:42.0 16:17/M
8 ANDRREA SANDOVAL 1280 40 215 24:34.2 51:16.5 51:31.9 0:15.3 16:29/M
9 DONNA BELL 1455 43 223 25:56.5 52:38.8 53:04.4 0:25.6 16:55/M
10 RONI YODER 1312 42 228 27:48.2 54:30.5 54:55.0 0:24.4 17:31/M
11 JENNIFER BROWN N RICHLND HLS TX 1322 41 238 32:16.6 58:58.9 59:33.8 0:34.8 18:58/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 YOUSEF AKHRAS 533 44 25   25:47.2 25:47.9 0:00.7 8:17/M
2 MIKE MCFADDEN 540 40 35 1:16.9 27:04.1 27:16.4 0:12.3 8:42/M
3 JACOB MILLICAN ARLINGTON TX 1522 41 38 1:24.2 27:11.4 27:56.7 0:45.2 8:44/M
4 JASON BRUCK FORT WORTH TX 1151 40 78 6:20.0 32:07.2 32:32.8 0:25.6 10:20/M
5 JUSTIN TURNER BOYD TX 1528 40 119 10:51.2 36:38.4 37:12.7 0:34.2 11:47/M
6 RAUL DAVILA 1170 41 132 11:54.8 37:42.0 37:59.8 0:17.7 12:07/M
7 JAYE HELM 1194 41 146 12:34.1 38:21.3 38:34.0 0:12.6 12:20/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LENORA SALAZAR SAGINAW TX 1525 45 122   37:02.1 40:16.6 3:14.4 11:54/M
2 JULIA LEONARD BENBROOK TX 1341 47 141 0:54.0 37:56.2 38:47.0 0:50.8 12:12/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRIAN PHILLIPS FORT WORTH TX 1433 49 4   20:06.9 20:08.2 0:01.2 6:28/M
2 ROBERT HIGGINS 539 45 11 2:19.8 22:26.7 22:29.0 0:02.3 7:13/M
3 MICHAEL HUNWICK KELLER TX 505 47 21 5:23.8 25:30.7 25:32.6 0:01.8 8:12/M
4 GREGORY WALLER FORT WORTH TX 1531 47 57 9:56.5 30:03.4 30:24.4 0:20.9 9:40/M
5 SALVADOR VILLALOBOS BENBROOK TX 1318 48 59 10:15.3 30:22.3 30:33.2 0:10.9 9:46/M
6 JESSE STRAUGHN JACKSBORO TX 1567 48 106 15:05.4 35:12.4 35:48.2 0:35.8 11:19/M
7 JEFFREY MEEK OKLAHOMA CITY OK 1429 46 179 24:24.5 44:31.5 44:45.0 0:13.4 14:19/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MELISSA FUNK FT WORTH TX 93 52 66   31:22.1 31:32.7 0:10.6 10:05/M
2 BRIGETTE POWERS HURST TX 1347 53 75 0:41.6 32:03.7 32:08.9 0:05.1 10:18/M
3 SHARON GJERTSEN FT. WORTH TX 1422 52 148 7:12.8 38:34.9 38:50.3 0:15.4 12:24/M
4 TERRI FLORENCE ARLINGTON TX 92 54 172 11:02.4 42:24.5 42:48.2 0:23.7 13:38/M
5 DEBORAH BELLANCA HASLET TX 1500 54 173 11:06.7 42:28.8 42:59.1 0:30.2 13:39/M
6 TERESE HUNWICK KELLER TX 506 51 174 11:34.5 42:56.6 43:41.7 0:45.0 13:48/M
7 BELIN STILLWAGON 1485 54 206 17:27.9 48:50.0 49:12.1 0:22.1 15:42/M
8 BARBARA JOHNSON 1380 54 234 23:37.7 54:59.8 55:37.0 0:37.1 17:41/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JERRY PETERSON FORT WORTH TX 510 52 52   29:00.7 29:40.4 0:39.6 9:19/M
2 BEN VAN MAANEN CARROLLTON TX 1529 53 53 0:05.5 29:06.2 29:27.3 0:21.1 9:21/M
3 DAVID MCADAM Grand Prairie TX 545 50 61 1:38.1 30:38.8 32:21.6 1:42.7 9:51/M
4 JOHN GJERTSEN FORT WORTH TX 1421 53 176 14:41.2 43:42.0 43:58.5 0:16.4 14:03/M
5 CHRIS STILLWAGON 1486 52 205 19:48.0 48:48.7 49:11.9 0:23.1 15:41/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PEGGY BENNETT ARLINGTON TX 1502 55 85   32:59.8 33:02.4 0:02.6 10:36/M
2 CHARLOTTE SEXTON SAGINAW TX 1351 57 109 2:22.9 35:22.8 37:46.1 2:23.3 11:22/M
3 DI ANN SANCHEZ EULESS TX 1526 56 207 15:58.5 48:58.3 49:10.8 0:12.4 15:45/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOE EUDY ARLINGTON TX 534 58 79   32:14.8 32:29.7 0:14.9 10:22/M
2 RANDY FALKNER FORT WORTH TX 1509 56 80 0:00.0 32:14.9 32:40.2 0:25.3 10:22/M
3 RICHARD GALPERIN DALLAS TX 1328 56 142 5:43.4 37:58.3 38:03.8 0:05.5 12:12/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DEBBIE HOUSE CROWLEY TX 1336 61 94   34:03.1 34:12.1 0:09.0 10:57/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SCOTT STROTZ KELLER TX 512 60 34   26:58.2 26:59.8 0:01.6 8:40/M
2 JERRY MOWER JACKSBORO TX 1431 64 76 5:06.2 32:04.4 32:38.4 0:34.0 10:19/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 IAN RODGER BURLESON TX 1349 69 58   30:19.8 30:26.3 0:06.5 9:45/M
2 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 1338 68 123 7:09.0 37:28.8 37:51.8 0:22.9 12:03/M
3 PHILLIP HATTON ARLINGTON TX 1403 67 214 20:35.9 50:55.7 51:31.5 0:35.7 16:22/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEAN PARK ARLINGTON TX 535 72 98   34:20.3 34:30.0 0:09.6 11:02/M
2 SHERYL WOODS HALTOM CITY TX 1536 70 193 13:06.9 47:27.3 47:50.2 0:22.9 15:15/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT MODEROW IRVING TX 1430 74 26   26:01.5 26:04.5 0:02.9 8:22/M
2 DICK HARTNETT FORT WORTH TX 530 70 49 2:19.9 28:21.5 28:31.2 0:09.7 9:07/M
3 DAVE RIEDL FORT WORTH TX 1348 71 96 8:05.1 34:06.7 34:22.8 0:16.0 10:58/M
4 JOHN ROSS FORT WORTH TX 1581 70 169 15:02.9 41:04.5 41:08.0 0:03.5 13:12/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 1342 76 166   40:43.1 41:27.5 0:44.4 13:06/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAN WOOD ARLINGTON TX 544 77 152   38:52.0 39:50.9 0:58.9 12:30/M