8th Annual Run the Rails

Age Group Results

June 03, 2017


Results By RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-79 80-99
Women: Top Finishers 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-79

1.9 Mile Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEPHANIE ALLEN JUSTIN TX 647 36 11   10:54.7 10:55.4 0:00.7 5:44/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID TORKINGTON KELLER TX 742 19 1   9:05.8 9:06.8 0:01.0 4:47/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 FIONA GREEN KELLER TX 733 52 21   12:00.0 12:01.1 0:01.1 6:19/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEWART CROUCH ANGLETON TX 735 55 8   10:36.7 10:39.2 0:02.5 5:35/M
Top

AGE or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Unknown Partic. 1003 1003 23   12:04.5 12:06.9 0:02.3 6:21/M
2 Unknown Partic. 738 738 113 6:09.8 18:14.4 18:44.1 0:29.7 9:36/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KATELYNN MOORE SAGINAW TX 573 7 87   16:41.7 16:46.8 0:05.1 8:47/M
2 KILEY MOORE 574 5 154 8:39.6 25:21.3 25:31.7 0:10.3 13:21/M
3 ADELYNN SMITH FORT WORTH TX 759 7 164 11:00.2 27:42.0 28:01.6 0:19.6 14:35/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KENDALL LOWE NORTH RICHLAND HILLS TX 680 8 33   13:14.2 13:15.3 0:01.0 6:58/M
2 GAVIN SINCLAIR FORT WORTH TX 617 5 140 9:20.6 22:34.9 22:47.3 0:12.4 11:53/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALLISON WARREN SAGINAW TX 709 11 79   16:05.0 16:07.7 0:02.6 8:28/M
2 MADISEN GIBSON BENBROOK TX 588 10 162 10:51.1 26:56.2 27:34.8 0:38.6 14:11/M
3 MAKAYLA FRAZIER FORT WORTH TX 584 9 179 14:38.5 30:43.6 31:23.5 0:39.8 16:10/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ZACHARY MCCORMICK SAGINAW TX 736 9 30   13:04.8 13:12.9 0:08.1 6:53/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LANEY STRICKLAND WATAUGA TX 705 12 37   14:00.3 14:08.3 0:07.9 7:22/M
2 KAITLIN BACHELDER 732 12 136 6:44.7 20:45.0 21:18.9 0:33.8 10:55/M
3 KAYLEE GIBSON BENBROOK TX 587 14 161 12:55.7 26:56.0 27:35.1 0:39.0 14:11/M
4 LAUREN KANE 753 13 169 13:52.9 27:53.2 28:13.6 0:20.4 14:41/M
5 MARIAH FRAZIER FORT WORTH TX 585 13 178 16:43.0 30:43.4 31:25.1 0:41.7 16:10/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GREG PEKURNEY NORTH RICHLAND HILLS TX 187 14 22   12:01.6 12:04.3 0:02.6 6:19/M
2 GARRETT FRANKLIN 765 12 121 6:47.9 18:49.5 18:58.4 0:08.9 9:54/M
3 GRAHAM FRANKLIN 763 13 138 9:49.6 21:51.3 22:00.6 0:09.3 11:30/M
4 CAEDEN JOHNSON WEATHERFORD TX 673 12 147 11:35.1 23:36.7 24:02.5 0:25.7 12:25/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KALEY FERIS HURST TX 182 16 28   12:49.6 12:52.6 0:03.0 6:45/M
2 HALIE HOBAUGH NORTH RICHLAND HILLS TX 183 17 36 0:47.4 13:37.0 13:39.8 0:02.7 7:10/M
3 TAMARA SHAW NORTH RICHLAND HILLS TX 190 15 58 1:59.6 14:49.2 14:52.6 0:03.3 7:48/M
4 ISABELLA LOADMAN FORT WORTH TX 593 16 151 11:13.0 24:02.6 24:37.0 0:34.3 12:39/M
5 MIRANDA HART FORT WORTH TX 592 17 181 17:54.9 30:44.6 31:24.3 0:39.7 16:11/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSEPH HERLIN FORT WORTH TX 778 15 2   9:33.8 9:35.8 0:02.0 5:02/M
2 EVAN LUNSFORD FORT WORTH TX 723 15 4 0:22.0 9:55.9 9:57.9 0:02.0 5:13/M
3 JAKE ISMIR FORT WORTH TX 743 16 5 0:30.0 10:03.8 10:06.1 0:02.2 5:17/M
4 NOAH POPE NORTH RICHLAND HILLS TX 188 18 6 0:38.0 10:11.8 10:12.8 0:01.0 5:22/M
5 CHRISTAN TOMY FORT WORTH TX 791 15 9 1:18.4 10:52.2 10:53.8 0:01.6 5:43/M
6 ETHAN JASSO NRH TX 184 16 12 1:36.0 11:09.9 11:12.3 0:02.4 5:52/M
7 T.J. ALLEN 739 16 16 1:56.0 11:29.9 11:32.1 0:02.2 6:03/M
8 AVERY WHITE NORTH RICHLAND HILLS TX 192 16 19 2:19.7 11:53.6 11:55.6 0:02.0 6:15/M
9 JOSHUA MARTIN SAGINAW TX 769 15 35 4:01.3 13:35.1 14:03.0 0:27.8 7:09/M
10 DAVID LOADMAN JR FORT WORTH TX 595 19 150 14:28.5 24:02.3 24:37.4 0:35.1 12:39/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALEXANDRA WILLIAMS SAGINAW TX 777 22 54   14:45.3 14:49.4 0:04.1 7:46/M
2 SARA ALMAZAN HALTOM CITY TX 648 22 70 0:33.9 15:19.2 15:55.2 0:35.9 8:04/M
3 HANNAH YEE FORT WORTH TX 602 24 73 0:38.7 15:24.0 15:39.1 0:15.1 8:06/M
4 HOLLY LACKEY BEDFORD TX 675 24 74 0:45.8 15:31.1 15:46.1 0:14.9 8:10/M
5 KATIE REHOR FORT WORTH TX 598 21 89 1:58.3 16:43.6 23:18.8 6:35.2 8:48/M
6 BLAKELY SMITH FORT WORTH TX 601 24 134 5:53.8 20:39.1 21:16.5 0:37.4 10:52/M
7 CRISTINA MARTINEZ FORT WORTH TX 613 21 139 7:11.0 21:56.4 22:18.9 0:22.5 11:33/M
8 HANNAH SMITH FORT WORTH TX 752 20 170 13:14.1 27:59.4 28:18.6 0:19.1 14:44/M
9 IRMA PEDROZA FORT WORTH TX 615 23 182 17:06.0 31:51.3 32:22.1 0:30.7 16:46/M
10 COURTNEY GILES FORT WORTH TX 631 20 184 20:14.4 34:59.8 35:31.1 0:31.3 18:25/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PENN EICHORN DALLAS TX 781 20 13   11:13.6 11:47.7 0:34.0 5:54/M
2 ANDRES GARCIA 639 24 46 3:04.5 14:18.1 14:33.3 0:15.1 7:32/M
3 AUSTIN ANDERSON FORT WORTH TX 583 23 88 5:28.8 16:42.5 23:19.7 6:37.1 8:47/M
4 MIRANDA SMITH FORT WORTH TX 756 23 173 16:56.4 28:10.0 28:28.8 0:18.8 14:49/M
5 MATT WEIR FORT WORTH TX 751 24 177 18:13.7 29:27.3 29:47.6 0:20.2 15:30/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KATIE PAWLIK LEWISVILLE TX 690 29 96   17:08.9 17:29.9 0:21.0 9:01/M
2 KRYSTIN TAYLOR DECATUR TX 609 28 103 0:28.0 17:36.9 17:59.6 0:22.7 9:16/M
3 SARA ANGUIANO FORT WORTH TX 610 27 114 1:05.5 18:14.4 18:44.0 0:29.6 9:36/M
4 KEELY ODONLEY NORTH RICHLAND HILLS TX 688 27 117 1:17.2 18:26.1 18:37.9 0:11.7 9:42/M
5 DEANNA PEREZ FT WORTH TX 561 28 135 3:34.8 20:43.7 21:15.9 0:32.2 10:54/M
6 CHARLOTTE SMITH FORT WORTH TX 701 28 141 5:26.8 22:35.7 22:50.1 0:14.4 11:53/M
7 IRENE GALLEGOS SAGINAW TX 350 26 144 5:32.9 22:41.8 23:13.7 0:31.9 11:56/M
8 PAIGE MCLELLAN HASLET TX 626 27 157 9:33.5 26:42.4 27:27.8 0:45.4 14:03/M
9 KAYLYNN SMITH 761 26 165 10:35.6 27:44.5 28:03.6 0:19.0 14:36/M
10 CHRISTINE SANANIKONE FORT WORTH TX 616 28 183 14:42.8 31:51.7 32:22.8 0:31.1 16:46/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ARMANDO SALDIVAR 1001 29 3   9:37.4 9:38.5 0:01.0 5:04/M
2 LUKE HALTERMAN FORT WORTH TX 745 27 7 0:58.3 10:35.8 10:38.1 0:02.3 5:34/M
3 ISAAC SALAS SAGINAW TX 699 29 42 4:35.1 14:12.6 14:32.4 0:19.8 7:28/M
4 JARID SMITH FORT WORTH TX 702 28 56 5:10.1 14:47.6 14:55.1 0:07.4 7:47/M
5 RUBEN RODRIGUEZ FORT WORTH TX 774 29 85 7:01.1 16:38.6 17:12.0 0:33.4 8:45/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAWN OLSON AZLE TX 340 31 24   12:29.5 12:30.2 0:00.6 6:34/M
2 AMANDA GATLIN HURST TX 569 34 108 5:31.7 18:01.3 18:06.9 0:05.5 9:29/M
3 LORI MURFIN 717 30 122 6:28.6 18:58.2 19:15.9 0:17.7 9:59/M
4 AMANDA RIPPETOE PLANO TX 636 32 142 10:09.4 22:39.0 23:10.5 0:31.4 11:55/M
5 NICOLE GILMORE 760 33 172 15:39.6 28:09.2 28:27.9 0:18.7 14:49/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARK FLEET JR FORT WORTH TX 197 34 15   11:18.8 11:22.7 0:03.8 5:57/M
2 ROY GONZALES ELECTRA TX 663 30 17 0:25.1 11:44.0 11:47.3 0:03.3 6:11/M
3 WESLEY WILLIAMS AZLE TX 730 32 18 0:31.7 11:50.5 11:54.4 0:03.8 6:14/M
4 JAMES CHANDLER KELLER TX 568 34 40 2:50.7 14:09.5 14:14.2 0:04.6 7:27/M
5 ISIAH AULBACH SAGINAW TX 651 31 60 3:35.2 14:54.1 14:59.7 0:05.5 7:51/M
6 CHRIS SIMPSON BENBROOK TX 342 30 69 3:59.7 15:18.5 17:40.9 2:22.4 8:03/M
7 ROBB DESALUO 716 30 80 4:49.5 16:08.3 16:27.7 0:19.4 8:29/M
8 JOHN TAYLOR DECATUR TX 608 30 123 7:47.9 19:06.8 19:29.9 0:23.1 10:03/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARIA TAVARES SAG TX 790 39 27   12:43.8 12:46.1 0:02.2 6:42/M
2 AMYMICHELLE LUCIO HASLET TX 200 39 41 1:26.0 14:09.9 14:14.0 0:04.1 7:27/M
3 TIFFANY WENGERT SAGINAW TX 710 36 61 2:10.8 14:54.6 14:57.6 0:02.9 7:51/M
4 JENNIFER NELSON FORT WORTH TX 614 39 62 2:16.0 14:59.8 15:20.1 0:20.2 7:53/M
5 BETH HART 720 37 77 3:04.4 15:48.3 16:05.8 0:17.5 8:19/M
6 MICHELLE PARONG SAGINAW TX 689 35 82 3:43.4 16:27.2 16:34.2 0:07.0 8:39/M
7 MONICA BRYANT FORT WORTH TX 567 35 95 4:24.5 17:08.3 17:13.9 0:05.5 9:01/M
8 DAPHNE MARTIN SAGINAW TX 768 39 104 4:57.7 17:41.5 18:09.2 0:27.7 9:18/M
9 TABITHA GIBSON BENBROOK TX 589 35 160 14:11.3 26:55.2 27:34.6 0:39.4 14:10/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MATT PERRY FORT WORTH TX 570 36 38   14:00.5 14:04.8 0:04.3 7:22/M
2 PAUL PIERCE FORT WORTH TX 571 37 43 0:15.9 14:16.4 14:22.1 0:05.7 7:31/M
3 GRAHAM STILES FORT WORTH TX 721 37 57 0:48.1 14:48.6 15:04.4 0:15.7 7:47/M
4 WES TORRES 719 38 78 2:02.3 16:02.8 16:19.2 0:16.3 8:26/M
5 RYAN PETSCHEL FORT WORTH TX 691 37 90 2:46.6 16:47.1 16:55.7 0:08.5 8:50/M
6 BRENDON LOWE NORTH RICHLAND HILLS TX 679 38 98 3:21.1 17:21.6 17:26.3 0:04.6 9:08/M
7 NATE SIMMONS AZLE TX 600 37 137 6:54.7 20:55.2 21:38.0 0:42.7 11:01/M
8 PAUL SINCLAIR FORT WORTH TX 618 39 143 8:38.6 22:39.1 22:52.0 0:12.9 11:55/M
9 RORY MURFIN 718 38 171 14:00.0 28:00.5 28:18.8 0:18.3 14:44/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LISA MCCORMICK SAGINAW TX 786 43 25   12:32.3 12:34.2 0:01.9 6:36/M
2 KIM ALLEN JUSTIN TX 646 41 49 1:56.9 14:29.2 14:35.6 0:06.3 7:37/M
3 HEATHER NAPP SAGINAW TX 687 44 63 2:33.5 15:05.9 15:13.4 0:07.5 7:56/M
4 AZURE JENSEN FORT WORTH TX 672 41 71 2:47.5 15:19.8 15:37.6 0:17.8 8:04/M
5 BARBARA ARBUCKLE FORT WORTH TX 744 40 75 3:05.7 15:38.1 15:47.6 0:09.5 8:14/M
6 DONNA SHAW NORTH RICHLAND HILLS TX 189 41 92 4:31.4 17:03.7 17:40.4 0:36.6 8:58/M
7 KIRSTEN WILSON HASLET TX 792 44 99 4:57.1 17:29.4 17:55.2 0:25.8 9:12/M
8 CHERI BISKUP SAGINAW TX 655 44 106 5:18.5 17:50.8 18:14.9 0:24.1 9:23/M
9 LAURA JOHNSON WEATHERFORD TX 674 40 112 5:38.8 18:11.2 18:35.4 0:24.2 9:34/M
10 ANDREA FELDER FORT WORTH TX 658 42 129 7:43.5 20:15.8 20:40.4 0:24.6 10:39/M
11 ALYS DILL 725 41 130 7:51.2 20:23.5 20:34.9 0:11.3 10:44/M
12 ANNICK CREDEUR SAGINAW TX 572 41 132 7:58.4 20:30.7 20:39.4 0:08.6 10:47/M
13 JULIE JACOBSON SAGINAW TX 671 43 148 11:14.6 23:46.9 24:00.9 0:14.0 12:31/M
14 KIMBERLY LOADMAN FORT WORTH TX 594 43 159 14:13.3 26:45.6 27:19.6 0:34.0 14:05/M
15 BRENDA FRANKLIN 764 41 175 15:58.5 28:30.8 28:48.5 0:17.6 15:00/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TRAVIS FITTERER FORT WORTH TX 196 41 20   11:58.4 12:04.6 0:06.1 6:18/M
2 JASON GIBSON BENBROOK TX 586 44 39 2:06.3 14:04.8 14:09.9 0:05.1 7:24/M
3 ENRIQUE RAMON SAGINAW TX 640 44 53 2:45.3 14:43.7 14:59.2 0:15.4 7:45/M
4 JASON GILES FORT WORTH TX 632 43 72 3:24.0 15:22.4 15:30.8 0:08.4 8:05/M
5 RUBEN REYES SAGINAW TX 788 44 126 7:17.9 19:16.3 19:54.5 0:38.1 10:08/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MICHELLE ZUNIGA FORT WORTH TX 345 47 52   14:39.7 17:02.2 2:22.5 7:43/M
2 LAURA LUNSFORD FORT WORTH TX 724 46 64 0:28.0 15:07.7 15:36.6 0:28.9 7:57/M
3 LYNNE HALE ROANOKE TX 741 45 76 1:03.2 15:42.9 15:42.9 8:16/M
4 STEPHANIE HENDERSON FORT WORTH TX 668 46 105 3:02.6 17:42.3 17:55.3 0:13.0 9:19/M
5 ANN RUTHART BURLESON TX 698 46 110 3:28.5 18:08.2 18:31.9 0:23.6 9:33/M
6 KRISTIN MOORE SAGINAW TX 575 47 155 10:41.7 25:21.4 25:31.6 0:10.1 13:21/M
7 TAMMY MAY FORT WORTH TX 634 48 163 12:17.2 26:56.9 27:21.3 0:24.4 14:11/M
8 BELINDA HART FORT WORTH TX 590 45 180 16:04.4 30:44.1 31:25.3 0:41.1 16:11/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 EDWARD WALDEN KNOXVILLE TN 621 48 14   11:15.8 11:18.7 0:02.8 5:55/M
2 MIKE JASSO NRH TX 185 49 47 3:06.9 14:22.8 14:52.7 0:29.9 7:34/M
3 PATRICK FARR FORT WORTH TX 1002 45 50 3:21.8 14:37.7 14:43.8 0:06.1 7:42/M
4 LARRY HART FORT WORTH TX 591 49 59 3:35.7 14:51.6 14:51.6 7:49/M
5 ERIC PRESTON NORTHLAKE TX 341 46 67 3:59.4 15:15.3 15:28.9 0:13.5 8:02/M
6 THOMAS STRICKLAND WATAUGA TX 706 49 83 5:16.9 16:32.8 16:40.0 0:07.2 8:42/M
7 BEN JACOBSON SAGINAW TX 670 49 149 12:32.5 23:48.4 24:00.9 0:12.4 12:32/M
8 DAVID LOADMAN SR FORT WORTH TX 596 46 158 15:27.7 26:43.5 27:19.4 0:35.8 14:04/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JANA BURNS SAGINAW TX 776 50 55   14:46.2 14:49.9 0:03.7 7:46/M
2 MARGARET DEMPSEY FORT WORTH TX 657 54 66 0:27.9 15:14.1 15:20.8 0:06.6 8:01/M
3 JEAN KING FORT WORTH TX 782 54 84 1:51.9 16:38.1 16:47.8 0:09.7 8:45/M
4 SHERRI DANIEL HASLET TX 779 50 100 2:43.3 17:29.5 17:55.5 0:25.9 9:12/M
5 CINDRA BELLINGHAM CHURCH POINT NS 654 54 116 3:33.0 18:19.2 18:27.5 0:08.2 9:38/M
6 KELLY KRANKLIN 762 51 119 3:58.8 18:45.0 18:59.2 0:14.2 9:52/M
7 KELLY BARBOUR-CONERTY URBANA IL 580 50 120 4:00.8 18:47.0 19:29.1 0:42.0 9:53/M
8 ANNETTE CERDA SAGINAW TX 644 52 124 4:23.5 19:09.7 19:57.2 0:47.5 10:05/M
9 ALICIA FLECK-HILLS SAGINAW TX 659 54 125 4:26.4 19:12.6 19:34.6 0:21.9 10:06/M
10 SHARON GJERTSEN FT WORTH TX 662 51 131 5:42.2 20:28.4 20:34.3 0:05.9 10:46/M
11 VIRGINIA SLAVIN HASLET TX 700 54 133 5:48.1 20:34.3 21:41.0 1:06.6 10:49/M
12 TANYA QUINN SAGINAW TX 695 50 168 13:05.3 27:51.5 28:21.3 0:29.8 14:39/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHARLES NAPP SAGINAW TX 686 52 26   12:41.6 12:44.7 0:03.0 6:41/M
2 TERRY MASSEY FORT WORTH TX 785 54 31 0:28.1 13:09.8 13:13.3 0:03.4 6:55/M
3 LARRY WRIGHT SAGINAW TX 793 53 34 0:49.3 13:30.9 13:36.1 0:05.1 7:06/M
4 CAMERON DEMAREST FORT WORTH TX 746 53 45 1:36.4 14:18.1 14:31.7 0:13.6 7:32/M
5 DAVID BRYAN SAGINAW TX 737 50 48 1:45.1 14:26.8 14:35.1 0:08.3 7:36/M
6 ROBIN CROUCH ANGLETON TX 734 52 68 2:35.5 15:17.1 15:23.6 0:06.4 8:03/M
7 RICHARD GALEMORE KELLER TX 578 50 97 4:33.3 17:15.0 17:54.6 0:39.5 9:05/M
8 JOHN GJERTSEN FT WORTH TX 661 53 109 5:23.5 18:05.2 18:11.4 0:06.2 9:31/M
9 JOSEPH ULSH SAGINAW TX 708 52 127 6:39.1 19:20.8 19:25.4 0:04.5 10:11/M
10 PATRICK KANE HASLET TX 747 50 152 12:32.9 25:14.5 25:35.4 0:20.8 13:17/M
11 DENISE HAFF HASLET TX 766 52 153 12:34.9 25:16.5 25:30.5 0:13.9 13:18/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANNIE HANNAN 731 58 91   16:55.7 17:28.7 0:33.0 8:54/M
2 CHARLOTTE SEXTON SAGINAW TX 789 56 107 1:02.7 17:58.4 18:20.9 0:22.4 9:27/M
3 ANNETTE LOOFE NEWARK TX 677 56 111 1:13.3 18:09.0 18:18.4 0:09.4 9:33/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOHN WINSTEAD ROANOKE TX 740 56 10   10:53.9 10:55.2 0:01.3 5:44/M
2 MARK DOTY GRAPEVINE TX 780 56 29 1:56.5 12:50.4 12:57.5 0:07.1 6:45/M
3 MARK REPLOGLE FORT WORTH TX 696 56 118 7:41.8 18:35.8 18:55.3 0:19.5 9:47/M
4 DAVE POWELL ARLINGTON TX 692 58 146 12:28.0 23:21.9 23:49.8 0:27.9 12:17/M
5 DAVID QUINN SAGINAW TX 694 55 167 16:55.8 27:49.8 28:20.7 0:30.9 14:38/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CINDY REHOR FORT WORTH TX 597 61 86   16:39.6 23:18.2 6:38.6 8:46/M
2 CAROL STANK SAGINAW TX 703 61 145 6:08.1 22:47.8 23:14.6 0:26.8 11:59/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BENITO SALGADO 641 60 81   16:11.3 16:12.7 0:01.4 8:31/M
2 PAUL RUMMELL HASLET TX 697 61 93 0:53.1 17:04.4 18:04.0 0:59.6 8:59/M
3 WILLIAM WOODWARD SAGINAW TX 715 64 102 1:24.3 17:35.6 17:47.7 0:12.0 9:15/M
4 GARY THIBODEAU CHURCH POINT NS 707 63 115 2:07.3 18:18.6 18:27.4 0:08.8 9:38/M
5 MIKE MOORE FORT WORTH TX 787 63 174 12:16.5 28:27.8 29:14.2 0:46.4 14:58/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JANEICE BECKCOM FORT WORTH TX 653 65 101   17:32.5 17:43.2 0:10.6 9:14/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RICHARD HARTNETT 722 69 65   15:14.1 15:21.7 0:07.5 8:01/M
2 LARRY FLINN FORT WORTH TX 660 69 94 1:52.2 17:06.3 17:22.8 0:16.4 9:00/M
3 GENE HUFF HASLET TX 758 65 166 12:34.8 27:48.9 28:01.9 0:13.0 14:38/M
Top

Female 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LINDA LANDRUM FORT WORTH TX 676 70 51   14:38.8 14:42.1 0:03.3 7:42/M
2 TELA ISIK SAGINAW TX 669 72 128 5:24.2 20:03.0 20:13.1 0:10.1 10:33/M
Top

Male 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DON GRIMES LANTANA VT 666 71 32   13:14.0 13:15.7 0:01.7 6:58/M
2 JIM MCKENZIE POSSUM KINGDOM LAKE TX 685 72 44 1:02.8 14:16.8 14:18.1 0:01.3 7:31/M
3 ED BECKCOM FORT WORTH TX 652 74 156 12:29.3 25:43.3 26:23.9 0:40.6 13:32/M
Top

Male 80 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WILLIAM BLACK 729 81 176   28:49.8 29:21.9 0:32.1 15:10/M