Run4Elise 5K

Age Group Results

April 08, 2017


Results By Race Management Systems, Inc.


Men: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64

5K Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NATALIE OWENS SOUTHLAKE TX 1228 17 16   21:13.2 21:14.1 0:00.9 6:49/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANTONIO FLORCRUZ SOUTHLAKE TX 781 14 1   18:43.4 18:43.5 0:00.1 6:01/M
Top

AGE or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SARAH CREECH SOUTHLAKE TX 675 0 40   23:08.3 23:10.9 0:02.6 7:26/M
2 ANUSHA TANNERU SOUTHLAKE TX 801 0 141 5:35.4 28:43.7 28:47.9 0:04.1 9:14/M
3 LEAH BUCZEK 871 172 7:32.9 30:41.2 30:43.7 0:02.5 9:52/M
4 SARAH SHAHIDI 826 178 7:37.5 30:45.8 30:50.1 0:04.2 9:53/M
5 SOPHIA MEDINA SOUTHLAKE TX 817 192 8:31.5 31:39.8 32:00.1 0:20.2 10:11/M
6 ANDREA D'SOUZA SOUTHLAKE TX 863 228 12:01.7 35:10.0 35:10.0 11:18/M
7 SWATI D'SOUZA SOUTHLAKE TX 864 229 12:02.2 35:10.5 35:10.5 11:18/M
Top

AGE or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CONNOR AYDON SOUTHLAKE TX 696 0 12   20:44.3 20:45.4 0:01.0 6:40/M
2 ERIC CREECH SOUTHLAKE TX 674 0 39 2:23.1 23:07.4 23:10.8 0:03.3 7:26/M
3 TATUM FOREMAN 831 60 3:12.4 23:56.7 23:57.7 0:01.0 7:42/M
4 Unknown Partic. 843 843 84 4:54.9 25:39.3 26:40.2 1:00.9 8:15/M
5 CHRIS TYE CROWLEY TX 833 128 7:39.2 28:23.5 28:32.0 0:08.4 9:08/M
6 Unknown Partic. 810 810 176 9:59.1 30:43.4 30:45.0 0:01.5 9:53/M
7 MASON MATTHEWS SOUTHLAKE TX 834 179 10:02.1 30:46.4 30:49.6 0:03.1 9:54/M
8 Unknown Partic. 851 851 209 12:19.7 33:04.0 33:33.2 0:29.1 10:38/M
9 Unknown Partic. 844 844 292 26:13.7 46:58.0 48:20.7 1:22.6 15:06/M
10 HASSAN SHAHIDI 825 293 26:34.4 47:18.8 47:24.2 0:05.4 15:13/M
11 Unknown Partic. 702 702 310 32:23.0 53:07.3 53:24.0 0:16.6 17:05/M
12 JOHN LUETKE ARLINGTON TX 619 0 313 34:00.7 54:45.0 54:45.0 17:36/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MIRABEL RODGERS SOUTHLAKE TX 658 8 94   26:35.0 27:03.0 0:28.0 8:33/M
2 AINHOA RUSSELL SOUTHLAKE TX 1232 7 175 4:07.9 30:43.0 30:43.0 9:53/M
3 GRACE MCILVAIN SOUTHLAKE TX 600 8 199 5:53.0 32:28.1 32:46.5 0:18.4 10:26/M
4 ISABELLA GALVIS SOUTHLAKE TX 850 8 207 6:27.9 33:02.9 33:32.1 0:29.1 10:37/M
5 AVERY ROSS KELLER TX 561 6 260 12:00.0 38:35.1 39:10.4 0:35.2 12:24/M
6 EMILIA GREENBERG SOUTHLAKE TX 574 1 269 14:18.2 40:53.2 41:38.7 0:45.4 13:09/M
7 ISABELLA ORELLANA GRAND PRAIRIE TX 813 2 289 20:20.6 46:55.7 47:43.9 0:48.1 15:05/M
8 ELLA DAVENPORT SOUTHLAKE TX 734 4 296 20:58.3 47:33.3 48:30.1 0:56.7 15:17/M
9 MIA SINGLETON ROWLETT TX 840 6 318 29:19.5 55:54.6 56:55.7 1:01.1 17:58/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 EVAN O'DONNELL SOUTHLAKE TX 1218 8 73   24:53.8 25:19.7 0:25.8 8:00/M
2 JAXSON CRAIG SOUTHLAKE TX 519 7 224 9:54.2 34:48.1 35:04.5 0:16.3 11:11/M
3 JOSHUA JANNING SOUTHLAKE TX 653 8 243 12:04.6 36:58.5 37:28.7 0:30.2 11:53/M
4 AIDEN STEINKE FT WORTH TX 552 5 265 15:31.7 40:25.6 41:29.4 1:03.8 13:00/M
5 JACK LENOCKER SOUTHLAKE TX 1196 7 278 19:16.0 44:09.9 44:45.0 0:35.0 14:12/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 OLIVIA KNIGHT 836 11 35   22:59.5 23:00.8 0:01.3 7:23/M
2 CARLEY FUCHS KELLER TX 1179 11 49 0:35.7 23:35.2 23:38.7 0:03.4 7:35/M
3 ADDISON FUCHS KELLER TX 1178 11 50 0:44.4 23:43.9 23:47.1 0:03.1 7:38/M
4 MACK BUTH TROPHY CLUB TX 1025 11 65 1:10.0 24:09.5 24:10.6 0:01.0 7:46/M
5 DEVON CHOCHOLEK SOUTHLAKE TX 776 11 78 2:15.2 25:14.7 25:15.3 0:00.6 8:07/M
6 TATUM JANNING SOUTHLAKE TX 654 11 82 2:25.3 25:24.8 25:26.4 0:01.6 8:10/M
7 ANGELINA VIDAL FORT WORTH TX 1253 10 123 5:11.6 28:11.2 28:38.5 0:27.3 9:04/M
8 KATE DRAP SOUTHLAKE TX 819 11 124 5:17.4 28:17.0 28:18.5 0:01.5 9:06/M
9 GRACE MCCARRICK SOUTHLAKE TX 594 10 127 5:19.6 28:19.1 28:20.6 0:01.5 9:06/M
10 CAROLINE RUCK SOUTHLAKE TX 595 9 162 6:58.1 29:57.7 29:59.1 0:01.4 9:38/M
11 HANNAH MCILVAIN SOUTHLAKE TX 601 11 189 8:31.3 31:30.9 31:52.0 0:21.1 10:08/M
12 HALINA PANCZYSZYN FLOWER MOUND TX 762 11 193 8:40.7 31:40.2 31:41.4 0:01.2 10:11/M
13 MAEVE FROST CIESIOLKA ROANOKE TX 566 11 213 10:42.3 33:41.8 33:52.9 0:11.0 10:50/M
14 CLAIRE CARLISLE KELLER TX 663 10 249 14:14.5 37:14.0 37:23.3 0:09.2 11:58/M
15 SYDNEY CRAIG SOUTHLAKE TX 521 11 250 14:17.1 37:16.6 37:37.1 0:20.4 11:59/M
16 NATALIE WANG SOUTHLAKE TX 1256 9 277 21:05.7 44:05.2 44:10.1 0:04.8 14:10/M
17 AINSLEY FUNK SOUTHLAKE TX 687 9 280 21:11.5 44:11.1 44:15.9 0:04.7 14:12/M
18 RYKER SMILEY FORT WORTH TX 584 9 298 24:53.4 47:52.9 47:55.7 0:02.7 15:23/M
19 LANEY MCADEN SOUTHLAKE TX 689 11 304 28:31.3 51:30.8 51:45.9 0:15.0 16:34/M
20 SOFIA GREENBERG SOUTHLAKE TX 576 11 321 37:34.4 1:00:33.9 1:01:14.5 0:40.5 19:28/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NICHOLAS JAIME NORTH RICHLAND HILLS TX 820 11 20   22:01.9 22:15.2 0:13.3 7:05/M
2 DUSTAN MARK SOUTHLAKE TX 1203 11 45 1:19.6 23:21.5 23:34.7 0:13.2 7:30/M
3 LUCAS UNDERWOOD SOUTHLAKE TX 1248 10 53 1:46.9 23:48.8 23:55.1 0:06.3 7:39/M
4 TRAVIS DUWE GRAPEVINE TX 778 11 57 1:50.5 23:52.4 23:54.0 0:01.5 7:40/M
5 GRANT BIBZA SOUTHLAKE TX 673 11 68 2:17.1 24:19.0 24:20.0 0:00.9 7:49/M
6 JET STATHAM GRAPEVINE TX 798 11 71 2:41.2 24:43.1 24:44.8 0:01.6 7:57/M
7 WILLIAM CAVEY SOUTHLAKE TX 773 10 74 2:54.8 24:56.7 25:03.5 0:06.7 8:01/M
8 ZAKARY HARDER SOUTHLAKE TX 846 10 80 3:15.7 25:17.6 25:20.5 0:02.8 8:08/M
9 ADVAY KASARLA SOUTHLAKE TX 872 11 96 4:33.8 26:35.7 26:47.2 0:11.5 8:33/M
10 TOMMY CHAN SOUTHLAKE TX 647 11 116 5:35.8 27:37.8 27:40.6 0:02.8 8:53/M
11 CHRISTIAN WAHBY SOUTHLAKE TX 748 11 117 5:36.8 27:38.7 27:40.5 0:01.8 8:53/M
12 DONNELLY RODGERS SOUTHLAKE TX 656 10 125 6:15.3 28:17.2 28:18.1 0:00.8 9:06/M
13 MEGHAN WITHERELL SOUTHLAKE TX 803 11 154 7:33.1 29:35.0 29:37.0 0:02.0 9:31/M
14 OWEN MCCHESNEY TROPHY CLUB TX 857 10 182 8:52.3 30:54.2 31:22.0 0:27.8 9:56/M
15 CALEB WEBER FORT WORTH TX 604 11 202 10:43.8 32:45.7 33:05.3 0:19.5 10:32/M
16 SAM ROTHENBACH SOUTHLAKE TX 621 11 222 12:34.8 34:36.7 35:03.2 0:26.5 11:08/M
17 GRANT STAGG GRAPEVINE TX 634 9 237 14:31.4 36:33.3 36:44.8 0:11.4 11:45/M
18 AARON GREENBERG SOUTHLAKE TX 572 9 267 18:30.6 40:32.5 41:14.4 0:41.9 13:02/M
19 JOE CLOSE SOUTHLAKE TX 506 9 274 21:40.9 43:42.8 43:47.9 0:05.0 14:03/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SOPHIA HARDER SOUTHLAKE TX 845 13 21   22:02.0 22:04.5 0:02.4 7:05/M
2 ABIGAIL MCILVAIN SOUTHLAKE TX 598 14 25 0:07.6 22:09.6 22:14.6 0:04.9 7:07/M
3 ELIZABETH CAVEY SOUTHLAKE TX 772 12 27 0:11.2 22:13.3 22:14.1 0:00.8 7:09/M
4 ERIKA MARTINEZ SOUTHLAKE TX 1204 12 47 1:23.4 23:25.4 23:27.0 0:01.6 7:32/M
5 ISABELLA WOODS SOUTHLAKE TX 1261 12 61 1:56.9 23:59.0 23:59.9 0:00.9 7:43/M
6 KATE HEINTZ SOUTHLAKE TX 1186 12 66 2:07.9 24:10.0 24:10.1 0:00.1 7:46/M
7 MADELYN CLEM SOUTHLAKE TX 759 12 72 2:41.4 24:43.4 24:43.7 0:00.2 7:57/M
8 ALEXIS DRAP SOUTHLAKE TX 818 12 79 3:13.4 25:15.4 25:15.4 8:07/M
9 SYDNEY STAGG GRAPEVINE TX 636 12 99 4:40.4 26:42.4 26:50.9 0:08.5 8:35/M
10 ALLYSON TALBOT FORT WORTH TX 538 13 107 4:59.3 27:01.4 27:11.4 0:09.9 8:41/M
11 LYDIA WANG SOUTHLAKE TX 1255 12 121 6:00.6 28:02.6 28:04.4 0:01.8 9:01/M
12 RIA TALUJA SOUTHLAKE TX 603 13 130 6:24.8 28:26.8 28:31.7 0:04.9 9:09/M
13 AVA RODGERS SOUTHLAKE TX 655 12 136 6:34.1 28:36.1 28:36.9 0:00.8 9:12/M
14 REBEKAH GUASTO KELLER TX 789 13 163 7:56.6 29:58.6 30:01.3 0:02.6 9:38/M
15 CARIS WHITE SOUTHLAKE TX 1260 12 169 8:28.6 30:30.6 30:30.9 0:00.2 9:48/M
16 ALEX BROWN SOUTHLAKE TX 1024 12 174 8:39.4 30:41.5 30:43.7 0:02.2 9:52/M
17 CARMEN DUQUE SOUTHLAKE TX 1176 12 177 8:41.9 30:43.9 30:49.0 0:05.0 9:53/M
18 LORREN HALL GRAPEVINE TX 623 14 185 9:07.6 31:09.7 31:11.6 0:01.9 10:01/M
19 JULIA WOZNIAK FLOWER MOUND TX 1262 13 191 9:37.4 31:39.4 31:40.7 0:01.3 10:11/M
20 CORBYN CORMACK TROPHY CLUB TX 639 14 197 10:18.8 32:20.8 32:23.0 0:02.2 10:24/M
21 STEPHANIE PANCZYSZYN FLOWER MOUND TX 763 13 203 10:53.3 32:55.3 32:57.3 0:01.9 10:35/M
22 ALICIA RODRIGUEZ GRAPEVINE TX 849 14 214 11:41.5 33:43.6 33:45.9 0:02.3 10:50/M
23 JASMINE KURUVILLA SOUTHLAKE TX 1194 12 247 15:08.0 37:10.1 37:25.6 0:15.5 11:57/M
24 BELLA MEDINA SOUTHLAKE TX 1205 14 258 16:26.7 38:28.7 38:54.1 0:25.3 12:22/M
25 JASMINE TBABA COPPELL TX 1243 13 270 19:01.8 41:03.8 41:18.2 0:14.4 13:12/M
26 LISSA CLOSE SOUTHLAKE TX 507 13 286 24:27.8 46:29.8 46:42.5 0:12.7 14:57/M
27 BREANNA DAVENPORT SOUTHLAKE TX 735 12 295 25:31.2 47:33.2 48:30.5 0:57.3 15:17/M
28 KATE WHITMIRE SOUTHLAKE TX 629 14 309 30:51.3 52:53.4 59:19.7 6:26.3 17:00/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ADRIAN NUNEZ SOUTHLAKE TX 1210 13 5   19:47.8 19:48.6 0:00.8 6:22/M
2 LUCAS LEVANT SOUTHLAKE TX 870 14 6 0:01.0 19:48.9 19:50.2 0:01.2 6:22/M
3 BENNETT BIBZA SOUTHLAKE TX 669 13 8 0:15.2 20:03.1 20:03.1 6:27/M
4 CADEN COX NRH TX 760 14 9 0:19.0 20:06.8 20:11.3 0:04.4 6:28/M
5 JAYDEN CHAMBLESS GRAPEVINE TX 1043 14 13 0:57.1 20:44.9 20:45.2 0:00.2 6:40/M
6 ALEXANDER DUQUE SOUTHLAKE TX 1173 13 14 1:02.8 20:50.6 20:50.9 0:00.2 6:42/M
7 GRAYSON VASQUEZ SOUTHLAKE TX 1251 14 17 1:33.0 21:20.8 21:24.7 0:03.8 6:52/M
8 KEVAN ROBINSON KELLER TX 641 13 19 2:11.9 21:59.7 22:02.7 0:03.0 7:04/M
9 VANCE AMOS SOUTHLAKE TX 693 12 24 2:21.1 22:09.0 22:09.2 0:00.1 7:07/M
10 CARTER RUCK SOUTHLAKE TX 596 12 29 2:28.6 22:16.4 22:16.9 0:00.4 7:10/M
11 MATTHEW VASQUEZ SOUTHLAKE TX 1252 12 42 3:25.3 23:13.1 23:16.6 0:03.4 7:28/M
12 JUSTIN WU WESTLAKE TX 1264 12 51 3:56.2 23:44.0 23:49.4 0:05.3 7:38/M
13 ETHAN PURCELL SOUTHLAKE TX 862 13 67 4:26.1 24:14.0 24:14.0 7:48/M
14 J.DAVID SPARKS SOUTHLAKE TX 1236 12 103 7:01.9 26:49.8 26:51.3 0:01.5 8:37/M
15 EVAN WATTS SOUTHLAKE TX 1259 12 104 7:02.0 26:49.9 26:51.7 0:01.7 8:37/M
16 EMMIT PHALEN SOUTHLAKE TX 608 12 119 7:55.9 27:43.7 28:14.0 0:30.2 8:55/M
17 BRETT BELLEVILLE SOUTHLAKE TX 700 12 156 9:57.4 29:45.3 29:47.3 0:02.0 9:34/M
18 BEN FINKELSTEIN SOUTHLAKE TX 752 12 167 10:29.7 30:17.6 30:18.7 0:01.1 9:44/M
19 LANDON HUGGINS WESTLAKE TX 767 12 183 11:12.9 31:00.7 31:17.7 0:16.9 9:58/M
20 JACKSON SUMMERS IRVING TX 1239 13 273 23:52.4 43:40.3 43:42.5 0:02.2 14:02/M
21 CAMDEN GOFF SOUTHLAKE TX 782 13 279 24:23.0 44:10.8 44:56.1 0:45.3 14:12/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CAITLIN MERTZ SOUTHLAKE TX 548 16 30   22:26.1 22:29.2 0:03.0 7:13/M
2 LEXI ZUCK KELLER TX 645 17 69 2:06.3 24:32.5 24:45.3 0:12.7 7:53/M
3 SARAH NGUYEN SOUTHLAKE TX 848 16 122 5:41.5 28:07.7 28:12.4 0:04.7 9:02/M
4 DEANNA SWINDELL IRVING TX 800 18 194 9:23.3 31:49.5 32:38.8 0:49.2 10:14/M
5 JORDAN SPIEGELMAN SOUTHLAKE TX 745 15 216 11:35.7 34:01.9 34:14.0 0:12.1 10:56/M
6 ALDEN SADLER SOUHLAKE TX 1234 16 226 12:37.7 35:03.9 35:06.4 0:02.5 11:16/M
7 BRITTANY KASKO MANSFIELD TX 755 18 233 13:14.3 35:40.4 35:54.7 0:14.2 11:28/M
8 NATASHA BRADLEY COLLEYVILLE TX 765 18 262 16:55.9 39:22.1 39:33.8 0:11.6 12:39/M
9 HANNAH HAMEL SOUTHLAKE TX 650 17 312 31:38.0 54:04.2 54:23.8 0:19.5 17:23/M
10 EMMA CLOSE SOUTHLAKE TX 505 15 319 37:01.6 59:27.8 59:40.8 0:12.9 19:07/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 REID FROST-CIESIOLKA ROANOKE TX 567 15 2   19:05.4 19:06.6 0:01.1 6:08/M
2 OLIVER ARANDIA WESLAKE TX 503 15 3 0:07.9 19:13.4 19:13.6 0:00.2 6:11/M
3 STEVEN TORRES GRAPEVINE TX 827 15 4 0:14.8 19:20.3 19:21.2 0:00.9 6:13/M
4 SPENCER DOYLE KELLER TX 614 18 10 1:04.9 20:10.3 20:15.6 0:05.2 6:29/M
5 JACOB NEAVES KELLER TX 1209 17 26 3:06.9 22:12.4 22:14.1 0:01.7 7:08/M
6 CARSON STIPETIC SOUTHLAKE TX 1238 15 76 6:07.6 25:13.1 25:19.0 0:05.8 8:06/M
7 DYLAN FULLER SOUTHLAKE TX 1180 15 77 6:08.8 25:14.3 25:20.4 0:06.0 8:07/M
8 NICK TSIGAS GRAPEVINE TX 1247 18 97 7:35.1 26:40.6 26:52.8 0:12.2 8:34/M
9 BRENDAN FRIZZELL EULESS TX 547 15 126 9:12.3 28:17.8 28:19.5 0:01.7 9:06/M
10 JACOB AMMERMANN SOUTHLAKE TX 847 15 155 10:37.2 29:42.7 30:22.8 0:40.0 9:33/M
11 AUSTIN MOSSBERG SOUTHLAKE TX 859 18 204 13:54.2 32:59.7 33:34.5 0:34.8 10:36/M
12 COOPER MCCHESNEY TROPHY CLUB TX 856 15 223 15:39.5 34:45.0 35:12.6 0:27.5 11:10/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CAROLYN KOSEWSKI FORT WORTH TX 632 24 38   23:01.9 23:05.3 0:03.4 7:24/M
2 VALERIE NORTH EULESS TX 633 24 98 3:39.1 26:41.1 26:45.3 0:04.2 8:35/M
3 JULIA GREUNER DENTON TX 615 24 110 4:07.2 27:09.2 27:19.1 0:09.8 8:44/M
4 ALEXIS BALDWIN GRAND PRAIRIE TX 541 22 266 17:29.9 40:31.9 40:40.5 0:08.6 13:02/M
5 VERONICA DIAZ GRAND PRAIRIE TX 814 24 288 23:53.0 46:55.0 47:44.0 0:49.0 15:05/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NOAH BLOOM 809 20 100   26:43.0 27:06.5 0:23.5 8:35/M
2 CLAYTON CAULKINS WEATHERFORD OK 545 23 196 5:17.6 32:00.7 32:23.9 0:23.2 10:17/M
3 DAVID CARIKER HALTOM CITY TX 543 24 235 9:23.4 36:06.4 36:16.0 0:09.6 11:36/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NARA JENKINS FORT WORTH TX 537 28 112   27:11.3 27:35.0 0:23.6 8:44/M
2 CHRISTIANA TETEDE IRVING TX 625 29 113 0:01.9 27:13.2 27:36.6 0:23.4 8:45/M
3 ANGELA THOMAS FORT WORTH TX 1245 26 137 1:27.2 28:38.6 29:11.7 0:33.1 9:12/M
4 HANNAH DECKER FORT WORTH TX 1102 26 157 2:41.0 29:52.4 30:25.4 0:33.0 9:36/M
5 MOLLIE FARMER BENBROOK TX 546 27 168 3:18.9 30:30.3 30:30.3 9:48/M
6 LESLIE GREEN NORTH RICHLAND HILLS TX 570 28 248 9:59.2 37:10.6 37:10.6 11:57/M
7 CORTNEY GRIMES COLLEYVILLE TX 787 29 255 10:52.1 38:03.5 38:27.1 0:23.6 12:14/M
8 CLAIRE OLIVER-DEHAVEN NORTH RICHLAND HILLS TX 560 29 259 11:22.7 38:34.1 39:08.8 0:34.6 12:24/M
9 MORGAN HIND GRAPEVINE TX 1189 26 261 11:52.8 39:04.1 39:04.1 12:34/M
10 ASHLEA GARRISON FRISCO TX 513 29 272 15:33.2 42:44.6 43:02.9 0:18.2 13:44/M
11 EDITH VERASTEGUI HALTOM CITY TX 557 25 285 19:05.6 46:17.0 46:46.5 0:29.5 14:53/M
12 LAURA RODRIGUEZ SOUTHLAKE TX 744 26 291 19:46.2 46:57.6 48:20.6 1:22.9 15:06/M
13 HALEY VANBREEMEN FLOWER MOUND TX 1249 25 300 21:36.5 48:47.8 49:32.9 0:45.0 15:41/M
14 JULIA KOSSUTH GRAPEVINE TX 624 26 305 24:35.7 51:47.1 52:37.8 0:50.6 16:39/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KYLE HIND GRAPEVINE TX 1188 27 81   25:20.3 25:20.3 8:09/M
2 ANDREW GATELY SOUTHLAKE TX 742 28 90 0:32.7 25:53.0 26:59.7 1:06.6 8:19/M
3 JOE VANBREEMEN FLOWER MOUND TX 1250 28 159 4:34.5 29:54.8 30:40.5 0:45.6 9:37/M
4 LEE GREEN NORTH RICHLAND HILLS TX 1183 29 241 11:24.5 36:44.8 37:04.1 0:19.2 11:49/M
5 MIKE KOSSUTH 807 27 307 26:27.0 51:47.3 52:38.9 0:51.5 16:39/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SHANTEL CLOUD GRAPEVINE TX 739 30 36   22:59.6 23:06.4 0:06.8 7:23/M
2 VALERIE OLSEN COPPELL TX 1224 32 87 2:47.4 25:47.0 25:55.5 0:08.5 8:17/M
3 TRACY MORALES DALLAS TX 579 30 111 4:10.5 27:10.1 27:19.0 0:08.8 8:44/M
4 ABBY TURNER KELLER TX 526 32 138 5:39.2 28:38.8 29:12.0 0:33.1 9:12/M
5 AMANDA HOGAN IRVING TX 559 30 173 7:41.8 30:41.4 31:36.7 0:55.3 9:52/M
6 KENDAL ANTES HURST TX 535 30 253 15:01.9 38:01.5 38:47.2 0:45.6 12:13/M
7 SHANNON O'SHEA SOUTHLAKE TX 728 33 254 15:02.9 38:02.5 38:26.3 0:23.8 12:14/M
8 CAITLIN O'SHEA SOUTHLAKE TX 727 30 256 15:04.0 38:03.6 38:27.8 0:24.1 12:14/M
9 SHELLEY ROSS KELLER TX 563 34 257 15:16.5 38:16.1 39:11.6 0:55.4 12:18/M
10 BETH CHAMBERLAIN IRIVNG TX 1039 32 263 16:35.0 39:34.6 40:17.3 0:42.6 12:43/M
11 AMY BOYD SOUTHLAKE TX 681 31 271 19:39.5 42:39.1 43:27.7 0:48.5 13:43/M
12 ANDREA WALTHER HURST TX 558 32 284 22:47.7 45:47.3 46:23.3 0:35.9 14:43/M
13 AMBER SMILEY FORT WORTH TX 583 34 299 24:54.1 47:53.7 47:55.9 0:02.1 15:24/M
14 ANNA LEE TOLLESON SOUTHLAKE TX 684 33 316 32:29.2 55:28.8 56:27.4 0:58.5 17:50/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALAN SIVAKUMARAN GRAPEVINE TX 590 32 32   22:39.9 22:46.6 0:06.7 7:17/M
2 LUIS GONZALEZ DALLAS TX 1182 34 85 3:03.7 25:43.7 25:47.9 0:04.2 8:16/M
3 BRIAN BLANCHETTE ARGYLE TX 617 34 160 7:15.6 29:55.6 29:55.6 9:37/M
4 WYNN ELLIOTT JR KELLER TX 732 32 200 9:49.2 32:29.2 33:15.7 0:46.5 10:27/M
5 BRYAN ROSS KELLER TX 562 33 212 10:58.9 33:38.9 34:34.3 0:55.4 10:49/M
6 ROBERT CLAYTON GRAPEVINE TX 1061 34 220 11:46.3 34:26.2 35:02.4 0:36.1 11:04/M
7 JAMES ERVIN WATAUGA TX 741 32 238 13:53.8 36:33.7 36:52.2 0:18.5 11:45/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DEBBIE YATKO GRAPEVINE TX 804 37 33   22:40.0 22:47.0 0:07.0 7:17/M
2 CINDY DENNIS COPPERAS COVE TX 1120 37 34 0:11.8 22:51.8 23:01.6 0:09.7 7:21/M
3 JANET BASSINGTHWAITE SOUTHLAKE TX 697 37 58 1:13.4 23:53.5 23:59.6 0:06.1 7:41/M
4 JESSICA COLOMBO SOUTHLAKE TX 1084 36 70 1:55.8 24:35.9 24:46.9 0:10.9 7:54/M
5 COURTNEY GILES KELLER TX 522 37 165 7:22.3 30:02.3 30:37.3 0:34.9 9:39/M
6 EMMA BIBZA SOUTHLAKE TX 672 38 186 8:34.4 31:14.5 31:15.7 0:01.1 10:03/M
7 KAREN YOUNG SOUTHLAKE TX 805 38 234 13:07.1 35:47.1 36:22.5 0:35.4 11:30/M
8 CARRIE STEINKE FT WORTH TX 554 35 264 17:45.1 40:25.2 41:30.4 1:05.2 13:00/M
9 NICOLE LENOCKER SOUTHLAKE TX 1198 37 268 18:01.1 40:41.1 41:15.5 0:34.3 13:05/M
10 ANGELA DAVENPORT SOUTHLAKE TX 733 38 294 24:52.7 47:32.7 48:30.9 0:58.1 15:17/M
11 KATHY TBABA COPPELL TX 690 36 311 30:27.9 53:07.9 53:24.1 0:16.1 17:05/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KAILASH NARASIMHAN MCKINNEY TX 549 36 54   23:48.9 23:56.4 0:07.5 7:39/M
2 GEOFFREY FUNK SOUTHLAKE TX 688 38 101 2:55.0 26:43.9 26:50.1 0:06.1 8:35/M
3 CARL BUNCH SOUTHLAKE TX 861 38 135 4:47.0 28:35.9 29:02.0 0:26.0 9:11/M
4 RYAN COLON ROANOKE TX 729 37 142 4:59.5 28:48.4 28:48.4 9:16/M
5 PETE DYER KELLER TX 527 36 148 5:11.2 29:00.1 29:00.1 9:19/M
6 JOHN LENOCKER SOUTHLAKE TX 1197 38 276 20:15.3 44:04.2 44:45.5 0:41.2 14:10/M
7 SHANE TOLLESON SOUTHLAKE TX 685 37 315 31:39.8 55:28.7 56:28.8 1:00.0 17:50/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JILL DOYLE KELLER TX 613 44 59   23:54.2 24:00.6 0:06.3 7:41/M
2 ASHLEY DUWE GRAPEVINE TX 777 42 120 3:56.2 27:50.4 28:03.0 0:12.5 8:57/M
3 PAULA BUTH TROPHY CLUB TX 1029 40 131 4:36.0 28:30.2 28:37.5 0:07.3 9:10/M
4 CARRIE CARY SOUTHLAKE TX 737 41 132 4:36.1 28:30.3 28:55.3 0:25.0 9:10/M
5 PAIGE WHITMIRE SOUTHLAKE TX 630 42 140 4:45.7 28:40.0 28:52.1 0:12.1 9:13/M
6 VERONICA SCHINDLER FLOWER MOUND TX 530 41 144 4:55.5 28:49.7 29:24.5 0:34.8 9:16/M
7 JACQUELYN REYFF GRAPEVINE TX 588 43 146 4:59.9 28:54.2 29:10.4 0:16.2 9:18/M
8 AUDREY CORMACK TROPHY CLUB TX 638 40 150 5:11.3 29:05.5 29:05.7 0:00.1 9:21/M
9 DANIELLE LACKEY SOUTHLAKE TX 523 42 166 6:10.0 30:04.2 30:38.0 0:33.8 9:40/M
10 GINA PHALEN SOUTHLAKE TX 610 41 171 6:44.0 30:38.2 31:08.8 0:30.5 9:51/M
11 KERRI MCILVAIN SOUTHLAKE TX 602 43 190 7:44.4 31:38.6 31:59.3 0:20.6 10:10/M
12 AMANDA HUGGINS WESTLAKE TX 766 40 198 8:27.3 32:21.5 32:38.9 0:17.3 10:24/M
13 TRACY STAGG GRAPEVINE TX 637 44 201 8:39.5 32:33.8 32:42.2 0:08.3 10:28/M
14 HEATHER FROST ROANOKE TX 565 44 208 9:09.1 33:03.4 33:03.4 10:38/M
15 JENAYA CRAIG SOUTHLAKE TX 520 41 225 10:54.4 34:48.6 35:04.5 0:15.8 11:11/M
16 ELIZABETH JANNING SOUTHLAKE TX 652 41 244 13:07.9 37:02.2 37:32.2 0:30.0 11:54/M
17 SARAH CLOSE SOUTHLAKE TX 509 42 275 19:53.7 43:48.0 43:55.8 0:07.8 14:05/M
18 KIM GOFF SOUTHLAKE TX 785 44 281 20:20.8 44:15.1 45:00.8 0:45.7 14:14/M
19 ANGIE WORLEY FT WORTH TX 626 42 283 20:25.8 44:20.1 45:10.0 0:49.9 14:15/M
20 EVANGELINE VELASQUEZ ARLINGTON TX 540 41 301 25:23.7 49:17.9 49:27.0 0:09.0 15:51/M
21 MERINDY HALL 808 41 306 27:53.0 51:47.3 52:36.6 0:49.3 16:39/M
22 CHRISTIE SINGLETON ROWLETT TX 839 43 317 32:00.1 55:54.3 56:55.4 1:01.1 17:58/M
23 ANA GREENBERG SOUTHLAKE TX 573 44 323 39:19.7 1:03:14.0 1:03:58.9 0:44.8 20:20/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RANDY COX NORTH RICHLAND HILLS TX 1085 44 28   22:16.4 22:21.7 0:05.3 7:10/M
2 SOUFIANE TEMSAMANI PLANO TX 764 41 37 0:45.3 23:01.7 23:08.0 0:06.2 7:24/M
3 BRET HEINTZ SOUTHLAKE TX 1185 44 41 0:54.6 23:11.0 23:28.0 0:16.9 7:27/M
4 DAVID DJERF SOUTHLAKE TX 1138 42 44 1:01.6 23:18.0 23:25.4 0:07.3 7:30/M
5 CHRIS UNDERWOOD SOUTHLAKE TX 668 40 52 1:31.2 23:47.6 23:53.4 0:05.8 7:39/M
6 CHRIS MORRIS GRAPEVINE TX 1208 44 62 1:43.0 23:59.5 24:05.9 0:06.4 7:43/M
7 PATRICK CARY SOUTHLAKE TX 738 40 64 1:50.1 24:06.6 24:31.5 0:24.9 7:45/M
8 JASON JANNING 837 44 83 3:08.8 25:25.2 25:31.0 0:05.8 8:10/M
9 PETER WAHBY SOUTHLAKE TX 730 41 86 3:27.5 25:44.0 25:48.7 0:04.7 8:16/M
10 DAVID DUQUE SOUTHLAKE TX 1177 44 88 3:31.8 25:48.3 25:54.0 0:05.7 8:18/M
11 PETER MCMAHON SOUTHLAKE TX 795 41 92 3:53.4 26:09.8 27:12.5 1:02.6 8:25/M
12 JAVIER JAIME NORTH RICHLAND HILLS TX 821 42 95 4:18.8 26:35.2 26:48.7 0:13.4 8:33/M
13 JIM FEREDAY KATY TX 780 44 108 4:46.0 27:02.4 27:11.5 0:09.1 8:42/M
14 CSONGOR BIBZA SOUTHLAKE TX 670 40 133 6:14.2 28:30.6 28:34.9 0:04.3 9:10/M
15 JASON WHITMIRE SOUTHLAKE TX 628 42 152 6:59.1 29:15.5 29:49.0 0:33.4 9:24/M
16 JUANCARLOS RUCK SOUTHLAKE TX 597 40 161 7:41.1 29:57.5 30:00.6 0:03.0 9:38/M
17 DOMINIC RUSSELL SOUTHLAKE TX 1233 43 180 8:30.4 30:46.8 30:52.7 0:05.8 9:54/M
18 SANDRO TAVARES GRAPEVINE TX 736 41 187 9:08.1 31:24.5 31:36.1 0:11.5 10:06/M
19 RYAN PRICE SOUTHLAKE TX 750 40 211 10:51.4 33:07.8 33:44.9 0:37.0 10:39/M
20 JASON WORLEY FT WORTH TX 627 40 215 11:34.9 33:51.3 34:41.0 0:49.6 10:53/M
21 ROBERT GUERRA ARLINGTON TX 536 41 297 25:25.9 47:42.3 47:51.7 0:09.3 15:20/M
22 MATTHEW CLOSE SOUTHLAKE TX 508 44 308 30:21.4 52:37.8 52:48.6 0:10.8 16:55/M
23 BRAD CAMPBELL SOUTHLAKE TX 771 41 322 38:18.8 1:00:35.2 1:01:16.4 0:41.1 19:29/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VICTORIA REPICE SOUTHLAKE TX 680 46 23   22:06.7 22:38.1 0:31.3 7:06/M
2 ELIZABETH LAWRENCE NORTH RICHLAND HILLS TX 1195 49 56 1:44.0 23:50.7 23:56.8 0:06.0 7:40/M
3 JILL STATHAM GRAPEVINE TX 799 45 106 4:51.0 26:57.7 27:10.1 0:12.3 8:40/M
4 AMY HINKEL SOUTHLAKE TX 790 46 114 5:17.4 27:24.2 27:55.7 0:31.5 8:49/M
5 CARRIE MARK SOUTHLAKE TX 1202 46 151 7:03.0 29:09.7 29:23.4 0:13.6 9:22/M
6 SHEILA MEDINA SOUTHLAKE TX 1206 47 153 7:10.7 29:17.4 29:42.3 0:24.8 9:25/M
7 IRELIA MACHADO SOUTHLAKE TX 852 46 210 11:00.7 33:07.4 33:37.0 0:29.6 10:39/M
8 MARJI HUTCHINSON HUDSON OAKS TX 532 46 242 14:44.2 36:51.0 37:27.7 0:36.7 11:51/M
9 ROJA KASARLA SOUTHLAKE TX 873 47 303 28:46.8 50:53.5 51:52.6 0:59.0 16:22/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TAYLOR FOREMAN 832 49 11   20:27.3 20:30.5 0:03.2 6:35/M
2 HENRY BRANDT TROPHY CLUB TX 1012 47 15 0:32.5 20:59.8 21:04.0 0:04.1 6:45/M
3 HORACE WU WESTLAKE TX 1263 47 48 3:00.0 23:27.3 23:33.0 0:05.7 7:32/M
4 COREY DOYLE KELLER TX 612 46 63 3:36.7 24:04.0 24:10.7 0:06.6 7:44/M
5 LANCE MANGHAM GRAPEVINE TX 1200 47 75 4:38.8 25:06.1 25:13.8 0:07.6 8:04/M
6 BRENT MCILVAIN SOUTHLAKE TX 599 47 91 5:36.0 26:03.3 26:21.1 0:17.8 8:23/M
7 JOHN GUASTO KELLER TX 788 46 93 5:54.1 26:21.4 26:29.7 0:08.3 8:28/M
8 KEVIN O'DONNELL SOUTHLAKE TX 1219 49 102 6:21.0 26:48.3 27:14.3 0:25.9 8:37/M
9 JOHN RODGERS SOUTHLAKE TX 657 45 109 6:39.9 27:07.2 27:34.8 0:27.6 8:43/M
10 DAVID PHALEN SOUTHLAKE TX 607 46 118 7:16.2 27:43.5 28:14.1 0:30.6 8:55/M
11 CHAD PATTON SOUTHLAKE TX 860 45 134 8:08.4 28:35.7 29:02.3 0:26.5 9:11/M
12 JONATHAN TALBOT FORT WORTH TX 539 45 139 8:12.2 28:39.5 28:49.6 0:10.1 9:13/M
13 RAMON VIDAL FORT WORTH TX 1254 49 143 8:21.5 28:48.8 29:16.2 0:27.4 9:16/M
14 JEFF KITTLESON SOUTHLAKE TX 793 47 147 8:28.0 28:55.3 30:01.4 1:06.0 9:18/M
15 STEVEN DEGRAPPO SOUTHLAKE TX 533 46 170 10:06.2 30:33.5 30:40.5 0:06.9 9:49/M
16 MATTHEW WITHERELL SOUTHLAKE TX 802 47 188 10:57.9 31:25.2 31:36.6 0:11.3 10:06/M
17 JEFF HOLT GRAPEVINE TX 792 49 205 12:35.1 33:02.4 33:33.0 0:30.6 10:37/M
18 WILLIAM CHINN SOUTHLAKE TX 775 49 206 12:35.3 33:02.6 33:32.8 0:30.1 10:37/M
19 GREG LEVESQUE HURST TX 1199 45 217 13:41.7 34:09.0 34:20.4 0:11.4 10:59/M
20 FRANK RUBAL SOUTHLAKE TX 797 46 218 13:49.8 34:17.1 35:25.8 1:08.7 11:01/M
21 THOMAS ROTHENBACH SOUTHLAKE TX 622 47 221 14:09.4 34:36.7 35:03.6 0:26.9 11:08/M
22 GREG STAGG GRAPEVINE TX 635 45 239 16:07.7 36:35.0 36:45.7 0:10.7 11:46/M
23 DAVID MOSSBERG SOUTHLAKE TX 858 46 245 16:37.1 37:04.4 37:41.0 0:36.5 11:55/M
24 ABRAHAM KURUVILLA SOUTHLAKE TX 1193 46 246 16:42.3 37:09.6 37:25.1 0:15.5 11:57/M
25 DAVID CRAIG SOUTHLAKE TX 518 48 252 16:54.2 37:21.5 37:38.0 0:16.4 12:01/M
26 MIKE GOFF SOUTHLAKE TX 786 49 282 23:48.4 44:15.7 45:00.5 0:44.7 14:14/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DANA GAGE NORTH RICHLAND HILLS TX 1181 53 115   27:35.4 27:40.2 0:04.8 8:52/M
2 DEBBIE MOENICKHEIM KELLER TX 524 51 158 2:17.1 29:52.6 30:25.5 0:32.9 9:36/M
3 LISA SEWELL WESTLAKE TX 768 50 232 8:03.8 35:39.3 35:54.2 0:14.9 11:28/M
4 BETH BELL EULESS TX 699 53 302 21:56.1 49:31.6 49:44.2 0:12.6 15:55/M
5 DEBRA APLIS GRAPEVINE TX 694 50 314 27:34.5 55:10.0 55:42.5 0:32.5 17:44/M
6 RANI CHAMBLESS GRAPEVINE TX 701 50 320 32:31.6 1:00:07.0 1:00:34.3 0:27.2 19:20/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JON KORTE GRAPEVINE TX 587 50 7   19:56.8 20:04.3 0:07.5 6:25/M
2 JEFF GARBER LEWISVILLE TX 585 52 22 2:05.5 22:02.3 22:09.6 0:07.3 7:05/M
3 PAUL ROBINSON KELLER TX 642 50 31 2:31.7 22:28.5 22:32.6 0:04.0 7:13/M
4 JOSH BOTTOM SOUTHLAKE TX 868 54 43 3:20.0 23:16.9 23:23.6 0:06.6 7:29/M
5 KENT CHAN SOUTHLAKE TX 646 50 55 3:53.1 23:50.0 23:53.1 0:03.1 7:40/M
6 JASON HINKEL SOUTHLAKE TX 791 50 105 6:59.7 26:56.6 27:28.3 0:31.6 8:40/M
7 JACK ANTES HURST TX 534 52 129 8:29.0 28:25.9 28:29.7 0:03.7 9:08/M
8 KENNETH BAKER SOUTHLAKE TX 751 54 149 9:08.3 29:05.1 29:36.0 0:30.8 9:21/M
9 PHIL SMITH TROPHY CLUB TX 591 54 184 11:05.9 31:02.8 31:44.4 0:41.6 9:59/M
10 SEAN FARSON SOUTHLAKE TX 779 54 219 14:22.8 34:19.7 35:28.6 1:08.9 11:02/M
11 XAVIER OLALDE DALLAS TX 828 50 227 15:07.1 35:04.0 35:09.2 0:05.2 11:17/M
12 SCOTT SMITH FLOWER MOUND TX 769 52 231 15:27.3 35:24.2 35:52.9 0:28.7 11:23/M
13 JAY TSIGAS GRAPEVINE TX 1246 50 236 16:30.0 36:26.9 36:38.9 0:12.0 11:43/M
14 BILL KASKO MANSFIELD TX 754 51 251 17:21.9 37:18.8 37:34.0 0:15.1 12:00/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KAREN TESTA KELLER TX 1244 56 164   29:59.9 30:07.7 0:07.8 9:38/M
2 LAURA GREUNER DALLAS TX 1184 55 181 0:53.0 30:52.9 31:03.1 0:10.1 9:55/M
3 TERI WEBER FORT WORTH TX 606 55 240 6:38.5 36:38.4 36:58.6 0:20.2 11:47/M
4 DEBORAH CARIKER HALTOM CITY TX 544 55 287 16:33.0 46:32.9 47:11.0 0:38.0 14:58/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACK HASE TROPHY CLUB TX 586 56 18   21:42.5 21:46.6 0:04.0 6:59/M
2 ABE MANSOORI CARROLLTON TX 1201 58 195 10:18.0 32:00.5 32:11.2 0:10.6 10:17/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HELENE WALKER 811 60 89   25:50.5 25:58.6 0:08.1 8:18/M
2 KERRY O'SHEA-QUINTO SOUTHLAKE TX 853 60 290 21:06.9 46:57.5 48:20.3 1:22.8 15:06/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RANDY WOLF 830 60 46   23:22.2 23:30.2 0:08.0 7:31/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 1191 67 230   35:24.1 35:47.4 0:23.2 11:23/M
Top

Male 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RICHARD SINGLETON ROWLETT TX 841 71 145   28:51.9 29:54.3 1:02.4 9:17/M