Commitment Day Colleyville 2017

Age Group Results

January 01, 2017


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69
Women: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K Timed

Top

AGE or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 EVELYN FLOREZ -- 20 0 175   42:36.3 42:43.5 0:07.1 13:44/M
2 DIANA RODRIGUEZ -- 19 0 176 0:00.3 42:36.7 42:44.2 0:07.5 13:44/M
Top

AGE or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BODEY WEAVER -- 406 0 7   21:57.0 21:58.3 0:01.3 7:04/M
2 STORMY WEAVER -- 407 0 9 0:18.9 22:15.9 22:16.9 0:01.0 7:10/M
3 UNKNOWN PARTIC. 304 304 24 5:18.7 27:15.7 35:47.4 8:31.7 11:30/M
4 UNKNOWN PARTIC. 314 314 32 6:08.1 28:05.1 28:42.7 0:37.5 9:14/M
5 UNKNOWN PARTIC. 118 118 54 7:36.5 29:33.5 29:48.6 0:15.1 9:35/M
6 UNKNOWN PARTIC. 316 316 76 9:33.4 31:30.4 36:28.2 4:57.7 11:44/M
7 UNKNOWN PARTIC. 92 92 88 10:41.3 32:38.3 33:13.7 0:35.3 10:41/M
8 MIKE BRENNAN -- 104 0 97 11:45.6 33:42.6 34:05.1 0:22.5 10:58/M
9 UNKNOWN PARTIC. 312 312 116 13:32.4 35:29.4 35:29.4 11:25/M
10 UNKNOWN PARTIC. 309 309 134 16:30.1 38:27.1 44:49.7 6:22.5 14:25/M
11 UNKNOWN PARTIC. 310 310 135 16:30.8 38:27.8 44:49.8 6:21.9 14:25/M
12 UNKNOWN PARTIC. 311 311 137 16:48.9 38:45.9 45:07.3 6:21.3 14:30/M
13 UNKNOWN PARTIC. 67 67 146 17:49.1 39:46.1 40:37.6 0:51.4 13:04/M
14 JOHN BRENNAN -- 102 0 148 18:07.5 40:04.5 40:04.5 12:53/M
15 SUE BRENNAN -- 101 0 154 18:53.8 40:50.8 40:52.3 0:01.5 13:08/M
16 JOE CAMPON -- 80 0 164 19:59.0 41:56.0 42:11.4 0:15.3 13:34/M
17 UNKNOWN PARTIC. 112 112 165 20:02.1 41:59.1 42:29.8 0:30.7 13:40/M
18 UNKNOWN PARTIC. 22 22 174 20:31.6 42:28.6 42:45.6 0:17.0 13:45/M
19 UNKNOWN PARTIC. 319 319 181 22:10.4 44:07.4 44:20.1 0:12.6 14:15/M
20 RICHA NAG SHIVAKUMAR -- 95 0 192 23:07.6 45:04.6 45:28.6 0:23.9 14:37/M
21 UNKNOWN PARTIC. 308 308 193 23:09.2 45:06.2 49:57.3 4:51.1 16:04/M
22 UNKNOWN PARTIC. 376 376 211 30:05.1 52:02.1 52:17.4 0:15.2 16:49/M
23 UNKNOWN PARTIC. 317 317 216 31:10.7 53:07.7 58:05.2 4:57.5 18:41/M
24 UNKNOWN PARTIC. 318 318 219 31:17.2 53:14.2 58:10.5 4:56.2 18:42/M
25 UNKNOWN PARTIC. 315 315 221 31:19.5 53:16.5 58:12.4 4:55.9 18:43/M
26 UNKNOWN PARTIC. 111 111 226 32:50.8 54:47.8 55:19.1 0:31.2 17:47/M
27 UNKNOWN PARTIC. 328 328 230 33:49.8 55:46.8 56:19.5 0:32.7 18:06/M
28 ANJALI SHIVAKUMAR -- 94 0 232 34:38.0 56:35.0 57:00.8 0:25.7 18:20/M
29 UNKNOWN PARTIC. 313 313 233 34:43.8 56:40.8 1:01:37.3 4:56.5 19:49/M
30 UNKNOWN PARTIC. 307 307 239 35:04.6 57:01.6 1:02:43.4 5:41.7 20:10/M
31 UNKNOWN PARTIC. 306 306 240 35:08.0 57:05.0 1:02:47.2 5:42.2 20:11/M
32 UNKNOWN PARTIC. 331 331 243 36:58.3 58:55.3 1:00:11.3 1:15.9 19:21/M
33 UNKNOWN PARTIC. 332 332 252 43:31.3 1:05:28.3 1:06:45.0 1:16.7 21:28/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHARLOTTE CHITTENDEN SOUTHLAKE TX 57 2 42   29:04.7 29:33.4 0:28.6 9:30/M
2 CAROLINE JACOBS FLOWER MOUND TX 343 6 75 2:16.1 31:20.9 31:50.3 0:29.4 10:14/M
3 TAYLOR FUHRMAN COLLEYVILLE TX 422 7 155 11:49.2 40:54.0 41:17.5 0:23.5 13:16/M
4 JACOB VAUGHN GRAPEVINE TX 40 8 173 13:20.4 42:25.2 42:47.2 0:21.9 13:45/M
5 CAMILA FLEENOR FLOWER MOUND TX 490 1 197 18:12.9 47:17.6 47:42.8 0:25.1 15:20/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ETHAN ST JOHN FLOWER MOUND TX 347 7 30   27:39.9 28:02.2 0:22.2 9:01/M
2 COLBY CHITTENDEN SOUTHLAKE TX 58 4 43 1:25.1 29:05.0 29:33.6 0:28.5 9:30/M
3 CARTER WOOD NORTH RICHLAND HILLS TX 69 7 44 1:25.1 29:05.1 29:50.0 0:44.9 9:36/M
4 BRYCE JONES SOUTHLAKE TX 442 7 47 1:29.4 29:09.4 29:15.4 0:06.0 9:24/M
5 MATTHEW JACOBS FLOWER MOUND TX 344 6 72 3:35.7 31:15.7 31:41.2 0:25.5 10:11/M
6 DASH SLAPA -- 44 7 84 4:36.3 32:16.2 32:22.3 0:06.1 10:24/M
7 DYLAN JONES SOUTHLAKE TX 443 7 106 6:44.7 34:24.7 34:30.7 0:05.9 11:06/M
8 AADI GHANCHI SOUTHLAKE TX 411 6 108 6:51.9 34:31.8 34:36.8 0:05.0 11:08/M
9 MATTHEW REBURN KELLER TX 495 7 114 7:34.4 35:14.4 35:15.2 0:00.8 11:20/M
10 NICHOLAS RUSSELL KELLER TX 37 4 122 8:14.2 35:54.1 36:26.4 0:32.2 11:43/M
11 VINNY SLAPA -- 43 8 126 8:47.3 36:27.2 36:33.8 0:06.6 11:45/M
12 DOMINIC WOOD NORTH RICHLAND HILLS TX 70 3 145 12:05.6 39:45.6 40:37.7 0:52.1 13:04/M
13 FRED GREJDA SOUTHLAKE TX 350 6 147 12:23.2 40:03.1 40:16.6 0:13.5 12:57/M
14 AUSTIN FLEENOR FLOWER MOUND TX 488 7 199 19:40.5 47:20.4 47:46.1 0:25.6 15:22/M
15 BEN LEBLANC ROANOKE TX 339 1 209 24:06.5 51:46.4 52:17.3 0:30.8 16:49/M
16 RJ NEAL COLLEYVILLE TX 352 2 224 26:55.8 54:35.7 55:08.5 0:32.7 17:44/M
17 RHETT BARLOW -- 365 6 235 29:05.6 56:45.5 57:03.2 0:17.6 18:21/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CAMRYN TADE SOUTHLAKE TX 356 11 26   27:19.2 27:20.7 0:01.4 8:47/M
2 ANNA STACH COLLEYVILLE TX 335 10 121 8:29.9 35:49.2 36:07.3 0:18.0 11:37/M
3 PAIGE WALKER FLOWER MOUND TX 418 10 130 10:00.8 37:20.1 37:36.6 0:16.5 12:05/M
4 LANEY BARRON COLLEYVILLE TX 426 11 156 13:36.1 40:55.4 41:18.7 0:23.3 13:17/M
5 BROOKE BENNETT GRAPEVINE TX 487 11 169 14:50.9 42:10.2 42:10.4 0:00.2 13:34/M
6 JESSICA NOELL BELLEVUE WA 33 10 177 15:20.9 42:40.2 42:48.5 0:08.2 13:46/M
7 SARAH DRORI COLLEYVILLE TX 326 10 178 15:22.2 42:41.5 43:03.4 0:21.8 13:51/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRADY ST JOHN FLOWER MOUND TX 345 11 8   22:13.9 22:35.3 0:21.3 7:16/M
2 EZRA PURCELL SOUTHLAKE TX 436 10 17 2:27.9 24:41.9 24:42.5 0:00.6 7:57/M
3 JULIAN GONZALEZ GRAPEVINE TX 394 11 18 2:51.9 25:05.9 25:06.7 0:00.8 8:04/M
4 JOHN REBURN KELLER TX 494 10 35 6:14.9 28:28.9 28:28.9 9:09/M
5 TREVOR TADE SOUTHLAKE TX 359 10 39 6:42.6 28:56.6 28:58.3 0:01.6 9:19/M
6 MATTHEW MILLER SOUTHLAKE TX 384 9 40 6:43.5 28:57.5 28:58.8 0:01.2 9:19/M
7 MCKENNA BURTON FLOWER MOUND TX 391 11 53 7:17.3 29:31.2 29:39.4 0:08.1 9:32/M
8 DALTON TADE SOUTHLAKE TX 357 9 70 8:55.4 31:09.4 31:11.3 0:01.8 10:02/M
9 ANDREAS SCHAFER FLOWER MOUND TX 454 9 100 11:43.3 33:57.3 33:58.5 0:01.1 10:55/M
10 DANIEL OVERTON JUSTIN TX 476 9 105 12:02.1 34:16.1 34:20.1 0:04.0 11:02/M
11 CAUA BASSHAM KELLER TX 399 10 205 27:06.1 49:20.1 49:52.5 0:32.4 16:02/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NAOMI DRORI COLLEYVILLE TX 327 12 25   27:18.7 27:42.1 0:23.3 8:54/M
2 KAYLA WALKER FLOWER MOUND TX 416 13 68 3:44.2 31:03.0 31:20.6 0:17.5 10:05/M
3 ASHLYNN OVERTON JUSTIN TX 477 14 98 6:24.6 33:43.3 33:46.5 0:03.1 10:51/M
4 MADISON BURTON FLOWER MOUND TX 390 12 132 10:36.2 37:54.9 38:02.2 0:07.2 12:14/M
5 LANIE NEAL COLLEYVILLE TX 353 12 180 15:55.9 43:14.6 43:48.0 0:33.4 14:05/M
6 UMA DATTA SOUTHLAKE TX 470 14 190 17:42.8 45:01.5 45:27.2 0:25.6 14:37/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ETHAN PURCELL SOUTHLAKE TX 434 12 15   24:21.6 24:21.9 0:00.2 7:50/M
2 JOHNATHAN MILLER SOUTHLAKE TX 379 13 19 1:28.9 25:50.5 25:51.5 0:00.9 8:19/M
3 DAANISH GHANCHI SOUTHLAKE TX 410 12 27 3:01.8 27:23.5 27:25.6 0:02.1 8:49/M
4 SCOTT NOELL GRAPEVINE TX 29 12 37 4:27.2 28:48.8 28:57.0 0:08.2 9:19/M
5 DANIEL GONZALEZ GRAPEVINE TX 393 12 38 4:34.6 28:56.2 28:56.5 0:00.2 9:18/M
6 VISHWAS SUBASH FLOWER MOUND TX 381 12 81 7:41.6 32:03.3 32:11.7 0:08.4 10:21/M
7 BRETT BELLEVILLE SOUTHLAKE TX 87 12 152 16:26.6 40:48.3 40:48.9 0:00.6 13:07/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 EMILY DE JONG COLLEYVILLE TX 460 19 22   27:06.8 27:14.5 0:07.7 8:45/M
2 JULIA AGUIRRE GRAPEVINE TX 86 17 153 13:42.5 40:49.3 41:05.4 0:16.0 13:13/M
3 KATE DREW FLOWER MOUND TX 321 17 183 17:36.0 44:42.9 44:58.3 0:15.4 14:28/M
4 CALLIA ORTEGA LEWISVILLE TX 322 17 187 17:49.1 44:56.0 45:10.3 0:14.3 14:31/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOHNATHAN FLINT FLOWER MOUND TX 466 15 1   17:41.0 17:41.5 0:00.5 5:41/M
2 KEVIN ADAMS JR. -- 113 18 57 11:55.1 29:36.1 29:51.4 0:15.3 9:36/M
3 JOHN GREEN COLLEYVILLE TX 65 16 80 14:18.1 31:59.1 32:05.5 0:06.4 10:19/M
4 AUSTIN MCCRACKEN FLOWER MOUND TX 323 18 184 27:02.9 44:43.9 44:58.5 0:14.5 14:28/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KRISTEN COVINGTON COLLEYVILLE TX 21 23 21   26:38.6 26:42.8 0:04.1 8:35/M
2 AUTUMN STRINGER FLOWER MOUND TX 432 21 93 6:02.5 32:41.2 33:00.8 0:19.6 10:37/M
3 KARLIE GAENZLE AUSTIN TX 467 21 102 7:28.0 34:06.6 34:26.9 0:20.2 11:04/M
4 SACHI SUGIYAMA KELLER TX 468 23 107 7:49.1 34:27.8 34:50.6 0:22.8 11:12/M
5 SARAH SUGIYAMA KELLER TX 469 21 110 7:58.8 34:37.5 35:00.4 0:22.9 11:15/M
6 RAVEN RODRIGUEZ ARLINGTON TX 486 23 138 12:45.0 39:23.7 39:43.4 0:19.7 12:46/M
7 KAROLYN SCHEETZ FLOWER MOUND TX 351 20 185 18:07.5 44:46.1 44:58.3 0:12.1 14:28/M
8 DARCY STEWART ARGYLE TX 369 24 245 32:55.3 59:34.0 59:55.2 0:21.2 19:16/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JONATHAN DRORI COLLEYVILLE TX 408 22 13   23:55.1 23:56.8 0:01.6 7:42/M
2 EFSTRATIOS MARAGOUDAKIS COLLEYVILLE TX 459 20 36 4:41.1 28:36.2 28:44.2 0:07.9 9:14/M
3 PRESTON COVINGTON COLLEYVILLE TX 2 23 73 7:23.1 31:18.3 31:23.0 0:04.7 10:05/M
4 TREVOR TURNER BRYAN TX 430 21 91 8:44.9 32:40.1 33:01.0 0:20.8 10:37/M
5 LOGAN STRINGER FLOWER MOUND TX 431 24 96 9:47.1 33:42.3 34:05.2 0:22.8 10:58/M
6 MARTIN AYALA BEDFORD TX 98 24 143 15:44.4 39:39.6 39:58.6 0:18.9 12:51/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MADDIE ST. JOHN NORTH RICHLAND HILLS TX 74 29 66   30:42.7 30:50.7 0:08.0 9:55/M
2 TIFFANY PORTALES BEDFORD TX 485 28 94 2:26.9 33:09.7 33:12.2 0:02.5 10:41/M
3 BLAIR RANKIN FLOWER MOUND TX 481 27 111 4:09.9 34:52.6 34:53.1 0:00.4 11:13/M
4 SARAH MARTEN FORT WORTH TX 75 27 136 7:59.0 38:41.8 38:50.0 0:08.2 12:29/M
5 REBECCA AYALA BEDFORD TX 99 26 142 8:56.6 39:39.3 39:58.6 0:19.2 12:51/M
6 MICHELLE MOODY COPPELL TX 362 27 160 10:49.4 41:32.2 41:42.8 0:10.6 13:25/M
7 KATHRYN LOPRESTO ARGYLE TX 444 29 162 10:52.0 41:34.8 41:45.2 0:10.4 13:25/M
8 ERICA RIXON FORT WORTH TX 305 29 188 14:13.4 44:56.2 45:09.7 0:13.5 14:31/M
9 MEGHAN CARTER LEWISVILLE TX 382 27 189 14:14.6 44:57.3 45:10.3 0:13.0 14:31/M
10 KAREN SANTILLAN FORT WORTH TX 354 26 217 22:26.3 53:09.0 53:09.0 17:05/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MIKE CASTILLO FORT WORTH TX 100 27 3   20:27.0 20:29.5 0:02.4 6:35/M
2 JACOB HOUPT AUBREY TX 483 25 139 18:56.8 39:23.8 39:44.4 0:20.5 12:47/M
3 JERAMIS ACOSTA HURST TX 355 29 218 32:43.8 53:10.9 53:10.9 17:06/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MEGAN CHITTENDEN SOUTHLAKE TX 56 34 45   29:07.0 29:34.8 0:27.8 9:30/M
2 MIKINZIE BURTON FLOWER MOUND TX 358 31 55 0:27.5 29:34.5 29:42.7 0:08.1 9:33/M
3 DAISY RAZO AZLE TX 484 30 95 4:03.0 33:10.0 33:12.5 0:02.4 10:41/M
4 PHATHU THABANE GRAPEVINE TX 11 34 141 10:25.4 39:32.4 39:32.4 12:43/M
5 ALISHA WOOD NORTH RICHLAND HILLS TX 341 31 144 10:38.2 39:45.2 40:38.0 0:52.7 13:04/M
6 LAUREN ANDERS DENTON TX 463 33 159 12:25.1 41:32.1 41:42.4 0:10.2 13:25/M
7 DANIELLA GOTTSCHALK FLOWER MOUND TX 435 30 170 13:03.6 42:10.6 42:15.7 0:05.1 13:35/M
8 DIANE GONZALEZ GRAPEVINE TX 395 32 172 13:17.9 42:24.9 42:37.5 0:12.6 13:42/M
9 GRACE FLEENOR FLOWER MOUND TX 491 33 198 18:12.6 47:19.6 47:45.1 0:25.5 15:21/M
10 CRYSTAL DAUSCH LEWISVILLE TX 439 31 200 19:08.8 48:15.8 49:11.8 0:56.0 15:49/M
11 ANA MATUS -- 109 34 225 25:39.5 54:46.5 55:17.2 0:30.7 17:47/M
12 MONICA NOORHASAN SOUTHLAKE TX 48 34 242 28:35.5 57:42.5 58:10.2 0:27.7 18:42/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 URBANO NAJAR JUSTIN TX 475 34 5   21:17.7 21:22.1 0:04.3 6:52/M
2 MIKE EAMIGH CARBONDALE KS 492 31 33 7:09.5 28:27.3 28:35.7 0:08.3 9:11/M
3 BEN CHITTENDEN SOUTHLAKE TX 55 34 41 7:43.0 29:00.8 29:27.3 0:26.5 9:28/M
4 VICTOR RAMIREZ LEWISVILLE TX 372 32 56 8:17.6 29:35.4 29:38.2 0:02.8 9:32/M
5 KEKELETSO THABANE GRAPEVINE TX 10 33 63 8:55.5 30:13.2 30:33.4 0:20.2 9:49/M
6 MATT GONZALEZ ARGYLE TX 348 33 79 10:35.6 31:53.4 32:07.5 0:14.1 10:20/M
7 BRANDON CRIDER ARLINGTON TX 482 34 99 12:29.5 33:47.3 33:48.3 0:01.0 10:52/M
8 JOSHUA ELLIS FLOWER MOUND TX 378 30 158 19:53.1 41:10.8 41:12.2 0:01.3 13:15/M
9 SHEA DAUSCH LEWISVILLE TX 438 34 204 27:49.2 49:06.9 49:06.9 15:47/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TRICIA BRACKIN COLLEYVILLE TX 433 35 59   29:40.8 30:07.4 0:26.6 9:41/M
2 KIMBERLY BRADSTREET NORTH RICHLAND HILLS TX 500 38 67 1:13.6 30:54.4 30:58.2 0:03.8 9:57/M
3 ALLISON CONNALLY FLOWER MOUND TX 346 36 77 1:58.3 31:39.1 32:07.9 0:28.8 10:20/M
4 SHANEQUA WILLIAMS NORTH RICHLAND HILLS TX 7 38 82 2:23.6 32:04.5 49:16.6 17:12.1 15:50/M
5 MELODY GARY ROANOKE TX 413 37 119 6:07.6 35:48.4 36:04.0 0:15.6 11:36/M
6 VANESA ARMBRUSTER SOUTHLAKE TX 26 39 123 6:13.5 35:54.4 36:26.3 0:31.9 11:43/M
7 APRIL SLAPA -- 41 35 127 7:13.0 36:53.9 36:59.8 0:05.9 11:54/M
8 JENNIFER KIRBY FLOWER MOUND TX 449 37 131 8:12.1 37:53.0 38:03.6 0:10.6 12:14/M
9 PATRICIA BASSHAM KELLER TX 398 39 163 11:58.8 41:39.6 42:11.7 0:32.1 13:34/M
10 TRINITY ALLAM FLOWER MOUND TX 423 37 168 12:24.1 42:04.9 42:23.4 0:18.4 13:38/M
11 ETOY MASSEY SOUTHLAKE TX 366 36 203 19:25.7 49:06.5 49:29.5 0:22.9 15:55/M
12 KARI LEBLANC ROANOKE TX 340 37 210 22:06.8 51:47.6 52:18.5 0:30.8 16:49/M
13 TENEESHA ANDERSON FLOWER MOUND TX 377 36 212 22:36.6 52:17.5 52:17.5 16:49/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DOUG WENSRICH BEDFORD TX 361 35 6   21:29.3 21:52.1 0:22.8 7:02/M
2 VICTOR MATUS -- 110 38 167 20:31.1 42:00.4 42:32.6 0:32.2 13:41/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAUNA PURCELL SOUTHLAKE TX 428 40 23   27:12.3 27:12.5 0:00.1 8:45/M
2 ANDREA MILLER SOUTHLAKE TX 385 44 64 3:04.3 30:16.7 30:22.6 0:05.9 9:46/M
3 TIFFANY MCCONNELL JUSTIN TX 478 43 104 7:01.5 34:13.9 34:17.7 0:03.8 11:01/M
4 HEATHER REBURN KELLER TX 493 44 113 7:58.8 35:11.2 35:13.1 0:01.9 11:19/M
5 MARIA BRENNAN COLLEYVILLE TX 105 40 140 12:19.9 39:32.3 40:03.9 0:31.6 12:53/M
6 TANIA MCWLLIAMS KELLER TX 386 44 206 22:15.2 49:27.6 49:58.9 0:31.3 16:04/M
7 GAIL MEYERS KELLER TX 400 41 215 25:34.5 52:46.9 52:58.0 0:11.0 17:02/M
8 GEETHA SHIVAKUMAR SOUTHLAKE TX 93 43 234 29:30.3 56:42.6 57:08.9 0:26.2 18:22/M
9 SHANNON BARLOW COLLEYVILLE TX 367 42 238 29:40.1 56:52.4 57:08.9 0:16.4 18:22/M
10 ANUBHA KHANIJOW KHANIJOW GRAPEVINE TX 47 40 241 30:25.4 57:37.7 58:05.6 0:27.8 18:41/M
11 JENNIFER RAMEY LEWISVILLE TX 97 44 250 37:21.2 1:04:33.6 1:04:59.8 0:26.2 20:54/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROB RIXON FORT WORTH TX 370 42 10   22:33.1 22:44.9 0:11.7 7:19/M
2 MARK STEVANOVIC -- 50 43 20 3:56.2 26:29.3 26:40.1 0:10.8 8:34/M
3 MANI SUBRAMANIAN FLOWER MOUND TX 388 40 34 5:54.3 28:27.4 28:27.4 9:09/M
4 SUBASH SUBRAMANIAN FLOWER MOUND TX 387 44 83 9:37.0 32:10.2 32:20.0 0:09.8 10:24/M
5 GEOFF OBERG ROANOKE TX 465 44 86 9:54.6 32:27.7 32:34.4 0:06.6 10:28/M
6 ASIM GHANCHI SOUTHLAKE TX 412 44 109 12:02.3 34:35.5 34:39.9 0:04.4 11:08/M
7 MARC STACH COLLEYVILLE TX 336 43 117 13:06.4 35:39.6 35:57.5 0:17.9 11:34/M
8 RICHARD GARY ROANOKE TX 414 42 120 13:16.0 35:49.2 36:04.6 0:15.4 11:36/M
9 BRIAN MYERS BEDFORD TX 8 43 202 26:16.3 48:49.5 49:03.6 0:14.1 15:46/M
10 JAIME AVILES NORTH RICHLAND HILLS TX 329 42 229 33:11.8 55:45.0 56:19.1 0:34.1 18:06/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LINDA BOOMER NORTH RICHLAND HILLS TX 409 45 28   27:27.9 27:34.6 0:06.7 8:52/M
2 BLAZE WEAVER -- 14 46 31 0:15.3 27:43.2 27:45.8 0:02.6 8:55/M
3 BRENDA AGUILAR HALTOM CITY TX 419 47 46 1:40.2 29:08.1 29:12.2 0:04.0 9:23/M
4 MARGARITA GONZALEZ NORTH RICHLAND HILLS TX 330 48 62 2:38.3 30:06.2 30:14.1 0:07.9 9:43/M
5 TAMMY BALSANO -- 60 48 71 3:43.8 31:11.7 31:11.7 10:02/M
6 KIRSTEN BURKE -- 91 48 89 5:11.6 32:39.5 33:14.6 0:35.0 10:41/M
7 COURTNEY NOELL GRAPEVINE TX 32 47 92 5:12.5 32:40.4 32:53.2 0:12.7 10:34/M
8 LISA NOELL BELLEVUE WA 36 48 103 6:40.6 34:08.5 34:22.0 0:13.4 11:03/M
9 STEPHANIE CALDERON GRAND PRAIRIE TX 13 46 124 8:29.3 35:57.2 36:20.6 0:23.4 11:41/M
10 LISA ORT NORTH RICHLAND HILLS TX 403 45 129 9:45.4 37:13.4 37:26.3 0:12.9 12:02/M
11 GINA HOFMANN FLOWER MOUND TX 85 49 157 13:40.7 41:08.6 41:08.6 13:14/M
12 AMY BARRON COLLEYVILLE TX 425 48 179 15:23.1 42:51.0 43:13.6 0:22.6 13:54/M
13 TAMMY DUNCAN FLOWER MOUND TX 462 46 214 25:06.2 52:34.1 52:45.4 0:11.3 16:58/M
14 DEBRA APLIS GRAPEVINE TX 64 49 220 25:46.7 53:14.6 53:28.7 0:14.1 17:12/M
15 MICHELLE VARLEY NORTH RICHLAND HILLS TX 108 48 222 26:32.5 54:00.4 54:13.8 0:13.3 17:26/M
16 MARIA PLATA NORTH RICHLAND HILLS TX 368 49 231 28:35.9 56:03.8 56:13.0 0:09.2 18:05/M
17 SUSAN COELHO LEWISVILLE TX 96 46 251 37:09.9 1:04:37.8 1:05:02.2 0:24.4 20:55/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DOUG NOELL GRAPEVINE TX 31 47 16   24:39.2 24:47.0 0:07.8 7:58/M
2 TODD GEORGE ARLINGTON TX 49 47 29 2:51.0 27:30.2 27:37.1 0:06.9 8:53/M
3 RICHARD MOORE FLOWER MOUND TX 415 45 60 5:23.5 30:02.7 30:19.3 0:16.6 9:45/M
4 DARRIN HEISEY GRAPEVINE TX 84 45 78 7:00.2 31:39.4 31:44.0 0:04.6 10:12/M
5 DANIEL SCHAFER FLOWER MOUND TX 453 48 101 9:18.7 33:58.0 33:59.3 0:01.3 10:56/M
6 CHRISTIAN JAKOBI LEWISVILLE TX 497 49 115 10:49.6 35:28.8 35:33.9 0:05.0 11:26/M
7 ROBERT MILLER SOUTHLAKE TX 383 46 171 17:45.0 42:24.2 42:31.0 0:06.7 13:40/M
8 ALAN NOELL BELLEVUE WA 35 49 182 20:00.4 44:39.6 44:48.0 0:08.4 14:24/M
9 DAVID MCWILLIAMS KELLER TX 337 49 207 24:54.0 49:33.2 50:04.9 0:31.7 16:06/M
10 STEVE ZELLERS CARROLLTON TX 464 47 213 27:54.1 52:33.3 52:44.2 0:10.9 16:57/M
11 KELLY VARLEY NORTH RICHLAND HILLS TX 107 47 223 29:22.2 54:01.4 54:16.5 0:15.0 17:27/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACKIE CANTRELL EULESS TX 17 53 74   31:20.3 31:26.6 0:06.3 10:06/M
2 DEBBIE ORT MEDINA TN 404 53 85 1:03.4 32:23.7 32:32.8 0:09.1 10:28/M
3 LISA ALLEN SOUTHLAKE TX 320 52 87 1:07.8 32:28.2 32:28.2 10:26/M
4 LYDIA BARNES GRAPEVINE TX 424 53 112 3:38.9 34:59.2 35:28.8 0:29.6 11:24/M
5 MARY DELANEY FLOWER MOUND TX 437 54 150 9:12.5 40:32.8 40:44.7 0:11.8 13:06/M
6 TRACY JAKOBI LEWISVILLE TX 498 50 195 14:32.5 45:52.9 45:57.8 0:04.9 14:46/M
7 SHELLY DRORI COLLEYVILLE TX 325 51 201 17:17.3 48:37.6 49:00.8 0:23.1 15:45/M
8 JOAN FRANKLIN COLLEYVILLE TX 78 53 244 28:11.3 59:31.7 59:51.9 0:20.1 19:15/M
9 DENISE STACKHOUSE BEDFORD TX 397 51 246 28:17.7 59:38.0 59:56.9 0:18.9 19:16/M
10 FALGUNI DATTA SOUTHLAKE TX 471 54 249 31:22.1 1:02:42.4 1:03:09.0 0:26.6 20:18/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WADE BRAUN KELLER TX 389 52 2   19:13.1 19:14.8 0:01.7 6:11/M
2 JOSH BOTTUM SOUTHLAKE TX 360 53 12 4:40.3 23:53.4 23:54.6 0:01.1 7:41/M
3 MICHAEL ORT MEDINA TN 401 53 14 4:51.9 24:05.0 24:13.5 0:08.4 7:47/M
4 ROBERT ALDERMAN -- 63 53 50 10:01.4 29:14.5 34:14.6 5:00.1 11:00/M
5 GERRY BURKE -- 90 52 90 13:26.6 32:39.7 33:13.8 0:34.0 10:41/M
6 FREDERICK GREJDA SOUTHLAKE TX 349 52 149 20:52.7 40:05.8 40:18.9 0:13.1 12:57/M
7 TOM BELLEVILLE SOUTHLAKE TX 88 52 151 21:33.1 40:46.2 40:49.7 0:03.4 13:07/M
8 TIM WALKER FLOWER MOUND TX 421 50 166 22:47.1 42:00.2 42:19.2 0:19.0 13:36/M
9 REVVIE GREEN COLLEYVILLE TX 66 51 191 25:49.1 45:02.2 45:14.7 0:12.5 14:33/M
10 KENNETH CANTRELL EULESS TX 18 53 236 37:37.3 56:50.4 56:59.4 0:08.9 18:19/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PAM COVINGTON COLLEYVILLE TX 12 55 48   29:10.3 29:14.6 0:04.3 9:24/M
2 COLLEEN FILAK KELLER TX 46 56 58 0:28.3 29:38.6 29:43.8 0:05.1 9:33/M
3 LYNN BLEVINS IRVING TX 373 57 61 0:52.8 30:03.1 30:15.2 0:12.0 9:44/M
4 PAMELA MORROW IRVING TX 371 57 65 1:14.4 30:24.7 30:36.9 0:12.1 9:50/M
5 DELY ACOSTA HURST TX 420 55 125 7:15.5 36:25.8 36:56.9 0:31.0 11:53/M
6 CARLA STITES -- 51 59 128 7:55.2 37:05.6 37:30.9 0:25.3 12:03/M
7 ROSE LYCZAK FLOWER MOUND TX 324 57 161 12:23.2 41:33.6 41:44.9 0:11.3 13:25/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOHN STUDEBAKER HURST TX 396 55 4   20:44.6 20:47.0 0:02.4 6:41/M
2 RICARDO RIVERO FORT WORTH TX 458 56 49 8:29.0 29:13.6 29:26.4 0:12.7 9:28/M
3 SCOTT STROTZ KELLER TX 405 59 51 8:31.2 29:15.8 29:20.8 0:04.9 9:26/M
4 MATT BARRETT LEWISVILLE TX 474 59 52 8:39.9 29:24.5 29:30.3 0:05.7 9:29/M
5 BOB WAGNER COLLEYVILLE TX 338 57 118 14:57.3 35:42.0 35:52.6 0:10.6 11:32/M
6 JIM BEATTY NORTH RICHLAND HILLS TX 417 58 194 24:59.4 45:44.1 46:00.1 0:16.0 14:47/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BEVERLY MAVIS -- 427 60 133   37:58.7 38:18.5 0:19.8 12:19/M
2 BARBARA STOTLER EULESS TX 461 64 208 12:36.0 50:34.8 51:04.7 0:29.9 16:25/M
3 KITTY ACOSTA HURST TX 333 63 227 17:41.3 55:40.0 56:51.2 1:11.1 18:17/M
4 AMANDA VALLEJO GAUTIER MS 334 64 228 17:42.9 55:41.6 56:52.2 1:10.5 18:17/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DOUGLAS HINDS GRAPEVINE TX 54 62 11   22:53.3 22:55.7 0:02.3 7:22/M
2 BOB STITES -- 52 61 69 8:14.7 31:08.1 31:33.8 0:25.7 10:09/M
3 ED ANDREWS COLLEYVILLE TX 441 60 253 45:23.1 1:08:16.5 1:08:56.0 0:39.4 22:10/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TERRY SMITH KELLER TX 496 66 196   46:59.5 47:01.8 0:02.3 15:07/M
2 ERMA JONES LEWISVILLE TX 448 69 247 12:40.7 59:40.2 1:00:06.2 0:26.0 19:19/M
3 DOROTHY BLALOCK LEWISVILLE TX 450 68 248 12:44.0 59:43.6 1:00:08.0 0:24.4 19:20/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRIS FIELDS EULESS TX 59 68 237   56:50.6 57:00.1 0:09.4 18:20/M
Top

Female 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PAT NOELL GRAPEVINE TX 30 76 186   44:47.3 45:09.8 0:22.5 14:31/M