19th Annual xSIGHTment Run

Age Group Results

June 04, 2016


Results By RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K Timed

Top

Female Overalls Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BREE SCHRADER AUSTIN TX 88 22 10   18:47.7 18:48.5 0:00.8 6:02/M
2 MAGALY SOTO ARLINGTON TX 138 39 15 1:06.1 19:53.9 19:54.5 0:00.6 6:24/M
3 KYLEE KITTRELL COLLEYVILLE TX 54 21 16 1:27.6 20:15.4 20:16.8 0:01.3 6:31/M
Top

Male Overalls Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KYLE SCANLAN WACO TX 87 21 1   16:19.1 16:20.1 0:00.9 5:15/M
2 JAMES JACKSON DENTON TX 974 49 2 0:32.9 16:52.1 16:52.9 0:00.8 5:25/M
3 JACOB HETHCOCK COLLEYVILLE TX 39 18 3 0:44.3 17:03.5 17:05.3 0:01.8 5:29/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 FIONA GREEN KELLER TX 159 51 30   21:56.1 21:56.6 0:00.5 7:03/M
2 JENNIFER FELDMAN COLLEYVILLE TX 26 40 37 1:37.6 23:33.7 23:42.2 0:08.5 7:34/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KEN HALL COLLEYVILLE TX 35 52 8   18:34.8 18:36.6 0:01.8 5:58/M
2 JON HYAMS ARLINGTON TX 160 44 14 1:13.6 19:48.4 19:49.6 0:01.2 6:22/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAMIE LANGSTON COPPER CANYON TX 57 0 154   36:06.5 36:24.0 0:17.5 11:36/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DANIEL FELDMAN COLLEYVILLE TX 25 0 123   32:23.3 32:32.5 0:09.1 10:25/M
2 Unknown Partic. 1759 1759 193 33:00.1 1:05:23.5 1:05:23.5 21:01/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JENNA MCCOMBS COLLEYVILLE TX 141 7 89   29:14.1 29:20.4 0:06.3 9:24/M
2 LUCY LANGSTON FRISCO TX 58 8 150 6:47.0 36:01.1 36:17.2 0:16.1 11:35/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRAHAM JENKINS MIDLOTHIAN TX 976 7 61   25:47.2 26:17.7 0:30.4 8:17/M
2 NICOLAU PROULX KELLER TX 83 7 69 0:59.6 26:46.9 26:50.8 0:03.9 8:36/M
Top

Female 9 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DEBORAH HETHCOCK COLLEYVILLE TX 38 12 41   23:54.4 23:57.0 0:02.5 7:41/M
2 EMMA ADAMS COLLEYVILLE TX 194 14 48 0:57.4 24:51.9 24:54.7 0:02.8 7:59/M
3 DASHA MACMILLAN COLLEYVILLE TX 193 14 49 1:03.3 24:57.8 25:00.7 0:02.9 8:01/M
4 CALLIE FURLICH GRAPEVINE TX 32 9 128 8:40.1 32:34.6 32:39.0 0:04.4 10:28/M
Top

Male 9 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANTONIO FLORCRUZ SOUTHLAKE TX 29 13 12   19:37.4 19:39.5 0:02.0 6:18/M
2 JONATHAN CANTU DALLAS TX 190 14 29 2:18.1 21:55.6 21:56.2 0:00.6 7:03/M
3 BRYAN HANSEN COLLEYVILLE TX 151 12 39 4:08.0 23:45.4 23:52.3 0:06.8 7:38/M
4 GRADY JENKINS MIDLOTHIAN TX 975 9 46 4:44.5 24:21.9 24:51.8 0:29.9 7:50/M
5 HOUSTON HARDING SOUTHLAKE TX 37 10 73 8:05.2 27:42.6 27:48.9 0:06.3 8:54/M
6 SAM O'QUINN KELLER TX 153 13 74 8:11.2 27:48.6 27:49.3 0:00.6 8:56/M
7 OWEN TRENT HURST TX 99 9 81 8:50.3 28:27.7 28:45.4 0:17.7 9:09/M
8 RICO CHAN COLLEYVILLE TX 171 11 85 9:12.4 28:49.8 28:55.1 0:05.3 9:16/M
9 SETH O'QUINN KELLER TX 154 11 86 9:20.2 28:57.7 28:58.4 0:00.7 9:19/M
10 SEAN STILWILL COLLEYVILLE TX 187 9 93 10:06.6 29:44.0 29:52.8 0:08.7 9:34/M
11 CARSON STILWILL COLLEYVILLE TX 186 12 112 12:01.4 31:38.8 31:48.6 0:09.8 10:10/M
12 TRUETT HOGAN GRAPEVINE TX 42 13 124 12:46.4 32:23.8 32:29.3 0:05.4 10:25/M
13 JACKSON FADDEN COLLEYVILLE TX 22 11 162 19:26.3 39:03.8 39:14.0 0:10.2 12:33/M
14 ALEX SALDANA HASLET TX 168 11 173 25:36.1 45:13.5 45:14.9 0:01.4 14:32/M
15 GRANT FADDEN COLLEYVILLE TX 21 9 192 39:36.2 59:13.6 59:23.0 0:09.4 19:02/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MCCALL NIELSEN COLLEYVILLE TX 79 16 57   25:36.1 25:41.0 0:04.9 8:14/M
2 MORGAN LOSA KELLER TX 63 19 71 1:52.0 27:28.1 27:37.9 0:09.7 8:50/M
3 KELSEY KUSMAN SOUTHLAKE TX 156 19 75 2:25.3 28:01.4 28:08.6 0:07.2 9:01/M
4 ASHLEY LOSA KELLER TX 62 18 106 5:23.8 30:59.9 31:09.6 0:09.6 9:58/M
5 ALYSSA COLLINS COLLEYVILLE TX 130 15 137 7:57.4 33:33.5 33:47.4 0:13.9 10:47/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MICAH LANGAT KELLER TX 199 17 5   17:50.1 17:52.0 0:01.9 5:44/M
2 PAUL ANDERSON ARGYLE TX 1 15 13 1:50.1 19:40.2 19:40.9 0:00.7 6:19/M
3 ANDREW BALOD COLLEYVILLE TX 192 15 18 2:48.1 20:38.2 20:39.9 0:01.6 6:38/M
4 THOMAS DURKIN COLLEYVILLE TX 180 18 26 3:28.0 21:18.1 21:20.1 0:01.9 6:51/M
5 DAVID MILLER HURST TX 181 16 31 4:09.8 21:59.9 22:00.7 0:00.7 7:04/M
6 RYAN SHARP COLLEYVILLE TX 183 15 62 8:04.5 25:54.6 25:54.6 8:20/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALLISON VETERE SOUTHLAKE TX 101 23 56   25:27.1 25:32.1 0:05.0 8:11/M
2 DEVON WALTER BELTON TX 1754 20 126 7:02.4 32:29.5 32:33.8 0:04.3 10:27/M
3 BETHANY HANSEN FORTH WORTH TX 150 24 129 7:16.1 32:43.3 32:51.7 0:08.4 10:31/M
4 TAYLOR LOSA KELLER TX 64 21 135 7:45.2 33:12.3 33:21.9 0:09.6 10:41/M
5 MEGAN MCFARLAND THE COLONY TX 69 24 157 11:13.5 36:40.6 36:48.1 0:07.5 11:47/M
6 KARISSA LOPEZ DENTON TX 143 22 164 14:20.5 39:47.6 40:00.1 0:12.5 12:48/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 QUENTIN KELLER FLOWER MOUND TX 53 20 11   19:00.8 19:02.8 0:01.9 6:07/M
2 BRANSON PARKER CEDAR PARK TX 1753 22 131 13:51.6 32:52.5 32:56.8 0:04.3 10:34/M
3 BEN JACOBSON COLLEYVILLE TX 45 21 141 15:06.3 34:07.1 34:13.3 0:06.1 10:58/M
4 JOHN MORRIS IRVING TX 114 23 188 38:00.9 57:01.8 57:15.1 0:13.3 18:20/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 EMILY BERRY ABILENE TX 163 25 108   31:05.2 31:10.5 0:05.3 10:00/M
2 STEPHANIE LAMBE GRAPEVINE TX 56 25 110 0:23.9 31:29.2 31:35.7 0:06.5 10:07/M
3 MELVA WAHL ALBANY OR 102 28 118 0:58.5 32:03.8 32:18.5 0:14.7 10:18/M
4 LAMYIA JENKINS EULESS TX 47 26 140 2:45.7 33:51.0 34:05.6 0:14.5 10:53/M
5 MARISOL COLON ROANOKE TX 134 27 170 11:28.3 42:33.6 42:47.4 0:13.7 13:41/M
6 MANDIE BAUER COLLEYVILLE TX 6 26 177 14:54.1 45:59.4 46:23.1 0:23.6 14:47/M
7 JENNIFER HOLLIS FORT WORTH TX 113 28 183 18:34.7 49:40.0 49:52.8 0:12.8 15:58/M
8 CRYSTIN WEBB DALLAS TX 115 29 184 18:34.8 49:40.1 49:53.5 0:13.4 15:58/M
9 KELSEY DONBAR LEWISVILLE 110 26 187 25:53.6 56:58.9 57:12.3 0:13.3 18:19/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NOE NUNEZ DALLAS TX 175 28 4   17:44.0 17:44.2 0:00.2 5:42/M
2 ALEX KORPAL FORT WORTH TX 152 25 51 7:31.6 25:15.6 25:24.1 0:08.5 8:07/M
3 KEVIN LUECKENHOFF PLANO TX 66 28 53 7:34.5 25:18.5 25:33.5 0:15.0 8:08/M
4 DANE WALTER SAN MARCOS TX 185 28 132 15:08.7 32:52.7 32:56.3 0:03.5 10:34/M
5 CORY COONS DALLAS 109 29 182 31:55.5 49:39.5 49:52.1 0:12.5 15:58/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ERIN PEDERSEN GRAPEVINE TX 81 32 144   35:05.4 35:21.4 0:16.0 11:17/M
2 CARRIE COPLEN FLOWER MOUND TX 14 32 148 0:45.3 35:50.7 36:10.5 0:19.8 11:31/M
3 ANGELA MCFARLAND EULESS TX 68 31 156 1:33.6 36:39.0 36:46.9 0:07.8 11:47/M
4 ASHLEY HERRA COLLEYVILLE TX 144 31 165 4:48.0 39:53.5 40:06.8 0:13.2 12:49/M
5 NUBIA CABRERA MANSFIELD TX 10 34 176 10:15.0 45:20.4 45:26.3 0:05.8 14:35/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANTONIO LOPEZ HURST TX 61 33 9   18:40.5 18:42.3 0:01.8 6:00/M
2 BRIAN LUECKENHOFF DALLAS TX 65 32 52 6:37.8 25:18.4 25:33.4 0:15.0 8:08/M
3 JASON LESTER NORTH RICHLAND HILLS TX 60 31 60 7:05.0 25:45.6 25:53.9 0:08.3 8:17/M
4 RYAN LANGSTON FRISCO TX 59 34 152 17:21.2 36:01.8 36:17.7 0:15.9 11:35/M
5 KARL BRATTIN HURST TX 108 31 168 22:50.3 41:30.9 41:44.0 0:13.1 13:21/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MIREYA PROULX KELLER TX 82 38 77   28:14.7 28:18.2 0:03.5 9:05/M
2 DIONE TRENT HURST TX 97 37 82 0:15.0 28:29.7 28:47.7 0:18.0 9:10/M
3 CATHERINE KEEFE COLLEYVILLE TX 50 35 95 1:36.4 29:51.1 29:59.4 0:08.2 9:36/M
4 SHANON FLOWERS TILLERY GRAND PRAIRIE TX 31 38 105 2:29.1 30:43.8 30:51.1 0:07.2 9:53/M
5 DESIREE CASTILLO BEDFORD TX 354 38 133 4:47.3 33:02.0 33:09.5 0:07.4 10:37/M
6 ZEIDA KON KELLER TX 55 35 151 7:46.5 36:01.2 36:04.7 0:03.5 11:35/M
7 YULIYA BAKALO CARROLLTON TX 4 39 174 17:02.0 45:16.7 45:22.3 0:05.5 14:33/M
8 MARIE C FACUNDO EULESS TX 20 36 191 30:50.7 59:05.4 59:24.3 0:18.9 19:00/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEFF LANGAT KELLER TX 198 39 6   18:06.5 18:08.0 0:01.5 5:49/M
2 RANDY BOBE KELLER TX 9 39 7 0:10.4 18:16.9 18:17.9 0:01.0 5:52/M
3 CARLOS COLON ARLINGTON TX 1757 36 19 2:34.3 20:40.8 20:42.1 0:01.3 6:39/M
4 JEFFREY KEENE HURST TX 51 39 35 5:04.7 23:11.2 23:13.8 0:02.6 7:27/M
5 MARCK VANHOUT 136 35 111 13:26.1 31:32.6 31:46.2 0:13.6 10:08/M
6 JOHN COPLEN FLOWER MOUND TX 15 35 159 20:06.5 38:13.0 38:32.9 0:19.8 12:17/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALANA SOLODOW KELLER TX 93 43 40   23:46.9 23:48.2 0:01.3 7:39/M
2 THERESA HARBIN IRVING TX 36 41 78 4:31.8 28:18.8 28:26.8 0:08.0 9:06/M
3 ROBIN WAGUESPACK GRAPEVINE TX 121 42 84 5:01.5 28:48.4 28:57.5 0:09.0 9:16/M
4 LANDY ELLEDGE FORT WORTH TX 164 42 96 6:04.7 29:51.6 29:51.6 9:36/M
5 SHELLY POLLOCK GRAPEVINE TX 119 44 107 7:17.9 31:04.8 34:26.5 3:21.6 9:59/M
6 GEORGIA NELSON DALLAS TX 78 43 116 8:13.0 31:59.9 32:25.6 0:25.7 10:17/M
7 JENNIFER FADDEN COLLEYVILLE TX 23 43 161 15:05.8 38:52.7 39:04.2 0:11.4 12:30/M
8 MEGAN DOBSON GRAPEVINE TX 18 43 189 33:15.0 57:01.9 57:22.1 0:20.2 18:20/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACE JENKINS MIDLOTHIAN TX 998 41 23   20:53.3 21:23.2 0:29.8 6:43/M
2 JUAN MONJARAS FORT WORTH TX 75 41 27 0:30.6 21:23.9 21:26.3 0:02.3 6:53/M
3 CALEB POLLOCK GRAPEVINE TX 118 44 33 1:31.7 22:25.0 22:29.9 0:04.8 7:12/M
4 CHRIS MORRIS GRAPEVINE TX 117 44 38 2:47.3 23:40.6 23:44.5 0:03.9 7:37/M
5 TRAVIS BATCHELDER FORT WORTH TX 5 40 54 4:25.3 25:18.7 25:22.3 0:03.6 8:08/M
6 SCOTT MCCOMBS COLLEYVILLE TX 142 41 90 8:22.2 29:15.6 29:22.3 0:06.7 9:24/M
7 MARK FADDEN COLLEYVILLE TX 24 42 97 8:58.8 29:52.2 30:04.2 0:12.0 9:36/M
8 MARC STACH COLLEYVILLE TX 166 43 100 9:29.1 30:22.5 30:32.8 0:10.2 9:46/M
9 MICHAEL CASTILLO BEDFORD TX 966 42 115 11:06.2 31:59.6 32:06.6 0:07.0 10:17/M
10 ERIC WAGUESPACK GRAPEVINE TX 120 42 121 11:15.8 32:09.2 32:09.2 10:20/M
11 CHUCK FURLICH GRAPEVINE TX 33 42 127 11:37.1 32:30.5 32:34.8 0:04.3 10:27/M
12 RON NEAL COLLEYVILLE TX 167 44 166 19:04.9 39:58.3 40:11.3 0:13.0 12:51/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELIZABETH LAWRENCE NOERTH RICHLAND HILLS TX 147 48 43   23:56.0 23:58.8 0:02.7 7:42/M
2 SANDRA STIERMAN GRAND PRAIRIE TX 179 49 45 0:14.9 24:10.9 24:13.6 0:02.7 7:46/M
3 GWEN MACGREGOR GRAPEVINE TX 116 49 55 1:29.2 25:25.2 25:29.0 0:03.7 8:10/M
4 JANA MCLARTY SOUTHLAKE TX 70 45 67 2:30.7 26:26.8 26:34.0 0:07.2 8:30/M
5 LISA ENDERT WATAUGA TX 165 45 94 5:48.6 29:44.7 29:52.8 0:08.1 9:34/M
6 LYNN STILWILL COLLEYVILLE TX 188 47 117 8:05.0 32:01.0 32:13.8 0:12.7 10:18/M
7 STACY COLLINS COLLEYVILLE TX 133 47 146 11:37.3 35:33.3 35:47.3 0:13.9 11:26/M
8 BETH SHARP COLLEYVILLE TX 184 46 167 16:20.2 40:16.2 40:28.8 0:12.6 12:57/M
9 DEBRA APLIS GRAPEVINE TX 2 49 185 28:09.3 52:05.3 52:24.3 0:18.9 16:45/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALEX MUNOZ HASLET TX 169 46 17   20:27.2 20:29.6 0:02.3 6:35/M
2 BRET WILSON DENTON TX 162 48 22 0:18.0 20:45.3 20:47.3 0:02.0 6:40/M
3 JOHN FERAY COLLEYVILLE TX 27 49 36 3:01.1 23:28.4 23:32.1 0:03.6 7:33/M
4 ALFONSO CHAN COLLEYVILLE TX 172 46 91 8:59.5 29:26.8 29:46.8 0:20.0 9:28/M
5 RANDY HOGAN GRAPEVINE TX 41 45 169 21:12.9 41:40.2 42:01.4 0:21.2 13:24/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CRISTINA SIGNORELLI COLLEYVILLE TX 90 53 44   24:05.1 24:09.0 0:03.9 7:45/M
2 KATHY KELLER FLOWER MOUND TX 52 50 65 2:03.9 26:09.0 26:12.2 0:03.1 8:25/M
3 ANN MCCARLEY GVN TX 140 53 88 5:05.1 29:10.2 29:19.1 0:08.9 9:23/M
4 MAYLI DAVIS COLLEYVILLE TX 17 51 98 5:53.7 29:58.8 30:07.0 0:08.1 9:38/M
5 TARI BAUER COLLEYVILLE TX 7 52 134 8:58.3 33:03.5 33:28.0 0:24.5 10:38/M
6 MONIQUE KUSMAN SOUTHLAKE TX 155 51 139 9:41.2 33:46.4 33:54.2 0:07.8 10:51/M
7 MICHELE WOODHAM NORTH RICHLAND HILLS TX 107 53 147 11:38.3 35:43.5 35:53.8 0:10.3 11:29/M
8 DEE DEE STEWART 129 52 158 13:16.0 37:21.1 37:21.1 12:01/M
9 DONNA SCOTT TILLEY COLEYVILLE TX 89 53 186 29:50.9 53:56.0 54:17.7 0:21.7 17:21/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID CHASE SOUTHLAKE TX 196 50 21   20:44.6 20:48.2 0:03.5 6:40/M
2 MIKE RYAN COLLEYVILLE TX 86 54 25 0:24.8 21:09.4 21:15.2 0:05.8 6:48/M
3 BIL TILEY COLLEYVILLE TX 96 53 50 4:15.7 25:00.3 25:05.1 0:04.8 8:02/M
4 STEVEN STEIRMAN GRAND PRAIRIE TX 178 51 58 4:54.2 25:38.9 25:41.8 0:02.9 8:15/M
5 ANDREW MITCHELL KELLER TX 73 52 64 5:20.1 26:04.7 26:04.7 8:23/M
6 RICHARD SPORN DALLAS TX 94 52 66 5:29.7 26:14.4 26:18.9 0:04.5 8:26/M
7 DAVID CARMICAL KELLER TX 189 52 72 6:53.8 27:38.4 27:53.5 0:15.0 8:53/M
8 DAVE KHAN GRAPEVINE TX 174 53 92 8:54.6 29:39.3 29:48.0 0:08.7 9:32/M
9 GREG BIGGERS NORTH RICHLAND HILLS TX 191 52 101 9:45.1 30:29.7 30:35.3 0:05.5 9:48/M
10 STANLEY WALTER SOUTHLAKE TX 1755 52 125 11:44.3 32:28.9 32:33.5 0:04.6 10:26/M
11 LANCE MANDELL COLLEYVILLE TX 195 52 130 12:04.3 32:48.9 33:07.2 0:18.3 10:33/M
12 JORGE GUTIERREZ FORT WORTH TX 148 51 142 13:40.2 34:24.8 34:34.0 0:09.1 11:04/M
13 ROBERT COLLINS COLLEYVILLE TX 132 52 175 24:33.3 45:17.9 45:35.3 0:17.3 14:34/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HELENE WALKER SOUTHLAKE TX 158 59 59   25:43.0 25:46.5 0:03.4 8:16/M
2 STEVANIE WILKOS ALBANY OR 105 57 99 4:35.4 30:18.4 30:33.0 0:14.5 9:45/M
3 SARAH CLOUD GRAPEVINE TX 13 55 104 4:59.7 30:42.8 30:48.9 0:06.1 9:52/M
4 MONICA WAITE GRAPEVINE TX 103 55 114 6:01.2 31:44.2 32:41.9 0:57.6 10:12/M
5 COLLEEN FILAK KELLER TX 28 55 136 7:44.3 33:27.4 33:33.1 0:05.7 10:45/M
6 DELAINE FLECTCHER 139 55 138 7:56.5 33:39.6 34:02.3 0:22.7 10:49/M
7 N. CASTANEDA COLLEYVILLE TX 12 58 155 10:32.8 36:15.9 36:27.5 0:11.6 11:39/M
8 LUCY BROWN GRAPEVINE TX 177 56 163 13:35.9 39:19.0 39:35.6 0:16.6 12:39/M
9 CAROLYN HELBERT-GREEN COLEYVILLE TX 112 58 178 20:19.8 46:02.9 46:16.3 0:13.4 14:48/M
10 CONNIE STOUT COLLEYVILLE TX 149 56 180 21:18.6 47:01.7 47:08.6 0:06.9 15:07/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOHN WINSTEAD TROPHY CLUB TX 122 55 20   20:44.2 20:45.7 0:01.4 6:40/M
2 AL VETERE SOUTHLAKE TX 100 55 28 0:56.3 21:40.5 21:45.8 0:05.2 6:58/M
3 DAVE NOVAK COLLEYVILLE TX 80 56 32 1:17.4 22:01.6 22:02.8 0:01.1 7:05/M
4 ARTURO FLORCRUZ SOUTHLAKE TX 30 56 42 3:10.3 23:54.5 23:57.9 0:03.3 7:41/M
5 HARRY OTTO BARTONVILLE TX 126 59 47 3:46.4 24:30.6 24:32.6 0:02.0 7:53/M
6 ROBERT HULTZ COLLEYVILLE TX 44 56 102 9:46.3 30:30.5 30:40.3 0:09.7 9:48/M
7 SCOTT HUFFMAN ARLINGTON TX 43 59 109 10:22.0 31:06.2 31:16.1 0:09.8 10:00/M
8 JIM CORMIER COLLEYVILLE TX 16 58 120 11:23.4 32:07.6 32:17.1 0:09.4 10:20/M
9 NATHAN LANGSTON 135 57 149 15:08.2 35:52.5 36:12.3 0:19.8 11:32/M
10 REVVIE GREEN COLLEYVILLE TX 111 58 179 25:22.7 46:06.9 46:22.2 0:15.3 14:49/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KAYLEEN PUISZIS HURST TX 84 62 80   28:25.5 28:32.4 0:06.9 9:08/M
2 JANA TRENT COLLEYVILLE TX 98 64 103 2:06.1 30:31.6 30:49.6 0:17.9 9:49/M
3 BEVERLY MAVIS COLLEYVILLE TX 67 60 113 3:14.5 31:40.0 31:46.9 0:06.8 10:11/M
4 GINA CALDWELL COLLEYVILLE TX 11 60 172 16:12.2 44:37.7 44:59.2 0:21.4 14:21/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DOUG HINDS COLLEYVILLE TX 40 62 24   21:08.8 21:11.3 0:02.4 6:48/M
2 TOM ALVEY FLOWER MOUND TX 125 61 34 1:42.1 22:51.0 22:53.5 0:02.4 7:21/M
3 BOB ASTOLFI COLLEYVILLE TX 3 61 63 4:54.3 26:03.1 26:07.9 0:04.7 8:23/M
4 PAUL GERBA BEDFORD TX 34 60 68 5:31.0 26:39.9 26:42.6 0:02.7 8:34/M
5 BRAD WILLITS ALBANY OR 106 61 119 10:55.0 32:03.9 32:18.1 0:14.2 10:18/M
6 TROY RAMPY NORTH RICHLAND HILLS TX 85 64 122 11:01.1 32:09.9 32:21.4 0:11.4 10:20/M
7 JOE STOUT COLLEYVILLE TX 95 61 143 13:19.3 34:28.2 34:35.1 0:06.9 11:05/M
8 TONY DILORENZO COLLEYVILLE TX 197 63 160 17:40.7 38:49.6 39:00.6 0:11.0 12:29/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SHERYL WOODS HALTOM CITY TX 145 69 181   48:50.9 49:06.0 0:15.0 15:42/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACK ENGLANT EULESS TX 19 68 70   26:47.7 26:54.2 0:06.4 8:37/M
2 MARVIN SMITH NORTH RICHLAND HILLS TX 91 69 76 1:17.5 28:05.3 28:07.3 0:02.0 9:02/M
3 LARRY CARLTON BEDFORD TX 146 67 145 8:33.9 35:21.7 35:41.4 0:19.7 11:22/M
4 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 48 66 153 9:15.3 36:03.1 36:10.9 0:07.7 11:35/M
Top

Female 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ELLEN BOSTON COLLEYVILLE TX 127 71 190   57:50.4 58:14.0 0:23.6 18:36/M
Top

Male 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BARNEY SNITZ EULESS TX 92 79 79   28:23.8 28:31.2 0:07.3 9:08/M
2 KEN BREWER ARLINGTON TX 173 79 83 0:08.2 28:32.0 28:40.4 0:08.4 9:10/M
3 VICTOR HEGEMANN BEDFORD TX 182 76 87 0:43.4 29:07.3 29:11.8 0:04.5 9:22/M
4 HARRY LEDBETTER HURST TX 1197 71 171 15:19.8 43:43.7 43:55.7 0:12.0 14:03/M