Unforgotten Heroes 5K & 10K

Age Group Results

May 30, 2016


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: Top Finishers 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

5K Timed

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACKIE GNESE DALLAS TX 1636 34 13   20:59.5 21:01.0 0:01.5 6:45/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAKE KROLICK COMMERCE TX 1612 25 1   17:03.3 17:03.7 0:00.3 5:29/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ARACELI ROSALES ARLINGTON TX 1728 44 43   24:51.2 26:02.5 1:11.2 7:59/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PAUL CHISHALA ARLINGTON TX 131 42 7   20:12.6 20:21.7 0:09.1 6:30/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARK MILLER CARROLLTON TX 255 0 8   20:27.8 20:29.9 0:02.0 6:35/M
2 CONNOR BINKEY MANSFIELD TX 1653 41 4:21.8 24:49.7 24:51.4 0:01.7 7:59/M
3 Unknown Partic. 1722 1722 66 6:09.5 26:37.4 27:07.5 0:30.1 8:34/M
4 Unknown Partic. 7 7 121 9:09.0 29:36.8 29:54.2 0:17.3 9:31/M
5 Unknown Partic. 8 8 178 12:19.4 32:47.3 32:59.2 0:11.9 10:32/M
6 JAMES SONDOTA MCKINNEY TX 1646 272 19:52.6 40:20.4 40:36.0 0:15.6 12:58/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MADELYN GREENWICH ARLINGTON TX 186 7 84   27:25.3 27:28.5 0:03.2 8:49/M
2 LILY GREENWICH ARLINGTON TX 185 5 119 2:11.4 29:36.7 29:53.4 0:16.7 9:31/M
3 GABRIELLE MOORE 266 7 223 8:29.6 35:55.0 35:56.0 0:01.0 11:33/M
4 ELSIE ZACHRY FORT WORTH TX 877 8 286 13:27.4 40:52.7 41:10.9 0:18.1 13:08/M
5 AUDREY YOUNG ARLINGTON TX 876 7 312 17:19.2 44:44.5 45:32.3 0:47.8 14:23/M
6 KATELYN LAVIGNE ARLINGTON TX 1719 6 328 18:45.1 46:10.4 47:20.7 1:10.2 14:51/M
7 CAMBRY LAVIGNE ARLINGTON TX 1718 4 336 19:56.5 47:21.8 48:44.2 1:22.3 15:14/M
8 PEYTON BOWER FORT WORTH TX 112 7 350 21:52.5 49:17.9 50:00.4 0:42.4 15:51/M
9 SARAH GARCIA ARLINGTON TX 1650 6 356 22:28.3 49:53.6 50:59.1 1:05.4 16:02/M
10 REECE WILLIAMS FT WORTH TX 29 7 394 29:26.6 56:52.0 58:10.4 1:18.4 18:17/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MALACHI LEIGH-JONES ARLINGTON TX 232 8 29   23:41.6 23:42.1 0:00.5 7:37/M
2 MATTHEW MOORE FORT WORTH TX 268 8 49 1:26.3 25:08.0 25:58.9 0:50.9 8:05/M
3 GRAHAM JENKINS MIDLOTHIAN TX 1744 7 58 2:13.0 25:54.7 26:00.2 0:05.5 8:20/M
4 BROCK MORALES ARLINGTON TX 1086 8 73 3:15.7 26:57.3 26:57.3 8:40/M
5 KAIDEN DAY MIDLOTHIAN TX 1645 8 106 5:07.3 28:49.0 28:49.6 0:00.6 9:16/M
6 BRANDT WILLIAMS FT WORTH TX 27 8 129 6:13.1 29:54.7 30:59.5 1:04.7 9:37/M
7 NATHAN AGUIRRE BURLESON TX 91 8 152 7:28.6 31:10.2 31:55.2 0:44.9 10:01/M
8 MICHAEL CLARKE DENTON TX 132 8 165 8:18.1 31:59.8 32:21.3 0:21.4 10:17/M
9 TAIK WILLIS MANSFIELD TX 1733 7 211 11:29.0 35:10.6 35:14.9 0:04.2 11:18/M
10 NIKO THARALDSON FORT WORTH TX 837 8 295 18:28.5 42:10.2 42:23.2 0:13.0 13:34/M
11 BRANDON MOUNTCASTLE GRAND PRAIRIE TX 270 7 306 20:36.4 44:18.1 45:21.8 1:03.7 14:15/M
12 CORBAN CARNAHAN ARLINGTON TX 44 4 327 22:28.4 46:10.0 47:19.3 1:09.2 14:51/M
13 LUCAS HARRIS FORT WORTH TX 18 2 340 24:04.0 47:45.7 49:07.1 1:21.3 15:21/M
14 JONATHAN COOPER ARLINGTON TX 1081 7 377 28:37.1 52:18.7 52:59.4 0:40.6 16:49/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AUDREY BOWER FORT WORTH TX 110 10 114   29:24.9 30:09.7 0:44.8 9:27/M
2 KAITLYN JUNG GRAND PRAIRIE TX 216 11 169 2:45.9 32:10.8 33:26.8 1:16.0 10:21/M
3 ESTHER AGUIRRE BURLESON TX 89 10 329 16:54.1 46:19.0 47:05.9 0:46.9 14:54/M
4 MADISON PHILLIPS GRAND PRAIRIE TX 288 9 358 20:32.5 49:57.4 51:03.3 1:05.9 16:04/M
5 ADRIANA MOUNTCASTLE GRAND PRAIRIE TX 269 9 359 20:33.0 49:57.9 51:02.9 1:04.9 16:04/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CALEB GREENWICH ARLINGTON TX 182 10 20   22:07.7 22:11.2 0:03.4 7:07/M
2 GRADY JENKINS MIDLOTHIAN TX 1716 9 44 2:54.1 25:01.8 25:06.8 0:04.9 8:03/M
3 ANDREW SELF HURST TX 1729 9 88 5:26.5 27:34.2 28:48.6 1:14.3 8:52/M
4 CHANDLER ANGEL ROANOKE TX 1702 10 130 7:47.4 29:55.2 30:00.5 0:05.2 9:37/M
5 TYLER RODGERS GRANBURY TX 1618 10 146 8:44.3 30:52.0 30:52.7 0:00.6 9:55/M
6 JAMES DAY MIDLOTHIAN TX 1642 10 147 8:45.2 30:53.0 30:54.1 0:01.1 9:56/M
7 LUKE DANNER ARLINGTON TX 1095 9 162 9:48.4 31:56.2 32:16.0 0:19.8 10:16/M
8 SIMON STEPHENS ARLINGTON TX 828 10 205 12:38.3 34:46.0 35:47.2 1:01.1 11:11/M
9 TODD WILLIS MANSFIELD TX 1734 9 209 13:02.3 35:10.1 35:14.7 0:04.6 11:18/M
10 IMMANUEL MOORE 267 9 243 15:35.0 37:42.7 37:44.2 0:01.4 12:07/M
11 SAMUEL DIKES ARLINGTON TX 47 11 339 25:18.1 47:25.8 48:36.5 1:10.6 15:15/M
12 THOMAS CLARKE DENTON TX 134 10 372 29:12.7 51:20.5 51:42.8 0:22.3 16:30/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JESSIE STEELE WEATHERFORD TX 826 14 28   23:40.7 23:42.0 0:01.2 7:37/M
2 ARIANA TAYLOR ARLINGTON TX 834 14 46 1:22.9 25:03.7 25:06.3 0:02.5 8:03/M
3 CALLIE LIMPERT MANSFIELD TX 239 13 110 5:31.5 29:12.3 29:49.5 0:37.1 9:23/M
4 URSULA MARTINEZ DALLAS TX 1633 12 199 10:48.2 34:29.0 35:11.2 0:42.2 11:05/M
5 MACI PAGE ARLINGTON TX 71 12 299 19:16.3 42:57.1 43:38.3 0:41.2 13:49/M
6 PEGGY NUNEZ GRAND PRAIRIE TX 283 14 362 26:25.7 50:06.5 51:06.0 0:59.5 16:07/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 COLIN WORKMAN GODLEY TX 873 12 26   23:33.1 23:36.2 0:03.0 7:34/M
2 IVAN VELAZQUEZ HURST TX 848 13 31 0:20.8 23:54.0 24:22.6 0:28.5 7:41/M
3 GRIFFIN BINKLEY MANSFIELD TX 1654 13 47 1:32.1 25:05.3 25:07.6 0:02.3 8:04/M
4 JOSEPH AGUIRRE BURLESON TX 90 12 85 3:52.5 27:25.6 28:11.4 0:45.8 8:49/M
5 JOHNNIE KALMA BURLESON TX 218 13 111 5:39.6 29:12.7 29:26.7 0:14.0 9:23/M
6 GABRIEL GREENWICH ARLINGTON TX 183 12 118 6:03.2 29:36.4 29:53.2 0:16.8 9:31/M
7 BRETT BUSBEE GRAND PRAIRIE TX 121 13 195 10:25.7 33:58.8 35:12.2 1:13.4 10:55/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRIDGET BUSBEE GRAND PRAIRIE TX 122 15 32   23:55.0 24:22.4 0:27.3 7:41/M
2 EMILY AYERS CORINTH TX 98 17 37 0:12.3 24:07.4 24:24.8 0:17.4 7:45/M
3 HANNAH SCHWETTMANN ARLINGTON TX 814 17 72 2:59.3 26:54.4 27:31.8 0:37.3 8:39/M
4 SYDNEY ABBOTT ARLINGTON TX 83 19 96 4:19.2 28:14.3 28:28.4 0:14.1 9:05/M
5 BRITTANY CHERRY GORDON TX 129 17 161 7:58.8 31:53.9 32:38.6 0:44.7 10:15/M
6 KIMBERLYN HARRISON HURST TX 949 17 264 15:22.3 39:17.4 40:07.4 0:50.0 12:38/M
7 JESSICA SALAZAR GRAND PRAIRIE TX 1605 17 270 15:36.1 39:31.2 40:04.6 0:33.4 12:42/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MATT ANDERSON ARLINGTON TX 1077 16 2   18:12.4 18:13.2 0:00.8 5:51/M
2 DALTON LAWING ARLINGTON TX 1085 15 4 0:48.1 19:00.5 19:00.5 6:07/M
3 BENJAMIN STADTHAGAN GRAND PRAIRIE TX 1644 16 15 3:04.6 21:17.0 21:26.6 0:09.5 6:51/M
4 JORDAN EPP BEDFORD TX 1100 15 18 3:35.0 21:47.4 22:03.1 0:15.6 7:00/M
5 ETHAN WILLINGHAM ARLINGTON TX 1661 18 27 5:24.0 23:36.4 23:50.0 0:13.5 7:35/M
6 NICHOLAS KEITH GRAND PRAIRIE TX 1643 16 52 7:07.2 25:19.6 25:29.7 0:10.0 8:08/M
7 FREDERICK OWEN HURST TX 1668 15 56 7:14.8 25:27.3 26:15.5 0:48.2 8:11/M
8 ANDREW LIMPERT MANSFIELD TX 238 16 109 10:55.3 29:07.8 29:46.0 0:38.2 9:22/M
9 WENDELL ROBINSON NORTH RICHLAND HILLS TX 802 15 139 12:13.9 30:26.4 30:45.9 0:19.4 9:47/M
10 QUENTIN HARRISON MINERAL WELLS TX 1627 18 160 13:40.7 31:53.1 32:38.2 0:45.1 10:15/M
11 JESSE ALEXANDER ACOSTA ARLINGTON TX 1701 16 229 18:24.5 36:37.0 36:51.7 0:14.7 11:46/M
12 BRYCE ABERNATHY BENBROOK TX 86 16 232 18:38.3 36:50.7 37:35.7 0:44.9 11:51/M
13 ALEX ANDERSON GRAND PRAIRIE TX 93 19 380 34:29.0 52:41.4 53:04.9 0:23.5 16:56/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MADISON EBEL FORT WORTH TX 153 20 42   24:49.9 25:19.3 0:29.3 7:59/M
2 ALYA AYERS CORINTH TX 97 21 61 1:25.0 26:15.0 26:32.2 0:17.2 8:26/M
3 NANCY GONZALES THE COLONY TX 1710 23 86 2:44.1 27:34.1 28:37.1 1:02.9 8:52/M
4 LORENA RAMOS MINERAL WELLS TX 66 21 133 5:11.3 30:01.3 30:25.0 0:23.7 9:39/M
5 REBECCA O'KELLY ARLINGTON TX 1603 24 141 5:49.9 30:39.9 31:32.2 0:52.2 9:51/M
6 CORRI WATSON IRVING TX 859 23 144 5:53.5 30:43.5 31:45.3 1:01.7 9:53/M
7 JUDITH BANDY GRANBURY TX 1099 20 212 10:21.8 35:11.8 36:01.3 0:49.4 11:19/M
8 JILLIAN BURT WICHITA FALLS TX 120 24 231 11:54.6 36:44.6 38:05.1 1:20.5 11:49/M
9 BRITTANY WRIGHT GRANDVIEW TX 874 20 258 14:13.3 39:03.3 40:18.6 1:15.3 12:33/M
10 ASHLEY LENZ BELTON TX 233 23 352 24:51.5 49:41.4 50:51.0 1:09.5 15:59/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HAYDEN ROACH VALLEY VIEW TX 801 24 6   20:09.6 20:10.4 0:00.7 6:29/M
2 TIM MCCARY LEWISVILLE TX 1672 24 12 0:39.6 20:49.3 20:50.2 0:00.9 6:42/M
3 D'ANTHONY SMITH ARLINGTON TX 21 24 17 1:34.4 21:44.1 22:01.7 0:17.6 6:59/M
4 GILBERT MCBRIEN LUBBOCK TX 1721 22 79 7:05.4 27:15.1 27:18.4 0:03.3 8:46/M
5 MATTHEW PHILLIPS BENBROOK TX 289 21 93 7:43.8 27:53.5 28:25.3 0:31.8 8:58/M
6 DAVID HELSABECK LUBBOCK TX 191 24 203 14:30.0 34:39.6 35:47.0 1:07.3 11:08/M
7 GREGORY URIBE ARLINGTON TX 1607 24 277 20:17.2 40:26.9 40:58.3 0:31.3 13:00/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CORRINE VOGEL DALLAS TX 855 27 34   23:57.6 24:00.7 0:03.1 7:42/M
2 MARIA D RODRIGUEZ SUNNYVALE TX 803 29 71 2:56.1 26:53.7 26:59.3 0:05.5 8:39/M
3 REBECCA GORRELL ARLINGTON TX 177 25 82 3:22.7 27:20.3 27:23.5 0:03.1 8:47/M
4 YADIRA HERBERTH TYLER TX 1713 26 102 4:44.9 28:42.5 28:43.0 0:00.5 9:14/M
5 LESLIE FOSTER FORT WORTH TX 1709 25 107 5:03.8 29:01.4 29:23.0 0:21.6 9:20/M
6 MONICA MARTINEZ ARLINGTON TX 1601 28 112 5:17.2 29:14.8 30:56.3 1:41.5 9:24/M
7 MARY KLASSEN IRVING TX 223 29 140 6:29.5 30:27.1 30:38.2 0:11.1 9:47/M
8 REBECCA ESTRADA FORT WORTH TX 69 27 172 8:23.1 32:20.7 32:43.6 0:22.9 10:24/M
9 MARITZA RAMOS ARLINGTON TX 68 26 177 8:48.7 32:46.3 33:10.7 0:24.4 10:32/M
10 CASEY STRANGE ARLINGTON TX 22 28 216 11:22.5 35:20.1 35:52.1 0:31.9 11:22/M
11 ELIZABETH AMORELLA ARLINGTON TX 1098 29 224 12:13.4 36:11.0 36:22.5 0:11.5 11:38/M
12 AMANDA KARNS DALLAS TX 219 27 236 13:18.8 37:16.4 37:45.6 0:29.1 11:59/M
13 REBEKAH SKEETE ARLINGTON TX 1665 29 252 14:24.5 38:22.1 39:01.7 0:39.5 12:20/M
14 DONNA GARZA ARLINGTON TX 1669 28 255 14:40.5 38:38.1 39:47.3 1:09.2 12:25/M
15 SARAH HOPP RICHLAND HILLS TX 57 28 257 14:53.1 38:50.7 39:50.1 0:59.3 12:29/M
16 REBEKAH BING GRAND PRAIRIE TX 105 27 276 16:28.1 40:25.7 41:08.6 0:42.8 13:00/M
17 MARIBEL RAMOS ARLINGTON TX 67 28 279 16:31.3 40:28.9 40:53.3 0:24.3 13:01/M
18 ADRIANA LIMON FORT WORTH TX 237 29 287 16:55.6 40:53.3 41:11.2 0:17.9 13:09/M
19 JESSICA ESQUIVEL FORT WORTH TX 156 27 290 17:16.9 41:14.5 42:38.3 1:23.7 13:15/M
20 ELIZABETH GARZA ARLINGTION TX 1670 27 316 21:19.1 45:16.8 46:17.0 1:00.2 14:33/M
21 TIFFANY SPENCER GRAND PRAIRIE TX 824 29 332 22:27.2 46:24.8 46:47.6 0:22.8 14:55/M
22 KATY NELSON MANSFIELD TX 273 28 342 23:56.6 47:54.2 49:15.1 1:20.8 15:24/M
23 JOCELYN NUNEZ GRAND PRAIRIE TX 282 25 361 26:08.7 50:06.3 51:05.9 0:59.6 16:07/M
24 SARAH RASMUSSEN CROWLEY TX 298 27 387 30:17.1 54:14.7 55:25.6 1:10.8 17:26/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BENJAMIN PACE DALLAS TX 1604 25 5   19:14.8 19:17.1 0:02.3 6:11/M
2 ANDREW LATHAM EULESS TX 228 29 33 4:42.0 23:56.8 24:00.6 0:03.7 7:42/M
3 GARY STRANGE ARLINGTON TX 23 29 45 5:48.2 25:03.0 25:20.9 0:17.9 8:03/M
4 MATTHEW LATHAM ARLINGTON TX 229 26 51 6:02.1 25:17.0 26:33.2 1:16.2 8:08/M
5 WILLIAMS JARAMILLO ARLINGTON TX 1629 28 65 7:21.5 26:36.4 26:38.5 0:02.1 8:33/M
6 EMANUEL STEELE THE COLONY TX 1732 25 87 8:19.3 27:34.1 28:37.3 1:03.2 8:52/M
7 CASEY BURT WICHITA FALLS TX 119 27 132 10:45.5 30:00.3 31:21.2 1:20.8 9:39/M
8 JARED JACOBS FLOWER MOUND TX 208 25 186 14:12.5 33:27.3 34:33.0 1:05.6 10:45/M
9 MICHAEL RORAY ARLINGTON TX 63 29 240 18:12.5 37:27.3 38:06.1 0:38.7 12:03/M
10 ANDREW EICKHOLT GLENVIEW IL 1610 26 326 26:52.8 46:07.6 46:39.5 0:31.8 14:50/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JODI THOMPSON GRAPEVINE TX 1666 30 14   21:09.9 22:01.2 0:51.2 6:48/M
2 KIRALIE LEIGH-JONES ARLINGTON TX 231 34 16 0:07.8 21:17.8 21:20.5 0:02.7 6:51/M
3 NIKKI BRAY KELLER TX 1635 34 36 2:56.8 24:06.8 24:08.6 0:01.7 7:45/M
4 ARGIEREE POTTER KELLER TX 1630 32 40 3:15.2 24:25.2 24:27.4 0:02.1 7:51/M
5 STORMY SLIDER ARLINGTON TX 1731 33 64 5:18.5 26:28.5 26:32.0 0:03.4 8:31/M
6 KENDA MORALES BURLESON TX 14 34 75 5:55.5 27:05.5 27:50.5 0:44.9 8:43/M
7 EMILY BRUCE DALLAS TX 117 34 100 7:28.6 28:38.5 28:46.7 0:08.1 9:12/M
8 MOLLY SMITH GRAPEVINE TX 1606 33 108 7:56.2 29:06.2 29:10.6 0:04.4 9:21/M
9 MATIANA WILEY GRAND PRAIRIE TX 866 31 125 8:37.2 29:47.2 30:02.5 0:15.3 9:35/M
10 KATIE RUSSELL PLANO TX 1652 30 128 8:43.5 29:53.4 29:57.9 0:04.5 9:37/M
11 VANESSA SUAREZ ARLINGTON TX 832 30 137 9:14.4 30:24.4 31:07.3 0:42.9 9:46/M
12 KACI WHITTEN GRANBURY TX 863 33 156 10:24.0 31:34.0 31:34.0 10:09/M
13 VALERIE SUHR FORT WORTH TX 1628 31 182 12:01.0 33:11.0 34:39.9 1:28.9 10:40/M
14 MARISOL WELCH ARLINGTON TX 24 33 183 12:09.1 33:19.0 33:47.4 0:28.3 10:43/M
15 NATALIE SMITH GRAND PRAIRIE TX 821 30 185 12:14.9 33:24.9 34:06.8 0:41.9 10:44/M
16 NICOLE RIGGIO GRANBURY TX 299 33 190 12:26.4 33:36.3 34:36.6 1:00.2 10:48/M
17 KAYLA SHELLEY GRAND PRAIRIE TX 817 32 196 12:58.8 34:08.8 35:00.0 0:51.1 10:59/M
18 INES MONTOYA EULESS TX 256 31 239 16:12.9 37:22.9 37:51.4 0:28.5 12:01/M
19 DIETRA MOORE ARLINGTON TX 264 32 244 16:34.7 37:44.7 37:46.4 0:01.6 12:08/M
20 DANIELLE GINES ARLINGTON TX 937 31 262 18:06.6 39:16.6 39:33.1 0:16.5 12:38/M
21 JENNY MCINTOSH CLARENDON TX 248 33 268 18:20.1 39:30.1 39:46.2 0:16.0 12:42/M
22 HANNAH HOGNER GORDON TX 201 30 298 21:30.2 42:40.2 44:03.3 1:23.1 13:43/M
23 SAMONICA WATSON MESQUITE TX 15 34 307 23:12.3 44:22.3 45:18.7 0:56.4 14:16/M
24 SARA LAVIGNE ARLINGTON TX 1720 33 337 26:12.4 47:22.4 48:45.3 1:22.8 15:14/M
25 MONICA GARZA ARLINGTION TX 1671 33 346 27:31.0 48:41.0 49:50.3 1:09.2 15:39/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GREG THOMPSON GRAPEVINE TX 1667 30 3   18:38.6 18:40.2 0:01.6 5:59/M
2 MATTHEW TINSLEY EULESS TX 844 31 55 6:45.0 25:23.6 26:24.8 1:01.2 8:10/M
3 SERGIO WEST GRAND PRAIRIE TX 1078 32 78 8:34.9 27:13.5 27:42.7 0:29.2 8:45/M
4 CASEY TURNER ARLINGTON TX 48 30 83 8:42.4 27:21.0 27:24.8 0:03.8 8:48/M
5 JORDAN MONTOYA EULESS TX 257 33 90 9:01.8 27:40.4 28:09.1 0:28.7 8:54/M
6 JONATHAN PICARD MCKINNEY TX 290 34 105 10:10.0 28:48.7 28:57.9 0:09.2 9:16/M
7 BALDEMAR CANTU ARLINGTON TX 1705 30 115 10:46.9 29:25.5 29:43.7 0:18.1 9:28/M
8 ADAM JENSEN ARLINGTON TX 209 34 164 13:18.3 31:56.9 32:13.4 0:16.5 10:16/M
9 BRADLEY PERRIN ROGERS TX 1619 34 174 13:46.8 32:25.4 32:59.8 0:34.4 10:25/M
10 MICHEAL WOOD GRAND PRAIRIE TX 870 33 181 14:25.5 33:04.1 33:23.7 0:19.5 10:38/M
11 CHRIS SHELLEY GRAND PRAIRIE TX 816 32 192 15:07.0 33:45.6 34:36.9 0:51.2 10:51/M
12 GABRIEL MOORE ARLINGTON TX 265 33 222 17:15.8 35:54.4 35:56.2 0:01.8 11:33/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAURA HOFFMAN ARLINGTON TX 199 38 62   26:15.7 26:18.3 0:02.6 8:26/M
2 SUSAN HERD PANAMA CITY FL 1714 36 122 3:23.6 29:39.3 29:55.6 0:16.3 9:32/M
3 SHELLY GORALSKI ARLINGTON TX 176 35 124 3:30.6 29:46.3 30:49.0 1:02.6 9:34/M
4 SHELI BOWER FORT WORTH TX 113 37 136 3:53.7 30:09.4 30:54.7 0:45.3 9:42/M
5 KRISTEN RODGERS GRANBURY TX 1620 35 153 4:55.8 31:11.5 31:12.8 0:01.3 10:02/M
6 MELANIE LUND ARLINGTON TX 12 37 154 5:02.4 31:18.2 31:45.6 0:27.4 10:04/M
7 DINAH MOONEY HALTOM CITY TX 259 37 163 5:40.9 31:56.6 32:12.9 0:16.3 10:16/M
8 YEEVUN JUNG GRAND PRAIRIE TX 217 37 168 5:54.9 32:10.7 33:26.6 1:15.9 10:21/M
9 JAIME STEPHENS ARLINGTON TX 827 36 206 8:33.1 34:48.8 35:49.5 1:00.7 11:11/M
10 ANN GREENWICH ARLINGTON TX 181 37 217 9:16.7 35:32.4 35:40.9 0:08.4 11:26/M
11 CHRISTINA DANNER GRAND PRAIRIE TX 140 35 228 10:15.7 36:31.5 36:41.7 0:10.2 11:45/M
12 JAMIE JOHNSON GRAND PRAIRIE TX 214 35 234 11:00.5 37:16.2 37:52.9 0:36.6 11:59/M
13 AUDREY COATS HURST TX 135 39 237 11:02.4 37:18.1 37:56.6 0:38.4 12:00/M
14 CARRIE MOORE MANSFIELD TX 261 37 269 13:14.5 39:30.2 39:45.8 0:15.6 12:42/M
15 SUMMER CHAPPELL ARLINGTON TX 1708 36 281 14:25.4 40:41.1 41:39.4 0:58.3 13:05/M
16 MARYKATHRYN THARALDSON FORT WORTH TX 836 39 296 15:54.9 42:10.6 42:23.3 0:12.6 13:34/M
17 ASHLEY YOUNG ARLINGTON TX 875 36 313 18:30.9 44:46.6 45:34.2 0:47.5 14:24/M
18 HEATHER PENRY FORT WORTH TX 43 36 320 19:11.9 45:27.6 46:16.7 0:49.1 14:37/M
19 GABRIELLE HARRIS FORT WORTH TX 17 35 341 21:30.1 47:45.8 49:07.3 1:21.5 15:21/M
20 SHARON DUPLANTIER GLENN HEIGHTS TX 152 36 348 22:50.8 49:06.6 49:51.2 0:44.6 15:47/M
21 MARIA C GARCIA GRAND PRAIRIE TX 165 37 366 24:30.8 50:46.5 51:40.8 0:54.2 16:19/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSHUA SWINK GRANBURY TX 833 39 21   22:32.1 22:42.2 0:10.0 7:15/M
2 JEREMY GREENWICH ARLINGTON TX 184 39 23 0:14.4 22:46.5 22:50.2 0:03.7 7:19/M
3 HARLEY BROWN ARLINGTON TX 114 38 57 2:58.3 25:30.5 26:33.1 1:02.5 8:12/M
4 ALFREDO MORALES BURLESON TX 13 39 74 4:27.7 26:59.8 27:44.7 0:44.9 8:41/M
5 ANTONIO CASTRO ARLINGTON TX 5 36 81 4:46.9 27:19.1 27:35.7 0:16.5 8:47/M
6 BRAD CRANE MANSFIELD TX 1740 37 89 5:05.5 27:37.6 28:23.0 0:45.3 8:53/M
7 JACOB MARLEY FORT WORTH TX 243 39 135 7:33.2 30:05.3 30:34.2 0:28.8 9:40/M
8 KHAMCHANH KOUMANIVONG IRVING TX 1651 36 148 8:22.9 30:55.0 31:00.4 0:05.4 9:56/M
9 COY BOWER FORT WORTH TX 111 37 198 11:50.1 34:22.2 35:07.1 0:44.8 11:03/M
10 JASON SUGGS MANSFIELD TX 55 38 249 15:41.7 38:13.8 39:17.4 1:03.5 12:17/M
11 ANDREW KING ARLINGTON TX 37 36 292 18:55.0 41:27.1 42:33.9 1:06.7 13:20/M
12 TIM TYREE ARLINGTON TX 38 38 300 20:28.6 43:00.8 44:11.7 1:10.9 13:50/M
13 WILFORD GARCIA GRAND PRAIRIE TX 166 38 368 28:17.9 50:50.1 51:43.9 0:53.7 16:21/M
14 BRIAN WILLIAMS FT WORTH TX 28 38 395 34:20.1 56:52.2 58:11.3 1:19.0 18:17/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANGELICA ACOSTA ARLINGTON TX 88 40 91   27:45.9 27:59.1 0:13.1 8:55/M
2 TONYA ARMS FORT WORTH TX 96 42 97 0:28.3 28:14.3 28:48.6 0:34.2 9:05/M
3 APRILL GRAHAM WAXAHACHIE TX 179 44 101 0:53.3 28:39.3 28:50.0 0:10.7 9:13/M
4 ROBYN ABERNATHY BENBROOK TX 87 41 116 1:44.1 29:30.1 30:15.6 0:45.5 9:29/M
5 SOFIA ALVAREZ ARLINGTON TX 9 42 117 1:48.8 29:34.8 30:00.3 0:25.4 9:30/M
6 TAMMY KING KELLER TX 222 41 166 4:15.1 32:01.1 32:24.9 0:23.7 10:18/M
7 VERONICA GONZALES GRAND PRAIRIE TX 174 41 171 4:33.5 32:19.5 33:12.6 0:53.1 10:23/M
8 MONIQUE DONSON MANSFIELD TX 147 43 200 6:44.9 34:30.9 35:22.0 0:51.1 11:06/M
9 DELILAH CABRERA KELLER TX 124 40 219 7:53.8 35:39.8 35:53.1 0:13.2 11:28/M
10 JOY INGRAM HASLET TX 1659 41 220 8:00.5 35:46.5 36:51.1 1:04.6 11:30/M
11 NORMA LOPEZ ARLINGTON TX 11 43 227 8:43.0 36:29.0 36:55.4 0:26.4 11:44/M
12 CONSTANCE MOORE GLENN HEIGHTS TX 263 44 233 9:18.7 37:04.6 37:04.6 11:55/M
13 CANDIE GARCIA ARLINGTON TX 1649 40 282 12:56.2 40:42.2 41:37.7 0:55.5 13:05/M
14 ANGELA GOODSON ARLINGTON TX 175 41 285 13:01.7 40:47.6 41:46.1 0:58.4 13:07/M
15 KANDY DANIEL DURANT OK 139 43 315 17:07.3 44:53.3 45:42.8 0:49.5 14:26/M
16 JENNIFER NETTNIN ARLINGTON TX 274 40 323 17:58.4 45:44.3 46:38.2 0:53.8 14:42/M
17 JULIA GRAY-LION ARLINGTON TX 180 40 324 17:59.0 45:45.0 46:36.6 0:51.5 14:43/M
18 TARA HESTILY DURANT OK 194 44 355 22:03.9 49:49.9 50:40.4 0:50.5 16:01/M
19 CHANDA DEYOUNG JUSTIN TX 144 43 389 27:11.5 54:57.4 56:21.8 1:24.3 17:40/M
20 MICHELLE NOLTE GORDON TX 278 44 391 27:18.3 55:04.3 56:26.8 1:22.4 17:42/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACE JENKINS MIDLOTHIAN TX 1717 41 11   20:44.8 20:50.5 0:05.6 6:40/M
2 FELIPE LOPEZ ARLINGTON TX 10 42 19 1:08.8 21:53.7 21:54.7 0:01.0 7:02/M
3 ALEX ROMO ARLINGTON TX 805 43 22 1:51.0 22:35.9 22:37.5 0:01.6 7:16/M
4 SANTIAGO CASTILLO DALLAS TX 1707 41 25 2:46.9 23:31.8 23:46.4 0:14.6 7:34/M
5 CHRIS MOORE FORT WORTH TX 262 40 48 4:21.8 25:06.6 25:59.6 0:52.9 8:04/M
6 ALLAN SANTOS FORT WORTH TX 811 42 53 4:35.5 25:20.4 25:35.5 0:15.1 8:09/M
7 ANDREW HILBURN DENTON TX 197 40 59 5:11.2 25:56.1 26:01.3 0:05.1 8:20/M
8 SERGIO ALVAREZ ARLINGTON TX 882 44 60 5:12.1 25:57.0 26:12.3 0:15.3 8:21/M
9 STEVE NAV FORT WORTH TX 271 40 98 7:36.4 28:21.2 29:10.9 0:49.6 9:07/M
10 JORGE VELAZQUEZ HURST TX 849 42 218 14:53.1 35:38.0 36:06.7 0:28.6 11:27/M
11 RON NEAL COLLEYVILLE TX 272 44 267 18:42.4 39:27.2 41:01.3 1:34.0 12:41/M
12 BOBBY MARTINEZ HURST TX 42 41 396 36:30.2 57:15.0 58:00.4 0:45.4 18:25/M
13 CHRISTOPHER MOONEY BEDFORD TX 258 43 397 37:08.1 57:53.0 59:03.2 1:10.2 18:37/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JENNIFER SCHWETTMANN ARLINGTON TX 815 45 99   28:23.9 29:01.2 0:37.2 9:08/M
2 SHANNON WATSON IRVING TX 861 49 127 1:29.1 29:53.1 30:55.0 1:01.9 9:37/M
3 DEBBIE WEST ARLINGTON TX 49 46 143 2:19.4 30:43.3 32:01.6 1:18.3 9:53/M
4 DIANA ANDRO ARLINGTON TX 95 46 158 3:22.6 31:46.6 32:16.1 0:29.5 10:13/M
5 CAROLYN BEECH MANSFIELD TX 1704 47 167 3:46.5 32:10.4 32:44.8 0:34.4 10:21/M
6 DONNETTA NORRIS MANSFIELD TX 280 45 176 4:09.9 32:33.9 32:42.9 0:08.9 10:28/M
7 STEPHANIE ONEAL GRAND PRAIRIE TX 284 49 189 5:11.7 33:35.7 34:49.8 1:14.1 10:48/M
8 STACY PIGOTT FORT WORTH TX 292 45 248 9:37.5 38:01.4 39:22.8 1:21.4 12:13/M
9 ANGELA STINNETT SHERMAN TX 829 47 256 10:16.3 38:40.3 39:01.3 0:20.9 12:26/M
10 ROCHELLE ROSS BEDFORD TX 1029 49 263 10:52.9 39:16.9 39:33.2 0:16.2 12:38/M
11 CHRISTIE DOBBINS MIDLOTHIAN TX 146 48 271 11:51.5 40:15.5 40:56.6 0:41.1 12:57/M
12 VICKI STEVENSON GRAPEVINE TX 1088 47 302 14:44.6 43:08.6 43:16.8 0:08.2 13:52/M
13 SHERRIE DOBBINS GRAND PRAIRIE TX 78 46 308 16:00.0 44:24.0 45:02.6 0:38.6 14:17/M
14 MELISSA BRAKE GRANDVIEW TX 32 47 311 16:14.0 44:38.0 45:45.8 1:07.8 14:21/M
15 PAULA FORD FORT WORTH TX 160 46 321 17:05.2 45:29.1 46:20.2 0:51.0 14:37/M
16 CATHY GRACE DURANT OK 178 47 325 17:34.5 45:58.5 46:48.4 0:49.8 14:47/M
17 ANGELA DIKES ARLINGTON TX 45 45 338 19:01.8 47:25.7 48:36.7 1:10.9 15:15/M
18 CHERIE LANGAS ARLINGTON TX 226 48 360 21:41.1 50:05.1 51:15.6 1:10.5 16:06/M
19 NATALIE CLARKE DENTON TX 133 45 365 22:06.1 50:30.1 50:51.9 0:21.7 16:14/M
20 DAWN MERCER JUSTIN TX 252 45 370 22:38.2 51:02.2 52:14.5 1:12.3 16:25/M
21 AMANDA TOVAR ARGYLE TX 846 45 371 22:56.1 51:20.0 51:42.1 0:22.0 16:30/M
22 ADRIANA CHAPA SAN ANTONIO TX 126 46 385 25:06.5 53:30.5 54:01.3 0:30.8 17:12/M
23 FRANCES HALL GLENN HEIGHTS TX 188 48 399 30:53.6 59:17.6 1:00:01.0 0:43.3 19:04/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 REGGIE BUSBEE GRAND PRAIRIE TX 123 45 9   20:41.5 21:07.0 0:25.5 6:39/M
2 SAM GASKILL ARLINGTON TX 167 45 10 0:02.5 20:44.0 20:45.2 0:01.1 6:40/M
3 PHILIP DEYOUNG JUSTIN TX 145 47 24 2:48.8 23:30.3 23:32.5 0:02.1 7:33/M
4 CHRIS ROACH VALLEY VIEW TX 300 48 38 3:32.0 24:13.5 24:15.0 0:01.5 7:47/M
5 DANIEL VILLEGAS FORT WORTH TX 851 48 39 3:38.0 24:19.5 24:25.8 0:06.3 7:49/M
6 RODNEY A NORRIS MANSFIELD TX 281 47 50 4:35.3 25:16.8 25:22.7 0:05.9 8:07/M
7 CARLOS UGARTE FORT WORTH TN 847 48 76 6:31.0 27:12.6 27:36.3 0:23.7 8:45/M
8 TODD GEORGE ARLINGTON TX 169 46 92 7:07.0 27:48.5 28:11.7 0:23.1 8:56/M
9 CHRIS DIKES ARLINGTON TX 46 46 95 7:21.5 28:03.0 28:26.3 0:23.2 9:01/M
10 TIM INGRAM HASLET TX 1658 45 103 8:02.0 28:43.5 28:55.9 0:12.3 9:14/M
11 CHARELS MCCUE MANSFIELD TX 1660 47 120 8:55.3 29:36.8 29:50.1 0:13.2 9:31/M
12 BILLY STEVENSON GRAPEVINE TX 1087 47 157 11:03.6 31:45.1 31:52.8 0:07.6 10:13/M
13 GARY WOODALL MIDLOTHIAN TX 872 46 184 12:43.0 33:24.6 34:53.8 1:29.2 10:44/M
14 JON MCGINNIS FT WORTH TX 247 47 187 12:52.1 33:33.7 33:38.9 0:05.2 10:47/M
15 GREGORY MEYER FORT WORTH TX 253 46 191 12:57.3 33:38.8 34:16.9 0:38.0 10:49/M
16 STEVEN OWEN HURST TX 1726 49 250 17:38.6 38:20.1 39:51.3 1:31.2 12:20/M
17 STEVE BINKLEY 1655 49 253 17:41.1 38:22.6 38:30.2 0:07.6 12:20/M
18 TROY BRAKE GRANDVIEW TX 33 47 293 21:15.5 41:57.0 43:03.7 1:06.6 13:29/M
19 MICHAEL WINSOR GRAND PRAIRIE TX 869 46 304 22:54.1 43:35.6 44:50.2 1:14.5 14:01/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TARRI MILLER ARLINGTON TX 16 54 67   26:48.3 27:34.1 0:45.8 8:37/M
2 HAYLEY DUNLAP PONDER TX 151 52 68 0:01.0 26:49.4 27:16.2 0:26.8 8:37/M
3 JERRIS BARNES FORT WORTH TX 1662 52 104 1:59.6 28:47.9 29:18.0 0:30.0 9:15/M
4 KATHERINE THOMS PANTEGO TX 839 52 134 3:15.8 30:04.2 30:14.8 0:10.5 9:40/M
5 ROCHELLE POHL ARLINGTON TX 293 52 155 4:32.4 31:20.7 31:50.0 0:29.3 10:05/M
6 JANA FANNON MIDLOTHIAN TX 34 54 173 5:32.6 32:21.0 33:36.6 1:15.6 10:24/M
7 BLANCA GUERRA GRAND PRAIRIE TX 187 54 179 6:00.3 32:48.7 32:51.9 0:03.1 10:33/M
8 MARTY BLOWERS DENTON TX 40 52 225 9:28.6 36:17.0 36:58.9 0:41.9 11:40/M
9 TERRI FLORENCE BURLESON TX 159 53 251 11:33.7 38:22.1 39:24.6 1:02.5 12:20/M
10 TERRI LYNCH BURLESON TX 62 51 260 12:25.6 39:13.9 39:53.7 0:39.8 12:37/M
11 DEBRA SULIO ARLINGTON TX 65 54 261 12:25.7 39:14.1 39:54.1 0:40.0 12:37/M
12 DEIDRE SPARKS MANSFIELD TX 1049 54 265 12:34.3 39:22.7 39:37.5 0:14.8 12:39/M
13 SHARON GJERTSEN FT WORTH TX 172 50 291 14:33.3 41:21.7 41:53.8 0:32.1 13:18/M
14 LISA HOLLEY IRVING TX 203 50 294 15:19.1 42:07.4 42:21.0 0:13.5 13:33/M
15 BRENDA WARD GRAND PRAIRIE TX 80 50 305 17:29.1 44:17.5 44:55.5 0:38.0 14:14/M
16 DI ANN SANCHEZ EULESS TX 808 54 314 18:02.7 44:51.0 45:25.9 0:34.9 14:25/M
17 MARY JO COCHRUM ARLINGTON TX 136 52 317 18:28.6 45:16.9 46:09.8 0:52.9 14:33/M
18 TRACY SPEAR ARLINGTON TX 823 53 318 18:30.1 45:18.4 46:10.3 0:51.9 14:34/M
19 SHARI WAGGONER CORINTH TX 857 51 319 18:37.5 45:25.8 46:15.8 0:49.9 14:36/M
20 DEBBIE FRUIT MIDLOTHIAN TX 36 53 335 20:17.3 47:05.6 48:13.4 1:07.7 15:08/M
21 SHARON ANDERSON GRAND PRAIRIE TX 94 52 379 25:52.7 52:41.1 53:04.3 0:23.2 16:56/M
22 RENEE BLAYLOCK FLOWER MOUND TX 109 51 381 26:01.1 52:49.5 54:09.4 1:19.9 16:59/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ABRAHAM ELIZONDO WESTWORTH VILLAGE TX 1641 52 54   25:21.2 25:32.1 0:10.8 8:09/M
2 NICK MOLINA EULESS TX 1626 50 142 5:19.6 30:40.8 31:02.9 0:22.1 9:52/M
3 BRYAN ABERNATHY BENBROOK TX 85 50 150 5:48.2 31:09.4 31:56.0 0:46.5 10:01/M
4 MIKE HUTCHINS GRAND PRAIRIE TX 70 54 175 7:08.4 32:29.7 32:39.3 0:09.6 10:27/M
5 MARTIN WAGGONER CORINTH TX 856 50 193 8:36.1 33:57.4 34:46.5 0:49.0 10:55/M
6 RICK SELF HURST TX 1730 54 194 8:37.4 33:58.7 35:28.5 1:29.8 10:55/M
7 ERIC PETERSON MANSFIELD TX 287 53 210 9:49.1 35:10.4 36:09.0 0:58.5 11:18/M
8 BILL TILLOTSON ARLINGTON TX 843 53 214 9:57.8 35:19.1 35:53.9 0:34.8 11:21/M
9 SCOTT WATSON IRVING TX 860 50 245 12:24.3 37:45.6 38:45.2 0:59.6 12:08/M
10 JIM HORN GRANBURY TX 206 50 266 14:03.2 39:24.5 40:30.6 1:06.0 12:40/M
11 MIKE NIX ARLINGTON TX 275 54 275 15:04.2 40:25.4 40:41.2 0:15.8 13:00/M
12 JOHN GJERTSEN FT WORTH TX 171 52 280 15:15.6 40:36.8 41:10.0 0:33.1 13:03/M
13 ROBERT HOLLEY IRVING TX 204 52 284 15:26.0 40:47.2 41:00.8 0:13.5 13:07/M
14 GREG BIGGERS NORTH RICHLAND HILLS TX 1663 52 400 41:09.9 1:06:31.2 1:07:25.1 0:53.9 21:23/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VERONICA SCHORN GRAND PRAIRIE TX 813 56 77   27:13.1 27:42.8 0:29.6 8:45/M
2 CATHY HEWITT IRVING TX 195 56 151 3:56.4 31:09.6 31:17.4 0:07.7 10:01/M
3 ELLEN MATHISON ARLINGTON TX 245 55 180 5:37.0 32:50.2 33:05.7 0:15.5 10:33/M
4 LISA WATTS EULESS TX 862 56 202 7:22.4 34:35.6 34:50.1 0:14.4 11:07/M
5 MARY HILL NRH TX 198 55 208 7:54.6 35:07.8 35:37.7 0:29.8 11:17/M
6 SHERRY R. BROWN FORT WORTH TX 116 58 221 8:36.4 35:49.6 37:11.4 1:21.7 11:31/M
7 KIMBERLY BING GRAND PRAIRIE TX 104 59 246 10:39.7 37:52.8 38:34.9 0:42.1 12:11/M
8 SHARON NIX ARLINGTON TX 276 59 274 13:12.2 40:25.3 40:40.9 0:15.6 13:00/M
9 CARON SPEARS GRAND PRAIRIE TX 79 59 310 17:17.8 44:30.9 45:09.8 0:38.9 14:19/M
10 DEB VINCENT MANSFIELD TX 853 58 333 19:19.5 46:32.7 47:30.2 0:57.5 14:58/M
11 FRANK HOPP RICHLAND HILLS TX 56 59 334 19:45.0 46:58.2 47:57.8 0:59.6 15:06/M
12 CAROL HOGNER GORDON TX 200 57 390 27:51.0 55:04.2 56:26.9 1:22.7 17:42/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LARRY SARTIN DALLAS TX 812 56 63   26:19.8 26:27.0 0:07.2 8:28/M
2 ROBERT HOWELL DALLAS TX 1715 59 69 0:32.4 26:52.2 26:58.5 0:06.2 8:38/M
3 DAN BANE KELLER TX 1656 59 149 4:38.5 30:58.4 31:05.3 0:06.9 9:57/M
4 RICK SPEAR ARLINGTON TX 822 56 159 5:27.6 31:47.4 32:42.1 0:54.6 10:13/M
5 DAN JACOBS FLOWER MOUND TX 207 59 278 14:07.4 40:27.3 41:31.1 1:03.8 13:00/M
6 DAVE POWELL ARLINGTON TX 294 57 301 16:47.4 43:07.3 44:21.7 1:14.4 13:52/M
7 MARK BLAYLOCK AUSTIN TX 108 57 345 22:11.3 48:31.2 49:15.2 0:44.0 15:36/M
8 JIM DRELL KELLER TX 149 55 357 23:33.9 49:53.8 51:13.5 1:19.7 16:02/M
9 KEVIN SMITH VENUS TX 820 59 384 26:50.6 53:10.5 54:36.2 1:25.6 17:06/M
10 MATTHEW TORRES ARLINGTON TX 845 58 398 32:22.0 58:41.8 59:10.5 0:28.6 18:52/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LOUISE LAMANNA DALLAS TX 225 64 170   32:19.1 32:24.5 0:05.4 10:23/M
2 JANET DRAKE ARLINGTON TX 148 63 197 2:02.7 34:21.8 34:30.6 0:08.8 11:03/M
3 NANCY EBERSOLE COLLEYVILLE TX 155 62 207 2:43.5 35:02.6 36:02.6 0:59.9 11:16/M
4 LYDIA DARNELL CROWLEY TX 141 62 213 2:57.1 35:16.2 35:21.0 0:04.8 11:20/M
5 TERESA HOLLIS MIDLOTHIAN TX 205 64 242 5:18.9 37:38.0 38:58.3 1:20.2 12:06/M
6 MISSY ROTH FORT WORTH TX 806 64 288 8:49.4 41:08.5 42:06.3 0:57.8 13:14/M
7 PAM MARLEY FORT WORTH TX 244 64 303 11:06.7 43:25.8 44:14.2 0:48.4 13:58/M
8 DEBBIE ALBERT MANSFIELD TX 1616 60 309 12:08.3 44:27.4 45:28.2 1:00.8 14:18/M
9 KAY VINEY ADDISON TX 854 61 330 14:00.6 46:19.7 46:45.4 0:25.7 14:54/M
10 PATRICIA MICALETTI GRAND PRAIRIE TX 254 64 353 17:27.4 49:46.5 50:51.5 1:05.0 16:00/M
11 LINTON CHECKA ARLINGTON TX 128 60 367 18:30.8 50:49.9 51:49.5 0:59.5 16:20/M
12 LYNN THOMAS GRAND PRAIRIE TX 838 64 383 20:50.4 53:09.5 54:01.6 0:52.1 17:05/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ORVILLE PRINS COLLEYVILLE TX 296 62 30   23:42.5 23:52.0 0:09.5 7:37/M
2 MIKE PICARD PLANO TX 291 63 70 3:10.4 26:52.9 27:01.8 0:08.9 8:38/M
3 BRUCE MAELEISH DALLAS TX 1631 63 80 3:32.6 27:15.1 27:29.1 0:13.9 8:46/M
4 JOSE CHECKA ARLINGTON TX 127 63 113 5:38.2 29:20.7 31:08.2 1:47.4 9:26/M
5 RICARDO BALDERAS MANSFIELD TX 1703 60 123 5:59.8 29:42.3 29:52.0 0:09.6 9:33/M
6 GREGG BING GRAND PRAIRIE TX 103 61 201 10:49.9 34:32.4 35:13.9 0:41.5 11:06/M
7 CRAIG EBERSOLE COLLEYVILLE TX 154 62 215 11:36.9 35:19.4 36:20.0 1:00.5 11:21/M
8 ALAN BUCHRUCKER ARLINGTON TX 118 64 235 13:33.9 37:16.4 38:18.0 1:01.6 11:59/M
9 FRANK HECK FORT WORTH TX 190 60 241 13:51.3 37:33.8 38:49.4 1:15.6 12:04/M
10 NORMAN DUNHAM DAYTON TX 150 61 247 14:18.2 38:00.7 38:22.3 0:21.6 12:13/M
11 MIKE LANGLEY ADDISON TX 227 62 331 22:37.4 46:19.9 46:46.4 0:26.4 14:54/M
12 JAMES COPELAND GRAND PRAIRIE TX 137 63 343 24:27.7 48:10.2 48:54.4 0:44.2 15:29/M
13 JOE GASTRING JACKSBORO TX 168 63 344 24:37.8 48:20.3 49:33.5 1:13.2 15:32/M
14 DAVID PUISZIS HURST TX 297 60 374 28:25.0 52:07.5 52:49.2 0:41.7 16:45/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARE MONTE ARLINGTON TX 1637 68 226   36:20.4 36:50.6 0:30.1 11:41/M
2 SHIRLEY WILLIAMS ARLINGTON TX 868 69 273 4:04.0 40:24.5 40:39.4 0:14.9 12:59/M
3 PEGGY BAILEY GODLEY TX 100 65 283 4:22.4 40:42.8 40:59.2 0:16.4 13:05/M
4 PAMELA BAYER WATAUGA TX 102 68 289 4:54.0 41:14.5 41:58.7 0:44.2 13:15/M
5 MICHELE LOPEZ FORT WORTH TX 241 68 297 6:05.9 42:26.4 43:17.8 0:51.4 13:39/M
6 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 170 68 322 9:21.3 45:41.8 46:13.3 0:31.5 14:41/M
7 EILEEN DAUGIRDA ARLINGTON TX 142 66 363 13:46.4 50:06.9 51:18.4 1:11.5 16:07/M
8 CHRISTA TRACY ARLINGTON TX 1080 65 376 15:58.0 52:18.5 52:59.4 0:40.8 16:49/M
9 CATHY JOHANN FLOWER MOUND TX 212 69 378 16:15.6 52:36.0 53:53.2 1:17.1 16:55/M
10 CONNIE LENZ ARLINGTON TX 234 68 392 19:02.6 55:23.1 56:34.4 1:11.3 17:48/M
11 SHARON WALDRON IRVING TX 858 69 393 19:33.7 55:54.1 57:00.8 1:06.7 17:58/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOE BROWN CARROLLTON TX 115 65 94   28:02.1 28:48.4 0:46.2 9:01/M
2 KENDALL BLACK GRAND PRAIRIE TX 107 67 126 1:48.3 29:50.4 29:55.1 0:04.6 9:36/M
3 LARRY FLINN FORT WORTH TX 158 68 138 2:23.9 30:26.1 31:21.9 0:55.8 9:47/M
4 CHARLES CHERRY KENNEDALE TX 130 67 145 2:46.3 30:48.4 30:53.8 0:05.4 9:54/M
5 STEVE BARTER BENBROOK TX 101 69 188 5:32.4 33:34.6 34:26.9 0:52.3 10:48/M
6 TOM DONALDSON ARLINGTON TX 1638 67 230 8:38.9 36:41.1 37:45.2 1:04.1 11:48/M
7 ANTONIO LOPEZ FORT WORTH TX 240 67 238 9:16.5 37:18.6 37:53.0 0:34.4 12:00/M
8 VANCE PAGE ARLINGTON TX 72 68 254 10:27.8 38:30.0 39:11.4 0:41.4 12:23/M
9 RICH KELLY GRAPEVINE TX 220 65 259 11:01.9 39:04.1 39:57.6 0:53.4 12:34/M
10 RICK FANNON MIDLOTHIAN TX 35 66 354 21:47.4 49:49.5 50:42.2 0:52.6 16:01/M
11 GARY WILHELN GRAND PRAIRIE TX 1648 66 369 22:53.8 50:55.9 51:50.9 0:54.9 16:22/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEAN PARK ARLINGTON TX 285 71 204   34:42.2 35:00.2 0:18.0 11:09/M
2 SUSAN LEBLANC IRVING TX 230 74 373 16:59.8 51:42.0 52:12.2 0:30.2 16:37/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SKEEER HOGUE ALLEN OK 202 70 35   24:04.8 24:11.3 0:06.4 7:44/M
2 BILL SHIRLEY DALLAS TX 1615 73 131 5:54.0 29:58.9 29:59.5 0:00.6 9:38/M
3 KENNETH JOHANN FLOWER MOUND TX 213 73 375 28:06.8 52:11.6 53:28.4 1:16.7 16:47/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LILLIAN BISHOP CROWLY TX 106 75 349   49:09.1 49:42.6 0:33.5 15:48/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BOBBY WIDENER BURLESON TX 864 77 347   48:55.7 49:23.4 0:27.7 15:44/M
2 AL VINCENT ARLINGTON TX 852 78 364 1:27.4 50:23.1 51:21.7 0:58.6 16:12/M
Top

Female 80 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARGARET LENZ ARLINGTON TX 235 86 388   54:46.3 55:58.9 1:12.5 17:37/M
Top

Male 80 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RICHARD LENZ ARLINGTON TX 236 88 351   49:40.6 50:51.0 1:10.3 15:58/M
2 GABE ABENE PLANO TX 84 81 382 3:09.7 52:50.4 54:09.7 1:19.2 16:59/M
3 RICHARD WIDENER IRVING TX 865 89 386 4:19.9 54:00.6 54:32.1 0:31.4 17:22/M