Unforgotten Heroes 5K & 10K

Age Group Results

May 30, 2016


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

10K Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DEVIN NORTON LANTANA TX 1621 20 1   39:47.9 39:48.3 0:00.4 6:24/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JESUS LOPEZ DALLAS TX 1634 52 2   41:05.6 41:07.9 0:02.3 6:37/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LEANA SLOAN GRAPEVINE TX 1044 54 26   49:26.2 49:29.5 0:03.3 7:58/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT BLACK ARLINGTON TX 73 53 8   45:02.8 45:04.1 0:01.2 7:15/M
Top

Female 14 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KENDALL MOORE FORT WORTH TX 995 11 42   53:24.9 54:18.9 0:54.0 8:36/M
2 KAITLYN MOORE FORT WORTH TX 993 11 60 2:01.3 55:26.2 56:20.3 0:54.1 8:56/M
3 MADISON DANNER ARLINGTON TX 1094 12 196 24:23.1 1:17:48.0 1:17:57.6 0:09.5 12:32/M
Top

Male 14 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CLAY JILES ARLINGTON TX 1092 14 52   54:26.0 55:25.8 0:59.7 8:46/M
2 LANDRY PEUGH ARLINGTON TX 1011 14 147 12:45.2 1:07:11.3 1:07:35.5 0:24.2 10:49/M
3 BRENDON MITCHELL ARLINGTON TX 1093 8 190 21:00.1 1:15:26.2 1:15:59.6 0:33.4 12:09/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JASMINE MORRIS FORT WORTH TX 997 17 157   1:09:19.7 1:10:47.9 1:28.1 11:10/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JUSTIN MARTIN SAGINAW TX 974 18 18   47:21.2 47:23.3 0:02.1 7:37/M
2 ANGEL CASTILLO GRAND PRAIRIE TX 1737 15 28 3:21.3 50:42.5 50:59.1 0:16.6 8:10/M
3 ALEX BRANNAN BEDFORD TX 900 16 85 11:46.9 59:08.1 59:33.2 0:25.0 9:31/M
4 ANDREW CASTILLO GRAND PRAIRIE TX 1736 15 110 15:12.1 1:02:33.3 1:02:51.0 0:17.6 10:04/M
5 BRADLEY WHITE ALEDO TX 1064 17 111 15:14.3 1:02:35.5 1:03:03.3 0:27.8 10:05/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MIKO ANDERSON GRAND PRAIRIE TX 884 22 6   43:52.4 43:55.6 0:03.1 7:04/M
2 DANIELLE WILKE DENTON TX 1066 24 59 11:31.5 55:23.9 55:36.1 0:12.2 8:55/M
3 LILY DAVIDSON TYLER TX 920 23 163 26:42.7 1:10:35.2 1:11:00.9 0:25.7 11:22/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRENT WISE PLANO TX 1070 22 9   45:26.9 45:28.7 0:01.8 7:19/M
2 RODERICK FRAZIER DALLAS TX 930 23 63 10:16.1 55:43.0 57:10.6 1:27.6 8:58/M
3 GARRETT RAYMER WATAUGA TX 1020 21 77 12:08.0 57:34.9 58:06.7 0:31.7 9:16/M
4 HASSAN HAFIZ DALLAS TX 943 24 97 15:23.2 1:00:50.1 1:01:33.6 0:43.4 9:48/M
5 STEPHEN MEAD FORT WORTH TX 1664 23 101 15:49.0 1:01:15.9 1:02:08.5 0:52.5 9:52/M
6 OMAR VAZQUEZ ARLINGTON TX 1060 22 123 19:01.4 1:04:28.3 1:04:40.3 0:12.0 10:23/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARISSA JACOBS HOUSTON TX 955 28 15   46:32.7 47:36.5 1:03.8 7:30/M
2 JINNA BARRETT WICHITA FALLS TX 890 28 41 6:43.2 53:15.9 53:20.8 0:04.8 8:34/M
3 LISETTE NAVARRO FORT WORTH TX 1000 27 65 9:18.7 55:51.4 56:00.9 0:09.4 9:00/M
4 HEATHER CURTIS LEWISVILLE TX 919 27 70 10:07.6 56:40.3 56:51.8 0:11.4 9:08/M
5 VIVIAN MILLER FORT WORTH TX 1673 26 82 11:30.6 58:03.3 58:26.8 0:23.4 9:21/M
6 CHELSEA COLE DALLAS TX 911 28 149 21:30.2 1:08:02.9 1:08:28.5 0:25.6 10:57/M
7 JACQUE RAMEY TROPHY CLUB TX 1018 26 152 21:53.0 1:08:25.7 1:09:05.7 0:40.0 11:01/M
8 TERESA DUNN FLOWER MOUND TX 926 27 156 22:38.3 1:09:11.0 1:10:14.6 1:03.5 11:08/M
9 MELISSA ANDERSON ARLINGTON TX 883 28 161 23:12.2 1:09:44.9 1:09:58.8 0:13.8 11:14/M
10 SHANLEY MCGINNIS GRANBURY TX 982 29 166 24:23.1 1:10:55.8 1:11:16.9 0:21.1 11:25/M
11 AMY SIGLER ROANOKE TX 1041 29 168 24:52.8 1:11:25.6 1:12:24.1 0:58.5 11:30/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JONATHAN SUAREZ ARLINGTON TX 1053 29 23   48:43.4 49:05.1 0:21.6 7:51/M
2 MICHAEL BECK SHERMAN TX 892 27 30 2:31.0 51:14.5 51:20.6 0:06.1 8:15/M
3 SEAN HAMDAN ARLINGTON TX 946 28 37 4:02.4 52:45.8 53:06.0 0:20.2 8:30/M
4 SHELDON SMITH CARROLLTON TX 1046 25 81 9:14.3 57:57.7 58:43.7 0:46.0 9:20/M
5 JARED MORRIS LEWISVILLE TX 996 27 103 12:38.9 1:01:22.3 1:02:24.7 1:02.4 9:53/M
6 JOSE CERVANTES ARLINGTON TX 52 29 109 13:37.7 1:02:21.1 1:02:32.4 0:11.2 10:02/M
7 MATT RAMEY TROPHY CLUB TX 1019 28 151 19:41.5 1:08:25.0 1:09:05.3 0:40.3 11:01/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MISTY LESTER ARLINGTON TX 971 30 27   50:20.2 50:22.9 0:02.7 8:06/M
2 REBECCA MOUSEL FORT WORTH TX 998 32 47 3:38.6 53:58.8 54:03.1 0:04.3 8:41/M
3 JAIME MONSON LEWISVILLE TX 990 33 71 6:21.7 56:41.9 56:53.2 0:11.3 9:08/M
4 MARY KINUTHIA MCKINNEY TX 1647 33 122 13:54.9 1:04:15.1 1:04:30.1 0:15.0 10:21/M
5 MARISA LAZALDE CEDAR HILL TX 966 30 124 14:09.8 1:04:30.0 1:05:28.1 0:58.1 10:23/M
6 STACI CLEVERLEY FORT WORTH TX 909 31 127 14:15.1 1:04:35.3 1:04:49.5 0:14.2 10:24/M
7 KRYSTAL WOOD FORT WORTH TX 1072 32 129 14:15.6 1:04:35.8 1:04:49.7 0:13.8 10:24/M
8 BRITNEY HAGA MANSFIELD TX 944 30 132 14:30.8 1:04:51.0 1:05:44.1 0:53.1 10:27/M
9 SANDRA EVANS ARLINGTON TX 929 34 141 15:42.8 1:06:03.0 1:06:14.8 0:11.7 10:38/M
10 SAMANTHA RAYMOND CORINTH TX 1021 33 213 42:42.8 1:33:03.0 1:33:40.7 0:37.7 14:59/M
11 AMBER CHALMERS DESOTO TX 908 33 214 45:16.0 1:35:36.2 1:36:05.7 0:29.5 15:24/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAVIER ESQUIVEL JR FORT WORTH TX 928 32 3   41:17.3 41:19.4 0:02.0 6:39/M
2 JOSH CROW EULESS TX 915 31 4 1:36.1 42:53.5 42:57.2 0:03.6 6:54/M
3 MARCO LEZA JR ARLINGTON TX 75 31 7 3:42.5 44:59.9 45:02.1 0:02.2 7:15/M
4 CHARLIE HUMPHREYS HOUSTON TX 953 34 10 4:12.0 45:29.4 46:33.1 1:03.7 7:19/M
5 SAUL GARCIA JR ARLINGTON TX 54 30 17 5:28.5 46:45.9 46:58.2 0:12.3 7:32/M
6 JOSE CAMARILLO FORT WORTH TX 1735 31 39 11:46.2 53:03.6 53:04.6 0:01.0 8:33/M
7 IMAD AL LAMI FORT WORTH TX 881 31 74 15:44.6 57:02.0 57:24.7 0:22.7 9:11/M
8 JACOB SISOMBATH EULESS TX 1042 34 76 16:10.1 57:27.5 58:26.8 0:59.3 9:15/M
9 ISAAC GONZALEZ RED OAK TX 1741 33 88 18:11.0 59:28.4 1:00:06.6 0:38.2 9:35/M
10 RENE TELLO FARMERS BRANCHE TX 1058 34 150 27:01.1 1:08:18.5 1:09:33.1 1:14.6 11:00/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KELLY SENAY ARLINGTON TX 77 38 21   48:08.9 48:09.1 0:00.2 7:45/M
2 MARIA C GARCIA ARLINGTON TX 933 39 64 7:39.9 55:48.8 56:03.9 0:15.0 8:59/M
3 LINDSAY SLINKARD MANSFIELD TEXAS 1043 37 67 7:57.6 56:06.5 56:57.4 0:50.8 9:02/M
4 NATALIE SMITH BOILING SPRINGS SC 1748 36 78 9:28.1 57:37.0 57:44.6 0:07.6 9:17/M
5 MARCY PHILLIPS GRAND PRAIRIE TX 1013 39 80 9:40.5 57:49.4 58:44.6 0:55.2 9:19/M
6 NATASHA ROBINSON NORTH RICHLAND HILLS TX 1024 37 89 11:28.4 59:37.3 59:37.3 9:36/M
7 YADIRA CASTILLO GRAND PRAIRIE TX 1739 35 96 12:39.9 1:00:48.8 1:01:05.5 0:16.6 9:47/M
8 MERCEDES MAYER ALEDO TX 980 36 108 13:56.8 1:02:05.7 1:02:29.0 0:23.2 10:00/M
9 MARIA YORK ARLINGTON TX 1074 35 121 15:40.4 1:03:49.3 1:04:40.4 0:51.0 10:17/M
10 ANGELICA MARTINEZ GRAND PRAIRIE TX 975 39 126 16:25.7 1:04:34.6 1:04:43.3 0:08.6 10:24/M
11 SARA BORDEN JACKSBORO TX 898 35 133 16:44.8 1:04:53.7 1:05:24.0 0:30.2 10:27/M
12 SACHA EDWARDS ARLINGTON TX 927 38 135 16:53.1 1:05:02.0 1:05:22.7 0:20.7 10:28/M
13 ANNE POWELL HASLET TX 1015 35 140 17:37.2 1:05:46.1 1:07:10.5 1:24.4 10:35/M
14 AMANDA LONG ARLINGTON TX 25 35 154 20:36.5 1:08:45.4 1:09:20.9 0:35.4 11:04/M
15 NATALIE NELSON ARLINGTON TX 1003 37 171 23:47.4 1:11:56.3 1:12:03.4 0:07.1 11:35/M
16 JUANITA SANTOS GRAND PRAIRIE TX 1035 35 183 25:46.6 1:13:55.5 1:15:09.0 1:13.4 11:54/M
17 CRYSTAL IVEY ARLINGTON TX 1743 38 184 26:12.2 1:14:21.1 1:15:22.3 1:01.1 11:58/M
18 KRISTI WHITE ALEDO TX 1065 39 191 27:25.8 1:15:34.7 1:16:03.0 0:28.2 12:10/M
19 KELLEY MITCHELL ARLINGTON TX 988 38 195 29:05.9 1:17:14.8 1:17:48.0 0:33.2 12:26/M
20 NANCY GARZA MANSFIELD TX 934 39 209 40:31.2 1:28:40.1 1:29:35.3 0:55.2 14:17/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEFFERY DILLION BURLESON TX 39 38 5   43:00.6 44:09.5 1:08.9 6:55/M
2 DANIEL TANGOMA DUNCANVILLE TX 1082 35 56 12:04.2 55:04.9 55:18.7 0:13.8 8:52/M
3 AMAT BITTAYE ARLINGTON TX 893 37 98 17:49.8 1:00:50.5 1:01:33.7 0:43.2 9:48/M
4 SERGIO SANTOS GRAND PRAIRIE TX 1036 38 115 19:51.5 1:02:52.2 1:04:06.1 1:13.9 10:07/M
5 MARK PHILLIIPS GRAND PRAIRIE TX 1012 39 176 29:50.7 1:12:51.4 1:13:45.9 0:54.5 11:44/M
6 JOSE CASTILLO GRAND PRAIRIE TX 1738 37 202 36:47.5 1:19:48.2 1:20:06.8 0:18.5 12:51/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JENNIFER NEAL COLLEYVILLE TX 1001 43 31   51:15.2 51:28.8 0:13.5 8:15/M
2 STACY BARTON NORTH RICHLAND HILLS TX 1625 41 33 0:20.7 51:35.9 51:44.1 0:08.1 8:18/M
3 KELLY MOORE FORT WORTH TX 994 40 43 2:13.2 53:28.5 54:22.6 0:54.0 8:37/M
4 SHELLY MASON ARLINGTON TX 978 43 118 12:08.9 1:03:24.1 1:04:25.9 1:01.7 10:13/M
5 DENISE WOODARD ARLINGTON TX 1073 44 131 13:29.9 1:04:45.2 1:05:47.3 1:02.0 10:26/M
6 BETTY ROGERS BURLESON TX 1028 43 139 14:29.8 1:05:45.1 1:06:10.5 0:25.4 10:35/M
7 STEPHANIE MATTHEWS GRAND PRAIRIE TX 979 41 142 14:53.1 1:06:08.4 1:06:28.6 0:20.2 10:39/M
8 JOYE HODGIN FORT WORTH TX 1742 41 153 17:13.7 1:08:28.9 1:09:04.9 0:35.9 11:02/M
9 TISHA GHORMLEY COLLEYVILLE TX 936 43 160 18:22.3 1:09:37.6 1:09:47.8 0:10.2 11:13/M
10 ANGIE DELANEY JACKSONVILLE TX 921 44 162 19:08.7 1:10:24.0 1:11:26.1 1:02.1 11:20/M
11 DANITA TAYLOR WEST CHESTER OH 1056 42 165 19:39.9 1:10:55.2 1:11:36.0 0:40.7 11:25/M
12 LEAH BRADY ARLINGTON TX 899 41 167 19:57.9 1:11:13.1 1:12:15.0 1:01.8 11:28/M
13 MELISSA ALBERT DALLAS TX 1083 44 186 23:09.1 1:14:24.3 1:14:33.4 0:09.1 11:59/M
14 KIM SEXSON GRANBURY TX 1039 44 188 23:38.4 1:14:53.7 1:15:18.9 0:25.1 12:04/M
15 GRACE PARKER ARLINGTON TX 1007 40 189 23:42.3 1:14:57.6 1:15:17.0 0:19.3 12:04/M
16 JENNIFER BRANNAN BEDFORD TX 901 41 217 1:00:18.5 1:51:33.8 1:52:21.4 0:47.6 17:58/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AARON FERRELL HASLET 1623 43 14   46:20.7 46:26.6 0:05.8 7:28/M
2 SHAWN GRIFFIN MINERAL WELLS TX 942 42 20 1:26.9 47:47.7 47:50.0 0:02.3 7:42/M
3 KEVIN O'SHEA IRVING TX 1746 40 38 6:42.1 53:02.8 53:15.0 0:12.1 8:32/M
4 ALEX PEOPLES ARLINGTON TX 1009 42 48 7:39.7 54:00.4 54:35.7 0:35.2 8:42/M
5 BRENT SMART ARLINGTON TX 1045 44 54 8:26.4 54:47.1 55:23.1 0:35.9 8:49/M
6 TODD BASGEN NORTH RICHLAND HILLS TX 891 41 55 8:43.4 55:04.1 55:11.6 0:07.5 8:52/M
7 RICHARD CALENTINE ROANOKE TX 904 40 61 9:13.1 55:33.8 55:45.6 0:11.7 8:57/M
8 STEVEN BLACKWOOD FORT WORTH TX 894 44 75 10:41.6 57:02.3 57:25.0 0:22.6 9:11/M
9 BRYAN LEENHOUTS SANGER TX 969 43 79 11:25.4 57:46.1 57:51.7 0:05.5 9:18/M
10 MARK CAMPBELL SAGINAW TX 905 42 94 14:19.0 1:00:39.8 1:00:56.4 0:16.6 9:46/M
11 CHAD EDWARDS ARLINGTON TX 1632 43 137 18:55.8 1:05:16.5 1:05:41.1 0:24.5 10:31/M
12 VINCENT SANCHEZ ARLINGTON TX 1034 42 178 26:50.7 1:13:11.5 1:13:33.1 0:21.6 11:47/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAURA PYLE ARLINGTON TX 1017 46 40   53:08.8 53:15.6 0:06.8 8:33/M
2 GWEN MACGREGOR GRAPEVINE TX 972 49 57 2:13.3 55:22.1 55:34.0 0:11.8 8:55/M
3 SARAH LANE JACKSBORO TX 964 45 62 2:33.0 55:41.8 55:59.9 0:18.0 8:58/M
4 HEATHER SCOTT ARLINGTON TX 1038 46 69 3:25.5 56:34.3 56:41.9 0:07.5 9:07/M
5 DENISE LOPEZ ARLINGTON TX 50 49 72 3:37.4 56:46.2 57:05.6 0:19.4 9:08/M
6 KERRI RUFFIN MANSFIELD TX 1030 47 116 10:00.1 1:03:08.9 1:03:36.0 0:27.1 10:10/M
7 PETRIECE CULBERSON PLANO TX 917 47 138 12:12.3 1:05:21.1 1:05:46.4 0:25.2 10:31/M
8 ANGELA MIDDLETON MANSFIELD TX 1640 45 146 13:49.4 1:06:58.3 1:07:18.1 0:19.8 10:47/M
9 TRACY WILLIAMSON KELLER TX 1067 45 159 16:28.7 1:09:37.5 1:09:47.8 0:10.3 11:13/M
10 MELISSA JILES ARLINGTON TX 1091 48 169 18:28.1 1:11:36.9 1:12:45.1 1:08.1 11:32/M
11 DENISE WRIGHT MIDLOTHIAN TX 1750 45 179 20:10.8 1:13:19.7 1:14:12.6 0:52.9 11:48/M
12 REBECCA BALDWIN GLENN HEIGHTS TX 886 45 181 20:18.5 1:13:27.4 1:14:11.2 0:43.8 11:50/M
13 NANCY SORKE JOSHUA TX 1048 45 187 21:44.7 1:14:53.5 1:15:18.8 0:25.3 12:04/M
14 JENNIFER SALDANA EULESS TX 1033 45 206 31:03.2 1:24:12.0 1:24:38.8 0:26.7 13:34/M
15 JOANN KITCHENS GRAND PRAIRIE TX 961 49 207 32:29.9 1:25:38.7 1:26:46.0 1:07.3 13:47/M
16 LISA ZAVALA IRVING TX 1076 45 212 39:12.1 1:32:20.9 1:33:27.7 1:06.8 14:52/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SEAN GRADY EULESS TX 941 48 16   46:39.5 46:43.9 0:04.4 7:31/M
2 ALEX VEGUILLA CARROLLTON TX 1622 48 19 0:50.0 47:29.6 47:30.6 0:00.9 7:39/M
3 STEPHEN ADELMAN GRAND PRAIRIE TX 880 47 24 2:21.3 49:00.8 49:29.2 0:28.4 7:53/M
4 JOHN DUNLAP PONDER TX 925 49 29 4:34.3 51:13.9 51:33.8 0:19.8 8:15/M
5 GENE ALBERT DALLAS TX 1084 45 46 7:14.4 53:53.9 54:02.3 0:08.4 8:41/M
6 RODNEY WELLS BOILING SPRINGS SC 1749 47 51 7:45.7 54:25.3 54:33.1 0:07.8 8:46/M
7 FORREST PEUGH ARLINGTON TX 1010 45 86 12:34.0 59:13.5 59:37.8 0:24.2 9:32/M
8 ANTHONY ANDRO ARLINGTON TX 885 46 92 13:36.2 1:00:15.8 1:00:39.4 0:23.6 9:42/M
9 MATT VINT GRAND PRAIRIE TX 1061 46 105 14:52.8 1:01:32.4 1:02:22.8 0:50.4 9:55/M
10 CHARLES MESSAMORE GRRAND PRAIRIE TX 984 46 130 18:00.2 1:04:39.8 1:05:11.4 0:31.6 10:25/M
11 CLIFTON COLEMAN FORT WORTH TX 913 48 216 57:09.4 1:43:49.0 1:45:12.7 1:23.7 16:43/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NANCY ADAMS BEDFORD TX 879 54 36   52:43.5 53:07.6 0:24.1 8:29/M
2 ROSLYN WINTERHALTER MANSFIELD TX 1069 53 53 1:53.1 54:36.7 55:20.0 0:43.3 8:48/M
3 MAYA NAMBOODIRI ARLINGTON TX 999 52 83 6:03.0 58:46.5 59:38.8 0:52.2 9:28/M
4 LINDA NEELY-SHELMIRE DICKINSON TX 1745 51 104 8:41.9 1:01:25.4 1:01:45.8 0:20.3 9:53/M
5 ANN HICKS ARLINGTON TX 951 51 125 11:47.7 1:04:31.2 1:04:39.4 0:08.1 10:23/M
6 VALERIE JUDICE ARLINGTON TX 958 52 136 12:27.3 1:05:10.9 1:06:28.7 1:17.8 10:30/M
7 VALERIE HUDSON COLLEYVILLE TX 82 51 144 13:54.7 1:06:38.3 1:06:48.5 0:10.2 10:44/M
8 TAMMY MARTINEZ BURLESON TX 976 53 158 16:37.7 1:09:21.2 1:10:48.0 1:26.7 11:10/M
9 SUZANNE PHILLIPS ARLINGTON TX 1014 53 170 19:08.1 1:11:51.6 1:13:09.7 1:18.0 11:34/M
10 SANDRA VINT GRAND PRAIRIE TX 1062 50 173 19:28.0 1:12:11.5 1:13:02.6 0:51.1 11:37/M
11 BETH HARRISON FORT WORTH TX 948 54 175 19:44.9 1:12:28.4 1:13:40.0 1:11.6 11:40/M
12 DORA STEEVES HUDSON OAKS TX 1051 51 180 20:41.3 1:13:24.8 1:13:58.2 0:33.3 11:49/M
13 LAURIE RODRIGUEZ FORT WORTH TX 1027 53 185 21:39.7 1:14:23.2 1:15:50.2 1:26.9 11:59/M
14 LISA BONEFAS ARLINGTON TX 897 54 193 23:33.3 1:16:16.9 1:17:17.7 1:00.8 12:17/M
15 JOHN ZAVALA IRVING TX 1075 52 197 25:30.5 1:18:14.1 1:19:21.5 1:07.4 12:36/M
16 PAULA MILNER MILLSAP TX 986 51 203 29:09.3 1:21:52.8 1:22:26.7 0:33.9 13:11/M
17 IDA HANLON FORT WORTH TX 947 53 215 51:04.4 1:43:47.9 1:45:11.9 1:24.0 16:43/M
18 LORRAINE FULLER ARLINGTON TX 932 52 219 1:05:36.1 1:58:19.6 1:58:53.4 0:33.7 19:03/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MIKE RYAN COLLEYVILLE TX 1613 54 11   45:43.7 45:50.5 0:06.7 7:22/M
2 DONNIE DOBBINS MIDLOTHIAN TX 923 51 12 0:20.0 46:03.8 46:41.6 0:37.8 7:25/M
3 HOLLIS LAUDERDALE ARLINGTON TX 1614 53 22 2:46.1 48:29.9 48:32.5 0:02.5 7:48/M
4 ROBERT LANE JACKSBORO TX 963 50 25 3:28.6 49:12.4 49:29.6 0:17.2 7:55/M
5 MARTIN GOINS WEATHERFORD TX 1624 50 32 5:52.1 51:35.9 51:44.5 0:08.6 8:18/M
6 GEORGE RODRIGUEZ FORT WORTH TX 1026 53 35 6:43.9 52:27.6 52:36.6 0:08.9 8:27/M
7 RICK TANGUMA MIDLOTHIAN TX 1055 52 49 8:24.2 54:08.0 54:21.8 0:13.7 8:43/M
8 THOMAS OCKENFELS SOUTHLAKE TX 1004 54 50 8:38.6 54:22.4 55:06.5 0:44.1 8:45/M
9 RONALD HUDSON COLLEYVILLE TX 81 54 107 16:07.8 1:01:51.6 1:02:02.0 0:10.3 9:58/M
10 TIMOTHY SPARKS MANSFIELD TX 1050 53 112 17:00.7 1:02:44.5 1:02:50.8 0:06.3 10:06/M
11 TOMMY CULPS HASLET TX 918 50 114 17:07.8 1:02:51.6 1:04:12.7 1:21.0 10:07/M
12 BURTON SHADOW FORT WORTH TX 1747 52 119 17:41.7 1:03:25.5 1:03:51.3 0:25.8 10:13/M
13 ALEC CAMERON FORT WORTH TX 1611 52 143 20:54.3 1:06:38.1 1:07:08.6 0:30.5 10:44/M
14 JOSEPH LENZ ARLINGTON TX 970 54 174 26:30.9 1:12:14.7 1:13:23.0 1:08.3 11:38/M
15 TONY MARTINEZ BURLESON TX 977 54 194 31:28.8 1:17:12.6 1:18:41.2 1:28.5 12:26/M
16 KYLE FULLER ARLINGTON TX 931 51 218 1:12:35.1 1:58:18.9 1:58:52.4 0:33.4 19:03/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRENDA JACOBS FLOWER MOUND TX 954 58 128   1:04:35.6 1:05:38.4 1:02.7 10:24/M
2 LYNDA BRIGGS MANSFIELD TX 903 58 182 9:02.7 1:13:38.4 1:13:57.4 0:19.0 11:51/M
3 PATRICIA WITTKOWER FLOWER MOUND TX 1071 58 204 18:56.3 1:23:32.0 1:24:07.5 0:35.5 13:27/M
4 TRISH BALLINGER FORT WORTH TX 887 56 208 23:23.7 1:27:59.4 1:29:10.6 1:11.2 14:10/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RON HARVEY DENTON TX 950 58 34   52:06.4 52:24.8 0:18.4 8:23/M
2 DAVID HAGUE EULESS TX 945 55 58 3:16.5 55:22.9 55:34.2 0:11.2 8:55/M
3 KEN WATSON SOUTHLAKE TX 1063 55 73 4:51.4 56:57.8 57:41.8 0:43.9 9:10/M
4 JAY BLAKEY KELLER TX 895 58 91 7:51.0 59:57.4 1:00:23.2 0:25.7 9:39/M
5 BRIAN ROMIG KELLER TX 1609 55 102 9:12.9 1:01:19.3 1:01:39.1 0:19.7 9:52/M
6 DANNY ROBINSON CROWLEY TX 1023 57 106 9:42.5 1:01:48.9 1:02:01.6 0:12.7 9:57/M
7 LIFE'S A BEACH GARLAND TX 1608 58 117 11:11.0 1:03:17.5 1:03:42.1 0:24.6 10:11/M
8 MIKE DEZERN JACKSONVILLE TX 922 56 200 27:15.2 1:19:21.6 1:20:24.2 1:02.6 12:47/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KAYLEEN PUISZIS HURST TX 1016 62 95   1:00:45.7 1:01:04.3 0:18.6 9:47/M
2 DEBRA GASTRING JACKSBORO TX 935 60 145 6:02.2 1:06:47.9 1:07:17.6 0:29.6 10:45/M
3 SUE ANN SOLL ARLINGTON TX 1047 61 155 8:10.9 1:08:56.6 1:09:14.2 0:17.6 11:06/M
4 CATHERINE DANNER ARLINGTON TX 1096 63 199 17:41.9 1:18:27.6 1:18:38.3 0:10.6 12:38/M
5 JEANETTE COCHARO ARLINGTON TX 910 63 210 28:16.6 1:29:02.3 1:30:07.2 1:04.9 14:20/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAN ALBERT MANSFIELD TX 1617 60 13   46:10.7 46:21.3 0:10.6 7:26/M
2 AL HOLLIS MIDLOTHIAN TX 952 62 90 13:31.8 59:42.5 1:01:03.0 1:20.5 9:37/M
3 JOHN CARTWRIGHT DENTON TX 907 64 93 14:05.8 1:00:16.5 1:00:33.9 0:17.4 9:42/M
4 DAVE NEELY DENTON TX 1002 64 99 14:51.7 1:01:02.4 1:01:23.0 0:20.6 9:50/M
5 DAVID MITRO DALLAS TX 989 62 172 25:55.5 1:12:06.2 1:12:12.4 0:06.1 11:37/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VICKIE RIGBY CLEBUURNE TX 1022 65 100   1:01:15.8 1:02:07.7 0:51.8 9:52/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAUL GARCIA ARLINGTON TX 53 66 44   53:38.0 53:50.6 0:12.5 8:38/M
2 WILLIAM CUDE LEWISVILLE TX 916 66 66 2:25.6 56:03.7 56:22.9 0:19.1 9:02/M
3 BOB LAY FORT WORTH TX 965 69 68 2:38.1 56:16.2 56:23.5 0:07.3 9:04/M
4 LARRY MARSHALL ARLINGTON TX 973 65 87 5:36.9 59:14.9 59:36.8 0:21.9 9:32/M
Top

Female 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BARBARA SUCHER RICHARDSON TX 1054 71 177   1:13:01.7 1:13:19.3 0:17.6 11:45/M
2 JANE GRADY SOUTHLAKE TX 939 70 192 2:55.5 1:15:57.2 1:16:32.3 0:35.0 12:14/M
3 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 981 75 201 6:36.2 1:19:37.9 1:20:20.2 0:42.2 12:49/M
4 JOAN METZGER FLOWER MOUND TX 985 74 205 10:31.2 1:23:33.0 1:24:08.3 0:35.3 13:27/M
Top

Male 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WALLY CAPPS FARMERS BRANCH TX 906 75 45   53:51.5 53:55.5 0:03.9 8:40/M
2 KEN BREWER ARLINGTON TX 902 79 84 4:58.9 58:50.5 58:57.8 0:07.2 9:28/M
3 TERRY SHELDEN FORT WORTH TX 1040 75 113 8:53.1 1:02:44.7 1:03:01.6 0:16.9 10:06/M
4 MIGUEL TELLO FORT WORTH TX 1057 70 120 9:43.7 1:03:35.3 1:04:49.9 1:14.5 10:14/M
5 JAMES THRUSTON DALLAS TX 1059 78 134 11:03.8 1:04:55.4 1:04:58.7 0:03.2 10:27/M
6 LUTHER BERNSTEIN 1657 75 148 13:37.5 1:07:29.1 1:07:42.9 0:13.7 10:52/M
7 JAMES RUNZHEIMER ARLINGTON TX 1031 70 164 16:43.8 1:10:35.4 1:10:38.0 0:02.6 11:22/M
8 ROGER GRADY SOUTHLAKE TX 940 71 198 24:30.8 1:18:22.4 1:18:57.9 0:35.5 12:37/M
9 PHILLIP JACKSON FORT WORTH TX 1639 70 211 36:43.8 1:30:35.4 1:32:01.8 1:26.4 14:35/M