Lake Joe Pool Pumpkin Run

Age Group Results

October 08, 2016


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 1- 8 9-10 11-12 13-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74
Women: Top Finishers 1- 8 9-10 11-12 13-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79

5K Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MAGALY SOTO ARLINGTON TX 1571 40 9   19:18.7 19:19.9 0:01.2 6:12/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DEREK LAUE BAYFIELD CO 1416 25 1   16:43.5 16:44.2 0:00.7 5:23/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAURA NELSON GRAPEVINE TX 1875 50 25   21:05.3 21:06.6 0:01.3 6:47/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHARLES MCILROY WEATHERFORD TX 1564 54 4   18:34.1 18:34.5 0:00.4 5:58/M
Top

Female Grand Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PRISCILLA REESE ARLINGTON TX 1071 58 74   26:53.1 26:57.7 0:04.5 8:39/M
Top

Male Grand Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID WEATHERLY ARLINGTON TX 1871 53 18   20:37.6 20:44.9 0:07.2 6:38/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RUBI CORTEZ GRAND PRAIRIE TX 1193 6 252   38:35.6 39:57.2 1:21.6 12:24/M
2 MCLANLEY MILLER 1204 6 257 0:12.8 38:48.4 39:56.8 1:08.3 12:29/M
3 CLAIRE MACHICEK GRAND PRAIRIE TX 1406 6 258 0:13.2 38:48.8 39:57.1 1:08.3 12:29/M
4 LILLIAN JOHNSON DALLAS TX 1603 6 275 0:45.7 39:21.3 40:55.9 1:34.5 12:39/M
5 REAGAN WAGNER GRAND PRAIRIE TX 1219 8 283 1:31.0 40:06.6 40:57.7 0:51.0 12:54/M
6 MORGAN MCFRAZIER 1202 7 339 9:32.6 48:08.2 49:02.7 0:54.5 15:29/M
7 KATELYN LAVIGNE ARLINGTON TX 1300 7 390 15:51.3 54:26.9 56:09.0 1:42.1 17:30/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSEPH ROQUEBERT 1497 6 62   26:00.7 26:04.5 0:03.8 8:22/M
2 ANGEL MARTINEZ 1109 8 85 1:17.5 27:18.2 27:53.6 0:35.3 8:47/M
3 SETH BROWN GRAND PRAIRIE TX 1504 8 138 4:17.8 30:18.6 30:49.4 0:30.7 9:45/M
4 JERRY WANG 1574 8 170 5:59.4 32:00.2 32:00.2 10:17/M
5 JOSUE VEGA 1375 7 195 8:02.6 34:03.4 36:11.8 2:08.4 10:57/M
6 LUCAS JOHNSON DALLAS TX 1604 8 213 8:52.4 34:53.2 36:27.5 1:34.2 11:13/M
7 MASON HUNT 788 6 346 22:50.3 48:51.0 49:19.7 0:28.6 15:42/M
8 AARON GARAY 1292 8 349 23:21.9 49:22.6 50:24.2 1:01.6 15:52/M
9 HAYDEN JONES GRAND PRAIRIE TX 1201 8 365 24:48.7 50:49.4 51:27.5 0:38.0 16:20/M
10 ZANE GOODMAN 782 6 371 25:31.9 51:32.6 52:16.3 0:43.7 16:34/M
11 JACOB FUNKHOUSER 776 6 379 27:22.1 53:22.9 54:08.2 0:45.3 17:10/M
12 SAMUEL ARELLANO VENUS TX 1328 7 383 27:36.3 53:37.1 54:48.4 1:11.3 17:14/M
13 SHAWN THOMAS 1341 5 392 28:39.5 54:40.3 56:32.9 1:52.6 17:35/M
14 ANDREW JONES 1295 6 407 32:24.6 58:25.4 58:43.9 0:18.5 18:47/M
Top

Female 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MJ NOVELLI ROANOKE TX 1609 9 57   25:22.7 25:24.7 0:02.0 8:09/M
2 LEXIE ZAPATA GRAND PRAIRIE TX 1223 9 98 2:31.6 27:54.4 29:04.0 1:09.6 8:58/M
3 KYLIE HYMAN 792 10 112 3:16.6 28:39.4 29:08.8 0:29.4 9:13/M
4 YARETZI BAIZAN 1870 9 134 4:39.6 30:02.3 30:29.2 0:26.8 9:39/M
5 NATALIE HERNANDEZ 787 9 149 5:27.3 30:50.0 31:11.7 0:21.6 9:55/M
6 ADDISYN GARZA MANSFIELD TX 1258 10 175 7:04.6 32:27.3 32:35.9 0:08.5 10:26/M
7 MCKENNA QUISENBERRY 1118 10 198 8:45.2 34:07.9 34:10.9 0:02.9 10:58/M
8 PAYTON SWANN ARLINGTON TX 1866 9 220 9:53.6 35:16.3 35:31.0 0:14.6 11:20/M
9 HANNAH LOCKS 1134 9 266 13:34.9 38:57.6 40:12.9 1:15.2 12:31/M
10 SOPHIA CORTEZ GRAND PRAIRIE TX 1194 9 271 13:51.5 39:14.2 40:36.2 1:21.9 12:37/M
11 JORDAN SCOTT 1215 9 299 16:59.1 42:21.9 54:13.3 11:51.3 13:37/M
12 SHIKHA TRIPATHI 1270 9 310 18:18.9 43:41.6 43:45.1 0:03.4 14:03/M
13 LANDRY APPLEGATE MANSFIELD TX 1248 10 351 24:00.9 49:23.7 49:33.0 0:09.3 15:53/M
14 AMELIA ARELLANO VENUS TX 1325 9 357 24:57.7 50:20.4 50:53.4 0:33.0 16:11/M
15 CHELSEA PROVOST 1210 9 358 25:11.0 50:33.7 53:19.9 2:46.1 16:15/M
16 ALEXIS EDWARDS ARLINGTON TX 1253 9 385 28:16.7 53:39.5 53:39.5 17:15/M
17 CORAL THOMAS VENUS TX 1339 10 397 29:55.9 55:18.7 56:36.0 1:17.3 17:47/M
Top

Male 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MALACHI LEIGH-JONES ARLINGTON TX 1474 9 33   22:38.5 22:39.1 0:00.5 7:17/M
2 MALACHI WILSON 1220 10 35 0:05.2 22:43.8 22:44.2 0:00.3 7:18/M
3 JACOB REEVES 1119 10 68 3:48.6 26:27.2 26:43.3 0:16.0 8:30/M
4 TRISTEN CAULEY 719 10 79 4:29.0 27:07.5 27:23.0 0:15.4 8:43/M
5 KEVIN MATHIESEN MANSFIELD TX 1457 10 82 4:34.0 27:12.6 30:05.8 2:53.2 8:45/M
6 ROBERT IBARRA 1362 10 110 5:38.1 28:16.7 30:42.7 2:26.0 9:05/M
7 CHRISTIAN JONES GRAND PRAIRIE TX 1401 10 191 11:05.0 33:43.6 33:49.1 0:05.5 10:50/M
8 CHRISTIAN LOWE 794 9 192 11:11.7 33:50.3 35:09.7 1:19.3 10:53/M
9 BRADEN MILLER 1203 9 196 11:28.1 34:06.7 35:29.9 1:23.2 10:58/M
10 CORBIN WEIAND ARLINGTON TX 1305 9 243 14:36.7 37:15.3 37:18.3 0:02.9 11:59/M
11 KEVIN JR LOCKS 1136 9 267 16:19.0 38:57.6 40:12.5 1:14.8 12:31/M
12 ALEXANDER THOMAS 1337 9 293 18:35.9 41:14.5 42:40.6 1:26.1 13:15/M
13 JORDAN STERLING 1126 9 318 22:22.2 45:00.8 46:19.9 1:19.1 14:28/M
14 ROGER CARCAMO 1312 9 333 24:31.6 47:10.2 47:26.7 0:16.5 15:10/M
15 CHRIS GARAY ARLINGTON TX 1864 10 350 26:44.4 49:22.9 50:25.0 1:02.0 15:52/M
Top

Female 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LEXI GONZALES GRAND PRAIRIE TX 1598 11 48   24:14.6 24:15.1 0:00.5 7:48/M
2 AALIYAH GONZALES GRAND PRAIRIE TX 1376 11 95 3:37.3 27:51.9 27:52.2 0:00.2 8:57/M
3 KAYLEE VEATH THE COLONY TX 1128 12 111 4:23.1 28:37.8 29:07.6 0:29.8 9:12/M
4 SAVANNAH LE 1302 12 157 7:00.3 31:15.0 31:35.1 0:20.0 10:03/M
5 ADRIANNA RODRIGUEZ 1365 12 188 9:20.8 33:35.5 33:48.8 0:13.3 10:48/M
6 JOLIE LOWE THE COLONY TX 795 11 202 10:03.5 34:18.1 34:33.5 0:15.4 11:02/M
7 NAOMI LOCKS 1138 11 264 14:42.4 38:57.0 40:12.6 1:15.6 12:31/M
8 TAYLOR GRETZINGER N RICHLAND HILLS TX 1517 11 279 15:23.1 39:37.8 39:48.5 0:10.7 12:44/M
9 GIA SILVA 1124 11 325 21:04.1 45:18.8 45:33.1 0:14.3 14:34/M
10 PIPER BAINE FORT WORTH TX 1588 11 360 26:19.9 50:34.5 51:19.0 0:44.4 16:16/M
11 MARISSA LOPEZ ARLINGTON TX 1303 11 364 26:28.9 50:43.5 51:20.0 0:36.4 16:18/M
12 DAPHANIE CONSTABLE VENUS TX 1330 12 395 30:56.8 55:11.4 56:28.9 1:17.4 17:45/M
13 RAFAELLA GHIO 1282 12 396 31:03.5 55:18.2 55:54.0 0:35.8 17:47/M
Top

Male 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WESLEY PECK 1115 11 47   24:05.7 24:21.4 0:15.6 7:45/M
2 BREVAN CARROLL DUNCANVILLE TX 1226 12 52 0:36.7 24:42.4 25:15.8 0:33.4 7:57/M
3 CHAYLEE HARRELL TERRELL TX 1843 12 73 2:39.9 26:45.6 26:54.8 0:09.2 8:36/M
4 PAUL BROWN GRAND PRAIRIE TX 1491 12 86 3:17.2 27:23.0 27:54.0 0:31.0 8:48/M
5 ALEJANDO GUERRA-BONET MANSFIELD TX 1383 12 104 3:57.5 28:03.3 28:35.8 0:32.5 9:01/M
6 TITUS FISHER GRAND PRAIRIE TX 1522 11 109 4:10.2 28:16.0 28:29.1 0:13.1 9:05/M
7 JASON SWANN ARLINGTON TX 1309 12 139 6:12.9 30:18.6 30:32.8 0:14.2 9:45/M
8 ASHER TILLMAN 1304 11 144 6:18.9 30:24.6 30:38.8 0:14.1 9:46/M
9 KELLAR FOSTER ARLINGTON TX 1290 12 148 6:38.6 30:44.4 31:08.2 0:23.8 9:53/M
10 YUSUF KAMMAZ 1298 11 151 6:50.5 30:56.2 31:09.6 0:13.3 9:57/M
11 JOSIAH LEE 1237 12 173 8:11.2 32:16.9 32:51.2 0:34.3 10:23/M
12 NATE CARLEY DALAS TX 1594 12 183 9:09.0 33:14.8 33:16.9 0:02.1 10:41/M
13 OSCAR PINEDA GRAND PRAIRIE TX 1865 12 209 10:34.2 34:40.0 34:40.8 0:00.8 11:09/M
14 TYLER LOPEZ TERRELL TX 1528 11 313 20:27.7 44:33.4 45:42.6 1:09.1 14:19/M
15 JAYDEN SCOTT GRAND PRAIRIE TX 1213 12 405 33:00.4 57:06.1 1:08:57.4 11:51.3 18:22/M
Top

Female 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DARA CARROLL DUNCANVILLE TX 1229 14 50   24:23.2 24:45.2 0:22.0 7:50/M
2 LYDIA RADKE DUNCANVILLE TX 1242 14 55 0:38.8 25:02.0 25:24.2 0:22.1 8:03/M
3 JASMIN HERNANDEZ 786 13 65 1:49.3 26:12.6 26:32.1 0:19.5 8:25/M
4 ASHLEY KATE BRUNK ARLINGTON TX 1249 13 189 9:15.7 33:38.9 34:49.5 1:10.6 10:49/M
5 EMILIA SILVA 1123 13 238 11:55.2 36:18.4 36:35.1 0:16.6 11:40/M
6 ABBY GLASS 1565 14 248 13:45.7 38:08.9 38:10.8 0:01.8 12:16/M
7 CASSANDRA SILVA 1122 14 323 20:51.0 45:14.2 45:29.8 0:15.5 14:33/M
8 ANGELA K CHESTER 726 13 361 26:11.7 50:35.0 51:28.5 0:53.5 16:16/M
Top

Male 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEPHEN DUITSMAN DUNCANVILLE TX 1233 14 11   19:33.9 19:36.4 0:02.4 6:17/M
2 NATHAN DUITSMAN DUNCANVILLE TX 1232 14 19 1:04.5 20:38.5 20:59.7 0:21.2 6:38/M
3 REESE RIDDER 1165 14 38 3:23.9 22:57.9 23:23.6 0:25.7 7:23/M
4 RAFAEL RODRIGUEZ GRAND PRAIRIE TX 1369 14 43 4:08.5 23:42.5 24:41.9 0:59.4 7:37/M
5 ISAAC BENNETT DUNCANVILLE TX 1435 13 93 8:07.2 27:41.1 28:15.1 0:33.9 8:54/M
6 JACOB HYMAN 790 13 280 20:16.4 39:50.3 40:21.1 0:30.8 12:48/M
7 BRENNON MUSSELMAN 1332 14 291 21:32.7 41:06.6 42:33.1 1:26.4 13:13/M
8 CHARLIE VILLALOBOS COPPELL TX 1400 14 330 27:19.9 46:53.8 47:55.8 1:01.9 15:05/M
9 LANDON WILLIAMS FORT WORTH TX 1462 13 331 27:23.0 46:57.0 47:52.7 0:55.7 15:06/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 EMILY KNIGHT ARLINGTON TX 1605 17 39   23:17.8 23:23.7 0:05.9 7:29/M
2 AMANDA HUERTA 1262 15 75 3:43.9 27:01.7 27:04.4 0:02.6 8:41/M
3 SOPHIA RADKE DUNCANVILLE TX 1244 17 239 13:08.1 36:25.9 37:04.6 0:38.7 11:43/M
4 JOSEPHINA GHIO 1281 18 399 32:02.5 55:20.3 55:54.6 0:34.3 17:48/M
5 ADDISON EMORY BENTON LA 1379 19 401 32:13.4 55:31.2 56:29.2 0:58.0 17:51/M
6 GEORGINA GHIO 1280 19 413 40:18.9 1:03:36.7 1:04:22.9 0:46.2 20:27/M
7 CLARYCE MCCONNELL GRAND PRAIRIE TX 1239 19 415 44:33.3 1:07:51.1 1:08:07.4 0:16.3 21:49/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JULIUS LUNA GRAND PRAIRIE TX 1607 15 2   17:30.1 17:30.7 0:00.6 5:38/M
2 ZACH HEIMBUCH RED OAK TX 1567 16 3 0:44.2 18:14.3 18:14.8 0:00.4 5:52/M
3 TYLER HOWARD OVILLA TX 1568 18 5 1:05.8 18:35.9 18:36.4 0:00.4 5:59/M
4 ANTHONY RODRIGUEZ RED OAK TX 1566 16 7 1:37.7 19:07.8 19:08.7 0:00.9 6:09/M
5 CESAR TORRES GRAND PRAIRIE TX 1555 18 8 1:43.3 19:13.4 19:15.1 0:01.6 6:11/M
6 JOHNNY BEAMAN GRAND PRAIRIE TX 1583 16 10 2:02.3 19:32.5 19:34.0 0:01.5 6:17/M
7 ANDREW MCCONNELL GRAND PRAIRIE TX 1238 15 22 3:18.9 20:49.1 20:57.4 0:08.3 6:42/M
8 ALEXANDER RODRIGUEZ 1366 15 34 5:10.8 22:40.9 22:51.5 0:10.5 7:17/M
9 EVAN DUITSMAN 1231 16 40 5:51.2 23:21.4 23:45.8 0:24.4 7:30/M
10 CAMDEN CARROLL DUNCANVILLE TX 1227 16 61 8:18.2 25:48.4 26:13.6 0:25.2 8:18/M
11 JEREMY LEE DALLAS TX 1236 17 69 9:07.9 26:38.0 27:15.0 0:36.9 8:34/M
12 JONATHAN GARZA 1259 16 76 9:31.6 27:01.8 27:04.6 0:02.8 8:41/M
13 JESSE CHAVEZ 2065 16 81 9:42.4 27:12.6 27:12.6 8:45/M
14 JOSHUA ETHAN MENDOZA DALLAS TX 1448 18 131 12:12.1 29:42.2 30:34.1 0:51.8 9:33/M
15 JOSHUA PECK 1114 16 255 21:08.7 38:38.9 38:55.0 0:16.1 12:25/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMANDA WALTERS DESOTO TX 1384 24 32   22:34.6 22:40.7 0:06.0 7:15/M
2 GABY DYE GRAND PRAIRIE TX 1573 23 67 3:48.1 26:22.8 26:48.5 0:25.7 8:29/M
3 DOROTHY RAGLAND LAS CRUCES NM 1419 22 129 7:06.8 29:41.5 30:09.3 0:27.8 9:33/M
4 ALEJANDRA ESPINOSA 1147 20 158 8:41.6 31:16.2 32:04.1 0:47.9 10:03/M
5 JULIE RIOS GRAND PRAIRIE TX 1451 22 159 8:51.6 31:26.3 31:31.3 0:05.0 10:06/M
6 ADRIANA ESPINOSA 1146 23 174 9:45.8 32:20.4 33:08.8 0:48.3 10:24/M
7 GABRIELLE BEAMAN DENTON TX 1430 20 204 11:46.3 34:20.9 34:42.6 0:21.6 11:02/M
8 FRANCESCA WASSOM 1286 23 317 22:24.3 44:59.0 45:34.4 0:35.4 14:28/M
9 JENNIFER HUBEL 1315 22 374 29:11.6 51:46.2 52:43.0 0:56.7 16:39/M
10 VANESSA WOODARD 1272 24 386 31:32.0 54:06.7 54:16.4 0:09.7 17:24/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSH CARLTON 1225 20 6   18:42.1 18:43.3 0:01.2 6:01/M
2 DEQUAN WESTON MANSFIELD TX 1617 22 12 0:53.5 19:35.7 19:38.2 0:02.5 6:18/M
3 SPENSER PATTERSON MANSFIELD TX 1509 23 13 0:56.0 19:38.1 19:41.7 0:03.5 6:19/M
4 BENJAMIN DUITSMAN DUNCANVILLE TX 1230 20 26 2:43.9 21:26.1 21:30.6 0:04.5 6:54/M
5 STEPHEN HUBEL 1316 23 37 4:10.2 22:52.4 22:53.8 0:01.4 7:21/M
6 GODWIN UKAA ARLINGTON TX 1432 21 54 6:19.5 25:01.7 26:08.2 1:06.5 8:03/M
7 RORY MACCULLUM IRVING TX 1867 20 66 7:38.8 26:21.0 26:43.4 0:22.4 8:28/M
8 MASUM ULLAH GRAND PRAIRIE TX 1478 20 72 8:02.9 26:45.1 26:49.9 0:04.7 8:36/M
9 LAWRENCE CHRIST MENDOZA DALLAS TX 1469 22 253 19:53.5 38:35.7 39:34.5 0:58.7 12:24/M
10 ALEX ANDERSON GRAND PRAIRIE TX 1277 20 391 35:44.7 54:26.9 55:09.5 0:42.5 17:30/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 EMILY GIBSON PLANO TX 1426 26 78   27:03.7 27:10.2 0:06.5 8:42/M
2 MARIA D RODRIGUEZ SUNNYVALE TX 1610 29 91 0:32.0 27:35.7 27:52.4 0:16.6 8:52/M
3 ABBY STICKER FORT WORTH TX 1378 27 122 2:16.8 29:20.6 29:20.6 9:26/M
4 JENNIFER QUAKER 1141 27 161 4:24.1 31:27.9 32:08.7 0:40.8 10:07/M
5 KELSEY BASS MANSFIELD TX 1589 26 172 5:02.8 32:06.6 33:15.6 1:08.9 10:19/M
6 HILARY HUGHES EULESS TX 1600 28 177 5:32.0 32:35.7 33:16.6 0:40.8 10:29/M
7 SABRINA BURCK DALLAS TX 1499 29 197 7:03.5 34:07.2 35:22.2 1:14.9 10:58/M
8 JENNIE HAYDOCK ARLINGTON TX 1442 29 214 7:50.1 34:53.9 35:04.2 0:10.3 11:13/M
9 KATY GUERDER CEDAR HILL TX 1171 25 215 7:51.0 34:54.7 36:02.3 1:07.5 11:13/M
10 CLAUDIA RIOS 1160 25 221 8:14.1 35:17.8 35:56.7 0:38.8 11:21/M
11 MEGAN LAMBE EULESS TX 1481 28 224 8:16.4 35:20.2 36:07.6 0:47.4 11:22/M
12 STEPHANIE RAGLAND FORT WORTH TX 1511 25 230 8:27.1 35:30.9 36:01.6 0:30.7 11:25/M
13 STEPHANIE ZUNIGA-ESPINOSA 1154 25 235 8:58.3 36:02.0 36:50.9 0:48.8 11:35/M
14 MARRY BUTI 713 26 242 10:08.8 37:12.5 38:15.8 1:03.2 11:58/M
15 MORGAN WHITE MIDLOTHIAN TX 1486 28 260 11:47.3 38:51.0 38:57.9 0:06.8 12:30/M
16 ALIZA RODRIGUEZ GRAND PRAIRIE TX 1318 27 268 12:01.8 39:05.5 39:44.8 0:39.2 12:34/M
17 EMILEE GIPSON MANSFIELD TX 1425 25 277 12:25.9 39:29.6 40:57.8 1:28.1 12:42/M
18 KELLI GRETZINGER NORTH RICHLAND HILLS TX 1455 28 278 12:33.7 39:37.4 39:48.8 0:11.3 12:44/M
19 CRYSTAL AGUILAR 1143 27 301 15:40.1 42:43.8 43:24.1 0:40.3 13:44/M
20 SAMANTHA MOSCONI DUNCANVILLE TX 1501 27 345 21:46.9 48:50.7 49:20.1 0:29.4 15:42/M
21 BRIANNA BAINE FORT WORTH TX 1586 28 359 23:30.7 50:34.4 51:19.2 0:44.7 16:16/M
22 IVONNE MEDINA 1850 26 363 23:37.5 50:41.3 51:20.7 0:39.4 16:18/M
23 BOBI GOODMAN 781 28 373 24:33.2 51:36.9 52:22.0 0:45.0 16:35/M
24 AMY O'FERRALL GRAND PRAIRIE TX 1317 29 375 24:42.5 51:46.3 52:43.3 0:57.0 16:39/M
25 VANESSA GUTIERREZ 784 26 380 26:20.3 53:24.0 54:30.0 1:06.0 17:10/M
26 ANNA BORLAND 1324 28 411 33:25.9 1:00:29.6 1:01:49.5 1:19.8 19:27/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KYLE ADAM IRVING TX 1461 28 30   22:06.6 22:07.6 0:01.0 7:06/M
2 JARED GIPSON MANSFIELD TX 1439 27 80 5:05.0 27:11.6 28:58.5 1:46.9 8:44/M
3 ERIBERTO GUTIERREZ 783 28 84 5:11.2 27:17.8 27:53.9 0:36.1 8:46/M
4 STAUFFER ASHTON 1510 29 102 5:53.1 27:59.7 28:42.6 0:42.8 9:00/M
5 LEANDRO RAMIREZ FORT WORTH TX 1470 29 160 9:20.5 31:27.1 32:08.9 0:41.8 10:07/M
6 DANIEL BRASE 1310 27 212 12:42.9 34:49.5 35:45.0 0:55.4 11:12/M
7 JORDAN LAMBE EULESS TX 1446 29 223 13:13.3 35:19.9 36:07.8 0:47.8 11:21/M
8 ARMONDO JR ESPINOSA 1149 25 228 13:23.1 35:29.7 36:18.2 0:48.5 11:25/M
9 BARRETT DECUTLER BEDFORD TX 1313 29 286 18:28.7 40:35.3 42:14.7 1:39.3 13:03/M
10 CHIP WASINSKY 1180 29 329 24:35.3 46:41.9 48:06.0 1:24.1 15:01/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JENIFER ZAPATA GRAND PRAIRIE TX 1222 34 97   27:54.3 29:03.7 1:09.4 8:58/M
2 TRACY LIEN GRAND PRAIRIE TX 1263 34 120 1:24.4 29:18.7 29:52.4 0:33.6 9:25/M
3 SHANNON SAVINS DESOTO TX 1613 33 125 1:34.8 29:29.2 30:41.4 1:12.2 9:29/M
4 MOLLY RUSCH GRAND PRAIRIE TX 1485 32 126 1:40.6 29:35.0 30:45.1 1:10.1 9:31/M
5 NATALIE SMITH GRAND PRAIRIE TX 1373 30 127 1:41.8 29:36.1 30:22.0 0:45.9 9:31/M
6 KRISTIN BURNS 1191 33 130 1:47.2 29:41.5 30:10.3 0:28.8 9:33/M
7 JULIE HIBBS GRAND PRAIRIE TX 1450 32 136 2:18.1 30:12.5 31:22.8 1:10.3 9:43/M
8 EBONI NIX GRAND PRAIRIE TX 1421 34 145 2:33.2 30:27.6 31:39.8 1:12.2 9:47/M
9 AGLAHE NIBLO MANSFIELD TX 1380 33 152 3:06.9 31:01.2 32:13.3 1:12.1 9:58/M
10 SUMMER POLLARD MESQUITE TX 1515 31 156 3:20.3 31:14.7 32:23.4 1:08.7 10:03/M
11 COURTNEY HUGHES ARLINGTON TX 1551 34 181 5:09.1 33:03.4 34:48.1 1:44.7 10:38/M
12 AMBER SPARKS WAXAHACHIE TX 1385 30 187 5:39.6 33:33.9 33:54.7 0:20.8 10:47/M
13 LAUREN HEDRICK FORT WORTH TX 1466 30 210 6:51.5 34:45.9 36:15.7 1:29.7 11:10/M
14 KIMBERLY SONEMANGKHALA 1174 31 282 11:56.9 39:51.2 41:11.7 1:20.4 12:49/M
15 MEREDITH GRACE MANSFIELD TX 1482 33 285 12:30.8 40:25.1 40:59.5 0:34.3 13:00/M
16 RUTH MEDINA 1140 32 287 12:43.1 40:37.5 40:59.5 0:22.0 13:04/M
17 KRISTEN PANNELL 1112 34 288 12:48.3 40:42.7 41:58.8 1:16.1 13:05/M
18 SARAH WITTE 1181 30 292 13:13.6 41:07.9 42:33.5 1:25.6 13:13/M
19 LAUREN CARTWRIGHT ARLINGTON TX 1465 34 341 20:21.3 48:15.7 48:49.2 0:33.5 15:31/M
20 CAROLINA BENAVIDES DALLAS TX 1872 32 353 21:39.4 49:33.7 51:07.1 1:33.3 15:56/M
21 BRIDGET BEACHLEY OAK POINT TX 1590 32 367 23:23.1 51:17.5 52:03.8 0:46.3 16:29/M
22 SUMMER HOGSED FARMERS BRANCH TX 1514 32 387 26:16.7 54:11.0 56:01.6 1:50.5 17:25/M
23 SARA LAVIGNE ARLINGTON TX 1301 33 398 27:25.2 55:19.6 57:01.8 1:42.2 17:47/M
24 STEFANIE INMAN 1294 30 404 29:07.8 57:02.1 57:02.1 18:20/M
25 KALEA TERRY 1336 31 414 38:21.5 1:06:15.8 1:07:59.0 1:43.2 21:18/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ADAM JOHNSON DALLAS TX 1601 34 21   20:42.4 20:45.5 0:03.1 6:39/M
2 CHRISTIAN OVALLES GRAND PRAIRIE TX 1402 30 24 0:19.3 21:01.7 21:20.7 0:18.9 6:45/M
3 BRANDON GUERRERO BEDFORD TX 1394 30 56 4:32.8 25:15.2 26:08.4 0:53.1 8:07/M
4 BEN GUERDER 1170 30 60 5:00.8 25:43.2 26:49.0 1:05.7 8:16/M
5 KEVIN BURCK DALLAS TX 1456 31 83 6:33.9 27:16.3 28:33.1 1:16.8 8:46/M
6 ROBERT HEDRICK FORT WORTH TX 1495 31 118 8:26.0 29:08.4 30:09.2 1:00.8 9:22/M
7 SPENCER KINCHELVE 1284 33 143 9:39.8 30:22.2 30:54.5 0:32.3 9:46/M
8 MOSES GARAY GRAND PRAIRIE TX 1293 33 166 11:04.5 31:46.9 32:47.7 1:00.7 10:13/M
9 KRISTOPHER TUCKER 1874 32 222 14:37.3 35:19.7 35:34.8 0:15.1 11:21/M
10 NICK SONEMANGKHALA 1175 34 281 19:08.3 39:50.7 41:11.2 1:20.5 12:48/M
11 ERIC HOGSED FARMERS BRANCH TX 1427 33 294 20:49.3 41:31.7 43:22.5 1:50.8 13:21/M
12 LUIS MEDINA 1851 32 369 30:45.6 51:28.0 52:06.3 0:38.2 16:33/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KIRALIE LEIGH-JONES ARLINGTON TX 1458 35 17   20:15.3 20:15.9 0:00.6 6:31/M
2 SHERRY MILLER GRAND PRAIRIE TX 1205 37 46 3:36.8 23:52.1 24:06.1 0:14.0 7:40/M
3 TIFFINY HOUDEK LEWISVILLE TX 1520 37 71 6:28.4 26:43.8 26:59.4 0:15.6 8:35/M
4 JACQUI DILLON 1195 39 106 7:53.2 28:08.5 28:37.5 0:29.0 9:03/M
5 EVA PHALEN MESQUITE TX 1428 36 107 7:54.1 28:09.5 29:19.8 1:10.3 9:03/M
6 ANGIE RODRIGUEZ 1367 37 168 11:32.7 31:48.1 32:47.7 0:59.6 10:14/M
7 MEGAN LONGE 1139 38 171 11:45.3 32:00.7 32:40.7 0:39.9 10:17/M
8 ANDREA BLUM DALLAS TX 1387 39 193 13:43.2 33:58.5 35:13.6 1:15.0 10:55/M
9 KELLY CHRIETZBERG GRAND PRAIRIE TX 1042 37 194 13:45.1 34:00.5 34:55.2 0:54.7 10:56/M
10 JESSICA JATZEK MANSFIELD TX 1444 35 200 13:56.2 34:11.5 34:48.8 0:37.3 10:59/M
11 SHANNON PARDUE FORT WORTH TX 1505 38 203 14:03.2 34:18.6 34:52.9 0:34.3 11:02/M
12 CHRISTINA DANNER GRAND PRAIRIE TX 1403 36 211 14:31.0 34:46.4 35:43.1 0:56.6 11:11/M
13 CYNTHIA TUCKER 1374 38 225 15:05.4 35:20.7 35:35.7 0:14.9 11:22/M
14 AMBER TALLEY MANSFIELD TX 1268 39 232 15:20.9 35:36.3 35:46.3 0:10.0 11:27/M
15 SHARA HILL-SCHEIBNER GRAND PRAIRIE TX 1506 39 250 18:17.0 38:32.4 38:58.0 0:25.5 12:23/M
16 KRISTEN MACHICEK GRAND PRAIRIE TX 1460 39 259 18:33.8 38:49.1 39:57.7 1:08.5 12:29/M
17 RAQUEL LINDEMAN EULESS TX 1492 36 269 18:51.5 39:06.9 40:05.5 0:58.6 12:34/M
18 ASHLEY JOHNSON DALLAS TX 1602 36 273 19:05.0 39:20.4 40:55.0 1:34.5 12:39/M
19 MONIQUE WILSON 1130 39 297 21:44.0 41:59.4 42:34.7 0:35.3 13:30/M
20 JAIME RAPP GRAND PRAIRIE TX 1437 38 300 22:07.5 42:22.9 43:00.8 0:37.9 13:37/M
21 TESHA STEARNS IRVING TX 1519 38 308 23:15.6 43:30.9 44:24.1 0:53.1 13:59/M
22 MARIA SOLIS 1153 36 327 25:32.0 45:47.4 46:27.2 0:39.8 14:43/M
23 MEGAN FOKKEN FORT WORTH TX 1480 36 332 26:41.7 46:57.1 47:52.5 0:55.3 15:06/M
24 KIMBERLY WINDELL 1345 35 352 29:11.1 49:26.4 49:59.6 0:33.1 15:54/M
25 MISTY LOWE THE COLONY TX 1107 36 355 29:47.2 50:02.5 51:54.8 1:52.2 16:05/M
26 STEPHANIE FUNKHOUSER 777 36 381 33:09.3 53:24.7 54:09.4 0:44.6 17:10/M
27 MELISSA ARELLANO VENUS TX 1326 39 382 33:21.4 53:36.8 54:48.3 1:11.5 17:14/M
28 TINA THOMAS VENUS TX 1342 36 400 35:11.3 55:26.7 57:18.1 1:51.3 17:49/M
29 TINA JONES 1297 37 406 38:08.3 58:23.7 58:43.3 0:19.6 18:46/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARK MILLER CARROLLTON TX 1476 38 14   19:41.5 19:42.9 0:01.3 6:20/M
2 JOSE ESPARZA GRAND PRAIRIE TX 1447 37 20 1:00.5 20:42.1 20:56.8 0:14.7 6:39/M
3 SHAWN MASHBURNE GARLAND TX 1508 36 23 1:15.7 20:57.2 20:58.6 0:01.3 6:44/M
4 MILTON EVANS GRAND PRAIRE TX 1484 36 27 1:58.7 21:40.3 21:44.6 0:04.3 6:58/M
5 BRANDON WITTE 1188 36 140 10:39.0 30:20.6 31:38.6 1:17.9 9:45/M
6 ANDREW KING ARLINGTON TX 1331 36 154 11:30.6 31:12.2 32:23.2 1:10.9 10:02/M
7 RAUL RODRIGUEZ 1370 39 184 13:34.1 33:15.7 33:29.2 0:13.5 10:41/M
8 TIM MILLER GRAND PRAIRIE TX 1206 39 201 14:33.7 34:15.2 35:39.2 1:23.9 11:01/M
9 JOSHUA FINKENBINDER 1429 35 207 14:52.7 34:34.3 35:18.9 0:44.6 11:07/M
10 KENNETH BRADLEY 1554 35 219 15:31.0 35:12.6 36:39.3 1:26.7 11:19/M
11 MATTHEW QUISENBERRY 1117 36 245 17:46.9 37:28.5 37:33.1 0:04.6 12:03/M
12 PHILLIP WAGNER GRAND PRAIRIE TX 1218 38 284 20:32.1 40:13.6 41:04.4 0:50.7 12:56/M
13 DOUG STEPHENS 1859 39 334 28:06.0 47:47.6 47:58.3 0:10.6 15:22/M
14 CLINT RUSCH GRAND PRAIRIE TX 1407 35 342 28:39.7 48:21.3 49:42.4 1:21.0 15:33/M
15 CHRIS THOMAS 1338 37 388 34:37.4 54:19.0 56:08.2 1:49.1 17:28/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMBER BOSWELL PERRIN TX 1190 40 58   25:24.9 25:34.6 0:09.7 8:10/M
2 MARIA PADILLA 1364 43 87 1:58.5 27:23.4 27:30.7 0:07.2 8:48/M
3 AMY YOUNG DALLAS TX 1386 41 116 3:40.7 29:05.6 29:34.3 0:28.7 9:21/M
4 LOUISE HANGUYEN 1261 40 124 3:59.4 29:24.3 29:58.4 0:34.1 9:27/M
5 BETH STEWART ARLINGTON TX 1391 42 137 4:47.6 30:12.5 30:46.5 0:33.9 9:43/M
6 PATTY DIAZ GRAND PRAIRIE TX 1490 44 146 5:11.3 30:36.2 30:51.4 0:15.1 9:50/M
7 PERLA CARRASCO GRAND PRAIRIE TX 1595 40 182 7:47.9 33:12.8 34:09.6 0:56.7 10:41/M
8 HEATHER CRAWFORD 1873 41 190 8:15.1 33:40.0 34:00.9 0:20.9 10:50/M
9 SHARON MCCLURE MIDLOTHIAN TX 1507 42 236 10:52.2 36:17.1 37:25.7 1:08.6 11:40/M
10 SILVIA SOLAS 1125 40 237 10:53.5 36:18.4 36:34.6 0:16.2 11:40/M
11 ANGELA K COMER 1408 43 244 11:58.4 37:23.3 37:33.8 0:10.5 12:01/M
12 LAURIE WEIAND ARLINGTON TX 1306 43 247 12:33.6 37:58.5 38:03.4 0:04.9 12:12/M
13 JESSICA SCOTT 1214 44 262 13:27.2 38:52.1 50:42.5 11:50.4 12:30/M
14 LATANNIA LOCKS 1137 40 265 13:32.2 38:57.1 40:12.5 1:15.4 12:31/M
15 TERESSA GARZA 1260 43 298 16:46.2 42:11.1 42:20.7 0:09.5 13:34/M
16 ANITA URENDA EULESS TX 1388 42 309 18:06.1 43:31.0 44:25.2 0:54.1 14:00/M
17 BRIDGET MILLIMAN MANSFIELD TX 1396 43 311 18:41.4 44:06.3 45:26.0 1:19.7 14:11/M
18 JENNIFER BAINE FORT WORTH TX 1587 43 314 19:10.4 44:35.3 45:19.7 0:44.4 14:20/M
19 CYNTHIA CUELLAR FORT WORTH TX 1596 42 336 22:34.6 47:59.5 48:31.6 0:32.0 15:26/M
20 SANDRA SPURRIER ARLINGTON TX 1503 40 338 22:40.0 48:04.9 48:33.2 0:28.2 15:27/M
21 VICTORIA OSORNIO 1151 44 344 23:10.0 48:34.9 49:14.2 0:39.2 15:37/M
22 SHAWN SANDERS 1212 40 362 25:12.1 50:37.1 53:19.5 2:42.4 16:17/M
23 DAWN JONES GRAND PRAIRIE TX 1200 41 366 25:37.5 51:02.4 51:41.3 0:38.8 16:25/M
24 GLADYS CALDERON DALLAS TX 1860 40 416 45:21.0 1:10:45.9 1:11:29.3 0:43.3 22:45/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ADRIAN MORA DALLAS TX 1844 43 15   20:02.1 20:07.4 0:05.2 6:26/M
2 MICHAEL LOEHR GRAND PRAIRIE TX 1349 43 16 0:08.0 20:10.1 20:29.3 0:19.1 6:29/M
3 JOSE RODRIGUEZ GRAND PRAIRIE TX 1368 40 28 1:42.1 21:44.2 22:10.9 0:26.6 6:59/M
4 JAMES VEATH THE COLONY TX 1127 43 45 3:47.7 23:49.8 24:19.1 0:29.2 7:39/M
5 JOHN FISHER GRAND PRAIRIE TX 1445 40 51 4:39.1 24:41.3 24:53.4 0:12.1 7:56/M
6 URBAN BUENTELLO 1164 44 90 7:31.7 27:33.9 28:21.7 0:47.8 8:52/M
7 FLORENCIO HERNANDEZ 785 44 94 7:45.3 27:47.4 28:08.9 0:21.4 8:56/M
8 AIRAM GUERRA-RODRIGUEZ MANSFIELD TX 1381 44 108 8:08.4 28:10.6 28:42.3 0:31.7 9:03/M
9 JEFF KRIEGER ARLINGTON TX 1441 42 117 9:06.1 29:08.2 29:32.1 0:23.8 9:22/M
10 STEVEN MACHICEK GRAND PRAIRIE TX 1513 41 119 9:12.0 29:14.2 30:25.3 1:11.1 9:24/M
11 JASON HYMAN 791 42 128 9:39.0 29:41.1 30:12.4 0:31.2 9:33/M
12 TOM SCHAMP GRAND PRAIRIE TX 1525 40 142 10:19.7 30:21.8 30:33.8 0:11.9 9:46/M
13 KELLY FOSTER ARLINGTON TX 1291 44 147 10:36.9 30:39.0 31:03.9 0:24.8 9:51/M
14 KEVIN CHESTER 727 41 169 11:55.3 31:57.4 32:50.8 0:53.4 10:16/M
15 JUNPING WANG ARLINGTON TX 1580 42 178 12:49.3 32:51.5 33:02.0 0:10.5 10:34/M
16 JUSTIN CARTER DALLAS TX 1452 42 205 14:19.3 34:21.4 34:51.3 0:29.8 11:03/M
17 JASON PARDUE FORT WORTH TX 1440 43 227 15:25.8 35:27.9 36:02.9 0:35.0 11:24/M
18 LAWRENCE MENDOZA DALLAS TX 1468 43 251 18:33.3 38:35.5 39:33.7 0:58.2 12:24/M
19 ERIC PECK 1113 44 254 18:35.7 38:37.8 38:54.5 0:16.6 12:25/M
20 KEVIN LOCKS 1135 44 263 18:54.8 38:57.0 40:12.9 1:15.9 12:31/M
21 HECTOR CORTEZ 1192 40 272 19:15.2 39:17.3 40:39.4 1:22.0 12:38/M
22 TODD YELLS PLANO TX 1523 42 306 23:16.6 43:18.7 43:52.4 0:33.6 13:55/M
23 MATTHEW JONES 1296 40 319 25:03.9 45:06.1 45:24.4 0:18.2 14:30/M
24 MATTHEW HUNT 789 44 347 28:49.3 48:51.5 49:20.0 0:28.5 15:42/M
25 JON THOMAS VENUS TX 1340 41 394 34:42.9 54:45.0 56:33.9 1:48.8 17:36/M
26 JAMES KILE FORT WORTH TX 1577 40 417 54:08.5 1:14:10.6 1:14:24.7 0:14.0 23:51/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROQUEBERT TAMMY 1498 46 63   26:00.8 26:04.6 0:03.8 8:22/M
2 VANDY SIHARATH 1267 45 101 1:58.5 27:59.4 28:32.9 0:33.4 9:00/M
3 ARLENE WHITE MANSFIELD TX 1582 49 114 2:50.1 28:51.0 29:05.6 0:14.5 9:17/M
4 JENNA BIESHAAR MANSFIELD TX 1581 45 121 3:18.0 29:18.9 29:32.7 0:13.8 9:25/M
5 DONNETTA NORRIS MANSFIELD TX 1273 45 153 5:07.2 31:08.1 32:04.5 0:56.3 10:01/M
6 LAURA RIDDLE GRAND PRAIRIE TX 1464 46 164 5:41.5 31:42.3 31:47.5 0:05.1 10:12/M
7 DONNA GOULET GRAND PRAIRIE TX 1417 49 179 6:59.3 33:00.2 33:39.8 0:39.6 10:37/M
8 CATHY BARTLE MANSFIELD TX 1008 45 206 8:32.2 34:33.1 34:45.7 0:12.6 11:07/M
9 SHAWNTREL VEATH 1129 45 208 8:36.7 34:37.6 35:08.1 0:30.5 11:08/M
10 PAMELA REDRICK 1152 49 218 9:03.7 35:04.6 35:42.6 0:38.0 11:17/M
11 LYDIA ESPINOSA 1150 45 234 10:00.4 36:01.3 36:49.6 0:48.3 11:35/M
12 PATRICE JONES GRAND PRAIRIE TX 1489 45 241 11:07.9 37:08.8 37:54.5 0:45.7 11:56/M
13 IRENE DO NASCIMIENTO COPPELL TX 1434 49 256 12:39.2 38:40.0 38:55.1 0:15.0 12:26/M
14 CELESTE LINDELL GRAND PRAIRIE TX 1398 46 289 14:49.7 40:50.6 41:02.1 0:11.4 13:08/M
15 CONNIE MORENO GRAND PRAIRIE TX 1410 47 290 15:01.4 41:02.3 41:24.0 0:21.7 13:12/M
16 DOROTHY DEWITT LEACH GRAND PRAIRIE TX 1418 45 302 16:52.8 42:53.6 43:24.7 0:31.0 13:47/M
17 TRACEY MINOR PARRAS GRAND PRAIRIE TX 1526 46 304 16:55.6 42:56.4 43:37.5 0:41.1 13:48/M
18 MAGGIE WOLTERS GRAND PRAIRIE TX 1353 45 315 18:54.9 44:55.8 45:33.4 0:37.6 14:27/M
19 DAMIANE DE WIT-GUZMAN DALLAS TX 1412 48 368 25:18.6 51:19.5 51:46.9 0:27.4 16:30/M
20 MICHELLE CAMMOROTA 1848 46 370 25:29.0 51:29.9 52:06.5 0:36.6 16:33/M
21 MIRNA RIVERA 1266 46 376 25:49.3 51:50.1 52:02.1 0:11.9 16:40/M
22 RITA EDWARDS ARLINGTON TX 1254 45 384 27:38.6 53:39.5 53:39.5 17:15/M
23 VANASSA CARASCO 1144 45 402 30:30.1 56:30.9 58:00.2 1:29.2 18:10/M
24 JENNIFER GRIESINGER GRAPEVINE TX 1443 46 409 33:42.1 59:43.0 1:00:35.9 0:52.9 19:12/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRIAN WILLIAMS GRAND PRAIRIE TX 1395 45 29   21:49.7 21:53.3 0:03.5 7:01/M
2 RODNEY NORRIS MANSFIELD TX 1274 47 53 3:11.4 25:01.1 25:27.3 0:26.1 8:03/M
3 DAVID LOPEZ GRAND PRAIRIE TX 1563 48 88 5:38.1 27:27.8 27:35.2 0:07.3 8:50/M
4 ROBERT MCLAIN GRAND PRAIRIE TX 1496 45 92 5:47.9 27:37.6 27:47.4 0:09.7 8:53/M
5 VAN DUITSMAN 1234 46 141 8:31.7 30:21.5 31:06.7 0:45.2 9:46/M
6 ARNOLFO GONZALEZ 1863 48 155 9:23.8 31:13.5 32:23.0 1:09.5 10:02/M
7 MIKE CARLEY DALLAS TX 1593 48 185 11:26.3 33:16.1 33:18.0 0:01.8 10:42/M
8 MAULESH TRIPATHI 1269 49 226 13:37.4 35:27.2 35:32.3 0:05.0 11:24/M
9 ARMONDO ESPINOSA 1148 49 233 14:11.4 36:01.2 36:49.8 0:48.5 11:35/M
10 MICHAEL MCCLURE MIDLOTHIAN TX 1483 46 307 21:39.5 43:29.3 44:37.5 1:08.2 13:59/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARTA RODRIGUEZ GRAND PRAIRIE TX 1320 51 89   27:29.2 27:57.8 0:28.5 8:50/M
2 CINDY HOBBS ARLINGTON TX 1599 51 99 0:26.2 27:55.5 29:00.8 1:05.3 8:59/M
3 KATHERINE THOMS PANTEGO TX 1454 53 123 1:52.7 29:22.0 29:31.5 0:09.5 9:27/M
4 LISA GORDON GRAND PRAIRIE TX 1562 54 135 2:35.4 30:04.7 30:31.2 0:26.4 9:40/M
5 VICKEY CARTER 1145 53 150 3:26.2 30:55.5 30:57.0 0:01.5 9:56/M
6 SHELLY CANSINO FORT WORTH TX 1592 50 163 4:02.5 31:31.7 32:12.4 0:40.6 10:08/M
7 LESLIE RADKE DUNCANVILLE TX 1241 50 186 5:48.5 33:17.7 33:55.3 0:37.5 10:42/M
8 JEANNA OWENS 1852 52 229 8:00.9 35:30.2 37:30.1 1:59.9 11:25/M
9 STEPHANIE MORENO GRAND PRAIRIE TX 1351 50 249 10:41.3 38:10.6 39:06.6 0:56.0 12:16/M
10 YVONNE DILLON EULESS TX 1531 51 261 11:22.0 38:51.2 40:06.1 1:14.8 12:30/M
11 SHARON ANDERSON GRAND PRAIRIE TX 1279 52 274 11:51.7 39:20.9 39:48.6 0:27.6 12:39/M
12 ROBIN GHIO 1283 50 295 14:14.2 41:43.4 42:30.9 0:47.4 13:25/M
13 RIKI TAVERA CANTON TX 1494 51 324 17:48.6 45:17.9 45:25.8 0:07.9 14:34/M
14 DENISE MCCONNELL GRAND PRAIRIE TX 1240 54 354 22:27.0 49:56.2 50:12.8 0:16.5 16:03/M
15 JACKIE NEWHOUSE 1333 53 356 22:51.1 50:20.3 50:52.6 0:32.2 16:11/M
16 LAVADA WILLIAMS FT WORTH TX 1467 54 377 25:20.9 52:50.2 53:10.2 0:20.0 16:59/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID OFFUTT GRAND PRAIRIE TX 1352 54 31   22:28.8 22:35.7 0:06.9 7:13/M
2 CRAIG CARROLL DUNCANVILLE TX 1228 50 41 0:58.5 23:27.4 23:32.6 0:05.2 7:32/M
3 DAVID RAWLINSON MIDLOTHIAN TX 1413 54 64 3:32.3 26:01.1 26:21.3 0:20.1 8:22/M
4 TOM HOBBS ARLINGTON TX 1524 53 70 4:11.0 26:39.8 27:45.1 1:05.3 8:34/M
5 STEVE DYE GRAND PRAIRIE TX 1572 54 77 4:34.3 27:03.1 27:29.1 0:25.9 8:42/M
6 MICHAEL PUCKETT BENTON LA 1063 50 96 5:24.1 27:52.9 28:28.9 0:35.9 8:58/M
7 GERARD RODRIGUEZ GRAND PRAIRIE TX 1319 53 100 5:30.1 27:58.9 28:28.1 0:29.1 9:00/M
8 MARK RIORDAN DALLAS TX 1552 51 105 5:35.3 28:04.1 28:29.3 0:25.1 9:01/M
9 ZANE GOBER ARLINGTON TX 1533 53 132 7:24.6 29:53.4 30:35.7 0:42.2 9:37/M
10 TIMOTHY SMITH ARLINGTON TX 1614 51 312 21:57.8 44:26.7 44:38.8 0:12.1 14:17/M
11 PAT FULPS ARLINGTON TX 1488 54 328 23:23.9 45:52.7 46:15.7 0:22.9 14:45/M
12 FRED ANDERSON 1278 53 389 31:57.9 54:26.7 55:10.3 0:43.6 17:30/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JANA FANNON MIDLOTHIAN TX 1857 55 176   32:32.3 33:43.7 1:11.4 10:28/M
2 JANA HALLMARK 1172 55 199 1:35.8 34:08.1 35:29.7 1:21.6 10:59/M
3 PAMELA SKAAR GRAND PRAIRIE TX 1487 57 217 2:30.6 35:02.9 35:15.3 0:12.4 11:16/M
4 SUSAN DELANEY ARLINGTON TX 1516 56 305 10:38.5 43:10.8 44:30.6 1:19.7 13:53/M
5 DEBBY WILLIAMS FT. WORTH TX 1414 56 322 12:40.3 45:12.6 45:46.4 0:33.7 14:32/M
6 TERESA MCCLELLAN FORT WORTH TX 1518 56 335 15:26.6 47:58.9 48:20.0 0:21.0 15:25/M
7 CATHY MOSCONI DUNCANVILLE TX 1397 55 340 15:36.3 48:08.6 48:37.4 0:28.7 15:29/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LANE DAVID 1463 59 36   22:50.5 23:03.5 0:12.9 7:21/M
2 RON RADKE DUNCANVILLE TX 1243 58 42 0:47.1 23:37.6 23:42.6 0:05.0 7:36/M
3 TOM DUFFY GRAND PRAIRIE TX 1597 59 44 0:54.0 23:44.5 24:37.0 0:52.5 7:38/M
4 CHRIS KOBOS PLANO TX 1584 57 49 1:29.6 24:20.1 24:22.5 0:02.3 7:49/M
5 ELSTON ECKKHARDT BEDFORD TX 1424 58 115 6:11.3 29:01.8 29:25.4 0:23.5 9:20/M
6 BILL SKAAR GRAND PRAIRIE TX 1393 56 133 7:11.6 30:02.2 30:13.9 0:11.6 9:39/M
7 ANDREW LEE DALLAS TX 1235 55 165 8:52.7 31:43.3 32:50.8 1:07.5 10:12/M
8 MARK PRUETT 1116 58 296 19:03.6 41:54.1 43:13.0 1:18.8 13:28/M
9 TIM DELANEY ARLINGTON TX 1521 55 303 20:03.1 42:53.7 44:12.7 1:19.0 13:47/M
10 MICHAEL THOMPSON 1179 56 316 22:07.8 44:58.4 45:56.6 0:58.2 14:28/M
11 DANIEL METZGER SUNNYVALE TX 1608 57 348 26:19.7 49:10.3 50:37.6 1:27.2 15:49/M
12 DOUGLAS WELLS ARLINGTON TX 1420 59 372 28:44.2 51:34.7 52:34.6 0:59.8 16:35/M
13 DENNIS CHUPP MCKINNEY TX 1570 59 418 1:00:03.4 1:22:53.9 1:22:56.2 0:02.2 26:39/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VALLERIE FERGUSON DUNCANVILLE TX 1529 60 216   34:56.0 35:16.9 0:20.9 11:14/M
2 DEBRA BROOKS GRAND PRAIRIE TX 1415 60 240 2:08.5 37:04.5 37:49.7 0:45.1 11:55/M
3 DEBORAH SAVINS DESOTO TX 1611 60 321 10:14.5 45:10.5 46:23.6 1:13.0 14:31/M
4 YVONNE SHELTON ARLINGTON TX 1532 61 343 13:30.2 48:26.2 49:01.2 0:35.0 15:34/M
5 KATHLEEN CONSTANT 728 64 378 18:17.0 53:13.0 53:48.4 0:35.4 17:07/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOE BACON GRAND PRAIRIE TX 1585 63 103   28:02.2 28:27.3 0:25.0 9:01/M
2 TIMOTHY THURY MANSFIELD TX 1546 64 162 3:28.6 31:30.9 31:51.1 0:20.1 10:08/M
3 STEPHEN ALCORN COPPELL TX 1382 63 231 7:31.0 35:33.3 36:30.1 0:56.8 11:26/M
4 GARY COX 768 64 246 9:51.3 37:53.6 38:55.8 1:02.2 12:11/M
5 GARY L SCHEPF IRVING TX 1431 61 276 11:21.6 39:23.9 40:29.8 1:05.8 12:40/M
6 MATTHEW SAVINS DESOTO TX 1612 60 320 17:07.7 45:09.9 46:22.9 1:12.9 14:31/M
7 CHUCK URAN HALTOM CITY TX 1405 64 326 17:19.7 45:22.0 46:47.1 1:25.1 14:35/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LOUISE LAMANNA DALLAS TX 1606 65 167   31:47.5 32:06.5 0:19.0 10:13/M
2 YOLI CAMMOROTA 1849 69 410 27:57.0 59:44.5 1:00:21.4 0:36.8 19:12/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT MCINTOSH GRAND PRAIRIE TX 1350 65 59   25:27.5 25:33.0 0:05.5 8:11/M
2 SCOTT MCKISSICK IRVING TX 1556 68 113 3:13.4 28:41.0 28:44.0 0:02.9 9:13/M
3 GARY WILHELM GRAND PRAIRIE TX 1578 67 412 35:34.8 1:01:02.4 1:01:29.9 0:27.5 19:37/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEAN PARK ARLINGTON TX 1068 71 180   33:01.3 33:14.3 0:12.9 10:37/M
2 JANET RUHNOW DUNCANVILLE TX 1438 72 337 15:03.2 48:04.5 49:06.7 1:02.1 15:27/M
3 SUSAN EDDLEMON GRAND PRAIRIE TX 1423 72 403 23:44.3 56:45.6 57:48.1 1:02.4 18:15/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID EDDLEMON GRAND PRAIRIE TX 1422 73 393   54:42.5 55:43.7 1:01.2 17:35/M
2 GENE CAMMOROTA 1847 70 408 4:59.6 59:42.2 1:00:21.6 0:39.4 19:12/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 1479 75 270   39:08.3 39:57.7 0:49.4 12:35/M