Some Like it Cold 2015

Age Group Results

December 19, 2015


Results By RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 1- 6 7- 8 9-10 11-12 13-15 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
Women: Top Finishers 0- 0 1- 6 7- 8 9-10 11-12 13-15 16-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79

5K Timed

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RACHEL WILLIAMS TOLAR TX 1112 21 7   20:13.6 20:14.6 0:00.9 6:30/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CALEB WILLIAMS TOLAR TX 1110 24 1   17:35.0 17:35.7 0:00.6 5:39/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CATHY BUCHANAN FORT WORTH TX 1565 53 12   21:42.7 21:44.4 0:01.7 6:59/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHARLES MCILROY WEATHERFORD TX 1563 53 2   18:43.3 18:43.9 0:00.5 6:01/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LINDSAY PETERSON GRAPEVINE TX 1581 132   39:14.1 39:52.8 0:38.7 12:37/M
Top

Female 6 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MADDY BLOCKER BENBROOK TX 1124 5 14   21:57.9 35:08.1 13:10.2 7:03/M
2 BROOKLYN MATHIESON BENBROOK TX 1194 6 127 16:39.5 38:37.4 38:48.4 0:11.0 12:25/M
3 MCKINZIE BROOKSHIER BENBROOK TX 1127 6 128 16:42.4 38:40.3 38:52.2 0:11.9 12:26/M
4 MARCEDES BURRELL BENBROOK TX 1131 5 129 16:52.7 38:50.6 38:50.6 12:29/M
5 AISHA THAPA PLANO TX 1517 6 156 21:17.1 43:15.0 43:27.8 0:12.8 13:54/M
6 ABBIGAIL SIMS BENBROOK TX 1227 5 163 22:33.5 44:31.4 44:44.3 0:12.8 14:19/M
7 GIULIANA LUCERO BENBROOK TX 1190 6 169 23:19.4 45:17.3 45:23.5 0:06.1 14:34/M
8 ELOUISE HAGOOD 1545 4 173 24:39.9 46:37.8 47:13.4 0:35.5 14:59/M
9 ANELA ROGERS BENBROOK TX 1575 6 197 34:44.8 56:42.7 56:49.3 0:06.5 18:14/M
10 GEORGIA PETERSON BENBROOK TX 1211 6 205 38:28.1 1:00:26.0 1:00:32.9 0:06.9 19:26/M
Top

Male 6 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRAHAM JENKINS MIDLOTHIAN TX 1915 6 27   24:58.4 25:06.5 0:08.0 8:02/M
2 OWEN ATKINS FORT WORTH TX 1122 5 82 7:43.6 32:42.0 32:45.7 0:03.6 10:31/M
3 WILLIAM BRAVO BENBROOK TX 1126 6 122 13:10.1 38:08.6 38:13.2 0:04.6 12:16/M
4 ETHAN CESSNA FORT WORTH TX 1583 4 151 17:30.4 42:28.9 43:17.1 0:48.2 13:39/M
5 MICHAEL ANDRADE BENBROOK TX 1118 5 154 17:43.7 42:42.1 43:02.5 0:20.3 13:44/M
6 JOEY HAWKINS BENBROOK TX 1169 4 157 18:19.5 43:17.9 43:19.5 0:01.5 13:55/M
7 MAX HELM FORT WORTH TX 1171 5 166 19:58.5 44:56.9 45:17.2 0:20.2 14:27/M
Top

Female 7 to 8

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALANA SIMS BENBROOK TX 1228 8 77   31:33.4 31:44.5 0:11.0 10:09/M
2 SARA LISZEWSKI BENBROOK TX 1185 7 101 3:40.4 35:13.9 35:20.6 0:06.6 11:19/M
3 KENLEIGH MATHIESON BENBROOK TX 1195 7 103 4:10.5 35:44.0 35:54.6 0:10.5 11:29/M
4 MARLEY LOPEZ FORT WORTH TX 1445 7 147 10:16.6 41:50.0 42:05.8 0:15.7 13:27/M
5 RUBY PETERSON GRAPEVINE TX 1578 7 183 17:41.0 49:14.4 49:53.4 0:38.9 15:50/M
6 DAPHNY MOORE CLEBURNE TX 1478 8 199 25:15.9 56:49.3 57:01.7 0:12.3 18:16/M
Top

Male 7 to 8

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRIFFIN BLOCKER BENBROOK TX 1123 8 11   21:31.3 34:40.2 13:08.8 6:55/M
2 GRADY JENKINS MIDLOTHIAN TX 1914 8 25 3:15.6 24:46.9 24:54.4 0:07.5 7:58/M
3 KEVIN FALCONE KELLER TX 1422 7 56 7:58.1 29:29.4 29:44.0 0:14.5 9:29/M
4 MASON BRUCK FORT WORTH TX 1130 7 73 9:49.8 31:21.1 31:31.4 0:10.2 10:05/M
5 OLIVER FIGUEROA ARLINGTON TX 1423 8 78 10:05.3 31:36.6 31:47.2 0:10.6 10:10/M
6 BRANDON GONZALEZ BENBOOK TX 1162 7 94 12:50.1 34:21.4 34:24.1 0:02.6 11:03/M
7 ETHAN SCARBROUGH FORT WORTH TX 1224 7 95 12:59.0 34:30.3 34:34.3 0:03.9 11:06/M
8 ALEX PEREZ FORT WORTH TX 1206 7 113 15:48.7 37:20.0 37:25.7 0:05.6 12:00/M
9 ANDREW EARNEST BENBROOK TX 1148 8 139 18:07.1 39:38.5 39:40.1 0:01.6 12:45/M
10 RYDER DILLEY FORT WORTH TX 1145 7 141 18:08.4 39:39.8 39:42.5 0:02.7 12:45/M
11 JONAH JORDAN BENBROOK TX 1180 8 158 22:11.3 43:42.7 43:58.9 0:16.2 14:03/M
12 CADEN MARTINEZ BENBROOK TX 1193 8 193 32:12.5 53:43.8 53:45.8 0:01.9 17:16/M
13 CADE CASTEEL BENBROOK TX 1134 7 195 33:58.2 55:29.5 55:50.8 0:21.2 17:50/M
14 BEREN MOORE CLEBURNE TX 1476 8 198 35:12.6 56:43.9 57:00.9 0:17.0 18:14/M
15 CLARK PETERSON BENBROOK TX 1209 7 200 35:18.9 56:50.2 56:55.6 0:05.3 18:16/M
Top

Female 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JORDAN PURSELLEY FORT WORTH TX 1218 10 60   29:54.4 29:58.3 0:03.8 9:37/M
2 SARAH CLNGMAN BENBROOK TX 1139 10 69 1:14.3 31:08.7 31:12.7 0:04.0 10:01/M
3 LANDRIE PAYNE BENBROOK TX 1203 9 72 1:26.5 31:20.9 31:25.4 0:04.5 10:05/M
4 ADDISON GUENTHER FORT WORTH TX 1166 10 79 2:05.0 31:59.4 32:03.3 0:03.8 10:17/M
5 KENDAL MOLINAR BENBROOK TX 1200 10 105 5:57.1 35:51.5 35:52.8 0:01.3 11:32/M
6 GEORGIA CARTER FORT WORTH TX 1132 9 134 9:25.1 39:19.5 39:23.8 0:04.2 12:39/M
7 CHLOEY MOORE CLEBURNE TX 1477 10 170 15:40.9 45:35.4 45:49.7 0:14.3 14:39/M
8 BROOKLYN GILMORE BENBROOK TX 1160 10 186 19:56.4 49:50.8 49:56.0 0:05.1 16:01/M
9 EMMA PETERSON BENBROOK TX 1210 9 206 30:37.2 1:00:31.6 1:00:37.7 0:06.0 19:28/M
Top

Male 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RYLAN PEREZ FORT WORTH TX 1207 10 35   26:16.0 26:21.0 0:05.0 8:27/M
2 OSTAN HERNANDEZ FORT WORTH TX 1438 9 41 1:46.6 28:02.6 28:09.5 0:06.8 9:01/M
3 EMERSON VAZQUEZ BEWNBROOK TX 1238 9 52 3:05.5 29:21.6 29:23.4 0:01.8 9:26/M
4 JAEDEN POWELL FORT WORTH TX 1217 10 88 6:47.8 33:03.9 33:08.3 0:04.4 10:38/M
5 JACK ROBERTS FORT WORTH TX 1222 9 89 6:53.8 33:09.9 33:23.2 0:13.3 10:40/M
6 JAMES HILL BENBROOK TX 1174 10 96 8:18.8 34:34.8 34:37.4 0:02.5 11:07/M
7 FERNANDO GONZALEZ BENBROOK TX 1163 9 123 11:58.0 38:14.1 38:17.1 0:03.0 12:18/M
8 TRISTEN HARRIS FORT WORTH TX 1168 9 168 19:01.1 45:17.2 45:19.1 0:01.9 14:34/M
Top

Female 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 REGAN PAYNE BENBROOK TX 1204 11 51   29:17.6 29:22.7 0:05.1 9:25/M
2 CHLOE HARRIS FORT WORTH TX 1167 11 70 1:53.4 31:11.0 31:12.3 0:01.3 10:02/M
3 LILY MOORE CLEBURNE TX 1479 12 171 16:18.5 45:36.1 45:49.7 0:13.6 14:40/M
4 KAILYN ALTMILLER BENBROOK TX 1117 12 188 20:51.1 50:08.7 50:14.8 0:06.0 16:07/M
Top

Male 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ISSAC LUCERO BENBROOK TX 1191 11 39   27:38.0 27:39.9 0:01.9 8:53/M
2 JED FAUBION BENBROOK TX 1152 11 76 3:48.6 31:26.6 31:30.5 0:03.8 10:06/M
3 RYAN BROWN BEDFORD TX 1580 11 133 11:37.2 39:15.2 39:53.4 0:38.2 12:37/M
Top

Female 13 to 15

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MELEAH PINEDA SPRINGTOWN TX 1488 14 36   26:22.1 26:56.7 0:34.5 8:29/M
2 MORELIA FALCON LEITCHFIELD KY 1586 13 177 20:57.4 47:19.6 55:40.4 8:20.7 15:13/M
Top

Male 13 to 15

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSEPH PRUNEDA ARLINGTON TX 1492 15 49   29:07.6 29:23.5 0:15.9 9:22/M
2 GAVIN PAYNE BENBROOK TX 1202 13 74 2:13.6 31:21.2 31:25.7 0:04.5 10:05/M
3 COLE MILLER GRAND PRAIRIE TX 1471 13 114 8:27.1 37:34.7 37:49.0 0:14.2 12:05/M
Top

Female 16 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HELENE BRAIM WEATHERFORD TX 1906 18 125   38:24.0 38:31.7 0:07.7 12:21/M
2 MADDIE MCBRIDGE FORT WORTH 1588 19 137 1:01.1 39:25.1 47:46.1 8:21.0 12:40/M
3 MADELINE GODFREY ARLINGTON TX 1428 17 164 6:27.9 44:51.9 45:26.4 0:34.4 14:25/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ASHLEY GARCIA FORT WORTH TX 1911 24 13   21:57.3 22:12.7 0:15.4 7:03/M
2 HALEY TRENTHAM STEPHENVILLE TX 1520 20 85 11:05.3 33:02.6 33:13.0 0:10.4 10:37/M
3 JILL DAVIS BEDFORD TX 1417 23 92 12:17.4 34:14.7 34:45.5 0:30.8 11:00/M
4 KATLYNN LONG WEATHERFORD TX 1918 21 131 17:01.0 38:58.3 39:06.3 0:08.0 12:32/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TIM WILLIAMS TOLAR TX 1113 20 4   19:44.3 19:45.4 0:01.1 6:21/M
2 SCOTT DAVIS SAN MARCOS TX 1418 21 5 0:00.2 19:44.5 19:54.2 0:09.7 6:21/M
3 RYAN COX RICHARDSON TX 1568 24 18 2:36.4 22:20.7 22:35.5 0:14.8 7:11/M
4 MATTHEW WAKEFIELD ARGYLE TX 1525 22 22 3:31.3 23:15.6 23:24.8 0:09.1 7:29/M
5 LUKE BENNETT ARLINGTON TX 1404 24 33 6:15.6 25:59.9 26:03.0 0:03.0 8:21/M
6 AUSTIN LONG WEATHERFORD TX 1917 22 145 21:40.0 41:24.4 41:33.6 0:09.2 13:19/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NIKKI RAVI HUNTSVILLE AL 1495 28 44   28:24.7 28:50.8 0:26.1 9:08/M
2 CHRISTINA RICCIARDELLI PHOENIX AZ 1358 29 53 1:02.8 29:27.5 29:52.5 0:25.0 9:28/M
3 MARGARET BOEHLE FORT WORTH TX 1407 28 80 3:37.0 32:01.7 32:11.5 0:09.8 10:18/M
4 JENNA CAMPBELL AUSTIN TX 1414 26 87 4:38.9 33:03.6 33:13.8 0:10.1 10:38/M
5 RACHEL HARLASS BEDFORD TX 1434 25 119 9:42.0 38:06.8 38:40.8 0:34.0 12:15/M
6 COURTNEY WRIGHT BENBROOK TX 1531 29 142 11:55.2 40:19.9 40:34.6 0:14.6 12:58/M
7 TIFFANY FORD BENBROOK TX 1424 27 161 16:01.7 44:26.4 44:37.9 0:11.4 14:17/M
8 LAUREN HAGOOD 1546 27 172 18:08.9 46:33.7 47:09.2 0:35.5 14:58/M
9 ANNE SLUSSER FORT WORTH TX 1107 27 189 22:35.4 51:00.2 51:27.5 0:27.3 16:24/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DOUG FARRIS FORT WORTH TX 1909 28 3   19:29.6 19:31.2 0:01.6 6:16/M
2 JACOB WILLIAMS DENTON TX 1111 27 16 2:36.5 22:06.1 22:09.4 0:03.2 7:06/M
3 NICHOLAS RICCIARDELLI HURST TX 1500 27 50 9:41.4 29:11.1 29:35.9 0:24.8 9:23/M
4 MATT BENEGALIA BENBROOK TX 1102 29 97 15:15.3 34:44.9 35:21.2 0:36.3 11:10/M
5 JAMES MEADOR BEDFORD TX 1469 26 111 17:12.0 36:41.6 37:11.4 0:29.7 11:48/M
6 BRANDON SIMS BENBROOK TX 1229 26 162 25:01.3 44:31.0 44:44.4 0:13.4 14:19/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMANDA RICHARDSON FORT WORTH TX 1501 33 34   26:07.6 26:08.7 0:01.0 8:24/M
2 ADRIANA ARMBRUSTER FORT WORTH TX 1402 34 48 2:47.6 28:55.2 29:10.2 0:15.0 9:18/M
3 JESSICA KEY BEDFORD TX 1456 31 63 4:13.0 30:20.6 30:49.5 0:28.9 9:45/M
4 LEANNE BENEGALIA BENBROOK TX 1101 31 98 8:37.5 34:45.1 35:20.9 0:35.8 11:10/M
5 JESSICA PALLETT ARLINGTON TX 1104 34 99 8:40.9 34:48.6 35:24.9 0:36.3 11:11/M
6 LINDSAY REEVE FORT WORTH TX 1248 32 110 10:21.4 36:29.0 36:52.5 0:23.5 11:44/M
7 TONYA HUNTER WEATHERFORD TX 1913 32 130 12:47.9 38:55.6 39:04.5 0:08.9 12:31/M
8 SHAWNA RUSK FORT WORTH TX 1249 31 143 14:20.1 40:27.8 40:51.2 0:23.4 13:00/M
9 STEPHANIE CESSNA FORT WORTH TX 1584 33 152 16:22.6 42:30.3 43:17.2 0:46.9 13:40/M
10 REBECCA JORDAN BENBROOK TX 1181 32 159 17:35.9 43:43.6 43:59.2 0:15.6 14:03/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANTONIO VANDYKE ARLINGTON TX 1522 31 62   30:20.3 30:49.5 0:29.2 9:45/M
2 ZACH SLUSSER FORT WORTH TX 1108 31 181 18:20.4 48:40.7 49:09.2 0:28.5 15:39/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KATHERINE FALCONE KELLER TX 1421 36 57   29:29.7 29:44.3 0:14.5 9:29/M
2 YVONNE PINEDA SPRINGTOWN TX 1489 36 58 0:11.5 29:41.2 30:16.1 0:34.8 9:33/M
3 BARBARA FISCHER FORT WORTH TX 1910 39 68 1:31.2 31:01.0 31:18.4 0:17.4 9:58/M
4 KATIE ATKINS FORT WORTH TX 1121 35 83 3:14.4 32:44.1 32:48.3 0:04.1 10:32/M
5 SANDI RENNICK DENTON TX 1497 38 90 3:42.3 33:12.0 33:49.0 0:36.9 10:41/M
6 KRISTINA STONE WEATHERFORD TX 1515 37 107 6:28.7 35:58.4 36:08.5 0:10.0 11:34/M
7 CHRISTY HELM FORT WORTH TX 1170 36 165 15:26.9 44:56.7 45:16.5 0:19.8 14:27/M
8 MEREDITH DORMIRE FORT WORTH TX 1106 38 190 21:30.6 51:00.4 51:28.1 0:27.7 16:24/M
9 BRITTANY CASTEEL BENBROOK TX 1133 37 196 25:59.8 55:29.6 55:50.9 0:21.3 17:50/M
10 LAURA HANNA ROANOKE TX 1432 35 201 27:24.1 56:53.9 57:06.8 0:12.9 18:17/M
11 SARA LISZEWSKI BENBROOK TX 1569 35 202 27:29.6 56:59.4 57:06.4 0:07.0 18:19/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MATTHEW KINGORE DALLAS TX 1459 36 6   19:59.8 20:01.8 0:01.9 6:26/M
2 MARK MILLER CARROLLTON TX 1472 37 9 0:52.7 20:52.5 20:54.1 0:01.5 6:43/M
3 PHONG LE FORT WORTH TX 1462 35 21 3:02.3 23:02.2 23:12.8 0:10.5 7:24/M
4 SHAWN HUNTER WEATHERFORD TX 1912 36 65 10:46.9 30:46.8 30:56.3 0:09.5 9:54/M
5 JASON BRUCK FORT WORTH TX 1129 38 75 11:24.4 31:24.3 31:35.7 0:11.3 10:06/M
6 TRENT GUICE KELLER TX 1537 39 117 18:00.0 37:59.9 38:18.5 0:18.6 12:13/M
7 MIKE DILLEY FORT WORTH TX 1908 37 140 19:39.3 39:39.2 39:42.8 0:03.6 12:45/M
8 CARLOS LOPEZ FORT WORTH TX 1443 36 148 21:50.4 41:50.3 42:06.0 0:15.6 13:27/M
9 SHAWN CESSNA FORT WORTH TX 1585 38 150 22:28.9 42:28.8 43:17.1 0:48.2 13:39/M
10 KRISTIAN PETERSON GRAPEVINE TX 1579 37 184 29:15.3 49:15.2 49:53.5 0:38.2 15:50/M
11 DUSTIN ALTMILLER BENBROOK TX 1116 35 187 30:08.3 50:08.1 50:15.0 0:06.8 16:07/M
12 CHAD PETERSON BENBROOK TX 1208 35 207 40:31.9 1:00:31.8 1:00:38.0 0:06.2 19:28/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MOLLY MARTIN GRANDVIEW TX 1466 43 112   37:13.1 37:29.9 0:16.8 11:58/M
2 JANNA BRUSS FORT WORTH TX 1411 44 118 0:47.2 38:00.4 38:16.1 0:15.7 12:13/M
3 JENNIFER DIIULIO FORT WORTH TX 1576 44 135 2:11.1 39:24.2 39:28.5 0:04.2 12:40/M
4 ROBIN WOOLLEY 1591 42 136 2:11.8 39:25.0 47:45.9 8:20.9 12:40/M
5 B ESPINOSA HURST TX 1419 42 144 4:04.4 41:17.5 41:35.6 0:18.1 13:16/M
6 SARA SOUTH ARLINGTON TX 1512 41 149 4:45.7 41:58.8 42:33.7 0:34.9 13:30/M
7 LISA SMITH CROSS ROADS TX 1246 40 203 21:17.5 58:30.6 1:01:30.5 2:59.8 18:49/M
8 AMY HOGAN SOUTHLAKE TX 1245 41 208 26:12.1 1:03:25.2 1:06:24.9 2:59.6 20:23/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JACE JENKINS MIDLOTHIAN TX 1916 40 8   20:28.3 20:36.2 0:07.9 6:35/M
2 JOHN DANIELS MCKINNEY TX 1907 44 17 1:51.9 22:20.2 22:21.2 0:01.0 7:11/M
3 OSCAR HERNANDEZ FORT WORTH TX 1437 43 24 4:16.4 24:44.8 24:51.2 0:06.4 7:57/M
4 MICHAEL ADAMS FORT WORTH TX 1400 43 45 8:05.1 28:33.5 29:00.3 0:26.8 9:11/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SANDRA STIERMAN GRAND PRAIRIE TX 1514 49 23   24:17.5 24:20.0 0:02.4 7:48/M
2 KIMBERLY FORMBY STEUBEN ME 1425 46 28 0:46.2 25:03.8 25:10.0 0:06.2 8:03/M
3 KELLIE PATTERSON ARLINGTON INTL STATE 1486 47 46 4:28.6 28:46.2 29:06.4 0:20.2 9:15/M
4 KARLA GLOVER ORANGEBURG SC 1427 45 55 5:10.5 29:28.1 29:34.6 0:06.5 9:28/M
5 LORI LYNESS RIO VISTA TX 1464 49 100 10:44.9 35:02.4 35:35.6 0:33.1 11:16/M
6 JULIA LEONARD BENBROOK TX 1463 45 106 11:39.3 35:56.9 36:28.3 0:31.4 11:33/M
7 KAREN JONES FORT WORTH TX 1451 49 120 13:50.0 38:07.5 38:32.8 0:25.3 12:15/M
8 DEBORAH VERT CRESSON TX 1523 46 121 13:50.3 38:07.9 38:32.5 0:24.6 12:15/M
9 LAURIE HALCOMB KELLER TX 1538 47 124 14:01.4 38:18.9 38:37.4 0:18.5 12:19/M
10 LETTY MORENO-PENA FORT WORTH TX 1481 48 153 18:22.4 42:39.9 42:58.2 0:18.3 13:43/M
11 YVONNE THAPA PLANO TX 1518 45 155 18:57.4 43:14.9 43:27.6 0:12.7 13:54/M
12 MELODY STEWART ARLINGTON TX 1513 47 160 19:57.1 44:14.6 44:14.6 14:13/M
13 REBECCA PRUNEDA ARLINGTON TX 1493 46 174 22:20.6 46:38.1 46:54.7 0:16.5 15:00/M
14 SONIA THWARTES 1590 47 176 23:02.0 47:19.5 55:40.6 8:21.1 15:13/M
15 CECILIA SAENZ FORT WORTH TX 1508 49 192 28:29.2 52:46.8 56:17.2 3:30.4 16:58/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CREG ARNOLD HASLET TX 1403 45 10   20:54.0 20:56.7 0:02.6 6:43/M
2 MIKE GLEASON ARLINGTON TX 1566 48 19 1:55.3 22:49.3 22:56.6 0:07.2 7:20/M
3 DUANE HANNAN ARLINGTON TX 1573 46 29 4:12.9 25:06.9 25:10.4 0:03.4 8:04/M
4 ORLANDO MOLINAR BENBROOK TX 1201 46 104 14:56.5 35:50.5 35:55.3 0:04.7 11:31/M
5 RICHARD PENLAND FORT WORTH TX 1205 46 167 24:10.8 45:04.9 45:17.9 0:12.9 14:29/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 FIONA GREEN KELLER TX 1430 51 20   22:55.0 22:56.2 0:01.1 7:22/M
2 AMY PITTS FORT WORTH TX 1490 53 61 6:59.5 29:54.6 30:08.3 0:13.7 9:37/M
3 PEGGY BENNETT ARLINGTON TX 1405 53 71 8:24.6 31:19.6 31:25.4 0:05.7 10:04/M
4 BRIGETTE POWERS HURST TX 1491 51 102 12:37.9 35:33.0 35:43.2 0:10.2 11:26/M
5 DI ANN SANCHEZ EULESS TX 1509 54 178 25:00.9 47:55.9 48:14.5 0:18.5 15:24/M
6 BRENDA EVANS WEATHERFORD TX 1420 52 179 25:01.2 47:56.3 48:29.9 0:33.5 15:25/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHIP FOSTER TOLAR TX 1561 52 31   25:29.5 25:35.3 0:05.7 8:12/M
2 BEN VAN MAANEN CARROLLTON TX 1521 51 38 1:24.1 26:53.6 27:03.3 0:09.6 8:39/M
3 PATRICK O'HARA NEW YORK NY 1484 54 40 2:22.4 27:51.9 28:23.8 0:31.8 8:57/M
4 ERIC SMITH FORT WORTH TX 1511 50 91 7:57.3 33:26.9 33:42.5 0:15.6 10:45/M
5 MICHAEL BOYLE BRONX NY 1408 53 109 10:49.1 36:18.7 36:50.8 0:32.1 11:40/M
6 RALPH MILLER GRAND PRAIRIE TX 1473 50 116 12:09.0 37:38.6 37:52.8 0:14.2 12:06/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JULIE KENDRO FORT WORTH TX 1109 57 26   24:56.7 25:04.7 0:08.0 8:01/M
2 BEVERLY DEHART FORT WORTH TX 1542 59 37 1:32.7 26:29.4 26:33.7 0:04.3 8:31/M
3 MARIE HUTCHINSON HOUSTON TX 1539 57 54 4:31.2 29:27.9 29:37.1 0:09.1 9:28/M
4 BETSY KAMINSKY HUDSON OAKS TX 1452 55 66 5:50.8 30:47.5 30:58.9 0:11.3 9:54/M
5 GINNY RICCIARDELLI PLACITAS NM 1498 56 115 12:41.2 37:38.0 38:02.0 0:24.0 12:06/M
6 SUSAN MCBRIDE FORT WORTH 1589 58 138 14:29.9 39:26.6 47:47.0 8:20.3 12:41/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRADLEY GARDNER FORT WORTH TX 1296 57 15   22:04.6 22:07.0 0:02.4 7:06/M
2 CHRIS KOBOS PLANO TX 1460 56 30 3:15.9 25:20.5 25:21.3 0:00.8 8:09/M
3 NORMAN KAMINSKY HUDSON OAKS TX 1453 57 47 6:45.2 28:49.8 29:01.1 0:11.2 9:16/M
4 TIM HERMANN FORT WORTH TX 1582 56 146 19:27.0 41:31.6 42:17.9 0:46.2 13:21/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRIS KERR ARLINGTON TX 1455 62 84   33:00.0 33:19.7 0:19.7 10:37/M
2 EYVONNE CARTER CORINTH TX 1415 60 180 15:28.0 48:28.0 48:55.8 0:27.8 15:35/M
3 SHIRLEY PAVLAK FORT WORTH TX 1487 63 191 19:46.6 52:46.6 53:25.9 0:39.3 16:58/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TROY RAMPY NORTH RICHLAND HILLS TX 1541 64 81   32:21.3 32:39.2 0:17.9 10:24/M
2 DAVID MITRO DALLAS TX 1474 62 108 3:47.9 36:09.3 36:37.5 0:28.2 11:37/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 1426 68 175   46:52.9 47:06.6 0:13.6 15:04/M
2 SHERYL WOODS HALTOM CITY TX 1530 68 185 2:23.4 49:16.3 49:46.2 0:29.8 15:50/M
3 VICKI SMITH CROSS ROADS TX 1247 65 204 11:38.8 58:31.7 1:01:31.6 2:59.9 18:49/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BOB LAY FT WORTH TX 1540 68 32   25:46.5 25:54.4 0:07.9 8:17/M
2 SCOTT MCKISSICK IRVIING TX 1468 67 42 2:32.0 28:18.5 28:27.8 0:09.2 9:06/M
3 LEON MINTON WILLOW PARK TX 1557 69 43 2:33.8 28:20.3 28:25.9 0:05.5 9:07/M
4 IAN RODGER BURLESON TX 1587 67 59 3:55.7 29:42.3 31:22.7 1:40.4 9:33/M
5 PAT HOWELL FORT WORTH TX 1450 66 67 5:10.5 30:57.0 31:26.2 0:29.1 9:57/M
6 DAVE RIEDL FORT WORTH TX 1503 69 93 8:34.3 34:20.9 34:36.0 0:15.1 11:02/M
7 PHILLIP HATTON 1547 65 194 29:39.7 55:26.3 56:01.1 0:34.8 17:49/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 1467 74 126   38:28.6 38:54.1 0:25.5 12:22/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 COY SHELTON CLEBURNE TX 1510 70 64   30:43.8 31:13.5 0:29.7 9:53/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARY KAPLAN SUNRISE BEACH TX 1544 76 86   33:02.7 33:06.0 0:03.3 10:37/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AL VINCENT ARLINGTON TX 1524 78 182   48:56.0 49:19.0 0:22.9 15:44/M