Lake Joe Pool Pumpkin Run

Age Group Results

October 10, 2015


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com

5K Timed

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAUREN VERSWEYVELD FORT WORTH TX 1465 26 5   18:06.6 18:07.3 0:00.7 5:49/M
 

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JASON TREVINO DALLAS TX 1459 27 1   16:02.2 16:02.4 0:00.1 5:09/M
 

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAURA NELSON NORTH RICHLAND HILLS TX 1665 49 16   20:40.2 20:41.5 0:01.2 6:39/M
 

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AGUSTIN HERNANDEZ IRVING TX 1608 44 2   16:54.0 16:54.2 0:00.1 5:26/M
 

Female Grand Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CATHY BUCHANAN FORT WORTH TX 1615 53 25   21:38.0 21:40.8 0:02.7 6:57/M
 

Male Grand Master Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BILLY TRAN ARLINGTON TX 1458 50 13   20:09.9 20:10.2 0:00.3 6:29/M
 

Age UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Unknown Partic. 247 247 58   24:39.8 24:39.8 7:56/M
2 FRANCISCO HOMERO GRAND PRAIRIE TX 1647 184 7:08.4 31:48.3 32:52.1 1:03.7 10:14/M
3 GRAYSON BINFORD 1146 0 273 14:49.0 39:28.9 40:40.9 1:11.9 12:41/M
 

Female 1 to 8

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MADELYN GREENWICH ARLINGTON TX 1156 7 102   27:08.0 31:04.5 3:56.5 8:43/M
2 NATALIE HERNANDEZ 1190 8 117 0:56.0 28:04.1 28:09.3 0:05.2 9:01/M
3 EMILY HERNANDEZ GRAND PRAIRIE TX 1387 7 141 2:09.2 29:17.3 29:17.4 0:00.0 9:25/M
4 LEXIE ZAPATA GRAND PRAIRIE TX 1473 8 150 2:30.4 29:38.5 31:01.1 1:22.6 9:32/M
5 PAYTON SWANN ARLINGTON TX 1166 8 203 5:51.3 32:59.4 33:14.0 0:14.6 10:36/M
6 GABRIELA PALACIO 1208 8 260 10:36.5 37:44.5 38:54.9 1:10.3 12:08/M
7 CLAIRE MACHICEK 1069 5 296 14:36.7 41:44.7 43:00.9 1:16.1 13:25/M
8 MCKINLEY MILLER GRAND PRAIRIE 1071 5 298 14:45.3 41:53.4 43:00.7 1:07.3 13:28/M
9 MAGGIE PADILLA 1252 4 322 16:59.3 44:07.4 44:44.5 0:37.0 14:11/M
10 BRIANA ALLEN 1103 8 336 19:14.3 46:22.3 46:27.5 0:05.1 14:55/M
11 SHIKHA TRIPATHI 1132 8 354 20:27.7 47:35.7 47:51.6 0:15.8 15:18/M
12 JARELIE LOPEZ ARLINGTON TX 1643 7 365 21:40.4 48:48.4 48:51.4 0:02.9 15:41/M
13 AUBREY STEVENS 1288 8 366 21:43.0 48:51.1 49:29.2 0:38.1 15:42/M
14 EMILIA SILVA 1215 8 378 23:13.8 50:21.9 51:22.3 1:00.4 16:11/M
15 BETHANY HOWARD GRAND PRAIRIE TX 1394 8 381 23:40.9 50:49.0 51:19.4 0:30.4 16:20/M
16 JANA KAWASMI 1122 8 384 24:05.7 51:13.8 51:29.4 0:15.6 16:28/M
17 AYLA HARDMAN 1187 6 406 27:45.6 54:53.6 55:24.6 0:30.9 17:39/M
18 AMELIA ARELLANO 1270 8 412 28:02.6 55:10.7 55:53.1 0:42.4 17:44/M
19 RACHEL RHODES 1165 5 435 34:14.2 1:01:22.3 1:02:43.9 1:21.6 19:44/M
 

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MALACHI LEIGH JONES 1038 8 41   23:43.7 23:46.0 0:02.3 7:38/M
2 BRADON MILLER 1070 8 224 11:07.9 34:51.7 35:58.3 1:06.6 11:12/M
3 JOSHUA HAILE 1185 6 252 13:03.6 36:47.3 36:53.7 0:06.4 11:50/M
4 JACOB BALDERSON MANSFIELD TX 1611 5 253 13:04.0 36:47.7 37:08.4 0:20.6 11:50/M
5 CHRISTIAN LOWE 1199 8 271 15:36.3 39:20.1 41:08.5 1:48.4 12:39/M
6 TYLER HIGHTOWER 1191 8 317 20:00.7 43:44.4 43:46.8 0:02.3 14:04/M
7 SAMUEL ARELLONO 1274 6 324 20:45.3 44:29.0 45:11.3 0:42.3 14:18/M
8 JESUS GUERRA 1224 6 348 23:35.6 47:19.3 47:49.2 0:29.8 15:13/M
9 BRODY HOFF 1193 6 356 23:53.4 47:37.2 48:35.0 0:57.8 15:19/M
10 DENTON BINFORD 1145 6 368 25:26.6 49:10.3 50:21.9 1:11.5 15:49/M
11 COLTON LOEHR GRAND PRAIRIE TX 1305 7 405 30:57.1 54:40.9 55:34.5 0:53.6 17:35/M
12 JOAQUIN PADILLA 1251 6 428 35:38.7 59:22.5 59:58.8 0:36.3 19:05/M
 

Female 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LEXI GONZALES 1118 10 43   23:46.3 23:46.3 7:39/M
2 JASPER HYAMS ARLINGTON TX 1653 9 112 3:57.4 27:43.7 28:31.0 0:47.2 8:55/M
3 KYLIE HYMAN 1198 9 124 4:30.5 28:16.9 28:26.5 0:09.6 9:05/M
4 JOLIE LOWE THE COLONY TX 1200 10 210 9:47.3 33:33.6 35:21.9 1:48.3 10:47/M
5 KAITLYN JUNG GRAND PRAIRIE TX 1063 10 232 11:28.7 35:15.0 35:57.5 0:42.5 11:20/M
6 ADDISON WOFFORD FORT WORTH TX 1469 9 243 12:08.3 35:54.7 35:57.6 0:02.8 11:33/M
7 DANIELLE BANKS GRAND PRAIRIE TX 1329 9 244 12:11.7 35:58.1 36:08.9 0:10.8 11:34/M
8 NIKKI BALDERSON MANSFIELD TX 1328 10 250 12:36.8 36:23.1 36:42.7 0:19.5 11:42/M
9 ISABELLA CORTEZ 1052 10 262 14:03.0 37:49.3 38:31.5 0:42.2 12:10/M
10 MCKENNA QUISENBERRY 1212 9 309 19:27.0 43:13.4 43:23.0 0:09.6 13:54/M
11 ADDISYN GARZA MANSFIELD TX 1113 9 316 19:50.4 43:36.7 43:54.0 0:17.3 14:01/M
12 MALLORY ETHRIDGE 1247 10 319 20:08.8 43:55.1 45:00.7 1:05.6 14:07/M
13 BRIANNA SEXTON GRAND PRAIRIE TX 1446 9 342 23:09.2 46:55.5 47:46.4 0:50.9 15:05/M
14 ISABELLA MARTINDELCAMPO 1202 9 343 23:16.5 47:02.8 47:44.1 0:41.2 15:07/M
15 NATASHA CAHILL 1221 10 371 26:07.4 49:53.8 51:48.1 1:54.3 16:02/M
16 GIA SILVA 1216 10 379 26:35.7 50:22.0 51:22.0 0:59.9 16:12/M
17 SOPHIA CRUM 1054 10 380 26:46.2 50:32.6 51:23.3 0:50.7 16:15/M
18 MADDISON SCHMIDT 1126 10 386 27:40.9 51:27.2 51:52.2 0:25.0 16:33/M
19 JULIA ROBB 1075 9 396 29:15.5 53:01.9 54:17.5 1:15.6 17:03/M
20 OLIVIA HARDMAN 1189 9 408 31:08.6 54:55.0 55:25.5 0:30.5 17:39/M
21 MADISON LUSK 1123 9 442 40:08.4 1:03:54.7 1:04:20.3 0:25.6 20:33/M
 

Male 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CALEB GREENWICH ARLINGTON TX 1153 9 27   22:35.8 22:49.7 0:13.9 7:16/M
2 CESAR BENAVIDES 1177 10 28 0:12.2 22:48.0 22:49.2 0:01.2 7:20/M
3 LUKE ROBERTSON GRAND PRAIRIE TX 1310 9 33 0:25.2 23:01.0 23:03.7 0:02.7 7:24/M
4 MALACHI WILSON GRAND PRAIRIE TX 1077 9 65 2:29.0 25:04.9 25:19.9 0:15.0 8:04/M
5 ANGEL MARTINEZ 1204 9 70 2:33.5 25:09.4 25:13.6 0:04.2 8:05/M
6 A. LUTFI 1124 10 103 4:34.3 27:10.1 27:10.2 0:00.0 8:44/M
7 DANIEL ORR ARLINGTON TX 1428 9 128 5:58.9 28:34.7 28:36.4 0:01.7 9:11/M
8 CARTER MITCHELL 1074 9 154 7:14.6 29:50.4 30:31.3 0:40.9 9:36/M
9 BRYCE JUNG GRAND PRAIRIE TX 1062 9 160 7:43.8 30:19.7 31:01.0 0:41.3 9:45/M
10 RYAN STEVENS 1290 9 179 8:56.4 31:32.2 32:10.0 0:37.8 10:08/M
11 JACOB REEVES 1640 9 183 9:09.4 31:45.3 31:50.0 0:04.7 10:13/M
12 TITUS FISHER GRAND PRAIRIE TX 1374 10 185 9:13.7 31:49.6 31:49.6 10:14/M
13 LUCAS CAVITT GRAND PRAIRIE TX 1049 10 223 12:10.2 34:46.1 35:27.3 0:41.2 11:11/M
14 JORDAN BEVER ARLINGTON 1610 10 345 24:33.1 47:09.0 47:10.5 0:01.4 15:10/M
15 RYAN RICE 1125 10 385 28:49.9 51:25.7 51:29.6 0:03.8 16:32/M
16 MARTIN WANYOIKE 1134 10 389 29:32.8 52:08.6 52:13.4 0:04.7 16:46/M
 

Female 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CALLIE LIMPERT 1249 12 55   24:31.4 24:48.9 0:17.4 7:53/M
2 NOELLE TITLER GRAND PRAIRIE TX 1255 12 89 1:58.3 26:29.8 26:46.6 0:16.8 8:31/M
3 CARMENIA MERRILL 1205 12 113 3:16.8 27:48.3 27:57.9 0:09.6 8:56/M
4 KOKO PARKER ARLINGTON TX 1161 11 175 6:46.6 31:18.1 31:57.3 0:39.2 10:04/M
5 AUDREY WAGGENER ARLINGTON TX 1167 11 188 7:22.1 31:53.5 32:05.1 0:11.5 10:15/M
6 GRETCHEN BRIGGS ARLINGTON TX 1147 11 229 10:37.2 35:08.7 35:48.2 0:39.5 11:18/M
7 AUDREY SCHMIDT FORT WORTH TX 1444 11 242 11:21.5 35:53.0 35:55.7 0:02.7 11:32/M
8 KAITLYN PETERSON 1209 11 249 11:47.6 36:19.1 37:02.5 0:43.4 11:41/M
9 SHELBY ETHRIDGE 1248 12 257 12:35.7 37:07.2 37:24.5 0:17.3 11:56/M
10 ANGELA CHESTER 1179 12 259 13:06.3 37:37.7 38:44.8 1:07.0 12:06/M
11 RYLEY ANTHONY GRAND PRAIRIE TX 1326 11 261 13:17.4 37:48.9 38:31.3 0:42.4 12:09/M
12 LINDSEY BROZ MANSFIELD TX 1348 11 340 22:13.9 46:45.4 48:17.2 1:31.8 15:02/M
13 LIZZIE CANALES 1151 11 392 28:02.7 52:34.2 52:46.4 0:12.1 16:54/M
14 JORDAN GUERRIER 1281 11 400 29:09.1 53:40.6 54:18.3 0:37.7 17:15/M
 

Male 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GABRIEL GREENWICH 1154 11 20   21:12.9 21:27.1 0:14.2 6:49/M
2 LUKE CORTEZ 1053 12 46 2:55.8 24:08.7 24:28.8 0:20.0 7:46/M
3 AUSTIN WOFFORD FORT WORTH TX 1470 12 63 3:47.6 25:00.5 25:02.7 0:02.1 8:02/M
4 PAUL BROWN GRAND PRAIRIE TX 1346 11 135 7:48.5 29:01.4 30:06.6 1:05.1 9:20/M
5 BREVAN CARROLL DUNCANVILLE TX 1080 11 155 8:37.8 29:50.7 29:59.0 0:08.3 9:36/M
6 JOSIAH LEE DALLAS TX 1092 11 158 9:00.3 30:13.2 30:22.2 0:08.9 9:43/M
7 CORY BEVER ARLINGTON 1607 11 181 10:27.7 31:40.6 31:43.4 0:02.8 10:11/M
8 ETHAN RHODES DALWORTHINGTON GARDENS TX 1162 11 291 20:01.2 41:14.1 41:26.1 0:11.9 13:15/M
9 JACOB HYMAN 1196 12 423 36:56.3 58:09.2 58:19.3 0:10.1 18:42/M
10 AUSTIN CAVITT GRAND PRAIRIE TX 1047 11 429 38:42.7 59:55.6 1:00:48.8 0:53.2 19:16/M
 

Female 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DARA CARROLL DUNCANVILLE TX 1083 13 64   25:01.0 25:05.6 0:04.5 8:03/M
2 LYDIA RADKE DUNCANVILLE TX 1096 13 68 0:06.2 25:07.2 25:11.9 0:04.7 8:05/M
3 ANASTACIA BASNYAT GRAND PRAIRIE TX 1619 14 327 20:37.9 45:38.9 45:55.7 0:16.7 14:40/M
4 CASSANDRA SILVA 1214 13 376 25:06.2 50:07.2 51:07.7 1:00.5 16:07/M
 

Male 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STEPHEN DUITSMAN DUNCANVILLE TX 1087 13 23   21:24.6 21:27.6 0:02.9 6:53/M
2 NATHAN DUITSMAN DUNCANVILLE TX 1086 13 35 2:01.7 23:26.4 23:29.4 0:02.9 7:32/M
3 ROBERT RIVERA 1320 14 61 3:30.0 24:54.7 25:25.8 0:31.0 8:00/M
4 HUNRWE HOFF 1195 13 236 14:10.7 35:35.4 36:33.4 0:58.0 11:26/M
5 XZAVIER BURROW ARLINGTON TX 1352 13 264 16:53.0 38:17.7 38:29.0 0:11.3 12:19/M
6 OSCAR BENAVIDES 1178 13 266 16:57.5 38:22.2 38:23.6 0:01.4 12:20/M
7 WARREN ARELLANO 1273 13 361 27:03.7 48:28.3 49:20.6 0:52.2 15:35/M
8 CHRISTIAN GOMEZ ARLINGTON TX 1381 14 447 58:25.7 1:19:50.4 1:20:02.8 0:12.4 25:40/M
 

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALETHEA CARLTON DUNCANVILLE TX 1078 16 49   24:16.8 24:35.7 0:18.9 7:48/M
2 SOPHIA RADKE DUNCANVILLE TX 1098 16 182 7:26.0 31:42.8 32:05.1 0:22.3 10:12/M
3 GABI DRUMMOND GRAND PRAIRIE TX 1719 17 283 16:11.9 40:28.7 40:38.4 0:09.6 13:01/M
4 BRIANA DURKIN GRAND PRAIRIE TX 1369 17 284 16:12.1 40:28.9 40:38.4 0:09.4 13:01/M
5 CELESTE CRISPIN DALLAS TX 1356 19 286 16:22.2 40:39.0 41:05.5 0:26.4 13:04/M
6 PAOLA RIVERA GRAND PRAIRIE TX 1319 16 344 22:47.6 47:04.4 47:32.7 0:28.2 15:08/M
7 KATELYN THAMES 1292 15 349 23:03.4 47:20.2 48:41.2 1:21.0 15:13/M
8 ANARA ICKES MANSFIELD TX 1623 16 353 23:18.8 47:35.6 48:51.6 1:16.0 15:18/M
9 DANICA EAKER 1277 17 399 29:23.4 53:40.2 54:17.8 0:37.6 17:15/M
10 CLARYCE MCCONNELL GRAND PRAIRIE TX 1093 18 414 31:05.2 55:22.0 55:28.6 0:06.6 17:48/M
 

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MATTHEW GARZA 1115 17 3   17:24.6 17:25.6 0:00.9 5:36/M
2 JOSHUA CARLTON 1079 19 8 1:28.0 18:52.7 18:53.1 0:00.3 6:04/M
3 JOHNNY BEAMAN GRAND PRAIRIE TX 1621 15 9 2:06.8 19:31.4 19:31.6 0:00.1 6:17/M
4 JONATHAN GARZA MANSFIELD TX 1114 15 12 2:42.6 20:07.3 20:11.7 0:04.3 6:28/M
5 ZACHARY EMERY 1088 15 17 3:28.3 20:52.9 20:59.0 0:06.0 6:43/M
6 ONYE OKORO 1242 19 18 3:29.1 20:53.8 20:59.9 0:06.1 6:43/M
7 DILLON CARROLL DUNCANVILLE TX 1084 17 50 6:52.6 24:17.3 24:33.4 0:16.0 7:48/M
8 JEREMY LEE DALLAS TX 1091 16 77 7:59.4 25:24.0 25:39.0 0:14.9 8:10/M
9 JONATHAN TESTARDI DALLAS TX 1100 18 84 8:50.8 26:15.5 26:29.3 0:13.8 8:26/M
10 CAMDEN CARROLL DUNCANVILLE TX 1081 15 104 9:46.0 27:10.7 27:25.3 0:14.5 8:44/M
11 EVAN DUITSMAN 1085 15 151 12:15.7 29:40.4 29:55.1 0:14.7 9:32/M
12 JAMES HOLLOMON III ARLINGTON TX 1391 18 157 12:42.5 30:07.2 30:20.4 0:13.1 9:41/M
13 JALEN RICHARDSON 1213 15 196 15:03.6 32:28.3 33:00.3 0:32.0 10:26/M
 

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRACE DAVENPORT FORT WORTH TX 1358 23 100   27:05.9 27:13.6 0:07.6 8:43/M
2 LAWREN KRESSE 1613 22 156 2:59.1 30:05.1 30:26.6 0:21.5 9:40/M
3 KAYLA BOHMAN 1001 24 159 3:09.2 30:15.2 31:02.7 0:47.5 9:44/M
4 CLAIRE TESTARDI 1099 20 170 3:45.4 30:51.4 31:02.0 0:10.5 9:55/M
5 ALYSA KAYE FT WORTH TX 1720 24 171 3:45.9 30:51.9 31:45.2 0:53.3 9:55/M
6 BRITTANY WRIGHT GRANDVIEW TX 1296 20 226 7:48.0 34:54.0 35:35.3 0:41.2 11:13/M
7 VERONICA DELBOSQUE 1314 24 239 8:34.8 35:40.8 35:56.7 0:15.9 11:28/M
8 COURTNEY SPENCER 1217 20 258 10:15.9 37:21.9 38:27.2 1:05.2 12:01/M
9 HEATHER VALTIERRA ARLINGTON TX 1461 22 276 12:31.1 39:37.1 40:18.5 0:41.4 12:44/M
10 CAMILLE MORALS 1022 24 295 14:35.8 41:41.8 42:43.3 1:01.4 13:24/M
11 ASHLIE GALUTZA 1112 20 351 20:24.7 47:30.7 48:49.5 1:18.7 15:16/M
12 HAILEE PICKARD 1285 22 416 28:42.8 55:48.8 57:18.8 1:29.9 17:57/M
 

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WILL COOMER 1662 22 6   18:10.6 18:11.7 0:01.1 5:50/M
2 STEPHEN HUBEL 1225 22 29 4:40.8 22:51.4 23:06.5 0:15.1 7:21/M
3 JON BARRIENTEZ GRAND PRAIRIE TX 1333 20 37 5:27.7 23:38.3 23:45.0 0:06.6 7:36/M
4 LUKE BENNETT ARLINGTON TX 1335 24 75 7:12.6 25:23.2 25:25.7 0:02.5 8:10/M
5 LOGAN MOSS TULSA OK 1424 23 99 8:55.3 27:05.9 27:13.7 0:07.8 8:43/M
6 DANIELLE SALAS 1321 24 163 12:16.7 30:27.3 31:33.8 1:06.5 9:47/M
7 NEAL LINDLER 1304 24 263 19:51.6 38:02.2 38:17.8 0:15.6 12:14/M
8 ELIJAH WRIGHT 1135 20 350 29:10.4 47:21.0 48:40.3 1:19.2 15:14/M
 

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JENNIFER WINDHAM 1026 27 19   21:06.6 21:07.4 0:00.8 6:47/M
2 AMY O'FERRALL 1229 28 105 6:04.5 27:11.1 27:26.8 0:15.6 8:44/M
3 KATY GUERDER 1020 25 126 7:20.7 28:27.3 29:27.1 0:59.7 9:09/M
4 KASSANDRA TUCKER ARLINGTON TX 1460 26 134 7:51.0 28:57.6 29:33.0 0:35.3 9:19/M
5 HILARY HUGHES FORT WORTH TX 1590 27 168 9:42.6 30:49.2 31:46.8 0:57.5 9:55/M
6 AMY PIKE 1286 28 173 9:58.3 31:04.9 32:03.3 0:58.4 9:59/M
7 GRISSELDA HERNANDEZ 1003 25 177 10:18.9 31:25.5 32:12.8 0:47.2 10:06/M
8 ASHTON LORATO 1405 28 178 10:23.9 31:30.5 32:37.6 1:07.0 10:08/M
9 NATIALIE SMITH 1287 29 190 10:57.6 32:04.2 32:28.5 0:24.3 10:19/M
10 KYLA ANDERSON 1625 25 208 12:26.4 33:33.0 34:13.5 0:40.5 10:47/M
11 WHITNEY CRANMER HALTOM CITY TX 1355 28 213 12:50.0 33:56.6 34:41.6 0:44.9 10:55/M
12 CARTER DESIREE 1639 27 214 12:50.2 33:56.8 34:41.7 0:44.9 10:55/M
13 JOHNETTE JOHNSON LIBERAL KS 1395 25 255 15:48.9 36:55.5 37:29.7 0:34.1 11:52/M
14 ALIZA RODRIGUEZ GRAND PRAIRIE TX 1230 26 285 19:26.0 40:32.6 40:55.4 0:22.7 13:02/M
15 NINA SPARKS 1453 28 303 21:42.2 42:48.8 43:55.5 1:06.6 13:46/M
16 STEPHANIE ALTMAN 1171 28 306 21:55.2 43:01.8 44:05.9 1:04.0 13:50/M
17 SANDRA CORONA 1627 25 312 22:18.2 43:24.8 44:13.1 0:48.2 13:57/M
18 ANDREA KAYE-BONANZA FT WORTH TX 1721 26 330 24:39.9 45:46.5 46:42.0 0:55.5 14:43/M
19 KAYLEE BELL 1142 25 393 31:37.0 52:43.6 55:08.2 2:24.5 16:57/M
20 BDOUR KAWASMI 1121 28 411 34:01.7 55:08.3 55:31.3 0:23.0 17:44/M
21 LAUREN PLEMONS CEDAR HILL TX 1431 29 441 41:20.2 1:02:26.8 1:04:12.3 1:45.5 20:05/M
 

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSEF NOEBAUER 1023 28 10   19:50.2 19:51.6 0:01.3 6:23/M
2 BARRETT DECUTLER BEDFORD TX 1359 28 22 1:34.2 21:24.5 21:24.5 6:53/M
3 MICHAEL BONANZA FT WORTH TX 1717 28 26 2:26.6 22:16.9 22:20.0 0:03.1 7:10/M
4 HECTOR FLOREZ 1239 26 39 3:49.9 23:40.2 23:43.7 0:03.5 7:37/M
5 ERIBERTO GUTIERREZ 1184 27 69 5:18.7 25:08.9 25:13.5 0:04.6 8:05/M
6 STEVE ALTMAN 1172 28 76 5:33.5 25:23.8 25:39.6 0:15.8 8:10/M
7 MIGUEL HUIZAR 1004 28 129 8:45.5 28:35.7 29:24.8 0:49.0 9:11/M
8 HEATH NESTRICK 1595 25 174 11:24.8 31:15.1 31:23.3 0:08.2 10:03/M
9 VICTOR FLORES RED OAK TX 1375 25 218 14:35.5 34:25.8 38:44.2 4:18.4 11:04/M
10 EDUARDO MARTINEZ 1240 26 233 15:27.4 35:17.7 35:22.5 0:04.8 11:21/M
 

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KIRALIE LEIGH JONES 1037 34 40   23:43.6 23:46.2 0:02.5 7:38/M
2 JENNIFER JACKSON 1010 32 57 0:56.1 24:39.8 25:34.2 0:54.3 7:56/M
3 DESIREE AARS ARLINGTON TX 1323 30 85 2:34.5 26:18.2 26:33.6 0:15.4 8:27/M
4 CHRISTINA HINER 1035 30 87 2:44.9 26:28.6 26:32.1 0:03.5 8:31/M
5 MANISSA STEPHENS 1015 34 92 2:56.9 26:40.5 27:40.8 1:00.2 8:34/M
6 JENNIFER BROWN WAXAHACHIE TX 1601 32 111 3:44.7 27:28.4 27:57.5 0:29.1 8:50/M
7 KRISTI BURNS GRAND PRAIRIE TX 1350 32 118 4:21.5 28:05.1 28:19.3 0:14.2 9:02/M
8 TIFFANY HILLIARD 1192 34 120 4:27.3 28:10.9 28:16.7 0:05.7 9:03/M
9 JENIFER ZAPATA GRAND PRAIRIE TX 1472 33 145 5:46.7 29:30.3 30:53.3 1:23.0 9:29/M
10 KRISTEN DISCENZA BEDFORD TX 1367 34 172 7:18.6 31:02.3 31:09.3 0:07.0 9:59/M
11 EBONI NIX ARLINGTON TX 1426 33 180 7:51.8 31:35.5 32:32.5 0:57.0 10:09/M
12 KRISTEN SAAVEDRA FORT WORTH TX 1440 34 204 9:17.5 33:01.1 33:56.0 0:54.9 10:37/M
13 SUMMER HOGSED FARMERS BRANCH TX 1390 31 205 9:21.3 33:04.9 34:30.8 1:25.8 10:38/M
14 JAMIE FISHER BURLESON TX 1280 32 209 9:49.6 33:33.2 34:13.2 0:39.9 10:47/M
15 AMANDA WEAVER 1293 34 221 10:49.0 34:32.7 35:47.1 1:14.3 11:06/M
16 LAUREN BROWN GRAND PRAIRIE TX 1345 33 268 14:57.5 38:41.1 40:05.4 1:24.3 12:26/M
17 COBY WELCH BURLESON TX 1467 33 275 15:51.4 39:35.1 39:51.3 0:16.2 12:44/M
18 KAREN LOEHR GRAND PRAIRIE TX 1306 34 352 23:47.3 47:30.9 48:26.7 0:55.7 15:16/M
19 MELISSA CASTILLO 1143 31 394 29:02.7 52:46.4 55:08.3 2:21.9 16:58/M
20 CIAIRRIA ALLEN 1104 30 402 30:09.6 53:53.2 53:58.1 0:04.8 17:20/M
21 KRYSTAL OWENS GLENN HEIGHTS TX 1429 32 418 32:13.7 55:57.4 57:00.8 1:03.4 17:59/M
22 LATOYA ANTHONY 1313 31 422 32:46.2 56:29.9 57:33.1 1:03.1 18:10/M
23 CORA PADILLA 1250 34 425 34:59.6 58:43.2 59:20.0 0:36.7 18:53/M
24 IRIS BANKS GRAND PRAIRIE TX 1331 34 440 38:39.1 1:02:22.7 1:04:45.0 2:22.3 20:03/M
 

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHAD SMITH RED OAK TX 1449 32 42   23:45.8 24:33.7 0:47.9 7:38/M
2 BEN SNEED ARLINGTON TX 1451 31 67 1:21.3 25:07.1 26:03.1 0:55.9 8:05/M
3 ARMANDO HERNANDEZ 1002 31 72 1:28.5 25:14.3 26:01.4 0:47.0 8:07/M
4 JAMES DELMARK GRAND PRAIRIE TX 1361 34 83 2:25.4 26:11.2 27:46.7 1:35.4 8:25/M
5 JOSHUA PUTMAN ARLINGTON TX 1434 33 94 2:59.0 26:44.8 26:59.2 0:14.4 8:36/M
6 MARCUS HOUSEWRIGHT WAXAHACHIE TX 1600 31 110 3:42.2 27:28.0 27:57.8 0:29.7 8:50/M
7 ANTHONY SILVA WACO TX 1593 31 123 4:31.0 28:16.8 28:17.6 0:00.7 9:05/M
8 TONY DALBO 1183 32 187 8:06.5 31:52.4 33:19.4 1:27.0 10:15/M
9 ERIC HOGSED FARMERS BRANCH TX 1389 32 195 8:32.9 32:18.7 34:06.3 1:47.6 10:23/M
10 DANIEL BRASE DUNCANVILLE TX 1220 31 215 10:21.1 34:06.9 34:27.9 0:20.9 10:58/M
11 SHAWN PLEMONS CEDAR HILL TX 1432 32 246 12:14.4 36:00.2 36:26.1 0:25.8 11:35/M
12 JESUS GUERRA 1223 30 265 14:33.8 38:19.7 38:50.6 0:30.9 12:19/M
13 ANTHONY CROSBY 1238 31 310 19:30.1 43:16.0 43:19.0 0:03.0 13:55/M
14 MARID PADILLA 1253 34 321 20:21.5 44:07.3 44:45.5 0:38.2 14:11/M
15 OZA JONES GRAND PRAIRIE TX 1397 34 395 29:15.1 53:01.0 53:01.0 17:03/M
 

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOANNA DURAN GRAND PRAIRIE TX 1258 36 51   24:22.0 24:22.0 7:50/M
2 VIRGINIA HERNANDEZ WAXAHACHIE TX 1009 39 56 0:17.4 24:39.4 25:34.5 0:55.1 7:56/M
3 AMBER BOSWELL GRAND PRAIRIE TX 1046 39 74 0:53.4 25:15.4 25:30.0 0:14.6 8:07/M
4 JENNIFER WISBROCK ARLINGTON TX 1657 39 86 1:58.2 26:20.2 26:36.3 0:16.1 8:28/M
5 JACQUI DILLON GRAND PRAIRIE TX 1366 38 91 2:16.5 26:38.5 26:55.9 0:17.4 8:34/M
6 DENISE BANKS GRAND PRAIRIE TX 1330 39 109 2:59.6 27:21.6 27:32.1 0:10.4 8:48/M
7 LOUISE HANGUYEN 1120 39 140 4:55.3 29:17.3 29:54.4 0:37.0 9:25/M
8 YEEVUM JUNG 1064 36 186 7:29.3 31:51.3 32:41.7 0:50.3 10:14/M
9 APRIL ROMAN GRAND PRAIRIE TX 1632 35 198 8:10.1 32:32.1 32:35.3 0:03.2 10:28/M
10 CHRISTY KELSO 1012 38 201 8:21.4 32:43.4 33:38.3 0:54.8 10:31/M
11 MELISSA JOHNSON DESOTO TX 1396 36 216 9:55.2 34:17.2 34:49.6 0:32.4 11:01/M
12 JESICA PORRAS RED OAK TX 1433 37 219 10:05.1 34:27.1 38:45.6 4:18.5 11:05/M
13 DENNA BURROW ARLINGTON TX 1351 37 238 11:16.7 35:38.7 35:49.8 0:11.1 11:27/M
14 LESLIE HAMON BENBROOK TX 1384 35 240 11:24.8 35:46.8 36:09.9 0:23.1 11:30/M
15 AUTUMN MADDOCK MANSFIELD TX 1406 36 254 12:26.3 36:48.3 37:08.8 0:20.5 11:50/M
16 MELISSA SEXTON GRAND PRAIRIE TX 1447 36 278 15:17.7 39:39.7 40:30.6 0:50.8 12:45/M
17 SHERRY MILLER GRAND PRAIRIE TX 1072 36 297 17:30.9 41:52.9 43:00.2 1:07.2 13:28/M
18 ANGELA MOBERLEY ARLINGTON TX 1422 36 300 17:36.8 41:58.8 42:53.7 0:54.8 13:30/M
19 MONIQUE WILSON 1219 38 307 18:40.3 43:02.3 44:06.1 1:03.8 13:50/M
20 RAVONNE ALLMON SMITH GRAND PRIARIE TX 1324 38 328 21:22.2 45:44.2 46:38.5 0:54.3 14:42/M
21 MELISSA ARELLANO VENUS TX 1271 38 346 22:49.8 47:11.8 48:04.3 0:52.4 15:10/M
22 AMBER TALLEY MANSFIELD TX 1130 38 364 24:26.4 48:48.4 49:20.3 0:31.9 15:41/M
23 MISTY LOWE THE COLONY TX 1201 35 383 26:39.6 51:01.6 52:50.6 1:48.9 16:24/M
24 SONIA SANCHEZ THE COLONY TX 1667 39 398 28:55.9 53:17.9 54:29.9 1:12.0 17:08/M
25 MARIA TORRES 1311 38 407 30:32.8 54:54.8 55:02.8 0:08.0 17:39/M
26 DANELLE HARDMAN 1188 37 409 30:37.1 54:59.1 55:30.0 0:30.9 17:41/M
27 ARACELI RODRIGUEZ FORT WORTH TX 1438 35 427 34:54.6 59:16.6 59:40.6 0:23.9 19:03/M
28 NADIA MANCILLA ARLINGTON TX 1226 38 433 36:10.7 1:00:32.7 1:01:41.0 1:08.3 19:28/M
29 ROCIO MARTIN GRAND PRAIRIE TX 1409 39 439 37:53.5 1:02:15.5 1:03:44.5 1:29.0 20:01/M
30 KAREN ANDERSON 1032 37 446 49:42.4 1:14:04.4 1:14:30.0 0:25.6 23:49/M
31 STACEY JACKSON 1060 35 448 55:58.0 1:20:20.0 1:20:20.7 0:00.6 25:50/M
32 LORENA BAEZA 1006 38 450 1:09:19.7 1:33:41.7 1:33:41.7 30:07/M
 

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DANELLE BATZEL 1265 38 4   17:48.1 17:48.9 0:00.8 5:43/M
2 MARK MILLER CARROLLTON TX 1421 37 15 2:36.5 20:24.7 20:26.6 0:01.9 6:34/M
3 HARLEY BROWN GRAND PRAIRIE TX 1343 37 62 7:11.5 24:59.7 26:23.4 1:23.6 8:02/M
4 MR BITTNER 1594 36 80 8:17.6 26:05.7 26:13.0 0:07.2 8:23/M
5 JEREMY GREENWICH 1155 37 101 9:19.4 27:07.5 31:04.3 3:56.7 8:43/M
6 JULIAN WALLEN 1016 38 122 10:27.8 28:15.9 29:16.6 1:00.7 9:05/M
7 DERRION DAVIS 1614 37 132 11:00.1 28:48.2 28:54.9 0:06.6 9:16/M
8 J. JULIAN HERNANDEZ GRAND PRAIRIE TX 1388 37 146 11:48.5 29:36.7 29:37.0 0:00.3 9:31/M
9 ANDREW KING ARLINGTON TX 1282 35 149 11:49.2 29:37.4 30:17.1 0:39.7 9:31/M
10 CHRIS DYSER ARLINGTON TX 1370 36 166 12:49.4 30:37.5 30:57.6 0:20.0 9:51/M
11 TIM MILLER GRAND PRAIRIE TX 1073 38 225 17:03.9 34:52.1 35:58.7 1:06.5 11:13/M
12 BROCK KLIEN 1660 37 289 23:07.6 40:55.8 41:54.4 0:58.5 13:09/M
13 MATTHEW QUISENBERRY 1211 35 308 25:25.0 43:13.2 43:23.1 0:09.9 13:54/M
14 HECTOR CORTEZ 1051 39 313 25:38.0 43:26.2 44:10.0 0:43.7 13:58/M
15 MICHAEL DAHL 1056 38 434 42:45.0 1:00:33.2 1:02:02.5 1:29.3 19:28/M
 

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LILA MURPHY 1626 44 30   22:52.6 22:54.3 0:01.7 7:21/M
2 CHYLOE BROWN 1007 40 81 3:14.2 26:06.9 27:17.5 1:10.6 8:24/M
3 DAUNE HYAMS ARLINGTON TX 1655 40 114 5:00.8 27:53.4 28:41.0 0:47.5 8:58/M
4 VANDY SIHARATH 1129 44 142 6:26.1 29:18.8 29:54.9 0:36.1 9:25/M
5 TIFFANY MAJORS GRAND PRAIRIE TX 1407 43 176 8:30.3 31:23.0 31:37.1 0:14.1 10:05/M
6 CHRISTY BAXTER 1174 40 189 9:05.4 31:58.1 33:25.3 1:27.2 10:17/M
7 ELSA ESPINOZA IRVING TX 1371 41 194 9:25.4 32:18.0 32:25.6 0:07.5 10:23/M
8 CHRISTINA TITLER GRAND PRAIRIE TX 1254 44 212 11:01.2 33:53.9 34:54.0 1:00.1 10:54/M
9 LORENA GARCIA GRAND PRAIRIEGRAND PRAIRI TX 1378 41 220 11:36.4 34:29.0 34:34.3 0:05.2 11:05/M
10 AMARA WALLACE 1466 42 234 12:36.9 35:29.6 35:45.8 0:16.2 11:25/M
11 KRISTI BRIGGS ARLINGTON TX 1149 43 237 12:45.3 35:38.0 36:23.4 0:45.4 11:27/M
12 CLAUDIA AYON ROWLETT TX 1650 44 245 13:06.2 35:58.9 36:22.6 0:23.7 11:34/M
13 SANDEE GONZALES 1119 43 288 18:03.0 40:55.6 41:00.6 0:05.0 13:09/M
14 TERESA GARZA GRAND PRAIRIE TX 1116 42 304 20:00.8 42:53.5 43:26.9 0:33.3 13:47/M
15 STACEY MARTIN DALLAS TX 1410 42 335 23:18.4 46:11.0 47:08.3 0:57.2 14:51/M
16 DAWN ETHRIDGE 1246 43 347 24:20.1 47:12.7 48:47.1 1:34.3 15:11/M
17 NICOLA HOFF 1194 41 357 24:45.3 47:38.0 48:35.9 0:57.9 15:19/M
18 ANGELA HOWARD GRAND PRAIRIE TX 1393 40 382 28:00.1 50:52.8 51:22.5 0:29.7 16:21/M
19 ALISA MARTINEZ 1203 42 401 30:53.4 53:46.0 55:06.0 1:20.0 17:17/M
20 TRACY PARKER 1284 40 417 32:57.4 55:50.1 57:19.4 1:29.3 17:57/M
21 AMY SOLIS 1042 40 432 37:24.2 1:00:16.9 1:02:03.2 1:46.3 19:23/M
22 LAURA RHODES DALWORTHINGTON GARDENS TX 1164 43 437 38:46.7 1:01:39.4 1:03:01.1 1:21.7 19:49/M
23 SUZANNAH DAHL 1057 41 438 39:08.1 1:02:00.8 1:02:00.8 19:56/M
 

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DON ROBERTSON GRAND PRAIRIE TX 1309 42 7   18:14.8 18:16.4 0:01.6 5:52/M
2 RAY BANKS DALLAS TX 1299 42 11 1:43.3 19:58.1 19:59.8 0:01.7 6:25/M
3 MICHAEL LOEHR 1545 42 14 2:02.9 20:17.7 20:19.7 0:02.0 6:31/M
4 ADRIAN MORA 1604 42 21 3:04.3 21:19.1 21:21.7 0:02.6 6:51/M
5 ERIC GOMEZ GRAND PRAIRIE TX 1382 42 31 4:40.3 22:55.1 23:00.0 0:04.8 7:22/M
6 ALLEN SIMPSON GRAND PRAIRIE 1596 42 44 5:38.2 23:53.0 24:11.2 0:18.2 7:41/M
7 BUDDY KELSO 1011 40 71 6:56.8 25:11.6 26:06.3 0:54.6 8:06/M
8 SHAWN MERCADAL EULESS TX 1419 44 97 8:38.0 26:52.8 27:04.7 0:11.8 8:38/M
9 SILVERIO ESPINOZA WAXAHACHIE TX 1372 44 106 8:57.0 27:11.8 27:19.7 0:07.8 8:44/M
10 ROBERT MCLAIN GRAND PRAIRIE TX 1415 44 107 8:57.4 27:12.2 27:18.0 0:05.8 8:45/M
11 ROBERT RIVAS 1592 43 133 10:37.3 28:52.1 28:54.6 0:02.4 9:17/M
12 JASON HYMAN 1197 41 147 11:22.2 29:37.0 29:46.6 0:09.5 9:31/M
13 STEVEN MACHICEK GRAND PRAIRIE TX 1671 40 152 11:33.2 29:48.0 32:54.8 3:06.8 9:35/M
14 LARRY MATTHEWS JR DALLAS TX 1411 41 206 15:01.3 33:16.1 34:24.6 1:08.4 10:42/M
15 ERNESTO SANTAMARIA ARLINGTON TX 1724 42 228 16:44.2 34:59.0 35:23.5 0:24.4 11:15/M
16 KEVIN CHESTER 1180 40 256 18:50.9 37:05.7 38:51.9 1:46.2 11:55/M
17 JOSEPH FUENTES 1111 43 305 24:39.0 42:53.8 43:27.4 0:33.6 13:47/M
18 NICK ARELLANO VENUS TX 1272 41 323 26:11.2 44:26.0 45:08.3 0:42.3 14:17/M
19 KEVIN LOCKS 1013 43 369 31:11.8 49:26.6 50:49.0 1:22.4 15:54/M
20 JEFF RHODES DALWORTHINGTON GARDENS TX 1163 44 436 43:21.6 1:01:36.4 1:03:02.3 1:25.8 19:48/M
 

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROSE ALMANZA 1298 46 45   24:05.9 24:50.2 0:44.3 7:45/M
2 MARIA VERBONAC CALGARY AB 1464 49 54 0:20.5 24:26.4 24:29.8 0:03.3 7:51/M
3 SHARON KING 1303 48 88 2:22.7 26:28.6 26:35.7 0:07.0 8:31/M
4 CAROLYNN BAUMAN HURST TX 1713 46 93 2:35.1 26:41.0 26:48.9 0:07.9 8:35/M
5 KATE MERCADAL EULESS TX 1418 47 98 2:51.7 26:57.6 27:10.9 0:13.2 8:40/M
6 TANEKA BROWN GRAND PRAIRIE TX 1347 46 108 3:14.4 27:20.3 28:25.9 1:05.5 8:47/M
7 STEPHANIE CLAYTON GRAND PRAIRIE TX 1008 48 162 6:17.1 30:23.0 30:27.8 0:04.7 9:46/M
8 JUDY VEGA ARLINGTON TX 1663 45 165 6:28.1 30:34.0 30:50.7 0:16.6 9:50/M
9 SHELLY CANSINO FORT WORTH TX 1591 49 169 6:45.0 30:50.9 31:48.3 0:57.3 9:55/M
10 LESLIE RADKE 1095 49 191 7:59.5 32:05.4 32:27.5 0:22.1 10:19/M
11 STEPHANIE ONEAL GRAND PRAIRIE TX 1427 48 193 8:03.1 32:09.0 33:19.2 1:10.2 10:20/M
12 LAURA RIDDLE GRAND PRAIRIE TX 1437 45 199 8:35.7 32:41.6 32:45.7 0:04.1 10:31/M
13 JERRI SANOJA ARLINGTON TX 1441 49 207 9:10.5 33:16.4 34:12.1 0:55.6 10:42/M
14 ELLEN THAMES 1291 47 235 11:25.0 35:30.9 36:52.1 1:21.1 11:25/M
15 KIM CAVITT TX 1048 46 267 14:24.0 38:29.9 39:19.5 0:49.5 12:22/M
16 JEANETTE SEGURA ARLINGTON TX 1445 45 272 15:20.1 39:26.0 39:48.7 0:22.7 12:41/M
17 TAMMY WHITTEN 1294 46 274 15:23.5 39:29.4 39:40.6 0:11.1 12:42/M
18 RENEE ICKES MANSFIELD TX 1624 47 279 16:00.5 40:06.4 41:23.3 1:16.9 12:54/M
19 STEPHANIE MORENO GRAND PRAIRIE TX 1308 49 282 16:18.8 40:24.7 41:30.4 1:05.7 12:59/M
20 KIM MCNELIS 1039 49 290 17:07.5 41:13.4 41:42.3 0:28.8 13:15/M
21 CELESTE LINDELL GRAND PRAIRIE TX 1403 45 292 17:10.8 41:16.7 41:38.7 0:22.0 13:16/M
22 MELISSA BRAKE GRANDVIEW TX 1275 47 339 22:19.8 46:25.7 47:12.0 0:46.2 14:55/M
23 PEGGY BROZ MANSFIELD TX 1349 48 341 22:45.5 46:51.4 48:23.1 1:31.6 15:04/M
24 MOLLIE SIHARATH 1128 47 377 26:12.8 50:18.7 51:36.6 1:17.9 16:10/M
25 LISA BAXTER RHOME TX 1334 49 390 28:04.0 52:09.9 52:29.0 0:19.0 16:46/M
26 LORI MESSAMORE GRAND PRAIRIE TX 1420 45 424 34:19.4 58:25.3 59:34.8 1:09.4 18:47/M
27 ANNA ANDERSON 1141 45 426 34:55.8 59:01.7 1:00:16.0 1:14.3 18:59/M
28 ZEANNA KEYS 1036 49 431 36:09.9 1:00:15.8 1:02:01.8 1:46.0 19:22/M
29 CAURA WELSON 1668 49 444 47:41.3 1:11:47.2 1:11:47.7 0:00.5 23:05/M
 

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CRAIG CARROLL DUNCANVILLE TX 1082 49 38   23:39.8 23:47.3 0:07.5 7:36/M
2 JODY BRIGGS ARLINGTON TX 1148 48 47 0:32.7 24:12.6 24:57.1 0:44.4 7:47/M
3 ARNULFO GONZALEZ 1605 47 66 1:25.3 25:05.2 25:11.4 0:06.1 8:04/M
4 RICARDO SANOJA ARLINGTON TX 1442 49 136 5:23.6 29:03.4 29:59.7 0:56.2 9:20/M
5 IAN DUITMAN DUNCANVILLE TX 1635 45 153 6:08.2 29:48.1 31:10.4 1:22.2 9:35/M
6 MEKONEN TESFAGABE DALLAS TX 1649 45 241 12:10.9 35:50.8 35:58.0 0:07.2 11:31/M
7 TONY LARA 1317 47 247 12:21.5 36:01.4 37:11.9 1:10.4 11:35/M
8 ANILBIR BHATIA FT WORTH TX 1715 46 251 12:56.4 36:36.2 37:29.4 0:53.2 11:46/M
9 DARRIN WITTEN 1295 48 269 15:17.0 38:56.8 39:41.5 0:44.7 12:31/M
10 WAYNE THAMES 1664 48 294 17:50.4 41:30.3 42:51.3 1:21.0 13:21/M
11 MIKE BARNETT DUNCANVILLE 1138 47 314 19:46.4 43:26.3 43:48.6 0:22.3 13:58/M
12 TROY BRAKE GRANDVIEW TX 1276 47 333 22:20.1 46:00.0 46:46.6 0:46.6 14:47/M
13 ROBERT CAHILL 1222 49 373 26:18.6 49:58.5 51:52.1 1:53.6 16:04/M
14 MAULESM TRIPATMI 1133 49 410 31:28.2 55:08.1 55:26.9 0:18.8 17:44/M
 

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LYNN BRONDER GRAND PRAIRIE TX 1300 52 60   24:53.2 25:37.6 0:44.4 8:00/M
2 PAULA SULLIVAN DESOTO TX 1455 50 96 1:54.6 26:47.8 27:18.9 0:31.0 8:37/M
3 TRACEY BROOKS RHOME TX 1342 51 119 3:14.9 28:08.1 28:25.1 0:17.0 9:03/M
4 TRACY STAPP ARLINGTON TX 1076 54 125 3:27.3 28:20.5 28:31.1 0:10.6 9:07/M
5 MARTA RODRIGUEZ GRAND PRAIRIE TX 1232 50 131 3:50.8 28:44.0 28:51.7 0:07.7 9:14/M
6 SHELLY POHL ARLINGTON TX 1040 52 137 4:10.4 29:03.6 29:11.9 0:08.2 9:20/M
7 PEGGY BENNETT ARLINGTON TX 1336 53 161 5:28.9 30:22.1 30:24.5 0:02.3 9:46/M
8 JANA FANNON MIDLOTHIAN TX 1278 54 200 7:50.0 32:43.2 33:29.4 0:46.1 10:31/M
9 CHERYL MCKNIGHT DESOTO TX 1413 54 211 8:58.3 33:51.5 33:58.7 0:07.1 10:53/M
10 YOLANDA SANTAMARIA ARLINGTON TX 1725 53 280 15:14.3 40:07.5 40:35.0 0:27.4 12:54/M
11 SUSAN LADYMON RICHARDSON TX 1642 52 302 17:38.8 42:32.1 43:32.1 1:00.0 13:41/M
12 LOYE KENNY OLATHE KS 1399 54 318 18:58.5 43:51.7 45:17.6 1:25.9 14:06/M
13 JONNIE ALLEN 1105 53 337 21:29.9 46:23.1 46:28.0 0:04.8 14:55/M
14 LISA HAMILTON IRVING TX 1383 50 372 25:05.2 49:58.4 51:18.0 1:19.6 16:04/M
15 DARLA MARTIN IRVING TX 1408 52 375 25:07.3 50:00.6 51:18.0 1:17.4 16:05/M
16 SANDRA SPROTT ARLINGTON TX 1454 51 391 27:34.2 52:27.4 53:52.8 1:25.3 16:52/M
17 DENISE MCCONNELL GRAND PRAIRIE TX 1094 53 415 30:29.3 55:22.5 55:29.0 0:06.4 17:48/M
18 CELINA KILGORE ARLINGTON TX 1723 51 421 31:33.3 56:26.6 57:09.6 0:43.0 18:09/M
19 TERESA FRANCIS 1034 52 445 49:08.8 1:14:02.0 1:14:30.6 0:28.5 23:48/M
 

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TRAVIS COOMER 1661 54 78   25:32.2 25:39.3 0:07.0 8:13/M
2 JOE KING GRAND PRAIRIE TX 1302 51 79 0:27.6 25:59.8 26:43.7 0:43.8 8:21/M
3 GERARD RODRIGUEZ GRAND PRAIRIE TX 1231 52 90 0:58.3 26:30.6 26:32.6 0:02.0 8:31/M
4 CURTS LINRCOTT ARLINGTON TX 1669 50 130 3:11.5 28:43.8 29:23.9 0:40.1 9:14/M
5 JOE SILBURN GRAND PRAIRIE TX 1726 51 138 3:39.7 29:12.0 30:14.5 1:02.5 9:23/M
6 DAVID LEMOND DALLAS TX 1402 52 148 4:05.0 29:37.2 29:53.2 0:16.0 9:31/M
7 FARON STAUFFER DALWORTHINGTON GARDENS TX 1651 53 167 5:11.0 30:43.2 31:49.2 1:05.9 9:53/M
8 ANDREW LEE DALLAS TX 1090 54 202 7:21.6 32:53.9 34:15.0 1:21.0 10:34/M
9 GUY MCKNIGHT DESOTO TX 1414 54 311 17:50.4 43:22.6 43:48.3 0:25.6 13:57/M
10 DIANA BHATIA FT WORTH TX 1716 54 329 20:13.9 45:46.2 46:41.7 0:55.5 14:43/M
11 JAMES DELMARK GRAND PRAIRIE TX 1362 54 362 22:56.8 48:29.1 50:04.8 1:35.6 15:35/M
12 KENDELL KEETER 1301 50 370 24:09.3 49:41.5 50:32.7 0:51.1 15:59/M
13 ROCKY RHOADS IRVING TX 1435 53 374 24:26.5 49:58.7 51:18.0 1:19.3 16:04/M
14 SHANE CAVITT GRAND PRAIRIE TX 1050 50 430 34:41.6 1:00:13.8 1:01:07.4 0:53.5 19:22/M
 

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LETICIA TRAVIS 1131 55 121   28:14.0 28:17.6 0:03.5 9:05/M
2 VERONICA SCHORN 1041 55 164 2:18.2 30:32.3 30:40.6 0:08.3 9:49/M
3 DEBRA BROOKS GRAND PRAIRIE TX 1341 59 227 6:41.9 34:56.0 35:47.8 0:51.8 11:14/M
4 DIANA DELACRUZ FORT WORTH TX 1360 56 360 20:06.1 48:20.2 48:53.1 0:32.9 15:32/M
5 MARGIE MENDOZA 1228 59 363 20:27.9 48:42.0 50:36.9 1:54.9 15:40/M
6 LAURIE STEVENS 1289 56 419 27:43.6 55:57.6 56:59.0 1:01.3 17:59/M
 

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID LANE JR ARLINGTON TX 1401 58 24   21:35.9 21:36.9 0:01.0 6:56/M
2 ROBERT CHAPE 1256 56 32 1:24.5 23:00.5 23:00.5 7:24/M
3 RON RADKE 1097 57 34 1:49.9 23:25.8 23:30.1 0:04.2 7:32/M
4 MARK SMITH ARLINGTON TX 1450 56 53 2:47.4 24:23.4 26:03.9 1:40.5 7:50/M
5 WAYNE KANACK MIDLOTHIAN TX 1398 55 73 3:39.2 25:15.2 25:27.4 0:12.2 8:07/M
6 WILLIAM KENNY OLATHE KS 1400 58 143 7:43.8 29:19.8 30:46.9 1:27.0 9:26/M
7 MARK TESTARDI DALLAS TX 1101 55 144 7:51.9 29:27.8 29:39.7 0:11.8 9:28/M
8 JOHN MEYER 1241 55 192 10:30.6 32:06.6 32:13.0 0:06.3 10:19/M
9 MICHAEL THOMPSON 1025 55 331 24:11.3 45:47.2 46:40.2 0:52.9 14:43/M
10 JAMES BENJAMIN GRAPEVINE TX 1714 56 420 34:48.8 56:24.8 57:08.9 0:44.1 18:08/M
11 MAREK AST RED OAK TX 1712 58 443 44:46.2 1:06:22.2 1:06:47.2 0:24.9 21:20/M
12 BILLY WHITE HEATH TX 1468 56 449 1:11:27.8 1:33:03.7 1:34:06.8 1:03.0 29:55/M
 

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DORIS LODICS ARLINGTON TX 1404 63 95   26:46.9 26:54.6 0:07.7 8:36/M
2 LYDIA DARNELL TX 1327 64 197 5:44.9 32:31.9 32:34.9 0:03.0 10:27/M
3 JANET PLATTNER GRAND PRAIRIE TX 1430 63 231 8:25.7 35:12.6 35:57.2 0:44.5 11:19/M
4 DEBBIE AARON BURLESON TX 1322 62 281 13:26.4 40:13.3 41:10.5 0:57.2 12:56/M
5 LEE ANNE RICHARD JOSHUA TX 1436 60 293 14:37.9 41:24.8 42:21.4 0:56.5 13:19/M
6 MONICA CARCIA 1237 63 338 19:36.8 46:23.7 47:14.7 0:50.9 14:55/M
7 KATHLEEN CONSTANT 1181 63 358 21:24.1 48:11.0 49:14.5 1:03.4 15:30/M
8 MARY MORALES ARLINGTON TX 1423 60 367 22:16.7 49:03.6 49:46.1 0:42.5 15:46/M
9 KAREN EVANS 1373 60 388 25:07.7 51:54.7 52:49.3 0:54.6 16:41/M
10 LORRAINE AST RED OAK TX 1711 60 397 26:25.9 53:12.8 53:39.7 0:26.9 17:06/M
11 MARGO BRIAN ARLINGTON TX 1339 64 403 27:18.8 54:05.7 55:28.7 1:23.0 17:23/M
 

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROBERT MCINTOSH GRAND PRAIRIE TX 1307 64 48   24:14.4 24:17.1 0:02.6 7:48/M
2 MACK GRAHAM 1089 60 52 0:07.6 24:22.1 24:31.0 0:08.8 7:50/M
3 RICHARD KRESSE 1612 63 82 1:54.7 26:09.2 26:31.6 0:22.4 8:25/M
4 STEPHEN ALCORN COPPELL TX 1312 62 222 10:29.5 34:43.9 36:04.3 1:20.3 11:10/M
5 GARY L SCHEPF IRVING TX 1443 60 277 15:25.2 39:39.7 40:42.3 1:02.6 12:45/M
6 SETH SCH 1244 63 325 20:16.4 44:30.8 46:55.5 2:24.6 14:19/M
 

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 1380 68 326   45:26.4 46:28.1 1:01.6 14:37/M
2 NANCY SMITH ARLINGTON TX 1656 65 387 6:06.2 51:32.7 52:29.3 0:56.6 16:34/M
3 GLORIA WILLIAMS GRAND PRAIRIE TX 1267 67 404 9:03.8 54:30.3 55:29.4 0:59.0 17:31/M
 

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LARRY LICHNOVSKY ARLINGTON TX 1259 68 36   23:30.2 23:33.7 0:03.4 7:33/M
2 NOEL SUNIGA ARLINGTON TX 1456 68 115 4:27.1 27:57.3 27:58.5 0:01.1 8:59/M
3 SCOTT MCKISSICK 1412 67 116 4:28.3 27:58.6 28:02.0 0:03.4 9:00/M
4 DICK PARKER ARLINGTON TX 1160 65 127 4:58.0 28:28.2 29:07.0 0:38.8 9:09/M
5 D.C. SNEED GRAND PRAIRIE TX 1452 67 248 12:39.1 36:09.3 36:20.0 0:10.6 11:37/M
6 RICK FANNON MIDLOTHIAN TX 1279 66 359 24:41.0 48:11.2 48:38.2 0:26.9 15:30/M
 

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SUSAN FORTIN ARLINGTON TX 1377 70 287   40:42.1 41:13.1 0:31.0 13:05/M
2 BETSY VENEZIANO CARROLLTON TX 1463 70 315 2:44.6 43:26.8 43:33.8 0:07.0 13:58/M
3 THERESA SHED RHOME GA 1448 72 320 3:20.4 44:02.6 44:21.3 0:18.7 14:10/M
4 JANET RUHNOW DUNCANVILLE TX 1439 71 355 6:54.6 47:36.7 48:52.0 1:15.3 15:18/M
5 SUSAN EDDLEMON 1316 71 413 14:39.9 55:22.0 56:24.3 1:02.2 17:48/M
 

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BILL RICHARDSON ARLINGTON TX 1261 71 59   24:46.1 24:48.0 0:01.8 7:58/M
2 TERRY SHELDON 1658 74 139 4:27.7 29:13.9 29:29.1 0:15.2 9:24/M
3 KEITH WHITSEL GRAND PRAIRIE TX 1598 70 217 9:34.0 34:20.2 35:05.8 0:45.6 11:02/M
4 MICHAEL FORTIN ARLINGTON TX 1376 71 270 14:12.3 38:58.5 39:28.3 0:29.8 12:32/M
5 KAE BAILEY 1173 70 332 21:10.3 45:56.5 46:05.7 0:09.2 14:46/M
6 DAVID EDDLEMON GRAND PRAIRIE TX 1315 72 334 21:17.2 46:03.4 47:05.6 1:02.2 14:48/M
 

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SHERRY ROBINSON FORT WORTH TX 1628 77 230   35:08.9 35:29.1 0:20.2 11:18/M
 

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JIM HAYDEN Great Bend KS 1597 75 299   41:56.9 42:42.7 0:45.8 13:29/M
 

Male 80 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GENE BROCK ARLINGTON TX 1340 87 301   42:20.3 42:28.1 0:07.8 13:37/M