Unforgotten Heroes 5K & 10K

Age Group Results

May 26, 2014


Results by RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

5K Timed

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MAGALY SOTO ARLINGTON TX 480 37 9   19:57.3 20:17.6 6:25/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 VIRGILIO MARTINEZ ARLINGTON TX 565 20 1   15:58.7 16:18.9 5:08/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ELIZABETH MARKS EULESS TX 285 45 41   25:33.1 26:27.3 8:13/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JESUS LOPEZ DALLAS TX 556 48 10   20:19.7 20:40.4 6:32/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ANTONIO BARRIOS DALLAS TX 562 62   27:05.9 27:27.3 8:43/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 BERKLEE BROOKS TOLAR TX 61 7 171   34:13.3 34:13.3 11:00/M
2 AURELIA MAYER COPPELL TX 508 8 278 9:29.5 43:42.8 44:08.2 14:03/M
Top

Male 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RYAN BROWN SOUTHLAKE TX 223 8 82   28:28.7 29:04.9 9:09/M
2 BENJAMIN BOWER IRVING TX 111 7 117 2:25.5 30:54.2 31:24.2 9:56/M
3 TRAVIS TURNER FLOWER MOUND TX 521 8 181 6:36.2 35:05.0 35:26.2 11:17/M
4 JAMES BRETT ARLINGTON TX 216 7 185 6:56.1 35:24.8 36:47.7 11:23/M
5 JOSH SLABBERTS GRAND PRAIRIE TX 588 3 202 8:34.5 37:03.2 38:45.5 11:55/M
6 BARRETT HOWARD ARLINGTON TX 108 8 205 8:45.9 37:14.7 38:23.8 11:58/M
7 ALEXANDER JORDAN FORT WORTH TX 506 4 228 11:10.9 39:39.6 41:07.7 12:45/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ERIN BLASINGAME ARLINGTON TX 184 9 128   31:29.9 32:28.0 10:07/M
2 ALLI BELLE STIDHAM SAGINAW TX 344 9 132 0:20.1 31:50.0 32:55.3 10:14/M
3 ELISABETH FONTENOT KENNEDALE TX 241 10 150 1:33.0 33:03.0 34:06.7 10:38/M
4 ERIN HIRSCH MANSFIELD TX 3491 10 197 5:16.1 36:46.1 37:12.0 11:49/M
5 ALLISON TURNBOW GRAND PRAIRIE TX 3489 9 198 5:25.0 36:55.0 37:21.0 11:52/M
6 LAUREN BRETT PANTEGO TX 217 10 210 6:11.5 37:41.5 39:11.2 12:07/M
7 SAMANTHA VASQUEZ DENTON TX 471 9 242 9:41.5 41:11.5 41:40.6 13:15/M
8 KATIE STAGNER ALEDO TX 117 11 250 10:13.3 41:43.2 42:59.3 13:25/M
9 AUTUMN RANDLES JACKSONVILLE FLORIDA 319 11 253 10:38.8 42:08.7 43:06.8 13:33/M
10 MARGOT MORGAN GARLAND TX 303 9 329 20:44.6 52:14.5 53:38.3 16:48/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 PRESTON HOWARD ARLINGTON TX 110 10 13   21:21.7 21:43.7 6:52/M
2 XAVIER HIRSCH MANSFIELD TX 599 10 26 3:03.0 24:24.7 24:48.4 7:51/M
3 MATTHEW BOWER IRVING TX 114 10 27 3:07.4 24:29.1 24:57.1 7:52/M
4 RUDY SALDIVAR JR SPRINGTOWN TX 128 9 44 4:25.5 25:47.2 26:30.2 8:17/M
5 HEMOKI NIYOUKBRU 3902 9 59 5:30.5 26:52.2 27:14.3 8:38/M
6 LUKE ANDERSON ARLINGTON TX 555 9 73 6:31.5 27:53.2 28:16.6 8:58/M
7 BROCK ZIMMER GRAPEVINE TX 523 10 89 7:47.7 29:09.4 29:59.9 9:22/M
8 JOEL MAYER COPPELL TX 510 11 90 7:57.1 29:18.9 29:40.7 9:25/M
9 COLIN BROWN SOUTHLAKE TX 222 10 108 9:07.3 30:29.0 31:05.0 9:48/M
10 WILL NICHOLSON GRAPEVINE TX 514 10 121 9:42.1 31:03.8 31:53.8 9:59/M
11 JUSTIN GILL BEDFORD TX 15 10 138 11:01.6 32:23.3 33:00.5 10:25/M
12 GRAYSON TURNER FLOWER MOUND TX 518 11 145 11:18.1 32:39.8 33:00.7 10:30/M
13 NATHAN SLABBERTS GRAND PRAIRIE TX 585 10 201 15:40.7 37:02.4 38:45.9 11:54/M
14 LUKE BOGUSKI MANSFIELD TX 3490 9 238 19:11.2 40:32.9 40:57.2 13:02/M
15 MAYSON THIEBAUD BRIDGEPORT TX 348 11 251 20:43.0 42:04.7 43:16.7 13:32/M
16 CHANCE MORGAN GARLAND TX 302 11 318 29:49.6 51:11.3 52:35.7 16:27/M
17 KENNY SANCHEZ GRAND PRAIRIE TX 516 9 324 30:12.3 51:34.0 53:05.4 16:35/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 BRAYLON WHITE GRAND PRAIRIE TX 171 12 136   32:16.8 33:02.3 10:23/M
2 MEGAN BRETT PANTEGO TX 219 14 183 3:06.2 35:23.1 36:46.7 11:23/M
3 JACKIE RODRIGUEZ FORT WORTH TX 54 12 217 5:52.4 38:09.2 38:55.2 12:16/M
4 LAUREN RODRICKS Aledo TX 3908 13 224 6:53.6 39:10.5 40:26.2 12:36/M
5 CLAIRE STAGNER ALEDO TX 116 12 225 6:54.5 39:11.3 40:27.0 12:36/M
6 MARIA RODRIGUEZ FORT WORTH TX 56 14 237 8:11.8 40:28.7 41:14.4 13:01/M
7 NICOLE TA FORT WORTH TX 517 13 239 8:28.3 40:45.2 41:09.6 13:06/M
8 SARA BLASINGAME ARLINGTON TX 185 12 245 9:14.0 41:30.9 42:32.4 13:21/M
9 SPRING BETHEA CEDAR HILL TX 45 14 264 10:16.8 42:33.7 43:20.8 13:41/M
10 SHANNON SLABBERTS GRAND PRAIRIE TX 586 12 277 11:11.8 43:28.6 43:55.7 13:59/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JARRED O'CONNOR FORT WORTH TX 591 14 5   19:25.3 19:45.6 6:15/M
2 ANDREW BALOD COLLEYVILLE TX 557 13 17 2:13.3 21:38.7 22:01.3 6:57/M
3 JOHN GILL BEDFORD TX 14 14 23 4:49.7 24:15.1 24:52.8 7:48/M
4 FREDERICK OWEN HURST TX 79 13 28 5:04.0 24:29.3 25:02.9 7:52/M
5 CAMDEN GILL BEDFORD TX 13 12 56 7:11.0 26:36.3 27:14.3 8:33/M
6 KALEB COLEMAN CLEBURNE TX 24 13 60 7:27.5 26:52.9 27:32.6 8:38/M
7 JACK HOTCHKISS BURLESON TX 258 13 67 7:59.7 27:25.0 28:35.4 8:49/M
8 KOLLIN SORKE JOSHUA TX 29 14 68 8:13.3 27:38.6 28:18.1 8:53/M
9 CANNON GOWE HURST TX 244 14 345 36:54.3 56:19.6 56:19.6 18:06/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KAYLA ANDERSON FORT WORTH TX 148 18 34   24:57.3 25:22.1 8:01/M
2 EMILY AYERS CORINTH TX 205 15 38 0:09.1 25:06.4 25:29.4 8:04/M
3 KAITLIN GEORGE HURST TX 78 19 148 8:03.5 33:00.9 33:35.1 10:37/M
4 STEFANIE HOTCHKISS BURLESON TX 260 16 149 8:03.6 33:01.0 34:11.2 10:37/M
5 GRACE COOK FORT WORTH TX 16 18 175 9:35.7 34:33.1 35:04.4 11:07/M
6 PAIGE TIEMANN BURLESON TX 594 15 187 10:33.8 35:31.1 36:10.2 11:25/M
7 JUVELYN OWEN HURST TX 82 18 203 12:08.6 37:05.9 37:40.3 11:55/M
8 MAKENNA MADINGER GRAND PRAIRIE TX 46 15 263 17:35.8 42:33.2 43:17.8 13:41/M
9 SARAH MORENO GRAND PRAIRIE TX 300 18 308 24:45.1 49:42.5 50:57.0 15:59/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RANDY CARRANZA ARLINGTON TX 570 19 2   17:14.5 17:34.5 5:32/M
2 QUINTON AYERS CORINTH TX 206 17 6 2:11.7 19:26.2 19:49.0 6:15/M
3 JUSTIN MARTIN SAGINAW TX 287 16 7 2:14.0 19:28.5 19:49.5 6:16/M
4 CLAUDE NIZEYIMANA ARLINGTON TX 491 17 8 2:22.9 19:37.4 19:59.2 6:18/M
5 KENTON SORKE JOSHUA TX 28 16 32 7:40.1 24:54.6 25:34.6 8:00/M
6 TIMOTHY COOK FORT WORTH TX 19 16 47 8:40.4 25:54.9 26:23.4 8:20/M
7 DWIGHT DEBENPORT FORT WORTH TX 20 16 87 11:37.9 28:52.4 29:24.1 9:17/M
8 CHRIS VILLARREAL HURST TX 85 19 195 19:26.5 36:41.0 37:15.8 11:48/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JENNIFER AGUINAGA GRAND PRAIRIE TX 99 22 63   27:10.8 27:35.0 8:44/M
2 BIANCA JONES GRAND PRAIRIE TX 164 23 75 0:47.2 27:58.1 28:29.8 9:00/M
3 TAMERA SCOTT FORT WORTH TX 3911 20 106 3:12.3 30:23.2 30:49.7 9:46/M
4 REBECCA MYERS WEATHERFORD TX 571 23 111 3:23.8 30:34.7 31:04.8 9:50/M
5 BRIANA BARR HASLET TX 208 20 186 8:16.0 35:26.9 36:25.2 11:24/M
6 YASEMIN EREN WEATHERFORD TX 501 23 190 8:47.5 35:58.3 36:41.9 11:34/M
7 VANESSA OWEN HURST TX 84 21 283 16:56.5 44:07.3 45:11.0 14:11/M
8 SHERYL LOUISE MONTEJO HURST TX 495 21 287 17:55.8 45:06.6 46:09.8 14:30/M
9 KATIE BURR STEPHENVILLE TX 92 24 346 29:27.7 56:38.5 58:00.1 18:13/M
10 KIELA WHITTEN STEPHENVILLE TX 91 24 350 29:30.0 56:40.8 57:59.5 18:13/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JAKE POWERS FORT WORTH TX 316 22 3   17:27.1 17:47.0 5:37/M
2 EVAN SARTIN TINKER AFB OK 328 22 16 4:09.9 21:37.1 22:14.3 6:57/M
3 SAMUEL COOK FORT WORTH TX 18 20 19 6:16.1 23:43.2 24:14.6 7:38/M
4 AARON STEWART AZLE TX 343 24 20 6:16.8 23:44.0 24:07.4 7:38/M
5 QUILLAN EZUE-DEEN HURST TX 77 22 21 6:18.8 23:46.0 24:26.6 7:39/M
6 JOHN OWEN HURST TX 80 22 36 7:32.2 24:59.3 25:32.5 8:02/M
7 DANIEL FLORES WEATHERFORD TX 502 22 45 8:20.5 25:47.7 26:30.1 8:17/M
8 CHRISTOPHER TODD FORT WORTH TX 590 24 61 9:37.1 27:04.2 27:29.6 8:42/M
9 RONALD JOHNSON FORT WORTH TX 263 23 299 30:10.4 47:37.6 48:05.1 15:19/M
10 DON PHAM HURST TX 496 22 321 34:01.8 51:28.9 52:03.5 16:33/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 VANESSA MCKNIGHT QUITMAN TX 292 27 37   25:00.2 25:31.7 8:02/M
2 TIFFANY LLOYD TYLER TX 281 25 105 5:16.3 30:16.5 30:58.4 9:44/M
3 SHASTA GLASENAPP ARLINGTON TX 243 25 110 5:31.9 30:32.1 31:08.6 9:49/M
4 TONI SALDIVAR SPRINGTOWN TX 127 25 116 5:52.8 30:53.0 30:53.0 9:56/M
5 ERICA ESTRADA FORT WORTH TX 238 25 124 6:10.5 31:10.7 31:37.7 10:01/M
6 CYNTHIA GOMEZ GRAND PRAIRIE TX 134 28 147 7:57.3 32:57.5 34:10.2 10:36/M
7 MARY CAMPBELL BURLESON TX 595 27 165 8:53.2 33:53.4 34:32.5 10:54/M
8 MARICELA LARA FORT WORTH TX 277 27 168 9:06.2 34:06.4 35:39.5 10:58/M
9 MICHELLE SCHMEGNER FORT WORTH TX 332 27 177 9:37.1 34:37.3 36:14.8 11:08/M
10 EMILY BRUNO FORT WORTH TX 225 27 194 11:23.3 36:23.5 37:33.3 11:42/M
11 AMY SIGLER EULESS TX 339 27 207 12:21.6 37:21.8 38:19.3 12:01/M
12 NICKI BROSE ARLINGTON TX 221 29 214 12:57.4 37:57.7 38:53.7 12:12/M
13 BRITTANY SCHNEIDER FORT WORTH TX 333 28 229 14:40.1 39:40.3 41:08.3 12:45/M
14 STESHA COLBY FORT WORTH TX 596 29 231 14:51.6 39:51.8 41:04.9 12:49/M
15 ANDREA KLOCINSKI ARLINGTON TX 270 26 246 16:34.5 41:34.7 42:12.9 13:22/M
16 SKYLAR CHASTAIN ARLINGTON TX 231 27 286 19:56.3 44:56.5 45:50.5 14:27/M
17 JENNIFER SARDAY ARLINGTON TX 486 26 310 25:26.4 50:26.6 52:12.7 16:13/M
18 OLIVIA WISE ARLINGTON TX 487 29 311 25:26.4 50:26.6 52:12.6 16:13/M
19 JENNIFER COZAD ARLINGTON TX 234 29 317 26:09.1 51:09.3 52:03.1 16:27/M
20 HEATHER KENNEMUR ARLINGTON TX 41 28 339 29:33.7 54:33.9 55:25.4 17:32/M
21 KRISTA COLBY STEPHENVILLE TX 86 25 347 31:38.8 56:39.0 58:00.0 18:13/M
22 STEPHANIE CERVETTO STEPHENVILLE TX 94 27 348 31:38.9 56:39.1 57:58.0 18:13/M
23 STEPHANY STOKES AUSTIN TX 346 25 355 51:07.8 1:16:08.0 1:16:42.5 24:29/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JUSTIN KENNEDY AUBREY TX 578 26 22   24:01.3 24:30.0 7:43/M
2 MATT CARROLL ARLINGTON TX 499 26 39 1:09.2 25:10.5 25:49.0 8:06/M
3 DERRICK BARKER FORT WORTH TX 207 25 65 3:17.8 27:19.1 27:51.3 8:47/M
4 CAMERON LAKEY CROWLEY TX 272 27 71 3:43.2 27:44.5 29:01.7 8:55/M
5 CODEY BROOKS TOLAR TX 62 29 141 8:31.2 32:32.5 34:13.6 10:28/M
6 JOSE GARZA FORT WORTH TX 573 26 184 11:22.0 35:23.3 35:58.1 11:23/M
7 CHRIS LANE DALLAS TX 73 27 206 13:18.1 37:19.4 37:50.5 12:00/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MARYBELLE GOMEZ WEATHERFORD TX 122 34 97   29:48.6 30:43.9 9:35/M
2 ALLISON ZIMMER GRAPEVINE TX 522 34 104 0:20.9 30:09.6 31:00.0 9:42/M
3 LAQUITA CHAMBERS GRAND PRAIRIE TX 157 31 114 0:57.8 30:46.5 31:23.9 9:54/M
4 MELISSA SEXTON GRAND PRAIRIE TX 43 34 156 3:32.4 33:21.1 34:10.3 10:43/M
5 STORIE GIDDINGS KEENE TX 26 32 163 3:59.1 33:47.8 34:51.5 10:52/M
6 MARI SALDIVAR SPRINGTOWN TX 125 30 169 4:19.8 34:08.4 34:52.7 10:59/M
7 BROOKE PETTY GRAND PRAIRIE TX 42 32 173 4:33.9 34:22.6 35:11.9 11:03/M
8 AMIE STINES GRAND PRAIRIE TX 48 31 266 12:51.2 42:39.9 43:24.4 13:43/M
9 JENNIFER MORRISON DALLAS TX 305 34 269 13:08.5 42:57.2 43:46.3 13:49/M
10 AMANDA DOOLEY MIDLOTHIAN TX 36 31 271 13:19.8 43:08.5 43:54.6 13:52/M
11 BERTHA GANDARA GRAND PRAIRIE TX 38 31 275 13:26.6 43:15.3 43:59.1 13:54/M
12 TIFFANY ROSS GRAND PRAIRIE TX 325 32 276 13:27.3 43:16.0 44:10.5 13:55/M
13 MELANIE HARGROVE FRISCO TX 247 34 294 17:03.5 46:52.2 47:41.2 15:04/M
14 JACQUIE MASK WEATHERFORD TX 123 31 295 17:06.3 46:55.0 47:50.5 15:05/M
15 PHUONG PEREZ ARLINGTON TX 310 31 301 17:51.2 47:39.9 48:31.2 15:19/M
16 LORETTA KETCHUM STEPHENVILLE TX 497 34 320 21:36.4 51:25.1 52:43.5 16:32/M
17 TENISHA EVERETT GRAND PRAIRIE TX 160 33 330 23:07.2 52:55.8 53:45.4 17:01/M
18 SHANNON CREWS GRAND PRAIRIE TX 34 31 331 23:12.0 53:00.7 54:36.2 17:03/M
19 ROBIN TENBOER STEPHENVILLE TX 88 30 351 26:52.1 56:40.8 58:00.8 18:13/M
20 CHRISTIAN MORROW HURST TX 306 34 353 27:58.6 57:47.3 59:28.2 18:35/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ANDREW KING ARLINGTON TX 267 34 53   26:25.9 27:19.3 8:30/M
2 CALEB SMITH SHERMAN TX 50 30 54 0:00.8 26:26.7 27:59.4 8:30/M
3 JAVIER SALDIVAR SPRINGTOWN TX 124 30 92 3:07.4 29:33.3 30:17.8 9:30/M
4 CHASE LAKEY CROWLEY TX 273 30 135 5:41.1 32:07.1 33:24.0 10:20/M
5 PATRICK DOOLEY MIDLOTHIAN TX 37 30 176 8:09.7 34:35.7 35:25.2 11:07/M
6 COLIN BLAFIELD AUBREY TX 576 31 179 8:35.9 35:01.8 36:00.9 11:16/M
7 BEN BROSE ARLINGTON TX 220 30 215 11:32.1 37:58.0 38:53.7 12:12/M
8 JASON CREWS GRAND PRAIRIE TX 33 32 335 27:23.7 53:49.7 55:25.1 17:18/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 HEIDI MCKEE FORT WORTH TX 511 35 29   24:37.6 25:09.4 7:55/M
2 MELISSA ALTHEN BEDFORD TX 12 39 40 0:52.4 25:30.1 26:08.5 8:12/M
3 CHRISTIE SHAW HURST TX 337 38 42 0:56.2 25:33.9 26:33.3 8:13/M
4 KELLI WATLING DALLAS TX 353 39 49 1:25.4 26:03.1 26:38.5 8:23/M
5 LAN NGUYEN ARLINGTON TX 512 39 76 3:20.5 27:58.1 28:23.2 9:00/M
6 KIMBERLY ECKHART HALTOM CITY TX 107 37 78 3:28.3 28:05.9 29:44.4 9:02/M
7 JOY MOESSNER MANSFIELD TX 297 35 80 3:42.0 28:19.7 29:11.8 9:06/M
8 JILL SPAIN MIDLOTHIAN TX 342 39 83 3:59.2 28:36.8 29:13.2 9:12/M
9 MARJORIE DREADIN WEATHERFORD TX 118 35 85 4:13.3 28:51.0 29:46.9 9:17/M
10 JANINE KRAUS FORT WORTH TX 271 37 86 4:14.7 28:52.3 29:33.1 9:17/M
11 MELODY FLEMING WEATHERFORD TX 120 36 91 4:54.0 29:31.7 30:25.4 9:29/M
12 GABRIEL LAMBERT WEATHERFORD TX 581 35 93 4:57.4 29:35.1 30:05.3 9:31/M
13 LESLIE NICHOLSON GRAPEVINE TX 513 38 120 6:25.2 31:02.9 31:53.5 9:59/M
14 NIKKI HONABLEW ARLINGTON TX 503 38 126 6:38.3 31:16.0 31:39.7 10:03/M
15 TIFFANY LOMBARD GRAND PRAIRIE TX 166 37 157 8:44.6 33:22.3 33:59.8 10:44/M
16 MELANIE LUND ARLINGTON TX 284 35 188 11:15.9 35:53.5 36:30.4 11:32/M
17 STEPHANIE TUNELL GRAND PRAIRIE TX 482 38 192 11:45.1 36:22.7 36:58.1 11:42/M
18 AUDREY COATS HURST TX 233 37 209 13:02.8 37:40.5 38:42.2 12:07/M
19 BELINDA PERETTI SAGINAW TX 141 36 212 13:05.0 37:42.6 38:58.1 12:07/M
20 RAELYN HONEY LEWISVILLE TX 504 37 218 13:51.4 38:29.0 38:53.9 12:22/M
21 LATOYA FRAZIER GRAND PRAIRIE TX 161 38 219 14:02.3 38:39.9 39:26.7 12:26/M
22 HEATHER RANDLES JACKSONVILLE FLORIDA 321 39 257 17:36.8 42:14.4 43:13.0 13:35/M
23 JACQUELINE RODRIGUEZ FORT WORTH TX 55 38 265 17:56.8 42:34.4 43:24.1 13:41/M
24 LAKEISHA BETHEA CEDAR HILL TX 44 39 267 18:03.5 42:41.1 43:27.6 13:43/M
25 SONJA WOODS ALEDO TX 49 35 272 18:31.2 43:08.9 43:54.7 13:52/M
26 MARNI BRETT ARLINGTON TX 218 38 292 21:31.1 46:08.8 47:39.3 14:50/M
27 NATALIE HOPKINS DALLAS TX 493 37 312 26:13.6 50:51.3 51:38.4 16:21/M
28 EMILY YOUNG MANSFIELD TX 129 39 316 26:18.5 50:56.2 51:39.8 16:23/M
29 ANGELA SANCHEZ GRAND PRAIRIE TX 515 38 326 26:58.6 51:36.3 53:07.3 16:35/M
30 TONI WEHNERT STEPHENVILLE TX 90 38 338 29:41.2 54:18.8 55:36.4 17:28/M
31 TINA LINEBERRY FORT WORTH TX 280 38 341 30:12.8 54:50.4 55:54.7 17:38/M
32 KIMBERLY SHAW LILLIAN TX 338 35 344 31:06.3 55:44.0 57:12.2 17:55/M
33 MARIA REYES STEPHENVILLE TX 96 36 352 32:06.8 56:44.5 56:44.5 18:15/M
34 NICOLE CANTWELL FARMERS BRANCH TX 228 36 354 44:34.7 1:09:12.4 1:10:07.7 22:15/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ROBERT WATLING DALLAS TX 354 39 4   19:08.4 19:29.1 6:09/M
2 JEREMY RUDD MANSFIELD TX 327 38 18 3:10.8 22:19.2 23:16.5 7:11/M
3 MICHAEL BARRETT Bossier City LA 3905 35 43 6:31.5 25:40.0 26:15.7 8:15/M
4 RUDY SALDIVAR SPRINGTOWN TX 126 36 103 10:59.5 30:07.9 30:53.3 9:41/M
5 DON SMITH FORT WORTH TX 151 39 109 11:22.7 30:31.1 32:00.1 9:49/M
6 MARIO GOMEZ WEATHERFORD TX 121 37 119 11:52.0 31:00.5 31:43.9 9:58/M
7 TIM TYREE JR ARLINGTON TX 351 36 158 14:17.9 33:26.3 34:19.9 10:45/M
8 BRANDON HOWARD ARLINGTON TX 109 38 208 18:19.6 37:28.0 38:36.9 12:03/M
9 PETER GARCIA FORT WORTH TX 133 38 211 18:33.7 37:42.2 38:58.7 12:07/M
10 THOR DREADIN WEATHERFORD TX 119 39 230 20:40.6 39:49.0 40:45.3 12:48/M
11 CARLOS JIMENEZ DENTON TX 262 39 243 22:03.4 41:11.9 41:40.8 13:15/M
12 BLU PEREZ ARLINGTON TX 309 35 300 28:31.1 47:39.6 48:30.8 15:19/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LESLIE VANDERKAR MIDLOTHIAN TX 352 44 46   25:49.6 27:29.3 8:18/M
2 TINA BROWN SOUTHLAKE TX 224 41 113 4:50.4 30:40.0 31:14.8 9:52/M
3 MELISSA BRISCOE ARLINGTON TX 131 44 115 4:59.3 30:49.0 32:03.4 9:55/M
4 JENNIFER HILL GRAND PRAIRIE TX 162 40 118 5:10.0 30:59.6 31:29.0 9:58/M
5 KELLY PRUITT CEDAR HILL TX 317 41 127 5:26.4 31:16.1 31:52.9 10:03/M
6 JOVITA OWEN HURST TX 81 43 142 6:43.9 32:33.5 33:37.6 10:28/M
7 NANCY SORKE JOSHUA TX 30 43 153 7:23.7 33:13.3 34:15.1 10:41/M
8 NATASHA SLABBERTS GRAND PRAIRIE TX 584 41 162 7:55.8 33:45.5 34:12.8 10:51/M
9 MELONIE COLEMAN GRANBURY TX 25 40 164 7:58.6 33:48.3 34:51.9 10:52/M
10 DIONE BRIGHAM GRAND PRAIRIE TX 154 44 166 8:05.9 33:55.6 34:39.2 10:54/M
11 MERCI SMITH FORT WORTH TX 152 42 167 8:11.5 34:01.2 34:45.0 10:56/M
12 MONICA WHITE GRAND PRAIRIE TX 172 44 178 9:00.6 34:50.3 35:35.7 11:12/M
13 PATTY TURNER TURNER FLOWER MOUND TX 520 44 180 9:14.3 35:04.0 35:26.2 11:17/M
14 KIM SEXSON GRANBURY TX 27 42 193 10:33.7 36:23.4 37:25.3 11:42/M
15 ROBIN WILLIAMSON BURLESON TX 357 40 196 10:55.8 36:45.4 37:26.6 11:49/M
16 HOLLI BRETT PANTEGO TX 215 42 240 14:57.8 40:47.5 42:16.9 13:07/M
17 RENATA RODRICKS Aledo TX 3907 44 248 15:48.5 41:38.1 42:53.7 13:23/M
18 AMY STAGNER ALEDO TX 115 41 249 15:48.6 41:38.2 42:53.3 13:23/M
19 SHERRIE DOBBINS GRAND PRAIRIE TX 159 44 255 16:23.1 42:12.7 43:52.5 13:34/M
20 MELINDA KING ARLINGTON TX 268 44 259 16:28.6 42:18.3 43:09.5 13:36/M
21 SHANNON BROWN LANCASTER TX 155 44 260 16:29.4 42:19.0 43:59.8 13:36/M
22 AMBER FOGELMAN WEATHERFORD TX 240 41 293 20:37.4 46:27.1 47:04.9 14:56/M
23 TAJUANA SMITH III IRVING TX 168 42 313 25:02.0 50:51.6 51:38.8 16:21/M
24 DAURIA LEE GRAND PRAIRIE TX 165 43 323 25:43.3 51:32.9 52:21.7 16:34/M
25 MICHELLE FARLEY SANGER TX 51 41 333 27:17.5 53:07.2 54:35.3 17:05/M
26 LEANN DURFEY STEPHENVILLE TX 95 41 337 28:29.0 54:18.7 55:37.1 17:28/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ERIC ZEISSIG ARLINGTON TX 358 40 12   21:01.5 21:21.7 6:45/M
2 MARK BOWER IRVING TX 113 44 14 0:33.0 21:34.6 22:02.2 6:56/M
3 JON BONNELL FORT WORTH TX 3497 43 15 0:33.8 21:35.3 21:56.9 6:56/M
4 ROBERT RIDDLE ARLINGTON TX 539 42 35 3:57.3 24:58.9 25:46.9 8:02/M
5 CURVIE HAWKINS ARLINGTON TX 592 44 69 6:38.9 27:40.5 28:54.7 8:54/M
6 JERRY PRICHARD GRAPEVINE TX 544 40 70 6:41.6 27:43.2 28:09.3 8:55/M
7 JERRY ECKHART HALTOM CITY TX 106 41 77 7:04.1 28:05.6 29:43.9 9:02/M
8 JASON YOUNG MANSFIELD TX 130 42 99 8:47.5 29:49.1 30:32.9 9:35/M
9 DANIEL RODRIGUEZ FORT WORTH TX 53 43 107 9:25.6 30:27.2 31:27.6 9:47/M
10 JEFF COLEMAN CLEBURNE TX 23 42 112 9:33.8 30:35.4 31:40.9 9:50/M
11 ERIC TUNELL GRAND PRAIRIE TX 481 42 134 11:02.3 32:03.9 32:39.4 10:18/M
12 KEVIN FONTENOT KENNEDALE TX 242 40 151 12:01.7 33:03.3 34:06.7 10:38/M
13 MIKE STIDHAM SAGINAW TX 345 42 154 12:11.8 33:13.3 34:18.6 10:41/M
14 CURTIS ROWLAND MANSFIELD TX 326 44 182 14:09.2 35:10.8 36:08.1 11:18/M
15 BRIAN RANDLES ARLINGTON TX 320 43 189 14:54.9 35:56.5 36:53.4 11:33/M
16 MORNE SLABBERTS GRAND PRAIRIE TX 587 42 200 16:00.7 37:02.3 38:45.8 11:54/M
17 SCOTT SCHRODER NORTH RICHLAND HILLS TX 334 44 226 18:17.6 39:19.1 40:19.0 12:39/M
18 BRANDON BLASINGAME ARLINGTON TX 183 40 233 19:15.6 40:17.2 41:20.1 12:57/M
19 SCOTT RANDLES JACKSONVILLE FLORIDA 322 40 261 21:25.4 42:26.9 43:24.9 13:39/M
20 STEVE MENDOZA ARLINGTON TX 296 44 302 26:45.7 47:47.2 51:03.6 15:22/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 IMELDA PARSONS HALTOM CITY TX 308 46 50   26:04.1 26:28.9 8:23/M
2 TRACEY BROOKS RHOME TX 186 49 94 3:31.0 29:35.1 30:07.8 9:31/M
3 SHELLEY JONES LEWISVILLE TX 265 46 102 3:58.3 30:02.5 30:57.3 9:39/M
4 MARIA BOWER IRVING TX 112 47 122 5:02.3 31:06.4 31:37.1 10:00/M
5 KIM MEREDITH HICO TX 139 49 125 5:11.7 31:15.8 32:28.7 10:03/M
6 CHERYL JENSEN TROPHY CLUB TX 261 48 129 5:30.5 31:34.7 32:22.2 10:09/M
7 VALERIE HUDSON COLLEYVILLE TX 163 49 131 5:37.8 31:42.0 32:24.9 10:12/M
8 ROBIN BARR HASLET TX 210 46 143 6:29.5 32:33.6 33:31.4 10:28/M
9 KIM CHIEGWIDDEN Arlington TX 3906 49 146 6:49.5 32:53.7 33:41.2 10:34/M
10 KATHY MATTHEWS ARLINGTON TX 507 47 161 7:40.7 33:44.9 34:40.5 10:51/M
11 ELLEN HOTCHKISS BURLESON TX 257 46 170 8:08.5 34:12.6 35:24.2 11:00/M
12 LESLIE BUTLER CEDAR HILL TX 156 47 213 11:42.1 37:46.3 38:29.6 12:09/M
13 STEPHANIE MORENO GRAND PRAIRIE TX 301 47 222 12:55.8 38:59.9 40:15.0 12:32/M
14 REBECCA ANTUNANO ARLINGTON TX 483 47 227 13:16.5 39:20.6 40:34.8 12:39/M
15 LORI JOYAL AZLE TX 582 47 236 14:24.2 40:28.3 41:29.0 13:01/M
16 LAURA GARCIA FORT WORTH TX 149 45 247 15:31.1 41:35.2 42:21.3 13:22/M
17 TERRI CLARK MIDLOTHIAN TX 232 47 252 16:01.3 42:05.4 43:22.6 13:32/M
18 TINA LLOYD TYLER TX 282 48 254 16:05.7 42:09.8 42:51.7 13:33/M
19 BRENDA WARD GRAND PRAIRIE TX 170 48 256 16:08.7 42:12.9 43:53.3 13:34/M
20 REBECCA ELLISON EULESS TX 237 45 268 16:47.1 42:51.2 43:21.8 13:47/M
21 LISA BAXTER RHOME TX 182 48 270 16:59.7 43:03.8 43:36.7 13:51/M
22 CRYSTAL MARTINEZ FORT WORTH TX 150 48 274 17:07.7 43:11.9 43:57.9 13:53/M
23 CHERIE LANGAS ARLINGTON TX 276 46 284 18:16.9 44:21.0 45:44.8 14:16/M
24 MONICA LEAL ARLINGTON TX 137 48 288 19:08.5 45:12.7 46:27.5 14:32/M
25 LUCI MENDOZA ARLINGTON TX 294 45 303 21:43.4 47:47.5 51:03.7 15:22/M
26 BETSY MIFSUD ARLINGTON TX 140 45 314 24:49.8 50:54.0 52:08.7 16:22/M
27 LOIS BURR STEPHENVILLE TX 93 49 319 25:20.0 51:24.1 52:44.4 16:32/M
28 MUNOZ MARGARITA ARLINGTON TX 484 47 327 25:53.4 51:57.5 53:11.6 16:42/M
29 SHARON MORGAN GARLAND TX 304 45 328 26:09.9 52:14.1 53:38.4 16:48/M
30 MICHELLE TRINQUE STEPHENVILLE TX 89 45 336 28:14.4 54:18.5 55:36.6 17:28/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RAYMOND BARR HASLET TX 209 48 66   27:22.1 28:20.0 8:48/M
2 STEVEN OWEN HURST TX 83 47 79 0:47.2 28:09.3 29:13.3 9:03/M
3 RICHARD JONES LEWISVILLE TX 264 48 88 1:40.6 29:02.7 29:56.9 9:20/M
4 KEARY TURNER FLOWER MOUND TX 519 45 144 5:16.2 32:38.3 33:00.0 10:30/M
5 MILES PEVETO AUBREY TX 577 45 160 6:16.6 33:38.7 34:39.0 10:49/M
6 RODNEY RATHER ARLINGTON TX 323 48 234 12:55.7 40:17.9 41:20.6 12:57/M
7 JIM HORN GRANBURY TX 505 48 262 15:06.6 42:28.7 43:39.8 13:39/M
8 JEFF MAYER COPPELL TX 509 49 279 16:20.9 43:43.0 44:08.6 14:03/M
9 KENNY ALMANZA DALLAS TX 593 45 342 27:48.2 55:10.3 56:02.1 17:44/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ANN MCCARLEY GRAPEVINE TX 289 51 48   26:00.0 26:40.6 8:22/M
2 ROCHELLE POHL ARLINGTON TX 314 50 81 2:26.9 28:27.0 29:05.1 9:09/M
3 KATHERINE THOMS PANTEGO TX 350 50 96 3:43.8 29:43.9 30:32.3 9:33/M
4 RANDI CASTANUELA LAKE DALLAS TX 230 52 123 5:10.2 31:10.3 31:34.7 10:01/M
5 LINDA KLEIBRINK CROWLEY TX 269 53 140 6:24.3 32:24.3 33:41.7 10:25/M
6 JANET HARVEY DENTON TX 248 54 159 7:29.4 33:29.5 34:42.0 10:46/M
7 LEE ANNE PEVETO AUBREY TX 311 51 191 10:05.1 36:05.1 37:05.0 11:36/M
8 MICHELLE JONES 57 50 199 10:58.3 36:58.3 37:48.6 11:53/M
9 SHARYL SKOOG GODLEY TX 341 52 241 14:56.3 40:56.4 42:04.0 13:10/M
10 BETH BELL EULESS TX 479 50 258 16:16.5 42:16.6 42:52.3 13:35/M
11 PATSY SMITH FORT WORTH TX 167 54 289 19:15.2 45:15.3 46:55.7 14:33/M
12 LISA BONEFAS ARLINGTON TX 213 52 290 19:30.7 45:30.8 46:08.8 14:38/M
13 SHERRY BUNN BLUFF DALE TX 227 53 296 20:59.6 46:59.7 47:53.0 15:06/M
14 MICHELLE DAVIS GRAND PRAIRIE TX 158 54 306 23:03.9 49:04.0 49:54.2 15:47/M
15 TERESA DIXON GRAND PRAIRIE TX 35 51 340 28:34.5 54:34.6 55:26.5 17:33/M
16 JULIA STOKES STEPHENVILLE TX 97 52 343 29:24.9 55:25.0 56:45.1 17:49/M
17 KERRIE PINEDA STEPHENVILLE TX 87 50 349 30:39.6 56:39.6 58:00.3 18:13/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 ABRAHAM ELIZONDO FORT WORTH TX 553 50 24   24:15.2 24:40.1 7:48/M
2 STEVE CHIEGWIDDEN ARLINGTON TX 542 50 31 0:33.9 24:49.2 25:37.0 7:59/M
3 LARRY NORWOOD SARTIN DALLAS TX 329 54 55 2:18.7 26:33.9 27:11.8 8:32/M
4 BOBBY MOORE ARLINGTON TX 298 50 57 2:26.2 26:41.4 27:37.6 8:35/M
5 WILLIAM MCCARLEY GRAPEVINE TX 290 53 58 2:33.5 26:48.7 27:35.3 8:37/M
6 MICHAEL COOK FORT WORTH TX 17 52 74 3:39.1 27:54.3 28:25.2 8:58/M
7 ROBERT HODGE FLOWER MOUND TX 254 52 84 4:26.8 28:42.1 29:54.4 9:14/M
8 MARK HOTCHKISS BURLESON TX 259 50 98 5:33.5 29:48.7 30:59.3 9:35/M
9 SCOTT MARKS EULESS TX 286 51 101 5:45.3 30:00.5 30:56.4 9:39/M
10 BERT QUICK CROWLEY TX 318 53 139 8:09.0 32:24.3 33:42.1 10:25/M
11 JOHN ALLEN MIDLOTHIAN TX 204 50 232 15:40.9 39:56.1 41:15.5 12:50/M
12 DAVID JOYAL AZLE TX 583 50 235 16:12.6 40:27.8 41:29.2 13:00/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 LORRAINE TABIN Coppell TX 3910 59 152   33:11.7 33:39.2 10:40/M
2 CARON SPEARS GRAND PRAIRIE TX 169 57 273 9:57.5 43:09.3 43:56.4 13:52/M
3 CATHY SHARP PLANO TX 336 56 282 10:48.8 44:00.5 45:01.7 14:09/M
4 RAQUEL LEIKER ARLINGTON TX 138 56 315 17:42.7 50:54.4 52:09.0 16:22/M
5 DEBRA ARMSTRONG PEARLAND TX 153 57 332 19:51.3 53:03.1 53:50.9 17:03/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JAY JONES GRAPEVINE TX 3494 55 11   20:45.9 21:06.4 6:40/M
2 THOMAS DESCENNA Warren OH 3909 59 30 4:00.4 24:46.3 25:09.3 7:58/M
3 JOHN FOSTER ARLINGTON TX 2 57 64 6:31.1 27:17.1 28:09.2 8:46/M
4 GUY SCHMEGNER EULESS TX 331 55 137 11:31.5 32:17.5 33:55.1 10:23/M
5 JOE GONZALES CROWLEY TX 566 55 174 13:44.1 34:30.0 35:28.4 11:06/M
6 PAUL SKOOG GODLEY TX 340 57 220 18:01.4 38:47.3 39:54.9 12:28/M
7 GARY SALYER TROUP TX 589 57 223 18:22.0 39:08.0 40:14.9 12:35/M
8 SCOTT CARR ARLINGTON TX 572 57 309 29:37.5 50:23.4 51:58.4 16:12/M
9 DON LAMBERT ROANOKE TX 275 56 334 32:21.6 53:07.6 54:35.7 17:05/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 DORIS LODICS ARLINGTON TX 485 62 72   27:47.8 28:14.9 8:56/M
2 LIZ MORENO GRAND PRAIRIE TX 47 61 100 2:12.3 30:00.2 30:26.0 9:39/M
3 BARBARA PIERCE SAGINAW TX 313 60 216 10:15.6 38:03.4 38:31.5 12:14/M
4 CATHY THIEBAUD BRIDGEPORT TX 347 60 281 16:10.1 43:57.9 45:09.0 14:08/M
5 EILEEN DAUGIRDA ARLINGTON TX 235 64 285 17:01.1 44:48.9 46:13.0 14:24/M
6 LYNN THOMAS GRAND PRAIRIE TX 349 62 307 21:45.5 49:33.3 50:55.6 15:56/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 MARK ROMAN CARROLLTON TX 324 60 25   24:20.7 24:44.1 7:49/M
2 ROBERT LARSEN ALEDO TX 278 62 51 1:48.9 26:09.6 26:35.7 8:25/M
3 JIM THEISEN MANSFIELD TX 547 64 52 1:58.2 26:18.9 26:40.3 8:27/M
4 ALAN BUCHRUCKER ARLINGTON TX 226 62 95 5:22.3 29:43.0 30:35.9 9:33/M
5 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 142 64 172 9:59.4 34:20.1 35:18.4 11:02/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JULIANA REICHENSTEIN ARLINGTON TX 188 65 133   32:00.2 32:36.1 10:17/M
2 GLORIA WHITSEL GRAND PRAIRIE TX 3493 69 204 5:13.4 37:13.7 38:40.1 11:58/M
3 SUSAN FORTIN ARLINGTON TX 144 69 304 15:55.0 47:55.2 49:07.3 15:24/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 KEITH WHITSEL GRAND PRAIRIE TX 3495 69 130   31:39.6 33:05.3 10:11/M
2 MICHAEL FORTIN ARLINGTON TX 143 69 244 9:50.9 41:30.6 42:13.6 13:21/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 THERESA SHED RHOME TX 191 71 280   43:46.2 44:18.9 14:04/M
2 LILLIAN BISHOP CROWLEY TX 212 73 297 3:15.5 47:01.7 48:07.7 15:07/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 BILL RICHARDSON ARLINGTON TX 189 70 33   24:54.8 25:17.5 8:00/M
2 RUSS CARR SPRINGTOWN TX 229 70 155 8:20.3 33:15.1 33:56.8 10:41/M
3 JOHN MATTHEWS MCKINNEY TX 288 74 221 13:54.7 38:49.5 39:28.1 12:29/M
4 TOM EATON ARLINGTON TX 500 71 298 22:28.1 47:22.9 47:52.5 15:14/M
5 JIM BASHAM CORSICANA TX 540 70 325 26:41.5 51:36.3 52:56.2 16:35/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 JUNE MCCULLY NORTH RICHLAND HILLS TX 291 79 305   48:49.0 50:14.1 15:42/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 BOBBY WIDENER BURLESON TX 355 75 291   46:03.0 46:55.2 14:48/M
Top

Male 80 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 RICHARD LENZ ARLINGTON TX 187 86 322   51:30.6 53:04.6 16:34/M